Prostowniki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Po analizie oferty sklepów motoryzacyjnych udało nam się wyłonić najlepsze prostowniki samochodowe o różnej mocy. Pierwsza propozycja z listy to CTEK MXS 7.0, nowoczesny i uniwersalny prostownik, który zyskał uznanie wielu mechaników samochodowych. Sprzęt nadaje się do ładowania najróżniejszych akumulatorów, dlatego jest uznawany za uniwersalny. Prezentowany model ma wiele różnych opcji pracy, w tym regeneracji i ładowania podtrzymującego. Zadbano też o bezpieczeństwo użytkownika, stosując liczne zabezpieczenia, między innymi przed przepięciem. Jeśli ten model nie spełnia Twoich oczekiwań, chcemy polecić Ci prostownik Yato YT-8301, również uniwersalny sprzęt, w formie walizki, do tego lekki i poręczny. Urządzenie jest odpowiednie do ładowania różnych akumulatorów. Model ma mikroprocesor z zabezpieczeniami. Jest on również wyposażony w panel sterowania, znacznie ułatwiający obsługę. W naszym zestawieniu znajdziesz też inne, użyteczne sprzęty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To innowacyjny sprzęt, który szybko ładuje nawet całkowicie rozładowane akumulatory. Ustawienie parametrów pracy trwa dosłownie chwilę. Model ma wszystkie niezbędne zabezpieczenia.

Wady

Nie jest odpowiedni do bardzo małych akumulatorów. Urządzenie nie ma dużego wyświetlacza, który uznawany jest za wygodny dodatek.

Podsumowanie

Prostownik jest objęty 5-letnią gwarancją. Urządzenie ładuje akumulatory elektrolitowe, kwasowo-ołowiowe, żelowe i inne, których pojemność mieści się w zakresie od 14 Ah do 150 Ah. Napięcie ładowania to 12 V, a prąd ładowania to 7 A.

Drugi wybór

Zalety

Jest to łatwy w obsłudze akumulator, ceniony przede wszystkim za bezgłośną pracę. Poza tym urządzenie jest lekkie i poręczne, ma formę wygodnej walizki, którą bez problemu możemy przewozić w aucie.

Wady

Po podłączeniu prostownika do całkowicie rozładowanego akumulatora musimy poczekać, aż zacznie działać, często zajmuje to sporo czasu. Zdarza się też w takim przypadku, że urządzenie w ogóle nie ładuje.

Podsumowanie

Dobrze opisany panel sterowania ułatwia podłączenie prostownika do akumulatora. Model jest odpowiedni do ładowania różnych typów akumulatorów 6 V/12 V. Urządzenie ma liczne zabezpieczenia przed spięciem, pozwala także na łatwą kontrolę pracy.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie zapewnia pracę nawet w czasie trwania bardzo niskich temperatur, dlatego korzystanie z niego jest możliwe podczas mroźnych zim. Sprzęt pozwala także na kontrolę i automatyczne ładowanie akumulatora po uzyskaniu danego napięcia lub niekontrolowanym spadku mocy ładowania. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, zapewniających odpowiednią ochronę przed przegrzaniem lub zwarciem w dużym stopniu ułatwia pracę z prezentowaną ładowarką.

Wady

Prostownik Volt ma problem z naładowaniem całkowicie rozładowanego akumulatora. Niekiedy zajmuje to wiele godzin, w niektórych przypadkach jest wręcz niemożliwe.

Podsumowanie

Ładowarkę przeznaczono do pracy z akumulatorami o mocy 6 V lub 12 V. Zastosowanie najnowszych technologii pozwala na szybsze ładowanie oraz mniejsze zużycie energii elektrycznej. Pracę z urządzeniem ułatwia duży i czytelny wyświetlacz oraz woltomierz, za którego sprawą ocenimy naładowanie akumulatora.

 

 

Jaki prostownik samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Akumulator z czasem traci swoją moc, a niekiedy jest to związane z naszym działaniem – zapominamy wyłączyć światła, radio, a do tego dochodzą niskie temperatury, które obniżają sprawność akumulatora. Oczywiście bywają sytuacje, że nie ma innego wyjścia – trzeba wymienić akumulator na nowy, jednak w większości przypadków wystarczy go naładować. Możemy w tym celu udać się do mechanika lub po prostu kupić prostownik. Takie urządzenie naprawdę warto mieć w garażu, a zimą można je nawet wozić w aucie, zwłaszcza gdy jest ono stare i akumulator zawodzi nas częściej, niż byśmy tego chcieli. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki prostownik samochodowy wybrać, przeczytaj nasz artykuł.

 

 

Typy prostowników

Zanim zdecydujesz się na zakup produktu, musisz wiedzieć, jakie typy prostowników wyróżniamy.  Są to sprzęty standardowe, trakcyjne i mikroprocesorowe.

 * Prostowniki standardowe to najtańsze i najprostsze sprzęty, które mają transformator bez elektronicznych elementów. Są odpowiednie do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych. Jeśli decydujesz się na taki model, wybierz taki, który ma zabezpieczenia przed zwarciami.

 * Prostowniki trakcyjne są idealne, gdy trzeba naładować duży akumulator, również w autach, które mają napęd elektryczny.

 * Prostowniki mikroprocesorowe są bardziej zaawansowane niż standardowe, mają liczne zabezpieczenia, w tym stabilizację napięcia ładowania akumulatora, różne systemy, regulację prądu itp.

 

Prostownik a typ akumulatora

Trzeba zauważyć, że urządzenie dobiera się do rodzaju akumulatora zastosowanego w aucie. Wyróżnia się urządzenia do akumulatorów kwasowo-ołowiowych i żelowych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że modele mikroprocesorowe są uniwersalne, dlatego większość osób decyduje się na ich zakup.

 

Parametry – jaki prostownik samochodowy jest najlepszy?

Wśród parametrów, które powinny zwrócić naszą uwagę, jest napięcie wyjściowe i zasilające, a także prąd ładowania (szczytowy i skuteczny). Napięcie podawane jest w woltach. Istotne jest to, aby napięcie prostownika było równe napięciu akumulatora, tak więc do 12-woltowego akumulatora potrzebujemy 12-woltowego prostownika. Jeśli masz jedynie auto osobowe, 12-woltowy sprzęt jest najlepszy. Trzeba jednak zaznaczyć, że akumulatory w motocyklach, ciągnikach czy ciężarówkach są inne. Na rynku znajdziemy sprzęty o napięciu 6 V / 12 V oraz 12 V / 24 V. Napięcie zasilające standardowo wynosi 230 V

Prąd ładowania i skuteczny podawany jest w amperach. Szczytowy jest wyższy, ale to skuteczny jest dla nas najbardziej istotny. Specjaliści polecają, aby prąd ładowania wynosił 1/10 pojemności akumulatora. Jeśli więc pojemność akumulatora to 100 Ah, to prąd skuteczny powinien wynosić 10 A.

 

Wielkość urządzenia

Chociaż wielkość prostownika czy waga to kwestie drugorzędne, wielu prywatnych użytkowników, jak i właścicieli firm zajmujących się naprawą aut, podkreśla, że niewielkie i lekkie urządzenie (do 3 kg) jest bardziej praktyczne, bo można je przewozić w bagażniku i łatwo przenosić. Szczególną popularnością cieszą się prostowniki w postaci walizki.

 

Funkcje prostowników mikroprocesorowych

W przypadku urządzeń mikroprocesorowych wybór powinien być bardzo przemyślany, bo takie sprzęty mają więcej opcji. Zaleca się, aby prostownik miał automatyczną regulację prądu ładowania, zabezpieczenie przed uszkodzeniami spowodowanymi zwarciami, system odsiarczania akumulatora, system pracy buforowej itp. Przydatna okazuje się też możliwość jednoczesnego ładowania dwóch akumulatorów.

Kolejna kwestia to amperomierz, wskazujący prąd ładowania i napięcie – ten element powinny mieć wszystkie prostowniki, bez względu na typ. Amperomierz ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo ładowania.

Wiele bardziej zaawansowanych urządzeń ma różne systemy pracy, w tym między innymi tryb zimowy czy regeneracji bardzo rozładowanych akumulatorów.

 

 

Dodatkowe elementy

W nowoczesnych prostownikach stosuje się wyświetlacze LCD pozwalające śledzić napięcie, prąd ładowania, pojemność akumulatora, poziom jego naładowania, system regulowania pracy itp. Ważne jest to, aby wyświetlacz był dość spory, czytelny i odpowiednio opisany. Najlepszy prostownik samochodowy to taki, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy.

 

Łatwość użycia

Dla mechaników obsługa nawet bardzo skomplikowanego prostownika nie stanowi większego problemu, ale dla osoby niedoświadczonej, która sięga po taki sprzęt tylko w od czasu do czasu, łatwy system obsługi jest dość istotny. Dlatego warto upewnić się, czy przyciski są dobrze opisane, a podłączenie prostownika do akumulatora nie będzie stanowić wyzwania.

 

Prostowniki samochodowe w dobrych cenach

Cena prostownika zależy od jego mocy i wydajności. Urządzenie do ładowania większych akumulatorów będzie droższe, ale cena nie powinna przekroczyć 600 zł. Dobry, uniwersalny prostownik kupisz za około 300 zł.

 

 

Najlepsze prostowniki samochodowe w 2021 roku

 

Ranking prostowników samochodowych prezentuje najlepiej oceniane urządzenia w 2021 roku. Wybraliśmy je po dokładnej analizie oferty różnych sklepów. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych modeli znajdziesz ten, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

Nasze zalecenia

 

CTEK MXS 7.0

 

Prowadzisz firmę zajmującą się naprawą samochodów? Jeśli tak, zainteresuje Cię CTEK MXS 7.0, uniwersalny prostownik odpowiedni do ładowania wszystkich rodzajów akumulatorów o pojemności od 7 Ah do 150 Ah. Napięcie sprzętu wynosi 12 V, a maksymalny prąd ładowania to 7 A.

Urządzenie ma szereg bardzo ciekawych funkcji, w tym między innymi diagnoza akumulatora – informuje nas o tym, czy sprzęt, który chcemy ładować jest w dobrym stanie i będzie w stanie utrzymać ładunek. Kolejna opcja sprzętu to regeneracja akumulatorów, ładowanie podtrzymujące czy zabezpieczenia przed przepięciem.

Obsługa prostownika nie sprawia większego problemu i jest bezpieczna, gdyż urządzenie montuje się w kilka minut, nie iskrzy, jest odporne na zwarcia i uszkodzenia. Poza tym obudowa jest całkowicie szczelna i nawet zalanie wodą nie uszkodzi mechanizmów wewnętrznych.

Zestaw zawiera prostownik oraz kable z różnymi zakończeniami, a także pokrowiec do przenoszenia. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Mechanicy, którzy wybrali ten sprzęt, polecają go innym, w tym osobom prywatnym, gdyż obsługa prostownika jest łatwa, a on sam jest wysoce bezawaryjny.

Prostownik CTEK MXS 7.0 ma wymiary: 19,1 cm x 8,9 cm x 4,8 cm i waży 2 kg. Jest on przeznaczony do ładowania akumulatorów o pojemności od 7 do 150 Ah.

Zalety
Uniwersalność:

To uniwersalny sprzęt, ponieważ możemy go wykorzystać do naładowania wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych (m.in. bezobsługowych czy żelowych).

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie nie jest ciężkie, a do tego ma kompaktowe wymiary, dlatego jego przechowywanie i przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawia problemu.

Przydatne funkcje:

Test prostowników samochodowych wykazał, że model ma kilka przydatnych, godnych uwagi funkcji. Jedną z nich jest diagnoza akumulatora.

Klasa IP65:

To sprzęt mający obudowę w klasie szczelności IP65, co świadczy o tym, że jest dobrze zabezpieczony przed pyłem i działaniem wilgoci.

Ma wymagane zabezpieczenia:

Prostownik ma wszystkie wymagane zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem, iskrzeniem, jak również przed odwrotną biegunowością.

Wady
Brakuje wyświetlacza:

Wiele osób uważa, że sprzęt powinien mieć wyświetlacz. To element ułatwiający obsługę tego typu urządzeń.

 

 

 

 

Yato YT-8301

 

Szukasz poręcznego prostownika, który będziesz mógł przewozić w aucie? Jeśli tak, zainteresuje Cię Yato YT-8301, sprzęt odpowiedni do ładowania akumulatorów 6 V i 12 V w różnych pojazdach. Model jest uniwersalny, nadaje się do akumulatorów kwasowych, żelowych oraz żelowych z matą. Urządzenie jest praktyczne i wygodne w obsłudze, co potwierdziły liczne, pozytywne opinie o prostownikach samochodowych Yato.

Urządzenie ma funkcję ładowania konserwującego – idealne w przypadku aut, które długo stoją nieużywane. Prostownik ma mikroprocesor z licznymi zabezpieczeniami. Między innymi przed przeładowaniem, zwarciem i przepięciem. Aby zapewnić użytkownikowi komfortową obsługę, zastosowano wygodny panel sterowniczy, który wskazuje stan naładowania akumulatora.

Prąd ładowania sprzętu to 8 A, a pojemność obsługiwanych akumulatorów mieści się w zakresie od 5 do 200 Ah. Produkt sprzedawany jest w poręcznej, lekkiej skrzyneczce. Całość waży niespełna kilogram, dlatego jest ono uznawane za bardzo praktyczne i wygodne.

Sprzęt Yato YT-8301 służy do ładowania akumulatorów 6 V oraz 12 V o pojemności 5 – 200 Ah. Waży on 0,9 kg.

Zalety
Do 3 rodzajów akumulatorów:

Prostownik może być wykorzystywany do ładowania 3 rodzajów akumulatorów, czyli: kwasowo-ołowiowych, ołowiowo-żelowych i AGM (z matą).

Wygodne przenoszenie:

Urządzenie przypomina swoim wyglądem niewielką walizkę, w dodatku jest lekkie. To sprawia, że możemy swobodnie przenosić sprzęt, a nawet wozić go w aucie.

Przydaje się w wielu sytuacjach:

Prostownik jest bardzo praktyczny i przydaje się w wielu sytuacjach. Umożliwia on naładowanie akumulatora w samochodzie osobowym i dostawczym, motocyklu, traktorze, a nawet łodzi motorowej.

Łatwa obsługa:

Obsługa urządzenia nie powinna okazać się kłopotliwa. Ma ono miękki panel sterowniczy z dobrze oznaczonymi przyciskami.

Wady
Czasem zbyt długo się uruchamia:

Jeśli chcemy użyć sprzętu do naładowania całkowicie rozładowanego akumulatora, musimy uzbroić się w cierpliwość. Trzeba wtedy trochę poczekać, zanim zacznie działać.

 

 

 

 

Prostownik Ładowarka do Akumulatora Volt Polska 6V 12V LCD 5A 

 

Zima niejednokrotnie potrafi zaskoczyć kierowców. Problem narasta, kiedy nie dysponujemy garażem, a nasze auto parkujemy pod gołym niebem. Mroźne poranki często oznaczają kłopoty z odpaleniem samochodu i rozładowanym akumulatorem. Podróż do pracy autobusem, zwłaszcza kiedy po drodze musimy odwieźć dzieci do przedszkola, nie brzmi zadowalająco. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zaopatrzyć się w ładowarkę Volt Polska, odpowiednią do akumulatorów o mocy 6 i 12 V.

Urządzenie przeznaczono do pracy nawet podczas ujemnych temperatur. Po zakończeniu pracy następuje automatyczne wyłączenie się oraz przejście w tryb kontrolowania napięcia, co sprawia, że prostownik jest bezpieczny dla naszego akumulatora. Prostownik jest odpowiedni do akumulatorów o pojemności od 1.2 do 120 A. Dużym udogodnieniem jest zastosowanie prezentowanego modelu, którego możemy używać nie tylko do samochodów osobowych, ale także do akumulatorów znajdujących się w skuterach, motocyklach, a nawet jachtach.  

Konsumenci chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami na temat prezentowanej ładowarki. Doceniają ją za czytelny wyświetlacz oraz wbudowany woltomierz, pozwalający na odczyt wyniku ładowania. 

Prostownik, ładowarka do akumulatora Volt Polska 6 V i 12 V LCD 5 A ma moc znamionową wynosząca 60 W. Temperatura, w jakiej należy przechowywać urządzenie to zakres od 0 do 40 stopni Celsjusza.

Zalety
Wyświetlacz:

Ładowarkę wyposażono w duży i czytelny wyświetlacz LCD, który umożliwia użytkownikowi bezproblemowe odczytanie informacji dotyczących poziomu naładowania oraz mocy danego akumulatora.

Obsługa:

Obsługa urządzenia odbywa się za sprawą mikroprocesora, co jest wygodne i nie sprawia problemów. Po naładowaniu akumulatora ładowarka automatycznie wyłącza się i przełącza w tryb kontrolujący.

Zabezpieczenia:

Zastosowanie niezbędnych elementów ochrony przed przegrzaniem, przeciążeniem, a także przeciw niekontrolowanym zwarciom sprawia, że ładowarka jest bezpieczna w użytkowaniu.

Tryb pracy:

Naładowanie akumulatora jest możliwe również podczas dużych mrozów, co wpływa na duży komfort pracy z urządzeniem.

Zastosowanie:

Prostownika możemy używać nie tylko do akumulatorów samochodowych, ale również do motocyklowych oraz do skuterów.

Wady
Czas ładowania:

W przypadku całkowicie rozładowanych akumulatorów czas ich ładowania niekiedy wynosi wiele godzin, co jest problematyczne, gdy nie dysponujemy wolnym czasem.

 

 

 

 

Bosch Prostownik C3 6/12V

 

Bosch C3 6 V/12 V to prostownik przystosowany do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych 6 V i 12 V, a także tych żelowych i AGM. Oznacza to, że prezentowany model jest bardzo użyteczny. Sprzęt ma niewielkie wymiary, więc jego przechowywanie czy przenoszenie nie będzie kłopotliwe.

Urządzenie ma 4 różne tryby ładowania, a to, który wybierzemy zależy od pojemności oraz rodzaju akumulatora. Ponadto prostownik wyposażono w ciekawe funkcje, takie jak pamięć. Pozwala ona na zapisanie ostatniego ustawienia sprzętu na wypadek awarii ładowanej baterii czy sieciowego zasilania. Opisywany model ma niezbędne zabezpieczenia, a więc przed spięciem i przegrzaniem.

Dlaczego prostownik marki Bosch znalazł się w zestawieniu? Po przeanalizowaniu opinii na jego temat okazało się, że ma kilka istotnych atutów. Kupujący twierdzą, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, umożliwia naładowanie akumulatora niemal do 100% jego pojemności, a poza tym ma funkcję automatycznego wyłączania. Należy dodać, że to model z odpowiednio długim przewodem zasilającym.

Bosch C3 6 V/12 V to prostownik do akumulatorów o pojemności od 1,2 do 120 Ah. Jego wymiary są równe: 18,5 cm x 8,1 cm x 5,5 cm. Sprzęt waży 0,65 kg.

Zalety
Funkcja ładowania podtrzymującego:

Urządzenie jest wyposażone w funkcję ładowania podtrzymującego. Umożliwia ona utrzymanie wysokiego poziomu naładowania akumulatora bez ryzyka przeciążenia.

Nie tylko do samochodów osobowych:

Prostownik przyda się nie tylko posiadaczom aut osobowych, ale i np. motocykli. Pozwala on na ładowanie różnego rodzaju akumulatorów.

Bezpieczeństwo użytkowania:

To całkowicie bezpieczny w użytkowaniu model, który jest odpowiednio chroniony przed przegrzaniem i przed spięciem. Ma on też funkcję automatycznego wyłączania.

Wady
Wymaga cierpliwości:

Jeżeli chcemy naładować całkowicie rozładowany akumulator, musimy uzbroić się w cierpliwość, bo nierzadko trwa to nawet kilkanaście godzin.

Za mała dioda:

Na obudowie znajduje się dioda informująca o etapie ładowania baterii, jednak jest ona stosunkowo mała.

 

 

 

 

YATO YT-83051

 

Prezentujemy YATO YT-83051, profesjonalne urządzenie do ładowania akumulatorów, które polecane jest osobom prywatnym, jak również zakładom zajmującym się naprawą aut. Przy użyciu prostownika możemy naładować akumulator kwasowo-ołowiowy, żelowy, jak i AGM, w samochodach osobowych i dostawczych, a nawet łodziach motorowych.

W sprzęcie zastosowano szereg rozwiązań, które mają usprawnić pracę i zapewnić bezpieczeństwo. Model ma funkcję wspomagającą rozruch, podtrzymującą napięcie, tryb ładowania konserwującego itp. Nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu przeciwzwarciowym oraz przeciw przeładowaniu. Wszystkimi opcjami sterujemy przy użyciu wyświetlacza LED oraz przycisków.

Maksymalny prąd ładowania to 15 A, jest to urządzenie typu 12 V / 24 V i może ładować akumulatory o pojemności od 10 Ah to 300 Ah. Mechanicy, którzy wybrali sprzęt, potwierdzają jego niezawodność, a także zauważają, że jego podłączenie jest łatwe.

Yato YT-83051 to prostownik ważący 7,25 kg. Nadaje się on do ładowania akumulatorów o pojemności od 10 do 300 Ah.

Zalety
Nie tylko do samochodów osobowych:

Za pomocą urządzenia możemy naładować akumulator samochodu osobowego, jak i dostawczego, a nawet łodzi motorowej. Model jest przystosowany do ładowania baterii kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM.

Nieskomplikowana obsługa:

Obsługa prostownika nie jest skomplikowana, nawet według osób, które do tej pory nie miały styczności z podobnymi sprzętami. Ma on duży wyświetlacz LCD i dobrze opisane przyciski. W dodatku urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem i spięciem.

Wady
Za ciężki:

W porównaniu do innych prostowników model Yato jest znacznie cięższy. Tym samym jego przenoszenie z miejsca na miejsce może okazać się problemem.

Podatna na zarysowania obudowa:

Osoby, które często używają sprzętu, zauważyły, że na obudowie szybko zaczynają się pojawiać mało estetyczne zarysowania.

 

 

 

 

 

Źródła informacji:

Jaki prostownik do akumulatora – strefaładowania.pl

Youngchoppers.com – Moto battery chargers – A buying guide

wikihow.com

Jaki prostownik wybrać – motoryzacjaonline.pl

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

AEG AG 1208

 

AEG AG 1208 to niewielki sprzęt rekomendowany do ładowania akumulatorów, których pojemność wynosi od 2 Ah do 80 Ah. Napięcie urządzenia to 12 V, przy czym prąd ładowania wynosi 8 A. Sprzęt nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, włókninowych, żelowych, ołowiowo-wapniowych AGM, więc jest uznawany za uniwersalny. Jest to typ automatyczny, od razu po podłączeniu kabli i uruchomieniu rozpoczyna ładowanie.

Produkt ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia, chroniące i użytkownika i ładowany akumulator. Nie musisz obawiać się o niekontrolowane spięcia czy uszkodzenia sprzętu. Obsługa modelu nie stanowi większego problemu, gdyż instrukcja jest dobrze opisana, a na obudowie prostownika jest minimalna ilość przycisków.

Na uwagę zasługuje to, że produkt sprzedawany jest w niewielkiej, poręcznej walizce, w efekcie czego możemy go łatwo przenosić, a także przewozić w aucie. Osoby, które wybrały prezentowany prostownik, w swoich recenzjach podkreślają, że jego stosunek ceny do jakości jest bardzo atrakcyjny.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir