Frezarki do paznokci ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Dobry zestaw do manicure i pedicure ułatwi nam dbanie o piękny wygląd stóp oraz dłoni. Po przeanalizowaniu rynku, wyłoniliśmy najlepsze propozycje. Wśród nich znalazł się model Beurer MP 62. Ten profesjonalny sprzęt, jest również stosowany w salonach kosmetycznych i zyskał on uznanie profesjonalnych kosmetyczek. Urządzenie dostępne jest w zestawie z najróżniejszymi końcówkami. Warto podkreślić, że model ten posiada podświetlenie LED i osłonkę przed pyłem. Twe dwa funkcjonalne elementy ułatwią nam pracę. Zaletą jest również to, że jest on łatwy w obsłudze. Jeśli jednak szukasz czegoś tańszego, zajmującego mniej miejsca, polecamy Ci model Beurer MP 41. Jest to sprzęt sprzedawany w zestawie z 7 wymiennymi końcówkami. Dużym udogodnieniem jest też LED, która oświetla obszar zabiegu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką frezarkę do paznokci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Frezarka do paznokci to bardzo sprytne urządzenie, z pomocą którego można wykonać profesjonalny i estetycznie wyglądający manicure, czy pedicure. Jego działanie nie jest zbyt skomplikowane, dlatego zaczyna się ono cieszyć coraz większością popularnością wśród kobiet. Jest stosowane nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w domach. W tym poradniku podpowiadamy, jaką frezarkę do paznokci wybrać, i jak nie zgubić się wśród oferowanych na rynku modeli.

Rodzaje frezarek do paznokci

Wśród dostępnych obecnie frezarek możemy rozróżnić modele stacjonarne i kieszonkowe. Te pierwsze mają zazwyczaj znacznie większą moc, ponieważ stosuje się je w salonach kosmetycznych. Posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem i można nimi sterować za pomocą pedału, co jest dużym ułatwieniem dla używających ich kosmetyczek.

Modele kieszonkowe są mniejsze, dlatego można je bez problemów przenosić i nadają się do użytku domowego.  Niektóre urządzenia tego typu mają wbudowany akumulator, dzięki czemu nie trzeba ich nawet podłączać do prądu.

 

Moc – jaka jest najlepsza frezarka do paznokci?

Podstawowym parametrem, na jaki musimy zwracać uwagę przy zakupie frezarki, jest jej moc. Przy modelu do manicure minimum to 40 W, z kolei do pedicure – 50 W. Moc jest bardzo istotna, ponieważ to ona napędza przyrząd do odpowiedniej prędkości. Im większą wartość będzie miał ten parametr, tym szybciej zakupiona przez nas frezarka będzie działać. Na rynku bez problemów możemy znaleźć produkty nawet o mocy 100 W czy 200 W. Są to jednak modele bardziej profesjonalne, które są przeznaczone przede wszystkim do użytku profesjonalnego.

 

Prędkość obrotowa

Kupując frezarkę sprawdzajmy również, jaka jest jej prędkość obrotowa. To parametr określający ilość obrotów wykonywanych przez urządzenie w danej jednostce czasu, w tym przypadku na minutę. Wbrew pozorom, nie musi być ona bardzo duża oraz nie powinna też przekraczać pewnych dopuszczalnych wartości, w zależności od wybranego przez nas frezu. Choć dziś na rynku znajdziemy modele, gdzie ten parametr będzie wynosił 60000 obrotów na minutę, to najbardziej optymalną wartością będzie 20000-30000 obrotów na minutę.

 

Moment obrotowy

Frezarka do paznokci powinna też mieć odpowiedni moment obrotowy, aby przygotowanie paznokci było łatwe i szybkie. To parametr, który można określić jako odpowiednik siły w ruchu obrotowym. Im większy on będzie, tym mocniejsza będzie siła, z jaką będzie oddziaływać wybrany frez. Jego jednostką jest Nm, czyli niutonometr, często jednak jego wartość wyraża się w niutonometrach. Panuje przekonanie, że najlepsza frezarka do paznokci powinna osiągać moment obrotowy większy niż ok. 3-5 mNm. Pamiętajmy jednak, że jego wartość jest większa przy niższych obrotach.

 

Głowica

Po sprawdzeniu wszystkich parametrów przyrządu trzeba też przyjrzeć się jego poszczególnym elementom budowy. Pierwszym z nich jest głowica, do której mocuje się potrzebny w danym momencie frez. Najlepiej wybierać modele, które zostały wyposażone w głowice typu TWIST-LOCK. Umożliwia ona blokowanie, a także odblokowanie frezów jednym ruchem dłoni. Dzięki temu można szybko i bez problemów wymienić frez, bez konieczności użycia specjalnego klucza i trzpienia.

 

Rączka

Wbrew pozorom, rączka frezarki do paznokci odgrywa bardzo ważną rolę. Musi być ona odpowiednio wyprofilowana, żeby dobrze leżeć w dłoni i nie sprawiać dyskomfortu podczas przygotowywania paznokci do dalszych zabiegów. Jeśli będzie ona niewygodna i nasilała dodatkowo uczucie wibrowania, z pewnością szybko pozbędziemy się zakupionego produktu lub schowamy go głęboko do szuflady.

Przed zakupem warto więc wybrany przez siebie typ wziąć do ręki i sprawdzić, czy dopasowuje się do kształtu dłoni. To, jaka frezarka do paznokci jest najlepsza, będzie zależeć również od tego, czy rączka urządzenia nie będzie się przegrzewać. To może skutecznie utrudniać pielęgnację paznokci i zwiększać ryzyko poparzenia dłoni.

Rodzaje frezów

Chcąc wybrać dobry model frezarki musimy też sprawdzić, jakie frezy jej producent dołączył do zestawu. Ze względu na materiał wykonania, możemy wyróżnić ich kilka rodzajów: diamentowe, stalowe, kamienie, polerki.

Wiele kosmetyczek uważa, że najlepsze są frezy wykonane ze stali szlachetnych, ponieważ można je łatwo dezynfekować. Dodatkowo są też bardziej odporne na powstawanie korozji. Produkty wykonane z kamieni służą do skracania paznokci, diamentowe do wyrównania, a polerki umożliwiają nadanie płytce paznokcia połysku. Zwracajmy uwagę też na to, czy w komplecie znajdują się produkty zarówno grubo-, jak i drobnoziarniste, co pozwoli na dokładne przygotowanie płytek paznokci.

Warto wybierać sprzęt, który w zestawie ma kilka rodzajów frezów, dzięki czemu w razie potrzeby nie trzeba będzie osobno kupować poszczególnych ich rodzajów. W przypadku diabetyków należy sprawdzać, czy wybrane produkty rzeczywiście mogą być stosowane przez osoby zmagające się z cukrzycą.

 

Frezarki do paznokci w dobrych cenach

Najtańsze, kieszonkowe frezarki do paznokci kosztują 30-50 zł. Jeśli jednak zależy nam na bardziej profesjonalnym produkcie renomowanej marki i o większej mocy, musimy zapłacić nieco więcej, często powyżej 100 zł.

Modele stacjonarne są znacznie droższe, dlatego ich cena może przekraczać 1300 zł. Wiąże się to ze znacznie większą mocą, momentem obrotowym i wieloma udogodnieniami, takimi jak wyświetlacz LCD, chłodzenie w uchwycie, czy ochrona przed przeciążeniem.

 

 

Najlepsze frezarki do paznokci w 2021 roku

 

Manicure i pedicure to sposoby na zadbane dłonie i stopy. Wykonanie tych zabiegów nie musi wiązać się z wizytą u kosmetyczki. Możesz je wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Pielęgnację ułatwi Ci specjalny sprzęt, czyli frezarka. W tym rankingu znajdziesz bardzo dobre frezarki do paznokci w różnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Beurer MP 62

 

Beurer MP 62 to pierwszy zestaw do manicure i pedicure, który prezentujemy. Jest to profesjonalny sprzęt, stosowany również w salonach kosmetycznych. Ma płynną regulację pracy, a także funkcję zmiany obrotów w prawo lub w lewo. Końcówki dostosowane są także do potrzeb diabetyków z problemem tzw. stopy cukrzycowej. Prędkość obrotowa urządzenia wynosi od 2000 obr/min do 5400 obr/min.

Sprzęt sprzedawany jest w komplecie z wygodnym etui. Zasilany jest sieciowo. Zestaw zawiera 10 nakładek: dwa stożki szafirowe – klasyczny oraz długi i gruboziarnisty, dwa krążki szafirowe – gruboziarnisty i drobnoziarnisty. Poza tym, w komplecie znajdziesz także, stożek filcowy, frezy – walcowy, szafirowy, igłowy i płomieniowy, jak również papier ścierny.

Urządzenie posiada też zintegrowane podświetlenie LED i osłonkę przed pyłem. Ta najlepsza frezarka do paznokci cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Podkreślają oni, że jest łatwa w obsłudze i bardzo praktyczna. Poza tym, jak zauważają, zawiera wszystkie niezbędne elementy do wykonania pełnego, profesjonalnego pedicure i manicure.

Beurer MP 62 to zestaw do manicure i pedicure, który stosowany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Produkt jest solidny, ma spore wyposażenie i daje świetne efekty.

Zalety
Regulacja pracy:

Urządzenie posiada płynną regulację pracy. Prędkość obrotowa frezarki może wynosić od 2000 obr/min do 5400 obr/min. Możemy też łatwo zmienić kierunek obrotów – w lewo lub w prawo.

Wyposażenie:

Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z niezbędnym wyposażeniem. Komplet zawiera etui, zasilacz, a także najróżniejsze nakładki do wykonania manicure i pedicure. Wśród nich znajdziemy stożek szafirowy klasyczny i długi, a także gruboziarnisty, drobnoziarnisty.

Podświetlenie:

Urządzenie ma podświetlenie LED i osłonkę przed pyłem. Takie podświetlenie rozjaśnia nam pole pracy. W ten sposób dokładniej wykonany manicure lub pedicure.  

Łatwość obsługi:

Konsumenci zauważają, że sprzęt ten jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Korzystanie z niego nie będzie stanowiło większego problemu nawet dla osoby, która jest niedoświadczona.

Solidne wykonanie:

To, co zwraca szczególną uwagę użytkowników, to solidne wykonanie produktu. Tworzywa sztuczne wykorzystane do produkcji są wysoce odporne na uszkodzenia. Poza tym obudowa nie ulega uszkodzeniu, nawet pod wpływem wibracji, które towarzyszą zabiegowi.

Wady

 

 

 

 

Beurer MP 41 

 

Urządzenie do manicure MP 41 firmy Beurer to nasza druga propozycja. Jest to zestaw z 7 wymiennymi końcówkami, który jest odpowiedni dla osób mniej i bardziej doświadczonych. Ta dobra i tania frezarka do paznokci ma diodę LED, która oświetla obszar zabiegu, a to ułatwia jego wykonanie nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Urządzenie ma 2-stopniową regulację prędkości (wolniej i szybciej) oraz system zmiany kierunku obrotów (lewo i prawo).

Prędkość obrotowa wynosi od 3800 obr./min do 4600 obr./min. Wszystkie końcówki są bezpieczne i mogą być stosowane również przez diabetyków. Komplet zawiera: stożek szafirowy do usuwania zrogowaciałego naskórka, stożek filcowy do wygładzania, tarczę szafirową drobnoziarnistą i gruboziarnistą do piłowania.

Poza tym w zestawie znajdują się także frezy (półokrągły do usuwania wrastających paznokci i walcowy do szlifowania) i tarczę szafirową do stwardniałej skóry. W zestawie znajduje się również praktyczne etui do przechowywania oraz zasilacz. Kosmetyczki wysoko oceniły wykonanie produktu i jego funkcjonalność.

Beurer MP41 to niewielki zestaw składający się z frezarki i siedmiu wymiennych końcówek. Stanowi odpowiednią propozycję dla osób, które chcą samodzielnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne w domowym zaciszu. Konsumentki bardzo pozytywnie oceniają funkcjonalność produktu oraz to, że jest on bardzo łatwy w obsłudze.

Zalety
Dioda LED:

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w praktyczną diodę LED, która oświetla obszar zabiegu, a więc nawet w złych warunkach oświetleniowych dokładnie wykonasz manicure lub pedicure.

Regulacja pracy:

Urządzenie ma 2-stopniową regulację prędkości (3800 obr/min lub 4800 obr/min) oraz system zmiany kierunku obrotów - lewo i prawo. Jego regulacja jest prosta i intuicyjna.

Bezpieczne dla diabetyków:

Stopy cukrzyków są delikatne, podatne na uszkodzenia, dlatego producent zadbał, aby urządzenie mogło też służyć diabetykom.

Zawartość zestawu:

Komplet zawiera wiele przydatnych elementów, które ułatwiają wykonanie zabiegu. W komplecie znajdziemy: stożek filcowy, stożek szafirowy do usuwania zrogowaciałego naskórka, tarczę szafirową drobnoziarnistą i gruboziarnistą do piłowania, a także frezy, tarczę szafirową. W zestawie znajduje się też etui do przechowywania sprzętu.

Wady
Trwałość:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że sprzęt nie jest zbyt trwały.

 

 

 

 

Neonail Marathin 3 Champion Plus 

 

Frezarka Marathon 3 Champion Plus marki NeoNail o mocy 45 W to profesjonalny sprzęt, charakteryzujący się cichą pracą silnika. Jest wyposażony w wielołożyskową, precyzyjną głowicę, która nie wywołuje drgań, a więc zapewnia wygodną pracę, nawet przez wiele godzin. Posiada też ergonomiczną rączkę zapewniającą komfort pracy.

Dużym atutem produktu jest elastyczny kabel, który zapewnia większą swobodę ruchów, niż w przypadku krótkich kabli sprężynowych. Urządzenie jest odpowiednie do wykonywania klasycznego manicure i pedicure, a także do pracy z masą akrylową, czy żelową. W efekcie stanowi idealne rozwiązanie do każdego salonu kosmetycznego, szukającego solidnego, funkcjonalnego sprzętu. Urządzenie ma płynną regulację obrotów w zakresie od 0-30 tys. (w lewo i prawo).

Komplet zawiera głowicę, bazę frezarki, pedał nożny, podstawkę i uchwyt. Średnica frezów wynosi 2.32. Opinie o frezarkach do paznokci tej marki są bardzo pochlebne. Uważane są za wydajne i niezawodne.

Frezarka Marathon 3 Champion Plus marki NeoNail to urządzenie z profesjonalnym silnikiem cechujące się wysoką bezawaryjnością. Model ten posiada głowicę, która nie wytwarza drgań, a to sprawia, że praca, nawet wielogodzinna, jest bardziej komfortowa.

Zalety
Wygodna rączka:

Kosmetyczki potwierdzają, że produkt ten posiada bardzo wygodną rączkę. To za jej sprawą mamy zapewniony komfort pracy. Nawet przy zabiegach polegających na piłowaniu wrastających paznokci, nie wyrządzimy sobie krzywdy.

Funkcjonalność:

Urządzenie jest odpowiednie do wykonywania różnych zabiegów. Bez problemu posłuży nam do wykonania klasycznego manicure, ale też usunięcia tego wykonanego metodą akrylową czy żelową. Dlatego też jest tak często wybierany przez salony kosmetyczne.

Regulacja:

Frezarka jest wyposażona w płynną regulację obrotów w zakresie od 0-30 tys. Poza tym mamy możliwość regulacji kierunku obrotów.

Niezawodność:

Model ten uważany jest za wysoce bezawaryjny. Konsumentki potwierdzają, że nawet przy częstej eksploatacji silnik wciąż pracuje bez zarzutów.

Wady
Cena:

Jest to profesjonalne urządzenie, dlatego jest dość drogie.

 

 

 

 

Bausch Profi 0360 

 

Prezentujemy dobrą gatunkowo frezarkę do paznokci Bausch Profi 0360. Jest to nowoczesne urządzenie polecane salonom kosmetycznym i osobom prywatnym do przygotowania płytki paznokcia. Sprzęt sprawdzi się również podczas stylizacji płytek metodą akrylową i żelową.

Wszyscy zainteresowani konsumenci, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania, mogą używać frezarki. Przy zakupie otrzymasz: 4 frezy diamentowe, 1 filcowy, 2 kamienne, nasadkę gumową i 5 specjalnych kapturów, które mają różną ziarnistość. Moc silnika to 120 W. Przed awarią chroni go specjalny zawór chłodzący, który do pracy wykorzystuje powietrze. W czasie pracy konsument może regulować prędkość obrotów w zakresie 5000 a 12500 obr/min. Istnieje też opcja zmiany kierunku obrotu – lewo i prawo.

Tym, co przekonało wiele osób do zakupu frezarki jest jej prosta obsługa. Internauci wielokrotnie chwalili sprzęt za bogate wyposażenie oraz dużą moc. Dzięki temu możesz wykonywać wiele zdobień na paznokciach.

Model Bausch Profi 0360 to popularna frezarka do paznokci. Urządzenie ma 12 wymiennych końcówek, które umożliwiają przeprowadzenie różnych zabiegów kosmetycznych. Sprzęt jest solidny, ale też łatwy w obsłudze.

Zalety
Regulacja pracy:

Możesz w prosty sposób regulować prędkość frezarki w zakresie 500 do 13500 obrotów w ciągu minuty. Model ma też system zmiany kierunków obrotów – zarówno w prawo, jak i lewo. Obsługa frezarki jest bardzo intuicyjna.

Wykonanie:

Przyrząd został wykonany z dobrej jakości materiałów, dlatego jest wytrzymały. Obudowa z aluminium chroni silnik przed uszkodzeniami.

Bogaty zestaw:

Przy zakupie kupujący otrzymuje praktyczne pudełeczko, które wyglądem przypomina walizkę. W środku znajdziesz wiele, przydatnych elementów, które ułatwią Ci wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Wady
Hałas:

Niestety, w czasie pracy sprzęt generuje dość duży hałas. Dłuższy zabieg kosmetyczny na paznokciach z udziałem urządzenia może powodować dyskomfort.

Wielkość:

Prezentowane urządzenie ma dość duże wymiary, dlatego czasem manewrowanie nim może sprawić trudność. Poza tym zestaw zawiera wiele elementów, dlatego walizka dołączona do frezarki również jest duża, co utrudnia jej przechowywanie.

 

 

 

 

PROMED 1030

 

Promed 1030 z pochłaniaczem do pyłu to profesjonalna frezarka skierowana do salonów kosmetycznych. Zestaw składa się z urządzenia, które generuje do 30.000 obr./min. Moc obrotów i ich kierunek (lewo/prawo) można zmieniać.

Produkt ma bardzo solidną obudowę wykonaną ze stali i aluminium, wewnątrz której znajduje się wysoce bezawaryjny silnik. Urządzenie ma moc 90 W.

Zaletą prezentowanego sprzętu jest to, że jest sprzedawany w zestawie z pochłaniaczem cechującym się stosunkowo cichą pracą. Jest to element niezbędny w każdym salonie kosmetycznym. Gdy w domu wykonujemy manicure lub pedicure ilość pyłku, który się unosi jest niewielka, ale kosmetyczka ma z nim styczność przez cały dzień, dlatego taki dodatek jest jej niezastąpiony. W komplecie dodatkowo znajduje się zapasowy filtr oraz ręczniczek promed do zbierania pyłu. To pozwoli Ci zadbać o higienę i czystość w Twoim salonie.

Kosmetyczki doceniły ten sprzęt za solidne wykonanie, świetną wydajność pracy oraz łatwość obsługi.

Promed 1030 to profesjonalny sprzęt z pochłaniaczem do pyłu. Produkt ten jest solidny, łatwy w obsłudze, i co istotne bardzo wydajny. Doskonale sprawdzi się w salonie kosmetycznym.

Zalety
Solidne wykonanie:

Produkt jest bardzo solidny. Zarówno jeśli chodzi o obudowę, jak i silnik. Zewnętrzna część frezarki jest wykonana z wysokiej jakości stali i aluminium. Natomiast silnik jest mocny i wytrzymuje nawet duże obciążenie.

Pochłaniacz pyłu:

Urządzenie jest wyposażone w pochłaniacz pyłu. Jest to bardzo ważny dla kosmetyczek dodatkowy sprzęt. W czasie frezowania powstaje wiele pyłu, który podrażnia oczy i nozdrza. Dlatego taka frezarka jest niezastąpiona.

Wady
Cena:

Jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu. Oczywiście jest to sprzęt profesjonalny, dlatego cena jest tak wysoka.

Wielkość:

Model ten jest duży, a więc zajmuje sporo miejsca.

 

 

 

 

Jak używać frezarki do paznokci?

 

Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup frezarki do użytku w domu, gdyż z powodzeniem zastępuje tradycyjne przyrządy do manicure i pedicure, takie jak cążki i pilniczki. Chcesz wiedzieć, jaka frezarka do paznokci jest polecana mniej doświadczonym kobietom, do czego służą poszczególne końcówki i jak w prawidłowy sposób używa się takiego sprzętu? Jeśli tak, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

 

 

Do czego służy frezarka do paznokci?

Z pomocą frezarki możemy nadać paznokciom odpowiedni kształt, skrócić je do właściwej długości, a także wygładzić ich powierzchnię. W tym celu potrzebne są frezy o odpowiednim kształcie i gradacji. Frezarka umożliwia również pozbycie się nieestetycznie wyglądających skórek bez konieczności stosowania preparatów zmiękczających czy specjalnego radełka.

Taki sprzęt przydaje się do wykonania pedicure i manicure. O zakupie frezarki powinny pomyśleć posiadaczki tzw. kłopotliwych paznokci, czyli z tendencją do łamania się i rozdwajania, a także z bardzo grubą płytką – w ich przypadku zwykły pilniczek może okazać się niewystarczający, a samo piłowanie zajmuje zwykle bardzo dużo czasu. Przy użyciu frezarki pielęgnacja paznokci trwa znacznie krócej.

 

Rodzaje i zastosowanie frezów

Kupując frezarkę w komplecie zwykle otrzymujemy komplet frezów. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, do czego służą poszczególne końcówki:

* walec – jest pomocny przy skracaniu wolnego brzegu paznokcia oraz nadawaniu mu kształtu. Taki frez powstaje z trwałego stopu stali i pokrywa się go diamentowo-szafirowym tworzywem;

* mandrel – nakłada się na niego jednorazowe kapturki, tulejki i nakładki o różnej gradacji. Ten rodzaju frezu ma różne zastosowanie. Dzięki niemu możemy m.in. zmatowić płytkę paznokcia oraz usunąć zrogowaciały naskórek na stopach;

* stożek – idealnie sprawdza się przy wykonywaniu manicure akrylowego i żelowego, a także do właściwego przygotowania skórek. Końcówka w kształcie stożka przydaje się również do wygładzenia zrogowaciałej płytki paznokci;

* szpic – umożliwia szybkie ściągnięcie akrylowego i żelowego lakieru, a także różnego rodzaju ozdób.

Informacje na temat zastosowania poszczególnych frezów oraz prawidłowego sposobu używania frezarki możemy zdobyć wybierając się na specjalny kurs. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, można także poszukać porad w Internecie, przykładowo w formie filmów przygotowanych przez profesjonalne kosmetyczki.

 

Czy warto kupić frezarkę do paznokci?

Choć początkowo użytkowanie frezarki może wydawać się bardzo trudne, z pewnością szybko nabierzemy wprawy i pewności. Za sprawą takiego urządzenia nasze paznokcie będą pięknie się prezentować, nawet jeśli nie pomalujemy ich lakierem czy zabezpieczającą odżywką.

Umiejętne posługiwanie się frezarką pozwala na uniknięcie uszkodzenia paznokcia i poszarpania skórek. Często zdarza się, że w wyniku niewłaściwego stosowania pilniczka płytka rozdwaja się i jest bardziej łamliwa. Frezarka pozwala tego uniknąć. Jeśli wybierzemy sprzęt o kompaktowych wymiarach, możemy go bez przeszkód zabrać w podróż. Tym samym zyskujemy możliwość poprawy manicure czy pedicure poza domem.

 

 

Cechy dobrej frezarki do paznokci

O tym, czy zakupiona frezarka okaże się dobrym wyborem decyduje głównie moc, o czym pisaliśmy wcześniej. Minimalna wartość wspomnianego parametru to ok. 40 W. Równie istotną kwestią jest prędkość obrotowa, o której też wspominaliśmy. Zazwyczaj wynosi do 30 000 obr./min. Urządzenie powinno umożliwiać nam swobodną regulację prędkości obracania się frezów, gdyż w ten sposób uda nam się dostosować działanie sprzętu do swoich potrzeb. Należy również pamiętać, że wszystkie końcówki mają ściśle określoną prędkość obrotową i nie powinno się jej przekraczać, by uniknąć uszkodzenia płytki paznokcia.

Aby urządzenie było komfortowe w użytkowaniu, powinno być dodatkowo wyposażone w dobrze wyprofilowaną rączkę oraz głowicę Twist-Lock, umożliwiającą łatwą wymianę frezów (bez użycia siły).

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to urządzenie, które przyda się każdej osobie chcącej zadbać o swoje stopy i dłonie. Sprzęt jest niezbędnym wyposażeniem każdego salonu piękności, w którym wykonywane są zabiegi manicure i pedicure. Frezarka umożliwia nadanie paznokciom określonego kształtu, służy także do piłowania płytki i przygotowywania jej na dalsze etapy takie jak nakładanie topu, lakieru i ozdób. Z pomocą sprawnie działającej frezarki można też łatwo usunąć skórki, a także pozbyć się suchych miejsc na stopach czy wgniotek. To urządzenie jest niezastąpione, kiedy chcemy szybko i bezpiecznie pozbyć się resztek manicure i żelu. Ściąganie hybryd tym sposobem zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż korzystanie z acetonu.

P2: Jaka moc frezarki do paznokci?

Od tego, jaką moc będzie miała frezarka do paznokci, zależy efektywność jej działania. Przyjmuje się, że modele przeznaczone do użytku domowego mają mniejszą moc niż te, które wykorzystuje się przy profesjonalnych zabiegach. Frezarka do paznokci powinna mieć moc co najmniej 40 W. To zagwarantuje nam wygodną i stosunkowo szybką pracę. Jeśli ten parametr będzie większy, będzie to dodatkowy atut. Pamiętajmy jednak, że osoby bez doświadczenia mogą mieć obawy przed używaniem tak szybko działającego urządzenia. Modele profesjonalne mają moc ok. 100 W do nawet 200 W. Są one wybierane przez osoby zawodowo zajmujące się stylizacją paznokci.

 

P3: Frezarka do paznokci – jakie frezy do czego?

Każda frezarka do paznokci ma możliwość wymiany frezów. Na rynku tych akcesoriów jest bardzo dużo, jednak nie każdy wie, do czego konkretnie służą. Można wybrać frez stalowy, na który nakłada się kapturki, tulejki czy nakładki o różnej gradacji. Tego typu frez jest niezastąpiony do obrabiania masy akrylowej i żelu, ale może też posłużyć do matowienia płytki paznokcia. Za pomocą frezu stalowego z kapturkiem można usunąć zrogowaciały naskórek, a to przydaje się szczególnie podczas zabiegu pielęgnacji stóp, czyli pedicure. Frezy typu stożki są wykorzystywane do nadawania kształtu paznokciom żelowym i akrylowym, za ich pomocą można też zmatowić płytkę paznokcia. Frez w kształcie szpica przydaje się do zdejmowania ozdób i innych czynności wykonywanych w związku ze stylizacją paznokci.

 

P4: Co zamiast frezarki do paznokci?

Nie każdy chce od razu inwestować we frezarkę do paznokci i w związku z tym konsumenci często zadają pytanie, czym ją zastąpić. Na początku przy stylizacji paznokci można wykorzystać zwykły pilnik. Najlepiej wybierać akcesoria papierowe, ponieważ są one bardziej delikatne, a tym samym bezpieczniejsze w użyciu niż pilniki metalowe. W sklepach można kupić zestaw jednorazowych pilników, które dają gwarancję maksymalnej higieny w trakcie przeprowadzania zabiegu. W celu usunięcia zrogowaciałego naskórka ze stóp można używać zwykłej tarki. 

P5: Ile kosztuje frezarka do paznokci?

To, ile zapłacimy za frezarkę do paznokci, zależy głównie od tego, czy kupujemy model profesjonalny czy przeznaczony do domowego użytku. Jeśli chodzi o sprzęt do salonów, trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 500 zł wzwyż. Cena jest wyższa, jeśli w zestawie znajduje się sporo akcesoriów. W przypadku frezarek przeznaczonych do domowego zastosowania koszty zakupy są zdecydowanie niższe. Z powodzeniem można znaleźć w sklepach modele za ok. 100 zł, ale też nieco droższe, które spełnią oczekiwania bardziej wymagających użytkowników.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Frezarka do paznokci 40w

Frezarka do paznokci hybryda

Lampy uv do paznokci ranking

Jakie cążki do skórek kupić?

Najlepsze nożyczki do paznokci 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

AEG MPS 4920

 

Frezarka AEG MPS 4920 to łatwe w obsłudze urządzenie, które ułatwi Ci wykonanie manicure i pedicure. W zestawie oprócz rączki z wbudowanym silnikiem są różne nasadki – 2 polerujące, do zrogowaciałego naskórka, stożek piłujący duży, 2 pilniki i 2 małe stożki piłujące. Poza tym znajdziesz tutaj również szczoteczkę do paznokci i pałeczkę do usuwania skórek.

Urządzenie ma 4 stopniową regulację pracy oraz bieg lewo i prawo. W ten sposób dostosujesz je do własnych potrzeb. Dzięki temu, że model ten jest zasilany akumulatorowo-sieciowo, jego użytkowanie będzie bardziej komfortowe. Prezentowany wariant ma system kontroli stanu naładowania.

W zestawie znajduje się praktyczne pudełeczko do przechowywania. Jeśli chodzi o zasilanie, to urządzenie ma akumulator 2,4 V, 600 mA/h. Konsumentki doceniły fakt, że prezentowana frezarka jest łatwa w użyciu, a poza tym zestaw zawiera wszystko to, co jest potrzebne do wykonania pełnego manicure i pedicure.

Frezarka AEG MPS 4920 to łatwe w obsłudze urządzenie. Praca z nim jest przyjemna i szybka. Co istotne, szybko daje widoczne efekty. Konsumenci potwierdzają, że sprzęt ten jest bardzo solidny. To wyjątkowo dobra frezarka do paznokci do 100 zł.

 

Zalety

Zawartość zestawu: Jest to niezwykle funkcjonalny komplet, który zawiera różne nasadki, w tym polerujące, spiłowujące, stożkowe oraz dwa pilniki. Dodatkowo w zestawie znajdziemy pałeczkę do usuwania skórek i szczoteczkę do paznokci.

Regulacja: Urządzenie ma system regulacji na 4 stopniach oraz zmianę biegu w lewo lub w prawo. W ten sposób bez problemu dostosujemy sprzęt do naszych potrzeb.

Łatwość użycia: Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt bardzo pozytywnie oceniają jego prosty system obsługi.

 

Wady

Nieodpowiedni do twardych paznokci: Jak zauważają użytkownicy frezarki, nie jest ona odpowiednia do twardych paznokci.

 

 

Basic Power

 

Frezarka do paznokci Basic Power zapewni Ci komfortową, wydajną pracę. Jest to wysoce bezawaryjny sprzęt, który ma łatwy system obsługi. Jego głowica ma moc 5,71 MNm, co pozwala na uzyskanie pełnej moc przy minimalnych obrotach. Jest to bardzo cichy sprzęt, którego głowica jest bardzo stabilna, a jej drgania zminimalizowane.

Jednocześnie jest bardzo elegancki – dostępny jest w kilku, metalicznych kolorach, a każdy z nich będzie stanowił ozdobę gabinetu kosmetycznego, ale przede wszystkim praktyczne narzędzie. Zestaw zawiera: głowicę i bazę, a także pedał nożny do obsługi sprzętu i podstawkę pod głowicę. Ma ergonomiczną obudowę, a dzięki temu, że głowica waży zaledwie 160 g, praca z takim sprzętem jest niezwykle przyjemna.

Urządzenie ma bazę o wadze 882 g, gdzie reguluje się obroty. Możliwe są obroty prawe i lewe, a ich płynna regulacja odbywa się w zakresie 0-20 tys. Średnica frezów wynosi 2.32. Kosmetyczki, które wybrały ten model do swojego salonu podkreślają, że jest to bardzo solidny, wydajny sprzęt, a do tego wysoce bezawaryjny.

 

 

Bausch Profi 0360

 

Bausch Frezarka Profi 0360 do zabiegów manicure, pedicure to model zamykający nasz ranking frezarek do paznokci. Jest odpowiedni do stylizacji paznokci również metodą żelową i akrylową. Zestaw zawiera solidne urządzenie wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Sprzedawany jest w komplecie z 12 wymiennymi końcówkami.

Frezarka ma dwa kierunki obrotu – w prawo i w lewo – z prędkością od 5000 do 13500 obrotów na minutę. Silnik chłodzony powietrzem o mocy 120 W zapewnia wydajną, cichą pracę. Komplet zawiera: dwie frezarki kamienne, cztery frezy diamentowe oraz jeden frez filcowy, a także jedną nasadkę gumową i aż pięć kapturków ściernych o różnej ziarnistości.

Całość zapakowana jest w eleganckie pudełko. Stanowi bardzo wydajną, łatwą w obsłudze propozycję do użytku prywatnego, ale również w salonach kosmetycznych, zwłaszcza tych mobilnych. Produkt uważany jest za bardzo solidny i wydajny.

 

 

Beurer MP 41 to frezarka do paznokci, która znalazła się na 1. miejscu w naszym zestawieniu. Sporo konsumentów może zastanawiać się, dlaczego to właśnie ten sprzęt jest według nas najlepszy. Do takich wniosków doszliśmy po przeczytaniu wielu recenzji na temat różnych urządzeń. Rekomendowany przez nas model był najczęściej polecany przez Internautów. Jest to dowód na to, że jakość jego wykonania i efektywność działania utrzymują się na bardzo dobrym poziomie. Frezarka może być z powodzeniem użytkowana przez diabetyków, co jest dodatkową zaletą. Model wyposażono w lampkę LED ułatwiającą precyzyjne przeprowadzenie zabiegu manicure i pedicure. W zestawie znajdują się różne akcesoria, w tym praktyczne etui do przechowywania produktu. Kolejnym, godnym uwagi sprzętem jest Bausch Profi 0360. Ta frezarka do paznokci ma wytrzymałą obudowę, która nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury. Głowica nie nagrzewa się zbyt szybko, dzięki czemu nie ma obaw o to, że będziemy musieli przerywać pracę i czekać, aż sprzęt ostygnie.

 

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?

 

Zdaniem wielu osób dłonie są oznaką zadbanego człowieka. Dlatego wielu z nas często udaje się do kosmetyczki, aby dbać o nienaganny wygląd naszych paznokci. Niestety, napięty grafik nie zawsze nam na to pozwala, dlatego warto pomyśleć o zakupieniu domowego sprzętu do robienia manicure i pedicure. Jest to jednak dość specyficzna aparatura i nie każdy wie, jak dokonać właściwego zakupu. Z tego powodu, polecamy Ci lekturę naszego poradnika, w którym zaprezentujemy różne typu elementy, a także podpowiemy Ci, jak powinny wyglądać najlepsze frezarki do paznokci. Na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z dokładnie opisanymi dwoma modelami.

Na rynku istnieje wiele pilników do paznokci, jednak nie są one w stanie zaoferować Ci precyzyjnej pomocy w pielęgnacji paznokci. Z tego powodu niezbędny jest zakup osobnego urządzenia do pielęgnacji tej części ciała. Nie było by to jednak możliwe bez odpowiedniego zestawu końcówek. Najlepsza frezarka do paznokci w 2021 roku posiada frezy do wykonania różnych zabiegów

Podstawowym elementem jest stalowy nośnik, na który nakładamy wszystkie końcówki. To dzięki nim będziemy mogli nie tylko wymodelować nasze paznokcie, ale również usunąć zrogowaciały naskórek. Wiedz jednak, że większość końcówek jest jednorazowa i w niedługim czasie będziesz musiał zakupić nowe modele. Na wstępie chcemy zaznaczyć, że najlepszą inwestycją są produkty o uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu mieszczą się na każdym nośniku.

Pierwszym typem nakładek są produkty w kształcie cylindra, które pomogą nam nadać elegancki kształt naszym paznokciom. Ich dobrze wyprofilowany kształt sprawia, że łuk płytki przybierze kształt eleganckiego C. Warto upewnić się, że elementy tego typu wykonano z dobrej jakości stali, dzięki czemu końcówka nie złamie się. A następnie element obsypano kruszywem diamentowo-szafirowym, który gwarantuje dobry efekt.

Drugim modelem jest stożek wąski, który również wykonuje się z kruszywa diamentowo-szafirowego. Model ten służy do manicure i pozwala na odpowiednie modelowanie paznokcia, tak by kształtem przypominał stożek. Dodatkowo, ten produkt może być używany do pracy na płytce pokrytej lakierem żelowym lub akrylowym. Ponadto końcówka dobrze się spisze przy oprawianiu skórek wokół paznokcia czy osiągnięciu matowego efektu. Ze względu na dużą ziarnistość, model dobrze się spisze przy mocno zrogowaciałam paznokciu.

Kolejny typ końcówki jest wykonany z diamentu i nazywany jest wrzecionem lub stożkiem okrągłym. Ze względu na dużą twardość, model ten nadaje się do zeszlifowywania pozostawionych fragmentów żelu lub akrylu. Poza tym niewielka końcówka pomaga przy pracach stylizacyjnych.

Jednak najbardziej dokładną końcówką jest model diamentowy, który kształtem przypomina igłę. Z jego pomocą w krótkim czasie pozbędziesz się resztek lakieru żelowego lub akrylowego. Poza tym produkt pozwoli usuwać punktowo nieudane ozdoby.

 

Frezarki do paznokci – ranking

 

Beurer MP 41

 

Poszukując nowoczesnej i bardzo wydajnej frezarki do paznokci, polecamy Ci zastanowić się nad modelem Beurer MP 41. Prezentowany model to nowoczesny zestaw do manicure i pedicure, który pomoże Ci odpowiednio zadbać o paznokcie.

Oferowany zestaw zawiera wszystkie niezbędne końcówki, czyli stożkową sztafirowaną (drobno i gruboziarnisty), filcowaną, frez walcowy oraz tarczę sztafirowaną. Wszystkie te elementy pozwolą Ci łatwo i sprawnie usunąć zrogowaciały naskórek w okolicy paznokcia oraz dobrze wyprofilować płytkę wedle Twojego uznania. Warto dodać, że wszystkie elementy są w pełni bezpieczne i hipoalergiczne, a do tego mogą być użytkowane przez cukrzyków. Wszystkie nakładki mają rozmiar uniwersalny, zatem bez trudu przymocujemy je do urządzenia. Do atutu urządzenia należy zaliczyć wydajną pracę i możliwość wybrania jednego z 2 trybów pracy. Poza tym zasilanie sieciowe zapewnia odpowiednią moc.

Zdaniem konsumentów prezentowany model to ergonomiczna frezarka do paznokci w dobrej cenie, która gwarantuje łatwe użytkowanie. Dzięki dobrze wyprofilowanej rękojeści nawigowanie po powierzchni płytki jest bardzo proste.

Beurer MP 41 to bardzo dobra frezarka do paznokci do 150 zł. Moc urządzenia jest równa 7,5 W.  Prędkość pracy wynosi 3800 obr./min.

Zalety
Odpowiedni dla diabetyków:

Zastosowane w sprzęcie końcówki są odpowiednie dla diabetyków, co zwiększa krąg osób, które mogą korzystać z tej frezarki do paznokci. To sprawia, że jest ona uniwersalna.

Lampka LED:

Urządzenie wyposażono w odpowiednio mocną lampkę LED, która skutecznie oświetla obszar pracy. Tym samym osobie wykonującej zabieg manicure łatwiej zachować precyzję.

Przeznaczenie:

Producent Beurer MP 41 wskazuje, że sprzęt jest odpowiedni dla użytkowników niemających doświadczenia w obsłudze frezarki do paznokci. Model doceniają także osoby od dawna korzystające z tego typu urządzeń.

Obudowa:

Jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra, na co wskazuje fakt, że nie nagrzewa się ona zbyt mocno w trakcie pracy. Jest to dowód na to, że materiał wykonania nie jest podatny na działanie wysokiej temperatury.

Solidne etui:

W zestawie znajduje się starannie zrobione etui przystosowane do przechowywania sprzętu i akcesoriów.

Wady
Mocowanie końcówek:

Pewna grupa użytkowników przyznaje, że końcówki mogłyby być solidniej przymocowane do podstawy.

 

 

Bausch Profi 0360

 

Jeśli chcesz właściwie zadbać o swoje paznokcie, polecamy Ci zestaw Bausch Profi 0360. Jest to wysokiej jakości frezarka do paznokci, która pozwoli Ci usunąć resztki lakieru oraz odpowiednio wymodelować kształt płytki. Sprzęt dedykowany jest zarówno do manicure, jak i pedicure, bowiem bez problemu poradzi sobie z usuwaniem zgrubiałego naskórka wokół każdego paznokcia.

Zestaw najczęściej używany jest do stylizacji płytek metodą żelową oraz akrylową. Maszynka posiada moc 120 W, co gwarantuje wydajną pracę. Wiedz jednak, że silnik pracuje dość cicho, zatem nie będzie Cię rozpraszał, ani przeszkadzał innym domownikom. Poza tym ten element konstrukcji chłodzony jest powietrzem, więc nie musisz się obawiać o przegrzanie.  Dodatkowo masz możliwość regulowania prędkości pracy między 5000, a 13500 obrotami na minutę. Zatem bez problemu dostosujesz tryb pracy do grubości paznokcia. Zestaw składa się z 2 frezerów kamiennych, 4 modeli diamentowych, 1 freza filcowego oraz jednej nasadki gumowej. Dodatkowo otrzymamy przy zakupie 5 kapturków ściernych o różnej ziarnistości.

Zdaniem konsumentów prezentowany model jest bardzo wydajny oraz bezpieczny w użytkowaniu. Każdy element został dokładnie przetestowany, więc nie musisz obawiać się infekcji.

Frezarka do paznokci Bausch Profi 0360 ma moc równą 110 W. Prędkość urządzenia wynosi do 13 500 obr./min.

Zalety
Akcesoria:

W komplecie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów: 2 frezy kamienne, frez filcowy, 4 frezy diamentowe, gumowa nasadka i 5 kapturków ściernych.

Nie nagrzewa się:

Urządzenie nie nagrzewa się szybko w trakcie pracy, co potwierdza test frezarek do paznokci.

Do manicure i pedicure:

Sprzęt jest przystosowany zarówno do wykonywania manicure, jak i pedicure. Co więcej, z frezarki mogą korzystać osoby wykonujące stylizację paznokci metodą akrylową czy żelową.

Wytrzymałe etui:

Kupując model Bausch Profi 0360 otrzymujemy w komplecie etui. Jest ono zrobione z mocnych materiałów i swoim kształtem przypomina walizkę, a odpowiednio duży uchwyt ułatwia przenoszenie.

Wady
Tylko dla profesjonalistek:

Niektórzy kupujący są zdania, że urządzenie jest odpowiednie tylko dla osób mających duże doświadczenie w jego obsłudze.

 

 

Neonail Marathon 3 Champion

 

Konsumenci polecają frezarkę do paznokci Neonail Marathon 3 Champion. Jest to urządzenie dostosowane zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Cena produktu jest stosunkowo wysoka, ale mimo to cieszy się on dużą popularnością wśród kupujących. Ma to związek z tym, że sprzęt działa efektywnie i jest łatwy w obsłudze.

Wymiary głowicy to: 15,3 cm x 2,8 cm, a bazy: 11,8 cm x 15,6 cm x 7,8 cm. Model waży niecałe 1,5 kg. Prędkość pracy można regulować w zakresie od 0 do 30 000 obr./min. Parametr ten można ustawić korzystając z pokrętła, które znajduje się na bazie lub z dołączonego do zestawu pedału nożnego.

Po przeczytaniu opinii na temat frezarki do paznokci Neonail Marathon 3 Champion można stwierdzić, że jest to dobrej jakości sprzęt gwarantujący zadowalające efekty pracy. Model ma lekką głowicę, którą łatwo się manewruje.

Neonail Marathon 3 Champion to frezarka do paznokci o mocy 45 W. Wymiary bazy są następujące: 11,8 cm x 15,6 cm x 7,8 cm.

Zalety
Pedał nożny:

Sterowanie urządzeniem może odbywać się za pomocą pedału nożnego. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie mamy wolnej dłoni (np. w trakcie wykonywania pedicure).

Łatwa regulacja obrotów:

Użytkownik może swobodnie ustawiać prędkość obrotów. Zakres regulacji wynosi od 0 do 30 000 obr./min.

Podstawka pod głowicę:

W opakowaniu znajduje się dobrze wyprofilowana podstawka pod głowicę. Przerywając na chwilę pracę nie musimy się zastanawiać, gdzie odłożyć sprzęt. Ustawiona na podstawce głowica jest stabilna.

Wady
Podatność na zarysowania:

Zdaniem niektórych konsumentów użyte do wykonania obudowy materiały nie są najlepszej jakości, dlatego na powierzchni sprzętu szybko można zauważyć pierwsze zarysowania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 year ago

Najpierw piszecie że najważniejsza to moc. Minimum 40W. Wasz wybór to Bauer mp62 , która ma mocy 10W i obroty do 5 tys. Dziwny wybór.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Robert

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W naszym rankingu prezentujemy produkty najbardziej popularne wśród konsumentów, które nie muszą się pokrywać z ogólnymi zaleceniami związanymi z parametrami produktów.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

olga
olga
5 months ago

W artykule jest mowa o prędkości obrotowej – najbardziej optymalną wartością będzie 20000-30000 obrotów na minutę – a frezarka najbardziej polecana ma … Prędkość obrotowa frezarki może wynosić od 2000 obr/min do 5400 obr/min. Co najmniej niezrozumiałe zestawienie dla mnie.

Zespół NR
Admin
5 months ago
Reply to  olga

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W poradniku prezentujemy ogólne zalecenia i warianty produktów, natomiast w rankingu znajdują się zazwyczaj produkty, które są najbardziej popularne wśród konsumentów. Zdarza się, że nie właściwości produktów popularnych wśród kupujących nie pokrywają się z ogólnymi zaleceniami, tak też jest w tym przypadku.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir