Najlepszy odkurzacz piorący Karcher

Ostatnio aktualizowane: 15.07.18

 

Odkurzacz piorący to niezwykle praktyczny sprzęt, który pozwala szybko i skutecznie wyczyścić nie tylko podłogi czy dywany, ale często także tapicerkę (np. samochodową). Co więcej, z pomocą takiego urządzenia mamy możliwość sprzątania na mokro i sucho, w zależności od potrzeb. Który z dostępnych w sklepach produktów marki Karcher jest najlepszy i pozwala na efektywne, a jednocześnie komfortowe sprzątanie? Według przeprowadzonej przez nas analizy najpopularniejszym obecnie sprzętem jest Karcher SE 5.100 – model o mocy 1400 W, który usuwa nawet do 99% roztoczy. To powoduje, że urządzenie jest dedykowane alergikom, jak również rodzinom z małymi dziećmi. Odkurzacz jest lekki i ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przenoszenie, a także przechowywanie. Ponadto sprzęt jest wyposażony w dwa zbiorniki, co zwiększa wygodę użytkowania. Drugi pod względem popularności jest model Karcher SE 4002. Jednym z najbardziej istotnych atutów urządzenia jest wyjmowany pojemnik na wodę. Element ten został wykonany z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz piorący Karcher wybrać?

 

Wielu z nas nie chce okazjonalnie wzywać firmy z odkurzaczem piorącym do swoich kanap i dywanów, lecz woli okresowo samemu takie czyszczenie tapicerki wykonywać. Dzięki częstszemu używaniu odkurzacza piorącego, Twój dywan nigdy nie zostanie zabrudzony do stopnia trudnego do wyczyszczenia. Ale, aby dobrze wybrać model trzeba się zagłębić w temat i rozważyć różne, dostępne opcje. Dlatego postanowiliśmy w tym poradniku opisać najlepsze odkurzacze piorące Karcher, zapoznając przyszłych użytkowników z ich działaniem i funkcjami, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.

Odkurzacz piorący jest wyposażony w dwa pojemniki. W jednym znajduje się czysta woda z detergentem, a drugi służy do odprowadzania wody brudnej po czyszczeniu dywanu. Odkurzacz piorący nanosi wodę z detergentem na powierzchnię dywanu i wytwarza na jego powierzchni pianę czyszczącą. Następnie piana jest zbierana wraz z zabrudzoną wodą i odprowadzana do drugiego pojemnika.

Parametry, na jakie należy zwracać uwagę przy kupnie, to przede wszystkim siła ssąca odkurzacza. Im jest ona wyższa, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie w krótszym czasie ze wszystkimi zabrudzeniami. Równie istotna będzie moc urządzenia. Jednak tu należy wybierać rozsądnie, bo im większa moc, tym będzie również większa cena odkurzacza. Trzeba, zatem moc wybierać w odniesieniu do ilości powierzchni do czyszczenia. Duże domy potrzebują odkurzacza o większej mocy, na przykład 2500 W, niż małe mieszkania, którym wystarczy 1200 – 1500 W.

Podobnie ma się sprawa z pojemnością zbiorników na czystą i brudną wodę. Przy dużym mieszkaniu posiadanie małego zbiornika w odkurzaczu zmusi Cię do ciągłego uzupełniania wody. Przeciętnie zbiorniki mają ok. 4 litrów. Pamiętaj też, że im więcej wody do odkurzacza nalejesz tym będzie on cięższy, więc wnoszenie go np. po schodach może być uciążliwe. Zdarzają się również modele, które zawierają jeden zbiornik na wodę i do prania jest wykorzystywana cały czas ta sama woda. Są to modele tańsze, jednak używając coraz to brudniejszej wody skuteczność takich modeli jest mniejsza.

 

 

Odkurzacze piorące Karcher – Ranking

 

 

Karcher SE 5.100 

 

Karcher SE 5.100, to model służący do dogłębnego czyszczenia dywanów, tapicerki samochodowej, mebli, podłóg i ścian. Można go również stosować, jako tradycyjny odkurzacz do odkurzania na sucho. Moc maksymalna odkurzacza wynosi 1400 W i podczas pracy wytwarza on podciśnienie 210 bar/kPa.

Szerokość robocza końcówki czyszczącej wynosi 230 mm, i pracuje w systemie spryskiwania i odsysania wody w jednym przejściu roboczym. Odkurzacz posiada dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną, oba o pojemności 4 litrów. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą 370 mm x 290 mm x 470 mm, a ciężar to 7 kg.

Urządzenie to posiada zabezpieczenie przed przepełnieniem zbiornika. W zestawie producent dołącza wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm, oraz 2 rury do ekstrakcji o długości 0,5 m., Mamy tu również dyszę spryskująco-odsysającą z nasadką do podłóg twardych, ssawkę szczelinową i drugą ssawkę do tapicerki.

Użytkownicy przekazują, że dywany po czyszczeniu tym odkurzaczem bardzo szybko schną, bo woda jest znakomicie z nich zbierana. Nie grozi tu przepełnienie zbiornika, ze względu na automatyczne wyłączenie się urządzenia, gdy zbiornik jest zbyt pełen. Jednym słowem według użytkowników jest to odkurzacz piorący Karcher w dobrej cenie.

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 to sprzęt, którego moc wynosi 1400 W. Urządzenie ma wymiary: 41,1 cm x 32 cm x 46,3 cm. Produkt waży bez wyposażenia ok. 7,4 kg.

 

Zalety

Możliwość czyszczenia ekstrakcyjnego: Sprzęt daje możliwość czyszczenia ekstrakcyjnego, które polega na spryskaniu danej powierzchni roztworem odpowiedniego detergentu i odessaniu go (razem z rozpuszczonymi cząsteczkami brudu).

Bogate wyposażenie: W zestawie razem z odkurzaczem otrzymujemy szereg akcesoriów umożliwiających dokładne sprzątanie. Są to m.in.: ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki i dysza spryskująco-odsysająca.

Idealny dla alergików: Produkt usuwa do 99% roztoczy, dlatego sprawdza się w domach zamieszkiwanych przez alergików i małe dzieci.

Wygoda użytkowania: Odkurzacz został wyposażony w kółka ułatwiające przenoszenie. Wewnątrz znajdują się dwa zbiorniki – jeden na czystą, a drugi na brudną wodę. Przez to sprzątanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Praktyczny: Z pomocą urządzenia możemy sprzątać nie tylko w domu, ale też w samochodzie.

 

Wady

Zbyt sztywny wąż: Część użytkowników uważa, że wąż ssący jest zbyt sztywny, co utrudnia odkurzanie trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

Karcher SE 4002 

 

Karcher SE 4002 to model, który jest znakomitym rozwiązaniem dla alergików i posiadaczy zwierząt domowych. Gdy zastosujesz, jako środek czyszczący płyn antyalergiczny, możesz usunąć nawet 99% roztoczy ze swoich dywanów i tapicerek.

Model ten świetne czyści nie tylko dywany, ale także meble tapicerowane, materace, tkaniny dekoracyjne, siedzenia samochodowe, etc. i można go używać dwojako, – jako urządzenie piorące, lub zwykły odkurzacz pracujący na sucho. Wymiary tego modelu wynoszą: długość 44,1 cm, szerokość 38,6 cm, wysokość 48 cm, a waga to 7,8 kg. Moc silnika zaś to 1400 W, a moc pompy wynosi 40 W.

Odkurzacz dzięki wyposażeniu w dyszę ekstrakcyjną Karcher powoduje, że powierzchnia prana schnie znacznie szybciej niż w odkurzaczach innych firm. Wszystkie akcesoria, na które składa się zestaw to: ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki, dysza do ekstrakcji, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawka uniwersalna i dysza ekstrakcyjna Karcher.

Mają one swoje miejsce do schowania w obudowie odkurzacza. Posiadacze tego urządzenia chwalą jego skuteczność prania, określając ten model, jako najlepszy odkurzacz piorący Karcher w 2018 roku.

Sprzęt Karcher SE 4002 ma wymiary: 44,1 cm x 38,6 cm x 48 cm. Moc odkurzacza wynosi 1400 W. Produkt waży 7,8 kg (bez wyposażenia).

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie pozwala na czyszczenie zarówno na mokro, jak i na sucho. To znacząco zwiększa funkcjonalność sprzętu i powoduje, że sprzątanie z jego pomocą jest wyjątkowo proste.

Łatwe napełnianie zbiornika na wodę: Pojemnik na czystą wodę jest wyjmowany, dlatego możemy go z łatwością napełnić i opróżnić. Ponadto ten element wykazuje odporność na uszkodzenia.

Usuwa do 99% roztoczy: Odkurzacz neutralizuje do 99% roztoczy i bakterii, dlatego jest to doskonały wybór dla alergików. Z tego względu sprzęt doskonale sprawdza się także w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

Łatwe przechowywanie: Produkt ma kompaktowe wymiary, a poza tym wyposażono go w hak na przewód zasilający. To sprawia, że urządzenie mieści się w szafce lub schowku.

 

Wady

Za głośno pracuje: Według większości konsumentów odkurzacz zbyt głośno pracuje i przez to przeszkadza pozostałym domowników.

 

 

 

 

Karcher SE 4001 

 

Ostatni model opisywany Karcher SE 4001 jest najtańszym z prezentowanych. Ma on moc 1400 W, a moc pompy tego modelu ma 40 W. Wymiary tego modelu wynoszą 385 mm x 385 mm x 500 mm i waży on bez wyposażenia 8 kg. Odkurzacz ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną o pojemności 4 litrów każdy.

Jako wyposażenie zostały tu dołączone: ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, dysza podłogowa Clips, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, dwie rury do ekstrakcji o długości 0,5 metra, oraz wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm.

Wszystkie akcesoria mają swój schowek w obudowie odkurzacza. Model ten może służyć, jako odkurzacz piorący, lub jako odkurzacz pracujący na sucho. Szerokość robocza końcówki piorącej wynosi 230 mm, a długość kabla zasilającego urządzenie ma 7,5 metra.

Osoby, które zakupiły ten model, opisują go, jako urządzenie niezawodne i dobrze zaprojektowane do dobrego spełniania swoich funkcji. Podkreślają oni również dobry stosunek ceny, do jakości tego modelu.

Model SE 4001 to dobry odkurzacz piorący Karcher do 800 zł o mocy 1400 W. Dokładne wymiary produktu to: 44,1 cm x 48 cm x 38,6 cm. Sprzęt waży bez wyposażenia niecałe 8 kg.

 

Zalety

Długi kabel zasilający: Przewód zasilający ma długość 7,5 m. To powoduje, że możemy szybko odkurzyć dom bez konieczności przepinania urządzenia do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pomieszczeniach.

Efektywne działanie: Przy pomocy sprzętu mamy możliwość dokładnego wyczyszczenia dywanów, wykładzin, a także podłóg. Działanie odkurzacza opiera się na metodzie ekstrakcyjnej, polegającej na odsysaniu rozpuszczonego przez detergent brudu.

Uchwyt 3w1: Odpowiednio wyprofilowany uchwyt pozwala nie tylko na swobodne przenoszenie urządzenia, ale też na szybkie otwieranie i opróżnianie zbiornika z brudną wodą. Ten element wpływa na zwiększenie komfortu użytkowania i zmienia odkurzanie w łatwiejszą oraz bardziej przyjemną czynność.

 

Wady

Konieczność mycia i suszenia zbiornika: Po sprzątaniu należy dokładnie umyć i osuszyć zbiornik. Niektórzy konsumenci przekonują, że czynności te zajmują za dużo czasu.

 

 

 

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

 

Mopy parowe

Odkurzacze samochodowe ranking

Odkurzacz pionowy

Najlepsze myjki ciśnieniowe

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...