Odkurzacze piorące ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

 

Sprawdzając poziom zadowolenia klientów z zakupionych odkurzaczy piorących, oraz tego, które odkurzacze przez klientów są wybierane najczęściej, zauważyliśmy, że najlepszym odkurzaczem piorącym roku 2018 okazał się model Karcher SE 5100. Jest to urządzenie, które służy do dogłębnego czyszczenia na mokro dywanów, podłóg twardych, ścian, mebli a także tapicerki samochodowej. Przy zastosowaniu środka czyszczącego RM512 model ten jest w stanie usunąć 99% roztoczy z dywanów i tapicerek. Odkurzacz ten również można używać, jako tradycyjne urządzenie do czyszczenia na sucho. Wymiary tego modelu wynoszą 370 × 290 × 470 mm, a waga to 7 kg, a moc maksymalna wynosi 1400W. Długość kabla zasilającego urządzenie wynosi 5 m. Odkurzacz jest wyposażony we wskaźnik napełnienia filtra, a także ma wbudowany schowek na dołączone wyposażenie. Na to wyposażenie składają się: wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, dysza podłogowa, ssawka szczelinowa i druga do tapicerki. Kolejnym modelem, który został uznany za klientów na bardzo dobry to Zelmer Aquawelt 919.0 SP. Opinie o tym urządzeniu również są bardzo pochlebne.

 

 

Przewodnik zakupowy

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz piorący kupić?

 

Jeśli posiadamy dużo dywanów i wykładzin w domu powinniśmy pomyśleć, jak o nie najlepiej zadbać. Możemy okresowo wzywać firmę sprzątającą specjalizującą się w praniu dywanów. Jednak takie rozwiązanie jest nie tylko kosztowne, wymaga również przemeblowania całego domu. A po wypraniu naszych dywanów musimy poczekać aż wyschną. Tym samym musimy wyłączyć z użytkowania część mieszkania na kilka godzin.

Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwolą nam dbać o wykładziny i dywany, wtedy, gdy nam to najbardziej odpowiada. Producenci sprzętów AGD prześcigają się oferując rozwiązania, które ułatwią nam prace domowe. Takim sprzętem są właśnie odkurzacze piorące. Dbanie o dywany nie tylko powoduje, że będą one dłużej ładnie wyglądać. Jest to też kwestia zdrowia. Odkurzanie nie usuwa wszystkich bakterii i zarazków, które kryją się we włóknach. Częste pranie dywanów powinno mieć miejsce w domach, gdzie mieszkają alergicy, gdyż takie sprzątanie usuwa wszystkie bakterie i alergeny.

Problem pojawia się, gdy chcemy wybrać model do zakupu. Ze względu na dużą ofertę producentów długo możemy zastanawiać się nad tym, jaki odkurzacz piorący wybrać. Dlatego opiszemy kilka parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy odpowiedni sprzęt do naszego domu. Pamiętaj, jeśli poświęcisz trochę czasu na prześledzenie dostępnych modeli to na pewno będziesz bardziej zadowolony ze swojej decyzji.

 

Moc i siła ssąca

Zazwyczaj jest tak, że im większa moc urządzenia, tym większa jego siła. W przypadku odkurzaczy, również tych piorących, oferują one większą siłę ssącą. Obecnie, nie zawsze jest to prawdą. Producenci sprzętów AGD, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, są w stanie zaoferować dużą siłę ssącą przy niższej mocy urządzenia. Użytkownicy mogą więc korzystać z silnego sprzętu, który jest bardziej ekonomiczny, ponieważ zużywa mniej energii elektrycznej podczas pracy.

 

Odkurzacze 2w1

Jeśli decydujemy się na zakup odkurzacza piorącego, możemy pomyśleć o zakupie urządzenia 2w1. Sprzęt taki możemy wykorzystać do tradycyjnego odkurzania, jak również do prania dywanów, wykładzin oraz tapicerki. Takie rozwiązanie powinno szczególnie przypaść do gustu osobom mającym małe mieszkania, lub takim, które mają tylko kilka dywanów w domu. Funkcję odkurzacza piorącego możemy używać sporadycznie, a na co dzień korzystać z tradycyjnego odkurzania. Często też tego typu sprzęty są wyposażone w filtry antyalergiczne, więc odkurzając możemy zadbać o nasze zdrowie. Znajdziemy również takie odkurzacze, które dodatkowo pozwolą nam zadbać o nasz parkiet, ponieważ posiadają funkcję mopa.

Gdy jednak mieszkamy w dużym domu, a większość naszych podłóg jest pokryta wykładzinami i dywanami to powinniśmy raczej zdecydować się na zakup odkurzacza, który specjalizuje się w praniu. A to dlatego, że urządzenia takie będą w stanie poradzić sobie z każdym brudem, w każdej ilości.

 

Zbiorniki wodne

Przed zakupem urządzenia powinniśmy dokładnie zapoznać się z działaniem modelu, którym jesteśmy zainteresowani. Szczegółowo sprawdźmy, jak działa funkcja prania. Ważne jest, by wybrany sprzęt posiadał dwa zbiorniki: na czystą i brudną wodę. Na szczęście odkurzacze piorące w dobrych cenach najczęściej są wyposażone w dwa pojemniki.

Zazwyczaj odkurzacze piorące działają w taki sposób, że zasysają wodę z jednego kontenera, do którego wlewamy wodę z szamponem piorącym. Woda ta używana jest do wyprania dywanu. Po przeprowadzeniu fazy czyszczącej, odkurzacz powinien zebrać brudną wodę z czyszczonej powierzchni. Powinna ona zostać zassana do osobnego pojemnika. W przypadku, gdy model posiada tylko jeden zbiornik będziemy zmuszeni podczas prania dywanu używania wody zbrudzonej. Tak więc efekt całego sprzątania może nie być satysfakcjonujący. Nie mówiąc już o tym, że raz zebrane brudy i bakterie ponownie trafiają na nasze podłogi.

 

Pojemność zbiorników

Ten parametr będzie szczególnie ważny dla tych, którzy mają duże przestrzenie do sprzątania. Nie ma nic bardziej irytującego niż ciągłe wypróżnianie pojemników podczas pracy. Nie tylko wydłuża to całe sprzątanie. Dodatkowo wpływa na zmęczenie osoby sprzątającej, gdyż zmuszona ona jest dźwigać ciężkie zbiorniki z wodą.

Dodatkowe akcesoria

Jak często zdarza się nam przy odkurzaniu stwierdzić, że nie mamy jak dotrzeć końcówką ssącą do zakątka, który chcemy odkurzyć? By uniknąć tego typu frustracji z nowym odkurzaczem piorącym dokładnie sprawdźmy, jakie elementy wyposażenia producent oferuje w zestawie. Oczywiście akcesoria będą różnić się w zależności od producenta, modelu oraz funkcji urządzenia. Jednak są elementy, które znajdziemy w każdym sprzęcie.

Najważniejsze jest, by upewnić się, że mamy odpowiednie końcówki, które pozwolą nam na pranie i dywanów oraz wykładzin, i tapicerek. Często spotkamy w wyposażeniu właśnie specjalne ssawki do dywanów, tapicerek czy zbierania wody. W urządzeniach 2w1 spotkamy natomiast turboszczotki, szczotki z przełącznikiem parkiet-dywan czy szczotki szczelinowe.

 

Jaki jest najlepszy odkurzacz piorący?

Zapewne najlepszy odkurzacz piorący to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Działa tak, że jesteśmy zadowoleni z efektów jego pracy. Ważne jest również przechowywanie sprzętu, zwłaszcza dla osoby z małym mieszkaniem. Upewnijmy się, szczególnie robiąc zakupy przez Internet, że nabywamy urządzenie o odpowiedniej wielkości. Na pewno nie będziemy zadowoleni z nowego nabytku, jak się okaże, że będziemy musieli przeznaczyć na jego przechowywanie całą szafę.

 

Najlepsze odkurzacze piorące w 2018 roku

 

Sprzątamy nasze domy codziennie. Tylko czy samo odkurzanie odpowiednio zadba o czystość naszych dywanów? Może warto zastanowić się nad odkurzaczem piorącym? Przeczytaj nasz ranking by dowiedzieć się, jaki dobry i tani odkurzacz piorący można znaleźć w sklepach.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher SE 5100

 

1.Karcher SE 5.100Rozpoczniemy od odkurzacza piorącego Karcher SE 5100. Firma Karcher jest znana z produkcji urządzeń czyszczących wykorzystujących wodę. Zobaczmy jak prezentuje się ich odkurzacz piorący. Nie jest to duże urządzenie, ma ono wymiary 37 x 29 x 47 cm. A jego mocy wynosi 1400 W. Najważniejszą cechą tego produktu jest to, że możemy nim zarówno odkurzyć dywan, czy podłogę na sucho, jak i ją wyprać na mokro.

Dodatkowo model ten posiada funkcje zbierania wody. W standardowym wyposażeniu znajdują się dwie plastikowe rury, wąż ssący, dysza do podłóg, ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa oraz ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet – dywan. Samo urządzenie, luźny brud zbiera do papierowego worka o pojemności 4 litrów.

Natomiast podczas uruchomienia funkcji prania brudna woda jest zbierana do osobnego pojemnika. Odkurzacz został wyposażony również w filtr antypianowy. Miłym gestem producenta jest uzupełnienie zestawu detergentem do prania. Jakie są więc opinie o odkurzaczach piorących firmy Karcher?

Zdecydowanie pozytywne. Wszyscy użytkownicy są zadowoleni z pracy, jaką ten odkurzacz wykonuje. Podkreślają również łatwość jego obsługi i bardzo dobre wykonanie.

Gdy w domu mieszka duża rodzina, podłogi brudzą się dużo szybciej. Dlatego musimy zdecydowanie częściej sprzątać. Problemem są jednak dywany – stanowią siedlisko roztoczy i bakterii. Aby dobrze je wyczyścić należy sięgnąć po odpowiedni sprzęt, jakim jest odkurzacz piorący. Takie urządzenie pozwala w warunkach domowych dokładnie wyczyścić dywany. Za najlepszy odkurzacz piorący w 2018 roku uważany jest model Karcher SE 5100. Jest to propozycja lidera w produkcji urządzeń czyszczących – marki Karcher.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Produkt ten został zaprojektowany w taki sposób, aby pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. W pierwszym trybie możemy odkurzyć podłogi, panele, dywany i wykładzinę w naszym mieszkaniu, a w drugim, wszystkie te powierzchnie możemy wyprać.

Wymiary: Prezentowane urządzenie jest bardzo kompaktowe, a więc idealnie sprawdzi się w każdym domu. Co więcej, dzięki swoim niedużym gabarytom 37 cm x 29 cm x 47 cm, nie będzie problemu z jego przechowywaniem.

Moc: Choć jest to urządzenie niewielkie, posiada dość dużą moc – 1400 W, dzięki czemu jest niezwykle wydajne podczas pracy.

Efektywność: Dzięki dużej mocy ssania, sprzęt ten wyczyści nawet duży brud. W czasie sprzątania luźne zabrudzenia trafiają do papierowego worka o pojemności 4 litry. Co istotne, zabrudzenia suche i mokre nie mieszają się. W funkcji prania brudna woda trafia do osobnego pojemnika.

Bogate wyposażenie zestawu: Przy zakupie produktu otrzymamy wiele ciekawych i pomocnych dodatków, które ułatwią nam sprzątanie. W wyposażeniu znajduje się: dysza do podłóg, wąż ssący, ssawka do tapicerki, dwie plastikowe rury, ssawka szczelinowa a także ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet-dywan.

 

Wady

Głośność pracy: Niestety prezentowany produkt działa dość głośno, co może irytować resztę domowników w czasie sprzątania.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

 

2.Zelmer Aquawelt 919.0 SPNastępnie zajmiemy się urządzeniem Zelmer Aquawelt 919.0 SP. Odkurzacz piorący o mocy 1600 W i wymiarach 49,2 x 34,8 x 35,7 cm. Również to urządzenie jest w stanie odkurzyć powierzchnie na sucho, oraz wyprać dywan czy tapicerkę.

W skład zestawu tego modelu wchodzą: rura teleskopowa, wąż flexi, mała i duża ssawka do prania dywanów i tapicerek, ssawka do zbierania wody, ssawka szczelinowa, sawko – szczotka z separatorem drobnych przedmiotów, szczotka do parkietów, mała ssawka i szczotka, oraz spryskiwacz, który nakłada się na wąż odkurzacza. Urządzenie zostało również wyposażone w neutralizator piany, a co ważniejsze w filtry EPA.

Filtr ten skutecznie usuwa pyłki, bakterie, czy roztocza powodując, że jest to idealny sprzęt dla alergików. Gdy korzystamy z urządzenia jako odkurzacza, to brud jest zaciągany do worka papierowego o pojemności 2,5 litra.

Gdy korzystamy z urządzenia w trybie piorącym, to brudna woda jest zasysana do specjalnego pojemnika. Konsumenci twierdzą, że odkurzacz jest bardzo wydajny. A dołączony przez producenta środek czyszczący, bardzo przydatny.

Kolejny produkt na naszej liście to dobry odkurzacz parowy do 600 zł firmy Zelmer – model Aquawelt 919.0 SP.  Przeznaczony jest zarówno do odkurzania na sucho, jak i prania dywanów i tapicerek.

 

Zalety

Moc: Urządzenie posiada moc 1600 W, dzięki czemu cechuje się dużą efektywnością pracy. W czasie sprzątania jest w stanie usunąć nawet starsze zabrudzenie na tapicerce.

Neutralizator piany: Przydatnym udogodnieniem zastosowanym przez producenta jest wyposażenie prezentowanego modelu w funkcję neutralizacji piany, dzięki czemu proces sprzątania jest bardziej efektywny.

Dodatkowe filtry: Prezentowany produkt został wyposażony w dodatkowy filtr HEPA, dzięki któremu z większą skutecznością usuniesz bakterie, pyłki czy roztocza.

Efektywność: Urządzenie świetnie sprawdza się przy odkurzaniu i praniu niemal wszystkich powierzchni. Doskonale poradzi sobie z drewnianymi podłogami, ale również dywanami z grubym włosiem. Co więcej, nadaje się też do prania tapicerek samochodowych. Bez większego problemu usuwa świeże, jak i starsze zabrudzenia, sierść zwierząt i włosy.

 

Wady

Waga: Niestety produkt jest dość ciężki, waży bowiem 10 kg (bez pełnego zbiornika). Nie wpływa to jednak na jego efektywność czy łatwość przechowania.

 

 

 

 

Thomas Aqua+ Pet & Family

 

3.Thomas Aqua+ Pet & FamilyKolejną naszą propozycją jest Thomas Aqua+ Pet & Family. Urządzenie o mocy 1700 W i rozmiarze 48,6 x 31,8 x 30,6 cm. Jest to model dedykowany dla właścicieli zwierząt domowych. Również w tym modelu mamy możliwość tradycyjnego odkurzania, oraz prania dywanów. W standardowym wyposażeniu tego modela znajdziemy: rurę teleskopową, wąż natryskowy i ssący oraz torbę do przechowywania akcesoriów.

Dodatkowo dołączone są końcówki: ssawka do czyszczenia na mokro dywanów i podłóg twardych, ssawka do tapicerki, szczotka szczelinowa oraz, bardzo ważna dla właścicieli zwierząt, szczotka do sierści zwierząt z przełącznikiem parkiet – dywan.

Producent zapewnia, że zastosowane specjalne ssawki skuteczniej wyczesują sierść zwierząt z dywanów i tapicerki w domu. Osoby cierpiące na alergię powinny być zadowolone z możliwości użycia HygineBox®. Jest to pojemnik, w którym możemy przechowywać worek odkurzacza.

Jest on szczelny, więc żadne alergeny czy zapachy nie wydobędą się z niego. Zastosowanie automatycznego zwijania się kabla zapewne ułatwi przechowywanie urządzenia. Wielu użytkowników wskazuje, że jest to najlepszy odkurzacz piorący dla osób posiadających w domu zwierzęta. Mówią również, że odpowiednia długość kabla ułatwia użytkowanie.

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest odkurzacz parowy z filtrem wodnym, Thomas Aqua+ Pet & Family. Został on stworzony z myślą o właścicielach zwierząt domowych, dlatego też specjalizuje się w usuwaniu sierści z różnych powierzchni.

 

Zalety

Dodatek HygineBox®: Z myślą o alergikach dołączono do zestawu specjalny pojemnik, w którym możesz przechowywać worek odkurzacza. Jest on szczelnie zamykany, zatem żadne alergeny czy zapachy nie wydostają się na zewnątrz.

Dodatkowe końcówki: Na wyposażeniu znajdują się standardowe akcesoria, jak: wąż natryskowy i ssący, torba do przechowywania akcesoriów oraz rura teleskopowa. Dodatkowo dołączono wymienne końcówki: ssawkę do tapicerek, szczotkę szczelinowa oraz ssawkę do czyszczenia na mokro dywanów i podłóg twardych. Co więcej, w zestawie znajdziemy też szczotkę do sierści zwierząt z przełącznikiem parkiet-dywan.

Łatwe przechowywanie: Dzięki możliwości automatycznego zwijania kabla, której nie posiadały dwa poprzednie modele, dużo łatwiej jest przechowywać urządzenie.

 

Wady

Wymiary: Mimo ułatwienia w postaci zwijanego kabla, urządzenie jest dość trudne w przechowywaniu ze względu na swoje gabaryty. Jego wymiary to: 48,6 x 31,8 x 30,6 cm.

 

 

 

 

VAX Dual Power W850DP-B-E

 

4.VAX Dual Power W850DP-B-EVAX Dual Power W850DP-B- E to urządzenie, które chcieliśmy Państwu przybliżyć. Odkurzacz piorący o mocy 800 W oraz wymiarach 30 x 33 x 110 cm. Jest to urządzenie o innej konstrukcji niż opisywane wcześniej modele. Nie znajdziemy w tym modelu węża, czy rury teleskopowej. Całość odkurzacza to tak naprawdę jeden element. Urządzenie czyści dzięki dwóm wbudowanym szczotkom obrotowym.

Jest to tak zwany system „Dual Power”, gdzie szczotki obracają się wokół osi poziomej. Model ten został wyposażony w dwa zbiorniki: jeden do czystej wody o pojemności 2,7 litra, oraz drugi do wody brudnej o pojemności 1,5 litra. Urządzenie pierze i suszy prane dywany jednocześnie.

Producent dla zapewnienia lepszego suszenia w tym modelu zastosował technologię Dual V. Dodatkowo odkurzacz jest zwrotny, więc bez problemu wyczyścimy powierzchnię pod łóżkiem czy stołem. Natomiast przechowywanie powinien ułatwić zaczep przeznaczony do nawijania kabla zasilającego.

Konsumenci wskazują, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, oraz, że jego moc jest wystarczająca do porządnego wyprania dywanów w domu.

Kolejny produkt to odkurzacz piorący VAX Dual Power W850DP-B-E. Jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które można wykorzystać przy każdym rodzaju powierzchni.

 

Zalety

Innowacyjna konstrukcja: Prezentowany model różni się od wcześniej opisywanych urządzeń. W przeciwieństwie do nich nie posiada ani węża, ani rury teleskopowej. Odkurzacz to jeden, stały element.

System „Dual Power”: W czasie pracy umieszczone u dołu urządzenia szczotki obracają się wokół osi poziomej. Zwiększa to efektywność sprzętu.

Technologia Dual V: W czasie użytkowania prezentowany model pierze i suszy dywan w tym samym czasie. Ponadto, dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii Dual V wyprane powierzchnie schną dużo szybciej.

 

Wady

Moc: Jest to urządzenie o najmniejszej mocy w naszym zestawieniu. W zależności od osobistych potrzeb, może to stanowić duży problem. Jeśli masz do wyprania duży dywan z długim i grubym włosiem, na którym znajdują się zabrudzenia sprzed kilku lat, urządzenie może temu nie podołać.

Głośność pracy: Niestety w czasie pracy sprzęt generuje dość dużo hałasu, co może denerwować pozostałych domowników lub sąsiadów.

 

 

 

 

Samsung VW17H9090HC

 

5.Samsung VW17H9090HCNasz ranking odkurzaczy piorących zamkniemy produktem Samsung VW17H9090HC. Jest to urządzenie o mocy 1700 W oraz wymiarach 36 x 56,6 x 35,3 cm. Model 3w1 umożliwia tradycyjne odkurzanie na sucho i odkurzanie na morko, czyli po prostu pranie dywanów.

Dodatkowo w tym modelu mamy możliwość odkurzania na sucho z filtrem wodnym, W skład zestawu oprócz węża ssącego oraz rury teleskopowej wchodzą: ssawka do czyszczenia dywanów na mokro i podłóg twardych, ssawka do tapicerki, szczotka do parkietów i szczotka elektrostatyczna, ssawko – szczotka z przełącznikiem parkiet – dywan, oraz mini turboszczotka. Podczas odkurzania możemy skorzystać z pojemnika o pojemności 2 litrów.

A ruch cyklonowy w urządzeniu bardzo dobrze odzieli kurz i brud, od zasysanego powietrza. Natomiast zainstalowany filtr HEPA oczyści powietrze w domu z alergenów. Wygodna może też się okazać regulacja mocy ssania, gdyż sterownik został umieszczony w rączce odkurzacza.

Gdy korzystamy z urządzenia, jako odkurzacza piorącego, mamy do dyspozycji zbiornik na wodę, który łatwo zdejmiemy w celu napełnienia. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z wszechstronności odkurzacza. Pojawiają się też opinie na temat odpowiedniej mocy ssącej, czy długości kabla.

Ostatnim odkurzaczem piorącym w naszym zestawieniu jest produkt znanej na rynku marki Samsung – model VW17H9090HC.

 

Zalety

Filtr: W urządzeniu zainstalowano filtr HEPA, który oczyści powietrze w Twoim domu z alergenów czy roztoczy.

Regulacja mocy ssania: Na rączce odkurzacza został umieszczony sterownik, dzięki któremu możesz dostosować moc ssania do sprzątanej powierzchni.

Dodatkowe funkcje: Jest to urządzenie 3w1, mamy dzięki niemu możliwość odkurzania na sucho, wyprania dywanów oraz odkurzania na sucho z użyciem filtra wodnego.

 

Wady

Hałas: Podczas pracy urządzenie emituje hałas na poziomie 87 dB, jest więc stosunkowo głośne.

Waga: Prezentowany model, bez napełnionych wodą pojemników, waży aż 14 kg. Osoby słabsze będą miały problem z manewrowaniem takim sprzętem. Pracę utrudnia również zbyt krótki wąż.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...