Ranking 5 najlepszych soundbarów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Soundbar – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli myślisz o zakupie soundbara, to dobrze trafiłeś. Postanowiliśmy opisać wyniki naszych poszukiwań najlepszego sprzętu w 2021 roku. Pod uwagę wzięliśmy parametry, a także jakość poszczególnych modeli i zadowolenie konsumentów z dokonanego zakupu. Po dokonaniu analiz wyodrębniliśmy model Samsung HW-K450. To jest nasz numer 1 wśród dostępnych na rynku urządzeń. Soundbar wystarczy podłączyć do TV za pomocą technologii Bluetooth. Przy użyciu mobilnej aplikacji Samsung Audio Remote możesz sterować sprzętem za pomocą smartfona. Po podłączeniu urządzenia masz do dyspozycji system 4.1 z funkcją Surround Sound Expansion zapewniającą przestrzenny dźwięk. Jeśli jednak to urządzenie nie do końca Cię przekonuje, sprawdź opis JBL Bar 5.1. Sprzęt można zamontować na ścianie, co pozwala zaoszczędzić trochę miejsca. W komplecie otrzymujemy subwoofer i bezprzewodowe głośniki, które po pełnym naładowaniu działają nawet do kilku godzin. Poprzez łączność bezprzewodową Bluetooth można łatwo sparować soundbar ze swoim smartfonem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki soundbar kupić?

 

Jeśli jesteś kinowym maniakiem, to na pewno marzy Ci się porządne kino domowe. O ile nawet 50 calowy telewizor powiesimy na ścianie i nie będzie on zabierał dużo miejsca, o tyle porządny zestaw kina domowego składający się z kilku elementów spowoduje, że drastycznie skurczy się nam mieszkanie. Dodatkowo takie urządzenia wymagają podczas instalacji przeprowadzenia kabli, które powodują, że dźwięk jest lepszej jakości, ale też utrudniają instalację. Jeśli instalacja zostanie wykonana niechlujnie, to nieestetycznie poprowadzone kable będą nam towarzyszyć na co dzień.

Na szczęście istnieje na rynku namiastka zestawu kina domowego w postaci soundbarów. Małe, a co ważniejsze, łatwe do zamontowania urządzenia oferują lepszy dźwięk od tego, który zazwyczaj wydobywa się z malutkich głośników telewizora. Jeśli więc masz mało miejsca w domu, a chciałbyś cieszyć się doznaniami kinowymi powinieneś rozważyć zakup takiego sprzętu. Opiszemy kilka ważnych cech, które powinieneś wziąc pod uwagę, gdy będziesz zastanawiać się jaki soundbar wybrać.

1.Yamaha YSP-1400

 

Moc

Wiadomym jest, że im większa moc urządzenia tym silniejsze brzmienie będzie generowało. Nie znaczy to jednak, że soundbary o najwyższej mocy są najlepsze. Mieszkając w bloku pewnie rzadko, lub nigdy, będziesz mógł wykorzystać pełną moc urządzenia.

Bliskość sąsiadów będzie wymuszała regulowanie dźwięku do poziomu, który nie będzie przeszkadzał innym. Oprócz mocy sprzętu warto również sprawdzić liczbę kanałów, które on oferuje, czyli innymi słowy liczbę zamontowanych w nim głośników. Im większa ich liczba, tym lepszy dźwięk. Dzieję się tak dlatego, że producenci, w wypadku większej ilości montowanych głośników, są w stanie dedykować wybrane z nich do pewnej grupy dźwięków.

Oznacza to, że emitowane odgłosy będą bardziej wyraziste. Może nawet się zdarzyć, że podczas oglądania już widzianego wcześniej filmu będziemy zaskoczeni ile szczegółów nam uciekło przy pierwszym oglądaniu ze względu na mało wyraźny dźwięk. Najczęściej występujące modele, a co za tym idzie najbardziej popularne to 2.1 i 7.1. Możemy jednak znaleźć sounbar w wersji 5.1, czy 9.1.

 

Odtwarzane formaty

Istotną sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę podczas wyboru soundbara to formaty dźwięku, jakie on obsługuje. Jeśli jesteśmy pasjonatami kina, ważne jest by urządzenie odtwarzało wszystkie formaty dźwiękowe, jakie możemy znaleźć na płytach DVD czy Blue – Ray. Jeśli chcemy sprzęt wykorzystać również do słuchania muzyki powinniśmy zadbać o to, by urządzenie obsługiwało format, w którym mamy nagrane utwory.

Podstawą są sterowniki MP3 i WMA. Jeśli nie korzystamy z bardziej zaawansowanych formatów, to większość modeli oferujących podstawowe sterowniki powinny nas zadowolić. Natomiast w modelach bardziej specjalistycznych znajdziemy także dodatkowe sterowniki dźwięku, tj. ACC, FLAC czy OGG.

 

Subwoofor wbudowany, lub osobny

Kolejny aspekt, nad którym powinniśmy się zastanowić to to, jakiej siły chcielibyśmy mieć basy. Bardziej kompaktowe soundbary oferują subwoofor, czyli głośnik odpowiedzialny za niskie dźwięki, wbudowany w jednym urządzeniu. W takim przypadku zazwyczaj jeden z głośników umieszczonych w panelu jest głośnikiem basowym.

Jeśli jednak chcemy, by podłoga drżała, gdy niskie tony są emitowane w telewizji, to powinniśmy rozważyć zakup soundbara z dodatkowym subwooferem. Jest to jednak dodatkowy mebel, dla którego musimy znaleźć miejsce. Dobre wieści są takie, że soundbary w dobrych cenach oferują w zestawie subwoofery z połączeniem bezprzewodowym. Możemy więc ustawić taki głośnik w dowolnym miejscu i nie musimy się martwić przeciąganiem kabli pomiędzy urządzeniami. Jeśli zdecydujesz się na zakup soundbara z osobnym subwooferem upewnij się, że ten ma regulację mocy. W przeciwnym razie możesz spowodować, że u sąsiadów książki z półek będą spadały.

 

Ulepszacze dźwięku

Na ten element soundbara powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy się poczuć jak w prawdziwym kinie, to musimy wybrać sprzęt, który posiada wysokiej jakości ulepszacze dźwięku. Wbudowane funkcje poprawy dźwięku spowodują, że nawet tak małe urządzenie wyda z siebie dźwięki wysokiej jakości. W modelach dostępnych na rynku znajdziemy szereg korektorów i ulepszaczy dźwięku, np.

Crystal Clear Sound oferujący krystalicznie czysty dźwięk czy Virtual Sorround Sound, czyli wirtualny dźwięk przestrzenny dający odczucie, że znajdujesz się w filmie razem z bohaterami. Niektóre modele posiadają funkcję Dynamic Range Control – regulującą dynamikę dźwięku wyciszając, gdy pojawia się głośna muzyka, a pogłaśniając dźwięk podczas dialogów. Ciekawą i użyteczną funkcją, którą możemy znaleźć w niektórych modelach soundbarów jest regulacja tonów wysokich i niskich. Posiadając taką możliwość możemy sami ustawić głośność tonów niskich, jak basy, oraz wysokich.

2.Samsung HW-J355

Funkcje dodatkowe

To, jaki jest najlepszy soundbar określają nie tylko liczba wbudowanych głośników, funkcje poprawy dźwięku czy liczba odtwarzanych formatów muzyki, lecz również dostępne funkcje dodatkowe. Pamiętaj by zastanowić się, jakie funkcje będą najbardziej przydatne dla Ciebie, gdyż ich liczba oraz różnorodność jest bardzo duża.

Na pewno dużym ułatwieniem będzie możliwość połączenia soundbara z wybranymi urządzeniami przez bluetooth. Nie tylko mamy do wyboru tutaj smartphony czy tablety. Jeśli nasz telewizor obsługuje bluetooth to nasz sprzęt możemy do niego podłączyć w ten sposób, rezygnując z tradycyjnego kabla. Znajdziemy też modele na rynku, które pozwolą nam na połączenie przez Wi-Fi. Na pewno będzie przydatna funkcja sterowania soundbarem poprzez pilota do telewizora.

Nie musimy więc przez rozpoczęciem seansu filmowego szukać pilotów do każdego sprzętu. A dla osób lubiących nowinki technologiczne atrakcyjna będzie możliwość sterowania urządzeniem poprzez smartphone’a czy tablet. Przydatną też może okazać się funkcja bezprzewodowego przesyłania muzyki z telefonu lub komputera stacjonarnego.

 

Design

Na pewno wygląd soundbara nie wpłynie na jego funkcjonalność. Jednak powinniśmy wziąć jego design pod uwagę. Zwłaszcza, jeśli wszystkie pozostałe sprzęty, które posiadamy w salonie są utrzymane w jednej stylistyce. Dobrze dobrany sprzęt powinien stwarzać wrażenie całości z pozostałymi urządzeniami. Powinniśmy także pomyśleć o wielkości soundbara. Głośniki powinny zostać dobrane do wielkości telewizora, który posiadamy. Nie tylko ze względu na dysproporcję rozmiarów sprzętów, lecz również odpowiednią moc urządzenia. Kupując za mały soundbar w stosunku do telewizora możemy narazić się na to, że dźwięk będzie płaski i nie uzyskamy rezultatów, jakie oczekiwaliśmy. Producenci tych urządzeń zazwyczaj określają, do jakiej wielkości telewizorów dany soundbar będzie odpowiedni, by zapewnić scenę dźwiękową odpowiednią do rozmiaru ekranu.

Odpowiednio dobrany soundbar powinien służyć przez lata i przynieść niezapomniane wrażenia podczas seansów filmowych. Należy jednak pamiętać, by nie kierować się tylko opinią sprzedawcy, który wskazuje najlepszy model w sklepie. Warto przyglądnąć się własnym oczekiwaniom i zastanowić się, w jaki sposób urządzenie będzie wykorzystywane. Dobrze dobrany soundbar do naszych potrzeb nie tylko przyniesie zadowolenie. Poprzez przemyślany zakup zaoszczędzimy też na kupowaniu produktu z funkcjami, z których nigdy nie będziemy korzystać.

 

 

5 najlepszych soundbarów. Opinie w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking soundbarów, dzięki któremu łatwo dobierzesz odpowiedni sprzęt grający do telewizora lub Smart TV. Porównaliśmy produkty najpopularniejszych firm.

 

1. Soundbar Samsung HW-K450

 

Soundbar SAMSUNG HW-K450 to urządzenie o wymiarach jednostki centralnej: szerokość 908,5 mm, wysokość 53,5 mm, głębokość 71 mm i wadze 2 kg, oraz wymiarach Subwoofera: szerokość 179 mm, wysokość 361 mm, głębokość 299,5 mm a także wadze 4 kg. Model jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania, a także jest dostarczany wraz uchwytem montażowym.

Soundbar ma wbudowane 4 głośniki o mocy 40 W, każdy z własnym wzmacniaczem. Natomiast moc subwoofera to 140 W. Urządzenie zostało wyposażone w szereg złączy, takich jak wejścia HDMI, optyczne, audio, wyjście HDMI i złącze USB. Model ten także może łączyć się z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. Połączymy je tak zarówno z odbiornikiem telewizyjnym, jak i telefonem typu smartfon.

Dodatkowo za pomocą tego drugiego, po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, jest możliwość zarządzania ustawieniami i obsługą soundbara. Urządzenie to odtwarza dźwięk następujących formatów: AAC, MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC. A według użytkowników cenione jest za łatwy sposób podłączenia, za wysokiej jakości dźwięk i bezproblemową obsługę.

Soundbar SAMSUNG HW-K450, to model zintegrowany z 4 głośnikami, łatwy do podłączenia i dający wrażenie dźwięku przestrzennego.

Zalety
Podłączenie:

Model pozwala na podłączenie TV, albo innego urządzenia źródłowego za pomocą technologii Bluetooth. A dodatkowo mamy tu takie złącza, jak wejścia audio, wejście HDMI, wejście optyczne, wyjście HDMI i złącze USB.

Zdalne sterowanie:

Urządzenie zostało wyposażone w pilota zdalnego sterowania, za pomocą którego możemy nim zarządzać z fotela. Dodatkowo, przy podłączeniu za pomocą Bluetooth smartfonu i zainstalowaniu specjalnego oprogramowania zarządzanie może się również odbywać przez to urządzenie.

Przestrzenność dźwięku:

Funkcja Surround Sound Expansion pozwala na uzyskanie dźwięku przestrzennego, otaczającego nas zewsząd. Dzięki temu mamy wrażenie bardziej realistycznych doznań kinowych czy muzycznych.

Ładny design:

Model bardzo ładnie się prezentuje. Czarna, płaska obudowa Soundbar oraz w tym samym kolorze subwoofer doskonale się komponują w każdym wnętrzu.

Kompatybilność:

Soundbar jest urządzeniem współpracującym z każdym urządzeniem przekazującym dźwięk, jednak specjalnie jest dedykowany do telewizorów marki Samsung. Więc jeśli taki posiadasz z pewnością będziesz również zadowolony z Soundbara tej marki.

Wady
Jakość dźwięku:

Część użytkowników przekazuje opinie, że soundbar gra wysoko, a subwoofer nisko i brak w urządzeniu środkowych tonów, co sprawia, że nie nadaje się do słuchania muzyki przez koneserów.

 

 

 

 

2. Soundbar JBL Bar 5.1 510W RMS Dolby Pro Logic II DTS

 

Poznaj urządzenie, które zyskało wiele pozytywnych ocen konsumentów. Mowa o soundbarze JBL Bar 5.1. Jest to model o mocy 510 W. Z jego pomocą można stworzyć kino domowe. Oglądanie filmów stanie się prawdziwą przyjemnością – odtwarzany dźwięk jest czysty, przestrzenny i pełen detali.

Urządzenie ma następujące wymiary: szerokość – 114,8 cm x 5,8 cm x 9,3 cm, a jego waga jest równa 3,9 kg. Soundbar został wyposażony w 10-calowy subwoofer. Na obudowie znajdują się także 3 wejścia HDMI pozwalające podłączyć różnego rodzaju urządzenia. Do zestawu dołączone zostały bezprzewodowe głośniki – można je ustawić, gdzie tylko mamy ochotę. Głośniki po pełnym naładowaniu działają nawet do 10 h.

JBL Bar 5.1 to produkt, który spełnia oczekiwania użytkowników. Konsumenci doceniają to, że z poziomu pilota zdalnego sterowania można w łatwy sposób dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Soundbar ma wymiary: szerokość – 114,8 cm x 5,8 cm x 9,3 cm. Jego waga jest równa 3,9 kg. Urządzenie ma 3 wejścia wideo HDMI.

Zalety
Połączenie z telewizorem:

Po podłączeniu soundbara do telewizora możemy sterować odtwarzanym dźwiękiem korzystając z pilota TV. Jest to wygodne rozwiązanie. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy osobny pilot.

Ilość wejść:

Na obudowie umieszczono 3 wejścia HDMI. W rezultacie do sprzętu można podłączać różnego rodzaju urządzenia, a tym samym wykorzystywać je nie tylko do oglądania telewizji, ale także odtwarzania muzyki czy gier wideo.  

Głośniki:

Wiele osób zapewnia, że jakość wykonania dołączonych do zestawu, bezprzewodowych głośników jest bardzo dobra. Zaletą jest to, że można je ustawić właściwie w każdym miejscu.

Kino domowe:

Kupując to urządzenie będziesz mógł stworzyć kino domowe 5.1., czyli podłączyć 4 głośniki i subwoofer.  

Wady
Odtwarzanie muzyki:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że przy odtwarzaniu muzyki można zauważyć niewielkie obniżenie jakości dźwięku w porównaniu z filmami. Jest to jednak trudne do wychwycenia.

  

 

 

 

3. Soundbar bezprzewodowy LG SJ2

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości soundbar i interesują Cię modele dostępne w przystępnej cenie, warto poznać dokładny opis LG SJ2. Jest to urządzenie sprzedawane w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Niemniej jednak użytkownik ma możliwość wybierania ustawień korzystając także z pilota TV.

Moc urządzenia jest równa 160 W. Wymiary jednostki centralnej to: 66 cm x 5,5 cm x 9,9 cm, a subwoofera: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm. Model można postawić na szafce lub zamontować na ścianie (uchwyty znajdują się w zestawie). Do sprzętu można podłączyć inne urządzenia przez port optyczny, Portable In lub bezprzewodowe łącze Bluetooth.

Konsumenci doceniają to, że subwoofer jest bezprzewodowy. Nie trzeba się więc martwić o to, w jaki sposób ustawić poszczególne sprzęty ani zastanawiać się, gdzie znaleźć odpowiedni kabel. Jest to wygodne rozwiązanie, które znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Soundbar LG SJ2 ma moc równą 160 W. Jego wymiary to: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm. Model ma czarną obudowę. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Zalety
Łączność Bluetooth:

Dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth soundbar jest bardziej funkcjonalny. Jeśli chcemy np. odtwarzać ulubioną muzykę, którą mamy zapisaną na telefonie, wystarczy sparować oba urządzenia. Zajmuje to dosłownie kilka sekund.

Tryb czuwania:

Listwa grająca wchodzi automatycznie w tryb czuwania, jeśli nie korzystamy ze sprzętu. Włącza się ona jednak natychmiast, kiedy otrzyma sygnał audio przez Bluetooth. Jest to rozwiązanie pozwalające oszczędzić energię.

Sterowanie pilotem TV:

Jeśli mamy telewizor marki LG, Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Vizio, Toshiba lub Samsung, możemy sterować soundbarem przy użyciu pilota TV.

Wady
Obudowa:

Część konsumentów wskazuje, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza. Na powierzchni po pewnym czasie można zobaczyć drobne zarysowania.

 

 

 

 

4. Yamaha YAS-107 Soundbar

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć soundbara Yamaha YAS-107. Prezentowane urządzenie ma moc równą 120 W. Jego wymiary są następujące: szerokość – 89 cm, wysokość – 5,3 cm i grubość – 13,1 cm. Waga jest równa 3,4 kg. Model jest dostępny w kolorze czarnym.  

Sprzęt ma system DTS Virtual:X. To dzięki niemu dźwięk staje się bardziej przestrzenny, a tym samym oglądanie filmów czy słuchanie muzyki jest przyjemniejsze. Użytkownik słyszy wszystkie, nawet najdrobniejsze detale. Soundbar ma 2 wbudowane subwoofery. Jeśli jednak będziesz chciał podłączyć kolejny, możesz to zrobić. Na obudowie znajduje się specjalne gniazdo.

Wiele osób zapewnia, że zakup Yamaha YAS-107 to dobra inwestycja. Urządzenie nie tylko gwarantuje dobrej jakości dźwięk, ale także ładnie prezentuje się w salonie. Zaletą jest to, że sprzęt można łatwo podłączyć do smartfona czy komputera. Tym samym możliwe jest odtwarzanie muzyki z różnych źródeł.

Yamaha YAS-107 to soundbar o wymiarach: szerokość – 89 cm, wysokość – 5,3 cm i grubość – 13,1 cm. Model waży 3,4 kg. Produkt ma czarną obudowę.

Zalety
Montaż:

Soundbar ma kompaktowe wymiary, więc jeśli ustawimy go na półce, gdzie stoi telewizor, mamy pewność, że nie będzie go zasłaniał. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zamontowania sprzętu na ścianie.

Aplikacja:

Model ma dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (HT Controller). W efekcie można sterować sprzętem swoim smartfonem.

Różne złącza:

Soundbar można z łatwością podłączyć do innych urządzeń domowych. Na obudowie znajduje się wejście HDMI, analogowe złącze audio i cyfrowe złącze optyczne.

Wady
Obsługa:

Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że obsługa sprzętu jest skomplikowana. Z biegiem czasu jednak użytkowanie soundbara staje się proste.

Czyszczenie:

Konsumenci wskazują, że osadzający się na czarnej obudowie kurz jest bardzo widoczny. Trzeba więc często czyścić model.

 

 

 

 

5. Soundbar z bezprzewodowym subwooferem Denon Heos Home Cinema

 

Prezentujemy Denon Heos Home Cinema, czyli dobrej jakości soundbar. Urządzenie można postawić na półce lub zawiesić na ścianie. Jak wskazują konsumenci, montaż nie jest skomplikowany. Produkt ma czarną obudowę. Prosty design sprawia, że będzie dobrze wyglądał w każdym wnętrzu.

Soundbar odtwarza pliki w formacie: AAC, FLAC, MP3, WAV i WMA. Bezprzewodowy subwoofer można ustawić w dowolnym miejscu w pokoju. Użytkownik może wybrać jeden z oferowanych trybów odtwarzania dźwięku: Movie lub Music, co pozwala dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb. Urządzenie ma funkcję Wi-Fi. W zestawie otrzymujemy wyposażenie tj. IR Blaster, kabel Ethernet, HDMI i optyczny.

Większośc opublikowanych w Internecie opinii na temat Denon Heos Home Cinema jest pozytywna. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest funkcjonalny i zapewnia dobrą jakość dźwięku. Wśród atutów wyróżnia się także to, że model nie zajmuje wiele miejsca, więc można go ustawić na wąskiej półce obok telewizora.  

Denon Heos Home Cinema to soundbar o następujących wymiarach: 8,2 cm x 101,7 cm x 9,4 cm. Jego waga jest równa 2,8 kg.

Zalety
Funkcja wzmocnienia dialogów:

Na uwagę zasługuje funkcja wzmocnienia dialogów. To właśnie dzięki niej wszystkie wypowiadane w filmie czy programie telewizyjnym słowa łatwiej zrozumieć. Nie musimy się więc zastanawiać, co powiedział dany aktor czy prezenter, co podnosi komfort oglądania.

Dodatkowe wejścia:

Sprzęt ma sporo wejść (HDMI, USB i AUX), co zwiększa możliwości jego zastosowania. Do soundbara można podłączyć wiele różnych urządzeń.

Wady
Dedykowana aplikacja:

Część osób wskazuje, że dedykowana aplikacja nie jest czytelna i czasami się zawiesza. Dlatego też sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona nie dla każdego okazuje się wygodne.

Obudowa:

Z uwagi na to, że soundbar jest podatny na zarysowania do jego czyszczenia trzeba używać miękkich szmatek.

 

 

 

 

Jak podłączyć soundbar do telewizora?

 

Soundbar, czyli zintegrowany system audio, z powodzeniem zastępuje obszerny zestaw kina domowego. Jeśli kupiłeś takie urządzenie, ale nie wiesz do końca, jak należy je podłączyć do telewizora, nie martw się. Poniżej umieściliśmy kilka istotnych wskazówek na ten temat. Jaki soundbar jest polecany przez miłośników filmów i seriali? Czy podłączenie takiego sprzętu zajmuje dużo czasu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

 

 

Zanim podłączymy soundbar

Przed przystąpieniem do podłączenia soundbara do telewizora musimy się upewnić, że napięcie w gniazdku jest takie samo jak to zaznaczone na urządzeniu – zwłaszcza gdy kupujemy sprzęt spoza Europy. W przypadku modelu montowanego na ścianie należy dodatkowo sprawdzić, czy urządzenie zostało przymocowane przy pomocy wspornika tego samego producenta dedykowanego do zakupionego sprzętu. Użycie niewłaściwego uchwytu ściennego może doprowadzić do jego pęknięcia pod ciężarem sprzętu.

Przed montażem soundbara trzeba dokładnie przemyśleć miejsce, w którym go ustawimy. Urządzenie nie może stać na przewodach elektrycznych ani innych sprzętach, np. na odtwarzaczu DVD czy dekoderze. Co więcej, soundbar nie powinien znajdować się w miejscu z ograniczoną wentylacją. Zadbajmy o to, aby z każdej strony produktu pozostało przynajmniej 10 cm wolnej przestrzeni. W ten sposób zapobiegniemy przegrzaniu sprzętu w wyniku zatkania otworów wentylacyjnych (przeszkodą w chłodzeniu wewnętrznych elementów budowy może być zarówno dekoracyjna figurka czy kwiatek, jak też zasłonka).

 

Podłączenie przy użyciu cyfrowego przewodu optycznego

Soundbary to urządzenia, które można podłączyć do telewizora na kilka sposobów (w zależności od zaawansowania technologicznego). Standardowym rozwiązaniem jest wykorzystanie cyfrowego przewodu optycznego. Jeden koniec wtyczki należy umieścić w złączu podpisanym OPTICAL (znajdziemy go na soundbarze), a drugi trzeba wsunąć do gniazda OPTICAL OUT w telewizorze. Czasem zdarza się, że na sprzętach nie ma takich oznaczeń. W takiej sytuacji należy poszukać symboli SPDIF i SPDIF OUT.

 

Podłączenie przy użyciu analogowych przewodów audio

Podłączanie soundbara z wykorzystaniem analogowych przewodów audio nie zapewnia zbyt wysokiej jakości dźwięku, niemniej jednak czasem jedynie ta opcja jest dostępna. Jedną wtyczkę przewodu należy podłączyć do złącza AUX znajdującego się na soundbarze, a drugą – do gniazda AUX OUT na telewizorze.

 

 

Podłączenie przy użyciu cyfrowego przewodu koncentrycznego

Jeśli dysponujemy cyfrowym przewodem koncentrycznym, możemy z powodzeniem wykorzystać go do podłączenia zakupionego soundbara do telewizora lub innego urządzenia, np. odtwarzacza DVD. Jeden koniec kabla powinien znaleźć się w złączu COAXIAL, a drugi w gnieździe oznaczonym symbolem COAXIAL OUT (ewentualnie DIGITAL AUDIO OUT, w zależności od sprzętu).

 

Podłączenie z wykorzystaniem modułu Bluetooth

Nowoczesne soundbary są na tyle funkcjonalne, że można je podłączyć do innych urządzeń bez konieczności sięgania po przewody. Pozwala na to wbudowany moduł Bluetooth. Tego typu rozwiązanie możemy zastosować, jeśli nasz telewizor również korzysta z takiej technologii. Wówczas wystarczy włączyć opcję Bluetooth w soundbarze (zrobimy to przy pomocy pilota) i na drugim sprzęcie, do którego go podłączamy. W tym momencie powinno nastąpić sparowanie obu urządzeń. Jeżeli jednak tak się nie stanie, musimy wyłączyć moduł Bluetooth, włączyć go ponownie i powtórzyć opisaną wcześniej czynność. Pamiętajmy, że połączenie zostanie przerwane, jeśli wyłączymy soundbar.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest soundbar?

Soundbar to niewielkie urządzenie, które zwykle umieszcza się tuż pod telewizorem. Sprzęt ten jest zewnętrznym systemem audio, dla wielu osób jego zakup jest tańszym rozwiązaniem w porównaniu do inwestycji w kino domowe. Soundbar może być zbudowany tylko z panelu ze znajdującymi się w środku głośnikami lub także z subwoofera czy innych, dodatkowych urządzeń nagłaśniających. Tego typu sprzęt podłącza się do telewizora za pomocą kabla HDMI, są też modele bezprzewodowe z wbudowaną technologią Bluetooth. Za sprawą soundbara poprawia się jakość dźwięku, często pozwala on na uzyskanie imitacji dźwięku przestrzennego.

 

P2: Gdzie ustawić soundbar w pokoju?

To, gdzie znajdzie się soundbar, ma bardzo duże znaczenie. Sposób ustawienia urządzenia wpływa na jakość uzyskanego dźwięku. Wiele osób umieszcza je tuż przy telewizorze, na szafce RTV. Jednak można też zamocować soundbar na ścianie. Specjaliści radzą, aby odległość dzieląca sprzęt od obu bocznych ścian była taka sama. Wówczas dźwięki będą równomiernie się od nich odbijać. Złe ustawienie soundbara może dawać wrażenie, że głośniki po jednej stronie działają słabiej w porównaniu do tych po drugiej stronie. Aby uzyskać dobrej jakości brzmienie, pomieszczenie, w którym znajdzie się urządzenie, powinno być zamknięte. W salonie otwartym na kuchnię dźwięk może nie być równie mocny, jak w domu, gdzie wspomniane pomieszczenia są od siebie oddzielone.

P3: Jak powiesić soundbar?

Zawieszenie soundbara na ścianie nie jest trudne. Często nie wymaga to wywiercania otworów w ścianie. Chcąc uniknąć tej czynności, wystarczy dokupić specjalny uchwyt na głośnik, który mocuje się do telewizora. Wystarczy go zamocować zgodnie z instrukcją, a następnie umieścić na nim soundbar (będzie on znajdować się bezpośrednio pod ekranem). Takie urządzenia można też przymocować do ściany, po wywierceniu odpowiednio rozstawionych otworów, co wymaga użycia wiertarki. Aby bezpiecznie korzystać z zawieszonego na ścianie soundbara, nie należy ustawiać na nim żadnych przedmiotów, np. elementów dekoracyjnych.

 

P4: Jak działa soundbar?

Soundbar to urządzenie, które poprawia jakość dźwięków z telewizora. Tym samym oglądanie filmów i seriali staje się przyjemniejsze, gdyż dobrze słyszalne są nawet najmniejsze szmery. Wewnątrz podłużnej listy znajdują się małe, ułożone poziomo głośniki. Dzielą się one na grupy, przeważnie średnie i wysokie tony, choć czasami także na niskie. Dźwięki płynące z soundbara odbijają się od bocznych ścian i sufitu, co pozwala na stworzenie przestrzennego efektu. Aby sprzęt prawidłowo działał, musi być podłączony do telewizora. Część urządzeń wymaga użycia kabla HDMI, inne wykorzystują w tym celu bezprzewodową łączność Bluetooth.

 

P5: Co lepsze – kino domowe czy soundbar?

Zakup soundbara to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawie brzmienia telewizora, ale nie chcą nadwyrężać domowego budżetu. Taki sprzęt sprawdzi się w pomieszczeniu, gdzie nie ma dużo wolnej przestrzeni na rozmieszczenie dodatkowych głośników. Po zamontowaniu soundbara dźwięki z telewizora staną się wyraźnie lepsze. Kino domowe to znacznie większa inwestycja, ale na pewno sprawi dużo radości osobom często oglądającym filmy i seriale. Składa się ono z kilku różnych urządzeń, które trzeba we właściwy sposób rozstawić we wnętrzu, dlatego jest wybierane przeważnie przez osoby mieszkające w większych domach, w których jest dużo wolnego miejsca.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Samsung HW-J355

 

Ten soundbar 2.1 firmy Samsung jest wyjątkowo tani, oferuje jednak użytkownikowi więcej niż standardowe głośniki telewizora. Model zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki możliwości zamontowania go na ścianie – to rzeczywiście dużo bardziej atrakcyjne wizualnie rozwiązanie niż położeniu sprzętu na szafce.

Producent gwarantuje nam również możliwość aktualizacji oprogramowania – w ten sposób zawsze będziesz miał do dyspozycji najnowsze sterowniki. Sprzęt odczytuje pliki dźwiękowe zapisane w kilku formatach (między innymi MP3, WMA, AAC), co oznacza, że pozwala na odtwarzanie większości ścieżek audio oraz nagrań muzycznych.

Dodatkowym atutem głośników – poza atrakcyjną ceną – jest możliwość podłączenia źródła dźwięku za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na całkowitą rezygnację z kabli w przypadku niektórych urządzeń.

Według testów użytkowników, regulacja tonów wysokich, średnich i niskich umożliwia uzyskanie bardziej wyrazistego, pełnego brzmienia. Opcja zmiany mocy subwoofera przyda się natomiast podczas oglądania koncertów muzyki rozrywkowej – rapu czy rocka. Minimalistyczny wygląd głośnika to gwarancja dopasowania jego strony wizualnej do większości wnętrz.

Samsung HW-J355 (2.1) to dobry soundbar do 1000 zł. Model ten składa się z dwóch głośników: pasywnego, niskotonowego subwoofera oraz 2,1 –kanałowy głośnik w formie listwy. Zestaw możemy postawić obok telewizora, lub powiesić na ścianie.

Zalety
Technologia TV SoundConnect:

Technologia ta pozwala połączyć bezprzewodowo soundbar z telewizorem. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

Technologia Bass Reflex:

Urządzenia z tą technologią odznaczają się bardzo dobrym odzwierciedleniem basów. Bass Reflex to rodzaj obudowy subwoofera, która pozwala głośniej wybrzmieć niskim dźwiękom.

Funkcja 3D Sound Plus:

Technologia ta pozwala na lepsze odtworzenie dźwięku. W połączeniu z obrazem uzyskamy niesamowite wrażenia trójwymiarowego dźwięku i obrazu. Brzmienie jest bardzo realistyczne, więc widz ma wrażenie, że znajduje się w centrum akcji.

Samsung Audio Remote:

Sprzęt został wyposażony w możliwość sterowania za pomocą aplikacji Samsung Audio Remote. Dzięki niej możemy sterować urządzeniem poprzez smartfona czy tablet.

Wady
Najbardziej kompatybilny z urządzeniami Samsung:

Pomimo tego, że soundbar będzie działać z każdym telewizorem, niezależnie od jego producenta, to jedynie połączenie go z telewizorem Samsung gwarantuje możliwość korzystania ze wszystkich funkcji.

 

Philips HTL5140B

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki soundbar wybrać w kategorii głośników 2.1, to możemy zaproponować jeszcze ten model Philipsa. Charakteryzuje się on wysoką mocą – aż 320 W – co pozwala na uzyskanie naprawdę potężnego brzmienia.

Dlatego sprzęt doskonale poradzi sobie zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Opcja Crystal Clear Sound umożliwi Ci poprawę przejrzystości dźwięku, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku filmów bogatych w dialogi. Natomiast system Virtual Surround pozwala na stworzenie efektu kinowego – dźwięk zdaje się wtedy otaczać widza.

Regulacja tonów to opcja dla prawdziwego audiofila, który wie dokładnie, jakiego brzmienia oczekuje od głośnika. Zadowoleni użytkownicy polecają produkt ze względu na mały rozmiar subwoofera, który jednocześnie jest wystarczająco donośny. Co bardzo ważne, jest też bezprzewodowy – zatem nigdy więcej nie będą Ci przeszkadzać wiszące oraz porozkładane na podłodze kable.

Obecność standardowego wejścia HDMI umożliwia łatwe połączenie soundbara z każdym nowoczesnym telewizorem. Klienci zachwalają sobie łączność Bluetooth, która może być wykorzystywana na przykład do sparowania z komputerem.

Dwuelementowy soundbar Philips HTL5140B (2.1) składa się z aktywnego, bezprzewodowego subwoofera oraz listwy, która zawiera 4 głośniki niskotonowe i 2 wysokotonowe.

Zalety
Technologia Bluetooth i NFC:

Urządzenie zostało wyposażone zarówno w technologię bluetooth oraz NFC. Możemy więc bez problemu i bez dodatkowych kabli połączyć z soundbarem inne sprzęty np. telefon czy laptop.

Wejście HDMI:

Producent zaopatrzył ten model w wejście HDMI, które pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń. Możemy dzięki temu stworzyć prawdziwe kino domowe w naszym salonie.

Funkcja EasyLink:

Funkcja ta umożliwia sterowanie soundbarem za pomocą pilota telewizora. A jeśli posiadamy inne sprzęty tego producenta np. odtwarzacz Blu-ray czy odtwarzacz DVD, to możemy wszystkie urządzenia podłączyć i obsługiwać tylko jednym pilotem.

Wady
Brak programów dźwiękowych:

Urządzenie nie zostało wyposażone w żadne programy dźwiękowe, które są dedykowane do oglądanych programów np. film czy sport.

 

Yamaha SRT-1000

 

Kolejny produkt marki Yamaha to głośnik często wymieniany jako najlepszy soundbar 5.1. Z pewnością zasłużył sobie na to swoją kompaktowością – podłużna, ładna skrzynka zawiera wszystkie elementy potrzebne do uzyskania przestrzennego brzmienia.

Za tym stwierdzeniem przemawia też zdecydowanie obecność w zestawie mocnego, zintegrowanego subwoofera (60 W). Dla wszystkich pasjonatów muzyki oraz efektów filmowych ten fakt oznacza dużo radości z brzmienia sprzętu. Głośnik jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi systemami kodowana dźwięku – posiada dekodery Dolby Digital oraz DTS. Dzięki temu nigdy więcej nie zdarzy Ci się już problem z odtworzeniem ścieżki audio w filmie BluRay czy HD.

Z uwagi na swój ciemny kolor sprzęt będzie idealnym uzupełnieniem czarnego telewizora – nie tylko poprawi jego brzmienie, ale też wzbogaci wygląd.

Model jest dosyć ciężki, bo waży prawie 9 kilogramów, jednak to dobra informacja – złożony jest bowiem z wielu niezależnych jednostek. To oznacza, że ma dość spore możliwości dźwiękowe i może z powodzeniem stworzyć wrażenie przestrzenności.

Yamaha SRT-1000 (5.1) to mocny sprzęt o mocy całkowitej 136 W. Urządzenie składa się z panelu, gdzie zostały wbudowane dwa subwoofery z portami Bass Reflex i zostały wyposażone w 5.1 kanałowy system.

Zalety
Technologia cyfrowego projektora dźwięku:

Technologia ta pozwala na uzyskanie bardzo realistycznego dźwięku. Inteligentny system kontroli wiązki dźwięku reguluje ich ilość oraz kąt odbicia od ściany. Dzięki temu ten soundbar oferuje prawdziwie przestrzenne brzmienie.

Aplikacja Home Theater Controller:

Urządzenie, dzięki tej aplikacji jest łatwiejsze w obsłudze. Posiadacze smartfonów czy tabletów mogą ściągnąć specjalnie przygotowaną aplikację na systemy operacyjne iOS i Android. Pozwala ona na precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów sprzętu.

Cztery programy Cinema DSP:

Yamaha SRT-1000 (5.1) został wyposażony w cztery programy, które pozwolą dodatkowo zwiększyć realizm dźwięku w zależności od oglądanego materiału. Do dyspozycji mamy program: Film, Muzyka, Sport lub Gry.

Wady
Wysoka cena:

Koszt tego soundbara to około 2500 – 2600 zł.

Waga:

Urządzenie to waży prawie 9 kg, musimy więc brać to pod uwagę planując jego instalację.

 

LG LAS950M

 

Cechą, która wyróżnia ten soundbar marki LG w naszym zestawieniu, jest przede wszystkim liczba kanałów – to sprzęt z kategorii 7.1. Siedem mocnych, 75-watowych jednostek, podkreślone siłą aktywnego subwoofera, to wystarczający zestaw, aby zapewnić kinowe wrażenia każdemu fanowi filmów.

Dodatkową zaletą, typową dla sprzętów z najwyższej półki, jest możliwość sterowania za pomocą telefonu lub tabletu – dzięki dostarczanej przez producenta aplikacji. Dla użytkownika oznacza to wygodę. To także funkcjonalne oraz oszczędne rozwiązanie – niekonieczne jest przecież zagracanie mieszkania dodatkowym pilotem.

Obecność aż trzech wejść HDMI pozwala na równoczesne połączenie głośników z kilkoma źródłami dźwięku. To gwarancja komfortu dla osób, które korzystają z wielu sprzętów grających – dzięki temu modelowi LG nie będą musieli już przepinać kabli. Wbudowany, profesjonalny korektor dźwięku to gratka dla fanów muzyki – dzięki niemu dostosujesz parametry brzmienia do właśnie słuchanego gatunku.

Soundbar obsługuje też nietypowe i rzadko spotykane w specyfikacjach głośników formaty – FLAC oraz OGG. To pozwoli Ci uniknąć rozczarowania podczas prób odtworzenia ulubionych piosenek w wysokiej jakości.

Urządzenie LG Music LAS950M (7.1) zostało wyposażone w 7.1 kanałowy system dźwięku przestrzennego. Na całość składa się listwa głośnikowa z wbudowanymi 7 głośnikami i 7 wzmacniaczami oraz bezprzewodowy subwoofer.

Zalety
Wbudowana sieć Wi-Fi:

Możliwość połączenia się bezprzewodowo z Internetem sprawia, że łatwiej możemy strumieniować muzykę. A w połączeniu z LG Music Flow można przesyłać muzykę pomiędzy poszczególnymi elementami całego systemu.

Funkcja Google Cast Ready:

Pozwala ona na odtwarzanie muzyki z aplikacji audio np. Pandora, Google Play Music czy NPR One. Możemy przesyłać piosenki poprzez telefon czy tablet lub laptop. Funkcja ta jest dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS i Android.

Wady
Wysoka cena:

Aby zakupić ten produkt trzeba mieć w kieszeni ponad 2000 zł.

Duże rozmiary:

Urządzenie to jest zdecydowanie zaprojektowane dla osób dysponujących dużą przestrzenią. Są one dosyć ciężkie (subwoofer waży prawie 8 kg, natomiast listwa około 8,5 kg). Wymiary listwy głośnikowej to 1100 × 106 × 135 mm a subwoofera 296 × 332 × 296 mm.

 

Yamaha YSP-1400

 

Jeśli zależy Ci na przestrzenności dźwięku, to dobrym wyborem będzie ten produkt firmy Yamaha, wyposażony w system kanałowy 5.1. Sprzęt podłącza się za pomocą kabla optycznego, dlatego nie będzie problemu z dostosowaniem go do większości telewizorów.

Do głośników dołączony jest oczywiście wygodny pilot, który pozwala na sterowanie dźwiękiem bez ruszania się z kanapy czy fotela. Do urządzenia można podłączyć takie produkty Apple jak iPod czy iPhone, zatem źródłem dźwięku nie zawsze musi być samo TV.

Obsługiwane dekodery dźwięku: Dolby Digital oraz DTS uczynią oglądanie filmów BluRay bardzo przyjemnym akustycznie doznaniem. Czarny kolor tego sprzętu elektronicznego sprawia, że doskonale dopasuje się on do większości aktualnie produkowanych telewizorów – pozostaje tylko dobrze dobrać wymiary obu urządzeń, aby dobrze obok siebie wyglądały.

Model posiada zintegrowany subwoofer, jednak zdaniem użytkowników charakteryzuje się on głębokim, niskim basem, jak każdy dobry soundbar. Opinie Klientów wskazują jako zaletę również gasnące po kilku sekundach od włączenia diody, które nie rozpraszają uwagi podczas seansów.

Jednoczęściowy soundbar Yamaha YSP-1400 (5.1) wyposażony jest w system kanałowy. W środku urządzenia znajdziemy zestaw ośmiu głośników umieszczonych centralnie oraz dwa subwoofery w podstawkach, na obydwu końcach sprzętu. Dodatkowo został wbudowany wzmacniacz cyfrowy o mocy 76 W. Jest to zdecydowanie najlepszy soundbar w 2021 roku.

Zalety
Cztery programy Cinema DSP:

Urządzenie zostało wyposażone w technologię Cinema DSP, która pozwoli użytkownikowi uzyskać dźwięk odpowiedni do oglądanego programu. Do wyboru mamy program: film, muzyka, sport i gry. Dzięki temu brzmienie będzie dynamiczne, przestrzenne i bardzo realistyczne.

Aplikacja Home Theater Controller:

Funkcja ta wspomaga obsługę urządzenia i bardzo ją ułatwia.. Umożliwia ona sterowaniem soundbara za pomocą smartfona czy tabletu. Ikony, które znajdziemy w aplikacji na urządzenia iOS i Android są instynktowne i pozwolą na obsługę sprzętu nawet dziecku.

Kompatybilność z różnymi formatami dźwiękowymi:

Yamaha YSP-1400 (5.1) pracuje ze wszystkimi najbardziej popularnymi formatami dźwięku, czyli Dolby Digital, DTS czy Digital Surround.  

Technologia Bluetooth:

Pozwala na łączenie się bezprzewodowo soundbara z innymi sprzętami wyposażonymi w tę technologię. Możemy więc bez problemu strumieniować muzykę z telefonu czy laptopa.

Funkcja UniVolume:

Bardzo przydatna funkcja, która utrzymuje stały poziom głośności. Jest szczególnie użyteczna, gdy oglądamy film w telewizji, który jest przerywany głośniej puszczanymi reklamami. UniVolume wyrówna i utrzyma niezmienną głośność nawet, jeśli zmienimy kanał.

Wady
Brak wejścia HDMI:

Niestety, producent nie wyposażył tego modelu w wejście HDMI. Na szczęście mamy do wyboru inne wejścia np. wejście RCA czy cyfrowe wejście optyczne.

 

Soundbary 5.1 – ranking

 

Yamaha Musiccast YSP-1600

 

Yamaha Musiccast YSP-1600 to wysokiej klasy urządzenie, które wyposażone jest w szereg bardzo przydatnych funkcji. Jednym z największych osiągnięć firmy Yamaha jest stosowanie technologii cyfrowego dźwięku. Odbijające się od ścian wiązki foniczne, trójwymiarowo wypełniają naszą przestrzeń, dzięki czemu zostajemy zatopieni w głębokich brzmieniach emitowanych przez urządzenie.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników soundbara są wbudowane odbiorniki łączności sieci bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth czy Airplay, które umożliwiają nam bezprzewodowe sterowanie urządzeniem. Wystarczy połączyć swój telefon czy tablet z soundbarem, a następnie włączyć ulubioną muzykę i cieszyć się rytmami bez konieczności podłączania kabli. Rozbudowany przesył danych obejmuje również komunikację urządzenia z innymi odbiornikami wyposażonymi w system MusicCast. Dzięki tej funkcji możemy zaprogramować soundbar, tak aby wysyłał sygnały do głośników umieszczonych w różnych pomieszczeniach.

Łączność z Internetem sprawia, że urządzenie może emitować muzykę, bez konieczności pobierania je na dyski. Obsługa serwisów muzycznych, takich jak między innymi Spotify Connect umożliwia nam słuchanie ulubionych emisji radiowych lub programów koncertowych na bieżąco.

Ten najlepszy soundbar 5.1 w 2021 roku ma świetną obudowę. Wyposażony jest w szeroką gamę gniazd łączeniowych, dzięki którym urządzenie może być zainstalowane jako głośnik starszych modeli telewizorów – nieposiadających bezprzewodowych funkcji.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników możemy wywnioskować, iż model Musiccast YSP-1600 to z pewnością ulubieniec konsumentów. Jest to wysokiej klasy soundbar 5.1 w dobrej cenie uznawany za solidne urządzenie, gwarantujące bardzo dobrą jakość dźwięku.

Yamaha Musiccast YSP-1600 obsługuje filmy w formacie WAV, 4K, Apple lossless, FLAC. Do łączenia się z innymi urządzeniami wykorzystuje połączenie Bluetooth. Jest to dobry soundbar 5.1 do 2000 zł.

Zalety
Wejścia:

Urządzenie ma kilka wejść, na przykład HDMI, optyczne, analogowe audio, na zewnętrzny subwoofer i inne. W rezultacie można podłączyć do niego wiele innych urządzeń. Jednak telewizory oraz telefony można podłączyć z pomocą Bluetooth.

Obsługa:

Sprzęt można obsługiwać za pomocą specjalnej aplikacji. Wystarczy ściągnąć ją na swój telefon i sterować soundbarem nawet do niego nie podchodząc.

Dźwięk:

Dźwięk soundbara jest bardzo czysty, a odtwarzane w telewizorze filmy brzmią realistycznie, co daje efekt dźwiękowy jak w kinie.

Wygląd:

Sprzęt nie zabiera zbyt dużo miejsca i wygląda bardzo estetycznie. Można go umieścić nawet na małej szafce i z pewnością nie będzie przeszkadzał.

Kompatybilność:

Soundbar można podłączyć do wielu różnych urządzeń, nawet tych nowoczesnych. Dlatego masz pewność, że zawsze będzie działał.

Wady
Wejście słuchawkowe:

Prezentowany sprzęt nie został wyposażony w wejście słuchawkowe. Dlatego nie mamy możliwości oglądania filmu, nie przeszkadzając innym domownikom.

 

Samsung HW-K950


Samsung HW-K950 to soundbar, który generuje dźwięk przestrzenny, więc słychać go w całym pomieszczeniu, a oglądający ma wrażenie, że jest w środku całej akcji. Sprzęt ma wbudowanych aż 15 małych głośników. Subwoofer jest bezprzewodowy, więc nie musisz się martwić o ustawienie – kable nie ograniczają pola manewru przy instalacji.

Cały komplet wygląda bardzo ładnie. Soundbar ma specjalnie zakrzywiony kształt, co w efekcie sprawia, że wygląda on bardzo nowocześnie. Dźwięk generowany przez urządzenie jest czysty oraz mocny. Sam sprzęt łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, z pomocą Bluetooth. Jednocześnie soundbar ma dwa wejścia HDMI, aby podłączyć telewizor czy wierzę starszej generacji, bez łączności bezprzewodowej. W zestawie znajduje się nie tylko sam soundbar, ale też subwoofer oraz dwa głośniki boczne.

Montaż sprzętu nie sprawia żadnego problemu, a instrukcja jest dobrze opisana. Podoba się to użytkownikom, którzy na montażu spędzili tylko chwilę. Soundbar jest na tyle mały i lekki, że można go postawić na małej półce, a nawet przyczepić do ściany. Ma on moc 500 W.

Samsung HW-K950 to soundbar o mocy 500 W. W komplecie znajdują się dwa dodatkowe głośniki oraz subwoofer. Soundbar można podłączać do różnych telewizorów.

Zalety
Komplet:

Komplet zawiera nie tylko soundbar z 15 głośnikami, lecz również dwa zewnętrzne głośniki oraz subwoofer. Dlatego możemy liczyć na dźwięk dobrej jakości.

Design:

Producent zadbał również o estetyczny wygląd sprzętu. Model jest lekko zakrzywiony, więc z pewnością będzie pasował do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń.

Moc:

Moc urządzenia to 500 W. Jest to wystarczające, aby dźwięk był mocny i rozbrzmiewał w różnych miejscach w całym pokoju.

Wady
Wzmocnienie:

Aby zmienić głośność urządzenia, używa się przycisku w kształcie półksiężyca. Nie jest to tak wygodne, jak w przypadku normalnych przycisków.

 

Sony HT-RT5

 

Sony HT-RT5 jest wysokiej jakości panelem dźwiękowym, który emituje 5.1- kanałowy dźwięk przestrzenny o mocy 550 W. Niewielki subwoofer oraz dwa dodatkowe głośniki, ustawione za głównym odbiornikiem podłączone bezprzewodowo do soundbara wytwarzają głębokie i czyste brzmienie.

Ogromną zaletą urządzenia jest jego prosta obsługa. Każdy element odbiornika włącza się automatycznie, bez konieczności stosowania kabli czy studiowania skomplikowanego procesu strojenia. Komplet Sony HT-RT5 wyposażony jest w specjalny mikrofon, dzięki któremu sprawdzimy akustyczne właściwości naszego pomieszczenia. Zaprogramowana funkcja Digital Cinema Auto Calibration DX analizuje otrzymane sygnały i dopasowuje optymalny poziom mocy poszczególnych nadajników. Tym sposobem unikniemy nieprzyjemnego efektu echa lub niezsynchronizowanego basu.

Oprócz tego, odbiornik oferuje nam bardzo duży wybór muzyczno-rozrywkowych programów, takich jak Spotify Connect, Deezer czy Google Play. Funkcja Google Cast pozwala nam na słuchanie muzyki i radio online korzystając z mobilnych urządzeń, dzięki czemu zmiana kanałów jest zawsze w zasięgu ręki.

Technologia NFC umożliwia odbiór sygnałów emitowanych przez smartfon lub komputer wyposażone w łączność Bluetooth. Ten standardowy interfejs został wzbogacony w system LDSC, co sprawia, że dane typu audio wysyłane są trzy razy szybciej.

Bogactwo funkcji oraz jakość wykonania produktu została doceniona przez wielu użytkowników. Produkt uważany jest za niezawodny. Wysoko oceniono też jego design.

 

Samsung HW-H8500R

 

Soundbar Samsung HW-H8500R z powodzeniem zastępuje kino domowe. Model ten idealnie dopasowuje się do sprzętów RTV, które dysponują możliwością emitowania programów w jakości HD. Jego budowa świetnie współgra z nowoczesnymi telewizorami o zakrzywionym ekranie i przekątnej ponad 65 cali. Takie połączenie sugerowane jest również przez producentów sprzętu.

Model HW- H8500R wywołuje efekt translacji dźwięku prosto ze środka ekranu telewizora. W wygiętym korpusie soundbara zainstalowane zostało dziewięć głośników rozmieszczonych z przodu oraz po bokach urządzenia. Centralny odbiornik odpowiedzialny jest za emisję odgłosów dialogowych. Ta technologia oczyszcza wypowiadane słowa i sprawia, że główny przekaz separowany jest od pobocznych szumów. HW- H8500R emituje przestrzenny dźwięk wykorzystując szeroki zakres częstotliwości.

Soundbar jest kompatybilny z mobilnymi urządzeniami, dzięki czemu odtwarza wiele transmisji strumieniowych. Wbudowana łączność Bluetooth umożliwia współpracę nie tylko z tabletem czy smartfonem, ale również z innymi aparatami akustycznymi, co pozwala cieszyć się mocniejszym i przestrzennym dźwiękiem.

Jakość fonii w soundbarze Samsung HW- H8500R wzmocniona została subwooferem dołączonym do zestawu. Bezprzewodowy, 8-calowy głośnik dba o emisję niskich tonów, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Produkt ten zyskał uznanie wielu osób. Wysoko oceniają jego solidne wykonanie i jakość dźwięku, jaką emituje.

 

Bose Solo 5

 

Bose Solo 5 to soundbar, który bardzo łatwo podłącza się do telewizora – w zestawie znajduje się jeden kabel, który pasuje do większości nowoczesnych odbiorników telewizyjnych. Bardzo szybki montaż produktu sprawia, że możemy cieszyć się dźwiękiem od razu po zakupie sprzętu.

Opisywany soundbar Bose w dobrej cenie ma kilka funkcji, które z pewnością sprawią, że oglądanie telewizji będzie przyjemniejsze. Po włączeniu trybu dialogowego możemy bardzo wyraźnie usłyszeć każdy dialog, który pojawia się w filmie lub serialu. Oprócz tego soundbar ma funkcję Bluetooth, dzięki czemu możemy odsłuchiwać muzykę przesyłaną z telefonu lub innego urządzenia.

Sprzęt obsługuje się pilotem dołączonym do zestawu. Jest to pilot uniwersalny, który może również służyć do kontrolowania telewizora oraz innych sprzętów. Obsługa soundbara jest bardzo łatwa. Użytkownicy uważają, że urządzenie dobrze wydobywa niskie tony. Mamy też możliwość kontrolowania ich poziomu z pomocą pilota. Internautom podobają się również kompaktowe wymiary oraz ładny design produktu.

Model Solo 5 to bardzo dobry soundbar Bose do 1100 zł. Wymiary sprzętu to: 7 cm x 54,8 cm x 8,6 cm. Jego waga wynosi 6,35 kg.

Zalety
Łączność Bluetooth:

Model ma łączność bezprzewodową Bluetooth, dzięki której możemy używać sprzętu nie tylko podczas oglądania telewizji, ale także do słuchania muzyki wgranej do pamięci telefonu.

Montaż:

Prezentowany soundbar ma kompaktowe wymiary, więc można go ułożyć w dowolnym miejscu (przed telewizorem czy na półce RTV). Istnieje także możliwość montażu sprzętu na ścianie.

Pilot zdalnego sterowania:

W zestawie otrzymujemy dobrze wyprofilowany pilot zdalnego sterowania z odpowiednio dużymi i płynnie działającymi przyciskami.

Przycisk kontroli basów:

Użytkownik może regulować poziom basu i dostosowywać go do swoich preferencji w bardzo łatwy sposób. Wystarczy użyć w tym celu odpowiedniego przycisku znajdującego się na pilocie.

Prosta instalacja:

Instalacja sprzętu nie jest czasochłonna. Właściwie konieczne jest jedynie podpięcie soundbara do naszego telewizora za pomocą odpowiedniego przewodu.

Wady
Długość kabla zasilającego:

Pewna grupa osób uważa, że długość kabla zasilającego jest zbyt mała.

 

Bose 500

 

Nietrudno znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego soundbar Bose 500 znalazł się w naszym rankingu. Sprzęt został bardzo dobrze oceniony przez entuzjastów muzyki, co potwierdza, że jakość generowanego przez urządzenie dźwięku jest bardzo dobra. Model wyróżnia elegancki design.

Wymiary soundbara to: 80 cm x 4,5 cm x 10,2 cm, a jego waga wynosi ponad 3 kg. Urządzenie ma łączność bezprzewodową Bluetooth i Wi-Fi, co znacznie zwiększa jego praktyczność. Użytkownik otrzymuje dostęp do popularnych serwisów muzycznych, jak również może odtwarzać utwory zapisane w pamięci swojego smartfona. Konfiguracja sprzętu nie jest trudna. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Bose 500 to urządzenie, które znajduje się w wielu domach. Osoby, które miały okazję przetestować soundbar, z reguły są zadowolone z jego brzmienia. Dźwięk jest pozbawiony zakłóceń. Użytkownik ma dostęp do wielu ustawień, co daje możliwość dopasowania sprzętu do własnych preferencji.

Soundbar Bose 500 ma wymiary: 80 cm x 4,5 cm x 10,2 cm. Model waży ponad 3 kg. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z pilotem zdalnego sterowania.

Zalety
Łączność Wi-Fi:

Soundbar ma łączność Wi-Fi. Użytkownik ma możliwość połączenia modelu z siecią domową i odtwarzania utworów z popularnych serwisów tj. Spotify czy Amazon Music.

Łatwe sterowanie:

Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu. Można sterować urządzeniem za pomocą pilota zdalnego sterowania lub aplikacji, którą pobieramy na smartfona.

Jakość dźwięku:

Test soundbarów Bose 500 potwierdził, że jakość generowanego przez sprzęty dźwięku jest bardzo dobra. Urządzenie jest dobrze oceniane nawet przez wymagających użytkowników.

Możliwość rozbudowania zestawu:

Do prezentowanego soundbara można dokupić dodatkowe sprzęty. W ofercie producenta znajdziemy m.in. moduł basowy.

Wady
Zarysowania:

Podczas czyszczenia sprzętu trzeba uważać, aby zbyt mocno nie pocierać jego powierzchni, ponieważ może to skutkować zarysowaniem obudowy.

 

Bose SoundTouch 300

 

Bose Soundtouch to soundbar, który zadowolił już bardzo wielu konsumentów. Wielu z nich wypowiada się o nim pochlebnie, a Ty już za chwilę dowiesz się dlaczego. Po pierwsze sprzęt gwarantuje dobrą przestrzeń dźwiękową. Oglądając film, mamy wrażenie, że jesteśmy w kinie lub nawet w środku akcji filmu.

Jeżeli chodzi o basy, to regulacja nie jest problemem. Wystarczy wcisnąć “+” lub “-” na obudowie soundbara. Warto wspomnieć, że basy są generowane w bardzo dobrej jakości, a dźwięk brzmi realistycznie. Dzięki funkcji Bluetooth możemy połączyć soundbar ze sprzętami takimi jak telefon lub tablet. Pozwoli nam to na odsłuchiwanie muzyki z lepszego głośnika. Mamy też możliwość podłączenia do urządzenia różnych sprzętów, np z pomocą USB 2.0. Urządzenie ma też wejście słuchawkowe.

Urządzenie jest kompaktowe. Z pewnością zmieści się ono na każdej półce i nie zabierze zbyt dużo miejsca. Soundbar prezentuje się bardzo dobrze. Jest on dostępny w dwóch kolorach, więc możemy go dopasować do naszego pomieszczenia. Użytkownicy są zadowoleni z dobrej jakości dźwięku oraz kompaktowych wymiarów urządzenia.

Wymiary soundbara Bose SoundTouch 300 to: 10,8 cm x 97,8 cm x 5,7 cm. Jego waga wynosi 4,7 kg.

Zalety
Wykonanie:

Sporo konsumentów potwierdza, że soundbar jest solidnie wykonany. Do jego produkcji wykorzystano materiały wykazujące bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Elementy z hartowanego szkła wyglądają elegancko.

Kompaktowe wymiary:

Z uwagi na to, że sprzęt ma kompaktowe wymiary, nie będziemy musieli długo zastanawiać się, gdzie go umieścić. Model może stać nawet blisko telewizora.

Pilot zdalnego sterowania:

Aby wybieranie ustawień soundbara było łatwe, producent dołączył do zestawu pilot zdalnego sterowania. Jest on dobrze wyprofilowany, więc nie wyślizguje się z dłoni.

Wady
Jakość dźwięku:

Pojedyncze osoby, będące miłośnikami dobrej muzyki, wskazują, że jakość generowanego przez sprzęt dźwięku mogłaby być nieco lepsza.

 

 

Bose Acoustimass 300

 

Bose Acoustimass 300 to urządzenie, które łączy się z innym sprzętem bezprzewodowo. Tym samym unikniemy podłączania soundbara do telewizora z pomocą kabla, co w wielu przypadkach może wyglądać mało estetycznie. Jest to sprzęt, który gwarantuje nam bardzo czysty dźwięk bez szumów, więc oglądanie telewizji będzie przyjemniejsze.

Prezentowane urządzenie cechują dobre, niskie tony. Producent zapewnia, że są one bardzo wyraźne. Dużą zaletą sprzętu jest fakt, że możemy dowolnie zmieniać ustawienia dotyczące basów, zmniejszając lub zwiększając ich poziom. Jeżeli chodzi o design produktu, to jest to kompaktowy soundbar, który zmieści się na każdej półce. Jest on dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym, więc możemy wybrać taki, który najbardziej pasuje do naszego pomieszczenia.

Podczas odtwarzania dźwięku soundbar niweluje wszystkie zniekształcenia, dzięki czemu to, co do nas dociera, jest bardzo realistyczne. Użytkownicy uważają, że prezentowany sprzęt bardzo ładnie się prezentuje. Wspominają także o krystalicznie czystych, niskich tonach, jakie generuje soundbar.

 

Jaki soundbar Denon wybrać?

 

Potrzebujesz soundbara, który zagwarantuje Ci lepszą jakość dźwięku podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższym artykułem. Podpowiadamy w nim, na jakie cechy sprzętu musisz zwrócić uwagę robiąc zakupy. Znajdziesz tu również ranking prezentujący 3 godne uwagi urządzenia Denon.

 

Skupiliśmy się na soundbarach japońskiej marki Denon, która już od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w produkcji sprzętów audio oraz audio wideo. Urządzenia oferowane przez wspomnianą firmę działają niezawodnie, dlatego można je znaleźć w domach, ale nie tylko. Denon oferuje zarówno produkty do użytku domowego (amplitunery, wzmacniacze, systemy stereo itp.), jak i profesjonalne sprzęty dla DJ-ów.

Soundbar to urządzenie, które jest wyposażone w kilka lub kilkanaście głośników (najczęściej od 2 do 12). Po podłączeniu go do telewizora słyszany dźwięk staje się bardziej przestrzenny. To stwarza wrażenie, jakbyśmy byli na sali kinowej, a nie we własnym salonie czy sypialni. Najlepszy soundbar Denon w 2021 roku ma dużą moc (ponad 100 W), w efekcie czego może rozproszyć znaczną ilość ciepła bez ryzyka pojawienia się awarii. Co prawda mocniejszy sprzęt nie zagwarantuje nam lepszej jakości dźwięku, niemniej jednak ma znaczący wpływ na poziom jego głośności.

Nie tylko moc urządzenia jest ważna. Czasem odgrywa ona drugorzędną rolę, gdyż nie zawsze będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu (np. gdy mieszkamy w bloku i nie chcemy zakłócać spokoju sąsiadów). Dlatego najlepsze soundbary Denon wyróżniają się jak największą liczbą obsługiwanych formatów. Podstawą jest MP3, WMA, często też FLAC i ACC. Poza tym dobre urządzenie obsługuje takie technologie, jak Dolby Digital, Dolby Atmos i inne, w które wyposażane są nowoczesne telewizory.

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu, w jakie złącza wyposażono soundbar, który przypadł nam do gustu. Sprzęt musi mieć wyjście HDMI, wejście optyczne i koaksjalne, a także port USB. Niektóre modele mają moduł Wi-Fi, dlatego mogą łączyć się bezprzewodowo z domową siecią. Są też urządzenia mogące nawiązywać bezprzewodowe połączenie Bluetooth ze smartfonami czy tabletami. To daje nam możliwość strumieniowego przesyłania plików audio do pozostałych członków rodziny.

 

Soundbary Denon – Ranking

 

Denon Heos

 

Przedstawiamy sprzęt Denon Heos, który z uwagi na wbudowane Wi-Fi może łączyć się bezprzewodowo z Internetem. Soundbar ma dwa wyjścia HDMI, port USB, gniazdo optyczne, koaksjalne, a także AUX. Wymiary produktu to: wysokość – 8,2 cm, szerokość – 101,7 cm i głębokość – 9,4 cm (jednostka centralna).

Z uwagi na to, że urządzenie ma kilka trybów pracy (muzyczny i filmowy, nocny, wzmocnienie dialogów), możemy sami zdecydować o jakości dźwięku. Sprzęt obsługuje takie formaty, jak: MP3, AAC, WMA, FLAC oraz WAV i najpopularniejsze technologie, czyli: Dolby Digital Plus, Dolby Digital, a także DTS Digital Surround. Soundbar możemy ustawić w pobliżu telewizora lub w razie potrzeby zawiesić na ścianie.

Konsumenci uważają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, a podłączenie jego do telewizora nie zajmuje dużo czasu. To nowoczesny soundbar, który jest idealny dla osób lubiących oglądać filmy w wolnym czasie. Opisany wyżej model jest chwalony za opcję dynamicznego wzmocnienia basów. Zapewnia ona płynne odtwarzanie niskich tonów przy jednoczesnym zapobieganiu zniekształceniom powstającym w wyniku nadmiernego przeciążenia.

 

Denon Heos HS2

 

Denon Heos HS2 to soundbar obsługujący technologię Dolby Digital, Dolby Digital Plus oraz DTS. Sprzęt ma wymiary: 101,8 cm x 7,3 cm x 10,4 cm. Przedstawiony model służy do wzmocnienia dźwięku podczas oglądania filmów. Może on również pełnić funkcję głośnika podczas słuchania muzyki.

Urządzenie ma port USB, wyjście HDMI, wejście AUX, koaksjalne i optyczne. Soundbar pozwala na odtwarzanie muzyki nie tylko w formacie MP3, ale też FLAC, AIFF, ALAC oraz DSD. Poza tym sprzęt ma moduł Bluetooth. Na obudowie znajdują się otwory pozwalające na zamontowanie soundbara na ścianie.

Pozytywne recenzje na temat modelu Denon Heos HS2 mogą być zachętą do jego zakupu. Urządzenie jest godne uwagi ze względu na dużą moc, wytrzymałą obudowę, jak również wiele przydatnych opcji. Jedną z nich jest wzmacniacz dialogów umożliwiające łatwiejsze zrozumienie rozmów prowadzonych przez bohaterów filmu bez potrzeby zwiększania poziomu głośności dźwięków.

 

Denon DHT-S514

 

Osobom, którym marzy się niedrogi soundbar polecamy model Denon DHT-S514. Jego moc wynosi 175 W. Sprzęt został wyposażony w Bluetooth, ma też wejście koaksjalne, wyjście HDMI oraz wejście optyczne. Wymiary urządzenia to: wysokość – 8 cm, szerokość – 100,4 cm oraz głębokość – 8 cm.

Ten soundbar Denon w dobrej cenie może odtwarzać dźwięki w formacie: MP3, AAC, WMA i WAV. Obsługuje on technologie DTS, Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic II. Urządzenie wyłącza się automatycznie po dłuższym czasie bezczynności. To model, który można ustawić w pobliżu telewizora bądź zamontować na ścianie.

Sprzęt spodobał się wielu konsumentom, gdyż jest świetnym uzupełnieniem kina domowego. Soundbar ma tryb nocny pozwalający na oglądanie telewizji późnym wieczorem bez ryzyka zakłócenia spokoju innych domowników. Poza tym urządzenie zapewnia wielokanałowy, przestrzenny dźwięk, jak na sali kinowej.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 year ago

Dobry artykuł. Warto też wspomnieć o marce Philips. Ja posiadam soundbar HTL2163B, który wyposażony jest w technologię VSS, która oddaje charakterystykę fal dźwiękowych, jaka występuje w idealnym środowisku dźwiękowym 5.1. Czyli w skrócie zastępuje zastaw kina domowego 5.1.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir