Termometry bezdotykowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Ustalenie prawidłowej temperatury ciała człowieka, pozwala ustalić to, czy jest on zdrowy czy nie. Czasem, gdy sprawa dotyczy małego dziecka, to wręcz sprawa życia. Dlatego ważnym jest, aby posiadać najlepszy termometr z możliwych. Takim urządzeniem jest Microlife NC 150. Został on przez klientów określony, jako najlepszy termometr 2020 roku. Jest to model, który ma bardzo szeroki zakres pomiarowy i można nim nie tylko określić temperaturę ciała przykładając go do skroni, ale również nadaje się do sprawdzenia temperatury wody do kąpieli, czy mleka w butelce. Model ten jest także rekomendowany przez lekarzy i został przetestowany klinicznie uzyskując potrzebne atesty. Odczytanie wyniku nie sprawia problemu, gdyż termometr posiada duży, czytelny, podświetlany wyświetlacz. Użytkownik ma tu możliwość zapamiętania 30 ostatnich pomiarów, wraz z datą i godziną pomiaru. Gotowość do pracy, jak i inne komunikaty termometr sygnalizuje również dźwiękowo. Zasilanie bateryjne starcza na bardzo długi okres użytkowania. Drugim modelem, wartym zakupu jest Omron Gentle Temp 720. Zatem zanim zdecydujesz się na konkretny termometr sprawdź również cechy tego urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki termometr bezdotykowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Termometr bezdotykowy to jedno z nowocześniejszych rozwiązań służących do mierzenia temperatury ciała. Jeszcze kilka lat temu były bardzo drogie i trudno dostępne. Teraz znajdziemy je w każdej aptece czy drogerii. Możemy też kupić je w sklepach oferujących produkty dla rodziców i dzieci. Taki sprzęt przyda się w każdym domu. W tym poradniku udowodnimy Ci, dlaczego warto kupić właśnie taki model. Podpowiemy też, jaki termometr bezdotykowy wybrać, aby był bezpieczny dla dziecka i jednocześnie łatwy w obsłudze.

Dlaczego warto kupić takie urządzenie?

Wszyscy dobrze wiemy, że podwyższona temperatura ciała to pierwszy objaw zakażeń bakteryjnych czy wirusowych, a te u dzieci zdarzają się dużo częściej niż u dorosłych. Dlatego sprawdzanie temperatury to pierwszy krok, jaki stawiamy, aby zweryfikować czy podać dziecku leki na obniżenie temperatury. Podwyższanie lub zmniejszanie się ciepłoty ciała to znak czy choroba postępuje lub mija. Wiele rodziców przykłada rękę do czoła dziecka, ale lekarze specjaliści wielokrotnie powtarzają, że przede wszystkim należy mierzyć temperaturę w uchu, pod pachą lub też wkładając termometr do ust.

Zresztą nasze dłonie nie są w stanie stwierdzić, z jaką temperaturą w rzeczywistości mamy do czynienia. W tym momencie nasuwa się kwestia higieny. Kiedyś stosowane przez wszystkich termometry należało przykładać do ciała, a to jak wiemy powoduje przenoszenie bakterii. Kolejna kwestia to wygoda.

Dzieci często się buntują, jak więc zmusić malucha, żeby trzymał termometr przez kilka minut pod pachą? Odpowiedzią będą tutaj niezawodne termometry bezdotykowe. Dzięki nim zmierzysz dziecku temperaturę nawet wtedy, kiedy będzie spało. Jest to też bardzo higieniczne rozwiązanie, gdyż nie dotykasz samej skóry, termometr może być używany przez wszystkich domowników, nawet bez konieczności dezynfekcji.

 

Jak to działa?

Termometr bezdotykowy wykorzystuje promieniowanie cieplne, czyli podczerwone, ludzkiego ciała, a zawarty w nim pirometr dokonuje pomiaru tego promieniowania. Nie musisz dotykać skóry, aby wykonać pomiar. Często termometry mają pewne ograniczenia, dlatego należy sprawdzić, w jakiej odległości od skóry można go używać, zwykle jest to kilkanaście milimetrów.

 

Rodzaje ciepłomierzy w termometrach

Jak już wspomnieliśmy to pirometr znajdujący się w urządzeniu wykonuje pomiar. Musisz więc wiedzieć, że są dwa rodzaje elementów mierzących temperaturę. Jeden wykonuje pomiar w uchu, drugi na skroni. Jaki będzie lepszy? Oba są równie skuteczne, ale sprzęt skroniowy będzie wygodniejszy, jeśli masz ruchliwe dziecko.

 

Nie tylko temperatura ciała – czyli zakres pracy termometr

Pozostając przy rodzaju ciepłomierzy musimy wspomnieć, że wiele modeli może nam służyć nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale też powierzchni mleka, wody do kąpieli, a nawet potraw dla dzieci. Każdy rodzic wie, że to duże ułatwienie, gdy posiada się małe dziecko.

 

Jaki termometr bezdotykowy jest najlepszy?

Obecnie na rynku najczęściej wybierane i zdecydowanie najlepsze są elektroniczne termometry bezdotykowe. Modele te cechuje szybkie działanie i dokładny pomiar. Kupując taki produkt pamiętaj, żeby  sprawdzić, na jakiej odległości wykonuje pomiar. Niektóre określają temperaturę nawet z kilku centymetrów, inne z niespełna centymetra. Będzie to ważne do wykonania prawidłowego pomiaru i uzyskania właściwego wyniku.

 

Dodatkowe funkcje

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń warto sprawdzić, co dany model może nam zaoferować. Kiedyś termometr rtęciowy mógł służyć wyłącznie do mierzenia temperatury. Dzisiejsze sprzęty są bardziej zaawansowane i jak wspomnieliśmy mogą podawać temperaturę powierzchni mleka czy wody do kąpieli. Dobrze, jeśli w interesującym nas sprzęcie znajdą się też inne, ciekawe rozwiązania. Bardzo przydatna jest funkcja zapamiętywanie ostatnich pomiarów. Dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma wbudowany zegar.

Dzięki temu rodzic może śledzić wyniki dziecka z dokładnością, co do minuty. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest podświetlany ekran, który ułatwia odczytywanie temperatury w ciemności. Kolejna kwestia to skala. W Europie używamy skali Celsjusza, ale jeśli znajdziemy się w kraju, gdzie będzie używana skala Fahrenheita, a nasze dziecko zachoruje, będziesz musiał przekazać lekarzowi temperaturę w tej skali, a to wiąże się z obliczeniami. Po co więc utrudniać sobie życie?

Nie tylko dla dzieci

Oczywiście termometr bezdotykowy przydatny jest przede wszystkim dla rodziców małych dzieci, gdyż mierzenie temperatury u maluchów bywa uciążliwe. Warto jednak zauważyć, że to najlepszy wybór dla całej rodziny. Po każdorazowym mierzeniu temperatury u dzieci czy dorosłych, nie trzeba dezynfekować urządzenia, więc może on być wykorzystywany przez wszystkich domowników.

 

Producenci termometrów bezdotykowych

Największym uznaniem wśród klientów cieszą się termometry bezdotykowe znanych firm, w tym: Microlife, Thermoflash, BabyOno, Braun, Tech Med, Kardio – Test, Novama czy Medisana. Każda z tych firm oferuje termometry bezdotykowe w dobrych cenach. Wśród nich znajdziesz takie za mniej niż 100 zł, ale także takie za ponad 200 zł. Warto też sprawdzić opinie użytkowników danego sprzętu. Kierując się powyższymi poradami z całą pewnością znajdziesz solidną propozycję, która spełni Twoje wymagania. Zapraszamy też do sprawdzenia naszego rankingu termometrów bezdotykowych.

 

Najlepsze termometry bezdotykowe w 2020 roku

 

Tradycyjne termometry nie były najbardziej higienicznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Mierzenie temperatury u małych dzieci było naprawdę trudne. Na szczęście powstały termometry bezdotykowe, wygodne i równie skuteczne. Coraz więcej rodziców wybiera takie właśnie urządzenie, aby w czasie choroby mierzenie temperatury nie było skomplikowaną czynnością. Nasz ranking termometrów bezdotykowych pozwoli Ci wybrać najlepszy produkt dla Ciebie i Twojego dziecka.

 

Nasze zalecenia

 

Microlife NC 150

 

1.Microlife NC 150Termometr elektroniczny Microlife NC 150 dla dzieci to wysokiej jakości produkt stworzony według najnowszej technologii, a następnie zweryfikowany i przetestowany pod kątem międzynarodowych standardów. Jest to najlepszy termometr bezdotykowy na rynku, gdyż zawsze precyzyjnie pokazuje temperaturę ciała i co istotne, nie wpływają na niego żadne zewnętrzne źródła.

Dzięki temu uzyskujemy prawidłowy odczyt. Bardzo ważne jest również to, że model ten przeprowadza samo sprawdzenie za każdym razem, gdy jest uruchamiany. Takie działanie pozwala na uzyskanie dokładnego pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Polecany jest nie tylko rodzicom do sprawdzania temperatury u ich pociech, ale każdemu, kto chce sprawdzić swoją temperaturę, niezależnie od wieku.

Jednym termometrem bezpiecznie i higienicznie wykonamy pomiar u wielu osób. Urządzenie ma bardzo szeroki zakres pomiarowy, a więc sprawdzimy nim nie tylko temperaturę ciała, ale również powierzchni wody, czy mleka, które chcemy podać dziecku. Ma też duży wyświetlacz, podaje godzinę i datę.

Pomyślnie przeszedł wszystkie testy kliniczne i jest polecany przez lekarzy. Dodatkowym atutem jest pamięć 30 ostatnich pomiarów z datą i godziną, które pozwalają zweryfikować przebieg choroby. Funkcje te doceniło wielu rodziców, wystawiając pozytywne opinie na temat produktu.

Tradycyjne termometry trudno uznać za bezpieczne i higieniczne. Do tego dochodzi kwestia mierzenia temperatury u dzieci, które nie lubią tej czynności, a jak wiadomo w przypadku klasycznych sprzętów trwa to nawet kilka minut. Na szczęście, na rynku pojawiły się termometry bezdotykowe, które są higieniczne, a pomiar wykonują w zaledwie kilka sekund. Aby zagwarantować sobie możliwie najdokładniejszy odczyt, należy wybrać profesjonalny sprzęt. Warty polecenia jest model Microlife NC 150, czyli najlepszy termometr bezdotykowy w 2020 roku.

Zalety
Wielofunkcyjność :

Atutem urządzenia jest to, że może Ci posłużyć nie tylko do sprawdzenia temperatury ciała, ale również temperatury powierzchni wody czy mleka, które chcesz podać dziecku.

Higieniczność:

Ponieważ jest to model bezdotykowy, nie ma potrzeby by był on wkładany do ust, ucha czy pod pachę. Dzięki temu nie zbierają się na nim bakterie, które mogą stanowić duże zagrożenie dla małych dzieci.

Dokładność:

Prezentowany model zawsze precyzyjnie pokazuje temperaturę ciała.

Zapamiętanie wyników:

Dużym atutem tego produktu jest pamięć, która jest w stanie zarejestrować 30 ostatnich pomiarów z datą i godziną. Pozwoli to zweryfikować przebieg choroby.

Cena:

Jest to jeden z tańszych termometrów bezdotykowych, który znajdziesz na polskim rynku. Mimo niskiej ceny, gwarantuje on wysoką precyzję pomiaru.

Wady
Trudne programowanie:

Niestety urządzenie jest przeznaczone raczej dla osób młodszych, które potrafią obsługiwać nowoczesny sprzęt. Babciom i dziadkom dużą trudność może sprawić zaprogramowanie sprzętu.

 

 

 

 

Omron Gentle Temp 720

 

2.Omron Gentle Temp 720Druga propozycja to termometr Omron Gentle Temp 720 – urządzenie z wieloma funkcjami, mierzące temperaturę w zaledwie jedną sekundę. Ma wbudowaną pamięć 25 wyników pomiarów, dzięki czemu można kontrolować zmian temperatury w czasie. Duży wyświetlacz LCD umożliwia swobodny odczyt wyniku, który jest podany w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita – w zależności od preferencji użytkownika.

Dziecko nie lubi zbyt długich, mało przyjemnych czynności, a tradycyjne termometry dodatkowo nie są zbyt higieniczne. Dlatego taki bezdotykowy termometr, na którego wyświetlaczu temperatura pokaże się w zaledwie sekundę, stanowi świetne wyposażenie domowej apteczki. Urządzenie ma niezwykle ergonoczminy kształt i jest proste w użyciu.

Warto pokreślić, że termometr Omron Gentle Temp 720 mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale i otoczenia. Nie można też zapomnieć, że stosując ten model nie ma potrzeby stosowania kapturków ochronnych na sondę.

Szukając dobrego modelu wielu rodziców zwraca też uwagę na pochlebne opinie o termometrach dotykowych wystawionych przez użytkowników – w przypadku tego modelu mamy wiele poleceń zadowolonych konsumentów. Zwracają oni uwagę na szybkość pomiaru i bezawaryjność urządzenia.

Drugim produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest niezwykle skuteczny i precyzyjny termometr bezdotykowy Omron Gentle Temp 720. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli jak i dzieci, ponieważ jest on wyjątkowo prosty w obsłudze. Co więcej, sam pomiar trwa dosłownie kilka sekund.

Zalety
Pomiar temperatury otoczenia:

Model Temp 720 mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale i otoczenia oraz jedzenia. Dzięki czemu możesz upewnić się czy posiłek, który chcesz podać swojemu malcowi nie jest zbyt gorący.

Pamięć ostatnich pomiarów:

Termometr ten ma wbudowaną pamięć, która jest w stanie zapisać aż 25 wyników pomiarów, dzięki czemu można kontrolować zmian temperatury w czasie.

Krótki czas pomiaru:

Prezentowany model jest w stanie zmierzyć temperaturę w jedną sekundę. Jest to wyjątkowo przydatne, gdy chore jest małe dziecko, które się wyrywa i płacze.

Cena:

Jest to wyjątkowo tanie urządzenie, które cieszy się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Wady
Nie jest wodoodporny:

Niestety prezentowany sprzęt nie jest wodoodporny, dlatego należy używać go dość ostrożnie.

 

 

 

 

Tech-Med TM-F03BB

 

3.Tech-Med TM-F03BBTrzecia propozycja to termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03BB na podczerwień. Urządzenie mierzy temperaturę ciała lub wybranej powierzchni. Jest to model nieinwazyjny, co sprawia, że jest wygodniejszy, łatwiejszy w użyciu i co istotne, bardziej higieniczny. Po zastosowaniu nie wymaga dezynfekowania, gdy ma go użyć inna osoba.

Tech-Med TM-F03BB umożliwia pomiar temperatury ciała bez konieczności dotykania skóry u dzieci oraz niemowląt, które bardzo nie lubią takich zabiegów. Można mierzyć temperaturę również w czasie snu dziecka. Tremometr jest wyposażony w funkcję alarmu włączającą się, gdy temperatura jest podwyższona.

Dzięki funkcji pamięci, mamy dostęp do 32 ostatnich pomiarów, co w czasie dłuższej choroby pozwala śledzić poprawę lub pogorszenie stanu zdrowia. Urządzenie ma wyświetlacz cyfrowy LCD, na którym wyświetla się wynik w skali Fahrenheita lub Celsjusza. Jest to niewielkie, wygodne urządzenie z trybem oszczędzania energii.

Pomiar trwa zaledwie 0,5 sekundy. Model zasilany jest dwiema bateriami AA, a ze względu na to, że jest energooszczędne, baterie wystarczają na wiele pomiarów. W efekcie produkt ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Doceniono go za funkcjonalność i jakość.

Trzecim produktem, który znalazł się w naszym zestawieniu jest termometr bezdotykowy wyprodukowany przez markę Tech-Med – model TM-F03BB. Ponieważ obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, będzie ono idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to dobry termometr bezdotykowy do 100 zł.

Zalety
Krótki czas pomiaru:

Czas pomiaru jest niezwykle krótki. Aby prawidłowo odczytać informacje o temperaturze potrzebne jest zaledwie 0,5 sekundy.

Zapis pomiarów:

Sprzęt ten ma opcję zapisania dokonanych pomiarów. Należy zaznaczyć, że model ten posiada jedną z bardziej rozbudowanych pamięci i może pomieścić aż 32 odczyty.

Alarm:

Urządzenie posiada opcje alarmu, który poinformuje nas, że od czasu ostatniego pomiaru, temperatura podwyższyła się.

Wady
Nie jest wodoodporny:

Nie jest to sprzęt wodoodporny. Dlatego wymagana jest niezwykła precyzja i dokładność, gdy chcemy zmierzyć temperaturę wody do kąpieli dla dziecka.

 

 

 

 

Diagnostic NC300 

 

4.Diagnostic NC300Czwarta propozycja to termometr bezdotykowy Diagnostic NC300. Jest to innowacyjne urządzenie, które może służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia. Jest to model działający na podczerwień, dzięki czemu daje dokładny i wiarygodny pomiar. Podobnie jak inne oferowane przez nas termometry, urządzenie pokazuje wynik już po 1 sekundzie, a gdy temperatura ciała jest podwyższona, Diagnostic NC300 informuje użytkownika sygnałem dźwiękowym.

Często przy mierzeniu temperatury termometrem elektronicznym zdarza się, że wyłączamy urządzenie jeszcze przed odczytaniem wyniku. Dlatego też termometr zapamiętuje ostatni zarejestrowany wynik i wyświetla go od razu po włączeniu urządzenia.

Ma też system automatycznego wyłączania po 30 sekundach, jeśli osoba użytkująca zapomni go wyłączyć. Wadą produktu może być natomiast mała pamięć wyników – zapamiętuje zaledwie 12, co jest najsłabszym wynikiem w naszym zestawieniu.

Podobnie jak poprzednie propozycje umożliwiają mierzenie temperatury otoczenia w skali 0-100 st. C. Ten dobry i tani termometr zasilany jest dwoma bateriami AAA. W zestawie znajduje się też wygodne etui. Diagnostic NC300 ma wiele pozytywnych ocen użytkoników.

Następnym produktem na naszej liście jest termometr bezprzewodowy Diagnostic NC300. Jest to innowacyjne urządzenie, które może służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia. Dzięki temu rodzice będą w stanie zmierzyć zarówno temperaturę wody w kąpieli dziecka, jak i upewnić się, że podany posiłek nie będzie dla malucha zbyt gorący.

Zalety
Krótki czas pomiaru:

Aby poprawnie odczytać temperaturę, wystarczy trzymać urządzenie w jednym miejscu przez 1 sekundę.  

Precyzyjny pomiar:

Ponieważ do odczytu temperatury w tym produkcie wykorzystywana jest podczerwień, pomiary są niezwykle precyzyjne.

Cena:

Prezentowany model cechuje się wyjątkowo atrakcyjną ceną, która pozostaje w dobrym stosunku do jakości wykonania sprzętu.

Wady
Brak opcji nocnego wyciszenia:

Prezentowany model posiada funkcję całkowitego wyłączenia sygnału dźwiękowego. Niestety producent nie przewidział możliwości tymczasowego wyłączenia dźwięku czy trybu nocnego. W związku z tym musimy pamięać, by wyciszyć urządzenie przed sprawdzaniem temperatury dziecka w nocy, jeśli zazwyczaj mamy włączoną sygnalizację dźwiękową.

 

 

 

 

Novamed Themoflash LX-26

 

5.Novamed Themoflash LX-26Ostatnia propozycja to termometr bezdotykowy ThermoFlash LX-26 Visiomed dla niemowlaka oraz dla noworodka – urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię podczerwieni. Termometr mierzy temperaturę tętnicy skroniowej z odległości nawet 8 cm, ale najlepszy wynik daje przy odległości 5 cm. Udowodniono, że pomiar temperatury tętnicy skroniowej dalej najlepszy i najbardziej wiarygodny wynik.

Jest to również zasługa zastosowanej technologii podczerwieni. Urządzenie mierzy temperaturę w mniej niż 1 sekundę. Produkt ten jest niezwykle łatwy w użyciu, a trwałość minimum 40 000 pomiarów daje pewność, że może być używany przez wiele lat. Termometr zapamiętuje też 32 ostatnie wyniki.

Model ten jest zasilany bateriami. Mierzy tylko temperaturę przy skroni, a więc w przeciwieństwie do poprzednich propozycji nie zmierzy temperatury innych powierzchni. Urządzenie ma wygodny, podświetlany wyświetlacz LCD, na którym wynik wyświetla się w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita – w zależności od potrzeb mierzącego.

Novamed Themoflash LX-26 cieszy się dużą popularnością i ma wiele bardzo pozytywnych opinii potwierdzających wysoką jakość produktu.

Nasza lista godnych polecenia termometrów bezdotykowych nie byłaby pełna bez produktu firmy Novamed – model Themoflash LX-26. Jest to model stworzony z myślą o noworodkach i niemowlętach.

Zalety
Zapamiętanie wyników:

Urządzenie posiada opcję zapamiętania wyników. Wbudowana pamięć pozwala mu na obserwację postępu choroby.

Trwałość:

Jak zapewnia producent, prezentowane urządzenie jest w stanie wykonać nawet 40 000 pomiarów. Gwarantuje to, że może być używane przez wiele lat.

Odległość wykonania pomiaru:

Atutem prezentowanego modelu jest to, że mierzy temperaturę tętnicy skroniowej z odległości nawet 8 cm. Należy jednak podkreślić, że najlepszy wynik uzyskamy przy zachowaniu maksymalnej odległości 5 cm.

Wady
Nie czyta temperatury otoczenia:

Urządzenie nie posiada opcji sczytania temperatury otoczenia, ani potraw serwowanych dziecku.

Cena:

Jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Czy termometr na podczerwień jest szkodliwy?

 

Termometr na podczerwień to niezwykle praktyczny produkt umożliwiający szybki i bezstresowy pomiar temperatury ciała. Niektórzy konsumenci zastanawiają się jednak, czy jest on całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Sprawdźmy. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

 

 

Jak działa termometr na podczerwień?

Działanie termometru na podczerwień jest całkowicie niezauważalne dla człowieka. Tego typu produkt jest wyposażony w kierunkowe czujniki odczytujące temperaturę ciała na podstawie ilości promieniowania podczerwonego, jakie dociera do sensora. Czujnik ten jest umieszczony głęboko w tulejce, w efekcie czego nie ma ryzyka, że sprzęt zarejestruje temperaturę nie tylko naszego ciała, ale też innych, znajdujących się w pobliżu źródeł ciepła. Pomiar dokonywany przy pomocy termometru na podczerwień jest bardzo dokładny, nawet do ±0,01°C (duże znaczenie mają jednak zastosowane technologie).

 

Szkodliwość termometrów na podczerwień

Wiele osób obawia się, że częste użytkowanie termometru na podczerwień może mieć negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza małych dzieci. Niektórzy konsumenci uważają, że emitowana przez urządzenie wiązka może uszkodzić wzrok. Jednak nawet przypadkowe skierowanie termometru na oczy pociechy (gdy np. nagle się poruszy) nie powinno nieść za sobą żadnych konsekwencji, bo jest ona zbyt mała i słaba, choć w razie potrzeby można udać się do specjalisty, aby dokładnie zbadał malucha.

Termometr na podczerwień jest bezpieczny dla zdrowia, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli rtęciowych. W przypadku ich rozbicia należy zachować szczególną ostrożność, gdyż znajdująca się w środku rtęć przyczynia się do nieżytu dróg oddechowych, zaburzeń pracy układu nerwowego i pokarmowego, a także stanów zapalnych jamy ustnej. Z tego względu takie termometry tracą na popularności i nie są już tak chętnie wybierane przez konsumentów.

 

Jakie są zalety termometrów na podczerwień?

Termometry na podczerwień są bezinwazyjne, a pomiaru temperatury ciała dokonujemy w bezbolesny sposób. Wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła lub ucha i odczekać kilka sekund, aby przekonać się, czy mamy gorączkę. Taki produkt jest polecany w szczególności rodzicom niemowląt, gdyż pomiar temperatury z jego pomocą może odbyć się bez płaczu i krzyków zdenerwowanego malucha. Co więcej, nowoczesne sprzęty często mają kilka dodatkowych funkcji zwiększających praktyczność. Niektóre modele pozwalają przykładowo na sprawdzenie temperatury otoczenia, wody do kąpieli czy mleka.

Termometry na podczerwień zwykle mają wbudowaną pamięć i pozwalają na zapisywanie ostatnich wyników pomiaru. Za sprawą tego rodzaju rozwiązania zyskujemy możliwość szczegółowej analizy przebiegu choroby i sprawdzenia, czy infekcja ustępuje. Poza tym wspomniana opcja może znacząco pomóc lekarzowi w postawieniu trafnej diagnozy i wyborze odpowiednich leków.

 

 

Jak uniknąć rozczarowania zakupem?

Mimo że termometr na podczerwień ma wiele zalet, nie każdy dostępny na rynku model jest tak samo funkcjonalny. Musimy wiedzieć, czym się kierować robiąc zakupy, aby nie dokonać złego wyboru. Dobry produkt powinien mieć atesty i certyfikaty potwierdzające świetną jakość wykonania. Obudowa urządzenia musi być wykonana z odpowiednich materiałów, inaczej sprzęt szybko się zniszczy i nie będziemy mogli go użytkować.

Jaki termometr na podczerwień jest polecany przez osoby, które zdecydowały się na zakup takiego produktu? Okazuje się, że dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się urządzenia z dużym wyświetlaczem ułatwiającym odczytanie temperatury oraz specjalnym sygnałem dźwiękowym. Alarm ten informuje o zakończeniu pomiaru, co jest dużym udogodnieniem (zwłaszcza w przypadku osób starszych).

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Dobre wózki parasolki

Materace dla dziecka 

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Najlepsze inhalatory dla dzieci

 

10
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Zespół NRMonstrousMonikaPawełMagda Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Monika
Guest
Monika

Moim zdaniem fajne termometry posiada marka NUK. Jak dla mnie dobrze wskazują temperaturę. Może są droższe, ale to dlatego, że są wielofunkcyjne i porządnie wykonane

Magda
Guest
Magda

Kto to pisał??? o.O

Paweł
Guest
Paweł

Zdecydowanie polecam model F03BB firmy TECH-MED. Od lat stosuję go w moim gabinecie lekarskim.

Monika
Guest
Monika

Termometr diagnostic nc300 punkt 3 z instrukcji obsługi (dostępnej również w internecie w pdf)
,,3) Ustawianie sygnału dźwiękowego
Przy wyłączonym urządzeniu, naciśnij przycisk „SCAN” przytrzymując go przez około 5
sekund do pojawienia się symbolu “ON lub OFF” na ekranie wyświetlacza. Ponownie
naciśnij przycisk “SCAN” w celu włączenia ON lub wyłączenia OFF sygnału dźwiękowego.”

Wyłączenie dźwięku było pierwszą czynnością jakiej dokonałam przed użuciem sprzętu. Wielu ludzi nie czyta instrukcji a później w wadach wymienia coś czego nie ma ☺

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4.42 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status