Odkurzacze bezworkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.06.18

Zrobiliśmy dla naszych klientów badanie rynku, aby dowiedzieć się, który z ostatnio produkowanych modeli odkurzaczy bezworkowych jest najlepszy. Zdecydowanym faworytem okazał się Samsung VCDC15RH. Moc tego modelu wynosi 1300 W i ma on wymiary 27,2 x 39,8 x 23,3 cm. Pojemność pojemnika na śmieci wynosi 2 litry. Przy przewodzie zasilającym 6 metrów, zasięg sprzątania wynosi 9 metrów. Dodatkowo rączka zawiera regulator mocy ssania. Urządzenie zostało wyposażone w filtr antyalergiczny HEPA H13. Zestaw zawiera szereg dodatkowych akcesoriów, jak rura teleskopowa, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet-dywan, szczotka do kurzu, szczotka do parkietów i wąż ssący. Ponadto model ten został wyposażony w automatyczne zwijanie kabla, a także w system Twin Chamber. Technologia ta opiera się na podziale komory na dwie części. W wewnętrznej komorze tworzy się cyklon powietrzny, który filtruje zanieczyszczenia, aby je następnie gromadzić w komorze zewnętrznej. System ten również zapobiega zapychaniu się filtrów i tym samym uzyskuje lepsze efekty czyszczenia. Zbiornik z zebranym brudem wyjmuje się z odkurzacza za pomocą jednego przycisku. Gdybyś jednak, po przyjrzeniu się temu modelowi, zdecydował, że nie jest on dobry dla Ciebie, to zainteresuj się odkurzaczem Hoover Xarion Pro XP81 XP15011, który został uznany za drugi najlepszy model roku 2018.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jak odkurzacz bezworkowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzanie to niemiła czynność, bez której niestety nie da się funkcjonować. Jednak producenci odkurzaczy starając się umilić to nielubiane zajęcie proponują coraz nowsze modele, które mają na celu ułatwić codzienne sprzątanie. Rynek zalewają odkurzacze workowe, bezworkowe czy wodne. Trudno zdecydować się na typ urządzenia, nie mówiąc już o modelu. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć trochę temat odkurzaczy bezworkowych. Sprawdzimy, jakimi cechami powinny charakteryzować się te urządzenia. Po przeczytaniu naszego poradnika powinieneś wiedzieć, czy odkurzacz bezworkowy to jest to, czego szukasz.

1.Samsung VCDC15RH

 

Jaki jest najlepszy odkurzacz bezworkowy?

Brak worka to główna cecha odkurzacza bezworkowego. Cecha ta powinna w szczególności ucieszyć osoby, którym leży na sercu dobro środowiska. Przypadnie też do gustu ludziom, którzy nie lubią zbędnie wydawać pieniędzy. Producenci byli w stanie wyeliminować obecność worków w tych modelach odkurzacza dzięki zmodyfikowaniu jego działania.

Otóż tradycyjne, workowe maszyny działają na zasadzie zasysania powietrza wraz z brudem do torby na nieczystości. Odkurzacze bezworkowe w podobny sposób zasysają powietrze do wnętrza, jednak to, co się dzieje w środku urządzenia wygląda zupełnie inaczej niż w workowych odkurzaczach. Wewnątrz maszyny powietrze wprawiane jest w ruch cyklonowy, podobny do tornada. Powietrze jest obracane z tak dużą prędkością, że brud, z powodu swojego ciężaru, zostaje zepchnięty do „oka cyklonu”.

Taki sposób filtracji brudu od powietrza jest znacznie skuteczniejszy i powoduje, że w wypuszczanym przez odkurzacz powietrzu jest mniej kurzu niż w tradycyjnych odkurzaczach. Dlatego tego typu urządzenia są polecane dla alergików. Dodatkowo zapełnianie bezworkowych modeli nie powoduje obniżenie mocy ssącej odkurzacza.

 

 

Jak duży pojemnik powinien mieć mój nowy odkurzacz?

Dobierając odpowiednią wielkość pojemnika powinieneś kierować się wielkością swojego mieszkania. Wiadomo, że mając duży pojemnik będzie można go rzadziej opróżniać. Jednak, jeśli masz małe mieszkanie, to urządzenie z większym zbiornikiem nie tylko zabierze więcej miejsca, ale też będzie cięższe. Jeśli jednak masz do sprzątania kilku poziomowy dom, to zdecydowanie zalecamy zainwestować w odkurzacz z większym pojemnikiem.

W przeciwnym wypadku sprzątanie wydłuży się z powodu ciągłego opróżniania zbiornika na zanieczyszczenia. Najczęściej spotykane są odkurzacze bezworkowe o pojemności 2 litrów, możemy jednak znaleźć modele o mniejszej pojemności, np. 1,5 litra.

 

 

Odpowiednia moc odkurzacza to połowa sukcesu

Nie ulega wątpliwości, że moc odkurzacza ma znaczenie. Pamiętajmy jednak, że moc odkurzacza i jego moc ssania to nie są te same sprawy, a dwa odkurzacze o tej samej mocy wyjściowej mogą mieć różną moc ssania. Spowodowane jest to różną szczelnością elementów odkurzacza, czy zastosowanych przez producenta rozwiązań technologicznych. Kupując nowy odkurzacz powinniśmy wziąć pod uwagę jego moc.

Powinniśmy również pomyśleć o wielkości naszego mieszkania czy domu, który będziemy nowym sprzętem sprzątać oraz rodzaje powierzchni w naszym lokum. Im większa powierzchnia sprzątania, tym mocniejszy odkurzacz powinniśmy wybrać. Także to czy mamy podłogi twarde tj. pokryte glazurą, terakotą czy drewnianymi panelami, lub na większości powierzchni znajdują się dywany. Wyciąganie brudu z dywanów, zwłaszcza takich z dłuższym włosiem, wymaga więcej „wysiłku” od odkurzacza. Jeśli więc takie pokrycie przeważa w naszym domu powinniśmy przyjrzeć się bliżej urządzeniom z wyższą mocą ssącą.

Podsumowując, jeśli mieszkasz w dwupiętrowym domu, gdzie przeważają podłogi, na których położone są dywany to powinieneś przyglądnąć się bliżej odkurzaczom o wyżej mocy. Jeśli jednak mieszkasz w mieszkaniu, gdzie znajduje się trochę dywanów, ale i też paneli podłogowych to odkurzacz o mocy 700 W powinien absolutnie sprawdzić się w Twoim przypadku.

 

Filtr, ważny nie tylko dla alergików

To by nasz nowy odkurzacz był wyposażony w wysokiej jakości filtry jest szczególnie ważne dla alergików czy astmatyków, ze względu na wyłapywanie przez nie alergenów z powietrza. Tym samym tworzą one przyjaźniejszą atmosferę w domu dla osób z uczuleniem. Jednak odpowiednie filtry powinny być ważne dla nas wszystkich. Wszyscy przecież chcemy żyć w czystym domu, wolnym od kurzu, czy alergenów.

Dodatkowo uczulenia mogą rozwinąć się na każdym etapie życia, dlatego ważnym jest by nasze mieszkanie zawsze było czyste. Na szczęście coraz więcej producentów odkurzaczy zwraca uwagę na problem alergenów i stosuje takie filtry w swoich urządzeniach, które zapewnią redukcję szkodliwych substancji. Obecnie mamy do dyspozycji dwa, najbardziej znane, rodzaje filtrów antyalergicznych: EPA oraz HEPA. Filtry HEPA to filtry antyalergiczne o wysokiej skuteczności, która wynosi do 99,99995%. W porównaniu całkowita skuteczność filtracji filtrów EPA wynosi od 85% do 99,5%.

Jeśli więc żaden członek naszej rodziny nie jest alergikiem ani astmatykiem filtr EPA powinien całkowicie wystarczyć. Każdy odkurzacz bezworkowy w dobrej cenie powinien posiadać odpowiedni filtr powietrza. Niektórzy producenci umieszczają filtry antyalergiczne o innych nazwach.

Zazwyczaj spotykamy się z taką sytuacją, gdy firma zastosowała własne, opatentowane rozwiązanie. Nie oznacza to, że filtr taki jest nieskuteczny. Warto jednak zapytać się o ich skuteczność filtracji, by mieć porównanie z innymi, bardziej popularnymi filtrami.

2.Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

Dokładne sprzątanie wymaga odpowiednich końcówek

Gdy zadajemy sobie pytanie:, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać, powinniśmy głęboko zastanowić, co tym odkurzaczem będziemy sprzątać. Fajnie jest kupić sprzęt z multum dodatków i akcesoriów. Ale, po pierwsze, cena takich urządzeń będzie wyższa od tych ubożej wyposażonych. Po drugie, może okazać się, że wcale nie potrzebujemy całej gamy końcówek.

Natomiast nie mamy gdzie ich schować, więc albo plątają się po domu, ale lądują gdzieś w piwnicy, gdzie nikt już ich więcej nie znajdzie. Na pewno najbardziej użyteczna okaże się ssawko – szczotka, którą możemy odkurzać zarówno twarde podłogi, takie jak panele podłogowe, i dywany. Jeśli na naszej podłodze mamy położone drogie parkiety to zdecydowanie powinniśmy kupić odkurzacz ze szczotką do parkietów, która ich nie porysuje podczas sprzątania.

Także ssawka to niezbędny dodatek do odkurzacza, gdyż w każdym domu znajdziemy zakamarki gdzie trudno jest dotrzeć będzie zwykłą szczotką. Natomiast, jeśli posiadasz meble okryte tkaniną rozważ zakup odkurzacza, który w swoim wyposażeniu ma ssawkę do tapicerki.

 

Odpowiedni zasięg pracy zwiększa wygodę użytkowania

Jeśli masz małe mieszkanie to mały zasięg odkurzacza nie będzie taki uciążliwy. Jeśli jednak do sprzątania mamy kilkupiętrowy dom to powinniśmy wybrać taki model, którego zasięg będzie komfortowy. Tylko, co to jest ten zasięg? Zasięg odkurzacza to długość przewodu zasilającego, jego węża i rur razem. Im większy zasięg urządzenia tym większą przestrzeń posprzątamy bez przełączania kabla do kolejnego gniazdka.

Jak wspomnieliśmy, ten aspekt jest szczególnie ważny dla osób mających duże powierzchnie do odkurzania. Jednak, ponieważ nie zdarza się kupować odkurzacza, który nie posiada automatycznego zwijania kabla. Zalecamy wybierać urządzenia z największym zasięgiem pracy. Nie musimy przecież wyciągać całego kabla ze schowka, a nigdy nie wiadomo, kiedy może się okazać, że kabel jest za krótki.

Ciągłe przełączanie przewodu jest nie tylko frustrujące, lecz również przedłuża sam proces sprzątania. Dlatego eliminacja, czy redukcja tej czynności wpłynie pozytywnie na komfort sprzątającego.

 

 

Najlepsze odkurzacze bezworkowe w 2018 roku

 

Jeśli zastanawiasz się właśnie, jaki odkurzacz bezworkowy kupić, to z chęcią doradzimy we właściwym wyborze. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb oraz powierzchni, jaką zamierzasz z jego pomocą wyczyścić – czy będzie to dywan, czy może parkiet. Poszczególne modele różnią się także parametrami – mocą wyjściową oraz mocą ssania.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung VCDC15RH

 

Odkurzacze SAMSUNG VC15RHNDCNC/EOPrzedstawiamy sprawdzony i polecany odkurzacz Samsunga. Cena modelu jest relatywnie niska, a biorąc pod uwagę możliwości tego urządzenia, to naprawdę dobra informacja dla Klientów.

Odkurzacz jest nie tylko tani, ale posiada też wysokie parametry: dużą moc (dzięki czemu może długo pracować na najwyższych obrotach), wygodną regulację mocy ssania umieszczoną w rączce (dzięki temu użytkownik nie musi schylać się do samego urządzenia), a także przynależność do chwalonej klasy energetycznej E.

Urządzenie ma też zainstalowany filtr HEPA oraz filtr przeciwalergiczny. Te udogodnienia pozwalają na usunięcie prawie stu procent wszystkich zebranych zanieczyszczeń – w tym niebezpiecznych alergenów zawartych w kurzu czy też pleśni. Możliwe, że to najlepszy odkurzacz bezworkowy.

Opinie na temat działania tego produktu są bowiem jednoznacznie pozytywne – Kupujący chwalą sobie zwłaszcza nowoczesny pojemnik, który zastępuje tradycyjną metodę zbierania kurzu.

Najlepszy odkurzacz bezworkowy w 2018 roku to Samsung VCDC15RH. Oferuje on dobrą klasę skuteczności odkurzania oraz filtr antyalergiczny.

 

Zalety

Filtr HEPA: Model ten został wyposażony w antyalergiczny filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje większość zanieczyszczeń i alergenów. Efektywnie pozbędziemy się kurzu, bakterii czy odchodów roztoczy.

Wysoka skuteczność odkurzania: Wśród najbardziej popularnych odkurzaczy bezworkowych Samsung VCDC15RH oferuje najlepszą skuteczność odkurzania, zarówno powierzchni twardych, jak i dywanowych. W obydwu kategoriach w skali od A do G uzyskał klasę odkurzania C.

Regulacja mocy w rączce: Bardzo wygodna funkcja, która pozwoli użytkownikowi na zmianę mocy ssącej odkurzacza w komfortowy sposób, bez schylania się. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób starszych, bądź takich, które mają problemy z kręgosłupem.

Technologia Twin Chamber System: roducent wyposażył ten model w technologię Twin Chamber System, która powoduje, że brud i kurz oddzielane są od powietrza bardziej skutecznie. Dzięki temu powietrze wypuszczane przez odkurzacz jest czystsze. Dodatkowo taka konstrukcja zapobiega zatykaniu się urządzenia.

Delikatna szczotka: Osoby, które bardzo dbają o swoje podłogi powinna ucieszyć informacja, że Samsung dołącza do tego odkurzacza specjalną szczotkę. Szczotka ta przeznaczona jest do parkietów, będzie ona chronić je przed zarysowaniami.

 

Wady

Waga: Niektórzy użytkownicy przekazują, że urządzenie jest dosyć ciężkie. Na szczęście jest wyposażone w koła, więc możemy ograniczyć jego przenoszenie do minimum.

 

 

 

 

Hoover Xarion Pro XP81 XP15011

 

Bezworkowy odkurzacz o klasie energetycznej A to urządzenie o wdzięcznej nazwie Hoover Xarion Pro XP81 XP15011. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który może pochwalić się klasą skuteczności odkurzania dywanów A, co oznacza, że zbiera, co najmniej 91% kurzu z jego powierzchni. Odkurzacz uzyskał również notę A w klasie skuteczności odkurzania powierzchni twardych.

Jest to jednoznaczne ze zbieraniem zanieczyszczeń na poziomie 99%. Model ten ma moc 800 W, a przy pracy generuje hałas na poziomie 75 dB. Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na kurz o wielkości 1,5 litra oraz miękkie kółka, które nie porysują podłóg i generują mniejszy hałas podczas poruszania się. W tym odkurzaczu bezworkowym znalazł się także filtr antyalergiczny HEPA. Powoduje to, że model ten będzie idealny dla alergików.

W wyposażeniu podstawowym znajdziemy odkurzacz, rurę teleskopową i wąż ssący oraz końcówki: ssawkę do parkietów Caresse, ssawkę dywanową, szczelinową, a także ssawko-szczotkę uniwersalną i szczotkę do kurzu. Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone ze swojego wyboru. Za największe zalety odkurzacza podają jego głośność pracy oraz długość kabla.

 

Zalety

Klasa sprzątania: Odkurzacz ten otrzymał notę A zarówno w klasie skuteczności odkurzania podłóg twardych oraz dywanów. Klasa ta w łatwy sposób informuje użytkownika, z jaką skutecznością dany model odkurzacza zbiera brud z powierzchni. I tak, by otrzymać notę A w klasyfikacji odkurzacze muszą zbierać przynajmniej 91% zanieczyszczeń z dywanów oraz 99% z powierzchni twardych.

Cicha praca: Hoover Xarion Pro XP81 XP15011 charakteryzuje się głośnością pracy na poziomie 75 dB. Hałas taki jest porównywały z odgłosem włączonego telewizora. 65 dB jest generowane przez rozmowę. Jak widać model ten jest dosyć cichy, więc odkurzanie nie powinno mocno przeszkadzać domownikom.

Antyalergiczny filtr: Urządzenie zostało wyposażone w antyalergiczny filtr HEPA, który zatrzymuje 88% zanieczyszczeń, w tym odchody roztoczy, komórki grzybów i pleśnie, czyli najczęściej spotykane alergeny.

Wyposażenie: Model w standardowym wyposażeniu posiada wiele różnych końcówek. Podczas sprzątania możemy skorzystać z ssawki do parkietów Caresse, ssawki dywanowej, ssawki szczelinowej oraz ssawko-szczotki uniwersalnej i szczotki do kurzu.

 

Wady

Brak regulacji mocy silnika: Niestety  Hoover Xarion Pro XP81 XP15011 nie został wyposażony w możliwość regulacji mocy silnika.

 

 

 

 

Zelmer Voyager Twix ZVC335SM

 

Zelmer Voyager Twix ZVC335SM to mały odkurzacz o wymiarach 24 x 32 x 43 cm. Model ten łączy w sobie typ odkurzacza workowego oraz bezworkowego. Oznacza to, że możemy używać go w dwojaki sposób. Jeśli nie chce nam się sprzątać wnętrza odkurzacza po pracy możemy włożyć worek. W przypadku, gdy worki nam się skończą możemy zbierać zanieczyszczenia do pojemnika.

Urządzenie zostało wyposażone w podwójny system filtracji powietrza EPA, który zatrzymuje pyłki, bakterie i odchody roztocza, jest tu także zmywalny filtr HEPA. Taka konstrukcja powoduje, że jest to idealny sprzęt dla alergików. Odkurzacz ma moc 700 W i klasę energetyczną efektywności A. Natomiast efektywność sprzątania prezentuje się następująco: D – klasa skuteczności odkurzania dywanów, C – klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych.

Poziom hałasu generowany przez urządzenie wynosi 79 dB. Model ten został wyposażony w miękkie kółka, które redukują hałas i nie niszczą podłóg, regulację mocy ssania oraz długi, 6 metrowy przewód. Przeglądając opinie pozostawione przez konsumentów możemy zauważyć, że za największe zalety tego sprzętu uznali oni łatwość użytkowania oraz długość kabla. Użytkownicy podają również, że odkurzacz charakteryzuje się dobrą mocą ssania.

 

Zalety

Odkurzacz 2w1: Model ten umożliwia wybranie użytkownikowi sposobu odkurzania. Do dyspozycji mamy możliwość sprzątania z wykorzystaniem worka, i bez jego uzycia. Jeśli nie będziesz miał czasu czyścić pojemnika odkurzacza po sprzątaniu możesz zdecydować się na pracę z workiem. A jeśli zużyłeś wszystkie worki to nic nie stoi na przeszkodzie, by odkurzyć mieszkanie bez niego.

Filtry antyalergiczne: W Zelmer Voyager Twix ZVC335SM możemy znaleźć szereg filtrów antyalergicznych. Mamy więc podwójny system filtracji powietrza EPA oraz zmywalny filtr HEPA. Całość bardzo dobrze chroni użytkownika przed najczęściej spotykanymi alergenami w domu, takimi jak pyłki, bakterie i odchody roztoczy.

Wyposażenie: W podstawowym wyposażeniu znajdziemy wszystkie rodzaje szczotek, które mogą nam się podczas domowych porządków przydać. Producent do odkurzacza dołączył 3-funkcyjną szczotkę do parkietu, marmuru i kamienia. Oprócz niej znajdziemy także małą turboszczotkę, ssawkę małą, ssawkę szczelinową, ssawko-szczotkę z przełącznikiem parkiet-dywan oraz szczotkę małą.

 

Wady

Rura ssania: Niektórzy użytkownicy podają, że podczas odkurzania wypada rura ssania.

 

 

 

 

Samsung VCMA15QS

 

4.Samsung VCMA15QSSamsung to sprawdzony i renomowany producent. Jeden z najlepszych modeli odkurzaczy przygotowanych przez tę firmę spełnia oczekiwania Klientów głównie poprzez zastosowanie nowoczesnego filtru HEPA.

Z opisu produktu wynika, że urządzenie dzięki niemu jest w stanie usunąć ponad 99% napotkanych zanieczyszczeń.

Duża moc wejściowa, bo aż 1300 W, stawia odkurzacz w wysokiej klasie produktów, a zarazem umożliwia zebranie kurzu nawet z bardzo trudnych powierzchni, takich jak grube, włochate dywany czy też nieregularne drewniane podłogi.

Dzięki pojemnikowi na zanieczyszczenia nie trzeba już regularnie kupować worków do odkurzacza. To rozwiązanie jest chwalone, ponieważ uważa się je za wygodne i łatwe w użytkowaniu.

Podobnie Klienci oceniają długie ramię urządzenia, które sprawia, że przy pracy z nim nie trzeba się pochylać. Filtr antyalergiczny uchroni natomiast uczulone osoby przed kontaktem z niepożądanymi składnikami kurzu.

Samsung VCMA15QS oferuje dużą moc ssącą i pojemny zbiornik na brud. Możemy go zakupić za mniej niż 300 zł.

 

Zalety

Technologia Twin Chamber System: Wbudowana technologia Twin Chamber System zapewnia lepsze oddzielenie zanieczyszczeń od powietrza. Możemy więc cieszyć się czystszym powietrzem w domu. Dodatkowo technologia ta zapewnia stałą moc ssącą odkurzaczowi.

Wysoka moc wejściowa: Model ten został wyposażony w bardzo mocny silnik. Jego moc wejściowa wynosi aż 1300 W.

 

Wady

Głośność: Dużo użytkowników podaje, że Samsung VCMA15QS jest dosyć głośnym odkurzaczem. Jeśli więc często wykonujemy tę czynność to pewnie powinniśmy się zdecydować się na inny model.

Brak filtra HEPA: Producent wyposażył ten model w filtr EPA, który zatrzymuje większość pyłów i bakterii. Nie jest on jednak aż tak skuteczny, jak filtry antyalergiczne HEPA.

 

 

 

 

Dyson DC33c Up Top

 

5.Dyson DC33c Up TopKiedy Klienci wymieniają najlepsze odkurzacze bezworkowe, to zazwyczaj znajduje się wśród nich jakieś urządzenie firmy Dyson.

Proponowany przez producenta nowy model jest wyposażony w rozwiązanie technologiczne o nazwie Radial Root Cyclone, które pozwala na maksymalne zwiększenie siły ssania, a przez to usunięcie niemal wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni dywanu czy parkietu.

Urządzenie posiada filtr HEPA, co oznacza, że bardzo skutecznie usuwa alergeny: pyłki z kurzu oraz pleśń. Dlatego produkt jest ceniony przez osoby zmagające się z silnymi uczuleniami.

Odkurzacz nie tylko charakteryzuje się niskim poziomem hałasu – co jest przecież już bardzo częste w przypadku nowych produktów – ale też dużą dźwiękoszczelnością, co w połączeniu pozwala na jeszcze bardziej ciche działanie.

Najlepszy w tej kategorii sprzętów elektronicznych zasięg pracy (aż 10 metrów) umożliwia odkurzenie całego mieszkania bez przełączania wtyczki do innego gniazdka.

Dyson DC33c Up Top to prawdziwy Mercedes wśród odkurzaczy bezworkowych. Niestety jego cena kształtuje się adekwatnie do ceny luksusu.

 

Zalety

Tania eksploatacja: Producent wyposażył to urządzenie w filtr wielokrotnego użytku. Jeśli zostanie on zabrudzony, nie musimy kupować nowego, wystarczy, że umyjemy go pod bieżącą wodą.

Filtr HEPA: Dyson DC33c Up Top posiada w wyposażeniu bardzo dobrej jakości filtr antyalergiczny HEPA, dlatego jest on szczególnie polecany dla osób z alergiami.

 

Wady

Cena: Jeśli chcesz stać się właścicielem tego urządzenia musisz przygotować się na wydatek rzędu 1200 -1500 zł.

Usuwanie sierści: Niektórzy użytkownicy przekazują, że model ten nie usuwa dobrze sierści zwierząt z mebli. Jeśli więc mamy futrzaki w domu, zastanówmy się nad innym odkurzaczem

 

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

2.Electrolux ErgoEasy ZTF7650ELPragniemy przedstawić Ci godny uwagi, dobry odkurzacz bezworkowy marki Electrolux. Dzięki temu, że nie posiada wymiennego zbiornika na zanieczyszczenia, a specjalny pojemnik, który wystarczy tylko opróżniać oraz myć, jest znacznie wygodniejszy niż tradycyjne urządzenie tego typu.

Umieszczone na produkcie pokrętło zmieniające moc ssania pozwala na dostosowanie siły odkurzacza do aktualnie czyszczonej powierzchni – pozwala też uniknąć niepotrzebnej straty energii elektrycznej. Ten sprzęt elektryczny generuje hałas w wysokości tylko 83 dB, dzięki czemu jest bardzo cichy.

To cecha, którą doceniają konsumenci na całym świecie. Urządzenie posiada tak zwaną turboszczotkę, która znacznie usprawnia zbieranie włosów, sierści oraz innych tekstylnych odpadów.

Ta funkcja doskonale sprawdza się w czyszczeniu dywanów. Dzięki temu odkurzacz zostanie też doceniony przez miłośników zwierząt.

Klienci chwalą sobie szeroki komplet wymiennych końcówek, które pozwalają na dostosowanie kształtu szczotki do warunków domowych. Z wielu stron słychać opinie, że urządzenie można bardzo łatwo demontować, przez co nie zajmie wiele miejsca w mieszkaniach użytkowników.

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL to dobry odkurzacz bezworkowy do 400 zł. Ze względu na dużą moc wejściową wynoszącą 1300 W szybko i łatwo odkurzymy nim cały dom.

 

Zalety

Specjalna szczotka do parkietów: Model ten został wyposażony w szczotkę, która została zaprojektowana do tego, by odpowiednio zadbać o podłogi twarde. Korzystając z niej podczas sprzątania unikniemy zarysowania naszego parkietu.

Bogate wyposażenie: Producent dołącza do odkurzacza szereg różnych końcówek, które zdecydowanie ułatwią sprzątanie. W zestawie znajdziemy, oprócz standardowej rury teleskopowej i węża ssącego, wspomnianą wcześniej szczotkę do parkietów. Komplet składa się również z ssawki do tapicerki, ssawki małej i szczelinowej oraz ssawko – szczotki z przełącznikiem parkiet – dywan.

Delikatne kółka: Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL został wyposażony w miękkie kółka, które bardzo łatwo i cicho się prowadzą. Nie będziemy się musieli więc mocować z urządzeniem. Co ważniejsze, kółka te nie zarysują naszych drewnianych podłóg.

Filtr antyalergiczny: Bardzo ważne we wszystkich odkurzaczach są zastosowane filtry. W tym modelu producent zastosował antyalergiczny filtr Hygiene. Dlatego też ten sprzęt będzie idealny dla alergików i astmatyków, gdyż zatrzymuje większość alergenów wywołujących reakcje u osób uczulonych.

 

Wady

Pojemnik na kurz: Możemy znaleźć opinie użytkowników, które mówią, że model ten ma mały pojemnik na kurz. Powoduje to wydłużanie się sprzątania, gdyż wymaga od osoby odkurzającej kilkakrotnego opróżniania zbiornika. Przed zakupem warto więc porównać wielkość pojemnika tego urządzenia z wielkością zbiornika odkurzacza, który mamy w domu.

 

 

Hoover Sprint Evo

 

3.Hoover Sprint EvoPotrzebny Ci solidny odkurzacz? Warto zapoznać się zatem ze specyfikacją tego produktu firmy Hoover. To wyposażone w tekstylny filtr urządzenie pozwala użytkownikowi na wielką swobodę, ponieważ nie trzeba w nim nieustannie wymieniać jednorazowych worków.

Załączony pojemnik ma objętość 1,5 litra, co w praktyce oznacza, że kurz i inne zebrane na podłogach i dywanach odpady nie muszą być często usuwane ze zbiornika. Uwagę zwraca też niskie roczne zużycie energii, które umożliwia spore oszczędności na rachunkach.

W zestawie znalazły się aż cztery ssawki, dzięki czemu można dostosować zakończenie rury do własnych potrzeb. Duży zasięg pracy produktu to kolejna zaleta – kabel ma bowiem aż siedem i pół metra. Zatem nawet w dużych pomieszczeniach odkurzanie nie będzie problemem.

Użytkownicy chwalą odkurzacz za specjalną szczotkę do usuwania zwierzęcej sierści, ponieważ pozwala im ona utrzymać czystość w domu.

Poziom hałasu generowanego przez produkt mieści się w normie – to tylko 85 dB, dlatego czyszczenie podłóg nie będzie uciążliwe dla reszty domowników.

Ten model będzie idealny dla osób o mniejszych mieszkaniach, gdyż ma on moc 700 W. Dodatkowo Hoover Sprint Evo charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A. Pozwoli więc oszczędzić prąd podczas sprzątania.

 

Zalety

Wysoka skuteczność odkurzania podłóg twardych: Jeśli w naszym domu nie mamy dywanów, lub większość powierzchni podłogowych to parkiet lub kafelki to ten odkurzacz powinien nas zainteresować. A to dlatego, że charakteryzuje się wysoką skutecznością odkurzania podłóg twardych, która w tym modelu ma klasę A.

Szczotka do usuwania sierści: Ciekawym dodatkiem do odkurzacza jest specjalna szczotka, która pomoże nam skuteczniej usunąć sierść z podłogi. Została ona wyposażona w obracający się wałek. Ma on za zadanie mechaniczne zbieranie włosów.

Łatwe wypróżnianie pojemnika na odpady: Przy projektowaniu tego urządzenia producent pomyślał o wygodzie użytkowników. Dlatego też model ten został wyposażony w pojemnik na brud, który w łatwy sposób opróżnimy. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i, po otwarciu się zamknięcia, wysypać zawartość.

 

Wady

Brak filtra antyalergicznego: Niestety Hoover Sprint Evo nie został wyposażony w filtr antyalergiczny. Ma on wbudowany EPA, który zatrzymuje większość kurzu, pyłów i bakterii. Jednak nie jest ona aż tak skuteczny, jak filtr antyalergiczny.

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRnatasza Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
natasza
Guest
natasza

A ja teraz stałam się fanką robotów sprzątających, najpierw długo szukałam filmików, oglądałam recenzje itp i teraz sobie kupiłam electrolux pure i9 i jest super 😀 nie wróciłabym teraz do tradycyjnego odkurzacza ;D

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...