Najlepszy okulary vr do PC

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie okulary VR wybrać, jesteś w dobrym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking, w którym zamieściliśmy opisy urządzeń cieszących się największych zainteresowaniem ze strony konsumentów. Pierwsze miejsce we wspomnianym zestawieniu zajął model Oculus Rift S Virtual Reality. To okulary z ulepszonymi soczewkami, które zapewniają bardziej realistyczny obraz. Do zestawu dołączono dwa kontrolery pozwalające na przeniesienie ruchów rąk do rozgrywki, aby stała się ciekawsza. Gogle mają wbudowaną funkcję dźwięku pozycyjnego. Za pomocą kółka regulacyjnego możemy je dobrze dopasować do obwodu głowy. Drugie miejsce w rankingu okularów VR do PC zajął Oculus VR GO 32GB. Jest to model ze zintegrowanymi słuchawkami, sprzedawany w zestawie z kontrolerem. Okulary są łatwe w obsłudze i wygodne. Model gwarantuje szerokie pole widzenia, ostry obraz i daje wrażenie przestrzenności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie okulary VR do PC wybrać?

 

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele nowoczesnych gier, które wykorzystują wirtualną rzeczywistość. Aby móc cieszyć się taką technologią, wystarczy zakupić najlepsze okulary VR do PC w 2020 roku. Ponieważ jest to dość specjalistyczny sprzęt, przed udaniem się do sklepu polecamy przeczytać nasz poradnik. W tekście jest wiele wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Zanim jednak przejdziemy do przedmiotu artykułu, warto wytłumaczyć czym są okulary VR. Jest to model, który służy do wyświetlania interaktywnego obrazu 3D. Po jego założeniu wydaje nam się, że znajdujemy się w wirtualnym świecie gry. Okulary są bardzo rozbudowane i dostarczają nie tylko wrażeń wzrokowych, ale również słuchowych, przez co wrażenia z gry są jeszcze większe.

Najlepsze okulary VR do PC są kompatybilne z naszym systemem operacyjnym oraz możliwościami karty graficznej. Jeśli wymagania sprzętu będą zbyt wysokie dla naszego komputera obraz może się ciąć, co odbierze wszystkie doznania.

Ponieważ w czasie grania, okulary muszą być podłączone do komputera, koniecznie zwróć uwagę na długość przewodu. Popularność modelu wynika z tego, że możemy wstać z fotela i spacerować po pokoju oraz wykonywać wszystkie te ruchy, co nasza postać. Jeśli jednak wybierzesz produkt o krótkim przewodzie, nie będzie to możliwe. Uwagę na to powinny szczególnie zwrócić osoby, które planują ćwiczyć przy pomocy okularów. Po ich założeniu, odczujesz wrażenie, że jesteś w pomieszczeniu pełnym ludzi, a wszyscy razem trenujecie pilates.

Dokonując zakupu warto zdecydować się na model, który w zestawie posiada dodatkowe wyposażenie, takie jak touchpad i przyciski. Za sprawą laserowych czujników, nasza postać w grze będzie wykonywała te same ruchy, co my. Jest to bardzo dobry sposób, by poprzez granie popracować nad kondycją. Wiele gier będzie od nas wymagało abyśmy naprawdę skakali, czy biegali.

Koniecznie zwróć uwagę na zabezpieczenia okularów VR. Sprzęt ten jest dość ciężki i przy pochyleniu może spaść, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia jest mocne zapięcie, które utrzyma urządzenie na głowie, mimo gwałtownych ruchów.

 

 

Okulary VR do PC- ranking

 

 

Gogle VR Oculus Rift S

 

Sprzęt Oculus Rift S Virtual Reality Headset PC został wyposażony w soczewki nowej generacji, które gwarantują odpowiednio jasny obraz i realistyczne kolory, a efekt siatki został zredukowany. W komplecie znajdują się dwa kontrolery dotykowe, za sprawą których możemy przenieść do gry ruchy dłoni, aby rozgrywka stała się ciekawsza.

Materiał wykonania obudowy to solidne tworzywo sztuczne. Okulary mają dwa ekrany o łącznej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (1280 x 1440 pikseli każdy). Wbudowana funkcja dźwięku pozycyjnego pozwala na usłyszenie każdego szmeru dookoła nas, dlatego czerpiemy więcej przyjemności z gry.

Pozytywne recenzje zachęciły wiele osób do zakupu gogli. Konsumenci uważają, że to zaawansowany technologicznie sprzęt, który wygodnie się nosi. Można go dobrze dopasować do obwodu głowy i nie ma ryzyka, że będzie się wciąż zsuwać. Okulary są też wytrzymałe. Poza tym kontrolery dobrze leżą w dłoniach i nie wyślizgują się.

Okulary Oculus Rift S Virtual Reality Headset PC mają dwa ekrany o rozdzielczości 1280 x 1440 pikseli każdy. Są one kompatybilne z komputerami z systemem Windows 10, z pamięcią RAM równą 8 GB (minimum).

Zalety
Kontrolery dotykowe:

Do kompletu dołączono dwa kontrolery dotykowe przenoszące ruchy rąk do wirtualnej rzeczywistości. Wygodnie leżą one w dłoni. Dzięki tym elementom rozgrywka staje się ciekawsza.

Wbudowana funkcja dźwięku pozycyjnego:

Okulary mają funkcję dźwięku pozycyjnego, za sprawą której słyszymy wszystko, co dzieje się dookoła nas.

Bardziej realistyczny obraz:

Gogle wyposażono w soczewki nowej generacji zapewniające bardziej realistyczny i jaśniejszy obraz z żywszymi kolorami.

Komfort noszenia:

Okulary można łatwo dopasować do obwodu głowy, aby się nie zsuwały. Wystarczy obrócić specjalne kółko regulacyjne.

Solidna obudowa:

Obudowa jest wyprodukowana z tworzywa sztucznego odpornego na pęknięcia, przetarcia i inne uszkodzenia, na jakie sprzęt jest narażony podczas użytku.

Wady
Otwierające się klapki na baterie:

Podczas wykonywania gwałtownych ruchów magnetyczne klapki na baterie otwierają się, co może być uciążliwe.

 

 

 

 

Oculus VR GO 32GB 

 

Niezwykłe odczucia zapewniają okulary Oculus VR GO 32GB, które umożliwiają doświadczenie  wirtualnej rzeczywistości. Model jest bezprzewodowy, więc nie trzeba do niego podłączać żadnych kabli, które mogłyby krępować ruchy i doznania.

Rozdzielczość urządzenia jest równa 2560 x 1440 dpi. Akumulator ma pojemność 2600 mAh. Urządzenie ma jedno wejście Micro-USB-B oraz jedną wtyczkę 3,5 mini jack. Konsumenci doceniają ten produkt za bardzo dobre wykonanie. Jak zauważają, mimo dość mocnego zabudowania jest wygodny.

Model waży 471 g, więc jest cięższy od zwykłych okularów, ale opiera się na całej głowie, więc nie czuć jego ciężaru. Urządzenie obsługuje format 3D, co daje niesamowite wrażenie podczas oglądania. Z okularami są zintegrowane słuchawki, dlatego można przy ich użyciu oglądać filmy. Do zestawu dołączono kontroler. Akcesorium można łatwo dostosować do głowy, ponieważ ma elastyczne paski.

Oculus VR GO 32GB to gadżet przeznaczony do bezprzewodowego oglądania wirtualnej rzeczywistości. Okulary mają akumulator o pojemności równej 2600 mAh. Sprzęt ma rozdzielczość 2560 x 1440 dpi.

Zalety
Wygoda noszenia:

Okulary są bardzo wygodne, mimo że są bardzo duże. Model pozwala na wiele godzin przyjemnej rozrywki. Specjalne paski umożliwiają dobre dopasowanie do twarzy, a oddychający materiał sprawia, że skóra się nie poci.

Kontroler GO:

Do zestawu dołączono kontroler, który jest duży, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, więc można z przyjemnością grać w gry.

Wcięcie na okulary korekcyjne:

Gadżet ma wcięcie na okulary korekcyjne, co umożliwia oglądanie filmów w przypadku wady wzroku, nawet przez wiele godzin.

Łatwa konfiguracja:

Akcesorium można bez problemu skonfigurować i połączyć np. z telefonem przez Bluetooth lub z komputerem.

Wady
Niewiele dostępnych tytułów:

Model ma dostęp do biblioteki tytułów filmów i gier, która nie jest duża, dlatego wielu osobom dość szybko brakuje ciekawych produkcji.

 

 

 

 

HTC Vive Pro Gogle VR

 

Okulary HTC Vive Pro mają dwa ekrany AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1600 pikseli, a więc 1440 x 1600 pikseli każdy. W połączeniu z szerokim kątem widzenia wynoszącym 110 stopni zapewniają one większy komfort gry oraz możliwość dostrzeżenia każdego szczegółu w wirtualnej rzeczywistości.

Sprzęt można bardzo dobrze dopasować do twarzy. Co więcej, ma on specjalną podpórkę, a także poduszkę na nos. Elementy te odpowiadają nie tylko za komfort noszenia, ale też blokowanie dopływu światła z zewnątrz. Okulary wyposażono w podwójny mikrofon z funkcją aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia.

Zdaniem kupujących po założeniu gogli trudno je szybko zdjąć, bo przebywanie w wirtualnym świecie jest bardzo interesujące i dostarcza wiele emocji. Sprzęt ma niezbędne czujniki (żyroskop, akcelerometr i śledzenie laserowe), jak również wbudowane słuchawki z certyfikatem Hi-Res. Okulary są solidne, ale też lekkie.

Sprzęt HTC Vive Pro współpracuje z komputerami z systemem operacyjnym Windows 8.1 i 10. Minimalne wymagania systemowe to pamięć RAM 4 GB i procesor AMD FX-8350 4,0 GHz  lub Intel Core i5-4590 3,3 GHz.

Zalety
Wbudowany podwójny mikrofon:

To, co wyróżnia okulary to wbudowany podwójny mikrofon. Wykorzystuje on funkcję aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia. To daje nam gwarancję, że dobiegające z zewnątrz hałasy nie będą nas dekoncentrować w czasie gry.

Realistyczny efekt:

Za sprawą sprzętu możemy przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, która wydaje się bardzo realistyczna. Odpowiadają za to dwa ekrany AMOLED (rozdzielczość każdego z nich to 1440 x 1600 pikseli) oraz szeroki kąt widzenia, równy 110 stopni.

Mniej światła z zewnątrz:

Gogle mają podpórkę na twarz oraz poduszkę na nos. To elementy, które pozytywnie wpływają na wygodę noszenia okularów i do tego blokują docierające z zewnątrz światło.

Wady
Niekompatybilny ze wszystkimi komputerami:

Model nie jest kompatybilny z komputerami ze starszymi wersjami systemu Windows, w tym 7.

 

 

 

 

Samsung Gear VR 3

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnych okularów VR do komputera to model Samsung Gear VR 3 na pewno Ci się spodoba. Sprzęt ten składa się z gogli i touchpada, które zapewnią zupełnie nowe doznania podczas grania. Wymiary produktu to: 20,48 cm x 12,92 cm x 9,96 cm. Zaś waga modelu to 345 g.

Największą zaletą jest szybka praca urządzenia, gdyż czas reakcji wynosi jedynie 20 ms. Oznacza to, że wykonane przez Ciebie gesty wykonywane są niemal natychmiast. Równocześnie, ciekawe doświadczenie zapewnia szerokie pole widzenia (101 st.) oraz duży wyświetlacz (2560 x 1440 pikseli, zaś przekątna wynosi 5,1 cala). Wysoka częstotliwość wyświetlania klatek gwarantuje wysokiej jakości obraz, zarówno podczas grania w gry, jak i oglądania telewizji. Dołączone do zestawu touchpady mają wygodne kształty, które dopasowują się do kształtu dłoni.

Prezentowany model to nowoczesne okulary VR do PC w dobrej cenie, które dostarczą Ci ciekawych wrażeń. Sprawdzą się one również podczas interaktywnych spotkań ze znajomymi poprzez Skype czy inne media społecznościowe.

Samsung Gear VR SM-R325 to bardzo dobre okulary VR do PC do 550 zł. Model gwarantuje obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Częstotliwość sprzętu wynosi 60 Hz.

Zalety
Kontroler:

W zestawie znajduje się dobrze wyprofilowany kontroler. Jest on zrobiony z przyjemnych w dotyku, a dodatkowo wytrzymałych materiałów. Konsumenci zapewniają, że pilot nie wyślizguje się z dłoni.

Komfort użytkowania:

Model wyposażono w pasek o regulowanej długości. W rezultacie dopasowanie okularów do wielkości naszej głowy jest łatwe. Tym samym nie ma obaw o to, że sprzęt będzie się przesuwał w trakcie użytkowania.

Szerokie pole widzenia:

Dzięki szerokiemu polu widzenia możemy oglądać różnego rodzaju filmy i grać w gry VR, mając tym samym pewność, że zobaczymy wszystkie elementy na obrazie.

Design:

Z racji tego, że model ma czarny kolor podoba się każdemu użytkownikowi bez względu na wiek czy płeć.

Wady
Obudowa:

Nieliczne osoby wskazują, że materiał użyty do produkcji obudowy jest podatny na zarysowania. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób przechowujemy i przenosimy sprzęt (powinien być on odpowiednio zabezpieczony).

 

 

 

 

Jak podłączyć okulary VR do PC?

 

Okulary VR do PC mogą zapewnić świetną rozrywkę na wiele godzin. Jednak zanim włączysz swój sprzęt musisz go w odpowiedni sposób podłączyć do komputera. Czy wiesz, jak to zrobić? Jeżeli nie, zgromadzone przez nas informacje z pewnością Ci w tym pomogą.

 

 

Komputer do okularów VR – wymagania

Przed podłączeniem okularów do komputera stacjonarnego koniecznie trzeba sprawdzić, czy urządzenie zostało wyposażone we właściwe podzespoły i technologie. Najważniejszą rolę odgrywa procesor. Powinien on być na tyle wydajny, aby widziany w okularach obraz nie zacinał się i był płynny. Istotna jest także karta graficzna, która odpowiada zarówno za wykonywanie obliczeń, jak też renderowanie obrazu, czyli przedstawienie danych w formie wizualnej.

Komputer przystosowany do użytku razem z okularami VR musi dodatkowo mieć pamięć RAM o dużej pojemności (minimum to 4 GB, to w zupełności wystarcza przy prostych grach), a także właściwe porty. Może to być gniazdo USB w standardzie 2.0 bądź nowszym, czyli 3.0. Potrzebne jest też wyjście HDMI, ewentualnie DisplayPort.

 

Zanim podłączymy okulary VR do PC

Pierwszym krokiem do prawidłowego podłączenia okularów VR do PC jest rozstawienie stacji bazowych. Muszą być one dobrze widoczne w każdym miejscu naszego obszaru gry. Zaleca się, aby stacje rozmieścić w przeciwległych narożnikach pokoju. Aby okulary VR działały tak, jak powinny wymiary pomieszczenia, w którym gramy, nie mogą być mniejsze niż 1,5 m x 2 m.

Stacje bazowe mają znajdować się powyżej wysokości głowy gracza, trzeba pochylić je w dół o ok. 30 stopni, maksymalnie 45 stopni. Z uwagi na to, że wibracje mogą utrudniać śledzenie naszych ruchów każda stacja musi być przymocowana stabilnie i solidnie. Nie musimy ich na stałe montować do ścian, możemy porozstawiać je na półkach tak, aby w pobliżu nie było zasłaniających ich przedmiotów.

 

 

Podłączanie okularów VR do komputera

Poza okularami VR do PC i stacjami bazowymi w zestawie przeważnie otrzymujemy też tzw. Link Boxa. To niewielki sprzęt mający kilka gniazd. Należy połączyć go z komputerem przy pomocy kabla HDMI (do karty graficznej) i USB. W tym momencie powinna nastąpić instalacja sterowników zapewniających prawidłowe działanie okularów. Potem możemy podłączyć sprzęt do prądu.

Okulary VR trzeba podłączyć do Link Boxa, a nie bezpośrednio do komputera. Umożliwia to dołączony do kompletu kabel, zwykle pełniący funkcję przejściówki 3w1 (HDMI, USB oraz zasilanie). Wszystkie trzy końcówki należy podłączyć do odpowiadających im gniazd, a następnie uruchomić okulary.

 

Dlaczego nie każdy komputer jest kompatybilny z okularami VR?

Komputer pozwalający na korzystanie z okularów VR musi mieć przede wszystkim dużą moc obliczeniową. Urządzenia ze słabym procesorem i innymi podzespołami nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ mogą powodować opóźnienia w transmisji danych. Jeżeli nie upewnimy się, że mamy odpowiedni komputer do okularów VR, możemy doprowadzić do jego awarii na skutek przegrzania.

Chcieliśmy, aby nasz kilkuczęściowy artykuł dostarczał informacji nie tylko o tym, jakie okulary VR do PC są polecane przez miłośników nowinek technologicznych, ale też ułatwiał ich podłączenie do komputera, a tym samym przygotowanie do użytku. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie wątpliwości na temat okularów VR – ich najważniejszych parametrów i cech, a także możliwości wykorzystania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Oculus Rift CV1

 

Okulary VR do komputera Oculus Rift CV1 to nowoczesny i bardzo dobrze wykonany sprzęt, który pozwoli Ci intensywniej przeżywać gry komputerowe. Wiedz jednak, że sprzęt dobrze sprawdzi się również podczas oglądania filmu. Produkt wyposażony jest w ekran liczący 2160 x 1200 pikseli (po 1080 x 1200 pikseli na każde oko).

Producent dołożył wszelkich starań, aby urządzenie było stabilne i bezpieczne. Dzięki temu możesz wykonywać dowolny ruchy (bieganie, skanie), bez obaw, że okulary spadną Ci z głowy. Model wyposażony jest w nowoczesną technologię wyświetlania, która gwarantuje dobrą jakość obrazu. Z kolei system niskiej latencji śledzenia konstelacji pozwala nam odczuć, że znajdujemy się w wykreowanej rzeczywistości. Do zestawu dołączono 2 kontrolery, które działają bardzo naturalnie.

Powodem popularności sprzętu, mimo jego dużej ceny, jest wysoka jakość obrazu. Okulary VR do komputera gwarantują szerokie pole widzenia (110 st.). Zaś niezapomniane doznania zapewnią wbudowane słuchawki 3D i mikrofon. Konsumenci docenili też mocną konstrukcję samego produktu, który jest odporny na wstrząsy i otarcia.

Okulary VR do PC Oculus Rift zapewniają obraz w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli. Częstotliwość sprzętu wynosi 90 Hz. Model waży ok. 470 g.

Zalety
Wygoda:

Wiele osób potwierdza, że okulary VR są wygodne w noszeniu. Wynika to z tego, że wykonano je z elastycznych materiałów, które dobrze dopasowują się do kształtu głowy i nie uciskają zbyt mocno skóry. W rezultacie nawet kilkugodzinne korzystanie ze sprzętu nie jest męczące.

Jakość obrazu:

Model wyświetla obraz w bardzo dobrej rozdzielczości i częstotliwości. Oznacza to zachowanie wszystkich szczegółów na ekranie, a tym samym większą przyjemność z korzystania z okularów VR.

Waga:

Sprzęt jest wyjątkowo lekki, więc nie ma obaw o to, że będzie nadmiernie obciążał naszą głowę, a tym samym zniechęcimy się do jego używania.

Wbudowane słuchawki i mikrofon:

Z uwagi na to, że model ma wbudowane słuchawki i mikrofon jest uznawany za bardziej praktyczny.

Szerokie pole widzenia:

Konsumenci, którzy kupili urządzenie doceniają szerokie pole widzenia, które pozwala na uchwycenie wzrokiem wszystkich szczegółów.

Wady
Tylko dla wymagających użytkowników:

Zdaniem niektórych osób produkt będzie odpowiedni jedynie dla wymagających użytkowników. Jeśli konsumentowi nie zależy na najwyższej jakości wykonania i obrazu, z powodzeniem może wybrać nieco tańszy model.

 

 

HTC Vive 99HALN00400

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości okularów VR to model HTC Vive 99HALN00400 na pewno Cię zadowoli. Jest to jeden z nowocześniejszych urządzeń na rynku, który oferuje szeroki kąt widzenia (110 st.).

Okulary zapewniają bardzo dużą swobodę ruchów. Do tego posiadają 4 czujniki (akcelerometr, żyroskop i dwa czujniki laserowe), które odpowiadają za dokładne odwzorowanie oraz rejestr ruchów kontrolerów. Oznacza to, że po 20 ms Twoja postać w grze wykona ten sam ruch, co Ty. Sam produkt posiada 70 różnych sensorów, które ułatwiają określenie pozycji gracza. Przy zakupie otrzymasz również douszne słuchawki, które gwarantują wysoką jakość dźwięku. Pozwoli to bardzo dobrze wczuć się w wirtualny świat. Dużą zaletą jest nowoczesny ekran OLED o rozdzielczości 1080 x 1200 pikseli na każde oko.

Choć jest to jedno z najdroższych urządzeń na rynku, zapaleni gracze bardzo często decydują się na jego zakup. Same okulary zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, zaś specjalne zapięcie utrzymuje je na głowie. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko upadku i awarii. Poza tym wyświetlany obraz jest czysty, wyraźny i w najwyższej jakości, przez co model może posłużyć do oglądania filmów HD.

Okulary VR do PC HTC Vive 99HALN00400 zapewniają obraz w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli. Częstotliwość odświeżania wynosi 90 Hz.

Zalety
Funkcjonalność:

Konsumenci doceniają to, że prezentowane okulary VR nie tylko pozwalają na swobodne poruszanie głową i rękami, ale też przechadzanie się po pomieszczeniu. Gwarantuje to zdecydowanie lepszą zabawę.

Szybki czas reakcji:

Ze względu na szybki czas reakcji gracz nie musi się obawiać, że pewne wydarzenia będą wyświetlane na ekranie zbyt późno, co uniemożliwi podjęcie odpowiednich kroków w celu wygrania rozgrywki.

Miękka pianka:

Do produkcji okularów VR wykorzystano m.in. miękką piankę, która dostosowuje się do kształtu głowy i zapewnia wygodę nawet przy kilkugodzinnym korzystaniu z HTC Vive 99HALN00400.

Wady
Obsługa:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że obsługa sprzętu jest trudna, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia z tego typu urządzeniami.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beny
Beny
1 year ago

Samsung Gear VR SM-R325 to bardzo dobre okulary VR do PC do 550 zł. Czya aby na pewno nadają sie do PC ?? W opisie jest ,że to gogle do smartfona .

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Beny

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W niedalekiej przyszłości planujemy aktualizację rankingu. Produkt ten zostanie więc zamieniony na inny.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status