Ranking 5 najlepszych termometrów bezdotykowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Termometr bezdotykowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ustalenie prawidłowej temperatury ciała człowieka, pozwala ustalić to, czy jest on zdrowy czy nie. Czasem, gdy sprawa dotyczy małego dziecka, to wręcz sprawa życia. Dlatego ważnym jest, aby posiadać najlepszy termometr z możliwych. Takim urządzeniem jest Microlife NC 150. Został on przez klientów określony, jako najlepszy termometr 2021 roku. Jest to model, który ma bardzo szeroki zakres pomiarowy i można nim nie tylko określić temperaturę ciała przykładając go do skroni, ale również nadaje się do sprawdzenia temperatury wody do kąpieli, czy mleka w butelce. Model ten jest także rekomendowany przez lekarzy i został przetestowany klinicznie uzyskując potrzebne atesty. Odczytanie wyniku nie sprawia problemu, gdyż termometr posiada duży, czytelny, podświetlany wyświetlacz. Użytkownik ma tu możliwość zapamiętania 30 ostatnich pomiarów, wraz z datą i godziną pomiaru. Gotowość do pracy, jak i inne komunikaty termometr sygnalizuje również dźwiękowo. Zasilanie bateryjne starcza na bardzo długi okres użytkowania. Innym polecanym modelem jest Yuwell YT-1. To termometr z funkcją automatycznego wyłączania, która zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii. Ma on stosowne certyfikaty, jest poręczny oraz łatwy w obsłudze. Czas pomiaru to ok. 1 sekunda, a kolor podświetlenia wyświetlacza informuje o tym, czy temperatura ciała mieści się w normie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Termometr jest wielofunkcyjny. Z jego pomocą można nie tylko mierzyć temperaturę ciała, ale też mleka czy innego płynu podawanego dziecku. Co więcej, produkt może zapisać w pamięci do 30 ostatnich pomiarów. Na podstawie tych informacji można łatwo prześledzić przebieg choroby.

Wady

To niezwykle nowoczesny model, który przed użyciem należy odpowiednio zaprogramować. Z tego powodu nie jest on dobrym wyborem dla osób starszych. Z jego obsługą poradzą sobie głównie ludzi, obeznani w innowacyjnych technologiach.

Podsumowanie

Termometr dobrze sprawuje swoją funkcję i jest bardzo dokładny. To model bezdotykowy, dlatego też nie ma ryzyka, że na jego powierzchni rozwiną się bakterie lub inne drobnoustroje.

Drugi wybór

Zalety

Produkt szybko zmierzy zarówno temperaturę ciała, jak i otoczenia czy jedzenia. Jest on więc praktyczny i przydatny w wielu różnych sytuacjach. Termometr potrafi zapamiętać nawet 25 ostatnich wyników, co pozwala na dłuższe monitorowanie stanu zdrowia malucha.

Wady

Urządzenie nie jest odporne na działanie wilgoci, dlatego trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Jakikolwiek kontakt z wodą (zwłaszcza długotrwały) sprawi, że produkt zepsuje się i nie będzie można z niego korzystać.

Podsumowanie

Termometr mierzy temperaturę w zaledwie kilka sekund. Z tego względu idealnie nadaje się on i dla dorosłych, i dla niemowląt czy kilkuletnich maluchów. Ponadto opisywany model jest łatwy w obsłudze i daje precyzyjny wynik.

Rozważ też

Zalety

Termometr zapewnia szybki i co ważniejsze wiarygodny wynik pomiaru. To, czy temperatura ciała jest prawidłowa, rozpoznamy po kolorze podświetlenia wyświetlacza. Sprzęt nie wymaga dezynfekcji po każdym użyciu. Czas pomiaru to ok. 2 sekundy.

Wady

Są osoby, którym przeszkadza brak sygnalizacji dźwiękowej informującej o zakończeniu pomiaru. Ich zdaniem to sprawia, że początkowo używanie termometru jest nieco kłopotliwe.

Podsumowanie

Sprzęt pozwala na szybki pomiar temperatury zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Znajduje on zastosowanie w domach, przedszkolach i szkołach, a także placówkach medycznych. Termometr jest zasilany 2 bateriami AA, których nie trzeba często wymieniać. W jego pamięci można zapisać do 50 ostatnich wyników.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki termometr bezdotykowy kupić?

 

Termometr bezdotykowy to jedno z nowocześniejszych rozwiązań służących do mierzenia temperatury ciała. Jeszcze kilka lat temu były bardzo drogie i trudno dostępne. Teraz znajdziemy je w każdej aptece czy drogerii. Możemy też kupić je w sklepach oferujących produkty dla rodziców i dzieci. Taki sprzęt przyda się w każdym domu. W tym poradniku udowodnimy Ci, dlaczego warto kupić właśnie taki model. Podpowiemy też, jaki termometr bezdotykowy wybrać, aby był bezpieczny dla dziecka i jednocześnie łatwy w obsłudze.

Dlaczego warto kupić takie urządzenie?

Wszyscy dobrze wiemy, że podwyższona temperatura ciała to pierwszy objaw zakażeń bakteryjnych czy wirusowych, a te u dzieci zdarzają się dużo częściej niż u dorosłych. Dlatego sprawdzanie temperatury to pierwszy krok, jaki stawiamy, aby zweryfikować czy podać dziecku leki na obniżenie temperatury. Podwyższanie lub zmniejszanie się ciepłoty ciała to znak czy choroba postępuje lub mija. Wiele rodziców przykłada rękę do czoła dziecka, ale lekarze specjaliści wielokrotnie powtarzają, że przede wszystkim należy mierzyć temperaturę w uchu, pod pachą lub też wkładając termometr do ust.

Zresztą nasze dłonie nie są w stanie stwierdzić, z jaką temperaturą w rzeczywistości mamy do czynienia. W tym momencie nasuwa się kwestia higieny. Kiedyś stosowane przez wszystkich termometry należało przykładać do ciała, a to jak wiemy powoduje przenoszenie bakterii. Kolejna kwestia to wygoda.

Dzieci często się buntują, jak więc zmusić malucha, żeby trzymał termometr przez kilka minut pod pachą? Odpowiedzią będą tutaj niezawodne termometry bezdotykowe. Dzięki nim zmierzysz dziecku temperaturę nawet wtedy, kiedy będzie spało. Jest to też bardzo higieniczne rozwiązanie, gdyż nie dotykasz samej skóry, termometr może być używany przez wszystkich domowników, nawet bez konieczności dezynfekcji.

 

Jak to działa?

Termometr bezdotykowy wykorzystuje promieniowanie cieplne, czyli podczerwone, ludzkiego ciała, a zawarty w nim pirometr dokonuje pomiaru tego promieniowania. Nie musisz dotykać skóry, aby wykonać pomiar. Często termometry mają pewne ograniczenia, dlatego należy sprawdzić, w jakiej odległości od skóry można go używać, zwykle jest to kilkanaście milimetrów.

 

Rodzaje ciepłomierzy w termometrach

Jak już wspomnieliśmy to pirometr znajdujący się w urządzeniu wykonuje pomiar. Musisz więc wiedzieć, że są dwa rodzaje elementów mierzących temperaturę. Jeden wykonuje pomiar w uchu, drugi na skroni. Jaki będzie lepszy? Oba są równie skuteczne, ale sprzęt skroniowy będzie wygodniejszy, jeśli masz ruchliwe dziecko.

 

Nie tylko temperatura ciała – czyli zakres pracy termometr

Pozostając przy rodzaju ciepłomierzy musimy wspomnieć, że wiele modeli może nam służyć nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale też powierzchni mleka, wody do kąpieli, a nawet potraw dla dzieci. Każdy rodzic wie, że to duże ułatwienie, gdy posiada się małe dziecko.

 

Jaki termometr bezdotykowy jest najlepszy?

Obecnie na rynku najczęściej wybierane i zdecydowanie najlepsze są elektroniczne termometry bezdotykowe. Modele te cechuje szybkie działanie i dokładny pomiar. Kupując taki produkt pamiętaj, żeby  sprawdzić, na jakiej odległości wykonuje pomiar. Niektóre określają temperaturę nawet z kilku centymetrów, inne z niespełna centymetra. Będzie to ważne do wykonania prawidłowego pomiaru i uzyskania właściwego wyniku.

 

Dodatkowe funkcje

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń warto sprawdzić, co dany model może nam zaoferować. Kiedyś termometr rtęciowy mógł służyć wyłącznie do mierzenia temperatury. Dzisiejsze sprzęty są bardziej zaawansowane i jak wspomnieliśmy mogą podawać temperaturę powierzchni mleka czy wody do kąpieli. Dobrze, jeśli w interesującym nas sprzęcie znajdą się też inne, ciekawe rozwiązania. Bardzo przydatna jest funkcja zapamiętywanie ostatnich pomiarów. Dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma wbudowany zegar.

Dzięki temu rodzic może śledzić wyniki dziecka z dokładnością, co do minuty. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest podświetlany ekran, który ułatwia odczytywanie temperatury w ciemności. Kolejna kwestia to skala. W Europie używamy skali Celsjusza, ale jeśli znajdziemy się w kraju, gdzie będzie używana skala Fahrenheita, a nasze dziecko zachoruje, będziesz musiał przekazać lekarzowi temperaturę w tej skali, a to wiąże się z obliczeniami. Po co więc utrudniać sobie życie?

Nie tylko dla dzieci

Oczywiście termometr bezdotykowy przydatny jest przede wszystkim dla rodziców małych dzieci, gdyż mierzenie temperatury u maluchów bywa uciążliwe. Warto jednak zauważyć, że to najlepszy wybór dla całej rodziny. Po każdorazowym mierzeniu temperatury u dzieci czy dorosłych, nie trzeba dezynfekować urządzenia, więc może on być wykorzystywany przez wszystkich domowników.

 

Producenci termometrów bezdotykowych

Największym uznaniem wśród klientów cieszą się termometry bezdotykowe znanych firm, w tym: Microlife, Thermoflash, BabyOno, Braun, Tech Med, Kardio – Test, Novama czy Medisana. Każda z tych firm oferuje termometry bezdotykowe w dobrych cenach. Wśród nich znajdziesz takie za mniej niż 100 zł, ale także takie za ponad 200 zł. Warto też sprawdzić opinie użytkowników danego sprzętu. Kierując się powyższymi poradami z całą pewnością znajdziesz solidną propozycję, która spełni Twoje wymagania. Zapraszamy też do sprawdzenia naszego rankingu termometrów bezdotykowych.

 

5 najlepszych termometrów bezdotykowych. Opinie w 2021 roku

 

Tradycyjne termometry nie były najbardziej higienicznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Mierzenie temperatury u małych dzieci było naprawdę trudne. Na szczęście powstały termometry bezdotykowe, wygodne i równie skuteczne. Coraz więcej rodziców wybiera takie właśnie urządzenie, aby w czasie choroby mierzenie temperatury nie było skomplikowaną czynnością. Nasz ranking termometrów bezdotykowych pozwoli Ci wybrać najlepszy produkt dla Ciebie i Twojego dziecka.

 

1. Termometr Bezdotykowy Microlife NC150

 

1.Microlife NC 150Termometr elektroniczny Microlife NC 150 dla dzieci to wysokiej jakości produkt stworzony według najnowszej technologii, a następnie zweryfikowany i przetestowany pod kątem międzynarodowych standardów. Jest to najlepszy termometr bezdotykowy na rynku, gdyż zawsze precyzyjnie pokazuje temperaturę ciała i co istotne, nie wpływają na niego żadne zewnętrzne źródła.

Dzięki temu uzyskujemy prawidłowy odczyt. Bardzo ważne jest również to, że model ten przeprowadza samo sprawdzenie za każdym razem, gdy jest uruchamiany. Takie działanie pozwala na uzyskanie dokładnego pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Polecany jest nie tylko rodzicom do sprawdzania temperatury u ich pociech, ale każdemu, kto chce sprawdzić swoją temperaturę, niezależnie od wieku.

Jednym termometrem bezpiecznie i higienicznie wykonamy pomiar u wielu osób. Urządzenie ma bardzo szeroki zakres pomiarowy, a więc sprawdzimy nim nie tylko temperaturę ciała, ale również powierzchni wody, czy mleka, które chcemy podać dziecku. Ma też duży wyświetlacz, podaje godzinę i datę.

Pomyślnie przeszedł wszystkie testy kliniczne i jest polecany przez lekarzy. Dodatkowym atutem jest pamięć 30 ostatnich pomiarów z datą i godziną, które pozwalają zweryfikować przebieg choroby. Funkcje te doceniło wielu rodziców, wystawiając pozytywne opinie na temat produktu.

Tradycyjne termometry trudno uznać za bezpieczne i higieniczne. Do tego dochodzi kwestia mierzenia temperatury u dzieci, które nie lubią tej czynności, a jak wiadomo w przypadku klasycznych sprzętów trwa to nawet kilka minut. Na szczęście, na rynku pojawiły się termometry bezdotykowe, które są higieniczne, a pomiar wykonują w zaledwie kilka sekund. Aby zagwarantować sobie możliwie najdokładniejszy odczyt, należy wybrać profesjonalny sprzęt. Warty polecenia jest model Microlife NC 150, czyli najlepszy termometr bezdotykowy w 2021 roku.

Zalety
Wielofunkcyjność :

Atutem urządzenia jest to, że może Ci posłużyć nie tylko do sprawdzenia temperatury ciała, ale również temperatury powierzchni wody czy mleka, które chcesz podać dziecku.

Higieniczność:

Ponieważ jest to model bezdotykowy, nie ma potrzeby by był on wkładany do ust, ucha czy pod pachę. Dzięki temu nie zbierają się na nim bakterie, które mogą stanowić duże zagrożenie dla małych dzieci.

Dokładność:

Prezentowany model zawsze precyzyjnie pokazuje temperaturę ciała.

Zapamiętanie wyników:

Dużym atutem tego produktu jest pamięć, która jest w stanie zarejestrować 30 ostatnich pomiarów z datą i godziną. Pozwoli to zweryfikować przebieg choroby.

Cena:

Jest to jeden z tańszych termometrów bezdotykowych, który znajdziesz na polskim rynku. Mimo niskiej ceny, gwarantuje on wysoką precyzję pomiaru.

Wady
Trudne programowanie:

Niestety urządzenie jest przeznaczone raczej dla osób młodszych, które potrafią obsługiwać nowoczesny sprzęt. Babciom i dziadkom dużą trudność może sprawić zaprogramowanie sprzętu.

 

 

 

 

2. Termometr Bezdotykowy Medyczny Yuwell YT-1

 

Yuwell YT-1 to wygodny w użyciu termometr, który pozwala na szybki pomiar temperatury u dzieci i dorosłych. Trwa to ok. 1 sekundę, wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła na odległość 5 cm i wcisnąć jeden przycisk. Zakres pomiaru to 32 – 43 st. C, jednostkę można zmienić na skalę Fahrenheita.

Urządzenie jest zasilane bateriami, a poziom ich naładowania można sprawdzić na wyświetlaczu. Po 30 sekundach bezczynności uaktywnia się funkcja automatycznego wyłączania. Termometr ma wszystkie wymagane certyfikaty: CE, CFDA i IS013485, więc można mieć pewność, że wynik pomiaru jest wiarygodny.

Kupujący twierdzą, że sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego praktyczny. Znajduje on zastosowanie w wielu miejscach: Domach, przedszkolach, żłobkach, a także przychodniach i innych placówkach medycznych. Istotną zaletą termometru jest poręczność. Dobrze leży on w dłoni i nie wyślizgnie się z niej przypadkowo podczas dokonywania pomiaru.

Urządzenie Yuwell YT-1 ma wymiary: 14,9 cm x 3,8 cm x 4,2 cm. Zakres pomiaru to 32 – 43 st. C, a czas pomiaru wynosi ok. 1 sekundę.

Zalety
Podświetlany wyświetlacz:

Sprzęt ma podświetlany na różne kolory wyświetlacz, jest to uzależnione od wyniku pomiaru (po tym można rozpoznać stan podgorączkowy i gorączkę).

Możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego:

Po zakończeniu pomiaru słychać informujący o tym sygnał dźwiękowy. W razie potrzeby można go wyłączyć, służy do tego przycisk po boku obudowy.

Automatyczne wyłączanie:

Termometr wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania, która uaktywnia się po upływie 30 sekund bezczynności.

Poręczność:

Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby można je było pewnie chwycić. Nie ma ryzyka, że przypadkowo wyślizgnie się na podłogę (mogłoby się wtedy zniszczyć).

Wady
Brak etui:

Kupującym najbardziej nie odpowiada to, że w komplecie nie ma etui pozwalającego na wygodne przechowywanie termometru. Umożliwiłoby ono też bezpieczne podróżowanie z urządzeniem.

 

 

 

 

3. Termometr Elektroniczny, Bezkontaktowy, Bezdotykowy HeTaiDa HTD 8813

 

Nowoczesny termometr HeTaiDa HTD 8813 jest polecany do użytku w domu, szkole i przedszkolu, znajduje zastosowanie również w placówkach medycznych. Jest on zasilany 2 bateriami AA. Sprzęt dokonuje pomiaru temperatury w 2 sekundy, a jego odległość od czoła powinna wynosić ok. 5 sekund.

Urządzenie mierzy temperaturę w zakresie od 34 do 43 st. C. Jeśli jest ona normalna, wyświetlacz podświetla się na kolor zielony. Pomarańczowe światło świadczy o stanie podgorączkowym, a czerwone o gorączce. Termometr pozwala na zapisanie w jego pamięci do 50 ostatnich wyników, co pozwala np. na śledzenie postępów leczenia infekcji.

Konsumenci chwalą sprzęt za możliwość dokonywania pomiaru nie tylko temperatury ciała, ale również wody, mleka czy zupy. Wyniki są precyzyjne, gdyż dokładność termometru to 0,2 st. C. W sytuacji, gdy urządzenie znajduje się za daleko od czoła, na wyświetlaczu pojawi się informacja o konieczności zmniejszenia dystansu. Uznano to za dodatkowy atut modelu.

HeTaiDa HTD 8813 to urządzenie mierzące temperaturę w zakresie 34 – 43 st. C. Jego wymiary są równe: 13,8 cm x 9,5 cm x 4 cm. Czas pomiaru wynosi 2 sekundy.

Zalety
Praktyczność:

Sprzęt przydaje się w różnych sytuacjach. Umożliwia on dokonywanie pomiaru temperatury ciała, a także otoczenia i cieczy, np. wody w wannie czy mleka w butelce. Termometr jest uznawany za bardzo praktyczny.

Łatwe rozpoznawanie gorączki:

Nie musimy się zastanawiać, czy wynik pomiaru świadczy o stanie podgorączkowym lub gorączce. Informuje o tym kolor podświetlenia wyświetlacza (może on być zielony, pomarańczowy lub czerwony).

Dokładny pomiar w krótkim czasie:

Za pomocą urządzenia możemy szybko dokonać pomiaru i mieć pewność, że wynik jest wiarygodny. Termometr mierzy temperaturę z dokładnością do 0,2 st. C.

Wady
Brak sygnału dźwiękowego:

Po zakończeniu pomiaru nie słychać informującego o tym sygnału dźwiękowego. Przez to obsługa sprzętu była początkowo trudna dla części konsumentów.

 

 

 

 

4. Termometr Bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400

 

Urządzenie Tecnimed Visiofocus 06400 wykorzystuje innowacyjne technologie gwarantujące precyzyjny pomiar. Ponieważ jest to certyfikowany wyrób medyczny, znajduje zastosowanie nie tylko w domach, ale i przychodniach oraz szpitalach. Sprzęt jest zasilany 4 bateriami AAA. Zakres pomiaru temperatury ciała to 34 – 42,5 st. C (jednostkę można zmienić na Fahrenheity).

Termometr pokazuje wynik na dwa sposoby, a więc nie tylko na wyświetlaczu, ale również za pomocą wbudowanego projektora. Czas pomiaru wynosi mniej niż 1 sekunda. Co istotne, sprzęt można wykorzystać zarówno do sprawdzenia temperatury ciała, jak i przedmiotów czy cieczy.

Posiadacze sprzętu przekonują, że jest on nie tylko precyzyjny, ale i bardzo łatwy w obsłudze. Termometr wyposażono w czujnik sprawdzający jego odległość od czoła, więc nie ma ryzyka, że znajdzie się za daleko. Ryzyko uzyskania niewiarygodnego wyniku jest zmniejszone do minimum, gdyż urządzenie analizuje temperaturę pomieszczenia, w którym się znajduje i reaguje na jej nagłe zmiany.

Model Tecnimed Visiofocus 06400 dokonuje pomiaru temperatury w mniej niż 1 sekundę. Jego wymiary to: 14,4 cm x 21,5 cm.

Zalety
Sensor odległości:

Nie musimy się zastanawiać, czy trzymamy termometr w prawidłowej odległości od czoła, ponieważ został wyposażony w sensor odległości.

Pomiar temperatury ciała i przedmiotów:

Urządzenie mierzy temperaturę ciała w zakresie 34 - 42,5 st. C, a także przedmiotów w zakresie 1 - 80 st. C. Dzięki niemu możemy np. sprawdzić, czy woda w wannie jest dostatecznie ciepła.

Wbudowany projektor:

Wynik pomiaru pokazywany jest nie tylko na wyświetlaczu, ale i poprzez wbudowany projektor.

Wady
Mocne światło sensora:

Światło emitowane przez sensor odległości jest stosunkowo mocne, przez co małe dzieci często budzą się podczas dokonywania pomiaru temperatury w nocy.

Niewygodne zdejmowanie kapturka ochronnego:

Aby użyć termometru należy zdjąć ochronny kapturek znajdujący się w górnej części obudowy. Nie dla wszystkich konsumentów jest to łatwa czynność.

 

 

 

 

5. Termometr Bezdotykowy, Bezkontaktowy na Podczerwień Vitammy ZOOM

 

Termometr bezdotykowy Vitammy ZOOM pozwala na sprawdzenie temperatury ciała, a także otoczenia i przedmiotów. W jego pamięci można zapisać do 10 ostatnich wyników, a czas pomiaru to ok. 1 sekunda. Urządzenie jest zasilane 2 bateriami AAA, funkcja automatycznego wyłączania zapobiega ich szybkiemu rozładowaniu.

Cechą wyróżniającą sprzęt jest solidność. Wykonano go z wytrzymałego tworzywa sztucznego i nie zniszczy się w wyniku upadku z wysokości do 90 cm. Zakres pomiaru to 34 – 43 st. C, a dokładność ok. 0,2 st. C. W razie potrzeby możemy zmienić jednostkę na skalę Fahrenheita.

Za podstawowe zalety termometru kupujący uznali: Poręczność, szybkie działanie oraz interpretację wyników. Na podstawie emotikonek pokazujących się na wyświetlaczu możemy wywnioskować, czy temperatura jest w normie. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, dlatego często jest ono polecane seniorom. Również odczytanie wyniku pomiaru nie stanowi problemu, gdyż sprzęt wyposażono w duży wyświetlacz.

Sprzęt Vitammy ZOOM ma wymiary: 15,3 cm x 4,1 cm x 4,4 cm. Zakres pomiaru to 34 – 43 st. C, a czas jego wykonania wynosi 1 sekundę.

Zalety
Pomiar temperatury ciała i przedmiotów:

Sprzęt można wykorzystać nie tylko do sprawdzenia temperatury ciała, ale także otoczenia czy przedmiotów. Przydaje się on m.in. podczas przygotowywania kąpieli i pokarmu dla dziecka.

Solidność:

Termometr jest bardzo solidny, dlatego nie zniszczy się, nawet jeśli przypadkowo wyślizgnie się z rąk i upadnie na podłogę z wysokości 90 cm. Ponadto plastikowa obudowa nie jest podatna na uszkodzenia.

Wady
Brak podświetlenia wyświetlacza:

Wyświetlacz nie jest podświetlany, dlatego w nocy odczytanie wyniku pomiaru może okazać się kłopotliwe.

Mało wypukłe przyciski:

Są osoby, które narzekają na to, że przyciski do obsługi urządzenia są mało wypukłe i trudno wyczuć je palcami.

 

 

 

 

Czy termometr na podczerwień jest szkodliwy?

 

Termometr na podczerwień to niezwykle praktyczny produkt umożliwiający szybki i bezstresowy pomiar temperatury ciała. Niektórzy konsumenci zastanawiają się jednak, czy jest on całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Sprawdźmy. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

 

 

Jak działa termometr na podczerwień?

Działanie termometru na podczerwień jest całkowicie niezauważalne dla człowieka. Tego typu produkt jest wyposażony w kierunkowe czujniki odczytujące temperaturę ciała na podstawie ilości promieniowania podczerwonego, jakie dociera do sensora. Czujnik ten jest umieszczony głęboko w tulejce, w efekcie czego nie ma ryzyka, że sprzęt zarejestruje temperaturę nie tylko naszego ciała, ale też innych, znajdujących się w pobliżu źródeł ciepła. Pomiar dokonywany przy pomocy termometru na podczerwień jest bardzo dokładny, nawet do ±0,01°C (duże znaczenie mają jednak zastosowane technologie).

 

Szkodliwość termometrów na podczerwień

Wiele osób obawia się, że częste użytkowanie termometru na podczerwień może mieć negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza małych dzieci. Niektórzy konsumenci uważają, że emitowana przez urządzenie wiązka może uszkodzić wzrok. Jednak nawet przypadkowe skierowanie termometru na oczy pociechy (gdy np. nagle się poruszy) nie powinno nieść za sobą żadnych konsekwencji, bo jest ona zbyt mała i słaba, choć w razie potrzeby można udać się do specjalisty, aby dokładnie zbadał malucha.

Termometr na podczerwień jest bezpieczny dla zdrowia, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli rtęciowych. W przypadku ich rozbicia należy zachować szczególną ostrożność, gdyż znajdująca się w środku rtęć przyczynia się do nieżytu dróg oddechowych, zaburzeń pracy układu nerwowego i pokarmowego, a także stanów zapalnych jamy ustnej. Z tego względu takie termometry tracą na popularności i nie są już tak chętnie wybierane przez konsumentów.

 

Jakie są zalety termometrów na podczerwień?

Termometry na podczerwień są bezinwazyjne, a pomiaru temperatury ciała dokonujemy w bezbolesny sposób. Wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła lub ucha i odczekać kilka sekund, aby przekonać się, czy mamy gorączkę. Taki produkt jest polecany w szczególności rodzicom niemowląt, gdyż pomiar temperatury z jego pomocą może odbyć się bez płaczu i krzyków zdenerwowanego malucha. Co więcej, nowoczesne sprzęty często mają kilka dodatkowych funkcji zwiększających praktyczność. Niektóre modele pozwalają przykładowo na sprawdzenie temperatury otoczenia, wody do kąpieli czy mleka.

Termometry na podczerwień zwykle mają wbudowaną pamięć i pozwalają na zapisywanie ostatnich wyników pomiaru. Za sprawą tego rodzaju rozwiązania zyskujemy możliwość szczegółowej analizy przebiegu choroby i sprawdzenia, czy infekcja ustępuje. Poza tym wspomniana opcja może znacząco pomóc lekarzowi w postawieniu trafnej diagnozy i wyborze odpowiednich leków.

 

 

Jak uniknąć rozczarowania zakupem?

Mimo że termometr na podczerwień ma wiele zalet, nie każdy dostępny na rynku model jest tak samo funkcjonalny. Musimy wiedzieć, czym się kierować robiąc zakupy, aby nie dokonać złego wyboru. Dobry produkt powinien mieć atesty i certyfikaty potwierdzające świetną jakość wykonania. Obudowa urządzenia musi być wykonana z odpowiednich materiałów, inaczej sprzęt szybko się zniszczy i nie będziemy mogli go użytkować.

Jaki termometr na podczerwień jest polecany przez osoby, które zdecydowały się na zakup takiego produktu? Okazuje się, że dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się urządzenia z dużym wyświetlaczem ułatwiającym odczytanie temperatury oraz specjalnym sygnałem dźwiękowym. Alarm ten informuje o zakończeniu pomiaru, co jest dużym udogodnieniem (zwłaszcza w przypadku osób starszych).

 

 

FAQ

 

P1: Termometr bezdotykowy – jak działa?

Termometry bezdotykowe są używane nie tylko w domach, ale przede wszystkim w szpitalach i przychodniach. Jednak nie wszyscy potrafią wyjaśnić, w jaki sposób dokonują one pomiaru temperatury ciała. Jak się okazuje, tego typu urządzenia działają na podobnej zasadzie, co pirometry, a więc dokonują analizy promieniowania podczerwonego. Im wyższa jest temperatura ciała, tym więcej promieniowania ono emituje. Większość termometrów bezdotykowych można wykorzystać także do pomiaru temperatury innych obiektów, przykładowo mleka czy wody do kąpieli. W tym przypadku zasada ich działania jest taka sama.

P2: Termometr bezdotykowy – jak mierzyć?

Przed użyciem termometru bezdotykowego należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją. W ten sposób dowiemy się, które części ciała możemy wykorzystać do wykonania pomiaru temperatury. Przeważnie sprzęt należy zbliżyć do skroni, środka czoła, ewentualnie okolicy pod uchem, na odległość 3 – 5 cm. Trzeba przy tym uważać, aby ręka zbyt mocno nam nie drżała, bo może to wpłynąć na wynik pomiaru. Jeśli mamy wątpliwości, czy dobrze zmierzyliśmy temperaturę, możemy to zrobić jeszcze raz. Pamiętajmy, że przebywanie w bardzo chłodnym pomieszczeniu również może wpłynąć na wynik pomiaru. Przechodząc do zimniejszego pokoju możemy przyczynić się do rozregulowania urządzenia.

 

P3: Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy nie jest drogim sprzętem, dlatego powinniśmy zastanowić się nad jego zakupem (zwłaszcza gdy mamy małe dzieci). To bardzo przydatne urządzenie, za sprawą którego możemy sprawdzić temperaturę ciała chorego domownika i to bez konieczności budzenia go czy zakłócania jego spokoju w inny sposób. Średnio termometry bezdotykowe kosztują od 80 zł do 200 zł, zależnie od producenta oraz liczby dodatkowych funkcji. Droższe modele są wyposażone np. w możliwość zapisywania w ich pamięci ostatnich wyników pomiaru czy sprawdzania temperatury różnych płynów (mleka, wody do kąpieli), a nie tylko ciała.

 

P4: Co powinien mieć termometr bezdotykowy?

Żeby znaleźć łatwy w obsłudze termometr bezdotykowy, który zapewni wiarygodny wynik pomiaru trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest czujnik odległości, za sprawą którego będziemy wiedzieć, czy używamy urządzenia w odpowiedni sposób. Taki termometr emituje światełko widoczne na ciele w postaci kropki. Jeżeli jest ona podwójna, oznacza to, że trzymamy sprzęt za daleko. To daje pewność, że otrzymany wynik pomiaru można uznać za wiarygodny. Termometr bezdotykowy powinien mieć też funkcję informowania o zmianie temperatury otoczenia (ona również ma wpływ na wiarygodność pomiaru).

P5: Gdzie kupić termometr bezdotykowy?

Gdzie dostępne są takie sprzęty, jak termometry bezdotykowe? Na pewno znajdziemy je w aptekach oraz sklepach RTV i AGD. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto też przejrzeć asortyment dostępny w Internecie. Może się okazać, że w internetowych sklepach jest nieco więcej urządzeń do wyboru, a to zwiększa prawdopodobieństwo, że znajdziemy termometr w pełni dopasowany do indywidualnych preferencji. Poza tym mamy możliwość szybkiego porównania cen, a także zapoznania się z opiniami na temat konkretnych sprzętów. Wszystko to znacząco zmniejsza ryzyko rozczarowania zakupem. Robienie zakupów online ma też inną, istotną zaletę. Możemy złożyć zamówienie o dowolnej porze i to nie wstając z kanapy.

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Wanienka ze stojakiem

Maski antysmogowe dla dzieci

Dobre wózki parasolki

Materace dla dziecka 

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Najlepsze inhalatory dla dzieci

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Omron Gentle Temp 720

 

Druga propozycja to termometr Omron Gentle Temp 720 – urządzenie z wieloma funkcjami, mierzące temperaturę w zaledwie jedną sekundę. Ma wbudowaną pamięć 25 wyników pomiarów, dzięki czemu można kontrolować zmian temperatury w czasie. Duży wyświetlacz LCD umożliwia swobodny odczyt wyniku, który jest podany w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita – w zależności od preferencji użytkownika.

Dziecko nie lubi zbyt długich, mało przyjemnych czynności, a tradycyjne termometry dodatkowo nie są zbyt higieniczne. Dlatego taki bezdotykowy termometr, na którego wyświetlaczu temperatura pokaże się w zaledwie sekundę, stanowi świetne wyposażenie domowej apteczki. Urządzenie ma niezwykle ergonoczminy kształt i jest proste w użyciu.

Warto pokreślić, że termometr Omron Gentle Temp 720 mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale i otoczenia. Nie można też zapomnieć, że stosując ten model nie ma potrzeby stosowania kapturków ochronnych na sondę.

Szukając dobrego modelu wielu rodziców zwraca też uwagę na pochlebne opinie o termometrach dotykowych wystawionych przez użytkowników – w przypadku tego modelu mamy wiele poleceń zadowolonych konsumentów. Zwracają oni uwagę na szybkość pomiaru i bezawaryjność urządzenia.

Drugim produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest niezwykle skuteczny i precyzyjny termometr bezdotykowy Omron Gentle Temp 720. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli jak i dzieci, ponieważ jest on wyjątkowo prosty w obsłudze. Co więcej, sam pomiar trwa dosłownie kilka sekund.

Zalety
Pomiar temperatury otoczenia:

Model Temp 720 mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale i otoczenia oraz jedzenia. Dzięki czemu możesz upewnić się czy posiłek, który chcesz podać swojemu malcowi nie jest zbyt gorący.

Pamięć ostatnich pomiarów:

Termometr ten ma wbudowaną pamięć, która jest w stanie zapisać aż 25 wyników pomiarów, dzięki czemu można kontrolować zmian temperatury w czasie.

Krótki czas pomiaru:

Prezentowany model jest w stanie zmierzyć temperaturę w jedną sekundę. Jest to wyjątkowo przydatne, gdy chore jest małe dziecko, które się wyrywa i płacze.

Cena:

Jest to wyjątkowo tanie urządzenie, które cieszy się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Wady
Nie jest wodoodporny:

Niestety prezentowany sprzęt nie jest wodoodporny, dlatego należy używać go dość ostrożnie.

 

 

Tech-Med TM-F03BB

 

Trzecia propozycja to termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03BB na podczerwień. Urządzenie mierzy temperaturę ciała lub wybranej powierzchni. Jest to model nieinwazyjny, co sprawia, że jest wygodniejszy, łatwiejszy w użyciu i co istotne, bardziej higieniczny. Po zastosowaniu nie wymaga dezynfekowania, gdy ma go użyć inna osoba.

Tech-Med TM-F03BB umożliwia pomiar temperatury ciała bez konieczności dotykania skóry u dzieci oraz niemowląt, które bardzo nie lubią takich zabiegów. Można mierzyć temperaturę również w czasie snu dziecka. Tremometr jest wyposażony w funkcję alarmu włączającą się, gdy temperatura jest podwyższona.

Dzięki funkcji pamięci, mamy dostęp do 32 ostatnich pomiarów, co w czasie dłuższej choroby pozwala śledzić poprawę lub pogorszenie stanu zdrowia. Urządzenie ma wyświetlacz cyfrowy LCD, na którym wyświetla się wynik w skali Fahrenheita lub Celsjusza. Jest to niewielkie, wygodne urządzenie z trybem oszczędzania energii.

Pomiar trwa zaledwie 0,5 sekundy. Model zasilany jest dwiema bateriami AA, a ze względu na to, że jest energooszczędne, baterie wystarczają na wiele pomiarów. W efekcie produkt ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Doceniono go za funkcjonalność i jakość.

Trzecim produktem, który znalazł się w naszym zestawieniu jest termometr bezdotykowy wyprodukowany przez markę Tech-Med – model TM-F03BB. Ponieważ obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, będzie ono idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to dobry termometr bezdotykowy do 100 zł.

Zalety
Krótki czas pomiaru:

Czas pomiaru jest niezwykle krótki. Aby prawidłowo odczytać informacje o temperaturze potrzebne jest zaledwie 0,5 sekundy.

Zapis pomiarów:

Sprzęt ten ma opcję zapisania dokonanych pomiarów. Należy zaznaczyć, że model ten posiada jedną z bardziej rozbudowanych pamięci i może pomieścić aż 32 odczyty.

Alarm:

Urządzenie posiada opcje alarmu, który poinformuje nas, że od czasu ostatniego pomiaru, temperatura podwyższyła się.

Wady
Nie jest wodoodporny:

Nie jest to sprzęt wodoodporny. Dlatego wymagana jest niezwykła precyzja i dokładność, gdy chcemy zmierzyć temperaturę wody do kąpieli dla dziecka.

 

 

Diagnostic NC300

 

Czwarta propozycja to termometr bezdotykowy Diagnostic NC300. Jest to innowacyjne urządzenie, które może służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia. Jest to model działający na podczerwień, dzięki czemu daje dokładny i wiarygodny pomiar. Podobnie jak inne oferowane przez nas termometry, urządzenie pokazuje wynik już po 1 sekundzie, a gdy temperatura ciała jest podwyższona, Diagnostic NC300 informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym.

Często przy mierzeniu temperatury termometrem elektronicznym zdarza się, że wyłączamy urządzenie jeszcze przed odczytaniem wyniku. Dlatego też termometr zapamiętuje ostatni zarejestrowany wynik i wyświetla go od razu po włączeniu urządzenia.

Ma też system automatycznego wyłączania po 30 sekundach, jeśli osoba użytkująca zapomni go wyłączyć. Wadą produktu może być natomiast mała pamięć wyników – zapamiętuje zaledwie 12, co jest najsłabszym wynikiem w naszym zestawieniu.

Podobnie jak poprzednie propozycje umożliwiają mierzenie temperatury otoczenia w skali 0-100 st. C. Ten dobry i tani termometr zasilany jest dwoma bateriami AAA. W zestawie znajduje się też wygodne etui. Diagnostic NC300 ma wiele pozytywnych ocen użytkoników.

Następnym produktem na naszej liście jest termometr bezprzewodowy Diagnostic NC300. Jest to innowacyjne urządzenie, które może służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia. Dzięki temu rodzice będą w stanie zmierzyć zarówno temperaturę wody w kąpieli dziecka, jak i upewnić się, że podany posiłek nie będzie dla malucha zbyt gorący.

Zalety
Krótki czas pomiaru:

Aby poprawnie odczytać temperaturę, wystarczy trzymać urządzenie w jednym miejscu przez 1 sekundę.  

Precyzyjny pomiar:

Ponieważ do odczytu temperatury w tym produkcie wykorzystywana jest podczerwień, pomiary są niezwykle precyzyjne.

Cena:

Prezentowany model cechuje się wyjątkowo atrakcyjną ceną, która pozostaje w dobrym stosunku do jakości wykonania sprzętu.

Wady
Brak opcji nocnego wyciszenia:

Prezentowany model posiada funkcję całkowitego wyłączenia sygnału dźwiękowego. Niestety producent nie przewidział możliwości tymczasowego wyłączenia dźwięku czy trybu nocnego. W związku z tym musimy pamięać, by wyciszyć urządzenie przed sprawdzaniem temperatury dziecka w nocy, jeśli zazwyczaj mamy włączoną sygnalizację dźwiękową.

 

 

Novamed Themoflash LX-26

 

Ostatnia propozycja to termometr bezdotykowy ThermoFlash LX-26 Visiomed dla niemowlaka oraz dla noworodka – urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię podczerwieni. Termometr mierzy temperaturę tętnicy skroniowej z odległości nawet 8 cm, ale najlepszy wynik daje przy odległości 5 cm. Udowodniono, że pomiar temperatury tętnicy skroniowej dalej najlepszy i najbardziej wiarygodny wynik.

Jest to również zasługa zastosowanej technologii podczerwieni. Urządzenie mierzy temperaturę w mniej niż 1 sekundę. Produkt ten jest niezwykle łatwy w użyciu, a trwałość minimum 40 000 pomiarów daje pewność, że może być używany przez wiele lat. Termometr zapamiętuje też 32 ostatnie wyniki.

Model ten jest zasilany bateriami. Mierzy tylko temperaturę przy skroni, a więc w przeciwieństwie do poprzednich propozycji nie zmierzy temperatury innych powierzchni. Urządzenie ma wygodny, podświetlany wyświetlacz LCD, na którym wynik wyświetla się w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita – w zależności od potrzeb mierzącego.

Novamed Themoflash LX-26 cieszy się dużą popularnością i ma wiele bardzo pozytywnych opinii potwierdzających wysoką jakość produktu.

Nasza lista godnych polecenia termometrów bezdotykowych nie byłaby pełna bez produktu firmy Novamed – model Themoflash LX-26. Jest to model stworzony z myślą o noworodkach i niemowlętach.

Zalety
Zapamiętanie wyników:

Urządzenie posiada opcję zapamiętania wyników. Wbudowana pamięć pozwala mu na obserwację postępu choroby.

Trwałość:

Jak zapewnia producent, prezentowane urządzenie jest w stanie wykonać nawet 40 000 pomiarów. Gwarantuje to, że może być używane przez wiele lat.

Odległość wykonania pomiaru:

Atutem prezentowanego modelu jest to, że mierzy temperaturę tętnicy skroniowej z odległości nawet 8 cm. Należy jednak podkreślić, że najlepszy wynik uzyskamy przy zachowaniu maksymalnej odległości 5 cm.

Wady
Nie czyta temperatury otoczenia:

Urządzenie nie posiada opcji sczytania temperatury otoczenia, ani potraw serwowanych dziecku.

Cena:

Jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

Jaki jest najlepszy termometr bezdotykowy Geratherm w 2021 roku?

 

Minęły już dawno czasy termometrów rtęciowych, nie tylko szkodliwych dla zdrowia, bo zawierających rtęć, co w przypadku stłuczenia mogło mieć przykre następstwa. Minęły też czasy długiego mierzenia temperatury pod pachą termometrem rtęciowym, gdzie pomiar był zależy od tego, czy termometr dobrze był wsunięty pod pachę.

Dziś mamy do wyboru termometry elektroniczne, lub bezdotykowe. Właśnie tymi drugimi termometrami chcemy zająć się w tym poradniku.  O ile termometr elektroniczny, poza tym, że wyświetla temperaturę zamiast pokazywać ją na skali, działa podobnie do termometru tradycyjnego, o tyle termometr bezdotykowy to już zupełnie inna technologia. Termometry bezdotykowe wykorzystują technologię podczerwieni, gdzie czujniki podczerwieni odczytują temperaturę na podstawie ilości promieniowania podczerwonego docierającego do sensora.

Największą zaletą termometru bezdotykowego jest jego bezinwazyjność. Pomiar wykonuje się z odległości 3 do 5 cm od ciała pacjenta. Dzięki temu pomiar można prowadzić nie angażując w to pacjenta, co może być szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Termometry bezdotykowe to również szybki, dokładny i powtarzalny pomiar. Mają one też szeroki zakres pomiaru, gdzie skala może wynosić od 0 do 100 stopni Celsjusza. Taki termometr pozwala, zatem na pomiar nie tylko temperatury ciała, ale również płynów, otoczenia itp. Te nowoczesne termometry są także zaopatrzone w elektroniczne, czytelne wyświetlacze, często podświetlane, które pozwolą na pomiary również w nocy bez budzenia pacjenta. Termometry takie często również są wyposażone przez producentów w rozmaite funkcje dodatkowe. Najczęściej stosowanymi są zmiana koloru podświetlania wyświetlacza w zależności od zmierzonej temperatury. Urządzenia te mają też często funkcje głosowe, gdzie lektor informuje o wyniku wykonanego badania. Dla osób słabo widzących może to być bardzo potrzebne rozwiązanie. Funkcja zapamiętywania pomiarów pozwoli monitorować przebieg choroby i porównywać poszczególne pomiary.

Przy pomiarze temperatury za pomocą termometru dotykowego, trzeba nieco obeznać się z urządzeniem i przede wszystkim przeczytać instrukcje obsługi. Większość termometrów jest przystosowanych do mierzenia temperatury w miejscu prawej tętnicy skroniowej. Jednak niektóre modele mogą zalecać zrobienie pomiaru w innym miejscu. Zaleca się także, aby pomiar nie następował w przypadku, gdy na przykład wychodzimy z gorącej kąpieli, albo wróciliśmy z zimowej przechadzki. Termometr bezdotykowy jest bardzo czuły i wyłapie temperaturę twarzy ochłodzonej przez wiatr i mróz, czy rozgrzanego ciała i poduszek zaraz po przebudzeniu się.  

 

 

Geratherm Non Contact 1 

 

Najważniejsze zalety

Termometry bezdotykowe Geratherm oferują użytkownikom bardzo dokładny pomiar temperatury wykonany w zaledwie trzy sekundy. Dokładność pomiaru wynosi to +/- 0,2°C. Termometr taki, ze względu na pomiar bezdotykowy jest bezpieczny w użyciu, bo nie przenosi z pacjenta na pacjenta żadnych wirusów i bakterii. Stąd jest chętnie używany w gabinetach lekarskich i zabiegowych, bo nie wymaga ciągłej dezynfekcji.

 

Najważniejsze wady

Jeśli chodzi o wady urządzenia, to od użytkowników tego modelu wiemy, że niektórym z nich wydaje się zbyt jasny wyświetlacz, który zwłaszcza w nocy jest zbyt jaskrawy. Również cena produktu jest nie najmniejsza, i nie wszyscy poszukujący termometru chcą się zdecydować na tak drogi model.

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezkontaktowy termometr Geratherm, to nowoczesny model, który jest bezpieczny w użyciu, nie tylko dla dzieci, ale również innych pacjentów wykorzystujący technologię na podczerwień. Za pomocą termometru wykonamy pomiar z dokładnością +/- 0,2°C nie dotykając pacjenta, zatem nie są przenoszone ani wirusy, ani bakterie.

Model ten szczególnie dobrze zdaje egzamin przy pomiarze temperatury małych dzieci, które są niecierpliwe i ruchliwe, więc szybkość pomiaru jest kluczowa. A aparat ten dokonuje pomiaru w zaledwie trzy sekundy. Zakres temperatur tego modelu jest od 0 do 100 stopni Celsjusza. Pozwala to na użycie termometru nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale także do sprawdzenia ciepłoty wody do kąpieli, czy pokarmu w butelce. Powyżej klawisza „START” znajduje się przycisk służący do przełączenia termometru z pomiaru temperatury otoczenia na pomiar temperatury ciała i odwrotnie. Na wyświetlaczu też pojawia się informacja, na jaki tryb urządzenie obecnie jest nastawione.

W przypadku pomiaru temperatury ciała model ten został zaopatrzony w inteligentny wskaźnik gorączki, i po wykryciu gorączki ciekłokrystaliczny ekran zostaje podświetlony na czerwono, a także, przy temperaturze wyższej niż 37,5°C, urządzenie emituje 10 krótkich sygnałów dźwiękowych. Model ten też pozwala na zapamiętanie 30 ostatnich pomiarów, a następnie porównanie ich. Ten dobry i tani termometr bezdotykowy Geratherm został również przetestowany klinicznie, a jego gwarancja jakości jest potwierdzona certyfikatem zgodnym z dyrektywą 93/42/EWG oraz normą DIN EN ISO, ASTM E1965 „Standard dla Termometrów na Podczerwień w określaniu temperatury pacjenta” uprawniony do stosowania znaku CE 0118 (jednostka notyfikowana LMET).

Klient kupując ten model wraz z nim otrzyma, obok termometru praktyczne etui, instrukcję użytkowania w języku polskim, podstawkę do przechowywania termometru w trakcie cyklicznego użytkowania, oraz 2 baterie typu AAA, którymi urządzenie jest zasilane. Takie dwie baterie wystarczają na wykonanie około 1000 pomiarów. Wymiary tego modelu wynoszą 165 mmm długości, 40 mm szerokości i 20 mm wysokości. A producent udziela na swój wyrób 3 lata gwarancji, z możliwością jej przedłużenia do lat pięciu.  

 

 

Jaki termometr bezdotykowy Tech Med wybrać?

 

Termometr bezdotykowy to jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy rodzajów przyrządów do pomiaru temperatury. Dzięki niemu w kilka sekund mamy informację na temat ewentualnej gorączki. W naszym poradniku postaramy się pokazać Ci, co jest szczególnie istotne przy zakupie takiego urządzenia. Aby nieco lepiej zobrazować pewne cechy termometrów, posłużymy się produktami Tech Med. Wówczas będziesz mógł wybrać odpowiedni model, który będzie Ci długo i dobrze służył.  Firma Tech Med jest uznanym producentem sprzętu medycznego. Dzięki tworzeniu innowacyjnych rozwiązań ma dość duży wkład w rozwój polskiej służby zdrowia.

Jeszcze kilka lat temu można było napotkać spore problemy z zakupem termometrów bezdotykowych. Dziś można je nabyć w każdej aptece czy drogerii. Szybki pomiar, który dzięki takim sprzętom jest możliwy, może uratować zdrowie, a w przypadku małych dzieci nawet życie. To właśnie maluszkom w pierwszej kolejności jest dedykowany ten produkt. Dzięki niemu możemy poznać temperaturę maluszka nawet wówczas, gdy śpi. Poza tym jest to bardzo higieniczne rozwiązanie – nie musimy wkładać przyrządu do ust, pod pachę czy do odbytu, tak jak ma to miejsce w przypadku termometrów tradycyjnych. Wystarczy zbliżyć urządzenie na odległość kilku centymetrów (w zależności od czułości termometru może być to również kilkanaście milimetrów) od głowy danej osoby. Nie musimy więc dezynfekować sprzętu po każdym użyciu, nawet jeśli używają go wszyscy domownicy.

Najlepszy termometr bezdotykowy Tech Med oprócz pomiaru temperatury ciała zmierzy także tę panującą w danym pomieszczeniu. Sprzętu można również używać do mierzenia ciepłoty mleka czy wody w wanience.

Próbując wytypować najlepszy termometr bezdotykowy Tech Med W 2021 roku wzięliśmy pod uwagę również dodatkowe funkcje sprzętów. Jedną z nich jest zapamiętywanie kilku ostatnich pomiarów, co może być bardzo przydatną informacją dla lekarza. Zdarza się również, że sprzęt ma wbudowany zegar. Możemy mierzyć temperaturę z dokładnością co do 0,01 st., a wynik zapisywany jest w pamięci z godziną. Praktycznym rozwiązaniem jest również podświetlany ekran, który pozwoli na odczytanie temperatury w ciemności. Jeśli zdarza nam się często podróżować do innego kraju, warto pomyśleć o termometrze wyposażonym w funkcję zmiany skali W niektórych miejscach obowiązuje np. skala Fahrenheita i taki wynik będzie nam potrzebny podczas wizyty u lekarza.

 

Termometry bezdotykowe Tech Med – ranking

 

Tech Med KT 40

 

Tech Med Kt – 40 to model testowany klinicznie, umożliwiający dokładny, bezdotykowy pomiar. Zasilany jest dwiema bateriami AA. Termometr jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które będą go używać przy małym dziecku. Podaje on temperaturę już po 1 sekundzie, bez konieczności dotykania urządzeniem skóry malca. Ponadto termometr ma alarm, który informuje nas o gorączce malca.

Urządzenie zapamiętuje ostatni pomiar, co może być cenną informacją w przypadku wizyty u lekarza lub podawaniu leków. Oprócz mierzenia ciepłoty ciała produkt dokona również pomiaru temperatury pomieszczenia, żywności oraz np. wody do kąpieli. Ten termometr bezdotykowy Tech Med w dobrej cenie jest dostępny w aptekach oraz sklepach z artykułami dla niemowląt i dzieci.

Kupujący często zamawiają sprzęt przez Internet prosto od producenta. Oprócz cech związanych z szybkim pomiarem cenią również możliwość wyłączenia powiadomień dźwiękowych, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy mierzymy temperaturę niemowlakom – piskliwe dźwięki mogą drażnić malca, zwłaszcza gdy ma podwyższoną temperaturę. Podświetlany, dość duży wyświetlacz pozwala na dokładny odczyt temperatury, co nie jest bez znaczenia w ciemnych pomieszczeniach. Przyrząd bardzo przypadł do gustu rodzicom, ponieważ mogą używać go wszyscy domownicy bez ryzyka rozprzestrzenienia ewentualnej infekcji.

 

 

Tech Med Tm 50 Pro

 

Termometr bezdotykowy Tech Med Tm – 50 Pro wykorzystuje podczerwień i nie jest tak inwazyjny, jak termometry elektroniczne czy rtęciowe. Każdy pomiar urządzeniem dokonywany jest przy użyciu sondy na podczerwień. Dokonuje się go w kilku centymetrowym oddaleniu od ciała. Kiedy temperatura będzie podwyższona, włączy się alarm. Ponadto urządzenie zapamiętuje aż 32 pomiary. Mierzy ciepło nie tylko w stopniach Celsjusza, ale również w skali Fahrenheita.

Kształt termometru nie pozwala na wysunięcie się z rąk, co jest bardzo istotne przy używaniu go w obecności ruchliwych dzieci. Urządzenie jest zasilane dwiema bateriami AA, które znajdują się w zestawie.

Osoby używające termometru uznają za jego duży atut również duży wyświetlacz pozwalający na odczyt temperatury nawet dla osób, które mają kłopoty ze wzrokiem. Ma on również przydatne w ciemnych pomieszczeniach podświetlenie. Pomocny jest również laser pomagający skierować termometr na właściwy obiekt. Urządzenie samoczynnie wyłącza się, gdy nie jest używane, co pomaga w oszczędzaniu baterii. Ponadto pomiaru temperatury można dokonać w każdym miejscu. Dodatkowo model mierzy temperaturę żywności, wody do kąpieli oraz napojów. Z termometru może korzystać cała rodzina również w razie infekcji, ponieważ w przypadku bezdotykowych pomiarów nie jest możliwe przenoszenie drobnoustrojów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
13 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
3 years ago

Moim zdaniem fajne termometry posiada marka NUK. Jak dla mnie dobrze wskazują temperaturę. Może są droższe, ale to dlatego, że są wielofunkcyjne i porządnie wykonane

Magda
Magda
2 years ago

Kto to pisał??? o.O

Paweł
Paweł
2 years ago

Zdecydowanie polecam model F03BB firmy TECH-MED. Od lat stosuję go w moim gabinecie lekarskim.

Monika
Monika
2 years ago

Termometr diagnostic nc300 punkt 3 z instrukcji obsługi (dostępnej również w internecie w pdf)
,,3) Ustawianie sygnału dźwiękowego
Przy wyłączonym urządzeniu, naciśnij przycisk „SCAN” przytrzymując go przez około 5
sekund do pojawienia się symbolu “ON lub OFF” na ekranie wyświetlacza. Ponownie
naciśnij przycisk “SCAN” w celu włączenia ON lub wyłączenia OFF sygnału dźwiękowego.”

Wyłączenie dźwięku było pierwszą czynnością jakiej dokonałam przed użuciem sprzętu. Wielu ludzi nie czyta instrukcji a później w wadach wymienia coś czego nie ma ☺

Monstrous
Monstrous
2 years ago
Reply to  Zespół NR

Witam,
Minął już miesiąc a Państwo dalej nie poprawili błędów wskazanych przez poprzednika. I jak tu wierzyć w takie rankingi pisane pod konkretną markę 🙂

Pozdrawiam,
Monstrous

Zuza
Zuza
1 year ago
Reply to  Monika

Dokładnie, trafna uwaga 🙂 Mam ten model, sprawdza się moim zdaniem bardzo dobrze, zawsze podaje dokładny pomiar, a mierzenie temperatury zajmuje chwilkę 🙂

patrycja
patrycja
1 year ago

Mam jeszcze możliwość kupna Q7 TrueLife w prawie normalnej cenie brać? Boje się, że moge nie kupic później a nie znam

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir