Pióra wycieraczek ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

W poszukiwaniu tych idealnych piór wycieraczek przeczytaliśmy wiele komentarzy i doszliśmy do wniosku, że Bosch 3 397 007 187 A187S to jeden z najlepszych produktów tego typu. Prezentowane wycieraczki nie generują dużego hałasu, gdyż piórka dobrze przylegają do przedniej szyby. Produkt gwarantuje nam widoczność nawet w przypadku dużych opadów deszczu oraz gradu. Szybka jazda również nie jest problemem – wycieraczki działają prawidłowo. Mocowania akcesorium są bardzo stabilne i dlatego piórka samoistnie się nie odczepiają. Montaż przebiega bardzo szybko, więc jeżeli chcemy przenieść wycieraczki do innego pojazdu, to zajmie nam to jedynie kilka minut. Na drugim miejscu znajduje się Bosch A936S 3 397 118 936. Jest to produkt, który zimą nie pokrywa się lodem. Jest to według kierowców jego największa zaleta. Oprócz tego model dobrze przylega do przedniej szyby, dzięki czemu nie generuje szumów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie pióro wycieraczki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kiedy zamontowane w naszym samochodzie pióra wycieraczek się zużyją, trzeba jak najszybciej wymienić je na nowe. Inaczej podróż przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych okaże się bardzo trudna. Ograniczona widoczność przez źle wytartą szybę zwiększa ryzyko wypadku. Dowiedz się, jakie pióro wycieraczki wybrać, żeby pasowało do modelu auta. Wszystkie potrzebne na ten temat informacje znalazły się w tym poradniku.

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje piór wycieraczek samochodowych – klasyczne oraz płaskie. Te pierwsze mają metalowy szkielet, w którym osadzona jest gumowa część odpowiadająca za wycieranie szyby. Rolą stelaża jest dociskanie pióra, żeby dokładnie zbierało wodę i śnieg. Modele płaskie, inaczej bezprzegubowe, są pozbawione szkieletu. To powoduje, że musimy zamontować pióro bezpośrednio w ramieniu wycieraczki. Takie produkty powstają ze sprężystych materiałów, w ich przypadku nie trzeba regulować siły nacisku na szybę. Płaskie pióra nie nadają się do montażu w autach, w których ramiona wycieraczek mają słabą sprężynę. Wszystko przez to, że produkt nie będzie dobrze przylegał do szyby i nie oczyści jej tak, jak powinien.

Oba rodzaje piór mają swoje zalety. O tych płaskich często mówi się, że powodują mniejszy opór powietrza i mają lepsze właściwości aerodynamiczne. Ponadto modele pozbawione metalowego przegubu są odporne na rdzę i dobrze trzymają się szyby (nawet podczas silnych podmuchów wiatru i jazdy z bardzo dużą prędkością). Niemniej jednak klasyczne pióra znacznie lepiej sprawdzają się podczas intensywnych opadów śniegu, a poza tym można je łatwo dopasować do samochodów z mocno wygiętą przednią szybą.

 

Rozmiar

W sklepach dostępne są zestawy piór przystosowane do montażu w konkretnych modelach aut. Jeśli wolimy sami skompletować odpowiadające naszym preferencjom produkty, musimy dokładnie sprawdzić ich rozmiar. Zazwyczaj jest tak, że lewe pióro (a więc to od strony kierowcy) jest nieco dłuższe niż prawe i nie możemy o tym zapomnieć. Długość takich produktów podawana jest w centymetrach lub calach, w zależności od producenta.

 

Uchwyt

Uchwyt to bardzo ważny element piór, ponieważ pełni funkcję adaptera pozwalającego na założenie produktu na ramię wycieraczki. Większość modeli można dopasować niemal do każdego samochodu z uwagi na uniwersalne uchwyty. Niektóre firmy specjalizują się jednak w produkcji piór z systemem zapięcia przystosowanym do ściśle określonych pojazdów. Należy więc upewnić się, że nie będziemy mieć żadnych problemów z montażem produktu.

 

Hałas

Wycieranie szyby podczas jazdy z bardzo dużą prędkością może przyczyniać się do powstawania hałasu. Możemy jednak tego uniknąć. Najlepsze pióro wycieraczki ma niewielką powierzchnię wystawioną na działanie pędu powietrza, dlatego możemy bez przeszkód czyścić przednią szybę w każdych warunkach, nie zwracając uwagi na to, jak szybko jedziemy. Dobrze wyprofilowany produkt nie hałasuje i nie piszczy, dlatego nie powinniśmy narzekać na komfort jazdy.

 

Zabezpieczenie przed rdzą

Osoby kupujące modele klasyczne muszą upewnić się, że przeguby zostały zabezpieczone przed rdzą. Takie pióra powinny być ocynkowane i pokryte dodatkowo kilkoma warstwami lakieru oraz specjalnego proszku poliestrowego. To zapewnia ochronę przed korozją wszystkim metalowym elementom, nawet jeśli regularnie będą narażane na działanie wody.

Przyleganie do szyby

Według konsumentów to, jakie pióro wycieraczki jest najlepsze, zależy od stopnia przylegania do szyby. Starajmy się znaleźć taki produkt, który jest odpowiednio sztywny, ma precyzyjnie ściętą krawędź, a ponadto równomiernie naciska na przecieraną powierzchnię. Na szybie nie mogą powstawać smugi, gdyż to ograniczy nam widoczność.

 

Materiał wykonania

Niezwykle ważne jest to, czy guma, z którego powstało pióro, jest dobrej jakości. Najtrwalsze są produkty wykonane z materiału naturalnego. Modele syntetyczne są tańsze, ale też szybciej się zużywają, dlatego trzeba je częściej wymieniać.

 

Pióra wycieraczek w dobrych cenach

Pióra wycieraczek mało znanych marek kosztują mniej niż 30 zł, jednak mogą okazać się niezbyt trwałe. Lepiej więc zainwestować w droższy model, najlepiej oferowany przez renomowanego producenta. To zwykle wydatek rzędu 80 zł (za komplet 2 sztuk). Na piórach wycieraczek nie powinniśmy oszczędzać, szczególnie gdy samochodem jeździmy codziennie. To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo na drodze – zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu.

 

 

Najlepsze pióra wycieraczek w 2019 roku

 

Przygotowaliśmy również ranking piór wycieraczek, w którym znalazły się opisy kilku produktów, wybranych przez Internautów.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch 3 397 007 187 A187S 

 

Pióra Bosch 3 397 007 187 A187S to pióra wycieraczek, które mają dobrze wyprofilowany kształt. W rezultacie bardzo skutecznie oczyszczają szyby, co sprawia, że nasza widoczność jest od razu poprawiona. Piórka bardzo dobrze sprawdzają się nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych takich jak grad oraz mocny deszcz.

Zimą wycieraczki na połączeniach  nie pokrywają się lodem, dzięki czemu nie stracimy zbyt wiele czasu, aby je wyczyścić. Poza tym piórka nie generują dużego hałasu –  zostały one specjalnie skonstruowane w taki sposób, aby pęd powietrza był ograniczony. Połączenie wycieraczki jest wtykane, dzięki czemu wymiana piórka przebiega bardzo szybko.

Wycieraczki wyglądają estetycznie i pasują do kształtu przedniej szyby samochodu. Ich mocowania są bardzo solidne. Kierowcy zauważyli, że nawet przy bardzo dużych prędkościach opisywane piórka działają skutecznie. Według wielu osób prezentowany produkt znacznie poprawia widoczność w ekstremalnych warunkach.

 

 

 

 

Bosch A936S 3 397 118 936 

 

Bosch A936S 3 397 118 936 to wycieraczki, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale także skutecznie czyszczą przednią szybę. Charakteryzuje je prosty kształt oraz smukła konstrukcja, która dobrze się prezentuje. Wycieraczki równomiernie się zużywają, ponieważ ich docisk jest prawidłowy.

Prezentowany produkt nie generuje szumów, gdyż nacisk na szybę jest mocny. Dlatego też powietrze nie przepływa pod piórkami i nie usłyszymy typowych dla wycieraczek irytujących dźwięków. Szyna stabilizująca Evodium skutecznie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń, co poprawia naszą widoczność. Wszystko to dzięki dwóm różnym rodzajom gumy – twardej i miękkiej, które razem ściągają brud już za jednym przetarciem.

Zimą na wycieraczkach nie ma lodu, więc nie musimy się martwić, że nie będziemy mogli sobie poradzić z zamarzającymi piórkami. Z kolei solidne mocowania  sprawiają, że piórka trzymają się w odpowiednim miejscu. Kierowcy uważają, że jest to bardzo dobry sprzęt, który szybko oczyszcza całą powierzchnię przedniej szyby.

 

 

 

 

Michelin 60 cm

 

Michelin 60 cm to wycieraczka wykonana z kauczuku. Jest to bardzo mocny materiał, który nie niszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego piórka posłużą nam przez bardzo długi czas. Aerodynamiczna konstrukcja gwarantuje płynny przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie generują hałasu.

Produkt skutecznie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń na przedniej szybie, nawet tych, które są zaschnięte. Dlatego widoczność nie będzie ograniczona, a to zapewnia bezpieczną jazdę. Mocowanie prezentowanego modelu jest uniwersalne. Zainstalowanie wycieraczek do każdego rodzaju samochodu, nawet starszych modeli nie będzie problemem.

Jest to smukła wycieraczka, która będzie dobrze się prezentować na szybie każdego samochodu. Metalowe części są dobrze wykonane, a mocowanie jest bardzo solidne. Dlatego piórka gwarantują bardzo długą eksploatację. Opinie o piórach wycieraczek tej firmy są zazwyczaj pozytywne. Użytkownicy często jako zaletę wymieniają możliwość zamontowania piórka do każdego typu samochodu. Z kolei Internauci w swoich komentarzach wspominają o estetycznym wyglądzie wycieraczek.

 

 

 

 

Denso DUR-060L 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najlepszych wycieraczek dostępnych na rynku – Denso DUR-060L. Prezentowany produkt został wykonany z mieszaniny kauczuku oraz tworzywa sztucznego. Połączenie tych dwóch materiałów sprawia, że piórko jest bardzo mocne i nie ulega uszkodzeniom zewnętrznym.

Opisywane wycieraczki bardzo dobrze sprawdzają się podczas ekstremalnych warunków pogodowych np.  opadów deszczu lub gradu. Model zapewnia nam stałą widoczność, więc jesteśmy bezpieczni na drodze. Oprócz tego montaż produktu jest bardzo łatwy. Wycieraczki możemy zamontować do różnego rodzaju samochodów i będą się trzymać tak samo solidnie. Model skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń z przedniej szyby. Dlatego ta część samochodu wygląda zawsze estetycznie, zupełnie tak samo, jak opisywana wycieraczka.

Należy również wspomnieć, co się dzieje z piórkami w czasie zimy. Metalowe oraz gumowe części nie pokrywają się lodem i dlatego nie musimy ich czyścić przed wyruszeniem do pracy, dlatego konsumenci są bardzo zadowoleni z kupna opisywanego modelu.

 

 

 

 

Valeo 575780 

 

Wycieraczki Valeo 575780 oprócz gumy w składzie mają również domieszkę kauczuku. Dlatego piórka skutecznie zbierają z powierzchni szyby całą wodę, dzięki czemu nasza widoczność nie jest ani przez chwilę ograniczona. Wycieraczki nie mają typowego szkieletu, lecz za to mają metalowe listwy, które dopasowują się kształtem do każdej przedniej szyby. Dlatego możemy zamontować piórka na każdym samochodzie.

Kształt wycieraczek został skonstruowany w taki sposób, aby wszystkie zanieczyszczenia były jak najszybciej usunięte. Nie musisz się już więcej martwić o zaschnięty brud na szybie. Po kilku przetarciach szyba jest zupełnie czysta. Z kolei podczas opadów deszczu oraz gradu wycieraczki dostatecznie szybko usuwają wodę. Ich działania nie zakłóca nawet szybka jazda samochodem.

Wielu kierowców poleca prezentowany produkt, ponieważ są to dobre i tanie pióra wycieraczek, wybierane głównie ze względu na możliwość odpowiedniego dopasowania ich do różnego kształtu szyb przednich. Zaletą, o której często wspominają Internauci, jest również skuteczne usuwanie nadmiaru wody podczas opadów.

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRParawa Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Parawa
Guest
Parawa

Ja właśnie posiadam te wycieraczki Valeo First. Rzeczywiście pracują bardzo szybko, woda zaraz znika, no i szyba jest bardzo przejrzysta, żadnych smug.

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoją opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...