fbpx

Wagi elektroniczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.06.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką wagę elektroniczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Waga łazienkowa to urządzenie, które pomoże Ci kontrolować Twoją wagę. Najnowocześniejsze modele, dostępne obecnie na rynku to wagi elektroniczne. Taki sprzęt nie tylko pozwoli Ci dokonać pomiaru wagi, ale również określić poziom wody oraz procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Niektóre z nich można podłączyć do komputera, celem zapisu na dysku wszystkich danych, co pozwoli na późniejszą, dokładną analizę statystyk. Jest więc to sprzęt, który przyda się nie tylko sportowcom, ale również wszystkim tym, którzy prowadzą zdrowy tryb życia i pragną utrzymać dobrą sylwetkę. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaką wagę elektroniczną wybrać.

Wyświetlacz musi być czytelny

Jednym z ważniejszych elementów każdej wagi jest wyświetlacz. Ma on wskazywać wyniki pomiarów, nie tylko wagę, ale również poziom wody oraz tłuszczu w organizmie. Warto jest więc sprawdzić, czy nasz model posiada duży i czytelny wyświetlacz krystaliczny LCD. Innym rozwiązaniem będzie diodowy LED. Oba rodzaje świetnie się spiszą nawet przy słabym świetle, gdyż ekrany są podświetlane. Co więcej, ważne jest również, by sprawdzić wielkość czcionki na wyświetlaczu. Niektóre modele wag elektronicznych posiadają dodatkowy, przenośny wyświetlacz, który można ustawić w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi odczytywanie wyników pomiarów.

 

Zasilanie – jaka waga elektroniczna jest najlepsza?

Wagi elektroniczne są zasilane za pomocą baterii. Jednak mogą się one różnić wymaganą liczbą akumulatorów oraz ich mocą. Najbardziej podstawowe modele zasila się za pomocą 2 alkalicznych baterii AA. Bardziej skomplikowane urządzenia potrzebują natomiast baterii guzikowych. Niektórzy producenci do zestawu dołączają baterie litowe, o wiele bardziej wytrzymałe od zwykłych alkalicznych. Pozwolą one na wielomiesięczne używanie sprzętu bez konieczności ciągłej zmiany baterii. Bardziej zaawansowane wagi elektroniczne posiadają również wskaźnik rozładowania baterii, który pozwoli nam kontrolować zużycie energii naszego przyrządu.

 

Zakres pomiaru jest istotny

Zakres pomiaru wagi łazienkowej to przedział możliwego obciążenia sprzętu, wyrażonego w kg. Wskazuje on minimalną oraz maksymalną wagę. Zazwyczaj wynosi on od 0 kg do 150 kg, jednak są modele o znacznie większym obciążeniu – nawet 250 kg. W zależności, jaka jednostka nas interesuje, możemy zmienić ustawienia z kilogramów na funty lub uncje.

 

Dokładność pomiaru

Dokładność pomiaru określa precyzję pracy naszego sprzętu. Chodzi tutaj o możliwe popełnienie błędu przez naszą wagę elektroniczną. Najczęściej, urządzenia elektroniczne mają tolerancję od 500 g do 50 g.

 

Wykonanie platformy

Przed zakupem wagi należy zwrócić uwagę na jakość wykonania platformy. To, z jakiego tworzywa została zrobiona wpływa nie tylko na estetykę, ale również na wytrzymałość naszego urządzenia. Wagi wykonane z plastiku są najtańsze na rynku. Ponadto są bardzo lekkie, lecz plastik ma to do siebie, że nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia pod wpływem ciężaru. Najbardziej popularne modele wag elektronicznych wykonane są ze szkła hartowanego. Pomimo tego, że są one dość ciężkie, tworzywo, z którego zostały wykonane jest bardzo trwałe.

Decydując się na takie rozwiązanie upewnij się, czy szkło jest obramowane, gdyż zapobiega kruszeniu się materiału. Bardziej designerską propozycją będą urządzenia wykonane z drewna. Taka waga będzie wytrzymała i solidna. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy jest ona zabezpieczona specjalnym preparatem, który uchroni drewno przed wilgocią. Niezależnie od tworzywa, z jakiego wykonana jest waga elektroniczna, warto wybrać model, którego platforma ma elementy antypoślizgowe.

Takie urządzenie najczęściej stawiamy w łazience, gdzie podłoga może być śliska, więc odpowiednie zabezpieczenie zagwarantuje nam bezpieczeństwo w trakcie pomiarów – uchroni nas przed upadkiem. Urządzenia dostępne są również w różnych kształtach: kwadratowe, okrągłe, prostokątne. Ze względu na wygodę używania, najbardziej popularne są wagi kwadratowe. Rozmiar i kształt należy więc wybrać pod względem wielkości naszych stóp.

Funkcje wagi elektronicznej

Wagi elektroniczne, w zależności od modelu mogą posiadać dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest automatyczne włączanie i wyłączanie się przyrządu. Pozwala to na zaoszczędzenie energii, gdyż waga pracuje, wtedy, kiedy jest akurat używana.

Jak już wiadomo, takie urządzenie służy nie tylko do ważenia, ale również analizy danych innych pomiarów. Jej zadaniem jest również wykonywanie pomiaru wzrostu, zapotrzebowania na kalorie, poziomu wody oraz tkanki tłuszczowej w organizmie. Takie badania są możliwe, dzięki impulsom elektrycznym, które urządzenie przesyła do naszego organizmu. Na podstawie oporu elektrycznego, urządzenie potrafi określić udział wody i tkanek w naszym ciele. Bardziej zaawansowane modele oprócz czystych liczb, pokazują statystyki za pomocą wykresów, co jest bardzo czytelne.

Urządzenia posiadają często również tryby: sportowca, dziecka, itd. Analiza pomiarów będzie wówczas adekwatna do naszego stylu życia lub wieku. Co więcej, w przypadku wielu użytkowników, wagi elektroniczne posiadają funkcję zapamiętywania.

 

Wagi elektroniczne w dobrych cenach

W sklepach dostępne są modele w różnych cenach. Najtańsze modele kosztują już około 70 złotych. Będą to jednak urządzenia o kilku funkcjach. Bardziej zaawansowany sprzęt, pozwalający na dokonanie dokładnych pomiarów, to zakup za około 200 złotych.

 

 

Najlepsze wagi elektroniczne w 2019 roku

 

Waga to niezwykle przydatne urządzenie w każdym domu, sklepie, firmie. Umożliwia nam sprawdzenie wagi ciała, czy różnego rodzaju produktów. Jest niezastąpiona w kuchni, nie tylko tej profesjonalnej. Urządzenie to powinno być idealnie wyważone, dobrze, jeśli posiada dodatkowe funkcje. Nasz ranking wag elektronicznych zawiera zestawienie najlepszych modeli, o różnym przeznaczeniu.

 

Nasze zalecenia

 

Sencor SBS 5005

 

1-sencor-sbs-5005Sencor SBS 5005 to nasza pierwsza propozycja w zestawieniu wag elektronicznych. Model ten przeznaczony jest do mierzenia wagi naszego ciała. Jego nośność wynosi 150 kg. Nie jest to jedynie urządzenie wskazujące nam zadowalające lub przerażające liczby.

Ponadto pokazuje inne dane, które mogą okazać się niezwykle przydatne, gdy aktywnie uprawiamy sport lub dbamy o szczupłą sylwetkę. Przede wszystkim ta łazienkowa waga wykonuje pomiar tłuszczu w zakresie 4% – 60%, pomiar mięśni 20% – 56% pomiar wody 27,5% – 66%. Ta najlepsza waga elektroniczna jest ultra cienka i ma łatwą w utrzymaniu czystości, szklaną powierzchnię. Samo szkło jest wzmocnione i niezwykle odporne na uszkodzenia.

Urządzenie ma funkcję Auto-On, dzięki której włącza się automatycznie po wejściu na nie. Duży, szerokokątny wyświetlacz LCD pozwala nam na szybkie i bezproblemowe odczytanie wyniku. Dzięki wbudowanej pamięci, urządzenie zapamiętuje wyniki dla 12 osób. Ma też pamięć ostatniego pomiaru. W wadze możemy również ustawić płeć, wzrost i wiek. Wielkość tego sprzętu to 313 mm × 300 mm × 21 mm, a jego waga wynosi 1,7 kg.

 

 

 

 

CAS SW-1 Plus CR

 

2-cas-sw-1-plus-crNa drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się CAS SW-1 Plus CR. Jest to nie tylko bardzo dobra i tania kuchenna waga elektroniczna, ale również świetna propozycja dla przedsiębiorstw. Urządzenie nie tylko podaje wagę, ale także liczy ilość ważonych produktów, co okazuje się szczególnie przydatne w sprzedaży. Wygodna funkcja – limity wagowe- sygnalizuje, czy dany produkt mieści się w podanym zakresie wagowym.

Dzięki bardzo dobrym parametrom i dokładności ważenia, może również stanowić wagę apteczną. Model zapewnia większą dokładność ważenia towarów o małej masie, niż inne, analogiczne sprzęty dostępne na rynku. Technologia One Chip Module sprawia, że urządzenie działa bardzo długo na jednej baterii.

Poza tym z łatwością ustawimy automatyczne wyłącznie po 10, 20 lub 30 minutach. Jak zauważają konsumenci jest to nowoczesny sprzęt, który wyróżnia wysoka niezawodności. Dzięki dwóm, dużym wyświetlaczom LCD i wygodniej klawiaturze Soft Touch jego obsługa jest prosta. Model ma funkcję tara, liczenie sztuk i limity wagowe. Szalka wagi została wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej.

 

 

 

 

Babyono 291

 


3-babyono-291-0Nasza trzecia propozycja to waga elektroniczna dla niemowląt od Babyono. Model ten przeznaczony jest do kontroli wagi dziecka na początkowym etapie życia. Produkt jest szczególnie pomocny w okresie niemowlęcym, zwłaszcza w przypadku wcześniaków, gdyż śledzenie wzrostu wagi jest szczególnie istotne dla rozwoju maluszka.

Poza tym, dzięki specjalnej konstrukcji, urządzenie waży nie tylko niemowlęta do 20 kg, ale również dzieci starsze – do 50 kg. Jest więc idealną propozycją dla rodziców cieniących sobie funkcjonalne rozwiązania. Użytkownicy tego modelu docenili fakt, że jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto, dokładnie waży dziecko i jest niezawodny.

Mając na uwadze fakt, że produkt będzie służył rodzicom i ich pociechom, producent zadbał o najwyższą jakość materiału, która zapewni wygodę i bezpieczeństwo podczas ważenia maluszka. Konstrukcja urządzenia jest bardzo stabilna. Dzięki funkcji tarowania zapewnia dokładny pomiar wagi, gdy dziecko leży na kocyku.

Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna blokada wyniku ostatniego pomiaru. Jeśli szukasz modelu, który będzie służył Tobie i pociechom przez kilka lat, Babyono powinien znaleźć się w Twoim domu.

 

 

 

 

CAS DB-LL Plus

 

4-cas-db-ll-plusCzwarte miejsce w naszym zestawieniu zajmuje waga platformowa o podwyższonej odporności na uszkodzenia CAS DB-LL Plus. Jest to model z wbudowanym akumulatorem, pozwalający ważyć ciężkie produkty. Ta niezwykle wydajna waga magazynowa dostępna jest w 2 rozmiarach – mniejszym z obciążeniem do 60kg i większym do 150 kg. Urządzenie ma wbudowaną funkcję limitów i liczenia sztuk, co usprawni pracę na magazynie.

Konsumenci, którzy wybrali ten model, docenili jego trwałą konstrukcję zapewniającą wysoką bezawaryjność. Kolejne usprawnienie to podświetlany, ruchomy wyświetlacz LCD, umożliwiający nam łatwe odczytanie wyniku. Brak prądu? Żaden problem, chociaż waga ta powinna być podłączona do źródła zasilania, wbudowany akumulator umożliwia korzystanie z wagi niezależnie od tego, czy mamy dostęp do prądu. Świetnym rozwiązaniem jest też funkcja auto wyłączania zapewniająca oszczędzanie energii.

Wbudowany port RS232 zapewni nam wygodną komunikację wagi z komputerem lub drukarką DEP-50. Model ten ma również wbudowany zegar i kalendarz. Część wagi stanowi wodoszczelna klawiatura z wygodnymi ikonami, m.in.: zero, tara, ustaw, wzór, drukuj, włącz, wyłącz.

 

 

 

 

Pro-Tech 100G/0.01G

 

5-pro-tech-100g-0-01gNasza ostatnia propozycja to precyzyjna, kieszonkowa waga jubilerska. Możemy ją stosować do ważenia niewielkich rozmiarów rzeczy o stosunkowo niskiej wadze. Jeśli zależy Ci na dokładności, jest to model, na który warto zwrócić uwagę.  Ze względu na małe gabaryty (114 mm x 76 mm x 19,5 mm) i wagę zaledwie 116 g, możemy ją z łatwością schować do torebki, czy też kieszeni.

Użytkownicy tego modelu podkreślają, że jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze. Jest to zasługa czytelnego, podświetlanego na niebiesko wyświetlacz oraz wygodnych przycisków. Urządzenie ma przydatną funkcję automatycznego wyłączenia (po 180 sekundach), a więc samo przechodzi w tryb uśpienia, nie marnując tym samym energii.

Dzięki temu, że do zestawu dołączono etui do ochrony i przechowywania wagi, jest ona bardziej mobilna. Bez problemu zważymy daną rzecz i uzyskamy wynik w jednej z kilku jednostek wagi do wyboru: g, oz, ozt, ct, dwt, gn.  Urządzanie zasilane jest dwiema bateriami 1,5V AAA. Pozytywne opinie o wagach elektronicznych tego producenta to dodatkowe potwierdzenie najwyższej jakości produktu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status