Ranking 6 najlepszych depilatorów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Depilator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Depilator to urządzenie używane przez kobiety bardzo często, dobrze też by było, aby ten właśnie zakupiony był sprawdzonym modelem i polecanym przez inne panie. Tyle że żmudne porównywanie to zajęcie pracochłonne i wymagające czasu. Nie każda z pań ma na to czas i ochotę. Dla tych, więc osób, które nie chcą takich porównań robić wybraliśmy najlepszy model obecnie na rynku. KPolecanym przez użytkowników depilatorem jest Braun Silk-epil 9 9/700. Oprócz nakładki depilującej ma także pulsującą nakładkę do masażu. Dzięki temu zabieg usuwania włosków jest delikatniejszy. Depilator jest wodoodporny, można więc używać go także podczas kąpieli. Ruchoma głowica umożliwia dotarcie do każdego miejsca na ciele dla efektywniejszej depilacji. Gdyby jednak ten opis Cię nie przekonał, albo depilator ten nie był dostępny, polecamy drugi, równie dobry model, którym jest Remington IPL6750.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Latem depilacja jest dla wielu kobiet codziennością, ale zimą wiele z nas pozwala sobie na trochę przerwy. Ale Twoje nogi mogą być gładkie przez cały rok, a golenie może być wykonywane raz na kilka tygodni bez bólu. Poza tym wcale nie musi kończyć się podrażnieniami skóry. Wiele zależy od tego, jaki depilator kupisz. Jeśli zdecydujesz się na kiepski sprzęt, którego użytkowanie będzie sprawiało Ci ból, szybko zrezygnujesz z jego użycia. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki depilator wybrać.

 

 

Rodzaje

Na rynku dostępne są różne typu depilatorów, które mają nie tylko różne funkcje, ale też zastosowanie. Wiele zależy od tego, jaki typ włosków posiadasz. To one będą definiować to, jakie urządzenie jest dla Ciebie najlepsze. Wyróżniamy następujące typy depilatorów:

z głowicą z pęset – przeznaczone do golenia rzadkich włosków. Zwykle urządzenia tego typu mają 18-40 par pęset. Im jest ich więcej, tym depilacja jest szybsza i dokładniejsza. Urządzenia z zaledwie 18 pęsetami polecane są osobom z delikatną skórą i bardzo rzadkimi włoskami,

z dyskami – depilują szybciej i dokładniej. Przeznaczone są dla osób z dość gęstymi włoskami. Na rynku znajdziesz modele z dyskami ceramicznymi i metalowymi. Ponieważ metalowe często powodują reakcje alergiczne i podrażnienia, polecamy modele ceramiczne,

laserowe – najdroższe, ale coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na długotrwałą depilację owłosienia, a przy częstym użyciu nawet zahamowanie wzrostu owłosienia na wiele miesięcy, czasem na zawsze.

 

Prędkość

Jeśli wybierasz urządzenie z pęsetami lub dyskami, bardzo duże znaczenie ma prędkość i jej regulacja. Zdecydowana większość depilatorów ma regulację dwustopniową, z kolei zaawansowane sprzęty, nawet 3-4 stopniową. Jeśli chcesz zapewnić sobie dokładniejszą depilację, najlepiej używać depilatora na szybszych obrotach. Niestety wtedy zabieg jest nieco bardziej bolesny. Jeśli masz delikatną skórę, to bardziej istotny będzie dla Ciebie wolniejszy system pracy.

 

Rodzaj zasilania

Urządzenia tego typu mają różne systemy zasilania. Może to być zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Jaki depilator jest najlepszy? Jeśli ciągle jesteś w podróży i nie zawsze masz dostęp do prądu, wybierz sprzęt akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy. Musisz jednak wiedzieć, że urządzenia zasilane wyłącznie akumulatorowo są dość ciężkie, co utrudnia depilację.

Z kolei modele zasilane wyłącznie sieciowo są wydajne, ale przez kabel mamy utrudnioną pracę. Warto też zauważyć, że niektóre depilatory akumulatorowe mają system pracy na mokro. Dzięki niemu, czasie depilacji odczuwamy mniejszy ból. Takie sprzęty dostępne są wyłącznie w wersji akumulatorowej lub akumulatorowo-sieciowej. Jeśli wybierasz ten pierwszy, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Z kolei, kupując sprzęt z kablem, sprawdź jego długość, aby nie utrudniał on depilacji.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dobry depilator jest wyposażony w dodatkowe nasadki, które zwiększają funkcjonalność sprzętu. Na rynku znajdziesz modele z:

Nasadką golącą – skracając długość włosków pozwala na ich przygotowanie do zabiegu depilacji,

Nasadką do depilacji twarzy,

Nasadką do napinania skóry,

Nasadką łagodzącą lub minidepilatorem do depilacji miejsc wrażliwych – pachy, miejsca intymne,

Nasadką chłodzącą – uczucie chłodu sprawia, że depilacja jest mniej bolesna,

Nasadką do peelingu – dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosków w skórę,

Rolkami masującymi lub masażerem ultradźwiękowym pobudzającym przepływ krwi.

 

Dodatkowe funkcje

Najnowsze modele są też wyposażone w dodatkowe funkcje poprawiające jakość depilacji. Wśród nich coraz popularniejsze jest podświetlenie, które umożliwia oświetlenie depilowanej partii ciała. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz źle oświetloną łazienkę. Innym rozwiązaniem jest nawiew powietrza, który zapewnia chłodzenie. Przydatny jest też cichy tryb pracy. Niestety wciąż wiele modeli cechuje dość duża emisja hałasu.

 

System zabezpieczeń

Każdy sprzęt musi mieć system zabezpieczeń, który będzie ochraniał nas w czasie użytkowania. Depilacja nóg zajmuje zwykle 30-40 min, a więc urządzenie musi pracować przez taki czas, a silnik nie powinien się przegrzewać. Jednak przy bardzo wysokich obrotach sprzęt może osiągać zbyt wysoką temperaturę. Aby uniknąć awarii, przydatny będzie system automatycznego wyłączania w przypadku zbyt długiego użytkowania.

 

Pielęgnacja urządzenia

W przypadku klasycznych depilatorów należy regularnie czyścić nasadkę, aby zapewnić jak najwyższą wydajność sprzętu oraz higienę. Urządzenia akumulatorowe, które można używać pod wodą, są najłatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku modeli sieciowych sprawdź, czy nasadka jest zdejmowana i czy system jej nakładania jest prosty, aby pielęgnacja była jak najłatwiejsza. Dobrze, jeśli do urządzenia dołączona jest specjalna szczoteczka czyszcząca.

Depilator laserowy

Innym typem depilatorów są modele laserowe. Już od dłuższego czasu depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością. Jest ona zdecydowanie mniej bolesna i co istotne efekt gładkich nóg utrzymuje się dużo dłużej. Poza tym laser, w przeciwieństwie do depilatora, radzi sobie nawet z bardzo krótkimi włoskami. Wybierając taki model musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze jakość wykonania i marka. Takie urządzenie emituje promieniowanie, które nie powinno zagrażać naszemu życiu i kondycji skóry.

Ponadto, markowe produkty mają dłuższą gwarancję. Kolejna kwestia to powierzchnia działania. Im jest ona większa, tym szybciej wykonamy depilację. Zwykle wynosi 3 cm2. W drugiej kolejności sprawdzamy ilość emitowanych impulsów. Tutaj zasada jest podobna, im ta liczba jest większa, tym dłużej można używać dany sprzęt i przynosi on lepsze efekty. Pamiętaj jednak, że każda część ciała jest inna – mniej lub bardziej wrażliwa. W związku z tym, warto zdecydować się na sprzęt z regulacją mocy działania. Laserowy depilator powinien być też lekki i ergonomiczny, aby depilacja była łatwiejsza i przyjemniejsza. Dobry sprzęt w swoim wyposażeniu ma specjalną osłonę na oczy oraz systemy chłodzenia. Musisz bowiem wiedzieć, że taki zabieg nie jest w 100% bezbolesny i przy intensywnej depilacji może dojść do zaczerwieniania skóry. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest bardzo skuteczny.

Na rynku dostępne są modele bezprzewodowe i sieciowe. Decydując się na model bezprzewodowy sprawdź czas działania na jednym naładowania oraz ten potrzebny do naładowania baterii. Natomiast w przypadku urządzeń sieciowych istotna będzie długość kabla.

 

Depilatory w dobrych cenach

Cena depilatorów może wynosić 50 zł, ale też 2000 zł.  Wiele zależy od tego, jaki sprzęt wybierzesz. Tanie urządzenia nie mają dodatkowych nakładek ani funkcji, które sprawią, że depilacja jest przyjemniejsza dla naszej skóry. Jeśli chcesz kupić dobry depilator pęsetowy lub dyskowy, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 400-600 zł. Natomiast urządzenia laserowe to koszt ok. 1200 zł.

Oczywiście znajdziesz tańsze modele, ale są to produkty starszej generacji, z małym polem pracy, co znacznie wydłuża proces depilacji. Warto wybierać sprzęty znanych marek z długą gwarancją i dobrym serwisem naprawczym. Przy wyborze takich urządzeń pomocne będą opinie konsumentów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w sieci. W przypadku modeli znanych marek z łatwością znajdziesz też filmy instruktażowe oraz takie, które pokazują test sprzętu.

 

6 najlepszych depilatorów. Opinie w 2021 roku

 

Każda z pań, a coraz częściej i panowie, w którymś momencie swojego życia zaczyna myśleć o zakupie depilatora. Dlatego dziś pomożemy wybrać dobry i tani depilator laserowy. Przeczytaj nasze porównanie tych urządzeń, aby sprawdzić, które z nich będzie właściwy dla Ciebie.

 

1. Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart

 

Skuteczny depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart pomoże Ci pozbyć się niechcianych włosków z każdego miejsca na ciele. Sprzęt może być wykorzystywany do depilacji twarzy, rąk, pach, pachwin, czy nóg. Urządzenie ma nakładkę depilującą z 40 pęsetami oraz nasadkę masującą, która rozluźnia skórę po zabiegu. Depilator jest wodoodporny, co umożliwia usuwanie włosków także pod prysznicem. Nakładki można myć pod wodą, używając dołączonej do zestawu szczoteczki.

Depilator jest bezprzewodowy, zasilany akumulatorem. Sprzęt umożliwia regulowanie prędkości oraz wyposażony jest w system SensoSmart dopasowujący siłę nacisku. Depilator ma szeroką głowicę, która umożliwia usunięcie dużo włosków za jednym pociągnięciem. Sprzęt pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 4 tygodnie. Jest to możliwe dzięki technologii MicroGrip, czyli dłuższym i szerszym pęsetom. Ruchoma głowica dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Kobiety, które zdecydowały się przetestować depilator Braun są zadowolone z zakupu sprzętu. Produkt umożliwia szybkie usunięcie włosków z całego ciała i pozostawia skórę gładką na wiele tygodni. Ruchoma głowica pozwala dotrzeć w każde miejsce.

Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart jest poręczny, ma wygodny kształt, który umożliwia stabilny uchwyt dłoni, nawet pod prysznicem. Biało–fioletowa kolorystyka produktu spodoba się każdej kobiecie.

Zalety
Szeroka głowica:

Depilator ma szerszą głowicę niż inne modele Braun, co usprawnia usuwanie włosków za jednym pociągnięciem.

Czujnik nacisku:

Technologia SensoSmart zapewnia odpowiednio dobraną do skóry siłę nacisku, co zwiększa komfort podczas depilacji.

Nakładka do masażu:

Specjalna nakładka masująca wydziela pulsacyjne wibracje, które zapewniają delikatną depilację, nawet w najczulszych miejscach.

Ruchoma głowica:

Głowica w depilatorze jest ruchoma, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, co zapewnia skuteczne usunięcie włosków.

Wodoodporność:

Depilator umożliwia usuwanie włosków zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu można wykonać depilację także pod prysznicem.

Wady
Głośność pracy:

Depilator pracuje głośno, co przeszkadza użytkownikom, szczególnie jeśli lubią oni przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne przy dźwiękach muzyki.

 

 

 

 

2. Depilator Laserowy Remington I-Light Prestige IPL 6750

 

2.Remington IPL6750Remington IPL6750 to produkt o nowoczesnych rozwiązaniach. Technologia Intense Pulsed Light (IPL) oddziałuje na skórę wykorzystując impuls energii światła. Zawarta w trzonie włosa i meszku włosowym melatonina pochłania światło i przekształca je w ciepło. Ciepło zaś, oddziałuje na cebulkę włosową uniemożliwiając najpierw jej wzrost, a następnie powoduje wypadnięcie całego włosa.

Dzięki tej technologii możesz trawle usunąć włosy. Jednak technologia ta jest tym skuteczniejsza, im większy jest kontrast miedzy kolorem włosa i skórą. Zatem nie jest ona polecana dla osób o bardzo ciemnej karnacji. Jednocześnie też depilator został wyposażony w czujnik termiczny, chroniący przed przegrzaniem i oparzeniem.

Urządzenie można wykorzystać do usuwania owłosienia okolic bikini, czy pach, ale również do usuwania włosków na przykład z twarzy. Depilator ten też dobrze się spisuje przy usuwaniu męskiego owłosienia. Sprawdza się w przypadku zastosowania go do męskich pleców, klatki piersiowej czy ramion.

W tym modelu utworzono okienko świetlne większe o 50% w stosunku do modelu poprzedniego, zatem depilacja odbywa się również szybciej, bo jednokrotnie naświetla się większą powierzchnię. Dla klientów używających ten model ważne jest, że urządzenie posiada możliwość pomiaru karnacji i doboru mocy do tej karnacji.

Remington IPL6750 to niezawodny depilator laserowy, w którym zastosowana została technologia Intense Pulsed Light (IPL). Przyrząd jest niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze.

Zalety
Dokładność:

Impuls światła emitowany przez urządzenie osłabia trzon włosa oraz mieszka włosowego. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu oddziałuje na cebulkę, po czym usuwamy nie tylko część wystająca poza nią, ale całą jego strukturę. Dzięki temu, możemy trwale usunąć włoski.

Czujnik termiczny:

Prezentowane urządzenie ma czujnik termiczny, który skutecznie chroni naszą skórę przed oparzeniem. Niestety, w przypadku kiepskiej jakości urządzeń laserowych, często dochodzi do poparzeń.

Doskonały do depilacji całego ciała:

Zwykłymi depilatorami pęsetowymi, czy dyskowymi nie jesteśmy w stanie usunąć owłosienia z twarzy oraz pod pachami. W tym przypadku, możemy dokładnie wydepilować całe ciało.

Duże okienko świetlne:

Jak potwierdzają konsumenci, przyrząd ten ma dość duże okienko świetlne. Zatem jednocześnie depilujemy nim spory obszar, co skraca czas wykonywania zabiegu.

Wygodna rączka:

Prezentowany model posiada bardzo wygodną rączkę, która zapewnia nam komfort podczas zabiegu.

Wady
Cena:

Niewątpliwą wadą produktu jest jego cena. W porównaniu do tradycyjnych depilatorów, sprzęty laserowe są zdecydowanie droższe.

 

 

 

 

3. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00

 

Interesującą propozycją jest także Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00. Urządzenie występuje w różnych wersjach, to opisywane przez nas ma w zestawie dołączonych 9 dodatkowych akcesoriów. Jest to między innymi nasadka do depilacji twarzy, nasadka do depilacji miejsc wrażliwych oraz nasadka do przycinania.

Philips Satinelle Advanced BRE640/00 depiluje za pomocą dysków ceramicznych. Najszersza nakładka ma 30 mm, więc depilacja przebiega relatywnie szybko. Jest to urządzenie bezprzewodowe, a dodatkowo wodoodporne. Można więc wykonywać depilację pod prysznicem lub w wannie, a po skończonym zabiegu umyć depilator pod wodą. Depilator charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz bardzo praktycznym światłem, które oświetla miejsce depilacji i pozwala zauważyć nawet najmniejsze włoski. Konstrukcja powoduje, że depilacja przebiega pod kątem 90 stopni, który jest optymalny i pozwala otrzymać najlepsze rezultaty.

Użytkowniczki przekazują, że depilacja tym urządzeniem przebiega mnie boleśnie niż się tego spodziewały. Ponadto zachwalają to, że depilator jest bezprzewodowy i został wyposażony w praktyczną lampkę.

Zalety
Bezprzewodowe działanie:

Niezaprzeczalną zaletą jest bezprzewodowe działanie Philips Satinelle Advanced BRE640/00. Dzięki temu depilację możemy wykonywać tam, gdzie nam wygodnie, a nie tam, gdzie znajduje się gniazdko lub dokąd sięga przedłużacz.

Wodoodporny:

Dzięki temu, że depilator jest wodoodporny zabieg możemy przeprowadzać pod prysznicem lub w wannie. Powszechnie wiadomo, że woda łagodzi ból, więc na pewno znajdą się osoby chętne by skorzystać z tej opcji.

Bezbolesna depilacja:

Co prawda depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 nie oferuje całkowicie bezbolesnej depilacji, jednak osoby, które zakupiły ten produkt podają, że depilacja jest mnie bolesna niż się tego spodziewały.

Poręczny:

Konsumentki, które używają tego depilatora podają, że jest on bardzo dobrze wyprofilowany. Co za tym idzie, wygodnie się go trzyma w rękach i nie wyślizguje się z dłoni podczas depilacji na morko.

Wady
Mało dokładny:

Niektóre użytkowniczki przekazują, że depilator nie jest dokładny. Często trzeba kilkukrotnie depilować w jednym miejscu, by uzyskać efekt gładkości. Nie łapie on także króciutkich włosków.

 

 

 

 

4. Depilator Panasonic ES-ED23-V503

 

Panasonic ESED23V503 to depilator dla początkujących. Jest on delikatny i skonstruowany tak, aby nie sprawiał zbyt dużo bólu. Sprzęt jest wyposażony w dwa dyski, które mają razem 48 pęset. Użycie dwóch dysków sprawia, że depilator jest dokładny i nie pomija włosków. Użytkownikom podoba się to, że urządzenie może być  myte pod bieżącą wodą bez obaw o awarię. Można również usuwać włoski pod prysznicem. 

Waga sprzętu wynosi około 170 g. Ze względu na niską wagę korzystanie z depilatora nie sprawia problemu. Zaletą jest wyposażenie urządzenia w diodę LED, która dobrze oświetla miejsce usuwania włosków. Dlatego można to zrobić dokładniej. Sprzęt ma 2 prędkości pracy, można wybrać taką, która odpowiada delikatności skóry w danym miejscu. 

Urządzenie jest bezprzewodowe, więc można z niego korzystać w najdogodniejszym miejscu. Ładowanie depilatora wynosi około 1 godzinę. Po takim czasie sprzęt działa około 30 minut. Wymiary depilatora wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Użytkownikom podoba się to, że akcesorium jest łatwe w obsłudze. 

Panasonic ESED23V503 to depilator o wadze 170 g. Jego wymiary wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Depilator ma 2 dyski, a każdy z nich ma po 24 pęsety. Sprzęt ma 2 prędkości działania.

Zalety
Dokładność:

Model jest wyposażony w 2 dyski, które dokładnie oczyszczają skórę z włosków. Jeżeli któryś z włosków zostaje pominięty przez pierwszy dysk, to zostaje złapany przez drugi.

Łatwość obsługi:

Depilator jest polecany początkującym, ponieważ łatwo się go obsługuje, a co najważniejsze, ma dobrze wyprofilowany kształt i podczas depilacji nie sprawia dużego bólu.

Wady
Głośność:

Według opinii konsumentów depilator jest głośny, co może być uciążliwe po dłuższym czasie pracy.

Krótki czas pracy:

Po naładowaniu sprzęt działa około 30 minut, co dla niektórych może być niewystarczające.

 

 

 

 

5. Panasonic ES-ED90 P503 Edition Depilator

 

Sprzęt Panasonic ES-ED90-P503 idealnie nadaje się do depilacji nóg, ramion, pach, jak i okolic bikini. Urządzenie ma głowicę z 48 pęsetami, której kąt obrotu wynosi 60 stopni. Produkt wyposażono w podświetlenie LED. Co ważne, depilator może pracować na sucho i mokro, dlatego mamy możliwość pozbycia się włosków w najbardziej komfortowy dla nas sposób.

Prezentowany model ma dwa stopnie prędkości pracy do wyboru. To sprzęt zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia do 40 minut działania urządzenia. W zestawie razem z produktem otrzymujemy ładowarkę, kilka nasadek (do pielęgnacji stóp, depilacji twarzy, nóg i rąk, okolic bikini i pach) oraz praktyczny pokrowiec do przechowywania.

Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii można wywnioskować, że urządzenie działa skutecznie, a więc pozwala szybko i bez dużego bólu pozbyć się zbędnego owłosienia. Depilator dobrze leży w dłoni i świetnie się prezentuje, głównie z uwagi na różowo-białą obudowę. Według konsumentów jest to doskonały sprzęt dla kobiet, jak i mężczyzn.

Depilator Panasonic ES-ED90-P503 to model, który jest zasilany akumulatorowo. Sprzęt wyposażono w obrotową głowicę z 48 pęsetami, które precyzyjnie wyrywają włoski. Urządzenie przystosowano do depilacji nóg, rąk, pach, okolic bikini i twarzy.

Zalety
Długi czas pracy:

Ładowanie akumulatora trwa jedynie 60 minut. Daje nam to ok. 40 minut ciągłej pracy. W tym czasie z pewnością uda nam się wydepilować wybraną część ciała.

Komfort użytkowania:

Ponieważ depilator jest lekki nie powoduje szybkiego zmęczenia rąk. Poza tym obudowa została dobrze wyprofilowana i możemy ją pewnie chwycić. Warto dodać, że sprzęt ma podświetlenie LED pozwalające na precyzyjną depilację.

Wady
Bolesne usuwanie włosków:

Osoby mające wrażliwą skórę twierdzą, że usuwanie włosków jest bolesne, nawet w trybie na mokro.

Kłopotliwe mycie głowicy:

Część konsumentów uważa, że mycie głowicy jest trudne i zajmuje zbyt dużo czasu. Zależy to jednak m.in. od wyboru trybu pracy, gdyż depilując włoski na sucho w urządzeniu osadza się ich nieco mniej.

 

 

 

 

6. Braun Depilator Silk-epil 7 7561 Wet & Dry

 

1.Braun SE 7561Nasz ranking depilatorów rozpoczniemy od produktu Braun SE 7561. Depilacja odbywa się za pomocą 40 pęset wykonanych w technologii Close-Grip. Technologia ta zapewnia optymalny kształt i ułożenie głowicy tak, aby kąt chwytania włosków był najlepszy i po jednokrotnym zastosowaniu zostały usunięte nawet najkrótsze z nich. Dzięki funkcji Wet & Dry depilator można używać zarówno na sucho, jak i podczas kąpieli.

Ciepła woda łagodzi nieprzyjemne odczucia depilacji, a system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i skutecznie łagodzi ból przy wyrywaniu włosków. Użytkownik ma do wyboru dwie prędkości depilacji. Aby nie pominąć żadnego włoska, urządzenie ma wbudowana energooszczędną lampkę, która oświetla pole robocze i sprawia, że depilacja jest dokładniejsza. Atrakcyjne jest w tym modelu to, że można do używać bezprzewodowo.

Do pełnego naładowania baterii potrzeba godzinę, która pozwala na pracę depilatora nieprzerwanie przez 40 min. Zestaw zawiera 2 nasadki, w tym do obszarów wrażliwych jak okolice bikini, zasilacz, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz woreczek do przechowywania całości. Klienci chwalą nasadki depilatora i przydatna lamkę. Uważają też ze kształt i design przedmiotu powoduje, że wygodnie go się trzyma w dłoni i dzięki temu łatwo używa.

Produkt Braun SE 7561 to urządzenie, które z całą pewnością ułatwi Ci depilację. Zbudowane jest z 40 pęset, które dokładnie wyrywają niechciane włoski. Prezentowany model zyskał duże uznanie konsumentów. Zgodnie uznali, że jest to najlepszy depilator w 2021 roku. Na naładowanej baterii przyrząd pracuje przez 40 min.

Zalety
Technologia Close-Grip:

Ta nowoczesna technologia, gwarantuje Ci odpowiednie ułożenie głowicy. Dzięki niej, włoski chwytane są pod odpowiednim kątem, a następnie wyrywane. Za sprawą tej technologii, nie musimy powtarzać zabiegu w tym samym miejscu, gdyż owłosienie jest usuwane jednym ruchem.

Funkcja Wet&Dry:

Ważne jest to, że depilator może być używany na sucho i mokro. Wiele kobiet potwierdza, że golenie na mokro jest mniej bolesne. Poza tym, ciepła woda stymuluje skórę i łagodzi ból po zabiegu.

Prędkość pracy:

Model ten może pracować na jednej z dwóch prędkości – wolnej i szybkiej. Zatem, bez problemu dostosujesz jego pracę do swoich potrzeb.

Nasadki:

Zestaw zawiera dwie nasadki. Jedna z nich służy do depilacji okolic wrażliwych, w tym bikini. Komplet zawiera także szczoteczkę do czyszczenia, etui i zasilacz.

Lampka:

Bardzo przydatnym rozwiązaniem, zastosowanym w tym depilatorze jest lampka znajdująca się przy nasadkach. Podświetla ona depilowany obszar, gwarantując tym samym nam dokładność zabiegu.

Wady

 

 

 

 

Jak używać depilator?

 

Niektórzy obawiają się używania depilatorów głównie, ze względu na strach przed bólem towarzyszącym depilacji. Pojawia się więc pytanie: jaki depilator jest polecany przez specjalistów jako taki, który nie podrażnia skóry oraz jak właściwie używać taki sprzęt.

 

 

Budowa depilatora

Jak wspominaliśmy w poradniku, na rynku dostępne są 3 typy depilatorów, które różnią się od siebie budową oraz sposobem działania. Pierwszym, z nich jest model z głowicą z pęset, drugim typem są sprzęty z dyskami, które w delikatny sposób wyrywają włoski w czasie zabiegu. Ostatnim rodzajem depilatorów są sprzęty laserowe.

 

Jak dokładnie działa depilator?

Zasada działania urządzeń z pęsetami i dyskami jest bardzo prosta. W czasie zabiegu ma miejsce lekkie podniesienie, chwytanie i wyrwanie włosa wraz z cebulką. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, musi być wykonywany na długich włosach.

Depilator laserowy do pracy wykorzystuje wiązki światła, które przenikają przez skórę. Gdy dostają się one do wnętrza włosa, to wysoka temperatura uszkadza jego cebulkę. Światło bardzo szybko pokonuje barierę naskórka, co pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry. Następnie ma miejsce proces łączenia się wiązki z melaniną, co pomaga w niszczeniu cebulek. Dzięki naruszeniu komórek odżywczych włos ma trudność, by odrosnąć. Zabieg ten cechuje się dużą skutecznością i polecany jest osobom z bardzo dużym owłosieniem. Nie musisz się jednak martwić, bo depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Działanie lasera nie wpływa na organizm ani nie uszkadza innych tkanek ciała. Jedynym niebezpieczeństwem jest zbyt długie patrzenie na pracę lasera, a konkretnie przyglądanie się wiązce światła. Może to uszkodzić wzrok użytkownika, dlatego należy unikać tej czynności.

 

Poprawne korzystanie z depilatora

Używając depilatora laserowego należy wcześniej przy pomocy golarki usunąć dłuższe włosy. Jest to spowodowane tym, że w momencie wykorzystania wiązki światła może dojść do ich spalenia, co jest nie tylko bolesne, ale również mało komfortowe (w tym procesie wydziela się nieprzyjemny zapach spalenizny). Przed zabiegiem upewnij się również, że Twoje nogi są suche. Następnym krokiem jest uruchomienie depilatora i ustawienie odpowiedniej mocy, po czym przykładamy urządzenie do skóry i naciskamy. Spowoduje to wypuszczenie wiązki lasera. Czynność powtarzaj poprzez przesuwanie depilator po skórze w taki sposób, by nie ominąć żadnego miejsca.

W przypadku sprzętów dyskowych i pęsetowych należy pamiętać, że włosy muszą być długie, bo w przeciwnym razie urządzenie nie będzie w stanie ich złapać – sprawdź zalecenia producenta, bo czasem jest to 0,5 mm, a czasem 1 mm. Specjaliści odradzają stosowania depilatorów tego typu do pozbywania się owłosienia z twarzy i pod pachami. Jeśli chcesz depilować różne części ciała – wybierz sprzęt z wymiennymi końcówkami i zmieniaj je podczas zabiegu, aby nie podrażnić delikatnej skóry, np. na twarzy czy w miejscach intymnych.

 

 

W jaki sposób golić włosy

W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy sprawdzić, w którą stronę rosną włosy. Można to wyczuć poprzez przejechanie dłonią po skórze. Najlepsze efekty osiąga się, gdy goli się pod włos. Pozwala to na najbardziej efektywne usunięcie owłosienia.

 

Pielęgnacja przed i po

Po każdej depilacji laserowej, depilatorem pęsetowym czy dyskowym musimy zadbać o skórę. Najlepiej dokładnie ją nawilżyć zwracając szczególną uwagę na podrażnione miejsca. Jeśli masz tendencję do wrastania włosków, przed zabiegiem zrób sobie peeling.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Depilator Philips Satinelle Essential HP6422/01

 

Najtańszy depilator w naszym zestawieniu można już kupić w cenie około 100 zł. Jest to model Philips Satinelle HP6422/01. Depilacja polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Model ten można ustawić na dwie prędkości depilujące i usunąć włoski od 0,5 mm długości.

Głowica zawierająca 21 dysków i 20 pęset precyzyjnie układa się dopasowując się do kształtu ciała w depilowanym miejscu. Wielofunkcyjna nasadka działa na skórę dodatkowo masując ją, dzięki temu skóra jest rozluźniona i proces depilacji jest łagodniejszy dla użytkownika.

Głowicę urządzenia można zdjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Dołączona szczoteczka pozwoli na dokładne usunięcie każdego pozostałego w głowicy włoska. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest o zachowanie higieny użytkowania. Model ten przeznaczony jest do depilacji nóg, pach i okolic bikini.

Klienci twierdzą, że depilator jest lekki i poręczny, a dyski działają praktycznie bezboleśnie. Dodatkowo obudowany silniczek zapobiega przedostawaniu się włosków do jego wnętrza i dzięki temu można się cieszyć długim, bezawaryjnym użytkowaniem.

Philips Satinelle HP6422/01 to bardzo dobry depilator do 100 zł. Jeśli szukasz niedrogiego i funkcjonalnego sprzętu, to propozycja właśnie dla Ciebie.

Zalety
Głowica:

Depilator ten ma głowicę składającą się z dysków i pęset, które razem zapewniają świetne efekty golenia. Usuwają nawet małe włoski znajdujące się na różnych częściach naszego ciała.

Nasadka masująca:

Do zestawu dołączono wielofunkcyjną nasadkę, która masuje skórę. To rozluźnia i zabieg depilacji staje się zdecydowanie mniej bolesny.

Pielęgnacja:

Sprzęt ten jest bardzo prosty w pielęgnacji. Po pierwsze, głowicę urządzenia można zdjąć, a następnie wyczyścić pod bieżącą wodą. Dodatkowo czyszczenie ułatwia nam specjalna szczoteczka dołączona do zestawu.

Budowa:

Przyrząd jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu świetnie trzyma się w dłoni. Poza tym, jest bardzo lekki, a więc ból nadgarstka z całą pewnością nie przerwie nam depilacji.

Wady
Głośność pracy:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to dość głośny sprzęt i dłuższa depilacja potrafi być męcząca.

 

 

Philips Lumea SC2008/11

 

Philips Lumea SC2008/11 to zdecydowanie najdroższy depilator w naszym rankingu. Czy najdroższy znaczy też najlepszy depilator? Przeczytaj opis tego urządzenia i oceń sam. Firma Philips wykorzystała tu technologię Intense Pulsed Light, IPL. Zatem jest to depilator do trwałego usuwania owłosienia.

Technologia ta wykorzystuje intensywne światło impulsowe przekazywane do cebulek włosowych, które następnie, na skutek wytworzonego ciepła ulegają uszkodzeniu i po jakimś czasie włos wypada. Technologia ta niestety nie działa na włosy jasne, gdyż tylko ciemny włos może absorbować światło emitowane przez urządzenie. Również nie jest zalecane stosowanie depilatora do ciemnej skóry, bo może ona ulec poparzeniu.

Natomiast dla jasnej karnacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej, jest to urządzenie bezpieczne i skuteczne w działaniu. Model ten z powodzeniem sprawdzi się przy depilacji twarzy, jak i nóg, pach, okolic bikini, czy ramion. Zmienne nasadki pozawalają na skupianie światła na mniejszym lub większym obszarze.

W zależności od potrzeby regulujemy też pięciostopniową skalą intensywność energii świetlnej, którą naświetlamy miejsce depilacji. Użytkownicy widzą efekty trwałego usunięcia włosów już po trzykrotnym użyciu depilatora, choć ze względu na różne fazy wzrostu włosów, producent zaleca użycie czterokrotne w odstępach 3-4 tygodniowych.

Nasza ostatnia propozycja to Philips Lumea SC2008/1. Jest to sprzęt laserowy, w którym zastosowano technologię Intense Pulsed Light, czyli IPL.

Zalety
Dokładne usuwanie włosków:

Prezentowany przedmiot dokładnie usuwa niechciane włoski. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny, a efekty, jakie uzyskujemy utrzymują się nawet przez kilka tygodni.

Skala intensywności pracy:

Sprzęt ma pięciostopniową skalę intensywności pracy. To pozwala dostosować urządzenie do naszych potrzeb.

Depilacja wszystkich partii ciała:

Prezentowanym sprzętem wykonamy dokładną depilację wszystkich partii naszego ciała, uzyskując przy tym doskonałe efekty w krótkim czasie.

Wady
Cena:

Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, więc wykraczająca poza możliwości wielu osób.

Nie dla każdego:

Jest to urządzenie dla osób o jasnej lub oliwkowej karnacji i ciemnych włoskach. Nie radzi sobie z usuwaniem jasnego owłosienia. Dodatkowo nie jest odpowiednie dla osób o ciemnej karnacji.

 

 

Depilator Braun Silk-epil 9 SE9558 Wet & Dry

 

Braun SE 9558 to depilator, w którym zastosowano technologie MicroGrip i Wet&Dry. Pierwsza z nich to sposób pracy 40 par pęset, zamykających się w taki sposób, aby chwytały włoski pod optymalnym katem i wyrywały nawet te o długości 0.5 mm. Funkcja Wet&Dry pozwala na użytkowanie zarówno na sucho jak i podczas kąpieli. Ciepła woda łagodzi podrażnienia skóry i daje większy komfort depilowania, bo ogranicza uczucie bólu.

Dodatkowo podczas depilacji, system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i również łagodzi ból przy wyrywaniu wosków. Do zestawu został dołączony depilator do twarzy, który jest przystosowany od usuwania bardzo delikatnych włosków wraz z cebulkami z obszaru twarzy.

W zestawie znajdziemy również, obok głowicy depilującej, nasadkę do przycinania włosków, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz praktyczne etui. Dwa poziomy prędkości pozwolą na optymalny wybór prędkości depilacji, a wbudowana lampka ułatwia dostrzeżenie każdego włoska.

Zasilanie akumulatorowe pozwala na jednym ładowaniu pracować przez 40 min. Opinie o tych depilatorach są pochlebne. Klienci chwalą ten model za skuteczność depilacji, ładny design, oraz prostą obsługę.

Braun SE 9558 to kolejny depilator, który chcemy zaprezentować. Urządzenie składa się z 40 par pęset ustawionych pod odpowiednim kątem, które łapią włoski o długości nawet 0,5 mm.

Zalety
System Wet&Dry:

Urządzenie jest wodoszczelne i bezprzewodowe, dzięki czemu możemy go używać również podczas kąpieli. Jak wiadomo, ciepła woda łagodzi ból towarzyszący depilacji, a podrażnienia po zabiegu są minimalne.

Masaż:

Podczas depilacji urządzenie wykonuje delikatny masaż, stymulujący skórę. Również on pozwala na zminimalizowanie bólu podczas zabiegu.

Zawartość zestawu:

Na uwagę zasługuje zawartość zestawu. Oprócz depilatora, w komplecie otrzymujemy specjalne nasadki np. do przycinania włosów, szczoteczkę do czyszczenia i etui. Ponadto do przyrządu dołączono specjalny depilator do twarzy, który delikatnie usuwa owłosienie, nie podrażniając przy tym naszej skóry.

Wady
Głośność pracy:

Sprzęt ten ma dość głośny silnik. Niestety, praca z nim nie jest zbyt przyjemn.

 

Jaki depilator Babyliss wybrać?

 

Utrapieniem prawie każdej kobiety są niechciane włoski. Po zgoleniu ich maszynką lub użyciu specjalnego kremu powracają w ciągu 1 lub 2 dni. Na szczęście jest kilka lepszych sposobów na pozbycie się włosków. Jednym z nich jest używanie depilatora. Po depilacji z użyciem takiego urządzenia efekt utrzymuje się dłuższy czas. Chcesz zaopatrzyć się w depilator, lecz nie wiesz, co jest istotne przy jego wyborze? Przeczytaj nasz poradnik, w którym umieściliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zakupów.

 

Babyliss to firma, która zajmuje się tworzeniem produktów do pielęgnacji włosów zarówno damskich, jak i męskich. W ofercie tej marki znajdziemy różnego rodzaju lokówki, prostownice, maszynki do strzyżenia, depilatory i wiele innych. Produkty Babyliss pozwalają nam uzyskać długotrwały efekt i do tego cechują się wysoką bezawaryjnością.

Jeżeli chodzi o rodzaje sprzętów, to mamy do wyboru 3 typy: pęsetowy, dyskowy oraz laserowy. Według wielu kobiet najlepsze depilatory Babyliss to urządzenia laserowe. Działają one na zasadzie wysyłania wiązki światła w głąb skóry. Tym sposobem usuwane są mieszki włosowe. Jest to jak dotąd najskuteczniejszy rodzaj depilatora do pozbywania się zbędnego owłosienia. Nie każdy jednak chce inwestować w taki sprzęt. Równie dobrze sprawdzają się pozostałe typy. Pamiętajmy jednak, że im bujniejsze owłosienie mamy, tym więcej sprzęt powinien mieć pęset lub dysków.

Czym więc cechuje się dobry depilator? Powinniśmy koniecznie wspomnieć o budowie urządzenia. Ważne jest, aby dany produkt miał dobrze wyprofilowany kształt. W efekcie trzymanie depilatora i używanie go przez dłuższy czas nie będzie dla nas niekomfortowe.

Podczas kupna produktu tego typu warto doczytać, czy jego moc jest regulowana. Wszystkie depilatory Babyliss umożliwiają nam dopasować szybkość oraz intensywność depilacji do danej partii ciała. Regulowana moc pomoże nam także dopasować urządzenie do danej części ciała, z której chcemy usuwać włoski.

Jak wynika z analizy ocen użytkowników najlepszy depilator Babyliss w 2021 roku ma dużą powierzchnię roboczą. Optymalna szerokość w przypadku modeli laserowych wynosi około 3 cm2. Jeśli chodzi o sprzęty pęsetowe to jest to ok 6-7 cm. Szeroka powierzchnia umożliwi nam szybsze wykonanie zabiegu usuwania włosków, co pozwoli zaoszczędzić nam czas i ból.

Nie możemy też pominąć kwestii zasilania. Wiele osób uważa, że najlepszym wyborem jest sprzęt akumulatorowo-sieciowy, który działa zarówno na samej baterii, jak i podłączony do prądu.

 

Depilatory Babyliss – ranking

 

Babyliss G946E

 

Jeżeli nie chcesz odczuwać niekomfortowego bólu związanego z depilacją, wybierz Babyliss G946E – urządzenie, które pozwoli Ci pozbywać się włosków prawie zupełnie bezboleśnie. Wiązki światła wysyłane przez depilator mogą jedynie sprawić, że odczujemy ciepło oraz mrowienie.

Jest to model z bardzo szerokim ekranem aplikacyjnym. Jego powierzchnia wynosi 3 cm2. Oznacza to, że depilacja zajmie nam kilkanaście minut. Urządzenie wysyła 36 błysków na minutę. Tak wiele błysków przyczynia się do przyspieszenia całego procesu depilacji. Aby chronić wrażliwe miejsca ciała oraz dopasować działanie depilatora do gęstości włosków, sprzęt ma aż 5 poziomów intensywności światła.

Prezentowany depilator, dzięki specjalnym nasadce, nadaje się również do usuwania włosków z twarzy. Wiele osób uważa, że opisywane urządzenie jest bardzo skuteczne. Po 8 zabiegu większość włosków nie odrasta. Internauci uważają także, że depilator wygodnie się trzyma w ręce i dlatego też możemy go używać przez dłuższy czas.

 

 

Babyliss G973PE 

 

Osobom, których marzeniem jest nieskazitelnie gładka skóra polecamy Babyliss G973PE. Dzięki specjalnym nasadkom dla skóry wrażliwej możemy zapomnieć o podrażnieniach, jakie przytrafiały się nam, gdy używaliśmy innych urządzeń. Prezentowany depilator jest odpowiedni do depilacji każdej partii ciała.

Prezentowane urządzenie waży jedynie 390 g. Ma ono ładnie wyprofilowaną obudowę. W rezultacie użytkowanie depilatora jest bardzo komfortowe. Ekran usuwający włoski sprzętu ma powierzchnię 3cm2. Pozwala on nam na szybkie wykonanie zabiegu. Produkt ma 5 poziomów intensywności światła. Możemy więc dopasować depilator do rodzaju naszej skóry oraz do gęstości owłosienia.

Babyliss G973PE to urządzenie, które gwarantuje nam bezbolesną depilację. Jest to bardzo skuteczny depilator, a efekty jego stosowania można zauważyć już po kilku użyciach. Użytkownicy zadowoleni są z szybkiego usuwania włosków. Podoba im się także wyprofilowany kształt produktu, który ułatwia depilację.

 

 

Babyliss G972PE 

 

Babyliss G972PE to depilator, który zadowolił już wiele osób. Skuteczność działania tego produktu została potwierdzona przez wiele osób o różnej karnacji. Możemy mieć więc pewność, że depilator będzie dobrze działał na naszej skórze.

Prezentowany produkt nie podrażnia skóry i zapewnia jej bezpieczeństwo podczas procesu usuwania włosków. Ten depilator Babyliss w dobrej cenie pomoże nam szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianego owłosienia. Sprzęt ma szeroką powierzchnię usuwającą owłosienie, a oprócz tego w zestawie znajdziemy specjalne nakładki, które pozwolą nam na usunięcie włosków z bardzo wrażliwych miejsc. Po użyciu depilatora skóra jest bardzo gładka, a po kilku zabiegach możemy zauważyć, że włosy są znacznie rzadsze.

Sprzęt ma opływowy kształt, który dobrze dopasowuje się do każdej dłoni. Dlatego też tak wiele osób uważa, że depilacja opisywanym urządzeniem jest bardzo wygodna. Użytkownicy chwalą bezawaryjność tego produktu oraz jego wysoką skuteczność.

 

 

 

 

Depilatory świetlne – ranking

 

 

Philips Lumea BRI956/00 

 

Philips Lumea BRI956/00 to bardzo dobry depilator świetlny do depilacji wrażliwej skóry. Został on wyposażony w specjalne nasadki do różnych części ciała. Dlatego zabieg depilacji jest minimalnie bolesny. Model jest duży, lecz dzięki dobrze wyprofilowanemu kształtowi użytkowanie go jest bardzo proste.

Prezentowany depilator daje nam możliwość regulacji mocy. Oprócz tego czujnik sprawdza stan owłosienia oraz kolor skóry i sam steruje ustawieniami, które są dla nas optymalne. Jest to produkt zasilany akumulatorowo-sieciowo. Wiele użytkowniczek przyznaje, że opisywany depilator daje bardzo dobre efekty. Już po 3 depilacjach można zauważyć, że znaczna większość włosków zniknęła.

Urządzenie nie emituje wiązki światła, która podczas wykonywania depilacji mogłaby uszkodzić nasz wzrok. Oczywiście nie należy kierować wiązki bezpośrednio na oczy, ale nie ma konieczności stosowania specjalnych okularów. Z kolei skóra chroniona jest przed promieniowaniem UV emitowanym, przez depilator. Użytkowniczki uważają, że proces depilowania przebiega bardzo szybko i nie jest bolesny. Depilator bardzo dobrze trzyma się w ręce i nie jest to uciążliwe.

 

 

 

Remington IPL 6750 

 

Okienko świetlne Remington IPL 6750 ma 3cm2. Dzięki temu sam proces depilowania przebiegnie bardzo szybko. Po usunięciu włosków skóra jest gładka. Jest to produkt znany ze skuteczności działania. Po trzech użyciach możemy spodziewać się długotrwałego usunięcia większości włosków.

Dzięki specjalnym nakładkom możemy depilować wszystkie partie ciała, nawet te delikatne. Dlatego usuwanie włosków jest bezbolesne. Model jest zasilany sieciowo, więc musi mieć stały dostęp do gniazdka. Prezentowany depilator świetlny w dobrej cenie ma 5 regulacji intensywności emitowania promieni świetlnych. Możemy dopasować je więc do delikatniejszych części ciała. Jest to depilator, który równie dobrze sprawdzi się podczas depilacji twardych włosków.

Niezużywalna żarówka kwarcowa nie podlega wymianie. Dlatego nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Wiele użytkowniczek uważa, że jest to bardzo dobry depilator świetlny, który skutecznie usuwa włoski z wszystkich partii ciała. Internauci uważają także, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

 

 

 

Braun Silk Expert IPL BD 5009 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Braun Silk Expert IPL BD 5009. Jest to depilator świetlny, który emituje wiązki światła skutecznie uszkadzające mieszki włosowe. Dlatego już po kilku użyciach możemy cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas. Jest to dobrze wyprofilowany sprzęt, który pozwala nam dotrzeć nawet do miejsc, które normalnie trudno się depiluje.

Do zestawu dołączona została szczotka, która przygotowuje daną część ciała do zabiegu. Usuwa ona martwy naskórek, więc skóra jest zupełnie czysta. Proces depilowania wtedy jest bardziej skuteczny, a już po 3 zabiegach możemy spodziewać się do 90% długotrwale usuniętych włosków. Obsługa depilatora jest bardzo łatwa. Na obudowie znajdziemy jedynie przycisk Start oraz regulację intensywności emitowania błysków.

Użytkowniczki najczęściej wspominają, że zabieg przebiega bardzo szybko i bezboleśnie. Internauci uważają również, że dzięki bardzo dobrze wyprofilowanej obudowie można dokładniej wykonać cały zabieg.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir