Ranking 7 najlepszych robotów kuchennych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Robot kuchenny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Robot kuchenny to nietani sprzęt domowy. Nikt z nas nie chciałby ponieść porażki w zakupie czegoś, co nie sprawdzi się. Dlatego przeprowadziliśmy ranking robotów kuchennych i śmiało możemy polecić robot Kenwood Prospero+ KHC29.POSI jako najlepszy robot kuchenny ostatniego roku. Jak na prawdziwy robot przystało ten model posiada niemal niezliczoną ilość funkcji i dodatków. Zacznijmy od wyposażenia. Robot kuchenny ma w swoim zestawie między innymi misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,3 litra i na nią pokrywę ochronną, pojemnik blendera 1,2 litra, malakser, sokowirówkę, wyciskarkę do cytrusów. W wyposażeniu jest też szereg końcówek i akcesoriów do tarcia czy rozdrabniania. Są nimi: końcówka do mieszania i ubijania, hak do zagniatania ciasta, tarcza do cięcia, dwustronna tarcza do tarcia, rozdrabniacz do warzyw i owoców oraz maszynka do mielenia. Dodatkowe wyposażenie jest bogate i różnorodne. Silnik tego modelu ma moc 1000W i posiada 6 stopni prędkości obrotów, jest możliwa również praca pulsacyjna, a sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła. Drugim z najlepszych robotów kuchennych okazał się BOSCH MUM54251, o nim przeczytasz w rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki robot kuchenny kupić?

 

Dobry robot kuchenny nie tylko ułatwia prace kuchenne. Może on spowodować, że zapałamy miłością do gotowania i pieczenia. A to dlatego, że takie urządzenie wyręcza nas z najmniej lubianych czynności kuchennych tj. krojenie czy zagniatanie ciasta. Jednak dla osoby, która chce zakupić taki sprzęt może okazać się to nie lada zadanie. Na rynku znajdziemy roboty kuchenne w dobrych cenach o różnych parametrach i funkcjach. Dla niektórych dobranie odpowiedniego urządzenia wydaje się być niemożliwe. Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu tego sprzętu AGD służymy pomocą. W naszym poradniku opiszemy kilka funkcji, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze robota kuchennego.

 

a-robot-kuchenny

Robot kuchenny z misą czy malakserem

Pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, gdy zastanawiamy się, jaki robot kuchenny wybrać, to czy szukamy sprzętu z misą, czy z malakserem. Urządzenia, które mają w zestawie misę są uważane za najlepsze do pieczenia, gdyż dołączona misa ułatwia mieszanie składników w celu stworzenia gładkiego ciasta. Pomimo przekonania, że możliwość wykorzystania takich robotów w kuchni jest ograniczona, mają one dość szerokie zastosowanie. Musimy jednak pamiętać, by przy wyborze odpowiedniego modelu sprawdzić, jakie producent oferuje dodatkowe wyposażenie oraz czy istnieje, w razie potrzeby, możliwość dokupienia kolejnych elementów.  

Roboty kuchenne z misą dzielą się na dwie kategorie: roboty tradycyjne i planetarne. W modelach tradycyjnych mieszadła obracają się tylko w jednym kierunku, wokół własnej osi. Natomiast mieszadła robotów planetarnych obracają się zarówno wokół własnej osi, jaki i naokoło misy. Taka praca powoduje, że nie tylko składniki są wymieszane dokładniej, a także mieszają one komponenty szybciej od tradycyjnych sprzętów.

Urządzenia, które w zestawie zostały wyposażone w malakser to drugi typ robotów kuchennych. Takie modele są uważane za bardziej funkcjonalne. Zazwyczaj producenci dołączają do kompletu więcej dodatkowych elementów, które ułatwiają prace podczas przygotowywania posiłków.

 

Moc urządzenia

Jak przy każdym sprzęcie elektrycznym odpowiednia moc ma znaczenie. Ponieważ kupowany robot kuchenny będzie miał za zadanie szatkować, mieszać i kruszyć różnego rodzaju produkty. Również te twardsze. Dlatego ważne jest by dobrać takie urządzenie, które poradzi sobie z każdym zadaniem, przed jakim je postawimy. Na rynku znajdziemy produkty o mocy od 300 do 1000 W.

Sprawdzając moc urządzenia upewnijmy się, że podana przez producenta moc to moc czynna, czyli maksymalna wydajność sprzętu. Zdarza się bowiem, że na opakowaniach podana jest moc bierna, czyli taka, która została wyliczona w oparciu o nieprzerwaną, dziesięciominutową pracę robota na pełnych obrotach.

 

Dodatkowe akcesoria

To, co najbardziej przykuwa uwagę przy wyborze robota wielofunkcyjnego, to liczba i różnorodność dołączonych przez producenta elementów. Dzięki odpowiednim przystawkom możemy znacznie zwiększyć zakres pracy robota kuchennego. Jeśli zastanawiasz się, jakie prace takie urządzenie może wykonać to wymienimy kilka funkcji robotów wielofunkcyjnych, które mogą Cię zaskoczyć.

Podstawowe prace, które ten sprzęt AGD powinien wykonywać to, w przypadku robotów z misą jest mieszanie, ubijanie piany, zagniatanie ciasta i ucieranie. Natomiast podstawowe funkcje robota z malakserem to krojenie, mieszanie rozdrabnianie i ucieranie. Obydwa typy urządzeń mogą wykonywać więcej zadań. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Gdy mamy właściwe elementy to możemy tym sprzętem mielić mięso, czy nadziewać kiełbasy. Z dobrze dobranymi modułami możemy też wyciskać sok, zagniatać ciasto czy mielić twarde produkty np. orzechy czy kawę. Niektórych może zaskoczyć możliwość dokupienia elementu umożliwiającego obieranie warzyw czy kruszenie lodu.

By nie przepłacać i kupować sprzęt z rozbudowaną listą elementów dołączonych do urządzenia przed podjęciem decyzji powinniśmy się dobrze zastanowić, jakie są nasze potrzeby.  Warto jednak zainwestować w taki robot kuchenny, do którego będziemy mieli możliwość dokupić dodatkowe przystawki. W ten sposób, jeśli korzystanie z tego urządzenia AGD rozwinie naszą kulinarną pasję to mamy możliwość rozszerzyć jego działanie w każdej chwili.

 

Praca urządzenia i sposób sterowania

Kupowany robot powinien mieć możliwość dostosowania prędkości obrotów do przetwarzanych składników. Dlatego dobrze jest się upewnić, że wybrany model ma kilkustopniową skalę obrotów. Regulacja prędkości zastosowana w tym sprzęcie AGD może być płynna lub skokowa. Rodzaj regulacji nie wpłynie na jakość przetwarzanej żywności. Gdy urządzenie jest wyposażone w regulację skokową to przełączenie prędkości jest zauważalne przez użytkownika, natomiast przełączanie prędkości w sprzęcie z płynną regulacją obrotów jest praktycznie niezauważalne.

W tego typu sprzęcie przydatna też jest funkcja turbo, która umożliwia uruchomienie robota z pełną siłą. Ta funkcja wykorzystywana jest, gdy chcemy chwilowo zwiększyć moc urządzenia, by poradzić sobie z trudniejszym produktem. Często znajdziemy też tryb pulsacyjny. Stosuje się go w przypadku, kiedy składniki mamy rozdrobnić stopniowo lub przy twardych produktach.

Obecnie na rynku znajdziemy modele sterowane mechanicznie oraz elektronicznie. Te, sterowane mechanicznie zazwyczaj wyposażone są w pokrętło, które sami ustawiamy w odpowiedniej pozycji. Tymczasem roboty kuchenne sterowane elektronicznie często są dodatkowo wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wybrane przez nas funkcje. Sterowanie tego typu jest bardziej precyzyjne, dodatkowo dzięki wbudowanemu ekranowi LCD możemy śledzić postępy pracy robota.

 

b-robot-kuchenny

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Dla każdego użytkownika ważne jest, by sprzęty domowe były nie tylko wygodne, lecz również bezpieczne w użytkowaniu. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających dzieci. Oprócz standardowych elementów, takich jak antypoślizgowe nóżki czy przyssawki lub gumowe stopki, które zapewniają stabilność urządzenia podczas pracy, znajdziemy modele z dodatkowymi zabezpieczeniami. W sprzedaży znajdują się roboty kuchenne posiadające zabezpieczenia przed wyjęciem mieszadeł. Taka funkcja powoduje, że użytkownik nie będzie w stanie usunąć mieszadeł, podczas, gdy urządzenie jest włączone. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w robotach z misą, gdzie często występuje przycisk uwalniający element mieszający.

Kolejne, często stosowane zabezpieczenie to ochrona przed przegrzaniem, gdzie silnik wyłącza się, gdy sprzęt pracuje dłuższy czas, czy zabezpieczenie przed nieodpowiednim montażem. W tym przypadku robot kuchenny nie uruchomi się dopóki nie umieścimy mieszadła, czy elementu tnącego właściwie.

 

Jaki jest najlepszy robot kuchenny?

Przedstawiliśmy kilka najważniejszych parametrów sprzętów AGD, jednak odpowiedź na postawione pytanie, czyli, jaki jest najlepszy robot kuchenny należy do Ciebie. Jeśli zakup urządzenia poprzedzisz analizą swoich potrzeb, a wybranym sprzętom przyjrzysz się krytycznie na pewno dobierzesz odpowiedni dla siebie model.

Pamiętaj tylko, że im większe możliwości robota kuchennego tym więcej jego elementów. A główny moduł też będzie miał swoje wymiary. Zastanów się więc, czy znajdziesz miejsce do jego przechowywania w swojej kuchni. Na pewno zadowolenie z zakupu znacznie spadnie jak dotrzemy do domu i zdamy sobie sprawę, że nie mamy miejsca dla naszego nowego robota kuchennego w naszych szafkach kuchennych.

 

 

7 najlepszych robotów kuchennych. Opinie w 2021 roku

 

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia kuchennego, lecz nie możesz zdecydować, który model kupić? Jeśli czujesz, że jesteś w kropce przeczytaj nasz ranking robotów kuchennych. Pomożemy Ci dobrać sprzęt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Przyrządy kuchenne nie są tanie i dlatego ich zakup to zazwyczaj inwestycja na lata. Kupując kosztowne urządzenie chcemy mieć pewność, że za kilka lat będziemy tak samo zadowoleni z zakupu jak w dniu jego nabycia. Więc jaki robot kuchenny kupić?

 

1. Robot planetarny Kenwood Prospero + KHC29.J0WH

 

Szukając dobrego robota planetarnego warto zwrócić uwagę na Kenwood Prospero+ KHC29.POSI. Jest to urządzenie naprawdę wszechstronne, w jego skład wchodzi wysokiej mocy silnik (1000W) z trzema gniazdami mocowania mieszadeł i dostawek, misa 4,3 l, Trzy różne mieszadła (mieszadło K, trzepaczka i hak do ciasta), szklany blender o pojemności 1,2 l, malakser 1,4 l. wyposażony w trzy tarcze, maszynka do mielenia, sokowirówka z kubkiem na sok, wyciskarka do cytrusów i uniwersalny młynek. 

Robot obok wysokiej mocy silnika został wyposażony w 6 prędkości pracy, którymi zarządza użytkownik za pomocą wygodnego pokrętła umieszczonego z boku korpusu. Przy specjalnych zadaniach kucharz ma do dyspozycji również pracę pulsacyjną urządzenia, co zwiększa skuteczność jego pracy. 

Jak wskazują użytkownicy, wieloraka funkcjonalność i unikatowe wyposażenie (np. młynek) sprawia, ze model ten jest atrakcyjny pod względem funkcjonalności dla osób parających się gotowaniem. Zauważają one też, że dobra jakość wykonania i intuicyjna obsługa sprawiają, że urządzenie jest warte swojej ceny.

Jednym z najbardziej cenionych robotów planetarnych na ryku jest Kenwood Prospero+ KHC29.POSI. Sprawdźmy czy słusznie.

Zalety
Funkcjonalność:

Mieszanie, miksowanie, mielenie, siekanie, szatkowanie, ubijanie, wyciskanie soku, rozdrabnianie, wyciskanie cytrusów, zagniatanie, rozdrabnianie, blendowanie, to czynności, które wykonasz robotem. Jak widać ilość możliwych funkcji jest imponująca.

Wyposażenie:

Każda funkcja możliwa do wykonania maszyną jest poparta odpowiednim wyposażeniem. Np. malakser posiada trzy różne tarcze o innej wielkości oczek do tarcia. Młynek ma 3 sitka o różnej grubości, a sokowirówka wyposażona jest w kubek do soku.

Łatwość obsługi:

Dzięki odpowiedniej konstrukcji obudowy silnika, możemy górną część maszyny odchylić o 90 stopni, aby wygodnie umocować lub zdjąć mieszadła potrzebne do pracy. Ponadto mamy tu 2 inne, intuicyjnie obsługiwane, gniazda do mocowania innych przystawek jak sokowirówka czy młynek.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Silnik sprzętu został zabezpieczony przed przegrzaniem, zatem nie nastąpi awaria sprzętu w takim wypadku. Bezpieczeństwo użytkowania także zapewniają antypoślizgowe nóżki umieszczone w korpusie sprzętu.

Metalowa misa, szklany kielich:

Sprzęt wyposażono w metalową misę, wykonaną ze stali nierdzewnej, a także kielich blendera wykonany ze szkła. Materiały te nie wchodzą w reakcję z żywnością, zwłaszcza kwaśną, zatem używanie ich jest bezpieczne dla zdrowia.

Wady
Przewód zasilający:

Robot został wyposażony w przewód zasilający o długości 1 metra, sprawia to, że wszystkie czynności wykonywane robotem muszą być zlokalizowane w pobliżu gniazdka elektrycznego.

 

 

 

 

2. Robot Wieloczynnościowy BOSCH MUM54251

 

1.Bosch MUM54251Pierwszą naszą propozycją jest robot wieloczynnościowy Bosch MUM54251. Dołączone do urządzenia końcówki pozwalają na wszechstronne wykorzystanie robota. Dodatkowo producent dołączył do zestawu misę roboczą wykonaną ze stali nierdzewnej o pojemności 3,9L, która przyda się m.in. do zagniatania ciasta. W pudełku znajdziemy również blender o pojemności 1,25L, użyteczny dla osób lubiących wszelkiego rodzaju koktajle lub milkszejki.

Ten robot kuchenny wykona większość prac w kuchni za Ciebie: od szatkowania, rozdrabniania (możliwość krojenia w kostkę) poprzez ugniatanie ciasta i ubijanie piany, skończywszy na rozdrabnianiu orzechów i mieleniu mięsa. Dodatkowo w zestawie znajduje się wyciskarka do cytrusów, więc codziennie rano będziesz mógł rozkoszować się świeżo wyciskanym sokiem.

Możliwość pracy pulsacyjnej, oraz siedmiostopniowa elektroniczna regulacja prędkości pozwoli na dokładne wymieszanie składników. Pomimo tak bogatego wyposażenia istnieje możliwość rozbudowania tego modelu poprzez zakup dodatkowych końcówek.

Dobrą wiadomością jest również to, że elementy robota kuchennego można myć w zmywarce. Zdecydowanie jest to urządzenie, którego nie powstydziłby się profesjonalny kucharz. Dla osób potrzebujących inspiracji, Bosch dołącza płytę DVD z przepisami kuchennymi. Osoby, które zdecydował się na zakup tego produktu chwaliły jego funkcjonalność, jakość wykonania i cichą pracę.

Bosch MUM54251 to najlepszy robot kuchenny w 2021 roku. Możliwe, że jest tak z powodu mnogości jego zastosowań. Pewne jest to, że konsumenci bardzo sobie chwalą ten model. Jest on też jednym z najczęściej kupowanych robotów kuchennych na polskim rynku.

Zalety
Bogate wyposażenie:

Producent do urządzenia dołącza całą gamę dodatkowych pojemników i noży. Tak bogate wyposażenie sprawia, że nie będziemy potrzebować dodatkowych sprzętów w kuchni. Ten jeden robot kuchenny wykona wszystkie czynności w kuchni zaoszczędzając nam cenny czas.

Wielofunkcyjność:

Dzięki wszystkim akcesoriom Bosch MUM54251 możemy wykorzystać do miksowania, rozdrabniania, mieszania czy ubijania piany. Robot kuchenny został wyposażony również w funkcję mielenia mięsa, krojenia w plastry, w kostkę czy wiórki. Bez problemu zagnieciemy z jego pomocą ciasto, czy wyciśniemy sok z cytrusów. Znajdzie więc on zastosowanie podczas gotowania i pieczenia.

Regulacja prędkości:

Użytkownik ma możliwość dostosowania pracy silnika do wykonywanych prac. Do dyspozycji jest 7 poziomów obrotów.

Mocny silnik:

Bosch MUM54251 został wyposażony mocny silnik o mocy 900 W. Będzie więc on w stanie poradzić sobie z trudniejszymi pracami.

Możliwość rozbudowy:

Jeśli uważasz, że ten robot kuchenny nie oferuje wystarczającej ilości funkcji to z pewnością zainteresuje Cię informacja, że istnieje możliwość dokupowania dodatkowych elementów. Możemy więc rozbudować sprzęt tak, by spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

Wady
Cena:

Tak mocno rozbudowany sprzęt niestety musi trochę kosztować. Nie powinno więc dziwić, że by stać się właścicielem Bosch MUM54251 musimy przygotować się na wydatek rzędu 1300 zł.

 

 

 

 

3. KitchenAid Robot Kuchenny 5KSM125EER

 

KitchenAid 5KSM125EER to nasza propozycja dla osób, którym marzy się użyteczny, a jednocześnie elegancko wyglądający robot kuchenny. Model jest dostępny w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych (beżowej, czarnej, czerwonej i szarej). Nie trzeba chować go do szafki, gdy nie jest potrzebny, ponieważ pełni funkcję dekoracyjną.

Moc urządzenia wynosi 300 W. Wyposażono je w solidny silnik, dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem w wyniku intensywnej pracy. Robot można wykorzystać do zagniatania ciasta, ubijania, miksowania, ucierania oraz mieszania. W zestawie znajdziemy stalową, 4,8 l misę, a także trzy wymienne przystawki: rózgę, hak i mieszadło płaskie.

Analizując opinie na temat sprzętu marki KitchenAid można stwierdzić, że przypadł do gustu konsumentom nie tylko ze względu na stylowy wygląd, ale i łatwą obsługę. Urządzenie ma 6-stopniową regulację prędkości obrotów, więc w razie potrzeby można ją zwiększyć lub zmniejszyć. Obudowa elegancko połyskuje i nie jest podatna na zarysowania. Poza tym kabel zasilający ma odpowiednią długość.

Robot KitchenAid 5KSM125EER ma moc 300 W. Jego podstawowe funkcje to: mieszanie, ucieranie, ubijanie, miksowanie, a także zagniatanie ciasta.

Zalety
Przydatne elementy w komplecie:

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy misę roboczą wykonaną ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Jej pojemność wynosi prawie 5 l. Dodatkowe elementy kompletu to: hak do zagniatania ciasta, płaskie mieszadło oraz rózga do ubijania.

Stylowy design:

Posiadacze robota często podkreślają, że jest ciekawą ozdobą kuchni. Ma on metalową, połyskującą obudowę, która designem nawiązuje do stylu retro. Sami możemy wybrać kolor sprzętu i dopasować go do reszty urządzeń oraz mebli. Dostępne są cztery opcje: czarny, szary, czerwony i beżowy.

Mocny silnik:

Silnik urządzenia jest dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem. To zmniejsza ryzyko niespodziewanej awarii sprzętu na skutek długotrwałej pracy, np. podczas ugniatania ciasta drożdżowego.

Wady
Niedokładne ucieranie składników:

Jak zauważyli konsumenci, podczas używania przystawki do ucierania część składników zostaje na ściankach misy. To powoduje, że masę należy wymieszać ręcznie.

 

 

 

 

4. Clatronic Robot kuchenny 1200W KM 3630

 

Clatronic 1200W KM 3630 to sprzęt mający kilka funkcji. Są to: mieszanie, miksowanie, ucieranie, wyrabianie ciasta, rozdrabnianie oraz ubijanie. Moc urządzenia wynosi 1200 W, a pojemność misy roboczej to 6,3 l. Robot został wyposażony w opcję Turbo, a także tryb pracy pulsacyjnej.

Razem z urządzeniem znajdziemy w komplecie: hak do wyrabiania ciasta, trzepaczkę ze stali szlachetnej oraz mieszadło hakowe. Za pomocą robota możemy przygotować ciasta, ciasteczka i różne desery bez zbędnego wysiłku. Ważne jest, że stoi on stabilnie na blacie i nie przesuwa się podczas pracy, za co odpowiadają antypoślizgowe nóżki.

Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, to bardzo spodobało się kupującym. Ich zdaniem urządzenie jest bardzo dobrą propozycją dla dużych rodzin. To bezpieczny w użytkowaniu model, który można wykorzystać nawet do samodzielnego wypieku chleba, gdyż pozwala na szybkie wyrobienie gęstego ciasta. Nie ma przy tym ryzyka, że silnik niespodziewanie ulegnie awarii.

Urządzenie Clatronic 1200W KM 3630 umożliwia: miksowanie, mieszanie, wyrabianie ciasta, ubijanie, rozdrabnianie i ucieranie. Jego moc jest równa 1200 W, a całkowite wymiary to: 40,2 cm x 32,6 cm x 21,2 cm.

Zalety
Wygodna zmiana przystawek:

Do zestawu dołączono trzepaczkę, hak do zagniatania ciasta i mieszadło hakowe. Ich zakładanie nie jest trudne, nie trzeba przy tym używać dużej siły.

Antypoślizgowe nóżki:

W podstawie robota są antypoślizgowe nóżki zapewniające mu stabilność na blacie. Sprzęt nie przesuwa się, także podczas wyrabiania gęstego ciasta.

Trwałość:

Urządzenie zostało wyprodukowane z dobrych gatunkowo materiałów, co czyni je odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Silnik nie jest podatny na awarie w wyniku intensywnej eksploatacji.

Wady
Głośna praca:

Większość osób uważa, że robot jest hałaśliwy, dlatego wydawane przez niego dźwięki często przeszkadzają domownikom.

Ciężka misa:

Misa robocza ma dużą pojemność i jest stosunkowo ciężka. Czasami trudno jest ją odłączyć od korpusu i przenieść (zwłaszcza gdy w środku jest ciasto).

 

 

 

 

5. Philips HR7762/00 Robot wieloczynnościowy

 

4.Philips HR7762-00Philips HR7762/00 to podstawowy model robota kuchennego. Jeśli to, czego szukasz to tani i dobry robot kuchenny, to może być to produkt dla Ciebie. Robot wyposażony jest w misę o pojemności 2,1 litra wraz z pokrywką, blender mieszczący 1,75 litrów. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się młynek, który możemy wykorzystać do rozdrobnienia orzechów lub zmielenia kawy.

Tak więc jest to robot wielofunkcyjny 3w1 o małych wymiarach. Oczywiście producent dołącza niezbędne noże tnące oraz mieszadła. Producent przekonuje, że przy odpowiednim wykorzystaniu wszystkich elementów zyskujemy aż 28 funkcji urządzenia. Dodatkowo w zestawie znajdziemy pojemnik przydatny do przechowywania akcesoriów.

Nie musimy się więc martwić, że elementy robota będą wędrować po wszystkich szafkach i szufladach w kuchni. Maszyna umożliwia pracę w dwóch trybach prędkości, dostępny dodatkowo jest również tryb pulsacyjny. Jest to jeden z robotów o najmniejszej mocy, prezentowanych w naszym rankingu, o mocy silnika 750 Watt.

Moc silnika jest jednak wystarczająca by wykonać wszystkie podstawowe prace w kuchni, jak wyrobienie ciasta, posiekania warzyw, czy zblendowanie zupy. Dodatkowo luźne elementy można myć w zmywarce. Użytkownicy tego produktu wskazują, że jest on idealny do podstawowych prac kuchennych. Dodatkowo jest łatwy w obsłudze i w czyszczeniu.

Philips HR7762/00 to tradycyjnie wyglądający robot kuchenny, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Ma on wiele funkcji które usprawnią pracę podczas przyrządzania posiłków.

Zalety
Bogate wyposażenie:

Kupując ten robot kuchenny w wyposażeniu znajdziemy szereg dodatkowych elementów. Wśród nich są blender, młynek i pojemnik na akcesoria. Producent dołączył do zestawu również szereg noży, np. tarczę do szatkowania czy do frytek.

Szerokie zastosowanie urządzenia:

Dzięki bogatemu wyposażeniu Philips HR7762/00 to wykorzystamy w kuchni do mieszania, ubijania piany czy rozdrabniania. Możemy też za pomocą tego robota kuchennego kroić w plastry, zagniatać ciasto czy wyciskać sok.

Możliwość mycia w zmywarce:

Dobra wiadomość dla leniuchów! Wybrane elementy wyposażenia możemy bezpiecznie myć w zmywarce po skończonej pracy.

Wady
Moc silnika:

Pojawiają się głosy użytkowników, którzy czują, że urządzenie lepiej by działało, gdyby jego silnik miał większą moc. Maksymalna moc tego robota kuchennego to 750 W.

Słabe przyssawki:

Przyssawki, w które został wyposażony sprzęt nie do końca oferują stabilność. Podczas pracy na wysokich obrotach urządzenie może lekko się kołysać.

 

 

 

 

6. Zelmer ZFP 1100C robot planetarny kremowy

 

3.Zelmer ZFP1100CKolejna pozycja w naszym rankingu robotów kuchennych powinna zainteresować głównie zapalonych piekarzy. Model Zelmer ZFP1100C to robot, który pomoże w zagniataniu, ubijaniu i mieszaniu. Gdy zakupimy ten robot, w pudełku oprócz samego urządzenia znajdziemy misę roboczą o pojemności 4 litrów wykonaną ze stali nierdzewnej, pokrywę, która zapobiega rozpryskiwaniu się mieszanych produktów oraz 3 końcówki – mieszadło, ubijak i mieszak hakowy.

Dodatkowo funkcja pulsacyjna i aż 12 poziomów obrotów pozwoli na dostosowanie prędkości do mieszanych składników. Ten robot kuchenny został wyposażony w silnik o mocy 1000 Watt. Jest to najmocniejszy silnik wśród opisywanych przez nas robotów kuchennych.

Ważną informacją jest również to, że urządzenie podczas mieszania wykorzystuje ruch planetarny. Dzięki temu składniki łączą się szybciej i dokładniej. Model jest stosunkowo ciężki, lecz przy wysokich obrotach jego ciężar zapewnia stabilność. Nie musimy się martwić, że robot „odfrunie” podczas użytkowania.

Jest to przyrząd, który powinien dumnie stać na blacie kuchennym, jeśli więc zdecydujesz się na zakup tego modelu upewnij się, że masz odpowiednie miejsce w Twojej kuchni. Ze świecą trzeba by szukać negatywnych opinii użytkowników na temat tego sprzętu. Według niektórych osób używających ten model codziennie jest to najlepszy robot kuchenny wielofunkcyjny.

Jeśli chcesz zakupić dobry robot kuchenny do 1000 zł to szczerze polecamy Zelmer ZFP1100C. Jest to urządzenie typu planetarnego, które pozwoli na szybsze wykonanie większości czynności w kuchni.

Zalety
Wysoka moc silnika:

Ten model dysponuje silnikiem o mocy aż 1000 W. Oznacza to, że nie zatrzemy silnika nawet chcąc ugnieść wyjątkowo gęste ciasto.

Regulacja prędkości:

Producent wyposażył to urządzenie w możliwość regulacji prędkości pracy silnika. Mamy tu do dyspozycji aż 12 różnych poziomów. Zatem, czy ubijamy pianę czy ucieramy ciasto to będziemy w stanie dostosować prędkość obrotów do mieszanych składników.

Łatwość mycia:

Co prawda producent nie poleca mycia w zmywarce żadnych elementów sprzętu, jednak użytkownicy podają, że czyszczenie ręczne misy i elementów mieszających nie przysparza problemów.

Wady
Brak funkcji krojenia:

Zelmer ZFP1100C jest idealny do mieszania, ubijania czy zagniatania ciasta. Niestety nie będziemy w stanie wykorzystać go do innych prac kuchennych, jak tarcie czy krojenie lub wyciskanie soku.

 

 

 

 

7. Robot kuchenny Kenwood KM 286 Prospero

 

2.Kenwood Prospero KM 286Ciekawym produktem wydaje się być Kenwood Prospero KM 286. Jest to robot planetarny z dodatkowym wyposażeniem. Ruch planetarny nie tylko powoduje, że składniki mieszają się szybciej, są one też lepiej wymieszane. Liczne dodatki sprawiają, że urządzenie to będzie przydatne nie tylko podczas przygotowywania ciast, lecz również podczas innych prac kuchennych.

Kupując ten model otrzymamy 4,3 litrową misę wykonaną ze szczotkowanej stali nierdzewnej wraz z przykrywką, szklany blender o pojemności 1,5 litra, wyciskarkę do cytrusów, sokowirówkę, maszynkę do mielenia mięsa i malakser. Oczywiście do zestawu dołączone są również mieszadła (tak jak i misa wykonane są ze stali nierdzewnej) i noże tnące.

Robot kuchenny pracuje na sześciu poziomach prędkości, możemy skorzystać również z funkcji pulsacyjnej. Jako jedyny z prezentowanych przez nas robotów kuchennych posiada elektroniczną płynną kontrolę prędkości. Jest to profesjonalny robot kuchenny, który usprawni pracę każdej pani lub pana domu.

Miło jest też wiedzieć, że luźne elementy możemy bez problemu umyć w zmywarce. Według posiadaczy tego modelu odznacza się on szybką pracą oraz łatwością w czyszczeniu.

Kenwood Prospero KM 286 to typ robota kuchennego planetarnego. Specjalny ruch mieszadeł ma zapewnić lepsze wymieszanie składników. Urządzenie też powinno szybciej połączyć mieszane elementy niż standardowe roboty.

Zalety
Duża moc silnika:

Ten robot kuchenny został wyposażony w silnik o mocy 900 W. Nie musimy więc się obawiać, że urządzenie nie poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami i twardszym składnikami.

Uniwersalne zastosowanie:

Model ten będziemy mogli wykorzystać do wielu kuchenny czynności. Jak podaje producent jest on przydatny do miksowania, rozdrabniania czy mieszania lub ubijania piany. Wykorzystamy go również do takich zadań jak: tarcie ziemniaków, zagniatanie ciasta czy mielenie mięsa. Ten robot kuchenny pozwoli nam również wykorzystać go jako sokowirówkę.

Możliwość mycia w zmywarce:

Wszystkich użytkowników na pewno ucieszy fakt możliwości mycia wybranych elementów w zmywarce. Dzięki temu rozwiązaniu, swoją pracę w kuchni ograniczymy do minimum.

Regulacja pracy silnika:

Podczas pracy możemy wybrać poziom pracy silnika. Do dyspozycji mamy jedną z sześciu prędkości.

Wady
Wysoka cena:

By stać się właścicielem tego robota kuchennego musimy przygotować się na spory wydatek. W zależności od sklepu Kenwood Prospero KM 286 kosztuje 1000 – 1200 zł.

 

 

 

 

Co robi robot kuchenny?

 

Robot kuchenny uznawany jest przez wiele osób za wyjątkowo praktyczny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej kuchni i chociaż w prawie każdym domu znajdziemy takie urządzenie, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie ma możliwości? Chcesz się także dowiedzieć, jaki robot kuchenny jest polecany przez konsumentów?  Jak taki sprzęt może nam ułatwić życie? Jeśli tak, przeczytaj poniższy artykuł.

Rodzaje robotów kuchennych

Dostępne na rynku roboty kuchenne możemy zaklasyfikować do kilku grup, biorąc pod uwagę ich budowę i funkcjonalność. Największą popularnością cieszą się obecnie modele wieloczynnościowe i planetarne. Te pierwsze mają dużą moc i prędkość obrotową, a także bogate wyposażenie w postaci wymiennych końcówek. Głównym elementem budowy urządzeń wieloczynnościowych jest korpus, w którym znajduje się silnik. Dodatkowe części to malakser oraz blender. Roboty kuchenne planetarne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują ruch planetarny. Oznacza to, że mieszadła obracają się wokół własnej osi, blisko krawędzi miski. To powoduje, że składniki potraw czy ciast są dokładnie wymieszane i napowietrzone. Na budowę tego typu produktów składa się korpus z ruchomą głowicą i misa. Do zestawu dołączone są również końcówki, jednak zwykle jest ich mniej, niż w przypadku modeli wieloczynnościowych.

 

Jakie funkcje pełni robot kuchenny?

W zależności od wyposażenia i dołączonych do zestawu elementów robot kuchenny może pełnić kilka lub nawet kilkanaście różnych funkcji. Do najważniejszych zadań takiego urządzenia należy: miksowanie, mieszanie, krojenie i szatkowanie. Bardziej zaawansowane sprzęty pozwalają również na wyciskanie soków z owoców, a niekiedy również na mielenie mięsa i ziaren kawy czy przygotowywanie domowego makaronu. Im bardziej funkcjonalny model wybierzemy, tym droższy może się okazać. Niemniej jednak robot kuchenny może z powodzeniem zastąpić podstawowe urządzenia kuchenne, bez których nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia. Z tego powodu inwestycja w innowacyjny model pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, jak również łatwiejsze przyrządzanie dań i deserów.

 

Do czego przydaje się robot kuchenny?

Robot kuchenny umożliwia szybsze i łatwiejsze przygotowanie ciasta, gdyż nie musimy go samodzielnie wyrabiać (co często okazuje się kłopotliwe). To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego miksera ręcznego, ponieważ robot samodzielnie miesza składniki, a my w tym czasie możemy zająć się czymś innym, np. przygotowywaniem polewy czy kremu. Co więcej, takie urządzenie dokładnie szatkuje i ściera owoce oraz warzywa potrzebne do sałatki czy surówki. Sprzęt wyposażony w blender umożliwia przygotowanie zdrowych koktajli i zup.

 

Jak znaleźć odpowiedni robot kuchenny?

Osoby planujące zakup robota kuchennego powinny się zastanowić, w jakim celu zamierzają go użytkować. Jeśli urządzenie ma nam pomóc głównie w przygotowywaniu ciast czy prostych dań, nie musimy inwestować w zaawansowany technologicznie model, gdyż z pewnością nie wykorzystamy w pełni wszystkich funkcji. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby urządzenie było praktyczne i przydatne w wielu sytuacjach, zakup rozbudowanego robota jest słusznym rozwiązaniem.

Szukając odpowiedniego produktu powinniśmy sprawdzić podstawowe parametry techniczne sprzętu, czyli: moc (minimum to 200 W), prędkość obrotową, wymiary oraz pojemność misy. Wbrew pozorom, istotną rolę odgrywa również design sprzętu i wykorzystane do produkcji materiały. Robot kuchenny musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, a końcówki miksujące nie mogą być podatne na rdzę. Poza tym urządzenie powinno być łatwe w obsłudze. Inaczej użytkowanie go nie będzie tak komfortowe, jak oczekiwaliśmy.

 

 

FAQ

 

P1: Robot kuchenny – co robi?

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które ułatwia przygotowywanie różnego rodzaju dań. Taki sprzęt z pewnością przyda się osobom, które lubią gotować albo chcą zmniejszyć czas potrzebny na przygotowanie deserów i obiadów. To, do czego można wykorzystać robot kuchenny zależy oczywiście od konkretnego modelu. Do podstawowych funkcji można zaliczyć: siekanie, mieszanie składników, ucieranie, rozdrabnianie warzyw i owoców i wyrabianie ciasta. Przed zakupem należy dokładnie przeczytać opis konkretnego sprzętu, bo dzięki temu można się dowiedzieć, do czego dokładnie on służy. Co więcej, zazwyczaj kupujący ma możliwość rozbudowania zestawu podstawowego poprzez dokupienie dodatkowych elementów. 

P2: Robot kuchenny – ile watów?

Przed inwestycją w jakikolwiek sprzęt kuchenny trzeba dokładnie zapoznać się z jego opisem i poznać jego parametry. Jedną z najważniejszych informacji jest moc robota kuchennego, bo to właśnie od niej w głównej mierze zależy efektywność jego działania. Jeśli sprzęt będzie miał mocniejszy silnik, poszczególne zadania będzie można wykonywać szybciej. W sklepach są dostępne roboty kuchenne, których moc wynosi od 300 W do ok. 1000 W. Sprzęty o mniejszej mocy są polecane w szczególności osobom, które nie będą korzystały z urządzenia zbyt często. Do zalet takich silników można zaliczyć to, że nie generują one zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Roboty kuchenne o większej mocy bez problemu poradzą sobie np. z kruszeniem lodu czy ucieraniem twardych warzyw. 

 

P3: Ile kosztuje robot kuchenny?

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za dobrej jakości robot kuchenny? Na cenę mają wpływ różne czynniki. Wybierając sprzęt o mniejszej mocy, który nie zawiera w zestawie zbyt dużo dodatkowych akcesoriów powinniśmy być przygotowani na wydatek rzędu kilkuset złotych. Im urządzenie jest mocniejsze i oferuje więcej funkcji, tym zwykle jego cena jest wyższa. Za robota kuchennego z wieloma akcesoriami i szerokimi możliwościami zastosowania trzeba zapłacić czasem nawet ok. 1000 zł. W sklepach znajdziemy też zdecydowanie droższe modele, których cena sięga nawet ponad 2000 zł. Tego typu sprzęty są najczęściej wybierane przez osoby prowadzące różnego rodzaju punkty gastronomiczne albo prawdziwych miłośników gotowania.

 

P4: Robot kuchenny Kasia – jak włączyć?

Konsumenci często decydują się na zakup robota kuchennego Kasia, który jest uznawany za wydajny i wytrzymały. Niekiedy jednak pojawia się problem z tym, jak włączyć sprzęt. Wszystkie wątpliwości pozwoli nam rozwiać dokładna lektura dołączonej do opakowania instrukcji obsługi. Czasami jednak mimo podłączenia urządzenia do źródła zasilania i wciśnięcia odpowiedniego przycisku nie można uruchomić robota. Wtedy trzeba się upewnić, że wszystkie elementy są ze sobą dobrze połączone. Nierzadko brak możliwości uruchomienia sprzętu wynika z niedopasowania poszczególnych części. To chętnie wykorzystywane przez producentów zabezpieczenie.

P5: Jak rozebrać robot kuchenny Zelmer?

Aby dowiedzieć się, jak rozebrać robot kuchenny Zelmer warto poszukać w Internecie instrukcji serwisowej, w której wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Przy demontażu poszczególnych części należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować miejsce pracy. Najlepiej, jeśli na powierzchni roboczej będzie znajdował się miękki materiał stanowiący zabezpieczenie przed zarysowaniem elementów z tworzywa m.in. obudowy. W razie problemów z rozebraniem i naprawą robota należy udać się do punktu serwisowego, gdzie doświadczone osoby będą w stanie odpowiednio zlokalizować problem i jemu zaradzić.

 

 

Inne artkuły, którymi możesz być zainteresowany:

Gofrownica opinie

Wypiekacz do chleba ranking

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

KitchenAid Mikser Artisan Original 125

 

KitchenAid 5KSM150PSEER jest to ulubieniec amerykańskich gospodyń domowych. Każda szanująca się pani domu posiada takie urządzenie w kuchni. Jest to typowy robot kuchenny przeznaczony dla osób lubiących dużo piec. Dużym plusem tego modelu jest duża misa o wielkości 4,83 litra z pokrywką.

Misa wykonana jest ze stali nierdzewnej i posiada ergonomiczną rączkę. Można ją również myć w zmywarce. Dodatkowo dołączone są trzy mieszaki: tzw. rózga (nie można myć w zmywarce) do ubijania białek, oraz mieszadło płaskie i hak do różnej konsystencji ciast (obydwa można myć w zmywarce).

Osoby, dla których szczególnie ważne jest kolorystyczne dopasowanie wszystkich sprzętów w kuchni niekwestionowanym plusem będzie to, że robot ten jest dostępny prawie w każdym kolorze. Nie musimy więc decydować się na kolor czerwony, możemy wybrać biały, niebieski, lub inny, który będzie nam pasował.  Moc silnika 300 Watt jest najmniejszą wśród prezentowanych robotów, jednak ruch planetarny głowicy wymiesza dokładnie wszystkie składniki.

Robot kuchenny ma wbudowaną 10-cio stopniową regulację prędkości. Obsługa urządzenia jest również dziecinnie prosta. Osoby używające tego robot w domu wskazują oprócz jego funkcjonalności, ładny design oraz wysoką jakość wykonania.

KitchenAid 5KSM150PSEER to ulubiony sprzęt amerykańskich gospodyń domowych. Sprawdźmy, co tak je urzekło w tym urządzeniu.

Zalety
Oryginalny design:

Urządzenie to dostępne jest w wielu kolorach, tak więc łatwo będzie je dopasować do wystroju naszej kuchni. Najczęściej spotykanym kolorem jest czerwony, jednak w sprzedaży znajdują się modele w kolorach: zielonym, żółtym, stalowym i wiele innych. Wygląd stylizowany jest na lata 60 i będzie się pięknie będzie się prezentować na kuchennym blacie.

Planetarny ruch mieszadeł:

Dzięki planetarnemu ruchowi mieszadeł łączone w urządzeniu składniki szybciej i dokładniej się wymieszają. Ten ruch charakteryzuje się tym, że mieszadło wykonuje dwa ruchy na raz. Jeden wokół misy, a drugi wokół własnej osi. Ze względu na zastosowaną technologię sprzęt ten nie musi mieć dużej mocy silnika.

Stabilność:

KitchenAid 5KSM150PSEER to duży i ciężki sprzęt. Dzięki wykonaniu ze stali jest on bardzo stabilny i podczas pracy nie drgnie nawet o milimetr. Nie musimy się więc obawiać, że na wysokich obrotach urządzenie będzie nam „tańczyć” na blacie.

Wady
Cena:

Niestety za produkty markowe trzeba odpowiednio zapłacić. Ten model do najtańszych nie należy. By go nabyć musimy przygotować się na wydatek rzędu 2000 – 3000 zł.

Mało dodatkowych funkcji:

To urządzenie jest idealne dla osób kochających piec. Umożliwia on wyrobienie aksamitnego ciasta, czy puszystego kremu lub piany. Niestety nie wykorzystamy go w innych pracach kuchennych, jak szatkowanie, tarcie czy wyciskanie soku.

 

 

Osoby szukające robota wieloczynnościowego chcą kupić produkt niezawodny, uniwersalny, łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Takie też modele znalazły się w naszym zestawieniu. Przy wyborze produktów kierowaliśmy się nie tylko ich cechami, ale też ocenami konsumentów. W ten sposób wyłoniliśmy najlepsze propozycje, wśród których znalazł się robot Avance Collection HR7778/00. Jest to niezawodne urządzenie posiadające wiele funkcji i wyposażone w szereg akcesoriów. To za ich sprawą sprzęt pomoże Ci w przygotowaniu wielu dań, ciast i przetworów. Prezentowany model ma blender, dużą misę i solidny silnik. Ponieważ ma system regulacji pracy, bez problemu dostosujemy go do naszych potrzeb. Nie jest to jednak najtańszy produkt, dlatego mamy dla Ciebie tańszą propozycję, jaką jest Zelmer ZHM 0861 X o mocy 400 W. Ten kompaktowy sprzęt posiada wiele ciekawych akcesoriów. W dalszej części naszego artykułu znajdziesz też inne modele warte uwagi.

 

Jaki robot wieloczynnościowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lubisz gotować i szukasz odpowiedniego urządzenia? Robot wielozadaniowy to sprzęt, który ułatwi Ci przygotowanie Twoich ulubionych dań. Ze względu na wiele różnych końcówek jest on bardzo wszechstronny, dlatego sprawdzi się w każdej kuchni. Przy minimalnym wysiłku wyrobisz ciasto na chleb czy zmielisz mięso. Przygotowany przez nas poradnik przedstawia najistotniejsze kwestie, którymi powinieneś się kierować przy zakupie takiego sprzętu i odpowiada na pytanie – jaki robot wieloczynnościowy wybrać?

 

Rodzaje

Robot wieloczynnościowy ma za zadanie ułatwić nam pracę w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków. Z tego względu warto wybrać odpowiedni model, który spełni nasze oczekiwania. W sklepach znajdziemy kilka wariantów, m.in. roboty:

Planetarne – obecnie bardzo popularne urządzenia. Taki sprzęt jest bardzo wydajny, gdyż jego mieszadła obracają się wielokierunkowo –  w tym samym momencie następuje obrót wokół własnej osi oraz misy robota.

Tradycyjne – niegdyś był to zdecydowanie najbardziej powszechny robot. Tego typu sprzęt posiada mieszadła obracające się tylko w jednym kierunku, czyli wokół własnej osi. Choć nie jest tak wydajny, jak model planetarny, to mimo wszystko zdecydowanie ułatwia on pracę w kuchni.

Z misą – głównym elementem urządzenia jest duża, plastikowa lub metalowa misa.

 

Moc – jaki robot wieloczynnościowy jest najlepszy?

Najważniejszym parametrem każdego urządzenia zasilanego sieciowo jest jego moc. Od niej zależy wydajność naszego sprzętu oraz to, jak wysokie będą nasze rachunki za prąd. Należy również pamiętać, że moc odpowiada również za szybkość pracy. Roboty kuchenne o niższej mocy zwykle mogą pracować zaledwie ok. 15 min, przy dłuższej pracy może dojść do przegrzania silnika. W sklepach znajdziemy więc urządzenia, których moc waha się w zależności od modelu, od 300 W do nawet 1500 W.

 

Ilość obrotów

Bardzo ważną kwestią, którą należy się kierować przy wyborze tego typu sprzętu jest również ilość obrotów. Roboty kuchenne dostępne w sklepach różnią się od siebie pod tym względem, dlatego znajdziemy modele, których wartość ta wynosi od 300 obrotów/min do nawet kilkunastu tysięcy obrotów/min. Warto również dodać, że bardziej skomplikowane urządzenia posiadają specjalne poziomy prędkości, dzięki którym możemy regulować ilość obrotów do produktu, który zamierzamy przetworzyć.

 

Wykonanie

Wybierając najlepszy robot wieloczynnościowy pamiętaj o tym, by dokładnie przyjrzeć się, w jaki sposób dany model został wykonany. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsza jest obudowa oraz wymienne elementy. Robot kuchenny może być zarówno plastikowy, jak i cały metalowy. To, który materiał jest lepszy zależy od naszych preferencji. W asortymencie wielu sklepów znajdziemy również modele posiadające elementy zarówno metalowe, jak i plastikowe.

 

Zabezpieczenia

Robot wieloczynnościowy uchodzi za potencjalnie niebezpieczne urządzenie, szczególnie dla naszych dzieci. Warto jednak pamiętać, że producenci starają się zapobiec wszelkiego rodzaju wypadkom, unowocześniając swój sprzęt o coraz to nowsze technologie i zabezpieczenia. Do nich zaliczamy m.in. inteligentne wyłączania się robota w przypadku nieprawidłowego zamknięcia pokrywy lub przymocowania końcówki. Urządzenie nie włączy się ponownie w przypadku przegrzania silnika, co zapobiega trwałemu uszkodzeniu sprzętu.

Co więcej, by móc wyjąć lub zmienić jakiekolwiek końcówki, konieczne jest wyłączenie robota. To chroni również przed przypadkowym wypięciem się mieszadeł, co mogłoby być niebezpieczne dla nas i osób w naszym otoczeniu.

 

Podstawowe elementy

Roboty wieloczynnościowe składają się z elementów, dzięki którym jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób przygotować nasze ulubione danie. Do nich zaliczamy przede wszystkim mikser, blender, młynek, wyciskarkę, maszynkę do mielenia mięsa, misę do ubijania piany i zagniatania ciasta, czy sokowirówkę. W ten sposób, jedno urządzenie jest w stanie zastąpić nam wiele mniejszych sprzętów, niezbędnych w kuchni do przygotowania konkretnych potraw. Co więcej, w szybki i prosty sposób posieka on owoce i warzywa.

Doskonale sprawdza się również do mieszania składników na ciasto, kremy, zupy czy sosy. Takie urządzenie wykona za nas wiele czynności, dzięki czemu w tym samym czasie będziemy mogli skupić się na kolejnych etapach przygotowywania potraw.

 

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych funkcji, roboty kuchenne często posiadają dodatkowe tryby. Do nich zaliczamy przede wszystkim tryb pulsacyjny, którego zadaniem jest szybkie kruszenie np. orzechów, ziaren, etc. Funkcja turbo ma na celu uruchomienie najszybszych obrotów naszego urządzenia. W ten bardzo szybki sposób możemy wymieszać składniki na ciasto czy koktajl.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość ważenia porcji składników. Ta funkcja dostępna jest jedynie w najnowszych modelach. Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni i pozwoli nam na kontrolowanie porcji przygotowywanych posiłków.

 

Roboty wieloczynnościowe w dobrych cenach

Roboty kuchenne dostępne są w wielu różnych wariantach. W sklepach znajdziemy więc proste i bardziej skomplikowane urządzenia, których liczba końcówek pozwala nam na przygotowanie większości posiłków w bardzo krótkim czasie. Cena sprzętu wzrasta wraz z możliwościami danego modelu. Dlatego najtańsze roboty kuchenne możemy kupić w cenie do 500 złotych.

Taki sprzęt będzie miał jednak moc ok. 800 W. Za sprzęt 1000 W musimy wydać co najmniej 1000 złotych. Model ze wszystkimi dodatkowymi elementami może kosztować nawet 5000 złotych.

 

Najlepsze roboty wieloczynnościowe w 2021 roku

 

Nasz poradnik wskazał Ci, czym cechują się dobrej jakości roboty, w tej części artykułu pokażemy Ci dobre jakościowo produkty. Nasz ranking robotów wieloczynnościowych zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Philips Avance Collection HR7778/00

 

Jeśli interesuje Cię zaawansowany sprzęt i Twój budżet przekracza 700 zł, Twojej uwadze polecamy robot Philips Avance Collection HR7778/00. Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie o mocy aż 1300 W, dlatego radzi sobie nawet z bardzo twardymi składnikami. Za sprawą innowacyjnej, metalowej końcówki do wyrabiania ciasta, urządzenie umożliwi Ci nawet zagniecenie ciasta na chleb.

W zestawie oprócz podstawy z silnikiem i misy o pojemności 3,4 l, znajdziemy również końcówkę do ubijania i ucierania, a także wspomniane wcześniej mieszadło do wyrabiania ciężkiego ciasta drożdżowego.

Jednak to nie wszystko. Urządzenie ma też specjalne nakładki do siekania i tarcia i zostało wyposażone w blender, co sprawia, że jest bardzo funkcjonalne. Jest także w stanie kruszyć lód.

Ze względu na szeroki zakres regulacji, łatwiej dostosujemy pracę robota do naszych potrzeb. Model ten ma 12 ręcznie regulowanych prędkości pracy oraz 3 automatyczne przyciski.

Urządzenie zostało uznane za bardzo praktyczne, gdyż można je myć w zmywarce. Jeśli jakikolwiek element zestawu uszkodzi się, można dokupić zamiennik. Co istotne, producent oferuje też możliwość zakupu dodatkowych tarek i elementów, które sprawią, że sprzęt będzie bardziej funkcjonalny.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie oraz wiele ciekawych funkcji.

 

 

Zelmer ZHM0861X

 

Mikser z misą Zelmer ZHM 0861 X o mocy 400 W to urządzenie, które ułatwi Ci pracę w kuchni. Jest funkcjonalne i kompaktowe. Prezentowany model ma pięciostopniową regulację prędkości działania, co pozwala na dostosowanie pracy robota do danego dania czy składników.

Zelmer ZHM 0861 X srebrny (381.61 SL) pozwala nam przygotować dużo pysznych potraw w krótkim czasie. Ucieranie ciast, ubijanie piany, rozdrabianie, miksowanie i wiele różnych prac kuchennych – to wszystko wykonasz przy użyciu tego sprzętu.

W skład zestawu wchodzi misa obrotowa i podstawa, mikser, kubek miksujący i nasadki miksujące. Jeśli któryś z tych elementów ulegnie uszkodzeniu, z łatwością dokupisz części zamienne.

Jest to dobry i tani robot wieloczynnościowy, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Bez wątpienia jest to związane z tym, że marka Zelmer uznawana jest za jednego z lepszych producentów małego AGD. Użytkownicy uważają, że mikser jest solidny i wydajny.

 

 

Philips Viva Collection HR7762/00

 

Philips Viva Collection HR7762/00 robot kuchenny o mocy 750 W. Jest to urządzenie o niewielkich gabarytach, wyposażone w wiele ciekawych elementów, za sprawą których praca w kuchni stanie się prostsza.

Urządzenie składa się z pojemnika, blendera i młynka. Poza tym ma szereg dodatkowych elementów, jak końcówki do ubijania i ucierania, a także tarcze ze stali nierdzewnej z oczkami o różnej wielkości. Aby łatwiej nam było przechowywać sprzęt, został on wyposażony w schowek na akcesoria. Co istotne wszystkie elementy urządzenia, poza postawą z silnikiem, możemy bez obaw myć w zmywarce.

Model Viva Collection HR7762/00 wyposażono w technologię PowerChop, która zapewnia nam doskonałe siekanie. Poza tym ma system regulacji pracy, więc łatwo dostosujemy robot do swoich potrzeb.

Opinie o robotach wieloczynnościowych marki Philips są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie uznali, że prezentowany sprzęt jest wydajny i niezawodny. Poza tym nie zajmuje dużo miejsca w szafce.

 

 

Bosch MCM68861

 

Robot wielofunkcyjny Bosch MCM68861 o mocy 1250 W to niezawodne urządzenie, które ułatwi Ci mieszanie, ubijanie, ucieranie, mielenie i wiele innych prac, jakie wykonujesz na co dzień w kuchni.

Robot jest wyposażony w mini rozdrabniacz z nożem QuattroBlade z 4. Rozdrabniacz pozwala nam na zmielenie ziół, mięsa i serów. Posiada też tarcze, które kroją warzywa w plasterki, wiórki lub słupki. To świetny sprzęt cechujący się bardzo solidnym wykonaniem. W zestawie znajduje się też blender, misa, różnego rodzaju rozdrabniacze i końcówki. Poza tym model ten ma wyciskarkę do cytrusów.

Ze względu na dużą misę, której pojemność wynosi prawie 4 l, jednorazowo w urządzeniu możemy przygotować sporą ilość ciasta lub też posiekać nawet 2 kilogramy ziemniaków, bez konieczności ich wysypywania do innej misy. Nie bez znaczenia jest także łatwy system obsługi i szeroki zakres regulacji pracy, w tym tryb pulsacyjny, który umożliwia pracę z twardymi składnikami.

Konsumenci w swoich ocenach potwierdzają, że robot jest przede wszystkim funkcjonalny, a do tego łatwy w obsłudze. Poza tym użytkownicy urządzenia pozytywnie oceniają w tym przypadku stosunek ceny do jakości.

 

 

Kenwood Multipro Compact FPM250

 

Kenwood Multipro Compact FPM25 to robot wielofunkcyjny, w którym zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Ma to zapewnić nam możliwość łatwiejszej i bardziej wydajnej pracy.

Prezentowany model ma ciekawe funkcje i bogate wyposażenie. Wśród akcesoriów znajdziemy blender, mieszadło do wyrabiania ciężkiego ciasta, różne trzepaczki, wyciskarkę do cytrusów i wiele innych elementów.

Za sprawą dość mocnego silnika o mocy 750 W, model ten jest w stanie pracować wydajnie przez długi czas.  

Jeśli szukasz urządzenia, które posieka, zetrze, potnie w plasterki, ubije, zagniecie ciasto, pokruszy lód, rozdrobni, czy zblenduje – to właśnie propozycja dla Ciebie.

Solidna obudowa oraz mocne końcówki wykonane ze stali nierdzewnej sprawiają, że produkt jest wysoce bezawaryjny.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu podkreślają, że jest bardzo użyteczny, nie zajmuje dużo miejsca, a jego obsługa jest stosunkowo łatwa.

 

 

Roboty kuchenne KitchenAid – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jaki robot kuchenny KitchenAid wybrać?

Roboty kuchenne to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą zmienić obowiązek gotowania w prawdziwą przyjemność. Stanowią one połączenie zalet wielu niezbędnych w każdej kuchni sprzętów. Poza tym, zajmują one znacznie mniej miejsca. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki model wybrać, by być zadowolonym z zakupu. Na końcu umieściliśmy też ranking trzech robotów kuchennych marki KitchenAid w dobrych cenach.

KitchenAid to marka, która od ponad 90 lat tworzy urządzenia pozwalające rozwinąć prawdziwą pasję do gotowania. Jej historia sięga do początku XX wieku, kiedy to amerykański inżynier Herbert Johnston stworzył prototyp maszyny, która miała zmechanizować ręczną pracę piekarzy. Już po kilkunastu latach, jego przyrządy stały się niezbędne w niemal każdej piekarni. Z czasem zaczęły podbijać również serca gospodyń domowych. Dziś marka jest niezwykle popularna w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce.

Chcąc wybrać najlepszy robot kuchenny KitchenAid w 2021 roku należy się zastanowić nad jego odpowiednim rodzajem. Wśród nich wyróżniamy miksery, rozdrabniacze, malaksery oraz wielofunkcyjne roboty, które obecnie są zdecydowanie najpopularniejsze. Pełnią one jednocześnie funkcje wymienionych wcześniej urządzeń i mogą okazać się mniej kosztowne, niż zakup wszystkich przyrządów osobno.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni rodzaj urządzenia, sprawdźmy jego kilka parametrów, a przede wszystkim moc. Nie może być ona zbyt mała, ponieważ taki robot nie będzie w stanie pracować przez długi czas bez przerwy. Czasami może być to konieczne. Jeśli wiemy, że wybrany produkt będzie często poddawany ciężkim próbom, takim jak np. rozdrabnianie orzechów, to sięgajmy po modele o mocy minimum 700 W. Jeżeli jednak interesuje nas robot z małą miską, bez funkcji mielenia, to optymalna będzie moc wynosząca od 300 W do 500 W.

Dla wielu ważny jest też sam rozmiar misy roboczej. To właśnie tam będą przygotowane warzywa, różne produkty, czy piana z białek. Standardowa pojemność wynosi 2 litry, ale możemy znaleźć także takie o pojemności prawie 4 litrów.

Poza technicznymi parametrami sprawdzajmy też, co znajduje się w zestawie wraz z urządzeniem. Najczęściej są to różnego rodzaju przystawki, miski, noże do siekania, elementy do mielenia oraz druty do mieszania. To, jaki przyrząd wybierzemy będzie więc zależało od tego, co chcemy przygotowywać z jego pomocą.

 

Roboty kuchenne KitchenAid – ranking

 

KitchenAid 5KSM150PSEER

 

Model KitchenAid 5KSM150PSEER to robot kuchenny wykonany z metalu, waży on 13 kg. Jest on nie tylko solidny i wytrzymały, ale też stabilnie stoi na blacie. W efekcie, z jego pomocą można swobodnie przygotowywać posiłki oraz desery. Jego maksymalna moc wynosi 300 W.

Produkt posiada płynną regulację obrotów od 40 obrotów do 225 obrotów na minutę, a także 10-stopniową regulację prędkości. Jest on energooszczędny i pracuje bardzo cicho. Do zestawu dołączona jest 4,6 litrowa, nierdzewna dzieża, osłona na dzieżę z podajnikiem, hak, mieszadło do ciast, rózga do ubijania, a także książka z przepisami, którą można otrzymać po zarejestrowaniu zakupu swojego urządzenia.

Konsumenci doceniają tego robota przede wszystkim za możliwość pracy aż przez 10 minut z maksymalną mocą. Najczęściej to wystarczy, by przygotować  nawet bardzo twarde ciasto. Ponadto produkt ten ma specjalnie wyprofilowaną dzieżę, dzięki czemu można szybko i bez problemów przygotować dowolne składniki, np. ubić pianę nawet tylko z jednego białka.

 

 

KitchenAid 5K45SSEWH

 

Produkt KitchenAid 5K45SSEWH to wielofunkcyjne urządzenie planetarne o metalowej konstrukcji, która gwarantuje wytrzymałość, solidność oraz stabilność. Ma ono moc 250 W, niski poziom hałasu oraz małe straty energii, które udało się uzyskać poprzez zastosowanie bezpośredniego napędu z silnika na narzędzia.

Model ten cechuje planetarny ruch przyrządu, co oznacza, że obracają się on jednocześnie wokół własnej osi i w kierunku przeciwnym po obwodzie. Takie rozwiązania są stosowane przede wszystkim w profesjonalnych narzędziach w piekarniach i cukierniach. W efekcie, z pomocą tego robota można przyrządzać potrawy i desery znacznie łatwiej i efektywniej.

Konsumenci doceniają produkt przede wszystkim za bogate wyposażenie. Do urządzenia dołączona jest dzieża o pojemności 4,28 litra, hak, osłona dzieży, mieszadło i rózga. Ten robot kuchenny KitchenAid w dobrej cenie ma opływowy kształt ułatwiający utrzymanie go w czystości, a jego stylistyka przywodzi na myśl lata 60. XX wieku. Dodatkowo nie tylko jest pomocny w kuchni, ale również dobrze się prezentuje.

 

 

KitchenAid 5KSM156EFP

 

Robot kuchenny KitchenAid 5KSM156EFP cechuje 67-punktowy system mieszania. Oznacza to, że w trakcie jednego obrotu mieszadła (czyli podczas jednego cyklu) zbliża się ono do ścianek misy aż 67 razy. Dzięki temu wyrabianie ciasta, czy ubijanie składników przebiega znacznie szybciej i efektywniej.

W tym modelu napęd z silnika jest bezpośrednio przekładany na pracujące w misie narzędzie, dzięki czemu przyrząd działa bardzo cicho i jest energooszczędny. Jego konstrukcja w całości została wykonana z metalu, co zapewnia wytrzymałość i solidność przez bardzo długi czas. Do zestawu dołączona jest dzieża o pojemności 4,8 litra, rózga, mieszadło oraz hak.

Konsumenci uważają, że najlepsze roboty kuchenne KitchenAid powinny mieć nie tylko odpowiednią moc, ale i być łatwe do utrzymania w czystości. W tym przypadku jest to możliwe dzięki opływowym kształtom, które przypominają efektowny design z lat 60. minionego wieku.

 

 

Roboty kuchenne mikser – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jaki robot kuchenny mikser wybrać?

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które z powodzeniem zastąpi kilka innych sprzętów przydatnych w kuchni. Dzięki szerokiemu zastosowaniu wiele osób decyduje się na jego zakup, gdyż w jednym, niewielkim przyrządzie mieści się wiele możliwości. Jak wybrać dobry sprzęt? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Najlepsze roboty kuchenne/miksery są wydajne, pracują długo i sprawnie oraz nie przegrzewają się po 5 minutach. O ich wydajności w dużej mierze decyduje ich moc. Im będzie ona wyższa, tym przyrząd jest skuteczniejszy. W przypadku niewielkich robotów kuchennych optymalna będzie moc w przedziale od 800 W do 1000 W. W przypadku dużo większych urządzeń, ich moc może sięgać nawet 1500 W.

Kolejnym istotnym parametrem jest ilość obrotów. Standardowe modele rozpędzają się do 300 obrotów na minutę. Jeśli interesuje nas dużo bardziej zaawansowany model, wartość ta powinna sięgać nawet kilku tysięcy obrotów. Warto zdecydować się na model, w którym prędkość można regulować. W ten sposób dostosujemy ją do produktów, które w danej chwili podlegają obróbce.

Każdy dobry robot kuchenny jest wyposażony w misę wykonaną z solidnego materiału. Najlepiej sprawdzi się stal nierdzewna, która szybko się nie uszkodzi i nie zarysuje. Unikajmy misek zrobionych z plastiku, które mogą się szybko połamać. Najlepszy robot kuchenny/mikser w 2021 roku ma także wiele akcesoriów w zestawie, które zwiększają jego funkcjonalność. Do najczęściej spotykanych należą: nakładka do mielenia mięsa, blender kielichowy, tarcza do frytek, młynek do zbóż, malakser czy wyciskarka do cytrusów. Wszystkie elementy powinny być jak najwyższej jakości. Wybierajmy takie, które posłużą nam długi czas.

Miejmy na uwadze także funkcje dodatkowe robota. Bardzo przydatna jest na przykład opcja turbo, która zwiększa obroty mieszadeł na określony, krótki czas. Do innych ciekawych opcji można zaliczyć podtrzymywanie ciepła, podświetlenie, tryb pulsacyjny czy możliwość zważenia składników.

 

Roboty kuchenne miksery – Ranking

 

Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S

 

Szukasz wysokiej jakości robota kuchennego, który sprawi, że codzienne gotowanie stanie się przyjemnością? Koniecznie wypróbuj produkt Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S. Jest to solidny sprzęt o bardzo mocnym silniku 1700 W, przy pomocy którego przygotujemy ulubione dania w mgnieniu oka.

Urządzenie jest wyposażone w misę ze szczotkowanej stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Jej duża pojemność 6,7 litra jest wystarczająca, aby ubić pianę z 16 jaj czy przygotować 5 kg ciasta. Dużym ułatwieniem jest także zamieszczenie praktycznej miarki w środku. W zestawie znajdziemy 3 mieszadła: do wyrabiania ciasta, trzepaczkę oraz spiralny hak. Dodatkowo producent dołączył nakładkę do mielenia mięsa, blender, malakser oraz wyciskarkę do cytrusów.

Produkt jest wygodny i łatwy w użyciu, uruchamia i wyłącza się go przy pomocy jednego przycisku start/stop. Sprzęt jest także bezpieczny, zatrzymuje się automatycznie po podniesieniu głowicy. Miłośnicy gotowania doceniają urządzenie za niewielkie gabaryty, intuicyjną obsługę oraz wielofunkcyjność.

 

 

Bosch MUM58364

 

Bosch MUM58364 to funkcjonalny sprzęt kuchenny, dzięki któremu przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych potraw jest bardzo łatwe. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie końcówek i przystawek, które sprawiają, że urządzenie zastępuje kilka innych przyrządów.

Produkt jest wyposażony w solidny silnik o mocy 1000 W, który zapewnia maksymalną wydajność. Urządzenie składa się z misy wykonanej ze stali nierdzewnej oraz mieszadeł obracających się planetarnie. Specjalna konstrukcja elementów sprawia, że zawartość misy jest wyrabiana bardzo dokładnie i nic nie osiada na jej ściankach. Wygodę użytkowania zwiększa także podnoszone ramię.

Zestaw Bosch MUM58364 składa się z trzech mieszadeł (do zagniatania ciężkich ciast, do ubijania oraz do mieszania lekkich ciast), trzech tarcz do rozdrabniania warzyw i owoców, a także nakładki do mielenia mięsa, miksera kielichowego, przystawki do lodów i wyciskarki do cytrusów.  

Na uwagę zasługuje także wygląd robota. Szeroka gama kolorów obudowy sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś do swojej kuchni. Wśród wymienianych zalet sprzętu kucharze wymieniają również łatwość czyszczenia i prostą obsługę.

 

 

Tefal Wizzo QB307538

 

Tefal Wizzo QB307538 to robot kuchenny/mikser w dobrej cenie, który na pewno ułatwi pracę w kuchni. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a dzięki licznym nakładkom, mieszadłom i akcesoriom, jest również wielofunkcyjne i niezastąpione podczas gotowania.

Produkt składa się ze stalowej misy o pojemności 4 litrów, podnoszonego ramienia oraz trzech wymiennych mieszadeł: trzepaczki Flex Whisk do ciasta lekkiego, plastikowego mieszadła do ciasta na wypieki i mieszadła hakowego ze stali nierdzewnej do ciasta ciężkiego. Końcówki obracają się planetarnie, za sprawą czego wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. W zestawie otrzymamy także maszynkę do mielenia, blender i szatkownicę.

Produkt jest łatwy w obsłudze, sterowanie ułatwia panel z przyciskami na korpusie. Moc 700 W zapewnia płynne i równomierne miksowanie, z kolei technologia Flex Whisk umożliwia błyskawiczne ubijanie piany. Osoby, które zakupiły robota, chwalą go również za stabilność i łatwe czyszczenie.

 

 

 

Najlepsze roboty kuchenne wielofunkcyjne w 2021 roku

 

 

Bosch MCM68885 

 

Wiele praktycznych funkcji posiada model Bosch MCM68885. Robot ten pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie smacznych dań w tym ciast, sosów i kremów.

Do zestawu dołączona jest naczynie robocze o pojemności 3,9 l, a także zbiornik o objętości 1,5 l, przeznaczony do miksowania owoców i warzyw, i przygotowywania napojów. Ponadto sprzęt daje możliwość krojenia produktów spożywczych w równą kostkę, słupki oraz w plasterki. Model wyposażony jest w nóż ze stali nierdzewnej, który pozwala na rozdrabnianie i siekanie.

Dzięki specjalnym przyssawkom, które uniemożliwiają przesuwanie się przyrządu. Dodatkowo jest on bardzo stabilny. Poza tym urządzenie można włączyć jedynie po zamknięciu pokrywy, co ogranicza ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy. Robot wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD. Z jego pomocą można regulować prędkość pracy. Moc tego produktu wynosi 1250 W. Użytkownicy doceniają ten model za wiele przydatnych funkcji oraz za wydajność pracy.

Bosch MCM68885 to wielofunkcyjny robot kuchenny o mocy 1250 W. Pojemność misy roboczej wynosi 3,9, a blendera jest równa 1,5 l. Waga produktu wynosi ok. 6 kg.  

Zalety
Bezpieczeństwo:

Prezentowany robot uznawany jest za bezpieczny. U podstawy produktu umieszczono silikonowe przyssawki, które skutecznie zapobiegają jego przesuwaniu. Dodatkowo model ma zabezpieczenie przed włączeniem w razie nieprawidłowego podłączenia akcesoriów.  

Jakość:

Do produkcji urządzenia wykorzystano m.in. tworzywo sztuczne. Jak zapewniają Internauci, materiał ten wykazuje odporność na zniszczenia, dzięki czemu robot przez długi czas atrakcyjnie się prezentuje.

Etui:

Do zestawu dołączono wygodne etui umożliwiające bezpieczne przechowywanie wszystkich znajdujących się w komplecie, wymiennych końcówek i dodatków. Zdaniem konsumentów jest to duże ułatwienie.

Wady
Obsługa:

W komentarzach niektórych użytkowników można przeczytać, że obsługa sprzętu jest nieco skomplikowana. Na początku dużą trudność stanowi wymiana poszczególnych elementów, w celu skorzystania z wszystkich, dostępnych opcji.

 

 

 

Berlinger MAX-1200-W

 

Bardzo interesującym modelem jest Berlinger MAX-1200 W. Robot ten pozwala na stworzenie wielu wykwintnych dań przy niewielkim wkładzie pracy. Można z jego pomocą przygotować potrawy pieczone, takie jak ciasta, czy zapiekanki. Ponadto istnieje możliwość zmieszania w nim sałatki lub wyciśnięcia soku.

Moc silnika tego modelu wynosi 1200 W, więc jest on bardzo wydajny. Do zestawu dołączone jest 2 l naczynie do przygotowywania potraw, wyciskarka do owoców i warzyw, malakser oraz 1,5 l blender. Poza tym sprzęt może pełnić funkcję tarki, młynka oraz szatkownicy. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi. Co więcej, prędkość jego pracy można regulować.

Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają dużą wytrzymałość i odporność na zarysowania. Ponadto podstawa jest antypoślizgowa, więc można mieć pewność, że robot jest stabilny. Opinie o robotach kuchennych wielofunkcyjnych producenta Berlinger są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że jest to praktyczny i funkcjonalny model.

Wielofunkcyjny robot kuchenny Berlinger MAX ma moc 1200 W. Jego ostrza zostały wykonane ze stali szlachetnej. Pojemność misy roboczej jest równa 2 l.

Zalety
Obsługa:

Na obudowie znajdują się dobrze opisane przyciski, co powoduje, że wybranie preferowanych ustawień nie jest trudne. Ułatwienie stanowi także dołączona do zestawu instrukcja obsługi.

Podstawka:

Antypoślizgowa podstawka gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie pracy. Użytkownik nie musi się obawiać o to, że robot upadnie na podłogę i się zniszczy.

Funkcjonalność:

Prezentowany model umożliwia przygotowanie wielu smacznych potraw i deserów. Z pomocą sprzętu zmielimy także kawę czy wyrobimy ciasto.

Wady
Noże:

Konsumenci zauważyli, że noże w trakcie pracy przemieszczają się i podskakują. Istnieje więc obawa, że elementy te szybko się uszkodzą.

Głośność pracy:

Część osób zwraca uwagę na to, że urządzenie generuje duży hałas w trakcie pracy, co przeszkadza domownikom.

 

 

 

Eldom MFC2000 

 

Prezentujemy Eldom MFC2000, czyli solidnie wykonany robot kuchenny. Urządzenie ma szerokie zastosowanie – można je używać m.in. do gotowania, smażenia, wyrabiania ciasta czy mielenia. Dużym atutem jest możliwość skorzystania z funkcji gotowania na parze. Opcja ta jest ceniona przede wszystkim przez osoby przestrzegające zdrowej diety.

Moc prezentowanego robota kuchennego wynosi 1500 W. Do zestawu dołączono wykonaną ze stali szlachetnej misę roboczą o pojemności 2 l. Jak twierdzą konsumenci, element ten jest odporny na wgniecenia i zarysowania. Użytkownik ma do wyboru 12 prędkości pracy urządzenia, dzięki czemu dopasowanie ustawień do rodzaju przygotowywanej potrawy nie jest trudne.

Publikowane w Internecie opinie na temat Eldom MFC2000 wskazują, że warto zainwestować w ten model. Ma on intuicyjny system obsługi, co biorąc pod uwagę ilość dostępnych opcji, jest bardzo istotne. Użytkowanie sprzętu ułatwia umieszczony na obudowie wyświetlacz. Jest on czytelny, dlatego odczytanie z niego informacji nie powoduje problemów.

Eldom MFC2000 to wielofunkcyjny robot kuchenny o mocy 1500 W. Produkt sprzedawany jest w zestawie z misą roboczą o pojemności 2 l i miarką.

Zalety
Do gotowania na parze:

W komplecie otrzymujemy zestaw do gotowania na parze. W efekcie będziemy mogli przyrządzać zdrowe, pełnowartościowe posiłki bez użycia oleju.

Wyświetlacz:

Na obudowie zamontowany został czytelny wyświetlacz ułatwiający obsługę urządzenia. Element ten ma odpowiednią wielkość.

Wady
Miarka:

W recenzjach konsumenci zwracają uwagę na to, że miarka nie przylega szczelnie do pokrywy. W rezultacie w trakcie przygotowywania pokarmu dużo pary przedostaje się na zewnątrz, co wydłuża gotowanie.

Czyszczenie:

Robot nie jest przeznaczony do mycia w zmywarce, co dla niektórych osób jest sporym problemem.

 

 

 

Thomson THFP07884

 

Bardzo dużą popularnością cieszy się robot kuchenny Thomson THFP07884. Przyrząd ten wyposażony jest nie tylko w funkcję miksowania, lecz również daje możliwość gotowania potraw. Dzięki temu można przygotowywać sosy, zupy, wypieki, a nawet desery.

Produkt ma moc równą 1500 W. Użytkownik może regulować prędkość (10 trybów), a także ustawić pracę na jeden z 18 programów automatycznych lub stworzyć własny. Model jest łatwy w obsłudze. Wyposażony został w przejrzysty wyświetlacz LCD o wymiarach 7 cm x 5 cm, który umożliwia regulację temperatury, czasu oraz prędkości pracy. Przyrząd można nagrzać do 120 st. C.

Robot wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wyjmowane ostrze oraz misa zrobione są ze stali nierdzewnej. Maksymalna pojemność naczynia wynosi 3,5 l. Do zestawu dołączony jest koszyk parowy, końcówka do ugniatania, nakładka motylkowa, a także pokrywka. Konsumenci doceniają ten model za funkcjonalność i wygodę użytkowania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
31 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
3 years ago

Wiecie może coś więcej o robocie kuchennym magimix? słyszałam dużo pozytywnych opinii i przymierzam się do zakupu.

najlepszerankingi.pl
Admin
3 years ago
Reply to  Justyna

Cześć Justyna,

Robot kuchenny Magimix 5200XL to wielofunkcyjny sprzęt dzięki silnikowi indukcyjnemu o mocy 1100 W oraz licznym elementom dostępnym w zestawie (m.in. wyciskarka do cytrusów, mieszadła i tarcze tnące oraz misy). Producent umożliwia zakupienie dodatkowych elementów, które poszerzają funkcjonalność maszyny. Takie dodatkowe wyposażenie pozwoli zrobić np. frytki lub puree.

Dziękujemy za pozostawiony komentarz i służymy pomocą, jeśli pojawią się kolejne pytania na temat Magimix, bądź innego produktu.

Zespół NajlepszychRankingów.pl

Bożena
Bożena
2 years ago

a kohersen my cook? 🙂 ja jestem z niego bardzo zadowolona, w sumie nawet bardziej jestem zadowolona z tego, że wreszcie zaczęłam zdrowio się odżywiać, bo gotowanie na parze okazało się ekstra rozwiązaniem, niż z tego, że obiad gotuje się o połowę szybciej 😀

Ola
Ola
2 years ago

Witam. Szukam opinii robota 12 w 1 firmy Lund. Znalezc go mozna na allegro ale nigdzoe nie ma recenzji na jego temat.

Michał
Michał
1 year ago

Doradzi ktoś, czy warto brać Kenwood Cooking Chef KCC9060S? Przeglądam rankingi robotów kuchennych od dawna i ten model wydaje mi się najlepszy. Ktoś, coś?

Mewa
Mewa
1 year ago
Reply to  Michał

Kupiłam robot wielofunkcyjny Kenwood jakiś rok temu. Mam wprawdzie trochę inny model, ale jestem bardzo, bardzo zadowolona. Myślę, że powinieneś zainwestować 🙂

JoasiaD
JoasiaD
1 year ago

W zestawieniu brakuje mi robota kuchennego Teesa. Nie wyobrażam sobie bez niego domowych wypieków, ubijania masy czy nawet mielenia mięsa chociażby do spaghetti. Polecam przyjrzeć się też ich robotom przy tworzeniu rankingów 😉

Marcin
Marcin
1 year ago

Nareszcie znalazłem ranking robotów kuchennych, w którym można przeczytać o Kenwood Prospero KM 286, dziwne, że w innych nic o nim nie ma, bo moim zdaniem jest to naprawdę porządny sprzęt, zdecydowanie wart swojej ceny. Prosty w obsłudze, niezawodny, wielofunkcyjny i nie ma problemów z jego rozmontowaniem czy umyciem.

Małgorzata
Małgorzata
1 year ago

Ja od pewnego czasu używam Cobbo Thermo Plus TP-6 i jestem bardzo zadowolona z funkcjonalności tego urządzenia, Nie wyobrażam już sobie kuchni i gotowania bez korzystania właśnie z niego.

Paula
Paula
8 months ago
Reply to  Małgorzata

Potwierdzam. Również odmienił moje życie 🙂 Cobbo to solidny sprzęt na długie lata. Szokuje ilością możliwości…

Remi
Remi
1 year ago

Widzę w zestawieniu mój planetarny robot kuchenny Kenwood Prospero KM 286 :)) Wszystko, co zostało napisane w artykule jest prawdą. Nic dodać, nic ująć. Bardzo dobry sprzęt. Polecam.

Tris
Tris
1 year ago

Kilka tygodni temu zainwestowałam w robot wielofunkcyjny Kenwood Prospero KM 286 i jestem pod wrażeniem. Polubiłam w końcu przygotowywanie różnych posiłków 🙂 Bo robot robi praktycznie większość rzeczy za mnie, dzięki czemu spędzam w kuchni mniej czasu niż dotychczas. Rewelacyją jest też pojemna misa. Polecam.

Ewa
Ewa
1 year ago

Od kilku miesięcy korzystam z najnowszego modelu Cobbo Thermo Plus tp6 gotuje zupy kremy, wyrabia ciasta oraz soki, gotuje na parze całe drugie dania i rewelacyjna jest wbudowana książka kucharska cały czas dochodzą nowe przepisy! jest super gorąco polecam!

Szyszka
Szyszka
11 months ago

a ja kupiłam clatronic czerwony – super robot moim zdaniem, bardzo dobrze działa 🙂

Dana
Dana
10 months ago

Cześć! JA z kolei polecam robota firmy Cobbo. Mam go od miesiąca i jestem w szoku jak bardzo tak niewielkie urządzenie może odmienić życie kuchenne 😀 jemy teraz o wiele zdrowiej, a ja gotuje szybciej 🙂

GRażyna
GRażyna
8 months ago

Ja jeszcze od siebie polecam bardzo robota Cobbo. Niesamowicie rozbudowane funkcje- a że dużo gotuje, to nigdy nie zaoszczędzałam tyle czasu.

Warto zainwestować 🙂

Kinga
Kinga
8 months ago

Dzień dobry, od wielu lat korzystam z Kitchen Aid. Jestem szczęśliwa posiadaczka obu modeli zarówno Artisana czyli mniejszego z misa odkręcana jak tez modelu bardziej profesjonalnego z misa opuszczana. Pragnę dodać ze do kazdego modelu możecie sobie państwo dokupić dodatkowa mise 5 lub , 6l. W ofercie Kitchen Aid dostępne jest mieszadło płaskie z wykończeniem silikonowym co ułatwia mieszanie i nie pozostawia składników na ściankach misy.
Następnym plusem jest gama kolorów, mikser Kitchen Aid występuje bowiem w 22 odcieniach. Polecam rownież dokupienie maszynki do mielenia moja działa świetnie od 20 lat. pozdrawiam

Ewka
Ewka
8 months ago

Kupiłam robota Cobbo, funkcjami naprawdę przeskakuje niejeden sprzęt.. takiej wielofunkcyjności nie widziałam nigdzie.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir