Depilatory ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.17

Depilator to urządzenie używane przez kobiety bardzo często, dobrze też by było, aby ten właśnie zakupiony był sprawdzonym modelem i polecanym przez inne panie. Tyle że żmudne porównywanie to zajęcie pracochłonne i wymagające czasu. Nie każda z pań ma na to czas i ochotę. Dla tych, więc osób, które nie chcą takich porównań robić wybraliśmy najlepszy model obecnie na rynku. Kobiety, które używają depilatorów, zdecydowanie opowiadają się za tym właśnie modelem. Jest nim Braun SE 7561, a w nim około 40 pęsetek, które pozwalają na szybkie usunięcie niechcianego owłosienia. Pęsetki są w stanie złapać i usunąć włoski o długości 0.5 mm. Można tego depilatora używać pod prysznicem i na sucho, a system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i łagodzi ból przy usuwania włosów. Model ten ma dwie ustawiane prędkości obrotowe i końcówkę SoftLift Tips®, która unosi leżące włoski i kieruje je w stronę pęset. A lampka Smart Light pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych włosków. Gdyby jednak ten opis Cię nie przekonał, albo depilator ten nie był dostępny, polecamy drugi, równie dobry model, którym jest Remington IPL6750.

 

 

Jaki depilator kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Latem depilacja jest dla wielu kobiet codziennością, ale zimą wiele z nas pozwala sobie na trochę przerwy. Ale Twoje nogi mogą być gładkie przez cały rok, a golenie może być wykonywane raz na kilka tygodni bez bólu. Poza tym wcale nie musi kończyć się podrażnieniami skóry. Wiele zależy od tego, jaki depilator kupisz. Jeśli zdecydujesz się na kiepski sprzęt, którego użytkowanie będzie sprawiało Ci ból, szybko zrezygnujesz z jego użycia. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki depilator wybrać.

Rodzaje

Na rynku dostępne są różne typu depilatorów, które mają nie tylko różne funkcje, ale też zastosowanie. Wiele zależy od tego, jaki typ włosków posiadasz. To one będą definiować to, jakie urządzenie jest dla Ciebie najlepsze. Wyróżniamy następujące typy depilatorów:

z głowicą z pęset – przeznaczone do golenia rzadkich włosków. Zwykle urządzenia tego typu mają 18-40 par pęset. Im jest ich więcej, tym depilacja jest szybsza i dokładniejsza. Urządzenia z zaledwie 18 pęsetami polecane są osobom z delikatną skórą i bardzo rzadkimi włoskami,

z dyskami – depilują szybciej i dokładniej. Przeznaczone są dla osób z dość gęstymi włoskami. Na rynku znajdziesz modele z dyskami ceramicznymi i metalowymi. Ponieważ metalowe często powodują reakcje alergiczne i podrażnienia, polecamy modele ceramiczne,

laserowe – najdroższe, ale coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na długotrwałą depilację owłosienia, a przy częstym użyciu nawet zahamowanie wzrostu owłosienia na wiele miesięcy, czasem na zawsze.

 

Prędkość

Jeśli wybierasz urządzenie z pęsetami lub dyskami, bardzo duże znaczenie ma prędkość i jej regulacja. Zdecydowana większość depilatorów ma regulację dwustopniową, z kolei zaawansowane sprzęty, nawet 3-4 stopniową. Jeśli chcesz zapewnić sobie dokładniejszą depilację, najlepiej używać depilatora na szybszych obrotach. Niestety wtedy zabieg jest nieco bardziej bolesny. Jeśli masz delikatną skórę, to bardziej istotny będzie dla Ciebie wolniejszy system pracy.

 

Rodzaj zasilania

Urządzenia tego typu mają różne systemy zasilania. Może to być zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Jaki depilator jest najlepszy? Jeśli ciągle jesteś w podróży i nie zawsze masz dostęp do prądu, wybierz sprzęt akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy. Musisz jednak wiedzieć, że urządzenia zasilane wyłącznie akumulatorowo są dość ciężkie, co utrudnia depilację.

Z kolei modele zasilane wyłącznie sieciowo są wydajne, ale przez kabel mamy utrudnioną pracę. Warto też zauważyć, że niektóre depilatory akumulatorowe mają system pracy na mokro. Dzięki niemu, czasie depilacji odczuwamy mniejszy ból. Takie sprzęty dostępne są wyłącznie w wersji akumulatorowej lub akumulatorowo-sieciowej. Jeśli wybierasz ten pierwszy, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Z kolei, kupując sprzęt z kablem, sprawdź jego długość, aby nie utrudniał on depilacji.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dobry depilator jest wyposażony w dodatkowe nasadki, które zwiększają funkcjonalność sprzętu. Na rynku znajdziesz modele z:

  • Nasadką golącą – skracając długość włosków pozwala na ich przygotowanie do zabiegu depilacji,
  • Nasadką do depilacji twarzy,
  • Nasadką do napinania skóry,
  • Nasadką łagodzącą lub minidepilatorem do depilacji miejsc wrażliwych – pachy, miejsca intymne,
  • Nasadką chłodzącą – uczucie chłodu sprawia, że depilacja jest mniej bolesna,
  • Nasadką do peelingu – dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosków w skórę,
  • Rolkami masującymi lub masażerem ultradźwiękowym pobudzającym przepływ krwi.

 

Dodatkowe funkcje

Najnowsze modele są też wyposażone w dodatkowe funkcje poprawiające jakość depilacji. Wśród nich coraz popularniejsze jest podświetlenie, które umożliwia oświetlenie depilowanej partii ciała. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz źle oświetloną łazienkę. Innym rozwiązaniem jest nawiew powietrza, który zapewnia chłodzenie. Przydatny jest też cichy tryb pracy. Niestety wciąż wiele modeli cechuje dość duża emisja hałasu.

 

System zabezpieczeń

Każdy sprzęt musi mieć system zabezpieczeń, który będzie ochraniał nas w czasie użytkowania. Depilacja nóg zajmuje zwykle 30-40 min, a więc urządzenie musi pracować przez taki czas, a silnik nie powinien się przegrzewać. Jednak przy bardzo wysokich obrotach sprzęt może osiągać zbyt wysoką temperaturę. Aby uniknąć awarii, przydatny będzie system automatycznego wyłączania w przypadku zbyt długiego użytkowania.

 

Pielęgnacja urządzenia

W przypadku klasycznych depilatorów należy regularnie czyścić nasadkę, aby zapewnić jak najwyższą wydajność sprzętu oraz higienę. Urządzenia akumulatorowe, które można używać pod wodą, są najłatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku modeli sieciowych sprawdź, czy nasadka jest zdejmowana i czy system jej nakładania jest prosty, aby pielęgnacja była jak najłatwiejsza. Dobrze, jeśli do urządzenia dołączona jest specjalna szczoteczka czyszcząca.

Depilator laserowy

Innym typem depilatorów są modele laserowe. Już od dłuższego czasu depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością. Jest ona zdecydowanie mniej bolesna i co istotne efekt gładkich nóg utrzymuje się dużo dłużej. Poza tym laser, w przeciwieństwie do depilatora, radzi sobie nawet z bardzo krótkimi włoskami. Wybierając taki model musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze jakość wykonania i marka. Takie urządzenie emituje promieniowanie, które nie powinno zagrażać naszemu życiu i kondycji skóry.

Ponadto, markowe produkty mają dłuższą gwarancję. Kolejna kwestia to powierzchnia działania. Im jest ona większa, tym szybciej wykonamy depilację. Zwykle wynosi 3 cm2. W drugiej kolejności sprawdzamy ilość emitowanych impulsów. Tutaj zasada jest podobna, im ta liczba jest większa, tym dłużej można używać dany sprzęt i przynosi on lepsze efekty. Pamiętaj jednak, że każda część ciała jest inna – mniej lub bardziej wrażliwa. W związku z tym, warto zdecydować się na sprzęt z regulacją mocy działania. Laserowy depilator powinien być też lekki i ergonomiczny, aby depilacja była łatwiejsza i przyjemniejsza. Dobry sprzęt w swoim wyposażeniu ma specjalną osłonę na oczy oraz systemy chłodzenia. Musisz bowiem wiedzieć, że taki zabieg nie jest w 100% bezbolesny i przy intensywnej depilacji może dojść do zaczerwieniania skóry. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest bardzo skuteczny.

Na rynku dostępne są modele bezprzewodowe i sieciowe. Decydując się na model bezprzewodowy sprawdź czas działania na jednym naładowania oraz ten potrzebny do naładowania baterii. Natomiast w przypadku urządzeń sieciowych istotna będzie długość kabla.

 

Depilatory w dobrych cenach

Cena depilatorów może wynosić 50 zł, ale też 2000 zł.  Wiele zależy od tego, jaki sprzęt wybierzesz. Tanie urządzenia nie mają dodatkowych nakładek ani funkcji, które sprawią, że depilacja jest przyjemniejsza dla naszej skóry. Jeśli chcesz kupić dobry depilator pęsetowy lub dyskowy, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 400-600 zł. Natomiast urządzenia laserowe to koszt ok. 1200 zł.

Oczywiście znajdziesz tańsze modele, ale są to produkty starszej generacji, z małym polem pracy, co znacznie wydłuża proces depilacji. Warto wybierać sprzęty znanych marek z długą gwarancją i dobrym serwisem naprawczym. Przy wyborze takich urządzeń pomocne będą opinie konsumentów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w sieci. W przypadku modeli znanych marek z łatwością znajdziesz też filmy instruktażowe oraz takie, które pokazują test sprzętu.

 

Najlepsze depilatory w 2017 roku

 

Każda z pań, a coraz częściej i panowie, w którymś momencie swojego życia zaczyna myśleć o zakupie depilatora. Dlatego dziś pomożemy wybrać dobry i tani depilator laserowy. Przeczytaj nasze porównanie tych urządzeń, aby sprawdzić, które z nich będzie właściwy dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Braun SE 7561

 

1.Braun SE 7561Nasz ranking depilatorów rozpoczniemy od produktu Braun SE 7561. Depilacja odbywa się za pomocą 40 pęset wykonanych w technologii Close-Grip. Technologia ta zapewnia optymalny kształt i ułożenie głowicy tak, aby kąt chwytania włosków był najlepszy i po jednokrotnym zastosowaniu zostały usunięte nawet najkrótsze z nich. Dzięki funkcji Wet & Dry depilator można używać zarówno na sucho, jak i podczas kąpieli.

Ciepła woda łagodzi nieprzyjemne odczucia depilacji, a system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i skutecznie łagodzi ból przy wyrywaniu włosków. Użytkownik ma do wyboru dwie prędkości depilacji. Aby nie pominąć żadnego włoska, urządzenie ma wbudowana energooszczędną lampkę, która oświetla pole robocze i sprawia, że depilacja jest dokładniejsza. Atrakcyjne jest w tym modelu to, że można do używać bezprzewodowo.

Do pełnego naładowania baterii potrzeba godzinę, która pozwala na pracę depilatora nieprzerwanie przez 40 min. Zestaw zawiera 2 nasadki, w tym do obszarów wrażliwych jak okolice bikini, zasilacz, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz woreczek do przechowywania całości. Klienci chwalą nasadki depilatora i przydatna lamkę. Uważają też ze kształt i design przedmiotu powoduje, że wygodnie go się trzyma w dłoni i dzięki temu łatwo używa.

 

 

 

 

Remington IPL6750

 

2.Remington IPL6750Remington IPL6750 to produkt o nowoczesnych rozwiązaniach. Technologia Intense Pulsed Light (IPL) oddziałuje na skórę wykorzystując impuls energii światła. Zawarta w trzonie włosa i meszku włosowym melatonina pochłania światło i przekształca je w ciepło. Ciepło zaś, oddziałuje na cebulkę włosową uniemożliwiając najpierw jej wzrost, a następnie powoduje wypadnięcie całego włosa.

Dzięki tej technologii możesz trawle usunąć włosy. Jednak technologia ta jest tym skuteczniejsza, im większy jest kontrast miedzy kolorem włosa i skórą. Zatem nie jest ona polecana dla osób o bardzo ciemnej karnacji. Jednocześnie też depilator został wyposażony w czujnik termiczny, chroniący przed przegrzaniem i oparzeniem.

Urządzenie można wykorzystać do usuwania owłosienia okolic bikini, czy pach, ale również do usuwania włosków na przykład z twarzy. Depilator ten też dobrze się spisuje przy usuwaniu męskiego owłosienia. Sprawdza się w przypadku zastosowania go do męskich pleców, klatki piersiowej czy ramion.

W tym modelu utworzono okienko świetlne większe o 50% w stosunku do modelu poprzedniego, zatem depilacja odbywa się również szybciej, bo jednokrotnie naświetla się większą powierzchnię. Dla klientów używających ten model ważne jest, że urządzenie posiada możliwość pomiaru karnacji i doboru mocy do tej karnacji.

 

 

 

 

Philips Satinelle HP6422/01

 

3.Philips Satinelle HP6422-01Najtańszy depilator w naszym zestawieniu można już kupić w cenie około 100 zł. Jest to model Philips Satinelle HP6422/01. Depilacja polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Model ten można ustawić na dwie prędkości depilujące i usunąć włoski od 0,5 mm długości.

Głowica zawierająca 21 dysków i 20 pęset precyzyjnie układa się dopasowując się do kształtu ciała w depilowanym miejscu. Wielofunkcyjna nasadka działa na skórę dodatkowo masując ją, dzięki temu skóra jest rozluźniona i proces depilacji jest łagodniejszy dla użytkownika.

Głowicę urządzenia można zdjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Dołączona szczoteczka pozwoli na dokładne usunięcie każdego pozostałego w głowicy włoska. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest o zachowanie higieny użytkowania. Model ten przeznaczony jest do depilacji nóg, pach i okolic bikini.

Klienci twierdzą, że depilator jest lekki i poręczny, a dyski działają praktycznie bezboleśnie. Dodatkowo obudowany silniczek zapobiega przedostawaniu się włosków do jego wnętrza i dzięki temu można się cieszyć długim, bezawaryjnym użytkowaniem.

 

 

 

 

Braun SE 9558

 

4.Braun SE 9558Braun SE 9558 to depilator, w którym zastosowano technologie MicroGrip i Wet&Dry. Pierwsza z nich to sposób pracy 40 par pęset, zamykających się w taki sposób, aby chwytały włoski pod optymalnym katem i wyrywały nawet te o długości 0.5 mm. Funkcja Wet&Dry pozwala na użytkowanie zarówno na sucho jak i podczas kąpieli. Ciepła woda łagodzi podrażnienia skóry i daje większy komfort depilowania, bo ogranicza uczucie bólu.

Dodatkowo podczas depilacji, system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i również łagodzi ból przy wyrywaniu wosków. Do zestawu został dołączony depilator do twarzy, który jest przystosowany od usuwania bardzo delikatnych włosków wraz z cebulkami z obszaru twarzy.

W zestawie znajdziemy również, obok głowicy depilującej, nasadkę do przycinania włosków, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz praktyczne etui. Dwa poziomy prędkości pozwolą na optymalny wybór prędkości depilacji, a wbudowana lampka ułatwia dostrzeżenie każdego włoska.

Zasilanie akumulatorowe pozwala na jednym ładowaniu pracować przez 40 min. Opinie o tych depilatorach są pochlebne. Klienci chwalą ten model za skuteczność depilacji, ładny design, oraz prostą obsługę.

 

 

 

 

Philips Lumea SC2008/11

 

5.Philips Lumea SC2008-11Philips Lumea SC2008/11 to zdecydowanie najdroższy depilator w naszym rankingu. Czy najdroższy znaczy też najlepszy depilator? Przeczytaj opis tego urządzenia i oceń sam. Firma Philips wykorzystała tu technologię Intense Pulsed Light, IPL. Zatem jest to depilator do trwałego usuwania owłosienia.

Technologia ta wykorzystuje intensywne światło impulsowe przekazywane do cebulek włosowych, które następnie, na skutek wytworzonego ciepła ulegają uszkodzeniu i po jakimś czasie włos wypada. Technologia ta niestety nie działa na włosy jasne, gdyż tylko ciemny włos może absorbować światło emitowane przez urządzenie. Również nie jest zalecane stosowanie depilatora do ciemnej skóry, bo może ona ulec poparzeniu.

Natomiast dla jasnej karnacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej, jest to urządzenie bezpieczne i skuteczne w działaniu. Model ten z powodzeniem sprawdzi się przy depilacji twarzy, jak i nóg, pach, okolic bikini, czy ramion. Zmienne nasadki pozawalają na skupianie światła na mniejszym lub większym obszarze.

W zależności od potrzeby regulujemy też pięciostopniową skalą intensywność energii świetlnej, którą naświetlamy miejsce depilacji. Użytkownicy widzą efekty trwałego usunięcia włosów już po trzykrotnym użyciu depilatora, choć ze względu na różne fazy wzrostu włosów, producent zaleca użycie czterokrotne w odstępach 3-4 tygodniowych.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...