Najlepsza drukarka laserowa wielofunkcyjna

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką drukarkę laserową wielofunkcyjną wybrać?

 

Sprzętem, który przyda się w każdym biurze jest dobra drukarka. Dzięki niej przygotujesz niezbędne dokumenty czy wydrukujesz zdjęcia. Kupując tego typu urządzenie warto zapoznać się z naszym poradnikiem, w którym pokazujemy, jak najszybciej znaleźć wydajny model. Omawiamy też, czym musi się charakteryzować najlepsza wielofunkcyjne drukarka laserowa w 2018 roku.

 

Przedmiotem naszego artykułu są produkty wielofunkcyjne, czyli pozwalające nam nie tylko na drukowanie. W tego typu sprzętach skopiujesz i zeskanujesz dowolny dokument. Większe urządzenia dedykowane do biura często są również wyposażone w faks.

W pierwszej kolejności powinieneś zdecydować się, czy preferujesz model kolorowy czy monochromatyczny (czarno-biały). Drugi typ sprzętów sprawdzi się w biurach, gdzie drukujemy jedynie dokumenty i umowy. Dużą zaletą takich urządzeń jest niewielka cena oraz wydajna praca. Dobrej jakości produkty są w stanie wydrukować nawet 20 kartek w ciągu minuty. Alternatywą są modele kolorowe, na które najczęściej decydują się osoby prywatne. Z ich pomocą wydrukujesz nie tylko dokumenty do pracy, ale i naklejki dla dziecka (wymaga to użycia specjalnego papieru) czy zdjęcia najbliższych. Jeśli zdecydujesz się na tani model praca przebiegać będzie wolno. Jest to spowodowane tym, że takie produkty drukują każdy kolor osobno. Jeśli marzy Ci się sprzęt o wydajności 50 stron/min musisz za niego zapłacić dość dużo.

Najlepsze wielofunkcyjne drukarki laserowe muszą umożliwiać proste podłączenie do komputera. Standardową metodą jest port USB. Wymaga to jednak, by oba urządzenia znajdowały się w dużej bliskości, co nie zawsze jest wygodne i komfortowe. Z tego powodu warto zainwestować w model, który oferuje również inne metody łączności, jak port LAN i Wi-Fi. Pierwszy sposób działa w obrębie niewielkiej sieci, którą stworzyć można w biurze, ale i w obrębie własnego domu. Oznacza to, że każdy jej członek ma dostęp do drukarki. Alternatywą jest komunikacja przy pomocy sieci Wi-Fi. Ta technologia pozwala na wydruk nie tylko z komputera, ale i telefonu czy tabletu.

 

 

Drukarki laserowe wielofunkcyjne – Ranking

 

 

Brother DCP-L2520DW 

 

Urządzenie Brother DCP-L2520DW to drukarka laserowa, która sprawdzi się zarówno w biurze, jak i domu. Prezentowany model to sprzęt wielofunkcyjny, więc umożliwia również kopiowanie oraz skanowanie. Prędkość pracy to 26 stron w ciągu 1 minuty.

Jest to produkt monochromatyczny, czyli obsługuje tylko 2 barwy: czerń i biel. Nie przeszkadza to jednak w drukowaniu obrazków, które są bogate w szczegóły. Maksymalna rozdzielczość takiego wydruku to 2400 dpi x 600 dpi. Model jest w pełni kompatybilny z wszystkimi tonerami Brother. Dużym atutem jest to, że urządzenie oferuje wydruk dwustronny, co pomaga zmniejszyć zużycie papieru. Wymieniając zalety drukarki nie można zapomnieć o szybkiej i bardzo intuicyjnej obsłudze. Wszystkie przyciski zostały wyraźnie opisane, dlatego nie będziesz mieć trudności z wybraniem właściwej opcji. Produkt wyposażony jest w dwuliniowy wyświetlacz LCD, co dodatkowo upraszcza obsługę. Podajnik do papieru ma pojemność 250 arkuszy.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło, że w sprzęcie zastosowano technologię Wi-Fi, co umożliwia drukowanie dokumentów ze smartfonów.

 

 

 

 

Samsung SL-M2070 

 

Model Samsung SL-M2070 to nowoczesna, wielofunkcyjna drukarka laserowa w dobrej cenie, która oferuje również kopiowanie i skanowanie dokumentów czarno-białych i w kolorze (tylko skan). Jakość wydruku jest bardzo dobra (do 1200 dpi x 1200 dpi), przez co obrazy są pełne szczegółów. Wymiary produktu to: 40 cm x 35,9 cm x 25,3 cm.

Do zalet sprzętu zaliczamy prostą obsługę oraz możliwość wysyłania zeskanowanego dokumentu na konto e-mail. Poza tym urządzenie wyposażone jest w innowacyjną funkcję Eco. Po jej aktywacji następuje większa oszczędność tonera, papieru, a także zmniejszone zostaje zużycie energii. Producent zapewnia, że podczas skanowania inteligentny system wyłapuje i samodzielnie pomija puste strony, co stanowi dużą oszczędność czasu. Drukarka umożliwia skanowanie i drukowanie dokumentów z urządzeń przenośnych, takich jak smartfon.

Zdaniem konsumentów jest to bardzo dobre urządzenie, w które warto zainwestować. W ciągu 1 minuty model wydrukuje do 20 stron. Za sprawą nowoczesnego procesora (600 MHz) czas potrzebny do rozpoczęcia pracy po włączeniu to tylko 8 sekund, co doceniło wielu konsumentów.

 

 

 

 

HP LaserJet Pro M26NW 

 

Jeśli szukasz urządzenia, które sprawdzi się w pracy, jak również w domu to polecamy HP LaserJet Pro M26NW. Jest to model laserowy, który posłuży również do skanowania i kopiowania dokumentów. Dużym atutem produktu są jego niewielkie gabaryty (wysokość – 25,4 cm, szerokość 42 cm i głębokość – 36,5 cm) powodujące, że sprzęt nie zajmie zbyt dużo cennego miejscu w pokoju.

Maszyna wykorzystuje interfejs Wi-Fi, dlatego bez trudu wydrukujesz plik, który znajduje się na Twoim telefonie czy tablecie. Poza tym każda osoba w domu lub biurze, która połączy się z drukarką będzie w stanie użyć sprzętu bez konieczności podchodzenia do niego. Prezentowane urządzenie obsługuje jedynie czarny i biały kolor. Mimo to wszystkie wydruki są bardzo szczegółowe i wyraźne. Szybkość pracy to 18 stron/minutę w rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi.

Wśród zalet, które wymienili zadowoleni konsumenci, często pojawia się prosta obsługa produktu. Producent dołożył wszelkich starań, by wszystkie opisy przycisków były wyraźne. Osoby, które kupiły drukarkę są też zadowolone z pozytywnego stosunku ceny do wydajności.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...