Ranking 5 najlepszych odkurzaczy bezworkowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz bezworkowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przeprowadziliśmy badanie rynku, aby dowiedzieć się, który z ostatnio wyprodukowanych modeli odkurzaczy bezworkowych jest najlepszy. Zdecydowanym faworytem okazał się iRobot Roomba 980. To model samojezdny, który sprząta w domu bez naszej pomocy. Pojemność wbudowanego pojemnika na zanieczyszczenia wynosi 0,6 l. Sprzęt jest funkcjonalny i dobrze radzi sobie z odkurzaniem twardych podłóg, jak i dywanów. Ponieważ urządzenie ma detektor uskoku podłoża, antykolizyjny i kilka innych, na pewno nie spadnie ze schodów i nie uderzy o meble. Produktem możemy sterować przy pomocy aplikacji na smartfonie, dzięki której ustalimy dokładny harmonogram sprzątania. Gdybyś jednak po przyjrzeniu się temu modelowi zdecydował, że nie jest dobry dla Ciebie, to zainteresuj się odkurzaczem Thomas Aqua+ Pet & Family, który został uznany za drugi najlepszy model w roku 2021. To sprzęt wodny o mocy 1700 W wyposażony w długi kabel zasilający oraz przydatne akcesoria, takie jak turboszczotka, ssawka szczelinowa oraz ssawka do prania dywanów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jak odkurzacz bezworkowy kupić?

 

Odkurzanie to niemiła czynność, bez której niestety nie da się funkcjonować. Jednak producenci odkurzaczy starając się umilić to nielubiane zajęcie proponują coraz nowsze modele, które mają na celu ułatwić codzienne sprzątanie. Rynek zalewają odkurzacze workowe, bezworkowe czy wodne. Trudno zdecydować się na typ urządzenia, nie mówiąc już o modelu. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć trochę temat odkurzaczy bezworkowych. Sprawdzimy, jakimi cechami powinny charakteryzować się te urządzenia. Po przeczytaniu naszego poradnika powinieneś wiedzieć, czy odkurzacz bezworkowy to jest to, czego szukasz.

1.Samsung VCDC15RH

 

Jaki jest najlepszy odkurzacz bezworkowy?

Brak worka to główna cecha odkurzacza bezworkowego. Cecha ta powinna w szczególności ucieszyć osoby, którym leży na sercu dobro środowiska. Przypadnie też do gustu ludziom, którzy nie lubią zbędnie wydawać pieniędzy. Producenci byli w stanie wyeliminować obecność worków w tych modelach odkurzacza dzięki zmodyfikowaniu jego działania.

Otóż tradycyjne, workowe maszyny działają na zasadzie zasysania powietrza wraz z brudem do torby na nieczystości. Odkurzacze bezworkowe w podobny sposób zasysają powietrze do wnętrza, jednak to, co się dzieje w środku urządzenia wygląda zupełnie inaczej niż w workowych odkurzaczach. Wewnątrz maszyny powietrze wprawiane jest w ruch cyklonowy, podobny do tornada. Powietrze jest obracane z tak dużą prędkością, że brud, z powodu swojego ciężaru, zostaje zepchnięty do „oka cyklonu”.

Taki sposób filtracji brudu od powietrza jest znacznie skuteczniejszy i powoduje, że w wypuszczanym przez odkurzacz powietrzu jest mniej kurzu niż w tradycyjnych odkurzaczach. Dlatego tego typu urządzenia są polecane dla alergików. Dodatkowo zapełnianie bezworkowych modeli nie powoduje obniżenie mocy ssącej odkurzacza.

 

 

Jak duży pojemnik powinien mieć mój nowy odkurzacz?

Dobierając odpowiednią wielkość pojemnika powinieneś kierować się wielkością swojego mieszkania. Wiadomo, że mając duży pojemnik będzie można go rzadziej opróżniać. Jednak, jeśli masz małe mieszkanie, to urządzenie z większym zbiornikiem nie tylko zabierze więcej miejsca, ale też będzie cięższe. Jeśli jednak masz do sprzątania kilku poziomowy dom, to zdecydowanie zalecamy zainwestować w odkurzacz z większym pojemnikiem.

W przeciwnym wypadku sprzątanie wydłuży się z powodu ciągłego opróżniania zbiornika na zanieczyszczenia. Najczęściej spotykane są odkurzacze bezworkowe o pojemności 2 litrów, możemy jednak znaleźć modele o mniejszej pojemności, np. 1,5 litra.

 

 

Odpowiednia moc odkurzacza to połowa sukcesu

Nie ulega wątpliwości, że moc odkurzacza ma znaczenie. Pamiętajmy jednak, że moc odkurzacza i jego moc ssania to nie są te same sprawy, a dwa odkurzacze o tej samej mocy wyjściowej mogą mieć różną moc ssania. Spowodowane jest to różną szczelnością elementów odkurzacza, czy zastosowanych przez producenta rozwiązań technologicznych. Kupując nowy odkurzacz powinniśmy wziąć pod uwagę jego moc.

Powinniśmy również pomyśleć o wielkości naszego mieszkania czy domu, który będziemy nowym sprzętem sprzątać oraz rodzaje powierzchni w naszym lokum. Im większa powierzchnia sprzątania, tym mocniejszy odkurzacz powinniśmy wybrać. Także to czy mamy podłogi twarde tj. pokryte glazurą, terakotą czy drewnianymi panelami, lub na większości powierzchni znajdują się dywany. Wyciąganie brudu z dywanów, zwłaszcza takich z dłuższym włosiem, wymaga więcej „wysiłku” od odkurzacza. Jeśli więc takie pokrycie przeważa w naszym domu powinniśmy przyjrzeć się bliżej urządzeniom z wyższą mocą ssącą.

Podsumowując, jeśli mieszkasz w dwupiętrowym domu, gdzie przeważają podłogi, na których położone są dywany to powinieneś przyglądnąć się bliżej odkurzaczom o wyżej mocy. Jeśli jednak mieszkasz w mieszkaniu, gdzie znajduje się trochę dywanów, ale i też paneli podłogowych to odkurzacz o mocy 700 W powinien absolutnie sprawdzić się w Twoim przypadku.

 

Filtr, ważny nie tylko dla alergików

To by nasz nowy odkurzacz był wyposażony w wysokiej jakości filtry jest szczególnie ważne dla alergików czy astmatyków, ze względu na wyłapywanie przez nie alergenów z powietrza. Tym samym tworzą one przyjaźniejszą atmosferę w domu dla osób z uczuleniem. Jednak odpowiednie filtry powinny być ważne dla nas wszystkich. Wszyscy przecież chcemy żyć w czystym domu, wolnym od kurzu, czy alergenów.

Dodatkowo uczulenia mogą rozwinąć się na każdym etapie życia, dlatego ważnym jest by nasze mieszkanie zawsze było czyste. Na szczęście coraz więcej producentów odkurzaczy zwraca uwagę na problem alergenów i stosuje takie filtry w swoich urządzeniach, które zapewnią redukcję szkodliwych substancji. Obecnie mamy do dyspozycji dwa, najbardziej znane, rodzaje filtrów antyalergicznych: EPA oraz HEPA. Filtry HEPA to filtry antyalergiczne o wysokiej skuteczności, która wynosi do 99,99995%. W porównaniu całkowita skuteczność filtracji filtrów EPA wynosi od 85% do 99,5%.

Jeśli więc żaden członek naszej rodziny nie jest alergikiem ani astmatykiem filtr EPA powinien całkowicie wystarczyć. Każdy odkurzacz bezworkowy w dobrej cenie powinien posiadać odpowiedni filtr powietrza. Niektórzy producenci umieszczają filtry antyalergiczne o innych nazwach.

Zazwyczaj spotykamy się z taką sytuacją, gdy firma zastosowała własne, opatentowane rozwiązanie. Nie oznacza to, że filtr taki jest nieskuteczny. Warto jednak zapytać się o ich skuteczność filtracji, by mieć porównanie z innymi, bardziej popularnymi filtrami.

2.Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

Dokładne sprzątanie wymaga odpowiednich końcówek

Gdy zadajemy sobie pytanie:, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać, powinniśmy głęboko zastanowić, co tym odkurzaczem będziemy sprzątać. Fajnie jest kupić sprzęt z multum dodatków i akcesoriów. Ale, po pierwsze, cena takich urządzeń będzie wyższa od tych ubożej wyposażonych. Po drugie, może okazać się, że wcale nie potrzebujemy całej gamy końcówek.

Natomiast nie mamy gdzie ich schować, więc albo plątają się po domu, ale lądują gdzieś w piwnicy, gdzie nikt już ich więcej nie znajdzie. Na pewno najbardziej użyteczna okaże się ssawko – szczotka, którą możemy odkurzać zarówno twarde podłogi, takie jak panele podłogowe, i dywany. Jeśli na naszej podłodze mamy położone drogie parkiety to zdecydowanie powinniśmy kupić odkurzacz ze szczotką do parkietów, która ich nie porysuje podczas sprzątania.

Także ssawka to niezbędny dodatek do odkurzacza, gdyż w każdym domu znajdziemy zakamarki gdzie trudno jest dotrzeć będzie zwykłą szczotką. Natomiast, jeśli posiadasz meble okryte tkaniną rozważ zakup odkurzacza, który w swoim wyposażeniu ma ssawkę do tapicerki.

 

Odpowiedni zasięg pracy zwiększa wygodę użytkowania

Jeśli masz małe mieszkanie to mały zasięg odkurzacza nie będzie taki uciążliwy. Jeśli jednak do sprzątania mamy kilkupiętrowy dom to powinniśmy wybrać taki model, którego zasięg będzie komfortowy. Tylko, co to jest ten zasięg? Zasięg odkurzacza to długość przewodu zasilającego, jego węża i rur razem. Im większy zasięg urządzenia tym większą przestrzeń posprzątamy bez przełączania kabla do kolejnego gniazdka.

Jak wspomnieliśmy, ten aspekt jest szczególnie ważny dla osób mających duże powierzchnie do odkurzania. Jednak, ponieważ nie zdarza się kupować odkurzacza, który nie posiada automatycznego zwijania kabla. Zalecamy wybierać urządzenia z największym zasięgiem pracy. Nie musimy przecież wyciągać całego kabla ze schowka, a nigdy nie wiadomo, kiedy może się okazać, że kabel jest za krótki.

Ciągłe przełączanie przewodu jest nie tylko frustrujące, lecz również przedłuża sam proces sprzątania. Dlatego eliminacja, czy redukcja tej czynności wpłynie pozytywnie na komfort sprzątającego.

 

 

5 najlepszych odkurzaczy bezworkowych. Opinie w 2021 roku

 

Jeśli zastanawiasz się właśnie, jaki odkurzacz bezworkowy kupić, to z chęcią doradzimy we właściwym wyborze. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb oraz powierzchni, jaką zamierzasz z jego pomocą wyczyścić – czy będzie to dywan, czy może parkiet. Poszczególne modele różnią się także parametrami – mocą wyjściową oraz mocą ssania.

 

1. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980

 

iRobot Roomba 980 to odkurzacz automatyczny, który wyposażono w 0,6 l pojemnik na kurz. Sprzęt ma kilka czujników (m.in. antykolizyjny i uskoku podłoża), dlatego nie ma ryzyka, że przypadkowo spadnie ze schodów lub zniszczy się w wyniku uderzenia o meble. Produkt jest zasilany akumulatorem, którego czas pracy wynosi 120 minut (ładowanie trwa 180 minut).

Urządzenie samodzielnie wraca do stacji dokującej, kiedy rozładowuje się bateria. Oznacza to, że z pewnością nie potkniemy się o niepracujący odkurzacz. Sprzęt wyróżnia się zastosowaniem 3-stopniowego systemu sprzątania. Robot skutecznie usuwa zanieczyszczenia pod meblami, we wszystkich zakamarkach, a także wzdłuż ścian. Opisywany model ma filtr AeroForce neutralizujący krążące w powietrzu alergeny.

Sprzęt zdobył uznanie konsumentów głównie ze względu na łatwą obsługę (możemy nim sterować przez aplikację na smartfonie). Odkurzacz zbiera sierść, jak i inne, zalegające na podłodze zanieczyszczenia. Wiele osób za dodatkową zaletę produktu uznaje to, że urządzenie nadaje się do czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg, skutecznie odkurza również dywany i chodniki.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980 generuje hałas na poziomie 58 dB. Sprzęt ma 0,6 l pojemnik na zanieczyszczenia i litowo-jonowy akumulator zapewniający do 120 minut działania.

Zalety
Możliwość ustalenia harmonogramu sprzątania:

Urządzeniem możemy sterować przez aplikację iRobot HOME. To pozwala nam ustalić dokładny harmonogram sprzątania i wybrać godziny, w jakich ma pracować sprzęt.

Usuwa alergeny:

Odkurzacz ma filtr AeroForce, co powoduje, że skutecznie neutralizuje drobinki kurzu i niemal wszystkie alergeny.

Wskaźnik zapełnienia pojemnika:

Dzięki specjalnemu wskaźnikowi nie musimy ciągle sprawdzać, czy zbiornik na zanieczyszczenia jest pełny.

Sprząta wzdłuż ścian:

W podstawie znajduje się wirująca szczotka boczna, która wymiata zanieczyszczenia tuż pod głowicę czyszczącą. Odkurzacz dokładnie sprząta całe pomieszczenie, również przestrzeń tuż przy ścianach.

Zaawansowane czujniki:

Model wyposażono w kilka praktycznych czujników, które zapobiegają uderzeniom o meble, ściany, a także upadkom ze schodów.

Wady
Niedokładnie czyści fugi:

Konsumenci zauważyli, że w przypadku płytek odkurzacz działa mniej efektywnie. Sprzęt nie usuwa zbyt dokładnie zanieczyszczeń z głębokich fug.

 

 

 

 

2. Aqua+ Pet & Family Plus Thomas Odkurzacz piorący z turboszczotką

 

Odkurzacz wodny Thomas Aqua+ Pet & Family ma moc 1700 W i 8-metrowy przewód zasilający, który zapewnia duży zasięg pracy (do 11 m). Produkt wyposażono w 1,8 l pojemnik na zanieczyszczenia. Z pomocą urządzenia możemy pozbyć się zanieczyszczeń z podłóg, a także wyprać dywany. Wbudowane filtry zapobiegają przedostawaniu się cząsteczek kurzu na zewnątrz pojemnika.

W zestawie otrzymujemy kilka praktycznych akcesoriów, m.in.: ssawkę szczelinową, turboszczotkę, ssawkę do prania dywanów oraz ssawkę do prania tapicerki. Odkurzacz świetnie sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez zwierzęta, ponieważ pozwala bez dużego wysiłku usunąć sierść i włosy. Urządzenie ma wymiary: 30,6 cm x 31,8 cm x 48,6 cm i waży ok. 8,2 kg.

Produkt przypadł do gustu konsumentom, ponieważ jest niezwykle praktyczny. Mając w domu taki sprzęt nie musimy zanosić dywanów do pralni, ponieważ sami szybko je wypierzemy. Odkurzacz ma płynną, elektroniczną regulację mocy ssania i teleskopową rurę, za sprawą której nie trzeba się zbyt mocno pochylać podczas odkurzania.

Thomas Aqua+ Pet & Family to odkurzacz wodny o wymiarach: 30,6 cm x 31,8 cm x 48,6 cm. Moc sprzętu wynosi 1700 W. Model ten nie tylko odkurza, ale również umożliwia pranie dywanów i chodników. Produkt wyposażono w 1,8 l pojemnik na zanieczyszczenia.

Zalety
Bogate wyposażenie:

Do odkurzacza dołączono: turboszczotkę, ssawkę do prania dywanów, ssawkę do prania tapicerki i ssawkę szczelinową. Z pomocą tych akcesoriów dokładnie posprzątamy w domu.

Szybko usuwa sierść:

Ze względu na dużą moc i specjalną końcówkę urządzenie pozwala usunąć sierść zwierząt bez zbędnego wysiłku.

Długi kabel zasilający:

Przewód o długości 8 m zapewnia 11 m zasięg pracy, dlatego nie trzeba przepinać wtyczki do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pomieszczeniach.

Filtruje powietrze:

Odkurzacz ma filtr wodny AQUA+, który neutralizuje krążące w powietrzu cząsteczki zanieczyszczeń i zatrzymuje je w pojemniku.

Wady
Mały zbiornik na płyn:

Zbiornik na płyn piorący jest za mały, dlatego w czasie prania dużych dywanów musimy go kilka razy uzupełniać.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Akumulatorowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01

 

Odkurzacz Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 ma 0,6 l pojemnik na zanieczyszczenia. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, czas pracy naładowanej baterii wynosi 40 minut, a czas ładowania – 300 minut (5h). Urządzenie generuje hałas na poziomie 83 dB. Produkt ma wymiary: 116 cm x 25 cm x 18 cm i waży 3,2 kg.

Model może pełnić funkcję odkurzacza pionowego, ręcznego i piorącego. Z pomocą przedstawionego sprzętu możemy więc wyczyścić podłogi na sucho lub mokro (z albo bez detergentu), w zależności od własnych potrzeb. Produkt jest wyposażony w 3-warstwowy filtr, który zatrzymuje 90% alergenów i cząsteczek kurzu o wielkości do 0,3 mikrona.

Konsumenci publikujący opinie o urządzeniu Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 uważają, że produkt działa efektywnie i pozwala dokładnie posprzątać w domu. Odkurzacz jest odpowiedni do wszystkich rodzajów powierzchni, a technologia PowerCyclone gwarantuje dużą moc ssania. Za sprawą czarno-niebieskiej obudowy sprzęt prezentuje się elegancko i nowocześnie, dlatego nie musimy chować go do szafy.

Sprzęt Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 ma wymiary: 116 cm x 25 cm x 18 cm. Hałas generowany przez urządzenie wynosi ok. 83 dB. To odkurzacz pionowy, który ma 0,6 l pojemnik na zanieczyszczenia oraz akumulator zapewniający do 40 minut działania.

Vorteile
Możliwość mycia podłóg:

Produkt ma odłączany zbiornik na wodę, dlatego możemy bez przeszkód umyć podłogi. Co ważne, nie jest nam do tego potrzebny detergent, co pozwala na bardziej ekologiczne sprzątanie.

Łatwe opróżnianie pojemnika:

Pojemnik na kurz opróżnia się łatwo, możemy przy tym uniknąć kontaktu z zanieczyszczeniami.

Dociera do zakamarków:

Model może nam posłużyć jako odkurzacz ręczny, który dociera do wszystkich, trudno dostępnych miejsc, np. kątów czy przestrzeni pod meblami. Szybko pozbędziemy się więc okruszków, błota lub innych zanieczyszczeń.

Nachteile
Za duży hałas:

Sprzęt bardzo głośno pracuje, dlatego nie powinniśmy go włączać w godzinach porannych i wieczornych. Część konsumentów zauważyła, że wydawanych przez urządzenie dźwięków boją się zwierzęta i małe dzieci.

 

 

 

 

4. Odkurzacz bezworkowy Tefal Compact Power Cyclonic Parquet TW3753

 

Model Tefal Compact Power Cyclonic 3A Parquet ma moc 750 W. Urządzenie jest zasilane sieciowo, a 6,2 m kabel zapewnia prawie 9 m zasięg pracy. Odkurzacz wyposażono w 1,5 l, przezroczysty zbiornik na zanieczyszczenia. W komplecie otrzymujemy: ssawko-szczotkę, ssawkę okrągłą, szczotkę do parkietów, ssawkę szczelinową i szczotkę do mebli.

Produkt ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w przenoszeniu, na co mają wpływ kółka w podstawie i wygodna rączka na obudowie. Sprzęt nadaje się do odkurzania wszystkich rodzajów podłóg, a także dywanów (również z długim włosiem). Z uwagi na silnik nowej generacji EffiTech urządzenie działa efektywnie, a jednocześnie nie pobiera zbyt dużo prądu.

Po analizie komentarzy opublikowanych w Internecie można wywnioskować, że opisany wyżej model pozwala dokładnie posprzątać w domu. Konsumenci chwalą odkurzacz za to, że kabel nie ogranicza swobody ruchów, a teleskopowa rura zapobiega nadmiernemu pochylaniu się. Ważne jest też to, że zastosowane filtry zatrzymują cząsteczki kurzu w pojemniku i zapobiegają ich ponownemu przedostawaniu się do powietrza.

Sprzęt Tefal Compact Power Cyclonic 3A Parquet ma kabel zasilający o długości 6,2 m, który zapewnia 8.8 m zasięg pracy. Pojemność zbiornika na kurz umieszczonego wewnątrz odkurzacza wynosi 1,5 l. Urządzenie ma moc 750 W i generuje hałas nieprzekraczający 80 dB.

Zalety
Gumowe kółka:

W podstawie produktu znajdują się gumowe kółka, które nie tylko ułatwiają przenoszenie sprzętu, ale też zapobiegają zarysowaniu podłogi podczas sprzątania.

Łatwa zmiana mocy:

Na uchwycie rury znajduje się regulacja mocy ssania, dlatego łatwo dostosujemy działanie sprzętu do rodzaju podłogi czy ilości zanieczyszczeń.

Skuteczna filtracja:

2-poziomowa filtracja, podobnie jak technologia monocyklonowa, zapewnia neutralizację niemal wszystkich cząsteczek kurzu krążących w powietrzu.

Wady
Brak filtra HEPA:

Model nie ma filtra HEPA, dlatego jego działanie według alergików nie jest zbyt efektywne, gdyż mimo sprzątania w powietrzu mogą krążyć bakterie i roztocza.

Zacinający się zwijacz przewodu:

Automatyczny zwijacz przewodu często się zacina, w efekcie czego nawijanie kabla zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

5. Odkurzacz podłogowy Hoover Xarion Pro XP81 XP25011

 

Bezworkowy odkurzacz o klasie energetycznej A to urządzenie o wdzięcznej nazwie Hoover Xarion Pro XP81 XP15011. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który może pochwalić się klasą skuteczności odkurzania dywanów A, co oznacza, że zbiera, co najmniej 91% kurzu z jego powierzchni. Odkurzacz uzyskał również notę A w klasie skuteczności odkurzania powierzchni twardych.

Jest to jednoznaczne ze zbieraniem zanieczyszczeń na poziomie 99%. Model ten ma moc 800 W, a przy pracy generuje hałas na poziomie 75 dB. Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na kurz o wielkości 1,5 litra oraz miękkie kółka, które nie porysują podłóg i generują mniejszy hałas podczas poruszania się. W tym odkurzaczu bezworkowym znalazł się także filtr antyalergiczny HEPA. Powoduje to, że model ten będzie idealny dla alergików.

W wyposażeniu podstawowym znajdziemy odkurzacz, rurę teleskopową i wąż ssący oraz końcówki: ssawkę do parkietów Caresse, ssawkę dywanową, szczelinową, a także ssawko-szczotkę uniwersalną i szczotkę do kurzu. Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone ze swojego wyboru. Za największe zalety odkurzacza podają jego głośność pracy oraz długość kabla.

Zalety
Klasa sprzątania:

Odkurzacz ten otrzymał notę A zarówno w klasie skuteczności odkurzania podłóg twardych oraz dywanów. Klasa ta w łatwy sposób informuje użytkownika, z jaką skutecznością dany model odkurzacza zbiera brud z powierzchni. I tak, by otrzymać notę A w klasyfikacji odkurzacze muszą zbierać przynajmniej 91% zanieczyszczeń z dywanów oraz 99% z powierzchni twardych.

Cicha praca:

Hoover Xarion Pro XP81 XP15011 charakteryzuje się głośnością pracy na poziomie 75 dB. Hałas taki jest porównywały z odgłosem włączonego telewizora. 65 dB jest generowane przez rozmowę. Jak widać model ten jest dosyć cichy, więc odkurzanie nie powinno mocno przeszkadzać domownikom.

Antyalergiczny filtr:

Urządzenie zostało wyposażone w antyalergiczny filtr HEPA, który zatrzymuje 88% zanieczyszczeń, w tym odchody roztoczy, komórki grzybów i pleśnie, czyli najczęściej spotykane alergeny.

Wyposażenie:

Model w standardowym wyposażeniu posiada wiele różnych końcówek. Podczas sprzątania możemy skorzystać z ssawki do parkietów Caresse, ssawki dywanowej, ssawki szczelinowej oraz ssawko-szczotki uniwersalnej i szczotki do kurzu.

Wady
Brak regulacji mocy silnika:

Niestety  Hoover Xarion Pro XP81 XP15011 nie został wyposażony w możliwość regulacji mocy silnika.

 

 

 

 

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

 

Odkurzacz bezworkowy, inaczej cyklonowy, to doskonały sprzęt dla alergików i astmatyków. Za sprawą takiego urządzenia uda nam się dokładnie posprzątać w domu i zneutralizować krążące w powietrzu alergeny. Jak to jest możliwe? Jaki odkurzacz bezworkowy jest polecany przez specjalistów? Pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

 

 

Budowa odkurzacza bezworkowego

Odkurzacz bezworkowy, podobnie jak ten tradycyjny, zbudowany jest z rury ssącej połączonej z korpusem, wewnątrz którego znajduje się silnik zasilający. Jednak wewnątrz modelu cyklonowego nie znajdziemy worka na zanieczyszczenia. Zamiast niego stosowany jest specjalny pojemnik na kurz, który wystarczy opróżnić po odkurzaniu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które według specjalistów jest dodatkowo bardziej higieniczne. Uważa się, że wykorzystywany w zwykłych odkurzaczach worek jest siedliskiem alergenów, ponieważ wymieniamy go co pewien czas, a nie po każdym cyklu odkurzania. To powoduje, że mikroorganizmy mogą się swobodnie namnażać. Jeśli urządzenie nie zostanie wyposażone w odpowiednie filtry, podczas ponownego uruchomienia bakterie i inne alergeny są wydmuchiwane z powrotem do powietrza w pomieszczeniu.

 

Sposób działania odkurzaczy bezworkowych

Działanie odkurzacza bezworkowego jest bardzo proste. Sprzęt zasysa powietrze oraz zalegające na podłodze zanieczyszczenia. Wewnątrz korpusu urządzenia wytwarzana jest duża siła odśrodkowa (przy pomocy ruchu wirowego), a to powoduje, że cząsteczki kurzu, pyłki i mikroorganizmy trafiają prosto do zbiornika, natomiast czyste powietrze jest wydmuchiwane.

 

Jak działa filtr HEPA?

Jedną z najważniejszych zalet odkurzaczy bezworkowych jest to, że w większości przypadków wyposażone są w filtry HEPA. Niewiele osób wie jednak, jak wpływa to na działanie urządzenia. HEPA, czyli High Efficiency Particulate Air, to oznaczenie stosowane przy filtrach wykonanych ze spiekanego szkła z porami o średnicy 0,3µm (dzięki temu możliwe jest dokładne oczyszczanie powietrza). Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne zatrzymywanie nawet bardzo małych cząsteczek bakterii, kurzu, pierwotniaków, wirusów i grzybów.

Filtry HEPA składają się z trzech warstw połączonych ze sobą syntetyczną żywicą. Początkowo miały one chronić przed promieniowaniem radioaktywnym. Z czasem jednak tego rodzaju filtry zaczęto wykorzystywać również do produkcji urządzeń stosowanych powszechnie w domach, takich jak odkurzacze czy oczyszczacze powietrza.

 

 

Działanie odkurzacza z filtrem wodnym

Nowoczesne odkurzacze cyklonowe czasem opierają swoje działanie na filtrze wodnym, a nie HEPA. W takim przypadku zabrudzenia są oddzielone od powietrza przy pomocy wody. Nie musimy się jednak obawiać, że mniejsze cząsteczki zostaną z powrotem wydmuchane do pomieszczenia, gdyż reszta zanieczyszczeń zostanie zatrzymana przez dodatkowe filtry. Tego typu odkurzacze również świetnie sprawdzają się w domach zamieszkiwanych przez alergików i małe dzieci.

 

Sprzątanie przy użyciu turboszczotki

Kupując odkurzacz cyklonowy w zestawie zwykle otrzymujemy kilka wymiennych końcówek ułatwiających sprzątanie. Podstawowym elementem wyposażenia jest turboszczotka umożliwiająca pozbycie się zalegającej w mieszkaniu sierści zwierząt. Ten specyficzny rodzaj szczotki jest napędzany powietrzem zasysanym przez odkurzacz. W końcówce umieszczony jest specjalny wałek, który obraca się przez cały czas, dopóki urządzenie jest włączone. Na nim znajdziemy szczotki w formie spirali ustawione w różnych pozycjach, które dokładnie wymiatają nie tylko sierść, ale też inne zanieczyszczenia, np. zaschnięte błoto.

Najbardziej efektywne działanie turboszczotki zauważymy podczas odkurzania dywanów. Z chodników z długim włosiem trudno jest usunąć zanieczyszczenia zwykłą końcówką ssącą. Niekiedy konieczne jest ręczne wyrywanie zaplątanych włosów i sierści. Turboszczotka pozwala nam tego uniknąć.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

2.Electrolux ErgoEasy ZTF7650ELPragniemy przedstawić Ci godny uwagi, dobry odkurzacz bezworkowy marki Electrolux. Dzięki temu, że nie posiada wymiennego zbiornika na zanieczyszczenia, a specjalny pojemnik, który wystarczy tylko opróżniać oraz myć, jest znacznie wygodniejszy niż tradycyjne urządzenie tego typu.

Umieszczone na produkcie pokrętło zmieniające moc ssania pozwala na dostosowanie siły odkurzacza do aktualnie czyszczonej powierzchni – pozwala też uniknąć niepotrzebnej straty energii elektrycznej. Ten sprzęt elektryczny generuje hałas w wysokości tylko 83 dB, dzięki czemu jest bardzo cichy.

To cecha, którą doceniają konsumenci na całym świecie. Urządzenie posiada tak zwaną turboszczotkę, która znacznie usprawnia zbieranie włosów, sierści oraz innych tekstylnych odpadów.

Ta funkcja doskonale sprawdza się w czyszczeniu dywanów. Dzięki temu odkurzacz zostanie też doceniony przez miłośników zwierząt.

Klienci chwalą sobie szeroki komplet wymiennych końcówek, które pozwalają na dostosowanie kształtu szczotki do warunków domowych. Z wielu stron słychać opinie, że urządzenie można bardzo łatwo demontować, przez co nie zajmie wiele miejsca w mieszkaniach użytkowników.

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL to dobry odkurzacz bezworkowy do 400 zł. Ze względu na dużą moc wejściową wynoszącą 1300 W szybko i łatwo odkurzymy nim cały dom.

Zalety
Specjalna szczotka do parkietów:

Model ten został wyposażony w szczotkę, która została zaprojektowana do tego, by odpowiednio zadbać o podłogi twarde. Korzystając z niej podczas sprzątania unikniemy zarysowania naszego parkietu.

Bogate wyposażenie:

Producent dołącza do odkurzacza szereg różnych końcówek, które zdecydowanie ułatwią sprzątanie. W zestawie znajdziemy, oprócz standardowej rury teleskopowej i węża ssącego, wspomnianą wcześniej szczotkę do parkietów. Komplet składa się również z ssawki do tapicerki, ssawki małej i szczelinowej oraz ssawko – szczotki z przełącznikiem parkiet – dywan.

Delikatne kółka:

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL został wyposażony w miękkie kółka, które bardzo łatwo i cicho się prowadzą. Nie będziemy się musieli więc mocować z urządzeniem. Co ważniejsze, kółka te nie zarysują naszych drewnianych podłóg.

Filtr antyalergiczny:

Bardzo ważne we wszystkich odkurzaczach są zastosowane filtry. W tym modelu producent zastosował antyalergiczny filtr Hygiene. Dlatego też ten sprzęt będzie idealny dla alergików i astmatyków, gdyż zatrzymuje większość alergenów wywołujących reakcje u osób uczulonych.

Wady
Pojemnik na kurz:

Możemy znaleźć opinie użytkowników, które mówią, że model ten ma mały pojemnik na kurz. Powoduje to wydłużanie się sprzątania, gdyż wymaga od osoby odkurzającej kilkakrotnego opróżniania zbiornika. Przed zakupem warto więc porównać wielkość pojemnika tego urządzenia z wielkością zbiornika odkurzacza, który mamy w domu.

 

 

Hoover Sprint Evo

 

3.Hoover Sprint EvoPotrzebny Ci solidny odkurzacz? Warto zapoznać się zatem ze specyfikacją tego produktu firmy Hoover. To wyposażone w tekstylny filtr urządzenie pozwala użytkownikowi na wielką swobodę, ponieważ nie trzeba w nim nieustannie wymieniać jednorazowych worków.

Załączony pojemnik ma objętość 1,5 litra, co w praktyce oznacza, że kurz i inne zebrane na podłogach i dywanach odpady nie muszą być często usuwane ze zbiornika. Uwagę zwraca też niskie roczne zużycie energii, które umożliwia spore oszczędności na rachunkach.

W zestawie znalazły się aż cztery ssawki, dzięki czemu można dostosować zakończenie rury do własnych potrzeb. Duży zasięg pracy produktu to kolejna zaleta – kabel ma bowiem aż siedem i pół metra. Zatem nawet w dużych pomieszczeniach odkurzanie nie będzie problemem.

Użytkownicy chwalą odkurzacz za specjalną szczotkę do usuwania zwierzęcej sierści, ponieważ pozwala im ona utrzymać czystość w domu.

Poziom hałasu generowanego przez produkt mieści się w normie – to tylko 85 dB, dlatego czyszczenie podłóg nie będzie uciążliwe dla reszty domowników.

Ten model będzie idealny dla osób o mniejszych mieszkaniach, gdyż ma on moc 700 W. Dodatkowo Hoover Sprint Evo charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A. Pozwoli więc oszczędzić prąd podczas sprzątania.

Zalety
Wysoka skuteczność odkurzania podłóg twardych:

Jeśli w naszym domu nie mamy dywanów, lub większość powierzchni podłogowych to parkiet lub kafelki to ten odkurzacz powinien nas zainteresować. A to dlatego, że charakteryzuje się wysoką skutecznością odkurzania podłóg twardych, która w tym modelu ma klasę A.

Szczotka do usuwania sierści:

Ciekawym dodatkiem do odkurzacza jest specjalna szczotka, która pomoże nam skuteczniej usunąć sierść z podłogi. Została ona wyposażona w obracający się wałek. Ma on za zadanie mechaniczne zbieranie włosów.

Łatwe wypróżnianie pojemnika na odpady:

Przy projektowaniu tego urządzenia producent pomyślał o wygodzie użytkowników. Dlatego też model ten został wyposażony w pojemnik na brud, który w łatwy sposób opróżnimy. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i, po otwarciu się zamknięcia, wysypać zawartość.

Wady
Brak filtra antyalergicznego:

Niestety Hoover Sprint Evo nie został wyposażony w filtr antyalergiczny. Ma on wbudowany EPA, który zatrzymuje większość kurzu, pyłów i bakterii. Jednak nie jest ona aż tak skuteczny, jak filtr antyalergiczny.

 

 

Samsung VCDC15RH

 

Odkurzacze SAMSUNG VC15RHNDCNC/EOPrzedstawiamy sprawdzony i polecany odkurzacz Samsunga. Cena modelu jest relatywnie niska, a biorąc pod uwagę możliwości tego urządzenia, to naprawdę dobra informacja dla Klientów.

Odkurzacz jest nie tylko tani, ale posiada też wysokie parametry: dużą moc (dzięki czemu może długo pracować na najwyższych obrotach), wygodną regulację mocy ssania umieszczoną w rączce (dzięki temu użytkownik nie musi schylać się do samego urządzenia), a także przynależność do chwalonej klasy energetycznej E.

Urządzenie ma też zainstalowany filtr HEPA oraz filtr przeciwalergiczny. Te udogodnienia pozwalają na usunięcie prawie stu procent wszystkich zebranych zanieczyszczeń – w tym niebezpiecznych alergenów zawartych w kurzu czy też pleśni. Możliwe, że to najlepszy odkurzacz bezworkowy.

Opinie na temat działania tego produktu są bowiem jednoznacznie pozytywne – Kupujący chwalą sobie zwłaszcza nowoczesny pojemnik, który zastępuje tradycyjną metodę zbierania kurzu.

Najlepszy odkurzacz bezworkowy w 2021 roku to Samsung VCDC15RH. Oferuje on dobrą klasę skuteczności odkurzania oraz filtr antyalergiczny.

Zalety
Filtr HEPA:

Model ten został wyposażony w antyalergiczny filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje większość zanieczyszczeń i alergenów. Efektywnie pozbędziemy się kurzu, bakterii czy odchodów roztoczy.

Wysoka skuteczność odkurzania:

Wśród najbardziej popularnych odkurzaczy bezworkowych Samsung VCDC15RH oferuje najlepszą skuteczność odkurzania, zarówno powierzchni twardych, jak i dywanowych. W obydwu kategoriach w skali od A do G uzyskał klasę odkurzania C.

Regulacja mocy w rączce:

Bardzo wygodna funkcja, która pozwoli użytkownikowi na zmianę mocy ssącej odkurzacza w komfortowy sposób, bez schylania się. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób starszych, bądź takich, które mają problemy z kręgosłupem.

Technologia Twin Chamber System:

roducent wyposażył ten model w technologię Twin Chamber System, która powoduje, że brud i kurz oddzielane są od powietrza bardziej skutecznie. Dzięki temu powietrze wypuszczane przez odkurzacz jest czystsze. Dodatkowo taka konstrukcja zapobiega zatykaniu się urządzenia.

Delikatna szczotka:

Osoby, które bardzo dbają o swoje podłogi powinna ucieszyć informacja, że Samsung dołącza do tego odkurzacza specjalną szczotkę. Szczotka ta przeznaczona jest do parkietów, będzie ona chronić je przed zarysowaniami.

Wady
Waga:

Niektórzy użytkownicy przekazują, że urządzenie jest dosyć ciężkie. Na szczęście jest wyposażone w koła, więc możemy ograniczyć jego przenoszenie do minimum.

 

 

Zelmer Voyager Twix ZVC335SM

 

Zelmer Voyager Twix ZVC335SM to mały odkurzacz o wymiarach 24 x 32 x 43 cm. Model ten łączy w sobie typ odkurzacza workowego oraz bezworkowego. Oznacza to, że możemy używać go w dwojaki sposób. Jeśli nie chce nam się sprzątać wnętrza odkurzacza po pracy możemy włożyć worek. W przypadku, gdy worki nam się skończą możemy zbierać zanieczyszczenia do pojemnika.

Urządzenie zostało wyposażone w podwójny system filtracji powietrza EPA, który zatrzymuje pyłki, bakterie i odchody roztocza, jest tu także zmywalny filtr HEPA. Taka konstrukcja powoduje, że jest to idealny sprzęt dla alergików. Odkurzacz ma moc 700 W i klasę energetyczną efektywności A. Natomiast efektywność sprzątania prezentuje się następująco: D – klasa skuteczności odkurzania dywanów, C – klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych.

Poziom hałasu generowany przez urządzenie wynosi 79 dB. Model ten został wyposażony w miękkie kółka, które redukują hałas i nie niszczą podłóg, regulację mocy ssania oraz długi, 6 metrowy przewód. Przeglądając opinie pozostawione przez konsumentów możemy zauważyć, że za największe zalety tego sprzętu uznali oni łatwość użytkowania oraz długość kabla. Użytkownicy podają również, że odkurzacz charakteryzuje się dobrą mocą ssania.

Zalety
Odkurzacz 2w1:

Model ten umożliwia wybranie użytkownikowi sposobu odkurzania. Do dyspozycji mamy możliwość sprzątania z wykorzystaniem worka, i bez jego uzycia. Jeśli nie będziesz miał czasu czyścić pojemnika odkurzacza po sprzątaniu możesz zdecydować się na pracę z workiem. A jeśli zużyłeś wszystkie worki to nic nie stoi na przeszkodzie, by odkurzyć mieszkanie bez niego.

Filtry antyalergiczne:

W Zelmer Voyager Twix ZVC335SM możemy znaleźć szereg filtrów antyalergicznych. Mamy więc podwójny system filtracji powietrza EPA oraz zmywalny filtr HEPA. Całość bardzo dobrze chroni użytkownika przed najczęściej spotykanymi alergenami w domu, takimi jak pyłki, bakterie i odchody roztoczy.

Wyposażenie:

W podstawowym wyposażeniu znajdziemy wszystkie rodzaje szczotek, które mogą nam się podczas domowych porządków przydać. Producent do odkurzacza dołączył 3-funkcyjną szczotkę do parkietu, marmuru i kamienia. Oprócz niej znajdziemy także małą turboszczotkę, ssawkę małą, ssawkę szczelinową, ssawko-szczotkę z przełącznikiem parkiet-dywan oraz szczotkę małą.

Wady
Rura ssania:

Niektórzy użytkownicy podają, że podczas odkurzania wypada rura ssania.

 

 

Samsung VCMA15QS

 

4.Samsung VCMA15QSSamsung to sprawdzony i renomowany producent. Jeden z najlepszych modeli odkurzaczy przygotowanych przez tę firmę spełnia oczekiwania Klientów głównie poprzez zastosowanie nowoczesnego filtru HEPA.

Z opisu produktu wynika, że urządzenie dzięki niemu jest w stanie usunąć ponad 99% napotkanych zanieczyszczeń.

Duża moc wejściowa, bo aż 1300 W, stawia odkurzacz w wysokiej klasie produktów, a zarazem umożliwia zebranie kurzu nawet z bardzo trudnych powierzchni, takich jak grube, włochate dywany czy też nieregularne drewniane podłogi.

Dzięki pojemnikowi na zanieczyszczenia nie trzeba już regularnie kupować worków do odkurzacza. To rozwiązanie jest chwalone, ponieważ uważa się je za wygodne i łatwe w użytkowaniu.

Podobnie Klienci oceniają długie ramię urządzenia, które sprawia, że przy pracy z nim nie trzeba się pochylać. Filtr antyalergiczny uchroni natomiast uczulone osoby przed kontaktem z niepożądanymi składnikami kurzu.

Samsung VCMA15QS oferuje dużą moc ssącą i pojemny zbiornik na brud. Możemy go zakupić za mniej niż 300 zł.

Zalety
Technologia Twin Chamber System:

Wbudowana technologia Twin Chamber System zapewnia lepsze oddzielenie zanieczyszczeń od powietrza. Możemy więc cieszyć się czystszym powietrzem w domu. Dodatkowo technologia ta zapewnia stałą moc ssącą odkurzaczowi.

Wysoka moc wejściowa:

Model ten został wyposażony w bardzo mocny silnik. Jego moc wejściowa wynosi aż 1300 W.

Wady
Głośność:

Dużo użytkowników podaje, że Samsung VCMA15QS jest dosyć głośnym odkurzaczem. Jeśli więc często wykonujemy tę czynność to pewnie powinniśmy się zdecydować się na inny model.

Brak filtra HEPA:

Producent wyposażył ten model w filtr EPA, który zatrzymuje większość pyłów i bakterii. Nie jest on jednak aż tak skuteczny, jak filtry antyalergiczne HEPA.

 

 

Dyson DC33c Up Top

 

5.Dyson DC33c Up TopKiedy Klienci wymieniają najlepsze odkurzacze bezworkowe, to zazwyczaj znajduje się wśród nich jakieś urządzenie firmy Dyson.

Proponowany przez producenta nowy model jest wyposażony w rozwiązanie technologiczne o nazwie Radial Root Cyclone, które pozwala na maksymalne zwiększenie siły ssania, a przez to usunięcie niemal wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni dywanu czy parkietu.

Urządzenie posiada filtr HEPA, co oznacza, że bardzo skutecznie usuwa alergeny: pyłki z kurzu oraz pleśń. Dlatego produkt jest ceniony przez osoby zmagające się z silnymi uczuleniami.

Odkurzacz nie tylko charakteryzuje się niskim poziomem hałasu – co jest przecież już bardzo częste w przypadku nowych produktów – ale też dużą dźwiękoszczelnością, co w połączeniu pozwala na jeszcze bardziej ciche działanie.

Najlepszy w tej kategorii sprzętów elektronicznych zasięg pracy (aż 10 metrów) umożliwia odkurzenie całego mieszkania bez przełączania wtyczki do innego gniazdka.

Dyson DC33c Up Top to prawdziwy Mercedes wśród odkurzaczy bezworkowych. Niestety jego cena kształtuje się adekwatnie do ceny luksusu.

Zalety
Tania eksploatacja:

Producent wyposażył to urządzenie w filtr wielokrotnego użytku. Jeśli zostanie on zabrudzony, nie musimy kupować nowego, wystarczy, że umyjemy go pod bieżącą wodą.

Filtr HEPA:

Dyson DC33c Up Top posiada w wyposażeniu bardzo dobrej jakości filtr antyalergiczny HEPA, dlatego jest on szczególnie polecany dla osób z alergiami.

Wady
Cena:

Jeśli chcesz stać się właścicielem tego urządzenia musisz przygotować się na wydatek rzędu 1200 -1500 zł.

Usuwanie sierści:

Niektórzy użytkownicy przekazują, że model ten nie usuwa dobrze sierści zwierząt z mebli. Jeśli więc mamy futrzaki w domu, zastanówmy się nad innym odkurzaczem.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
natasza
natasza
3 years ago

A ja teraz stałam się fanką robotów sprzątających, najpierw długo szukałam filmików, oglądałam recenzje itp i teraz sobie kupiłam electrolux pure i9 i jest super 😀 nie wróciłabym teraz do tradycyjnego odkurzacza ;D

Marika
Marika
1 year ago

o jest i rooomba, mój to irobot E5 – to powiem wam, ze moc zaskakuje bo nawet monety wciąga!

My name is
My name is
1 year ago

Polecam Roombę – świetny odkurzacz robot 😉

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir