Ranking 6 najlepszych robotów kuchennych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Robot kuchenny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Robot kuchenny to nietani sprzęt domowy. Nikt z nas nie chciałby ponieść porażki w zakupie czegoś, co nie sprawdzi się. Dlatego przeprowadziliśmy ranking robotów kuchennych i śmiało możemy polecić robot Kenwood Prospero+ KHC29.POSI jako najlepszy robot kuchenny ostatniego roku. Jak na prawdziwy robot przystało ten model posiada niemal niezliczoną ilość funkcji i dodatków. Zacznijmy od wyposażenia. Robot kuchenny ma w swoim zestawie między innymi misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,3 litra i na nią pokrywę ochronną, pojemnik blendera 1,2 litra, malakser, sokowirówkę, wyciskarkę do cytrusów. W wyposażeniu jest też szereg końcówek i akcesoriów do tarcia czy rozdrabniania. Są nimi: końcówka do mieszania i ubijania, hak do zagniatania ciasta, tarcza do cięcia, dwustronna tarcza do tarcia, rozdrabniacz do warzyw i owoców oraz maszynka do mielenia. Dodatkowe wyposażenie jest bogate i różnorodne. Silnik tego modelu ma moc 1000W i posiada 6 stopni prędkości obrotów, jest możliwa również praca pulsacyjna, a sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła. Drugim z najlepszych robotów kuchennych okazał się Zelmer ZFP1100C, o nim przeczytasz w rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki robot kuchenny kupić?

 

Dobry robot kuchenny nie tylko ułatwia prace kuchenne. Może on spowodować, że zapałamy miłością do gotowania i pieczenia. A to dlatego, że takie urządzenie wyręcza nas z najmniej lubianych czynności kuchennych tj. krojenie czy zagniatanie ciasta. Jednak dla osoby, która chce zakupić taki sprzęt może okazać się to nie lada zadanie. Na rynku znajdziemy roboty kuchenne w dobrych cenach o różnych parametrach i funkcjach. Dla niektórych dobranie odpowiedniego urządzenia wydaje się być niemożliwe. Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu tego sprzętu AGD służymy pomocą. W naszym poradniku opiszemy kilka funkcji, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze robota kuchennego.

 

a-robot-kuchenny

Robot kuchenny z misą czy malakserem

Pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, gdy zastanawiamy się, jaki robot kuchenny wybrać, to czy szukamy sprzętu z misą, czy z malakserem. Urządzenia, które mają w zestawie misę są uważane za najlepsze do pieczenia, gdyż dołączona misa ułatwia mieszanie składników w celu stworzenia gładkiego ciasta. Pomimo przekonania, że możliwość wykorzystania takich robotów w kuchni jest ograniczona, mają one dość szerokie zastosowanie. Musimy jednak pamiętać, by przy wyborze odpowiedniego modelu sprawdzić, jakie producent oferuje dodatkowe wyposażenie oraz czy istnieje, w razie potrzeby, możliwość dokupienia kolejnych elementów.  

Roboty kuchenne z misą dzielą się na dwie kategorie: roboty tradycyjne i planetarne. W modelach tradycyjnych mieszadła obracają się tylko w jednym kierunku, wokół własnej osi. Natomiast mieszadła robotów planetarnych obracają się zarówno wokół własnej osi, jaki i naokoło misy. Taka praca powoduje, że nie tylko składniki są wymieszane dokładniej, a także mieszają one komponenty szybciej od tradycyjnych sprzętów.

Urządzenia, które w zestawie zostały wyposażone w malakser to drugi typ robotów kuchennych. Takie modele są uważane za bardziej funkcjonalne. Zazwyczaj producenci dołączają do kompletu więcej dodatkowych elementów, które ułatwiają prace podczas przygotowywania posiłków.

 

Moc urządzenia

Jak przy każdym sprzęcie elektrycznym odpowiednia moc ma znaczenie. Ponieważ kupowany robot kuchenny będzie miał za zadanie szatkować, mieszać i kruszyć różnego rodzaju produkty. Również te twardsze. Dlatego ważne jest by dobrać takie urządzenie, które poradzi sobie z każdym zadaniem, przed jakim je postawimy. Na rynku znajdziemy produkty o mocy od 300 do 1000 W.

Sprawdzając moc urządzenia upewnijmy się, że podana przez producenta moc to moc czynna, czyli maksymalna wydajność sprzętu. Zdarza się bowiem, że na opakowaniach podana jest moc bierna, czyli taka, która została wyliczona w oparciu o nieprzerwaną, dziesięciominutową pracę robota na pełnych obrotach.

 

Dodatkowe akcesoria

To, co najbardziej przykuwa uwagę przy wyborze robota wielofunkcyjnego, to liczba i różnorodność dołączonych przez producenta elementów. Dzięki odpowiednim przystawkom możemy znacznie zwiększyć zakres pracy robota kuchennego. Jeśli zastanawiasz się, jakie prace takie urządzenie może wykonać to wymienimy kilka funkcji robotów wielofunkcyjnych, które mogą Cię zaskoczyć.

Podstawowe prace, które ten sprzęt AGD powinien wykonywać to, w przypadku robotów z misą jest mieszanie, ubijanie piany, zagniatanie ciasta i ucieranie. Natomiast podstawowe funkcje robota z malakserem to krojenie, mieszanie rozdrabnianie i ucieranie. Obydwa typy urządzeń mogą wykonywać więcej zadań. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Gdy mamy właściwe elementy to możemy tym sprzętem mielić mięso, czy nadziewać kiełbasy. Z dobrze dobranymi modułami możemy też wyciskać sok, zagniatać ciasto czy mielić twarde produkty np. orzechy czy kawę. Niektórych może zaskoczyć możliwość dokupienia elementu umożliwiającego obieranie warzyw czy kruszenie lodu.

By nie przepłacać i kupować sprzęt z rozbudowaną listą elementów dołączonych do urządzenia przed podjęciem decyzji powinniśmy się dobrze zastanowić, jakie są nasze potrzeby.  Warto jednak zainwestować w taki robot kuchenny, do którego będziemy mieli możliwość dokupić dodatkowe przystawki. W ten sposób, jeśli korzystanie z tego urządzenia AGD rozwinie naszą kulinarną pasję to mamy możliwość rozszerzyć jego działanie w każdej chwili.

 

Praca urządzenia i sposób sterowania

Kupowany robot powinien mieć możliwość dostosowania prędkości obrotów do przetwarzanych składników. Dlatego dobrze jest się upewnić, że wybrany model ma kilkustopniową skalę obrotów. Regulacja prędkości zastosowana w tym sprzęcie AGD może być płynna lub skokowa. Rodzaj regulacji nie wpłynie na jakość przetwarzanej żywności. Gdy urządzenie jest wyposażone w regulację skokową to przełączenie prędkości jest zauważalne przez użytkownika, natomiast przełączanie prędkości w sprzęcie z płynną regulacją obrotów jest praktycznie niezauważalne.

W tego typu sprzęcie przydatna też jest funkcja turbo, która umożliwia uruchomienie robota z pełną siłą. Ta funkcja wykorzystywana jest, gdy chcemy chwilowo zwiększyć moc urządzenia, by poradzić sobie z trudniejszym produktem. Często znajdziemy też tryb pulsacyjny. Stosuje się go w przypadku, kiedy składniki mamy rozdrobnić stopniowo lub przy twardych produktach.

Obecnie na rynku znajdziemy modele sterowane mechanicznie oraz elektronicznie. Te, sterowane mechanicznie zazwyczaj wyposażone są w pokrętło, które sami ustawiamy w odpowiedniej pozycji. Tymczasem roboty kuchenne sterowane elektronicznie często są dodatkowo wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wybrane przez nas funkcje. Sterowanie tego typu jest bardziej precyzyjne, dodatkowo dzięki wbudowanemu ekranowi LCD możemy śledzić postępy pracy robota.

 

b-robot-kuchenny

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Dla każdego użytkownika ważne jest, by sprzęty domowe były nie tylko wygodne, lecz również bezpieczne w użytkowaniu. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających dzieci. Oprócz standardowych elementów, takich jak antypoślizgowe nóżki czy przyssawki lub gumowe stopki, które zapewniają stabilność urządzenia podczas pracy, znajdziemy modele z dodatkowymi zabezpieczeniami. W sprzedaży znajdują się roboty kuchenne posiadające zabezpieczenia przed wyjęciem mieszadeł. Taka funkcja powoduje, że użytkownik nie będzie w stanie usunąć mieszadeł, podczas, gdy urządzenie jest włączone. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w robotach z misą, gdzie często występuje przycisk uwalniający element mieszający.

Kolejne, często stosowane zabezpieczenie to ochrona przed przegrzaniem, gdzie silnik wyłącza się, gdy sprzęt pracuje dłuższy czas, czy zabezpieczenie przed nieodpowiednim montażem. W tym przypadku robot kuchenny nie uruchomi się dopóki nie umieścimy mieszadła, czy elementu tnącego właściwie.

 

Jaki jest najlepszy robot kuchenny?

Przedstawiliśmy kilka najważniejszych parametrów sprzętów AGD, jednak odpowiedź na postawione pytanie, czyli, jaki jest najlepszy robot kuchenny należy do Ciebie. Jeśli zakup urządzenia poprzedzisz analizą swoich potrzeb, a wybranym sprzętom przyjrzysz się krytycznie na pewno dobierzesz odpowiedni dla siebie model.

Pamiętaj tylko, że im większe możliwości robota kuchennego tym więcej jego elementów. A główny moduł też będzie miał swoje wymiary. Zastanów się więc, czy znajdziesz miejsce do jego przechowywania w swojej kuchni. Na pewno zadowolenie z zakupu znacznie spadnie jak dotrzemy do domu i zdamy sobie sprawę, że nie mamy miejsca dla naszego nowego robota kuchennego w naszych szafkach kuchennych.

 

 

6 najlepszych robotów kuchennych. Opinie w 2020 roku

 

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia kuchennego, lecz nie możesz zdecydować, który model kupić? Jeśli czujesz, że jesteś w kropce przeczytaj nasz ranking robotów kuchennych. Pomożemy Ci dobrać sprzęt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Przyrządy kuchenne nie są tanie i dlatego ich zakup to zazwyczaj inwestycja na lata. Kupując kosztowne urządzenie chcemy mieć pewność, że za kilka lat będziemy tak samo zadowoleni z zakupu jak w dniu jego nabycia. Więc jaki robot kuchenny kupić?

 

1. Robot planetarny Kenwood Prospero + KHC29.J0WH

 

Szukając dobrego robota planetarnego warto zwrócić uwagę na Kenwood Prospero+ KHC29.POSI. Jest to urządzenie naprawdę wszechstronne, w jego skład wchodzi wysokiej mocy silnik (1000W) z trzema gniazdami mocowania mieszadeł i dostawek, misa 4,3 l, Trzy różne mieszadła (mieszadło K, trzepaczka i hak do ciasta), szklany blender o pojemności 1,2 l, malakser 1,4 l. wyposażony w trzy tarcze, maszynka do mielenia, sokowirówka z kubkiem na sok, wyciskarka do cytrusów i uniwersalny młynek. 

Robot obok wysokiej mocy silnika został wyposażony w 6 prędkości pracy, którymi zarządza użytkownik za pomocą wygodnego pokrętła umieszczonego z boku korpusu. Przy specjalnych zadaniach kucharz ma do dyspozycji również pracę pulsacyjną urządzenia, co zwiększa skuteczność jego pracy. 

Jak wskazują użytkownicy, wieloraka funkcjonalność i unikatowe wyposażenie (np. młynek) sprawia, ze model ten jest atrakcyjny pod względem funkcjonalności dla osób parających się gotowaniem. Zauważają one też, że dobra jakość wykonania i intuicyjna obsługa sprawiają, że urządzenie jest warte swojej ceny.

Jednym z najbardziej cenionych robotów planetarnych na ryku jest Kenwood Prospero+ KHC29.POSI. Sprawdźmy czy słusznie.

Zalety
Funkcjonalność:

Mieszanie, miksowanie, mielenie, siekanie, szatkowanie, ubijanie, wyciskanie soku, rozdrabnianie, wyciskanie cytrusów, zagniatanie, rozdrabnianie, blendowanie, to czynności, które wykonasz robotem. Jak widać ilość możliwych funkcji jest imponująca.

Wyposażenie:

Każda funkcja możliwa do wykonania maszyną jest poparta odpowiednim wyposażeniem. Np. malakser posiada trzy różne tarcze o innej wielkości oczek do tarcia. Młynek ma 3 sitka o różnej grubości, a sokowirówka wyposażona jest w kubek do soku.

Łatwość obsługi:

Dzięki odpowiedniej konstrukcji obudowy silnika, możemy górną część maszyny odchylić o 90 stopni, aby wygodnie umocować lub zdjąć mieszadła potrzebne do pracy. Ponadto mamy tu 2 inne, intuicyjnie obsługiwane, gniazda do mocowania innych przystawek jak sokowirówka czy młynek.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Silnik sprzętu został zabezpieczony przed przegrzaniem, zatem nie nastąpi awaria sprzętu w takim wypadku. Bezpieczeństwo użytkowania także zapewniają antypoślizgowe nóżki umieszczone w korpusie sprzętu.

Metalowa misa, szklany kielich:

Sprzęt wyposażono w metalową misę, wykonaną ze stali nierdzewnej, a także kielich blendera wykonany ze szkła. Materiały te nie wchodzą w reakcję z żywnością, zwłaszcza kwaśną, zatem używanie ich jest bezpieczne dla zdrowia.

Wady
Przewód zasilający:

Robot został wyposażony w przewód zasilający o długości 1 metra, sprawia to, że wszystkie czynności wykonywane robotem muszą być zlokalizowane w pobliżu gniazdka elektrycznego.

 

 

 

 

2. Robot Wieloczynnościowy BOSCH MUM54251

 

1.Bosch MUM54251Pierwszą naszą propozycją jest robot wieloczynnościowy Bosch MUM54251. Dołączone do urządzenia końcówki pozwalają na wszechstronne wykorzystanie robota. Dodatkowo producent dołączył do zestawu misę roboczą wykonaną ze stali nierdzewnej o pojemności 3,9L, która przyda się m.in. do zagniatania ciasta. W pudełku znajdziemy również blender o pojemności 1,25L, użyteczny dla osób lubiących wszelkiego rodzaju koktajle lub milkszejki.

Ten robot kuchenny wykona większość prac w kuchni za Ciebie: od szatkowania, rozdrabniania (możliwość krojenia w kostkę) poprzez ugniatanie ciasta i ubijanie piany, skończywszy na rozdrabnianiu orzechów i mieleniu mięsa. Dodatkowo w zestawie znajduje się wyciskarka do cytrusów, więc codziennie rano będziesz mógł rozkoszować się świeżo wyciskanym sokiem.

Możliwość pracy pulsacyjnej, oraz siedmiostopniowa elektroniczna regulacja prędkości pozwoli na dokładne wymieszanie składników. Pomimo tak bogatego wyposażenia istnieje możliwość rozbudowania tego modelu poprzez zakup dodatkowych końcówek.

Dobrą wiadomością jest również to, że elementy robota kuchennego można myć w zmywarce. Zdecydowanie jest to urządzenie, którego nie powstydziłby się profesjonalny kucharz. Dla osób potrzebujących inspiracji, Bosch dołącza płytę DVD z przepisami kuchennymi. Osoby, które zdecydował się na zakup tego produktu chwaliły jego funkcjonalność, jakość wykonania i cichą pracę.

Bosch MUM54251 to najlepszy robot kuchenny w 2020 roku. Możliwe, że jest tak z powodu mnogości jego zastosowań. Pewne jest to, że konsumenci bardzo sobie chwalą ten model. Jest on też jednym z najczęściej kupowanych robotów kuchennych na polskim rynku.

Zalety
Bogate wyposażenie:

Producent do urządzenia dołącza całą gamę dodatkowych pojemników i noży. Tak bogate wyposażenie sprawia, że nie będziemy potrzebować dodatkowych sprzętów w kuchni. Ten jeden robot kuchenny wykona wszystkie czynności w kuchni zaoszczędzając nam cenny czas.

Wielofunkcyjność:

Dzięki wszystkim akcesoriom Bosch MUM54251 możemy wykorzystać do miksowania, rozdrabniania, mieszania czy ubijania piany. Robot kuchenny został wyposażony również w funkcję mielenia mięsa, krojenia w plastry, w kostkę czy wiórki. Bez problemu zagnieciemy z jego pomocą ciasto, czy wyciśniemy sok z cytrusów. Znajdzie więc on zastosowanie podczas gotowania i pieczenia.

Regulacja prędkości:

Użytkownik ma możliwość dostosowania pracy silnika do wykonywanych prac. Do dyspozycji jest 7 poziomów obrotów.

Mocny silnik:

Bosch MUM54251 został wyposażony mocny silnik o mocy 900 W. Będzie więc on w stanie poradzić sobie z trudniejszymi pracami.

Możliwość rozbudowy:

Jeśli uważasz, że ten robot kuchenny nie oferuje wystarczającej ilości funkcji to z pewnością zainteresuje Cię informacja, że istnieje możliwość dokupowania dodatkowych elementów. Możemy więc rozbudować sprzęt tak, by spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

Wady
Cena:

Tak mocno rozbudowany sprzęt niestety musi trochę kosztować. Nie powinno więc dziwić, że by stać się właścicielem Bosch MUM54251 musimy przygotować się na wydatek rzędu 1300 zł.

 

 

 

 

3. Zelmer ZFP 1100C robot planetarny kremowy

 

3.Zelmer ZFP1100CKolejna pozycja w naszym rankingu robotów kuchennych powinna zainteresować głównie zapalonych piekarzy. Model Zelmer ZFP1100C to robot, który pomoże w zagniataniu, ubijaniu i mieszaniu. Gdy zakupimy ten robot, w pudełku oprócz samego urządzenia znajdziemy misę roboczą o pojemności 4 litrów wykonaną ze stali nierdzewnej, pokrywę, która zapobiega rozpryskiwaniu się mieszanych produktów oraz 3 końcówki – mieszadło, ubijak i mieszak hakowy.

Dodatkowo funkcja pulsacyjna i aż 12 poziomów obrotów pozwoli na dostosowanie prędkości do mieszanych składników. Ten robot kuchenny został wyposażony w silnik o mocy 1000 Watt. Jest to najmocniejszy silnik wśród opisywanych przez nas robotów kuchennych.

Ważną informacją jest również to, że urządzenie podczas mieszania wykorzystuje ruch planetarny. Dzięki temu składniki łączą się szybciej i dokładniej. Model jest stosunkowo ciężki, lecz przy wysokich obrotach jego ciężar zapewnia stabilność. Nie musimy się martwić, że robot „odfrunie” podczas użytkowania.

Jest to przyrząd, który powinien dumnie stać na blacie kuchennym, jeśli więc zdecydujesz się na zakup tego modelu upewnij się, że masz odpowiednie miejsce w Twojej kuchni. Ze świecą trzeba by szukać negatywnych opinii użytkowników na temat tego sprzętu. Według niektórych osób używających ten model codziennie jest to najlepszy robot kuchenny wielofunkcyjny.

Jeśli chcesz zakupić dobry robot kuchenny do 1000 zł to szczerze polecamy Zelmer ZFP1100C. Jest to urządzenie typu planetarnego, które pozwoli na szybsze wykonanie większości czynności w kuchni.

Zalety
Wysoka moc silnika:

Ten model dysponuje silnikiem o mocy aż 1000 W. Oznacza to, że nie zatrzemy silnika nawet chcąc ugnieść wyjątkowo gęste ciasto.

Regulacja prędkości:

Producent wyposażył to urządzenie w możliwość regulacji prędkości pracy silnika. Mamy tu do dyspozycji aż 12 różnych poziomów. Zatem, czy ubijamy pianę czy ucieramy ciasto to będziemy w stanie dostosować prędkość obrotów do mieszanych składników.

Łatwość mycia:

Co prawda producent nie poleca mycia w zmywarce żadnych elementów sprzętu, jednak użytkownicy podają, że czyszczenie ręczne misy i elementów mieszających nie przysparza problemów.

Wady
Brak funkcji krojenia:

Zelmer ZFP1100C jest idealny do mieszania, ubijania czy zagniatania ciasta. Niestety nie będziemy w stanie wykorzystać go do innych prac kuchennych, jak tarcie czy krojenie lub wyciskanie soku.

 

 

 

 

4. Philips HR7762/00 Robot wieloczynnościowy

 

4.Philips HR7762-00Philips HR7762/00 to podstawowy model robota kuchennego. Jeśli to, czego szukasz to tani i dobry robot kuchenny, to może być to produkt dla Ciebie. Robot wyposażony jest w misę o pojemności 2,1 litra wraz z pokrywką, blender mieszczący 1,75 litrów. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się młynek, który możemy wykorzystać do rozdrobnienia orzechów lub zmielenia kawy.

Tak więc jest to robot wielofunkcyjny 3w1 o małych wymiarach. Oczywiście producent dołącza niezbędne noże tnące oraz mieszadła. Producent przekonuje, że przy odpowiednim wykorzystaniu wszystkich elementów zyskujemy aż 28 funkcji urządzenia. Dodatkowo w zestawie znajdziemy pojemnik przydatny do przechowywania akcesoriów.

Nie musimy się więc martwić, że elementy robota będą wędrować po wszystkich szafkach i szufladach w kuchni. Maszyna umożliwia pracę w dwóch trybach prędkości, dostępny dodatkowo jest również tryb pulsacyjny. Jest to jeden z robotów o najmniejszej mocy, prezentowanych w naszym rankingu, o mocy silnika 750 Watt.

Moc silnika jest jednak wystarczająca by wykonać wszystkie podstawowe prace w kuchni, jak wyrobienie ciasta, posiekania warzyw, czy zblendowanie zupy. Dodatkowo luźne elementy można myć w zmywarce. Użytkownicy tego produktu wskazują, że jest on idealny do podstawowych prac kuchennych. Dodatkowo jest łatwy w obsłudze i w czyszczeniu.

Philips HR7762/00 to tradycyjnie wyglądający robot kuchenny, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Ma on wiele funkcji które usprawnią pracę podczas przyrządzania posiłków.

Zalety
Bogate wyposażenie:

Kupując ten robot kuchenny w wyposażeniu znajdziemy szereg dodatkowych elementów. Wśród nich są blender, młynek i pojemnik na akcesoria. Producent dołączył do zestawu również szereg noży, np. tarczę do szatkowania czy do frytek.

Szerokie zastosowanie urządzenia:

Dzięki bogatemu wyposażeniu Philips HR7762/00 to wykorzystamy w kuchni do mieszania, ubijania piany czy rozdrabniania. Możemy też za pomocą tego robota kuchennego kroić w plastry, zagniatać ciasto czy wyciskać sok.

Możliwość mycia w zmywarce:

Dobra wiadomość dla leniuchów! Wybrane elementy wyposażenia możemy bezpiecznie myć w zmywarce po skończonej pracy.

Wady
Moc silnika:

Pojawiają się głosy użytkowników, którzy czują, że urządzenie lepiej by działało, gdyby jego silnik miał większą moc. Maksymalna moc tego robota kuchennego to 750 W.

Słabe przyssawki:

Przyssawki, w które został wyposażony sprzęt nie do końca oferują stabilność. Podczas pracy na wysokich obrotach urządzenie może lekko się kołysać.

 

 

 

 

5. KitchenAid Mikser Artisan Original 125

 

5.KitchenAid 5KSM150PSEERKitchenAid 5KSM150PSEER jest to ulubieniec amerykańskich gospodyń domowych. Każda szanująca się pani domu posiada takie urządzenie w kuchni. Jest to typowy robot kuchenny przeznaczony dla osób lubiących dużo piec. Dużym plusem tego modelu jest duża misa o wielkości 4,83 litra z pokrywką.

Misa wykonana jest ze stali nierdzewnej i posiada ergonomiczną rączkę. Można ją również myć w zmywarce. Dodatkowo dołączone są trzy mieszaki: tzw. rózga (nie można myć w zmywarce) do ubijania białek, oraz mieszadło płaskie i hak do różnej konsystencji ciast (obydwa można myć w zmywarce).

Osoby, dla których szczególnie ważne jest kolorystyczne dopasowanie wszystkich sprzętów w kuchni niekwestionowanym plusem będzie to, że robot ten jest dostępny prawie w każdym kolorze. Nie musimy więc decydować się na kolor czerwony, możemy wybrać biały, niebieski, lub inny, który będzie nam pasował.  Moc silnika 300 Watt jest najmniejszą wśród prezentowanych robotów, jednak ruch planetarny głowicy wymiesza dokładnie wszystkie składniki.

Robot kuchenny ma wbudowaną 10-cio stopniową regulację prędkości. Obsługa urządzenia jest również dziecinnie prosta. Osoby używające tego robot w domu wskazują oprócz jego funkcjonalności, ładny design oraz wysoką jakość wykonania.

KitchenAid 5KSM150PSEER to ulubiony sprzęt amerykańskich gospodyń domowych. Sprawdźmy, co tak je urzekło w tym urządzeniu.

Zalety
Oryginalny design:

Urządzenie to dostępne jest w wielu kolorach, tak więc łatwo będzie je dopasować do wystroju naszej kuchni. Najczęściej spotykanym kolorem jest czerwony, jednak w sprzedaży znajdują się modele w kolorach: zielonym, żółtym, stalowym i wiele innych. Wygląd stylizowany jest na lata 60 i będzie się pięknie będzie się prezentować na kuchennym blacie.

Planetarny ruch mieszadeł:

Dzięki planetarnemu ruchowi mieszadeł łączone w urządzeniu składniki szybciej i dokładniej się wymieszają. Ten ruch charakteryzuje się tym, że mieszadło wykonuje dwa ruchy na raz. Jeden wokół misy, a drugi wokół własnej osi. Ze względu na zastosowaną technologię sprzęt ten nie musi mieć dużej mocy silnika.

Stabilność:

KitchenAid 5KSM150PSEER to duży i ciężki sprzęt. Dzięki wykonaniu ze stali jest on bardzo stabilny i podczas pracy nie drgnie nawet o milimetr. Nie musimy się więc obawiać, że na wysokich obrotach urządzenie będzie nam „tańczyć” na blacie.

Wady
Cena:

Niestety za produkty markowe trzeba odpowiednio zapłacić. Ten model do najtańszych nie należy. By go nabyć musimy przygotować się na wydatek rzędu 2000 – 3000 zł.

Mało dodatkowych funkcji:

To urządzenie jest idealne dla osób kochających piec. Umożliwia on wyrobienie aksamitnego ciasta, czy puszystego kremu lub piany. Niestety nie wykorzystamy go w innych pracach kuchennych, jak szatkowanie, tarcie czy wyciskanie soku.

 

 

 

 

6. Robot kuchenny Kenwood KM 286 Prospero

 

2.Kenwood Prospero KM 286Ciekawym produktem wydaje się być Kenwood Prospero KM 286. Jest to robot planetarny z dodatkowym wyposażeniem. Ruch planetarny nie tylko powoduje, że składniki mieszają się szybciej, są one też lepiej wymieszane. Liczne dodatki sprawiają, że urządzenie to będzie przydatne nie tylko podczas przygotowywania ciast, lecz również podczas innych prac kuchennych.

Kupując ten model otrzymamy 4,3 litrową misę wykonaną ze szczotkowanej stali nierdzewnej wraz z przykrywką, szklany blender o pojemności 1,5 litra, wyciskarkę do cytrusów, sokowirówkę, maszynkę do mielenia mięsa i malakser. Oczywiście do zestawu dołączone są również mieszadła (tak jak i misa wykonane są ze stali nierdzewnej) i noże tnące.

Robot kuchenny pracuje na sześciu poziomach prędkości, możemy skorzystać również z funkcji pulsacyjnej. Jako jedyny z prezentowanych przez nas robotów kuchennych posiada elektroniczną płynną kontrolę prędkości. Jest to profesjonalny robot kuchenny, który usprawni pracę każdej pani lub pana domu.

Miło jest też wiedzieć, że luźne elementy możemy bez problemu umyć w zmywarce. Według posiadaczy tego modelu odznacza się on szybką pracą oraz łatwością w czyszczeniu.

Kenwood Prospero KM 286 to typ robota kuchennego planetarnego. Specjalny ruch mieszadeł ma zapewnić lepsze wymieszanie składników. Urządzenie też powinno szybciej połączyć mieszane elementy niż standardowe roboty.

Zalety
Duża moc silnika:

Ten robot kuchenny został wyposażony w silnik o mocy 900 W. Nie musimy więc się obawiać, że urządzenie nie poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami i twardszym składnikami.

Uniwersalne zastosowanie:

Model ten będziemy mogli wykorzystać do wielu kuchenny czynności. Jak podaje producent jest on przydatny do miksowania, rozdrabniania czy mieszania lub ubijania piany. Wykorzystamy go również do takich zadań jak: tarcie ziemniaków, zagniatanie ciasta czy mielenie mięsa. Ten robot kuchenny pozwoli nam również wykorzystać go jako sokowirówkę.

Możliwość mycia w zmywarce:

Wszystkich użytkowników na pewno ucieszy fakt możliwości mycia wybranych elementów w zmywarce. Dzięki temu rozwiązaniu, swoją pracę w kuchni ograniczymy do minimum.

Regulacja pracy silnika:

Podczas pracy możemy wybrać poziom pracy silnika. Do dyspozycji mamy jedną z sześciu prędkości.

Wady
Wysoka cena:

By stać się właścicielem tego robota kuchennego musimy przygotować się na spory wydatek. W zależności od sklepu Kenwood Prospero KM 286 kosztuje 1000 – 1200 zł.

 

 

 

 

Co robi robot kuchenny?

 

Robot kuchenny uznawany jest przez wiele osób za wyjątkowo praktyczny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej kuchni i chociaż w prawie każdym domu znajdziemy takie urządzenie, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie ma możliwości? Chcesz się także dowiedzieć, jaki robot kuchenny jest polecany przez konsumentów?  Jak taki sprzęt może nam ułatwić życie? Jeśli tak, przeczytaj poniższy artykuł.

 

 

Rodzaje robotów kuchennych

Dostępne na rynku roboty kuchenne możemy zaklasyfikować do kilku grup, biorąc pod uwagę ich budowę i funkcjonalność. Największą popularnością cieszą się obecnie modele wieloczynnościowe i planetarne. Te pierwsze mają dużą moc i prędkość obrotową, a także bogate wyposażenie w postaci wymiennych końcówek. Głównym elementem budowy urządzeń wieloczynnościowych jest korpus, w którym znajduje się silnik. Dodatkowe części to malakser oraz blender. Roboty kuchenne planetarne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują ruch planetarny. Oznacza to, że mieszadła obracają się wokół własnej osi, blisko krawędzi miski. To powoduje, że składniki potraw czy ciast są dokładnie wymieszane i napowietrzone. Na budowę tego typu produktów składa się korpus z ruchomą głowicą i misa. Do zestawu dołączone są również końcówki, jednak zwykle jest ich mniej, niż w przypadku modeli wieloczynnościowych.

 

Jakie funkcje pełni robot kuchenny?

W zależności od wyposażenia i dołączonych do zestawu elementów robot kuchenny może pełnić kilka lub nawet kilkanaście różnych funkcji. Do najważniejszych zadań takiego urządzenia należy: miksowanie, mieszanie, krojenie i szatkowanie. Bardziej zaawansowane sprzęty pozwalają również na wyciskanie soków z owoców, a niekiedy również na mielenie mięsa i ziaren kawy czy przygotowywanie domowego makaronu. Im bardziej funkcjonalny model wybierzemy, tym droższy może się okazać. Niemniej jednak robot kuchenny może z powodzeniem zastąpić podstawowe urządzenia kuchenne, bez których nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia. Z tego powodu inwestycja w innowacyjny model pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, jak również łatwiejsze przyrządzanie dań i deserów.

 

Do czego przydaje się robot kuchenny?

Robot kuchenny umożliwia szybsze i łatwiejsze przygotowanie ciasta, gdyż nie musimy go samodzielnie wyrabiać (co często okazuje się kłopotliwe). To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego miksera ręcznego, ponieważ robot samodzielnie miesza składniki, a my w tym czasie możemy zająć się czymś innym, np. przygotowywaniem polewy czy kremu. Co więcej, takie urządzenie dokładnie szatkuje i ściera owoce oraz warzywa potrzebne do sałatki czy surówki. Sprzęt wyposażony w blender umożliwia przygotowanie zdrowych koktajli i zup.

 

 

Jak znaleźć odpowiedni robot kuchenny?

Osoby planujące zakup robota kuchennego powinny się zastanowić, w jakim celu zamierzają go użytkować. Jeśli urządzenie ma nam pomóc głównie w przygotowywaniu ciast czy prostych dań, nie musimy inwestować w zaawansowany technologicznie model, gdyż z pewnością nie wykorzystamy w pełni wszystkich funkcji. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby urządzenie było praktyczne i przydatne w wielu sytuacjach, zakup rozbudowanego robota jest słusznym rozwiązaniem.

Szukając odpowiedniego produktu powinniśmy sprawdzić podstawowe parametry techniczne sprzętu, czyli: moc (minimum to 200 W), prędkość obrotową, wymiary oraz pojemność misy. Wbrew pozorom, istotną rolę odgrywa również design sprzętu i wykorzystane do produkcji materiały. Robot kuchenny musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, a końcówki miksujące nie mogą być podatne na rdzę. Poza tym urządzenie powinno być łatwe w obsłudze. Inaczej użytkowanie go nie będzie tak komfortowe, jak oczekiwaliśmy.

 

 

21
Leave a Reply

avatar
10 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Zespół NREwaTrisMewaRemi Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Justyna
Guest
Justyna

Wiecie może coś więcej o robocie kuchennym magimix? słyszałam dużo pozytywnych opinii i przymierzam się do zakupu.

najlepszerankingi.pl
Admin

Cześć Justyna,

Robot kuchenny Magimix 5200XL to wielofunkcyjny sprzęt dzięki silnikowi indukcyjnemu o mocy 1100 W oraz licznym elementom dostępnym w zestawie (m.in. wyciskarka do cytrusów, mieszadła i tarcze tnące oraz misy). Producent umożliwia zakupienie dodatkowych elementów, które poszerzają funkcjonalność maszyny. Takie dodatkowe wyposażenie pozwoli zrobić np. frytki lub puree.

Dziękujemy za pozostawiony komentarz i służymy pomocą, jeśli pojawią się kolejne pytania na temat Magimix, bądź innego produktu.

Zespół NajlepszychRankingów.pl

Bożena
Guest
Bożena

a kohersen my cook? 🙂 ja jestem z niego bardzo zadowolona, w sumie nawet bardziej jestem zadowolona z tego, że wreszcie zaczęłam zdrowio się odżywiać, bo gotowanie na parze okazało się ekstra rozwiązaniem, niż z tego, że obiad gotuje się o połowę szybciej 😀

Ola
Guest
Ola

Witam. Szukam opinii robota 12 w 1 firmy Lund. Znalezc go mozna na allegro ale nigdzoe nie ma recenzji na jego temat.

Michał
Guest
Michał

Doradzi ktoś, czy warto brać Kenwood Cooking Chef KCC9060S? Przeglądam rankingi robotów kuchennych od dawna i ten model wydaje mi się najlepszy. Ktoś, coś?

Mewa
Guest
Mewa

Kupiłam robot wielofunkcyjny Kenwood jakiś rok temu. Mam wprawdzie trochę inny model, ale jestem bardzo, bardzo zadowolona. Myślę, że powinieneś zainwestować 🙂

JoasiaD
Guest
JoasiaD

W zestawieniu brakuje mi robota kuchennego Teesa. Nie wyobrażam sobie bez niego domowych wypieków, ubijania masy czy nawet mielenia mięsa chociażby do spaghetti. Polecam przyjrzeć się też ich robotom przy tworzeniu rankingów 😉

Marcin
Guest
Marcin

Nareszcie znalazłem ranking robotów kuchennych, w którym można przeczytać o Kenwood Prospero KM 286, dziwne, że w innych nic o nim nie ma, bo moim zdaniem jest to naprawdę porządny sprzęt, zdecydowanie wart swojej ceny. Prosty w obsłudze, niezawodny, wielofunkcyjny i nie ma problemów z jego rozmontowaniem czy umyciem.

Małgorzata
Guest
Małgorzata

Ja od pewnego czasu używam Cobbo Thermo Plus TP-6 i jestem bardzo zadowolona z funkcjonalności tego urządzenia, Nie wyobrażam już sobie kuchni i gotowania bez korzystania właśnie z niego.

Remi
Guest
Remi

Widzę w zestawieniu mój planetarny robot kuchenny Kenwood Prospero KM 286 :)) Wszystko, co zostało napisane w artykule jest prawdą. Nic dodać, nic ująć. Bardzo dobry sprzęt. Polecam.

Tris
Guest
Tris

Kilka tygodni temu zainwestowałam w robot wielofunkcyjny Kenwood Prospero KM 286 i jestem pod wrażeniem. Polubiłam w końcu przygotowywanie różnych posiłków 🙂 Bo robot robi praktycznie większość rzeczy za mnie, dzięki czemu spędzam w kuchni mniej czasu niż dotychczas. Rewelacyją jest też pojemna misa. Polecam.

Ewa
Guest
Ewa

Od kilku miesięcy korzystam z najnowszego modelu Cobbo Thermo Plus tp6 gotuje zupy kremy, wyrabia ciasta oraz soki, gotuje na parze całe drugie dania i rewelacyjna jest wbudowana książka kucharska cały czas dochodzą nowe przepisy! jest super gorąco polecam!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4.47 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status