Ranking 5 Najlepszych Rozdrabniaczy Gałęzi W 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rozdrabniacz do gałęzi – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Porównaliśmy szereg rozdrabniarek do gałęzi, aby wyłonić naszym zdaniem najlepszą maszynę. Po przeglądnięciu funkcjonalności, mocy silnika, mobilności i skuteczności wytypowaliśmy model Makita UD2500.  Maszyna ta ma moc znamionową 2500 W i prędkość obrotową 40 obr/min. To nowoczesne, o smukłej konstrukcji urządzenie radzi sobie z rozdrabnianiem gałęzi do 4,5 cm średnicy. Rozdrabnia zarówno świeże gałęzie, jak i te, które długo leżały w ogrodzie. Model ten ma intuicyjny i łatwy w użyciu panel sterowania, w którym znajdziemy system antyblokujący, a także wyłącznik przód – tył. Duże koła z gumowanym bieżnikiem ułatwiają przestawianie maszyny w dowolne miejsce w ogrodzie, lub przewożenie do komórki po skończonej pracy. Dla wygody użytkownika, producent zastosował tu wycięcia w górnej części obudowy, które dają podgląd wypełnienia zbiornika o pojemności 67 litrów przeznaczonego na zrębki. Model ten ma także bardzo przyjazną cenę. Znaczna część konsumentów poleca także dobry rozdrabniacz do gałęzi Lider ER2400. Jest on lekki oraz łatwy w obsłudze. Przy jego pomocy bez większego problemu będziemy w stanie pozbyć się przyciętych gałęzi drzew oraz krzewów. Bardzo sprawna praca możliwa jest dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego silnika o mocy 2 400 W. .

Przewodnik zakupowy – Jaką rozdrabniarkę do gałęzi kupić?

 

Tematem naszego poradnika jest odpowiedź na pytanie: “Jaki jest najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?” Postaramy się w nim wskazać najlepszą rozdrabniarkę do gałęzi, a także przedstawić i przybliżyć cechy tych maszyn. Przede wszystkim, tak jak z większością urządzeń musimy dokładnie poznać swoje potrzeby. To, jaką rozdrabniarkę do gałęzi wybrać warunkują wielkość Twojego ogrodu, rodzaj i ilość gałęzi do rozdrobnienia, a także to, czy będziesz używać tej maszyny wyłącznie do gałęzi, czy też chciałbyś ją wykorzystać do rozdrabniania innych materiałów. Przyjrzyjmy się, zatem dokładnie dostępnym produktom.

 

 

Budowa i działanie rozdrabniaczy gałęzi

Jakkolwiek rozdrabniarki różnią się między sobą w wielu aspektach, to niezależnie od producenta i ceny mają wspólna budowę. Każda z maszyn musi mieć zasilanie, może to być zasilanie elektryczne lub spalinowe. Maszyna taka zawsze też się składa z gardzieli, do której wkładamy elementy przeznaczone do rozdrabniania, zestawu noży lub innych elementów tnących, oraz kosza lub worka na rozdrobnione ścinki. Najlepsze rozdrabniacze do gałęzi mają mocniejsze silniki, mają funkcję wciągania gałęzi, elementy tnące z lepszych gatunkowo materiałów, ale ogólna ich zasada działania jest taka sama.  

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego uznawane jest za trwałe. Duża moc to gwarancja wydajnej pracy przez długi czas. Produkt posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia, a do tego jest łatwy w obsłudze. Konsumenci chwalą też bogate wyposażenie.

Wady

Według konsumentów wałek mielący trudno się reguluje, a wylot na odpadki mógłby być umieszczony w innym miejscu. Trzeba nabyć trochę doświadczenia w pracy, aby regulacja sprzętu przebiegała bezproblemowo.

Podsumowanie

Jest to praktyczna rozdrabniarka do gałęzi o mocy 2500 W, co jest gwarancją bezawaryjności. Urządzenie ma duży, 76-litrowy zbiornik na zrębki. Duża prędkość obrotowa sprzętu jest gwarancją szybkiej pracy. Rozdrabniarka ma kółka, więc jest łatwa w transporcie.

Drugi wybór

Zalety

Rozdrabniarkę wyposażono we wzmocniony silnik elektryczny, co sprawia, że urządzenie jest bardzo wydajne oraz zapewnia pełen komfort podczas wykonywanej przez nas pracy. Silnik jest termicznie zabezpieczony. W przypadku nadmiernego obciążenia model automatycznie się wyłącza. Dodatkowo urządzenie wyposażono w kółka, które w znacznym stopniu ułatwiają transport.

Wady

Wsyp rozdrabniacza znajduje się w górnej części urządzenia. Z tego względu niektórzy użytkownicy mają problem ze sprawnym dosypywaniem śmieci.

Podsumowanie

Model wyposażono w silnik o mocy 2400 W. Jego napięcie wynosi 230 V - 50 Hz. Rozdrabniacz może niszczyć śmieci o maksymalnej średnicy 3.9 cm.

Rozważ też

Zalety

Obudowa jest wytrzymała. Pojemnik na rozdrabniane drewno jest duży, dlatego nie trzeba go często opróżniać. Istnieje możliwość łatwego zmniejszenia wymiarów urządzenia, co ułatwia jego przechowywanie. Sprzęt wyróżnia łatwość obsługi.

Wady

Może się zdarzyć, że rozdrabniarka się zatnie, na przykład wtedy, gdy włożymy duże i twarde gałęzie. Urządzenie jest nieco głośne.

Podsumowanie

Moc silnika to 2500 W. Urządzenie może przerobić 230 kg drewna w ciągu godziny. Maksymalna średnica rozdrobnionych gałęzi wynosi 4,5 cm. Pojemność zbiornika na odpady to 53 l. Rozdrabniarka waży 30,5 kg, a jej przestawienie ułatwiają 2 kółka i uchwyt.

 

Jaka jest najlepsza rozdrabniarka do gałęzi – spalinowa, czy elektryczna?

Gdy masz stosunkowo niewielki ogród z zasilaniem elektrycznym sięgającym do każdego jego zakamarka, możesz się zdecydować na rozdrabniarkę elektryczną. Takie urządzenie zwykle jest mniejsze i lżejsze od spalinowego. Waga jego na ogół nie przekracza 30 kg, dlatego da się nimi łatwo manewrować, bo z zasady producenci umieszczają w takich maszynach dwa kółka transportowe. Dobry i tani rozdrabniacz do gałęzi ma niewielki kosz na zrębki, a także obsługuje mniejsze średnice rozdrabnianych gałęzi. Często taki rozdrabniacz do gałęzi jest oferowany przez markę Lidl. Natomiast te bardziej zaawansowane maszyny, to modele z automatycznym podajnikiem, dużym koszem na rozdrobnione elementy, a średnica „obsługiwanych” gałęzi sięga do 4,5 cm.

Spalinowe rozdrabniacze to większe maszyny, przeciętnie o mocy od 1 do 6 KM. Choć i te maszyny mają kółka transportowe, to ze względu na dużą masę są mniej mobilne. Najlepiej sprawdzają się one w dużych ogrodach i sadach, gdzie zasięg energii elektrycznej jest zbyt mały, a praca do wykonania wymaga maszyny o mocnych parametrach. Modele takie z rzadka tylko nie są wyposażone w automatyczny podajnik, a średnica gałęzi, jaką mogą rozdrobnić sięga do 5 cm.

Na rynku są również dostępne rozdrabniacze ciągnikowe zasilane są za pośrednictwem paska klinowego. To najdroższe modele, które wykorzystywane są zwykle w sadach. Dla potrzeb przydomowego ogrodu zwykle wystarczy sprawdzić jaka ofertę na rozdrabniacz do gałęzi ma sieć castorama, czy jak rozdrabniacz do gałęzi znajdziemy w sklepie Jula,

 

Jaki element tnący

Różne typy rozdrabniarek są zaopatrzone w różne elementy tnące, które rozdrabniają gałęzie. Najprostsze konstrukcje są wyposażone w noże tnące. Noże te swoją budową są zbliżone do tej, jaką możemy zobaczyć w niszczarkach do papieru. Choć jest to konstrukcja nieco przestarzała, to nadal można ją spotkać w sprzedawanych obecnie maszynach. Rozdrabniarki z nożami tnącymi mają, ze względu na swoją budowę, słabe zabezpieczenie osoby obsługującej maszynę, dlatego jest coraz mniej urządzeń z tego typu elementem tnącym.

Noże ślimakowe to element tnący o dużej sile, ale małej wydajności. Ze względu na „niezniszczalny” charakter noży ślimakowych, urządzenia, w których je zastosowano są praktycznie niezniszczalne, i potrafią rozdrobnić gałęzie o dużej średnicy.

Gdy zakupisz urządzenie zaopatrzone w walec zębaty, to urządzenie Twoje będzie miało możliwość cięcia grubych gałęzi z dużą wydajnością. Rozdrabniacze zębatkowe są również wytrzymałymi urządzeniami, ale charakteryzuje je spory pobór mocy.

Również duży pobór mocy charakteryzuje turbiny wykorzystywane w rozdrabniarkach spalinowych. Są one wydajne, tną gałęzie za pomocą noży umieszczonych na obrzeżu turbiny. Na pewno maszyna taka spełni swoje zadanie w sadach, gdzie trzeba sobie poradzić z dużą ilością gałęzi.

 

 

Dodatkowe funkcje

Najważniejszą funkcją, w jaką powinna być wyposażona nasza rozdrabniarka, to automatyczne wciąganie gałęzi. Szczególnie nie należy kupować dużych maszyn bez tej funkcji, bo wsuwanie gałęzi siłą własnych mięśni może okazać się przekraczające nasze możliwości. Urządzenie z tą funkcją samoczynnie wciąga i rozdrabnia gałęzie umieszczając zrębki w koszu do tego przeznaczonym.

Pojemnik na zrębki powinny mieć wszystkie mobilne maszyny, dzięki temu wszystkie drobinki trafiają w jedno miejsce i można nimi odpowiednio potem zarządzać ( wysypać do kompostu, wykorzystać, jako ściółkę pod rabaty, etc.). Gdy zbiornik jest duży, wydłuża się czas pracy do jego napełnienia. Maszyny ciągnikowe zwykle nie posiadają takich pojemników, a zrębki są kierowane do podstawionej obok przyczepy.

Bardzo ważnym elementem jest posiadanie przez rozdrabniarkę biegu wstecznego. Uruchamia się go wówczas, gdy nastąpi zacięcie maszyny i zapchanie nadmiarem zrębków. Dzięki tej funkcji wszelkie wycofanie włożonych wcześniej gałęzi przebiegnie bez komplikacji i wysiłku operatora.

Bezpieczeństwo użytkownikowi zapewnia umieszczone w urządzeniu zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy maszyna nie jest do tego przygotowana. Rozdrabniarki do gałęzi w dobrych cenach mają zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy zostały niewłaściwe zamontowane noże, albo jest odłączony kosz na zrębki.

Dla wygody użytkownika, dobrze jest też, aby Twoja maszyna była wyposażona w koła transportowe. Dzięki nim ustawisz ją łatwo wszędzie tam, gdzie zostały zgromadzone gałęzie do rozdrobnienia, a na zimę bez trudu schowasz w garażu. Wiele z tych cech znajdziesz w opracowanym przez nas rankingu rozdrabniaczy do gałęzi. Zachęcamy też do przeglądnięcia jaki rozdrabniacz do gałęzi oferuje sklep budowlany Bricomarche i porównać z tym jaki rozdrabniacz do gałęzi ma u siebie sieć Leroy. Wielu klientów bedzie szukało w sklepie allegro  rozdrabniacz do gałęzi, bo jak wiadomo, często tam własnie kupimy sprzęt najtaniej.

 

5 Najlepszych Rozdrabniaczy Gałęzi. Opinie w 2021 Roku

 

Poniżej prezentujemy kilka czołowych modeli rozdrabniarek do gałęzi, które cieszą się powodzeniem swoich użytkowników.

 

1. Rozdrabniarka do Gałęzi Makita UD2500

 

Makita UD2500 to nowoczesna konstrukcja o mocnym silniku. Moc silnika wynosi 2500 W i radzi on sobie z rozdrabnianiem gałęzi o maksymalnej średnicy 4,5 cm. Prędkość obrotowa maszyny wynosi 40 obrotów na minutę, a rozdrabnianie odbywa się za pomocą freza palcowego. Dzięki zamontowanym dwóm dużym kołom z gumowanym bieżnikiem rozdrabniarka jest łatwa w transporcie nawet, gdy posługujesz się tylko jedną ręką.

Wystarczy złapać ją za uchwyt, przechylić, aby wsparła się na kółkach i pociągnąć. Waga tego urządzenia wynosi zaledwie 27,6 kg, więc bez trudu każdy działkowicz da sobie z nim radę. Panel sterowania zawiera automatyczny system antyblokujący i pozwala na uruchomienie urządzenia w przód i w tył. Specjalne szczeliny w zbiorniku na zrębki, który ma pojemność 76 litrów, pozwalają użytkownikowi na kontrolę jego wypełnienia.

A według użytkowników ten rozdrabniacz do gałęzi frezowy działa bardzo dobrze i radzi sobie doskonale nawet z grubymi gałęziami. Posiada ona wystarczającą moc do rozdrobnienia świeżych gałęzi, jak i tych, które przeleżały w ogrodzie jakiś czas. Ten rozdrabniacz do gałęzi jest dostępny między innymi w ofercie Obi,

Makita UD2500 to rozdrabniarka do gałęzi o mocy 2500 W. Prędkość urządzenia to 40 obr./min, a pojemność zbiornika jest równa 67 l. Model waży 27 kg.

Zalety
Silnik:

Mocny silnik gwarantuje efektywną pracę. Element ten nie zacina się i nie przegrzewa zbyt szybko, więc nie musimy robić przerw w trakcie pracy.

Kółka:

Rozdrabniarkę wyposażono w kółka transportowe, które znacznie ułatwiają przenoszenie sprzętu. Mimo że model jest stosunkowo ciężki, nikt nie powinien mieć problemu z jego przestawianiem.

Sterowanie:

Produkt ma intuicyjny system obsługi, więc każdy może szybko wybrać preferowane ustawienia i rozpocząć pracę. Konsumenci w swoich recenzjach zaznaczają, że znajdująca się w opakowaniu instrukcja obsługi jest czytelna.

Głośność:

Sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. W związku z tym nie musimy się obawiać, że w trakcie rozdrabniania gałęzi zacznie dokuczać nam ból głowy.

Obudowa:

Do wykonania obudowy wykorzystano solidne, odporne na uszkodzenia, mechaniczne tworzywo sztuczne. Możemy mieć pewność, że znajdujący się w środku urządzenia mechanizm jest dobrze chroniony.

Wady
Pojemnik:

Część osób uważa, że system otwierania pojemnika nie został dobrze opracowany. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

2. Rozdrabniacz Gałęzi 2400W Rębak 45mm Lider ER2400

 

Rozdrabniacz gałęzi Lider ER2400 to model o mocy 2 400 W. Wyposażono go we wzmocniony silnik elektryczny o dużym momencie obrotowym. Gwarantuje on niezawodność pracy oraz dużą wydajności, przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Produkt wyposażono w dwunożową tarczę rozdrabniającą. Zapewnia ona bardzo dokładne rozdrabnianie nawet bardzo twardych gałęzi oraz zdrewniałych części roślin. System rozdrabniania wykonano z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Większa część konsumentów jest bardzo zadowolona z zakupu prezentowanego przez nas modelu. Jednym z czynników, który wpłynął na podjęcie przez nich decyzji zakupowej, był fakt, że produkt wyposażony jest w noże, które nie tylko są bardzo proste w ostrzeniu i wymianie, ale również są łatwo dostępne. Aby je zakupić, nie musimy wydać dużo pieniędzy. Również test rozdrabniaczy do gałęzi Lider ER2400 wypada bardzo dobrze.

Rozdrabniacz gałęzi Lider ER2400 to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 2 400 W. Napięcie modelu wynosi 230 V – 50 Hz. Jego mechanizmem tnącym jest tarcza. Może ona przyciąć gałęzie o średnicy 3,9 cm.

Zalety
Łatwa obsługa:

Model nie jest skomplikowany w obsłudze, dlatego osoby początkujące nie powinny mieć problemu z opanowaniem zasad jego funkcjonowania.

Mocny silnik:

Urządzenie wyposażono we wzmocniony silnik. Jego moc wynosi 2 400 W. Użytkownicy mają gwarancję maksymalnej wydajności modelu podczas pracy.

Komfort transportu:

Rozdrabniarka waży 10 kg. Aby zwiększyć komfort użytkowania, producent wyposażył ją w koła. Ułatwiają one transport urządzenia.

Silnik zabezpieczony przed awariami:

Model wyposażono w wysokiej jakości silnik. Jest on zabezpieczony termicznie. Z tego względu, w momencie, kiedy silnik zostanie nadmiernie obciążony, nastąpi jego automatyczne wyłączenie.

Wady
Trwałość obudowy:

Pomimo tego, że obudowę produktu wykonano z odpornych na pękanie, syntetycznych mieszanek polimerowych, to i tak na powierzchni urządzenia bardzo łatwo pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

3. Rozdrabniarka do Gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300

 

Cicha turbinowa rozdrabniarka to model Bosch AXT 25 TC 0600803300. Moc silnika tej maszyny wynosi 2500 W i z szybkością cięcia 40 obrotów na minutę ma ona zdolność przerobową 230 kg na godzinę. Za pomocą tego modelu można rozdrobnić gałęzi o średnicy 45 mm. System Turbine Cut pozwala na szybką pracę urządzenia niezależnie, czy do leja załadujemy drewno, czy miękkie odpady.

Aby wygodnie ten najlepszy rozdrabniacz do gałęzi przechować ma ona demontowany lej, po zdjęciu którego wysokość rozdrabniarki to zaledwie 67 cm. Komfort pracy zapewnia samoczynne wciąganie materiału do rozdrabniania, a także niska emisja hałasu podczas pracy. Zbiornik na odpady ma pojemność 53 litry i jest tu zainstalowana funkcja bezpieczeństwa, która nie pozwala włączyć urządzenia bez podłączonego zbiornika.

Całkowita waga tego modelu wynosi 30,5 kg. A opinie o rozdrabniarkach do gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300 mówią o tym, że sprzęt ten jest solidny i radzi sobie z grubymi gałęziami. Dodatkowo jest on wydajny i wart swojej wysokiej ceny.

Elektryczna rozdrabniarka do gałęzi Bosch AXT 25 TC ma moc 2500 W. Produkt waży 30,5 kg, a dołączony do zestawu zbiornik ma pojemność równą 53 l.

Zalety
Koła transportowe:

Urządzenie wyposażono w kółka transportowe wykonane z mocnego tworzywa. Dzięki tym elementom można przenieść produkt bez pomocy drugiej osoby.

Pojemnik:

Urządzenie ma duży pojemnik, dlatego nie ma konieczności zbyt częstego przerywania pracy w celu opróżnienia zbiornika. W efekcie możemy szybciej wykonać zadanie.

Lej:

Model ma zdejmowany lej. W związku z tym przechowywanie sprzętu nie jest trudne. Można łatwo zmniejszyć wymiary produktu.

Wady
Zacina się:

Część osób zauważyło, że urządzenie czasami się zacina, szczególnie jeśli natrafi na twarde gałęzie. Mimo wszystko zdarza się to rzadko.

Hałas:

Pewna grupa Internautów uważa, że produkt powinien generować mniejszy hałas. Wtedy praca byłaby bardziej komfortowa.

 

 

 

 

4. Spalinowy Rozdrabniacz do Gałęzi Hecht 6208

 

Rozdrabniacz Hecht 6208 może być używany przez osoby prywatne na domowy użytek, ale także nadaje się do profesjonalnego użytku. Urządzenie można wykorzystać do wykonywania prac w lesie, a także na działce lub w przydomowym ogrodzie. Sprzęt jest przeznaczony do cięcia gałęzi drzew i krzewów o maksymalnej średnicy 7 cm.

Model jest bardzo wydajny i umożliwia rozdrobnienie dużej ilość gałęzi za jednym razem. Sprzęt działa bardzo płynnie i nie zacina się podczas pracy. Rozdrabniacz umieszczono na kółkach, co umożliwia jego transport, ponieważ jest ciężki.

Moc silnika to 5,2 kW, a jego pojemność jest równa 208 cm3, więc jest bardzo mocny, co zapewnia płynne działanie przez wiele godzin. Sprzęt jest duży i ciężki (56 kg), dlatego jest stabilny. Urządzenie ma koła, w związku z tym można je łatwo transportować. Kupujący są zadowoleni z tego modelu, ponieważ jest bardzo wytrzymały.

Urządzenie Hecht 6208 jest spalinowe, ma silnik o mocy 5,2 kW i pojemności 208 m3. Sprzęt jest odpowiedni do rozdrabniania gałęzi krzewów i drzew, może być używany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Zalety
Wielkość rozdrabnianych gałęzi:

Urządzenie może rozdrabniać gałęzie o średnicy do 7 cm, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Duża moc silnika:

Silnik spalinowy jest mocny i pozwala rozdrabniać nawet bardzo twarde drewno. Ponadto sprzęt działa przez wiele godzin bez konieczności robienia przerw.

Wady
Obudowa:

Model nie ma zabudowanego silnika. Silnik podczas pracy się nagrzewa, więc trzeba uważać, aby się nie oparzyć ani nie zrzucić na niego przypadkiem cięższych gałęzi.

Farba:

Rozdrabniarka jest pomalowana na czerwono, a podczas pracy w terenie bardzo łatwo ją zarysować, a powłoka odpryskuje.

 

 

 

 

5. Rozdrabniacz Elektryczny do Gałęzi Krysiak Faworyt GTR 2800

 

Niezbędnym w ogrodzie może się okazać rozdrabniacz Krysiak Faworyt GTR 2800. Jest to elektryczne urządzenie, które może służyć nie tylko do rozdrabniania gałęzi, ale także chwastów, które wrzucone następnie do kompostownika szybciej ulegną rozkładowi. Opisywany model ma silnik elektryczny o mocy znamionowej 2800 W, o obrotach bez obciążenia na poziomie 60 obrotów na minutę.

Tak duża moc silnika pozwala na obróbkę gałęzi do 44 mm średnicy, a także sprawne ich wciąganie w maszynę. W zestawie klient otrzymuje również specjalny popychacz, który zapewnia bezpieczeństwo użytkownika podczas wkładania gałęzi do mechanizmu rozdrabniania. Elementem, który rozdrabnia gałęzie jest frez rozdrabniający. Dodatkowo producent daje użytkownikowi możliwość użycia biegu wstecznego w przypadku, gdyby nadmiar gałęzi włożonych do rozdrobnienia spowodował zapchanie się urządzenia.

Model ten został wyposażony w łatwy do opróżniania i wytrzymały pojemnik na rozdrobnione elementy, a także w dwa duże koła, które ułatwiają transport maszyny. Użytkownicy są zdania, że rozdrabniacz bardzo dobrze wykonuje swoje zadanie. Pozwala na rozdrabnianie gałęzi o dużym przekroju, ma wystarczającą moc i atrakcyjną cenę.

Rozdrabniarka do gałęzi Krysiak Faworyt GTR 2800 ma moc równą 2800 W. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Maksymalna średnica rozdrobnionych gałęzi wynosi 40 mm.

Zalety
Komfort:

Rozdrabniarka ma duży wlot, a także automatyczny mechanizm wciągania. W rezultacie korzystanie z produktu jest w pełni komfortowe.  

Mobilność:

Urządzenie jest uznawane za mobilne. Wszystko za sprawą solidnych kółek transportowych umieszczonych przy podstawie. Przenoszenie ułatwia także wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt.

Pojemnik:

Osoby, które przetestowały sprzęt zapewniają, że pojemnik łatwo się opróżnia. Czynność ta zajmuje dosłownie chwilę. Dodatkowo zbiornik jest pojemny, więc nie trzeba co chwilę przerywać pracy, aby pozbyć się ścinek.

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie nie jest trudne. Nawet jeśli mamy niewielki garaż, model Krysiak Faworyt GTR 2800 z pewnością się w nim zmieści.

Wady
Obsługa:

Konsumenci zaznaczają, że na początku wybranie preferowanych ustawień jest czasochłonne. Jednak po kilku użyciach obsługa sprzętu okazuje się łatwiejsza.

 

 

 

 

Jak działa rozdrabniacz do gałęzi?

 

Przed użyciem rozdrabniacza do gałęzi koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi. Znajdziesz w niej cenne informacje o tym, jak prawidłowo używać sprzętu. Chcąc ułatwić Ci korzystanie z urządzenia w poniższym artykule pokażemy Ci, jak zbudowany jest rozdrabniacz oraz, jak powinno się go poprawnie używać.

 

 

Czy warto inwestować w rozdrabniarkę do gałęzi?

Mając duży ogród musimy wykonywać wiele prac porządkowych. Regularnie trzeba kosić trawę i zbierać opadające z drzew gałęzie. Patyki możemy składować i użyć ich podczas ogniska lub grilla. Co jednak zrobić, jeśli nie w naszej okolicy nie wolno rozpalać ognia, a nie mamy innego zastosowania dla gałęzi? Ogrodnicy preferują natychmiastowe zniszczenie takich patyków. Właśnie dlatego warto mieć w domu rozdrabniarkę. Maszyna w krótkim czasie zgniecie świeże pędy i grube gałęzie. Po zakończeniu procesu rozdrabniania otrzymasz dużą ilość wiórów, które możesz użyć do tworzenia ściółki. Rozdrobnione gałęzie można też dodać do kompostownika.

 

Jak zbudowany jest rozdrabniacz do gałęzi?

Jak pewnie już wiesz, na sklepowych półkach znajdziesz wiele różnych rozdrabniaczy do gałęzi. Urządzenia różnią się od siebie wielkością, jednak znajdujący się we wnętrzu mechanizm jest taki sam. Pierwszą warstwą jest solidna budowa, której zadaniem jest chronienie wszystkich mniejszych elementów, w tym silnika. We wnętrzu rozdrabniacza znajdziesz element tnący. Składa się on z walca, który w czasie pracy powoli obraca się. Na rynku dostępne są też modele z nożem ślimakowym, który pomału szatkuje gałęzie. Po umieszczeniu gałęzi w otworze maszyna powoli tnie patyk na mniejsze części.

 

Jak przygotować rozdrabniacz do pracy?

Zanim rozpoczniesz pracę należy złożyć posiadany sprzęt. Pamiętaj, że opisywane poniżej czynności muszą być wykonywane, gdy przewód nie jest podłączony do prądu. Pierwszym krokiem jest umieszczenie zasypu na głównym urządzeniu (część, w której znajduje się silnik). W wielu modelach należy odsunąć plastikową klapkę, którą następnie zaczepiamy na zasypie, w celu połączenia obu elementów.

Kolejnym krokiem jest dokręcenie znajdującego się na boku pokrętła (w wielu modelach element ten ma czerwony kolor), co zminimalizuje ryzyko zsunięcia się sprzętu. Następnie umieszczamy pudło pod urządzeniem. To w nim będą zbierały się rozdrobnione gałęzie. W zdecydowanej większości sprzętów wystarczy popchnąć je do końca, co aktywuje zatrzask. Gdy usłyszysz charakterystyczny głośny klik, będziesz wiedzieć, że pudło zostało poprawnie zamontowane.

 

 

Jak działa rozdrabniacz do gałęzi?

Na wstępie należy zaznaczyć, że rozdrabniacz nie powinien być używany do gałęzi grubszych niż 4 cm. Niestety nawet najmocniejszy silnik, nie poradzi sobie z taką grubością patyków. Wielu specjalistów poleca również, by przed umieszczeniem gałęzi w urządzeniu połamać je na mniejsze części, gdyż przyspieszy to pracę. W celu rozpoczęcia rozdrabniania należy podłączyć urządzenie do prądu. Gdy opisywaliśmy, jaki rozdrabniacz do gałęzi jest polecany poruszyliśmy kwestię regulowania pracy. Dlatego nie zapomnij, by przed rozpoczęciem pracy ustawić stopnień, w jakim drewno ma zostać rozdrobnione.  Zanim rozpoczniesz rozdrabnianie pamiętaj, by założyć nauszniki i gogle ochronne.

Wiele osób ubiera również grube rękawice, by uniknąć skaleczenia się drzazgą. Na panelu sterowania powinny znajdować się 2 przyciski: rozpoczynający rozdrabnianie i kończący. Wybierz pierwszy z nich. Drewno należy wprowadzić do zasypu przy pomocy popychacza, co zmniejszy ryzyko skaleczenia się. Czynność należy powtarzać aż do momentu rozdrobnienia wszystkich gałęzi.

 

 

FAQ

 

P1: Rozdrabniarka do gałęzi – jak zrobić?

Jeśli mamy dużo wolnego czasu, możemy samodzielnie zbudować rozdrabniarkę do gałęzi. Jednym z najważniejszych elementów jej konstrukcji jest silnik, który musi mieć odpowiednio dużą moc. Do budowy rozdrabniacza bardzo dobrze nadaje się ręczna sieczkarnia. Mając tego typu przyrząd, wystarczy zwykle jedynie dobudować osłony i dopasować przełożenie, aby wszystko działało, tak jak powinno. Jeśli mamy wrażenie, że noże sieczkarni są za delikatne, żeby rozdrabniać gałęzie, należy wymienić je na mocniejsze. Są osoby, które podejmują się próby zrobienia rozdrabniarki m.in. z silnika wyjętego ze starej pralki, ale nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na jego małą moc.

P2: Ile kosztuje rozdrabniarka do gałęzi?

Za rozdrabniarkę przystosowaną do miażdżenia stosunkowo cienkich gałęzi zapłacimy średnio 300 – 600 zł, a więc nie jest to duży wydatek. Jednak trzeba pamiętać, że dostępne w tej cenie urządzenia mają słaby silnik i mogą ulec awarii podczas próby rozdrobnienia grubszych gałęzi. Za mocny sprzęt renomowanego producenta zapłacimy przeważnie ponad 1000 zł. Nie jest to niska kwota, ale nierzadko urządzenie takie jak rozdrabniarka znacząco ułatwia utrzymanie porządku w ogrodzie (zwłaszcza jeśli rośnie w nim sporo drzew czy krzewów).

 

P3: Gdzie kupić rozdrabniarkę do gałęzi?

Rozdrabniarkę do gałęzi kupimy w każdym sklepie ogrodniczym, czasami tego typu sprzęty dostępne są również w sklepach RTV AGD. Niemniej jednak w takich miejscach asortyment często jest ograniczony i możemy mieć problem ze znalezieniem urządzenia dobrze dostosowanego do swoich potrzeb. Warto więc sprawdzić dodatkowo ofertę sklepów internetowych, bardzo często jest w nich więcej rozdrabniarek do wyboru, różniących się mocą, wymiarami czy funkcjami. Kupując sprzęt online, nie musimy tracić czasu na dojazd do centrum handlowego, nie trzeba się też zastanawiać, jak bezpiecznie dowieźć urządzenie do domu. Zamówiona rozdrabniarka zostanie dostarczona pod wskazany adres za pośrednictwem kuriera.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

Wertykulator ręczny

Aerator wertykulator jaki kupić?

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir