Ranking 5 najlepszych wycieraczek pior w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pióra wycieraczek – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W poszukiwaniu tych idealnych piór wycieraczek przeczytaliśmy wiele komentarzy i doszliśmy do wniosku, że Bosch 3 397 007 187 A187S to jeden z najlepszych produktów tego typu. Prezentowane wycieraczki nie generują dużego hałasu, gdyż piórka dobrze przylegają do przedniej szyby. Produkt gwarantuje nam widoczność nawet w przypadku dużych opadów deszczu oraz gradu. Szybka jazda również nie jest problemem – wycieraczki działają prawidłowo. Mocowania akcesorium są bardzo stabilne i dlatego piórka samoistnie się nie odczepiają. Montaż przebiega bardzo szybko, więc jeżeli chcemy przenieść wycieraczki do innego pojazdu, to zajmie nam to jedynie kilka minut. Na drugim miejscu znajduje się Bosch A936S 3 397 118 936. Jest to produkt, który zimą nie pokrywa się lodem. Jest to według kierowców jego największa zaleta. Oprócz tego model dobrze przylega do przedniej szyby, dzięki czemu nie generuje szumów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zimą wycieraczki nie pokrywają się lodem i dlatego zaoszczędzimy czas przed wyjazdem do pracy, ponieważ nie musimy skrobać z nich lodu. Kształt prezentowanego produktu dopasowuje się do danej szyby i dlatego też możliwe jest szybkie zebranie zanieczyszczeń oraz wody, co poprawia widoczność.

Wady

Niektórzy użytkownicy donoszą, że po kilku miesiącach użytkowania prezentowanych piórek na szybach pozostają nieestetyczne smugi. . Zmusza to kierowców do częstszego czyszczenia szyby, aby nie stracić dobrej widoczności.

Podsumowanie

Prezentowane pióra wycieraczek skutecznie pozbywają się nadmiaru wody np. podczas dużych opadów deszczu. Model dobrze przylega do szyby, dzięki czemu wszystkie zanieczyszczenia znikają po jednym przejeździe. Warto dodać, że produkt ma solidne mocowania.

Drugi wybór

Zalety

Opisywane pióra wycieraczek mają smukły kształt, dzięki czemu estetycznie się prezentują. Model nie wypada z mocowań, ponieważ są bardzo solidne. Jeżeli chodzi o generowanie szumów, to dzięki odpowiedniemu naciskowi wycieraczki są bardzo ciche.

Wady

Według niektórych kierowców po pewnym czasie użytkowania wycieraczki mogą nie być aż tak skuteczne, jak na samym początku. Dlatego, aby pozbyć się zaschniętego brudu będziemy potrzebować kilku przetarć.

Podsumowanie

Wycieraczki zostały wykonane z kauczuku oraz z gumy. Jest to cichy produkt, który już za jednym przetarciem pozbywa się nadmiaru deszczu z szyby. Dzięki temu nasza widoczność się nie zmienia i nie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo podczas prowadzenia auta.

Rozważ też

Zalety

Są to wycieraczki płaskie, wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Mają bardzo dobre właściwości aerodynamiczne oraz akustyczne. Zapewniają dużą wydajność (wystarczają na pół roku intensywnego użytkowania) oraz jakość pracy. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu optymalnego oraz regularnego nacisku wzdłuż pióra. Płaski kształt oraz prosta linia sprawiają, że wycieraczki są prawie niewidoczne, co sprawia, że zwiększa się widoczność kierowcy.

Wady

Po pewnym czasie użytkowania produktu, na szybach samochodu tworzą się smugi, które spowodowane są ruchami wycieraczki samochodowej.

Podsumowanie

Wycieraczki przeznaczone są do dwóch typów samochodów: Citroena C4 Picasso 2008 oraz Citroen C4 Grand Picasso 2008. Są one bezprzegłubowe. Wyróżniają się płaską konstrukcją.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie pióro wycieraczki kupić?

 

Kiedy zamontowane w naszym samochodzie pióra wycieraczek się zużyją, trzeba jak najszybciej wymienić je na nowe. Inaczej podróż przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych okaże się bardzo trudna. Ograniczona widoczność przez źle wytartą szybę zwiększa ryzyko wypadku. Dowiedz się, jakie pióro wycieraczki wybrać, żeby pasowało do modelu auta. Wszystkie potrzebne na ten temat informacje znalazły się w tym poradniku.

 

 

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje piór wycieraczek samochodowych – klasyczne oraz płaskie. Te pierwsze mają metalowy szkielet, w którym osadzona jest gumowa część odpowiadająca za wycieranie szyby. Rolą stelaża jest dociskanie pióra, żeby dokładnie zbierało wodę i śnieg. Modele płaskie, inaczej bezprzegubowe, są pozbawione szkieletu. To powoduje, że musimy zamontować pióro bezpośrednio w ramieniu wycieraczki. Takie produkty powstają ze sprężystych materiałów, w ich przypadku nie trzeba regulować siły nacisku na szybę. Płaskie pióra nie nadają się do montażu w autach, w których ramiona wycieraczek mają słabą sprężynę. Wszystko przez to, że produkt nie będzie dobrze przylegał do szyby i nie oczyści jej tak, jak powinien.

Oba rodzaje piór mają swoje zalety. O tych płaskich często mówi się, że powodują mniejszy opór powietrza i mają lepsze właściwości aerodynamiczne. Ponadto modele pozbawione metalowego przegubu są odporne na rdzę i dobrze trzymają się szyby (nawet podczas silnych podmuchów wiatru i jazdy z bardzo dużą prędkością). Niemniej jednak klasyczne pióra znacznie lepiej sprawdzają się podczas intensywnych opadów śniegu, a poza tym można je łatwo dopasować do samochodów z mocno wygiętą przednią szybą.

 

Rozmiar

W sklepach dostępne są zestawy piór przystosowane do montażu w konkretnych modelach aut. Jeśli wolimy sami skompletować odpowiadające naszym preferencjom produkty, musimy dokładnie sprawdzić ich rozmiar. Zazwyczaj jest tak, że lewe pióro (a więc to od strony kierowcy) jest nieco dłuższe niż prawe i nie możemy o tym zapomnieć. Długość takich produktów podawana jest w centymetrach lub calach, w zależności od producenta.

 

Uchwyt

Uchwyt to bardzo ważny element piór, ponieważ pełni funkcję adaptera pozwalającego na założenie produktu na ramię wycieraczki. Większość modeli można dopasować niemal do każdego samochodu z uwagi na uniwersalne uchwyty. Niektóre firmy specjalizują się jednak w produkcji piór z systemem zapięcia przystosowanym do ściśle określonych pojazdów. Należy więc upewnić się, że nie będziemy mieć żadnych problemów z montażem produktu.

 

Hałas

Wycieranie szyby podczas jazdy z bardzo dużą prędkością może przyczyniać się do powstawania hałasu. Możemy jednak tego uniknąć. Najlepsze pióro wycieraczki ma niewielką powierzchnię wystawioną na działanie pędu powietrza, dlatego możemy bez przeszkód czyścić przednią szybę w każdych warunkach, nie zwracając uwagi na to, jak szybko jedziemy. Dobrze wyprofilowany produkt nie hałasuje i nie piszczy, dlatego nie powinniśmy narzekać na komfort jazdy.

 

Zabezpieczenie przed rdzą

Osoby kupujące modele klasyczne muszą upewnić się, że przeguby zostały zabezpieczone przed rdzą. Takie pióra powinny być ocynkowane i pokryte dodatkowo kilkoma warstwami lakieru oraz specjalnego proszku poliestrowego. To zapewnia ochronę przed korozją wszystkim metalowym elementom, nawet jeśli regularnie będą narażane na działanie wody.

Przyleganie do szyby

Według konsumentów to, jakie pióro wycieraczki jest najlepsze, zależy od stopnia przylegania do szyby. Starajmy się znaleźć taki produkt, który jest odpowiednio sztywny, ma precyzyjnie ściętą krawędź, a ponadto równomiernie naciska na przecieraną powierzchnię. Na szybie nie mogą powstawać smugi, gdyż to ograniczy nam widoczność.

 

Materiał wykonania

Niezwykle ważne jest to, czy guma, z którego powstało pióro, jest dobrej jakości. Najtrwalsze są produkty wykonane z materiału naturalnego. Modele syntetyczne są tańsze, ale też szybciej się zużywają, dlatego trzeba je częściej wymieniać.

 

Pióra wycieraczek w dobrych cenach

Pióra wycieraczek mało znanych marek kosztują mniej niż 30 zł, jednak mogą okazać się niezbyt trwałe. Lepiej więc zainwestować w droższy model, najlepiej oferowany przez renomowanego producenta. To zwykle wydatek rzędu 80 zł (za komplet 2 sztuk). Na piórach wycieraczek nie powinniśmy oszczędzać, szczególnie gdy samochodem jeździmy codziennie. To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo na drodze – zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu.

 

 

5 najlepszych wycieraczek pior. Opinie w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy również ranking piór wycieraczek, w którym znalazły się opisy kilku produktów, wybranych przez Internautów.

 

1. Pióro wycieraczki Bosch 3 397 007 187 A187S

 

Pióra Bosch 3 397 007 187 A187S to pióra wycieraczek, które mają dobrze wyprofilowany kształt. W rezultacie bardzo skutecznie oczyszczają szyby, co sprawia, że nasza widoczność jest od razu poprawiona. Piórka bardzo dobrze sprawdzają się nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych takich jak grad oraz mocny deszcz.

Zimą wycieraczki na połączeniach  nie pokrywają się lodem, dzięki czemu nie stracimy zbyt wiele czasu, aby je wyczyścić. Poza tym piórka nie generują dużego hałasu –  zostały one specjalnie skonstruowane w taki sposób, aby pęd powietrza był ograniczony. Połączenie wycieraczki jest wtykane, dzięki czemu wymiana piórka przebiega bardzo szybko.

Wycieraczki wyglądają estetycznie i pasują do kształtu przedniej szyby samochodu. Ich mocowania są bardzo solidne. Kierowcy zauważyli, że nawet przy bardzo dużych prędkościach opisywane piórka działają skutecznie. Według wielu osób prezentowany produkt znacznie poprawia widoczność w ekstremalnych warunkach.

Bosch 3 397 007 187 A187S to zestaw 2 piór wycieraczek o długości 60 cm i 45 cm. Model ma wbudowany aerodynamiczny spoiler.

Zalety
Czyszczenie bez smug:

Wycieraczki zapewniają idealnie czystą szybę samochodową i dobrą widoczność w trakcie jazdy.

Cicha praca:

Zarówno producent, jak i zadowoleni z zakupu konsumenci zapewniają, że sprzęt działa cicho. Podczas pracy wycieraczki nie skrzypią, co mogłoby odwracać naszą uwagę od tego, co dzieje się na drodze.

Uniwersalność:

Model jest odpowiedni do różnego rodzaju samochodów. Z tego też względu zyskał miano uniwersalnego.

Dopasowanie do krzywizny szyby:

Wycieraczki są bardzo dobrze dopasowane do kształtu szyby. To przekłada się na dokładniejszą pracę, a tym samym większe zadowolenie z zakupu produktu.

Wysoka jakość:

Do produkcji modelu wykorzystano dobrej jakości materiały. Wycieraczki wykazują dużą odporność na brud, więc nie trzeba ich często wymieniać.

Wady
Montaż:

Osoby, które nigdy nie montowały wycieraczek, mogą mieć problem z instalacją modelu Bosch 3 397 007 187 A187S.

 

 

 

 

2. Bosch Pióra płaskie Aerotwin długość 600/475mm A936S 3 397 118 936

 

Bosch A936S 3 397 118 936 to wycieraczki, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale także skutecznie czyszczą przednią szybę. Charakteryzuje je prosty kształt oraz smukła konstrukcja, która dobrze się prezentuje. Wycieraczki równomiernie się zużywają, ponieważ ich docisk jest prawidłowy.

Prezentowany produkt nie generuje szumów, gdyż nacisk na szybę jest mocny. Dlatego też powietrze nie przepływa pod piórkami i nie usłyszymy typowych dla wycieraczek irytujących dźwięków. Szyna stabilizująca Evodium skutecznie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń, co poprawia naszą widoczność. Wszystko to dzięki dwóm różnym rodzajom gumy – twardej i miękkiej, które razem ściągają brud już za jednym przetarciem.

Zimą na wycieraczkach nie ma lodu, więc nie musimy się martwić, że nie będziemy mogli sobie poradzić z zamarzającymi piórkami. Z kolei solidne mocowania  sprawiają, że piórka trzymają się w odpowiednim miejscu. Kierowcy uważają, że jest to bardzo dobry sprzęt, który szybko oczyszcza całą powierzchnię przedniej szyby.

Wchodzące w skład zestawu Bosch A936S 3 397 118 936 pióra wycieraczek mają długość 60 cm i 47,5 cm. Produkt ma wbudowany spoiler.

Zalety
Skuteczne przy dużej prędkości:

Jak zapewnia producent, pióra wycieraczek są skuteczne nawet przy dużej prędkości. To gwarantuje dobrą widoczność niezależnie od panujących na zewnątrz warunków i tym samym zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Szyna stabilizująca:

Model wyposażono w szynę stabilizującą Evodium, która dobrze spisuje się także zimą. Na jej powierzchni nie tworzy się lód, więc przygotowanie samochodu do jazdy nie zabiera dużo czasu.

Prosty montaż:

Dużym atutem jest to, że montaż wycieraczek nie jest skomplikowany. W Internecie dostępne są także darmowe filmiki instruktażowe, z których można skorzystać w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z instalacją.

Elegancki design:

Do ładnych modeli można zaliczyć wycieraczki Bosch A936S 3 397 118 936. Między innymi z tego powodu cieszą się one dużą popularnością.

Wady
Głośność pracy:

Czasami model generuje nieprzyjemny hałas w trakcie pracy, jednak nie trwa to zbyt długo.

 

 

 

 

3. Zestaw Przednich Wycieraczek Brytyjskiej HQ Automotive Citroen C4 GRAND PICASSO 2008

 

Zestaw przednich wycieraczek brytyjskiej firmy HQ Automotive przeznaczony jest do dwóch modeli aut: Citroen C4 GRAND PICASSO 2008 oraz Citroen C4 PICASSO 2008. Prezentowane przez nas wycieraczki należą do grupy płaskich. Dzięki temu aerodynamika produktu jest bardzo intensywna. 

W konstrukcji produktu zastosowane są sprężyste szyny wtopione w gumę, które sprawiają, że każdy ruch wycieraczek jest bardzo płynny. Prezentowane przez nas wycieraczki wyróżniają się także wyższą odpornością na panowanie niskich temperatur, co jest szczególnie przydatne w sezonie jesienno-zimowym. Model, nawet przy bardzo dużych mrozach, możemy z łatwością oderwać od szyby.

Konsumenci są zadowoleni z podjętej decyzji zakupowej. Według nich model bardzo dobrze oczyszcza szybę z kropel deszczu oraz innych zanieczyszczeń, które mogą pogarszać pole widzenia. Ponadto płaskie wycieraczki są w stanie bardzo skutecznie stłumić szum powietrza.

Zestaw przednich wycieraczek brytyjskiej firmy HQ Automotive Citroen C4 GRAND PICASSO 2008 składa się z dwóch elementów: Pióra pasażera oraz pióra kierowcy. Są to wycieraczki płaskie. Zapewniają bardzo dobre czyszczenie szyby, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Zalety
Rodzaj wycieraczek:

Są to wycieraczki płaskie. Dzięki temu podczas pracy nie zasłaniają trasy, na której musi skupić się osoba kierująca pojazdem.

Łatwy montaż:

Produkt jest bardzo łatwy w montażu. Każdy z nas bez większego problemu powinien poradzić sobie z tym zadaniem.

Odporność:

Produkt wyróżnia się dużą odpornością na działanie niskich temperatur.

Wady
Zastosowanie:

Produkt przeznaczony jest wyłącznie do Citroena C4 GRAND PICASSO oraz Citroena C4 PICASSO.

 

 

 

 

4. Pióro wycieraczki Denso DUR-060L

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najlepszych wycieraczek dostępnych na rynku – Denso DUR-060L. Prezentowany produkt został wykonany z mieszaniny kauczuku oraz tworzywa sztucznego. Połączenie tych dwóch materiałów sprawia, że piórko jest bardzo mocne i nie ulega uszkodzeniom zewnętrznym.

Opisywane wycieraczki bardzo dobrze sprawdzają się podczas ekstremalnych warunków pogodowych np.  opadów deszczu lub gradu. Model zapewnia nam stałą widoczność, więc jesteśmy bezpieczni na drodze. Oprócz tego montaż produktu jest bardzo łatwy. Wycieraczki możemy zamontować do różnego rodzaju samochodów i będą się trzymać tak samo solidnie. Model skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń z przedniej szyby. Dlatego ta część samochodu wygląda zawsze estetycznie, zupełnie tak samo, jak opisywana wycieraczka.

Należy również wspomnieć, co się dzieje z piórkami w czasie zimy. Metalowe oraz gumowe części nie pokrywają się lodem i dlatego nie musimy ich czyścić przed wyruszeniem do pracy, dlatego konsumenci są bardzo zadowoleni z kupna opisywanego modelu.

Pióro wycieraczki Denso DUR-060L ma długość równą 60 cm, a jego waga wynosi 318 g. Produkt ma czarny kolor.

Zalety
Obudowa:

Konsumenci zwracają uwagę na solidnie wykonaną obudowę. Ma ona matową powłokę, dlatego ładnie się prezentuje. Element ten wykazuje odporność na zarysowania.

Możliwość zakupu wersji pomniejszonej:

W ofercie producenta można znaleźć wycieraczki w wersji pomniejszonej. Są one przeznaczone do montażu na światłach mijania i zwiększają nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Cicha praca:

Model jest niemal bezgłośny w trakcie pracy, nawet w przypadku silnych opadów deszczu czy śniegu.

Wady
Smugi:

Po pewnym czasie użytkowania wycieraczki zaczynają nieco gorzej radzić sobie z usuwaniem smug z powierzchni szyby.

Konieczność zakupu 2 sztuk opakowania:

W kartonie znajduje się tylko jedna sztuka produktu. W efekcie konieczny jest zakup 2 opakowań Denso DUR-060L.

 

 

 

 

5. Valeo 575780 wycieraczka samochodowa płaska Multiconnection 350 mm

 

Wycieraczki Valeo 575780 oprócz gumy w składzie mają również domieszkę kauczuku. Dlatego piórka skutecznie zbierają z powierzchni szyby całą wodę, dzięki czemu nasza widoczność nie jest ani przez chwilę ograniczona. Wycieraczki nie mają typowego szkieletu, lecz za to mają metalowe listwy, które dopasowują się kształtem do każdej przedniej szyby. Dlatego możemy zamontować piórka na każdym samochodzie.

Kształt wycieraczek został skonstruowany w taki sposób, aby wszystkie zanieczyszczenia były jak najszybciej usunięte. Nie musisz się już więcej martwić o zaschnięty brud na szybie. Po kilku przetarciach szyba jest zupełnie czysta. Z kolei podczas opadów deszczu oraz gradu wycieraczki dostatecznie szybko usuwają wodę. Ich działania nie zakłóca nawet szybka jazda samochodem.

Wielu kierowców poleca prezentowany produkt, ponieważ są to dobre i tanie pióra wycieraczek, wybierane głównie ze względu na możliwość odpowiedniego dopasowania ich do różnego kształtu szyb przednich. Zaletą, o której często wspominają Internauci, jest również skuteczne usuwanie nadmiaru wody podczas opadów.

Valeo 575780 to dobre pióro wycieraczki do 20 zł. Długość modelu jest równa 350 g, a jego waga wynosi 130 g.

Zalety
Montaż:

Nie musisz się obawiać, że montaż wycieraczki okaże się trudny. Model jest instalowany za pomocą jednego kliknięcia (system Uni Click).

Cicha praca:

Pióro wycieraczki ma odpowiednio dobrany kształt, co przekłada się na mniejsze tarcie. W efekcie w trakcie pracy model nie generuje nieprzyjemnego hałasu.

Wady
Adaptery mocowań:

Użytkownicy twierdzą, że adaptery mocowań nie są wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów. Może się okazać, że elementy te stosunkowo szybko ulegną zniszczeniu.

Efektywność:

Nieliczne osoby wskazują, że w przypadku bardzo silnych opadów deszczu wycieraczki okazują się mało efektywne. Trzeba znacznie zmniejszyć prędkość jazdy, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Kiedy wymienić pióra wycieraczek?

 

Pióra wycieraczek są elementem, na który kierowcy zazwyczaj nie zwracają większej uwagi. Dopóki działają, nie są zbytnio doceniane i nic się z nimi nie robi. Jednak to właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnej wymianie sprawisz, że pióra wycieraczek nie tylko będą lepiej działać, ale również nie będą uszkadzać szyby.

 

 

Dlaczego należy dbać o wycieraczki?

Wycieraczki to element, który w trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg) pozwala na utrzymanie odpowiedniej widoczności. Jeżeli źle o nie dbamy, to możesz się spodziewać tego, że woda nie będzie zbyt dobrze zbierana z szyby, a widoczność bardzo ograniczona. Podczas kontroli policyjnej może się zdarzyć, że służba zainteresuje się wycieraczkami, a źle działające piórka mogą sprawić, że dostaniemy mandat. Dlatego warto o nie dbać oraz we właściwym czasie je wymieniać.

 

Czy powinniśmy czyścić wycieraczki?

Każde wycieraczki powinny być regularnie czyszczone. Z pewnością zastanawiasz się dlaczego, przecież na pierwszy rzut oka wycieraczki wyglądają na czyste. Jednak pod nimi często zbiera się błoto, bardzo małe kamyczki, części liści oraz gałązek, które mogą poważnie uszkodzić szybę samochodu. Po pewnym czasie użytkowania niewyczyszczonych wycieraczek można zauważyć na szybie maleńkie zarysowania, które z czasem mogą zamienić się w większe rysy. Z pewnością domyślasz się, że wtedy będzie konieczna wymiana całej szyby, co jest dość kosztowne. Jakie piórka wycieraczek są polecane? Wiele osób uważa, że są to takie modele, które można łatwo zdemontować.

 

Jak umyć piórka wycieraczek?

Mycie piórek wycieraczek jest bardzo łatwe. Na początku, dla wygody możesz odłączyć akcesorium. Możesz również delikatnie odchylić wycieraczki i wciąż trzymając jedną w ręku, zacząć myć. Przedtem musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, a jest to jedynie letnia woda, płyn do mycia naczyń oraz ściereczka, najlepiej wykonana z bawełny. Z pomocą takiego ekwipunku bez problemu dokładnie umyjesz całe wycieraczki i nie musisz się martwić, że będą one uszkadzać szybę samochodu. Samo czyszczenie nie zajmie dłużej niż 5 minut.

 

 

Czego należy się wystrzegać?

Mycie w myjni jest łatwe i pozwala oszczędzić dużo czasu. Powinieneś jednak w tym czasie bardzo uważać na wycieraczki. Są to bardzo delikatne elementy, a na skutek działania mocnego strumienia wody można je łatwo uszkodzić. Dlatego nie kieruj strumienia prosto na piórka. Oprócz tego pamiętaj też, aby po każdym myciu w myjni automatycznej usuwać z wycieraczek wosk, który może potem zostawiać na szybach smugi. Sprawdzaj też, czy w zbiorniku jest płyn do szyb. Jeżeli zajdzie potrzeba wytarcia szyb wycieraczkami, a Ty nie zaopatrzyłeś się w płyn, to możesz się spodziewać, że na szybach powstaną mikrouszkodzenia, które z czasem się powiększą. Nie bez znaczenia jest też to, jakiego płynu do wycieraczek używasz.

 

Jak często wymienia się piórka wycieraczek?

Wymiana piórek wycieraczek zależy od ich stanu. Jeżeli widzisz, że kolor akcesorium zblakł, a ono samo stały się postrzępione i nie wygląda już tak estetycznie, to nadszedł czas, aby je wymienić. Możesz też bacznie obserwować działanie wycieraczek. Jeżeli nie zbierają wody i płynu z szyby już tak efektywnie, to jest to dobry czas na wymianę. Producenci zaznaczają, że powinno się zmieniać wycieraczki mniej więcej co pół roku.

 

 

FAQ

 

P1: Kto wynalazł wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe prawdopodobnie zostały wynalezione przez Polaka Józefa Hofmanna. Choć patenty na ten wynalazek zostały przyznane kilku innym osobom, to jego uznaje się za jedną z pierwszych, które stworzyły ten produkt. Jego wycieraczki były wykorzystywane w fabryce Henry’ego Forda. Ciekawy jest fakt, że Hofmann z zawodu był pianistą, ale przypisuje mu się wiele innowacyjnych wynalazków. Drugą z osób uznawanych za twórcę prototypów współczesnych wycieraczek jest amerykańska kobieta biznesu i wynalazca, Mary Anderson. Otrzymała ona patent na swój produkt w 1903 roku. Początkowo nazwała swój pomysł urządzeniem do czyszczenia szyb. Stworzyła go po tym, jak w podczas nowojorskiej zimy zauważyła, że większość osób czyści swój samochody rękami.  

P2: Jak działają wycieraczki samochodowe?

Działanie wycieraczek samochodowych jest bardzo proste i skuteczne. Możemy wyróżnić trzy rodzaje wycieraczek: szkieletowe, które dociskając pióro do szyby, zbierają wodę, sama konstrukcja odstaje nieznacznie od powierzchni samochodu; bezszkieletowe, w których ramię i pióro stanowią jedną część, a całość zmniejsza opór powietrza i poprawia komfort jazdy; hybrydowe, łączące cechy dwóch pozostałych, o płaskim wykończeniu i oddzielnych częściach. Praca wycieraczek jest powiązana z układem spryskiwania szyb. Wprawiane są w ruch za pomocą dźwigni umieszczonej wewnątrz samochodu. Wykonując półkoliste ruchy, zbierają nadmiar wody z szyby, aby poprawić widoczność w czasie ciężkich warunków atmosferycznych, takich jak deszcze czy śnieg. Niektóre modele aut wyposażone są w czujnik, który sam uruchamia wycieraczki, gdy wyczuje krople wody.

 

P3: Jak wyczyścić wycieraczki samochodowe?

Po ulewnych deszczach i jeździe po błotnistej nawierzchni, wycieraczki bardzo często zostawiają nieestetyczne smugi, które dodatkowo zakłócają widoczność. Umycie ich jest bardzo proste i wymaga jedynie kilku minut, czystej ściereczki i wody. Można dodać także delikatny środek do czyszczenia, mydło lub płyn do naczyń. Wycieraczkę należy delikatnie podnieść i przecierać mokrą szmatką, aż zniknie cały brud, a po przejechaniu ściereczką, nie zostaną na niej żadne plamy. Podobnie czyści się tylną wycieraczkę. Warto jednak pamiętać, że korzystne jest także umycie całej szyby, aby praca nie okazała się niepotrzebna, przez brudną powierzchnię, na której pracują wycieraczki.

 

P4: Jak wymienić pióra wycieraczek?

Wymiana piór wycieraczek, zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu jest bardzo łatwa. Wystarczy jedynie podnieść ramiona do pozycji pionowej. Następnie należy nacisnąć zatrzask, umiejscowiony na spodzie wycieraczki. Potem można przesunąć ją w dół ramienia, w ten sposób ją zdejmując. Kolejnym krokiem jest umieszczenie plastikowego adaptera, bez dociskania go do końca. Wycieraczkę wkłada się do wspomnianego adaptera i przesuwa w górę ramienia. Kiedy usłyszysz charakterystyczny dźwięk kliknięcia, oznacza to, że wycieraczka jest osadzona na miejscu. Podczas całego procesu trzeba uważać, aby ramię nie opadło na szybę, ponieważ wyposażone jest w sprężynę, której odskoczenie może spowodować rozbicie szyby. Tylną wycieraczkę należy wymienić razem z ramieniem.  

P5: Ile kosztują wycieraczki samochodowe?

Ceny wycieraczek samochodowych zależą od materiałów, z których są wykonane oraz od ich wielkości i rodzaju. Płaskie pióra do wycieraczek, które wyposażone są w multiadaptery, pozwalające na dowolne dopasowanie rozmiaru kosztują ok. 25 zł. Modele trwalsze, wykonane z wysokiej jakości materiałów to koszt ok. 50 zł. Dopracowane wycieraczki, które ściśle przylegają do szyby i dobrze spełniają swoje zadanie, dostępne są za ok. 70 zł. Niewiele droższe są wersje z dwoma rodzajami gumy, bez klasycznych przegubów, wyposażone w szynę stabilizującą. Takie modele można kupić od ok. 80 zł. Wycieraczki mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć dodatkowe akcesoria ułatwiające jazdę samochodem, co wpływa także na ich cenę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Wycieraczki Michelin 60 cm 24″

 

Michelin 60 cm to wycieraczka wykonana z kauczuku. Jest to bardzo mocny materiał, który nie niszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego piórka posłużą nam przez bardzo długi czas. Aerodynamiczna konstrukcja gwarantuje płynny przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie generują hałasu.

Produkt skutecznie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń na przedniej szybie, nawet tych, które są zaschnięte. Dlatego widoczność nie będzie ograniczona, a to zapewnia bezpieczną jazdę. Mocowanie prezentowanego modelu jest uniwersalne. Zainstalowanie wycieraczek do każdego rodzaju samochodu, nawet starszych modeli nie będzie problemem.

Jest to smukła wycieraczka, która będzie dobrze się prezentować na szybie każdego samochodu. Metalowe części są dobrze wykonane, a mocowanie jest bardzo solidne. Dlatego piórka gwarantują bardzo długą eksploatację. Opinie o piórach wycieraczek tej firmy są zazwyczaj pozytywne. Użytkownicy często jako zaletę wymieniają możliwość zamontowania piórka do każdego typu samochodu. Z kolei Internauci w swoich komentarzach wspominają o estetycznym wyglądzie wycieraczek.

Michelin Total Performance to wycieraczka samochodowa o długości równej 60 cm. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego, metalu i kauczuku.

Zalety
Odpowiednia konstrukcja:

Wycieraczka ma odpowiednią konstrukcję, dlatego idealnie przylega do szyby. W efekcie dobrze radzi sobie z usuwaniem drobnych zabrudzeń z jej powierzchni.

Uniwersalne mocowanie:

Produkt ma uniwersalne mocowanie, co oznacza, że jest on odpowiedni do różnych modeli samochodów. Nie musimy tracić czasu na sprawdzanie, czy Michelin Total Performance jest dobry do naszego auta.

Odpornosć na zmienne warunki atmosferyczne:

Do wykonania wycieraczki wykorzystano dobre gatunkowo materiały tj. tworzywo sztuczne, metal i kauczuk. Wykazują one sporą odporność na deszcz, śnieg i słońce.

Wady
Tylko jedna sztuka produktu:

W opakowaniu znajduje się tylko jedna wycieraczka. Oznacza to, że aby dobrze wyposażyć samochód, musimy kupić 2 zestawy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
16 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Parawa
Parawa
2 years ago

Ja właśnie posiadam te wycieraczki Valeo First. Rzeczywiście pracują bardzo szybko, woda zaraz znika, no i szyba jest bardzo przejrzysta, żadnych smug.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Parawa

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoją opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

ZAŁAMKA
ZAŁAMKA
2 years ago

Kupiłam w Norauto pióra wycieraczek przednich Bosch do Peugeot 208 i spada mi jedna po stronie kierowcy co może być powodem??

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  ZAŁAMKA

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety, by postawić diagnozę należałoby przyjrzeć się i wycieraczkom i samochodowi. Zachęcamy do wizyty w warsztacie samochodowym.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Eras
Eras
2 years ago

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem wycieraczek hybrydowych od valeo z serii silencio (o ile dobrze pisze) i jestem z nich bardzo zadowolony. Szyba zawsze czysta, nie zostawiają ani grama wody nawet przy sporych opadach.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Eras

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

timi
timi
1 year ago

Od kilku miesięcy jeżdżę na hybrydach valeo i hybrydach konkurencyjnej firmy na drugim aucie. Z kultury pracy valeo jest znacznie bardziej zadowolony.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  timi

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

RudyRex
RudyRex
1 year ago

Dla mnie valeo jest na pierwszym miejscu pod wzgledem stosunku jakość/cena. Drugie z całą pewnością heynery.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  RudyRex

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoim zdaniem.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Tomasz Różycki
Tomasz Różycki
1 year ago

Czy tylko 60cm ? Ja mam w toyocie corolla 55cm czy są takie Boscha ?

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W naszym rankingu prezentujemy tylko wybrane produkty. Zazwyczaj producenci oferują wycieraczki o różnych długościach, co pozwala na odpowiednie ich dobranie do posiadanego samochodu. Jeśli szuka Pan wycieraczek marki Bosch ta aplikacja pozwoli dobrać odpowiedni produkt: https://www.boschwiperblades.com/.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Wiesiek
Wiesiek
1 year ago

Posiadam wycieraczki Bosch, szkielet z tworzywa sztucznego. Mam je 3 lata i chcę wymienić na nowe bo zaczynają się pojawiać smugi. Na razie nieliczne i tylko w górnej części zbierającego pióra. Niestety na razie nie znalazłem tego modelu. Opowiadanie o wymianie co pół roku wycieraczek to kpina. Z czego te gumki są zrobione. z gumy z opony.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Wiesiek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Tomek
Tomek
6 months ago

Miałem oryginały VW u mnie w aucie super się sprawowały, później kupiłem Valeo first i niestety już nie pamiętam czy od razu czy po jakimś czasie, w każdym razie szybko zaczęły mazać, nie jestem z nich zadowolony. Teraz kupiłem Boscha. Ojciec w innym VW ma Boscha 4 rok już i sprawują się super

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir