Ranking 5 najlepszych poduszek do karmienia w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Poduszka do karmienia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wśród młodych mam panuje opinia, że najlepszą poduszką do karmienia niemowlęcia jest produkt serii My Brest Friend. Produkt zasłużył sobie na tak dobre oceny ze względu na przemyślany i bezpieczny sposób ułożenia dziecka podczas karmienia, przy zachowaniu wygodnej pozycji dla mamy. Co więcej, dla mam bliźniąt poduszka będzie użyteczna w dwójnasób, bowiem wersja Twin Plus Pillow pozwala na jednoczesne karmienie obojga dzieci. Produkt jest wypełniony specjalnie wyprofilowaną pianką poliuretanową i pokryty zamykaną na zamek błyskawiczny poszewką w wielu wersjach kolorystycznych. Fasolka Motherhood to model polecany przez panie w drugiej kolejności. Pozwala on na wygodne karmienie dziecka, bo stabilnie podpiera ramię matki trzymające malucha.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę do karmienia kupić?

 

Karmienie naszej pociechy piersią to czynność, którą mamy muszą wykonywać kilka razy dziennie. Co więcej, w zależności od apetytu i samopoczucia malca, może ona potrwać nawet godzinę. Niestety, wiąże się to z przyjęciem niewygodnej pozycji, która może wywołać bóle kręgosłupa u matki. Niewłaściwe ułożenie jest też niebezpieczne dla dziecka, gdyż może powodować kolki i infekcje. Aby temu przeciwdziałać, niezbędna jest dobra poduszka do karmienia. Ponieważ tego typu produkt wpływ nie tylko na komfort, ale również na zdrowie matki i dziecka niezbędny jest przemyślany zakup. W tym celu przygotowaliśmy poniższy poradnik, w którym odpowiemy na pytanie: jaka poduszka do karmienia jest najlepsza.

Jaki rodzaj poduszki będzie najlepszy dla maluszka i mamy?

Udając się do sklepu na pewno znajdziesz poduszki w 4 kształtach: fasolki, litery „U”, „C” lub nerki. Wszystkie typy są charakterystycznie wygięte i podczas karmienia owijają się wokół talii mamy. Jest to bardzo wygodna pozycja, ponieważ część ciężaru zostaje zabrana z ramion, co przekłada się na komfort karmienia. Dobrze dobrane modele zatrzymują się na biodrach mamy i z nich nie spadają, co oznacza, że nie trzeba asekurować poduszki ręką.

Alternatywą są produkty o niestandardowych kształtach, jak prostokąt lub kwadrat, które umieszczamy na swoich kolanach. Coraz więcej producentów ma w swojej ofercie poduszki, których wygląd przypomina węża lub mocno wygiętą fasolkę. Atutem takich modeli jest na pewno ich ciekawy wygląd, który może przekonać maluszka do karmienia. Niestety, takie rozwiązania nie zawsze są praktyczne dla mamy. W wielu przypadkach, karmiąca osoba musi siedzieć po turecku, co po pewnym czasie powoduje dyskomfort. Równocześnie, taki typ poduszek nie oplata bioder, więc należy je dodatkowo podtrzymywać. Jeśli zastanawiasz się, jaką poduszkę do karmienia wybrać, uwzględnij wiek dziecka. Modele o niestandardowych kształtach powinny być raczej używane przez starsze dzieci.

 

Materiał wypełnienia

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musisz sprawdzić przed zakupem jest wypełnienie modelu, który Cię interesuje. To właśnie od niego zależy komfort maluszka. Pamiętaj, że poduszka nie może być zbyt miękka, gdyż pociecha będzie się w niej zapadać, ani zbyt twarda, bo wywoła to duży dyskomfort.

Pierwszym materiałem jest styropian, który jeszcze kilka lat temu znajdował się we wnętrzu każdego produktu. Występuje on w formie niewielkich kulek, dzięki temu jest wygodny. Do największych zalet takich poduszek zaliczamy odpowiednią twardość, która pozwoli maluszkowi wygodnie się ułożyć. Równocześnie, modele styropianowe są stosunkowo tanie. Wiedz jednak, że materiał ma tendencję do przemieszczania się, więc we wnętrzu tworzą się dziury. Oznacza to, że długie użytkowanie może powodować wgłębienie, w którym zapadnie się ciało malca.

Drugim typem są produkty z poliestru, w których we wnętrzu znajdziemy niewielki granulat. Ten syntetyczny materiał bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała malca. Jest to spowodowane dużą elastycznością i sprężystością, po użyciu poduszka wraca do pierwotnego kształtu. Poza tym tworzywo ma odpowiednią twardość.

Trzecim rodzajem są poduszki z wypełnieniem z silikonu, który obecnie zyskuje coraz większą popularność na rynku. Jest to bardzo dobry materiał o dużej sprężystości i elastyczności. Dzięki temu w tworzywie nie powstają wgłębienia i nie przerzedza się ono. Jednak największą zaletą silikonu jest gwarancja dobrej wentylacji. W materiale są niewielkie kanaliki, przez które powietrze przepływa w swobodny sposób. Sprawia to, że we wnętrzu nie powinny się rozwijać grzyby, pleśń i alergeny.

Ostatnim typem wypełnienia jest pianka, która jest dobrym i stabilnym oparciem dla ciała maluszka. Dzięki niemu głowa pociechy zostanie prawidłowo podparta. Trzeba jednak zauważyć, że produkt tego typu jest dość kosztowny. Równocześnie na rynku znajdziesz wiele podróbek, więc przed zakupem sprawdź, czy poduszka posiada niezbędne certyfikaty i atesty.

 

Zewnętrzny materiał

Bardzo ważna jest również warstwa zewnętrzna, gdyż to ona ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka. Jeśli materiał będzie zbyt szorstki, spowoduje to duży dyskomfort u maluszka. Z tego powodu polecamy inwestycję w poduszkę pokrytą naturalną, bawełnianą tkaniną.

Koniecznie upewnij się też, czy zewnętrzny materiał można zdjąć i wyprać. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele maluszków w czasie jedzenia pluje, co powoduje zabrudzenia na powierzchni.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podwójny pokrowiec, w którym pierwsza warstwa jest bawełniana, a druga z folii PCV. Dodatkowy materiał, pozwoli ochronić wypełnienie.

Poduszki do karmienia w dobrych cenach

Rozbieżność w cenach poduszek jest bardzo duża, w zależności od wypełnienia i designu ceny wahają się od 30 zł do nawet 400 zł. Na koszt zakupu bardzo mocno wpływa materiał, który znajduje się we wnętrzu. Najtańszą opcją są modele styropianowe, których ceny zaczynają się od 30 zł i dochodzą do 100 zł. Najdroższymi produktami są poduszki z pianką, gdyż niektóre modele mogą kosztować nawet 400 zł. Jeśli jednak znajdziesz taki produkt w cenie mniejszej niż 100 zł to dokładnie sprawdź, czy posiada on niezbędne certyfikaty (PZH, OKO TEX Standard lub atest „Bezpieczny dla dziecka”). W sytuacji, gdy ich brak masz pewność, że masz do czynienia z podróbką.

Również design pokrowca wpływa na cenę modelu. Najdroższą opcją są produkty z dużymi, kolorowymi nadrukami z bajek. Jeśli jednak chcesz, aby malec korzystał z poduszki, jak podrośnie, warto w niego zainwestować.

 

 

5 najlepszych poduszek do karmienia. Opinie w 2021 roku

 

Komfort podczas karmienia dziecka jest niezwykle istotny. Ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Wykonywanie tej czynności w pozycji leżącej nie zawsze jest wygodne i bezpieczne, a podtrzymywanie dziecka bywa męczące. Dlatego też dobra poduszka do karmienia jest bardzo przydatna w okresie, gdy dziecko jest karmione piersią oraz butelką. Przedstawiamy najlepsze poduszki do karmienia, które warto kupić.

 

1. My Brest Friend Wygodna i Duża Poduszka do Karmienia

 

Produkty My Brest Friend to całkiem nowa jakość wśród poduszek do karmienia niemowląt. Produkty pochodzą z rynku amerykańskiego i występują nie tylko w bogatej kolorystyce (bawełniany pokrowiec zdejmowany do prania), ale też w wersji dla jednego niemowlęcia lub dla bliźniaków. Szczególnie ta druga opcja jest warta uwagi, bowiem jest co całkiem unikalny sposób, aby mama w jednym czasie mogła nakarmić dwoje dzieci. Wnętrze poduszki wykonano z pianki poliuretanowej o wypukłym, stabilnym wyprofilowaniu gwarantującym nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo dla maluchów, które nawet przy braku doświadczenia mamy nie zsuną się z poduszki.

Co więcej kształt poduszki sprawia, że maluch podczas karmienia nie odsuwa się od mamy i nie sprawia jej tym samym bólu i uczucia naciągania piersi. Na uwagę zasługuje regulowane tylne podparcie, które pozwala na ułożenie produktu w wygodny dla kobiety sposób z dbałością o odciążenie kręgosłupa (mama nie musi pochylac sie podczas karmienia), a także regulowane podłokietniki eliminujące napięcia ramion. 

Regulacje te mama wykona jedną ręką zapinając następnie poduszkę wokół siebie zapięciem typu „klik”. Wymiary po obrysie zewnętrznym modelu dla jednego niemowlęcia wynoszą 40 x 53 cm, wersji dla bliźniąt 56 x 70 cm. Mamy, które zdecydowały się na zakup poduszek My Brest Friend chwalą ich stabilność zwiększającą bezpieczeństwo karmienia osiąganą między innymi przez możliwość precyzyjnej regulacji pozwalającej dopasować poduszkę do anatomii mamy i dziecka. 

Amerykański producent poduszek do karmienia My Brest Friend dostarcza produkty, które stanowią nowość na rynku polskim. Także ich nowatorska budowa w stosunku do dotychczas dostępnych podobnego przeznaczenia poduszek sprawia, że ich użyteczność jest większa.

Zalety
Regulacja:

Poduszka My Brest Friend pozwala na regulację oparcia dla pleców mamy, a także obwodu do wygodnego zapięcia i utrzymania w zamierzonym miejscu podczas karmienia.

Karmienie:

Poduszka Twin Plus Pillow pozwala na jednoczesne karmienie bliźniąt poprzez ułożenie obojga dzieci na powiększonej w tym celu poduszce. Oszczędza to nie tylko czas, ale też pozwala zadbać o dwoje dzieci na raz.

Wypełnienie:

Poduszki My Brest Friend wypełnione zostały wkładem wykonanym z pianki poliuretanowej ukształtowanej w taki sposób, że zawartość się nie przesuwa, a wykonany profil zabezpiecza dziecko przed zsunięciem się z poduszki.

Pokrowiec:

Produkty są sprzedawane w różnobarwnej kolorystyce. Odpowiedzialne za to są pokrowce wykonane z 100% bawełny, które można prać w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Zdejmowanie i nakładanie ułatwia zamek błyskawiczny.

Kieszonka:

Z jednego boku poduszki producent umiejscowił pojemną kieszonkę, w której w razie potrzeby znajdą swoje miejsce akcesoria używane podczas karmienia.

Wady
Duży rozmiar:

Duży rozmiar poduszki, na potrzeby karmienia jest zdecydowaną zaletą, jednak pomiędzy karmieniami na poduszkę trzeba znaleźć miejsce do jej przechowania. Rozmiar 56 x 70 cm poduszki Twin Plus Pillow nie czyni z niej produktu łatwego do przechowania.

 

 

 

 

2. Motherhood Fasolka, Poduszka do Karmienia Classics

 

Niezwykle wygodnym produktem Motherhood Classics jest poduszka ułatwiająca karmienie piersią. Produkt jest dostępny w ponadczasowym kolorze szarym. Jego wymiary to 16 cm x 36 cm x 54 cm.

Za sprawą optymalnego i ergonomicznego kształtu, poduszka doskonale odciąża plecy matki, a także redukuje napięcie szyi i karku. W efekcie karmienie piersią nie jest tak męczące, a plecy kobiet nie są narażone na poważniejsze schorzenia.

Prezentowany produkt ma atestowane, poliestrowe wypełnienie. Są to cienkie włókna uformowane w kuleczki, które mają średnicę ok. 0,5 cm. Dzięki temu, że włókna mają kanał powietrzny i są skrętnie karbikowane, poduszka jest puszysta i sprężysta. Natomiast poszewka jest bawełniana. Ponieważ można ją zdejmować, łatwiej utrzymamy ją w czystości. Warto też wspomnieć, że produkt spełnia normę Oeko-Tex Standard.

Do zestawu dołączony jest zapinany na suwak pokrowiec wykonany z PCV, co ułatwi nam przenoszenie poduszki. Prezentowany model zyskał uznanie wielu osób. Ceniony jest za solidne wypełnienie oraz atrakcyjny wygląd.

Motherhood Classics to bardzo wygodna poduszka, która ułatwia karmienie piersią. Wymiary prezentowanego produktu to: 16 cm x 36 cm x 54 cm. Dostępny jest w ponadczasowym kolorze szarym.

Zalety
Kształt:

Producent zadbał o to, aby poduszka zapewniała mamie i dziecku maksimum komfortu. Za sprawą ergonomicznego kształtu model ten odciąża plecy i redukuje napięcia mięśniowe. Dzięki temu karmienie piersią staje się dla kobiety przyjemniejsze.

Wypełnienie:

Wewnątrz poduszki znajdziemy atestowanie, poliestrowe wypełnienie. Włókna uformowane są w niewielkie kuleczki. Za sprawą kanalików powietrza zapewniają poduszce puszystość i sprężystość.

Poszewka:

Po pierwsze produkt spełnia normę Oeko-Tex Standard, a więc mamy gwarancję, że jest bezpieczny dla naszego dziecka, nie powoduje alergii i nie podrażnia skóry. Poza tym poszewka jest zdejmowana. Można ją więc uprać, zachowując tym samym czystość.

Pokrowiec:

Poduszka sprzedawana jest w zestawie z pokrowcem wykonanym z wysokiej jakości PCV. Jeśli więc dużo podróżujesz i nie chcesz, aby poduszka się zabrudziła, takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne.

Wady
Tylko do karmienia piersią:

Jest to produkt, który może służyć mamie i dziecku wyłącznie podczas karmienia piersią.

 

 

 

 

3. Fiki Miki Poduszka Fikuszka

 

Trzecia propozycja to Fiki Miki Fikuszka – wielofunkcyjna poduszka z niezwykle wesołymi aplikacjami. Poduszka ma wiele zalet – po pierwsze dopasowuje się do kształtu ciała mamy oraz dziecka, co zapewnia obojgu wygodę w czasie karmienia.

Po drugie, już w czasie ciąży warto kupić ten produkt, gdyż pozwala się wygodnie ułożyć i odprężyć, a jak wiadomo w ciąży znalezienie odpowiedniej pozycji bywa bardzo trudne. Na szczęście producent pomyślał o tym problemie wielu mam i zaprojektował poduszkę w taki sposób, aby zapewniała komfortowe podparcie całego ciała, pleców, karku, a nawet nóg.

Gdy mama zakończy okres karmienia piersią, poduszka pomoże przy karmieniu butelką, a potem może służyć jako podparcie dla dziecka przy nauce siadania. To różnorodne zastosowanie jednego produktu doceniło już wiele polskich mam. Wygodna, zdejmowana poszewka jest niezwykle miękka w dotyku.

Silikonowe wypełnienie posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Poduszka Fiki Miki Fikuszka dostępna jest w różnych kolorach. Gdy pokrowiec się zabrudzić można go łatwo zdjąć i wyprać, a w sklepach znajdziemy również zapasowe pokrowce.

Fiki Miki Fikuszka to wygodna, wielofunkcyjna poduszka z wesołymi aplikacjami (produkt jest dostępny w wielu atrakcyjnych kolorach). Wypełnienie jest silikonowe i posiada atest Państwowego Zakładu Higieny . Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo dobra poduszka do karmienia do 100 zł.

Zalety
Kształt:

Poduszka ma wyjątkowo ergonomiczny kształt, dzięki któremu doskonale dopasowuje się do ciała zarówno mamy, jak i dziecka. W efekcie oboje mają zapewnioną wygodę podczas karmienia piersią.

Zapewnia odpowiednie podparcie:

W czasie ciąży i później w połogu, gdy kobieta karmi piersią, jej kręgosłup jest narażony na duże obciążenia. Fiki Miki Fikuszka została tak zaprojektowana, aby kobieta w ciąży mogła się odpowiednio ułożyć. Produkt zapewnia jej odpowiednie podparcie pleców, karku, a nawet nóg.

Funkcjonalność:

Produkt może służyć kobiecie w ciąży i potem w czasie karmienia, ale na tym nie kończy się jego funkcjonalność. Poduszka może być bowiem stosowana również przy karmieniu butelką, a potem jako podparcie, gdy maluch uczy się siadać.

Poszewka:

Prezentowana poduszka ma wygodną, zdejmowaną poszewkę, która jest bardzo miła w dotyku. Dzięki temu, że można ją zdjąć i wyprać, zawsze zachowamy higienę, a gdy znudzi nam się zakupiony kolor, w sklepie bez problemu znajdziemy poszewki w innych barwach.

Cena:

Niewątpliwym atutem tego produktu jest jego atrakcyjna cena. Biorąc pod uwagę solidne wykonanie, design, jak również funkcjonalność, jest to jedna z najtańszych propozycji na rynku.

Wady

 

 

 

 

4. Cuddleco Comfi-Mum Poduszka do Karmienia

 

Wielu rodziców szukając dobrej poduszki do karmienia zdecydowało się na zakup Cuddleco Comfi-Mum. Jest to dobrze wykonany produkt, który przyda się dziecku również w czasie zabawy, spania i nauki siadania. Poduszkę należy umieścić w pasie, gdyż wtedy stworzy ona wygodne podparcie dla maluszka podczas karmienia.

Rodzice są bardzo zadowoleni z kształtu produktu. Jest on tak wyprofilowany, by zagwarantować odpowiednie ułożenie malca podczas karmienia, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolek. Co więcej, kręgosłup mamy zostaje odciążony, dlatego może się ona zrelaksować. We wnętrzu poduszki znajduje się pianka Memory Foam zapamiętująca kształt. Poszewkę wykonano z tkaniny bambusowej. Materiał ten jest hipoalergiczny i antybakteryjny, dlatego nie musisz martwić się o rozprzestrzenianie się bakterii. Wiele mam przyznaje, że tkanina ma właściwości kojące, dlatego w kontakcie ze skórą przynosi ulgę.

Powodem, dla którego tak wielu rodziców kupiło produkt jest jego wykonanie i wielofunkcyjność. Z poduszki można korzystać już przed porodem. Używając produktu przyszła mama może odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co gwarantuje jej wygodę zarówno podczas leżenia, jak i siedzenia.

Cuddleco Comfi-Mum to poduszka do karmienia, którą wykonano z 100% hipoalergicznego materiału, czyli tkaniny bambusowej. Wymiary produktu to: szerokość – 54 cm, wysokość – 13,5 cm i długość – 51 cm.

Zalety
Pianka:

We wnętrzu poduszki znajduje się miękka i bardzo elastyczna pianka Memory Foam. Jej atutem jest zapamiętywanie kształtu, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie do pozycji ciała.

Materiał:

Poszewka została wykonana z dobrej gatunkowo tkaniny bambusowej. Materiał ten ma właściwości bakteriobójcze, hipoalergiczne, antygrzybiczne i antystatyczne. Dzięki temu na powierzchni poduszki nie gromadzi się kurz ani roztocza.

Wielofunkcyjność:

Produkt sprawdzi się nie tylko podczas karmienia piersią dziecka, ale również przed narodzinami. Po umieszczeniu poduszki w pasie przyszła mama może wygodnie usiąść i odciążyć kręgosłup. Rodzice używają produktu również podczas snu malca, jego zabawy czy nauki siadania.

Wady
Jasny kolor poszewki:

Ze względu na jasny kolor poduszki szybko zauważysz na niej zabrudzenia po mleku lub ślinie.

Waga:

Niektóre mamy przyznały, że produkt nie należy do najlżejszych. Dlatego przenoszenie maluszka, który zasnął na poduszce nie zawsze jest wygodne.

 

 

 

 

5. Poofi Poduszka Do Karmienia, Niemowląt Pure

 

Poofi Pure 3199 to dobrze wykonana, bardzo miękka poduszka do karmienia piersią. Produkt został pochwalony przez mamy, gdyż pozwala im na przyjęcie wygodnej pozycji, gdy trzymają malca na rękach. Poduszka nie tylko dobrze podpiera głowę dziecka, ale też zmniejsza ból ramion u rodzica.

Użyta przez producenta bawełna jest nie tylko miękka, ale również bezpieczna, bo tkanina przeszła wiele testów. Poduszka może być używana nie tylko podczas karmienia, ale też podczas zabawy maluszka czy nauki siadania. Ramiona produktu są elastyczne, dlatego dobrze przylegają do talii mamy i nie przesuwają się. We wnętrzu poduszki znajduje się sprężysty puch silikonowy. Zastosowane materiały i wypełnienie poduszki są atestowane znakiem Oeko-Tex standard 100.

Mamy, które zakupiły produkt poleciły go innym rodzicom. Poduszka przyda się każdemu opiekunowi, gdyż dobrze podpiera głowę maluszka, ale też zapewnia wygodę mamie. Konsumenci docenili łatwe utrzymanie produktu w czystości, gdyż można zdjąć poszewkę i wyprać ją w pralce.

Poduszka Poofi Pure 3199 to produkt przeznaczony do karmienia piersią. Wykonano go z miękkiej bawełny, a w środku umieszczono sprężysty puch silikonowy. Wszystkie zastosowane materiały są atestowane znakiem Oeko-Tex standard 100.

Zalety
Wygoda:

Wszystkie szwy są płaskie, dlatego podczas zabawy malec nie podrażni sobie skóry. Poza tym cała powierzchnia poduszki jest gładka.

Materiały:

Poszewkę uszyto z miękkiej bawełny, która nie podrażnia skóry maluszka. Z kolei we wnętrzu produktu producent umieścił elastyczny puch silikonowy o dużej sprężystości.

Wady
Jasny kolor:

W czasie karmienia noworodka lub zabawy, łatwo jest ubrudzić produkt. Co więcej, na jasnym materiale wszystkie plamy są bardzo widoczne.

Powlekanie poszewki:

Niestety wielu rodziców ma trudność z ponownym założeniem poszewki po jej zdjęciu. Ich zdaniem czynność jest czasochłonna.

 

 

 

 

Do czego przyda się poduszka do karmienia?

 

Sugerując się nazwą można dojść do wniosku, że poduszka dla mam służy jedynie do karmienia niemowlaków. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że ma ona znacznie większe możliwości zastosowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, do czego służy tego typu produkt, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas tekstu. Po jego lekturze będziesz mógł z łatwością odpowiedź na pytanie, czy poduszka do karmienia jest Ci potrzebna.

 

Spanie w ciąży

Nie jest tajemnicą, że w trakcie zaawansowanej ciąży kobietom ciężko zasnąć. Duży brzuch sprawia, że trudno ułożyć się w wygodnej pozycji. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze zdrowie maluszka. Dlatego też warto już wtedy rozpocząć korzystanie z poduszki do karmienia. Zapewni ona odpowiednie wsparcie dla ciała, co da pewność, że rano będziemy czuć się wypoczęte i pełne energii. Nie będziemy musiały się również martwić o to, że w trakcie snu nieświadomie ułożymy się w nieodpowiedniej dla dziecka pozycji i będziemy zbyt mocno uciskać brzuch.

 

Jak karmić malucha przy użyciu poduszki do karmienia?

Jeśli zostajesz rodzicem po raz pierwszy i zastanawiasz się, czy będziesz umieć używać poduszki do karmienia, nie musisz się obawiać. Jej użytkowanie jest bardzo proste. Wystarczy ułożyć się w wygodnej pozycji na fotelu czy sofie, na kolanach umieścić poduszkę, a na niej położyć pociechę. Trzeba zadbać o to, aby maluch miał dobrze podpartą głowę i nie musiał napinać mięśni. Produkt zapewni odpowiedni komfort nie tylko niemowlakowi, ale także osobie karmiącej. Nie trzeba będzie zbyt mocno pochylać się nad dzieckiem, co mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Warto dodać, że na rynku dostępne są także modele zaprojektowane specjalnie z myślą o bliźniakach. Jeśli więc urodzisz dwoje dzieci, możesz z powodzeniem zdecydować się na zakup takiej poduszki. Taki produkt zapewni Ci odpowiednią kontrolę nad dwoma maluchami i pozwoli Ci karmić je jednocześnie.

 

 

Czy można korzystać z poduszki do karmienia podczas nauki siadania?

Po prześledzeniu wielu komentarzy w Internecie można stwierdzić, że konsumenci nie tylko zastawiają się nad tym, jaka poduszka do karmienia jest polecana przez mamy. Sporo osób chce także wiedzieć, czy produkt znajdzie zastosowanie w późniejszym okresie, czyli wtedy, kiedy maluch zacznie samodzielnie siedzieć. Należy więc podkreślić, że tego typu akcesorium jest funkcjonalne. Jeśli nasze dziecko zacznie się podnosić i próbować siadać, poduszka do karmienia może mu posłużyć jako dodatkowa podpora. W efekcie pociecha będzie czuła się pewniej, a tym samym chętniej podejmie dalsze próby samodzielnego siadania.

 

Poduszka do karmienia jako zabezpieczenie w trakcie snu i zabawy

Jeśli zdecydujemy się na zakup poduszki w kształcie rogala, możemy być pewni, że zagwarantuje ona dziecku odpowiednie zabezpieczenie w trakcie snu. Nie ma obaw o to, że pociecha będzie się przemieszczać po łóżeczku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wybrany przez nas produkt musi być wykonany z oddychającego materiału. W innym wypadku zbyt długi kontakt ze skórą (kilkugodzinny sen), może spowodować, że maluch będzie się nadmiernie pocić. Na poduszce do karmienia możemy także ułożyć dziecko w trakcie zabawy. Jest to dobre rozwiązanie w pierwszych miesiącach życia, kiedy obawiamy się, że pociecha mogłaby się przypadkowo przekręcić na bok i np. podrażnić delikatną skórę.

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły

Lampka nocna dla dzieci

Krzesełko do karmienia ranking

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Szumisie Szumiąca Sleep Ecru

 

Prezentujemy poduszkę do karmienia piersią Szumisie Szumiąca Sleep Ecru.  Jest to dobrze wykonany produkt o wymiarach 60 cm x 50 cm. Służy on do asekurowania główki niemowlaka podczas karmienia zarówno piersią, jak i przy pomocy butelki. Poduszka została odpowiednio wyprofilowana, dlatego stanowi wygodne i bezpieczne podparcie dla malca. Co więcej, produkt odciąża kręgosłup karmiącej mamy, co zapewnia większy komfort.

Poduszka może być również używana podczas snu dziecka, gdyż zapewnia mu wygodny odpoczynek. Produkt został uszyty z bezpiecznych materiałów, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Dlatego masz pewność, że tkanina jest miękka i nie podrażni skóry malca. Wszystkie szwy są płaskie, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Poszewka poduszki może być zdjęta i wyprana, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Bardzo wielu rodziców zdecydowało się zakupić ten produkt. Przekonała ich atrakcyjna cena oraz dobre wykonanie i pozytywne opinie innych opiekunów. Poduszka jest miękka, co gwarantuje wygodny odpoczynek dziecku.

Prezentujemy poduszkę do karmienia Szumisie Szumiąca Sleep Ecru. Wymiary produktu to: 50 cm x 60 cm. Poduszkę uszyto z miękkiego materiału Minky posiadającego wszystkie atesty. Produkt nie ma mechanizmu szumiącego.

Zalety
Kształt:

Kształt produktu został tak wyprofilowany, by zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo maluszkowi podczas karmienia i snu. Rogi poduszki skierowane są do środka, co tworzy niewielki otwór, w którym możemy umieścić głowę dziecka nie bojąc się o jej ześlizgnięcie się.

Poszewka:

Jeśli w czasie jedzenia maluszek zabrudzi poduszkę, możesz szybko zdjąć poszewkę i ją wyprać w pralce. Pozwala to na zachowanie czystości produktu.

Podparcie:

Wielu kupujących pochwaliło poduszkę za podparcie, które daje dziecku. Dzięki temu główka maluszka jest bezpieczna podczas karmienia. Co więcej, mama może lepiej objąć dziecko jednocześnie odciążając swój kręgosłup.

Wielkość:

Wymiary poduszki to 60 cm x 50 cm. Jest to odpowiednia wielkość, która gwarantuje odpowiednie podparcie malca. Produkt może być również używany przez większe dzieci.

Bezpieczeństwo:

Produkt został uszyty z materiałów, które pozytywnie przeszły wszystkie atesty. Z kolei certyfikat Instytutu Matki i Dziecka potwierdza, że poduszka jest bezpieczna dla malców.

Wady
Jasny kolor:

Produkt został uszyty z materiału w kolorze ecru, który jest bardzo jasny. Dlatego wszelkie plamy po mleku i ślinie są bardzo widoczne na tkaninie i poszewkę trzeba często prać.

 

 

Motherhood Retro Boy

 

Czwarta propozycja to Motherhood Retro Boy. Wyjątkowo miękka poduszka w kształcie fasolki, której poszewka jest wykonana z najwyższej jakości bawełny. Poszewkę można łatwo zdjąć i uprać, gdy się zaplami. Poduszka dostępna jest w kilku, bardzo atrakcyjnych wersjach kolorystycznych.

Produkt ten ma wymiary 36 cm x 16 cm x 54cm i ergonomiczny kształt, który stanowi stabilne podparcie, a dodatkowo odciąża plecy matki i redukuje napięcie szyi i karku. Materiał z jakiego wykonano poduszkę to atestowane poliestrowe, cienkie włókna uformowane w kuleczki. Wypełnienie jest w pełni bezpieczne, a do tego bardzo puszyste i sprężyste. Do zestawu dołączono pokrowiec wykonany z folii PCV, który jest zapinany na suwak.

Poduszka spełnia normę Oeko-Tex Standard. Model ten zachwyci nie jedną mamę. Chociaż nazwa sugeruje, że jest to poduszka przeznaczona dla chłopców, tak naprawdę wzór na pewno przypadnie do gustu również mamom wszystkich dziewczynek

Warto dodać, że opinie o poduszkach do karmienia Motherhood oraz wszystkich innych produktach oferowanych przez firmę są bardzo pozytywne. Produkt ten jest ceniony nie tylko za staranne wykonane i ciekawy design, ale również wygodę użytkowania.

Motherhood Retro Boy to bardzo miękka poduszka w kształcie fasolki. Poszewka produktu została wykonana z najwyższej jakości bawełny. Model ten dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Jego wymiary to: 36 cm x 16 cm x 54 cm.

Zalety
Ergonomiczny kształt:

Za sprawą dobrze zaprojektowanego kształtu, poduszka ta stanowi bardzo stabilne podparcie. W efekcie odciąża plecy, a także redukuje napięcia mięśniowe.

Wypełnienie:

Wewnątrz modelu znajdziemy puszyste i sprężyste wypełnienie, które zapewnia komfort w czasie karmienia piersią.

Bezpieczeństwo:

Poduszka spełnia normę Oeko-Tex Standard, a więc mamy gwarancję, że jest bezpieczna dla naszej pociechy.

Wady
Tylko do karmienia piersią:

Jest to produkt służący wyłącznie do karmienia piersią. Niestety nie wykorzystamy go jako podparcia dziecka, gdy to uczy się siedzieć.

 

 

Ty i My Twarda

 

Ranking poduszek do karmienia zamyka model Ty i My Twarda. Jest to produkt w kształcie rogala – idealny dla mamy i dziecka. Zanim jednak kobieta zacznie jej używać przy karmieniu piersią lub butelką, poduszka pomoże już w czasie ciąży. Model ten świetnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Oczywiście jest skierowany głównie do kobiet karmiących, gdyż zapewnia wygodną pozycję podczas karmienia piersią, jak również butelką w różnych pozycjach.

Użycie poduszki umożliwi wygodne ułożenie maluszka, a mama nie musi napinać mięśni. Wręcz przeciwnie, poduszka Ty i My Twarda odciąża kręgosłup, ramiona i plecy. Model ten jest w pełni stabilny i bezpieczny, gdyż nie przesuwa się w czasie karmienia. Z czasem może też pomóc w podpieraniu dziecka, gdy uczy się siadać.

Poduszka jest obszyta miłą w dotyku i przyjazną dla dziecka bawełną, która nie podrażnia i nie wywołuje alergii. Jest to naprawdę dobra i tania poduszka do karmienia, polecana przez wiele użytkowniczek, które za jedną z zalet tego modelu uznały twardość.

Poduszka Ty i My Twarda to produkt w kształcie rogala. Przeznaczony jest do karmienia piersią lub butelką, ale może też służyć jako poduszka czasie ciąży.  W efekcie produkt cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

Zalety
Odpowiednie podparcie kręgosłupa:

Model ten podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, dzięki czemu karmiąca kobieta ma zapewnioną odpowiednią pozycję. Nie musi napinać ona mięśni, a także nadwyrężać pleców.

Stabilność i bezpieczeństwo:

Model ten jest stabilny i bezpieczny. To dlatego, że nie przesuwa się w czasie karmienia.

Twardość:

Wielu rodziców doceniło fakt, że produkt jest twardy, co zapewnia dziecku prawidłowe podparcie kręgosłupa.

Wady
Poszewka:

Nie najlepiej oceniono jakość poszewki. Szybko się brudzi, a jej wypranie jest kłopotliwe.

 

 

Motherhood Premium Wrzosowy Classic

 

Ranking poduszek do karmienia otwiera luksusowy model Motherhood Premium Wrzosowy Classic. Jest to wyjątkowa poduszka, która ułatwi karmienie piersią. Jej zaletą jest ergonomiczny kształt, dzięki któremu mama nie obciąża swoich pleców, a dziecko ma zapewnioną pełną wygodę.

Fasolka Premium to przyjemna w dotyku, miękka poduszka wykonana z najwyższej jakości weluru. Dlaczego jest to najlepsza poduszka do karmienia? Jest to nieco większa, a więc lepiej wspiera ramiona, jednocześnie zapewniając optymalny komfort w czasie karmienia. Potwierdzają to również pozytywne opinie wielu mam.

Często w swoich opiniach podkreślają, że delikatny welur, którym obłożono poduszkę, nie elektryzuje się i nie podrażnia skóry dziecka. Warto też podkreślić, że zdejmowana poszewka otula atestowane, poliestrowe wypełnienie, które jest puszyste i sprężyste. Dodatkowym elementem jest pokrowiec z najwyższej jakości folii PC zapinany na suwak.

Wymiary poduszki to 60 cm x 20cm x 48cm. Jest to na pewno jedna z najlepszych poduszek do karmienia, atrakcyjna dla mamy i dziecka, wystarczająco duża. Zapewnia wygodę w czasie karmienia maluszka, również gdy dziecko zaczyna jeść z butelki.

 

 

Poofi Forest Friends PF 413

 

Poduszka do karmienia niemowląt Poofi Forest Friends PF 413 to druga propozycja w naszym rankingu. Opinie o tej poduszce do karmienia są niezwykle pochlebne, a to ze względu na wysoką jakość i komfort użytkowania. Jest to unikatowy, funkcjonalny produkt. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ramion, pozwala na to, żeby poduszka stabilnie przylegała do talii i nie przesuwała się.

Taka budowa jednocześnie zapewnia, że przyjęta do karmienia pozycja jest wygodna i nie obciąża kręgosłupa. Ponadto dziecko ma zapewnioną stabilizację i jest bezpieczne. Środkowa część jest lekko pogrubiona, co sprawia, że dziecko leży tuż przy piersi mamy. Po za tym poduszka jest duża i zmieści się na niej większy maluszek, a nawet dwójka. Jest to produkt wielofunkcyjny.

Na początku służy jako podpora przy karmieniu piersią, potem przy karmieniu butelką, a następnie może służyć jako leżaczek dla dziecka lub też wsparcie pod brzuch podczas nauki raczkowania. Jednocześnie może stanowić asekurację przy pierwszych próbach siadania. Poduszka ma wszystkie niezbędne atesty, jest w pełni bezpieczna, a włókna, z jakich została wykonana są odporne na odkształcenia.

Wzory na poduszce są ręcznie malowane, a użyte do tego farby posiadają certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie 1. Dzięki tak dobrej specyfikacji, zyskała wiele pochlebnych opinii. Wiele mam zauważyło  sie produkt jest starannie wykonany i świetnie odciąża obolałe plecy.

Poofi Forest Friends PF 413 ma piękne, ręcznie malowane wzory. Jak zauważają konsumenci jest to starannie wykonany model w atrakcyjnej kolorystyce.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Prezentowana poduszka jest malowana ręcznie, a użyte do dekoracji farby są atestowane. Produkt posiada też certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie 1.  Materiał nie podrażnia skóry i jest miły w dotyku.

Konstrukcja:

Produkt został tak zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa. Specjalna konstrukcja ramion sprawia, że poduszka przylega do talii i nie przesuwa się. W efekcie karmienie piersią nie obciąża kręgosłup, a dziecko i mama odczuwają komfort.

Wygląd:

Niewątpliwym atutem produktu jest jego atrakcyjny wygląd, który skupia uwagę rodziców i dzieci.

Wielkość:

Jest to spora poduszka, idealna gdy masz większego malca, a nawet dwójkę niemowląt.

Wielofunkcyjność:

Produkt może Ci służyć nie tylko w czasie karmienia piersią, a potem butelką. Jest to również poduszka, która stanowi leżaczek dla dziecka, może wspomagać jego naukę siadania czy raczkowania.

Wady
Jasna poszewka:

Poduszeczka szybko się brudzi, więc trzeba ją regularnie czyścić.

 

 

Jaką poduszkę do karmienia Motherhood wybrać?

 

W czasie karmienie piersią powinnyśmy zadbać nie tylko o komfort dziecka, ale i własny. Podczas tej czynności mogą wystąpić kolki i bóle kręgosłupa u mamy. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem poduszki do karmienia. Dobrze dobrany produkt zapewni komfort i bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale i Twojemu maleństwu. Z tego powodu, dokonując zakupu, powinniśmy zachować pełną ostrożność. Zatem, żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się czym kierować się w trakcie zakupów. Poza tym na jego końcu prezentujemy zestawienie zawierające najlepsze poduszki do karmienia Motherhood.

 

Motherhood jest znaną marką, która zajmuje się produkcją akcesoriów dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Firma w swojej ofercie posiada kojce, poduszki do karmienia, otulacze, koce, pieluszki, podkłady, gniazda, pościele, przewijaki, śpiwory oraz wkładki do wózków. Wszystkie produkty wykonano z wysokiej jakości, miękkich materiałów, co zapewnia pełną wygodę użytkowania.

Jeśli interesuje Cię najlepsza poduszka do karmienia Motherhood w 2021 roku, to koniecznie zwróć uwagę na materiał wypełnienia. To bowiem od tego elementu zależy komfort użytkowania zarówno mamy, jak i jej dziecka. Pamiętaj, że dobrej jakości produkty nie mogą być, ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Pierwszy typ modeli może powodować, że główka dziecka będzie się zapadać, a drugi spowoduje dyskomfort. Wypełnienia styropianowe cieszą się dużą popularnością, gdyż mają niską cenę oraz gwarantują optymalną twardość.

Nie są jednak zbyt trwałe, więc powinny być regularnie wymieniane. Drugim typem modeli są poduszki wypełnione poliestrem, dzięki temu cechują się elastycznością i sprężystością. Zwróć jednak uwagę na ich wagę, gdyż czasem są bardzo ciężkie. Trzecim typem jest silikonowy granulat. Do jego zalet należy zaliczyć dużą sprężystość, co zapewnia wygodę użytkowania. Alternatywą są modele czysto silikonowe, o dużo większej trwałości. Co więcej zapewniają właściwą wentylację. Podejmując decyzję koniecznie sprawdź atesty. Dobrej jakości poduszki posiadają certyfikat jakości PZH albo OKO TEX Standard, czasami atest „Bezpieczny dla dziecka”.

Drugim elementem jest materiał wierzchni. W naszym poradniku chcemy polecić modele wykonane z naturalnej bawełny. Jest to miła w dotyku tkanina, która nie podrażnia skóry dziecka. Ważne jest, czy pokrowiec można zdjąć i uprać, co w przypadku małego dziecka jest niezbędne. Szczególnie polecamy poduszki, które mają podwójną warstwę. Druga z nich jest często wykonana z folii PCV, co pozwala na większe utrzymanie higieny.

 

Poduszki do karmienia Motherhood – ranking

 

Motherhood Classic

 

Zapewnienie wygody zarówno mamie, jak i dziecku w czasie karmienie jest bardzo ważne. Z tego powodu polecamy zakup poduszki Motherhood Classic. Produkt ten pomoże Ci w prawidłowym ułożeniu malucha. Pozwoli to na zmniejszenie ryzyka kolki, bólu kręgosłupa, czy infekcji pokarmowych u Twojej pociechy.

Największą zaletą prezentowanego produktu jest ergonomiczny kształt, który zapewnia wygodę i pozwala odciążyć plecy mamy. Sprzęt ten jest dopasowany do talii tak, aby trzymał się w pasie, bez dodatkowej asekuracji. Poduszka posiada wszystkie atesty, które pozwalają jej na kontakt z wrażliwą skórą dziecka. Wypełnienie wykonano z antyalergicznego odpowiednika puchu, który występuje w postaci kulek z poliestru. Zaś powłoka została zrobiona z bawełny. Jest ona zdejmowana, co ułatwia czyszczenie. Użycie tego materiału nie jest przypadkowe, zastosowano go, gdyż się nie mechaci.

Wiele osób doceniło trwałe wykonanie oraz użycie najwyższej jakości tkanin. Dzięki temu skóra malca nie zostanie podrażniona podczas karmienia.

 

 

 

Motherhood Rybki Różowe

 

Poduszka Motherhood Rybki Różowe to godny polecenia model, który zapewni komfort zarówno dziecku, jak i jego mamie. Produkt dopasowuje się do talii osoby karmiącej, zatem nie musisz go dodatkowo podtrzymywać. Co więcej, model ten pozwala na prawidłowe ułożenie malca, tak by podawany pokarm szybko przyjmował. Zminimalizuje to ryzyko kolki i infekcji trawiennych. Dodatkowo, poduszka odciąży plecy oraz ramiona rodzica i zapewni mu większy komfort.

Produkt cechuje się eleganckim designem, dzięki czemu dobrze prezentuje się na łóżku. Powłoka została wykonana z najwyższej jakości bawełny. Tkanina ta jest miękka, więc nie podrażni skóry dziecka w czasie karmienia. Element ten można zdjąć i wyprać. Co więcej, odporny jest na zmechacenia, zatem nawet po kilku praniach poduszka będzie się dobrze prezentować. Wnętrze wykonano z atestowanego poliestru.

Ta elegancka poduszka do karmienia Motherhood w dobrej cenie cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Wiele osób doceniło staranne wykonanie oraz elegancki design. Dużo rodziców zdecydowało się na tę inwestycję, gdyż zapewnia ona stabilne podparcie.

 

 

 

Motherhood Szary Classics

 

Poduszka do karmienia Motherhood Szary Classics to godny polecenia model, który na pewno okaże się niezbędny dla wszystkich młodych rodziców. Produkt pozwala odciążyć nasze plecy i ramiona, co zapewnia większy komfort użytkowania. Wszystko dzięki temu, że model jest dobrze dopasowany do talii dorosłego człowieka, na której się zaczepia.

Do największych zalet poduszki należy zaliczyć jej wykonanie. We wnętrzu znajdziemy specjalną odmianę poliestru, która wyglądem przypomina puch. Zapewnia to większy przepływ powietrza, co minimalizuje ryzyko rozwijania się pleśni i bakterii. Z kolei powłokę wykonano z wysokiej jakości bawełny. Materiał ten jest bardzo miękki w dotyku, zatem nie podrażni skóry malca podczas posiłku. Co więcej, poszewkę można prać w pralce, co pomoże utrzymać cały produkt w czystości. Warto dodać, że nawet po wielu praniach, model ten nie mechaci się, zatem możesz cieszyć się jego eleganckim wyglądem przez długi czas.

Opinie konsumentów o prezentowanej poduszce są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło duży komfort produktu oraz jego elegancki design.

 

 

 

 

Proofi Krem Szary

 

Poszukując dobrej poduszki do karmienia piersią, należy wybrać sprzęt, który będzie wygodny zarówno dla malca, jak i dla rodzica. Takim produktem jest właśnie Poofi Krem Szary. Prezentowana poduszka pozwala na odpowiednie ułożenie ciała malucha, tak by przyswajany pokarm dobrze się przyjął. Jest to bardzo ważne, by głowa Twojej pociechy była wyżej niż reszta ciała. Zapobiegnie to ewentualnym kolkom czy infekcjom przewodu pokarmowego. Równocześnie produkt ten stanowi dobrą podporę dla dorosłych, dzięki której minimalizowane są u nich bóle pleców.

Atutem tej poduszki do karmienie w dobrej cenie jest specjalnie wyprofilowana konstrukcja, która stabilnie utrzymuje się na talii rodzice. Dzięki temu nie musisz wolną ręką asekurować produktu, co gwarantuje większy komfort użytkowania.

Powierzchnia modelu wykonana jest z materiału, po którym rozlane płyny ściekają, nie zostawiając mokrych plam. Produkt wypełniony jest sprężonymi włóknami silikonowymi, które są bardzo odporne na odkształcenia. Poduszkę można prać w pralce w całości lub tylko sam pokrowiec. Wiele osób doceniło elegancki design produktu i użycie wysokiej jakości materiałów. Rodziców do zakupu przekonała również niewielka cena.

 

 

 

Szumisie Rogal Szu-27

 

Model Szumisie Rogal Szu-27 jest bardzo ładną i wygodną poduszką do karmienia piersią. Produkt ten zapewnia komfort zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Pozwala malcowi na wygodne ułożenie się. Dzięki temu, że głowa pociechy jest nieco wyżej od reszty ciała, pokarm zostaje poprawnie przyjęty. Poza tym poduszka idealnie wpasowuje się w talię mamy, na której stabilnie zatrzymuje się. Pozwala to na swobodne wykonywanie gestów, jak sięganie po butelkę, bez konieczności asekurowania.

Dużym atutem jest wbudowany mechanizm szumiący, który pozwala malcowi na spokojny sen. Dwa programy przypominające dźwięk suszarki, szum fali morskiej, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Urządzenie to włącza się bardzo prosto, nie ma potrzeby wyjmować go z poduszki. Model posiada wszystkie niezbędne atesty, zatem jest w pełni bezpieczny dla malca. Powłoka została uszyta z tkaniny minky i gwarantuje miękkie podłoże pod główkę. Materiał ten można prać w pralce, co ułatwia utrzymanie produktu w czystości.

Opinie konsumentów o tej poduszce są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup ze względu na emitowane dźwięki, które efektywnie usypiają malca.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir