Prostowniki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Po analizie oferty sklepów motoryzacyjnych udało nam się wyłonić najlepsze prostowniki samochodowe o różnej mocy. Pierwsza propozycja z listy to CTEK MXS 7.0, nowoczesny i uniwersalny prostownik, który zyskał uznanie wielu mechaników samochodowych. Sprzęt nadaje się do ładowania najróżniejszych akumulatorów, dlatego jest uznawany za uniwersalny. Prezentowany model ma wiele różnych opcji pracy, w tym regeneracji i ładowania podtrzymującego. Zadbano też o bezpieczeństwo użytkownika, stosując liczne zabezpieczenia, między innymi przed przepięciem. Jeśli ten model nie spełnia Twoich oczekiwań, chcemy polecić Ci prostownik Yato YT-8301, również uniwersalny sprzęt, w formie walizki, do tego lekki i poręczny. Urządzenie jest odpowiednie do ładowania różnych akumulatorów. Model ma mikroprocesor z zabezpieczeniami. Jest on również wyposażony w panel sterowania, znacznie ułatwiający obsługę. W naszym zestawieniu znajdziesz też inne, użyteczne sprzęty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki prostownik samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Akumulator z czasem traci swoją moc, a niekiedy jest to związane z naszym działaniem – zapominamy wyłączyć światła, radio, a do tego dochodzą niskie temperatury, które obniżają sprawność akumulatora. Oczywiście bywają sytuacje, że nie ma innego wyjścia – trzeba wymienić akumulator na nowy, jednak w większości przypadków wystarczy go naładować. Możemy w tym celu udać się do mechanika lub po prostu kupić prostownik. Takie urządzenie naprawdę warto mieć w garażu, a zimą można je nawet wozić w aucie, zwłaszcza gdy jest ono stare i akumulator zawodzi nas częściej, niż byśmy tego chcieli. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki prostownik samochodowy wybrać, przeczytaj nasz artykuł.

 

 

Typy prostowników

Zanim zdecydujesz się na zakup produktu, musisz wiedzieć, jakie typy prostowników wyróżniamy.  Są to sprzęty standardowe, trakcyjne i mikroprocesorowe.

 * Prostowniki standardowe to najtańsze i najprostsze sprzęty, które mają transformator bez elektronicznych elementów. Są odpowiednie do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych. Jeśli decydujesz się na taki model, wybierz taki, który ma zabezpieczenia przed zwarciami.

 * Prostowniki trakcyjne są idealne, gdy trzeba naładować duży akumulator, również w autach, które mają napęd elektryczny.

 * Prostowniki mikroprocesorowe są bardziej zaawansowane niż standardowe, mają liczne zabezpieczenia, w tym stabilizację napięcia ładowania akumulatora, różne systemy, regulację prądu itp.

 

Prostownik a typ akumulatora

Trzeba zauważyć, że urządzenie dobiera się do rodzaju akumulatora zastosowanego w aucie. Wyróżnia się urządzenia do akumulatorów kwasowo-ołowiowych i żelowych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że modele mikroprocesorowe są uniwersalne, dlatego większość osób decyduje się na ich zakup.

 

Parametry – jaki prostownik samochodowy jest najlepszy?

Wśród parametrów, które powinny zwrócić naszą uwagę, jest napięcie wyjściowe i zasilające, a także prąd ładowania (szczytowy i skuteczny). Napięcie podawane jest w woltach. Istotne jest to, aby napięcie prostownika było równe napięciu akumulatora, tak więc do 12-woltowego akumulatora potrzebujemy 12-woltowego prostownika. Jeśli masz jedynie auto osobowe, 12-woltowy sprzęt jest najlepszy. Trzeba jednak zaznaczyć, że akumulatory w motocyklach, ciągnikach czy ciężarówkach są inne. Na rynku znajdziemy sprzęty o napięciu 6 V / 12 V oraz 12 V / 24 V. Napięcie zasilające standardowo wynosi 230 V

Prąd ładowania i skuteczny podawany jest w amperach. Szczytowy jest wyższy, ale to skuteczny jest dla nas najbardziej istotny. Specjaliści polecają, aby prąd ładowania wynosił 1/10 pojemności akumulatora. Jeśli więc pojemność akumulatora to 100 Ah, to prąd skuteczny powinien wynosić 10 A.

 

Wielkość urządzenia

Chociaż wielkość prostownika czy waga to kwestie drugorzędne, wielu prywatnych użytkowników, jak i właścicieli firm zajmujących się naprawą aut, podkreśla, że niewielkie i lekkie urządzenie (do 3 kg) jest bardziej praktyczne, bo można je przewozić w bagażniku i łatwo przenosić. Szczególną popularnością cieszą się prostowniki w postaci walizki.

 

Funkcje prostowników mikroprocesorowych

W przypadku urządzeń mikroprocesorowych wybór powinien być bardzo przemyślany, bo takie sprzęty mają więcej opcji. Zaleca się, aby prostownik miał automatyczną regulację prądu ładowania, zabezpieczenie przed uszkodzeniami spowodowanymi zwarciami, system odsiarczania akumulatora, system pracy buforowej itp. Przydatna okazuje się też możliwość jednoczesnego ładowania dwóch akumulatorów.

Kolejna kwestia to amperomierz, wskazujący prąd ładowania i napięcie – ten element powinny mieć wszystkie prostowniki, bez względu na typ. Amperomierz ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo ładowania.

Wiele bardziej zaawansowanych urządzeń ma różne systemy pracy, w tym między innymi tryb zimowy czy regeneracji bardzo rozładowanych akumulatorów.

 

 

Dodatkowe elementy

W nowoczesnych prostownikach stosuje się wyświetlacze LCD pozwalające śledzić napięcie, prąd ładowania, pojemność akumulatora, poziom jego naładowania, system regulowania pracy itp. Ważne jest to, aby wyświetlacz był dość spory, czytelny i odpowiednio opisany. Najlepszy prostownik samochodowy to taki, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy.

 

Łatwość użycia

Dla mechaników obsługa nawet bardzo skomplikowanego prostownika nie stanowi większego problemu, ale dla osoby niedoświadczonej, która sięga po taki sprzęt tylko w od czasu do czasu, łatwy system obsługi jest dość istotny. Dlatego warto upewnić się, czy przyciski są dobrze opisane, a podłączenie prostownika do akumulatora nie będzie stanowić wyzwania.

 

Prostowniki samochodowe w dobrych cenach

Cena prostownika zależy od jego mocy i wydajności. Urządzenie do ładowania większych akumulatorów będzie droższe, ale cena nie powinna przekroczyć 600 zł. Dobry, uniwersalny prostownik kupisz za około 300 zł.

 

 

Najlepsze prostowniki samochodowe w 2020 roku

 

Ranking prostowników samochodowych prezentuje najlepiej oceniane urządzenia w 2020 roku. Wybraliśmy je po dokładnej analizie oferty różnych sklepów. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych modeli znajdziesz ten, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

Nasze zalecenia

 

CTEK MXS 7.0 

 

Prowadzisz firmę zajmującą się naprawą samochodów? Jeśli tak, zainteresuje Cię CTEK MXS 7.0, uniwersalny prostownik odpowiedni do ładowania wszystkich rodzajów akumulatorów o pojemności od 7 Ah do 150 Ah. Napięcie sprzętu wynosi 12 V, a maksymalny prąd ładowania to 7 A.

Urządzenie ma szereg bardzo ciekawych funkcji, w tym między innymi diagnoza akumulatora – informuje nas o tym, czy sprzęt, który chcemy ładować jest w dobrym stanie i będzie w stanie utrzymać ładunek. Kolejna opcja sprzętu to regeneracja akumulatorów, ładowanie podtrzymujące czy zabezpieczenia przed przepięciem.

Obsługa prostownika nie sprawia większego problemu i jest bezpieczna, gdyż urządzenie montuje się w kilka minut, nie iskrzy, jest odporne na zwarcia i uszkodzenia. Poza tym obudowa jest całkowicie szczelna i nawet zalanie wodą nie uszkodzi mechanizmów wewnętrznych.

Zestaw zawiera prostownik oraz kable z różnymi zakończeniami, a także pokrowiec do przenoszenia. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Mechanicy, którzy wybrali ten sprzęt, polecają go innym, w tym osobom prywatnym, gdyż obsługa prostownika jest łatwa, a on sam jest wysoce bezawaryjny.

 

 

 

 

Yato YT-8301

 

Szukasz poręcznego prostownika, który będziesz mógł przewozić w aucie? Jeśli tak, zainteresuje Cię Yato YT-8301, sprzęt odpowiedni do ładowania akumulatorów 6 V i 12 V w różnych pojazdach. Model jest uniwersalny, nadaje się do akumulatorów kwasowych, żelowych oraz żelowych z matą. Urządzenie jest praktyczne i wygodne w obsłudze, co potwierdziły liczne, pozytywne opinie o prostownikach samochodowych Yato.

Urządzenie ma funkcję ładowania konserwującego – idealne w przypadku aut, które długo stoją nieużywane. Prostownik ma mikroprocesor z licznymi zabezpieczeniami. Między innymi przed przeładowaniem, zwarciem i przepięciem. Aby zapewnić użytkownikowi komfortową obsługę, zastosowano wygodny panel sterowniczy, który wskazuje stan naładowania akumulatora.

Prąd ładowania sprzętu to 8 A, a pojemność obsługiwanych akumulatorów mieści się w zakresie od 5 do 200 Ah. Produkt sprzedawany jest w poręcznej, lekkiej skrzyneczce. Całość waży niespełna kilogram, dlatego jest ono uznawane za bardzo praktyczne i wygodne.

 

 

 

 

EverActive CBC-4 

 

Dobry i tani prostownik samochodowy do akumulatorów 6 V i 12 V EverActive CBC-4 jest w pełni automatyczny i pozwala ładować sprzęty żelowe, kwasowo-ołowiowe i AGM, dlatego jest uważany za uniwersalny. Ładowarka obsługuje akumulatory o pojemności od 1,2 Ah do 120 Ah.

Zastosowana w sprzęcie cyfrowa technologia pozwoliła zmniejszyć prostownik do niewielkich gabarytów, a jednocześnie zwiększyć jego wydajność. Urządzenie uznawane jest za energooszczędne i bezpieczne. Ma specjalne zabezpieczenia przed zwarciem i zmianami napięcia.

Jest to sprzęt z mikroprocesorem, który ma takie funkcje, jak kontrola ładowania, wyrównywanie napięcia, niwelowanie zasiarczenia akumulatora, praca w trybie zimowym, reaktywacja bardzo rozładowanych akumulatorów oraz podtrzymanie ładowania.

Zestaw oprócz niewielkiego prostownika zawiera przyłącze z krokodylkami, więc od razu po zakupie możemy przystąpić do pracy. Prezentowany sprzęt jest poręczny, można go bez problemu wozić w aucie. Obudowa jest odporna na uszkodzenia oraz działanie skrajnych temperatur. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają wydajność działania sprzętu oraz jego wysoką bezawaryjność.

 

 

 

 

AEG AG 1208 

 

AEG AG 1208 to niewielki sprzęt rekomendowany do ładowania akumulatorów, których pojemność wynosi od 2 Ah do 80 Ah. Napięcie urządzenia to 12 V, przy czym prąd ładowania wynosi 8 A. Sprzęt nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, włókninowych, żelowych, ołowiowo-wapniowych AGM, więc jest uznawany za uniwersalny. Jest to typ automatyczny, od razu po podłączeniu kabli i uruchomieniu rozpoczyna ładowanie.

Produkt ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia, chroniące i użytkownika i ładowany akumulator. Nie musisz obawiać się o niekontrolowane spięcia czy uszkodzenia sprzętu. Obsługa modelu nie stanowi większego problemu, gdyż instrukcja jest dobrze opisana, a na obudowie prostownika jest minimalna ilość przycisków.

Na uwagę zasługuje to, że produkt sprzedawany jest w niewielkiej, poręcznej walizce, w efekcie czego możemy go łatwo przenosić, a także przewozić w aucie. Osoby, które wybrały prezentowany prostownik, w swoich recenzjach podkreślają, że jego stosunek ceny do jakości jest bardzo atrakcyjny.

 

 

 

 

YATO YT-83051 

 

Prezentujemy YATO YT-83051, profesjonalne urządzenie do ładowania akumulatorów, które polecane jest osobom prywatnym, jak również zakładom zajmującym się naprawą aut. Przy użyciu prostownika możemy naładować akumulator kwasowo-ołowiowy, żelowy, jak i AGM, w samochodach osobowych i dostawczych, a nawet łodziach motorowych.

W sprzęcie zastosowano szereg rozwiązań, które mają usprawnić pracę i zapewnić bezpieczeństwo. Model ma funkcję wspomagającą rozruch, podtrzymującą napięcie, tryb ładowania konserwującego itp. Nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu przeciwzwarciowym oraz przeciw przeładowaniu. Wszystkimi opcjami sterujemy przy użyciu wyświetlacza LED oraz przycisków.

Maksymalny prąd ładowania to 15 A, jest to urządzenie typu 12 V / 24 V i może ładować akumulatory o pojemności od 10 Ah to 300 Ah. Mechanicy, którzy wybrali sprzęt, potwierdzają jego niezawodność, a także zauważają, że jego podłączenie jest łatwe.

 

 

 

 

 

Źródła informacji:

Jaki prostownik do akumulatora – strefaładowania.pl

Youngchoppers.com – Moto battery chargers – A buying guide

wikihow.com

Jaki prostownik wybrać – motoryzacjaonline.pl

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status