Najlepszy soundbar LG

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Soundbar to urządzenie chętnie kupowane przez miłośników kina i dobrej muzyki. Odpowiedniej jakości sprzęt zapewnia niezapomnianą rozrywkę, jednakże wiele osób nie wie, jak wybrać solidnie wykonany sprzęt. Jeśli i Ty zaliczasz się do tej grupy, powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Znajdziesz w nim opisy 5 atrakcyjnych produktów, które cieszą się uznaniem wśród konsumentów i są przez nich dobrze oceniane. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się soundbar LG SK5 o mocy całkowitej 360 W. To model 2.1-kanałowy wyposażony w technologię Adaptive Sound Control. Dzięki niej optymalne parametry dźwięku są ustawiane automatycznie do oglądanego programu, nie trzeba sięgać po pilot. Sprzęt elegancko się prezentuje. Można ustawić go tuż przy telewizorze lub zawiesić na ścianie. Urządzenie gwarantuje trójwymiarowy dźwięk przestrzenny. LG SJ2 to soundbar, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Użytkownicy decydują się na jego zakup, ponieważ jest solidnie wykonany, a jego obsługa nie stanowi problemu. Dołączony do zestawu subwoofer jest łatwy w przenoszeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma funkcję Adaptive Sound Control, która identyfikuje oglądany program i dobiera do niego automatycznie odpowiednie parametry dźwięku. Soundbarem można sterować przy pomocy pilota dołączonego do kompletu, ewentualnie tym od telewizora.

Wady

Model nie został wyposażony w złącze Ethernet (LAN), dlatego nie można go połączyć z Internetem przez kabel. Łączność przez Wi-Fi może czasami się przerywać.

Podsumowanie

Urządzenie elegancko się prezentuje przy telewizorze. W zestawie jest bezprzewodowy subwoofer o mocy 200 W. Jeżeli nie ma możliwości ustawienia sprzętu przy ekranie telewizora, można zawiesić go na ścianie przy użyciu dołączonego uchwytu. Soundbar wykorzystuje technologię DTS Virtual: X, która zapewnia wielowymiarowy dźwięk.

Drugi wybór

Zalety

Soundbar można podłączyć do wybranego urządzenia na trzy różne sposoby – przez Bluetooth, port optyczny albo Portable In. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i elegancko się prezentuje. Z uwagi na niewielką, podłużną obudowę model zmieści się na niewielkiej półce.

Wady

Niektóre osoby uważają, że konfiguracja urządzenia zajmuje dużo czasu. Aby szybko ustawić odpowiednie parametry pracy sprzętu, najlepiej wcześniej zapoznać się z instrukcją obsługi.

Podsumowanie

Produktem można sterować nie tylko pilotem dołączonym do zestawu, ale także tym, który służy do obsługi telewizora (dotyczy to m.in. marek LG, Philips i Toshiba). Soundbar bardzo szybko i łatwo się podłącza. Moc modelu to 160 W. Sprzęt można zamontować na ścianie.

Rozważ też

Zalety

Soundbar wygląda wyjątkowo elegancko i ma kompaktowe wymiary. Model obsługuje technologię HDCP 2.2, co oznacza, że możemy swobodnie oglądać filmy i seriale w jakości 4K. Poza tym urządzeniem można sterować poprzez wydawanie komend głosowych.

Wady

Część osób narzeka na to, że ustawienia sprzętu nie wyświetlają się na ekranie telewizora. Aby je sprawdzić należy spojrzeć na wyświetlacz soundbara, który nie do końca jest czytelny.

Podsumowanie

Model ma na tyle uniwersalny design, że dobrze wygląda w każdym wnętrzu niezależnie od wystroju. Soundbar pozwala poczuć się, jak na sali kinowej. Urządzenie ma wbudowane oprogramowanie chromecast audio, pozwalające na przesyłanie piosenek bezpośrednio z telefonu komórkowego.

 

 

Jaki soundbar LG wybrać?

 

Każdy z nas, marzy o profesjonalnym zestawie kina domowego, dzięki któremu możemy delektować się obrazem i dźwiękiem wysokiej jakości. Niestety, wymaga to dużych nakładów finansowych oraz jeszcze większej ilości głośników i kabli, umieszczonych w różnych miejscach w pokoju. To z kolei, wiąże się z gruntownym przemeblowaniem. Dlatego warto rozważyć zakup urządzenia typu soundbar. Jest to specjalna listwa, która posiada wbudowany wzmacniacz do generowania dźwięków. Aby pomóc Ci w zakupie najlepszego sprzętu na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci jaki model wybrać. Na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze soundbary LG.

 

 

LG jest jedną z największych firm, które zajmują się chemikaliami, telekomunikacją i elektroniką. Powstała ona w Seulu, w Korei Południowej, zdobywając grono wiernych konsumentów w Azji, a następnie Ameryce i Europie. Od kiedy w 1997 roku spółka pojawiła się na polskim rynku, stała się liderem w dziedzinie technologii. Marka ta jest utożsamiana z nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które ułatwiają swoim użytkownikom codzienne życie. W Polsce firma ta znana jest z produkcji telefonów oraz telewizorów.

Wybierając soundbar dla swojego domu musisz upewnić się, że jest on kompatybilny z Twoim telewizorem. Kluczowe są takie rzeczy, jak zgodność gniazdek i odczytywanie tych samych fal dekodera. Większość producentów zaleca kupno urządzeń jednej marki. Bowiem zmniejsza to ryzyko tego, że soundbar nie będzie chciał działać.

Kolejna rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest moc produktu. Wraz z jej wzrostem, zwiększa się wydajność urządzenia, dzięki czemu Twój soundbar będzie wytrzymalszy.

Choć na pozór nie jest to najważniejsza cecha, to jednak wygląd urządzenia jest dość istotny. Będzie ono umieszczone w Twoim pokoju w widocznym miejscu, dlatego powinieneś zadbać o prezencję swojego soundbara. Zdecydowana większość modeli, które są dostępne na rynku charakteryzuje się eleganckim designem, dlatego pasować będą do nowoczesnych wnętrz. Problemem może okazać się dopasowanie ich do bardziej klasycznych aranżacji.

 

 

Soundbary LG – ranking

 

 

LG SK5

 

LG SK5 to 2.1-kanałowy soundbar, którego moc całkowita wynosi 360 W. Sprzęt zapewnia trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, w efekcie czego możemy poczuć się, jak na sali kinowej. Prezentowany model pozwala nam cieszyć się szerszym polem akustycznym nie tylko w czasie oglądania filmu, ale również relacji sportowej czy programu informacyjnego.

Wymiary soundbara to: wysokość – 5,7 cm, szerokość – 89 cm i głębokość – 8,7 cm. W komplecie jest bezprzewodowy subwoofer. Co prawda do urządzenia dołączono specjalny pilot, ale możemy sterować również pilotem od telewizora. Sprzęt wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na półce.

Konsumenci chwalą urządzenie za wygodną obsługę i łatwość zmiany ustawień. Jego istotną zaletą jest funkcja Adaptive Sound Control. Odpowiada ona za identyfikację odtwarzanego programu i automatyczny dobór optymalnych parametrów pracy soundbara. Warto wspomnieć również o tym, że sprzęt w razie konieczności można zawiesić na ścianie. Umożliwia to dołączony uchwyt montażowy.

Soundbar LG SK5 to 2.1-kanałowy model. Jego wymiary to: 5,7 cm x 89 cm x 8,7 cm. Całkowita moc urządzenia wynosi 360 W.

Zalety
Adaptive Sound Control:

To model z funkcją Adaptive Sound Control, która odpowiada za identyfikowanie oglądanego programu telewizyjnego i dobieranie odpowiednich ustawień dźwięku.

Elegancki design:

Soundbar elegancko wygląda, ma estetyczną obudowę w czarnym kolorze (jej materiałem wykonania jest tworzywo sztuczne). Sprzęt ładnie się komponuje z telewizorem.

Wygodna obsługa:

Urządzeniem możemy sterować przy pomocy pilota dołączonego do zestawu bądź tym od telewizora.

Możliwość montażu na ścianie:

Jeśli podstawa telewizora jest zbyt szeroka i nie pozwala na stabilne ustawienie soundbara, możemy zawiesić go na ścianie. Służy do tego uchwyt montażowy.

Łączność Bluetooth:

Ponieważ urządzenie ma funkcję Bluetooth, może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z innymi sprzętami, m.in. subwooferem.

Wady
Brak złącza Ethernet:

Niektórym osobom nie odpowiada brak złącza Ethernet pozwalającego na przewodowe podłączenie soundbara do domowej sieci. Połączenie przez Wi-Fi czasem może być mało stabilne.

 

 

 

 

LG SJ2

 

Przedstawiany LG SJ2, czyli soundbar, który cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Tym, co zachęca do zakupu urządzenia jest niewątpliwie jego solidne wykonanie. Gwarantuje ono, że produkt będzie nam służył przez długi czas.

Wymiary jednostki centralnej to: 5,5 cm x 66 cm x 9,9 cm, a subwoofera: 30 cm x 17 cm x 20,4 cm. Moc całkowita urządzenia jest równa 160 W. Obudowa produktu została zrobiona z solidnych tworzyw sztucznych, więc wykazuje odporność na zarysowania. Prosty design sprzętu sprawia, że łatwo dopasować go do innych, posiadanych przez nas urządzeń. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Ma on odpowiedni kształt, więc dobrze leży w dłoni.

Zaletą produktu jest funkcja Bluetooth, która umożliwia podłączenie soundbara do innych urządzeń mobilnych. Czynność ta nie zajmuje dużo czasu. Wśród atutów modelu konsumenci wymieniają także jego prosty montaż. Poradzi sobie z nim nawet osoba niedoświadczona.

SJ2 to bardzo dobry soundbar LG do 700 zł. Wymiary subwoofera to: 30 cm x 17 cm x 20,4 cm, a jednostki centralnej: 5,5 cm x 66 cm x 9,9 cm.

Zalety
Obudowa:

Z racji tego, że obudowa soundbara została zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania, które negatywnie wpłynęłyby na wygląd urządzenia.

Pilot zdalnego sterowania:

Dołączony do kompletu pilot zdalnego sterowania ma odpowiedni kształt, więc dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Znajdujące się na nim przyciski są duże, dlatego wybranie interesujących nas ustawień nie jest trudne.

Subwoofer:

Znajdujący się w zestawie subwoofer jest mobilny - ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, więc jego przenoszenie jest łatwe. Można go ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu nie martwiąc się o przewody.

Design:

Produkt ma atrakcyjny design, więc będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu, bez względu na to, w jakim stylu je urządzono.

Wady
Konfiguracja:

Niektóre osoby w swoich recenzjach zaznaczają, że miały problem z konfiguracją urządzenia. Czynność ta okazała się czasochłonna.

 

 

 

 

LG SK10Y

 

Urządzenie LG SK10Y ma moc wyjściową 550 W. Dołączono do niego 200 W subwoofer, który jest bezprzewodowy. To soundbar 5.1.2-kanałowy, który jest wyposażony w moduł Wi-Fi i Bluetooth. Model ma też wyjście HDMI, port USB, wejście AUX oraz złącze Ethernet. Istnieje możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie.

Soundbar wyróżnia się estetycznym designem. Świetnie wygląda on przy telewizorze i pasuje do każdego wnętrza bez względu na wystrój. Urządzenie daje nam możliwość oglądania filmów w jakości 4K, ponieważ obsługuje technologię HDCP 2.2. Co więcej, opisywanym modelem można sterować głosowo wydając odpowiednie komendy. Wymiary produktu to: 6,3 cm x 144,3 cm x 14,6 cm.

Sprawdziliśmy, co na temat prezentowanego urządzenia myślą osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Okazało się, że sprzęt został uznany za łatwy w obsłudze. Poza tym soundbar jest wyposażony w wiele nowoczesnych i użytecznych technologii. Jedną z nich jest oprogramowanie chromecast audio pozwalające na przesyłanie muzyki ze smartfona.

Model LG SK10Y waży 7,5 kg, jego wymiary to: 6,3 cm x 144,3 cm x 14,6 cm. Sprzęt ma moc 550 W. To soundbar 5.1.2-kanałowy.

Zalety
Możliwość oglądania filmów 4K:

Z uwagi na to, że urządzenie obsługuje technologię HDCP 2.2 możemy oglądać filmy i seriale w jakości 4K. To sprawia, że możemy cieszyć się doskonałą jakością nie tylko dźwięku, ale również obrazu.

Obsługa bez pilota:

Nie ma potrzeby sięgania po pilot, aby przełączyć piosenkę czy zmienić poziom głośności dźwięków. Soundbarem można sterować głosowo poprzez wydawanie określonych komend. Wystarczy do tego sprzęt z wbudowanym Asystentem Google.

Chromecast audio:

Model wyposażono w oprogramowanie chromecast audio. Pozwala ono na przesyłanie piosenek i podcastów do urządzenia bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Wady
Nieczytelny wyświetlacz:

Wyświetlacz na obudowie sprzętu jest mały i przez to nie do końca czytelny. Utrudnia to sprawdzenie aktualnych ustawień soundbara (nie wyświetlają się na ekranie telewizora).

 

 

 

 

Jak podłączyć soundbar LG?

 

Soundbar, czyli zintegrowany system audio, jest ciekawą i tańszą alternatywą dla rozbudowanego zestawu kina domowego. Choć to niewielki sprzęt, jego podłączenie do różnych urządzeń może okazać się kłopotliwe. Jak przyłączyć tego typu produkt do telewizora czy sieci domowej? Jaki soundbar LG jest polecany miłośnikom nowych technologii? Dzięki nam dowiesz się wszystkiego.

 

 

Podłączenie soundbara do telewizora HDMI

Mając telewizor lub monitor HDMI, możemy do niego podłączyć soundbar przy pomocy kabla HDMI. Wystarczy na obu urządzeniach znaleźć gniazdo oznaczone tym skrótem i włożyć do nich przewód. Może się jednak zdarzyć, że płynące z soundbara dźwięki będą niewyraźne i zniekształcone. Wtedy należy ręcznie zmienić rozdzielczość dla wyjścia HDMI. Pozwalającą na to opcję znajdziemy w menu. Jeśli od razu po dokonaniu zmiany nic nie zauważymy, powinniśmy odczekać kilkadziesiąt sekund na reakcję urządzenia. Gdy wybierzemy rozdzielczość nieobsługiwaną przez telewizor, na ekranie pojawi się komunikat ostrzegawczy.

 

Podłączenie soundbara do telewizora przez funkcję ARC

Żeby podłączyć sprzęt przez funkcję ARC, musimy mieć telewizor z opcją HDMI-CEC. W tym przypadku także jest nam potrzebny kabel HDMI. Jego jeden koniec trzeba włożyć do gniazda HDMI IN, a drugi do HDMI OUT. Co ważne, do telewizora obsługującego funkcję ARC możemy podłączyć tylko jeden soundbar.

Jeżeli po włączeniu urządzenia pojawią się problemy z dźwiękiem (przerywanie, słaba jakość lub jego brak), prawdopodobnie odpowiada za to użyty przez nas przewód HDMI. Warto pamiętać, że nie wszystkie tego typu przewody obsługują wspomnianą funkcję ARC.

 

Korzystanie z kabla optycznego

Do telewizora bez HDMI możemy podłączyć soundbar przez zwykły kabel optyczny. Przewód powinien znaleźć się w gnieździe OPT IN i OPTICAL OUT. Konieczne jest przy tym ustawienie źródła wejściowego na OPTICAL, co możemy zrobić poprzez naciśnięcie przycisku „F” na pilocie do naszego urządzenia lub na samym sprzęcie.

Dźwięk z telewizora będzie wtedy słychać przez głośniki soundbara. Czasami jednak konieczna jest ręczna konfiguracja ustawień, aby było to możliwe. Nie jest to skomplikowane. Musimy jedynie znaleźć w menu telewizora opcję zmiany nagłośnienia na głośniki zewnętrzne.

 

 

Przyłączenie soundbara do odtwarzacza MP3

Z soundbarem kompatybilne są zazwyczaj nie tylko telewizory, ale i odtwarzacze MP3. Aby słuchać przechowywanych w pamięci takiego urządzenia piosenek, należy oba sprzęty połączyć kablem stereo 3,5 mm. Wtedy źródło wejściowe powinniśmy ustawić na PORTABLE, a więc wcisnąć przycisk „F” na pilocie lub samym soundbarze. Ostatni krok to włączenie odtwarzacza.

 

Podłączenie do Internetu

Niektóre soundbary można podłączyć do Internetu, np. w celu aktualizacji oprogramowania. Jak rozpoznać, czy nasz sprzęt na to pozwala? Na tylnym panelu urządzenia powinien znaleźć się port LAN. Należy do niego przyłączyć kabel LAN lub Ethernet, drugi koniec przewodu trzeba podłączyć do odpowiedniego gniazda w routerze bądź modemie. Potem wystarczy skonfigurować połączenie sieciowe (niezbędne informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji obsługi soundbara), zazwyczaj zajmuje to kilka minut.

Jeżeli sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, może łączyć się z domową siecią bezprzewodowo. Dla wielu osób to wygodniejsza opcja, ale należy mieć na uwadze, że przewodowemu połączeniu z Internetem nie towarzyszą zakłócenia radiowe, dlatego można uniknąć problemów z dostępem do sieci. Korzystając z modułu Wi-Fi, soundbar powinien być umieszczony jak najbliżej routera, to zapewnia dobry zasięg sygnału.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

LG LAS655

 

Bardzo ciekawą propozycją jest model LG LAS655. Jest to elegancki soundbar, który pomoże Ci cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości. Producent zapewnia, że znajdujące się w nim głośniki, skutecznie zastąpią Ci kino domowe podczas oglądania koncertów, meczów czy filmów grozy.

Sprzęt ten na pewno okaże się niezbędny podczas rodzinnych przyjęć. Posiada on bowiem wbudowany tuner FM oraz Bluetooth, dzięki którym można przesyłać muzykę z urządzeń przenośnych. Warto dodać, że produkt posiada również dwa wejścia, w których możesz umieścić mikrofon i cieszyć się karaoke wraz ze znajomymi.

Największą zaletą modelu jest jakość generowanego dźwięku. Nowoczesne głośniki dostarczają podobnych wrażeń, jak w kinie. Jest to szczególnie widoczne przy basach, które są naprawdę niskie i głębokie. Zdecydowanie polepszy to doznania podczas oglądania koncertów.

Warto dodać, że prezentowany soundbar jest urządzeniem bezprzewodowym, dlatego możesz go ustawić w dowolnym miejscu w pokoju. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnego zamieszania i bałaganu związanego z dużą ilością kabli.  Jest on kompatybilny nie tylko z telewizorami, ale też komputerami PC, laptopami czy tabletami.

Zdaniem wielu konsumentów modele LAS655 to najlepszy soundbar LG w 2021 roku. Opinie użytkowników są dość pochlebne. Większość z nich zachwala jakość dźwięku oraz wielofunkcyjność urządzenia.

Soundbar LG LAS655 ma moc maksymalną równą 320 W. Jednostka centralna ma wymiary: wysokość – 7,6 cm, szerokość – 106,6 cm i głębokość – 5,3 cm, a subwoofer: wysokość – 3,9 cm, szerokość – 17,1 cm i głębokość – 26,1 cm.

Zalety
Uchwyt ścienny:

Dołączony do zestawu uchwyt ścienny jest solidnie wykonany. Po rozpakowaniu soundbara możemy od razu przystąpić do jego montażu. W opinii konsumentów czynność ta jest prosta.

Łączność:

Bezprzewodowa łączność Bluetooth i Wi-Fi umożliwia szybkie podłączenie sprzętu muzycznego do urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop. Możemy to zrobić bez konieczności używania kabli, co jest dużym ułatwieniem.

Jakość dźwięku:

Wiele osób podkreśla, że jakość generowanego przez model dźwięku jest bardzo dobra, więc spełni on oczekiwania wymagających użytkowników.

Waga:

Subwoofer waży niecałe 6 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.

Obsługa:

Łatwy system obsługi to coś, co wyróżnia prezentowane urządzenie na tle innych, dostępnych na rynku produktów. Dzięki dołączonej do zestawu instrukcji obsługi użytkowanie soundbara jest proste.

Wady
Pielęgnacja:

Obudowa ma czarny kolor, dlatego osadzający się na niej kurz jest bardzo widoczny. W efekcie, aby utrzymać sprzęt w czystości, musimy go często wycierać.

 

 

LG SH5

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć soundbara LG SH5. Moc całkowita sprzętu wynosi 320 W. Znajdujący się w zestawie subwoofer ma wymiary 17,1 cm x 32 cm x 25,2 cm i waży 4,2 kg. Jego przenoszenie nie stanowi więc problemu. Waga jednostki centralnej jest równa 2,6 kg, a jej wymiary to: 94,5 cm x 5,3 cm x 8,5 cm.

Soundbar wyposażony został w procesor dźwięku LG Auto Sound Engine. Zapewnia on bardzo dobrą jakość odtwarzania bez względu na ustawioną głośność. Funkcja Bluetooth umożliwia połączenie sprzętu muzycznego z urządzeniem mobilnym. Użytkownik może np. odtwarzać przechowywaną na smartfonie muzykę.

Opinie na temat modelu LG SH5 są w większości pozytywne, co potwierdza, że jest to produkt, w który warto zainwestować. System obsługi urządzenia nie jest skomplikowany, a sporym ułatwieniem jest dołączona do zestawu instrukcja. Sprzęt jest ceniony za bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku.

LG SH5 to soundbar o mocy 320 W. Jednostka centralna ma wymiary: 94,5 cm x 5,3 cm x 8,5 cm, a jej waga jest równa 2,6 kg. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania i uchwyt montażowy.

Zalety
Jakość dźwięku:

Osoby, które miały okazję przetestować prezentowany soundbar, zapewniają, że jakość dźwięku jest zadowalająca. Bas jest odpowiednio wyważony, dzięki czemu słuchanie muzyki zapewnia dużo rozrywki i jest przyjemne.

Montaż:

Dołączona do zestawu instrukcja jest czytelna i w prosty sposób wyjaśnia, co trzeba zrobić. W rezultacie instalacja jednostki centralnej na ścianie zajmuje dosłownie chwilę.

Sterowanie:

Użytkownik ma możliwość wybierania ustawień zarówno za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania, jak i pilota telewizyjnego. Jeśli pierwszy z nich Ci się zgubi, nie musisz się martwić.

Wady
Łączność:

Czasami zdarza się, że soundbar gubi połączenie z innym urządzeniem mobilnym. Dla niektórych użytkowników może to być uciążliwe.  

 

 

LG  SH7

 

LG SH7 to bardzo atrakcyjny i nowoczesny soundbar, który zapewni Ci wysokiej jakości, prawidłowy dźwięk podczas domowych seansów filmowych. Ponadto urządzenie cechuje się estetycznym designem, który pasuje do telewizorów marki LG.

Jedną z głównych zalet produktu jest system ASC, czyli adaptacyjna regulacja dźwięku. Jest to wysokiej jakości funkcja, która została wymyślona i opatentowana przez firmę LG. W czasie oglądanie filmu lub innego programu, funkcja ta analizuje ścieżkę dźwiękową, koncentrując się na ludzkiej mowie. Gdy zostanie ona zarejestrowana, basy zostają automatycznie wyciszone. Opcja ta jest przydatna podczas oglądania wiadomości, czy scen z dialogami. Pozwala nam ona skoncentrować się na przekazie słownym, a nie dźwiękach w tle.

Prezentowany produkt obsługiwany jest przy pomocy interfejsu Bluetooth, dzięki temu nie musisz podłączać do niego dużej ilości kabli. Co więcej, soundbar jest kompatybilny z innymi sprzętami marki LG. Przez co, możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem odtwarzanym z Twojego telefonu. Wystarczy uruchomić Bluetooth w swoim urządzeniu i po chwili soundbar będzie odtwarzać Twoją muzykę.

Również jego obsługa jest prosta. Urządzenie jest w ciągłej gotowości i zaraz po przesłaniu ścieżki dźwiękowej może pracować. Aby skonfigurować je z telewizorem, wystarczy przycisnąć jeden przycisk.

Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Użytkownicy podkreślają, że jest to bardzo atrakcyjny soundbar w dobrej cenie. Konsumenci docenili wielofunkcyjność urządzenia oraz jego elegancki design, który dobrze dopasowuje się do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo, wielu z nich doceniło tryb multi – room, który pozwala na przesłanie dźwięku z soundbara do innych głośników w pokoju, a nawet domu. Zdecydowanie zwiększa to doznania muzyczne. Ponadto funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna podczas rodzinnych przyjęć.  Co więcej, opcja multi – room pozwala na przesyłanie kilku utworów w tym samym czasie, do różnych pomieszczeń.

Soundbar LG SH7 ma moc 360 W. Urządzenie wyposażone jest w Wi-Fi i Bluetooth. Waga produktu jest równa 8,1 kg. Wymiary opakowania to: szerokość – 112,2 cm, wysokość – 41,7 cm i głębokość – 22,3 cm.

Zalety
Wygląd:

Srebrna obudowa elegancko się prezentuje i sprawia, że soundbar łatwo dopasować do innych urządzeń, które znajdują się w danym pomieszczeniu.

Łączność:

Jeśli chcemy podłączyć sprzęt muzyczny do naszego laptopa czy smartfona, nie musimy w tym celu używać kabli, które jak wiemy, często się plączą i gubią. Wystarczy skorzystać z oferowanej przez model funkcji Bluetooth.

Jakość:

Produkt został zrobiony z trwałych materiałów, więc przez długi czas wygląda, jak nowy.

Wady
Obsługa:

Pewna grupa konsumentów uważa, że na początku obsługa soundbara może okazać się problematyczna. Potrzeba czasu, aby poznać wszystkie funkcje urządzenia.

Pilot:

Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania czasami się zacina, co uniemożliwia ustawienie modelu.

 

 

LG SH2

 

Soundbar LG SH2 to nowoczesne i eleganckie urządzenie, które skutecznie zastąpi w Twoim domu kino domowe. Dużą zaletą tego modelu jest to, że nie musisz inwestować w wiele głośników rozmieszczonych po pokoju. Wiąże się to z dużymi kosztami oraz przemeblowaniem w pokoju. Soundbar LG to tylko jedna listwa, której instalacja nie jest trudna za sprawą interfejsu Bluetooth.

Ważną zaletą sprzętu jest możliwość adaptacji dźwięku, czyli ASC. Jest to funkcja opracowana przez markę LG, która pozwala na odtwarzanie mowy.

W czasie rzeczywistym analizuje wypowiadane przez człowieka słowa. Gdy zostaną one wykryte, automatycznie obniżany jest poziom basów. Jest to szczególnie przydatne podczas scen dialogowych w filmach lub programach informacyjnych. Taka opcja sprawia, że możemy spokojnie skoncentrować się na komunikacie, a nie dźwiękach w tle.

Prezentowany produkt posiada tryb gotowości, dzięki któremu w momencie, gdy muzyka zostanie przesłana do urządzenia, rozpocznie się jej odtwarzanie.

Opinie użytkowników o tym urządzeniu są dość pozytywne. Wielu z nich zachwala jakość dźwięku oraz to, że skutecznie zastępuje duży zestaw kina domowego. Dzięki temu użytkownicy mogą się cieszyć oglądaniem koncertów, meczów czy filmów akcji w najwyższej jakości.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
jakub48
jakub48
8 months ago

Chętnie obejrzał bym tabelę z zawierającą parametry techniczne i funkcje każdego z omawianych soundbarów.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir