Najlepszy okulary vr do PC

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie okulary VR wybrać, jesteś w dobrym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking, w którym zamieściliśmy opisy urządzeń cieszących się największych zainteresowaniem ze strony konsumentów. Pierwsze miejsce we wspomnianym zestawieniu zajął model Oculus Rift S Virtual Reality. To okulary z ulepszonymi soczewkami, które zapewniają bardziej realistyczny obraz. Do zestawu dołączono dwa kontrolery pozwalające na przeniesienie ruchów rąk do rozgrywki, aby stała się ciekawsza. Gogle mają wbudowaną funkcję dźwięku pozycyjnego. Za pomocą kółka regulacyjnego możemy je dobrze dopasować do obwodu głowy. Drugie miejsce w rankingu okularów VR do PC zajął Oculus VR GO 32GB. Jest to model ze zintegrowanymi słuchawkami, sprzedawany w zestawie z kontrolerem. Okulary są łatwe w obsłudze i wygodne. Model gwarantuje szerokie pole widzenia, ostry obraz i daje wrażenie przestrzenności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Okulary zostały wyposażone w ulepszone soczewki, które zapewniają jaśniejszy obraz i bardziej żywe kolory. Dodatkowo mają one funkcję dźwięku pozycyjnego, więc bardzo dobrze słyszymy każdy szmer. To lekki model gwarantujący bardzo dobre dopasowanie.

Wady

Zdarza się, że podczas bardzo dynamicznej akcji magnetyczne klapki na baterie same się otwierają. By temu zapobiec należy unikać zbyt gwałtownych ruchów lub zabezpieczenia klapek, np. kawałkiem taśmy.

Podsumowanie

Gogle są przeznaczone do komputerów z procesorem Intel (minimum i3), a także AMD. Obudowa została wykonana z mocnego tworzywa sztucznego niepodatnego na uszkodzenia. Okulary nie zsuwają się w czasie gry, a to zapewnia odpowiedni komfort użytkowania.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma zintegrowany system audio z bardzo dobrej jakości dźwiękiem – brzmienie jest czyste i wyraźne. Okulary są wygodne i można je łatwo dopasować do swojej głowy. Kontroler jest dobrze zrobiony, więc łatwo steruje się np. grami.

Wady

Wraz z modelem dostępna jest biblioteka tytułów, których ilość jest dość ograniczona. W urządzeniu zastosowano panel LCD, więc jakość kolorów nie jest najwyższa.

Podsumowanie

Urządzenie ma ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 dpi. Wbudowana bateria ma pojemność 2600 mAh. Wymiary produktu są równe 19 cm x 11,5 cm x 10,5 cm. Sprzęt ładuje się przy użyciu kabla microUSB. Sprzęt można połączyć z telefonem przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma dwa ekrany AMOLED o dużej rozdzielczości, które gwarantują realistyczny obraz. Szerokie pole widzenia wynoszące 110 stopni daje możliwość dostrzeżenia większej ilości szczegółów. Specjalna podpórka na twarz i poduszka na nos blokują dopływ światła z zewnątrz.

Wady

Nie są to odpowiednie gogle dla wszystkich posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows. Nie są one kompatybilne ze starszymi wersjami oprogramowania, m.in. 7.

Podsumowanie

Okulary wyposażono w podwójny mikrofon z funkcją aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia. Mają one również niezbędne czujniki, takie jak żyroskop i akcelerometr. Rozdzielczość każdego z ekranów to 1440 x 1600 pikseli. Model ma wbudowane złącze audio.

 

 

Jakie okulary VR do PC wybrać?

 

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele nowoczesnych gier, które wykorzystują wirtualną rzeczywistość. Aby móc cieszyć się taką technologią, wystarczy zakupić najlepsze okulary VR do PC w 2021 roku. Ponieważ jest to dość specjalistyczny sprzęt, przed udaniem się do sklepu polecamy przeczytać nasz poradnik. W tekście jest wiele wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Zanim jednak przejdziemy do przedmiotu artykułu, warto wytłumaczyć czym są okulary VR. Jest to model, który służy do wyświetlania interaktywnego obrazu 3D. Po jego założeniu wydaje nam się, że znajdujemy się w wirtualnym świecie gry. Okulary są bardzo rozbudowane i dostarczają nie tylko wrażeń wzrokowych, ale również słuchowych, przez co wrażenia z gry są jeszcze większe.

Najlepsze okulary VR do PC są kompatybilne z naszym systemem operacyjnym oraz możliwościami karty graficznej. Jeśli wymagania sprzętu będą zbyt wysokie dla naszego komputera obraz może się ciąć, co odbierze wszystkie doznania.

Ponieważ w czasie grania, okulary muszą być podłączone do komputera, koniecznie zwróć uwagę na długość przewodu. Popularność modelu wynika z tego, że możemy wstać z fotela i spacerować po pokoju oraz wykonywać wszystkie te ruchy, co nasza postać. Jeśli jednak wybierzesz produkt o krótkim przewodzie, nie będzie to możliwe. Uwagę na to powinny szczególnie zwrócić osoby, które planują ćwiczyć przy pomocy okularów. Po ich założeniu, odczujesz wrażenie, że jesteś w pomieszczeniu pełnym ludzi, a wszyscy razem trenujecie pilates.

Dokonując zakupu warto zdecydować się na model, który w zestawie posiada dodatkowe wyposażenie, takie jak touchpad i przyciski. Za sprawą laserowych czujników, nasza postać w grze będzie wykonywała te same ruchy, co my. Jest to bardzo dobry sposób, by poprzez granie popracować nad kondycją. Wiele gier będzie od nas wymagało abyśmy naprawdę skakali, czy biegali.

Koniecznie zwróć uwagę na zabezpieczenia okularów VR. Sprzęt ten jest dość ciężki i przy pochyleniu może spaść, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia jest mocne zapięcie, które utrzyma urządzenie na głowie, mimo gwałtownych ruchów.

 

 

Okulary VR do PC- ranking

 

 

Gogle VR Oculus Rift S

 

Sprzęt Oculus Rift S Virtual Reality Headset PC został wyposażony w soczewki nowej generacji, które gwarantują odpowiednio jasny obraz i realistyczne kolory, a efekt siatki został zredukowany. W komplecie znajdują się dwa kontrolery dotykowe, za sprawą których możemy przenieść do gry ruchy dłoni, aby rozgrywka stała się ciekawsza.

Materiał wykonania obudowy to solidne tworzywo sztuczne. Okulary mają dwa ekrany o łącznej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (1280 x 1440 pikseli każdy). Wbudowana funkcja dźwięku pozycyjnego pozwala na usłyszenie każdego szmeru dookoła nas, dlatego czerpiemy więcej przyjemności z gry.

Pozytywne recenzje zachęciły wiele osób do zakupu gogli. Konsumenci uważają, że to zaawansowany technologicznie sprzęt, który wygodnie się nosi. Można go dobrze dopasować do obwodu głowy i nie ma ryzyka, że będzie się wciąż zsuwać. Okulary są też wytrzymałe. Poza tym kontrolery dobrze leżą w dłoniach i nie wyślizgują się.

Okulary Oculus Rift S Virtual Reality Headset PC mają dwa ekrany o rozdzielczości 1280 x 1440 pikseli każdy. Są one kompatybilne z komputerami z systemem Windows 10, z pamięcią RAM równą 8 GB (minimum).

Zalety
Kontrolery dotykowe:

Do kompletu dołączono dwa kontrolery dotykowe przenoszące ruchy rąk do wirtualnej rzeczywistości. Wygodnie leżą one w dłoni. Dzięki tym elementom rozgrywka staje się ciekawsza.

Wbudowana funkcja dźwięku pozycyjnego:

Okulary mają funkcję dźwięku pozycyjnego, za sprawą której słyszymy wszystko, co dzieje się dookoła nas.

Bardziej realistyczny obraz:

Gogle wyposażono w soczewki nowej generacji zapewniające bardziej realistyczny i jaśniejszy obraz z żywszymi kolorami.

Komfort noszenia:

Okulary można łatwo dopasować do obwodu głowy, aby się nie zsuwały. Wystarczy obrócić specjalne kółko regulacyjne.

Solidna obudowa:

Obudowa jest wyprodukowana z tworzywa sztucznego odpornego na pęknięcia, przetarcia i inne uszkodzenia, na jakie sprzęt jest narażony podczas użytku.

Wady
Otwierające się klapki na baterie:

Podczas wykonywania gwałtownych ruchów magnetyczne klapki na baterie otwierają się, co może być uciążliwe.

 

 

 

 

Oculus VR GO 32GB 

 

Niezwykłe odczucia zapewniają okulary Oculus VR GO 32GB, które umożliwiają doświadczenie  wirtualnej rzeczywistości. Model jest bezprzewodowy, więc nie trzeba do niego podłączać żadnych kabli, które mogłyby krępować ruchy i doznania.

Rozdzielczość urządzenia jest równa 2560 x 1440 dpi. Akumulator ma pojemność 2600 mAh. Urządzenie ma jedno wejście Micro-USB-B oraz jedną wtyczkę 3,5 mini jack. Konsumenci doceniają ten produkt za bardzo dobre wykonanie. Jak zauważają, mimo dość mocnego zabudowania jest wygodny.

Model waży 471 g, więc jest cięższy od zwykłych okularów, ale opiera się na całej głowie, więc nie czuć jego ciężaru. Urządzenie obsługuje format 3D, co daje niesamowite wrażenie podczas oglądania. Z okularami są zintegrowane słuchawki, dlatego można przy ich użyciu oglądać filmy. Do zestawu dołączono kontroler. Akcesorium można łatwo dostosować do głowy, ponieważ ma elastyczne paski.

Oculus VR GO 32GB to gadżet przeznaczony do bezprzewodowego oglądania wirtualnej rzeczywistości. Okulary mają akumulator o pojemności równej 2600 mAh. Sprzęt ma rozdzielczość 2560 x 1440 dpi.

Zalety
Wygoda noszenia:

Okulary są bardzo wygodne, mimo że są bardzo duże. Model pozwala na wiele godzin przyjemnej rozrywki. Specjalne paski umożliwiają dobre dopasowanie do twarzy, a oddychający materiał sprawia, że skóra się nie poci.

Kontroler GO:

Do zestawu dołączono kontroler, który jest duży, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, więc można z przyjemnością grać w gry.

Wcięcie na okulary korekcyjne:

Gadżet ma wcięcie na okulary korekcyjne, co umożliwia oglądanie filmów w przypadku wady wzroku, nawet przez wiele godzin.

Łatwa konfiguracja:

Akcesorium można bez problemu skonfigurować i połączyć np. z telefonem przez Bluetooth lub z komputerem.

Wady
Niewiele dostępnych tytułów:

Model ma dostęp do biblioteki tytułów filmów i gier, która nie jest duża, dlatego wielu osobom dość szybko brakuje ciekawych produkcji.

 

 

 

 

HTC Vive Pro Gogle VR

 

Okulary HTC Vive Pro mają dwa ekrany AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1600 pikseli, a więc 1440 x 1600 pikseli każdy. W połączeniu z szerokim kątem widzenia wynoszącym 110 stopni zapewniają one większy komfort gry oraz możliwość dostrzeżenia każdego szczegółu w wirtualnej rzeczywistości.

Sprzęt można bardzo dobrze dopasować do twarzy. Co więcej, ma on specjalną podpórkę, a także poduszkę na nos. Elementy te odpowiadają nie tylko za komfort noszenia, ale też blokowanie dopływu światła z zewnątrz. Okulary wyposażono w podwójny mikrofon z funkcją aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia.

Zdaniem kupujących po założeniu gogli trudno je szybko zdjąć, bo przebywanie w wirtualnym świecie jest bardzo interesujące i dostarcza wiele emocji. Sprzęt ma niezbędne czujniki (żyroskop, akcelerometr i śledzenie laserowe), jak również wbudowane słuchawki z certyfikatem Hi-Res. Okulary są solidne, ale też lekkie.

Sprzęt HTC Vive Pro współpracuje z komputerami z systemem operacyjnym Windows 8.1 i 10. Minimalne wymagania systemowe to pamięć RAM 4 GB i procesor AMD FX-8350 4,0 GHz  lub Intel Core i5-4590 3,3 GHz.

Zalety
Wbudowany podwójny mikrofon:

To, co wyróżnia okulary to wbudowany podwójny mikrofon. Wykorzystuje on funkcję aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia. To daje nam gwarancję, że dobiegające z zewnątrz hałasy nie będą nas dekoncentrować w czasie gry.

Realistyczny efekt:

Za sprawą sprzętu możemy przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, która wydaje się bardzo realistyczna. Odpowiadają za to dwa ekrany AMOLED (rozdzielczość każdego z nich to 1440 x 1600 pikseli) oraz szeroki kąt widzenia, równy 110 stopni.

Mniej światła z zewnątrz:

Gogle mają podpórkę na twarz oraz poduszkę na nos. To elementy, które pozytywnie wpływają na wygodę noszenia okularów i do tego blokują docierające z zewnątrz światło.

Wady
Niekompatybilny ze wszystkimi komputerami:

Model nie jest kompatybilny z komputerami ze starszymi wersjami systemu Windows, w tym 7.

 

 

 

 

Samsung Gear VR 3

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnych okularów VR do komputera to model Samsung Gear VR 3 na pewno Ci się spodoba. Sprzęt ten składa się z gogli i touchpada, które zapewnią zupełnie nowe doznania podczas grania. Wymiary produktu to: 20,48 cm x 12,92 cm x 9,96 cm. Zaś waga modelu to 345 g.

Największą zaletą jest szybka praca urządzenia, gdyż czas reakcji wynosi jedynie 20 ms. Oznacza to, że wykonane przez Ciebie gesty wykonywane są niemal natychmiast. Równocześnie, ciekawe doświadczenie zapewnia szerokie pole widzenia (101 st.) oraz duży wyświetlacz (2560 x 1440 pikseli, zaś przekątna wynosi 5,1 cala). Wysoka częstotliwość wyświetlania klatek gwarantuje wysokiej jakości obraz, zarówno podczas grania w gry, jak i oglądania telewizji. Dołączone do zestawu touchpady mają wygodne kształty, które dopasowują się do kształtu dłoni.

Prezentowany model to nowoczesne okulary VR do PC w dobrej cenie, które dostarczą Ci ciekawych wrażeń. Sprawdzą się one również podczas interaktywnych spotkań ze znajomymi poprzez Skype czy inne media społecznościowe.

Samsung Gear VR SM-R325 to bardzo dobre okulary VR do PC do 550 zł. Model gwarantuje obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Częstotliwość sprzętu wynosi 60 Hz.

Zalety
Kontroler:

W zestawie znajduje się dobrze wyprofilowany kontroler. Jest on zrobiony z przyjemnych w dotyku, a dodatkowo wytrzymałych materiałów. Konsumenci zapewniają, że pilot nie wyślizguje się z dłoni.

Komfort użytkowania:

Model wyposażono w pasek o regulowanej długości. W rezultacie dopasowanie okularów do wielkości naszej głowy jest łatwe. Tym samym nie ma obaw o to, że sprzęt będzie się przesuwał w trakcie użytkowania.

Szerokie pole widzenia:

Dzięki szerokiemu polu widzenia możemy oglądać różnego rodzaju filmy i grać w gry VR, mając tym samym pewność, że zobaczymy wszystkie elementy na obrazie.

Design:

Z racji tego, że model ma czarny kolor podoba się każdemu użytkownikowi bez względu na wiek czy płeć.

Wady
Obudowa:

Nieliczne osoby wskazują, że materiał użyty do produkcji obudowy jest podatny na zarysowania. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób przechowujemy i przenosimy sprzęt (powinien być on odpowiednio zabezpieczony).

 

 

 

 

Jak podłączyć okulary VR do PC?

 

Okulary VR do PC mogą zapewnić świetną rozrywkę na wiele godzin. Jednak zanim włączysz swój sprzęt musisz go w odpowiedni sposób podłączyć do komputera. Czy wiesz, jak to zrobić? Jeżeli nie, zgromadzone przez nas informacje z pewnością Ci w tym pomogą.

 

 

Komputer do okularów VR – wymagania

Przed podłączeniem okularów do komputera stacjonarnego koniecznie trzeba sprawdzić, czy urządzenie zostało wyposażone we właściwe podzespoły i technologie. Najważniejszą rolę odgrywa procesor. Powinien on być na tyle wydajny, aby widziany w okularach obraz nie zacinał się i był płynny. Istotna jest także karta graficzna, która odpowiada zarówno za wykonywanie obliczeń, jak też renderowanie obrazu, czyli przedstawienie danych w formie wizualnej.

Komputer przystosowany do użytku razem z okularami VR musi dodatkowo mieć pamięć RAM o dużej pojemności (minimum to 4 GB, to w zupełności wystarcza przy prostych grach), a także właściwe porty. Może to być gniazdo USB w standardzie 2.0 bądź nowszym, czyli 3.0. Potrzebne jest też wyjście HDMI, ewentualnie DisplayPort.

 

Zanim podłączymy okulary VR do PC

Pierwszym krokiem do prawidłowego podłączenia okularów VR do PC jest rozstawienie stacji bazowych. Muszą być one dobrze widoczne w każdym miejscu naszego obszaru gry. Zaleca się, aby stacje rozmieścić w przeciwległych narożnikach pokoju. Aby okulary VR działały tak, jak powinny wymiary pomieszczenia, w którym gramy, nie mogą być mniejsze niż 1,5 m x 2 m.

Stacje bazowe mają znajdować się powyżej wysokości głowy gracza, trzeba pochylić je w dół o ok. 30 stopni, maksymalnie 45 stopni. Z uwagi na to, że wibracje mogą utrudniać śledzenie naszych ruchów każda stacja musi być przymocowana stabilnie i solidnie. Nie musimy ich na stałe montować do ścian, możemy porozstawiać je na półkach tak, aby w pobliżu nie było zasłaniających ich przedmiotów.

 

 

Podłączanie okularów VR do komputera

Poza okularami VR do PC i stacjami bazowymi w zestawie przeważnie otrzymujemy też tzw. Link Boxa. To niewielki sprzęt mający kilka gniazd. Należy połączyć go z komputerem przy pomocy kabla HDMI (do karty graficznej) i USB. W tym momencie powinna nastąpić instalacja sterowników zapewniających prawidłowe działanie okularów. Potem możemy podłączyć sprzęt do prądu.

Okulary VR trzeba podłączyć do Link Boxa, a nie bezpośrednio do komputera. Umożliwia to dołączony do kompletu kabel, zwykle pełniący funkcję przejściówki 3w1 (HDMI, USB oraz zasilanie). Wszystkie trzy końcówki należy podłączyć do odpowiadających im gniazd, a następnie uruchomić okulary.

 

Dlaczego nie każdy komputer jest kompatybilny z okularami VR?

Komputer pozwalający na korzystanie z okularów VR musi mieć przede wszystkim dużą moc obliczeniową. Urządzenia ze słabym procesorem i innymi podzespołami nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ mogą powodować opóźnienia w transmisji danych. Jeżeli nie upewnimy się, że mamy odpowiedni komputer do okularów VR, możemy doprowadzić do jego awarii na skutek przegrzania.

Chcieliśmy, aby nasz kilkuczęściowy artykuł dostarczał informacji nie tylko o tym, jakie okulary VR do PC są polecane przez miłośników nowinek technologicznych, ale też ułatwiał ich podłączenie do komputera, a tym samym przygotowanie do użytku. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie wątpliwości na temat okularów VR – ich najważniejszych parametrów i cech, a także możliwości wykorzystania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Oculus Rift CV1

 

Okulary VR do komputera Oculus Rift CV1 to nowoczesny i bardzo dobrze wykonany sprzęt, który pozwoli Ci intensywniej przeżywać gry komputerowe. Wiedz jednak, że sprzęt dobrze sprawdzi się również podczas oglądania filmu. Produkt wyposażony jest w ekran liczący 2160 x 1200 pikseli (po 1080 x 1200 pikseli na każde oko).

Producent dołożył wszelkich starań, aby urządzenie było stabilne i bezpieczne. Dzięki temu możesz wykonywać dowolny ruchy (bieganie, skanie), bez obaw, że okulary spadną Ci z głowy. Model wyposażony jest w nowoczesną technologię wyświetlania, która gwarantuje dobrą jakość obrazu. Z kolei system niskiej latencji śledzenia konstelacji pozwala nam odczuć, że znajdujemy się w wykreowanej rzeczywistości. Do zestawu dołączono 2 kontrolery, które działają bardzo naturalnie.

Powodem popularności sprzętu, mimo jego dużej ceny, jest wysoka jakość obrazu. Okulary VR do komputera gwarantują szerokie pole widzenia (110 st.). Zaś niezapomniane doznania zapewnią wbudowane słuchawki 3D i mikrofon. Konsumenci docenili też mocną konstrukcję samego produktu, który jest odporny na wstrząsy i otarcia.

Okulary VR do PC Oculus Rift zapewniają obraz w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli. Częstotliwość sprzętu wynosi 90 Hz. Model waży ok. 470 g.

Zalety
Wygoda:

Wiele osób potwierdza, że okulary VR są wygodne w noszeniu. Wynika to z tego, że wykonano je z elastycznych materiałów, które dobrze dopasowują się do kształtu głowy i nie uciskają zbyt mocno skóry. W rezultacie nawet kilkugodzinne korzystanie ze sprzętu nie jest męczące.

Jakość obrazu:

Model wyświetla obraz w bardzo dobrej rozdzielczości i częstotliwości. Oznacza to zachowanie wszystkich szczegółów na ekranie, a tym samym większą przyjemność z korzystania z okularów VR.

Waga:

Sprzęt jest wyjątkowo lekki, więc nie ma obaw o to, że będzie nadmiernie obciążał naszą głowę, a tym samym zniechęcimy się do jego używania.

Wbudowane słuchawki i mikrofon:

Z uwagi na to, że model ma wbudowane słuchawki i mikrofon jest uznawany za bardziej praktyczny.

Szerokie pole widzenia:

Konsumenci, którzy kupili urządzenie doceniają szerokie pole widzenia, które pozwala na uchwycenie wzrokiem wszystkich szczegółów.

Wady
Tylko dla wymagających użytkowników:

Zdaniem niektórych osób produkt będzie odpowiedni jedynie dla wymagających użytkowników. Jeśli konsumentowi nie zależy na najwyższej jakości wykonania i obrazu, z powodzeniem może wybrać nieco tańszy model.

 

 

HTC Vive 99HALN00400

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości okularów VR to model HTC Vive 99HALN00400 na pewno Cię zadowoli. Jest to jeden z nowocześniejszych urządzeń na rynku, który oferuje szeroki kąt widzenia (110 st.).

Okulary zapewniają bardzo dużą swobodę ruchów. Do tego posiadają 4 czujniki (akcelerometr, żyroskop i dwa czujniki laserowe), które odpowiadają za dokładne odwzorowanie oraz rejestr ruchów kontrolerów. Oznacza to, że po 20 ms Twoja postać w grze wykona ten sam ruch, co Ty. Sam produkt posiada 70 różnych sensorów, które ułatwiają określenie pozycji gracza. Przy zakupie otrzymasz również douszne słuchawki, które gwarantują wysoką jakość dźwięku. Pozwoli to bardzo dobrze wczuć się w wirtualny świat. Dużą zaletą jest nowoczesny ekran OLED o rozdzielczości 1080 x 1200 pikseli na każde oko.

Choć jest to jedno z najdroższych urządzeń na rynku, zapaleni gracze bardzo często decydują się na jego zakup. Same okulary zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, zaś specjalne zapięcie utrzymuje je na głowie. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko upadku i awarii. Poza tym wyświetlany obraz jest czysty, wyraźny i w najwyższej jakości, przez co model może posłużyć do oglądania filmów HD.

Okulary VR do PC HTC Vive 99HALN00400 zapewniają obraz w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli. Częstotliwość odświeżania wynosi 90 Hz.

Zalety
Funkcjonalność:

Konsumenci doceniają to, że prezentowane okulary VR nie tylko pozwalają na swobodne poruszanie głową i rękami, ale też przechadzanie się po pomieszczeniu. Gwarantuje to zdecydowanie lepszą zabawę.

Szybki czas reakcji:

Ze względu na szybki czas reakcji gracz nie musi się obawiać, że pewne wydarzenia będą wyświetlane na ekranie zbyt późno, co uniemożliwi podjęcie odpowiednich kroków w celu wygrania rozgrywki.

Miękka pianka:

Do produkcji okularów VR wykorzystano m.in. miękką piankę, która dostosowuje się do kształtu głowy i zapewnia wygodę nawet przy kilkugodzinnym korzystaniu z HTC Vive 99HALN00400.

Wady
Obsługa:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że obsługa sprzętu jest trudna, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia z tego typu urządzeniami.

 

 

 

 

 

Najlepszych kularów VR. Opinie w 2021 roku

 

Okulary Samsung Gear VR SM-R323

 

Prezentujemy Samsung Gear VR SM-R323 – gogle VR, za sprawą których można przenieść się do innej rzeczywistości. Można je wykorzystać do przeglądania stron internetowych, grania w gry, a nawet oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Pole widzenia wynosi 101 stopni, czyli nieco więcej niż w przypadku innych tego typu urządzeń.

Wymiary okularów są równe: wysokość – 9,9 cm, szerokość – 20,8 cm oraz głębokość – 12,3 cm. Ważą one 345 g, a więc nie są zbyt ciężkie. Od wewnątrz gogle wyścielono miękkim materiałem, nie powinien wywołać podrażnienia skóry. Są one kompatybilne ze smartfonami, których przekątna ekranu wynosi minimum 5 cali.

Co skłoniło konsumentów do zakupu gogli? Jak wynika z analizy opublikowanych opinii, sprzęt wygodnie się nosi i nawet po dłuższym czasie nie odczuwa się dyskomfortu. Ma on długi pasek, można go bez trudu dopasować do obwodu głowy. Wiele osób wspomina też o łatwym sterowaniu, na co pozwala dotykowy panel.

Sprzęt Samsung Gear VR SM-R323 waży 345 g, a jego wymiary to: 9,9 cm x 20,8 cm x 12,3 cm. Jest on kompatybilny ze smartfonami tego samego producenta, m.in. modelem S7, Note5, S6 oraz S6 edge.

Zalety
Nie wywołuje dyskomfortu:

Gogle możemy nosić przez dłuższy czas nie obawiając się przy tym o odczuwanie dyskomfortu.

Dobre dopasowanie do obwodu głowy:

Okulary mają długi pasek, który można bardzo dobrze dopasować do obwodu głowy.

Szeroki kąt widzenia:

Kąt widzenia gogli to 101 stopni, dlatego możemy zobaczyć znacznie więcej, niż nosząc podobny sprzęt innej marki.

Funkcja VR Cinema:

Za sprawą funkcji VR Cinema możemy oglądać filmy 2D i 3D i to w jakości kinowej.

Duży i wygodny touchpad:

Aplikacjami i grami możemy sterować za pomocą dużego panelu dotykowego.

Wady
Nie współpracuje ze wszystkimi smartfonami:

Okulary nie współpracują ze wszystkimi smartfonami marki Samsung. 

 

 

Gogle VR Modecom Volcano Blaze

 

Modecom Volcano Blaze, to model okularów VR przystosowanych do użytku z telefonem. Są one przystosowane do użytku z telefonami z wbudowanym żyroskopem i są kompatybilne ze smartfonami z przekątną ekranu w przedziale 4.5-5.7’’. Dzięki temu, że elementy na ekranie telefonu są wyświetlane dla każdego oka oddzielnie uzyskuje się efekt stereoskopii i niejako oszukuje mózg.

Tą metodą bez kosztownych ekranów 3D możemy się cieszyć wirtualną rzeczywistością. Zestaw Modecom Volcano Blaze zawiera bezprzewodowy kontroler, umożliwiający interakcję użytkownika z wirtualnym światem, oraz dokanałowe słuchawki, dzięki którym będziesz w stanie nie tylko oglądać obrazy, ale też i usłyszeć dźwięki. Każda z soczewek obu oczu daje się oddzielnie regulować, dzięki czemu dobrze je dopasujesz do swojego rozstawu oczu.

W modelu tym producent zastosował technologię samoprzylepnych przyssawek, których struktura zapewnia stabilną i bezpieczną pozycję smartfonu, a dodatkowo mamy tu specjalny system antidrop, który zabezpiecza smartfon przed przypadkowym wypięciem się z urządzenia. Użytkownicy posiadający ten model uważają, że dokonali dobrego zakupu, bo okulary są dobrej jakości, o atrakcyjnym wyglądzie i działają poprawnie.  

Model Modecom Volcano Blaze waży 0,64 kg. Jego dokładne wymiary to: 13,5 cm x 23,2 cm x 19,1 cm. Maksymalny zasięg produktu wynosi ok. 6 m.

Zalety
Łatwy montaż smartfona:

Okulary zostały zaprojektowane tak, aby montaż telefonu nie sprawiał żadnych problemów. Wystarczy otworzyć klapkę i umieścić smartfon w wyznaczonym miejscu, aby przenieść się do wirtualnej rzeczywistości (ta czynność trwa kilkanaście sekund).

System wentylacji:

Istotną zaletą produktu jest to, że wyposażono go w system wentylacji. Odpowiednia cyrkulacja powietrza we wnętrzu urządzenia skutecznie zapobiega jego przegrzaniu.

Kompatybilne z wieloma telefonami:

Okulary są kompatybilne ze wszystkimi smartfonami z żyroskopem, których przekątna ekranu wynosi od 4,5 cala do 5,7 cala.

Gamepad Bluetooth:

Do zestawu dołączono bezprzewodowy kontroler Bluetooth. Umożliwia on lepsze kontrolowanie gry i ruchów swojego bohatera, a także bezprzewodową obsługę wielu funkcji (np. włączenie migawki aparatu czy zmianę poziomu głośności dźwięków aplikacji).

Wady
Zbyt małe pole widzenia:

Większość konsumentów narzeka, że okulary mają zbyt małe pole widzenia, przez co granie lub przeglądanie stron internetowych nie jest tak komfortowe, jak byśmy tego oczekiwali.

 

 

 

Playstation Gogle VR Sony PlayStation wersja 2

 

Za blisko 2 tys. złotych możemy nabyć okulary Sony PlayStation VR. Model ten jest wyposażony w OLED o wielkości 5,7 cala i rozdzielczości RGB 1920×1080 – 960×RGB×1080 dla każdego oka. Mamy tu również szeroki kąt widzenia obrazu na poziomie 100 stopni. Produkt ten jest dedykowany do PlayStation 4, dlatego po zakupie można podłączyć okulary do urządzenia PS4 i bez jakichkolwiek procesów instalacyjnych zacząć grę.

Gry w goglach PlayStation VR mogę być renderowane z prędkością 120 kl./s, gdy do tego dołożymy wysoką częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120Hz, uzyskujemy płynne przesuwanie się obrazu. Wymiary gogli wynoszą szerokość 187 mm, wysokość 185 mm i długość 227 mm, natomiast jednostka obliczeniowa ma wymiary 143 mm szerokość, 36 mm wysokość, oraz 143 mm długość. Funkcje jednostki obliczeniowej to przetwarzanie dźwięku 3D, ekran społecznościowy, tryb lustrzany, tryb osobny, tryb kinowy.

Cały zestaw urządzenia składa się z gogli VR × 1, jednostki obliczeniowej × 1, przewodu połączeniowego gogli VR × 1, przewodu HDMI × 1, przewodu USB × 1, słuchawek stereo × 1 (zestaw), przewodu zasilającego × 1 i ładowarki × 1. Klienci twierdzą, że poziom jakości tych okularów jest wart ceny, jaką trzeba za nie zapłacić. Urządzenie dzięki wyświetlaczowi RGB ma wyraźne kolory i dobry HDR.

Produkt Sony PlayStation VR ma wymiary: 27,7 cm x 18,7 cm x 18,5 cm. Okulary ważą ok. 0,6 kg, a ich pole widzenia wynosi 100 stopni.

Zalety
Płynna grafika:

Rozdzielczość obrazu zapewnianego przez powyższy model to 1920 pikseli x 1080 pikseli, a częstotliwość odświeżania – 120 klatek na sekundę. Dzięki temu obrazy i animacje nie zacinają się, więc nic nie przeszkadza nam w grze lub oglądaniu filmów.

Precyzyjne śledzenie ruchów:

Okulary zostały wyposażone w 9 diod LED. Umieszczono je w różnych miejscach obudowy (z przodu, z tyłu i po bokach). Te elementy są kontrolowane przez kamerę PlayStation, w efekcie czego wykonywane przez nas ruchy są precyzyjnie odzwierciedlane w grze.

Zintegrowany mikrofon:

Obecność zintegrowanego mikrofonu sprawia, że możemy bez przeszkód prowadzić rozmowy podczas przebywania w wirtualnym świecie.

Wady
Tylko do konsoli PlayStation 4:

Okulary są kompatybilne tylko z PlayStation 4 i nie możemy ich użytkować ze smartfonem. Według części konsumentów ma to istotny wpływ na zmniejszenie funkcjonalności sprzętu.

 

 

 

Gogle VR Samsung Galaxy Gear Lite Sm-R322NZWAXEO

 

Samsung Gear VR Lite, to okulary VR wykonane przez firmę Samsung, która dedykowała ten produkt do swoich flagowych telefonów Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 i Samsung Galaxy Note 5. Telefon po prostu wsuwa się w specjalny uchwyt z przodu gogli i wszystko jest gotowe do użycia. Jest to produkt najnowszej generacji, a jego wyświetlacz Amoled posiada szeroki kąt widzenia.

Dzięki temu, że urządzenie umie precyzyjnie śledzić ruchy głowy użytkownika, a także dzięki niskiemu opóźnieniu, coraz trudniej jest znaleźć granicę pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym, bo przenikają się nawzajem. W nowym modelu tych gogli, producent też zastosował lepszy interfejs, większy touchpad, dlatego łatwiej i wygodniej się go używa.

Model ten jest też o 19% lżejszy od swojego poprzednika, co może mieć znaczenie przy długim trzymaniu okularów na głowie. Opinie o okularach VR Samsung Gear VR Lite przekazują, że jest to model solidnie wykonany z płynnym obrazem i dobrą rozdzielczością. Z powodzeniem służy do oglądania filmów, zdjęć, do grania w gry, a także używania różnego rodzaju aplikacji.

Samsung Gear VR Lite to okulary VR o wymiarach: 9,3 cm x 20,2 cm x 11,6 cm. Produkt waży ok. 0,32 kg. Pole widzenia wspomnianego modelu to 96 stopni.

Zalety
Gwarantuje orzeźwienie:

Perfum można używać przez cały rok, zwłaszcza latem. Nie są one ciężkie, dlatego zapewniają przyjemne orzeźwienie w upalne dni.

Dobre na każdą okazję:

Zapach jest na tyle uniwersalny, że można go stosować na każdą okazję. To dobre perfumy na co dzień do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, randkę z ukochaną, a także ważne spotkanie biznesowe.

Wzbudza zainteresowanie:

Panowie, którzy regularnie sięgają po wodę perfumowaną przekonują, że wzbudza zainteresowanie przedstawicielek płci przeciwnej. Według kobiet kompozycja jest nie tylko zmysłowa, ale też uwodzicielska i wyrafinowana.

Wady
Niedopracowana nuta głowy:

W nucie głowy są aromaty: bergamotki, cytryny oraz czarnego pieprzu. Są mężczyźni, którzy uważają, że nie jest to zbyt dobre połączenie. Zaraz po spryskaniu się perfumami zapach wydaje się mało elegancki.

 

 

 

Omega Universal Vr Glasses 3D OGVR3D

 

Zdecydowanie tańsze od innych modeli okulary Omega Universal OGVR3D pozwalają na oglądanie filmów w 3D, a także grę w wirtualnej rzeczywistości. Są one przystosowane do smartfonów o przekątnej ekranu od 3,5’’ do 6’’ posiadającymi system Android lub iOS.

Gogle są wyposażone w soczewki asferyczne, które są odpowiedzialne za głębie i naturalność obrazu. Regulacja soczewek pozwala na dopasowanie urządzenia do swojego rozstawu oczu, natomiast ochronna nakładka wykonana ze sztucznej skóry, wypełniona gąbką pozwala na dobre dopasowanie urządzenia do kształtu twarzy, a także pozwala na używanie sprzętu wraz z okularami korekcyjnymi.  

Dodatkowo okulary mają otwory wentylacyjne, dzięki czemu dłużej bez zmęczenia możesz je używać, a także otwory techniczne do podłączenia słuchawek, czy kabla ładującego smartfon. Aby wykorzystać możliwości okularów w pełni, zalecane jest, aby telefon, który wykorzystujemy do współpracy z urządzeniem był wyposażony w żyroskop. Osoby, które zakupiły ten model, chwalą go, jako dobre i tanie okulary VR o wysokiej jakości wykonania oraz szerokiej funkcjonalności.

Omega Universal OGVR3D to dobre okulary VR do 100 zł. Są one kompatybilne ze smartfonami, których przekątna ekranu wynosi od 3,5 cala do 6 cali. Produkt został wyposażony w regulowane soczewki.

Zalety
Obszycie z gąbki:

Prezentowany model wykonano z solidnego tworzywa sztucznego, a od wewnątrz pokryto go gąbką. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt nie uciska, ani nie obciera skóry. Co więcej, pozwala to na użytkowanie produktu osobom noszącym okulary korekcyjne.

Soczewki asferyczne:

Ze względu na to, że produkt ma soczewki asferyczne widzimy głęboki i odpowiednio ostry obraz (w razie konieczności możemy go odpowiednio wyregulować).

Wady
Niekompatybilny z systemem Windows:

Sprzęt jest przeznaczony do użytku z telefonami z systemem iOS lub Android. Nie jest to dobry wybór dla posiadaczy smartfonów marki Windows.

Konieczność posiadania urządzenia z żyroskopem:

Aby móc przenieść się do wirtualnej rzeczywistości nasz telefon musi być wyposażony w żyroskop (wiele nowoczesnych urządzeń go nie ma).

 

 

 

Oculus Rift Cv1 Headset Black Wmvr1037100Rlq

 

Zestaw okularów do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift CV1 jest wyposażony w dwa ekrany OLED o łącznej rozdzielczości 2160×1200 pikseli (1080×1200 na każde oko), pracujące z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Do urządzenia zostały dołączone słuchawki audio 3D, dzięki którym użytkownik odsłuchuje dźwięk w technice binauralnej.

W zestawie znajdziemy też kontroler Xbox one, pilot oraz kamerkę do śledzenia ruchu w obszarze 1,5 x 3,35 m, a także czujniki, takie jak akcelerometr, żyroskop i magnetometr. Wyświetlacz zapewnia pole widzenia w zakresie 110°. Aby użyć tych okularów w Twoim komputerze, to minimalne wymagania dla komputera, które musi spełnić to procesor Intel i5-4590 lub wyższy, pamięć RAM 8GB+ i karta graficzna równa z NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 lub wyższa, a system operacyjny, jaki jest wymagany to Windows 7 SP1 lub nowszy.

Kupując ten model, klient otrzyma również gry Lucky’s Tale i Valkyrie. Klienci chwalą ten model, choć przyznają, że cena jego jest wysoka, ale fani gier zdają sobie sprawę, że za nowości techniczne zawsze trzeba więcej zapłacić, a takim produktem są okulary Oculus Rift CV1.

Okulary VR Oculus Rift CV1 to model ważący 0,47 kg. Pole widzenia produktu to 110 stopni.

Zalety
Dźwięk 3D:

To, co wyróżnia model marki Oculus, to zintegrowane słuchawki. Zapewniają one przestrzenny dźwięk 3D pozwalający na czerpanie większej przyjemności z użytkowania sprzętu.

Bogate wyposażenie:

Do zestawu, poza okularami, dołączono wiele praktycznych akcesoriów. Są to m.in.: kabel USB, ściereczka do soczewek, pilot bezprzewodowy, a także 2 baterie AA. Ponieważ w komplecie otrzymujemy również instrukcję obsługi z łatwością podłączymy sprzęt do komputera.

Wygoda noszenia:

Produkt został wykonany z tworzyw sztucznych i wyprofilowany w taki sposób, aby dobrze dopasował się do głowy. Paski są regulowane, dlatego możemy dostosować ich długość do własnych preferencji i tym samym zapobiec zsuwaniu się okularów.

Wady
Wymaga podłączenia przez kabel:

Opisywany model należy podłączyć do komputera poprzez kabel, a to ogranicza swobodę ruchów.

Powoduje zmęczenie oczu:

Długotrwałe użytkowanie sprzętu może przyczynić się do zmęczenia oczu, zaczerwienienia i nasilonego łzawienia (zwłaszcza w przypadku wrażliwych osób).

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beny
Beny
2 years ago

Samsung Gear VR SM-R325 to bardzo dobre okulary VR do PC do 550 zł. Czya aby na pewno nadają sie do PC ?? W opisie jest ,że to gogle do smartfona .

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Beny

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W niedalekiej przyszłości planujemy aktualizację rankingu. Produkt ten zostanie więc zamieniony na inny.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir