Ranking 6 najlepszych depilatorów laserowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Depilator laserowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

To, że depilator Philips Lumea Prestige BRI956/00 jest najskuteczniejszym tego typu urządzeniem, dowodzą nie tylko badania trendów zakupowych, ale również satysfakcji klientów. Produkt marki Philips okazał się najlepszym w roku 2021. Najwięcej klientów zakupiło właśnie ten model i wielu z nich pozostawiło pozytywne komentarze o działaniu tego urządzenia. Nic dziwnego, bo efekty stosowania depilatora są widoczne już po kilku zabiegach. Sprzęt usuwa niechciane włosy, a także zapobiega wyrastaniu nowych. Model ma kilka nasadek do depilacji poszczególnych części ciała, m.in. do twarzy, pach i okolic bikini. Co ważne, mamy możliwość dopasowania intensywności światła do odcienia skóry, co pozwala uniknąć poparzenia i uczucia dyskomfortu. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Drugim w kolejności i równie skutecznym depilatorem jest Braun Silk-expert 5 IPL PL5124. Sprzęt wyposażono w czujnik kolorytu skóry, za sprawą którego intensywność światła jest automatycznie dostosowywana do karnacji. Urządzenie daje możliwość trwałego usunięcia włosków z dowolnej części ciała, także twarzy. Dołączono do niego eleganckie etui oraz nasadkę do depilacji wrażliwych miejsc. Trwałość lampy to 400 000 błysków, co przekłada się na kilkanaście lat regularnego wykonywania zabiegów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator laserowy kupić?

 

Każda kobieta marzy o tym, by trwale usunąć niechciane owłosienie. Obecnie mamy możliwość przeprowadzenia terapii laserowej w gabinetach kosmetycznych. Tylko kilka wizyt dzieli nas od gładkich nóg na zawsze. Jeśli jednak preferujemy przeprowadzić taki zabieg w domowym zaciszu, to też istnieje taka opcja. A to dzięki nowoczesnym, skutecznym depilatorom laserowym do użytku domowego. Działają one równie dobrze jak te w gabinetach kosmetycznych.

Jeśli i Ty chcesz trwale usunąć owłosienie na nogach czy pod pachami, nie wiesz tylko, jaki depilator laserowy wybrać, to przeczytaj nasz krótki poradnik. Postaramy się podpowiedzieć, na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze modelu do zakupu. Pamiętajmy jednak o tym, że takie urządzenia najlepiej działają na ciemne włosy u osób o jasnej karnacji. Im mniejsza różnica koloru pomiędzy skórą a owłosieniem tym gorszy rezultat otrzymamy.

 

 

Jak działa depilator laserowy?

Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora laserowego odbywa się dzięki promieniom laserowym. Promienie te, gdy dotrą do naszej skóry są pochłaniane przez barwnik w naszych włosach. Następuje proces fototermolizy, podczas którego mieszki włosowe ulegają degradacji. Dlatego też po terapii laserowej owłosienie nie odrasta. Pamiętajmy jednak, że proces ten działa tylko na włosy w fazie wzrostu. Dlatego też zabieg musimy kilkakrotnie powtórzyć, by pozbyć się całego owłosienia.

Ze względu na to, że wiązki światła pochłaniane są przez barwnik, osoby o jasnej karnacji, lecz ciemnych włosach osiągają lepsze rezultaty. A to dlatego, że większa część światła w takim przypadku zostaje pochłonięta przez owłosienie, a nie skórę. Same też możemy zadbać o to by zabieg był bardziej skuteczny. Przeprowadzajmy terapię na skórze nieopalonej. W ten sposób upewnimy się, że wiązka światła nie będzie rozproszona i trafi ona do włosa, który chcemy usunąć.

 

Powierzchnia obszaru roboczego

Nie jest tajemnicą to, że domowe urządzenia laserowe do usuwania owłosienia mają mniejszą moc od tych używanych w salonach kosmetycznych. Takie rozwiązanie stosuje się ze względów bezpieczeństwa. W związku z tym, by usunąć całkowicie włosy może okazać się niezbędne kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Dlatego zakupienie modelu z dużą powierzchnią obszaru roboczego może znacznie zredukować czas, który będziemy musiały poświęcić na przeprowadzanie zabiegów.

 

Znana marka

Ponieważ domowe depilatory laserowe dopiero niedawno zaczęły być dostępne w sprzedaży warto zastanowić się nad zakupem markowego sprzętu. Kupując urządzenie znanego producenta wiemy, że kupujemy produkt o dobrej jakości. Mamy też gwarancje, że będzie on działał. Nie ma też wątpliwości, że jest on skuteczny i, że po kilku zabiegach usuniemy owłosienie całkowicie i na zawsze. Natomiast kupując depilator laserowy nieznanego producenta na pewno zaoszczędzimy na cenie samego urządzenia, lecz nie mamy gwarancji, czy sprzęt będzie poprawnie działać. Nie wiemy również, czy jest on bezpieczny.  

 

Regulacja mocy

Ze względu na dość wysoką cenę depilatorów laserowych możemy się pokusić o kupno takiego sprzętu na spółkę z kilkoma osobami. Gdy zdecydujemy się na taki krok koniecznie musimy się upewnić, że ma on możliwość regulacji mocy. A to dlatego, że każda osoba ma inny koloryt skóry oraz włosów. Dzięki regulacji będziemy mogły ustawić siłę działania urządzenia do naszych potrzeb.

Nawet, jeśli kupujemy depilator tylko dla siebie to powinniśmy rozważyć zakup modelu z możliwością regulacji mocy pracy. Bowiem nie wszystkie części naszego ciała mają taką samą wrażliwość. O ile nogi są słabo unerwione i zabiegi nie powinny być bolesne, o tyle strefa bikini czy usuwanie wąsika może wymagać pracy na najniższych ustawieniach.

Pamiętajmy, że usuwanie owłosienia depilatorami laserowymi nie jest całkowicie bezbolesne, a im bardziej unerwione miejsce, tym większy ból będzie temu towarzyszyć. Nie można jednak porównać bolesności z zabiegiem przeprowadzanym depilatorami mechanicznymi, które wyrywają całe włosy wraz z cebulkami. Te zabiegi są najbardziej bolesne. Na szczęście znajdziemy w sprzedaży  depilatory laserowe w dobrych cenach z możliwością regulacji pracy.

 

Ilość emitowanych impulsów

Liczba impulsów emitowanych przez urządzenie determinuje jego trwałość. Wszystkie lampy stosowane w depilatorach laserowych mają określoną żywotność i po jakimś czasie wymagają wymiany. Jednak im więcej impulsów wbudowana lampa może wyemitować, tym dłużej całe urządzenie będzie działać. Każdy producent depilatorów powinien określić ile impulsów świetlnych jego produkt emituje oraz po ilu błyskach umieszczona w nim lampa powinna zostać wymieniona.

Pomimo tego, że stosowane lampy w tych urządzeniach charakteryzują się długowiecznością i prawdopodobnie nigdy nie będziemy musiały tego elementu wymieniać, warto sprawdzić, czy istnieje taka możliwość. Czy producent umożliwia zakup tej części depilatora laserowego.

 

 

Wygoda oraz jakość wykonania

Pomimo spadku cen domowych depilatorów laserowych, produkty te nadal są dosyć drogie. Dlatego, jeśli już decydujemy się na zakup takiego urządzenia powinniśmy sprawdzić, z jakich materiałów jest on wykonany. Obudowa powinna być wytrzymała i odporna na otarcia. Raczej nie spotyka się depilatorów laserowych, których obudowy są zrobione z innego niż plastik materiału. Jednak i sam plastik może składać się ze stopu różnego rodzaju materiałów. Warto więc dotknąć produktu przed jego zakupem.

Przy wybieraniu odpowiedniego modelu złap do ręki jego rękojeść. Sprawdź czy uchwyt nie jest za ciężki i sprawdź, czy całość nie waży zbyt dużo. Warto też sprawdzić długość przewodu, by upewnić się, że nie jest on za krótki. Podczas użytkowania krótki kabel może przeszkadzać i irytować. Pamiętajmy również, że większość depilatorów laserowych składa się z dwóch elementów: rękojeści oraz bazy. Są one połączone ze sobą kablem, upewnijmy się wiec, że i ten kabel jest odpowiedniej długości. W sprzedaży znajdziemy też modele bezprzewodowe. Jeśli mamy utrudniony dostęp do sieci elektrycznej, bądź często podróżujemy to taki model będzie dla nas idealny.  

 

Dodatkowe właściwości

Każdy z producentów depilatorów laserowych stara się stworzyć produkt, który odróżni się od tych wytwarzanych przez konkurencję. Znajdziemy więc takie modele, które automatycznie regulują intensywność światła dzięki pomiarze kolorytu skóry oraz takie, które zabezpieczają przed uszkodzeniem wzroku. W sklepach są również depilatory laserowe z filtrem ochronnym UV. To, o czym powinniśmy pamiętać to to, by dobrać takie elementy, które będą nam użyteczne. Słusznego doboru na pewno dokonamy jeśli dokładnie przyjrzymy się naszym potrzebom.

 

Jaki jest najlepszy depilator laserowy?

Mamy nadzieje, że po lekturze naszego poradnika będziesz mogła dobrać najlepszy model depilatora laserowego dla siebie. Ponieważ technologia laserowego usuwania owłosienia jest nadal nowością na rynku, warto zakupić sprzęt znanego producenta. Pomimo tego, że będzie on kosztował trochę więcej od produktów pochodzących od nieznanych wytwórców, mamy pewność, że urządzenie jest bezpieczne oraz działa prawidłowo. A w przypadku jakichkolwiek problemów z depilatorem bez problemu możemy się zwrócić do producenta w sprawie naprawy, lub wymiany urządzenia.

 

 

6 najlepszych depilatorów laserowych. Opinie w 2021 roku

 

Nie jedną kobietę, myśli o letnich sukienkach, zaraz kierują w stronę depilatorów. Aby wybrać najlepszy depilator laserowy, przedstawiamy opis pięciu z nich. Postaramy się przybliżyć ich działanie i ocenę użytkowników. Zapraszamy do lektury wszystkie panie, które rozważają zakup takiego urządzenia.

 

1. Depilator Ipl Philips BRI956 Lumea Prestige

 

Philips Lumea Prestige BRI956/00 to depilator laserowy, który ma akumulatorowo-sieciowe zasilanie. Produkt generuje delikatne impulsy świetlne, które docierają aż do cebulek włosów i hamują ich wzrost na długi czas. Z tego powodu możemy cieszyć się gładką skórą nawet do 8 tygodni. W zestawie znajdziemy kilka nasadek, dlatego przy pomocy sprzętu możemy bezpiecznie depilować pachy, okolice bikini, twarz i większe partie ciała.

Urządzenie ma czujnik SmartSkin, który pozwala dobrać najlepsze ustawienia pracy, dostosowane do naszej karnacji. Nie ma więc ryzyka, że impulsy świetlne będą zbyt intensywne lub za słabe. Depilator laserowy jest odpowiedni dla skóry o fototypie od I do V.

Jak przekonują konsumenci, model Philips Lumea Prestige BRI956/00 jest wygodny w stosowaniu i znacznie skuteczniejszy niż inne metody depilacji (przykładowo wosk czy krem). Sprzęt jest lekki i poręczny, a do tego łatwy w obsłudze. Wystarczy przyłożyć depilator do skóry pod kątem 90 st., wcisnąć przycisk błysku i powoli przesuwać głowicę wzdłuż danego obszaru ciała.

Urządzenie Philips Lumea Prestige BRI956/00 nadaje się do użytku dla osób o fototypie skóry od I do V. Depilator laserowy ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. To sprzęt odpowiedni do depilacji całego ciała, w tym twarzy, pach i okolic bikini.

Zalety
Skuteczność działania:

Znaczną redukcję owłosienia możemy zauważyć już po 3 zabiegach. Efektem gładkiej skóry możemy cieszyć się nawet do 8 tygodni, dlatego urządzenie jest skuteczniejsze niż inne metody depilacji.

Trwała lampa:

Lampa, w którą wyposażono sprzęt, jest trwała i zapewnia do 250 000 impulsów świetlnych, co daje w przeliczeniu ok. 20 lat ciągłego użytkowania.

Wbudowany filtr UV:

Depilator laserowy został wyposażony w filtr UV, więc nie musimy obawiać się o uszkodzenie wzroku i podrażnienie skóry podczas usuwania włosków. Co więcej, nie trzeba zakładać specjalnych okularów ochronnych.

Pokrowiec:

W komplecie otrzymujemy elegancki pokrowiec umożliwiający bezpieczne przechowywanie produktu.

Wygodne użytkowanie:

Uchwyt sprzętu jest dobrze wyprofilowany, więc nie wyślizguje się z dłoni.

Wady
Kłopotliwa wymiana nasadek:

Konsumenci narzekają, że wymiana nasadek jest kłopotliwa, ponieważ czynność ta wymaga użycia siły.

 

 

 

 

2. Depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124

 

Zasilany sieciowo depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 jest wyposażony w lampę, której trwałość to 400 000 błysków (ok. 15 lat regularnych zabiegów depilacji). Urządzenie ma 10-stopniową regulację intensywności światła. Nie musimy sami jej dostosowywać, robi to za nas innowacyjny sensor kolorytu skóry SensoAdapt.

Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną głowicę, pozwalającą na precyzyjne usunięcie włosków ze wszystkich partii ciała. W zestawie znajduje się specjalna nasadka przeznaczona do depilacji miejsc wrażliwych. Urządzenie można wygodnie przechowywać w eleganckiej kosmetyczce, którą dołączono do kompletu.

Wiele konsumentek twierdzi, że to skutecznie działający depilator, za pomocą którego można trwale usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach, ramion, łydek, a nawet twarzy. Ważne jest to, że zabiegi nie zajmują dużo czasu, niezależnie od wybranej części ciała. Po pobraniu specjalnej aplikacji na smartfona możemy ustalić harmonogram depilacji, tak aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Urządzenie Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 ma dwa tryby pracy: Miejscowy i płynny. Wyposażono je w lampę, której trwałość to 400 000 błysków.

Zalety
Czujnik SensoAdapt:

Sprzęt ma czujnik SensoAdapt, który 80 razy na sekundę sprawdza odcień skóry i na tej podstawie dobiera intensywność światła. Z tego względu depilacja w domu jest bezpieczna, a jednocześnie zapewnia oczekiwane rezultaty.

Poręczność:

Depilator wygodnie leży w dłoni, ponieważ ma dobrze wyprofilowany, lekko zakrzywiony uchwyt. Pokryto go dodatkowo antypoślizgową powłoką.

Precyzyjne działanie:

Niezależnie od depilowanej części ciała, sprzęt działa równie skutecznie oraz precyzyjnie. Tryb płynny przydaje się podczas usuwania włosków np. z łydek, a miejscowy z pach i okolic bikini.

Etui w zestawie:

Do zestawu dołączono elegancko wyglądające etui. Służy ono do bezpiecznego przechowywania depilatora.

Wady
Za krótki kabel:

Konsumentki narzekają głównie na to, że przewód zasilający jest nieco krótki. Przez to ogranicza on swobodę ruchów.

 

 

 

 

3. Depilator Laserowy BaByliss Homelight IPL G960E

 

BaByliss Homelight IPL G960E to model z lampą, której trwałość to ok. 300 000 impulsów świetlnych. Depilator umożliwia usunięcie niechcianych włosków z większych partii ciała (ramion, pleców, łydek), a także tych wrażliwych, m.in. okolic bikini i twarzy. Może on być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Urządzenie ma 5-stopniową regulację intensywności światła i może działać w dwóch trybach: Ręcznym lub seryjnym (30 błysków na minutę). Depilator jest bezpieczny w użyciu, gdyż został wyposażony w filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. W zestawie znajdziemy okulary ochronne i dwie wymienne nasadki do depilacji.

Depilator wygodnie leży w dłoni, to jedna z jego najczęściej wymienianych zalet. Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą je również za funkcję rozpoznawania typu karnacji, dług przewód zasilający oraz kompaktowe wymiary. Bez względu na to, jaką część ciała depilujemy, zabieg nie zajmuje dużo czasu.

Depilator BaByliss Homelight IPL G960E został wyposażony w lampę, której trwałość to 300 000 błysków. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: Seryjnym i ręcznym.

Zalety
Bezpieczna depilacja w domu:

Za pomocą sprzętu możemy wykonać skuteczną i przede wszystkim bezpieczną depilację w domowym zaciszu. W zestawie są dwie wymienne nasadki, w dodatku depilator ma wbudowany filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków.

Poręczność:

Urządzenie jest poręczne i możemy je pewnie chwycić oraz swobodnie nim manewrować. Ma ono długą rączkę, a ryzyko, że niespodziewanie wyślizgnie się z dłoni jest zmniejszone do minimum.

Czujnik fototypu skóry:

Depilator został wyposażony w czujnik fototypu skóry. To sprawia, że automatycznie rozpoznaje naszą karnację i na tej podstawie dopasowuje moc błysku.

Wady
Za ciasne okulary:

W komplecie znajdują się specjalne okulary ochronne, zwiększające nasze bezpieczeństwo podczas depilacji. Jednak część kupujących uważa, że są one ciasne i mało wygodne.

 

 

 

 

4. Depilator Remington i-Light Prestige IPL6750

 

2.Remington IPL6750Atrakcyjne, „damskie”, ciepłe kolory bieli z połączeniem różu – tak prezentuje się zestaw do depilacji światłem Remington IPL6750. Firma Remington przedstawia swoje urządzenia, jako jedyne, które posiadają technologię Advanced PROPULSE™, polegającej na ogrzaniu meszka włosowego i przerwaniu cyklu wzrostu włosa. Dzięki technologii IPL, światło emitowane co 3 sekundy trwale usuwa niechciane owłosienie.

Urządzenie zostało, dla bezpieczeństwa użytkowników, wyposażone w filtr ochronny UV. Producent podaje, że wystarczą trzy zabiegi do zauważenie efektów działania depilatora. Przy czym urządzenie to jest dedykowane nie tylko do nóg, czy okolic bikini.

Niechciane owłosienie można usunąć nawet z twarzy, a duże okienko świetlne pozwala na szybkie wykonanie zabiegu na dużej powierzchni ciała. Depilator laserowy dobrze sobie radzi zarówno z damskimi, jak i męskimi włosami. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi, obsługa jest prosta, łatwa i przyjemna.

Klienci, którzy wypowiedzieli się na temat tego urządzenia przekazują, że użyteczna jest możliwość pomiaru i doboru mocy do karnacji, bardzo przydatne też są trzy głowice depilujące. Twierdzą oni również, że cena jest adekwatna do jakości depilatora.

Remington IPL6750 to depilator laserowy, który trwale usuwa owłosienie za pomocą światła IPL. A producent tego urządzenia przekazuje, że możemy się spodziewać pierwszych, widocznych efektów działania już po trzech zastosowaniach.

Zalety
Technologia PROPULSE:

W tym urządzeniu została zastosowana technologia PROPULSE, która powoduje, że mieszek włosowy zostaje podgrzany. Włos absorbuje emitowane światło i w ten sposób przerywa się cykl jego wzrostu.

Większe okienko świetlne:

Remington IPL6750 został wyposażony w bardziej obszerne okienko świetlne, które, w porównaniu z poprzednim modelem, jest o 50% większe. Oznacza to, że depilacja przebiegnie szybciej, bo przy jednym naświetlaniu jesteśmy w stanie objąć większy obszar.

Unisex:

Producent podaje, że model ten doskonale sprawdzi się podczas usuwania zarówno niechcianego owłosienia u kobiet, jak i u mężczyzn. Jeśli nasz ukochany posiada mocno owłosione plecy, lub klatkę piersiową to kupując to urządzenie możemy również przeprowadzać zabiegi u niego, zmniejszając liczbę odrastających włosów.

Funkcja Multi-Flash:

Zastosowana funkcja Multi-Flash powoduje, że ten depilator laserowy emituje impuls świetlny co 2 sekundy. Możemy więc szybciej depilować większe obszary ciała.

Wady
Praca przewodowa:

Niektórym użytkownikom przeszkadza to, że urządzenie jest zasilane sieciowo. Jesteśmy więc uzależnieni od prądu i depilacje musimy przeprowadzać tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka.

 

 

 

 

5. Depilator IPl Rio Pro Hair Remover

 

4.RIO Pro IPHR 2Kolejne urządzenie, jakie nasz ranking depilatorów laserowych zawiera to RIO Pro IPHR 2. W tym urządzeniu duża powierzchnia okna świetlnego, 35 mm x 14 mm, pozwala na oddziaływanie nawet na 180 włosów jednocześnie. Po 3 – 4 krotnym użyciu ilość włosów zostanie zredukowana do połowy. Producent zaleca wykonanie 6 zabiegów w okresie 6 miesięcy. Jest to niezbędne ze względu na różne fazy wzrostu włosów.

Gdy jedne usuwamy inne są w fazie uśpienia. Aby naświetlić wszystkie włosy w fazie wzrostu, potrzeba wykonać kilka zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Urządzenie zawiera 5 poziomów mocy i technologię potrójnego błysku podnoszącą skuteczność działania.

Producent wyposażył urządzenie w funkcję zabezpieczającą przed kontaktem z oczami – w przypadku skierowania na oczy jasne pomarańczowe światło zmusi ono użytkownika do mrugania. Należy też pamiętać, że depilator jest skuteczny tylko wówczas, gdy włosy są ciemniejsze od karnacji skóry, w przeciwnym wypadku depilacja nie będzie skuteczna.

Użytkownicy chwalą dodatkowe wyposażenie w postaci lampy błyskowej do twarzy i do miejsc wrażliwych. Uznanie także zyskała 5 stopniowa regulacja naświetlania.

Depilator laserowy RIO Pro IPHR 2 przy emitowaniu jednego błyśnięcia jest w stanie objąć aż do 180 włosów. Oznacza to, że całą depilację będziemy mogli szybko przeprowadzić. Jakie są jego inne zalety?

Zalety
Regulacja pracy:

Model ten umożliwia użytkownikowi regulowanie siły, z jaką pracuje. Jeśli chcemy depilować delikatne obszary ciała możemy zmniejszyć moc i dostosować ją do naszych potrzeb.

Bezpieczeństwo:

RIO Pro IPHR 2 jest bezpieczny w użytkowaniu, gdyż posiada specjalne czujniki skóry. Powodują one, że błyski światła nie uruchomią się, jeśli urządzenie nie będzie dotykać naszej skóry.

Szybko widoczne rezultaty:

Według informacji podanych przez producenta możemy liczyć na pierwsze rezultaty już po 3 – 4 użyciach.  Po takim czasie liczba włosków powinna zmniejszyć się o połowę.

Wady
Wysoka cena:

Niestety ten model jest dosyć drogi. By zakupić RIO Pro IPHR 2 powinniśmy przygotować się na koszt rzędu 1400 zł.

Duże wymiary:

Jest to sprzęt przewodowy. Dodatkowo oprócz „słuchawki” został wyposażony w bazę, za pomocą której włączamy urządzenie i dostosowujemy moc pracy. W związku z taką budową jest on dosyć duży.

 

 

 

 

6. Depilator Braun Silk Expert IPL BD 5009

 

Depilator Braun Silk Expert IPL BD5009 jest funkcjonalny i z jego pomocą można skutecznie pozbyć się owłosienia z całego ciała. Z uwagi na to, że w zestawie znalazły się wymienne nasadki możemy bez obaw depilować okolice bikini, pach, a także twarz. Sprzęt wyposażono w technologię SensoAdapt, która na bieżąco odczytuje odcień skóry i dopasowuje intensywność impulsów świetlnych.

Produkt ma tryb delikatny, dlatego nie należy obawiać się, że depilacja wrażliwych części ciała będzie bolesna lub nie do końca komfortowa. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Do depilatora dołączono specjalną szczoteczkę soniczną, która delikatnie usuwa martwe komórki naskórka i pozwala lepiej przygotować ciało do depilacji.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że opisany wyżej model jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Wiele osób uważa, że to doskonały wybór nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn. Produkt jest niezawodny, a wbudowana lampa zapewnia do 300 000 błysków. Oznacza to, że sprzętu możemy używać przez bardzo długi czas.

Model Braun Silk Expert IPL BD5009 jest przystosowany do usuwania niechcianego owłosienia m.in. z twarzy, łydek, ramion, pach i okolic bikini. Produkt jest zasilany sieciowo. Depilatora można używać przy fototypie skóry od I do V.

Zalety
3 tryby pracy:

Sprzęt może pracować w 3 trybach – normalnym, łagodnym i extra łagodnym. Z pewnością nie będziemy odczuwać dyskomfortu podczas depilacji, niezależnie od wybranej części ciała.

Technologia SensoAdapt:

Depilator laserowy ma zaawansowany czujnik, który 80 razy na sekundę sprawdza kolor skóry i automatycznie dostosowuje intensywność impulsów tak, aby uzyskać, jak najlepsze efekty depilacji, a jednocześnie uniknąć poparzenia.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Z uwagi na czujnik kontaktu ze skórą nie ma ryzyka, że urządzenie będzie emitować błyski, gdy głowica nie będzie przylegać do ciała. To pozwala chronić nasz wzrok i znacząco podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

Wady
Zbyt głośno pracuje:

W czasie depilacji urządzenie generuje głośny szum. To przeszkadza niektórym użytkownikom. Pojawiają się opinie, że wydawane przez depilator dźwięki zakłócają spokój innych osób przebywających w domu.

 

 

 

 

Jak działa depilator laserowy?

 

Odkąd depilacja laserowa stała się szeroko dostępna niejedna pani myśli o zakupie własnego urządzenia, bądź udania się do salonu i wykonania zabiegu depilacji laserowej. Ale czego możemy się spodziewać po depilatorze laserowym, jak on działa? Kiedy jest skuteczny? I czy jest bezpieczny? Jaki depilator laserowy jest polecany do depilacji domowej? Wiele pań zadaje sobie te i inne pytania. Na wiele z nich znajdziesz odpowiedź poniżej. Zapraszamy.

 

 

Dlaczego skuteczny

To, że depilatory laserowe są skuteczne powoduje, że terapia ta znajduje wciąż nowe zwolenniczki. W terapii laserowi włoski są usuwane na stałe i to jest jej zasadniczą cechą i motorem dla wielu pań, które cierpią z powodu zbyt obfitego owłosienia.

Do niedawna też zabieg taki mógł być wykonany jedynie w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale obecnie coraz częściej możemy kupić skuteczne urządzenia do depilacji laserowej wykonywanej w domu. Są one bezpieczne, a równocześnie zachowują skuteczność porównywalną z tą oferowaną w salonie kosmetycznym.

Co czyni, że depilator laserowy usuwa na trwałe włosy? Otóż urządzenie to emituje wiązkę światła o konkretnej długości fal. Energia wytwarzana przez tę wiązkę jest wchłaniania przez cebulkę włosową, czyli tę część włosa, która jest odpowiedzialna za wzrost. Wzrost temperatury cebulki pod wpływem lasera powoduje, że cebulka ta obumiera. Wówczas włos wyrastający z niej po jakimś czasie zwyczajnie wypada, a cebulka nie wytwarza następnego włosa. Zdarza się jednak, że cebulka nie ulegnie całkowitemu zniszczeniu, a tylko wejdzie w fazę uśpienia. Ten fakt, jak również to, że na ciele mamy włosy w różnej fazie wzrostu powoduje, że zabiegi laserowe należy powtarzać. Zwykle powtarza się je w odstępie co najmniej 4 tygodni. W zależności też od obfitości niechcianego owłosienia zabiegi te trzeba powtarzać krócej lub dłużej, aby w końcu usunąć owłosienie całkowicie.

Ważnym jest też świadomość, że wiązka laserowa oddziałuje wyłącznie na włos, a skóra pozostaje nietknięta i nie jest narażona na żadne uszkodzenia ze strony urządzenia.

 

Karnacja skóry a wiązka laserowa

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku posiadania jasnej skóry i ciemnych włosów. Aby laser był skuteczny dla szerszego spektrum karnacji i kolorów włosów producenci obecne urządzenia wyposażają w szereg ustawień. Dlatego nowoczesne depilatory zawierają różne poziomy mocy dostosowane do karnacji. W związku z tym, że światło laserowe nie wpływa na jasną skórę, to w przypadku posiadania karnacji od bardzo jasnej do jasno oliwkowej nie ma przeciwwskazań do stosowania najwyższego poziomu mocy lasera.

Gdy jesteś posiadaczem skóry oliwkowej, czy  brązowej, to maksymalne naświetlanie nie może przekroczyć poziomu 3. W przeciwnym wypadku skóra może zostać poparzona. Włoski u właścicielek skóry ciemnobrązowej, jak i czarnej nie mogą być poddawane depilacji laserowej.

 

 

Przygotowanie do depilacji

Gdy zamierzasz poddać się depilacji laserowej zadbaj o to, aby na kilka dni przed zabiegiem nie wykonywać żadnych czynności podrażniających skórę. Nie jest więc wskazanie wykonywanie peelingu gruboziarnistego czy opalania w solarium. Nie zaleca się też wykonywania zabiegu, gdy na depilowanym miejscu są zadrapania czy skaleczenia. Również zmiany skórne, takie jak łuszczyca, bielactwo czy opryszczka są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. W przypadku braku przeciwwskazań, na dzień przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić maszynką do golenia. I tak przygotowaną poddajemy zabiegowi depilacji laserowej.

 

 

FAQ

 

P1: Depilator laserowy – co to jest?

Obecnie w sklepach można znaleźć nie tylko tradycyjne depilatory, ale także modele laserowe, używane niegdyś tylko w salonach kosmetycznych. Czym dokładnie jest takie urządzenie? Depilator laserowy różni się od sprzętu mechanicznego tym, że niszczy, a nie tylko usuwa włoski. Emituje on wiązkę światła, która wnika w głąb skóry i oddziałuje bezpośrednio na cebulki włosów. Z tego względu efekt gładkości skóry utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Zazwyczaj zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, aby rezultaty były zadowalające. To urządzenie przeznaczone do usuwania owłosienia nie tylko z nóg, ale też bardziej wrażliwych partii ciała, np. pach i okolic bikini.

P2: Depilator laserowy – jak używać?

Zasady używania depilatora laserowego nie są skomplikowane, prawdopodobnie każdy bez żadnych problemów poradzi sobie z jego obsługą. Z reguły przeprowadzenie zabiegu depilacji polega na tym, że trzeba jedynie podłączyć sprzęt do źródła zasilania, a następnie przyłożyć go do miejsca, z którego chcemy pozbyć się włosków. Oczywiście okienko, przez które jest emitowana wiązka światła, ma niewielkie wymiary, więc nie można nim pokryć dużego fragmentu skóry. Dlatego też depilator po wygenerowaniu wiązki światła należy przesunąć. W zestawie często znajdują się specjalne nakładki przeznaczone do depilacji konkretnego obszaru ciała. Należy z nich korzystać, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.

 

P3: Który depilator lepszy: Braun czy Philips?

Nie ma wątpliwości, że Braun i Philips to jedne z najbardziej znanych firm zajmujących się m.in. produkcją depilatorów laserowych. Te marki mają ugruntowaną pozycję na rynku i cieszą się zaufaniem konsumentów. Często osoby zainteresowane zakupem urządzenia zastanawiają się, czy lepiej wybrać depilator Braun czy Philips. Nie ma oczywistej odpowiedzi na to pytanie, bo wiele zależy od konkretnego modelu. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z opisem danego sprzętu, poznać jego parametry i na tej podstawie wybrać, w co chcemy zainwestować. Należy podkreślić, że produkty obu marek wyróżniają się solidnością wykonania i bezpieczeństwem użytkowania.

 

P4: Depilator laserowy – ile utrzymuje się efekt?

Istotną kwestią dla kupujących jest to, jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej. Wszystko zależy od wybranego modelu. Można jednak ogólnie stwierdzić, że dobrze przeprowadzony zabieg pozwala skutecznie ograniczyć wzrost nowych włosów. Depilację laserową należy powtórzyć kilka razy w określonych odstępach czasu. Dokładne informacje na ten temat powinny znaleźć się w instrukcji. Po serii zabiegów wyrastanie nowych włosków powinno zostać znacznie ograniczone. Aby utrzymać efekt gładkiej skóry, depilację należy powtarzać co kilka czy kilkanaście tygodni, w zależności od potrzeb. Niekiedy rezultaty są widoczne nawet do 6 miesięcy.

P5: Ile kosztuje depilator laserowy?

Dobry i tani depilator laserowy można kupić już za niewiele ponad 500 zł. Zwykle jednak cena tego typu urządzeń oscyluje w granicach 1000 – 1500 zł. Koszty zakupu zależą m.in. od tego, czy sprzęt jest sprzedawany z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak pokrowiec czy wymienne nakładki, jak również tego, czy ma on specjalne czujniki dostosowujące ustawienia do typu skóry. Na cenę depilatora laserowego ma też wpływ producent. W przypadku modeli znanych marek koszty zakupu są z reguły większe.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

 

Maty masujace ranking

Masazery antycellulitowe

Masażer do stóp

Najlepsze golarki elektryczne

Depilacja IPL jak często

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Braun Depilator elektrolityczny Silk-Expert BD 5008

 

Braun Silk-Expert BD 5008 to najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu, jego koszt to ok. 2 tys. zł. Ale też i opinie o tych depilatorach laserowych mówią, że są one zaawansowane technologicznie. Urządzenie posiada czujnik koloru skóry SensoAdapt, który w trakcie zabiegu odczytuje kolor skóry 80 razy na sekundę i automatycznie dostosowuje intensywność światła, tak aby było bezpieczne i skutecznie usuwało owłosienie.

Producent podaje, że naświetlanie takich obszarów ciała jak nogi trwa zaledwie 10 min, by skutecznie usunąć owłosienie. Dzieje się tak między innymi dzięki trybowi przesuwania urządzenia po skórze, który znacznie przyspiesza proces. Zaleca się przeprowadzać 4 zabiegi na danym obszarze do całkowitego usunięcia owłosienia. Dla obszarów bardziej wrażliwych, jak bikini, czy twarz zaleca się używania trybu łagodnego.

Tryb ten powinien być stosowany również przez osoby, które pierwszy raz używają depilatora, dla ich własnego bezpieczeństwa. Użytkownikom podoba się szczoteczka do mycia twarzy, bo dzięki niej po zabiegu myta twarz jest przez szczoteczkę również masowana. Ważnym dla klientów okazało się to, że do urządzenia jest dołączona szczegółowa instrukcja obsługi w języku polskim.

Ten przewodowy depilator laserowy oferuje gładką skórę po kilku zabiegach dzięki emitowaniu światła IPL. Dodatkowo Braun Silk-Expert BD 5008 sam dostosuje poziom naświetlania do naszej karnacji.

Zalety
SensoAdapt:

Urządzenie zostało wyposażone w specjalny sensor SensoAdapt. Ma on za zadanie zbadanie kolorytu skóry, na której przeprowadza się depilację. Po przeprowadzeniu analizy automatycznie dostosowuje on moc emitowanego światła. Taka analiza przeprowadzana jest 80 razy na sekundę. Możemy więc być pewni, że zarejestruje on wszystkie zmiany w kolorycie skóry.

Tryb płynny:

Braun Silk-Expert BD 5008 został wyposażony w tryb płynny. Tryb ten charakteryzuje się tym, że płynnie emituje błyski świetlne. Możemy więc płynnie przesuwać głowicę depilatora nie martwiąc się, że jakiś rejon ciała nie zostanie naświetlony.

Szybkość działania:

Jak podaje producent urządzenie emituje światło co 2 sekundy. Tak duża częstotliwość sprawia, że cały proces depilacji przebiegnie szybciej, a duże partie ciała możemy naświetlić w krótszym czasie.

Wady
Wysoka cena:

By móc usuwać niechciane owłosienie tym urządzeniem musimy liczyć się z wydatkiem wynoszącym nawet 2000 zł.

Emituje za jasne światło:

Niektóre użytkowniczki twierdzą, że emitowane przez urządzenie światło razi je w oczy.

 

BaByliss G932E IPL Depilator impuls światła 725081

 

Najtańszym produktem zestawienia jest Babyliss G932E. Możemy go już zakupić za niewiele więcej jak 600 zł. Producent podaje, że skuteczność urządzenia wypróbowano w 2014 roku na grupie 49 osób, o zróżnicowanej karnacji skóry. Badanie wykazało, że ilość włosów może się zmniejszyć o 90%. Produkt też został przebadany dermatologicznie. Depilator laserowy ten posiada 5 poziomów intensywności, które wybiera się w zależności od typu skóry.

Dzięki technologii Intense Pulse Light, emitowane, silne pulsujące światło do 36 impulsów na minutę, uszkadza cebulki włosa nie naruszając skóry. Ponieważ światło to może wpływać negatywnie na wzrok, do zestawu zostały dołączone specjalne, ochronne okulary. Szeroki ekran urządzenia pozwala jednorazowo objąć duży obszar do depilacji. Wymiary depilatora wynoszą: szerokość i wysokość 20 cm, głębokość 10,2 cm, a waga jego to tylko 1 kg, co jest istotne przy manipulacji.

Użytkownicy, którzy zetknęli się z tym depilatorem przekazują, że działa on poprawnie. Urządzenie jest ciche w eksploatacji, łatwe w obsłudze, a także trwałe. Jednym słowem jest to dobry i tani depilator laserowy.

Jeśli celem Twoich poszukiwań dobry depilator laserowy do 1000 zł to polecamy przyjrzeć się modelowi Babyliss G932E. To urządzenie pomoże nam trwale usunąć niechciane owłosienie. Jak zapewnia producent efekty widać już po 8 tygodniach stosowania.

Zalety
Uniwersalny:

Urządzenie to możemy stosować na wszystkich obszarach ciała. Z powodzeniem możemy usuwać niechciane owłosienie m.in. na nogach, rękach, twarzy czy w okolicach bikini lub pod pachami.

Tryb Gliss:

Ten depilator laserowy został wyposażony w tryb gliss. Tryb ten dzięki emitowaniu serii błysków świetlnych zapewnia szybszą depilację. Urządzenie emituje 36 błysków na minutę.

Szeroki ekran aplikacyjny:

Dzięki zastosowaniu dużego ekranu świetlnego dodatkowo przyspieszymy proces depilacji. Ekran o powierzchni 3 cm2 pozwoli na wykonanie zabiegu pod pachami w przeciągu 2 minut, a pełną depilację nóg powinniśmy wykonać w około 10 minut.

Wady
Długi czas oczekiwania na rezultat:

Choć wydaje się, że 8 tygodni to nie jest długi okres czasu, jednak niektórzy użytkownicy uważają, że rezultaty powinny być widoczne szybciej.

 

Depilator laserowy Philips Lumea SC2008/11

 

Firma Philips podjęła szeroko zakrojone badania Zatrudniła najlepszych dermatologów. Przeprowadziła badania konsumenckie wśród 2000 kobiet. Wynikiem ich poszukiwań jest depilator laserowy Philips Lumea SC2008/11, urządzenie do depilacji oparte na innowacyjnej technologii intensywnego światła impulsowego. Technologia dotąd dostępna wyłącznie w salonach kosmetycznych, stała się możliwa do wykorzystania w zaciszu domowym.

Producent, powołując się na badania kliniczne zapewnia, że po czterech zabiegach wykonanych w dwutygodniowych odstępach można uzyskać gładką skórę, bez niechcianego owłosienia. Urządzenie jest skuteczne w przypadku oddziaływania na włosy w kolorach ciemny blond, brązowy i czarny.

Nie nadaje się do włosów koloru rudego, jasnoblond i siwych. Do różnych partii ciała wykorzystamy różnego typu nasadki. Nasadka większa służy do obszarów takich jak nogi. Nasadka do twarzy zapewnia bezpieczeństwo zabiegu przeprowadzanego w tym obszarze.

A nasadka do bikini zapewnia skuteczność w tych okolicach, gdzie włosy często są grubsze. Możliwość bezprzewodowego użycia ułatwia manipulację urządzeniem. Użytkowniczki przekazują, że system bezprzewodowy jest bardzo wygodny, a ładowanie baterii nie trwa długo. Użytkowanie również usprawnia system pięciostopniowej regulacji naświetlania w zależności od karnacji.

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy depilator laserowy w 2021 roku to podpowiadamy, że jest to Philips Lumea SC2008/11. Urządzenie to pozwala w łatwy i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia.

Zalety
Widocznie zmniejsza ilość owłosienia:

Producent gwarantuje, że przy regularnym użyciu urządzenia zauważymy mniejszą ilość odrastających włosków. Dzieje się tak, ponieważ zastosowana technologia IPL emituje impulsy światła, które niszczą cebulki włosów. Dlatego też ilość włosów zmniejsza się z każdym zabiegiem.

Odpowiednie do różnych typów skóry:

Philips Lumea SC2008/11 skutecznie usunie włosy o kolorach ciemny blond, brązowy i czarny. Musisz jednak pamiętać, że im większa różnica pomiędzy odcieniem Twojej skóry a włosami, tym skuteczniejsze będą zabiegi.

Dodatkowe wyposażenie:

W zestawie, wraz z urządzeniem depilującym, znajdziemy również specjalną nasadkę do usuwania niechcianego owłosienia z twarzy. Pozwoli ona w bezpieczny sposób pozbyć się wąsika. W komplecie znajdziemy również dodatkową nasadkę do zabiegów w okolicach bikini.

Regulacja ustawień:

Użytkownik ma do dyspozycji aż pięć ustawień energii świetlnej. Możemy więc dopasować siłę światła do depilowanej części ciała. W przypadku delikatnych rejonów, np. okolice bikini mamy możliwość zastosowania mniejszej moc, a w przypadku depilacji nóg większą.

Urządzenie bezprzewodowe:

Komfort użytkowania podnosi fakt, że urządzenie to działa bezprzewodowe. Nie jesteśmy więc już skazane na pracę w miejscu, gdzie znajduje się gniazdko. Możemy rozsiąść się wygodnie na fotelu i przeprowadzić zabieg. A w czasie wakacji nie musimy rezygnować z depilacji, nawet jeśli spędzamy urlop pod namiotem.

Wady
Wymaga cierpliwości:

Użytkowniczki podają, że niestety na efekty trzeba poczekać. Kupując ten depilator laserowy nie powinniśmy więc spodziewać się, że po pierwszym zabiegu większość włosków nie odrośnie, lecz efekty będą się pojawiały po dłuższym stosowaniu.

 

Depilatory laserowe domowe – Ranking

 

Philips  IPL SC2009/00 

 

Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00 to urządzenie bezprzewodowe, wykorzystujące rozwiązanie IPL, pozwalające na skuteczne i stosunkowo trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała.

Sprzęt kieruje impulsy światła aż do cebulek włosów, które są osłabiane i wypadają. Jednocześnie hamuje to odrost włosków, stąd efekt depilacji utrzymuje się nawet 2 tygodnie, a po serii zabiegów można zauważyć znaczne przerzedzenie owłosienia. Sprzęt ma regulację intensywności światła, dlatego jest odpowiedni zarówno dla osób, które mają jasne i ciemne włoski.

Zestaw zawiera depilator z dwiema wymiennymi nasadkami. Jedna z okienkiem 4 cm2 jest odpowiednia do depilacji większych partii ciała, a druga – 2 cm2 do depilowania twarzy lub okolic bikini. Żywotność lampy to ponad 250 000 błysków, co według założeń producenta powinno wystarczyć na kilkanaście lat.

Produkt zyskał uznanie szerokiej grupy konsumentów ze względu na solidne wykonanie, szybką pracę oraz to, że jest bezprzewodowy. Uznawany jest za praktyczny i niezawodny. Konsumentkom podoba się też ze względu na ładną obudowę.

Domowy depilator laserowy Philips IPL SC2009/00 jest zasilany akumulatorowo. Użytkownik może wybrać 1 z 5 ustawień mocy. Żywotność lampy to 250 000 błysków.

Zalety
Łagodny dla skóry:

Przeprowadzone badania dermatologiczne potwierdziły, że urządzenie jest delikatne dla skóry. Po zakończonym zabiegu na naskórku nie pojawiają się zaczerwienienia. To daje pewność, że depilacja laserowa jest bezpieczna.

Duże okienko:

Depilator ma duże okienko - jego powierzchnia jest równa 4 cm2. W związku z tym depilacja nóg nie zajmuje dużo czasu. W przypadku nasadki do twarzy czy okolic bikini powierzchnia okienka wynosi 2 cm2.

Regulacja ustawień:

Kobieta, która korzysta ze sprzętu, może dopasować jego ustawienia do potrzeb swojej skóry. Jest to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale też efektywności przeprowadzonego zabiegu.

Przeznaczenie:

Depilator jest odpowiedni do pozbywania się zbędnego owłosienia właściwie z każdego rejonu ciała. W zestawie znajdują się wymienne nasadki.

Komfort użytkowania:

Sprzęt jest bezprzewodowy i poręczny, więc jego użytkowanie jest wygodne.

Wady
Akumulator:

Urządzenie trzeba stosunkowo często ładować. Akumulator po pewnym czasie użytkowania staje się mniej wydajny niż na początku.

 

Remington IPL 6750 

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrej jakości sprzętu do usuwania niechcianych włosów polecamy Remington IPL 6750. Jest to nowoczesny, domowy depilator laserowy w dobrej cenie, który zasilany jest metodą sieciową. Urządzenie pozwala szybko i dokładnie usunąć zbędne owłosienie z całego ciała.

Największą zaletą produktu jest długotrwały efekt gładkiej skóry, jaki pozwala uzyskać. Intensywne światło osłabia cebulki włosów, przez co rzadziej odrastają. Cały zabieg jest szybki i bezbolesny, a co najważniejsze nie stanowi zagrożenia dla skóry. Produkt może być też stosowany na twarzy. W czasie używania możesz zmieniać intensywność wiązki światła – masz do wyboru 5 ustawień. Nie musisz się też martwić o wymianę żarówki, producent zastosował w urządzeniu model kwarcowy, który jest niezużywalny.

Wiele osób zdecydowało się na zakup sprzętu, gdyż jego praca jest bardzo efektywna. Już po kilku sesjach gęstość owłosienia na ciele ulega zmniejszeniu. Specjaliści są zdania, że regularne powtarzanie zabiegu przez kilka tygodni będzie w stanie tak osłabić włoski, że przestaną odrastać.

Remington IPL 6750 to dobry domowy depilator laserowy do 800 zł. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Żywotność lampy wynosi 150 000 błysków.

Zalety
Skuteczność:

W sprzęcie zastosowano technologię Advanced PROPULSE, która polega na tym, że pod wpływem działania lasera mieszki włosowe są ogrzewane, a w konsekwencji ich cykl wzrostu ulega przerwaniu.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Depilator przeszedł pozytywnie wszystkie testy kliniczne. Dermatolodzy wskazują, że korzystanie ze sprzętu jest bezpieczne dla skóry i nie powoduje jej podrażnienia.

Nie tylko dla kobiet:

Model Remington IPL 6750 jest przeznaczony nie tylko dla kobiet, ale też mężczyzn. Przy pomocy depilatora można pozbyć się np, zbędnego owłosienia z pleców czy klatki piersiowej.

Poręczny uchwyt:

Urządzenie ma dobrze wykonaną rączkę - jest ona poręczna, więc nie musimy się obawiać, że depilator będzie wyślizgiwał się z naszej dłoni.

Wady
Jakość wykonania nasadek:

Do wykonania nasadek wykorzystano tworzywo sztuczne. Nie jest ono bardzo wytrzymałe, więc trzeba uważać, żeby nie uszkodzić tych elementów.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
8 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
2 years ago

Zastanawiam się nad kupnem depilatora Philips. Czytałam wiele opinii – jednym pomagają a drugim nie.
Moje pytanie dotyczy jednak okresu kiedy depilujemy. Otóż powszechnie wiadomo, że należy unikać lasera w czasie gdy jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne – mogą powstać plamy na skórze. Co Wy na to? Prawda czy fałsz ?

Jarek
Jarek
2 years ago

Witam planuje kupić depilator laserowy na gwiazdkę mojej wybrance. Przejrzałem sporo tematów i mam mętlik w głowie chcialbym tak do 1000zł. Jedynie co znalazłem to firmy Braun ktory może działać przez 12lat. Druga sprawa do jasnej karnacji i jasnych włosków podobno się nie sprawdzają i jak czesto trzeba używać raz na tydzien raz na dwa tygodnie, bo mikt nie opisał jak często używać.

celia
celia
5 months ago
Reply to  Zespół NR

włosy “bląd” ..? 😀

marikaa
marikaa
1 year ago

Nie polecal depilatora laserowego, kupilam philipsa Lumee urzywam go od 6 miesiecy a efektow brak, I nie prawda jest ze wlosy nie wrastaja po nim, bo wrastaja robia sie takie kuleczki pod skora. Mam jasna karnacje I grube czarne wlosy na ktore niby powinno dzialac, a tu d….. , kasa wywalona w bloto.

DMCA.com Protection Status