Najlepsza antena telewizyjna pokojowa

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

 

Jaką pokojową antenę telewizyjną wybrać?

 

Dla posiadaczy starych telewizorów antena telewizyjna jest niezbędna do tego, aby odbierać telewizję naziemną. To od niej uzależniona jest siła i jakość sygnału dostarczonego do odbiornika. W sklepach znajdziemy wiele takich produktów. Nic więc dziwnego, że możemy mieć problem z dokonaniem dobrego wyboru. Mamy nadzieję, że poniższy poradnik będzie ułatwieniem zakupu. Znajduje się tu kilka informacji o najważniejszych cechach anten. Umieściliśmy tu również ranking trzech modeli w dobrych cenach.

 

 

Przejście na telewizję cyfrową wymusiło na wielu mieszkańcach Polski zakup specjalnego dekodera DVB-T. Żeby jednak takie urządzenie mogło działać prawidłowo wymaga ono podłączenia do właściwej anteny. Inaczej odbieranie, a tym samym oglądanie telewizji nie jest możliwe. W przypadku osób mieszkających w niedalekiej odległości od nadajnika najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu pokojowego (wewnętrznego). Pamiętajmy jednak, że na jakość odbioru, poza miejscem zamieszkania, wpływa też kilka innych czynników. Są to m.in.: grubość murów pomieszczenia, wielkość okien i ich położenie względem odbiornika, a nawet ilość stojących w pokoju mebli.

Najlepsza pokojowa antena telewizyjna w 2018 roku ma wzmacniacz, który znacząco poprawia odbiór sygnału. Ten element ma za zadanie kompensować wszystkie straty powstające pomiędzy przekaźnikiem a odbiornikiem (telewizorem lub dekoderem). Produkt ze wzmacniaczem przyda się w szczególności, gdy mieszkamy z dala od nadajnika DVB-T, ale nie mamy możliwości montażu anteny zewnętrznej. Taki model sprawdza się również w dużych domach, gdzie zamontowany został tylko jeden przekaźnik. W takim przypadku żaden rozgałęźnik, ani duża liczba gniazdek nie powinny powodować dużego spadku sygnału, ani jego zakłóceń.

Robiąc zakupy sprawdź zakres częstotliwości. Uważa się, że do odbioru sygnału telewizji naziemnej najlepiej sprawdzają się modele szerokopasmowe. Odbierają one zakres UHF, którego częstotliwość wynosi od ok. 30 do 300 MHz. Takie anteny mogą odbierać sygnały z kilku kierunków. Polecamy je w szczególności osobom mieszkającym blisko lasu, gór lub w sąsiedztwie wysokich bloków. W przeciwieństwie do modeli kierunkowych produkty szerokopasmowe nie wymagają ustawienia w kierunku nadajnika.

Najlepsze pokojowe anteny telewizyjne zawierają w zestawie dobrej jakości kabel koncentryczny. On również może znacząco wpływać na odbiór nadawanego sygnału. Pamiętajmy, że ten element nie powinien być zbyt długi. Inaczej nie tylko będzie on powodować zakłócenia w odbiorze telewizji, ale też może nam przeszkadzać. Poza tym wystający kabel często zwraca na siebie zbyt dużą uwagę domowników oraz gości, a tym samym psuje estetykę wnętrza.

 

 

Pokojowe anteny telewizyjne – ranking

 

 

Sonus TV 

 

Sonus TV to antena pokojowa ze wzmacniaczem, której impedancja wyjściowa wynosi 75 Ohmów. Produkt idealnie nadaje się do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Z pewnością sprawdzi się on w przypadku osób mieszkających w znacznej odległości od nadajnika sygnału telewizyjnego.

Maksymalne wzmocnienie produktu to 40 dB. Sami możemy je płynnie regulować, co stanowi bardzo duże udogodnienie. Powyższy model odbiera sygnały zarówno z zakresu fal UHF, jak i VHF. Antena jest zasilana na dwa sposoby. Można podłączyć ją do prądu lub do specjalnego zasilacza.

Z licznych opinii konsumentów na temat modelu Sonus TV wynika, że jest to dobrej jakości produkt. To, co go wyróżnia, to nowoczesny design. Prezentowana antena ma obudowę wykonaną z wytrzymałych materiałów. Jest ona dostępna w kolorze czarnym, więc łatwo ją dopasować do wyposażenia wnętrza.

 

 

 

 

Thomson 40DB ANT1731

 

Przedstawiamy Thomson 40DB ANT1731, czyli model ze wzmacniaczem. Jego impedancja wyjściowa wynosi 75 Ohmów. Antena odbiera częstotliwości w zakresie od 30 MHz do 950 MHz. Jest ona przeznaczona do stosowania z telewizorami i tunerami DVB-T.

Produkt świetnie się prezentuje głównie ze względu na czarną, błyszczącą obudowę. Dodatkowo nie jest on zbyt duży, więc zaproszeni do domu goście nie powinni zwracać na model Thomson 40DB ANT1731 zbyt dużej uwagi. Co więcej, w zestawie znajduje się kabel o długości 1,5 m. Dlatego od razu po zakupie możemy zamontować antenę i oglądać telewizję.

Jak wynika z licznych komentarzy opublikowanych w Internecie najistotniejszym atutem produktu jest jego skuteczność działania. Doskonale odbiera on sygnał i tym samym daje nam dostęp do dużej ilości kanałów telewizyjnych. Ze względu na obecność wzmacniacza nie mamy problemu z zakłóceniami. Możemy więc swobodnie oglądać filmy czy ulubione seriale.

 

 

 

 

DPM HP22 

 

Antena DPM HP22 ma wzmacniacz, dlatego jest ona doskonałym wyborem dla osób mieszkających w dużym domu lub z dala od nadajnika sygnału telewizyjnego. Służy ona do odbioru telewizji naziemnej z multipleksów: MUX1, MUX2 i MUX3. Maksymalny poziom wzmocnienia w przypadku powyższego modelu to 29 dB.

Zakres odbioru częstotliwości produktu wynosi od 174 MHz do 470 MHz. Antena nie wymaga montażu, a dodatkowo ma kompaktowe wymiary. Ponieważ wspomniany model został wykonany z aluminium jest on wyjątkowo lekki. Ma on złoty kolor i łatwo można dopasować go do reszty wyposażenia pomieszczenia. Do zestawu został dołączony zasilacz.

Jak przekonują konsumenci jest to godny uwagi produkt. Wiele osób twierdzi, że ta pokojowa antena telewizyjna w dobrej cenie działa niezawodnie i doskonale odbiera sygnały z poszczególnych multipleksów. To sprawia, że uzyskujemy dostęp do wielu różnych kanałów telewizji naziemnej.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...