fbpx

Ranking 5 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów w 2019

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Szczoteczka soniczna do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nie od dziś wiadomo, że mycie zębów szczoteczką elektryczną jest bardziej dokładne. Odmianą szczoteczki elektrycznej jest szczoteczka soniczna, która jest polecana osobom z delikatnymi dziąsłami. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna w 2019 roku to spieszymy z informacją, że jest to Philips Sonicare FlexCare HX6932/36. Popularność wśród konsumentów oraz pozytywne opinie użytkowników sprawiły, że model ten jest najpopularniejszy w tym roku. Szczoteczka wyposażona jest w trzy tryby pracy, dzięki którym skutecznie usuwa płytkę nazębną, nawet z trudnodostępnych miejsc. Philips Sonicare FlexCare HX6932/36 ma wbudowany timer, który odmierza rekomendowane 2 minuty szczotkowania. Co więcej, co 30 sekund daje znać użytkownikowi, by zacząć czyścić kolejną partię zębów. Jeśli ten model nie przypadł Ci do gustu to zachęcamy do zapoznania się z opisem urządzenia Xiaomi Mi Global. Ma ono 3 tryby pracy do wyboru, czyli: codzienny, własny oraz sensitive. Szczoteczka czyści zęby z prędkością do 31 000 obr./min, co pozwala na dokładne usunięcie osadu nazębnego. Model wyposażono w moduł Bluetooth, dlatego łączy się bezprzewodowo ze smartfonem. Po zainstalowaniu na telefonie specjalnej aplikacji możemy wygodnie zmieniać parametry pracy szczoteczki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

 

Nowość na polskim rynku, szczoteczka soniczna, to produkt, z którym nie każdy zdążył się zapoznać. Dlatego postanowiliśmy stworzyć mini przewodnik po szczoteczkach sonicznych. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna do zębów, w jaką najlepiej zainwestować i na jakie jej elementy zwracać uwagę przy kupnie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że szczoteczka soniczna to nie szczoteczka elektryczna. Mają one różne działania i funkcje.

Działanie szczoteczki sonicznej

Urządzenie to wyglądem przypomina zwykłą szczoteczkę, jej podłużna końcówka jest wyposażona w głowicę, która z kolei jest wyposażona w generator emitujący fale dźwiękowe. Pod wpływem tych fal włosie szczoteczki wpada w drgania rozchodzące się po całej jamie ustnej. Drgania te tworzą z pasty do zębów, wody i śliny drgające bąbelki, które wędrując tam gdzie nie może sięgnąć szczoteczka, wymiatają płytkę nazębną, przebarwienia i etc. Sama szczoteczka też wykonuje ruchy wymiatające.

 

Zalety szczoteczki sonicznej

Przede wszystkim sprzęt taki jest wygodny w użyciu. Większość modeli zasilanych przez akumulator litowo-jonowy, pracuje do 6 tygodni na jednym ładowaniu. Wbudowany timer informuje nas o upłynięciu 30 sekund. Jest to czas przeznaczony na czyszczenie ¼ naszego uzębienia. Zatem urządzenie samo dba, aby zęby były czyszczone tak długo, jak zalecają to stomatolodzy. Ponadto czyszczenie zębów taką szczoteczką znacznie ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego. Działanie urządzenia jest znacznie delikatniejsze od działania szczoteczki elektrycznej, dlatego też osoby, które mają odsłonięte szyjki zębowe mogą również z tej szczoteczki korzystać. Sprzęt nie podrażnia dziąseł.

Dla osób o nadwrażliwych dziąsłach, albo osób z paradontozą dobrze sprawdzi się szczoteczka soniczna z irygatorem. Irygacja podnosi skuteczność szczotkowania i sprawnie, ale delikatnie usuwa zanieczyszczenia ze szczelin międzyzębowych, równocześnie masując dziąsła. Z tych samych względów taka szczoteczka sprawdza się również u osób, które mają założone aparaty ortodontyczne.

 

Najważniejsze cechy szczoteczki sonicznej

W zasadzie przy tych urządzeniach rozróżniamy trzy najważniejsze parametry. Pierwszym z nich jest częstotliwość ruchów pulsacyjnych i oscylacyjno-rotacyjnych. Takie ruchy, w zależności od modelu wahają się od 31000 do 48000 ruchów wymiatających (oraz do 96000 drgań) na minutę. Oczywiście im szybsze ruchy pulsacyjne tym lepiej. Dla użytkownika ruchy takie są niemal niezauważalne, ponieważ oko ludzkie nie jest w stanie uchwycić tak szybkich drgań. Jednak to te drgania powodują powstawanie mikroskopijnych bąbelków wymiatających zanieczyszczenia. Również te drgania działają na nasze dziąsła poprawiając ich stan.

Ważnym parametrem szczoteczki sonicznej będzie jej waga. Wysoka waga, to brak komfortu użytkowania. I w tym aspekcie te szczoteczki zdecydowanie wygrywają z elektrycznymi. Zastanawiając się, jakie urządzenie do zębów wybrać sprawdź koniecznie jego wagę. Najlepsze szczoteczki ważą 200 a nawet 100 gram. W przypadku dwuminutowego czyszczenia zębów waga zdecydowanie ma znaczenie, bo jeśli jest mała nie powoduje zmęczenia dłoni.

Długość pracy baterii to następna cecha, na którą należy zwrócić uwagę. Porównując ten parametr ze szczoteczkami elektrycznymi, znów soniczne wygrywają. Średni czas pracy szczoteczki elektrycznej na jednym ładowaniu to ok. 30 minut, podczas gdy średniej klasy szczoteczka soniczna może bez przerwy pracować przez 1,5 godziny. Zatem, jeśli wybierzesz urządzenie soniczne z górnej półki, Twoja szczoteczka może pracować na jednym ładowaniu nawet dwa tygodnie. Jest to istotne nie tylko przy codziennym użyciu, ale szczególnie dla osób podróżujących. W przypadku wyjazdów do 2 tyg. nie trzeba zabierać ładowarki.

 

Jedna szczoteczka dla całej rodziny

Każda szczoteczka soniczna do zębów w dobrych cenach może służyć całej rodzinie. Dzieje się tak dlatego, że do każdego modelu można dokupić dodatkowe końcówki. Aby było wiadomo, jaka końcówka przynależy do którego z domowników, końcówki zawierają kolorowe krążki. Zatem bez problemu wyposażymy każdego z nich w jego własną końcówkę.

Tryby pracy szczoteczki sonicznej

Część urządzeń posiada zróżnicowane tryby pracy. Generalnie tryby, jakie oferują producenci takich szczoteczek to tryb czyszczący. Kolejny jest nastawiony na intensywne usuwanie przebarwień i wybielanie. Ostatnim trybem jest funkcja masażu, która poprawia stan dziąseł i pobudza ich ukrwienie. Czasem też zdarza się, że producenci oferują szczoteczki w zestawach. Na przykład w komplecie można kupić dwie szczoteczki i kilka końcówek, aby wszyscy członkowie rodziny mieli niekrępujący dostęp do szczoteczki.

 

A co z dziećmi?

Producenci nie zapomnieli o dzieciach. Na rynku są dostępne szczoteczki specjalnie dla nich dedykowane. Szczoteczki takie są nie tylko opatrzone atrakcyjnym dla dzieci designem, ale też stanowią element jego edukacji w sprawie higieny jamy ustnej. Producenci starają się, aby poprzez zabawę nauczyć dziecko prawidłowego dbania o zęby. Dla maluchów można kupić kilka wielkości końcówek w zależności od ich wieku. Szczoteczki takie często również wydają dźwięki zachęcające dziecko do dokładnego czyszczenia zębów.

Są modele, które stopniowo, przez 90 dni zwiększają czas mycia tak, aby w końcu osiągnąć wymagany czas 2 minut. Poza tym szczoteczki, aby je przystosować do różnego wieku dziecka, mają tryb wolniejszy lub szybszy. Ten pierwszy jest przeznaczony dla najmniejszych użytkowników, z szybszym trybem dają sobie radę starsze dzieci.

 

 

5 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów. Opinie w 2019 roku

 

Pielęgnacja jamy ustnej jest naszą codziennością, ale czy na pewno robimy wszystko, żeby zęby były zdrowe, dobrze wyczyszczone, a oddech świeży? Często problemem jest dobór złej szczoteczki, zbyt twardej lub miękkiej, a przecież to dobrze dobrana szczoteczka, usuwająca kamień, osad i resztki jedzenia zapewnia nam piękny i zdrowy uśmiech. Przestawiamy najlepsze szczoteczki soniczne do zębów, aby każdy świadomie wybrał to, co najlepsze dla jego uśmiechu.

 

1. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare FlexCare HX6932/36

 

1.Philips Sonicare Flexcare HX6932-36Nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów otwiera model Philips Sonicare FlexCare HX6932/36. Jest to szczoteczka, która idealnie dopasowuje się do potrzeb jamy ustnej użytkownika.

Trzy tryby pracy Clean (czyszczenie), White (wybielanie i usuwanie przebarwień), Massage (masaż) oraz 2 programy szczotkowania Go Care i Max Care zapewniają perfekcyjne czyszczenie. Model ten dostępny jest w zestawie podwójnym, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla rodziny. Badania kliniczne dowodzą, że już po dwóch tygodniach stosowania, stan zdrowia jamy ustnej ulega znacznej poprawie.

Ponadto ta najlepsza szczoteczka soniczna do zębów skutecznie usuwa płytkę nazębną między zębami i wzdłuż linii dziąseł. Nie można też zapomnieć o wybielaniu zębów i usuwaniu przebarwień, dzięki czemu bielsze zęby nie muszą pozostawać tylko w sferze naszych marzeń. Szczoteczka elektryczna usuwa nawet 7-krotnie więcej płytki nazębnej, również z najtrudniej dostanych miejsc i w efekcie zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania próchnicy.

Zegar Quadpacer to kolejne innowacyjne rozwiązanie zastosowane w szczoteczce, które pomaga w rozłożeniu szczotkowania zębów na różne części jamy ustnej. Co 30 sekund sygnalizuje rozpoczęcie szczotkowania kolejnej ćwiartki, a po upływie 2 minut wyłącza się automatycznie. W zestawie znajduje się etui. Produkt ten ma wiele pozytywnych ocen i recenzji, a jego użytkownicy często podkreślaja, że już po 2 tygodniach czyszczenia tą szczoteczką zauważyli wyraźną poprawę stanu jamy ustnej.

Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 to najlepsza szczoteczka soniczna do zębów w 2019 roku według jej użytkowników. Usuwa ona skutecznie płytkę nazębną przy minimalnym zaangażowaniu osoby czyszczącej. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Zalety
Program EasyStart:

Wiadomym jest, że przestawienie się ze szczotkowania zwykłą szczoteczką na szczoteczkę automatyczną wymaga przyzwyczajenia. Dlatego też w tym modelu producent zastosował program EasyStart. Ma on na celu stopniowe przyzwyczajenie użytkownika do pracy ze szczoteczką elektryczną. Urządzenie systematycznie zwiększa moc pracy. Do pełnej mocy sprzętu użytkownik dojdzie po przeprowadzeniu 14 szczotkowań. Daje to czas do przyzwyczajenia się jemu, oraz jego dziąsłom.

Zegar okresowy Quadpacer:

Wbudowany zegar Quadpacer podczas szczotkowania obmierza 30 – sekundowe okresy. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik przez całe szczotkowanie ma kontrolę nad tym ile czasu, jaki obszar szczotkował. Mamy więc pewność, że wszystkie zęby będą jednakowo i dokładnie oczyszczone.

2 – minutowy zegar:

Oprócz 30 – sekundowego timera ta szczoteczka soniczna ma również wbudowany zegar, który odmierza 2 – minutowe okresy. Jest to czas wymagany przez dentystów, który należy przeznaczać na szczotkowanie zębów.

Trzy tryby pracy:

Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 posiada trzy tryby pracy, które użytkownik może ustawić indywidualnie. Mamy do wyboru: tryb czyszczenia zapewniający podstawowe czyszczenie płytki, tryb wybielania usuwający przebarwienia i tryb masażu stymulujący dziąsła.

Stacja dezynfekująca UV:

Producent do zestawu dołącza również stację dezynfekującą UV. Po każdym czyszczeniu zębów możemy więc łatwo zdezynfekować włosie szczoteczki i nie musimy się obawiać mnożenia zarazków.  

Wady
Wysoka cena:

Niestety jakość kosztuje. By stać się właścicielem Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 trzeba przygotować się na wydatek ponad 500 zł. Dla pocieszenia możemy dodać, że model sprzedawany jest z 2 szczoteczkami, więc dwie osoby mogą z tego urządzenia korzystać.

 

 

 

 

2. Soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Mi Electric Toothbrush Global

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć szczoteczki Xiaomi Mi Global działającej z prędkością do 31 000 obr./min. Sprzęt ma do wyboru 3 tryby czyszczenia zębów: sensitive, codzienny oraz własny. Ponieważ to model wyposażony w moduł Bluetooth możemy bezprzewodowo połączyć go ze swoim smartfonem. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji zyskujemy możliwość sterowania urządzeniem.

Produkt ma wymiary: wysokość – 18,8 cm, szerokość – 2,9 cm i głębokość – 2,9 cm. Szczoteczka ma wodoodporną obudowę i końcówkę bez metalowych elementów, które mogłyby zardzewieć pod wpływem działania wilgoci. Sprzęt ma 6 czujników odpowiadających za kontrolowanie czasu mycia zębów i szczotkowanego obszaru.

Model Xiaomi Mi Global jest polecany przez wielu dentystów. Osoby używające przedstawionego sprzętu podkreślają, że nie podrażnia on dziąseł i pozwala skutecznie pozbyć się osadu nazębnego. Szczoteczka została wyposażona w pojemny akumulator, który nie wymaga zbyt częstego ładowania.

Szczoteczka Xiaomi Mi Global jest zasilana akumulatorem zapewniającym do 72 minut ciągłej pracy (to ok. 18 dni użytkowania). Sprzęt ma wymiary: 18,8 cm x 2,9 cm x 2,9 cm i waży 113 g.

Zalety
Łączność Bluetooth:

Szczoteczka ma moduł Bluetooth i może bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem. Po zainstalowaniu na nim odpowiedniej aplikacji możemy m.in. śledzić statystyki mycia zębów.

3 programy pracy:

Model daje nam możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych programów pracy: codzienny, sensitive oraz własny.

Antypoślizgowa rączka:

Nie trzeba się obawiać, że szczoteczka przypadkowo wyślizgnie się nam z dłoni. Jej rączka została odpowiednio wyprofilowana i możemy ją pewnie chwycić.

Szczelna obudowa:

Obudowa urządzenia wykazuje odporność na wilgoć i jest na tyle szczelna, że woda z pewnością nie przedostanie się do środka.

Wady
Niezbyt komfortowe ładowanie:

Aby naładować akumulator szczoteczki, trzeba podłączyć ją do komputera lub innego sprzętu przy pomocy kabla USB (nie mamy możliwości wykorzystania zwykłej ładowarki).

 

 

 

 

3. Szczoteczka soniczna Meriden Sonic+ Professional MS589B

 

Meriden Sonic+ Professional to szczoteczka soniczna wykorzystująca fale dźwiękowe i ruchy soniczne o prędkości 31 tysięcy na minutę. Pozwala to na dotarcie zarówno do przestrzeni między zębowych, jak i skuteczne usunięcie płytki nazębnej i bakterii z jamy ustnej. Szczoteczka występuje w kolorze czarnym lub białym i w takim samym kolorze są wszelkie dodatki w komplecie.

Składa się na niego korpus szczoteczki, dwie końcówki czyszczące, przewód zasilający z końcówkami micro USB i standard USB, podstawki do ładowania ładowarki i etui podróżnego.  Ładowanie szczoteczki może odbywać się za pomocą podstawki lub schowanej w etui, do którego podłącza się przewód zasilający. Po pełnym naładowaniu baterii starcza ona na 3 tygodnie codziennego użytkowania. Szczoteczka została wyposażona w 5 programów czyszczących, również w taki, który przyzwyczaja nowych użytkowników do użytkowania urządzenia.

Dzięki wbudowanemu timerowi, użytkownik podczas czyszczenia zębów otrzymuje sygnał o konieczności zmiany obszaru czyszczenia, a po upłynięciu 2 minut szczoteczka samoczynnie wyłączy się. Użytkownicy jako zaletę podkreślają dobre wykonanie szczoteczki, a także to, że w zestawie jest etui podróżne z funkcją ładowania.

Doskonale radząca sobie z płytką nazębną i zanieczyszczeniami szczoteczka Meriden Sonic+ Professional to model chętnie wybierany przez klientów. Sprawdźmy dlaczego.

Zalety
Soniczne działanie:

Szczoteczka wykorzystuje fale dźwiękowe i ruchy soniczno – wymiatające, co pozwala na dotarcie do przestrzeni między zębowych, i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń jamy ustnej.

Etui podróżne:

W zestawie mamy m.in. sztywne podróżne etui wykonane z tworzywa sztucznego, w którym mieści się korpus szczoteczki i jedna końcówka czyszcząca. Etui ma funkcje ładowania w nim szczoteczki.

Podstawka:

Niewielka podstawka pozwala na ustawienie szczoteczki do ładowania w dowolnej pozycji i obrót 360 stopni. Usprawnia to odkładanie szczoteczki na miejsce.

Programy czyszczące:

Model został wyposażony w 5 programów czyszczących. Każdy z nich ma nieco inną funkcję. Mamy tu program dla nowych użytkowników, masażu, wybielania, polerowania i program codzienny. A gumowana zewnętrzna część główki szczoteczki oczyszcza język, dziąsła i wewnętrzną stronę policzków.

Design:

Zarówno ładna konstrukcja szczoteczki, jak i wszystkich elementów, a także ładne i staranne opakowanie powoduje, że model ten podoba się użytkownikom i doskonale nadaje się jako prezent dla bliskiej osoby.

Wady
Przełączanie programów czyszczących:

Na korpusie szczoteczki znajduje się przełącznik programów, który jest równocześnie przyciskiem uruchamiającym i wyłączającym urządzenie. Nie jest proste, aby wyczuć w jaki sposób przełączyć program, a w jaki wyłączyć szczoteczkę.

 

 

 

 

4. Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare HX6311/07

 

3.Philips Sociare HX6311-07Nasza kolejna propozycja skierowana jest do najmłodszych. Dbanie o zęby należy zacząć już od samego początku i chociaż przez pierwsze lata należy używać zwykłej szczoteczki, z wiekiem dziecko może zacząć myć zęby elektryczną szczoteczką, która dużo skuteczniej usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia.

Philips Sonicare HX6311/07 For Kids to soniczna szczoteczka dla dzieci, przeznaczona już dla czterolatków. Dzięki specjalnej naklejce, którą można spersonalizować oraz narzędziom edukacyjnym, poprawne szczotkowanie zębów nie jest tylko codziennym, mało przyjemnym obowiązkiem, ale staje się zabawą. Dostępne są dwa rozmiary główek zaprojektowane w taki sposób, aby delikatnie czyścić, jak również chronić zęby.

Ciekawym dodatkiem są zabawne dźwięki zachęcające dzieci do dokładnego czyszczenia ząbków. Dzięki temu czyszczenie jamy ustnej przez dwie minuty staje się naprawdę przyjemne. Trzeba jednak pamiętać, że nawet muzyczka może być niewystarczającą zachętą, dlatego model ten przez 90 dni powoli zwiększa czas szczotkowania, aż do osiągnięcia zalecanych 2 minut.

Dwa tryby – wolniejszy i szybszy – umożliwiają dokładne czyszczenia jamy ustnej dzieciom w różnym wieku. Tryb wolniejszy jest przeznaczony dla młodszych dzieci, a szybszy dla dzieci starszych. Produkt zyskał wiele pozytywnych opinii dentystów oraz zadwolonych rodziców. Zaobserwowali oni nie tylko lepszy stan zdrowia jamy ustnej u dziecka, ale również jego większe zainteresowanie czynnością, jaką jest mycie zębów.

Philips Sociare HX6311/07 to szczoteczka soniczna do zębów przeznaczona dla dzieci. Nasze pociechy mogą używać tę szczoteczkę do zębów od 4 roku życia. Pozwoli ona nie tylko uniknąć ubytków, wyrobi również dobre nawyki dbania o zęby.

Zalety
KidPacer:

Jest to bardzo ciekawa funkcja, która powinna zachęcić każde dziecko do czyszczenia zębów. Podczas szczotkowania zębów z urządzenia wydobywa się radosna muzyka zachęcająca malucha do kontynuowania pracy przez zalecane 2 minuty. W efekcie dzieciaki nawet nie zauważają, kiedy upłynie wymagany czas szczotkowania, gdyż bardzo dobrze się bawią.

KidTimer:

Wbudowany zegar pomoże nauczyć dziecko odpowiedniego dbania o uzębienie. Szczoteczka sama odmierzy czas szczotkowania zalecany przez dentystów. By nie zniechęcić malucha, początkowo możemy ustawić timer na 1 minutę i stopniowo wydłużać czas pracy do wymaganych 2 minut.

2 poziomy pracy:

Dzięki zastosowaniu dwóch poziomów pracy możemy łatwo dostosować urządzenie do wieku naszego dziecka. Wiadomo jest, że zęby młodszego użytkownika, jak i jego dziąsła są bardziej wrażliwe, a czyszczenie ich zbyt dużą mocą może spowodować uszkodzenia. Dodatkowo może zniechęcić malucha do dalszej pracy ze szczoteczką do zębów. Dlatego tak ważna jest możliwość regulacji pracy. Gdy dziecko trochę podrośnie, nie musimy kupować nowej szczoteczki, wystarczy zwiększyć poziom pracy.

Wady
Cena:

Niektórzy konsumenci podają, że cena tego urządzenie jest za wysoka jak na sprzęt dla dzieci, który jest mniejszy od szczoteczek sonicznych dla dorosłych i ma też mniejszą moc.

 

 

 

 

5. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04

 

4.Philips Sonicare Diamondclean HX9352-04Kolejna propozycja to trzeci już na naszej liście produkt Philipsa. Tym razem przedstawiamy model, którego cena sięga nawet 700 zł, dlatego też znalazł się on na czwartym miejscu rankingu.

Philips Sonicare Diamondclean HX9352/04 to nowoczesny produkt o najwyższej skuteczności wybielania. Model ten usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka, a producent zapewnia o 100% usuwalności płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.

Już w ciągu 2 tygodni dochodzi do zdecydowanej poprawy stanu zdrowia dziąseł. Przebarwienia na zębach nie są atrakcyjne, a wybielanie u dentysty bywa naprawdę drogie, dlatego też model Philips Sonicare Diamondclean HX9352/04 jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Udowodniono, że produkt ten zapewnia ponad 2 razy lepszy efekt wybielenia zębów niż zwykła szczoteczka.

To wszystko dzięki główce DiamondClean, która jest gwarancją najwyższą skuteczność procesu wybielania. W zestawie oprócz szczoteczki znajdziemy podwójny system ładowania: szklankę do ładowania i czarne etui podróżne. Ponadto szczoteczka wyposażona jest w zegar okresowy Quadpacer, który zachęca do dokładnego mycia każdej części jamy ustnej. Warto też wspomnieć o wielu pozytywnych opiniach wystawionych przez użytkowników tego modelu. Przede wszystkim zauważają oni, że produkt ten ma nie tylko ciekawy design i świetną wydajność, ale wyróżnia się wysoką skutecznością w czyszczeniu zębów.

Osoby, które mają problem z dziąsłami powinny rozważyć zakup szczoteczki sonicznej. Szczotkując zęby zwykłymi szczoteczkami często narażamy nasze dziąsła na dalsze uszkodzenia. Takim osobom polecamy Philips Sonicare Diamondclean HX9352/04. Ten model poprawia zdrowie dziąseł już po 2 tygodniach stosowania.

Zalety
DiamondClean:

Zastosowana w tym urządzeniu główka DiamondClean ma włosie w kształcie rombu. Jego kształt oraz średnia miękkość sprawia, że skutecznie i delikatnie usuwa osad nazębny.

Podwójny system ładowania:

W tym modelu zastosowano podwójny system ładowania. Oznacza to, że użytkownik ma możliwość ładowania urządzenia w dwojaki sposób. Dla osób często podróżujących producent dołącza do szczoteczki etui podróżne, które można podłączyć do komputera za pomocą łącza USB. Etui można również podłączyć do normalnego gniazdka elektrycznego. Drugi sposób ładowania to ładowanie poprzez szklankę, która również jest w zestawie. By naładować szczoteczkę po prosu umieszczamy ją w szklance po szczotkowaniu. Szklankę możemy także wykorzystywać do płukania zębów po szczotkowaniu.

Zegar okresowy Quadpacer:

Urządzanie zostało wyposażone w timer Quadpacer, który odlicza 30 sekundowe interwały, które będą pomocne do odmierzania czasu szczotkowania każdej części jamy ustnej. Stosując zegar Quadpacer mamy pewność, że wszystkie zęby są dokładnie oczyszczone.

Wady
Cena:

Model ten kosztuje około 700 zł. Jest to więc spory wydatek.

Koszt głowic:

Jak podają użytkownicy również koszt głowic tej szczoteczki jest dosyć duży

 

 

 

 

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

 

Często słyszy się, że szczoteczka soniczna czyści zęby dokładniej niż manualna. Z tego powodu takie produkty polecane są nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Czy warto kupić wspomniany sprzęt? Jak myć nim zęby? Zebraliśmy informacje o tym, jaka szczoteczka soniczna jest polecana przez stomatologów oraz w jaki sposób należy jej używać.

 

 

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna czyści zęby w delikatny sposób, więc nie musimy obawiać się o uszkodzenie szkliwa czy podrażnienia dziąseł. Końcówka czyszcząca porusza się, wykorzystując ruch wymiatająco-pulsacyjny. Szacuje się, że model soniczny usuwa nawet do 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, a dodatkowo z łatwością dociera do tylnych zębów oraz przestrzeni międzyzębowych.

Końcówka tradycyjnej szczoteczki elektrycznej standardowo wykonuje ok. 8000 obrotów w ciągu jednej minuty. W przypadku urządzenia sonicznego jest to ponad 30 000 obr./min. Z tego względu działanie opisywanego produktu jest wyjątkowo skuteczne.

 

Jak działa szczoteczka soniczna?

W głowicy szczoteczki sonicznej znajduje się specjalny generator, który jest odpowiedzialny za emisję fal dźwiękowych, wprawiających włosie końcówki w ruch. Drgania rozchodzą się w jamie ustnej, w efekcie czego z mieszaniny śliny, pasty i wody wytwarzane są pęcherzyki, które skutecznie usuwają z zębów osad i zanieczyszczenia. Model soniczny jest odpowiedni nawet dla osób borykających się z paradontozą. Zwykle takie urządzenia oferują kilka trybów pracy, np. delikatny (siła nacisku na zęby jest stosunkowo słaba) oraz pulsacyjny (umożliwiający jednoczesne czyszczenie jamy ustnej i masaż dziąseł).

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej jest wyjątkowo proste i przyjemne. Na końcówkę czyszczącą należy nałożyć odpowiednią ilość pasty, włożyć główkę urządzenia do ust, a następnie włączyć sprzęt i przesuwać go powoli wzdłuż linii zębów. W przeciwieństwie do modelu manualnego, szczoteczki sonicznej nie musimy zbyt mocno przyciskać, aby pozbyć się osadu z kamienia lub innych zanieczyszczeń. Nie trzeba też wykonywać ruchów okrężnych, ponieważ głowica obraca się bardzo szybko i w ten sposób dokładnie myje zęby.

Aby zapobiec dalszemu powstawaniu płytki nazębnej, po szczotkowaniu warto zastosować płyn do płukania jamy ustnej. Produkt ten umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu pH w ustach i dodatkowo przedłuża przyjemne uczucie świeżości. Płukanie powinno trwać nie dłużej niż 1 minutę (standardowo jest to ok. 30 sekund).

Wielu dentystów zaleca również stosowanie nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Warto po nią sięgnąć, nawet jeśli myjemy zęby szczoteczką elektryczną. Wówczas możemy mieć pewność, że pozbyliśmy się resztek jedzenia oraz innych zanieczyszczeń.

 

 

Zalety szczoteczek sonicznych

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem szczoteczki sonicznej, powinny pamiętać, że za sprawą takiego urządzenia znacząco zmniejsza się ryzyko rozwoju próchnicy, paradontozy oraz innych problemów w jamie ustnej. Z uwagi na prędkość obrotową końcówki czyszczącej, sprzęt soniczny skutecznie usuwa kamień nazębny i przebarwienia, bez uszkodzeń dziąseł czy samego szkliwa.

Większość modeli sonicznych wyposażono we wskaźnik siły nacisku, który znacząco ułatwia mycie zębów. Jeżeli przyciśniemy głowicę zbyt mocno, zauważymy lampkę ostrzegawczą. To także zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu delikatnych i wrażliwych dziąseł.

Po szczoteczki soniczne mogą bez obaw sięgać osoby z protezą, implantami lub aparatem ortodontycznym. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze swoim stomatologiem, który dodatkowo doradzi, który model najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Panasonic Dentacare Sonodent EW1031

 

2.Panasonic Dentacare Sonodent EW1031Nasza kolejna propozycja jest zdecydowanie tańsza od poprzedniej. Model Panasonic Dentacare Sonodent EW1031 nie ma aż tak dobrej specyfikacji, jak nasz numer jeden, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych szczoteczek sonicznych. Wciąż jednak mamy do czynienia z naprawdę wysoką jakościowo szczoteczką elektryczną do zębów.

Pozwala ona na efektywne czyszczenie. Producent skupił się na udoskonaleniu produktu, tworząc taki, który usuwa jak największą ilość kamienia nazębnego. Szczoteczka daje tak dobre efekty ze względu na 26000 drgań na minutę. Ponadto, dzięki wysokiej częstotliwość drgań nie tylko dobrze czyścimy zęby, ale jednocześnie masujemy delikatnie nasze dziąsła, co zwiększa ich ukrwienie.

Dobra i tania szczoteczka soniczna do zębów musi mieć też odpowiednie włosie, dlatego też w szczoteczce Panasonic zastosowano nowoczesne włosie, tzw. system mikroszczoteczek, który dociera do takich miejsc w uzębieniu, gdzie tradycyjna szczoteczka nie daje sobie rady.

Niewątpliwym atutem będzie też nowoczesny wygląd oraz ergonomia użytkowania, przez co opinie o szczoteczkach sonicznych Panasonic są tak pozytywne.

Szczoteczka soniczna do zębów Panasonic Dentacare Sonodent EW1031 jest również popularna wśród konsumentów. Model ten sprzedawany jest z dwoma końcówkami.

Zalety
Wskaźnik naładowania baterii:

Ponieważ jest to model bezprzewodowy bardzo przydatna jest wbudowana dioda, która wskazuje poziom naładowania baterii. Urządzenie nie powinno więc nigdy odmówić posłuszeństwa podczas szczotkowania ze względu na wyczerpanie baterii.

Czujnik nacisku:

Podczas szczotkowania urządzenie wykrywa poziom nacisku szczoteczki na zęby. W przypadku jego zwiększenia, szybkość obrotów jest zmniejszana. Ta funkcja zapobiega nie tylko uszkodzeniu szczoteczki, ale też i naszych dziąseł.

26 000 ruchów na minutę:

Model ten podczas pracy wykonuje aż 26 000 ruchów na minutę. Taka częstotliwość zapewnia dokładne oczyszczenie płytki bakteryjnej zębów.  

Wyprofilowane włosie:

Wyprofilowane włosie z systemem mikro szczotek pozwala użytkownikowi zadbać o całą jamę ustną. Bez problemu dotrzemy do nawet trudno dostępnych miejsc.

Wady
Brak timera:

Użytkownicy podają, że model ten byłby bardziej użyteczny, gdyby został wyposażony w timer odliczający czas mycia zębów. Ten obowiązek niestety spada na osobę szczotkującą.

 

 

Remington Sonicfresh Toatl Clean SFT-150

 

5.Remington Sonicfresh Toatl Clean SFT-150Nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów zamyka model akumulatorowy Remington Sonicfresh Total Clean SFT-150. Jest to nowoczesna, zaawansowana technologicznie szczoteczka do zębów. Technologia Sonic Pulse, która generuje 31000 ruchów na minutę, zapewnia dokładne, dynamiczne i głębokie mycie zębów. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej tym modelem sprzyja wybielaniu zębów. Model ma trzy tryby, które można dostosować do swoich potrzeb. Tryb wrażliwy to delikatne szczotkowanie, tryb masażu pobudza dziąsła, a tryb czystości zapewnia dokładne mycie.

Jest to niezwykle inteligentne urządzenie, które podobnie do naszych poprzednich propozycji jest wyposażone w 2-minutowy zegar odmierzający czas w 30-sekundowych odstępach. Dużą zaletą jest też zestaw 3 nakładek, oznaczonych kolorami, dzięki czemu wszyscy członkowie rodziny mogą korzystać z tej niezwykłej szczoteczki do zębów. W zestawie oprócz szczoteczki i nakładek znajdziemy również etui, w którym z łatwością przewieziemy urządzenie dbając przy tym o odpowiednią higienę.

Ta elektryczna szczoteczka została zaprojektowana w taki sposób, aby zużywać jak najmniej energii, dzięki czemu po naładowaniu działa nawet do dwóch tygodni. W efekcie produkt ten cieszy się pochlebnymi opiniami użytkowników, którzy doceniają energooszczędność i wydajność urządzenia.

Znaleźć dobrą szczoteczkę soniczną do zębów do 150 zł to jak wygrać w totka. Jeśli jesteś jednak w stanie zadowolić się trafioną czwórką to prezentujemy model szczoteczki do 200 zł. Remington Sonicfresh Toatl Clean SFT-150 sprzedawane jest w zestawie z podróżnym etui oraz trzema dodatkowymi końcówkami.

Zalety
Trzy tryby czyszczenia:

Model ten posiada trzy tryby czyszczenia. Możemy więc dostosować pracę szczoteczki do naszych osobistych preferencji. Do wyboru mamy: clean – tryb czyszczący, sensitive – tryb delikatnie czyszczący oraz massage, czyli masaż.

Wbudowany zegar:

Dzięki wbudowanemu zegarowi możemy precyzyjnie odmierzyć czas szczotkowania zębów. Szczoteczka nas poinformuje, jak miną dwie minuty od rozpoczęcia czyszczenia.

Ochronne etui:

Producent dołącza do urządzenia ochronne etui, które w szczególności przyda się osobom często podróżującym. Dzięki temu pojemnikowi będą oni w stanie higienicznie przetransportować szczoteczkę.

Wady
Głośna praca:

Niektórzy użytkownicy przekazują, że urządzenie to głośno działa. Warto więc sprawdzić poziom hałasu, jaki ona emituje przed zakupem szczoteczki.

Mała podstawka:

Niestety podstawka, która jest dołączona do sprzętu nie posiada wyodrębnionego miejsca na dodatkowe końcówki znajdujące się w zestawie. Dlatego też sami będziemy musieli na nie znaleźć miejsce w naszej łazience.

 

 

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
OliwkaKaszubskaZespół NRMartaNastka Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Nastka
Guest
Nastka

Próbowałam różnych szczoteczek, zarówno tych klasycznych jak i sonicznych, z różnym efektem. Od kilu miesięcy zdecydowanie najlepiej się szczoteczka soniczna oral b.

Marta
Guest
Marta

Mialam kilka szczoteczek sonicznych. Aktualnie mam firmy Tessa i jestem z niej najbardziej zadowolona. Ma sporo fajnych opcji- różne tryby m.in masażu,wyłącza się sama po 2min.

Kaszubska
Guest
Kaszubska

ja mam od nich tą Sonic Black i świetnie mi sie sprawdza 🙂 używam jakoś od 2msc i widać że zęby są bielsze

Oliwka
Guest

też się nad nią zastanawiałam i chyba na nią się skuszę, bo widziałam sporo dobrych opinii o tej firmie 😉

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (84 votes, average: 4.68 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status