Najlepszy masażer karku

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Wybór dobrego masażera do karku nie jest zbyt prostym zadaniem. Na rynku spotkamy szereg różnych modeli, z których większość zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Z tego powodu stworzyliśmy dla Ciebie zestawienie z najlepszymi zdaniem użytkowników sprzętami do masażu. Nasz ranking otwiera Beurer MG 150. Urządzenie zdobyło uznanie konsumentów przede wszystkim dzięki temu, że dysponuje kilkoma programami. Każdy z nich może działać w 3 prędkościach, dlatego też z pewnością znajdziemy odpowiedni tryb dla naszych dolegliwości. Ponadto możemy korzystać z produktu zarówno z użyciem rąk, jak i bez trzymania uchwytów. To oznacza, że nasz relaks może odbywać się niemal w każdej pozycji. Najważniejsze jest bowiem to, aby maksymalnie rozluźnić wszystkie mięśnie. Innym sprzętem o bardzo dobrych opiniach jest Homedics NMS-620H- EU. Zaawansowana technologia pozwoliła producentom stworzyć model, który nie tylko rozbija powstałe zrosty, ale również pobudza krążenie i rozgrzewa ciało. Po 16 min masażer automatycznie się wyłącza, co wpływa pozytywnie na koszty eksploatacji urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki masażer karku wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Długie godziny spędzone przy komputerze w czasie pracy przy biurku niestety mogą powodować przewlekłe bóle pleców i karku. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z bólem jest regularne chodzenie na masaże. Niestety opcja ta jest dość kosztowna. Dlatego polecamy zakup domowego masażera karku. Aby pomóc Ci wybrać możliwie najlepszy sprzęt przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy krótki, trzypunktowy ranking, w którym znalazły się najlepsze masażery karku.

 

 

Modele używane do karku są najczęściej podłużne, co ułatwia ich użytkowanie. Warto jednak zainwestować w urządzenie w formie zagłówka, gdyż znacznie prościej jest go ułożyć na ramionach.  Decydując się na zakup masażera warto zadbać o jego niewielką wagę. Dzięki temu będziemy w stanie zabrać go ze sobą w podróż lub do biura. Pomoże Ci to zmniejszyć ból karku i szyi, a jednocześnie zmniejszy stres związany z pracą.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób zasilania masażera. Na rynku dostępne są dwa typy sprzętów: sieciowe i akumulatorowe. Pierwsze produkty muszą zostać podłączone do prądu, aby działać. Drugie do pracy używają baterii lub akumulatorów. Choć zdecydowana większość produktów do masowania karku zasilana jest bezprzewodowo, to urządzenia sieciowe wciąż są obecne na rynku. Choć są one wydajne, to kable bardzo ograniczają swobodę ruchu.

Warto zadbać, aby interesujący Cię model posiadał, nawet niewielki, wyświetlacz. Zdecydowanie ułatwi Ci to wybranie odpowiedniego trybu pracy czy siły masowania. Wbudowane, niewielkie komputery sprawiają, że dużo prościej jest dopasować pracę sprzętu do naszych potrzeb.

Jeśli chcesz zapewnić sobie i bliskim, efektywny masaż, który pozwoli zredukować stres oraz poprawić krążenie, warto upewnić się, że interesujący Cię sprzęt oferuje kilka rodzajów pracy. Przeciętne urządzenia oferują od 3 do 4 różnych programów.

Ważnym elementem jest prędkość wykonywanej pracy. Sugerujemy zakup sprzętu, który posiada przełączniki, manualny lub elektryczny, który pozwoli Ci kontrolować intensywność wibracji.

 

 

Masażery karku – Ranking

 

 

Beurer MG 150

 

Urządzenie Beurer MG 150 to bardzo wydajny masażer karku, którego użytkowanie pozwoli pozbyć się przewlekłych bólów. Co więcej, zagwarantuje Ci redukcję stresu.

Model ten posiada 2 głowice, które otulają Twoją szyję w czasie masażu. Ponieważ sprzęt łatwo jest utrzymać na ramionach, w czasie masażu możesz wykonywać inne czynności, jak oglądanie telewizji czy pracę w biurze.

Ten najlepszy masażer karku w 2019 roku posiada aż 6 odmiennych programów, każdy z nich oferuje inny tryb pracy. Zatem bez trudu dobierzesz sposób pracy urządzenia do własnych potrzeb. Co więcej, urządzenie posiada 3 poziomy intensywności, które użytkownik może zmienić manualnie.

Dużą zaletą produktu jest niewielki panel sterowania, który pomoże Ci wybrać odpowiedni program pracy. Warto dodać, że masażer posiada system automatycznego wyłączania się, co zmniejsza ryzyko przegrzania się czy poparzenia skóry użytkownika. Moc urządzenia wynosi 60 W, co czyni go bardzo wydajnym. Waga sprzętu to jedynie 2,4 kg, zatem bez trudu zabierzesz go ze sobą w wakacyjną podróż czy do biura.

Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowało się na ten zakup jest zadowolona z intensywności pracy masażera. Masażer Beurer MG 150 to urządzenie przeznaczone do masowania szyi, pleców i rąk. Zasilany bateriami silnik ma moc 60 W. Sprzęt waży ok. 2,4 kg.

Zalety
6 programów:

Producent zaprogramował swój produkt w taki sposób, aby użytkownik mógł idealnie dostosować program masażu do swoich dolegliwości. Do wyboru mamy jeden z 6 trybów pracy. Ponadto model dysponuje 3 prędkościami wykonywania zabiegu.

Automatyczne wyłączanie:

Zbyt długi masaż może doprowadzić do pewnych komplikacji. Aby uchronić nas przed przykrymi skutkami ubocznymi sprzęt automatycznie wyłącza się po wykonanym zabiegu.

Masaż ostukujący:

Beurer MG 150 wykonuje tzw. masaż ostukujący, którego główną zaletą jest to, że oddziałuje na głęboko osadzone mięśnie. Dzięki temu po zakończonej sesji czujemy się nieco obolali i równocześnie mocno zrelaksowani.

Uchwyty:

Na zakończeniach masażera znajdują się specjalne uchwyty, którymi stymulujemy masaż. Z racji tego, że klamry da się połączyć zabieg może być wykonywany zarówno przy użyciu rąk, jak i bez nich.

Prosta obsługa:

Sprzęt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Panel sterowania składa się zaledwie z 4 guzików, którymi ustawiamy programy i intensywność zabiegu.

Wady
Ciężki:

Model waży niecałe 2,5 kg. Jeśli więc jesteś drobną osobą takie gabaryty mogą okazać się dla Ciebie zbyt duże.

 

 

 

 

Homedics NMS-620H-EU

 

Model urządzenia NMS-620H-EU marki Homedics to bardzo nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie. Oferuje ono masaż zarówno szyi, jak i karku, co pomaga zredukować nie tylko bóle, ale również stres zebrany podczas dnia pracy. Model zasilany jest sieciowo.

Urządzenie oferuje dwa kierunku obrotu mechanicznego oraz trzy prędkości masażu. Dzięki temu każdy użytkownik sam dopasuje tempo i intensywność pracy sprzętu do swoich preferencji. Jednym z trybów pracy produktu jest bardzo efektywny masaż shiatsu. Polega on na wywarciu nacisku na dane miejsce na ciele, poprzez stymulowanie zakończeń nerwowych.

Obsługa modelu jest bardzo prosta. Spowodowane jest to zintegrowanym systemem sterowania, które daje Ci możliwość zmiany programu i tempa pracy. Po obu stronach masażera zostały umieszczone uchwyty do podtrzymywania, zatem nie musisz obawiać się, że masażer Ci się ześlizgnie z ramion.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników chwali go za oferowanie funkcji podgrzewającej, która szybko i skutecznie redukuje bóle mięśniowe.

Urządzenie Homedics NMS-620H- EU jest masażerem o mocy 24 W. Produkt pozwala na wykonanie masażu w okolicach szyi. Urządzenie wyposażone jest w zasilacz, który ładujemy poprzez podłączenie sprzętu do gniazdka. Akcesorium dysponuje funkcją automatycznego wyłączania.

 

Zalety
Shiatsu:

Producent wyposażył masażer w specjalną funkcję masażu Shiatsu. Jest to rodzaj zabiegu, który polega na ugniataniu mięśni. Po zakończeniu sesji nasze ciało jest bardzo rozluźnione, ponieważ wałki poruszają trudno dostępne miejsca w okolicach karku.

Podgrzewanie:

Urządzenie pełni również funkcję podgrzewacza. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej pobudzić krążenie krwi, co przyczynia się do zwiększenia efektywności wykonanych zabiegów.

Pilot:

Programy możemy przełączać zarówno na panelu sterowania umieszczonym bezpośrednio w masażerze, jak i za pomocą pilota.

Głowice:

Zamontowane w urządzeniu głowice obracają się w każdą stronę. Jeśli więc masażer trafi na najbardziej bolesne na Twoim ciele miejsce możesz go zatrzymać i operować jedynie kierunkiem ruchu wałków.

Wady
Słaba stabilność:

Część osób twierdzi, że masażer został obszyty zbyt śliskim materiałem, przez co często się zsuwa.

 

 

 

 

Shiatsu Neck & Shoulder

 

Kołnierz Neck & Shoulder to urządzenie służące do masażu ramion i karku, a także innych części ciała. Wygodny panel sterowania z niewielkim wyświetlaczem ułatwia obsługę. Użytkownik może wybrać jeden z kilku trybów pracy dostosowując akcesorium do indywidualnych potrzeb.

Masażer wykonuje masaż shiatsu, który słynie z efektywności i dobrego wpływu na organizm. Po masażu mięśnie są rozluźnione, a masowana osoba wypoczęta. Jak się okazuje sprzęt nie tylko rozluźnia, ale też pomaga np. w walce z cellulitem, gdy wykonamy masaż ud i pośladków.

Materiał wykonania produktu to eko-skóra, która jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry użytkownika. Materiał łatwo się pielęgnuje, pokrowiec zewnętrzny można zdjąć, a potem wyczyścić. Wiele osób korzystających z akcesorium uważa, że jest to solidnie wykonany, niezawodny model zapewniający efektywny masaż. Oczywiście, aby uzyskać efekty trzeba użyć go kilka razy, ale jak zauważają użytkownicy, sam zabieg jest naprawdę przyjemny, a w czasie jego trwania można oglądać telewizję, co jest bardzo wygodne.

Shiatsu Neck & Shoulder to 120 cm, kołnierzowy masażer służący nie tylko do masażu ramion czy karku, ale też innych części ciała. Pokrowiec akcesorium wykonano z eko-skóry w kolorze beżowym.

Zalety
Wykonanie:

Materiał, z którego wykonano pokrowiec to solidna eko-skóra przyjemna dla skóry. Części wewnętrzne urządzenia wykonano z mocnych podzespołów, dlatego jest ono bezpieczne i wysoce bezawaryjne.

Wygoda stosowania:

Masażer wystarczy położyć na część ciała, którą chcemy masować, zapiąć szelkami i uruchomić, a następnie można się zrelaksować.

Efekty stosowania:

Już po jednym masażu mięśnie są wyraźnie rozluźnione, a jeśli zabiegi wykonywane są regularnie, osoba masowana może zauważyć naprawdę świetne efekty. Chodzi nie tylko o zmniejszenie napięcia mięśni, ale też poprawę krążenia czy widocznie zwiększone napięcie skóry.

Wady
Ekran LCD:

Umieszczony na panelu sterowania ekran LCD ma teoretycznie usprawnić obsługę masażera i według części użytkowników spełnia swoją rolę, ale spora grupa osób uważa, że ten element jest niepraktyczny, gdyż jest bardzo mały.

 

 

 

 

Medisina MNV 88941

 

Sprzęt Medisana MNV 88941 to bardzo wydajny, skuteczny masażer karku w dobrej cenie. Jego regularne użytkowanie pozwoli Ci zredukować bóle mięśni. Co więcej, model ten jest bardzo często używany przez osoby, które cały dzień pracują w biurze.

Model ten posiada dwa poziomy pracy. Każdy z użytkowników może je manualnie zmienić, co sprawia, że bez trudu dostosowujemy tempo pracy do swoich własnych preferencji. Największą zaletą produktu jest funkcja masażu światłem podczerwieni. Sprawia to, że emitowana jest wiązka światła, która wnika do tkanki pod skórą. Za sprawą ciepła redukowane jest napięcie w mięśniach. Taka forma masażu przynosi natychmiastowe ukojenie.

Wymiary modelu wynoszą: 32 cm × 34 cm × 12,5 cm. Dzięki takim gabarytom bez trudu zabierzesz go w podróż wakacyjną lub do pracy. Prezentowany produkt zasilany jest bateryjnie, dzięki czemu możemy go używać w dowolnym miejscu i czasie. Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu podkreśla, że niska cena i duża wydajność to największe zalety modelu.

Medisana MNV 88941 to dobry masażer do 100 zł. Urządzenie ma 2 poziomy intensywności masażu. Produkt zasilany jest zarówno energią elektryczną, jak również 4 bateriami AA. Model przeznaczony jest do masażu szyi i ramion.

 

Zalety
Podczerwień:

Producent wyposażył swój produkt w nadajnik podczerwieni. Dzięki niemu możesz w sposób dogłębny rozluźniać mięśnie karku rozgrzewając je i poprawiając krążenie.

Kabel:

Do zestawu dołączony został kabel o długości 1,8 m. Jest to wyjątkowo długi przewód, który z pewnością będziesz w stanie podłączyć do gniazdka zlokalizowanego w pobliżu fotela czy łóżka.

Mobilność:

Model może być zasilany standardowymi bateriami AA. W związku z tym masażer zabierzesz w każdą podróż bez obaw o to, czy w danym miejscu będzie możliwe podłączenie go do sieci.

Wady
Za szeroki:

Wielu konsumentów o szczupłej budowie ciała uważa, że masażer jest dla nich zbyt szeroki, przez co nie uciska dokładnie wszystkich mięśni w okolicy karku i ramion.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...