Ranking 5 najlepszych kos spalinowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 24.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kosa spalinowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Konsumentów poszukujących wysokiej jakości produktów zapraszamy do lektury naszego poradnika i rankingu. W artykule tym przedstawiamy najciekawsze sprzęty. Wśród nich znajdziesz model Makita EBH341U. Jest to najlepsza kosa spalinowa w 2021 roku. Produkt ten jest zasilany spalinowo, ale przy tym jest dość ekologiczny, bo nie emituje dużej ilości spalin. Urządzenie ma bak na benzynę bezołowiową. Za sprawą czterosuwowego silnika o mocy maksymalnej 1,07 kW, praca z tym sprzętem będzie szybka i wydajna. Produkt ten pracuje w miarę cicho. Jest niezawodny i łatwy w obsłudze. Na drugim miejscu znajduje się model Oleo-Mac Sparta 250 T. Ta kosa spalinowa ma silnik Brun Right, który spełnia aktualne wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń. Do produkcji wału silnika i korbowodu wykorzystano stal kutą będącą gwarancją długiego działania bez awarii. Uchwyt jest tak zrobiony, aby nie było żadnego problemu ze swobodnym manewrowaniem sprzętem i jego obsługą. Kosa spalinowa ma w zestawie pojedynczy pas zaciskowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kosę spalinową kupić?

 

Kosa spalinowa to urządzenie, które przyda się w każdym ogrodzie. Dlatego postanowiliśmy opisać to narzędzie, aby naszym czytelnikom przybliżyć modele dla nich najlepsze do zakupu. Oczywiście to, jaka jest najlepsza kosa spalinowa, dla Ciebie i Twojego ogrodu zależy od wielu czynników, więc zapraszamy do lektury.

 

 

Jaką kosę spalinową wybrać?

Przede wszystkim trzeba określić, do jakich powierzchni kosa będzie wykorzystywana. Czy mamy mały ogródek, czy też olbrzymi ogród, w którym ciągle jest coś do podkaszania. Inna też maszyna zda egzamin na terenie płaskim, a inna na zboczu, czy przy podkaszaniu rowów melioracyjnych. Wybór też będzie inny, gdy kosa ma być używana sporadycznie, a inny gdy będzie używana często i intensywnie. Ze względu na te zależności możemy kosy spalinowe podzielić na lekkie, kosy do użytku domowego, do wykorzystywania na dużych terenach zielonych i kosy mocne.

Do kos spalinowych lekkich możemy zaliczyć wszystkie te modele, które poradzą sobie z koszeniem niewielkiego trawnika, sprawdzą się przy takich pracach, jak podcinanie krawędzi trawnika, z pracami związanymi z wykoszeniem obszaru wokół drzew. Nieco mocniejsze model poradzą sobie też z wykoszeniem niewielkich roślin z mocniejszymi pędami. Jeśli chodzi o parametry to modele takie mają zazwyczaj pojemność skokową w okolicach 25-25 cm3 i moc około 1 KM.

Gdy mamy jednak zamiar regularnie kosy używać do koszenia trawnika, to należy pomyśleć o kosie do użytku domowego. Taki model powinien się charakteryzować mocą 1,3 – 1,5 KM i dać radę usuwać twarde zarośla, a nawet krzewy. Często taki rodzaj kosy ma możliwość zamontowania metalowego narzędzia tnącego, co podnosi skuteczność cięcia.

 

Mechanizm tnący

Kosy spalinowe możemy również podzielić ze względu na rodzaj mechanizmu tnącego. Najtańsze modele mają głowicę z nylonową żyłką. Można rozróżnić trzy rodzaje tych głowic. Ręczne, gdzie w przypadku zerwania żyłki wymiana jej odbywa się ręcznie przez użytkownika. Głowice półautomatyczne, gdzie po dociśnięciu głowicy do podłoża wysuwa się ona automatycznie. Oraz automatyczne, najdroższe wśród modeli z głowicą z żyłką nylonową, gdzie żyłka wysuwa się automatycznie na odpowiednią długość.

Kosy spalinowe w dobrych cenach to takie, które posiadają głowicę z nożami tnącymi. Noże te mogą być wykonane w tworzywa, lub metalu. Zapewniają one większą skuteczność cięcia i są bardziej odporne na uszkodzenia.

Natomiast kosy spalinowe w profesjonalnych urządzeniach posiadają tarcze tnące, które pozwalają na karczowanie chwastów na rozległych terenach w pracy ciągłej.

 

Rodzaj silnika

Kosy spalinowe są sprzedawane z silnikami dwu lub czterosuwowymi. Silniki dwusuwowe pracują na mieszance benzyny z olejem. Urządzenia takie są stosunkowo lekkie przy sporej mocy silnika.

Silnik czterosuwowy wymaga do zasilania urządzenia samej benzyny, lub oleju napędowego. Na ogół modele takie są większymi i cięższymi kosiarkami.

Przy zakupie kosy spalinowej należy również zwracać uwagę na moc silnika. Na rynku są dostępne kosiarki o mocy od 1 KM do 3 KM. W zależności od mocy silnika kosiarka może pracować dłużej lub krócej. Im większa moc urządzenia tym łatwiej je wyposażyć w większy zakres koszenia.

 

Średnica cięcia

To, jak duży zasięg koszenia ma Twoja kosa, będzie stanowiło o szybkości wykonania robót w ogrodzie. Jednak zbyt duży zasięg powoduje trudniejsze manewrowanie pomiędzy drzewami i krzewami, a także wszędzie tam, gdzie jest trudny i ograniczony dostęp. Dlatego wybierając średnicę koszenia trzeba wybrać optymalne urządzenie, które zadowoli użytkownika zarówno pod względem szybkości koszenia trawnika, jak i dostępu do miejsc trudnych. Największą średnicę, wynoszącą do 45 cm, mają podkaszarki do użytku profesjonalnego.

 

Regulacja rękojeści

Przy zakupie modelu kosy spalinowej dla siebie warto sprawdzić, jak wypatrzony model „trzyma się w dłoni”. Pamiętaj, że urządzenie takie trzyma się przez dłuższy czas i niewygodny uchwyt może to utrudniać. Zatem dobrze jest, aby producent kosy umożliwiał dostosowanie drążka do wzrostu użytkownika. Drugą przydatną funkcją, zwłaszcza przy cięższych modelach, jest możliwość wykorzystania pasa podtrzymującego i szelek zakładanych na ramiona. Pozwala to odciążyć ręce i przenieść część ciężaru na barki i plecy. Niestety nie wszystkie urządzenia są w takie pasy wyposażone.

Waga najmniejszych urządzeń wynosi zwykle do 4 kg, natomiast te większe mogą mieć ciężar nawet do 8 kg. Przy pracy na przykład dwugodzinnej taki ciężar może dać się znacząco we znaki. Pamiętajmy też, że napełniony zbiornik paliwa zwiększa wagę urządzenia. Z jednej strony duży zbiornik jest zaletą, bo nie trzeba zbyt często go uzupełniać, ale gdy do 8 kg kosy dołożymy kolejny kilogram paliwa, kosa może okazać się zbyt ciężka do trzymania.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Większość producentów do swoich urządzeń dołącza akcesoria dodatkowe. Wszelkie dodatki do urządzenia mają za zadanie ułatwienie użytkowania, lub spełniają funkcje ochronne. Wśród akcesoriów możemy znaleźć dodatkowe uchwyty, które sprawiają, że użytkownik może chwycić wykaszarkę dwoma rękoma. Takie rozwiązanie pomaga łatwiej utrzymać maszynę. Do niektórych modeli producenci dokładają głowicę tnącą z kółkami, umożliwia to korzystanie z podkaszarki jak z kosiarki, co tym samym zwiększa precyzję cięcia.

Często też w wyposażeniu znajdziemy kabłąk ochronny, który umożliwia zachować odpowiednią odległość cięcia od, na przykład, grządki.  Dla bezpieczeństwa producenci dołączają często do swoich urządzeń okulary ochronne, które zabezpieczają oczy operatora przed strzelającymi spod kosiarki suchymi patykami i innymi koszonymi elementami.

 

5 najlepszych kos spalinowych. Opinie w 2021 roku

 

Jeśli mieszkamy w domu z ogrodem, bądź mamy działkę, to zapewne znajduje się na naszym terenie trawa, którą musimy regularnie przycinać. Niestety często tradycyjne kosiarki do trawy nie pozwolą nam na przystrzyżenie roślinności przy drzewach, czy na nierównym terenie. W takiej sytuacji niezbędną będzie kosa spalinowa, która umożliwi nam na szybkie cięcie traw i chwastów na trudnych terenach. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć co oferują sprzedawcy, to przeczytaj poniższy ranking, gdzie zamieściliśmy najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Makita EBH341U kosa spalinowa 4-suw 1,45KM F-VAT

 

Wielu użytkowników uważa, że Makita EBH341U to najlepsza kosa spalinowa, dlatego też znalazła się na początku naszego zestawienia. Urządzenie to jest zasilane spalinowo, jednak charakteryzuje się niską emisją spalin. Kupując paliwo do tego modelu należy pamiętać, że jest ono zasilane benzyną bezołowiową, a pojemność jego baku wynosi 0,65 l.

W kosie został zastosowany silnik 4- suwowy o pojemności skokowej 33,5 m3. Natomiast maksymalna jej moc wynosi 1,07 kW. Kupując to urządzenie otrzymamy osłonę tarczy i głowicy tnącej oraz szelki i komplet kluczy. Sprzęt jest również wyposażony w 4-zębny nóż rozdrabniający oraz 2-żyłkową głowicę tnącą.

Wymiary tej kosy spalinowej wynoszą 1810 x 620 x 500 mm, a jej waga to 7,1 kg. Sprzęt będzie idealny do pielęgnacji nierównych terenów zielonych, górek i pochyłości.

Użytkownicy podają, że produkt jest bardzo dobrej jakości. Za pomocą Makita EBH341U z powodzeniem skosimy roślinność o średnicy 20 mm. Konsumenci podają również, że pracuje w miarę cicho, jak na urządzenie tego typu.  

Model EBH341U, słynnego producenta Makita, został wyprodukowany z myślą o domowym użytku, dlatego też jest bardzo prosty w obsłudze i wygodny, nawet dla początkujących ogrodników.

Zalety
Tarcza 4z:

Oprócz klasycznej żyłki urządzenie zostało wyposażone w specjalne noże, które wykorzystywane są do przycinania nieco grubszej roślinności. Wymienna końcówka sprawia, że sprzęt wykorzystasz do wielu prac bez konieczności zakupu dodatkowych nożyc lub pił.

Silnik:

Na szczególną uwagę zasługuje 4-suwowy silnik o pojemności 33.5 l. Taka moc jest wystarczająca, aby skosić nawet kilkumetrowe chwasty bez zbyt głośnego huku i nadmiernej utraty paliwa.

Szybka reakcja:

W przypadku sprzętu Makita EBH341U wystarczy delikatnie nacisnąć odpowiednie guziki, a urządzenie niemal natychmiast rozpoczyna swoją pracę. Jest to bardzo dobra cecha, ponieważ w niektórych modelach trzeba bardzo mocno wciskać włącznik, aby sprzęt zadziałał.  

Regulacja uchwytu:

Kosa posiada bardzo poręczny, podwójny uchwyt, dzięki któremu koszenie przebiega o wiele sprawniej. Dodatkowo, rączki możemy regulować, tak aby znajdowały się w najwygodniejszej dla nas pozycji.

Osprzęt:

Kupując zestaw EBH341U nie musisz martwić się o dodatkowe doposażenie urządzenia. Produkt sprzedawany jest bowiem z pełnym osprzętem tj. z nożem, głowicą, żyłką i osłonką. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie elementy są oryginalne i będą działać prawidłowo.

Wady

 

 

 

 

2. Kosa Spalinowa Oleo-Mac Sparta 250 T

 

W naszym zestawieniu musiała znaleźć się kosa spalinowa Oleo-Mac Sparta 250 T o mocy równej 800 W. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,75 l. Waga sprzętu to około 6 kg. Uchwyt gwarantuje pewne trzymanie, co z kolei przekłada się na większą swobodę w manewrowaniu urządzeniem.

Producent ograniczył wibracje kosy spalinowej poprzez zastosowanie specjalnych samosmarujących łożysk i odpowiednią izolację uchwytu od silnika. Do wykonania niektórych części użyto stal kutą, która zapewnia wytrzymałość i efektywne działanie. W zestawie znajduje się pompka rozruchowa. Kosa ma dobrej jakości silnik Burn Right, który spełnia wymagania, co do poziomu emisji zanieczyszczeń.

Oleo-Mac Sparta 250 T to dobra kosa spalinowa do prywatnego zastosowania. Użytkownicy sprzętu są zadowoleni z komfortu jego obsługi. Kosę spalinową wyposażono w duże sprzęgło i metalowy cylinder, a także trwałe pierścienie tłokowe. W komplecie znajduje się żyłka i tarcza.

Kosa spalinowa Oleo-Mac Sparta 250 T ma moc równą 800 W. Waga urządzenia wynosi 6,2 kg, a pojemność zbiornika na paliwo to 0,75 l.

Zalety
Sprzęgło:

Kosa spalinowa ma sprzęgło odśrodkowe z okładziną zrobioną ze specjalnego materiału. Tak wykonane sprzęgło gwarantuje trwałość całego systemu.

Głowica Load&Go:

W sprzęcie zastosowano głowicę Load&Go, dzięki której pracę można wykonać szybciej i przede wszystkim łatwiej.

Niski poziom wibracji:

Dla wielu osób duże znaczenie ma to, że kosa spalinowa nie generuje dużych wibracji. Wszystko dzięki samosmarującym łożyskom przy osłonie wału napędowego. Na poziom wibracji wpływ ma też dobra izolacja uchwytu od silnika.

Komfort pracy:

Korzystanie z tego urządzenia jest wygodne i to dzięki kilku rozwiązaniom. Kosa spalinowa ma miękki uchwyt i jest lekka. Dodatkowo ma tuleje samosmarujące, więc jej konserwacja nie jest czasochłonna.

Wady
Rozruch:

Pojedyncze osoby przyznają, że czasami uruchomienie kosy spalinowej zajmuje trochę czasu.

 

 

 

 

3. Kosa spalinowa, Podkaszarka, Kosiarka o Mocy 5,2KM

 

Kosa spalinowa, podkaszarka, kosiarka. To urządzenie ma bardzo wiele określeń, jednak jego zastosowanie jest jedno. Służy głównie do koszenia trawy, która znajduje się w najtrudniej dostępnych miejscach, tam, gdzie zwykła, tradycyjna kosiarka nie nie poradzi sobie z wykoszeniem trawy. 

Model wyposażono w 2-suwowy silnik chłodzony powietrzem. Maksymalne obroty, jakie może wytworzyć, wynoszą 7 500 obr./min. Moc silnika to 5,2 kM. Takie parametry mają decydujący wpływ na długą żywotność oraz bezawaryjną pracę urządzenia.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego modelu są bardzo zadowoleni z podjętej decyzji zakupowej. Oprócz mocnego silnika urządzenie wyróżnia się także wygodą użytkowania. Waży ono 7 kg, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z dźwiganiem kosiarki podczas wykonywania zamierzonych prac w ogrodzie. Oprócz kosiarki do zestawu dołączono także pomocne akcesoria, takie jak: Śrubokręty, klucze, tarcze, czy zbiornik na paliwo.

Kosa spalinowa, podkaszarka, kosiarka o mocy 5,2 kM wyposażona została w 2-suwowy silnik chłodzony powietrzem. Maksymalne obroty tego urządzenia wynoszą 7 500 obr./min. Waga całkowita produktu wynosi  7 kg.  Kosa napędzana jest napędem odśrodkowym.

Zalety
Waga:

Model waży zaledwie 7 kg, dlatego podczas długotrwałej pracy nie powinniśmy czuć dużego dyskomfortu spowodowanego jego ciężarem.

Zestaw wyposażono w dodatkowe akcesoria:

Kosiarkę wyposażono w dużą ilość dodatkowych narzędzi, takich jak śrubokręty, tarcze, zbiornika na paliwo, trymer, maska na twarz z siatką, uchwyt do powieszenia na ścianie, osłona na biodro.

Mocny silnik:

Produkt wyposażono w bardzo mocny silnik. Jego moc wynosi 5,2 kM. Dzięki temu model może osiągnąć obroty nawet do 7 500 obr./min.

Wady
Nieekologiczne źródło zasilania:

Produkt zasilany jest spalinowo. Takie rozwiązanie powoduje dostawanie się do powietrza dużej ilości szkodliwych dla środowiska spalin.

 

 

 

 

4. Kosa spalinowa podkaszarka RQ 580

 

Nasza kolejna propozycja, Demon RQ580 to dobra i tania kosa spalinowa. Model ten możemy już nabyć za niecałe 350 zł. To, zasilane spalinowo urządzenie zostało wyposażone w dwusuwowy silnik. Jest on chłodzony powietrzem, a jego moc wynosi 3,8 kW.

Jest to więc jeden z najmocniejszych modeli na rynku. Należy jednak pamiętać by stosować mieszankę paliwowo – olejową w proporcji 25:1.  Producent zastosował w kosie spalinowej dwa rodzaje narzędzi tnących: tarcze, o wymiarach 255 x 1,6 x 25,4 mm oraz żyłki tnące, które powinny mieć średnicę 2,4 mm.

Długość wysięgnika urządzenia wynosi 150 cm, a jego waga 7,1 kg. Kupując ten model wraz z kosą otrzymamy dodatkowe wyposażenie. Wraz z produktem znajdziemy dwie głowice żyłkowe z żyłką i 15 metrowy kłębek żyłki, tarczę tnącą, szelki oraz maskę ochronną.

Oprócz atrakcyjnej ceny w swoich komentarzach użytkownicy wspominają również bogate wyposażenie kosy spalinowej. Producent zadbał o to, by zaopatrzyć produkt we wszystkie niezbędne elementy do pracy.

Demon RQ580 to dobrej jakości piła spalinowa do 500 zł, która zaskakuje użytkowników swą wydajnością i wytrzymałością. Model ten ma szeroki zakres pracy.

Zalety
Chłodzenie silnika:

Sprzęt posiada 2-suwowy silnik, który chłodzony jest powietrzem. Model ten kieruje zimne prądy w taki sposób, aby maksymalnie obniżały temperaturę rozgrzanego napędu.

Duży zakres ścinania:

Zakres cięcia żyłką obejmuje powierzchnię o długości 42 cm. To oznacza, że koszenie trawy przy wykonywaniu odpowiednich ruchów przebiega bardzo szybko i sprawnie.  

Cena:

Na szczególną uwagę zasługuje niska cena urządzenia. Kosę kupisz już za niecałe 400 zł, co jest bardzo niską kwotą biorąc pod uwagę wydajność i klasę urządzenia.

Wady
Waga:

Produkt jest dość ciężki ponieważ waży, aż 9 kg. Przy dłuższym koszeniu możemy odczuwać delikatny dyskomfort.

Jakość wykonania:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że urządzenie zrobione jest ze średniej jakości materiałów, które mogą się przebarwiać i pękać.

 

 

 

 

5. Nac BP520-30KA-T spalinowa podkaszarka do trawy

 

Ranking kos spalinowych zamykamy produktem NAC BP520-30KA- T. Pojemność dwusuwowego silnika spalinowego znajdującego się w tym modelu wynosi 52 cm3, a moc urządzenia wynosi 3 KM. Używając ten sprzęt musimy pamiętać, że wymaga on zastosowania mieszanki paliwowo – olejowej o proporcji 40:1.

Zbiornik paliwowy w tym modelu wynosi 0,9 l. Producent wyposażył tę kosę spalinową w dwa typy narzędzi cięcia. Zostały zastosowane tutaj tarcze tnące oraz żyłki. Przy zastosowaniu tarczy tnącej szerokość robocza wynosi 22 cm, natomiast przy wykorzystaniu żyłki ta powierzchnia wynosi 44 cm.

Urządzenie będzie komfortowe w użyciu, gdyż zostało wyposażone w ergonomiczny, dwustronny uchwyt. Również jego przewożenie będzie ułatwione dzięki zastosowaniu dzielonego wału. Kupując to urządzenie w zestawie znajdziemy nóż tnący, dwużyłową głowicę tnącą oraz szelki i komplet osłon.

Przeglądając opinie konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia możemy zauważyć, że są oni zadowoleni z produktu. Oprócz atrakcyjnej ceniy kosy w komentarzach wspominają również o dobrej mocy i wyposażeniu tego modelu.

Kosa NAC BP520-30KA- T to dobrej klasy sprzęt, który poradzi sobie z zaroślami i trawą w małych ogródkach i działkach. Jest lekki i łatwy w użyciu.

Zalety
Osłona:

Producent wyposażył swój sprzęt w dość dużą osłonę przymocowaną tuż przy głowicy tnącej. Takie rozwiązanie ochroni Cię przed wypadającą z dużą prędkością trawą lub kamieniami.

Wyprofilowany uchwyt:

Rączki w kosie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić utrzymanie urządzenia.

Wady
Słaba moc:

Zdaniem konsumentów moc w kosie NAC BP520-30KA- T jest zdecydowanie za mała, przez co sprzęt po kilkudziesięciu minutach zaczyna się przegrzewać.

Głośność:

Jeśli planujesz dłuższe koszenie koniecznie zaopatrz się w słuchawki. Urządzenie jest nie tylko bardzo głośne, ale również dość mocno drży co potęguje nasze odczucia i może doprowadzić nawet do silnego bólu głowy.

 

 

 

 

Jak kosić kosą spalinową?

 

Skoro w powyższej części artykułu wyjaśniliśmy już, jak znaleźć dobrej jakości kosę spalinową, chcielibyśmy pokazać Ci, jak poprawnie jej używać. Wiele osób na pewno zastanawia się, jaka kosa spalinowa jest polecana oraz co zrobić, by koszenie trawy nie zajęło nam zbyt dużo czasu. W dalszej części artykułu rozwiniemy powyższe kwestie.

 

 

Jak przygotować ogród przed koszeniem?

Zanim przejdziesz do koszenia warto posprzątać ogród. Często po zabawie na trawie pozostają zabawki dzieci, takie jak piłki, foremki lub lalki. Zbierz również pozostawione pojazdy, takie jak rolki, deskorolki czy rowery. Jeśli w ogrodzie znajduje się stół z krzesłami, polecamy przenieść meble na werandę. Im więcej przedmiotów usuniesz z trawy, tym łatwiejsze będzie koszenie. Pamiętaj, że każda napotkana przeszkoda stanowi zagrożenie dla kosy. Twarde zabawki mogą uszkodzić ostrza lub urządzenie zniszczy ulubiony przedmiot Twojego malca. Dlatego, gdy tylko wypatrzysz jakąś przeszkodę (nawet małą), przerwij pracę i schowaj taki produkt. Jeśli nie posprzątasz działki przed koszeniem, będziesz musiał wykonywać tę czynność kilkakrotnie.

 

Podstawowe techniki koszenia kosą spalinową

Najważniejszymi elementami konstrukcji kosy spalinowej są obracające się ostrza. To one precyzyjnie tną źdźbła trawy. Mechanizm tnący wykonuje ruchy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że praca urządzenie będzie efektywna, wykonuj ruchy od prawej do lewej strony. Jest to szczególnie ważne w modelach jednoostrzowych. Jeśli zainwestowałeś w sprzęt dwukierunkowy, możesz dowolnie poruszać kosą. Pamiętaj jednak, by konsekwentnie stosować wybraną technikę. W czasie koszenia po ścięciu trawa opada na prawo lub na lewo od kosy. Wykonywanie chaotycznych ruchów sprawi, że źdźbła będą upadać na nie skoszone kępki. Nie tylko utrudni to koszenie, ale też wydłuży czas potrzebny na strzyżenie trawnika.

 

Jak kosić wysoką trawę?

Na pewno wiele osób zastanawia się, co zrobić, jeśli zaniedbaliśmy ogród przez długi czas i trawa zdążyła urosnąć. W takiej sytuacji należy najpierw uciąć źdźbło w połowie, a dopiero potem dolną część. Taka metoda gwarantuje Ci większą precyzję. Poza tym masz pewność, że cała trawa będzie upadać po tej samej stronie. Unikniesz więc problemu poruszonego we wcześniejszym akapicie.

 

 

Czy kosa spalinowa sprawdzi się na dużym terenie?

Gdy myślimy o koszeniu trawy w dużym ogrodzie, często wyobrażamy sobie pracę z użyciem kosiarki. Wiedz jednak, że kosy bardzo dobrze radzą sobie na większych terenach. Jednak w tym wypadku koszenie wymaga przyjęcia pewnej strategii. Specjaliści radzą, by podzielić ogród na strefy o dowolnym kształcie. Pierwszym krokiem jest skoszenie zewnętrznych krawędzi wyznaczonego terenu. Następnie kierujesz się ku centrum. Po skoszeniu całego mini pola przechodzisz do kolejnego. Metoda ta zapewnia dokładność, bo wiesz, że nie przeoczysz żadnego fragmentu działki.

 

Bezpieczeństwo

Skoro już wiesz, jak wybrać kosę spalinową, jak przygotować ogród oraz jakie są techniki pracy, pora omówić kwestie bezpieczeństwa. Specjaliści odradzają pracę bez odpowiedniej ochrony na oczy. W czasie koszenia możemy przypadkiem najechać ostrzem na mały kamyczek, który odbije się i trafi nas w oko. Niebezpieczne jest też koszenie bez odpowiedniej ochrony w okolicy drzew, gdzie na glebie leżą zgniłe owoce. Łatwo możemy przeoczyć zepsutą śliwkę lub jabłko, które po kontakcie z kosą uderzą nas w twarz. Z tego powodu poleca się noszenie maski ochronnej. W przypadku bardzo głośnych sprzętów należy też zadbać o słuchawki ochronne na uszy.

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły

 

Dmuchawa do liści

Jaki młot udarowy

Bruzdownice

Ranking kompresorów

Kosiarki automatyczne ranking

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Stihl FS 55

 

Chyba każdy mężczyzna słyszał o firmie Stihl. Jest to renomowany, niemiecki producent pilarek łańcuchowych. W ich ofercie znajdziemy również kosy spalinowe, między innymi model Stihl FS 55. Urządzenie zostało wyposażone w 4 – suwowy silnik spalinowy o pojemności skokowej 27,2 cm3.

Natomiast moc maksymalna wynosi 0,75 kW. Ta kosa spalinowa ma wbudowaną głowicę żyłkową AC 25-2 jako narzędzie tnące. Na głowicy możemy zamontować do 4 żyłek tnących. Konstrukcja tego elementu pozwala na używanie żyłek o różnych rozmiarach i przekrojach. Jest to najlżejszy sprzęt prezentowany w naszym zestawieniu, a jego waga wynosi 5,1 kg.

Producent wyposażył to urządzenie w ergonomiczny uchwyt oburęczny oraz tapicerowany pas nośny. Ciekawym i rzadko spotykanym dodatkiem są okulary ochronne. Model ten jest bardzo ekonomiczny. Jest to zasługą konstrukcji silnika, który przepłukując powietrze wewnątrz komór paliwowych tworzy specjalne powietrzne poduszki redukujące straty paliwa.

Osoby, które kupiły to urządzenie chwalą je za małą wagę, która powoduje mniejsze zmęczenie podczas koszenia. Dodatkowo w swoich opiniach wspominają o wysokiej jakości sprzętu.

Model FS 55 to niezwykle poręczne urządzenie o małej wadze i dużej skuteczności.  Kosa jest niezawodna i posiada solidne ostrza, które bez problemu radzą sobie z koszeniem dużego areału.

Zalety
Narzędzie tnące:

Kosa posiada specjalnie wyprofilowane narzędzie tnące, które z łatwością poradzi sobie nawet z bardzo wysoką trawą lub chwastami. Mocny materiał nie wygina się i nie tępi, dlatego też przy odpowiednim użytkowaniu urządzenie będzie służyć Ci przez wiele lat.

Spaliny:

Kosa została przebadana pod względem emisji spalin. Badania wykazały, że spełnia ona wszelkie normy EU2, dzięki czemu mamy pewność, że jest bezpieczna dla nas i dla środowiska.

Drgania:

Sprzęt posiada stosunkowo niewielki współczynnik drgań na uchwytach. Na prawej rączce wynosi on 4,7 m/s2, natomiast na lewej 5,5 m/s2. Takie wartości wskazują, iż korzystanie z urządzenia nie wiąże się z silnym dyskomfortem spowodowanym drżeniem.

Łatwe manewrowanie:

Ze względu na stosunkowo niewielkie wymiary (długość ok. 1,5m) manewrowanie kosą nie jest zbyt skomplikowane. Po odpowiednim ustawieniu uchwytów możemy z łatwością obracać się i chodzić, bez ryzyka, że zaczepimy sprzętem o ziemię.

Waga:

Z pewnością, jedną z najważniejszych zalet kosy spalinowej Stihl FS 55 jest jej waga. Urządzenie waży ok. 5 kg, co jest bardzo małą wartością w porównaniu z innymi modelami o podobnych parametrach technicznych.

Wady
Awaryjność:

Konsumenci zauważają, że sprzęt ten jest dość awaryjny i wymaga ciągłej konserwacji.

 

Stiga Kosa spalinowa SBC 645 KD

 

Stiga SBC 645 to kosa spalinowa, która bardzo dobrze pozbywa się trawy z bardzo dużych powierzchni. Jej moc wynosi 1,7 KM – wystarcza, aby szybko oraz sprawnie pozbyć się niepożądanych krzaków oraz kępek trawy. Średnica cięcia urządzenia wynosi 43 cm. W małych ogrodach operowanie kosą może być trochę uciążliwe, ale jeśli masz dużą działkę, to świetny wybór.

Podwójne szelki sprawiają, że sprzęt komfortowo się nosi – element ten nie wpija się w plecy. Podwójna kierownica jest dobrze wyprofilowana, więc trzymanie urządzenia przez dłuższy czas nie jest niewygodne. Poza tym produkt ma system antywibracyjny, który podnosi komfort użytkowania. Waga modelu wynosi 8,9 kg.

Tarcza tnąca jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na korozję, a co najważniejsze bez problemu tnie nawet grubsze gałązki. Użytkownicy zazwyczaj chwalą prezentowaną kosę za dużą moc oraz za możliwość szybkiego pozbycia się trawy z dużych powierzchni.

Stiga SBC 645 to kosa spalinowa o mocy 1,7 KM. Średnica jej cięcia wynosi 43 cm. Produkt waży 8,9 kg. Pojemność zbiornika paliwa to 0,9 l.

Zalety
Średnica cięcia:

Średnica cięcia sprzętu wynosi 43 cm. Oznacza to, że kosa bardzo szybko poradzi sobie z przycinaniem trawy oraz krzaków na bardzo dużej powierzchni.

Wygoda:

Rączki w postaci kierownicy mają specjalnie wyprofilowany kształt. Dlatego manewrowanie urządzeniem nie sprawia problemów.

Ostrza:

Tarcza trąca jest wykonana z bardzo mocnego materiału. Jest to stal nierdzewna. W rezultacie ostrza nie ulegają korozji.

System antywibracyjny:

Specjalny system antywibracyjny sprawia, że podczas użytkowania sprzętu nasze ręce nie drżą, więc nie męczą się tak szybko i dzięki temu możemy pracować dłużej.

Wady
Waga:

Dla niektórych osób waga wynosząca 8,9 kg może być sporym obciążeniem. Komfortowe szelki oraz wyprofilowane rączki zwiększają wygodę użytkowania, lecz mogą być niewystarczające dla osób, które nie są przyzwyczajone do dźwigania takich ciężarów.

 

Kosa spalinowa Hitachi Cg-40 Eas

 

Hitachi CG-40 EAS to kosa spalinowa japońskiego producenta Hitachi. Model ten został wyposażony w dwusuwowy silnik spalinowy, którego pojemność skokowa wynosi 39,8 cm3. Wbudowany zbiornik paliwa ma pojemność 1 litra. Silnik typu PURE FIRE o mocy 1,31 kW jest ekonomiczny i ekologiczny. Urządzenie posiada także dwa elementy tnące. Są to: tarcza tnąca oraz żyłka.

Ta kosa spalinowa ma wymiary 1790 x 665 x 600 mm. Natomiast waga urządzenia wynosi 7,5 kg. Kupując Hitachi CG-40 EAS w zestawie otrzymamy także szelki, które pozwolą na rozłożenie ciężaru maszyny oraz okulary ochronne. Użytkowanie kosy znacznie usprawni ergonomiczny uchwyt kierownicowy, który pozwoli na łatwe sterowanie urządzeniem i nakierowanie na miejsca wymagające cięcia.

Również system tłumiący wibracje znacząco zwiększy komfort osoby strzyżącej trawę. Opinie o kosach spalinowych Hitachi mówią, że jest to sprzęt warty polecenia.

Użytkownicy są szczególnie zadowoleni z wysokiej mocy urządzenia. Przekazują, że model ten jest w stanie ściąć nawet grubsze chwasty. Dodatkowo pracę ułatwia dobrze wykonany uchwyt.

Hitachi CG-40 EAS to produkt japońskiej marki, która oparła swą produkcję na zaawansowanej technologii. Sprzęt sprzedawany jest w zestawie z wieloma elementami.

Zalety
2-suwowy silnik:

Na szczególną uwagę zasługuje 2-suwowy silnik, który bardzo efektywnie napędza głowicę koszącą. Technologia New Pure Fire pomaga wydobyć z urządzenia maksymalnie dużo mocy przy niskim poborze paliwa oraz małej emisji szkodliwych dla środowiska substancji.

Tłumienie wibracji:

Koszenie kosą spalinową często generuje bardzo silne wibracje, które po dłuższym użytkowaniu stają się dość uciążliwe. W modelu Hitachi CG-40 EAS problem ten został rozwiązany, ponieważ producent wyposażył swój sprzęt w specjalny system tłumiący drżenie.

Materiał:

Wszystkie elementy urządzenia zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów. Dzięki temu kosa nie rdzewieje, a plastikowe detale nie łamią się pod wpływem odpryskujących kamieni. Należy jednak pamiętać o corocznej konserwacji kosy, aby utrzymać jej prawidłowy stan techniczny.

Gadżety:

Do zestawu dołączone są gadżety, które okazują się bardzo przydatne w trakcie koszenia. Dobrej jakości okulary oraz mocne szelki ochronią Cię przed ryzykiem bólu kręgosłupa lub przypadkowym zabrudzeniu oczu.

Wady
Zbiornik paliwa:

Niektórzy konsumenci uważają, że zbiornik paliwa o pojemności 1 l jest zbyt mały, jak na kosę o dużej mocy silnika.

 

Jeżeli chcesz szybko pozbyć się za długiej trawy lub zarośli z ogródka, polecamy Ci inwestycję w podkaszarkę spalinową. Wśród wielu produktów tego typu konsumenci wytypowali Makita EBH341U jako ten najlepszy. Zawdzięcza to wielu zaletom, jakie posiada. W porównaniu do innych podkaszarek model ten jest bardzo lekki. Pozwala nam to na swobodne manewrowanie produktem. Pomagają nam w tym również uchwyty, które zostały wyprofilowane w taki sposób, aby było nam je jak najwygodniej trzymać. Jest to również skuteczne urządzenie. Wszystko dzięki ostrym nożom. Podkaszarka ta została także solidnie wykonana. Na drugim miejscu zestawienia znajdziemy Hitachi CG-40 EAS. Producent tego urządzenia zadbał o to, aby w jak najmniejszym stopniu wpływało ono na środowisko. Model wyróżnia się na tle innych podkaszarek ekologicznym silnikiem oraz tanią eksploatacją. Jeżeli chcesz poznać więcej produktów umieszczonych na naszej liście, to zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

 

Jaką podkaszarkę spalinową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy, kto posiada działkę przeznaczoną na jakiekolwiek cele wie, jak istotna jest jej pielęgnacja. Im bardziej wymagający jest teren, tym  pielęgnacja staje się cięższa. Większe nagromadzenie roślinności oraz duża ilość trudno dostępnych miejsc to coś, z czym tradycyjna kosiarka może sobie nie poradzić. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzają się podkaszarki spalinowe, z pomocą których można dotrzeć niemalże wszędzie.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego produktu dobrze trafiłeś. Z nami zorientujesz się, czym powinna charakteryzować się najlepsza podkaszarka spalinowa. Nasz poradnik ma na celu zapoznanie Cię z tymi urządzeniami oraz ułatwienie podjęcia przez Ciebie wyboru, co do konkretnego modelu.

 

Jaką podkaszarkę spalinową wybrać?

Odpowiednio dobrana podkaszarka poradzi sobie z żywopłotami, krzakami, a także niewielkimi przestrzeniami, na przykład między grządkami czy przy chodnikach. Znacznie ułatwi wykonywanie na działce prac pozwalając Ci na zaoszczędzenie czasu i energii.

 

Zasilanie spalinowe

Rozróżnia się dwa podstawowe typy podkaszarek – elektryczny i spalinowy. My skupiamy się na spalinowych z kilku prostych względów. Po pierwsze, dysponują one większą mocą, co znajduje odzwierciedlenie w efektywności ich pracy oraz dokładności przycinania zieleni. Nadają się one do użytku w miejscach zaniedbanych, gdzie usunięcie zarastających chwastów, krzaków czy traw może sprawić spore trudności. Urządzenia te są przeznaczone do przestrzeni o różnej rozpiętości – zarówno o dużej i małej powierzchni. Umożliwia to brak kabla, którego długość stanowiłaby istotne ograniczenie przy wielkich terenach, oraz znajdujący się na ich wyposażeniu system samodzielnego zasilania. Ze względu na to, że są cięższe niż ich elektryczne odpowiedniki można do nich dokupić dodatkowy asortyment, taki jak szelki czy podtrzymujący pas.

 

Rodzaje podkaszarek spalinowych

Podkaszarki spalinowe dzieli się ze względu na rodzaj mechanizmu tnącego pozwalającego na wykonywanie prac działkowych. Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje tych mechanizmów.

Urządzenie może być wyposażone w głowicę z nylonową żyłką. To rozwiązanie jest prawdopodobnie najbardziej popularne na rynku, między innymi ze względu na niższą cenę modeli, w których jest ono stosowane. Produkty korzystające z tego mechanizmu dobrze sprawdzą się na terenach przydomowych czy w ogrodach. Pracują one dzięki głowicy, po której porusza się tnąca żyłka. Głowice dzieli się ze względu na ich funkcjonalność. Dostępne są w wersji ręcznej charakteryzującej się tym, że przy zerwaniu żyłki trzeba ją wysunąć samodzielnie, co wielu użytkowników uznaje za niewygodne i czasochłonne. Innym rozwiązaniem jest model półautomatyczny wysuwający się po dociśnięciu do podłoża. W końcu istnieją podkaszarki spalinowe automatyczne, gdzie żyłka wysuwa się sama na pożądaną długość. Te ostatnie są najdroższe, ale także najbardziej wygodne.

Kolejny rodzaj to urządzenie wyposażone w głowicę z nożami tnącymi, które mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej wykorzystuje się tworzywa sztuczne lub metal. Ten typ produktu jest bardziej trwały, niż jego poprzednik i nadaje się do pielęgnacji zaniedbanych ogrodów, których pielęgnacja wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu.

Jeśli nie wiesz, jaka podkaszarka spalinowa jest najlepsza, a potrzebujesz jej do zadbania o teren o dużej powierzchni wybierz tę z tarczą tnącą. Rozwiązanie wykorzystuje się w modelach profesjonalnych o zwiększonej mocy, dzięki którym bez problemu wykarczujesz chwasty i wytniesz wszystko, co stanowi dla Ciebie przeszkodę.

 

Moc urządzenia

To kryterium jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na jak najdłuższym czasie pracy podkaszarki. Większa moc jest równoznaczna z możliwością zadbania o naprawdę rozległe trawniki, a także o te z dużą ilością trudnych do wycięcia elementów. Na rynku dostępne są produkty, których moc mieści się w przedziale od 450W do 3KM.

 

Silnik oraz zbiornik paliwa

Producenci proponują rozwiązania z silnikami dwu lub czterosuwowymi. Te pierwsze wymagają do ich uruchomienia i działania mieszanki dwóch substancji – benzyny i oleju. Drugim potrzebny jest olej napędowy, dzięki czemu emitują mniejszą ilość spalin oraz pracują znacznie ciszej.

Przy wyborze zwróć uwagę na pojemność zbiornika paliwa, w który wyposażona jest podkaszarka. Ten o większych rozmiarach będzie pracować dłużej, jednak tym samym zwiększy ciężar maszyny i zmniejszy komfort korzystania z niej. Waga niektórych modeli może sięgać nawet 8 kg, co pomimo użycia dodatkowych elementów, chociażby szelek, może okazać się zbyt ciężkie dla części użytkowników.

 

Podkaszarki spalinowe w dobrych cenach

Wielu konsumentów zastanawia się, czy można znaleźć niedrogie urządzenie. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W zależności od rodzaju urządzenia, wykorzystywanych w nim rozwiązań, marki czy wielkości jego ceny mogą znacznie się zmieniać. Spośród dostępnych na rynku produktów można wybrać zarówno taki, który zmieści się w kwocie około 300 zł, jak i ten, którego koszt zakupu przekroczy 1000 zł. Dlatego szczególnie ważnym jest rozważenie przed podjęciem decyzji każdego z kryteriów z osobna tak, aby dobrać odpowiedni model do potrzeb terenu, na którym docelowo ma pracować. Nie warto przepłacać w przypadku, gdy nie ma takiej konieczności, jak również wymieniać produkt lub zaopatrzać się w kolejny wtedy, kiedy pierwszy nie będzie w stanie podołać pielęgnacji określonej przestrzeni.

 

Nalepsze podkaszarki spalinowe w 2021 roku

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem podkaszarek spalinowych. Poniżej umieściliśmy 5 najciekawszych produktów tego typu.

 

Makita EBH341U

 

Makita EBH341U to idealne urządzenie do podkaszania zbyt wysokiej trawy na naszym ogródku. Zostało ono wyposażone w dobrze wyprofilowane uchwyty. Dzięki nim mamy pewność, że podkaszarka nie wypadnie nam z ręki podczas pracy, a my się nie namęczymy.

Waga opisywanego produktu wynosi 7 kg. Przez dłuższy czas możemy swobodnie go używać  używać bez konieczności kończenia pracy w połowie. Kolejną zaletą tego urządzenia jest solidne wykonanie. Każdy element został pieczołowicie wykonany w taki sposób, aby produkt pozostał z nami przez długie lata. Jego 4-suwowy silnik o mocy 1,07 kW bez problemu poradzi sobie z każdym rodzajem trawy. Prezentowana podkaszarka ma 3 noże oraz żyłkę. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie zapewniające dokładne cięcie.

Użytkownicy szczególnie cenią bezpieczeństwo, jakie oferuje nam producent podkaszarki Makita EBH341U. Została ona wyposażona w specjalną, mocną osłonę, która chroni nas przed strzelającą trawą lub ewentualnym odłączeniem się noży od korpusu.

Podkaszarka spalinowa Makita EBH341U ma następujące wymiary: szerokość – 62 cm i wysokość – 50 cm. Waga produktu jest równa 7,1 kg. Moc urządzenia to 1,45 KM.

Zalety
Uprząż:

Dużą uwagę konsumentów skupia dołączona do zestawu uprząż. Zrobiono ją nie tylko z wytrzymałych, ale także delikatnych dla skóry materiałów.

Uchwyty:

Dobrze wyprofilowane, pokryte miękkim materiałem uchwyty sprawiają, że manewrowanie kosiarką jest łatwe. Dzięki temu możemy precyzyjnie przystrzyc trawnik.

Zbiornik na paliwo:

Z uwagi na to, że pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,65 l, nie musimy zbyt często przerywać pracy, aby napełnić pojemnik. Warto zaznaczyć, że nalewanie paliwa, z uwagi na duży otwór, jest łatwe.

Łatwość obsługi:

Model jest uznawany za łatwy w obsłudze, dlatego poleca się go także osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z podkaszarki spalinowej. Sprzęt łatwo się uruchamia.

Akcesoria:

W opakowaniu poza podkaszarką znajdziemy także m.in. głowicę tnącą, ostrze, osłonę żyłki i komplet kluczy. Otrzymujemy więc wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

Wady
Moc:

Choć producent zapewnia, że model został stworzony także do koszenia wysokich traw, większość użytkowników zapewnia, że moc urządzenia w przypadku tego typu zastosowań okazuje się zbyt mała.

 

 

Hitachi CG-40 EAS

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć Hitachi CG-40 EAS. Jest to idealny produkt dla wszystkich, którym los środowiska nie jest obojętny. Wyposażony został w specjalny silnik NEW PURE FIRE. Ma on objętość 39,8 cm3. Jest on bardzo ekologiczny, a przy tym ekonomiczny. Uchwyt został bardzo dobrze wyprofilowany, dlatego też podkaszanie będzie o wiele przyjemniejszą czynnością. Zapewnia nam to także system tłumiący wibracje.

Szerokość robocza prezentowanego produktu wynosi 28 cm. Oznacza to, że szybko poradzimy sobie nawet z obszernym trawnikiem. Oprócz tego zbiornik paliwa ma pojemność 1 l. Nie musimy więc co chwilę dolewać paliwa, możemy spokojnie skosić całe podwórko na jednym, pełnym baku. Producent dba również o nasze bezpieczeństwo. Do zestawu dołączone zostały okulary ochronne oraz komfortowe szelki, które nie zsuwają się nam z ramion.

Hitachi CG-40 EAS to jedna z najczęściej wybieranych podkaszarek. Użytkownicy zauważają, że jest ona przyjazna dla środowiska, a przede wszystkim bardzo skuteczna.  

Podkaszarka spalinowa Hitachi CG-40 EAS ma moc 1,8 KM. Produkt waży 7,5 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1 l.

Zalety
Silnik:

Zastosowany w podkaszarce silnik dwusuwowy Pure Fire jest uznawany za efektywny, a przy tym tani w eksploatacji. Urządzenie nie pochłania dużo paliwa i nie nagrzewa się zbyt szybko.  

Bezpieczeństwo:

Użytkownik ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie koszenia. Producent dołączył do zestawu okulary ochronne, które skutecznie zabezpieczają oczy podczas pracy, a jednocześnie zapewniają dobrą widoczność.

System antywibracyjny:

Nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko podczas koszenia. Wszystko za sprawą dobrze opracowanego systemu antywibracyjnego, który skutecznie ogranicza drgania.

Waga:

Produkt jest stosunkowo lekki, a odpowiednio wyważony środek ciężkości sprawia, że manewrowanie kosiarką jest łatwe. Niewielka waga sprawia też, że nie musimy się obawiać o ból pleców.

Wady
Uprząż:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że jakość wykonania uprzęży nie jest najlepsza. Istnieje ryzyko, że szelki szybko się zniszczą i trzeba będzie wydać pieniądze na zakup nowych.

 

 

Stiga SBC 242 D

 

Osobom, które chcą profesjonalnie skosić trawę polecamy Stiga SBC 242 D. Urządzenie to ma bardzo dużą szerokość roboczą. Wynosi ona aż 45 cm. Pozwoli nam to na sprawne usunięcie trawy z dużego obszaru. Prezentowana podkaszarka została wyposażona w dwusuwowy silnik. Ma on moc 1,25 kW. Taka moc pozwala nam na bezproblemowe usunięcie nawet grubszych źdźbeł trawy.

Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1 l. Starczy nam to na skoszenie dość dużego trawnika. Aby poprawić wygodę koszenia producent wyposażył opisywaną podkaszarkę w system antywibracyjny. Poza tym uchwyty zostały wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu koszenie nie jest już przykrą czynnością. Do zestawu dołączone zostały podwójne szelki, które stabilnie trzymają urządzenie na naszych plecach.

Opinie o podkaszarkach spalinowych tej marki są zazwyczaj bardzo pochlebne. Użytkownicy uważają, że Stiga SBC 242 D to bardzo solidnie wykonany produkt. Szczególnie cenią sobie jego dużą szerokość roboczą, dzięki której możemy sprawnie skosić trawnik.

Podkaszarka spalinowa Stiga SBC 242 D waży 8,2 kg. Moc urządzenia wynosi 1,7 KM. Pojemność zbiornika na paliwo jest równa 1 l.

Zalety
Efektywność:

Większość konsumentów twierdzi, że prezentowana podkaszarka spalinowa jest efektywna. Użytkownicy podają, że przy użyciu standardowej żyłki 2,8 mm model radzi sobie z cięciem nawet grubych chwastów.

Uchwyty:

Miękkie uchwyty sprawiają, że utrzymanie kosiarki w dłoniach jest łatwe. Wysokiej jakości, antypoślizgowe tworzywo pokrywające rączki jest przyjemne w dotyku i minimalizuje pocenie.

Zbiornik na paliwo:

Model ma solidnie wykonany, a do tego duży zbiornik na paliwo. Zaletą jest także szczelne zamknięcie i duży otwór wlewowy.

Wady
Silnik:

Niektóre osoby wskazują, że silnik szybko się nagrzewa, co zwiększa ryzyko awarii urządzenia. Czasami trzeba więc robić przerwy w pracy, aby urządzenie mogło się nieco schłodzić.

 

Demon 5,2 KM

 

Demon 5,2 KM to podkaszarka, którą możemy użyć w każdym miejscu i do każdego rodzaju trawy. Została skonstruowana w taki sposób, aby poradzić sobie w każdych warunkach. Możemy używać jej też na zboczu góry porośniętej krzewami. Zawdzięcza to głównie bardzo mocnemu silników. Jego moc wynosi aż 3,8 kW. Z taką mocą możemy skosić większość roślin.

Dwusuwowy silnik tego urządzenia został wyposażony w system chłodzący. Nie musimy się więc obawiać, że podkaszarka nagle się nam przegrzeje i przestanie działać. Tarcza tnąca tego urządzenia to trójząb. Bez problemu poradzi sobie on nawet z najbardziej gęstymi zaroślami. Dla bezpieczeństwa producent dodał do zestawu okulary ochronne, które nie dopuszczą, aby żaden odłamek rośliny dostał się do naszych oczu. Znajdziemy tam również szelki nośne, które ułatwiają przenoszenie sprzętu. Ta dobra i tania podkaszarka spalinowa waży 8 kg, więc uważana jest za mobilną.

Użytkownicy szczególnie cenią podkaszarkę spalinową Demon 5,2 KM za skuteczność działania i możliwość dotarcia tam, gdzie nie udało się to innym produktom tego typu.

Demon RQ580 to dobra podkaszarka spalinowa do 400 zł. Moc urządzenia wynosi 3,8 KM. Produkt waży 9 kg.

Zalety
Pojemnik do sporządzania mieszanki:

Kupując prezentowaną podkaszarkę otrzymujemy w komplecie pojemnik do sporządzania mieszanki. Jest on solidnie wykonany i znacznie ułatwia przygotowania sprzętu do pracy.

Szelki:

Dzięki wygodnym szelkom nie musimy się obawiać o to, że ciężko będzie nam utrzymać kosiarkę w dłoniach. Uprząż jest zrobiona z przyjaznych dla skóry materiałów.

Moc:

Urządzenie ma dużą moc, dlatego dobrze radzi sobie nawet z koszeniem wysokiej, gęstej trawy czy chwastów.

Wady
Maska ochronna:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że dołączona do zestawu maska ochronna jest mało wygodna i nie gwarantuje dobrego przepływu powietrza.

Włącznik:

Niektóre osoby wskazują, że umieszczony na rączce włącznik stosunkowo często się psuje.

 

Awtools M2600

 

Urządzenie Awtools M2600 jest odpowiednie dla osób, które cenią wielofunkcyjność. Może ono działać, jako podkaszarka, pilarka łańcuchowa oraz nożyce do żywopłotu. Jeżeli lubimy więc mieć wszystko pod ręką to polecamy zakup takiego produktu. Do zamiany narzędzi nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przyrządów.

Moc silnika prezentowanego produktu wynosi 2,2 kW. Oznacza to, że poradzi on sobie z większością rodzajów trawy, a nawet krzewów. Rękojeść tego sprzętu została specjalnie zaprojektowana na kształt pętli. Zwiększa to nasz komfort podczas podkaszania. W zestawie znajdziemy również przedłużkę o długości 1 m. Dodatek ten pozwoli nam dosięgnąć w trudnodostępne miejsca.

Awtools M2600 to produkt idealny dla osób, które mają dużo pracy w ogrodzie. Z jego pomocą i dzięki jego wielofunkcyjności damy radę zrobić większość zadań związanych z pielęgnacją trawy, krzewów i drzew. Użytkownicy szczególnie cenią łatwą wymianę różnych końcówek, a także solidne wykonanie produktu.

Awtools M2600 to podkaszarka spalinowa o mocy 2,95 KM. Waga produktu to ok. 14 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1,2 l.

Zalety
Zastosowanie:

Prezentowany model będzie nam służył nie tylko do koszenia trawy. Sprzęt można z łatwością zmienić w pilarkę łańcuchową czy nożyce do żywopłotu. W efekcie kupując jedno urządzenie otrzymujemy wiele możliwości.

Zbiornik:

Duży zbiornik na paliwo sprawia, że nie musimy co chwilę przerywać pracy, aby uzupełnić płyn. Dzięki temu możemy szybciej wykosić trawnik.

Wady
Uchwyt:

Z uwagi na to, że sprzęt wyposażono tylko w jeden uchwyt, manewrowanie podkaszarką nie jest do końca wygodne.

Wymiana przystawek:

Konsumenci twierdzą, że na początku użytkowania urządzenia wymiana przystawek jest skomplikowana i zajmuje dużo czasu.

 

Jaką podkaszarkę spalinową Nac wybrać?

 

Nie ma lepszego urządzenia do pozbywania się irytujących kępek trawy niż podkaszarka. Zwykłą kosiarką nie można swobodnie dotrzeć do każdego miejsca, a cięcie przy jej pomocy nie jest dokładne. Po skoszeniu trawy kosiarką jest ona krótsza, lecz w niektórych miejscach posesja wciąż może wyglądać niezbyt estetycznie. Wybór podkaszarki może być więc bardzo dobrą opcją. Szczególnie polecamy modele spalinowe, ponieważ kabel nie ogranicza nas, więc możemy dotrzeć do każdego miejsca na naszej posesji. Aby świadomie wybrać odpowiedni model, musimy poznać cechy dobrych urządzeń. Dlatego polecamy przeczytanie poniższego artykułu, w którym znajduje się kilka wskazówek na temat zakupu podkaszarki.

Na pewno zauważysz, że wszystkie podkaszarki w naszym zestawieniu to produkty Nac. Jest to firma, która oferuje bardzo dużo sprzętu do pielęgnacji trawnika oraz utrzymania porządku w ogrodzie. Produkty Nac charakteryzują się wysoką bezawaryjnością. W asortymencie firmy znajdziemy kosy, podkaszarki i wiele innych.

Najlepsze podkaszarki spalinowe Nac mają dużą moc. Jest to co najmniej 1 KM. Sprzęt z silnikiem o takiej mocy bez problemu poradzi sobie z większymi kępkami trawy oraz krzakami z grubszymi gałęziami. Słabsze podkaszarki gorzej sprawdzają się na dużych posesjach, więc jeśli jesteś właścicielem większego ogrodu.

Nie mniej ważnym parametrem jest średnica cięcia. Podkaszarki zazwyczaj mają średnicę wynoszącą około 20 cm. Wybór odpowiedniego modelu zależy jednak od powierzchni, na której pracujemy. Jeśli nie jest ona zbyt duża, to lepiej zainwestować w sprzęt o mniejszej średnicy cięcia, ponieważ pozwoli nam to na łatwiejsze manewrowanie pomiędzy klombami oraz drzewami. W dużym ogrodzie efektywniej pracuje się urządzeniem z większą średnicą cięcia.

Wiele osób zgodnie przyznaje, że najlepsza podkaszarka spalinowa Nac w 2021 roku jest wygodna. Nie chodzi tu tylko o to, że sprzęt powinien być wystarczająco lekki, aby nim bez problemu operować. Ważna jest także budowa urządzenia, tak jak dobrze wyprofilowana rączka, która umożliwia dokładne usunięcie kępek trawy bez większego zmęczenia się. Cięższe modele mają również pasy, które ułatwiają pracę.

 

Podkaszarki spalinowe Nac – ranking

 

Nac Bp520-27-T

 

Nac Bp520-27-T to podkaszarka spalinowa o mocy 2,7 KM. Umożliwia nam pozbycie się nawet większych krzaków, które sprawiają, że nasz trawnik nie wygląda estetycznie. Jest to sprzęt, który nadaje się również do precyzyjnego usuwania niechcianych kępek traw przy drodze lub przy płocie i w każdym miejscu, do którego nie dociera zwykła kosiarka.

Średnica cięcia trawy wynosi 40 cm, więc praca na dużych trawnikach przebiega bardzo szybko. Nie oznacza to jednak, że podkaszarka nie nadaje się do mniejszych ogrodów. Dobrze wyprofilowana głowica pozwala nam na bardzo precyzyjne cięcia.

Waga produktu wynosi 7,8 kg. Łatwe przenoszenie sprzętu zapewnia nam bardzo wygodna rączka. Z kolei możliwość jej regulacji umożliwia dopasowanie podkaszarki do naszych gabarytów, dzięki czemu użytkowanie sprzętu jest proste. W przenoszeniu produktu pomagają nam również wygodne pasy. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z dużej mocy podkaszarki.

 

Nac Bp254-10B-V

 

Średnica cięcia podkaszarki spalinowej Nac Bp254-10B-V wynosząca 42 cm sprawia, że praca na dużej powierzchni nie zabiera zbyt dużo czasu. Jest to produkt polecany osobom, które są właścicielami bardzo dużych ogrodów. Moc 1 KM jest wystarczająca, aby szybko usunąć uschnięte krzewy oraz niepożądane kępki traw.

Prezentowana podkaszarka spalinowa Nac w dobrej cenie waży 5,6 kg. Przenoszenie oraz manewrowanie sprzętem z pewnością nie sprawi nam problemów. Szczególnie, że jest on wyposażony w pasy, które ułatwiają nam pracę. Z kolei regulowana rączka pozwala na dopasowanie sprzętu do naszych gabarytów. Dołączony uchwyt jest dobrze wyprofilowany, więc trzymanie go nie jest uciążliwe.

System antywibracyjny sprawia, że nawet podczas dłuższego użytkowania sprzętu nasze ręce nie są zmęczone. Ostrza urządzenia są bardzo ostre, więc pozbycie się nawet grubszych gałązek nie jest problemem. Użytkownikom bardzo podoba się możliwość sprawnego manewrowania podkaszarką oraz jej intuicyjna obsługa. Internauci z kolei wspominają o możliwości dopasowania sprzętu do swojego wzrostu.

 

Nac RU 425

 

Nac RU 425 to kosa spalinowa o mocy 1 KM, której średnica cięcia wynosi 40 cm. Urządzenie nadaje się zarówno do bardzo dużych, jak i małych powierzchni. Sprzęt poradzi sobie z usuwaniem trawy w miejscach, do których nie ma łatwego dostępu zwykła kosiarka, czyli bezpośrednio przy pniach drzew, przy płocie oraz przy drodze. Koszenie trawy wokół klombów również nie będzie  problemem.

Produkt waży 6 kg. Oznacza to, że manewrowanie nim wokół drzew nie będzie kłopotem. Dobrze wyprofilowana rączka pozwala nam na stabilne utrzymanie sprzętu w rękach, a ułatwia nam to system antywibracyjny. Jeżeli podkaszarka jest dla nas zbyt ciężka, to możemy założyć także pasy.

Tarcza tnąca jest bardzo ostra i pozbywa się nawet dużych krzaków z kątów ogrodu. Użytkownicy uważają, że manewrowanie urządzeniem jest bardzo łatwe, tak samo, jak jego obsługa. Co więcej, wspominają o mocnym silniku, który sprawia, że sprzęt radzi sobie z większymi kępkami trawy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir