Najlepszy odkurzacz piorący Karcher

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

 

Jaki odkurzacz piorący Karcher wybrać?

 

Wielu z nas nie chce okazjonalnie wzywać firmy z odkurzaczem piorącym do swoich kanap i dywanów, lecz woli okresowo samemu takie czyszczenie tapicerki wykonywać. Dzięki częstszemu używaniu odkurzacza piorącego, Twój dywan nigdy nie zostanie zabrudzony do stopnia trudnego do wyczyszczenia. Ale, aby dobrze wybrać model trzeba się zagłębić w temat i rozważyć różne, dostępne opcje. Dlatego postanowiliśmy w tym poradniku opisać najlepsze odkurzacze piorące Karcher, zapoznając przyszłych użytkowników z ich działaniem i funkcjami, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.

Odkurzacz piorący jest wyposażony w dwa pojemniki. W jednym znajduje się czysta woda z detergentem, a drugi służy do odprowadzania wody brudnej po czyszczeniu dywanu. Odkurzacz piorący nanosi wodę z detergentem na powierzchnię dywanu i wytwarza na jego powierzchni pianę czyszczącą. Następnie piana jest zbierana wraz z zabrudzoną wodą i odprowadzana do drugiego pojemnika.

Parametry, na jakie należy zwracać uwagę przy kupnie, to przede wszystkim siła ssąca odkurzacza. Im jest ona wyższa, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie w krótszym czasie ze wszystkimi zabrudzeniami. Równie istotna będzie moc urządzenia. Jednak tu należy wybierać rozsądnie, bo im większa moc, tym będzie również większa cena odkurzacza. Trzeba, zatem moc wybierać w odniesieniu do ilości powierzchni do czyszczenia. Duże domy potrzebują odkurzacza o większej mocy, na przykład 2500 W, niż małe mieszkania, którym wystarczy 1200 – 1500 W.

Podobnie ma się sprawa z pojemnością zbiorników na czystą i brudną wodę. Przy dużym mieszkaniu posiadanie małego zbiornika w odkurzaczu zmusi Cię do ciągłego uzupełniania wody. Przeciętnie zbiorniki mają ok. 4 litrów. Pamiętaj też, że im więcej wody do odkurzacza nalejesz tym będzie on cięższy, więc wnoszenie go np. po schodach może być uciążliwe. Zdarzają się również modele, które zawierają jeden zbiornik na wodę i do prania jest wykorzystywana cały czas ta sama woda. Są to modele tańsze, jednak używając coraz to brudniejszej wody skuteczność takich modeli jest mniejsza.

 

 

Odkurzacz piorący Karcher – Ranking

 

 

Karcher SE 5.100 

 

Karcher SE 5.100, to model służący do dogłębnego czyszczenia dywanów, tapicerki samochodowej, mebli, podłóg i ścian. Można go również stosować, jako tradycyjny odkurzacz do odkurzania na sucho. Moc maksymalna odkurzacza wynosi 1400 W i podczas pracy wytwarza on podciśnienie 210 bar/kPa.

Szerokość robocza końcówki czyszczącej wynosi 230 mm, i pracuje w systemie spryskiwania i odsysania wody w jednym przejściu roboczym. Odkurzacz posiada dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną, oba o pojemności 4 litrów. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą 370 mm x 290 mm x 470 mm, a ciężar to 7 kg.

Urządzenie to posiada zabezpieczenie przed przepełnieniem zbiornika. W zestawie producent dołącza wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm, oraz 2 rury do ekstrakcji o długości 0,5 m., Mamy tu również dyszę spryskująco-odsysającą z nasadką do podłóg twardych, ssawkę szczelinową i drugą ssawkę do tapicerki.

Użytkownicy przekazują, że dywany po czyszczeniu tym odkurzaczem bardzo szybko schną, bo woda jest znakomicie z nich zbierana. Nie grozi tu przepełnienie zbiornika, ze względu na automatyczne wyłączenie się urządzenia, gdy zbiornik jest zbyt pełen. Jednym słowem według użytkowników jest to odkurzacz piorący Karcher w dobrej cenie.

 

 

 

 

Karcher SE 4002 

 

Karcher SE 4002 to model, który jest znakomitym rozwiązaniem dla alergików i posiadaczy zwierząt domowych. Gdy zastosujesz, jako środek czyszczący płyn antyalergiczny, możesz usunąć nawet 99% roztoczy ze swoich dywanów i tapicerek.

Model ten świetne czyści nie tylko dywany, ale także meble tapicerowane, materace, tkaniny dekoracyjne, siedzenia samochodowe, etc. i można go używać dwojako, – jako urządzenie piorące, lub zwykły odkurzacz pracujący na sucho. Wymiary tego modelu wynoszą: długość 44,1 cm, szerokość 38,6 cm, wysokość 48 cm, a waga to 7,8 kg. Moc silnika zaś to 1400 W, a moc pompy wynosi 40 W.

Odkurzacz dzięki wyposażeniu w dyszę ekstrakcyjną Karcher powoduje, że powierzchnia prana schnie znacznie szybciej niż w odkurzaczach innych firm. Wszystkie akcesoria, na które składa się zestaw to: ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki, dysza do ekstrakcji, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawka uniwersalna i dysza ekstrakcyjna Karcher.

Mają one swoje miejsce do schowania w obudowie odkurzacza. Posiadacze tego urządzenia chwalą jego skuteczność prania, określając ten model, jako najlepszy odkurzacz piorący Karcher w 2018 roku.

 

 

 

 

Karcher SE 4001 

 

Ostatni model opisywany Karcher SE 4001 jest najtańszym z prezentowanych. Ma on moc 1400 W, a moc pompy tego modelu ma 40 W. Wymiary tego modelu wynoszą 385 mm x 385 mm x 500 mm i waży on bez wyposażenia 8 kg. Odkurzacz ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną o pojemności 4 litrów każdy.

Jako wyposażenie zostały tu dołączone: ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, dysza podłogowa Clips, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, dwie rury do ekstrakcji o długości 0,5 metra, oraz wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm.

Wszystkie akcesoria mają swój schowek w obudowie odkurzacza. Model ten może służyć, jako odkurzacz piorący, lub jako odkurzacz pracujący na sucho. Szerokość robocza końcówki piorącej wynosi 230 mm, a długość kabla zasilającego urządzenie ma 7,5 metra.

Osoby, które zakupiły ten model, opisują go, jako urządzenie niezawodne i dobrze zaprojektowane do dobrego spełniania swoich funkcji. Podkreślają oni również dobry stosunek ceny, do jakości tego modelu.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...