Ranking 5 Najlepszych Słuchawek Bezprzewodowych JBL W 2021

Ostatnio aktualizowane: 24.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe JBL – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się nad zakupem bezprzewodowych słuchawek dousznych? Jeżeli tak to dobrą propozycją dla Ciebie będzie model JBL T110BT. W sprzedaży dostępny jest on w czterech wariantach kolorystycznych. Przy pomocy Bluetooth można z łatwością łączyć go z innymi urządzeniami, takimi jak komputery, tablety, czy smartfony. Urządzenie wyposażono w baterię o pojemności 120 mAh, która umożliwia 6 h nieprzerwanego słuchania muzyki. Jako drugie w rankingu uplasowały się słuchawki JBL Tune 500BT. Model ten jest oferowany w kilku wersjach kolorystycznych. Słuchawki szczelnie okrywają uszy, dobrze izolując od dźwięków otoczenia. Dzięki temu, że model się składa, łatwo zabierzemy go ze sobą w bagażu podróżnym..

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe JBL wybrać?

 

Słuchawki bezprzewodowe są obecnie jednym z najpopularniejszych dodatków, który kupujemy zarówno sobie, jak i naszym bliskim. Do zalet sprzętu tego typu należy to, że nie krępuje naszych ruchów, co wzmaga komfort użytkowania. Ponadto, nie musimy się obawiać, że przypadkowy gest i pociągniecie kabla wytrąci nam je z uszu i przerwie odsłuchiwanie ulubionej muzyki, czy audiobooka. Wiedz jednak, że zakup dobrej jakości sprzętu wcale nie jest prosty. Musisz bowiem wziąć pod uwagę wiele elementów. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, czym cechują się najlepsze słuchawki bezprzewodowe JBL.

Amerykańska marka JBL jest znanym producentem i dystrybutorem sprzętów audio. W ofercie firmy znajdziesz sprzęty różnych gabarytów, mocy oraz kalibru, w tym głośniki, subwoofery, soundbary i słuchawki. Jest to szczególnie ciekawe, biorąc pod uwagę, że jeszcze 50 lat temu przedsiębiorstwo było bardzo małe i oferowało tylko jeden typ sprzętów.

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest to, czy preferujesz produkty nauszne czy douszne. Jedyna różnica jest taka, że drugi model wypełnia całą małżowinę uszną, co w pewien sposób izoluje dźwięki z zewnątrz. Jednak jakość dźwięku w obu tych urządzeniach jest taka sama, gdyż parametr ten nie zależy od ich kształtu.

Jeśli interesują Cię najlepsze słuchawki bezprzewodowe JBL w 2021 roku, powinieneś dobrze zastanowić się, jaki typ komunikacji powinien się w nich znaleźć. Do wyboru mamy 4 rodzaje transmisji. Pierwszym z nich jest sygnał radiowy (o częstotliwości 2,4GHz). Mimo wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku towarzyszy im pewne opóźnienie. Może to nas wprowadzić w dyskomfort w czasie grania, czy oglądania filmu, gdzie ruch ust nie jest połączony z dialogiem. Drugi typ sprzętu wykorzystuje podczerwień. Chcielibyśmy odradzić Ci zakup takiego produktu, gdyż cechuje się niewielkim zasięgiem. Aby jakość dźwięku była wysoka i czytelna, musimy znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie odbiornika. Trzecim typem sprzętów są produkty obsługiwane przez sieć Wi-Fi. Mają one bardzo duży zasięg, co przemawia na ich korzyść. Niestety, odbiór dźwięku jest podatny na wszelkie zakłócenia. Ostatnim rodzajem słuchawek są modele używające interfejsu Bluetooth. Można je podłączyć do każdego rodzaju sprzętów, co czyni je bardzo funkcjonalnymi.

 

Słuchawki bezprzewodowe JBL – ranking

 

1. Słuchawki Bezprzewodowe Bluetooth JBL T110BT

 

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth JBL T110BT w sprzedaży dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych, dlatego każdy może wybrać tę, która najbardziej mu się podoba. Model wyróżnia się bardzo dobrym brzmieniem oraz nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Słuchawki są bardzo lekkie, co wpływa na wysoki komfort użytkowania.

Do produkcji wykorzystano bardzo zaawansowane technologie, które gwarantują redukcję szumów z otoczenia. Takie zastosowanie w dużym stopniu poprawia wygodę słuchania oraz jakość odtwarzanych dźwięków. Magnetyczny kabel dobrze zabezpiecza oraz utrzymuje słuchawki na szyi użytkownika, nawet w momencie, kiedy chwilowo z nich nie korzystamy.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z podjętej przez nich decyzji zakupowej. Model wyposażono w miniaturowy pilot, który znacznie ułatwia sterowanie muzyką oraz dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy prowadzić rozmowy telefoniczne, bez konieczności odłączania słuchawek. Dla wielu osób istotna jest także bateria. W przypadku tego modelu może wytrzymać 6 h ciągłego grania, a jej ładowanie wynosi jedynie 2 h.

Słuchawki JBL T110BT są bezprzewodowe. W sprzedaży dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Wyposażono je w baterię o pojemności 120 mAh. Przystosowane są do łączenia z urządzeniami, takimi jak smartfony, komputery, czy tablety.

Zalety
Łatwe łączenie:

Słuchawki możemy szybko oraz łatwo połączyć z innymi urządzeniami przy pomocy Bluetooth.

Pilot do sterowania:

Na przewodzie słuchawkowym umieszczono pilot. Przy jego pomocy możemy zmieniać muzykę oraz prowadzić rozmowy.

Wiele wersji kolorystycznych:

Produkt w sprzedaży dostępny jest w czterech kolorach: granatowym, czarnym, szarym oraz białym.

Bateria:

Model wyposażony jest w bardzo pojemną baterię (120 mAh). Wystarcza ona na ciągłe słuchanie muzyki przez 6 godzin. Jej ładowanie zajmuje mniej niż 2 h.

Dźwięk:

Brzmienie muzyki odtwarzanej przez słuchawki jest na bardzo wysokim poziomie. Użytkownik ma zagwarantowaną zrównoważoną akustykę oraz odtwarzanie czystych dźwięków.

Wady
Przewód douszny:

Przewód douszny składa się z gumowej otoczki. Dla wielu osób jest ona bardzo niewygodna i powoduje wypadanie słuchawek z uszu.

 

 

 

 

2. Słuchawki Nauszne Bezprzewodowe JBL Tune 500BT

 

JBL Tune 500BT to słuchawki, które znajdziesz w kolorze czarnym, niebieskim, białym oraz różowym. Można wybrać ten, który najbardziej się Ci spodoba. Są to słuchawki nauszne, które szczelnie okrywają uszy. W rezultacie dźwięk jest izolowany i nic nie słychać z zewnątrz. Warto dodać, że jakość dźwięku jest bardzo wysoka, w szczególności basy.

Słuchawki łączą się z innymi urządzeniami z pomocą USB. Ważą one 155 g, więc nie przeszkadzają nawet podczas chodzenia i biegania. Do kompletu został dołączony specjalny pilot. To z jego pomocą można ustawiać głośność, a także odbierać połączenia. Słuchawki nosi się wygodnie, co zadowala bardzo wielu klientów.

Sprzęt ładuje się dwie godziny. Po naładowaniu możemy słuchać muzyki przez 16 godzin. Słuchawki są składane, więc bez problemu można je przenosić w torbie. Dodatkowo miękkie poduszki są bardzo wygodne, nawet po kilku godzinach słuchania uszy nie bolą. Ze względu na te cechy są one często wybierane przez konsumentów.

JBL Tune 500BT to słuchawki o wadze 155 g. Łączą się one z telefonem z pomocą Bluetooth. Słuchawki występują w kilku kolorach. Jest to model składany.

Zalety
Wygoda:

Słuchawki są wygodne. Mają one specjalne pianki, które ograniczają tarcie plastiku o skórę.

Ładowanie:

Model ładuje się 2 godziny. Po takim ładowaniu można używać go przez 16 godzin. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ nie trzeba zbyt długo czekać na pełne naładowanie baterii.

Design:

Jest to model składany, który można bez problemu schować w torbie. Dodatkowo słuchawki wyglądają bardzo estetycznie i są one lekkie.

Ustawienia:

Wszystkie ustawienia zmienia się z pomocą pilota, który jest dołączony do kompletu. Dlatego zmiana nie sprawia problemu.

Wady
Kompatybilność:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że z niektórymi urządzeniami słuchawki są mniej kompatybilne. W rezultacie może występować pewne opóźnienie dźwięku, szczególnie podczas rozmowy lub oglądania filmu.

 

 

 

 

3. Słuchawki Nauszne Bezprzewodowe JBL TUNE 700BT

 

Słuchawki nauszne JBL TUNE 700BT, dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth umożliwiają szybkie łączenie się z innymi urządzeniami (komputery, telefony, tablety). Są bezprzewodowe, dlatego raz na zawsze będziesz mógł zapomnieć o ciągle splątanym kablu słuchawek.

Model wyposażono w pilot, dzięki któremu użytkownik może swobodnie sterować odtwarzaną muzyką bez konieczności wyciągania urządzenia, z którego odtwarzana jest muzyka. Ponadto urządzenie ma wbudowany mikrofon, dlatego jest możliwe prowadzenie rozmów telefonicznych. Słuchawki wokółuszne bardzo dobrze tłumią dochodzące z otoczenia dźwięki. 

Według użytkowników zakup prezentowanego modelu jest bardzo dobrą decyzją. Dzięki dopracowanemu kształtowi bardzo dobrze leżą. Są miękkie i wygodne, nieinwazyjne dla ucha. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika muzyki. Dodatkowo dla wielu bardzo istotna jest możliwość wyboru wersji kolorystycznej. Model dostępny jest w czterech wariantach, dlatego każdy może swobodnie wybrać kolor, który najbardziej mu odpowiada.

Słuchawki JBL TUNE 700BT są wokółuszne. Wyposażono je w mikrofon oraz pilot umożliwiający regulację głośności. Ich przeznaczenie jest uniwersalne. Mogą być stosowane do telefonów, komputerów, tabletów i innych tego typu urządzeń.

Zalety
Łatwa obsługa:

Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Sterowanie przy pomocy wbudowanego pilota jest bardzo intuicyjne.

Wbudowany mikrofon:

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi użytkownik ma możliwość prowadzenia rozmów przez komputerowe komunikatory oraz telefon, bez potrzeby przykładania słuchawki do ucha.

Wygłuszenie:

Słuchawki wokółuszne bardzo dobrze tłumią wszystkie dźwięki dochodzące z otoczenia. Pozwalają one użytkownikowi cieszyć się pełnym oraz mocnym dźwiękiem bez zbędnych zakłóceń.

Wady
Wielkość:

Słuchawki są bardzo duże. Osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń, początkowo mogą mieć problemy z przyzwyczajeniem się.

 

 

 

 

4. Słuchawki Nauszne Bezprzewodowe JBL T450BT

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości słuchawek bezprzewodowych, które pozwolą Ci na słuchanie ulubionej muzyki, bez martwienia się o kabel, polecamy produkt JBL T450BT. Jest to bardzo elegancki sprzęt zamknięty nauszny. Do przesyłania danych dźwiękowych wykorzystuje on technologię Bluetooth. Dzięki temu produkt ten jest kompatybilny z wieloma urządzeniami elektronicznymi, jak telefony, laptopy, czy komputery stacjonarne.

Te słuchawki bezprzewodowych JBL w dobrej cenie jest to, że mogą być one złożone, co zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie. Całkowita waga produktu wynosi 160 g, zatem ich noszenie jest w pełni komfortowe. Warto dodać, że urządzenie zostało wyposażone w duży przetwornik o wielkości 32 mm. Pozwala to na wyemitowanie czystego dźwięku, pozbawionego zniekształceń, szumów, czy opóźnień. Godna wspomnienia jest też wydajność słuchawek, gdyż mogą one nieprzerwanie działać przez 11 godzin.

Wiele osób doceniło elegancki wygląd oraz długą wydajność pracy tego modelu. Ze względu na swoje gabaryty i zamkniętą konstrukcję, słuchawki dobrze nadają się do słuchania muzyki, oglądania filmów lub grania.

T450BT to bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe JBL do 200 zł. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i niebieskiej.

Zalety
Mikrofon:

Prezentowany model ma wbudowany mikrofon, co zwiększa jego funkcjonalność. Produkt będzie odpowiedni dla graczy online. Przyda się także podczas rozmów z rodziną czy znajomymi przez Skype.

Waga:

Słuchawki ważą jedynie 160 g, dlatego są niemal niewyczuwalne. W związku z tym możemy je nosić nawet przez wiele godzin bez obaw o to, że pojawi się uczucie dyskomfortu.

Nauszniki:

Konsumenci doceniają jakość wykonania nauszników. Elementy te zostały pokryte miękkim materiałem, co zapewnia wygodę użytkowania.

Obsługa:

Na obudowie słuchawek znajdziemy wszystkie niezbędne do obsługi przyciski. Zdaniem wielu Internautów użytkowanie sprzętu jest niezwykle proste, więc poradzi sobie z nim każdy.

Pałąk:

Użytkownik może łatwo dostosować wielkość słuchawek do kształtu głowy. Umożliwia to prosty w regulacji pałąk - działa on płynnie, co sprawia, że dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Wady
Bas:

W pojedynczych opiniach pojawia się informacja, że bas jest nieco za głośny.

 

 

 

 

5. Słuchawki Dokanałowe Bezprzewodowe JBL Reflect Mini BT

 

Wszystkim entuzjastom sportu, a w szczególności biegania, polecamy model JBL Reflect Mini BT, który pozwoli cieszyć się ulubioną muzyką w czasie wysiłku fizycznego. Są to wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe douszne. Brak kabla gwarantuje nieskrępowane ruchy ramion, co gwarantuje pełen komfort w czasie użytkowania.

Największą zaletą produktu jest to, że bardzo dobrze dopasowuje się do ucha. Po włożeniu wypełnia całą małżowinę, co minimalizuje ryzyko wypadania. Dodatkowo, szczelne zassanie się modelu gwarantuje, że otaczający nas ludzie nie usłyszą naszej muzyki oraz rozmów naszego rozmówcy w czasie rozmowy telefonicznej. Oba końce połączone są cienkim kablem o dużej elastyczności. Dopasowuje się on do ruchu naszej głowy, zatem słuchawki nie wypadają z uszu pod wpływem poruszania się. Równocześnie, uzyskany dźwięk jest bardzo wyraźny, pozbawiony szumów, czy zniekształceń.

Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne, jest w nich dużo pozytywnych opinii konsumentów, którzy docenili konstrukcje produktu. Wielu osobom do gustu przypadło elastyczne połączenie obu końców, które umożliwia słuchanie muzyki w czasie treningu.

Bezprzewodowe słuchawki JBL Reflect Mini BT występują w kilku kolorach m.in. czarnym i zielonym. Do zestawu dołączono 2 pary nakładek sportowych.

Zalety
Wodoszczelność:

Słuchawki mają klasę wodoszczelności IPX4, co oznacza, że są odporne na pot. Dlatego też prezentowany model jest polecany sportowcom.

Akcesoria:

W komplecie otrzymujemy 2 pary nakładek sportowych. W efekcie możemy korzystać ze sprzętu także w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych i nie musimy obawiać się, że słuchawki będa nam wypadać z uszu, co odwróci naszą uwagę od treningu.

Mikrofon:

Produkt ma wbudowany mikrofon umożliwiający swobodne prowadzenie rozmów. Konsumenci zaznaczają, że mikrofon jest solidnie wykonany, więc dobrze się spisuje.

Wady
Czas pracy:

Konsumenci uważają, że czas pracy urządzenia powinien być nieco dłuższy. Konieczne okazuje się częste ładowanie sprzętu.

 

 

 

 

Jak działają słuchawki bezprzewodowe JBL?

 

Nasz poradnik wyjaśnił Ci, jakie słuchawki bezprzewodowe JBL są polecana. W tej części artykułu pokażemy Ci, jak działa taki sprzęt. Poniżej znajdziesz dokładnie opisane mechanizmy, które zachodzą w słuchawkach, gdy słuchasz muzyki.

Słuchawki bezprzewodowe – budowa

Słuchawka ma przetwornik zmieniający sygnał elektryczny w falę dźwiękową, która jest słyszalna przez nasze ucho. Taki sam mechanizm mamy w głośniku, z tą różnicą, że słuchawki służą do indywidualnego odbioru przez jedną osobę. Choć na rynku znajdziesz wiele produktów, które różnią się wielkością oraz miejscem umieszczenia słuchawki w uchu wewnętrzny mechanizm działa tak samo.

Ważnym elementem konstrukcji sprzętu jest membrana. Element ten wykonuje się z różnych materiałów, jak ferromagnetyczna stal, papier lub tworzywo sztuczne. W czasie tworzenia dźwięku membrana zostaje wprawiona w ruch. Dzięki tym drganiom do ucha dociera dźwięk. Sposób wprawienia membrany w ruch jest inny w różnych słuchawkach. Niektóre modele wykorzystują pola magnetyczne, elektryczne, zjawiska piezoelektryczne lub używają 2 magnesów.

Całość obudowana jest tworzywem sztucznym, które chroni wewnętrzny mechanizm. Dzięki temu możesz umieścić słuchawkę na uchu lub bezpośrednio w małżowinie usznej. Sprzęty, które umieszczamy we wnętrzu kanału słuchowego są najczęściej wykonywane z miękkiej gumy, która nie podrażnia skóry.

 

Zasilanie słuchawek bezprzewodowych

Najczęściej słuchawki bezprzewodowe zasilane są przy pomocy wbudowanego akumulatora. Różne modele mają inny czas pracy, dlatego zwróć na to uwagę dokonując zakupu. Najczęściej słuchawki pozwalają na co najmniej 3 h słuchania muzyki lub rozmowy telefonicznej. Po upłynięciu tego czasu sprzęt należy podłączyć do źródła prądu w celu ponownego naładowania akumulatorów.

 

Jak działa Bluetooth?

Technologia, która odpowiada za przesyłanie danych między urządzeniem a słuchawkami to Bluetooth. Należy zaznaczyć, że komunikacja może odbywać się na niewielkich odległościach, które nie przekraczają 10 m. Do przesyłania danych technologia Bluetooth używa fali radiowych.

Według niektórych osób zasięg pracy interfejsu (10 m) jest mały. Specjaliści są jednak zdania, że praca na większej przestrzeni nie byłaby satysfakcjonująca. Zwiększony zasięg oznacza większą możliwość przerwania komunikacji z powodu większej ilości, różnych sygnałów. Bluetooth działa bez zakłóceń, gdyż nie fale innych urządzeń nie wpływają na jakość sygnału.

Jaki standard Bluetooth wybrać?

Technologia Bluetooth, choć znana jest nam od lat, wciąż jest udoskonalana. Specjalistom zależy na zwiększeniu przepustowości, a jednocześnie poprawieniu jakości sygnału. O stopniu zaawansowania świadczyć będzie kombinacja cyfr w nazwie technologii Bluetooth. Im metoda komunikacji jest nowsza, tym wyższe liczby pojawią się w nazewnictwie. Specjaliści podkreślają, że jeśli masz wybór, zainwestuj w możliwie najnowszy model, gdyż na pewno będzie się on cechował szybszym przesyłaniem danych. Najnowsze sprzęty zużywają mniej energii.

 

Przesyłanie danych przez Wi-Fi

Niektóre marki pozwalają na przesyłanie danych między urządzeniem a słuchawkami w ramach technologii Wi-Fi. Sieć ta ma duży zasięg (wielokrotnie większy od Bluetootha). Co więcej, ta metoda komunikacji ma znacznie większą przepustowość. Pamiętaj jednak, że Wi-Fi wymaga uprzedniej konfiguracji, a także zakupienia routera.

 

Przesyłanie danych przez podczerwień

Z metody przesyłania danych przez podczerwień korzystają np. piloty do telewizora. Choć liczba słuchawek wykorzystujących tę technikę jest coraz mniejsza, wciąż są one dostępne. Niestety, zakres pracy jest niewielki, a do tego urządzenie i słuchawki muszą być zwrócone w tym samym kierunku, by połączenie nie zostało zerwane.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów

Jak używać słuchawek

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

JBL E50BT

 

Wszystkim osobom, którym zależy na zakupie dobrej jakości słuchawek, polecamy zainteresowanie się ofertą produktu JBL E50BT. Jest to bardzo wydajny model wokółuszny o konstrukcji zamkniętej z wbudowanym mikrofonem. Dzięki temu produkt nie służy jedynie do słuchania muzyki, ale i odbierania telefonów.

Atutem urządzenia jest duży przetwornik liczący 50 mm, co gwarantuje dobrą jakość muzyki. Dodatkowo, sprzęt wykorzystuje technologię Pure Bass, więc będziesz mógł się cieszyć dobrej jakości basem. Szczególnie docenią to fani muzyki metalowej, electro, czy techno. Słuchawki pozwalają na 24 h rozmów telefonicznych i 18 h odsłuchu muzyki. Prezentowany produkt do pracy wykorzystuje technologię Bluetooth, co jest gwarantem kompatybilności ze wszystkimi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak laptopy, czy telefony. Równocześnie, interfejs Bluetooth pozwala na przesłanie dźwięku w dobrej jakości, bez zagłuszeń, szumów oraz opóźnień.

Opinie konsumentów o zaprezentowanych słuchawkach JBL są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wysoką jakość dźwięku oraz dużą wydajność pracy. Jest to możliwe za sprawą baterii litowo-jonowej.

JBL E50BT to bezprzewodowe słuchawki w kolorze czarnym. Model waży 300 g. Produkt ma wbudowany mikrofon.

Zalety
Akumulator:

Słuchawki wyposażono w pojemny akumulator gwarantujący do 18 h ciągłego użytkowania. Wiele osób ocenia, że jest to bardzo dobry wynik, który powinien zadowolić każdego.

Jakość dźwięku:

Pozytywne opinie są potwierdzeniem na to, że jakość generowanego przez urządzenie dźwięku jest bardzo dobra. W trakcie użytkowania nie występuje problem zakłóceń. Dźwięk jest czysty i pozbawiony szumów.

Konfiguracja:

Jak zapewnia producent, konfiguracja sprzętu nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy kilka sekund, aby połączyć słuchawki ze smartfonem czy komputerem. Warto dodać, że produkt ma duży zasięg.

Wykonanie:

Wyjątkowo miękkie nauszniki można regulować, a tym samym dostosowywać do własnych potrzeb. Wykonany z solidnych materiałów pałąk wykazuje odporność na uszkodzenia.

Wady
Kabel:

Komentarze konsumentów wskazują, że dołączony do zestawu kabel do ładowania nie jest najlepiej wykonany. Istnieje więc ryzyko, że szybko się uszkodzi.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir