Ranking 5 najlepszych laptopów dla dzieci w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Laptop dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Z uwagi na liczbę dostępnych na rynku laptopów dla dzieci, wielu konsumentów ma kłopot z wyborem odpowiedniego modelu. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ranking tego typu produktów. Polecanym przez konsumentów modelem jest laptop dla dzieci Edu PL/ANG. Wszystkie programy do nauki dostępne są w dwóch językach, polskim i angielskim. Zabawka jest łatwa w obsłudze, pomaga w nauce liczenia oraz przy poznawaniu liter i kształtów. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Niebieska kolorystyka laptopa spodoba się każdemu dziecku. Inną, równie ciekawą zabawką jest Smily Play 8030. To interaktywny laptop dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, który ma do wyboru dwie wersje językowe, a więc polską i angielską. Jest on solidny, ma stosowne certyfikaty i spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa. Zabawka jest kolorowa, to bardzo dobry pomysł na prezent.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki laptop dla dzieci kupić?

 

Laptopy dla najmłodszych dzieci to zabawki, które zapewnią im rozrywkę, a także służą celom edukacyjnym. Nie będzie to więc czas przeznaczony tylko na zabawę. Dzieci obserwują, co robią rodzice i lubią ich naśladować. Dlatego całkiem wcześnie interesują się multimediami. Nawet kilkuletnie maluchy potrafią dobrze obsługiwać proste rzeczy na komputerze. Jednak wybór takiego urządzenia nie jest łatwy. Stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jaki laptop dla dzieci wybrać.

 

 

Dlaczego warto kupić laptop dla dzieci?

Laptopy dla dzieci to urządzenia, które mogą znacznie pomóc w rozwoju naszego dziecka. Podczas zabawy takim sprzętem, oprócz rozrywki, nasza pociecha będzie mogła nauczyć się wiele rzeczy. Zwykle urządzenia te w swojej pamięci posiadają wiele gier, które pomogą dziecku nauczyć się liczyć, alfabetu, poznawania kolorów i kształtów. Pomoże to maluchowi również w ćwiczeniu logicznego myślenia, koncentracji oraz pamięci.

 

Wiek dziecka

Pamiętajmy, aby nie kupować małemu dziecku skomplikowanego sprzętu z wieloma funkcjami. Będą one go tylko rozpraszać w poznawaniu najprostszych zagadnień.  Taki przyrząd możemy kupić już nawet maluchowi, który dopiero skończył pół roku. Producenci zadbali o to, aby gry były przystosowane także dla takich dzieci. Urządzenia te powinny być  bardzo proste w obsłudze, a ich wygląd powinien zachęcać je do użytkowania. Mają więc często kształt kolorowych zwierzątek. Dodatkowo posiadają one duże przyciski, a ich naciśnięcie skutkuje wydawaniem przez sprzęt różnych dźwięków. Na rynku znajdziemy specjalne laptopy muzyczne przeznaczone dla dzieci od 18 miesiąca życia. Na takim modelu nasza pociecha może tworzyć własną muzykę.

Dzięki laptopowi przeznaczonemu dla najmłodszych, dziecko ćwiczy sobie palce, nauczy się chwytać i ma możliwość trenować swój wzrok i słuch. Zabawki te najczęściej zasilane są bateriami. Dlatego pamiętajmy o ich regularnej wymianie, i by dziecko ich nie połknęło. Wraz z wiekiem malucha powinniśmy postawić na większą ilość funkcji. Dzieci poprzez zabawę na kolorowym urządzeniu, chętniej uczą się nowych rzeczy. Wybierając taki przyrząd należy zakupić więc taki model, aby był dobrze dopasowany do wieku naszej pociechy. Kupując komputer dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat pamiętajmy, aby oprócz gier edukacyjnych, dziecko mogło się także rozerwać.  Dlatego też, oprócz gier, które nauczą je rozpoznawać  literki, odgłosów zwierząt i liczenia, zadbajmy o to, aby dzięki tej zabawce mogło także poznawać świat.

 

Design – jaki laptop dla dzieci jest najlepszy?

Zabawki tego typu mają przeróżne kolory i kształty. Zwykle rozróżnione są na te dla chłopców i dziewczynek. Możemy wybrać spośród laptopów te ze wzorami samochodów lub superbohaterów. Dla dziewczynek zwykle przeznaczone są urządzenia z namalowanymi zwierzętami lub księżniczkami. Dlatego też specjalnie dla nich stworzono laptop Barbie.

Dla najmłodszych dzieci wybierzmy przyrząd, który ma duże przyciski ułatwiające ich wciśnięcie. Oprócz obudowy, nawet w pamięci laptopa zauważymy różne motywy, które zachęcą dziecko do nauki. Wybierzmy model, który nie ma żadnych ostrych krawędzi i elementów, które mogą zostać łatwo wyłamane i połknięte przez malucha.

 

Funkcje

Laptopy dla dzieci to zabawki, które potrafią uczyć poprzez zabawę. Mają one wgrane różne gry i zabawy edukacyjne. Najczęściej możemy spotkać gry, takie jak: nauka alfabetu, nauka cyferek, układanie puzzli, łączenie obrazków w logiczne pary, segregowanie śmieci, poznawanie odgłosów przyrody, naukę kolorów oraz naukę kształtów. Maluch bawiący się kolorowym laptopem zwykle chętniej nauczy się nowych rzeczy. Dla najmłodszych nie są zbyt skomplikowanymi urządzeniami, jednak zwróćmy uwagę na kilka elementów, które mogą ułatwić dziecku użytkowanie takiego sprzętu.

Do takich funkcji zalicza się: myszkę dostosowaną do dzieci praworęcznych i leworęcznych, ekran LCD, regulację głośności, rączkę do przenoszenia zabawki, automatyczne wyłączanie. Najlepszy laptop dla dzieci ma także wybór poziomu trudności dostosowany do wieku, przycisk powtarzania danej gry i wybór trybu zabawy lub nauki.

 

Wielkość ekranu

Jeżeli chodzi o wielkość ekranu, to optymalny wybór wynosi 8 cali. Sprawi to, że laptop będzie lżejszy i mniejszy. Może to być ułatwieniem dla małych dzieci, które chcą go przenosić w różne miejsca. Większy ekran zwykle okazuje się mało poręczny i trudny w przenoszeniu. Duży ekran także pochłonie dużo baterii, co skutkuje ciągłym ich wymienianiem.

 

 

Napęd optyczny

Wybierzmy model, który posiada napęd optyczny. Oprócz wgranych już wcześniej gier, dziecko będzie mogło odtworzyć płyty, na których znajdziemy jeszcze więcej zabaw edukacyjnych. Sprawi to, że nie znudzi się ono tak szybko stałym wyposażeniem laptopa.

 

Mikrofon i czujnik ruchu

Nowoczesne modele bardzo często wyposażone są w mikrofon i czujnik ruchu. Dzięki tym przyrządom, dziecko może brać udział w interaktywnych grach, które wymagają, by coś powiedziało lub się poruszyło.

 

Laptopy dla dzieci w dobrych cenach

Najprostsze laptopy dla dzieci zwykle kosztują około 40 zł. Urządzenia, które posiadają większą ilością funkcji i wgranych gier mogą kosztować powyżej 500 zł. Jednak warto kupić solidniejszy sprzęt. Wszystko dlatego, że maluchy lubią majstrować przy swoich zabawkach, co może skutkować  ich zepsuciem. Wówczas warto zapłacić więcej i pozwolić dziecku cieszyć się sprzętem dłużej.

 

5 najlepszych laptopów dla dzieci. Opinie w 2021 roku

 

Dzieci kochają nowinki technologiczne. Telefony, tablety i laptopy to zabawki “must have” dziecka XXI wieku. Trzeba być jednak świadomym, że takie sprzęty niosą za sobą pewne zagrożenie. Dlatego chcemy zaproponować laptopy stworzone z myślą o najmłodszych. Takie edukacyjne urządzenia będą najlepszym wyborem dla dziecka, które zaczyna swoją przygodę z elektroniką.

 

1. Laptop dla Dzieci Edu Komputer PL/ANG Zasilany USB

 

Prawidłowy rozwój dziecka wymaga wielu różnych bodźców, a przede wszystkim nauka musi być dla kilkulatka interesująca. Dlatego warto podarować maluchowi laptop dla dzieci Edu komputer PL/ANG zasilany USB. Sprawdza się od 3. roku życia i nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Laptop zasilany jest trzema bateriami AA lub przez kabel USB. W rezultacie dziecko może korzystać z niego zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Laptop obsługuje się za pomocą myszki lub pada z przyciskami.

Laptop interaktywny ma 80 programów w dwóch wersjach językowych, angielskim i polskim.Tematy pogrupowane są w sześć kategorii: Litery i wyrazy, matematyka, muzyka, logika i pamięć, gry oraz akcesoria. W efekcie dziecko uczy się liczenia, literowania i figur. W akcesoriach znajdują się między innymi budzik, kalkulator, czy czasomierz.

Zarówno dzieci, jak i rodzice są zadowoleni z laptopa edukacyjnego. Łączy on w sobie naukę z zabawą, pomaga kilkulatkowi poznać litery i cyfry. Jest łatwy w obsłudze i można go zabierać ze sobą w każdą podróż.

Laptop dla dzieci Edu komputer PL/ANG zasilany USB ma wymiary: 29 cm szerokości, 21 cm głębokości i 23 cm wysokości. Dostępny jest w odcieniach niebieskiego, więc spodoba się każdemu dziecku.

Zalety
Dwie wersje językowe:

Programy w laptopie dostępne są w języku angielskim i polskim, co pomaga w nauce słów w obcym języku.

Pogrupowane tematy:

Kształty, litery i cyfry znajdują się w różnych grupach tematycznych, co ułatwia naukę.

Łatwość obsługi:

Korzystanie z laptopa jest łatwe, nie sprawia trudności dziecku.

Dwie możliwości zasilania:

Pojemne baterie umożliwiają zabranie laptopa w podróż, z zabawki można korzystać też przez podłączenie jej kablem USB do źródła zasilania.

Automatyczne wyłączanie:

Gdy laptop jest przez długi czas nieużywany, funkcja automatycznego wyłączania pozwala zaoszczędzić baterie.

Wady
Brak dbałości o szczegóły wykonania:

Niektóre przyciski są nierówno przyklejone lub łączenia elementów są nieestetyczne.

 

 

 

 

2. Smily Play Laptop Dwujęzyczny Podświetlany 8030

 

Osoby szukające zabawki dla dziecka w wieku 3 – 6 lat, powinny zainteresować się produktem Smily Play 8030. To interaktywny laptop z małym ekranem LCD, na którym wyświetlają się ciekawe animacje. Maluch ma do wyboru 6 różnych zabaw i to nie tylko w języku polskim, ale również angielskim.

Materiałem wykonania zabawki jest solidne tworzywo sztuczne. Jest ona zasilana 3 bateriami AA, które zostały dołączone do kompletu. To odpowiedni laptop zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Poprzez zabawę pociechy uczą się logicznego myślenia i analizowania informacji, rozwijają pamięć, a także ćwiczą koncentrację.

Wielu rodziców uważa, że to bardzo dobra zabawka dla dzieci. Jest ona kolorowa i solidna, a dodatkowo ma wszystkie wymagane certyfikaty, w tym CE. Istotną zaletą laptopa jest to, że maluchy mogą poznać wiele słów w obcym języku, co z pewnością ułatwi im późniejszą naukę w szkole.

Laptop Smily Play 8030 ma wymiary: 30 cm x 34 cm x 6 cm. Jest on zasilany 3 bateriami AA. To zabawka interaktywna dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zalety
Dwie wersje językowe:

W czasie zabawy maluchy poznają nowe słowa, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Do wyboru jest 6 różnych opcji, w tym nauka liczenia oraz alfabetu.

Wytrzymałość:

Do produkcji zabawki wykorzystano dobre gatunkowo tworzywo sztuczne. Nie należy się obawiać, że laptop szybko się zniszczy.

Regulator natężenia dźwięku:

Podczas zabawy dziecko nie powinno przeszkadzać pozostałym domownikom, gdyż w razie potrzeby można zmienić poziom głośności dźwięków.

Uczy przez zabawę:

Za sprawą laptopa maluch uczy się logicznego myślenia, rozwija pamięć i ćwiczy koncentrację. Te umiejętności bez wątpienia przydadzą mu się później w szkole.

Wady
Za mało zabaw:

Część kupujących twierdzi, że dziecko ma do wyboru zbyt małą ilość zabaw. Ich zdaniem powinno być ich więcej niż 6.

 

 

 

 

3. Dumel Interaktywny Laptop Edukacyjny Kompute 33910

 

Zabawki dziecka powinny być nie tylko ładne, ale także kreatywne i wspierające rozwój. Taki jest interaktywny laptop edukacyjny Dumel 33910. Przeznaczony jest dla dzieci od 18. miesiąca życia i ma atrakcyjny dla dziecka kształt. Pomaga w poznawaniu liter, cyfr i kształtów. Laptop zawiera elementy dźwiękowe i wizualne, po naciśnięciu odpowiednich przycisków gra i świeci. Zabawka jest łatwa w obsłudze, uruchomienie jej jest proste, poradzi sobie z tym również małe dziecko. 

Laptop składa się z ekranu, na którym wyświetlane są obrazki, litery i cyfry. Wydobywa się z niego również dźwięk opisujący przedstawiony symbol. Dzięki temu dziecko poznaje również słowa i rozwija mowę. Na klawiaturze znajduje się mini pianino. Po naciśnięciu każdego klawisza uruchomiona zostaje wesoła melodia. Ponadto laptop naśladuje dźwięki pojazdów.

Opinie rodziców, którzy wybrali interaktywny laptop dla swoich dzieci są pozytywne. Zabawka jest atrakcyjna dla maluchów, pobudza ich zainteresowania i wspiera rozwój. Laptop jest łatwy w obsłudze i nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Interaktywny laptop edukacyjny Dumel 33910 ma wymiary: 33 cm x 31,5 cm x 7,5 cm. Ekran jest składany, więc po skończonej nauce zabawkę można wygodnie schować do szafki.

Zalety
Atrakcyjny wygląd:

Kształt i design laptopa podobają się dzieciom, zabawka przykuwa ich uwagę i zachęca do nauki.

Mini pianino:

Znajdujące się na klawiaturze mini pianino nie tylko urozmaica zabawę, ale także pozwala poznać dźwięki i proste melodie.

3 programy nauki:

Laptop uczy dziecko literek, cyfr i kształtów w ciekawy i zabawny sposób, wspierając prawidłowy rozwój.

Wady
Nietrwała konstrukcja:

Laptop łatwo pęka i ulega uszkodzeniom na skutek uderzenia innym przedmiotem, na przykład zabawką.

 

 

 

 

4. Kinderplay Laptop Dla Dzieci Edukacyjny Niebieski

 

Zabawka Kinderplay Laptop Dla Dzieci Edukacyjny jest odpowiednia dla maluchów już od 3. roku życia. Wygląda ona jak prawdziwy laptop, ma pełną klawiaturę, a w komplecie znajduje się myszka. Wymiary produktu są równe: 23 cm x 20 cm x 5 cm. 

Pociechy mają do wyboru 50 różnych trybów zabawy i nauki w języku polskim. Są to programy do nauki liter, polskich słówek i cyfr, rozpoznawanie dźwięków, a także kilkanaście gier zręcznościowych. Możemy mieć pewność, że zabawka nie znudzi się dziecku za szybko. Laptop jest zasilany 3 bateriami AA.

Co o produkcie sądzą osoby, które zdecydowały się na jego zakup? Ich zdaniem zabawka bardzo ciekawie się prezentuje, jest wytrzymała, a ponadto zapewnia dobrą zabawę przez długi czas. Dla rodziców ważne jest to, że ze względu na polską wersję językową maluchy nie mają problemu z obsługą sprzętu.

Produkt Kinderplay Laptop Dla Dzieci Edukacyjny jest polecany maluchom od 3. roku życia. Zabawka jest zasilana 3 bateriami AA. Jej wymiary to: 23 cm x 20 cm x 5 cm.

Zalety
Polska wersja językowa:

Polska wersja językowa daje pewność, że dzieci poradzą sobie z obsługą laptopa i szybko wybiorą opcję, która je interesuje.

50 dostępnych programów:

Zabawka daje pociechom do wyboru 50 programów zabawy i nauki. Maluchy poznają litery, cyfry i nowe słowa, mogą też zagrać w 18 gier zręcznościowych.

Tryb oszczędzania baterii:

Jeśli dziecko zapomni o wyłączeniu laptopa, po upływie 3 minut bezczynności uaktywni się tryb oszczędzania baterii. To zapobiega ich szybkiemu rozładowaniu.

Wady
Za mały ekran LCD:

Pojawiają się opinie, że ekran LCD umieszczony na zabawkowym wyświetlaczu jest za mały.

Za krótki kabel przy myszce:

Myszka jest połączona z laptopem poprzez kabel, ale dzieci często narzekają, że jest on nieco za krótki.

 

 

 

 

5. Mój Pierwszy Laptop Tygrysek Smily Play AN-8078

 

Nasz ranking laptopów dla dzieci zamyka Smily Tygrysek AN-8078. Jest to zabawka interaktywna dla najmłodszych, która zachwyca swoim wyglądem, gdyż przypomina wesołego tygryska. Model ten ma system w języku polskim. Posiada przejrzystą klawiaturę, na której znajduje się sześć kolorowych przycisków o różnych kształtach.

Rodzice wysoko ocenili atrakcyjny wygląd produktu oraz jego solidne wykonanie. Zabawka jest całkowicie bezpieczna – nie ma tutaj odpadających, małych elementów, ani ostrych krawędzi. Należy jednak podkreślić, że jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Laptop ma wbudowane wesołe melodie, dźwięki, a do tego mruga, co dodatkowo zwraca uwagę najmłodszych. Ma dwa tryby głośności: cichy i głośny.

Dzięki tej interaktywnej zabawce Twój maluch nauczy się literek, cyferek, kształtów, kolorów, a także będzie mógł zagrać w różne, ciekawe gry. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AA 1,5V (dołączone do zestawu).

Smily Tygrysek AN-8078 to laptop dla dzieci zasilany bateriami. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 1. roku życia.

Zalety
Walory edukacyjne:

Poprzez zabawę dziecko może nauczyć się wielu nowych rzeczy. Laptop pozwala poznać litery, cyfry, kształty oraz kolory.

Efekty dźwiękowe:

Wesołe melodie sprawiają, że najmłodsi chętnie bawią się zabawką. Wydawane dźwięki nie są zbyt głośne.

Wady
Wykonanie:

Pewna grupa konsumentów zwróciła uwagę na to, że produkt nie jest dobrze wykonany. Tworzywo, z którego został zrobiony nie wykazuje odporności na uszkodzenia. Odkształca się i rysuje.

Klawiatura:

Po pewnym czasie znajdujące się na klawiaturze przyciski przestają działać. Laptop staje się przez to mniej atrakcyjny, a dzieci nie mogą korzystać z wszystkich dostępnych w nim funkcji.

 

 

 

 

Tablet czy laptop dla dziecka?

 

Obecnie dzieci do nauki wykorzystują nie tylko książki, ale też Internet. Na różnych portalach można znaleźć wiele ciekawych informacji, które znacząco ułatwiają maluchom odrabianie prac domowych. Z tego względu rodzice coraz częściej kupują swoim pociechom tablety i laptopy. Które urządzenie jest lepsze?

Zalety i wady laptopów

Czasami zdarza się, że uczniowie (zwłaszcza starszych klas) muszą przygotować prezentację na zadany temat. Co prawda gotowy projekt można przenieść na pendrive’a i odtworzyć później na szkolnym komputerze, jednak ryzyko zgubienia takiego nośnika danych jest duże. Laptop jest na tyle mobilnym urządzeniem, że pociecha może go bez przeszkód zabrać ze sobą do szkoły i nie obawiać się o problemy przy pokazaniu prezentacji nauczycielowi i swoim kolegom. Co więcej, dziecko może wziąć ze sobą swój sprzęt np. na weekendowy wyjazd do dziadków i swobodnie się uczyć, grać lub oglądać filmy.

Laptopy to funkcjonalne sprzęty, które są komfortowe w użytkowaniu. Z uwagi na duży ekran, pociecha nie będzie miała trudności z czytaniem tekstu. Jeżeli obawiamy się, że urządzenie okaże się dla naszej pociechy zbyt duże i kłopotliwe w przenoszeniu, możemy zdecydować się na zakup netbooka. To mniejsza wersja standardowego laptopa, która idealnie nadaje się do przeglądania stron internetowych, tworzenia tekstów oraz korzystania z prostych aplikacji. Trzeba jednak pamiętać, że za dobry sprzęt trzeba dużo zapłacić. Poza tym małe dziecko noszące na ramieniu torbę z laptopem może łatwo stać się ofiarą kradzieży.

 

Zalety i wady tabletów

Tablety są niewielkie, dlatego pociechy mogą je nosić w plecaku. Ponadto urządzenia te bez trudu mieszczą się w dziecięcych dłoniach. Ryzyko, że maluch przypadkowo upuści na podłogę sprzęt, jest więc minimalne. Warto dodać, że dostępne na tabletach gry są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i kilkuletnich maluchów. Dzięki nim pociechy ćwiczą swoją spostrzegawczość, wyobraźnię i szybkość reakcji.

Sprzęty takie jak tablety nie są w stanie całkowicie zastąpić nam komputera stacjonarnego czy laptopa. Nawet jeśli wybierzemy model z klawiaturą, pisanie będzie sprawiać dziecku trudność, głównie z uwagi na niewielki ekran. Poza tym na tego typu urządzeniu nie możemy korzystać z zaawansowanych aplikacji. Stosunkowo niewielka pojemność dysku tabletu powoduje, że niektóre programy zacinają się.

 

 

Lepiej wybrać laptop czy tablet?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, że dla dziecka laptop jest znacznie lepszy niż tablet (i odwrotnie). Wybór sprzętu powinniśmy uzależnić od jego zastosowania, wieku pociechy oraz jej potrzeb. Maluchom uczęszczającym do szkoły podstawowej rodzice częściej kupują tablety, ponieważ sprzęty te dostarczają dzieciom rozrywki (nie tylko w domu, ale i np. w czasie długiej podróży). Z kolei nastolatkom zwykle bardziej przydają się laptopy, gdyż pozwalają na uruchomienie profesjonalnych programów, przykładowo do obróbki zdjęć, a do tego doskonale zastępują zwykłe komputery stacjonarne.

 

Czy każde dziecko może korzystać z tabletów i laptopów?

Odpowiedź na pytanie: jaki laptop dla dzieci jest polecany przez konsumentów, umieściliśmy w poprzednich częściach artykułu. Rodzice często zastanawiają się również, czy ich pociecha potrzebuje takiego sprzętu. Jak twierdzą specjaliści, maluchy do 2. roku życia nie powinny mieć kontaktu z tabletami, laptopami ani podobnymi urządzeniami. O zakupie tego typu produktu możemy więc pomyśleć po 2. urodzinach dziecka. Trzeba jednak pilnować, aby pociecha nie spędzała przed ekranem zbyt dużo czasu, gdyż może to doprowadzić m.in. do problemów z koncentracją.

 

 

FAQ

 

P1: Jak skonfigurować laptop dla dziecka?

Aby dziecko mogło bezpiecznie korzystać ze swojego laptopa najpierw powinniśmy go odpowiednio skonfigurować. Najważniejsze jest to, aby maluch nie miał dostępu do konta administratora, gdyż wtedy mógłby samodzielnie zmieniać istotne ustawienia. Powinniśmy stworzyć dla niego nowy profil użytkownika z ograniczeniami. Możemy wtedy ustalić, do jakich stron internetowych dziecko nie będzie miało dostępu, pozwalają na to specjalne programy do kontroli rodzicielskiej (w nowszych wersjach systemu Windows są już zainstalowane). Podczas konfiguracji laptopa pociechy warto też zablokować aplikacje i gry, które są dla niej nieodpowiednie, np. ze względu na ograniczenia wiekowe. Dostępna jest też opcja ustawienia godzin, w jakich maluch może korzystać z urządzenia.

P2: Co lepsze dla dziecka – laptop czy komputer?

Rodzice planujący zakup komputera dla swojego dziecka często mają wątpliwości, czy laptop to dobry wybór. Czasami lepszym rozwiązaniem jest kupno urządzenia stacjonarnego, ale podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Trzeba pamiętać, że praca z laptopem często wiąże się z małym komfortem, ponieważ patrzymy wtedy lekko w dół, a oczy znajdują się w stosunkowo bliskiej odległości od ekranu. Sprzyja to też nadmiernemu garbieniu się, a w związku z tym pojawiają się problemy z kręgosłupem. Komputer stacjonarny, który ustawia się na biurku pozwala temu zapobiec. Niemniej jednak laptop przeważnie jest nieco tańszy, więc warto wziąć też pod uwagę swój budżet. Ciekawą alternatywą dla obu sprzętów jest komputer All-in-One, którego podzespoły są umieszczone w jednej obudowie, razem z monitorem.

 

P3: Kiedy laptop dla dziecka?

Jest wiele różnych opinii na temat tego, kiedy należy kupić dziecku pierwszego laptopa. Jeśli maluch otrzyma go zbyt wcześnie, nie będzie mógł wykorzystać wszystkich jego zalet i dostępnych funkcji. Dzieci w młodszym wieku zazwyczaj wykorzystują tego typu urządzenia głównie do gier, co sprzyja uzależnieniu. Wiele osób twierdzi, że najlepszy moment na zakup własnego laptopa dla pociechy to ukończenie przez nią 7. roku życia. Wówczas będzie ona mogła wykorzystać sprzęt także do nauki oraz rozwijania swoich pasji. Jednak bardzo ważne jest kontrolowanie, ile czasu dziecko spędza z laptopem i w jakim celu go używa. Należy ograniczyć mu dostęp do nieodpowiednich treści, w tym stron internetowych, gier oraz programów.

 

P4: Ile kosztuje laptop dla dziecka?

To, ile kosztuje laptop dla dziecka zależy od wielu różnych czynników. Do nich zalicza się m.in. producent, zastosowane technologie oraz parametry techniczne. Najtańsze są modele zabawkowe, przeznaczone dla kilkuletnich pociech. To produkty edukacyjne, które są wyposażone w niewielki ekran, a także elementy świetlne i dźwiękowe. Średnio kosztują one od 50 zł do 200 zł, zależnie od ilości dostępnych funkcji. Urządzenie pozwalające na korzystanie z Internetu, granie w gry, oglądanie filmów itp. jest znacznie droższe. Zwykle zakup nowoczesnego laptopa to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. W sklepach dostępne są też nieco tańsze sprzęty kosztujące mniej niż 1000 zł, ale część z nich nie ma wgranego systemu operacyjnego i musimy go dokupić samodzielnie.

P5: Jaki laptop dla dziecka do szkoły?

Laptop z pewnością przyda się dziecku w wieku szkolnym, gdyż umożliwi mu sprawną komunikację z rówieśnikami, szybsze odrabianie prac domowych, a także poszerzanie wiedzy zdobytej na lekcjach. Taki sprzęt powinien mieć odpowiednio duży ekran, aby korzystanie z niego było komfortowe. Najbardziej popularne pod tym względem są modele 13-calowe i 15-calowe. Trzeba też zadbać o to, aby urządzenie było wyposażone w narzędzia do kontroli rodzicielskiej, czyli specjalne oprogramowanie. Istotna jest ponadto solidna obudowa odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przydatny może okazać się również napęd optyczny pozwalający na oglądanie filmów i bajek czy słuchanie muzyki bezpośrednio z płyt.

 

 

Myslimy, ze ponizsze artykuly beda dla Ciebie interesujace, jesli spodobal Ci sie ten, który wlasnie przeczytales:

Mikrofon dla dzieci opinie

Wózki spacerowe

Jaki inhalator dla dzieci wybrać?

Najlepsze materace dla dzieci

Jaki laptop Lenovo

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Fisher-Price Laptop Malucha Zabawka Edukacyjna Cdg84

 

Fisher Price CDG84 to wspaniała, interaktywna zabawka dla Twojego dziecka. Nie tylko bawi, ale też uczy najmłodszych. Urządzenie cechuje się atrakcyjnym wyglądem, ma wygodny uchwyt do przenoszenia, a całość konstrukcji jest bardzo solidna. Sprzęt ten odtwarza ponad 30 piosenek, dźwięków, wyrażeń i zwrotów. Posiada kilka poziomów nauki, a więc łatwo dopasujesz urządzenie do wieku dziecka i jego umiejętności.

Ten laptop dla dzieci nauczy malucha literek, cyferek, liczenia, przeciwieństw, kolorów i kształtów. Posiada spory, podświetlany ekranik LED, na którym pojawiają się zadania, w tym także różne kształty i wzory. Wszystkie komunikaty pokazują się w języku polskim. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia (nie ma małych, łatwych do urwania elementów).

Konsumenci wysoko ocenili solidność wykonania zabawki, mnogość funkcji oraz jej atrakcyjny design. Poza tym należy podkreślić, że marka Fisher Price od wielu już lat uważana jest za najlepszego producenta zabawek dla najmłodszych. Wszystkie oferowane przez firmę urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Fisher Price CDG84 to laptop dla dzieci. Jego wymiary po rozłożeniu są następujące: 32 cm x 22 cm. Zabawka zasilana jest bateriami.

Zalety
Efekty dźwiękowe:

Laptop ma 30 ciekawych piosenek do śpiewania, melodyjek i wypowiedzi. Możemy razem ze swoimi dziećmi uczyć się śpiewać, a tym samym urozmaicać codzienną zabawę. Wypowiedzi pozwalają nauczyć się nowych słówek i poznać ich brzmienie.

Ekran LCD:

Rodzice podkreślają, że ekran LCD przykuwa uwagę dzieci i zachęca ich do podjęcia zabawy. Wyświetlane są na nim ciekawe obrazki i wzory, które pozwalają pociechom lepiej poznać otaczający je świat.  

Walory edukacyjne:

Laptop umożliwia naukę poprzez zabawę. Dziecko przy jego pomocy może poznać cyfry, literki, kształty i kolory.

Poziomy nauki:

W produkcie dostępne są 3 poziomy nauki - odkrywanie, zachęcanie i naśladowanie.  Dzięki temu możemy dostosować laptop do potrzeb naszego maluszka. Znajdziemy programy dla dzieci od 6. miesiąca życia, a także poziomy dla maluszków od 12. i 18. miesiąca życia.

Solidność:

Konsumenci zapewniają, że zabawka wykonana jest z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Można ją zabierać ze sobą w podróż bez obaw, że zniszczy się w trakcie transportu.

Wady
Cena:

Jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

Laptop Acer Spin 1 SP111-32N-C7EJ N3350/4Gb/64Gb/Win10

 

Sprzęt Acer Spin 1 to nasza propozycja dla dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatków. Jest on wyposażony w ekran o przekątnej 11,6 cala, który przymocowano do obudowy na 360-stopniowym zawiasie. Możemy go całkowicie odchylić do tyłu lub korzystać z urządzenia jak z tabletu.

Laptop ma zainstalowany system operacyjny Windows 10. Łączy się on bezprzewodowo z Internetem za sprawą nowoczesnego modułu Wi-Fi. Na dysku flash można przechowywać wszystkie ważne pliki, jego pojemność wynosi 64 GB. Urządzenie ma touchpad, ale ekran można obsługiwać też dotykowo. Dostępne złącza to: 2 porty USB, czytnik kart pamięci, wyjście HMDI oraz wyjście słuchawkowe.

Z opinii kupujących wynika, że laptop może być wykorzystywany przez pociechy do zabawy, jak i nauki. Za sprawą mocnego procesora urządzenie płynnie działa i nie zacina się, a ekran o dużej rozdzielczości zapewnia wyraźny obraz. Należy dodać, że sprzęt jest lekki i ma kompaktowe wymiary.

Acer Spin 1 to urządzenie z 11,6-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Laptop ma wymiary: 29 cm x 20 cm x 1,41 cm i waży 1,25 kg.

Zalety
4 różne tryby pracy:

Zastosowanie 360-stopniowych zawiasów sprawia, że urządzenie zapewnia 4 tryby pracy do wyboru: tradycyjny, namiot, tablet oraz wyświetlanie. W razie potrzeby możemy odchylić ekran całkowicie do tyłu, bez ryzyka zniszczenia sprzętu.

Mocna bateria:

Laptop został wyposażony w mocną baterię, która po naładowaniu zapewnia nawet 12 godzin ciągłej pracy.

Pojemny dysk flash:

Wszystkie niezbędne pliki możemy przechowywać na dysku flash, jego pojemność wynosi 64 GB. Zastosowany układ pamięci eMMC wykorzystywany jest też m.in. w tabletach i smartfonach. Takie rozwiązanie pozwoliło na zmniejszenie wymiarów laptopa.

Wady
Brakuje napędu optycznego:

Ponieważ laptop nie ma napędu optycznego, nie ma możliwości odczytywania danych zapisanych na takich nośnikach jak płyta CD czy DVD. Należy dokupić go osobno.

 

Clementoni Laptop Planes Cl60768

 

Clementoni Planes Cl60768 to produkt, który z pewnością przypadnie do gustu Twojemu dziecku. Laptop ten umożliwia naukę poprzez zabawę. Pociecha może poznać litery, kształty i cyfry, a także zdobyć inne, cenne umiejętności. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 4. roku życia.

Wymiary produktu są następujące: 23 cm x 18 cm x 5,5 cm. Laptop wykonany jest z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego możesz być pewny, że będzie służył Twojemu dziecku przez długi czas. Zabawka wyposażona jest w myszkę, która ułatwia wybranie interesujących ustawień i programów edukacyjnych. Na klawiaturze znajdują się wszystkie litery alfabetu oraz cyfry, co pozwala dziecku rozwijać swoje umiejętności.

Z pojawiających się w Internecie opinii wynika, że Clementoni Planes Cl60768 to laptop, w który warto zainwestować. Tym, co przekonuje konsumentów do jego zakupu jest nie tylko atrakcyjna cena, ale także ilość dostępnych opcji oraz solidne wykonanie. Rodzice potwierdzają, że produkt podoba się dzieciom i te chętnie z niego korzystają.

Clementoni Planes Cl60768 bardzo dobry laptop dla dzieci do 50 zł. Jego wymiary są następujące: 23 cm x 18 cm x 5,5 cm. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 4. roku życia.

Zalety
Walory edukacyjne:

Zabawka ma wiele ciekawych programów edukacyjnych, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Dzieci poprzez zabawę nabywają nowe, przydatne umiejętności.

Klawiatura:

Uwzględnia ona wszystkie litery alfabetu oraz cyfry. Dzięki temu zabawa jest bardziej ciekawa, a dziecko uczy się pisania na klawiaturze.

Myszka:

Do zestawu dołączona jest myszka ułatwiająca obsługę zabawki. Element ten sprawia, że zabawka przypomina prawdziwego laptopa i tym samym jest bardziej atrakcyjna dla maluszka.

Bezpieczeństwo:

Produkt przed dopuszczeniem do sprzedaży przeszedł odpowiednie testy. Potwierdziły one, że jest bezpieczny dla zdrowia dziecka. Nie posiada ostrych krawędzi, więc nie występuje ryzyko skaleczenia.

Wady
Design:

Na laptopie znajdziemy podobizny samolotów z popularnej bajki Disney’a. Z uwagi na wygląd produktu, będzie on odpowiedni tylko dla chłopców. Rodzice twierdzą, że zabawka nie podoba się dziewczynkom.

 

Liscianigiochi Baby Laptop 50666

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć laptopa Liscianigiochi Baby 50666. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 1. roku życia. Zapakowana jest w piękne opakowanie, dlatego stanowi świetną propozycję na prezent. W uwagi na prosty design, spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Laptop ma następujące wymiary: 38 cm x 29 cm x 6 cm. Zabawka została zrobiona z bezpiecznych dla zdrowia tworzyw, co daje Ci pewność, że Twoja pociecha nie jest narażona na niebezpieczeństwo. Produkt umożliwia zabawę w języku polskim oraz angielskim. Dzięki temu dziecko ma możliwość nauki dodatkowego języka już od najmłodszych lat.

Liscianigiochi Baby 50666  to laptop polecany przez rodziców. Przy pomocy zabawki dziecko może nauczyć się nazw zwierząt, a także prostych wierszyków oraz piosenek. Zabawka posiada wiele ciekawych opcji, dlatego możesz być pewien, że Twoje dziecko szybko się nie znudzi i będzie miało zapewnioną ciekawą rozrywkę.

Liscianigiochi Baby 50666 to laptop przeznaczony dla dzieci od 1. roku życia. Wymiary opakowania są następujące: 38 cm x 29 cm x 6 cm.

Zalety
Język obcy:

Zabawka ma dwa tryby pracy: w języku polskim oraz angielskim. Dzięki temu dziecko może od najmłodszych lat uczyć się dodatkowego języka i poznawać nowe słówka.

Ekran:

Element ten jest podświetlany. Przyciąga uwagę dziecka i sprawia, że chętniej korzysta ono z zabawki.

Wykonanie:

Laptop ma prosty, a przy tym bardzo atrakcyjny design. Z uwagi na stonowane kolory produkt będzie odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jest solidnie wykonany, dlatego wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Wady
Poziom głośności:

Niektórzy rodzice zauważyli, że zabawka jest dość głośna. Nie ma możliwości regulacji głośności, dlatego po pewnym czasie efekty dźwiękowe stają się uciążliwe.

 

Smily Play Mój Pierwszy Laptop Hipcio 8070

 

Jeśli chcesz kupić laptop dla dzieci w atrakcyjnej cenie, powinieneś zapoznać się z opisem Smily Play Hipcio 8070. Jest to produkt odpowiedni dla maluchów od 1. roku życia. Zabawka będzie odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Wymiary laptopa są następujące: 29 cm x 24 cm. Produkt jest w kształcie hipopotama, co bardzo podoba się dzieciom. W środku znajdziemy kolorową naklejkę spełniającą funkcję ekranu. Prezentowane na niej zwierzątka podobają się dzieciom. Zabawka wyposażona jest w duże, przejrzyste klawisze. Mają one różne kolory i kształty. Warto dodać, że użytkownik może regulować poziom głośności laptopa. Produkt posiada wiele ciekawych programów edukacyjnych, dzięki czemu Twoje dziecko może uczyć się nowych rzeczy.

Opinie na temat Smily Play Hipcio 8070 są pochlebne. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu twierdzą, że jest on solidnie wykonany i bezpieczny dla dzieci. Nie posiada ostrych krawędzi i wykazuje odporność na uszkodzenia.

Smily Play Hipcio 8070 to edukacyjna zabawka dla dzieci. Laptop ma następujące wymiary: 29 cm x 24 cm. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 12. miesiąca życia.

Zalety
Klawiatura:

Kolorowe przyciski są duże i przejrzyste. Mają ciekawe kształty, dlatego dzieci chętnie ich używają. Po naciśnięciu odpowiednich klawiszy zabawka wydaje przyjemne dźwięki oraz podświetla się na różne kolory.

Regulacja głośności:

Głośność laptopa można odpowiednio dopasować za pomocą przycisku. Jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ wiele dostępnych na rynku zabawek jest głośnych, co często okazuje się uciążliwe.

Design:

Produkt jest kolorowy, więc podoba się dzieciom. Laptop ma kształt hipopotama. W środku znajduje się duża naklejka, która przedstawia zwierzątka. Całość pięknie się prezentuje, dlatego najmłodsi chętnie sięgają po zabawkę.

Tryby nauki:

Produkt oferuje różne programy edukacyjne. Dzięki nim Twoje dziecko może poznać kształty, kolory, a także cyfry i literki.

Bezpieczeństwo:

Laptop wykonany jest z bezpiecznych tworzyw i nie ma ostrych krawędzi.

Wady
Intensywność kolorów:

Konsumenci zauważyli, że po pewnym czasie znajdująca się w środku naklejka imitująca ekran niszczy się. Kolory tracą na intensywności, dlatego produkt nie wygląda tak dobrze, jak na początku.

 

Vtech Baby 60107

 

Laptop małego odkrywcy Vtech Baby 60107 to pierwsza propozycja w naszym zestawieniu. Jest to ciekawa zabawka interaktywna skierowana do dzieci w wieku 3–6 lat. Stanowi idealną propozycję na początek przygody z nowoczesnymi technologiami. Zabawa i nauka w jednym – to właśnie zyskujesz wybierając ten model. Dlaczego jest to najlepszy laptop dla dzieci?

Przede wszystkim ze względu na różnorodność oferowanych gier i zabaw. Dziecko znajdzie tutaj 30 zabaw edukacyjnych w 4 kategoriach. Na sporym ekranie LCD wyświetlane są wszystkie gry i zabawy, w tym układanie puzzli, łącznie obrazków, szukanie cieni, naprawa mostów i wiele innych.

Przede wszystkim nauczy się na nim liczyć, logicznie myśleć, pozna alfabet i podstawowe zasady pisania. Poza tym laptop nauczy Twojego malucha podstawowych zasad obsługi komputera. Nie jest to atrapa, na której dziecko nie może wciskać klawiszy. Komputer ma wygodną klawiaturę z obrazkami, która jest dostosowana do osób prawo- i leworęcznych.

Poza tym wyróżnia go atrakcyjna dla najmłodszych kolorystyka. W zestawie znajduje się też praktyczna myszka. Urządzenie ma wygodną rączkę do przenoszenia. Produkt ceniony jest przez dzieci i rodziców za różnorodność.

 

Clementoni Red Dos Myszka Miki

 

Clementoni Red Dos Myszka Miki to trzeci produkt w tym rankingu. Jest to edukacyjny, interaktywny komputer z oryginalnym głosem Myszki Miki, która mówi po polsku. Stanowi ciekawą propozycję dla dzieci uwielbiających bajki Walta Disneya i słodką Myszkę Miki.

Przygotowano w niej 22 różne ćwiczenia, które nauczą Twojego malucha literek, liczb i słów. Poza tym znajdziesz tutaj gry rozwijające pamięć i logiczne myślenie najmłodszych. Maluch może też przeglądać ciekawe animacje i słuchać melodii oraz je samodzielnie komponować. Jeśli więc Twoje dziecko lubi muzykę i do tego chcesz mu zapewnić rozwój, to idealna propozycja.

Laptop jest wyposażony w system automatycznego otwierania pokrywy – nawet najmniejsze dzieci poradzą sobie z jego obsługą. Komputer ma też światełka i jest wyposażony w dźwięki prawdziwego samochodu. Rodzice wysoko ocenili jakość wykonania zabawki, jak również to, że jest bezpieczna dla najmłodszych. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

HH Komputer 291406

 

Wielofunkcyjny dobry i tani laptop dla dzieci firmy HH Poland model 291406 to kolejna, doskonała zabawka dla każdego dziecka. Zawiera nie tylko atrakcyjne gry, ale pozwala też ćwiczyć pamięć, koncentrację, liczenie oraz logiczne myślenie. Dobre głośniki sprawiają, że wszystkie dźwięki i polecenia lektora są wyraźne. Urządzenie ma duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny 82 mm x 43 mm oraz klawiaturę QWERTY.

W laptopie znajdziesz zakres ćwiczeń z matematyki i języka polskiego. Urządzenie jest też wyposażone w zegar, budzik i stoper. Oprócz nauki dziecko znajdzie w nim również moc zabawy – ma prawie 100 melodyjek, także świątecznych i dziecięcych oraz 22 gry zręcznościowe, w tym chwytanie spadających monet, tenis, układanka, wąż, budowanie piramid i wiele innych.

Zabawka ma zasilacz, ale może działać również na 3 baterie AA 1,5 V. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Opinie o laptopach dla dzieci tej marki są bardzo pochlebne. Przez konsumentów cenione są za jakość wykonania, a także różnorodność funkcji i mnogość zabaw.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir