Soundbary ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.10.17

 

Jeśli chcesz zakupić najlepszy soundbar dostępny na polskim rynku to powinieneś zdecydować się na model Yamaha YSP-1400. Jest to sprzęt jednoczęściowy, który, dzięki czarnej kolorystyce, z łatwością dopasuje się do reszty sprzętów RTV w Twoim salonie. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów ( szerokość 100 cm, wysokość 9,6 cm i głębokość 13,3 cm). Urządzenie ma wbudowane dwa subwoofery oraz osiem głośników. Całość gwarantuje czyste i wyraźne brzmienie, zarówno basów, jak i wyższych dźwięków, które odznaczają się nadzwyczajnym realizmem. Oprócz rozwiązań technologicznych tj. Clear Voice, który sprawia, że dialogi brzmią wyraźnie czy UniVolume zapewniający stały poziom głośności. Ten soundbar oferuje również wyjątkową łatwość obsługi. Użytkownik może skorzystać z aplikacji Home Theater Controller. Może także, dzięki funkcji TV Remote Repeater, połączyć urządzenie z pilotem telewizyjnym i z niego korzystać podczas sterowania soundbarem. Natomiast technologia Bluetooth pozwala strumieniować muzykę ze smartfona, laptopa czy poprzez tablet. Jeśli jednak nie masz zaufania do produktów Yamaha, to w drugiej kolejności polecamy dwuczęściowy soundbar firmy Samsung, który także charakteryzuje się dobrymi parametrami.   

 

 

Tabela porównawcza

 

 

 

Jaki soundbar kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli jesteś kinowym maniakiem, to na pewno marzy Ci się porządne kino domowe. O ile nawet 50 calowy telewizor powiesimy na ścianie i nie będzie on zabierał dużo miejsca, o tyle porządny zestaw kina domowego składający się z kilku elementów spowoduje, że drastycznie skurczy się nam mieszkanie. Dodatkowo takie urządzenia wymagają podczas instalacji przeprowadzenia kabli, które powodują, że dźwięk jest lepszej jakości, ale też utrudniają instalację. Jeśli instalacja zostanie wykonana niechlujnie, to nieestetycznie poprowadzone kable będą nam towarzyszyć na co dzień.

Na szczęście istnieje na rynku namiastka zestawu kina domowego w postaci soundbarów. Małe, a co ważniejsze, łatwe do zamontowania urządzenia oferują lepszy dźwięk od tego, który zazwyczaj wydobywa się z malutkich głośników telewizora. Jeśli więc masz mało miejsca w domu, a chciałbyś cieszyć się doznaniami kinowymi powinieneś rozważyć zakup takiego sprzętu. Opiszemy kilka ważnych cech, które powinieneś wziąc pod uwagę, gdy będziesz zastanawiać się jaki soundbar wybrać.

1.Yamaha YSP-1400

 

Moc

Wiadomym jest, że im większa moc urządzenia tym silniejsze brzmienie będzie generowało. Nie znaczy to jednak, że soundbary o najwyższej mocy są najlepsze. Mieszkając w bloku pewnie rzadko, lub nigdy, będziesz mógł wykorzystać pełną moc urządzenia.

Bliskość sąsiadów będzie wymuszała regulowanie dźwięku do poziomu, który nie będzie przeszkadzał innym. Oprócz mocy sprzętu warto również sprawdzić liczbę kanałów, które on oferuje, czyli innymi słowy liczbę zamontowanych w nim głośników. Im większa ich liczba, tym lepszy dźwięk. Dzieję się tak dlatego, że producenci, w wypadku większej ilości montowanych głośników, są w stanie dedykować wybrane z nich do pewnej grupy dźwięków.

Oznacza to, że emitowane odgłosy będą bardziej wyraziste. Może nawet się zdarzyć, że podczas oglądania już widzianego wcześniej filmu będziemy zaskoczeni ile szczegółów nam uciekło przy pierwszym oglądaniu ze względu na mało wyraźny dźwięk. Najczęściej występujące modele, a co za tym idzie najbardziej popularne to 2.1 i 7.1. Możemy jednak znaleźć sounbar w wersji 5.1, czy 9.1.

 

Odtwarzane formaty

Istotną sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę podczas wyboru soundbara to formaty dźwięku, jakie on obsługuje. Jeśli jesteśmy pasjonatami kina, ważne jest by urządzenie odtwarzało wszystkie formaty dźwiękowe, jakie możemy znaleźć na płytach DVD czy Blue – Ray. Jeśli chcemy sprzęt wykorzystać również do słuchania muzyki powinniśmy zadbać o to, by urządzenie obsługiwało format, w którym mamy nagrane utwory.

Podstawą są sterowniki MP3 i WMA. Jeśli nie korzystamy z bardziej zaawansowanych formatów, to większość modeli oferujących podstawowe sterowniki powinny nas zadowolić. Natomiast w modelach bardziej specjalistycznych znajdziemy także dodatkowe sterowniki dźwięku, tj. ACC, FLAC czy OGG.

 

Subwoofor wbudowany, lub osobny

Kolejny aspekt, nad którym powinniśmy się zastanowić to to, jakiej siły chcielibyśmy mieć basy. Bardziej kompaktowe soundbary oferują subwoofor, czyli głośnik odpowiedzialny za niskie dźwięki, wbudowany w jednym urządzeniu. W takim przypadku zazwyczaj jeden z głośników umieszczonych w panelu jest głośnikiem basowym.

Jeśli jednak chcemy, by podłoga drżała, gdy niskie tony są emitowane w telewizji, to powinniśmy rozważyć zakup soundbara z dodatkowym subwooferem. Jest to jednak dodatkowy mebel, dla którego musimy znaleźć miejsce. Dobre wieści są takie, że soundbary w dobrych cenach oferują w zestawie subwoofery z połączeniem bezprzewodowym. Możemy więc ustawić taki głośnik w dowolnym miejscu i nie musimy się martwić przeciąganiem kabli pomiędzy urządzeniami. Jeśli zdecydujesz się na zakup soundbara z osobnym subwooferem upewnij się, że ten ma regulację mocy. W przeciwnym razie możesz spowodować, że u sąsiadów książki z półek będą spadały.

 

 

Ulepszacze dźwięku

Na ten element soundbara powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy się poczuć jak w prawdziwym kinie, to musimy wybrać sprzęt, który posiada wysokiej jakości ulepszacze dźwięku. Wbudowane funkcje poprawy dźwięku spowodują, że nawet tak małe urządzenie wyda z siebie dźwięki wysokiej jakości. W modelach dostępnych na rynku znajdziemy szereg korektorów i ulepszaczy dźwięku, np.

Crystal Clear Sound oferujący krystalicznie czysty dźwięk czy Virtual Sorround Sound, czyli wirtualny dźwięk przestrzenny dający odczucie, że znajdujesz się w filmie razem z bohaterami. Niektóre modele posiadają funkcję Dynamic Range Control – regulującą dynamikę dźwięku wyciszając, gdy pojawia się głośna muzyka, a pogłaśniając dźwięk podczas dialogów. Ciekawą i użyteczną funkcją, którą możemy znaleźć w niektórych modelach soundbarów jest regulacja tonów wysokich i niskich. Posiadając taką możliwość możemy sami ustawić głośność tonów niskich, jak basy, oraz wysokich.

2.Samsung HW-J355

Funkcje dodatkowe

To, jaki jest najlepszy soundbar określają nie tylko liczba wbudowanych głośników, funkcje poprawy dźwięku czy liczba odtwarzanych formatów muzyki, lecz również dostępne funkcje dodatkowe. Pamiętaj by zastanowić się, jakie funkcje będą najbardziej przydatne dla Ciebie, gdyż ich liczba oraz różnorodność jest bardzo duża.

Na pewno dużym ułatwieniem będzie możliwość połączenia soundbara z wybranymi urządzeniami przez bluetooth. Nie tylko mamy do wyboru tutaj smartphony czy tablety. Jeśli nasz telewizor obsługuje bluetooth to nasz sprzęt możemy do niego podłączyć w ten sposób, rezygnując z tradycyjnego kabla. Znajdziemy też modele na rynku, które pozwolą nam na połączenie przez Wi-Fi. Na pewno będzie przydatna funkcja sterowania soundbarem poprzez pilota do telewizora.

Nie musimy więc przez rozpoczęciem seansu filmowego szukać pilotów do każdego sprzętu. A dla osób lubiących nowinki technologiczne atrakcyjna będzie możliwość sterowania urządzeniem poprzez smartphone’a czy tablet. Przydatną też może okazać się funkcja bezprzewodowego przesyłania muzyki z telefonu lub komputera stacjonarnego.

 

Design

Na pewno wygląd soundbara nie wpłynie na jego funkcjonalność. Jednak powinniśmy wziąć jego design pod uwagę. Zwłaszcza, jeśli wszystkie pozostałe sprzęty, które posiadamy w salonie są utrzymane w jednej stylistyce. Dobrze dobrany sprzęt powinien stwarzać wrażenie całości z pozostałymi urządzeniami. Powinniśmy także pomyśleć o wielkości soundbara. Głośniki powinny zostać dobrane do wielkości telewizora, który posiadamy. Nie tylko ze względu na dysproporcję rozmiarów sprzętów, lecz również odpowiednią moc urządzenia. Kupując za mały soundbar w stosunku do telewizora możemy narazić się na to, że dźwięk będzie płaski i nie uzyskamy rezultatów, jakie oczekiwaliśmy. Producenci tych urządzeń zazwyczaj określają, do jakiej wielkości telewizorów dany soundbar będzie odpowiedni, by zapewnić scenę dźwiękową odpowiednią do rozmiaru ekranu.

Odpowiednio dobrany soundbar powinien służyć przez lata i przynieść niezapomniane wrażenia podczas seansów filmowych. Należy jednak pamiętać, by nie kierować się tylko opinią sprzedawcy, który wskazuje najlepszy model w sklepie. Warto przyglądnąć się własnym oczekiwaniom i zastanowić się, w jaki sposób urządzenie będzie wykorzystywane. Dobrze dobrany soundbar do naszych potrzeb nie tylko przyniesie zadowolenie. Poprzez przemyślany zakup zaoszczędzimy też na kupowaniu produktu z funkcjami, z których nigdy nie będziemy korzystać.

 

 

Najlepsze soundbary w 2017 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking soundbarów, dzięki któremu łatwo dobierzesz odpowiedni sprzęt grający do telewizora lub Smart TV. Porównaliśmy produkty najpopularniejszych firm.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha YSP-1400

 

1.Yamaha YSP-1400Jeśli zależy Ci na przestrzenności dźwięku, to dobrym wyborem będzie ten produkt firmy Yamaha, wyposażony w system kanałowy 5.1. Sprzęt podłącza się za pomocą kabla optycznego, dlatego nie będzie problemu z dostosowaniem go do większości telewizorów.

Do głośników dołączony jest oczywiście wygodny pilot, który pozwala na sterowanie dźwiękiem bez ruszania się z kanapy czy fotela. Do urządzenia można podłączyć takie produkty Apple jak iPod czy iPhone, zatem źródłem dźwięku nie zawsze musi być samo TV.

Obsługiwane dekodery dźwięku: Dolby Digital oraz DTS uczynią oglądanie filmów BluRay bardzo przyjemnym akustycznie doznaniem. Czarny kolor tego sprzętu elektronicznego sprawia, że doskonale dopasuje się on do większości aktualnie produkowanych telewizorów – pozostaje tylko dobrze dobrać wymiary obu urządzeń, aby dobrze obok siebie wyglądały.

Model posiada zintegrowany subwoofer, jednak zdaniem użytkowników charakteryzuje się on głębokim, niskim basem, jak każdy dobry soundbar. Opinie Klientów wskazują jako zaletę również gasnące po kilku sekundach od włączenia diody, które nie rozpraszają uwagi podczas seansów.

Jednoczęściowy soundbar Yamaha YSP-1400 (5.1) wyposażony jest w system kanałowy. W środku urządzenia znajdziemy zestaw ośmiu głośników umieszczonych centralnie oraz dwa subwoofery w podstawkach, na obydwu końcach sprzętu. Dodatkowo został wbudowany wzmacniacz cyfrowy o mocy 76 W. Jest to zdecydowanie najlepszy soundbar w 2017 roku.

 

Zalety

Cztery programy Cinema DSP: Urządzenie zostało wyposażone w technologię Cinema DSP, która pozwoli użytkownikowi uzyskać dźwięk odpowiedni do oglądanego programu. Do wyboru mamy program: film, muzyka, sport i gry. Dzięki temu brzmienie będzie dynamiczne, przestrzenne i bardzo realistyczne.

Aplikacja Home Theater Controller: Funkcja ta wspomaga obsługę urządzenia i bardzo ją ułatwia.. Umożliwia ona sterowaniem soundbara za pomocą smartfona czy tabletu. Ikony, które znajdziemy w aplikacji na urządzenia iOS i Android są instynktowne i pozwolą na obsługę sprzętu nawet dziecku.

Kompatybilność z różnymi formatami dźwiękowymi: Yamaha YSP-1400 (5.1) pracuje ze wszystkimi najbardziej popularnymi formatami dźwięku, czyli Dolby Digital, DTS czy Digital Surround.  

Technologia Bluetooth: Pozwala na łączenie się bezprzewodowo soundbara z innymi sprzętami wyposażonymi w tę technologię. Możemy więc bez problemu strumieniować muzykę z telefonu czy laptopa.

Funkcja UniVolume: Bardzo przydatna funkcja, która utrzymuje stały poziom głośności. Jest szczególnie użyteczna, gdy oglądamy film w telewizji, który jest przerywany głośniej puszczanymi reklamami. UniVolume wyrówna i utrzyma niezmienną głośność nawet, jeśli zmienimy kanał.

 

Wady

Brak wejścia HDMI

Niestety, producent nie wyposażył tego modelu w wejście HDMI. Na szczęście mamy do wyboru inne wejścia np. wejście RCA czy cyfrowe wejście optyczne.

 

 

 

 

Samsung HW-J355

 

2.Samsung HW-J355Ten soundbar 2.1 firmy Samsung jest wyjątkowo tani, oferuje jednak użytkownikowi więcej niż standardowe głośniki telewizora. Model zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki możliwości zamontowania go na ścianie – to rzeczywiście dużo bardziej atrakcyjne wizualnie rozwiązanie niż położeniu sprzętu na szafce.

Producent gwarantuje nam również możliwość aktualizacji oprogramowania – w ten sposób zawsze będziesz miał do dyspozycji najnowsze sterowniki. Sprzęt odczytuje pliki dźwiękowe zapisane w kilku formatach (między innymi MP3, WMA, AAC), co oznacza, że pozwala na odtwarzanie większości ścieżek audio oraz nagrań muzycznych.

Dodatkowym atutem głośników – poza atrakcyjną ceną – jest możliwość podłączenia źródła dźwięku za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na całkowitą rezygnację z kabli w przypadku niektórych urządzeń.

Według testów użytkowników, regulacja tonów wysokich, średnich i niskich umożliwia uzyskanie bardziej wyrazistego, pełnego brzmienia. Opcja zmiany mocy subwoofera przyda się natomiast podczas oglądania koncertów muzyki rozrywkowej – rapu czy rocka. Minimalistyczny wygląd głośnika to gwarancja dopasowania jego strony wizualnej do większości wnętrz.

Samsung HW-J355 (2.1) to  dobry soundbar do 1000 zł. Model ten składa się z dwóch głośników: pasywnego, niskotonowego subwoofera oraz 2,1 –kanałowy głośnik w formie listwy. Zestaw możemy postawić obok telewizora, lub powiesić na ścianie.

 

Zalety

Technologia TV SoundConnect: Technologia ta pozwala połączyć bezprzewodowo soundbar z telewizorem. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

Technologia Bass Reflex: Urządzenia z tą technologią odznaczają się bardzo dobrym odzwierciedleniem basów. Bass Reflex to rodzaj obudowy subwoofera, która pozwala głośniej wybrzmieć niskim dźwiękom.

Funkcja 3D Sound Plus : Technologia ta pozwala na lepsze odtworzenie dźwięku. W połączeniu z obrazem uzyskamy niesamowite wrażenia trójwymiarowego dźwięku i obrazu. Brzmienie jest bardzo realistyczne, więc widz ma wrażenie, że znajduje się w centrum akcji.

Samsung Audio Remote: Sprzęt został wyposażony w możliwość sterowania za pomocą aplikacji Samsung Audio Remote. Dzięki niej możemy sterować urządzeniem poprzez smartfona czy tablet.

 

Wady

Najbardziej kompatybilny z urządzeniami Samsung: Pomimo tego, że soundbar będzie działać z każdym telewizorem, niezależnie od jego producenta, to jedynie połączenie go z telewizorem Samsung gwarantuje możliwość korzystania ze wszystkich funkcji.

 

 

 

 

Philips HTL5140B

 

3.Philips HTL5140BJeśli nadal zastanawiasz się, jaki soundbar wybrać w kategorii głośników 2.1, to możemy zaproponować jeszcze ten model Philipsa. Charakteryzuje się on wysoką mocą – aż 320 W – co pozwala na uzyskanie naprawdę potężnego brzmienia.

Dlatego sprzęt doskonale poradzi sobie zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Opcja Crystal Clear Sound umożliwi Ci poprawę przejrzystości dźwięku, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku filmów bogatych w dialogi. Natomiast system Virtual Surround pozwala na stworzenie efektu kinowego – dźwięk zdaje się wtedy otaczać widza.

Regulacja tonów to opcja dla prawdziwego audiofila, który wie dokładnie, jakiego brzmienia oczekuje od głośnika. Zadowoleni użytkownicy polecają produkt ze względu na mały rozmiar subwoofera, który jednocześnie jest wystarczająco donośny. Co bardzo ważne, jest też bezprzewodowy – zatem nigdy więcej nie będą Ci przeszkadzać wiszące oraz porozkładane na podłodze kable.

Obecność standardowego wejścia HDMI umożliwia łatwe połączenie soundbara z każdym nowoczesnym telewizorem. Klienci zachwalają sobie łączność Bluetooth, która może być wykorzystywana na przykład do sparowania z komputerem.

Dwuelementowy soundbar Philips HTL5140B (2.1) składa się z aktywnego, bezprzewodowego subwoofera oraz listwy, która zawiera 4 głośniki niskotonowe i 2 wysokotonowe.

 

Zalety

Technologia Bluetooth i NFC: Urządzenie zostało wyposażone zarówno w technologię bluetooth oraz NFC. Możemy więc bez problemu i bez dodatkowych kabli połączyć z soundbarem inne sprzęty np. telefon czy laptop.

Wejście HDMI: Producent zaopatrzył ten model w wejście HDMI, które pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń. Możemy dzięki temu stworzyć prawdziwe kino domowe w naszym salonie.

Funkcja EasyLink: Funkcja ta umożliwia sterowanie soundbarem za pomocą pilota telewizora. A jeśli posiadamy inne sprzęty tego producenta np. odtwarzacz Blu-ray czy odtwarzacz DVD, to możemy wszystkie urządzenia podłączyć i obsługiwać tylko jednym pilotem.

 

Wady

Brak programów dźwiękowych: Urządzenie nie zostało wyposażone w żadne programy dźwiękowe, które są dedykowane do oglądanych programów np. film czy sport.

 

 

 

 

Yamaha SRT-1000

 

4.Yamaha SRT-1000Kolejny produkt marki Yamaha to głośnik często wymieniany jako najlepszy soundbar 5.1. Z pewnością zasłużył sobie na to swoją kompaktowością – podłużna, ładna skrzynka zawiera wszystkie elementy potrzebne do uzyskania przestrzennego brzmienia.

Za tym stwierdzeniem przemawia też zdecydowanie obecność w zestawie mocnego, zintegrowanego subwoofera (60 W). Dla wszystkich pasjonatów muzyki oraz efektów filmowych ten fakt oznacza dużo radości z brzmienia sprzętu. Głośnik jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi systemami kodowana dźwięku – posiada dekodery Dolby Digital oraz DTS. Dzięki temu nigdy więcej nie zdarzy Ci się już problem z odtworzeniem ścieżki audio w filmie BluRay czy HD.

Z uwagi na swój ciemny kolor sprzęt będzie idealnym uzupełnieniem czarnego telewizora – nie tylko poprawi jego brzmienie, ale też wzbogaci wygląd.

Model jest dosyć ciężki, bo waży prawie 9 kilogramów, jednak to dobra informacja – złożony jest bowiem z wielu niezależnych jednostek. To oznacza, że ma dość spore możliwości dźwiękowe i może z powodzeniem stworzyć wrażenie przestrzenności.

Yamaha SRT-1000 (5.1) to mocny sprzęt o mocy całkowitej 136 W. Urządzenie składa się z panelu, gdzie zostały wbudowane dwa subwoofery z portami Bass Reflex i zostały wyposażone w 5.1 kanałowy system.

 

Zalety

Technologia cyfrowego projektora dźwięku: Technologia ta pozwala na uzyskanie bardzo realistycznego dźwięku. Inteligentny system kontroli wiązki dźwięku reguluje ich ilość oraz kąt odbicia od ściany. Dzięki temu ten soundbar oferuje prawdziwie przestrzenne brzmienie.

Aplikacja Home Theater Controller: Urządzenie, dzięki tej aplikacji jest łatwiejsze w obsłudze. Posiadacze smartfonów czy tabletów mogą ściągnąć specjalnie przygotowaną aplikację na systemy operacyjne iOS i Android. Pozwala ona na precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów sprzętu.

Cztery programy Cinema DSP: Yamaha SRT-1000 (5.1) został wyposażony w cztery programy, które pozwolą dodatkowo zwiększyć realizm dźwięku w zależności od oglądanego materiału. Do dyspozycji mamy program: Film, Muzyka, Sport lub Gry.

 

Wady

Wysoka cena: Koszt tego soundbara to około 2500 – 2600 zł.

Waga: Urządzenie to waży prawie 9 kg, musimy więc brać to pod uwagę planując jego instalację.

 

 

 

 

LG LAS950M

 

5.LG Music Flow HS9 (7.1) – LA S950MCechą, która wyróżnia ten soundbar marki LG w naszym zestawieniu, jest przede wszystkim liczba kanałów – to sprzęt z kategorii 7.1. Siedem mocnych, 75-watowych jednostek, podkreślone siłą aktywnego subwoofera, to wystarczający zestaw, aby zapewnić kinowe wrażenia każdemu fanowi filmów.

Dodatkową zaletą, typową dla sprzętów z najwyższej półki, jest możliwość sterowania za pomocą telefonu lub tabletu – dzięki dostarczanej przez producenta aplikacji. Dla użytkownika oznacza to wygodę. To także funkcjonalne oraz oszczędne rozwiązanie – niekonieczne jest przecież zagracanie mieszkania dodatkowym pilotem.

Obecność aż trzech wejść HDMI pozwala na równoczesne połączenie głośników z kilkoma źródłami dźwięku. To gwarancja komfortu dla osób, które korzystają z wielu sprzętów grających – dzięki temu modelowi LG nie będą musieli już przepinać kabli. Wbudowany, profesjonalny korektor dźwięku to gratka dla fanów muzyki – dzięki niemu dostosujesz parametry brzmienia do właśnie słuchanego gatunku.

Soundbar obsługuje też nietypowe i rzadko spotykane w specyfikacjach głośników formaty – FLAC oraz OGG. To pozwoli Ci uniknąć rozczarowania podczas prób odtworzenia ulubionych piosenek w wysokiej jakości.

Urządzenie LG Music LAS950M (7.1) zostało wyposażone w 7.1 kanałowy system dźwięku przestrzennego. Na całość składa się listwa głośnikowa z wbudowanymi 7 głośnikami i 7 wzmacniaczami oraz bezprzewodowy subwoofer.

 

Zalety

Wbudowana sieć Wi-Fi: Możliwość połączenia się bezprzewodowo z Internetem sprawia, że łatwiej możemy strumieniować muzykę. A w połączeniu z LG Music Flow można przesyłać muzykę pomiędzy poszczególnymi elementami całego systemu.

Funkcja Google Cast Ready: Pozwala ona na odtwarzanie muzyki z aplikacji audio np. Pandora, Google Play Music czy NPR One. Możemy przesyłać piosenki poprzez telefon czy tablet lub laptop. Funkcja ta jest dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS i Android.

 

Wady

Wysoka cena: Aby zakupić ten produkt trzeba mieć w kieszeni ponad 2000 zł.

Duże rozmiary: Urządzenie to jest zdecydowanie zaprojektowane dla osób dysponujących dużą przestrzenią. Są one dosyć ciężkie (subwoofer waży prawie 8 kg, natomiast listwa około 8,5 kg). Wymiary listwy głośnikowej to 1100 × 106 × 135 mm a subwoofera 296 × 332 × 296 mm.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4.44 out of 5)
Loading...