Długopisy 3D ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Długopis 3D to nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który zamienia rysunki w przestrzenne obiekty. Taki produkt zapewnia dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Ponieważ wybór złej jakości urządzenia może szybko zakończyć się niespodziewaną awarią, przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziesz funkcjonalne i łatwe w obsłudze produkty. Na szczycie listy znajduje się 3Doodler Create Długopis 3D – drukarka, która jest wyprofilowana w taki sposób, aby nie wyślizgiwała się z dłoni. Model ten ma innowacyjny system napędowy i drukuje z prędkością 10 mm/s. Do sprzętu dołączono komplet 25 filamentów, zasilacz, mini-śrubokręt oraz narzędzie odblokowujące. Drugim, równie nowoczesnym produktem, jest ART Wooler 3D Pen. Model pozwala na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych, dlatego to świetny prezent dla dzieci, jak i studentów kierunków artystycznych. Długopis umożliwia regulowanie prędkości wydruku, w efekcie czego jego działanie możemy dostosować do własnych potrzeb. Co ważne, sprzęt posiada stosowne certyfikaty (m.in. CE) i jest wykonany z wytrzymałych materiałów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

Jaki długopis 3D kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Rozwój technologii wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Postęp w udoskonalaniu przedmiotów codziennego użytku jest tak intensywny i płynny, że nieświadomie zastępujemy standardowe produkty wygodniejszymi rozwiązaniami. Świetnym przykładem na to zjawisko jest wprowadzenie na rynek długopisów 3D. Te niewielkie gadżety dają nam możliwość rysowania różnego rodzaju obiektów w trójwymiarze. Za pomocą tego niepozornego urządzenia jesteśmy w stanie namalować wieże Eiffla lub ulubioną postać z bajki naszego dziecka ciesząc się później nową zabawką. Producenci zauważając ogromne zainteresowanie konsumentów gadżetem wyprodukowali szereg modeli, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Z tego powodu dość trudno jest zdecydować, jaki długopis 3D wybrać, by najbardziej odpowiadał naszym wymaganiom. W poradniku zamieściliśmy więc kilka rad, które z pewnością pomogą Ci w dokonaniu idealnego zakupu.

Sposób modelowania – jaki długopis 3D jest najlepszy?

Do niedawna na rynku funkcjonował tylko jeden rodzaj długopisów 3D. Jego praca polegała na roztapianiu wkładu przy pomocy specjalnej technologii (Fused Deposition Modeling). W tego typu modelach używano głównie 2 rodzaje plastikowych nitek: ABC lub PLA o grubości ok. 1,75 mm. Aby rozpocząć rysowanie należało jedynie włożyć tworzywo w odpowiedni otwór w długopisie, aby po kilku chwilach cieszyć się wypływającym z rysika plastikiem. Z biegiem czasu producenci udoskonalili produkt o regulację temperatury oraz szybkości wycieku. Taka funkcja znacznie ułatwia pracę gadżetem i pozwala na precyzyjne nakładanie kolejnych warstw tworzywa.

Nowością wśród długopisów 3D są urządzenia fotopolimerowe. Materiałem służącym do rysowania obiektów nie jest plastik, a żywica. Z racji dużej podatności na farbowanie, w sklepach znajdziesz surowce w kilkudziesięciu kolorach. Ponadto, do “tuszu” dodawane są różnego rodzaju dodatki, takie jak substancje zapachowe, magnetyczne czy luminescencyjne. Niestety, ten rodzaj urządzeń wciąż jest bardzo mało popularny i posiada kilka wad. Żywica nie jest podgrzewana, dlatego też możesz mieć trudności z nałożeniem poszczególnych warstw. Poza tym produkt jest bardzo drogi, co sprawia, że konsumenci chętniej sięgają po długopis z systemem FDM.

 

Rodzaj plastiku

Jak już wspomnieliśmy w standardowych urządzeniach wkład stanowi plastik ABC lub PLA. Na pierwszy rzut oka oba produkty wyglądają bardzo podobnie. Sprzedaje się je zwykle pod postacią cienkich nitek w 1 kg opakowaniach. Zróżnicowane są jednak pod względem składu. Pierwszy z nich – ABC to związek chemiczny łączący w sobie mieszankę akrylonitrylu, butadienu i styrenu. Temperatura topnienia waha się w granicach od 225 st. C do 259 st. C. Jest to bardzo sztywny i wytrzymały materiał. Największą zaletą tego typu plastiku jest jego zdolność do niemal natychmiastowego zastygania. Dzięki temu śmiało możesz pociągnąć pionowe linie bez ryzyka, że konstrukcja złamie się lub przekrzywi.

PLA posiada nieco inny skład. Wyrabiany jest z naturalnych surowców, będących pochodną syntetycznego białka. Jest to przyjazne dla środowiska tworzywo, dlatego też wielu producentów w kampaniach marketingowych namawia konsumentów do wyboru tego typu rozwiązania. Substancja topnieje w temperaturze od 190 st. C do 240 st. C. Plastik jest dość wytrzymały, jednak zdarza się, że pod wpływem mocniejszego nacisku nasz rysunek pęknie lub nieco się przekrzywi. Poza tym stosowanie PLA wymaga nieco więcej wprawy. Konsumenci uważają, że przy nieumiejętnym trzymaniu długopisu materiał przylepia się do rąk, co nie tylko utrudnia pracę, ale również może przyczynić się do zniszczenia obrazka. Zaleca się więc, aby początkujący użytkownicy rozpoczęli ćwiczenia na prostych konturach, stopniowo nakładając kolejne warstwy.

 

Dysza

Najlepszy długopis 3D to taki, który nie tylko umożliwi Ci tworzenie różnego rodzaju figurek, ale również będzie wytrzymały i odporny na działanie wysokiej temperatury. Biorąc pod uwagę fakt, że plastik topi się w ok. 200 st. C warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w mocne podzespoły.

Najważniejszym elementem produktu, który w głównej mierze decyduje o trwałości sprzętu jest dysza. To przez nią wydobywa się bowiem gorąca, płynna masa. Sprawdź więc, z jakiego materiału została ona zrobiona. Najlepszymi opiniami cieszą się nakładki metalowe, ponieważ nie ulegają deformacji pod wpływem działania wysokiej temperatury. W bardziej rozbudowanych zestawach znajdziesz dodatkowe komplety końcówek, które różnią się od siebie średnicą otworu. Taki produkt pomoże Ci narysować przepiękne figurki zdobione nawet najdrobniejszymi elementami.

 

 

Zasilanie

Aby długopisy 3D z plastikowym wkładem mogły działać, muszą zostać podłączone do źródła energii. W zależności od modelu na rynku dostępne są produkty zasilane za pomocą portu USB lub baterii.

Najbardziej rozpowszechnionym sprzętem jest model ładowany przy użyciu kabla. Za podstawową jego zaletę uznaje się ciągłą gotowość do pracy. Wystarczy podpiąć gadżet do komputera i nacisnąć guzik, a proces rysowania rozpocznie się niemal natychmiastowo.

Długopisy z akumulatorami są natomiast bardziej mobilne. To oznacza, że możemy pracować nimi nie tylko będąc blisko komputera, ale również w szkole, pracy czy w restauracji. Należy jednak pamiętać o systematycznym ładowaniu urządzenia. W przeciwnym razie długopis może się wyłączyć  w najmniej oczekiwanym dla nas momencie.

 

Długopisy 3d w dobrych cenach

Najtańszy długopis 3D o dobrych parametrach kupisz już za niecałe 200 zł. Jest to niewielki gadżet, którym będziesz w stanie stworzyć podstawowe figury. Jeśli zależy Ci jednak na produkcie z najwyższej półki, musisz przygotować się na wydatek nawet 500 zł.

 

 

Najlepsze długopisy 3D w 2020 roku

 

Znalezienie dobrego modelu, często wymaga wielu testów. Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas, przygotowaliśmy ten oto ranking długopisów 3D, w którym przedstawiliśmy 5 nowoczesnych produktów, na które warto zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

Sunen 3D 3Doodler 2.0 

 

Model Sunen 3D 3Doodler 2.0 Create to dobry długopis 3D, który służy do konstruowania obiektów przestrzennych. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt, który gwarantuje wygodną pracę.

Urządzenie posiada ulepszony napęd sterowania, który zapewnia szybszy efekt pracy. Wykonywane figury są znacznie dokładniejsze. Równocześnie sam system sterowania jest uproszczony. Dysza również została wzmocniona, przez co lepiej przewodzi temperaturę. Sprawia to, że wkład wysuwa się o 30% szybciej niż w innych produktach tego typu. Głowica została wykonana z mieszanki wytrzymałych materiałów, przez co jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. W czasie pracy długopis rysuje podgrzanym tworzywem ABS oraz PLA w 5 kolorach.

Powodem popularności modelu jest nie tylko stosunkowo atrakcyjna cena, ale również specjalny kształt. Sprawia to, że długopis wygodnie leży w dłoni, co gwarantuje swobodny ruch dłonią. Konsumenci docenili możliwości edukacyjne zabawki, gdyż pomaga ona lepiej zrozumieć konstrukcję brył na zajęciach geometrii.

Produkt 3Doodler Create Długopis 3D jest zasilany sieciowo. Do modelu pasują filamenty o średnicy 3 mm. Prędkość druku sprzętu wynosi 10 mm/s.

Zalety
Innowacyjny system napędowy:

Długopis wyposażono w nowoczesny system napędowy, który zapewnia lepszą regulację temperatury, zmniejsza tarcie, a poza tym poprawia stabilność.

Przezroczysta pokrywa:

Ponieważ pokrywa modelu jest przezroczysta i zdejmowana, umieszczony wewnątrz wkład jest doskonale widoczny, łatwo się go też wymienia.

Wzmocniona dysza:

Dysza długopisu nie jest podatna na uszkodzenia, dlatego nawet intensywna eksploatacja nie przyczyni się do zbyt szybkiego zniszczenia produktu.

Prosty system sterowania:

Obsługa modelu jest niezwykle prosta - aby wysunąć lub zatrzymać wkład, wystarczy jedno kliknięcie.

Akcesoria w zestawie:

Poza długopisem, w komplecie otrzymujemy też 2 zestawy wkładów (po 25 sztuk w każdym), jak również inne, równie przydatne akcesoria: narzędzie odblokowujące, zasilacz, klucz do dyszy i mini-śrubokręt.

Wady
Źle leży w dłoni:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt wyślizguje się z dłoni i przez to jest mało komfortowy w użytkowaniu (zwłaszcza w przypadku dzieci).

 

 

 

 

ART Wooler 3D Slim

 

Magiczne pióro drukujące ART Wooler 3D Slim to urządzenie, które pozwoli Ci na rysowanie w trzech wymiarach. Może stanowić doskonały prezent dla osoby pasjonującej się rysunkiem.

Produkt wykonano z tworzywa cechującego się wysoką odpornością na uszkodzenia, dlatego możemy mieć pewność, że sprzęt będzie nam służył przez długi czas. Bez problemu wytrzymuje on działanie wysokiej temperatury, jaka jest wytwarzana podczas drukowania 3D.

Model sprzedawany jest w zestawie z zasilaczem, ale możemy go też podładować z powerbanku. Obsługuje filament o średnicy 1, 75 mm i ma system jego automatycznego ładowania. Pracę znacznie ułatwia wyświetlacz LCD podający temperaturę pracy, która jest regulowana w zakresie od 130 st. C do 240 st. C. Regulacji podlega też szybkość wydruku.

Zestaw oprócz pióra i zasilacza zawiera pakiet startowy filament – 3 kolory po 3 m, więc od razu po zakupie możemy korzystać z długopisu. Prezentowany model zyskał szerokie uznanie konsumentów. Uważany jest za solidny, łatwy w obsłudze i pozwalający uzyskać świetne efekty.

Model ART Wooler 3D Pen ma dyszę o średnicy 0,6 mm. Ten dobry długopis 3D do 150 zł jest zasilany sieciowo. Temperatura pracy produktu mieści się w zakresie od 130 st. C do 240 st. C.

Zalety
Zapewnia świetną zabawę:

Długopis możemy bez przeszkód kupić sobie lub swojemu dziecku, gdyż gwarantuje dobrą zabawę przez wiele godzin. Co ważne, model rozwija kreatywność i umożliwia stworzenie ciekawych, niepowtarzalnych projektów.

Kolorowe wkłady:

Do zestawu dołączono kolorowe wkłady filamentów, długość każdego z nich wynosi 3 m. Możemy więc tworzyć rozbudowane, różnobarwne konstrukcje.

Regulacja szybkości wydruku:

Z uwagi na to, że możemy samodzielnie decydować o szybkości wydruku działanie długopisu łatwo dostosujemy do swoich potrzeb.

Dobra jakość wykonania:

Produkt powstał z solidnych materiałów i jest dobrze wyprofilowany, co pozwala na pewny chwyt. Ponadto model posiada stosowne certyfikaty i nadaje się na prezent dla maluchów.

Wady
Niejasna instrukcja obsługi:

Do długopisu dołączono instrukcję obsługi, jednak jest napisana nie do końca zrozumiałym językiem.

 

 

 

 

Savio DRP-040 C 

 

Ręczna drukarka 3D SAVIO DRP-040 z zestawem filamentów PLA 3 x 3m to produkt, który uważany jest za solidny i wydajny. Ze względu na łatwy system obsługi oraz spory, wyraźny wyświetlacz mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. To doskonała propozycja na prezent dla dziecka, które kocha rysowanie, jak również dla osoby dorosłej kochającej bawić się rysunkiem.

Szerokość produktu to 215 mm, a jego wysokość to 170 mm. Jednocześnie model jest lekki, co również ułatwia rysowanie. Obsługuje on trzy technologie druku 3D – FDM, FFF i PJP. Zestaw oprócz długopisu, zasilacza i filamentów zawiera podstawkę ułatwiającą przechowywanie sprzętu.

Zakres temperatur pracy urządzenia to od 160 st. C do 230 st. C, co zwiększa nasze możliwości, jeśli chodzi o jego wykorzystanie. Opinie o długopisach 3D tej marki są bardzo pochlebne. Produkt ceniony jest za solidne wykonanie, łatwy system obsługi oraz to, że zapewnia dziecku dużo zabawy.

Długopis Savio 3D DRP-040 pracuje w temperaturze od 160 st. C do 210 st. C. Sprzęt jest zasilany sieciowo, a średnica dyszy wynosi 0,7 mm. Do modelu pasują filamenty ABS oraz PLA.

Zalety
Wyświetlacz LCD:

Długopis jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który znacząco ułatwia obsługę produktu, a w szczególności regulację prędkości druku i temperatury pracy.

Duży zestaw akcesoriów:

W skład dołączonych do kompletu akcesoriów wchodzi: podstawka biurkowa, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim oraz filamenty PLA w 3 kolorach (o długości 3 m każdy).

Lekkość:

Mimo zaawansowanych technologii sprzęt jest lekki, w efekcie czego mogą się nim bawić także dzieci (od 8. roku życia). Zabawa z długopisem może trwać nawet kilka godzin, gdyż produkt dobrze leży w dłoni.

Wady
Podatny na uszkodzenia korpus:

Korpus modelu powstał z plastiku, dlatego musimy uważać, aby go nie uszkodzić. Po dłuższym czasie użytkowania na obudowie mogą pojawić się zarysowania lub przetarcia.

 

 

 

 

Goclever 3D Printer Invention

 

Długopis Goclever 3D Printer Invention to produkt, który idealnie nadaje się na prezent dla dzieci, jak i dorosłych. Produkt pozwala na rozwijanie swojej wyobraźni i kreatywności poprzez tworzenie różnych konstrukcji 3D. Na korpusie modelu znajduje się niewielki wyświetlacz LCD, który pokazuje nam temperaturę wkładu oraz inne ustawienia pracy.

Sprzęt jest zasilany sieciowo, a jego dokładne wymiary to: szerokość – 3,1 cm, długość – 18,4 cm oraz głębokość – 4,6 cm. Produkt ma dyszę o średnicy 0,7 mm. Temperatura pracy długopisu mieści się w zakresie od 160 st. C do 250 st. C. W przypadku opisywanego modelu możemy zastosować filamenty PLA lub ABS.

Z opublikowanych w Internecie opinii konsumentów wynika, że produkt marki Goclever jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Długopis jest lekki i dobrze wyprofilowany, dlatego nie wyślizguje się z dłoni podczas użytkowania. Co więcej, przedstawiony model pozwala na stworzenie biżuterii, zabawek, pomocy naukowych, a także przestrzennych rysunków. To świetna propozycja dla studentów architektury i rysunku.

Goclever 3D Printer Invention to długopis 3D z dyszą o średnicy 0,7 mm. Do produktu pasują filamenty ABS i PLA. Sprzęt pracuje w temperaturze od 160 st. C do 250 st. C i jest zasilany sieciowo.

Zalety
Nie wymaga dostępu do komputera:

Jedną z największych zalet długopisu jest to, że nie wymaga dostępu do komputera. Aby móc tworzyć konstrukcje 3D, musimy tylko podłączyć produkt do dołączonego do zestawu zasilacza.

Poręczność:

Model jest lekki i poręczny, dlatego świetnie leży nawet w małych, dziecięcych dłoniach.

Rozwija zdolności manualne:

Z pomocą długopisu możemy rozwinąć swoją kreatywność, a także zdolności manualne. Z tego względu jest to doskonały gadżet dla studentów rysunku bądź architektury.

Wady
Kłopotliwa regulacja temperatury:

Według niektórych konsumentów ustawienie odpowiedniej temperatury pracy jest trudne i wymaga dużo cierpliwości.

Brak filamentów w zestawie:

Musimy samodzielnie dokupić pasujące do modelu filamenty, a ich znalezienie nie zawsze jest proste.

 

 

 

 

3Doodler Create 

 

Jeśli szukasz długopisu 3D, który zachwyci wszystkich designem, zwróć uwagę na 3Doodler Create. Jest to piękne urządzenie dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach, z którym tworzenie rysunków będzie przyjemnością. Nie jest to najtańszy model, ale wiele osób uważa, że warto w niego zainwestować, bo jest nie tylko ładny, ale też wygodny i solidny.

Prosty i intuicyjny system sterowania znacznie ułatwia nam dostosowanie długopisu do naszych potrzeb. Wkłady wymienia się szybko i bezproblemowo. Regulacja temperatury oraz stabilność pozwalają nam uzyskać lepsze efekty.

Urządzenie jest wyposażone w oświetlenie typu ambient light. Zestaw zawiera zasilacz, narzędzie odblokowujące, śrubokręt oraz klucz do dyszy. Poza tym do kompletu dołączono dwa zestawy wkładów – ABS i FLEXY, więc od razu po zakupie możesz korzystać ze sprzętu.

Z pomocą produktu 3Doodler Create możemy stworzyć przestrzenne konstrukcje, a także biżuterię czy proste zabawki. Do długopisu pasują filamenty ABS i PLA o średnicy 3 mm. Prędkość druku modelu wynosi 10 mm/s.

Zalety
Bezpieczne użytkowanie:

Produkt posiada certyfikaty potwierdzające wysoką jakość wykonania. Mimo że długopis pracuje w wysokiej temperaturze, obudowa nie nagrzewa się, dlatego z pewnością się nie poparzymy.

Oświetlenie:

Model wyposażono w oświetlenie typu ambient light, które współpracuje z układem sterowania. Przez to możemy użytkować sprzęt wieczorem, gdyż doskonale widzimy projekt, nad którym pracujemy.

Wady
Kłopotliwa wymiana wkładu:

Aby wymienić wkład, trzeba zdjąć pokrywę, co może okazać się kłopotliwe. Należy przy tym uważać, aby nie uszkodzić długopisu.

Brak podstawki na biurko:

W komplecie nie ma specjalnej podstawki na biurko, dlatego należy zachować ostrożność podczas odkładania rozgrzanego sprzętu, aby nie zniszczyć przypadkowo blatu. Najlepiej dokupić podstawkę samodzielnie.

 

 

 

 

Jak działa długopis 3D?

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości, jaki długopis 3D jest polecany dzieciom i dorosłym, nie tylko do zabawy. Sprzęt ten cieszy się coraz większą popularnością, ale nie wszyscy jego użytkownicy są w stanie wyjaśnić, jak działa. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 

Z czego zbudowany jest długopis 3D?

Długopis 3D swoim wyglądem niewiele różni się od zwykłych przyborów do pisania. Jest on jednak znacznie bardziej zaawansowany technologicznie. Modele 3D wewnątrz korpusu nie mają atramentu do pisania, tylko wkład z plastiku. Specjalny mechanizm podgrzewa go do wysokiej temperatury, w efekcie czego się topi. W górnej części długopisu znajduje się gniazdo zasilacza oraz zasobnik na tworzywo drukujące określane mianem filamentu. Na korpusie sprzętu możemy zauważyć niewielki wyświetlacz LCD, przyciski służące do kontrolowania temperatury podgrzewania wkładu i do cofania filamentu (ewentualnie zmiany, jeśli w środku jest ich kilka). Pozostałe elementy budowy długopisy to: sterownik szybkości drukowania, wskaźnik zasilania i gotowości do pracy, przycisk ładowania filamentu, a także głowica z dyszą drukującą.

 

Jak działa długopis 3D?

Znając już budowę długopisu 3D z łatwością zrozumiemy sposób jego działania. Nie jest on zbyt skomplikowany. Jak już wspomnieliśmy, wewnątrz sprzętu znajduje się tworzywo drukujące w formie wkładu. Kiedy mechanizm podgrzeje je do odpowiedniej temperatury (zazwyczaj ok. 200 st. C), zaczyna się topić i płynny filament można wysunąć z głowicy z dyszą. Z uwagi na swoje właściwości wkład stosunkowo szybko zastyga w powietrzu. To pozwala nam na tworzenie różnych przestrzennych kształtów i figur.

 

Bezpieczeństwo użytkowania długopisu 3D

Bardzo często gadżety, takie jak długopisy 3D są traktowane jako doskonała zabawka dla dzieci. Co prawda mogą one rozwijać kreatywność i manualne zdolności pociech, jednak większość tego typu produktów jest odpowiednia dla dzieci w starszym wieku, od 12. roku życia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, filament jest rozgrzewany do wysokiej temperatury, w związku z czym końcówka długopisu także może się nagrzewać. Niemniej jednak sprzęty 3D są skonstruowane w taki sposób, aby do minimum zmniejszyć ryzyko poparzenia się podczas zabawy.

 

 

W instrukcji obsługi długopisów 3D można znaleźć informację o tym, że długotrwałe wdychanie oparów powstających podczas topienia filamentu może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Z tego powodu powinniśmy używać sprzętu w pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Przed rozpoczęciem zabawy najlepiej jest otworzyć okno, aby zapewnić sobie stały dopływ świeżego powietrza. Inaczej po dłuższym czasie możemy narazić się na podrażnienie dróg oddechowych, a nawet reakcję alergiczną skóry.

 

Jak posługiwać się długopisem 3D?

Początkowo używanie długopisu 3D może wydawać się nieco kłopotliwe i nie od razu stworzymy efektownie wyglądające budowle czy figury. Z czasem jednak z pewnością dojdziemy do wprawy i zaczniemy tworzyć coraz bardziej fantazyjne kształty. Najpierw warto naszkicować na kartce kształt, a później odrysować go długopisem. Z kilku powstałych w ten sposób części możemy stworzyć przestrzenną figurę, którą połączymy także przy pomocy roztopionego filamentu.

Możliwości zastosowania długopisów 3D tak naprawdę są ograniczone głównie przez naszą wyobraźnię. Mając taki sprzęt możemy wykorzystać go na wiele różnych sposobów. To wyjątkowo ciekawy gadżet, który jest idealny dla osób chcących rozwijać swoje zdolności plastyczne. Produkt ten może nam się przydać także podczas naprawiania przedmiotów wykonanych z plastiku.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Media-Tech Spaceman 3D Pro

 

Nowoczesny długopis 3D Media-Tech Spaceman 3D Pro to produkt, który pozwala przemienić płaskie, dwuwymiarowe rysunki wykonywane w zeszycie w przestrzenne obiekty. Przy pomocy prezentowanego modelu dzieci, jak i dorośli mogą samodzielnie konstruować zabawki lub figurki, co pozwala na rozwój kreatywności.

Ta ręczna drukarka szczególnie sprawdzi się podczas nauki geometrii, gdyż przy jej pomocy wytworzymy bryły, co ułatwi nam wykonywanie obliczeń. Model wykonuje wydruk przy pomocy 2 typów tworzyw: PLA i ABS. Są one dość wytrzymałe. Waga długopisu nie przekracza 65 g, a do tego jego kształt został tak wyprofilowany, by dopasować się do kształtu dłoni. Gwarantuje to pewny chwyt i wygodne prowadzenie.

Przy zakupie każdy konsument otrzymuje drukarkę 3D, zasilacz do niej oraz filament (tworzywo do druku) w 3 kolorach.  Model wyposażono również w wyświetlacz LCD, który ułatwia nawigację i wybór parametrów pracy. Poza tym użytkownik będzie mógł szybko ustawić temperaturę topnienia materiału, co ułatwi konstruowanie obiektów. W przypadku PLA waha się ona między 160 st. C a 250 st. C, a w ABS występuje w przedziale od 210 st. C a 235 st. C. Przy pomocy wyświetlacza ustawisz też tempo pracy. Produkt ceniony jest właśnie za możliwość regulacji oraz system obsługi.

 

 

Jaki długopis 3D 3Doodler wybrać?

 

Długopisy 3D to idealny gadżet dla każdego, kto lubi rysować. Z pomocą takiego produktu możemy wyjść poza granice kartki papieru i tworzyć skomplikowane trójwymiarowe konstrukcje. Długopisy 3D są stosunkowo nowym gadżetem, więc wciąż są ulepszane. Podążanie za każdą nowością technologiczną może być trudne. Dlatego na spokojnie przeczytaj nasz artykuł, który zapozna Cię z kilkoma wskazówkami na temat wyboru odpowiedniego dla Ciebie długopisu 3D. Znajdziesz tu również 3 ciekawe propozycje.

3Doodler to firma, która profesjonalnie zajmuje się produkcją długopisów 3D. W jej ofercie znajdziesz więc specjalne długopisy przeznaczone dla dzieci, a także dla dorosłych. Oprócz tego 3Doodler produkuje także różnokolorowe wkłady, które możesz dokupić osobno.

Wybór odpowiedniego długopisu 3D może przysporzyć Ci trochę kłopotu. Zacznijmy więc od początku. Istnieją dwa rodzaje wkładów: te wykonane z PLA i te wykonane z ABS. Oba materiały to tworzywa sztuczne, lecz jest pomiędzy nimi znacząca różnica. Długopisy z wkładami PLA są bardziej przyjazne dla środowiska. Wkłady PLA wymagają również mniejszej temperatury topnienia (około 200 st. C.). Inne modele mają wkłady ABS. Chociaż mają wyższą temperaturę topnienia, to charakteryzują się one szybkim zastyganiem oraz tym, że pozwalają stworzyć mocną konstrukcję. Wiele osób uważa, że najlepsze długopisy 3D 3Doodler mają w zestawie kilka wkładów, dobrze jeśli są to dwa różne typy filamentów, bo pozwala to wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Długopisy 3D mogą być zasilane na dwa sposoby: akumulatorowo i sieciowo. Modele akumulatorowe są zazwyczaj trochę cięższe, lecz nie na tyle, abyś nie mógł nimi swobodnie manewrować. Są one za to bardziej mobilne, a więc możemy je ze sobą zabrać, gdziekolwiek chcemy. Jeżeli chodzi o modele sieciowe, to wymagają one podłączenia do komputera poprzez kabel USB. Jednak nie rozładują się nagle w trakcie pracy.

Po zapoznaniu się z wieloma opiniami zauważyliśmy, że najlepszy długopis 3D 3Doodler w 2020 roku ma starannie wykonaną dyszę. Najlepiej, by element ten był metalowy. Możesz być wtedy pewien, że pod wpływem temperatury końcówka długopisu nie zniszczy się i produkt posłuży nam przez długi czas.

 

 

Długopisy 3D 3doodler – ranking

 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE 

 

Sunsen 3Doodler 3DRCRE to długopis 3D, który pozwoli Ci na stworzenie biżuterii, małych dekoracji lub modeli architektonicznych. Do zestawu dołączono również 100 wzorów, które z pewnością zainspirują Cię do narysowania wielu ciekawych przedmiotów, a w rezultacie użytkowanie długopisu Cię nie znudzi.

Jest to produkt zasilany sieciowo. Obsługa modelu nie jest trudna. Wystarczy podłączyć go do gniazdka, chwilę poczekać, a następnie umieścić w nim wkład i zacząć rysować. Długopis ma funkcję zmiany prędkości drukowania. W efekcie możemy samodzielnie dopasować prędkość do naszych preferencji. Do zestawu dołączono 25 wkładów wykonanych z ABS, czyli z bardzo wytrzymałego plastiku, który zastyga w kilka sekund po narysowaniu konturu.

Aby uruchomić długopis, wystarczy wcisnąć guzik na jego obudowie. W celu zatrzymania wkładu powinniśmy ponownie wcisnąć widoczny guzik. Podwójne wciśnięcie sprawi, że wkład cofnie się do środka. Pokrywa jest zdejmowana, więc oczyszczenie długopisu z pozostałości wkładu jest bardzo proste.

Metalowa dysza produktu jest starannie wykonana i rzadko ulega awarii. Drukowanie przebiega bardzo szybko i sprawnie. To właśnie dlatego prezentowany długopis jest bardzo często wybierany. Użytkownicy cenią sobie prostą obsługę produktu oraz solidnie wykonaną obudowę.

 

 

 

 

3Doodler Start Essential Pack 

 

Chcielibyśmy zaprezentować 3Doodler Start Essential Pack. Prezentowany długopis został zaprojektowany z myślą o dzieciach. Może to być więc idealny prezent dla malucha na święta lub na jego urodziny. Jest to bezpieczny produkt dla dziecka.  Wkład długopisu jest ciepły, ale nie gorący. Dlatego maluch się nie poparzy.

Do zestawu zostało dołączone 46 wkładów, po 6 z każdego koloru. Są one wykonane z PLA, czyli materiału, który nie jest toksyczny. Pociecha może więc dotykać oraz bawić się tym, co stworzyło. Długopis ma akumulator, który ładuje się z pomocą kabla USB.

Bez podłączenia urządzenie działa około godziny. Produkt waży jedynie 91 g, więc dziecko nie będzie miało problemu, aby trzymać go w ręce. Oprócz tego ten długopis 3D 3Doodler w dobrej cenie ma dobrze wyprofilowaną obudowę. Szybkość drukowania wynosi 10 mm/s. Kształty pojawiają się więc bardzo szybko, a cały, prosty rysunek może być stworzony w przeciągu kilku minut. Długopis wygląda bardzo atrakcyjnie, więc z pewnością zachęci dziecko do zabawy.

Obsługa modelu jest łatwa. Na obudowie znajdziemy tylko jeden przycisk, który służy do wysuwania oraz zatrzymywania wkładu. Po minucie długopis jest gotowy do działania. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup długopisu są bardzo zadowoleni. Chwalą oni dołączony do niego mocny kabel USB oraz dużą ilość wkładów. Rodzice doceniają również fakt, że długopis jest bezpieczny dla dziecka.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

8
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KrisZespół NRKrzysztofKrzysieknajlepszerankingi.pl Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Agnieszka
Guest
Agnieszka

Moim zdaniem w rankingu jest błąd: jest albo 3Doodler Create albo 3Doodler 2.0.
Nie ma natomiast modelu 3Doodler 2.0 Create. Na dodatek w opisie obydwu wersji długopisów wstawili Państwo zdjęcie tego samego modelu: 3Doodler Create.
Odsyłam do strony: http://upwards.the3doodler.com/3doodler-create-vs-2-0/

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zwrócenie uwagi na błędne informacje. Już poprawiamy.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Grzegorz
Guest
Grzegorz

Ranking tworzony przez osoby nie mający styczności ze sprzętem, ani nie tworzące w 3D. Nie wystarczy analiza parametrów i tekstów zamieszczanych przez innych.

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Czy były Pan w stanie udzielić sugestii, jakie jeszcze informacje powinny znaleźć się w opisie produktów?

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Krzysiek
Guest
Krzysiek

Sprawdźcie sobie Długopis 3d metalowy i nie piszcie sponsorowanych artykułów…
Jest o wiele cieńszy i lepiej się go trzyma. Ma 6 poziomów prędkości i obsługuje wszystkie filamenty PLA/ABS. regulowana temperatura.

Krzysztof
Guest
Krzysztof

Można prosić o model ?

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Prosimy jeszcze o podanie dokładnej nazwy produktu do weryfikacji.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Kris
Guest
Kris

Pytanie: mam Goclever 3D Printer Invention od kilku dni (prezent dla dziecka) i mam problem w trakcie używania w pewnej chwili przestaje wypływać filament; oczekiwanie przez chwilę bo może brak właściwej temperatury nie jest rozwiązaniem; z reguły rusza po usunięciu wkładu i powtórnym załadowaniu. O co chodzi?

DMCA.com Protection Status