Foteliki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Dla wszystkich rodziców poszukujących odpowiedniego fotelika samochodowego mamy dobre wieści. Po poszukiwaniach udało nam się znaleźć produkt, który zadowala większość rodziców. Jest to Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus. Prezentowany fotelik został ukształtowany w taki sposób, że większość dzieci jest w nim usadowionych bardzo wygodnie. Najważniejsze jest jednak, że maluchy są w foteliku bardzo bezpieczne i podczas wypadku mają większe szanse, aby wyjść z niego cało. Na uznanie rodziców zasłużył zdejmowany pokrowiec, który można bez problemu wrzucić do pralki. Rodzicom podoba się też możliwość zmiany pozycji nagłówka. Drugim w kolejności fotelikiem, na który klienci zwrócili uwagę jest Graco Junior Maxi Sport Luxe. Fotelik ten pasuje dzieciom od 3 do 12 lat.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki fotelik samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bezpieczeństwo dziecka dla każdego rodzica jest dobrem najwyższym. Dlatego dobór odpowiedniego i bezpiecznego fotelika samochodowego, to spory dla nich problem. Na rynku jest nieprzebrana ilość fotelików, zrobionych w różnych technologiach, z różnymi sposobami zabezpieczeń. Jak tu wybrać? Jaki jest najlepszy fotelik samochodowy? Jak zrobić, żeby nie przepłacić, a jednak uzyskać bezpieczny produkt, który będzie dobrze i długo służył? W tym poradniku spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Przedstawimy najważniejsze cechy fotelików samochodowy i na co zagubiony rodzic ma zwrócić uwagę wybierając jeden z nich dla swojej pociechy.

 

 

Kategorie wagowe

Najprostszym i oczywistym podziałem jest wielkość fotelika zależna od wieku, wagi i wzrostu Twojego dziecka. Foteliki są podzielone na pięć kategorii wagowych.

Pierwszą grupę stanowią foteliki w przedziale wagowym do 10 kg. Zwykle używają je dzieci od urodzenia do ok. 6 – 9 miesiąca życia. Zwykle takie modele są montowane tyłem do kierunku jazdy i często mogą służyć również, jako kołyska lub gondola do wózka.

Kolejną grupę stanowią foteliki dla dzieci do 13 kg, czyli do ukończenia przez dziecko 12 – 15 miesięcy. Te modele również są montowane głównie tyłem do kierunku jazdy. Testy zderzeniowe, bowiem potwierdzają, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze niż te montowane przodem.

Następna kategoria wagowa jest od 9 do 18 kg. Maksymalną wagę w tej kategorii dziecko uzyskuje około 4 roku życia. Tę grupę fotelików montuje się zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Siedziska dla dzieci ważących od 15 kg do 25 kg, czyli w wieku od 4 do 6 lat, stanowią następną grupę wagową. Takie foteliki są już montowane wyłącznie przodem do kierunku jazdy.

Ostatnia grupa wagowa to od 22 do 36 kg, mieszczą się w niej dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Takie foteliki montowane są przodem do kierunku jazdy i pozwalają na równoczesne wykorzystanie pasów bezpieczeństwa samochodu. A gdy dziecko wyrośnie z fotelika, można zdemontować oparcie, pozostawiając bazę, w której nadal bezpiecznie będziemy przewozić dziecko.

 

Fotelik dla noworodka, – dlaczego tyłem do kierunku jazdy

Testy zderzeniowe Cyber Aton pokazują, że przy zderzeniu głowa pasażera usytułowanego przodem do kierunku jazdy jest bardzo silnie wyrzucana do przodu. Niemowlę ma mało odporny, miękki szkielet i kruchą czaszkę, zatem samo wyrzucenie głowy przez energię kinetyczną może spowodować poważny uraz dziecka.

 

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Kupując fotelik, niezależnie do grupy wiekowej, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na korpus wybranego modelu. Porządny korpus jest twardy, masywny, głęboki i najlepiej dwuwarstwowy. Dobra jakość korpusu gwarantuje bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Fotelik musi być wyposażony w system ochrony główki. W zależności od producenta nazwany SPS, Safe Side, ASP, czy SIP. Siedzisko z takim systemem ma wzmocnione boki dodatkowo chroniące głowę niemowlaka. Również zagłówek powinien być regulowany, aby przy mniejszych dzieciach można było zmienić fotelik w leżaczek, a przy większych, odchylić główkę dziecka, gdy zaśnie.

Gdy kupujemy fotelik dla noworodka, sprawdźmy, czy ma w wyposażeniu wkładkę dla niemowlaka. Wkładka taka jest używana w początkowym okresie, a gdy dziecko podrośnie, wyjmuje się ją i fotelik nadal dziecku służy. Dzięki takiej wkładce znacznie wydłużamy okres przydatności siedziska dla naszego maluszka.

Bezpieczeństwo w foteliku zapewniają pasy bezpieczeństwa, którymi jest przypinane niemowlę. Sprawdźmy, aby pasy te były pięcio-punktowe. Zdarzają się jeszcze co prawda trzy-punktowe zapięcia, ale powoli odchodzą do lamusa, jako mniej bezpieczne. Każdy z pasów powinien być zabezpieczony miękkim materiałem zabezpieczającym nasze maleństwo przed otarciami. Równie istotna jest regulacja pasów. Regulacja pasów jest używana codziennie. Inaczej muszą być pasy napięte, jeśli dziecko jest w kurtce, a inaczej w cienkim sweterku, dlatego ważne jest, aby ta regulacja nie była kłopotliwa.

Sprawdźmy również siedzisko. Problem może się pojawić, gdy kupujemy fotelik latem i po paru miesiącach, dziecko, ubrane w ciepłą i grubą odzież; nie może się w foteliku zmieścić. Zatem upewnijmy się, że siedzisko jest wystarczająco szerokie.

Ze względów higienicznych sprawdzamy jakość materiału, którym jest fotelik pokryty. Materiał powinien zapewniać skórze wentylację. Dobrze się sprawdza w tym zakresie na przykład mikrofibra. Również materiał ten powinien być łatwy do czyszczenia. Najlepiej, jak pokrowiec będzie zdejmowany, aby można go było wyprać w pralce. A ze względów praktycznych wygodnie jest, jeśli fotelik po bokach ma kieszenie, w których można umieścić drobiazgi dla dziecka – na przykład butelkę z piciem.

Z powodów finansowych, dobrze jest, jeśli kupowany model można również zamontować w spacerówce. Czasem, aby to zrobić trzeba dokupić specjalny adapter, ale zawsze będzie to korzystniejsze finansowo niż kupowanie dwóch oddzielnych sprzętów.

 

System Isofix

Aby skorzystać z tego systemu, Twoje auto musi posiadać zaczepy Isofix. Możliwe jest też dokupienie specjalnej listwy Isofix, do mocowania w autach starszej generacji, nieposiadających tego systemu. System ten jest stosowany w fotelikach dla niższych grup wagowych. Generalnie do wagi 18 kg. Eksperci twierdzą, że w tych grupach wagowych dobrze zamontowany fotelik na Isofix i dobrze zamontowany fotelik na pasy są tak samo bezpieczne. B

adania wykonywali Amerykanie, którzy stwierdzili, że niebezpieczeństwo tkwi głównie w tym, że pasy przy montażu łatwiej zapiąć nieprawidłowo niż system Isofix. Zatem źródłem niebezpieczeństwa nie jest sposób montowania fotelika w samochodzie, tylko błędy ludzkie przy jego zakładaniu.

 

 

Montaż fotelika

Gdy już wybrałeś model fotelika dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź czy pasuje do Twojego samochodu. Siedziska mają różne konstrukcje, samochody też. Może się zdarzyć, że na przykład w Twoim samochodzie okaże się, że noga podtrzymująca fotelik jest za krótka i nie sięga do podłogi. Albo fotelik odstaje od kanapy samochodowej. W sklepie nie powinno być problemu, aby sprzedawca pomógł Ci w montażu fotelika do Twojego auta, sprawdzając tym samym, czy jest on dobrany wymiarowo do wymiarów samochodu.

Aby bezpiecznie przewozić dziecko, powinieneś się również zastanowić, w którym miejscu w samochodzie fotelik zamontujesz. Modele dla noworodków można montować na przednim siedzeniu. Najlepiej zamontować je tyłem do kierunku jazdy. Sprawdź koniecznie też, czy poduszka powietrzna pasażera została wyłączona, bowiem dla dziecka stanowi ona zagrożenie.  

Uznanym za bezpieczne miejsce dla fotelika dziecięcego jest środek tylnego siedzenia. Taki fotelik mocuje się za pomocą trzy-punktowych pasów bezpieczeństwa samochodu, lub za pomocą systemu Isofix.  

 

Atesty

Niezależnie od modelu, wszystkie foteliki samochodowe w dobrych cenach powinny posiadać niezbędne atesty, gwarantujące bezpieczeństwo fotelika. Warto sprawdzić w Internecie, jakim testom zderzeniowym został poddany wybrany model. Niezależne testy są przeprowadzane przez niemiecki automobilklub ADAC i tym symbolem testy są oznaczane. Ostatnie badanie, wykonane w 2015 roku obejmowało 23 modeli fotelików. Testy biorą pod uwagę stopień ochrony dziecka w razie zderzenia. Kolejnym kryterium jest tapicerka, i jej skład chemiczny, niezawierający związków szkodliwych dla dziecka, a także poziom ergonomii, możliwości czyszczenia, czy względy ekologiczne. Fotelik w każdej z kategorii może otrzymać notę od 1 do 5. Ogólna ocena podsumowująca badanie również jest zawarta w pięciostopniowej skali.

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po fotelikach samochodowych ułatwi zakup modelu dla Twojego dziecka.

W Polsce homologacje wydaje Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMot) zgodnie z normą ECE R44/04. O tym, czy dany model fotelika spełnia europejskie normy bezpieczeństwa, świadczy znak „E”. W każdym europejskim państwie dodaje się do niego inną cyfrę, w Polsce jest to „20”.

 

 

Najlepsze foteliki samochodowe w 2021 roku

 

Zastanawiacie się jaki fotelik samochodowy wybrać? Zdajemy sobie sprawę, ze wybór nie jest łatwy, gdyż w grę wchodzi bezpieczeństwo naszych dzieci. Żeby ułatwić Wam decyzję przygotowaliśmy artykuł, który opisuje najlepsze modele fotelik samochodowych.

 

Nasze zalecenia

 

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus

 

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus to fotelik dla dzieci do około 12. roku życia. Jest on  przygotowany z myślą o potrzebach nawet 9-miesięcznych maluchów, ponieważ ma regulowaną wysokość podgłówka i całkowita wysokość wynosi od 61 cm do 86 cm. Szerokość modelu to 49 cm. Z kolei jego głębokość wynosi 48 cm. Warto wiedzieć, że akcesorium waży 8 kg.

Fotelik jest przygotowany na dłuższe wycieczki. Ma on na bokach zamontowane miejsca na kubek, a pozycję jego oparcia można regulować tak, że podczas jazdy maluch może sobie leżeć. Rodzicom najbardziej podoba się to, że fotelik jest bezpieczny. Ma on specjalne osłonki na bokach, które skutecznie chronią dziecko w czasie wypadku. Z kolei nakładki naramienne zabezpieczają główkę oraz delikatne ramiona malucha.

Rodzice chwalą również 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które nie sprawiają żadnego problemu podczas zapinania. Ważne jest także to, że pokrowiec można szybko zdjąć, a potem wrzucić do pralki.

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus to fotelik o wadze 8 kg. Można w nim umieścić dzieci, które ukończyły 9 miesięcy i  mają nie więcej niż 12 lat. Szerokość fotelika to 49 cm, a głębokość to 48 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Fotelik jest wyposażony w kilka elementów, które sprawiają, że dziecko jest bezpieczne w razie wypadku. Są to ochronki boczne, naramienniki oraz 5-punktowe pasy, które nie sprawiają problemu podczas zapinania.

Wygoda:

Model jest wyprofilowany w taki sposób, że większość dzieci siedzących w nim czuje się bardzo dobrze. Ma on również regulowany podgłówek, więc łatwo dopasować go do każdego malucha.

Czyszczenie:

Fotelik daje nam możliwość ściągnięcia całego pokrowca. W rezultacie umieszczenie go w pralce i wypranie oszczędza nam bardzo dużo czasu podczas czyszczenia sprzętu.

Wykonanie:

Produkt jest wykonany na tyle dobrze, że nawet użytkowanie go przez dłuższy czas nie sprawi, że ulegnie znacznemu zniszczeniu.

Dłuższe podróże:

Model można ustawić do pozycji leżącej, co z pewnością przyda się podczas dłuższych wycieczek. Producent przygotował również miejsca na kubki lub butelki po obu stronach fotelika.

Wady
Pasy:

Pasy są zapinane dość ciasno, więc jeżeli dziecko jest trochę większe i ma na sobie grubą kurtkę, to może nie mieć możliwości swobodnego poruszania się.

 

 

 

 

Graco Junior Maxi Sport Luxe

 

2.Graco Junior Maxi Sport Luxe (15 – 36kg, tani)Kolejny rekomendowany fotelik to model Junior Maxi Sport wyprodukowany przez amerykańską  firmę Graco, która od wielu lat zapewnia bezpieczne podróżowanie naszym dzieciom.  Fotelik Graco jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat lub kategorii wagowej od 15 do 36 kg.

Produkt gwarantuje właściwą pozycję pasa bezpieczeństwa, który powinien współpracować z czerwonymi wskaźnikami.  Fotelik zapewnia wygodę i komfort podróży dla naszego dziecka. Podłokietniki można  dopasować i ustawić na wysokości właściwej dla postury naszego dziecka.

Regulowana jest także wysokość  zagłówka. Po osiągnięciu odpowiedniego wzrostu produkt można przekształcić w fotelik typu booster. Fotelik posiada także dwie praktyczne podstawki na butelki z napojem.  Należy podkreślić, że produkt marki Graco zapewnia bezpieczeństwo oraz standardy zgodne z ECE R44/04.

Użytkownicy podkreślają niską cenę fotelika i jednocześnie dobrą jakość produktu. Niektórzy twierdzą, że konstrukcja fotelika jest dość delikatna. Dzięki temu jednak fotelik jest lekki i łatwo się go przenosi z jednego samochodu do drugiego.

Kolejny fotelik to model Junior Maxi Sport wyprodukowany przez amerykańską  firmę Graco. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat lub w kategorii wagowej od 15 kg do 36 kg.

Zalety
Wygoda i komfort:

Produkt zapewnia maluchom wygodę w czasie jazdy. Posiada regulowane podłokietniki, które bez problemu dopasujemy do wzrostu malucha. Poza tym jest wyposażony w regulowany zagłówek.

Zmiana fotelika w siedzisko:

Gdy maluch osiąga pewien wiek, oczywiste jest, że nie chce siedzieć w zabudowanym foteliku, dlatego w tym przypadku mamy możliwość demontażu górnej części. Zyskujemy tym samym model typu booster.

Podstawki na napoje:

Fotelik posiada dwie praktyczne podstawki na butelki. Stanowi więc idealną propozycję na długie podróże, gdy chcemy zapewnić maluchowi stały dostęp do picia.

Waga:

Produkt waży zaledwie 3,6 kg, a więc jest lekki i łatwo go przenosić. Dzięki temu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które często przekładają fotelik między samochodami.

Wady
Wymiary:

Pomimo tego, że jest to lekka propozycja, konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że produkt jest dość obszerny i trudno ustawić go w samochodzie.

 

 

 

 

Britax & Romer King II LS 

 

Fotelik samochodowy Britax & Romer King II LS to wygodne siedzisko dla dzieci. Produkt jest dopasowany do malców, których waga mieści się w przedziale 9-18 kg. Wymiary modelu to: głębokość – 50 cm, szerokość – 45 cm i wysokość – 56 cm, a waga –  10,3 kg.

Prezentowany fotelik otrzymał 4 gwiazdki ADAC w testach bezpieczeństwa. Uprząż ma 5 punktów zapięcia, co utrzymuje maluszka w miejscu podczas jazdy. Element ten ma regulację wysokości, więc możesz w prosty sposób dopasować ułożenie zapięcia do maluszka. Fotelik ma liczne, regulowane elementy, więc rodzic bez trudu dopasuje jego ułożenie do postury malca. Czynność można wykonać jedną ręką. Produkt ma sygnalizator świetlny i dźwiękowy, który gwarantuje maluszkowi bezpieczeństwo i wygodę w czasie jazdy.

Rodzice są zadowoleni z zakupu zaprezentowanego modelu. Fotelik jest nie tylko wygodny, ale też łatwo utrzymać go w czystości. Pokrowiec można zdjąć z modelu i wyprać. Cała obudowa została zabezpieczona (ochrona boczna, tułowia i ramion), co gwarantuje dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy.

Model Britax & Romer King II LS to wygodny fotelik samochodowy dla dzieci o wadze między 9 kg a 18 kg. Siedzisko należy zamontować przodem do kierunku jazdy. Produkt instaluje się na siedzeniu przy pomocy pasów samochodowych.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Fotelik otrzymał 4 gwiazdki ADAC, co gwarantuje bezpieczeństwo w czasie jazdy. Poza tym model ma 5-punktową uprząż, z której dziecko nie będzie się w stanie samodzielnie wypiąć.

Wygoda:

Produkt został wyłożony miękką tapicerką. Dzięki temu maluszek może się wygodnie ułożyć w czasie jazdy. Tkanina jest przewiewna, dlatego dziecko nie poci się siedząc w foteliku.

Ochrona boczna:

W modelu znajduje się ochrona boczna, czyli wzmocnienie boków fotelika. W momencie zderzenia obudowa pochłania siłę uderzenia chroniąc dziecko.

Wady
Wysokość:

Jest to dość wysoki model, który może ograniczać widoczność kierowcy w czasie cofania. Fotelik jest wyprofilowany tak, by pasował do Passata B5.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Cabriofix

 

4.Maxi-Cosi Cabriofix (0 – 13kg, isofix)Maxi Cosi to firma, która sprzedaje swoje foteliki w aż 80 krajach na całym globie. Cieszy się dużym zaufaniem klientów. Najważniejszym celem tej firmy jest troska o cenne życie naszych maluchów. Dlatego też Maxi Cosi stawia na bezpieczeństwo. Fotelik Cabriofix jest przeznaczony dla dzieci o wadze do 13 kg. Fotelik jest łatwy w montaż i demontażu.

Można go łatwo przenieść z samochodu do domu, a to za sprawą wygodnego uchwytu. Nie trzeba budzić i wypinać malucha. Można go przetransportować razem z fotelikiem. Model ten można zamontować w samochodzie za pośrednictwem pasów bezpieczeństwa lub za pomocą systemu  Isofix.

System ten uważany jest za najbezpieczniejszą  metodę mocowania fotelików. Wykorzystuje dwa uchwyty, które są częścią integralną każdego pojazdu.  To właśnie do nich mocuje się dwa zaczepy wmontowane w fotelik. Bezpieczeństwo dodatkowo podnosi solidna konstrukcja boczna fotelika, która ochroni je w razie bocznych uderzeń.

Podsumowując, Maxi Cosi produkuje wysokiej jakości foteliki samochodowe. Opinie to potwierdzają. Podkreśla się solidność jego wykonania oraz łatwy montaż.

Maxi Cosi to kolejna firma produkująca foteliki, która cieszy się popularnością na całym świecie. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu tego producenta. Maxi-Cosi Cabriofix to bezpieczny produkt przeznaczony dla dzieci o wadze do 13 kg.

Zalety
System montażu:

Fotelik jest łatwy w montaż i demontażu, a także stosunkowo lekki. Dzięki czemu stanowi świetne, mobilne rozwiązanie, nie tylko do przewożenia malucha w aucie, ale też przenoszenia między miejscami.

System Isofix:

Model ten można zamontować za pomocą systemu Isofix, który jest uważny za najbezpieczniejszą metodę mocowania fotelików. Takie rozwiązanie wykorzystuje uchwyty znajdujące się w aucie, do których fotelik montowany jest za pomocą zaczepów. Oczywiście, można go też zainstalować w samochodzie w sposób standardowy, czyli za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Solidna konstrukcja:

Bezpieczeństwo podnosi solidna konstrukcja modelu. Dużo uwagi poświęcono ochronie boków fotelika, które doskonale chronią dziecko w przypadku zderzeń bocznych.

Wady
Mało miejsca:

Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że jest to mały fotelik, odpowiedni wyłącznie dla drobnych dzieci. Poza tym trudno w nim przewozić malucha w grubszym ubraniu.

Mały zakres regulacji pasów:

Za inną wadę można uznać wyłącznie dwie wysokości regulacji pasów, co może utrudnić dopasowanie fotelika do niektórych aut.

 

 

 

 

Caretero Diablo XI PLUS

 

5.Caretero Diablo XI PLUS (9 – 36 kg)Kolejny rekomendowany fotelik, to model wyprodukowany przez polską markę Ceretero, która zdobywa nie tylko polski, lecz także europejski rynek. Dzieje się to za sprawą świetnego stosunku ceny do jakości oferowanych produktów. Fotelik jest dedykowany dla dzieci w wieku od 9 do 36 kg.  Jest to produkt o solidnej  konstrukcji.

Co więcej jest bardzo wygodny i zapewnia naszemu dziecku komfortową podróż. Zagłówek fotelika jest bardzo porządnie zbudowany, dzięki czemu główka dziecka jest bardzo dobrze osłaniana. Wysokość zagłówka  można oczywiście regulować.

Regulacji podlega także nachylenie oparcia dziecka. Fotelik został zaprojektowany w zgodzie z systemem bezpieczeństwa ECE R 44/04. Pięciostopniowe pasy skutecznie ochronią nasze dziecko w razie gwałtownego hamowania czy zderzenia. Od wewnętrznej strony są pokryte antypoślizgową powłoką.

Tapicerka fotelika łatwo się zdejmuje i czyści. Ranking fotelików samochodowych nie mógł pominąć tego modelu. Cieszy się on bardzo dobrymi opiniami zadowolonych użytkowników. Na plus oceniana jest dobra cena fotelika. Solidna konstrukcja budzi zaufanie.

Następny rekomendowany przez na model to dobry fotelik samochodowy do 500 zł – Caretero Diablo XI PLUS dedykowany dla dzieci o wadze od 9 kg do 36 kg. 

Zalety
Wygoda:

Produkt zapewni dziecku komfort, zwłaszcza w trakcie długich podróży. Jest dobrze zabudowany, ma regulację zagłówka i odchylenie oparcia. Umożliwi to dziecku drzemkę w czasie jazdy.

Pasy:

Pięciostopniowe pasy spełniają wszelkie wymogi i skutecznie ochronią dziecko w razie gwałtownego hamowania czy zderzenia.

Zdejmowana tapicerka:

Tapicerka fotelika jest zdejmowana, a więc bez problemu zachowamy ją w czystości.

Wady
Waga:

Model ten waży 8,5 kg, a więc nie jest zbyt mobilny i wygodny do przenoszenia.

Montaż:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że fotelik jest trudny w montażu.

 

 

 

 

Britax Max-Way Stone

 

6.Britax Max-Way Stone (9 – 25 kg)Przedostatni prezentowany model to fotelik firmy Britax. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do szóstego roku życia. Montowany jest tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu pozostali pasażerowie mają zdecydowanie więcej miejsca do wykorzystania.  Fotelik jest bardzo praktyczny w użytkowaniu.

Jego oparcie jest regulowane i to bez konieczności budzenia malucha. Komfort siedzenia w foteliku jest bardzo wysoki. Miękki pokrowiec jest miły w dotyku i zapewnia wygodę dziecku.

Jednocześnie bezpieczeństwo dziecka stoi na bardzo wysokim poziomie. Boczne oparcia fotelika gwarantują skuteczną ochronę w razie bocznych stłuczek. Podpórka fotelika jest gwarancją stabilnego mocowania. Dodatkowo fotelik dysponuje wskaźnikiem jej odpowiedniego zamocowania. Zagłówek oraz pasy bezpieczeństwa można łatwo dopasować i to za pomocą tylko jednej ręki.

Model ten cieszy się pozytywnymi opiniami recenzentów. Wysoko oceniane jest solidne wykonanie fotelika. Na plus wymienia się także prosty montaż fotelika. Dobrze oceniana jest także tapicerka produktu, która nie brudzi się zbyt łatwo.

Przedostatni prezentowany przez nas fotelik to model Max-Way Stone marki Britax. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 roku życia.

Zalety
Regulowane oparcie:

Dzięki temu, że produkt ma regulowane oparcie, możemy zmienić jego pozycję w czasie jazdy, zapewniając maluchowi większy komfort, np. gdy zaśnie.

Ochrona przy stłuczkach bocznych:

Produkt ma wzmocnione boczne oparcia, które zapewniają skuteczną ochronę w razie zderzeń bocznych.

Wady
Cena:

Produkt ten kosztuje ponad 1000 zł, co czyni go jedną z droższych propozycji na rynku.

Sposób montażu:

Po zamontowaniu nie zajmuje wiele miejsca, co jest plusem dla innych osób siedzących z tyłu auta, ale niestety dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście początkowo jest to świetne rozwiązanie, ale z wiekiem, może okazać się dość kłopotliwe.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Axissfix Convrete

 

7.Maxi-Cosi Axissfix Convrete (0 – 18 kg, isofix)Ostatni rekomendowany model to fotelik wyprodukowany przez firme Maxi Cosi. Przeznaczony jest dla dzieci w  wieku do około dwóch lat, lub też 18 kg. Montowany jest za pośrednictwem systemu ISOFIX, który zapewnia dużo większe bezpieczeństwo, niż standardowa metoda wykorzystująca pasy bezpieczeństwa samochodu. Jest też szybszy i łatwiejszy w montażu.

Obrotowa podstawa fotelika sprawia, że błyskawicznie umieścimy pociechę w foteliku. To innowacyjne rozwiązanie znacząco przyspiesza proces przygotowywania pociechy do podróży. Dziecko można przewozić zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. Zależy to od aktualnego wzrostu dziecka (do 87 cm możemy przewozić pociechę tyłem). Fotelik możemy regulować i dopasować do aktualnej postury malucha.

Regulacji podlegają pasy i zagłówek fotelika. Producent oferuje także bogatą gamę kolorystyczną – kolor więc z łatwością dopasujemy do tapicerki w samochodzie. Jedyną jego wadą jest wygórowana cena produktu. Pocieszający jest fakt, że za ceną idzie także wysoka jakość. Produkt oceniany jest pozytywnie.

Ostatni fotelik to model wyprodukowany przez firmę Maxi Cosi – Axissfix Convrete. Przeznaczony jest dla dzieci do około dwóch lat, lub też o wadze maksymalnej 18 kg.

Zalety
System Isofix:

Montowany jest za pomocą systemu Isofix, który zapewnia większe bezpieczeństwo, niż standardowa metoda z użyciem pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu fotelik jest szybszy i łatwiejszy w montażu.

Obrotowa podstawa:

Obrotowa podstawa fotelika sprawia, że błyskawicznie umieścimy w nim pociechę. Dzięki temu dziecko można przewozić zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 1300 zł, co czyni go najdroższą propozycją w naszym zestawieniu.

Brak regulacji szerokości:

Trudno jest go dostosować do auta, jak również potrzeb dziecka.

 

 

 

 

Jak montować foteliki samochodowe?

 

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy autem. W tym wyjątkowo pomocne są foteliki, które zmniejszają ryzyko doznania przez malucha bolesnych urazów w trakcie wypadku. Po przeczytaniu poprzednich części artykułu wiesz, jaki fotelik samochodowy jest polecany dla pociech. Poniżej umieściliśmy wskazówki, jak prawidłowo zamontować zakupiony produkt.

 

 

Montaż na ISOFIX

ISOFIX to standard, w który wyposażone są wszystkie samochody produkowane po 1999 roku. Taki system 2 zaczepów (znajdujących się pomiędzy siedziskiem a oparciem tylnej kanapy) w dużej mierze ułatwia prawidłowy montaż fotelika dla malucha. W zależności od modelu auta ISOFIX może być dobrze widoczny lub ukryty. Montaż siedziska dla dziecka w tym przypadku nie powinien zająć nam dłużej niż kilka minut. Musimy wcisnąć zaczepy bazy fotelika w uchwyty fotelu i pociągnąć dźwignię, zamykając w ten sposób zatrzaski. Jeżeli zrobimy to poprawnie, usłyszymy kliknięcie. Warto pamiętać, że do mocowanego w ten sposób fotelika musimy dokupić bazę.

 

Montaż na pasach bezpieczeństwa

Posiadacze aut wyprodukowanych przed 1999 rokiem są zmuszeni do zamontowania fotelika dziecięcego przy pomocy pasów bezpieczeństwa. Jak to zrobić, aby pociecha mogła bezpiecznie podróżować samochodem? Pas biodrowy należy przeciągnąć przez dolne, a barkowy przez górne uchwyty fotelika. W razie potrzeby całość możemy dodatkowo zabezpieczyć klamrami. Po upewnieniu się, że pasy są odpowiednio naciągnięte i wyprostowane, montaż można uznać za skończony.

 

Jak zamontować top tether i nogę stabilizującą?

Top tether to element, który zapobiega przesuwaniu się fotelika do przodu podczas kolizji. Możemy go zamontować w samochodzie, który został wyposażony dodatkowy zaczep ISOFIX, który znajduje się na tylnej części siedzeń z tyłu samochodu. Po przyczepieniu haka top tether’a do zaczepu wystarczy mocno naciągnąć pas. Foteliki renomowanych marek często mają specjalny panel z lampką, która świeci się na zielono, jeżeli wszystkie elementy zostały zamocowane właściwe. To duże ułatwienie, zwłaszcza dla niedoświadczonych rodziców.

Noga stabilizująca umieszczona jest z przodu fotelika lub bazy. Element ten musi opierać się o stabilne i twarde podłoże, dlatego nie powinniśmy go montować w pobliżu przypodłogowego schowka (jeśli nasze auto zostało w niego wyposażone). Po dopasowaniu wysokości nogi stabilizującej powinniśmy ją zablokować, a następnie sprawdzić, czy opiera się o podłoże. Wówczas możemy mieć pewność, że siedzące w foteliku dziecko nie przesunie się gwałtownie do przodu w momencie zderzenia z innym samochodem.

 

 

Foteliki samochodowe – gdzie montować?

Uważa się, że najbezpieczniejsze miejsce do montażu fotelika samochodowego to środek tylnej kanapy. To znacząco zmniejsza ryzyko doznania przez malucha urazu w wyniku uderzenia w bok auta. Niemniej jednak w ten sposób możemy zamontować fotelik tylko wtedy, gdy w tym miejscu znajduje się system ISOFIX lub 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. W innym przypadku konieczne jest umieszczenie siedziska za siedzeniem kierowcy lub pasażera. Druga opcja jest preferowana przez większość rodziców, głównie z uwagi na łatwy dostęp do pociechy podczas postoju. Nie zaleca się natomiast montowania fotelika na przednim siedzeniu, zwłaszcza jeśli auto wyposażone jest w poduszki powietrzne.

 

Ustawienie przodem czy tyłem?

Małe dzieci powinny być przewożone w aucie tyłem do kierunku jazdy i musimy o tym pamiętać. Gdy dziecko jest ustawione tyłem oddziaływanie gwałtownych przeciążeń w czasie hamowania i przyspieszania jest zminimalizowane (głównie na główkę i szyję malucha). Pociechy powinny tak podróżować jak najdłużej, do ukończenia 1. roku życia lub osiągnięcia wagi 13 kg.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

Ranking fotelików 9-36

Fotelik rowerowy przedni

Termometry bezdotykowe

Inhalator dla dziecka

Najlepszy odkurzacz samochodowy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Romer King II Ls

 

Następny opisywany przez nas fotelik, to ponownie produkt firmy Romer. Został wyprodukowany z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.  Ma bardzo ciekawy design,  który emituje wygląd żyrafy. Jest bardzo wygodny i zapewnia wysoki komfort podróżowania naszemu dziecku.

Przeznaczony jest dla maluchów o wadze od 9 – 18 kg. Model ten dysponuje  czujnikami świetlnymi i dźwiękowymi, które pomagają nam w poprawnym zapięciu pasów z zachowaniem ich odpowiedniego naprężenia. Jest ono bowiem gwarancją bezpiecznego podróżowania naszego malucha.

Pięciopunktowe pasy dokładnie  dopasowują się do postury dziecka. Fotelik jest bardzo łatwy w montażu, a to za sprawą dobrze zaprojektowanego napinacza pasów. Zagłówek fotelika jest regulowany. Oparcie można ustawić w czterech różnych pozycjach. Pokrowiec łatwo się zdejmuje i można go szybko zdjąć w celu wyczyszczenia. Według wielu opinii jest to najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka.

Cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami osób, które go zakupiły. Za duży atut uważany jest sygnalizator świetlny informujący o poprawnym zapięciu pasów. Na plus oceniany jest też łatwy sposób montowania fotelika.

Kolejny fotelik to Romer King II Ls . Jest to wygodny model przeznaczony dla maluchów o wadze od 9 kg do 18 kg.

Zalety
Wzór:

Model ten zwraca uwagę ciekawym designem, który imituje wygląd żyrafy. Dzięki temu jest bardziej atrakcyjny dla dziecka niż produkty z ciemną tapicerką.

Czujniki świetlne:

Produkt jest wyposażony w niezwykle innowacyjne rozwiązanie, jakim są czujniki świetlne i dźwiękowe, które pomagają w poprawnym zapięciu pasów. W efekcie fotelik jest bardzo łatwy w montażu. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni o to czy poprawnie go złożyli.

Regulacja:

Model ten można z łatwością dopasować do postury dziecka. Przede wszystkim ze względu na regulowany zagłówek. Poza tym jego oparcie można ustawić w czterech różnych pozycjach. Dodatkowe zabezpieczenie, które można dostosować do budowy malucha to pięciopunktowe pasy.

Wady
Waga:

Fotelik waży ponad 10 kilogramów. W efekcie jest mało mobilny i jego przenoszenie między samochodami lub chociażby przesuwanie w aucie jest utrudnione.

 

 

Recaro Young Sport Shadow

 

Pierwszy proponowany przez nas fotelik to produkt niemieckiej firmy Recaro, która istnieje od ponad stu lat, a od pięćdziesięciu zajmuje się produkcją foteli. Opisywany fotelik Recaro został stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 9 miesięcy do 12 lat, lub w kategorii wagowej od 9 – 36 kg. Jest to zatem inwestycja długoterminowa. Fotelik posiada pięciopunktowy system pasów, który zapewnia ochronę dla dziecka w wieku do 4 lat.

Gdy nasz maluch przekroczy ten wiek należy wyjąć pięciopunktowe pasy i zastąpić je trzypunktowym pasem samochodowym. Produkt ten zapewnia naszemu dziecka wysoki poziom bezpieczeństwa. Został wyposażony w poduszkę pomniejszającą, tak by zmniejszyć nadmiar wolnej przestrzeni na wysokości bioder.

Ponadto regulowany jest  także zagłówek fotelika oraz boczne oparcia. Dzięki tym rozwiązaniom z łatwością dopasujemy fotelik do naszego rosnącego dziecka. Fotelik dysponuje także bardzo praktycznym uchwytem, który sprawia, że jego transportowanie jest bardzo łatwe.

Fotelik montuje się sprawnie i szybko. Według wielu opinii firma ta produkuje najbezpieczniejsze foteliki samochodowe dla dzieci. Opinie o tym modelu są pozytywne. Fotelik jest bardzo wygodny dla dziecka. Jest również łatwy w montażu. A co najważniejsze zapewnia dziecku duże bezpieczeństwo.

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jest dla rodziców niezwykle istotne. Poza tym nasze prawo reguluje pewne aspekty, jak chociażby konieczność przewożenia dzieci do 12 roku  życia (lub wagi 36 kg) w foteliku. Maluch powinien być tak przewożony już od pierwszych dni życia, a więc zakup fotelika należy zaplanować jeszcze przed narodzinami dziecka. Musisz też pamiętać, że z czasem, gdy urośnie, będzie potrzebowało większego siedziska. Za najlepszy fotelik samochodowy w 2021 roku uznaliśmy model niemieckiej firmy Recaro Young Sport Shadow stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 9 miesięcy do 12 lat.

Zalety
Zakres wagowy:

Jest to produkt przeznaczony do przewożenia dzieci w kategorii wagowej 9 kg – 36 kg lub od 9 m-ca życia do 12 roku życia. Stanowi więc inwestycję długoterminową.

Solidny system zapinania dla najmłodszych:

Aby zapewnić najmłodszym maksimum ochrony, do 4 roku życia, dziecko zapinamy przy użyciu pięciopunktowego system pasów.

Wysoki poziom bezpieczeństwa:

Produkt został wyposażony w poduszkę pomniejszającą, aby zmniejszyć nadmiar wolnej przestrzeni na wysokości bioder i zagwarantować dziecku odpowiednią ochronę.

Regulacja zagłówka i oparć bocznych:

Model ten posiada regulowany zagłówek oraz boczne oparcia, a więc z łatwością dopasujemy go do naszego rosnącego dziecka.

Uchwyt:

Fotelik ma bardzo praktyczny uchwyt, który sprawia, że jego transportowanie jest w pewien sposób ułatwione.

Wady

 

 

Jeżeli poszukujesz bezpiecznego i solidnego fotelika dla dzieci o wadze do 13 kg, znajdujesz się we właściwym miejscu. W naszym zestawieniu przybliżymy Ci najlepszej jakości produkty tego typu, które są bardzo praktyczne i łatwe w montażu. Wytypowaliśmy je po przeanalizowaniu trendów zakupowych w tym segmencie rynku oraz opinii wydawanych przez konsumentów. Przeprowadzona analiza pokazała, że największą popularnością cieszy się fotelik Maxi-Cosi Cabriofix. Jego podstawowym atutem jest możliwość montażu zarówno na tylnym, jak i przednim siedzeniu (tyłem do kierunku jazdy). To sprawia, że produkt jest funkcjonalny. Co więcej, wykazuje on odporność na uszkodzenia i skutecznie chroni główkę malucha przed uderzeniami i wstrząsami podczas jazdy. Drugie miejsce należy do modelu Besafe Izi Go. Ze względu na lekkość, bardzo łatwo się go montuje i przenosi. Fotelik ma specjalną osłonkę chroniącą niemowlę przed słońcem, wiatrem i deszczem, jak również głębokie siedzisko i solidne, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Jaki fotelik samochodowy 0-13 kg kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu staramy się zabezpieczyć małe pociechy przed każdym zagrożeniem, jakie może je spotkać. Jednym z miejsc, gdzie niemowlak narażony jest na szczególne ryzyko utraty zdrowia jest samochód. Nawet jeśli będziesz starać się jechać bardzo ostrożnie nie masz wpływu na to, jak reagować będą inni kierowcy. Dlatego też musisz zadbać o to, by w przypadku ostrego hamowania lub stłuczki bobas stabilnie utrzymał się w jednym miejscu. Jedynym i najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku przy zachowaniu wysokiego komfortu jego siedzenia jest posadzenie go w specjalnym foteliku dostosowanym do jego wagi. W tym artykule skupimy się na produktach przeznaczonych dla dzieci od narodzin do momentu osiągnięcia wagi 13 kg. Wielu rodziców zastanawia się, jaki fotelik samochodowy 0-13 kg wybrać, by spełnił wszystkie ich wymagania. W niniejszym poradniku opiszemy wszystkie ważne właściwości dobrej jakości produktu.

 

Rodzaj – jaki fotelik samochodowy 0-13 kg jest najlepszy?

Kupując fotelik samochodowy dla niemowlaka w pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się nad tym, w jakiej pozycji będzie mu najwygodniej. W sklepach znajdziesz bowiem siodełka, w których bobas może leżeć lub znajdować się w układzie półleżącym. Pierwszy model to fotelik, który umieszczamy na tylnym siedzeniu. Zwykle zajmuje on ok. 1,5 miejsca. Dość duży korpus przypomina nieco kołyskę, w której maluch może spokojnie wyciągnąć swoje malutkie rączki i nóżki. Dzięki temu nawet bardzo długa podróż nie będzie dla szkraba uciążliwym doświadczeniem. Ten rodzaj siodełka przewidziany jest dla dzieci do ok. 10 miesięcy. Oprócz wielu zalet produkt posiada jednak kilka znaczących wad. Przede wszystkim jest dość duży, co uniemożliwia przewóz maksymalnej liczby osób, jaka wpisana jest w dowodzie rejestracyjnym auta. Poza tym szeroki i długi korpus waży ok. 7 kg. Po dodaniu masy bobasa całość stanowi dość duży ciężar.

Innym rozwiązaniem przewidzianym do przewozu dzieci jest tradycyjny fotelik, w którym niemowlaka układamy w pozycji pół siedzącej. Zaleca się, aby wybierać siodełka montowane, w taki sposób, by malec zwrócony był tyłem do kierunku jazdy. Modele są zwykle lekkie i kompaktowe. Zajmują również tylko jedno miejsce w samochodzie. Produkt cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że producenci starają się doposażać go w szereg dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest kompatybilność fotelika z kółkami. Dzięki temu wysiadając z samochodu przymocujesz siodełko do specjalnego stelaża co w efekcie da Ci wysokiej jakości, wygodny wózek czy spacerówkę.

 

Montaż

Bardzo ważną właściwością fotelików samochodowych jest ich montaż. Jest to szczególnie istotne, gdy często zmieniasz auta i musisz za każdym razem przekładać siodełko. Modele starej generacji były bardzo trudne w przypinaniu. Plączące się pasy bezpieczeństwa i małe otwory sprawiały, że instalacja zajmowała bardzo dużo czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci wyposażyli swoje produkty w szybkie, zatrzaskowe zabezpieczenia. Wystarczy odpowiednio przeciągnąć pasy przez jasno określone miejsca i w ciągu kilku minut fotelik będzie dobrze zabezpieczony.

Aby bardziej ułatwić rodzicom zadanie niektóre siodełka wyposażone zostały w specjalny system ISOFIX. Koncerny samochodowe od 2006 r. montują w samochodach zatrzaski kompatybilne z fotelikami dziecięcymi. Zwykle są one widoczne, jednak, jeśli nie dostrzegasz na tylnym siedzeniu 2 kwadracików, podnieś fotele i poszukaj uchwytów nieco głębiej. Następnie należy połączyć wypustki siodełka z wyciągniętymi z siedzenia ramionami i sprawdzić, czy wszystkie elementy dobrze się trzymają. Jeśli masz trudności w montażu warto zasięgnąć porady np. w salonie samochodowym. Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze więc musisz dołożyć wszelkich starań, aby zakupiony przez Ciebie fotelik stabilnie trzymał się w jednej pozycji.

Niektóre siodełka składają się z 2 części. Pierwszą stanowi miejsce, gdzie wygodnie leży Twój bobas, a druga to baza na stałe przymocowana w samochodzie. Oczywiście, w każdej chwili możesz ją wypiąć, jednak, rodzice bardzo często pozostawiają podstawę w aucie, zabierając malucha razem z nosidełkiem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i wielofunkcyjność różnych przedmiotów. Takie rozwiązanie oprócz tego, że ułatwia szybką instalację fotelika w samochodzie, również pozwala na korzystanie z siodełka nie tylko w aucie, ale również w domu i na spacerze.

 

Sposób jazdy

Wielu specjalistów zaznacza, że dziecko, jak najdłużej powinno jeździć pleckami zwróconymi do kierunku jazdy. Taki układ zabezpiecza malucha przed szeregiem urazów, ponieważ w razie wypadku siła rozłożona zostanie równomiernie na całym jego kręgosłupie. Z tego powodu sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model może być montowany w taki sposób, by maluch patrzył w kierunku odwrotnym do kierowcy.

Jeśli często podróżujesz z bobasem sam i chciałbyś kontrolować co dzieje się z niemowlakiem siedzącym na tylnym siedzeniu zastanów się nad zakupem fotelika obrotowego. Ustawiony jest on na specjalnej bazie, która umożliwia przestawianie korpusu bez konieczności przepinania całej konstrukcji. Takie rozwiązanie umożliwi Ci szybkie dostosowanie pozycji siodełka np. do ilości osób, jaką wieziesz w samochodzie.

 

Materiał

Bardzo ważną cechą fotelików jest materiał, z jakiego zostały zrobione. Zarówno plastikowe elementy, jak również tkaniny powinny być w pełni bezpieczne i pozbawione jakichkolwiek szkodliwych dla organizmu substancji. Gwarancją wysokiej jakości mogą być m.in. certyfikaty, jakie uzyskał dany producent. Informację o nich znajdziesz na opakowaniu lub w Internecie.

Pamiętaj jednak, że nawet atestowane materiały mogą być nieprzyjemne w użytkowaniu. Z tego względu zbadaj dokładnie, czy dana tkanina jest miła w dotyku i przewiewna. Wiele modeli wyposażonych zostało np. w specjalne poduszki cyrkulujące powietrze. Takie rozwiązanie uchroni Twojego bobasa przed przepoceniem.

 

Pasy bezpieczeństwa

Kupując siodełko dla dziecka zobacz, czy pasy bezpieczeństwa ułożone zostały na odpowiedniej wysokości. Posadź więc niemowlaka w foteliku i przypnij wszystkie klamry. Jeśli zobaczysz, że materiał znajduje się zbyt blisko szyi koniecznie rozejrzyj się za innym modelem.

W sklepach znajdziesz również produkty wyposażone w regulowane zabezpieczenia. Miej na uwadze, że najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg to taki, który jest wygodny i bezpieczny dla malucha. Dlatego też, warto zastanowić się nad zakupem modelu, który będziesz mógł idealnie dopasować do ciała bobasa zarówno w pierwszym tygodniu, jak i 10 miesiącu jego życia.

 

Atesty

W trosce o wysoką jakość sprzedawanych w sklepach produktów wydane zostały rozporządzenia, które określają, jakie foteliki dziecięce gwarantują maluchom bezpieczeństwo w czasie jazdy. Z tego powodu, producenci przeprowadzają na swoich produktach testy, w efekcie których otrzymują certyfikaty ECE R44-03 oraz ECE R44-04. Jeśli wybrany przez Ciebie model nie dysponuje powyższymi atestami, istnieje ryzyko, że  w razie wypadku siodełko nie będzie w stanie zabezpieczyć malucha przed poważnymi urazami.

 

Foteliki samochodowe 0-13 kg w dobrych cenach

W sklepach znajdziesz foteliki w przeróżnych cenach. Najtańsze siodełka kupisz już za niecałe 400 zł, natomiast najdroższe mogą kosztować nawet 2 tys. zł. Pamiętaj jednak, że cena nie gwarantuje dobrej jakości. Warto więc dokładnie porównać kilka wariantów i wybrać model, który wyda Ci się najlepszy pod względem trwałości i bezpieczeństwa.

 

 

Najlepsze foteliki samochodowe od 0 kg do 13 kg w 2021 roku

 

Poniżej znajduje się ranking fotelików samochodowych dla dzieci od 0 kg do 13 kg, w którym znajdziesz 5 najlepszych według nas propozycji. Wytypowane przez nas modele z pewnością zapewnią maluchom wysoki poziom bezpieczeństwa i podróż samochodem w komfortowych warunkach.

 

Nasze zalecenia

 

Maxi-Cosi Cabriofix 

 

Chcielibyśmy przedstawić Maxi-Cosi Cabriofix, czyli fotelik wyposażony w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Można go umieścić zarówno na przednim, jak i tylnym siedzeniu (tyłem do kierunku jazdy). Produkt wyposażono w specjalny wałek ochronny, który chroni niestabilną jeszcze główkę malucha przed uderzeniami.

Prezentowany model ma naciągany na pałąk daszek. Osłania on przenoszone w foteliku dziecko przed słońcem, silnymi podmuchami wiatru, a także niespodziewanymi opadami deszczu. Znajduje się tutaj też wygodny system regulacji szelek, co ułatwia rodzicom szybkie, a jednocześnie prawidłowe zapięcie pociechy w aucie. Jest on odpowiedni do wszystkich modeli samochodów wyposażonych w system ISOFIX.

Model Maxi-Cosi Cabriofix cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród konsumentów. Jak wynika z pochlebnych opinii wydawanych na jego temat, jest on funkcjonalny i wyjątkowo komfortowy dla dzieci. Atutami produktu są ponadto: łatwość utrzymania w czystości, trwałość i odporność na uszkodzenia.

 

 

Besafe Izi Go 

Fotelik Besafe Izi Go służy do montażu tyłem do kierunku jazdy, za pomocą samochodowego pasa. Jest on dedykowany dzieciom do ok. 15. miesiąca życia. Produkt jest zgodny z europejską normą ECE R44/04, co świadczy o bezpieczeństwie jego użytkowania. Choć powyższy model jest wyjątkowo lekki, to jednocześnie wykazuje on odporność na uszkodzenia, dlatego może on maluchowi długo posłużyć.

Fotelik został wyposażony w dużych rozmiarów osłonkę przeciwsłoneczną, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Ponieważ ma on głębokie siedzisko, dziecku z pewnością będzie w nim wygodnie, nawet podczas bardzo długiej podróży. Specjalnie wyprofilowany uchwyt ułatwia rodzicom przenoszenie produktu z auta do domu, co zwiększa komfort użytkowania.

Wielu konsumentów doceniło opisany wyżej model za praktyczność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest on niezwykle łatwy i wygodny w montażu, dlatego przygotowanie dziecka do jazdy samochodem z pewnością nie zajmie wiele czasu. Poza tym produkt Izi Go jest dostępny w wielu różnych kolorach.

 

 

Graco Junior Baby 

 

Graco Junior Baby to fotelik samochodowy dla niemowląt, który wyróżnia się łatwością montażu i komfortem użytkowania. Wpływ na to ma m.in. miękkie wykończenie rączki zapewniające wygodne przenoszenie produktu, a także wskaźnik właściwej pozycji przytwierdzenia do bazy.

Przedstawiony model zapewnia maluchowi bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Posiada on wzmacnianą wkładkę oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, które szybko się zapina. Co więcej, narożna poduszka i miękkie, materiałowe osłonki skutecznie eliminują ryzyko uderzenia się pociechy w główkę, co mogłoby być bardzo niebezpieczne. Poszycie w razie konieczności można przeprać, a to z kolei ułatwia utrzymanie go w nienagannej czystości.

Według konsumentów model Graco Junior Baby to dobry i tani fotelik samochodowy dla dzieci od 0 kg do 13 kg. Jest on godny polecenia, gdyż szybko się go montuje, a dodatkowo zapewnia maluchowi wysoki komfort podczas jazdy autem. Ponadto produkt wyposażono w praktyczną budkę. Ten element skutecznie chroni malucha przed słońcem, deszczem, a nawet wiatrem.

 

 

Chicco Auto-Fix Fast Night 

 

Prezentujemy fotelik Chicco Auto-Fix Fast Night, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Został on zaprojektowany tak, by zapobiegać syndromowi płaskiej głowy, który pojawia się, kiedy dziecko za długo leży na płaskiej i twardej powierzchni. Produkt posiada specjalny materacyk redukcyjny gwarantujący ułożenie ramion i szyi malucha w odpowiedniej pozycji.

Wspomniany model służy do montażu tyłem do kierunku jazdy. Można go zamocować w aucie wraz z bazą lub bez niej. Ponieważ fotelik został wyposażony w system Click Clack, można go zamontować na siedzeniu tylko jedną ręką. Pasy zabezpieczające zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie uciskały dziecka i odpowiednio układały się na jego ramionach.

Publikowane opinie o fotelikach samochodowych dla dzieci od 0 kg do 13 kg powyższej marki są bardzo pozytywne i tak też jest w przypadku modelu Auto-Fix Fast Night. Konsumenci docenili go nie tylko za funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa, ale i estetyczny design.

 

 

Cybex Cloud Q Autumn Gold

 

W naszym rankingu musiał znaleźć się produkt Cybex Cloud Q Autumn Gold. Wszystko przez zastosowanie szeregu rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort jadącego w samochodzie dziecka. Fotelik posiada rozbudowany system ochrony bocznej, a jego konstrukcję wykonano z materiałów absorbujących energię uderzenia. Co więcej, ma on też dużych rozmiarów budkę, którą w razie potrzeby można złożyć.

3-punktowe pasy bezpieczeństwa zostały pokryte miękkim materiałem, w efekcie czego odpowiednio układają się one na ciele niemowlęcia. Regulowany zagłówek sprawia, że produkt dorasta wraz z dzieckiem i dopasowuje się do jego potrzeb. Fotelik zapewnia maluchowi przyjęcie wygodnej pozycji, daje też jego kręgosłupowi odpowiednie podparcie.

Jednym z podstawowych atutów opisywanego modelu jest innowacyjność. Bardzo łatwo się go montuje i reguluje. Co więcej, tapicerkę fotelika można szybko zdjąć i wyprać, aby przez cały czas prezentowała się estetycznie. Dla konsumentów dużą zaletą produktu jest również możliwość montażu na bazie ISOFIX (specjalnej podstawce montowanej na siedzeniu), co skraca czas potrzebny na przygotowanie dziecka do podróży samochodem.

 

 

Jaki fotelik samochodowy Chicco wybrać?

 

Dla każdego rodzica najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom. Szczególnie ważne jest to podczas jazdy samochodem. Przepisy drogowe regulują kwestię przewozu dzieci. Konieczne jest wyposażenie się w fotelik samochodowy. W sklepach znaleźć można wiele modeli tego typu produktów. Jak więc wybrać najbardziej odpowiedni? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Aby uniknąć rozczarowania i zakupu średniej jakości sprzętu, zachęcamy Cię do przeczytania przygotowanego przez nas artykułu. Dowiesz się z niego, czym wyróżniają się najlepsze foteliki samochodowe Chicco. Aby ułatwić Ci zakupy, stworzyliśmy także ranking, w którym znajdziesz dobre gatunkowo, sprawdzone i polecane przez konsumentów produkty.

W naszym zestawieniu prezentujemy akcesoria marki Chicco. Zdecydowaliśmy się na tę firmę, ponieważ od lat dostarcza ona wysokiej jakości produkty stworzone z myślą o najmłodszych. W jej ofercie znajdziemy nie tylko foteliki samochodowe, ale także zabawki, smoczki, wózki i wiele innych akcesoriów niezbędnych dla naszej pociechy. Przedsiębiorstwo zna potrzeby zarówno dzieci, jak i rodziców, dzięki czemu tworzy produkty funkcjonalne i niezawodne.

Rodzice uważają, że najlepszy fotelik samochodowy Chicco w 2021 roku posiada niezbędne atesty i certyfikaty. Stanowią one potwierdzenie, że sprzęt jest w pełni bezpieczny dla naszego dziecka, a ponadto został wykonany z przyjaznych dla skóry materiałów. Równie istotne są także pasy bezpieczeństwa. Popularne modele posiadają pasy 3-punktowe. Zapewniają one bezpieczeństwo, i co ważne nie obcierają delikatnej skóry malucha.

Warto zwrócić uwagę także na możliwość regulacji pochylenia. Jest ona szczególnie istotna podczas dłuższych podróży. Funkcja ta pozwala dostosować siedzenie do aktualnych potrzeb malucha. Najczęściej zakres nachylenia można regulować od pozycji siedzącej do pozycji półleżącej. Decydując się na zakup określonego modelu, koniecznie sprawdź także tapicerkę. Wielu rodziców jest zdania, że najlepsze są zdejmowane pokrowce, które bez obaw można wyprać w pralce.

 

Foteliki samochodowe Chicco – Ranking

 

Chicco Go-One

 

Jeśli chcesz kupić swojemu dziecko fotelik wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, zapoznaj się z opisem modelu Chicco Go-One. To produkt przeznaczony do montażu przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu maluch może w czasie podróży podziwiać otaczającą go rzeczywistość.

Fotelik jest dedykowany dzieciom ważącym od 9 kg do 18 kg. Model ten posiada rozkładane oparcie. Ten element można regulować w 5 pozycjach: od siedzącej aż do leżącej. Nasza pociecha ma więc zapewniony komfort. Gwarancją bezpieczeństwą są 3-punktowe, mocne pasy bezpieczeństa. Za sprawą 6 stopniowej regulacji fotelik rośnie razem z maluchem. Jest to więc propozycja na lata. Tapicerkę można prać w 30 st. C., a utrzymanie sprzętu w czystości nie rodzi problemów.

Opinie na temat prezentowanego modelu są pochlebne. Rodzice uważają, że to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji dostępnych na rynku. Fotelik jest wygodny i bezpieczny, a dodatkowo został wykonany z miękkich, przyjaznych dla delikatnej skóry materiałów.

 

 

Chicco Auto-Fix Fast Night

 

Chicco Auto-Fix Fast Night to fotelik samochodowy Chicco w dobrej cenie. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia do czasu osiągnięcia przez nich wagi 13 kg. Montuje się go tyłem do kierunku jazdy przy wyłączonej poduszce powietrznej.

Prezentowany model posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Co więcej, są one miękkie w dotyku i nie podrażniają skóry dziecka. Umieszczony w produkcie materacyk redukcyjny (do 6 kg) został tak zaprojektowany, aby przeciwdziałać syndromowi płaskiej głowy, który pojawia się w momencie kiedy dziecko leży zbyt długo na twardej powierzchni. System Click Clack umożliwia zamontowanie fotelika jedną ręką. Warto dodać, że opisywany model jest zgodny z normą ECE R44/04.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego sprzętu. W swoich recenzjach podkreślają, że jest to produkt niezawodny, zapewniający maksymalny komfort nawet w czasie długiej podróży. Fotelik ten otrzymał 4 gwiazdki w Europejskim Teście „Car seat 2010”.

 

 

Chicco Oasys 2-3 Evo Elegance

 

Jeśli chcesz zainwestować w produkt, który będzie wygodny i funkcjonalny, przyjrzyj się modelowi Chicco Oasys 2-3 Evo Elegance. To sprzęt przeznaczony dla dzieci o wadze od 15 kg do 36 kg. Został wykonany z wysokiej jakości tapicerki wzbogaconej o skuteczny system wentylacji. Tapicerkę można ją prać w pralce. Rekomendowana temperatura prania wynosi 30 st. C.

Po bokach fotelika znajdują się osłony boczne chroniące malucha w trakcie wypadku. Możliwość regulacji długości i szerokości modelu sprawia, że możemy go idealnie dopasować do wagi i rozmiaru naszej pociechy. Produkt został wyposażony w wygodny uchwyt na butelkę lub kubek. Odchylane oparcie umożliwia jego ustawienie w czterech pozycjach, również w pozycji półleżącej. Ta funkcja okazuje się niezwykle przydatna podczas długich wypraw samochodowych.

Jak podają rodzice, montaż fotelika jest bardzo prosty. Wystarczy umieścić go na siedzeniu w samochodzie i przeciągnąć pas bezpieczeństwa zgodnie z oznaczonymi prowadnicami.

Użytkownicy podkreślają, że pas nie zwija się, a użytkowanie produktu jest dla dziecka w pełni wygodne i bezpieczne.

 

Jaki fotelik samochodowy dla dzieci kupić?

 

Prowadząc samochód, musimy skupić się na drodze oraz dopilnować, by nasze dzieci siedziały komfortowo i bezpiecznie. Sprzętem, który może Ci w tym pomóc jest fotelik samochodowy. Utrzyma on malucha w miejscu. Niestety, zakup takiego sprzętu nie jest zbyt prosty. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz niewielki, trzypunktowy ranking, w którym opisaliśmy najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci.

Decydując się na zakup takiego sprzętu, w pierwszej kolejności powinieneś wziąć pod uwagę, jak duże jest Twoje maleństwo i ile ono waży. Parametr ten jest istotny, gdyż inny model kupisz dla świeżego noworodka, którego ciężar nie przekracza 10 kg, a odmienny dla malucha, który ma 9 miesięcy.  Spowodowane jest to tym, że produkty dedykowane dla niemowlaków nie będą w stanie utrzymać ciężaru starszego dziecka w czasie zderzenia, czy gwałtownego hamowania. Pamiętaj również, że siodełko nie może być dokładnie dopasowane do ciała malucha. Bowiem, dziecko może się nie zmieścić do fotelika w puchowej, zimowej kurtce.

Następnym parametrem, który powinien zwrócić Twoją uwagę jest system zabezpieczeń. Polecamy modele, które mają 5 – punktowe pasy, ponieważ efektywniej utrzymują dziecko w bezruchu.  Co więcej, ich rozpięcie może sprawić maluchowi trochę problemu. Zatem nie będziesz musiał się obawiać, że malec sam się uwolni. Ponadto materiał, z którego został wykonany ten element powinien być dość miękki, aby nie spowodował obtarć na ciele Twojej pociechy. Jeśli chcesz, aby fotelik służył Twojemu dziecku przez długi czas to dopilnuj, aby pasy miały możliwość regulacji długości.

Zanim kupisz fotelik, powinieneś dokładnie sprawdzić, z jakiego tworzywa został on wykonany. Polecane są tkaniny, które zapewniają wentylację. Zwiększa to bowiem komfort siedzenia podczas długich podróży samochodem. Najczęściej polecanym materiałem jest mikrofibra.  

Przydatnym dodatkiem, który przypadnie do gustu Twojemu dziecku podczas podróży samochodem jest odchylany zagłówek. Dzięki niemu, będziesz w stanie ułożyć główkę dziecka w wygodniejszej pozycji. Jest to szczególnie ważne, gdy chcesz, aby Twoje maleństwo spało.

 

Foteliki samochodowe dla dzieci – Ranking

 

Recaro Young Sport Hero Racing Edition

 

Model Young Sport Hero Racing Edition marki Recaro to bardzo dobry fotelik samochodowy dla dzieci, których waga waha się między 9 a 36 kg. Sprzęt montowany jest w prosty sposób, za pomocą pasów samochodowych.

Ten najlepszy fotelik samochodowy w 2021 roku posiada pięciopunktową uprząż, która utrzymuje malca w jednej pozycji. To gwarantuje Twojemu maluchowi bezpieczeństwo, a ty możesz skupić się na spokojnej jeździe.

Prezentowany produkt jest bardzo bezpieczny. Zanim trafił na sklepowe półki przeszedł wiele testów, a finalnie otrzymał 4 gwiazdki ADAC. Możesz mieć pewność, że w momencie ewentualnego zderzenia, fotelik uchroni Twoje dziecko przed wypadkiem. Dodatkowo konstrukcja sprzętu została specjalnie wzmocniona o ochronę boczną, ramion oraz tułowia,  poprzez system zabezpieczeń HERO.

Wymiary fotelika to: głębokość – 47 cm, szerokość – 57 cm, wysokość – 70 cm.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. W wielu recenzjach możesz znaleźć pochwałę wytrzymałości przyrządu.

 

 

Graco Junior Maxi Sport Luxe

 

Elegancki i bezpieczny fotelik samochodowy dla dzieci w dobrej cenie, Graco Junior Maxi Sport Luxe to godny polecenia model. Dedykowany jest on dla maluchów w przedziale wagowym między 15 kg a 36 kg, czyli maleństw, które jeszcze nie ukończyły 12 roku życia.

Prezentowany produkt ma lekkie podwyższenie, dzięki czemu Twoja pociecha nie będzie sięgać do pasów bezpieczeństwa, które znajdują się w samochodzie.

Produkt ten, podobnie jak inne sprzęty firmy Geco przed dystrybucją przeszedł wiele testów, które potwierdziły, że spełnia on Standardy Bezpieczeństwa zgodne z ECE R44/04. Warto dodać, że poszycie siodełka można zdjąć, a następnie uprać w pralce. Dzięki temu, nie musisz obawiać się o rozwój bakterii.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu rodziców doceniło regulację zagłówka, która pozwala dostosować fotelik do zmieniającego się wzrostu dziecka. Dodatkowo podłokietniki mogą być regulowane zgodnie z upodobaniami malucha.

 

 

Maxi-Cosi Pebble

 

Decydując się na zakup fotelika dla małego dziecka, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i komfort naszego malucha. Model Maxi-Cosi Pebble spełnia oba te kryteria. Produkt ten przeznaczony jest dla noworodków, których waga nie przekracza 13 kg. Dlatego, aby uchronić pociechę przed ewentualnym uderzeniem, czy gwałtownym hamowaniem, model ten montowany jest tyłem do kierunku jazdy.

Bardzo mocna, ale równocześnie miękka uprząż posiada 3 punkty zapięcia. Pozwala ona na utrzymanie maleństwa w bezruchu podczas jazdy. Możesz mieć zatem pewność, że dziecko samo się nie odepnie i nie wypadnie z fotelika. Wiedz również, że zanim prezentowany produkt trafił do sklepów, przeszedł on wiele testów, które potwierdziły jego bezpieczeństwo. Poza tym, fotelik ma specjalną ochronę boczną, która ochroni Twoją pociechę przed urazem w czasie wypadku.

Opinie o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów doceniło jego design oraz dużą funkcjonalność. Co więcej, dzięki specjalnej funkcji easy out, rodzic przy pomocy jednej ręki będzie w stanie wyjąć dziecko z uprzęży.

 

 

Jaki fotelik samochodowy 9-25 kg wybrać?

 

Zgodnie z przepisami, małe dzieci powinny siedzieć w specjalnych fotelikach, które utrzymują je w jednej pozycji podczas jazdy. Dzięki temu w momencie gwałtownego hamowania lub zderzenia, nasze pociechy są chronione. Pamiętaj, że zakup takiego sprzętu nie zawsze jest prosty, gdyż wiele modeli na rynku nie spełnia podstawowych wymagań. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze foteliki samochodowe 9-25 kg. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy również niewielkie zestawienie z trzema ciekawymi modelami.

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest to, aby interesujący Cię model był dopasowany do wzrostu oraz wieku Twojego maluszka. Niestety, fotelik dla noworodka nie będzie w stanie utrzymać masy ciała starszego dziecka. W tym poradniku skupimy się na sprzętach dedykowanych dla nieco starszych dzieci, których waga mieści się w przedziale 9 i 25 kg. Oznacza to, że takie produkty dedykowane są dla malców mających roczek lub dwa lata. Aby dobrze dobrać model upewnij się, że maluch ma odpowiednio dużo miejsca i nie siedzi ściśnięty. Ścianki boczne nie mogą ściśle przylegać do ciała, gdyż może to powodować dyskomfort. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie fotelika w nieco grubszej kurtce, dla przykładu zimowej. Poza tym, jeśli dziecko jest nieco grubsze, sugerujemy zainwestowanie w większe modele, które zagwarantują mu więcej komfortu.

Najlepszy fotelik samochodowy 9-25 kg w 2021 roku musi posiadać stabilny system zabezpieczeń. To dzięki nim malec nie wypadnie z modelu w czasie gwałtownego hamowania. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci zakupienie sprzętu, który posiada 5-punktowe pasy. Godną uwagi alternatywą jest również fotelik mający 3 punktowe zapięcie. To właśnie tego rodzaju modele trwale utrzymają dziecko w foteliki. Ich zaletą jest również to, że maluch nie będzie w stanie sam się wypiąć.

Warto też zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonano pasy, które znajdują się w foteliku. Powinien być on miękki. W przeciwnym razie w momencie hamowania, gdy tkanina dotknie ciała, może spowodować to dyskomfort lub bolesne otarcia.  

 

Foteliki samochodowe 9-25 kg– ranking

 

Caretero Sport Turbo

 

Rodzicom, którzy poszukują dobrej jakości fotelika dla swoich maluchów polecamy zainwestowanie w model Caretero Sport Turbo. Produkt ten dedykowany jest dla dzieci, których waga mieści się w przedziale 9 kg a 25 kg.  Model umieszcza się przodem do kierunku jazdy, więc maluszek może podziwiać świat. Sam fotelik montowany jest przy pomocy pasów samochodowych, które utrzymują go w nieruchomej pozycji.

Dużym atutem sprzętu jest jego sportowy design, który sprawia, że będzie on się dobrze prezentował we wnętrzu samochodu. Ważniejsze jest jednak to, że model posiada ochronę boczną, która zabezpieczy dziecko przed wypadkiem. Poza tym tapicerka w tym foteliku jest bardzo miękka, więc nasz maluszek ma zapewniony pełen komfort siedzenia. Pozwoli to nam na odbywania długich podróży. Na uwagę zasługuje uprząż, która ma aż 5 punktów, co sprawia, że nasza pociecha będzie dobrze zapięta. W momencie wypadku lub gwałtownego hamowania, dziecko pozostanie w jednej pozycji.

Wielu rodziców zdecydowało się na zainwestowanie w prezentowany model, gdyż jest on bardzo wygodny. Zdaniem konsumentów ten fotelik samochodowy 9-25 kg w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

AXKID Wolmax

 

Jeśli poszukujesz odpowiedniego fotelika dla swojego malucha, zachęcamy do zapoznania się z ofertą modelu AXKID Wolmax. Jest to bardzo wygodny sprzęt, który na pewno przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Produkt dedykowany jest dla dzieci, których waga nie przekracza 25 kg.

Prezentowany fotelik montowany jest przy pomocy trzypunktowych pasów samochodowych. Taki sposób gwarantuje pełnię bezpieczeństwa oraz utrzymanie malucha w miejscu w czasie gwałtownego hamowania lub wypadku. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, model dobrze sprawdzi się w niewielkich samochodach z ograniczonym miejscem. Atutem fotelika jest to, że mamy do dyspozycji 2 poziomy jego ułożenia, więc nasz maluszek bez problemu będzie mógł spać w czasie jazdy. Pozwala to nam na odbywanie podróży na długich dystansach. Sam produkt wyposażony został w pięciopunktową uprząż, która bardzo dobrze utrzymuje malca w jednej pozycji w czasie jazdy.

Ponieważ fotelik gwarantuje dużo bezpieczeństwa, a co więcej malec nie może sam się z niego uwolnić, wielu opiekunów zdecydowało się na jego zakup. Model ma  także ochraniacze boczne, które zminimalizują siłę uderzenia w momencie wypadku.

 

 

Maxi-Cosi Mobi XP

 

Wybierając fotelik samochodowy dla naszego malucha, powinniśmy wybrać możliwie najlepszy sprzęt, który posiada wiele pozytywnych opinii od innych rodziców. Takim produktem jest Maxi-Cosi Mobi XP przeznaczony dla maluchów o wadze do 25 kg. Fotelik montowany jest przy pomocy pasów samochodowych tyłem do kierunku jazdy. Takie ułożenie znacznie lepiej chroni malca w momencie wypadku.

Atutem sprzętu jest pięciopunktowa uprząż, która bardzo dobrze utrzymuje pociechę w nieruchomej pozycji. Jest to szczególnie ważne w momencie gwałtownego hamowania. Co więcej, produkt posiada też ochronę boczną, która pochłania niemal całą siłę wstrząsu w momencie wypadku. Dzięki temu dziecku nic nie zagraża. Produkt ma też specjalny, rozkładany daszek, który ochroni pociechę przed niechcianym słońcem. Na uwagę zasługuje to, że fotelik ma aż 4 poziomy ułożenia, co pozwoli dziecku na spokojny sen w czasie długiej wycieczki. Sam produkt wyłożony jest miękką tapicerką, co zapewni dziecku komfortowy wypoczynek.

Zaletą prezentowanego modelu jest to, że może być on używany w każdym typie samochodów, nawet mini wannach, gdyż posiada specjalną podpórkę. To właśnie ta uniwersalność przekonała wielu rodziców do poczynienia inwestycji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir