Ranking 6 najlepszych irygatorów do zębów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Irygator do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gratulujemy firmie Waterpik znakomitego produktu, jakim jest irygator do zębów Waterpik Ultra WP 660e2. Został on, bowiem uznany za najlepszy irygator 2021 roku. Klienci sami, poprzez swoje zakupy i opinie o tym urządzeniu wydali werdykt. Duża moc irygatora pozwala na regulację na 10 poziomach i dostosowania strumienia wody do własnych potrzeb. Maksymalne ciśnienie, jakie urządzenie osiąga wynosi 6,9 Br. Pojemny zbiornik na wodę wynoszący 600 ml pozwala na dokładne wypłukanie całej jamy ustnej. A dzięki wbudowanemu timerowi dokładnie wiesz, ile czasu czyścisz jamę ustną. Irygator pracuje w dwóch trybach: Floss i Massage. Ten pierwszy tryb służy do codziennego mycia zębów, natomiast drugi używamy, gdy chcemy poprawić ukrwienie i stan ogólny dziąseł. Bogata ilość końcówek powoduje, że irygator może być używany przez wszystkich domowników o różnych potrzebach. W zestawie znajdziemy: końcówkę standardową – 3 szt., do czyszczenia aparatów ortodontycznych – 1 szt., do implantów, mostków i koron – 1 szt., końcówkę do irygacji poddziąsłowej – 1 szt., oraz końcówkę irygacyjną ze szczoteczką do zębów – 1 szt. Kolejny irygator o bardzo wysokich ocenach klientów to Panasonic EW1211. Dlatego zachęcamy również do zapoznania się z funkcjami, jakie prezentuje ten model.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki irygator do zębów kupić?

 

Nowoczesna technologia wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, również do czyszczenia zębów. Zwykła szczoteczka to za mało. Nawet elektryczna szczoteczka, już też uchodzi za niedostateczne zabezpieczenie zębów przed próchnicą. W dzisiejszych czasach zadanie to spełniają irygatory do zębów. Irygator to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zachowanie higieny jamy ustnej dla ludzi, którzy mają protezy zębowe, mostki, korony, implanty, czy aparaty ortodontyczne.

Irygator jest urządzeniem, które silnym strumieniem wody, wymieszanym z powietrzem czyści jamę ustną wymiatając wszystkie pozostałości pokarmu z najgłębszych zakamarków. Mikro bąbelki również masują dziąsła i zapobiegają ich krwawieniu.

Waterpik Ultra WP 660e2

 

Jaki jest najlepszy irygator do zębów? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie analizując poszczególne funkcje tych urządzeń. Istnieją różne modele irygatorów. Najpopularniejsze są modele stacjonarne, zasilane sieciowo, na ogół charakteryzują się największym osiąganym ciśnieniem wody. Modele bezprzewodowe, mobilne, zasilane akumulatorowo, wymagają ładowania akumulatora, co ok. 2 tygodnie i mają na ogół nieco mniejsze ciśnienie niż stacjonarne. Natomiast modele podłączane do kranu łazienkowego, to taki sprzęt, który nie ma żadnego zasilania zewnętrznego, a ciśnienie wody jest uzależnione od ciśnienia w sieci wodociągowej. Obecnie są dostępne również modele elektrycznych szczoteczek do zębów połączonych z irygatorem.

Dobry irygator posiada zróżnicowane strumienie wody: strumień prosty jest szczególnie przydatny do miejscowego czyszczenia i wypłukiwania resztek jedzenia, oraz strumień spiralny przeznaczony do ogólnego czyszczenia i masażu dziąseł. Ważne jest również, aby urządzenie wyposażone było w pokrętło do regulacji ciśnienia wody. Ceny irygatorów wahają się od 100 do 500 zł.

Aby znaleźć irygatory do zębów w dobrych cenach i odpowiadające naszym potrzebom trzeba najpierw samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, czy urządzenie to ma służyć dla całej rodziny, czy dla jednej osoby. Czy wystarczy nam urządzenie stacjonarne, czy też często podróżujemy i chętnie zabierzemy urządzenie ze sobą. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje, na jakie rzeczy zawracać uwagę kupując irygator.

 

Częstotliwość używania i cel

Gdy kupujemy irygator powinniśmy mieć już wiedzę czy zamierzamy go używać do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, czy będziemy robili to od czasu do czasu. Gdy zdecydujemy się na irygator stacjonarny i zamierzamy go używać codziennie, konieczne jest wygospodarowanie wygodnego miejsca w łazience tak, aby było nie daleko od umywalki i od gniazdka elektrycznego. W przypadku zakupu irygatora przenośnego, trzeba wziąć pod uwagę jego niewielki zbiornik na wodę i konieczność kilkukrotnego napełniania go podczas jednego użycia. Może to się okazać uciążliwe i w konsekwencji zniechęcić do jego używania. Ale gdy używamy urządzenia podczas częstych wyjazdów, aparat stacjonarny zupełnie tu się nie sprawdzi.

Również ważnym czynnikiem decyzyjnym powinno być rozpatrzenie powodu, dla jakiego irygator chcemy kupić. Jeśli chodzi o specjalistyczną kurację trudnodostępnych miejsc, trzeba sprawdzić, czy irygator ma regulację ciśnienia strumienia wody, czy ma wymienne, różne nasadki specjalistyczne, np. obok nasadek do standardowej irygacji, również do czyszczenia aparatów ortodontycznych, końcówek do czyszczenia języka, etc.

Również ważnym będzie, czy zamierzasz używać irygator sam, czy też ma on służyć także innym członkom rodziny. Gdy zamierzasz dzielić się z rodziną tym urządzeniem, powinno ono posiadać wymienne dysze, które umożliwiają bezpieczne i higieniczne korzystanie z aparatu przez kilka osób.

 

Ciśnienie i zbiornik na wodę

To, pod jakim ciśnieniem wypuszcza strumień wody Twój irygator, może stanowić o jego dobrej lub słabej jakości. Najlepiej, aby miało możliwość regulacji dużego ciśnienia. Największe ciśnienie mają irygatory stacjonarne, sięgające blisko 7 Br. Te o największym ciśnieniu mogą posiadać nawet 20 stopni jego regulacji, w zależności, jakie partie jamy ustnej czyścimy, a także w zależności od indywidualnych upodobań.

Są też dostępne irygatory zwane „nicią wodną”. Takie urządzenia wypuszczają bardzo silny strumień wodny, który dla niektórych użytkowników może być zbyt silny. Pewne modele mają opcję ustawienia dwóch lub nawet trzech strumieni wody, w tym jeden służący do masażu dziąseł. Natomiast irygatory wykorzystujące ciśnienie w sieci wodociągowej, nie mają regulacji ciśnienia, i można liczyć tylko na tyle barów ile dostarcza nam wodociąg.

Również Zbiorniki na wodę można znaleźć o bardzo zróżnicowanej pojemności. Od takich, które mają pojemność 100 ml i starczają na 30 sekund pracy, po takie o pojemności litra. Niektórzy producenci opisują, że cały proces czyszczenia jamy ustnej można skutecznie przeprowadzić w ciągu 30 sekund, inni producenci podają, że pojemnik ma 450 lub 600 ml i jest to ilość wody wystarczająca na całe oczyszczenie jamy ustnej. Przyjmuje się jednak, że zbiorniki bezprzewodowe wymagają 2-3 krotnego napełnienia w trakcie jednego czyszczenia zębów.

Panasonic EW1211

Dodatkowe akcesoria

Zastanawiając się nad tym, jaki irygator do zębów wybrać, trudno nie zwrócić uwagi na akcesoria dodatkowe. Przede wszystkim należy tu wymienić różnorodność końcówek, służących do specjalistycznego oczyszczania. Każdemu przyda się końcówka – szczoteczka do manualnego oczyszczania zębów, mogą one być o różnej twardości i gęstości włosów. Również wszyscy mogą z powodzeniem używać końcówek do przestrzeni międzyzębowych.

Dla osób z chorobami przyzębia przydadzą się końcówki poddziąsłowe, natomiast posiadacze implantów, koron i mostów też znajdą specjalną końcówkę. Wśród końcówek dostępne są też takie, które dokładnie wyczyszczą zęby wokół aparatów ortodontycznych. Dlatego szukając aparatu dla siebie i swoich bliskich należy sprawdzić, jakie końcówki im się przydadzą. Aby cała rodzina mogła używać jednego urządzenia, należy także zaopatrzyć się w taką ilość dysz, ilu jest użytkowników. Najlepiej, aby dysze miały różnokolorowe pierścienie dla odróżnienia, który do kogo należy.

Często też producenci dokładają innego rodzaju dodatkowe wyposażenie. Może się na nie składać, pojemnik na irygator do jego przechowywania lub przenoszenia, albo końcówki umożliwiające powieszenie irygatora na ścianie. Zdarzają się także zwijane i chowane kable elektryczne, a także różne końcówki wtyczek, do różnych rodzajów gniazdek.

 

Zestaw irygator i szczoteczka elektryczna

Obok irygatorów stacjonarnych oraz bezprzewodowych, producenci oferują zestaw szczoteczki elektrycznej z irygatorem. Zwykle taki zestaw składa się ze szczoteczki sonicznej, wspólnej z irygatorem bazy i stacji ładującej szczoteczkę. Ciśnienie w takim zestawie ma ok. 3 Br.

W zależności od modelu oferują one kilka trybów pracy i kilka dołączonych końcówek. Na pewno cenowo będzie to najlepsza opcja, jednak należy raczej skupić się na produktach znanych firm, bowiem tanie urządzenia mało znanych producentów mogą mieć słabe parametry.

 

Podsumowanie

Podsumowując zebrane informacje można powiedzieć, że dla rodziny posiadającej dużo miejsca w łazience najlepszym zakupem będzie stacjonarny irygator z wieloma dyszami i końcówkami, a także z wieloma opcjami czyszczenia. Część z nich z resztą ma możliwość poskładania ich do mniejszych rozmiarów. Dla osób samotnych i podróżujących bezprzewodowe urządzenia mogą równie dobrze spełnić swoją funkcję.

Niektórzy producenci oferują w swych urządzeniach wyłącznik bezpieczeństwa zabezpieczające je przed przegrzaniem. Zachęcamy, zatem do analizy swoich potrzeb i zakupu najlepszego irygatora do czyszczenia zębów.

 

 

6 najlepszych irygatorów do zębów. Opinie w 2021 roku

 

Główną przyczyną próchnicy i chorób zębów jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Osoby noszące aparaty ortodontyczne lub mające genetyczne predyspozycje do takich chorób powinny  do higieny zębów stosować irygatory stomatologiczne. Jaki irygator do zębów kupić? Poniżej  ranking, w którym opisujemy najlepsze irygatory do zębów.

 

1. Waterpik Ultra WP 660e2 Professional stacjonarny irygator rodzinny

 

1.Waterpik Ultra WP 660e2Irygator amerykańskiej  firmy, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do jamy ustnej. Nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.  Irygator posiada wysoką „moc”, ciśnienie sięga aż do  6,9 Br.

Dziesięcio poziomowa regulacja mocy ciśnienia sprawia, że możemy wybrać  opcję idealną dla siebie. Irygator może pracować w dwóch trybach.  Floss – czyli pierwszy z nich  służy do zwyczajnej higieny jamy ustnej, natomiast drugi tryb to masaż poprawiający ukrwienie dziąseł.

Model ten jest wyposażony także w timer, który odlicza minutę standardowej irygacji, oraz 30 sekundowy tzw time pacer, które zapewnia dokładnej czyszczenie całej jamy ustnej. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności 600 ml, który bez problemu starcza na półtora minutowe czyszczenie jamy ustnej.

Zbiornik zamykany jest pokrywką, dzięki temu łatwo jest zachować jego higienę i sterylność. W urządzeniu  można także przechowywać końcówki irygatora. Według licznych opinii jest to najlepszy  irygator stomatologiczny. Irygator działa bardzo cicho, mimo że ma dużą moc.

Irygacja jamy ustnej pozwala nam na zachowanie świeżości oddechu. Poza tym dodatkowa pielęgnacja, poza regularnym szczotkowaniem, jest  wskazana. Najlepszy irygator w 2021 roku to produkt amerykańskiej firmy Waterpik – model Ultra WP 660e2. Ten niezawodny sprzęt zyskał wiele pochlebnych ocen nie tylko od konsumentów, ale też specjalistów zajmujących się zdrowiem jamy ustnej.

Zalety
Wysoka moc:

Irygator ten wyróżnia ciśnienie osiągające poziom aż  6,9 Br. Daje to gwarancję bardziej efektywnie pracy. W efekcie szybciej i lepiej oczyścimy jamę ustną.

Regulacja:

Urządzenie jest wyposażone w dziesięcio-poziomową regulację mocy ciśnienia. Możesz korzystać ze sprzętu, gdy działa na najwyższej wydajności, ale jeśli masz szczególnie delikatne dziąsła, bez problemu wyregulujesz jego pracę według potrzeb.

Dwa tryby pracy:

Model ten ma 2 tryby pracy: Floss - służący do zwyczajnej higieny jamy ustnej i tryb Massage do masażu, który poprawia ukrwienie dziąseł i minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia chorób jamy ustnej.

Timer:

Jest to praktyczna funkcja, która odlicza minutę standardowej irygacji, oraz 30 sekundowy tryb przyspieszonej pielęgnacji.

Duży zbiornik:

Irygator posiada zbiornik o pojemności 600 ml. Jest on zamykany pokrywą, co zapewnia nam higienę i sterylność.

Wady
Cena:

Produkt ten jest dość drogi, kosztuje ok. 500 zł, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

 

 

 

 

2. Panasonic Irygator akumulatorowy EW1211

 

2.Panasonic EW1211Kompaktowy irygator do zębów firmy Panasonic. Ten model idealnie sprawdzi się w podróży, lub do czyszczenia jamy ustnej po szybkim lunchu w pracy.  Irygator można złożyć i wówczas zajmuje bardzo mało miejsca. Urządzenie posiada wbudowany pojemnik na wodę.

Oprócz tego, że oczyszcza trudno dostępne miejsca, to również masuje nasze dziąsła. Zapewnia najwyższą higienę jamy ustnej, a dzięki kompaktowym gabarytom można go mieć zawsze przy sobie. Irygator mimo kompaktowych rozmiarów ma dość dużą moc.

Bardzo dobrze sprawdzi się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Może być zasilany na baterię  lub akumulator. Pojemność zbiornika wynosi 130  ml. Irygator ze względu na swoją niską cenę i dobrą jakość cieszy się dużą popularnością.

Użytkownicy zaznaczają, że irygator może pochwalić się silnym strumieniem wody. Do tego jest lekki i sprawdzi się w podróży. Mimo nietypowych rozmiarów dyszy, która jest większa niż w standardowych irygatorach z  pojemnikiem na wodę, bardzo dobrze leży ona w ręku.

Kompaktowy irygator do zębów Panasonic EW 1211 to model idealny w podróży. Jest to dość tania i niewielka propozycja, idealna dla osób, które lubią dbać o zdrowie jamy ustnej nie tylko wieczorami, w domowym zaciszu, ale też w podróży czy w pracy.

Zalety
Kompaktowość:

Jest to niewielki sprzęt, idealny dla osób, które ciągle podróżują. Zajmuje niewiele miejsca, a więc bez problemu zmieścisz go do torby. Poza tym jest zapakowany w wygodne opakowanie.

Siła oczyszczania:

Urządzenie dokładnie oczyszcza jamę ustną ze wszelkich zanieczyszczeń. Już po minucie masz świeży oddech, a resztki jedzenia między zębami przestają być Twoim problemem. Jest to szczególnie ważne dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Funkcja masażu:

Model ten masuje nasze dziąsła, zapewniając tym samym najwyższą higienę jamy ustnej i wzmocnienie dziąseł.

Cena:

Jest to dobry irygator do 200 zł, dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród konsumentów.

Wady
Zbiornik:

Mała pojemność zbiornika na wodę sprawia, że przy dokładnej irygacji musisz go uzupełniać.

 

 

 

 

3. Braun Oral-B Irygator Professional Care OxyJet MD20

 

3.Oral-B Oxy Jet MD 20Irygator znanej i cenionej marki Oral B. Do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej,  urządzenie wykorzystuje specjalną technologię mikropęcherzyków. Mieszanka wody i powietrza, na którą składają się mikropęcherzyki, świetnie radzi sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

Irygator zapewni nam wysoką higienę jamy ustnej. Po wykonaniu irygacji czujemy się niezwykle świeżo i czysto. Urządzenie świetnie sprawdzi się u osób, które noszą aparaty ortodontyczne i mają problemy z dotarciem do każdej szczeliny jamy ustnej. Oprócz dbania o nasze zęby,  irygator dba także o nasze dziąsła.

Urządzenie pozwala na kontrolowanie siły ciśnienia wody i dopasowanie go do naszych preferencji i potrzeb. W dyszy został zainstalowany przełącznik, który jednym przyciśnięciem pozwala na zmianę strumienia z rotacyjnego na prosty i odwrotnie. Oral B Oxy Jet MD 20 to dobry irygator do zębów.

Jest dobrze oceniany przez osoby, które z niego na co dzień korzystają. Doskonale uzupełnia higienę jamy  ustnej a efekty odczuwa się już po pierwszy użyciu.

Irygator znanej i cenionej marki Oral B model Oxy Jet MD 20 to kolejny sprzęt, na który warto zwrócić uwagę. Stanowi niezastąpione rozwiązanie do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej. Mikropęcherzyki, które wytwarza, świetnie radzą sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

Zalety
Doskonałe czyszczenie:

Urządzenie to wykorzystuje technologię mikropęcherzyków. Powstają one przy zmieszaniu wody i powietrza, dzięki temu doskonale czyszczą jamę ustną.

Idealny dla noszących aparat ortodontyczny:

Model ten jest niezastąpionym rozwiązaniem dla osób, które noszą aparaty ortodontyczne i mają problemy z dotarciem do szczelin między zębami. Wykorzystywana przez irygator technologia nie wpływa negatywnie na aparat.

Regulacja:

Irygator jest wyposażony w łatwy system regulacji, a więc każdy bez problemu dostosuje go do swoich potrzeb.

Wady
Ciśnienie:

Użytkownicy tego sprzętu niezbyt wysoko oceniają moc ciśnienia wody, co znacznie wydłuża czyszczenie.

Głośność pracy:

Urządzenie jest dość głośne, a to dla wielu osób jest dużym problemem.

 

 

 

 

4. Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01

 

Sprzęt PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. Jest to więc odpowiedni irygator dla osób, które często podróżują, również służbowo. Za pomocą urządzenia możemy dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe, skuteczniej niż przy użyciu nici dentystycznej. Jego obsługa nie jest kłopotliwa i wszyscy domownicy szybko ją opanują.

Razem z irygatorem otrzymujemy jedną dyszę do czyszczenia zębów. Model wykorzystuje zaawansowaną technologię łączącą powietrze i mikrokropelki, co zapewnia efektywne działanie. Sprzęt umożliwia usunięcie bakterii i płytki nazębnej nie tylko z przestrzeni pomiędzy zębami, ale i wzdłuż linii dziąseł.

Czy urządzenie przypadło do gustu kupującym? Nasza analiza recenzji wykazała, że tak. Posiadaczom irygatora podoba się to, że nie trzeba go podłączać do prądu. Tym samym o prawidłową higienę jamy ustnej można zadbać nawet na biwaku czy kempingu. Poza tym sprzęt jest poręczny i wystarczy używać go przez 60 sekund każdego dnia, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem.

Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. To model z jedną dyszą w zestawie, którego czas pracy po pełnym naładowaniu to nawet 2 tygodnie.

Zalety
Poręczność:

Sprzęt jest niewielki i poręczny. Można go łatwo utrzymać w dłoni i precyzyjnie prowadzić wzdłuż łuku zębowego, co pozwala na skuteczne usuwanie płytki nazębnej.

Nie wymaga podłączenia do prądu:

Ponieważ irygator ma wbudowany akumulator, nie trzeba podłączać go do prądu. To duże ułatwienie, gdy wybieramy się do miejsca z ograniczonym dostępem do energii elektrycznej, np. na pole namiotowe.

Dysza AirFloss Ultra:

Urządzenie wyposażono w dyszę AirFloss Ultra, która wzmacnia działanie technologii łączącej powietrze i mikrokropelki. Tym samym zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej.

Wady
Długi czas ładowania:

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że czas ładowania baterii jest za długi. Trwa to ok. 8 godzin.

Za mały zbiornik:

Zbiornik na wodę jest stosunkowo mały i czasami trzeb go ponownie napełnić, aby dokładnie wyczyścić zęby (dotyczy to np. osób noszących aparat ortodontyczny).

 

 

 

 

5. Seysso Oxygen Travel Bezprzewodowy Irygator do Zębów

 

Bezprzewodowy irygator Seysso Oxygen Travel ma 3 różne programy pracy do wyboru. Możemy dopasować jego działanie do indywidualnych potrzeb. Tryby różnią się wartością ciśnienia wypływającego strumienia. Mieści się ono w zakresie od 2,7 do 6,2 bara.

Po naładowaniu akumulatora sprzęt może nieprzerwanie działać przez ok. 70 minut. W zestawie znajdziemy ładowarkę indukcyjną w formie niewielkiej i praktycznej stacji dokującej. Irygator nie jest duży, ale za to skuteczny. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 150 ml, a jego napełnianie nie jest trudne. Można go odłączyć od korpusu.

Konsumentom bardzo podoba się to, że urządzenie nie generuje dużego hałasu. To sprawia, że chętnie używają go wszyscy domownicy, w tym dzieci. Poza tym irygator można zabrać ze sobą na wakacyjny czy służbowy wyjazd. To model odpowiedni zarówno dla osób noszących aparat ortodontyczny, jak i tych chcących po prostu lepiej zadbać o higienę jamy ustnej.

Urządzenie Seysso Oxygen Travel jest wyposażone w 150 ml zbiornik. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

Zalety
3 końcówki:

W komplecie razem z irygatorem dostajemy 3 różne końcówki: standardową, do kieszonek dziąsłowych oraz ortodontyczną. Warto dodać, że urządzenie ma 3 tryby pracy do wyboru, więc jego działanie na pewno nie okaże się za słabe ani zbyt intensywne.

Kompaktowe wymiary:

To model o kompaktowych wymiarach: 7,5 cm x 11 cm x 30,1 cm. Nie zajmie on dużo miejsca w walizce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać irygator ze sobą na wyjazd. W pełni naładowana bateria zapewnia do 70 minut ciągłej pracy.

Wady
Brak możliwości montażu na ścianie:

Są osoby, którym nie odpowiada to, że stacji dokującej (która jest jednocześnie ładowarką) nie można na stałe zamontować na ścianie.

Początkowe kłopoty z obsługą:

Kupujący przyznają, że pierwsze próby używania irygatora nie są łatwe. Jednak po pewnym czasie można dojść do wprawy i uniknąć brudzenia umywalki.

 

 

 

 

6. Irygator akumulatorowy Philips HX8210/22

 

4.Philips HX8210-22Philips Sonicare to bezprzewodowy irygator do zębów, który umożliwia oczyszczenie całej jamy ustnej w czasie nieprzekraczającym 30 sekund. Jest to model , w którym zbiornik płynów został umiejscowiony w uchwycie. Zbiornik można napełnić zarówno wodą jak i płynem do płukania ust.

Maksymalne uzupełnienie zbiornika starcza na dwa zabiegi irygacji. Specjalnie wyprofilowany  kształt irygatora sprawia, że urządzenie idealnie leży w ręku.  Jest pokryte specjalną, antypoślizgową powierzchnią, więc nie należy się obawiać, że irygator wyślizgnie nam się z dłoni.

Odpowiednio zaprojektowana dysza pozwala na dokładne skierowanie strumienia wody, przez co minimalizuje ewentualne rozpryskiwanie się wody po łazience. Wyprofilowana dysza oraz inteligentna końcówka intuicyjnie podpowiada nam jak prawidłowo powinniśmy umiejscowić irygator. Naładowany akumulator wystarcza aż na 56 minut ciągłego działania.

Irygator Philips zbiera wysokie noty. Użytkownicy, którzy go używają chętnie polecają go innym. Urządzenie powinno być obecne w każdej łazience osób, które dbają o piękny uśmiech. Irygator oceniany jest jako niezwykle poręczny i cichy w obsłudze.

Philips Sonicare HX8210/22 to bezprzewodowy irygator czyszczący jamę ustną w zaledwie 30 sekund. Jest to kolejna propozycja cenionej na rynku marki Philips. Produkt powinien zainteresować osoby, które chciałby wzmocnić irygację wykorzystując płyn do płukania ust.

Zalety
Lekkość:

Zbiornik urządzenia umieszczony jest w uchwycie. Dzięki temu sprzęt ten jest lekki, a irygacja bardzo prosta.

Funkcjonalny zbiornik:

Zbiornik irygatora można napełnić wodą jak również płynem do płukania ust.

Wyprofilowana dysza:

Ogromną zaletą tego modelu jest odpowiednio zaprojektowana dysza, która przede wszystkim pozwala na dokładne skierowanie strumienia wody. Dołączona do niej inteligentna końcówka podpowiada nam jak prawidłowo powinniśmy umiejscowić irygator.

Wady
Mały zbiornik na wodę:

Problemem tego modelu jest stosunkowo mały zbiornik na wodę i płyn, który wystarcza tylko na dwie irygacje.

Wyposażenie:

W zestawie znajduje się jedna końcówka, a więc nie jest to idealna propozycja dla rodziny.

 

 

 

 

Jak używać irygatora do zębów?

 

Jak zaznaczyliśmy w poradniku, stosowanie irygatora pozwala lepiej zadbać o jamę ustną. Jeśli zastanawiasz się, jak stosować tego typu urządzenie, jesteś w odpowiednim miejscu. Po przeczytaniu artykułu na ten temat z pewnością będziesz wiedzieć, jaki irygator do zębów jest polecany przez użytkowników i zdecydujesz, czy jest Ci niezbędny.

 

 

Co to jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie ułatwiające czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Dentyści podkreślają, że to właśnie ten sprzęt najlepiej dociera w trudno dostępne miejsca. Wbrew pozorom stosowanie irygatora jest całkowicie bezpieczne i mogą go używać dorośli, jak też dzieci. Co istotne, wytwarzane przez irygator podciśnienie nie podrażnia dziąseł, co jest istotne dla osób, dlatego produkt tego typu może być używany nawet wtedy, gdy często krwawią nam dziąsła.

Jak wcześniej wspominaliśmy wyróżniamy dwa rodzaje takich urządzeń – stacjonarne i bezprzewodowe. Te pierwsze mają duże gabaryty, w efekcie czego trudno jest zabrać je ze sobą w podróż. Budowa stacjonarnych irygatorów złożona jest z kilku części: bazy (podstawy ze zbiornikiem na wodę), pokrętła z regulacją ciśnienia strumienia, włącznika oraz wężyka. Z takiego sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy. Modele bezprzewodowe są mniejsze, a tym samym mają mniej pojemny zbiornik na wodę. Niemniej jednak mieszczą się one w torbach podróżnych, dlatego nawet na wyjeździe możemy właściwie zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Jak używa się irygatora do zębów?

Aby wyczyścić zęby przy użyciu irygatora musimy się upewnić, że w zbiorniku znajduje się woda. Następnie wkładamy do ust rączkę z odpowiednią końcówką, wybieramy optymalną wartość ciśnienia strumienia i uruchamiamy urządzenie. Wypływająca z irygatora woda dokładnie wypłukuje zanieczyszczenia, których nie udało nam się usunąć podczas szczotkowania. Końcówkę sprzętu należy powoli przesuwać od jednej strony do drugiej, tak jak robimy to podczas mycia szczoteczką.

Po zakończonej irygacji należy dokładnie wyczyścić rączkę i wężyk, z którego wypływa woda. Zaleca się, aby końcówki irygatora wymieniać co pół roku. W ten sposób można zapobiec rozwojowi bakterii i zachować odpowiedni poziom higieny.

 

Kto powinien zdecydować się na zakup irygatora do zębów?

Irygator do zębów jest polecany w szczególności osobom borykającym się z problemem wrażliwych i krwawiących podczas szczotkowania dziąseł. O zakupie takiego sprzętu powinni również pomyśleć konsumenci, którzy z powodu rozwijającej się próchnicy muszą często odwiedzać dentystę. Irygator przyda się również użytkownikom noszącym aparaty ortodontyczne, implanty oraz stałe protezy.

 

 

Zalety irygatora do zębów

Irygatory do zębów to praktyczne urządzenia, które mogą zapobiec pojawieniu się problemów z jamą ustną. Mowa tu nie tylko o próchnicy, ale i paradontozie. Irygowanie przy niskim ciśnieniu sprawia, że dziąsła się wzmacniają i znacząco zmniejsza się problem ich krwawienia podczas mycia zębów. Niekiedy zdarza się nawet, że stan zapalny całkowicie ustępuje przy codziennym stosowaniu irygatora przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest wyjątkowo łatwa obsługa. Wydłużony kształt końcówki urządzenia powoduje, że dokładnie wyczyścimy nawet te miejsca, do których trudno jest dotrzeć przy użyciu nici dentystycznej.

Irygator skutecznie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, dlatego decydując się na taki sprzęt, zyskujemy możliwość spełnienia swojego marzenia o olśniewającym uśmiechu. To ciekawa alternatywa dla zwykłej nici i płynu do płukania, które w przypadku niestarannego szczotkowania mimo wszystko nie pozwalają na dokładne wyczyszczenie zębów.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest irygator?

Irygator to stosunkowo niewielkie urządzenie przeznaczone do pielęgnacji zębów. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się do utrzymania dziąseł w idealnej kondycji. Irygator jest wykorzystywany do usuwania resztek pożywienia, które utknęły w przestrzeniach międzyzębowych, a ich pozbycie się przy pomocy zwykłej szczoteczki do zębów nie jest możliwe. W sprzedaży dostępne są modele stacjonarne i przenośne. Ostatnie z nich mają kompaktowe wymiary i można łatwo zabrać je w podróż, dlatego dla wielu osób wydają się lepszym wyborem. Niemniej jednak również irygatory stacjonarne mają swoich zwolenników. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie zakresem ciśnienia strumienia, liczbą pulsacji czy ilością stopni regulacji ciśnienia.

P2: Irygator – jak często używać?

Z irygatora można właściwie korzystać tak często, jak tego potrzebujemy. Zwykle użytkownicy używają sprzętu wtedy, kiedy myją zęby, więc przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wielu specjalistów przyznaje, że aby zobaczyć oczekiwane efekty irygacji, trzeba wykonywać czynność systematycznie, nie rzadziej niż raz dziennie. Na początku możemy o tym zapominać, jednak z czasem powinniśmy wyrobić nowy nawyk. Dobrze jest ułożyć sprzęt blisko miejsca, gdzie znajduje się pasta do zębów i szczoteczka. Niektóre dostępne na rynku irygatory mają bazę, którą można zamontować do ściany. 

 

P3: Jak odkamienić irygator?

Aby irygator działał skutecznie, a ryzyko wystąpienia awarii było minimalne trzeba odpowiednio o niego dbać. Niezbędne jest regularne czyszczenie i odkamienianie. Co zrobić, aby pozbyć się osadu z urządzenia? W sklepach dostępne są specjalne płyny do czyszczenia irygatorów. Można zdecydować się na ich zakup i w ten sposób skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia. Detergentu należy używać zgodnie z tym, co wskazuje producent. Wszystkie informacje powinny znajdować się na opakowaniu. Jeśli jednak nie chcemy wydawać kilkudziesięciu złotych na płyn do czyszczenia, możemy wybrać inny sposób. W usunięciu osadu może pomóc m.in. roztwór wody z octem. Irygator należy odkamieniać regularnie, raz na ok. 2-3 miesiące.

 

P4: Jak działa irygator?

Irygator jest wyposażony w specjalną pompkę wytwarzającą ciśnienie, dzięki któremu z dyszy uwalniany jest strumień wody z powietrzem. Z uwagi na to, że ma on dużą prędkość, dociera do trudno dostępnych miejsc i tym samym skutecznie usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo irygator pozwala pozbyć się pozostałości jedzenia z kieszeni, linii dziąseł i idealnie sprawdza się u osób, które mają aparat ortodontyczny. Korzystanie z tego urządzenia jest polecane w przypadku problemów ze stanami zapalnymi tworzącymi się wewnątrz jamy ustnej czy krwawieniu dziąseł.

P5: Gdzie kupić irygator dentystyczny?

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić irygator dentystyczny, nie musisz się martwić. Tego rodzaju urządzenia są dostępne w sklepach z różnego rodzaju sprzętami domowymi. Największy wybór produktów znajdziesz oczywiście w Internecie. Tam też możesz bez problemu wyszukać porównywarkę cen i dzięki niej sprawdzić, w jakim sklepie dany irygator jest najtańszy. Zakupy online mają ten plus, że można je zrobić nie wychodząc z domu. Wśród atutów wyróżnia się też atrakcyjne ceny produktów i możliwość zapoznania się z opiniami użytkowników. Niemniej jednak zakupy w sklepie stacjonarnym również mają zalety, do których można zaliczyć przede wszystkim możliwość skonsultowania swojego zakupu z doświadczonym pracownikiem. Może on w razie problemów doradzić, który sprzęt najlepiej spełni nasze oczekiwania.

 

 

Mamy WIECEJ! Sprawdz artykuly ponizej:

 

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Kremy pod oczy

Serum do twarzy ranking

Masazery do twarzy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Irygator Waterpik WP-900E Bezprzewodowy

 

Waterpik Ultra WP 900E to idealny zestaw dla osób ceniących sobie dokładną higienę jamy ustnej. Irygator zapewnia bardzo dokładną higienę naszych zębów i jamy ustnej. Zwykła nić dentystyczna nie pozwala na osiągnięcie tak dokładnych efektów.  Jest to irygator o największym zakresie ciśnienia. Urządzenie świetnie zadba też o stan naszych dziąseł.

Badania potwierdzają, iż irygacja (plus masaż i stymulacja dziąseł) ma korzystny wpływ na dziąsła zmniejszając ich krwawienie od 40 do 90% w zaledwie 28 dni. Duży pojemnik wystarcza na wyczyszczenie całej jamy ustnej. Do wyboru mamy aż 10 stopniową regulację siły ciśnienia.

W zestawie znajdziemy specjalny końcówki do czyszczenia/irygacji  aparatów ortodontycznych, mostów, koron itd. Do kompletu została  także dołączona elektryczna szczoteczka wyposażoną w 2 minutowy timer. Pozwala ona na skuteczne usuwanie płytki nazębnej i świetnie dopełnia zestaw do kompleksowej higieny jamy ustnej.

Mimo wysokiej ceny kompletu, zbiera on bardzo pozytywne recenzje. Urządzenie posiada silną moc ciśnienia, dzięki czemu bardzo dokładnie oczyszcza jamę ustną. Irygator działa bardzo cicho. Wykonany jest z solidnych materiałów.

Waterpik Ultra WP 900E to zestaw służący do dokładnej higieny jamy ustnej. Irygator i szczoteczka w jednym, daje świetne efekty. Działa lepiej niż nić dentystyczna i zapewnia lepszą kondycję dziąseł.

Zalety
System masażu:

Urządzenie daje nam możliwość wykonania masażu, a tym samej stymulacji dziąseł, co znacznie poprawia ich kondycję i zmniejsza krwawienia.

Duży pojemnik:

Model ten jest wyposażony w spory pojemnik, który wystarcza na wyczyszczenie całej jamy ustnej.

Końcówki:

Zestaw zawiera specjalne końcówki do czyszczenia aparatów ortodontycznych, mostów, koron itd.

Wady
Niestabilna podstawka:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że produkt ten ma niestabilną podstawkę, a więc urządzenie musi być umieszczone w pudełku zabezpieczającym.

Zbyt duża moc:

Chociaż sprzęt ma regulację pracy, niektórzy użytkownicy zauważają, że nawet na niższej mocy, cechuje go dość duże ciśnienie, które może podrażniać dziąsła.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status