Głośniki Bluetooth ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Głośnik Bluetooth – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Celem Twoich poszukiwań jest najlepszy głośnik Bluetooth w 2021 roku, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Być może nie masz pojęcia, na jakie cechy takich produktów zwracać uwagę? Jeśli Twoja odpowiedź na postawione przez nas pytania brzmi „tak”, zajrzyj już teraz na naszą stronę. Specjalnie dla Ciebie podjęliśmy się analizy setek opinii wydawanych przez konsumentów, którzy zakupili i wypróbowali już możliwości takich głośników. Okazuje się, że najlepszym z nich jest model JBL Charge 2+. Jest on odporny na zachlapania, dlatego może okazać się przydatny w wielu różnych miejscach, także na zewnątrz. To urządzenie wyróżnia się unikatowym, bardzo nowoczesnym designem, jak również bardzo wysoką jakością płynących z niego dźwięków. Jeżeli jednak ten głośnik nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań, przyjrzyj się bliżej modelowi Denon Envaya Mini. On także jest wodoodporny, a do tego niezwykle kompaktowy, przez co można go zabrać ze sobą wszędzie. Poza tym ten produkt doskonale się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki głośnik Bluetooth kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Głośniki bezprzewodowe stają się coraz bardziej powszechne w użyciu. Ze względu na sposób komunikacji można takie głośniki podzielić na te z komunikacją NFC, Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. W tym poradniku zajmiemy się głośnikami Bluetooth i postaramy się pomóc wszystkim tym, którzy zastanawiają się, jaki głośnik Bluetooth wybrać.

Rodzaje głośników Bluetooth

Na ogół głośnik przenośny kojarzy się nam z jakimś malutkim urządzeniem, tymczasem obok małych głośników przenośnych w tym segmencie mamy również duże głośniki przenośne, a także stacje dokujące.

Zaletą małych głośników przenośnych, jest właśnie ich wielkość. Są to urządzenia, które możesz nosić ze sobą i w razie potrzeby podłączasz go do odtwarzacza, którym może być na przykład telefon. Ze względu na swoją mobilność, powinny być wykonane z trwałego tworzywa. Takie małe głośniki mogą być najróżniejszej jakości, od bardzo słabej, po takie, które są wodo i pyłoodporne.

Duże głośniki przenośne, można również używać, jako przenośne (często posiadają specjalną rączkę ułatwiającą przenoszenie), nie mniej jednak takie modele już się nie zmieszczą się w kieszeni, bo waga ich to kilka do kilkunastu kilogramów. Oferując większe wymiary, taki głośnik również ma lepszą bazę dla jakości dźwięku. Nie ma przy tym znaczenia, w jakiej pozycji głośnik pracuje, w każdej potrafi zapewnić solidną dawkę decybeli.

Natomiast stacje dokujące, to sprzęt dedykowany do konkretnego nadajnika. Na przykład dla laptopa, czy iPoda. Często też stacje dokujące są adresowane do sprzętu konkretnej firmy i nie współpracują z inną. Pod względem funkcjonalności są niemal identyczne, jak głośniki przenośne. Ale są też modele, które służą zwiększeniu możliwości laptopa, pozwalają na podłączenie dużej ilości sprzętu peryferyjnego, mają dysk twardy, ale nie mają głośników! Zatem ostrożnie przy kupowaniu stacji dokującej, która ma służyć, jako przenośny głośnik. Nie znaczy to jednak, że wszystkie stacje dokujące z dużą ilością funkcji nie posiadają głośników.

 

Zasilanie

Tu również mamy różnorodność. Przy zasilaniu sieciowym trochę idea przenośnego głośnika upada, bo co prawda głośnik możesz zabrać ze sobą, ale nie użyjesz go bez źródła prądu. Zatem, aby Twój głośnik Bluetooth pracował musisz podłączyć go do gniazdka.

Urządzenia zasilane akumulatorowo na jednym ładowaniu mogą grać od kilku do kilkunastu godzin. Najwięcej modeli mieści się w przedziale 7 – 10 godzin. Ładowanie za to trwa od 2 do 7 godzin. Zatem decydując się na głośnik akumulatorowy, warto zapoznać się z rodzajem akumulatora, bo różnice w czasie ładowania i pracy mogą być spore.

Głośniki Bluetooth również mogą być zasilane przez port USB. Zasilanie może się odbywać bezpośrednio z laptopa, czy tabletu, ale też za pośrednictwem ładowarki podłączonej do gniazdka. To, jaki jest dla Ciebie najlepszy głośnik Bluetooth i jakie ładowanie będzie najbardziej odpowiednie musisz zdecydować na podstawie oczekiwań, jakie masz w stosunku do takiego urządzenia.

 

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to parametr, który odpowiada za wysokie i niskie tony. Dolna granica słyszalności dorosłego człowiek waha się od około 20 Hz. Dlatego nie będzie błędem, jeśli za dolną granicę przyjmiemy tę właśnie wartość. Nie mniej jest to już wartość dla audiofila i konesera dźwięku i przeważnie głośniki Bluetooth na dosięgają tej wartości.  Większość ich bowiem ma dolne przenoszenie pasma zaczynające się od 80 Hz. Górna granica pasma przenoszenia powinna oscylować w okolicach 20 kHz, co też jest górną granicą słyszalności dla człowieka.

 

Moc głośnika

Jest to wartość, która decyduje o tym ile decybeli z głośnika otrzymamy. Ze względu na niewielkie rozmiary, małe głośniki Bluetooth dysponują mocą około 10 W, moc rzędu 20 W to rzadkość. Duże głośniki mogą dysponować mocą 40 – 50 W, a nawet 80 W i więcej. Moc zawsze idzie w parze z wielkością, więc jeśli zdecydujesz się na zakup 8 kilogramowego głośnika, możesz liczyć na dużą moc.

Producenci podają moc różnie ją oznaczając. Na przykład parametr PMPO (Peak Music Power Output), to maksymalna moc, jaką głośnik jest w stanie wyemitować, a po jej przekroczeniu ulega uszkodzeniu. Taką moc uzyskuje się jedynie w warunkach laboratoryjnych i nie należy brać jej pod uwagę przy zakupie. Natomiast RMS (Root Mean Square), to parametr, który oznacza moc skuteczną, czyli taką, przy której głośnik nie ulegnie uszkodzeniu i ten parametr należy brać pod uwagę przy zakupie sprzętu.

Wyposażenie dodatkowe

Jak każde urządzenie elektroniczne głośnik Bluetooth może posiadać szereg elementów wyposażenia dodatkowego. Najczęściej jest to wbudowana pamięć do przechowywania plików audio na urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pewnym stopniu będziesz uniezależniony od odtwarzacza. Często też głośnik posiada takie funkcje, jak radio FM, zegarek z budzikiem, czy mikrofon pozwalający używać głośników, jako zestawu głośnomówiącego. Większe modele mogą posiadać ekran LCD, choć jeszcze nie jest to zbyt powszechna opcja.

Za to powszechnie większe modele są wyposażone w pilota. Jeśli Twój głośnik Bluetooth będzie wyposażony w equalizer, to będziesz mógł zmieniać barwę odtwarzanej muzyki. Natomiast efekty LED mogą wspomóc Twoją imprezę efektownym światłem, choć jest to funkcja, która znacznie skraca czas pracy na jednym ładowaniu.

 

Głośniki Bluetooth w dobrych cenach

Najtańsze, małe modele głośników Bluetooth o mocy 3 W można nabyć już za cenę od 50 złotych. Są to jednak modele z niższej półki cenowej i jakościowej. Jeśli interesuje Cię dobry głośnik Bluetooth, to proponujemy te kosztujące ok. 400 zł. Są to już dobre jakościowo sprzęty i dysponują przyzwoitą jakością. Taki głośnik może już oferować odtwarzanie przez 10 godzin na jednym ładowaniu. Najdroższe, najbardziej zaawansowane modele to koszt 800 – 1000 złotych. Głośniki takie oferują czysty dźwięk, mocne basy, a także wiele dodatkowych funkcji.

 

 

Najlepsze głośniki Bluetooth w 2021 roku

 

Gdy organizujemy imprezę w plenerze, często problemem jest brak głośników, które pozwoliłyby na odtworzenie muzyki. Gdy przyjęcie odbywa się w pobliżu domu, nie stanowi to problemu, ale gdy w najbliższej okolicy nie ma gniazdka, wtedy możemy najwyżej odtworzyć muzykę z telefonu. Jak wiadomo efekt nie jest tak dobry, jak w przypadku dobrego sprzętu nagłaśniającego. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników Bluetooth w 2021 roku, które umożliwią nam odsłuch w dowolnym miejscu.

 

Nasze zalecenia

 

JBL Charge 2+

 

1-jbl-charge-2JBL Charge 2+ to nasza pierwsza propozycja. Ten bezprzewodowy, odporny na zachlapania głośnik Bluetooth, działa również jako stacja dokująca. Użytkownicy tego produktu docenili jego potężne brzmienie i niepowtarzalny wygląd. Wyposażony jest w pojemny akumulator, a dzięki wbudowanemu USB doładuje nam inne urządzenia przenośne. Ogromną zaletą produktu jest odporna na zachlapania konstrukcja.

Dzięki niej możemy używać tego sprzętu nawet przy basenie lub w deszczu. Model ma dwa wbudowane, mocne głośniki oraz dwa subwoofery pasywne, a więc jakość dźwięku jest wyjątkowo atrakcyjna. Dokładnie oddaje głębokie i niskie tony. Zasilanie głośnika to akumulator o pojemności 6000 mAh, umożliwiający do 12 godzin odtwarzania muzyki.

Nie można też zapomnieć, że JBL Charge 2+ jest wyposażony w zaawansowany i czuły mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Ponadto musimy zauważyć, że zewnętrzny hałas i pogłos są skutecznie wyciszane, dzięki układom kompensującym.

Najlepszy głośnik bluetooth w 2021 roku ma nadajnik Bluetooth 3.0 o moc do 4 dBm. Wymiary urządzenia to 79 mm wysokości, 185 mm szerokości i 79 mm głębokości. Dostępny jest w różnych kolorach, w tym czarnym, niebieskim, czerwonym.

JBL Charge 2 to głośnik Bluetooth. Wymiary sprzętu są następujące: wysokość – 79 mm, szerokość -185 mm i głębokość – 79 mm. Urządzenie jest wyposażone w akumulator o pojemności 6000 mAh, co wystarcza na 12 h odtwarzania muzyki.

Zalety
Wodoszczelność:

Prezentowany głośnik jest wodoszczelny. Dlatego też jest niezastąpiony latem podczas wypadu nad morze lub jezioro. Nie musisz obawiać się, że zachlapanie sprzętu spowoduje jego awarię.

Akumulator:

Wśród zalet produktu wymienia się jego pojemny akumulator, który umożliwia nam do 12 godzin odsłuchiwania muzyki. To bardzo dużo w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na polskim rynku.

Moc:

Urządzenie jest wyposażone w mocne głośniki oraz dwa subwoofery pasywne. To za sprawą takich dodatków moc sprzętu jest bardzo duża, a jakość dźwięku naprawdę satysfakcjonująca.

Mikrofon:

Model ten ma mikrofon, który dobrze zbiera dźwięki. Dlatego też głośnik możemy wykorzystać również jako zestaw głośnomówiący.

Design:

Wiele osób wybrało ten głośnik ze względu na jego bardzo atrakcyjny design.

Wady
Bateria wbudowana na stałe:

Osoby, które zakupiły głośnik narzekają, że nie ma w nim możliwości wymiany baterii na nową.

 

 

 

 

Denon Envaya Mini

 

2-denon-envaya-miniLubisz nowoczesną stylistkę, bardzo dobrą jakość dźwięku i ciekawe rozwiązania? Jeśli tak, na pewno spodoba Ci się nasza druga propozycja – Denon Envaya Mini. Jest to niezwykle kompaktowe, wodoodporne, kolorowe urządzenie. Stanowi doskonałe towarzystwo w podróżach, co jest również zasługą mocnego akumulatora, działającego non stop przez 10 godzin.

Wygodnym rozwiązaniem jest też zestaw głośnomówiący z systemem redukcji szumów. Urządzenie ma ciekawy design i dostępne jest z kolorową, materiałową maskownicą, która sprawia, że jest bardziej atrakcyjne. Nie można też zapomnieć, że opinie o głośnikach Bluetooth Denon są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili również fakt, że model Envaya Mini jest wodoszczelny.

Jest to również zasługa wytrzymałość i najlepszej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia.W przypadku sprzętu Denon kwestia jakości stawiana jest na pierwszym miejscu. Niezawodność i bardzo dobre efekty działa to zasługa technologii MaxxAudio oraz podwójnych przetworników.

Nie można też zapomnieć, że strumieniowanie Bluetooth zapewnia łatwiejszy odsłuch, czy oglądanie filmów. Ten dobry i tani głośnik Bluetooth został doceniony przez wielu pasjonatów nowoczesnych rozwiązań.

Denon Envaya Mini to przenośny głośnik Bluetooth, który pracuje na pełnej baterii przez 10 h (czas ładowania to ok. 2,5 h). Urządzenie ma następujące wymiary: szerokość – 210 mm, wysokość – 54 mm i głębokość – 51 mm.

Zalety
Zestaw głośnomówiący:

Głośnik ma wbudowany mikrofon, dlatego może nam służyć jako zestaw głośnomówiący. Warto podkreślić, że urządzenie jest wyposażone w system redukcji szumów, co gwarantuje  nam dobrą jakość rozmów.

Design:

Produkt wyróżnia się atrakcyjnym designem, dzięki któremu zyskał rzeszę zadowolonych użytkowników.

Wodoszczelność:

Ponieważ model ten jest wodoszczelny, nie musimy obawiać się, że po zalaniu wodą lub zachlapaniu dojdzie do awarii, która całkowicie uszkodzi urządzenie.

Wykonanie:

Model ten cechuje solidne wykonanie. Jest on wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli nam upadnie, nie musimy obawiać się o to, że się zepsuje.

Jakość dźwięku:

Bez wątpienia zaletą produktu jest to, że generuje on wysokiej jakości dźwięk.

Wady
Czas pracy na baterii:

Niektórzy użytkownicy głośnika narzekają na to, że urządzenie ma słabą baterię, która szybko się rozładowuje. Już po kilku miesiącach głośnik działa zdecydowanie krócej niż zapewnia producent.

 

 

 

 

JBL Go

 

3-jbl-goJBL Go to trzeci produkt w naszym zestawieniu. Jest to model do 200 zł, zapewniający świetne odtwarzanie plików dźwiękowych. Sprzęt ten ma wbudowany zestaw głośnomówiący, dzięki czemu może być używany w tym charakterze. Jest to urządzenie z technologią Bluetooth, ale łączy się też ze sprzętem, który nie jest w nią wyposażony. Jest to możliwe za pośrednictwem kabla USB. Ponadto znajdziemy tutaj wygodne wejście audio.

Urządzenie ma akumulator pozwalający na 5 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Urządzenie ładuje się dosyć szybko, dzięki czemu może być używane po krótkiej przerwie na ładowanie. Głośnik dostępny jest w aż 8 modnych kolorach – czarnym, czerwonym, szarym, niebieskim fuksji, żółtym, pomarańczowym i turkusowym.

W efekcie bez problemu dobierzemy odpowiedni model do swojego samochodu, biura, pokoju, czy sprzętu audio. Głośnik ma też wbudowany haczyk, dzięki czemu łatwo przypniemy go do smyczy. Oczywiście jest to możliwe ze względu na niewielkie, kompaktowe wymiary i niską wagę, zaledwie 130 g.

W efekcie produkt zyskał uznanie wszystkich zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Ceniony jest nie tylko za rozmiary, ale również za świetną jakość dźwięku.

Produkt JBL Go to jednej z najmniejszych modeli dostępnych na rynku. Waży on zaledwie 130 g. Wymiary produktu to: 68,3 mm x 82,7 mm x 30,8 mm. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo dobry głośnik Bluetooth w atrakcyjnej cenie.

Zalety
Zestaw głośnomówiący:

Głośnik może stanowić zestaw głośnomówiący, wykorzystywany w czasie rozmów telefonicznych. Dobra łączność Bluetooth daje możliwość wykonywania połączeń bez zakłóceń.

Design:

Prezentowany model znajdziemy w sklepach w 8 modnych kolorach. Ze względu na atrakcyjny design zyskał uznanie wielu młodych ludzi.

Haczyk:

Ponieważ ten niewielki głośniczek ma haczyk, możemy go przymocować na smyczy. W ten sposób unikniemy zgubienia sprzętu.

Kompaktowość:

Jest to najmniejszy głośnik w naszym zestawieniu. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary stanowi świetną propozycję dla tych, którzy często podróżują.

Wady
Brak slotu na kartę pamięci:

Ponieważ urządzenie nie ma slotu na kartę pamięci, jego funkcjonalność jest ograniczona.

 

 

 

 

Bose Soundlink Mini II Pearl

 

5-bose-soundlink-mini-ii-pearlGłośnik Bose Soundlink Mini II Pearl to piąta propozycja w naszym zestawieniu, która zapewnia pełny, naturalny dźwięk. To niezwykle lekkie, niewielkie urządzenie ze specjalnym pokrowcem, jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, idealnym w czasie podróży. Wbudowany zestaw głośnomówiący umożliwia nam prowadzenie rozmów bez konieczności odłączania urządzenia.

Nieprzerwany czas działania akumulatora wynosi do 10 godzin, a więc jest to wydajny model, idealny w czasie wycieczek. Wygodnym dodatkiem jest też podstawka ładująca, która usprawnia korzystanie z głośnika. W efekcie nie musimy obawiać się o rozładowanie sprzętu. Ładowarkę sieciową można podłączyć do dołączonej podstawki, lub do głośnika.

Sprzęt ma wejście pomocnicze, dzięki któremu może być obsługiwane również przez urządzenia bez funkcji Bluetooth. Port USB umożliwia natomiast aktualizowanie oprogramowania, a więc nasze urządzenie zawsze będzie kompatybilne z innymi sprzętami z technologią Bluetooth. Produkt został doceniony nie tylko za świetną jakość dźwięku, ale również zasięg komunikacji bezprzewodowej, który wynosi do 9 m.

Głośnik Bose Soundlink Mini II Pearl działa w odległości 9 m od nadajnika, z którym jest połączony. Na pełnym akumulatorze urządzenie działa przez 10 godzin.

Zalety
Podstawka ładująca:

To bardzo wygodne rozwiązanie, które zwalnia nas z regularnego śledzenia stopnia naładowania baterii. Po postawieniu urządzenia na podstawkę ładującą nie musimy martwić się, że rozładuje się w czasie odtwarzania naszej ulubionej piosenki.

Wejście pomocnicze:

Głośnik posiada wejście pomocnicze, czyli port USB, co pozwala na podłączenie urządzeń, które nie są wyposażone w technologię Bluetooth.

Wykonanie:

Konsumenci potwierdzają, że prezentowany model jest bardzo solidny. Dobra obudowa z tworzyw sztucznych jest odporna na uszkodzenia.

Wady
Cena:

Największą wadą produktu jest jego cena. Jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

Stłumione dźwięki:

Osoby używające tego urządzenia zauważają, że ma on dobry bas, ale też niestety tłumi inne dźwięki.

 

 

 

 

Media-Tech MT3145

 

7-media-texh-mt3145Media-Tech Boombox BT MT3145 to ostatnia już propozycja w naszym zestawieniu, gwarantująca dobre odtwarzanie dźwięku. Jest to naprawdę świetny model do 100 zł, zapewniający doskonałe odtworzenie plików muzycznych. Interfejs Bluetooth umożliwia bezprzewodowe słuchanie muzyki i swobodne łączenie się ze smartfonami, czy tabletami. Jest bardzo kompaktowy ze względu na niewielkie rozmiary.

Odczytuje pliki muzyczne z kart pamięci microSD oraz pendrive. Warto jednak wspomnieć, że urządzenie ma wbudowane złącze AUX 3,5mm, które pozwala na podłączenie prawie każdego źródła dźwięku. Wbudowany akumulator umożliwia nam odtwarzanie muzyki nawet przez 6 godzin.

Czysty dźwięk wydobywający się z głośnika to zasługa drewnianej obudowy. Ponadto na panelu przednim znajduje się wyświetlacz LED, wygodne przyciski sterujące, oraz membrana. Natomiast z boku znajduje się port USB i slot na karty pamięci, oraz gniazdo służące do ładowania.

Nie zabrakło też czterech antypoślizgowych nóżek, dzięki którym głośnik stoi stabilnie. W zestawie znajduje się również pilot sterujący oraz pełne okablowanie. Produkt został doceniony przez konsumentów za niską cenę i ciekawy design.

Media-Tech Boombox BT MT3145 to bardzo dobry głośnik Bluetooth do 100 zł. Urządzenie posiada wejście USB. Ma też wyświetlacz LED. Na pełnej baterii sprzęt działa przez 6 godzin.

Zalety
Funkcjonalność:

Jest to bardzo funkcjonalny głośnik, który nie tylko łączy się z urządzeniami wyposażonymi w technologię Bluetooth, ale również odczytuje dane z karty pamięci microSD oraz pendrive’a. Ma też wejście AUX.

Wykonanie:

Produkt jest solidny, ma praktyczne, antypoślizgowe nóżki, a do tego cechuje się atrakcyjnym designem.

Wady
Szumy:

Podczas odsłuchiwania muzyki słyszalne są szumy. Niestety dla niektórych użytkowników są one na tyle słyszalne, że głośnik przestaje być atrakcyjny.

Słabe radio:

Jest to funkcjonalny sprzęt, ale zasięg radia jest kiepski. Jeśli więc szukasz głośnika, który umożliwiłby Ci słuchanie radia na działce, to raczej nie jest najlepszy wybór.

 

 

 

 

Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa?

 

Z uwagi na to, że głośnik Bluetooth nie wymaga podłączenia za pomocą kabla, można go szybko sparować z różnymi urządzeniami, przykładowo laptopem lub smartfonem. Osoby, które do tej pory nie miały styczności z takimi sprzętami, mogą mieć jednak problem z konfiguracją. Zebraliśmy więc kilka wskazówek o tym, jak podłączyć głośnik Bluetooth do swojego laptopa.

Instalacja oprogramowania Bluetooth

Nowe laptopy przeważnie mają systemowo wgrane sterowniki Bluetooth, ale czasem może być tak, że samodzielnie musimy je zainstalować. Nie jest to trudne, dlatego z tą czynnością poradzi sobie nawet osoba, która nie ma rozległej wiedzy w dziedzinie informatyki. Żeby mieć pewność, że pobieramy właściwe sterowniki, najlepiej skorzystać z pomocnych narzędzi, czyli specjalnych aplikacji do instalacji i aktualizowania oprogramowania Bluetooth. Są one darmowe, więc nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli zainstalujemy złe sterowniki Bluetooth, nie uda nam się sparować głośnika z laptopem. Co więcej, przestarzały program może przyczynić się do błędu całego systemu komputerowego, a nawet poważnych awarii. Ważne jest więc regularne aktualizowanie sterowników.

 

Jak szybko podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa?

Choć laptopy mają różne systemy operacyjne, bezprzewodowe łączenie z głośnikiem czy innymi sprzętami wygląda podobnie. Najpierw musimy włączyć moduł Bluetooth w urządzeniu, które chcemy sparować z komputerem, aby stało się widoczne (jeśli nie wiemy, jak to zrobić, zajrzyjmy do instrukcji obsługi). Następnie trzeba uruchomić ustawienia Bluetooth na laptopie i znaleźć na liście dostępnych sprzętów nazwę odpowiadającą naszemu głośnikowi. Po kliknięciu „paruj” urządzenia powinny automatycznie się połączyć.

Powyższych czynności nie musimy powtarzać za każdym razem, gdy chcemy posłuchać muzyki z laptopa na głośniku. Zwykle jest tak, że gdy tylko sprzęty znajdą się w swoim zasięgu, łączą się same, bez konieczności zmiany ustawień (pod warunkiem, że komunikacja Bluetooth będzie włączona).

Gdy pojawią się problemy z łącznością

Łączność Bluetooth czasami sprawia problemy i parowanie urządzeń może nam zająć więcej czasu, niż oczekiwaliśmy. Jeśli po włączeniu głośnika nie widzimy jego nazwy na liście aktywnych sprzętów, spróbujmy ją odświeżyć. Jeżeli to nie pomogło, możemy spróbować zaktualizować sterowniki Bluetooth na laptopie. Tak jak już wspomnieliśmy, warto w tym celu wykorzystać odpowiednią aplikację pobraną z Internetu. Trzeba również sprawdzić, czy w ostatnim czasie pojawiła się nowsza wersja oprogramowania głośnika. Jak to zrobić? Musimy uruchomić Menedżera urządzeń, znaleźć swój sprzęt i wybrać opcję „Zaktualizuj sterownik”.

Problem z połączeniem głośnika nadal jest nierozwiązany? W takiej sytuacji pozostaje jedno rozwiązanie – usunięcie urządzenia z listy Bluetooth na laptopie i ponowne sparowanie. Czasem konieczna jest kilkukrotna próba nawiązania połączenia, zanim urządzenia wzajemnie się wykryją, dlatego musimy być cierpliwi.

 

Co zrobić, jeśli głośnik nie odtwarza muzyki?

Użytkownicy głośników Bluetooth mogą napotkać problem nie tylko z łącznością, ale też nieprawidłowym działaniem urządzenia. Jeżeli mimo sparowania sprzęt nie odtwarza dźwięków z laptopa, należy przede wszystkim sprawdzić, czy na pewno głośnik jest włączony (mógł np. sam się wyłączyć). Niekiedy potrzebna jest też zmiana ustawień głośności w panelu sterowania i wybór głośnika jako domyślnego urządzenia do odtwarzania muzyki (dotyczy to w szczególności laptopów z systemem operacyjnym Windows 10).

Wierzymy, że nasz artykuł okaże się pomocny w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jaki głośnik Bluetooth jest polecany przez konsumentów? Stosując się do powyższych porad, sparowanie sprzętu z laptopem bez wątpienia będzie proste.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Głośnik Charge 3 opinie

Głośnik JBL Flip 4

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Sony SRS-X33

 

Sony SRS-X33W to kompaktowy, bezprzewodowy głośnik, idealny w podróży lub w czasie letniego wypadu nad jezioro. Ze względu na ciekawy, nowoczesny design i biały kolor świetnie współgra z innymi sprzętami elektronicznymi. Atrakcyjny wygląd i kompaktowe wymiary to nie wszystko. To niepozorne urządzenie potrafi zaskoczyć mocą, świetnym dźwiękiem i doskonałymi basami.

To wszystko pozwoli nam się cieszyć każdym kawałkiem z jego najdrobniejszymi detalami. Systemy DSEE oraz ClearAudio+ dbają o to, by wszystkie szczegóły odtwarzanej muzyki były zachowane. Natomiast technologia S-Master sprawia, że brzmienie jest bardziej klarowne, a szumy niwelowane.

Bluetooth 3.0 z funkcją NFC, wspierany profilem A2DP sprawia, że używanie głośnika jest wygodniejsze. Wystarczy zbliżyć smartfon, a nasz sprzęt sam nawiąże połączenie. Dużym atutem jest także trwała bateria, gwarantująca odtwarzanie muzyki nawet przez 12 godzin.

Urządzenie ma również wbudowany zestaw głośnomówiący. Ponadto w głośniku znajdziemy wejście AUX (Line in) i USB. Do zestawu dołączono też kabel microUSB i zasilacz USB. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenie zyskało wiele przychylnych opinii użytkowników.

 

 

Philips DS1155

 

Głośnik Philips DS1155 ze stacją dokującą to nasza czwarta propozycja. Urządzenie jest zgodne ze smartfonem iPhone 5 i nowymi modelami odtwarzaczy iPod. Sprzęt ten zapewnia użytkownikowi bogaty, pełny szczegółów dźwięk. Poza tym ładuje telefon, wyświetla godzinę i emituje delikatne światło. W efekcie stanowi świetne urządzenie zastępujące nam kilka różnych sprzętów.

Technologia ekranowania zastosowana w tym modelu blokuje zakłócenia z telefonów komórkowych, dzięki czemu użytkowanie głośnika jest bardziej komfortowe. Złącze Lightning zapewnia szybkie strumieniowanie muzyki ze sprzętu typu tablet i smartfon. Użytkownicy tego urządzenia docenili ciekawy design – elegancka obudowa świetnie prezentuje się na stoliku nocnym lub na biurku.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest automatyczna synchronizacja zegara zaraz po zadokowaniu urządzenia iPod/iPhone. Dzięki temu, że urządzenie jest kompatybilne z sprzętami od Apple, zyskało wiele pozytywnych recenzji od użytkowników sprzętu tej marki. Poza tym głośnik został doceniony za bardzo mocną konstrukcję i świetną jakość dźwięku, jaką pozwala uzyskać, a także to, że doładowuje urządzenia przenośne.

 

Głośnik Bluetooth Philips – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jakie głośniki Bluetooth Philips wybrać?

 

Głośniki Bluetooth dają nam możliwość bezprzewodowego, wygodnego przesyłania dźwięku. Dzięki niewielkim rozmiarom, mogą być one łatwo przenoszone i używane również na zewnątrz, na przykład podczas pikniku. Co więcej, tego typu urządzenie ogranicza ilość kabli, jest uniwersalne i pozwala na korzystanie z telefonu, gdy w tle włączona jest muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy kilka istotnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieszczony został również ranking, w którym znajdziemy trzy najlepsze głośniki Bluetooth Philips.

 

Philips to holenderski producent, zajmujący się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, żarówek, maszynek do golenia czy sprzętu elektronicznego. W ofercie marki znajdziemy również szeroki wybór głośników Bluetooth, wyróżniających się wysoką jakością, nowoczesnym designem i zaawansowaniem technologicznym. Philips to sprawdzona firma, dlatego nabywając jego produkty możemy mieć pewność, że spełnią one nasze oczekiwania.

Głośniki Bluetooth są niewielkie, dlatego ich moc jest również ograniczona. Zazwyczaj jest to od 10 do 20 W jednak zdarzają się również i mocniejsze urządzenia. Można przyjąć, że im wyższa moc, tym głośniejszy i wyraźniejszy będzie dźwięk. Przed zakupem warto jednak sprawdzać moc wyjściową RMS.

Miejmy na uwadze również sposób zasilania. Głośniki mogą być ładowane przy użyciu sieci, akumulatorów lub portu USB. Najmniej wygodne jest rozwiązanie sieciowe, gdyż sprzęt należy podłączyć do gniazdka i niestety przewód zasilający może nam trochę przeszkadzać. Zdecydowanie bardziej komfortowe są modele na baterie ze względu na możliwość korzystania z nich w każdym miejscu. Głośniki zasilane portem USB zazwyczaj można zastosować tylko do smartfonów oraz tabletów.

Nie bez znaczenia jest także obudowa. Głośniki powinny być przede wszystkim trwałe, szczególnie jeśli będą używane na zewnątrz. Niektóre modele mają obudowę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, inne dodatkowo są wodoodporne. Przed zakupem warto zatem zastanowić się, w jakich warunkach będą one wykorzystywane.

Oprócz standardowego wyposażenia, wiele sprzętów posiada szereg dodatkowych elementów. Dla przykładu, najlepszy głośnik Bluetooth Philips w 2021 roku zawiera wbudowaną pamięć, ekran LCD, pilot zdalnego sterowania, radio FM czy mikrofon.

 

Głośniki Bluetooth Philips – Ranking

 

Philips BT50B/00

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Philips BT50B/00. Głośniki te zapewniają wysoki komfort użytkowania, są bardzo lekkie, wygodne w przenoszeniu i wytrzymałe.

Urządzenie posiada wbudowany akumulator, który pozwala na 6 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki bezprzewodowej technologii komunikacyjnej krótkiego zasięgu, głośniki możemy połączyć z naszym smartfonem i bezprzewodowo słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu.

Sprzęt wyposażony jest w funkcję zapobiegania obcinaniu pasma, która pozwala na słuchanie dźwięku z wyższym poziomem głośności. Muzyka nie jest odkształcona, nawet przy niskim poziomie naładowania baterii. Ponadto, dzięki wejściu audio mamy możliwość łatwego podłączenia do niemal dowolnego urządzenia elektronicznego.  Te głośniki Bluetooth Philips w dobrej cenie działają z mocą wynoszącą 2 W.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu ich wytrzymałość, lekkość oraz czysta jakość dźwięku.

 

Philips SB300B

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości bezprzewodowych głośników Bluetooth, model Philips SB300B powinien Cię zainteresować. Sprzęt ten wyposażony jest w dwa 1,5-calowe przetworniki, dzięki którym generuje potężne basy. Emitowanym dźwiękom towarzyszą pulsujące światła, które migają w rytm muzyki. Takie połączenie sprawia, że bez problemu rozkręcimy każdą imprezę.

Głośniki posiadają wbudowany akumulator, który pozwala cieszyć się ulubioną muzyką bez konieczności walki z plączącymi się kablami. Przyrząd wyposażony jest również w mikrofon, przy użyciu którego możemy zamienić go w zestaw głośnomówiący.

Obudowa urządzenia wykonana jest z trwałych, odpornych na wodę i wstrząsy materiałów, dzięki czemu jest dostosowana do niemal każdych warunków atmosferycznych. Dlatego możemy sprzęt również używać na zewnątrz, bez obaw, że się uszkodzi.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że głośniki generują czysty dźwięk, są bardzo wygodne w użytkowaniu i mają atrakcyjny design.

 

Philips BT110B

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Philips BT110B. Jest to kompaktowy głośnik bezprzewodowy, wytwarzający czysty i głośny dźwięk oraz wysokiej jakości basy.

Urządzenie wyposażone jest w szereg przydatnych funkcji, które zazwyczaj posiadają tylko duże głośniki. Jest to na przykład funkcja zapobiegania obcinaniu pasma, która zapewnia głośny, wolny od zniekształceń dźwięk. Dodatkowo model ten zawiera wbudowany mikrofon, umożliwiający prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym.

Sprzęt wykonany jest z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów, dzięki którym możemy korzystać z niego również w wilgotnym i deszczowym środowisku. Posiada on również precyzyjnie utkany pasek, który ułatwia przenoszenie głośnika w dowolne miejsce.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za funkcjonalność i ciekawy design.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sam
Sam
1 year ago

Ciekawie wygląda ten głośnik ze stacją dokującą – to takie dwa w jednym 😀 Chociaż dzisiaj modele tej marki poszły znacznie do przodu, świetnym przykładem jest głośnik, którego sam używam – BT6900, dla mnie rewelacja 🙂

Kazik69
Kazik69
1 year ago

Znacie może Solitaire Lamax? Warto dla tych membran pasywnych brać taki głośnik? Oglądałem parę materiałów i słychać różnicę jak się porównuje. Niestety nie mam na żywo sprawdzić.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir