Fotopułapki ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Klientów poszukujących doskonałej jakości fotopułapki służącej do monitorowania swojej posesji lub innego miejsca, zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę. Znajduje się tam zestawienie najlepszych urządzeń, które cieszyły się największą popularnością w 2021 roku. Po wielogodzinnej analizie opinii wydawanych przez konsumentów, którzy już zdążyli zrobić zakupy w tym segmencie rynku, okazało się, że pierwsze miejsce należy do modelu Suntek HC300M. To sprzęt wyposażony w wiele najnowocześniejszych technologii, dlatego powinien sprawdzić się w każdej sytuacji, niezależnie od pogody. W jego przypadku zastosowano bardzo szczelną i maskującą obudowę, a więc z pewnością nikt go nie zauważy. Kiedy wbudowany w fotopułapkę czujnik wykryje ruch, rozpocznie się automatyczne rejestrowanie obrazu w postaci zdjęcia lub filmu, który potem jest wysyłany MMS-em na telefon lub e-mail. Na drugim miejscu uplasował się produkt noszący nazwę Willfine 3.0 CG. Urządzenie wyróżnia się lekkością, jak również niewielkim rozmiarem, w efekcie jest bardzo dyskretne. Atutem jest też jego łatwa konfiguracja.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką fotopułapkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Fotopułapki to sprytne urządzenia, które w dyskretny sposób rejestrują wszystko, co dzieje się w ich zasięgu. Często określa się je również mianem kamer leśnych. Tego typu urządzenia wciąż zyskują na popularności, ponieważ są świetnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa swojego domu i całej posesji. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad zakupem takiego produktu, trafiłeś w doskonałe miejsce. Poniżej znajduje się poradnik zawierający kilka wskazówek, jaką fotopułapkę wybrać, aby był to funkcjonalny model.

 

 

Jak działa fotopułapka?

Na konstrukcję fotopułapki składa się cyfrowy aparat fotograficzny lub kamera oraz czujnik ruchu (oba te elementy są ze sobą sprzężone). Urządzenie znajduje się w stanie uśpienia do momentu, gdy czujnik zarejestruje ruch. Wówczas sprzęt zacznie nagrywać lub robić zdjęcia (albo wykonywać obie czynności jednocześnie). Często fotopułapki mają możliwość przesyłania zarejestrowanych obrazów i filmów na zaprogramowany adres e-mail lub numer telefonu. W efekcie zawsze wiemy, co dzieje się wokół naszego domu.

 

Zasilanie

Rozważając zakup fotopułapki pod uwagę musimy wziąć kilka istotnych kwestii, m.in. sposób jej zasilania. Do wyboru mamy modele zasilane słonecznymi panelami lub tradycyjnymi bateriami. Pierwsza opcja wydaje się być mimo wszystko bardziej ekonomiczna i ekologiczna, gdyż panele pobierają energię nie tylko latem, kiedy słońca jest bardzo dużo. W zimie słońce także świeci, choć oczywiście wówczas nie jest tak intensywne. Dla wielu osób jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż konieczność ciągłej wymiany baterii, gdyż ta czynność, powtarzana regularnie, będzie generować dodatkowe koszty.

Niektóre panele słoneczne potrafią gromadzić energię i pracować nieprzerwanie, nawet przez kilka tygodni. Jednakże te gorszej jakości nie mają takiej zdolności, w efekcie po zmroku mogą działać bardzo krótko, co obniży poziom ochrony posesji. Z tego względu zasilanie bateryjne nie zawsze jest złym rozwiązaniem.

 

Zasięg czujnika ruchu

Zasięg czujnika ruchu określa odległość maksymalną, z jakiej nasza fotopułapka zostanie aktywowana. Innymi słowy, chodzi o to, z jakiej odległości zamontowane urządzenie będzie w stanie zrobić zdjęcie lub rozpocząć nagrywanie filmu. Co ciekawe, zasięg nie zależy od pory dnia, ale od temperatury otoczenia. Zwykle w przypadku tego typu produktów zasięg określany jest w stosunku do temperatury wynoszącej 25 st. C. Im niższa będzie temperatura, tym większy zasięg będzie miał czujnik i odwrotnie.

 

Moduł GSM – jakie fotopułapki są najlepsze?

Obecność modułu GSM wpływa na cenę fotopułapki. Model go pozbawiony zwykle będzie o wiele tańszy, ale wtedy nie możemy liczyć na wysyłanie obrazów i filmów SMS-em czy mailem. Dlatego jeżeli zależy nam na większej kontroli tego, co dzieje się wokół naszej posesji, lepiej wybrać produkt posiadający moduł GSM. Aby przesyłanie zarejestrowanych obrazów było możliwe, należy dodatkowo dokupić do fotopułapki kartę SIM (taką samą, jak do zwykłego telefonu komórkowego).

Niektóre kamery leśne z modułem GSM są dodatkowo wyposażone w GPRS.W ich przypadku możliwa jest transmisja danych również poprzez SMTP/GPRS, co pozwala nieco zmniejszyć koszty wysyłania zdjęć i filmów.

 

Liczba i rodzaj diod

Im więcej diod będzie miała nasza fotopułapka, tym lepiej. Wówczas rejestrowany w nocy obraz będzie lepiej doświetlony i zobaczymy o wiele więcej szczegółów. Na jakość obrazu zapisywanego po zmroku wpływa jednak nie tylko liczba, ale również rodzaj zastosowanych diod. Do wyboru mamy modele w rozmiarze 940 nm oraz 850 nm.

Te pierwsze są tak naprawdę w ogóle niewidoczne dla ludzkiego oka, ale zużywają znacznie więcej energii (jednocześnie mają stosunkowo małą moc). Dlatego zwykle lepsze okazują się być diody 850 nm. Ich cechą charakterystyczną jest większa moc i zasięg, a także mniejsze zużycie energii. Niemniej czasem daje się je zauważyć, kiedy jest robione zdjęcie (choć trwa to mniej niż sekundę).

 

Interwał

Interwał fotopułapki określa, ile czasu ma odczekać urządzenie po zrobieniu jednego zdjęcia do wykonania kolejnego. Jeżeli interwał będzie zbyt krótki, pamięć sprzętu zapełni się zbyt szybko lub akumulator błyskawicznie się rozładuje. Dlatego też urządzenie musi mieć opcję ustawienia interwału. W wielu przypadkach optymalną wartością będzie 30 sekund, bądź nawet 60 sekund.

 

Obiektyw

Obiektyw w fotopułapce nie może mieć wąskiego kąta, ponieważ uniemożliwi nam to dokładną obserwację całego terenu. Dlatego starajmy się wybrać produkt, o jak najszerszym kącie, aby mieć pewność, że nic nie umknie naszej uwadze. Pamiętajmy, że kamery leśne i tak robią zdjęcia z bliskiej odległości, więc nie potrzebujemy obiektywu z wieloma, zaawansowanymi technologiami.

 

 

Jakość wykonania

Ze względu na to, że fotopułapka ciągle narażona jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, musimy wybrać model bardzo dobrej jakości. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że urządzenie nigdy nas nie zawiedzie i będzie działać bez zarzutu. Musimy upewnić się, że obudowa sprzętu jest na tyle solidna, że nie uszkodzi jej ulewny deszcz, ani grad. Ważne, aby do środka w żaden sposób nie mogła przedostać się wilgoć, gdyż to mogłoby uszkodzić stosunkowo delikatne mechanizmy. Okazuje się więc, że najlepsza fotopułapka to urządzenie nie tylko posiadające dobre parametry techniczne, ale też wykonane z wytrzymałych materiałów.

 

Fotopułapki w dobrych cenach

Najtańsze fotopułapki dostępne na rynku kosztują przeciętnie od 150 zł do 300 zł. W tym przedziale cenowym z powodzeniem znajdziemy model dobrej jakości, który spełni nasze oczekiwania. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą kosztować powyżej 700 zł i często wykorzystuje się je choćby do monitorowania lasu czy strefy nadgranicznej.

 

 

Najlepsze fotopułapki w 2021 roku

 

Ze względu na to, że wybór dobrej fotopułapki nie jest prosty, postanowiliśmy w tym pomóc. Zaprezentujemy Ci kilka najbardziej interesujących produktów, które być może zwrócą Twoją uwagę. Pod uwagę wzięliśmy takie kryteria, jak jakość wykonania, funkcjonalność oraz parametry techniczne. Mamy nadzieję, że poniższy ranking fotopułapek pomoże Ci podjąć decyzję, której nie pożałujesz.

 

Nasze zalecenia

 

Suntek HC300M

 

Z przyjemnością prezentujemy Ci Suntek HC300M, czyli zaawansowaną technologicznie fotopułapkę, którą z powodzeniem można wykorzystać do monitorowania swojego domu. Ma ona bateryjne zasilanie, dlatego może działać bez przerwy, niezależnie od pory roku. Cechą charakterystyczną powyższego modelu jest wodoszczelna obudowa w maskującym kolorze. To sprawia, że urządzenie jest niezauważalne, a do tego odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych.

Zaprezentowany produkt został wyposażony w czujnik ruchu na podczerwień. Aktywuje się on automatycznie w celu zrobienia zdjęć czy nagrania filmu w momencie, gdy wykryje ruch. Obecność specjalnych diod IR sprawia, że obrazy rejestrowane w nocy są bardzo wyraźne i dobrze oświetlone. Producent zadbał o to, by urządzenie mogło przesyłać zdjęcia i filmy na telefon lub adres e-mail, a jest to możliwe za sprawą wbudowanego modułu MMS.

Jak mówią konsumenci, podstawową zaletą fotopułapki marki Suntek jest możliwość ciągłego kontrolowania swojej posesji. Zasilanie bateriami sprawia, iż produkt działa bez zarzutu przez cały czas, wystarczy pamiętać o ich regularnej wymianie.

Sprzęt Suntek HC300M robi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Fotopułapka ma wymiary: 14,5 cm x 8,8 cm x 6,4 cm, a jej temperatura pracy obejmuje zakres od -30 st. C do +70 st. C.

Zalety
Jest w pełni zautomatyzowana:

Ponieważ fotopułapka jest zautomatyzowana, jej obsługa nie jest trudna. Gdy urządzenie wykryje ruch, samodzielnie się uruchomi i zrobi zdjęcie lub nakręci film.

Obsługuje karty pamięci:

Sprzęt obsługuje karty pamięci do 32 GB. Wszystkie fotografie i pliki wideo zapisują się więc na zewnętrznym nośniku danych, co ułatwia ich zgranie na komputer.

Przesyłanie zdjęć MMS-em:

Kiedy fotopułapka wykryje ruch i zrobi zdjęcie, prześle nam je na telefon w wiadomości MMS.

Solidność:

Urządzenie zostało dobrze zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak niska lub wysoka temperatura.

Wbudowany reflektor podczerwieni:

Z uwagi na wbudowany reflektor podczerwieni, sprzęt może robić zdjęcia i nagrywać filmy nie tylko w dzień, ale także w nocy.

Wady
Kłopotliwe sterowanie przez SMS:

Fotopułapką można sterować poprzez wysyłanie SMS-ów. Według większości osób zapamiętanie komend nie jest łatwe, często dochodzi do pomylenia cyfr.

 

 

 

 

Willfine 3.0 CG

 

Fotopułapka Willfine 3.0 CG charakteryzuje się bardzo szybką reakcją migawki po wykryciu ruchu. Wystarczy 0,4 sekundy, aby urządzenie zrobiło zdjęcie. W efekcie z jego pomocą możemy dokładniej kontrolować to, co dzieje się wokół naszej posesji. Co więcej, powyższy sprzęt wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 MPX, a filmy nagrywane są w technologii Full HD. Dzięki temu zarejestrowane obrazy są bardzo wyraźne i dobrze widać na nich detale.

Model Willfine 3.0 CG został wyposażony w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia wynoszącym aż 100 st. Takie rozwiązanie sprawia, że z pewnością nic nie umknie naszej uwadze. Urządzenie posiada również 56 diod IR 940 nm. Są one zupełnie niewidoczne dla oka i pozwalają zrobić zdjęcie w całkowitej ciemności.

Krążące w sieci opinie o fotopułapkach producenta Willfine są w większości przypadków pozytywne. Dotyczy to również opisanego modelu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim za możliwość przesyłania zdjęć i filmów MMS-em oraz łatwy montaż.

Fotopułapka Willfine 3.0 CG ma wymiary: 13,1 cm x 9,9 cm x 7,7 cm. Temperatura pracy sprzętu mieści się w zakresie od -25 st. C do +60 st. C. Urządzenie pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 12 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix.

Zalety
Wodoodporna obudowa:

Test fotopułapek wykazał, że urządzenie zostało dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Ma ono wodoodporną obudowę (klasa IP54).

Wybór zasięgu detekcji czujnika:

Sami możemy zdecydować, jaki będzie zasięg detekcji czujnika ruchu. Maksymalna odległość to ok. 26 m.

Mało widoczna:

Biorąc pod uwagę kolor obudowy, fotopułapka jest niemal niewidoczna. Bardzo dobrze sprawdza się ona w leśnictwie, badaniach przyrodniczych, przy uprawach rolnych czy monitorowaniu obiektów.

Dobra jakość zdjęć:

Zdjęcia robione przez sprzęt są bardzo dobrej jakości. Dotyczy to także fotografii wykonanych po zmroku.

Wady
Brakuje karty pamięci:

Co prawda do urządzenia można podłączyć kartę pamięci, aby zapisywać na niej pliki, jednak nie dołączono jej do zestawu.

 

 

 

 

ScoutGuard SG 370

 

Produkt noszący nazwę ScoutGuard SG 370 jest fotopułapką zasilaną 4 bateriami AA. Ze względu na takie źródło zasilania, urządzenie cechuje niska waga oraz niewielkie rozmiary. Z tego względu o wiele łatwiej jest je zamaskować, aby nie było dla nikogo zauważalne.

Prezentowany sprzęt może po zarejestrowaniu ruchu nie tylko robić zdjęcia, ale też nagrywać filmy, przez co staje się bardziej praktyczny. Do zestawu został dołączony specjalny pilot USB z ekranem LCD. Ułatwi on konfigurowanie fotopułapki i sprawi, że ustawienie wszystkich parametrów nie będzie takie trudne. Zarejestrowane przez sprzęt obrazy mają w tym przypadku rozdzielczość 12 MPX, a więc wszystko będzie na nich dobrze widoczne.

Jak twierdzą konsumenci, do podstawowych atutów opisanej wyżej fotopułapki należy zaliczyć możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to możliwe za sprawą iluminatora w rozmiarze 940 nm i podświetlenia mającego zasięg do ok. 12 m.

Urządzenie ScoutGuard SG 370 robi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. To model, który niezawodnie działa w temperaturze od -20 st. C do +60 st. C.

Zalety
Możliwość zdalnej obsługi:

Możemy swobodnie obsługiwać fotopułapkę, nawet jeśli nie znajdujemy się w jej pobliżu. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie odpowiednią aplikację. Możemy też przesyłać do urządzenia kody SMS.

Możliwość przeglądania plików:

Aby przejrzeć pliki, które są zapisane na karcie pamięci, nie musimy jej podłączać do komputera. Wszystkie zdjęcia i filmy można obejrzeć bezpośrednio na wyświetlaczu fotopułapki.

Zabezpieczenie hasłem:

Istotne jest to, że sprzęt możemy zabezpieczyć hasłem. To daje nam gwarancję, że osoby niepożądane nie zmienią ustawień fotopułapki i nie przejrzą zapisanych w jej pamięci zdjęć oraz filmów wideo.

Wady
Brakuje polskiego menu:

Urządzenie nie ma menu w języku polskim (jedynie w angielskim i słowackim), dlatego jego obsługa na początku może wydawać się skomplikowana.

 

 

 

 

Braun Black300

 

Fotopułapka Braun Black300 jest bardzo łatwa w obsłudze i odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 2”, co ułatwia jego konfigurację. Jak zapewnia producent, model Black300 jest wodoszczelny zgodnie ze standardem IP54. Oznacza to, iż jest on odporny na działanie nie tylko deszczu, ale również unoszącego się pyłu

Prezentowana przez nas fotopułapka w świetle dziennym rejestruje obrazy kolorowe. Po zmroku zdjęcia i filmy są monochromatyczne, w efekcie można na nich rozpoznać więcej szczegółów. Sprzęt jest zasilany 8 bateriami AA, a czas czuwania wynosi aż 6 miesięcy.

Jak mówią konsumenci, jest to dobra i tania fotopułapka, która może skutecznie podnieść bezpieczeństwo domu, magazynu lub innego miejsca. Plusem opisanego produktu jest możliwość zamontowania karty SD i przez to zwiększenie pamięci, w efekcie żadne ważne dane nie zostaną utracone poprzez nadpisanie.

Braun Black300 to dobra fotopułapka do 250 zł, która robi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix. Wymiary modelu to: 14,5 cm x 8 cm x 5 cm. Jego temperatura pracy mieści się w zakresie od -30 st. C do +70 st. C.

Zalety
Praktyczność:

Urządzenie świetnie sprawdza się przy obserwowania dzikich zwierząt, dlatego jest chętnie wykorzystywane przez leśników. Niemniej jednak jest ono na tyle praktyczne, że może przydać się także do monitoringu domu, działki czy domku letniskowego.

Niezauważalna dla zwierząt:

Fotopułapka ma obudowę w kolorystyce moro, nie jest zauważalna dla zwierząt. W nocy wbudowane diody IR emitują laserową wiązkę, która także jest niewidoczna, również dla ludzkiego oka.

Łatwy montaż:

Zamontowanie sprzętu na drzewie czy słupku nie jest trudne. W komplecie jest przeznaczony do tego pasek.

Wady
Szybko wyczerpujące się baterie:

Posiadacze urządzenia narzekają na to, że baterie szybko się rozładowują. Dzieje się tak zwłaszcza po ustawieniu najwyższej rozdzielczości zdjęć.

Nie zawsze wykrywa ruch:

Czasami zdarza się, że detektor nie wykrywa ruchu, np. gdy zwierzę znajduje się za krzakami lub w wysokiej trawie.

 

 

 

 

Xrec 40 IR

 

Xrec 40 IR jest fotopułapką bardzo wysokiej jakości, która z powodzeniem może posłużyć zwłaszcza myśliwym i leśnikom. W zestawie poza monitorującym urządzeniem znajduje się też antena o dobrym zasięgu ze standardowym mocowaniem antenowym, które ułatwia jej montaż.

Produkt marki Xrec wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 MPX oraz nagrywa filmy w jakości Full HD. Rejestrowanie obrazu automatycznie rozpoczyna się w momencie wykrycia ruchu przez czujnik. W dzień zdjęcia i filmy są kolorowe, w nocy natomiast monochromatyczne. Po zmroku uruchamiają się wbudowane diody IR, które dobrze oświetlają kadr.

Z wyrażanych przez konsumentów opiniach można wywnioskować, że fotopułapka Xrec 40 IR może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ze względu na obudowę w barwach moro urządzenie jest niezauważalne. Niewidoczne dla ludzkiego oka jest również działanie diod IR (wydzielają one wiązkę podczerwieni). Za atut można uznać także możliwość wysyłania zdjęć i filmów poprzez MMS.

Model Xrec 40 IR ma wymiary: 7,7 cm x 13,1 cm x 9,8 cm. Sprzęt robi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Temperatura pracy fotopułapki mieści się w zakresie od -20 st. C do +60 st. C.

Zalety
Wbudowany mikrofon:

Urządzenie ma wbudowany mikrofon, dlatego na nagranych przez niego plikach wideo można usłyszeć odgłosy wydawane przez dzikie zwierzęta.

Ma złącze antenowe:

Fotopułapkę możemy zamontować w dowolnym miejscu, również w środku lasu. Mimo to sprzęt z pewnością będzie wysyłał nam powiadomienia o zrobionych zdjęciach i filmach. Wszystko ze względu na to, że model ma złącze antenowe, do którego można podłączyć zewnętrzną antenę GSM.

Wady
Brak stabilizacji obrazu:

Sprzęt nie ma stabilizacji obrazu, więc w przypadku drżenia zrobi niewyraźne zdjęcia.

Za długa antena:

Antena, w którą wyposażono fotopułapkę, jest długa. To może utrudniać odpowiednie zamaskowanie sprzętu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir