Ranking 3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zachęcamy do przeczytania rankingu nagrzewnic elektrycznych 12 V. Przed jego przygotowaniem, przeczytaliśmy zamieszczone w Internecie opinie na temat poszczególnych produktów i sprawdziliśmy, które z urządzeń zdobyło najwięcej pochlebnych recenzji. Po przeprowadzeniu wspomnianej analizy doszliśmy do wniosku, że na pierwszym miejscu w rankingu umieścimy nagrzewnicę Webasto 12V 150W, która cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Szybko ogrzewa ona wnętrze samochodu i pozwala na usunięcie szronu oraz nadmiaru pary z szyb. Co więcej, sprzęt może być używany latem, gdyż wyposażono go w funkcję chłodzenia. To praktyczny model o kompaktowych wymiarach, który ma dużą moc i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do naszego zestawienia wybraliśmy też inne godne uwagi produkty. Drugie miejsce w rankingu należy do nagrzewnicy Auto Hearter Fan. Urządzenie można ustawić pod dowolnym kątem. Montaż modelu nie wymaga szczególnych umiejętności. Jakość wykonania sprzętu uznawana jest za bardzo dobrą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nagrzewnicę elektryczną 12V wybrać?

 

W samochodach, zwłaszcza starszej generacji, zimą bywa bardzo nieprzyjemnie. Zanim uzyskamy odpowiednią temperaturę mija nawet kilka minut. Dlatego też wielu posiadaczy nieco starszych aut decyduje się na zakup nagrzewnicy. Jest to tzw. farelka samochodowa podłączona do gniazdka zapalniczki (12V). Jest ona przydatna nie tylko w starszych samochodach, gdzie trudniej jest o nagrzanie pojazdu, ale również w nowych autach, w których brakuje podgrzewania przedniej szyby. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić taki sprzęt przeczytaj nasz krótki poradnik. Odpowiadamy w nim na pytanie, jakie cechy posiada najlepsza elektryczna nagrzewnica 12 V w 2021 roku.

Solidna obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz przegrzanie to podstawa dobrego sprzętu. Niektóre farelki są wykonane z kiepskiej jakości tworzywa, które pod wpływem wysokich temperatur zaczyna pękać. Ważne jest więc to, aby produkt był jak najmocniejszy. Istotna jest też niska awaryjność podzespołów, aby nie dochodziło do przegrzania. Tutaj pojawia się też kwestia bezpieczeństwa. Dobre urządzenia powinny wyłączać się samoczynnie, gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę. Bardzo istotne jest również to, aby obudowa była wodoszczelna. Podczas ogrzewania przedniej szyby w aucie skrapla się para wodna, która może uszkodzić sprzęt.

W przypadku nagrzewnicy samochodowej wydajność nie jest zbyt duża, bo i potrzeby też nie są takie, jak w przypadku dużych pomieszczeń. Warto upewnić się jednak, jak szybko nagrzewa się sprzęt i jaka jest jego moc, czy jest to 20 W czy raczej 50 W. Nie jest to jedyny istotny parametr. Zalecamy upewnić się, jaka jest moc wyjściowa, czyli ta, którą faktycznie wytwarza nagrzewnica. Często producenci podają też wydajność w m3/h.

Łatwość użycia to podstawa. Zdarzają się sprzęty bardzo zaawansowane, których używamy tylko raz po zakupieniu, bo ich podłączenie i uruchomienie wydaje się stratą czasu. Warto mieć więc na uwadze właśnie aspekt ustawiania pracy nagrzewnicy. Skoro już wiesz, jakie cechy mają najlepsze elektryczne nagrzewnice 12V zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem.

 

 

3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

1. Nagrzewnica Samochodowa Farelka Webasto 12V 150W 

 

Webasto 12V 150W to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza dla kierowców jeżdżących starszymi autami, z mało efektywnym ogrzewaniem. Pozwala ono na szybkie podniesienie temperatury wewnątrz pojazdu, dlatego nie odczuwamy nieprzyjemnego zimna. Model wyposażono w funkcję Heat, umożliwiającą podgrzanie szyby, aby pozbyć się szronu. Z tego względu możemy uniknąć używania skrobaczki.

Sprzęt ma długi przewód zasilający (ok. 180 cm), dlatego po podłączeniu do gniazda zapalniczki możemy umieścić go w dowolnym miejscu, aby nikomu nie przeszkadzał. Wymiary farelki są równe: 15 cm x 14 cm x 5 cm. Ma ona czarny kolor i estetycznie się prezentuje.

Zdaniem kierowców to bardzo praktyczne urządzenie, ponieważ może być używane także latem. Wszystko ze względu na to, że ma ono funkcję chłodzenia. Oznacza to, że dzięki nagrzewnicy możemy przetrwać zarówno mroźne, jak i upalne dni. Działa ona efektywnie i jest zabezpieczona przed przegrzaniem.

Nagrzewnica Webasto 12V 150W ma wymiary: 15 cm x 14 cm x 5 cm. Jej moc wynosi 150 W.

Zalety
Możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu:

Farelkę możemy umieścić w dowolnym miejscu w aucie, aby nie przeszkadzała pasażerom.

Funkcja chłodzenia:

Sprzęt wyposażono nie tylko w funkcję grzania, ale i chłodzenia. Możemy więc używać go w upalne dni.

Ochrona przed przegrzaniem:

Farelka ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego może być bez obaw używana także podczas dłuższej podróży (nie powinna ulec awarii).

Duża moc:

Moc sprzętu wynosi 150 W, co zapewnia mu efektywne działanie. Kilka minut po włączeniu nagrzewnicy w aucie robi się przyjemnie ciepło.

Kompaktowe wymiary:

Farelka może być używana nawet w niewielkim samochodzie miejskim. Ma ona kompaktowe wymiary, a tym samym nie zajmuje zbyt dużo miejsca na desce rozdzielczej czy siedzeniu.

Wady
Plączący się kabel:

Kabel jest odpowiednio długi, ale często się plącze. Kierowcom przeszkadza ciągłe odplątywanie przewodu.

 

 

 

 

2. Grzejnik dmuchawa wentylator samochodowy 12V 150W

 

Auto Hearter Fan 150W to nagrzewnica, która może być umieszczona w każdym samochodzie. Sprzęt przymocowuje się z pomocą taśmy klejącej albo z pomocą śrub, które są dołączone do kompletu. Wszystko zależy od tego, czy zamierzamy umieścić farelkę na stałe lub krócej. Moc sprzętu wynosi 150 W.

Farelka wygląda estetycznie i z pewnością będzie pasować do każdego wnętrza samochodu. Niektórzy mogą nawet nie zauważyć tego, że w pojeździe znajduje się taki sprzęt. Przewód farelki ma długość 2 m. Jest to wystarczające, aby umieścić urządzenie w dowolnym miejscu. Łączy się go z zapalniczką samochodową.

Farelka jest bardzo łatwa w obsłudze i właśnie dlatego jest ceniona przez kupujących. Sprzęt ma tylko jeden przełącznik. Decyduje on o tym, czy z urządzenia leci powietrze ciepłe/zimne, czy jest ono zupełnie wyłączone. Chwalone jest również dobre wykonanie produktu oraz to, że jest to inwestycja na lata.

Model Auto Hearter Fan to bardzo dobra nagrzewnica elektryczna 12 V do 50 zł. Urządzenie zrobiono m.in. z tworzywa sztucznego. Sprzęt ma moc równą 150 W.

Zalety
Regulacja nawiewu w zakresie 360 stopni:

Nagrzewnicę można ustawiać pod dowolnym kątem, dzięki czemu możemy wybrać, gdzie głównie ma rozprzestrzeniać się ciepły strumień powietrza.

Przewód zasilający:

Model sprzedawany jest w zestawie z przewodem zasilającym, który jest podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. Jakość wykonania kabla określana jest jako bardzo dobra. Zaletą okazuje się także spora długość przewodu (2 m).

Obudowa:

Do produkcji obudowy wykorzystano solidne tworzywo sztuczne, które nie nagrzewa się zbyt szybko, a dodatkowo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Montaż:

Aby zamontować sprzęt w samochodzie, nie musimy poświęcać na to zbyt dużo czasu. Nagrzewnicę można przytwierdzić do deski rozdzielczej za pomocą śrub lub specjalnej taśmy, którą znajdziemy w zestawie.

Wady
Efektywność:

Pojedyncze osoby wskazują, że urządzenie okazało się mniej efektywne, niż zakładali.

 

 

 

 

3. Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W Grzejnik Farelka

 

Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W to model z kablem o długości 125 cm. Po podłączeniu do gniazda zapalniczki możemy go przymocować do deski rozdzielczej, aby nie przesuwał się w czasie jazdy. Pozwalają na to praktyczne, mocne przyssawki. Moc farelki wynosi 120 W, a jej całkowite wymiary to: szerokość – 18 cm i długość – 15 cm.

Możemy łatwo sprawdzić, czy nagrzewnica jest włączona. Wystarczy spojrzeć na obudowę, znajduje się na niej niewielka dioda LED, która świeci podczas pracy sprzętu. Farelka nie jest duża, jednak szybko ogrzewa wnętrze pojazdu i zapobiega odczuwaniu dyskomfortu w mroźny dzień.

Czy sprzęt spodobał się konsumentom? Z naszej analizy opinii wynika, że tak. Kierowcy docenili nagrzewnicę za to, że ma kompaktowe wymiary i nie przeszkadza im ani pasażerom. Według nich kabel jest dostatecznie długi, a do tego się nie plącze.

Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W ma wymiary: 18 cm x 15 cm. To model, którego moc wynosi 120 W.

Zalety
Praktyczne przyssawki:

Do farelki dołączono przyssawki, pozwalające na przymocowanie jej do deski rozdzielczej. Z tego względu sprzęt nie przesuwa się podczas jazdy i nie musimy go wciąż poprawiać, co mogłoby utrudniać skupienie się na prowadzeniu auta.

Dioda LED:

Na obudowie znajduje się dioda LED, która świeci, gdy nagrzewnica działa. To pozwala na szybkie upewnienie się, czy na pewno wyłączyliśmy urządzenie po dojechaniu na miejsce (i to bez potrzeby otwierania samochodu, wystarczy zajrzeć do środka przez szybę).

Nie zajmuje dużo miejsca:

Farelka jest mała, więc nie zajmuje dużo miejsca w aucie i nie ogranicza widoczności. Możemy ją przymocować w dowolnym miejscu, z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać.

Wady
Mało elegancki wygląd:

Nie wszystkim kupującym spodobał się prosty design urządzenia. Niektórzy uważają, że sprzęt wygląda mało elegancko.

 

 

 

 

Jak można wykorzystać nagrzewnicę elektryczną 12V?

 

Przechodząc do kolejnej części naszego artykułu z pewnością wiesz już, jaka nagrzewnica elektryczna 12V jest polecana osobom wrażliwym na zimno. Jeśli kupiłeś sprzęt spełniający Twoje oczekiwania, ale nie masz pewności, w jaki sposób możesz go wykorzystać, przeczytaj dalszą część artykułu. Przekonaj się, że takie urządzenia, jak nagrzewnice znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach i sytuacjach.

 

 

Nagrzewnica jako dodatkowe źródło ciepła w aucie

Często się zdarza, że w bardzo mroźne dni ogrzewanie w samochodzie nie działa tak efektywnie, jak powinno. To sprawia, że odczuwamy nieprzyjemne zimno i trudno jest nam się skupić na prowadzeniu pojazdu. Poza tym, gdy temperatura spada poniżej 0 st. C, na szybach samochodu pojawia się szron, którego trzeba się pozbyć skrobaczką. To zajmuje dużo czasu i nierzadko jest męczące. Niewielka nagrzewnica 12V może nam pomóc tego uniknąć. Przeważnie takie urządzenia można skierować w dowolną stronę, a więc np. bezpośrednio na kierowcę lub pasażerów. Dzięki sprzętowi możemy szybko się ogrzać lub podgrzać szyby do tego stopnia, że szron sam zacznie się roztapiać i spływać.

 

Nagrzewnica nie tylko do samochodu

Okazuje się, że urządzenia, jakimi są nagrzewnice elektryczne znajdują zastosowanie również poza samochodami. Większe modele o dużej mocy można z powodzeniem wykorzystać do ogrzania pomieszczeń, w których chcemy czuć się komfortowo w zimne dni. Może to być np. przydomowy garaż, piwnica, magazyn, hala przemysłowa itp.

 

W jakim aucie można zamontować nagrzewnicę 12V?

Większość nagrzewnic jest przystosowana do montażu i użytku zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. To sprzęty o uniwersalnym charakterze, które przydadzą się wszystkim osobom narzekającym na zbyt słabe ogrzewanie w swoim aucie. Nierzadko mocne urządzenia idealnie nadają się także do użytku w maszynach budowlanych, busach transportowych czy wózkach widłowych. Nie można zapomnieć także o autach kurierskich, ciągnikach rolniczych, a nawet łodziach.

 

 

Czy warto kupić nagrzewnicę elektryczną 12V?

Nagrzewnice elektryczne nie są bardzo drogimi urządzeniami. Z łatwością znajdziemy sprzęt, którego zakup nie będzie nadwyrężeniem domowego budżetu. Tak naprawdę może się on przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Bez wątpienia docenimy nagrzewnicę w sytuacji, gdy będzie nam się spieszyć (do pracy czy na ważne spotkanie) i nie będziemy mieli czasu na skrobanie szyb w aucie. Wystarczy włączyć nagrzewnicę i odczekać kilka minut, aby szron całkowicie zniknął, wtedy możemy wyruszyć w drogę. Pamiętajmy, że jazda nieodśnieżonym samochodem z zamarzniętymi szybami obniża nasz poziom bezpieczeństwa na drodze, a dodatkowo może zakończyć się otrzymaniem mandatu.

Nagrzewnice elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród zawodowych kierowców, jak i rodziców wożących codziennie dzieci do szkoły bądź przedszkola. Maluchy są bardziej wrażliwe na zimno niż dorośli i podróż wychłodzonym autem nie jest dla nich przyjemna. Szybko i efektywnie działająca nagrzewnica podniesie temperaturę wewnątrz kabiny i zapobiegnie przemarznięciu dzieci, co mogłoby skończyć się przeziębieniem. To również świetna alternatywa dla ogrzewania postojowego.

Co ważne, niektóre nagrzewnice elektryczne nadają się do użytku nie tylko zimą, ale i latem. Mowa tu o modelach wyposażonych w funkcję chłodzenia. To dobry wybór dla posiadaczy starszych samochodów bez klimatyzacji. Jazda takim autem w upalne dni nie jest przyjemna, poza tym wysoka temperatura często sprzyja dekoncentracji, a wtedy bardzo łatwo o spowodowanie kolizji.

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Głowica termostatyczna wifi

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Inez-S 300W

 

Inez-S 300W to farelka samochodowa, którą można bez problemu uruchomić podłączając od zapalniczki samochodowej. Ze względu na gabaryty można ją bez problemu umieścić w każdym, nawet małym samochodzie np. na fotelu lub pod nogami. Wymiary farelki to 17,55 cm x 9 cm x 16,5 cm.

Tym, co podoba się większości użytkownikom, jest z pewnością stosunkowo długi kabel. Jego długość to 140 cm. W efekcie działającą farelkę można swobodnie przestawiać w aucie. Dodatkowo jest ona lekka i nie przeszkadza podczas jazdy.

Użytkownicy doceniają to, że sprzęt pozwala na zmianę mocy. Może ona grzać z mocą 150 W, a także z mocą 300 W. Dodatkowo sprzęt ma 3 proste przyciski – można zdecydować, czy powinien on grzać, być wyłączony, czy powinien dawać zimno. Nagrzewnica wygląda estetycznie.

Nagrzewnica samochodowa Inez-S ma wymiary ok.: długość – 17,5 cm, szerokość – 9 cm i wysokość – 16,5 cm. Długość kabla zasilającego jest równa 140 cm. Moc urządzenia wynosi 300 W.

Zalety
Dwie funkcje grzania:

Użytkownik może ustawić jedną z dwóch funkcji grzania - 150 W i 300 W, w zależności od tego, jakie ma potrzeby. To pozwala lepiej dostosować sprzęt do panującej w samochodzie temperatury.

Sposób zasilania:

Model jest podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. W związku z tym nie ma konieczności kupowania dodatkowych elementów, aby móc skorzystać ze sprzętu.

Wykonanie:

Urządzenie zostało zrobione z dobrych gatunkowo materiałów, Obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, więc na jej powierzchni nie pojawiają się rysy.

Regulacja ciepła grzania:

Zdaniem użytkowników przydatną funkcją jest możliwość regulacji ciepła grzania.

Łatwa obsługa:

Prezentowana nagrzewnica jest prosta w obsłudze. Posiada zaledwie kilka przycisków, które są dobrze opisane. Nie trzeba więc tracić czasu na czytanie instrukcji obsługi, aby móc swobodnie korzystać z urządzenia.

Wady
Design:

Niektóre osoby twierdzą, że nagrzewnica nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Wyglądem przypomina nieco urządzenie z dawnych lat.

 

 

Grand-Trade 150W

 

 

Grand-Trade 150W to nagrzewnica, której przewód ma długość 130 cm. Wymiary sprzętu wynoszą 16 cm x 13 cm x 6 cm. Z kolei jego waga to 340 g. Parametry sprawiają, że farelkę można umieścić nawet w mniejszych samochodach. Dodatkowo można umieścić ją w dowolnym miejscu w aucie.

Farelka ma moc 150 W. Zimą bardzo dobrze odmraża szyby, co pozwala zaoszczędzić nam czas i sprawić, że nie męczymy się ze skrobaczkami. Sprzęt ma funkcję ogrzewania, ale też chłodzenia. Farelka dobrze sprawdzi się więc w upalne dni, a nie tylko zimą. Wspomniane funkcje przełącza się z pomocą jednego przełącznika, co jest bardzo wygodne.

Wielu użytkownikom podoba się to, że można dowolnie ustawić statyw urządzenia. Wystarczy przechylić go w wybraną przez nas stronę. Urządzenie działa wyłącznie po podłączeniu go do zapalniczki samochodowej.

Nagrzewnica Grand-Trade ma moc równą 150 W. Wymiary sprzętu są następujące: długość – 16 cm, szerokość – 13 cm i wysokość – 6,5 cm.

Zalety
Regulowany statyw:

Model został wyposażony w regulowany statyw, który umożliwia ustawienie nagrzewnicy pod dowolnym kątem. Dzięki temu użytkownik może dostosować sprzęt do swoich potrzeb.

Dwa tryby pracy:

Urządzenie ma dwa tryby pracy. Może ono działać nie tylko do ogrzewania samochodu (funkcja HEAT), ale także jest schładzania (funkcja FAN). Wynika z tego, że z zakupionej nagrzewnicy możemy korzystać przez cały rok.

Czas nagrzewania:

Powietrze, przepływające przez nagrzewnicę szybko się nagrzewa, co jest szczególnym atutem podczas mroźnych poranków.

Wady
Montaż:

Z uwagi na to, że dwustronna taśma klejąca nie ma najlepszych właściwości, montaż urządzenia na desce rozdzielczej może sprawiać drobne problemy.

 

 

Siroco Tenere

 

Prezentujemy nagrzewnicę elektryczną Tenere 12V, której moc jest równa 73 W. Jednocześnie moc grzewcza utrzymuje się na poziomie 1,3 kW. Wydajność wentylatora to 200 m3/h, co wystarcza do ogrzania bardzo dużej powierzchni – np. wnętrza auta ciężarowego czy też dźwigu.

Produkt wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw, które nie psują się i nie przegrzewają. Jednocześnie nie są podatne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć.

Nagrzewnica elektryczna może pracować na jednej z 2 prędkości. Wśród jej zalet wymienia się termostat bezpieczeństwa zabezpieczający przed przegrzaniem podzespołów, a tym samym uszkodzeniem sprzętu.

Produkt może służyć nie tylko do szybkiego ogrzewania przedniej szyby czy wnętrza samochodu, jest niezastąpiony w maszynach budowlanych – w okresie zimowym podczas wykonywania prac zewnętrznych w takich sprzętach temperatury są niskie.

Produkt zyskał uznanie szerokiej grupy konsumentów, głównie ze względu na niską awaryjność. Wiele osób zauważa, że prezentowany model ma dobrą obudowę, a do tego jest wygodny w obsłudze.

 

 

Siroco Mistral

 

Jeśli poszukujesz mocnej nagrzewnicy elektrycznej to polecamy Ci model Siroco Mistral. Jest to bardzo nowoczesny produkt o mocy całkowitej 1500 W, co gwarantuje wydajną i szybką pracę. Urządzenie wykonano z wytrzymałych materiałów (tworzywo ABS), które są w stanie wytrzymać uszkodzenia mechaniczne oraz duże temperatury. Produkt posiada liczne zabezpieczenia, które chronią go przed przegrzaniem i awariami.Napięcie wentylatora to 12 V, a elementu grzejnego 48 V. Jest to model trzybiegowy, który wyposażony jest w termostat. Ułatwia to precyzyjne ustawienie temperatury pracy. Na obudowie znajduje się 5 wylotów powietrza. Nagrzewnica może być używana w połączeniu z wózkami widłowymi.

Moc wentylatora to 110 W, z kolei jego wydajność wynosi 250 m3/h. Cena sprzętu jest wysoka, co jest związane z wysoką jakością wykonania oraz dużą mocą. Mimo tego konsumenci są bardzo zadowoleni z urządzenia, głównie ze względu na jego wydajność i niewielkie gabaryty.

 

 

Siroco Sonora

 

Model Siroco Sonora to nagrzewnica elektryczna 12 V w dobrej cenie, która może być używana w pomieszczeniach przemysłowych, jak również w domach. Moc produktu to 1500 W. Urządzenie zostało wykonane z tworzywa ABS, które jest bardzo wytrzymałe. Materiał nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i przegrzania. Sprzęt waży 5 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.

Jest to model dwubiegunowy, którego dużym atutem jest wbudowany termostat. Dzięki temu możesz szybko i bardzo precyzyjnie ustawić temperaturę pracy. Urządzenie ma liczne zabezpieczenia, więc nie musisz obawiać się przegrzania i awarii. Nagrzewnica ma 5 wylotów powietrza, przez co pomieszczenie jest szybko ogrzewane. Produkt może być stosowany w wózkach widłowych. Wydajność modelu to 150 m3/h.

Opinie konsumentów o produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło szybką pracę modelu i prostą obsługę. Poza tym podkreślają, że jest on w pełni bezpieczny, więc jego praca nie zagraża ani Tobie, ani innym osobom w pomieszczeniu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 months ago

100W…150W..300W…taką mocą możemy sobie w majtkach dogrzać jąderka.
Nie kupujcie tych badziewi, szkoda kasy.
Aby dogrzać auto szybciej niż silnik auta potrzeba minimum 1000W.
A tego żadne gniazdo zapalniczki nie wytrzyma bo to prąd dochodzący do 100 amper a przewody sa na max20A a i bezpiecznik równiez.
Jedynie niekonwencjonalna grzałka podłaćzona bezpośredno do aku.
Lub niestety rano kabel 230V i farelka 3kW.

Zespół NR
Admin
4 months ago
Reply to  Piotr

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir