Ranking 6 najlepszych pulsometrów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pusometr – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wielu z nas poszukuje dobrego pulsometru. Dlatego spieszymy zawiadomić, że najlepszym pulsometrem roku 2021 okazał się model Polar M430. To smartwatch, który nie tylko pozwala na sprawdzanie tętna, ale i pokonanego dystansu, ilości wykonanych kroków czy spalonych kalorii. Sprzęt wyposażono w wiele nowoczesnych technologii. Może on monitorować jakość snu i pomaga w zaplanowaniu dalszych treningów. Pulsometr wyposażono w moduł GPS, co oznacza, że śledzi naszą lokalizację i pozwala na odtworzenie na mapie pokonanej trasy. To lekki sprzęt w klasie wodoszczelności 3 ATM. Gdybyś jednak, z jakiś powodów uznał, że model ten nie spełni Twoich oczekiwań sprawdź, jakie możliwości daje Beurer Pm 62. Jest to kolejny pulsometr bardzo wysoko oceniany przez użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pulsometr kupić?

 

Bieganie uprawia już 22% Polaków, tak wynika z ostatnich badań Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, wykonanych wspólnie ze Związkiem Lekkiej Atletyki. 63,6 % trenuje 2-3 razy w tygodniu, a 19,7 % biega codziennie. Dla prawdziwego biegacza niezbędnym wyposażeniem jest pulsometr, zwany także sport testerem, albo monitorem pracy serca. Jaki jest, więc najlepszy pulsometr?

Występują dwa podstawowe rodzaje pulsometrów: wyświetlacz w formie zegarka z opaską zakładaną na klatkę piersiową, albo z wbudowanym czujnikiem zintegrowanym z paskiem do mocowania wokół nadgarstka. Dla rozsądnego biegacza używanie pulsometru podczas treningu to metoda na dawkowanie wysiłku odpowiednio do możliwości.

1-polar-m400-hr

W trakcie biegania bowiem wytwarzamy endorfiny, które „fałszują” nam stan zmęczenia organizmu, i nie odczuwamy zmęczenia, mimo potrzeby organizmu. Pulsometr nie podlega emocjom i zawsze bezbłędnie pokaże, w jakim stanie obecnie jest nasze serce, jaki dystans przebiegliśmy w jakim czasie. Bieganie z pulsometrem to bardziej kompleksowa informacja o samym sobie, a ta dość wyraźnie przekłada się na osiągane wyniki.

Obok monitorowania zmęczenia organizmu, pulsometr dobrze spisuje się w monitorowaniu postępów i wykonywaniu założeń treningowych, czyli pozostawania w strefie tętna, w której spalamy najwięcej tłuszczu, i w końcu służy również do dokładnego pomiaru spalonych kalorii. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup pulsometru w oparciu o technologię Bluetooth, Bluetooth SMART lub ANT+, to uzyskasz możliwość łączenia się z różnorakimi aplikacjami treningowymi. Połączenie tych aplikacji z pulsometrem daje szersze możliwości planowania i kontroli wykonywanych ćwiczeń.

Korzystając z pulsometru wyznaczasz tzw. strefy treningowe i biegasz według planu, który sobie założyłeś. Do tego właśnie jest potrzebna wiedza, kiedy osiągasz tętno maksymalne. W strefach 50-60% HRmax wykonujemy trening regeneracyjny, odpoczynkowy, rozgrzewkę.Pprzy wartości 60-70% HRmax chudniemy, spalamy tłuszcze, budujemy masę mięśniową. Natomiast osiągając wskaźnik 70-85% HRmax następuje poprawa wytrzymałości biegowej, długodystansowej, a 85-100% HRmax doskonali organizm do pracy w deficycie tlenowym.

Jaki zatem pulsometr wybrać? Sprawdź, jakie najważniejsze funkcje mają te urządzenia, i zdecyduj, które z nich będą użyteczne dla Ciebie.

 

Pomiary, jakie robi pulsometr

Najważniejszą funkcją pulsometru jest pomiar tętna. Pomiar ten opiera się na wyliczeniu Twojego HRmax. Na podstawie wartości HRmax ustalasz rodzaj i cel treningu, jaki prowadzisz. Wartość ta pozwala kontrolować wysiłek i efektywnie spalać tkankę tłuszczową. Pulsometry w dobrych cenach powinny mieć możliwość wprowadzenia wartości HRmax do systemu. Musisz również móc wprowadzić tam swoją górną i dolną wartość HRmax. Wówczas, po przekroczeniu przez Ciebie progu HRmax pulsometr powiadomi Cię sygnałem dźwiękowym o konieczności zminimalizowania wysiłku.

Pomiar dystansu jest kolejną przydatną funkcją w pulsometrze. Urządzenie powinno mieć wbudowany GPS, który obliczy, jaki dystans pokonaliśmy. Pozwala to na kontrolę podczas treningu aktualnego tempa, tempa uśrednionego i pokonanego dystansu. Są również modele, które oferują powrót po własnych śladach do punktu startu. Może to się okazać pomocne przy bieganiu w nieznanym terenie, gdy biegacz się zgubi.

Kolejnym pomiarem, który oferują pulsometry to pomiar kadencji, czyli kroków stawianych w trakcie minuty. Funkcja ta pozwala utrzymywać tempo treningu takie, jakie zamierzyliśmy. Jest to czujnik, który przyczepia się do buta. Czujnik bezprzewodowo komunikuje się z zegarkiem na ręce informując biegacza, z jaką kadencją biegnie.

Przydatną funkcją również jest pomiar czasu. Można z niej korzystać po prostu odliczając czas jak na zwykłym stoperze, ale można ją wykorzystać również do zliczania okrążeń np. na stadionie. Dobrze, zatem by było, aby Twój pulsometr zapamiętywał wyniki ok. 20 okrążeń. Po skończonym treningu można przeanalizować każde okrążenie oddzielnie, i w porównaniu z pozostałymi.

 

Typ pulsometru, a rodzaj uprawianego sportu

Pulsometry, jak każde urządzenie, są dedykowane dla osób, które uprawiają określone typy sportów. Inny pulsometr jest przydatny biegaczowi niż osobie uprawiającej sporty wodne. Aby dowiedzieć się, jaki pulsometr wybrać trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakich celów będziemy go używać. Na przykład przy treningach na siłowni i fitnessie przydadzą się takie funkcje jak: licznik spalonych kalorii i ilość spalonego tłuszczu w gramach, ustalanie ram czasowych treningu i wydolności,

możliwość ustawienia parametrów wieku, wagi, wzrostu, płci i dopasowanie programu treningowego do nich. Wykorzystując pulsometr przy marszach przyda się GPS z możliwością lokalizacji, pomiar nachylenia powierzchni, czy pomiar temperatury. Dla jeżdżących na rowerze przydatne będą funkcje: mierzenie aktualnej, średniej i maksymalnej prędkości, licznik kilometrów czy porównywanie wyników różnych treningów.

Dla biegacza ważnym będzie mieć informacje dotyczące pokonanego dystansu, prędkości, liczenie okrążeń, pomiar tempa, GPS, kompas, kąt nachylenia powierzchni, pomiar temperatury, a także funkcja wirtualnego przeciwnika, z którym można się ścigać. Natomiast przy sportach wodnych istotne będzie, aby obudowa była mocna i wodoszczelna, by zawierała przyciski bezdotykowe, GPS, kompas, barometr i pomiar temperatury.

2-beurer-pm-62

Wyświetlacz

Podobnie jak w każdym zegarku, również pulsometry różnią się wyglądem i wielkością wyświetlacza. Przed zakupem przypomnijmy sobie swoje preferencje wyświetlaczy zegarków i do tego dostosujmy wybór rodzaju wyświetlacza w pulsometrze. Większe wyświetlacze dają możliwość prezentacji na pojedynczym ekranie trzech albo nawet 4 pakietów danych, które następnie można przeanalizować bez przełączania się pomiędzy różnymi ekranami.

Jednak mając możliwość przełączania się pomiędzy różnymi ekranami, możemy analizować znacznie więcej parametrów. Obsługę też ułatwia ekran dotykowy, który oferuje coraz więcej producentów. Przydatna też jest funkcja konfiguracji ekranu pulsometru, aby ustawić te parametry na wyświetlaczu, które nas najbardziej interesują.

 

Komunikacja z komputerem

Dobry, czytelny wyświetlacz nie zastąpi rzetelnej analizy treningów, jaką oferuje nam oprogramowanie komputerowe. Jest wiele programów treningowych, do których wystarczy sczytać wyniki z pulsometru, aby dokonać pełnej, wielostopniowej analizy. Aby jednak to było możliwe, zakupiony pulsometr musi mieć możliwość komunikacji z komputerem.

Obecnie łączność taka może się odbywać za pomocą kabla, lub w oparciu o technologię Bluetooth, Bluetooth SMART lub ANT+. Zaletą ANT+ jest jego energooszczędność, w porównaniu z tradycyjnym Bluetoothem, co przynosi wymierne korzyści w długości działania urządzenia. Niezależnie, w jaki sposób przesyłasz dane treningowe do komputera, cel jest jeden: śledzenie postępów w treningach. Dzięki tym danym możesz również porównywać swoje osiągnięcia z osiągnięciami znajomych, pozwala to także na bezpośrednią rywalizację z innymi osobami.

 

Ogólne funkcje przydatne w pulsometrze

Obok opisywanych wcześniej funkcji, możemy wymienić jeszcze kilka, które mogą być przydatne dla użytkowników. Bardzo dobrze, gdy pulsometr z ekranem dotykowym ma blokadę przycisków, aby przez nieuwagę nie zmienić parametrów treningu. Ważny jest czas pracy akumulatora, który powinien wynosić kilkanaście godzin przy włączonym GPS-ie i ok. 50 godzin w trybie oszczędzania energii.

A gdy w końcu dojdzie do rozładowania baterii, pożyteczny jest wskaźnik zużycia baterii, aby nie być zaskoczonym brakiem energii w trakcie treningu i w porę urządzenie naładować. Funkcjonalne jest również to, gdy pulsometr wyświetla godzinę, dzień tygodnia i datę, zawiera alarm i ma menu w języku przez nas obsługiwanym. Należy także sprawdzić, czy kupowane urządzenie ma możliwość aktualizacji oprogramowania. Po aktualizacji produkt nie tylko lepiej funkcjonuje, ale też jest bardziej odporny na wirusy.

 

 

6 najlepszych pulsometrów. Opinie w 2021 roku

 

Poszukujesz idealnego sprzętu mierzącego tętno podczas treningu? Rynek aktualnie oferuje ich szeroki wybór.  Jaki pulsometr zatem wybrać? Nasz ranking pulsometrów podpowie Ci na jakie modele warto zwrócić uwagę.

 

1. Czarny zegarek do biegania Polar M430

 

Polar M430 to smartwatch, który możemy wykorzystać jako pulsometr, ale nie tylko. Z pomocą sprzętu możemy monitorować swoją aktywność (dzienną, tygodniową i miesięczną) i poprawiać osiągane wyniki. Prezentowany model pozwala na monitorowanie snu, obliczanie spalanych kalorii, czasu trwania treningu oraz pokonanego dystansu.

Z uwagi na wodoszczelność do 30 m, nie trzeba się obawiać o awarię zegarka w wyniku kontaktu z wodą (przykładowo biegając w czasie deszczu). Sprzęt ma wbudowany GPS, dlatego śledzi naszą lokalizację na bieżąco i po zakończonym treningu możemy sprawdzić pokonaną trasę. Smartwatch umożliwia sprawdzanie powiadomień z telefonu komórkowego. Produkt ma wymiary: 3,8 cm x 4,3 cm x 1,2 cm i waży 51 g.

Sprzęt przypadł do gustu sportowcom, gdyż jest lekki i nie przeszkadza podczas ćwiczeń. Ponieważ smartwatch na bieżąco sprawdza tętno możemy w razie konieczności zmienić intensywność treningu, aby szybciej osiągnąć zamierzone cele. Przedstawiony model pokazuje, w jaki sposób ćwiczenia wpływają na nasz organizm, a dodatkowo znacząco ułatwia zaplanowanie treningu.

Pulsometr Polar M430 waży 51 g. Wymiary sprzętu to: 3,8 cm x 4,3 cm x 1,2 cm. Produkt wyróżnia się wodoszczelnością na poziomie 30 m.

Zalety
Zapewnia wygodny trening:

Pulsometr zakłada się na rękę, jest lekki i niewielki. Nie musimy inwestować w dodatkowy nadajnik na klatkę piersiową, aby móc na bieżąco kontrolować tętno. To zwiększa komfort treningu.

Duży wyświetlacz:

Model wyposażono w kolorowy, czytelny wyświetlacz pozwalający na szybkie sprawdzenie najważniejszych informacji dotyczących treningu.

Zaawansowany moduł GPS:

Za śledzenie lokalizacji odpowiada zaawansowany moduł GPS. Gdy jego sygnał nie jest dostępny, sprzęt mierzy pokonany dystans na podstawie ruchów nadgarstka.

Motywacja do wysiłku:

Pulsometr monitoruje naszą aktywność w ciągu doby i podpowiada, jak możemy poprawić kondycję oraz osiągnąć zamierzone cele.

Wyświetla powiadomienia ze smartfona:

Sprzęt pozwala na sprawdzanie powiadomień z telefonu komórkowego.

Wady
Szybko się rozładowuje:

Bateria zasilająca smartwatch szybko się rozładowuje, zwłaszcza gdy często korzystamy z wielu funkcji jednocześnie.

 

 

 

 

2. Beurer PM 62 Pulsometr wielofunkcyjny

 

2.Beurer Pm 62Kolejna propozycja to trochę tańsze rozwiązanie niemieckiej marki  Beurer. Sprzęt ten został wykonany z dobrej jakości materiałów. Ma solidny i elegancki wygląd. Nowoczesny design cieszy oko. Wyświetlacz pulsometru  jest podświetlany. Tarcza pulsometru jest bardzo czytelna. Produkt posiada wiele przydatnych funkcji pomagających osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

Przede wszystkim dokonuje bardzo dokładnego pomiaru pulsu. Pulsometr wskazuje średnią i maksymalną częstotliwość bicia serca. Umożliwia nam ustawienie indywidualnego zakresu treningu. Pulsometr daje także możliwość przeprowadzenia testu sprawności fizycznej.

Podczas treningów urządzenie wskazuje także spalone kalorie oraz spalanie tkanki tuszowej. Poza tym pulsometr posiada takie podstawowe funkcje jak data, godzina, stoper oraz budzik. Bardzo przydatną opcją jest możliwość podłączenia pulsometru do komputera. Beurer produkuje dobre pulsometry do biegania.

Opinie są bardzo pozytywne. Zaznacza się, że urządzenie bardzo mobilizuje do ćwiczeń. Dobrze sprawdza się podczas jazdy rowerem, pływania a także spaceru. Specjalny zaczep pozwala umieścić go na kierownicy roweru. Dobra solidna jakość, produkt godny uwagi.

Następną propozycją w rankingu pulsometrów jest model Beurer Pm 62. Jest to dobre urządzenie, które pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Oprócz tego zapewni wiarygodny pomiar pulsu.

Zalety
Wygląd:

Pulsometr wygląda bardzo nowocześnie i ma bardzo atrakcyjną kolorystykę. Ciekawy design sprawia, że wspaniale sprawdzi się w codziennym użytku, gdyż może służyć jako zegarek.

Funkcjonalność:

Model ten najlepiej sprawdza się w trakcie treningu biegowego. Dzięki informacjom o przebytym dystansie, czasie, prędkości, pulsie, sportowiec może bardziej wydajnie użytkować swoją energię i ćwiczyć na najwyższych obrotach.

Dodatki:

Do zestawu dołączone jest specjalne etui. Ponadto komplet zawiera też uchwyt do roweru, holter analogowy, a także baterie. Jest to więc bardzo funkcjonalna propozycja dla każdego sportowca.

Cena:

Produkt można nabyć za niewielką cenę. Kosztuje około 240 zł. Jest więc jedną z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu.

Wady
Budowa:

Urządzenie jest wodoodporne jedynie do 30 m. Jest to cecha, którą posiada większość zegarków. Z tego względu sprzęt nie najlepiej sprawdzi się w trakcie pływania.

 

 

 

 

3. Smartwatch Xiaomi Huami Amazfit Stratos 2

 

Chcielibyśmy zaprezentować sprzęt Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos, który znacząco ułatwia kontrolowanie najważniejszych parametrów treningu. Smartwatch pełni funkcję pulsometru, monitora snu, a także barometru. Co ciekawe, model wygląda na tyle elegancko, że można świetnie dopasować go nie tylko do zwykłego T-shirta, ale również koszuli.

Smartwatch ma wbudowany GPS i na bieżąco śledzi naszą pozycję na mapie. Wodoszczelność na poziomie 5 ATM daje nam pewność, że sprzęt nie zepsuje się, gdy narazimy go na kontakt z wilgocią. Model możemy bezprzewodowo połączyć ze smartfonem lub innym urządzeniem z systemem operacyjnym Android bądź iOS.

Jednym z najczęściej wymienianych atutów sprzętu jest elegancki design. Zegarek ma czarny kolor i niewielkie wymiary, a poza tym w razie potrzeby możemy wymienić bransoletę na inną. Jak twierdzą konsumenci, smartwatch doskonale sprawdza się na treningach i dzięki niemu możemy w odpowiedni sposób zaplanować dalsze ćwiczenia. Smartwatch wyposażono w pojemną baterię, która nie wymaga częstego ładowania.

Model Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos ma wymiary: 3,5 cm x 3,5 cm x 1,5 cm. Pulsometr waży 60 g. To smartwatch wyróżniający się wodoszczelnością do 50 m.

Zalety
Łączność Bluetooth:

Model ma moduł Bluetooth, więc łączy się bezprzewodowo ze smartfonami, tabletami itp. Jest on kompatybilny z urządzeniami z wgranym systemem operacyjnym iOS oraz Android.

Stylowy design:

Zegarek jest dostępny w kolorze czarnym i ma bransoletę wykonaną z silikonu. Smartwatch elegancko się prezentuje, dlatego możemy nosić go na co dzień oraz zestawiać ze zwykłymi T-shirtami i jeansami, jak również koszulami.

Długi czas czuwania:

Czas czuwania baterii przy zwykłym użytkowaniu sprzętu wynosi 5 dni. Jeśli włączymy moduł GPS, smartwatch może pracować bez przerwy przez 35 godzin, a więc wystarczająco długo, aby np. przebiec maraton.

Wady
Nieprecyzyjny krokomierz:

Wielu sportowców zauważyło, że krokomierz nie oblicza precyzyjnie ilości wykonanych kroków. To może obniżać komfort użytkowania sprzętu w przypadku osób, które często korzystają z tej funkcji.

 

 

 

 

4. Zegarek sportowy Suunto Ambit 3 Peak GPS HR

 

4.Suunto Ambit3 Hr Ss0206740000 (Gps, do pływania)Następny polecany przez nas pulsometr to sprzęt z najwyższej półki. Został wyprodukowany przez fińską firmę Suunto, której historia sięga aż siedemdziesięciu lat wstecz. Zegarek Ambit 3 został stworzony z myślą o podróżnikach i sportowcach. Sprzęt został wyposażony w GPS.

Jego bateria jest bardzo trwała. Wytrzymuje aż 50 godzin działania z włączonym GPS. Sprzęt błyskawicznie łączy się z satelitą. GPS działa bardzo precyzyjnie. Dane są często aktualizowane. Urządzenie jest wielofunkcyjne. Świetnie sprawdzi się podczas wypadu w góry.

Zegarek został wyposażony w alert burzowy. To bardzo użyteczna funkcja, która ostrzeże nas o nadchodzącej gwałtownej zmianie pogody. Ponadto pulsometr świetnie przyda się podczas uprawiania innych aktywności takich jak kolarstwo, triathlon czy pływanie. Na basenie  zegar poinformuje nas o przebytej odległości, wykonanych długości na basenie, tempie pływania. Urządzenie połączy się także z naszym smartfonem.

Dzięki specjalnej aplikacji będziemy mogli odczytywać wiadomości tekstowe i kontrolować powiadomienia bezpośrednio na zegarku. Opinie  o tym zegarku są rewelacyjne. Podkreśla się, że został solidnie wykonany  i posiada bardzo atrakcyjny wygląd.

Suunto Ambit3 Hr Ss0206740000 jest kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę. Jest to urządzenie, które sprawdzi się w trakcie intensywnego treningu czy podczas wycieczki w góry.

Zalety
Bateria:

Dzięki wytrzymałej baterii urządzenie działa z włączonym GPS-em przez 50 godzin. Taki czas działania jest ogromnym atutem tego modelu. Można go zabrać ze sobą na kilkudniową wycieczkę w góry.

Funkcjonalność:

Produkt został wyposażony w funkcję alert burzowy, która informuje o zbliżającej się zmianie pogody. Ponadto, bardzo precyzyjnie zmierzy przebyty dystans i naszą prędkość w trakcie treningu. Sprawdzi się również w trakcie pływania.

Łączenie z urządzeniem mobilnym:

Użytkownik może połączyć pulsometr ze smartfonem. Dzięki temu może odbierać na pulsometrze powiadomienia oraz wiadomości z telefonu.

Wady
Jeden użytkownik:

Konsumenci w swoich opiniach zauważają, że po wprowadzeniu spersonalizowanych danych i połączeniu z telefonem i aplikacją mobilną, użytkownik nie może wprowadzić kilku profili. Jest to świetny sprzęt do treningu, ale niestety może być używany tylko przez jedną osobę.

 

 

 

 

5. Smartband Polar Loop 2

 

5.Polar Loop 2Kolejny świetny zegarek to propozycja skierowana dla kobiet. Jeśli podążasz za trendami, cenisz sobie dobry wygląd, także i na siłowni – jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Pulsometr marki  Polar wygląda fantastycznie i przykuje uwagę każdego. Dostępny jest w dwóch pięknych kolorach: różowym i białym.

Taki sprzęt z pewnością będzie dodatkowo mobilizował nas do wysiłku fizycznego. Pulsometr nie tylko bada jakość naszej sprawności fizycznej – potrafi także ocenić długość i jakość snu. Może towarzyszyć nam przez cały dzień i motywować  do działania.

Posiada możliwość licznych powiadomień. Wibrując może przypomnieć o tym, by po 55 minutach spoczynku zrobić sobie aktywną przerwę i rozruszać ciało. Pulsometr łączy się z naszym telefonem i wibrując zawiadamia o nowych wiadomościach czy powiadomieniach.

Urządzenie dokładnie wskazuje ilość spalonych kalorii. Jest to pomiar bardzo dokładny, opierający się na takich danych jak waga, płeć, wzrost oraz intensywność treningu. Pulsometr mierzy także pokonaną odległość na podstawie zrobionych kroków.

Na piątym miejscu znalazł się model Polar Loop 2. Jest to wyjątkowy pulsometr przeznaczony dla kobiet.

Zalety
Wygląd:

Pulsometr ma bardzo atrakcyjny, nowoczesny design. Model ten dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i różowym. Dzięki dziewczęcej formie sprawdzi się nie tylko jako element stroju sportowego dla każdej kobiety.

Łączenie z urządzeniem mobilnym:

Użytkownik może bezprzewodowo połączyć urządzenia – pulsometr i telefon. Dzięki takiej opcji można odbierać sygnał o powiadomieniach i wiadomościach, które przyszły na telefon.

Dokładność:

Model ten wykonuje bardzo precyzyjne pomiary. Możemy więc mieć pewność, że wszystkie odczyty pulsu nie mają większych odchyleń.

Wady
Zapięcie:

Urządzenie wyposażone jest w niewygodne zapięcie, co przy dłuższym użytkowaniu może okazać się niekomfortowe.

Bateria:

W swoich recenzjach konsumenci nisko oceniają baterię tego pulsometru. Niestety dość szybko się rozładowuje i wymaga częstego ładowania.

 

 

 

 

 

6. Beurer Po 30 Pulsoksymetr Palcowy

 

7.Beurer Po 30 PalcowyOstatnia propozycja to pulsometr palcowy niemieckiej firmy Beurer. Jest to urządzenie, którego celem jest pomiar saturacji krwi. Jest to pomiar całkowicie nieinwazyjny. Saturacja jest to nasycenie krwi tlenem.   Urządzenie zatem diagnozuje ilość tlenu we krwi, a także mierzy tętno. Badanie pulsoksymetrem jest bezbolesne.

Urządzenie świetnie się sprawdza u osób uprawiających sporty na wysokościach. Wskazany jest także dla osób, które  cierpią na niewydolność serca, astmę oskrzelową oraz przewleką chorobę płuc. Urządzenie zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz. Możemy z niego korzystać w czterech różnych konfiguracjach.

Co więcej jasność ekranu jest regulowana. Urządzenie  posiada także funkcję informującą o zużyciu baterii. W celu jej zaoszczędzenia producent zastosował opcję automatycznego wyłączania. Urządzenie jest dobrze oceniane przez osoby, które dokonały jego zakupu. Podkreśla się, że pulsometr został wykonany z dobrej jakości materiałów. Do zestawu zostało dołączone etui, które chroni sprzęt przed zarysowaniem czy zniszczeniem.

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia znalazł się model Beurer Po 30. Jest to urządzenie, które zakłada się na palec.

Zalety
Innowacyjność:

Jest to produkt medyczny, który dostarcza wiele cennych informacji dotyczących naszej wydajności.

Łatwość obsługi:

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Przełączanie między wynikami pomiarów i konfiguracja ustawień jest intuicyjna. Natomiast wyłączanie odbywa się automatycznie, po 5 sekundach po ściągnięciu z palca.

Wady
Komfort noszenia:

Ściąganie rękawiczek podczas treningu kolarskiego czy trekkingu w górach, żeby sprawdzić swoje osiągnięcia, może być kłopotliwe. Szczególnie, że narażasz wtedy dłonie na działanie niskiej temperatury lub inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ponadto osoby nieprzyzwyczajone do noszenia zwykłych pierścionków, mogą odczuwać dyskomfort.

Dokładność:

Urządzenie nie do końca się sprawdza, jeśli chodzi o dokładność pomiarów. Zdarza się, że w ciągu minuty wyniki zmieniają się kilkakrotnie.

 

 

 

 

Jak działa pulsometr?

 

W naszym poradniku pokazaliśmy Ci, jak znaleźć dobrej jakości model oraz jakie są przydatne funkcje urządzenia. Teraz chcemy Ci dokładnie pokazać, jak działa pulsometr.

 

 

Budowa pulsometru

Zazwyczaj w skład pulsometru wchodzą 2 części: czujnik i odbiornik. Pierwszy element budowy dokonuje dokładnego pomiaru pracy serca. Puls mierzony jest na ręce, co zapewnia dużą precyzję. Zebrane dane przesyłane są do odbiornika, który znajduje się w zegarku. Ta część swoim wyglądem przypomina klasyczny czasomierz i zazwyczaj ma też opcję pokazywania godziny.

Drugim rodzajem pulsometrów są produkty z czujnikiem w postaci opaski na klatkę piersiową. Zasada pracy sprzętu jest bardzo podobna. Dane o naszym pulsie są zbierane i przesyłane do odbiornika w formie zegarka. Zaletą takich urządzeń jest to, że ostatni z elementów nie musi wcale znajdować się na naszej ręce, możemy przypiąć go do kierownicy roweru lub rakiety tenisowej.

 

Jak działa pulsometr?

Pulsometr służy do ustalenia tętna, a to pozwala na określenie stopnia zaangażowania serca w wykonywaną czynność. Praca sprzętu bazuje na pomiarze ciśnienia i objętości przepływu krwi. Wielu sceptyków pewnie zapyta, w jaki sposób zakupiony zegarek może tego dokonać? Czujnik, o którym wspomnieliśmy wyżej, ma wbudowane diody LED, które generują światło. Wiązka wnika w skórę i prześwietla naczynia krwionośne. Pomiar polega na sprawdzeniu, jak światło zachowuje się wobec zmian dynamiki przepływu krwi.

Czynniki, takie jak nawodnienie organizmu czy temperatura mają spory wpływ na otrzymany wynik i mogą go zniekształcić. Nie są to jedyne czynniki, które mają wpływ na pomiar. Sytuacje, takie jak silny wiatr, wysoka temperatura powietrza czy niskie ciśnienie atmosferyczne wpływają na pomiar. Oznacza to, że jednego dnia wykonując ćwiczenia nasze tętno będzie na normalnym poziomie, a kiedy indziej zbyt wysokie. Również niewyspanie lub duży stres sprawiają, że nasze tętno spoczynkowe jest wyższe.

 

 

Praca pulsometru

Tym, co może wpływać na otrzymany pomiar jest nawodnienie organizmu, kolor skóry oraz temperatura ciała. Czy oznacza to, że dostępne w sklepach sprzęty są niedokładne? Nie. Wielu producentów zauważyło opisany wyżej problem i dlatego udoskonaliło oferowane przez siebie produkty. Technologia nadgarstkowego pomiaru pulsu wciąż się rozwija, a obecnie uzyskiwane wyniki pokrywają się w 95% z tymi otrzymanymi przez czujnik na klatce piersiowej.

 

Czy metoda pomiaru na klatce piersiowej jest lepsza od nadgarstkowej?

Na zadane powyżej pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Zdaniem specjalistów pulsometry z czujnikiem na klatce piersiowej dają najdokładniejsze wyniki. Niestety, takie urządzenia są nieporęczne. Wielu użytkowników skarży się na trudne zakładanie oraz bolesne otarcia skóry. Pulsometry nadgarstkowe są znacznie wygodniejsze, choć rozbieżność w otrzymanych wynikach wynosi 5%.

 

Do czego przydaje się pulsometr?

Wiele osób pewnie zastanawia się, jaki pulsometr jest polecany i czy rzeczywiście jest on przydatny. Produkt polecany jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie, które uprawiają jakikolwiek sport. Dzięki niemu kontrola naszego ciała będzie znacznie prostsza. Uzyskane informacje o pulsie pozwalają na szczegółowe zaplanowanie treningu. Bardzo często po pulsometr sięgają osoby odchudzające się. Informacje zebrane przez urządzenie umożliwiają kontrolę wysiłku, a tym samym znacznie efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Polar M400 HR

 

1.Polar M400 HRPierwszy proponowany przez nas model to pulsometr firmy Polar. Jest to szeroko znana fińska marka, która  na rynku istnieje od ponad czterdziestu lat.  To właśnie ta firma wypuściła na rynek pierwszy bezprzewodowy przenośny monitor tętna. Model M400 HR to niezwykle elegancki pulsometr.

Jest wyposażony w całodobowy system aktywności. Urządzenie pomaga w zmobilizowaniu się do podjęcia aktywności fizycznej. Daje porady i wskazówki zgodne z ogólnoświatowymi zaleceniami dotyczącymi aktywności ruchowej. Pulsometr podsumowuje każdy dzień aktywności i określa ile brakuje nam jeszcze do określonego celu.

Urządzenie posiada bardzo rzetelny licznik spalonych kalorii. Oblicza spalone kalorie na podstawie kilku czynników: wagi ciała, wieku, wzrostu, płci oraz intensywności treningu. Pulsometr został wyposażony w ponad 70  przydatnych funkcji m.in. GPS, czas i jakość snu, kroki i dystans, najlepsze wyniki. Jest to bardzo dobry pulsometr z GPS.

Opinie o pulsometrze są bardzo pozytywne. Urządzenie jest wodoodporne i wytrzymałe. Pulsometr świetnie sprawdzi się i na rowerze i na spacerze. Wielofunkcyjny. Polecany dla wszystkich osób, które kochają sport i nie tylko.

Kontrola nad naszym organizmem jest niezwykle istotna. Nie tylko podczas ćwiczeń, ale też w trakcie innych aktywności. Przy użyciu pulsometru człowiek może ocenić jakość swojego snu, a także stwierdzić z jaką wydajnością powinien trenować. W tym zestawieniu przedstawimy Ci 7 najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Na pierwszym miejscu znalazł się model Polar M400 HR. Ten najlepszy pulsometr w 2021 roku idealnie sprawdzi się w trakcie treningu.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Opaska wyposażona jest w ponad 70 przydatnych funkcji. Najciekawsza z nich to: licznik spalonych kalorii, który analizuje dane na podstawie aktywności użytkownika. Urządzenie dostarcza również dokładne dane dotyczące treningu. Informuje o naszej prędkości, czasie trwania treningu, pulsie i tętnie. Ponadto model ten analizuje sen i dostarcza informacji o tym, jak organizm odpoczywa i ile potrzebuje snu, żeby być wypoczętym.

GPS:

Sprzęt ten ma zamontowany GPS, dzięki któremu trening użytkownika jest precyzyjnie określony. Po zakończonej aktywności może on sprawdzić na mapie, jakie miejsca odwiedził.

Wygląd:

Jest to opaska na rękę, która ma atrakcyjny design. Idealnie uzupełni zarówno damskie, jak i męskie stylizacje.

Aplikacja na urządzenia mobilne:

Użytkownik może przesłać zebrane w ciągu dnia i nocy dane, a następnie analizować je w aplikacji na urządzeniu mobilnym. Ma tam przedstawione dokładne statystyki swoich treningów i przebyte trasy.

Wady

 

 

Sigma Pc 15.11

 

Pulsometr PC 15.11 to model niemieckiej firmy specjalizu3.Sigma Pc 15.11jącej się w produkcji elektroniki sportowej. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest jego niska cena. Jest to pulsometr dobrej jakości, który zadowoli nie tylko początkujących entuzjastów biegania czy kolarstwa.

Pas piersiowy dokładnie mierzy tętno, spalone kalorie, licznik okrążeń. Wyświetlacz pulsometru jest podświetlany – dzięki temu możemy z niego korzystać nawet w nocy. Ekran jest bardzo czytelny. Informacje na nim wyświetlane są w pięciu językach. Niestety zabrakło w nim języka polskiego.

Producent zapewnia, że puls mierzony jest z dokładnością EKG. Urządzenie przekazuje nam dane dotyczące tętna aktualnego, średniego oraz maksymalnego. Pulsometr jest wyposażony także w licznik okrążeń. Umożliwia nam na śledzenie szczegółów okrążenia. Co więcej, produkt informuje nas o czasie treningu oraz podaje ile procent czasu treningu spędziliśmy w określonej grupie tętna.

Recenzje Sigmy Pc 15.11 są bardzo dobre. Sprzęt jest polecany w szczególności do biegania. Idealnie sprawdzi się u osób zaczynających przygodę z joggingiem. Podkreśla się, że urządzenie jest bardzo precyzyjne.

Na kolejnym miejscu listy znalazł się produkt niemieckiej firmy Sigma – model Pc 15.11. Jest to urządzenie, które sprawdzi się zarówno dla sportowców, jak i osób spacerujących, uprawiających nordic walking czy nawet dla grzybiarzy.

Zalety
Łatwy w obsłudze:

Obsługa sprzętu jest dziecinnie prosta. Dzięki temu, może być użytkowany zarówno przez starsze, jak i młodsze osoby.

Wielofunkcyjność:

Urządzenie świetnie sprawdza się w trakcie treningu. Pozwala zmierzyć tętno, odległość i czas aktywności. Model ten wyposażony został również w licznik okrążeń. Jest idealnym produktem pomiarowym dla entuzjastów kolarstwa czy biegania. Podane przez niego wyniki są bardzo precyzyjne.

Cena:

Ten dobry pulsometr do 200 zł to jedna z tańszych propozycji na rynku, która może z powodzeniem konkurować z dużo droższymi modelami.

Wady
Mierzenie pulsu w czasie intensywnych ćwiczeń:

Urządzenie nie zawsze spełnia swoją rolą jako pulsometr. W trakcie bardzo intensywnych ćwiczeń, zdarza się, że opaska się przemieszcza. Wtedy wyniki w niewielkim stopniu odbiegają od rzeczywistych.

 

 

Mio Fuse

 

6.Mio FuseMio Fuse to treningowa bransoletka, która na co dzień może służyć jako zwykły zegarek. Urządzenie zostało wyposażone w pulsometr optyczny, który sprawia, że pomiar tętna następuje bez konieczności korzystania z paska na klatce piersiowej.

Tętno jest mierzone w bardzo dokładny sposób, a to za sprawą zintegrowanego czujnika. Pomiary nie są zaburzone nawet w trakcie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Urządzenie powiadomi nas wibracją, gdy przekroczymy bezpieczne dla nas tętno. Dużą zaletą jest fakt, iż pulsometr dysponuje także połączeniem Bluetooth.

Dzięki temu można połączyć go z najbardziej popularnymi aplikacjami na telefon, a także firmową aplikacją Mio Go. Umożliwia ona uczestniczenie w interaktywnych treningach wideo, które będą wyświetlane na ekranie naszego smartfona lub tabletu.

Urządzenie posiada dwa tryby działania: pracę z włączonym oraz wyłączonym pulsometrem. Zegarek został wyprodukowany z najlepszej jakości materiałów. Jest on wodoszczelny. Można z niego korzystać z niego w trakcie ciężkich warunków atmosferycznych. Według wielu opinii jest to najlepszy pulsometr z Bluetooth.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajął Mio Fuse. Jest to pulsometr damski, który będzie idealnym towarzyszem podczas treningu.

Zalety
Bluetooth:

Dużym atutem tego urządzenia jest łączność Bluetooth. Dzięki niej użytkownik może połączyć pulsometr z różnymi aplikacjami, jakie ma na telefonie (nie tylko producenta). To pozwala na wyświetlanie wyników treningu na tablecie czy smartfonie.

Dokładność pomiarów:

Urządzenie dokładnie mierzy tętno i puls.

Wytrzymałość:

Pulsometr wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają one trwałość i wytrzymałość produktu. Ponadto specjalne złącza sprawiają, że model ten jest wodoszczelny i odporny na niesprzyjające warunki pogodowe.

Wady
Bateria:

Urządzenie wystarcza jedynie na około 6 - 7 godzin treningu. To sprawia, że trzeba je często ładować. Duża częstotliwość ładowania jest szczególnie kłopotliwa podczas długiego trekkingu po górach.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły

Rower stacjonarny opinie

Zegarek sportowy damski

Deski snowboardowe

Kaski narciarski ranking

Stabilizatory stawu kolanowego

Lokalizator GPS

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir