Kosy spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Najlepsze kosy spalinowe w 2018 roku

 

Jeśli mieszkamy w domu z ogrodem, bądź mamy działkę, to zapewne znajduje się na naszym terenie trawa, którą musimy regularnie przycinać. Niestety często tradycyjne kosiarki do trawy nie pozwolą nam na przystrzyżenie roślinności przy drzewach, czy na nierównym terenie. W takiej sytuacji niezbędną będzie kosa spalinowa, która umożliwi nam na szybkie cięcie traw i chwastów na trudnych terenach. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć co oferują sprzedawcy, to przeczytaj poniższy ranking, gdzie zamieściliśmy najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Makita EBH341U

 

Wielu użytkowników uważa, że Makita EBH341U to najlepsza kosa spalinowa, dlatego też znalazła się na początku naszego zestawienia. Urządzenie to jest zasilane spalinowo, jednak charakteryzuje się niską emisją spalin. Kupując paliwo do tego modelu należy pamiętać, że jest ono zasilane benzyną bezołowiową, a pojemność jego baku wynosi 0,65 l.

W kosie został zastosowany silnik 4- suwowy o pojemności skokowej 33,5 m3. Natomiast maksymalna jej moc wynosi 1,07 kW. Kupując to urządzenie otrzymamy osłonę tarczy i głowicy tnącej oraz szelki i komplet kluczy. Sprzęt jest również wyposażony w 4-zębny nóż rozdrabniający oraz 2-żyłkową głowicę tnącą.

Wymiary tej kosy spalinowej wynoszą 1810 x 620 x 500 mm, a jej waga to 7,1 kg. Sprzęt będzie idealny do pielęgnacji nierównych terenów zielonych, górek i pochyłości.

Użytkownicy podają, że produkt jest bardzo dobrej jakości. Za pomocą Makita EBH341U z powodzeniem skosimy roślinność o średnicy 20 mm. Konsumenci podają również, że pracuje w miarę cicho, jak na urządzenie tego typu.  

 

 

 

 

Stihl FS 55

 

Chyba każdy mężczyzna słyszał o firmie Stihl. Jest to renomowany, niemiecki producent pilarek łańcuchowych. W ich ofercie znajdziemy również kosy spalinowe, między innymi model Stihl FS 55. Urządzenie zostało wyposażone w 4 – suwowy silnik spalinowy o pojemności skokowej 27,2 cm3.

Natomiast moc maksymalna wynosi 0,75 kW. Ta kosa spalinowa ma wbudowaną głowicę żyłkową AC 25-2 jako narzędzie tnące. Na głowicy możemy zamontować do 4 żyłek tnących. Konstrukcja tego elementu pozwala na używanie żyłek o różnych rozmiarach i przekrojach. Jest to najlżejszy sprzęt prezentowany w naszym zestawieniu, a jego waga wynosi 5,1 kg.

Producent wyposażył to urządzenie w ergonomiczny uchwyt oburęczny oraz tapicerowany pas nośny. Ciekawym i rzadko spotykanym dodatkiem są okulary ochronne. Model ten jest bardzo ekonomiczny. Jest to zasługą konstrukcji silnika, który przepłukując powietrze wewnątrz komór paliwowych tworzy specjalne powietrzne poduszki redukujące straty paliwa.

Osoby, które kupiły to urządzenie chwalą je za małą wagę, która powoduje mniejsze zmęczenie podczas koszenia. Dodatkowo w swoich opiniach wspominają o wysokiej jakości sprzętu.     

 

 

 

 

Hitachi CG-40 EAS

 

Hitachi CG-40 EAS to kosa spalinowa japońskiego producenta Hitachi. Model ten został wyposażony w dwusuwowy silnik spalinowy, którego pojemność skokowa wynosi 39,8 cm3. Wbudowany zbiornik paliwa ma pojemność 1 litra. Silnik typu PURE FIRE o mocy 1,31 kW jest ekonomiczny i ekologiczny. Urządzenie posiada także dwa elementy tnące. Są to: tarcza tnąca oraz żyłka.

Ta kosa spalinowa ma wymiary 1790 x 665 x 600 mm. Natomiast waga urządzenia wynosi 7,5 kg. Kupując Hitachi CG-40 EAS w zestawie otrzymamy także szelki, które pozwolą na rozłożenie ciężaru maszyny oraz okulary ochronne. Użytkowanie kosy znacznie usprawni ergonomiczny uchwyt kierownicowy, który pozwoli na łatwe sterowanie urządzeniem i nakierowanie na miejsca wymagające cięcia.

Również system tłumiący wibracje znacząco zwiększy komfort osoby strzyżącej trawę. Opinie o kosach spalinowych Hitachi mówią, że jest to sprzęt warty polecenia.

Użytkownicy są szczególnie zadowoleni z wysokiej mocy urządzenia. Przekazują, że model ten jest w stanie ściąć nawet grubsze chwasty. Dodatkowo pracę ułatwia dobrze wykonany uchwyt.

 

 

 

 

Demon RQ580

 

Nasza kolejna propozycja, Demon RQ580 to dobra i tania kosa spalinowa. Model ten możemy już nabyć za niecałe 350 zł. To, zasilane spalinowo urządzenie zostało wyposażone w dwusuwowy silnik. Jest on chłodzony powietrzem, a jego moc wynosi 3,8 kW.

Jest to więc jeden z najmocniejszych modeli na rynku. Należy jednak pamiętać by stosować mieszankę paliwowo – olejową w proporcji 25:1.  Producent zastosował w kosie spalinowej dwa rodzaje narzędzi tnących: tarcze, o wymiarach 255 x 1,6 x 25,4 mm oraz żyłki tnące, które powinny mieć średnicę 2,4 mm.

Długość wysięgnika urządzenia wynosi 150 cm, a jego waga 7,1 kg. Kupując ten model wraz z kosą otrzymamy dodatkowe wyposażenie. Wraz z produktem znajdziemy dwie głowice żyłkowe z żyłką i 15 metrowy kłębek żyłki, tarczę tnącą, szelki oraz maskę ochronną.

Oprócz atrakcyjnej ceny w swoich komentarzach użytkownicy wspominają również bogate wyposażenie kosy spalinowej. Producent zadbał o to, by zaopatrzyć produkt we wszystkie niezbędne elementy do pracy.

 

 

 

 

NAC BP520-30KA- T

 

Ranking kos spalinowych zamykamy produktem NAC BP520-30KA- T. Pojemność dwusuwowego silnika spalinowego znajdującego się w tym modelu wynosi 52 cm3, a moc urządzenia wynosi 3 KM. Używając ten sprzęt musimy pamiętać, że wymaga on zastosowania mieszanki paliwowo – olejowej o proporcji 40:1.

Zbiornik paliwowy w tym modelu wynosi 0,9 l. Producent wyposażył tę kosę spalinową w dwa typy narzędzi cięcia. Zostały zastosowane tutaj tarcze tnące oraz żyłki. Przy zastosowaniu tarczy tnącej szerokość robocza wynosi 22 cm, natomiast przy wykorzystaniu żyłki ta powierzchnia wynosi 44 cm.

Urządzenie będzie komfortowe w użyciu, gdyż zostało wyposażone w ergonomiczny, dwustronny uchwyt. Również jego przewożenie będzie ułatwione dzięki zastosowaniu dzielonego wału. Kupując to urządzenie w zestawie znajdziemy nóż tnący, dwużyłową głowicę tnącą oraz szelki i komplet osłon.

Przeglądając opinie konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia możemy zauważyć, że są oni zadowoleni z produktu. Oprócz atrakcyjnej ceniy kosy w komentarzach wspominają również o dobrej mocy i wyposażeniu tego modelu.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...