fbpx

Farby do włosów ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.09.19

 

W życiu każdej kobiety przychodzi taki czas, że ma ona ochotę zmienić kolor włosów. Jednak często przed taką zmianą powstrzymuje ją strach przed źle dobraną farbą, która może zniszczyć włosy. Możemy takiej sytuacji uniknąć, jeśli wybierzemy najlepszą farbę do włosów w 2019 roku. Według konsumentek jest to Wella Koleston Perfect Paleta. Po zastosowaniu produktu włosy są lśniące i odżywione oraz miłe w dotyku. Producent przekazuje, że po zastosowaniu produktu włosy będą miały o 69% więcej połysku od kosmyków, na których produkt nie był zastosowany. Dodatkowo farba ta w pełni pokrywa siwe kosmyki, a efekt farbowania utrzymuje się długo. Wella Koleston Perfect Paleta została przystosowana do użytku domowego, więc nie musimy się obawiać, że koloryzacja okaże się skomplikowana. Jeśli jednak ten produkt nie przypadł Ci do gustu, lub nie możesz go znaleźć w swoim lokalnym sklepie, to zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu L’Oreal Majirel, który również wysoko został oceniony przez konsumentki.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką farbę do włosów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób decyduje się na zmianę koloru swoich włosów. Niektórzy robią to z powodu postępującej siwizny, a inni, by poprawić swój wygląd. Wiedz, że wybór odpowiedniego preparatu jest niezwykle ważny. Jeśli zakupisz wadliwą farbę, może ona poważnie uszkodzić strukturę Twojego włosa. Aby pomóc Ci tego uniknąć, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze będziesz wiedzieć, jaką farbę do włosów wybrać, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

 

 

Rodzaje farb do włosów

Przed zakupem produktu, musisz zdecydować się, jaki rodzaj Cię interesuje. W sklepach możesz dostać zarówno farby zmywalne, dzięki którym kolor utrzyma się przez krótki czas lub preparaty trwałe. Te drugie są głównie używane do pokrycia siwych włosów. Zanim dokonasz decyzji, zastanów się, czy chcesz zmienić swój kolor włosów tylko na jeden wieczór, okres wakacji czy na stałe.

 

Farby zmywalne

Pierwszym z typów są farby zmywalne. Największą ich zaletą jest skład. Są one bowiem zdecydowanie bezpieczniejsze dla naszych włosów niż farby trwałe. Spowodowane jest to brakiem amoniaku oraz oksydantów. To właśnie te substancje wysuszają i wyniszczają strukturę włosa. Niestety, jak sugeruje ich nazwa, nie utrzymują się na głowie zbyt długo. Wystarczy kilka myć i nie będzie po nich nawet śladu. Kolejną wadą jest to, że ich działanie jest dość słabe. Z tego powodu, nie nadają się do krycia siwych włosów, gdyż mogą zostawić pewne prześwity.

Na zakup takich produktów decydują się głównie osoby, które chcą przetestować dany kolor. Po jego aplikacji, będą one w stanie ocenić, czy odcień farby pasuje do ich typu urody. Z drugiej strony, produkty zmywalne pozwalają na krótkotrwałą zmianę wizerunku. Jeśli jesteś zainteresowany takim eksperymentem, na pewno ucieszy Cię informacja, że farby zmywalne mają różne typy. Pierwszym z nich, są modele jednodniowe, czyli zmywalne już po jednym myciu. Okażą się one przydatne, gdy chcemy zmienić kolor włosów tylko na jedną noc, na przykład z okazji wieczornego przyjęcia. Drugim typem są szampony koloryzujące. Efekt, który dzięki nim otrzymasz wystarczy na kilka myć. Ich zaletą jest brak drastycznej ingerencji w strukturę włosa.

Niestety, do wad produktu trzeba zaliczyć nietrwałość oraz tendencję do brudzenia. Mokre włosy będą farbowały powierzchnie, które dotkną. Ostatnim rodzajem farb zmywalnych są kremy koloryzujące. Konsumenci używają ich zazwyczaj do odświeżenia koloru, który już znajduje się na włosach. W zależności od tego, jak często myjesz włosy, efekt kremu koloryzującego może utrzymać się do czterech tygodni. Jeśli masz zwyczaj myć włosy codziennie, to kolor wyblaknie dość szybko. Pamiętaj, że również takie warunki atmosferyczne, jak duże słońce, mogą przyspieszyć powrót do naturalnej barwy włosów. Zaletą takich produktów jest bogata gama kolorów.

 

Farby trwałe

Drugim rodzajem farb są produkty, które pozwalają na trwałą koloryzację. Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że są to produkty dużo bardziej profesjonalne, niż typ zmywalny. Niemal wszystkie znajdujące się na rynku farby trwałe, zawierają amoniak i utrwalacze. To dzięki nim, możliwa jest trwała koloryzacja oraz dobre, całościowe pokrycie odrostów i siwych włosów. Musisz jednak wiedzieć, że taki zabieg poważnie nadwyręża i osłabia strukturę Twojego włosa. Z tego powodu, nawet jeśli uzyskany kolor nie spełnia Twoich oczekiwań, musisz poczekać kilka dni, a nawet tydzień, aby przystąpić do kolejnego zabiegu.

 

Rozjaśniacze

Modele, które posiadają dużą ilość utrwalaczy, mogą też rozjaśnić Twoje włosy o kilka tonów. Najsilniejsze produkty posiadają nawet 12 – procentowe stężenie. Dzięki temu, zamiast ciemnego brązu, możesz cieszyć się kolorem platynowego blondu. Musisz jednak wiedzieć, że takiego typu farb, nie powinno stosować się regularnie, gdyż bardzo mocno osłabiają strukturę włosa.

Po zabiegu mogą być one bardziej łamliwe i wysuszone. Przy wyborze produktów tego typu, należy pamiętać, aby wybrać możliwie najlepszy model na rynku. Bowiem, jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić i kupisz rozjaśniacz gorszego gatunku, może to zaowocować nierównym pokryciem włosów.  Co więcej, mogą pojawić się niechciane, pomarańczowe plamy na włosach.

Zdrowie przede wszystkim

Zanim zdecydujesz się na użycie farby do włosów, musisz upewnić się, że zawarte w niej składniki nie wywołują u Ciebie uczulenia. Dotyczy to zwłaszcza preparatów, które gwarantują trwałą zmianę koloru. Z tego powodu, specjaliści sugerują, aby przed farbowaniem wykonać test – na dowolnym fragmencie ciała należy umieścić próbkę substancji i obserwować reakcję. Jeśli pojawi się wysypka, swędzenie lub pieczenie, należy natychmiast zmyć farbę oraz nie używać jej później na skórze głowy. Bardzo ważne jest również to, by modele z amoniakiem nie były używane przez kobiety w ciąży. Składnik ten może wpłynąć na znajdujący się w brzuchu kobiety płód.

Do składników, na które należy uważać zaliczamy: nikiel, siarczany, nadtlenek wodoru, rezorcynę, chlorowodór, hennę i różnego rodzaju parabeny. Są to znane alergeny, które u większości konsumentów wywołują wysypkę, świąd oraz zaczerwienienie skóry.

Bardzo ważne jest, aby farby do włosów nie były używane na innych częściach ciała, jak brwi czy rzęsy. Spowodowane jest to ich silnym działaniem, które może spowodować podrażnienie bardzo wrażliwej skóry w tych miejscach.

 

Skład – jaka farba do włosów jest najlepsza?

Dokonując zakupu, należy zwrócić szczególną uwagę na skład farby. Bowiem, w wielu tanich preparatach znajdują się niepożądane substancje. Mogą one dość mocno pogorszyć stan Twoich włosów. Standardowe produkty w swoim składzie mają sztuczny barwnik, który gwarantuje kolor oraz nadtlenek wodoru, odpowiedzialny za trwały efekt.

Pierwszym z niepożądanych i niebezpiecznych elementów jest amoniak. Wysusza włosy i wypłukuje z nich melaninę. Jest on jednak niezbędnym składnikiem trwałych farb. To właśnie dzięki niemu, barwnik wnika do wnętrza włosa, gwarantując lepszy efekt. Co więcej, należy się upewnić, że zakupiona farba pozbawiona jest chlorków i glikoli. Są to mocno drażniące substancje, które negatywnie wpływają na nasze płuca oraz błonę śluzową.

 

Oczekiwania a rzeczywistość

Ważną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że kolor zaprezentowany na opakowaniu może różnić się od uzyskanego przez Ciebie efektu. Z tego względu, dokonując zakupu, wybierz produkt o kilka tonów jaśniejszy. Musisz również pamiętać, że najlepszy efekt zostanie osiągnięty na włosach o naturalnym kolorze. Jeśli jednak decydujesz się na koloryzację uprzednio farbowanych włosów, musisz liczyć się z tym, że uzyskany efekt będzie różnił się od Twoich oczekiwań. Należy podkreślić, że jeśli masz obecnie bardzo ciemny kolor włosów, a chcesz uzyskać efekt platynowego blondu, to wcześniej musisz poddać się zabiegowi dekoloryzacji.

 

Farby do włosów w dobrych cenach

Decydując się na zakup farby do włosów musisz pamiętać, aby inwestować w jej jakość. Niestety, jeśli zakupisz tani preparat o wątpliwej jakości, możesz trwale zniszczyć włosy. Grozi Ci również uzyskanie nieplanowanego koloru, na przykład o kilka tonów ciemniejszego. Gdy taka sytuacja będzie miała miejsce w przypadku farb zmywalnych, wystarczy tylko często myć głowę, by się pozbyć szpecącego efektu. Gorzej jest, gdy nałożyliśmy na włosy produkt trwały. Właśnie dlatego, Twój zakup musi być przemyślany. Radzimy zainwestować w lepszą farbę, która nie wywoła u Ciebie reakcji alergicznej.

 

 

Najlepsze farby do włosów w 2019 roku

 

Nie każda kobieta może powiedzieć, że ma piękne, lśniące włosy w cudownym odcieniu. Poza tym z wiekiem farbowanie staje się niezbędne, aby ukryć siwe kosmyki. Na szczęście farby do włosów znane są nam już wiele lat i nie musimy nosić peruk, jak kobiety przed wiekami. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda farba jest dobra. Niestety na rynku nie brakuje produktów kiepskiej jakości, które słabo pokrywają siwiznę lub po kilku kąpielach płowieją. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych farb do włosów.

 

Nasze zalecenia

 

Wella Koleston Perfect    

 

1-wella-koleston-perfect-paleta-farbWella Koleston Perfect Paleta to najlepsza farba do włosów, jaką znajdziemy na polskim rynku. Użytkownicy podkreślają nie tylko jej świetne właściwości, w tym perfekcyjne krycie siwizny, ale również atrakcyjną cenę. W efekcie koloryzacja staje się naprawdę tania i można ją bez obaw wykonać w domowym zaciszu.

Dzięki ulepszonej recepturze Koleston Perfect, możemy cieszyć się lepszymi efektami po koloryzacji. Odcień naszych włosów będzie bardziej intensywny i co istotne trwały. Formuła zastosowana w produkcie sprawia, że włosy stają się lśniące i miłe w dotyku, co potwierdzają recenzje konsumentek.

Jednocześnie farba nie wpływa negatywnie na kondycję naszych włosów. Często po farbowaniu, nasze włosy mają niemiły zapach i dopiero po kilkukrotnym ich umyciu udaje się go zniwelować.

Jest to związane z zawartością dużej ilości amoniaku. Aby zmniejszyć niemiły zapach, w tym produkcie zastosowano nową technologię opartą na olejkach zapachowych, która minimalizuje wyczuwalność amoniaku.  

Wella Koleston Perfect to farba do włosów o ulepszonej recepturze, które nie tylko zapewnia wspaniałe rezultaty farbowania. Producent przekonuje, że po zastosowaniu produktu włosy są o 69% bardziej lśniące niż, gdyby nie zostały poddane farbowaniu. Sprawdźmy, czy jest to najlepsza farba do włosów w 2019 roku.

Zalety
Ładny odcień:

Wszystkie kolory z serii Wella Koleston Perfect mają ładny odcień, który zyskuje uznanie konsumentek.

Doskonałe krycie:

Użytkowniczki zgodnie twierdzą, że farba do włosów Wella Koleston Perfect doskonale kryje siwe włosy.

Długotrwały efekt:

Panie, które użyły tego produktu przekazują, że efekt farbowania długo się utrzymuje. Nawet 3 – 4 tygodnie.

Konsystencja łatwa w nakładaniu:

Farba jest łatwa do nałożenia, dzięki odpowiedniej konsystencji. A po nałożeniu nie spływa z włosów.

Pozostawia włosy w dobrej kondycji:

Po zastosowaniu Wella Koleston Perfect włosy pozostają lśniące i odżywione.

Wady
Brzydki zapach:

Niektóre konsumentki podają, że farba ma bardzo nieprzyjemny zapach.

 

 

 

 

L’Oreal Majirel  

 

2-loreal-majirel-farba-do-wlosow-50-mlFarba Majirel o pojemności 50 ml to druga propozycja w naszym zestawieniu. Jest to produkt od znanej firmy L’Oreal, która oferuje swoim klientom sprawdzone środki do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Jest to krem koloryzujący z Ionene G i Incell zapewniający doskonałe pokrycie siwych włosów, przy jednoczesnym podkreśleniu pięknej kolorystyki naszych pasm. W końcu będziesz mogła zachwycać się wyrazistymi, głębokimi, mieniącymi się kolorami. Pozytywne oceny konsumentek potwierdzają fakt, że farba świetnie kryje siwiznę i podkreślają jej wydajność.

Seria ta to ogromna paleta różnorodnych kolorów, spośród których wybierzesz ten idealnie pasujący do Twojej karnacji, czy preferencji. Stanowi niezastąpioną propozycję do wykonania pasemek lub koloryzacji całościowej. Skład farby został dopracowany z najwyższą dbałością o kondycję naszych włosów, dlatego też produkt ten jest w pełni bezpieczny.

Farba L’Oreal Majirel jest sprzedawana w 50 ml tubkach. Produkt dostępny jest w wielu odcieniach.

Zalety
Szeroka gama kolorów:

 Wśród farb z kolekcji L’Oreal Majirel znajdziemy ponad 70 odcieni.

Dobrze się rozprowadza na włosach:

Wszystkie farby z serii L’Oreal Majirel bardzo dobrze rozprowadzają się po włosach. A po nałożeniu produktu nie spływa z włosów.

Doskonały efekt farbowania:

Konsumentki podają, że ta farba do włosów znakomicie kryje siwe kosmyki, a kolor ładnie prezentuje się na głowie.

Odżywia włosy:

Panie przekazują, że po użyciu produktu czują, że ich włosy są odżywione i pełne blasku.

Wady
Krótkotrwały efekt:

Osoby, które wypróbowały farby z linii L’Oreal Majirel podają, że kolor szybko się wypłukuje. Jeśli myjesz włosy codziennie to nie będzie produkt dla Ciebie.

 

 

 

 

Khadi Naturalna Henna 

 

3-khadi-naturalna-hennaHenna Khadi to nasza trzecia propozycja. Jest to naturalna, ziołowa farba do koloryzacji, która nadaje włosom kolor ciemnego, czekoladowego brązu o chłodnej tonacji. Sprawia, że włosy mają piękny kolor i jednocześnie bardzo dobrze je odżywia.

Dużą zaletą produktu jest to, że świetnie kryje siwiznę i wszystkie odrosty. Zawiera zioła ajurwedyjskie wzmacniające włosy i nadające im blasku. Konsumentki doceniły fakt, że farba jest naturalna i nie niszczy cebulek włosa, wręcz przeciwnie, dodatkowo je wzmacnia.

Posiada certyfikat BDIH, który zapewnia, że produkt jest najwyższej jakości i spełnia surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Khadi Naturalna Henna jest to produkt naturalny. Jest on więc dostępny tylko w jednym odcieniu: ciemny brąz.

Zalety
Naturalność:

Jest to produkt naturalny, nie znajdziemy więc tutaj żadnych szkodliwych związków chemicznych.

Odżywia włosy:

Ponieważ Khadi Naturalna Henna jest na bazie ziół i innych, naturalnych produktów farba ta wspaniale odżywia włosy i nadaje im blasku.

Zapach:

Farba ma bardzo charakterystyczny zapach, który przypadł do gustu paniom. Jednak należy wspomnieć, że zapach tego produktu jest bardzo specyficzny, więc nie każdemu może się on podobać.

Wady
Wysusza włosy:

Niektóre konsumentki twierdzą, że produkt wysusza włosy.

 

 

 

 

Matrix Socolor Beauty 

 

Farby do włosów MATRIX SOCOLOR Beauty Farba do włosów 8RC Czerwono-miedziamy jasny blond 90 mlMatrix Socolor Beauty to krem do trwałej koloryzacji, który wyróżnia się atrakcyjną ceną i intensywnością kolorów. Innowacyjna formuła zapewnia głębokie barwy oraz idealne krycie siwych włosów.

Ponadto, wnika głęboko we włosy, chroniąc je od wewnątrz i wygładzając na zewnątrz, zapewniając tym samym jeszcze lepszy efekt koloryzacji. Jednocześnie, dzięki farbie, włosy stają się miękkie i błyszczące.

Ta dobra i tania farba do włosów o konsystencji kremowo-żelowej jest łatwa w aplikacji. Dlatego też konsumenci, którzy zastosowali ten produkt, w swoich ocenach, niejednokrotnie wspominają o tym, że krem zapewnia idealną koloryzację na całej powierzchni głowy. Poza tym sam kolor jest intensywny i bardzo trwały.  

Produkt ten jest przystępny cenowo oraz charakteryzuje się dobrym kryciem siwych włosów.

Zalety
Lśniące włosy:

Konsumentki podają, że po farbowaniu włosy stają się lśniące i sprawiają wrażenie odżywionych.

Konsystencja farby:

Matrix Socolor Beauty ma konsystencję żelu, a to sprawia, że farbę łatwo się nakłada i po nałożeniu nie spływa.

Intensywny kolor:

Kolory uzyskane przy użyciu tej farby są intensywne.

Wady
Zapach:

Panie, które użyły tę farbę bardzo narzekały na mocny zapach, który jest nieprzyjemny.

 

 

 

 

Biokap Nutricolor 

 

5-biokap-nutricolor-farbaBiokap Nutricolor to propozycja od włoskiej marki, która oferuje różnorodne produkty do pielęgnacji włosów, pozbawione drażniących substancji.

W składzie farby znajdziemy aktywne wyciągi roślinne, w tym: proteiny roślinne, które bardzo dobrze nawilżają, odżywiają i chronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Świetne działanie ma również zawarty w produkcie wyciąg z wierzby, stanowiący naturalny filtr UV i zapewniający długotrwały efekt koloryzacji. Natomiast liofilowe kwasy owocowe mają działanie przeciwuczuleniowe i ochronne skóry głowy.

W składzie mamy też olejek argonowy, który uelastycznia włosy i ma działanie przeciwzapalne. Produkt ten ceniony jest przez użytkowniczki za doskonałe efekty koloryzacji, połączone z niezwykłą pielęgnacją struktury włosa.

Jest to produkt włoskiej firmy, w którym znajdziemy wyciąg z wierzby. Zapewnia on ochronę przed promieniami UV oraz długi efekt koloryzacji.

Zalety
Bezpieczna:

Ponieważ ta farba nie zawiera amoniaku jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Również panie z alergiami podają, że dobrze tolerują ten produkt.

Zapach:

Wielu konsumentów przekazuje, że farba ta, w odróżnieniu do innych produktów tego typu, przyjemnie pachnie.

Ładny kolor:

Farby z serii Biokap Nutricolor charakteryzują się ładną paletą kolorystyczną.

Wady
Cena:

Biokap Nutricolor kosztuje ponad 30 złotych. Bez problemu znajdziemy tańsze produkty tego typu.

Krycie:

Znajdziemy opinie, że niestety farba ta nie w pełni pokrywa siwe włosy.

 

 

 

 

Garnier Olia 

 

6-garnier-olia-farbaGarnier Olia to szósta farba do włosów w naszym zestawieniu. Seria ta dostępna jest w różnorodnej, atrakcyjnej kolorystyce, a więc każda kobieta wybierze kolor odpowiedni do swoich włosów.

Dzięki zawartości olejków kwiatowych, mamy zapewnioną doskonałą pielęgnację włosa już od jego nasady. Poza tym olejki wzmacniają natężenie koloru, przez co farbowanie pozwala nam uzyskać świetny efekt koloryzacji. Po zastosowaniu tego produktu kolor będzie bardziej nasycony, a efekt żywy i długotrwały.

Testy udowadniają też, że farba zmniejsza szorstkość włosów, a one stają się miękkie i lśniące. Użytkownicy docenili fakt, że jest ona łatwa w aplikacji i ma delikatny, kwiatowy zapach.

W Garnier Olia znajdziemy m.in. olejki kwiatowe, które pielęgnują włosy oraz wzmacniają efekt farbowania. Produkt nie zawiera amoniaku.

Zalety
Bez amoniaku:

Jest to produkt bez amoniaku, można więc go stosować w ciąży. Nie będzie on też negatywnie wpływać na kondycję włosów.

Odżywia włosy:

Po zastosowaniu Garnier Olia włosy są odżywione i lśniące.

Zapach:

Według konsumentek farba ta charakteryzuje się ładnym zapachem.

Wady
Konsystencja:

Farba po rozrobieniu jest dosyć rzadka, więc jest trudna w aplikacji. Dodatkowo po nałożeniu może spływać z włosów.

Kolor:

Panie w recenzjach podają, że kolor po farbowaniu jest ciemniejszy niż ten podany na opakowaniu.

 

 

 

 

Londa Londacolor 

 

7-londacolor-farbaLondacolor to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Formuła Vitaflection Microspheres zapewnia intensywną koloryzację włosów. Poza tym nasze kosmyki stają się bardziej miękkie i lśniące.

Pomimo tego, że farba zawiera amoniak wydzielający specyficzny aromat, użytkownicy docenili jej piękny zapach, co jest zasługą kilku wyjątkowych nut zapachowych, w tym: mandarynki z olejem laurowym, pelargonii, mimozy, lilii, dzikiej róży, piżma i kwiatu pomarańczy. Opinie o farbach do włosów tego producenta są bardzo pozytywne.

Użytkownicy cenią przyjemną konsystencję produktu oraz fakt, że po koloryzacji ich kolor wygląda naturalnie. W palecie kolorów znajdziemy piękny blond, jak również cudowne odcienie brązu.

Londacolor Londa to dobra farba do włosów do 20 złotych.  Zastosowana w produkcie formuła Vitaflection Microspheres zapewnia intensywny kolor po farbowaniu.

Zalety
Skuteczność:

Znajdziemy opinie klientek, które podają, że produkt ten znakomicie pokrywa siwe włosy.

Cena:

W zależności od sklepu, produkt ten możemy zakupić już w cenie 15 – 20 złotych. Jest to bardzo atrakcyjna cena w porównaniu z innymi produktami tego typu.

Wady
Zapach:

Panie, które skorzystały z tego produktu stwierdziły, że jego zapach jest bardzo nieprzyjemny i w dodatku bardzo intensywny.

Amoniak:

Londacolor Londa jest z dodatkiem amoniaku. Nie każda osoba będzie mogła użyć ten produkt.

 

 

 

 

Jaki kolor farby na siwe włosy wybrać?

 

Mimo że wśród gwiazd świata muzyki i kina panuje trend na siwe włosy, wiele osób wciąż stara się ukryć szare pasemka. Wszystko przez to, że są one uznawane za niezbyt elegancką oznakę starzenia się. Chcesz wiedzieć, jaki kolor farby na siwe włosy jest polecany przez konsumentów? Być może zastanawiasz się, czy farbowanie pasm jest całkowicie bezpieczne? Zapoznaj się więc z umieszczonymi poniżej informacjami.

 

 

Farby dla blondynek

Panie posiadające blond włosy zazwyczaj nie mają zbyt dużego problemu z siwymi pasemkami, ponieważ nie są zbyt widoczne. Jeżeli jednak chcemy je zamaskować, najlepiej poszukajmy farby w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru naszych włosów. Na szczęście oferta sklepów jest na tyle szeroka, że z pewnością znajdziemy kosmetyk zarówno w ciepłej, jak i chłodnej tonacji. W razie potrzeby możemy również zdecydować się na profesjonalny zabieg koloryzacji u fryzjera. Sposobów na pokrycie siwizny farbą jest kilka. Jeśli chcemy uniknąć zniszczenia lub nadmiernego przesuszenia włosów, dobrym rozwiązaniem jest efektowny balejaż lub delikatne pasemka.

 

Farby dla brunetek

Siwe włosy są o wiele bardziej widoczne u brunetek, a ich zakrycie jest dodatkowo nieco trudniejsze. Szare pasemka najlepiej pokrywają farby w odcieniach brązu i burgundu. Należy uważać z kosmetykami wpadającymi w rude tonacje, ponieważ kolor włosów po zabiegu koloryzacji może okazać się zbyt intensywny lub inny, niż oczekiwaliśmy (np. różowy). W przypadku, gdy szarych pasm jest więcej niż ciemnych, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Samodzielna koloryzacja w domu często prowadzi do nierównomiernego pokrycia włosów, a to daje nieestetycznie wyglądający efekt.

 

Farby chemiczne czy ziołowe?

Osoby, które chcą ukryć siwe włosy, zazwyczaj decydują się na zakup farby chemicznej, w składzie której znajduje się m.in. amoniak. Konsumenci tłumaczą się tym, że tego typu produkty zapewniają niemal w 100% pokrycie szarych pasemek, nawet jeśli jest ich bardzo dużo. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki z wieloma chemicznymi substancjami mogą wywołać podrażnienia skóry lub reakcje alergiczne. Ciekawą alternatywą jest więc henna, czyli farba ziołowa, choć i to rozwiązanie ma swoje wady. Kosmetyki powstające na bazie barwników naturalnego pochodzenia często rozjaśniają siwe włosy tak, że uzyskujemy efekt subtelnych pasemek. Niemniej jednak u wielu Pań wygląda to bardzo dobrze i naturalnie. Henny dostępne są w odcieniach blondu, rudości i brązu, dlatego bez wątpienia uda nam się znaleźć odpowiedni produkt. Niemniej jednak uzyskany kolor najczęściej jest nieco cieplejszy niż ten pokazany na opakowaniu i warto o tym pamiętać.

 

 

Czy mężczyźni mogą stosować farby na siwe włosy?

Z problemem siwych włosów borykają się nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Panowie dbający o swój wygląd narzekają, że szare pasemka ich postarzają i wyglądają nieestetycznie. W tej sytuacji jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest znalezienie farby dedykowanej mężczyznom. Tego rodzaju kosmetyki dostępne są w większości sklepów, a do wyboru jest kilka różnych odcieni (głównie ciemnych).

Ciekawym rozwiązaniem dla Panów jest też delikatnie rozjaśnienie włosów, dzięki czemu siwe pasemka przestaną być tak widoczne. Jest to też dobra metoda na zamaskowanie stopniowo przerzedzającej się fryzury. Zabieg koloryzacji trzeba co pewien czas powtarzać – dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Farba po pewnym czasie wypłukuje się, a ponadto na czubku pojawiają się odrosty.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4.38 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status