fbpx

Żarówki H7 ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Jeżeli szukasz dobrych żarówek, które będą pasować do lamp Twojego samochodu, to dobrze trafiłeś. Ze względu na ich różnorodność, zakup może się okazać dość problematyczny. Po przeanalizowaniu oferty rynkowej dotyczącej samochodowych żarówek H7, udało nam się wybrać 5 najlepszych modeli 2019 roku. Na pierwszym miejscu naszej listy znalazł się produkt  Osram Night Breaker Unlimited, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Daje jasne światło i jego zasięg padania jest bardzo daleki. Dostępny jest on w dwupaku, co daje nam możliwość wymiany żarówek w obu reflektorach naszego auta. Jeżeli ten model nie spełnia Twoich oczekiwań, warto zwrócić uwagę na produkt Philips X-treme Vision 12972XV. Jest to żarówka, którą konsumenci docenili nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale także jakość. Produkt ten wytwarza jasne, ale przyjemne dla oka światło, które doskonale rozświetla drogę w trakcie jazdy. Oprócz tego posiada on również certyfikaty świadczące o jego jakości wykonania. Taka żarówka z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką żarówkę H7 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Na skuteczność działania reflektorów w Twoim aucie duży wpływ mają same żarówki. To właśnie od nich zależy ilość światła emitowanego w trakcie jazdy. Coraz bardziej popularne stają się żarówki typu H7, które są zarówno tanie, jak i efektywne. W naszym poradniku przedstawiamy najistotniejsze kwestie dotyczące zakupu produktu, byś mógł znaleźć ten idealny model wśród sprzętu dostępnego obecnie na rynku. Z nami nie będziesz mieć problemu, jaką żarówkę H7 wybrać.

 

 

Dlaczego żarówka H7?

Żarówka H7 jest coraz bardziej popularna ze względu na jej dostępność oraz moc. W produkcie, który ma zaledwie 3 cm długości, umieszczono żarnik, którego moc wynosi 55 W. Dzięki temu mamy pewność, że droga i pobocze w trakcie jazdy autem będą doskonale oświetlone. Nawet jeżeli posiadasz już żarówki w reflektorach swojego auta, warto zdecydować się na zakup produktów zapasowych, które na wszelki wypadek będziesz przewozić w samochodzie. Dzięki temu w razie awarii nie będziesz mieć problemu z szukaniem odpowiedniego sprzętu na stacjach benzynowych, gdzie żarówki H7 dostępne są po zawyżonych cenach.

 

Moc – jaka żarówka H7 jest najlepsza?

Ważnym parametrem jest moc żarówek. To właśnie od niej zależy jasność emitowanego światła. Pamiętaj jednak, że im wyższa jest jej wartość, tym większe zużycie energii, co prowadzi do krótszej żywotności produktu. Żarówki H7 wyróżniają się na tle innych produktów tym, że ich wiązka światła wynosi ok. 1500 lumenów, co oznacza, że świecą prawie o połowę mocniej aniżeli modele H4. Dzięki temu doskonale sprawdzą się podczas zimy, kiedy szybciej zapada zmrok.

 

Rodzaje

Wśród dostępnych w sklepach modeli, znajdziesz produkty, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Oprócz tego, żarówki występują w przeróżnej gamie kolorystycznej. Dlatego na rynku znajdziesz produkty:

Białe lub żółte – emitują naturalne światło, które doskonale sprawdzi się zarówno podczas pochmurnego czy deszczowego dnia, jak i zimowej nocy. Ich światło jest przyjemne dla oka i nie będzie stwarzać zagrożenia dla nadjeżdżających kierowców. Jest to przede wszystkim najpopularniejszy rodzaj żarówek H7.

Barwione – choć coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup tego modelu, nie jest to dobry wybór. Choć daje nam poczucie lekkiego tuningu naszego auta, żarówki barwione mogą stwarzać zagrożenie na drodze. Dzieje się tak ze względu na to, że kierowcy nie są przyzwyczajeni do takich efektów, są one rozpraszające. Co więcej, niektóre kolory mogą ich oślepiać.

 

Jedna czy w zestawie?

Pamiętaj, że gdy wymieniasz żarówki na innych rodzaj, zawsze należy montować je parami, a nie pojedynczo, bo różne produkty dają inny efekt świetlny i to wpływa nie tylko na jakość oświetlenia, ale też bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców. Nie należy instalować modelu H7 w parze z H4 (z ksenonem), gdyż może to prowadzić do nierównego oświetlenia drogi oraz pobocza, a w konsekwencji utrudniać naszą jazdę samochodem. Dlatego w sklepach często dostępne są żarówki sprzedawane od razu w opakowaniu po dwie sztuki. Jeśli potrzebujesz jednej żarówki, bo się spaliła, są sklepy sprzedające pojedyncze sztuki, ale zawsze warto mieć zapas oświetlenia w bagażniku.

 

Jasność

Najlepsza żarówka H7  to model, który emituje wystarczająco jasne światło, by dobrze oświetlić naszą drogę, jednocześnie nie oślepiając nadjeżdżających kierowców. Natężenie światła podaje się za pomocą jednostki – lx. Określa się je za pomocą maksymalnej długości strumienia: np. na odległość 20 m potrzebnych jest co najmniej 30 lx, natomiast na 10 m aż 50 lx.

 

Zasięg

Reflektory powinny emitować światło, które określane jest również pod względem zasięgu. Pamiętaj, że lampy muszą oświetlać prawy pas jezdni oraz pobocze, dlatego strumień świetlny z lewej strony jest krótszy o ok. 30 m.  

 

Trwałość

Emitowanie jaśniejszego światła wiąże się z produkcją większego ciepła niż w przypadku zwykłych modeli. Dlatego sprzęt powinien być wykonany z dobrych materiałów, odpornych na działanie wysokiej temperatury. Do produkcji żarówek typu H7 wykorzystuje się szkło kwarcowe, które jest odporne na działanie promieniowania UV. Ponadto jest twardsze  i nie ulega drganiom.

 

 

System chłodzenia

Skutkiem ubocznym emitowania jasnego światła jest wydzielanie się ciepła, często aż 70 st. C. Aby żarówka H7 się nie przepaliła zbyt szybko, niezbędny jest odpowiedni system chłodzenia. Z tego względu, producenci wyposażają swoje produkty w specjalne wentylatory i radiatory, które zapewniają odpowiednie chłodzenie sprzętu w trakcie pracy. To zdecydowanie wydłuża żywotność naszego produktu.

 

Cokół

Cokół to element żarówki, który podpina się pod sam reflektor samochodowy. W przypadku błędnego montażu, produkt nie będzie świecił prawidłowo. Jest to bardzo istotne, gdyż w takim przypadku możemy stwarzać zagrożenie na drodze, a samo niepoprawnego zamontowanie żarówek jest karane mandatem oraz punktami karnymi. Cokół  żarówki wykonany jest najczęściej z wysokiej jakości stopu aluminium typu 6063. To tworzywo nie będzie się topić pod wpływem działania wysokiej temperatury w trakcie pracy.

 

Żarówki H7 w dobrych cenach

Koszt zakupu żarówki typu H7 zależy przede wszystkim od jakości wykonania modelu oraz producenta. Dlatego najtańsze modele, jakie możemy dostać w sklepach, kupimy za ok. 50 złotych. Na rynku dostępne są też produkty , których cena przekracza ponad 400 złotych za sztukę.

 

 

Najlepsze żarówki H7 w 2019 roku

 

Zakup odpowiedniej żarówki do Twojego auta może się okazać dość problematyczny ze względu na dostępność przeróżnych modeli na półkach sklepowych. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy ranking, w którym przedstawiliśmy ranking żarówek H7. Są to najlepsze modele, aktualnie dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Osram Night Breaker Unlimited

 

Ciekawym produktem jest model Osram Night Breaker Unlimited. Jest to dobra żarówka H7 dostępna aktualnie na rynku. Zyskała ona uznanie wielu konsumentów.

Główną zaletą produktu jest daleki zasięg padania strumienia światła, jakie wytwarza ten model. Sięga ono aż 40 metrów, więc z pewnością doskonale oświetli nam drogę w trakcie jazdy samochodem. Co więcej, żarówka H7 wyróżnia się dobrej jakości żarnikiem o mocy 55 W, przez co emitowane światło jest dużo jaśniejsze. To sprawia, że prowadzenie auta nocą stanie się mniej męczące dla naszych oczu. Napięcie zasilania tego produktu wynosi 12 V. Żarówki Osram Night Breaker Unlimited sprzedawane są w dwupaku.

Opinie o żarówkach H7 firmy Osram są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili je ze względu na cenę adekwatną do jakości. W swoich recenzjach zwracają też uwagę na dużą moc produktu.

Osram Night Breaker Unlimited to żarówka samochodowa o wymiarach: długość – 59 mm i średnica – 12 mm. Produkt waży 12,5 g, a jego moc wejściowa to 58 W.

Zalety
Powłoka:

W produkcie zastosowano powłokę z niebieskim pierścieniem, której głównym zadaniem jest zmniejszenie efektu olśnienia. Oznacza to, że odbite światło nie jest tak intensywne, jak zwykle, co przekłada się na komfort jazdy.

Kolor:

Jak zapewnia producent, światło jest o 20% bielsze w porównaniu z innymi żarówkami halogenowymi. Dlatego też model ładnie się prezentuje, a wytwarzane światło jest przyjemne dla oczu.

Skrętka:

Produkt ma skrętkę zrobioną z wytrzymałych materiałów. W efekcie żarówka wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Widoczność:

Osoby, które miały okazję przetestować prezentowany produkt, twierdzą, że zapewnia on bardzo dobrą widoczność na drodze. Kierowca może dzięki temu szybciej reagować, co zazwyczaj pozwala uniknąć wypadku.

Opakowanie:

Jak zapewniają konsumenci, żarówka sprzedawana jest w solidnie wykonanym pudełku. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia produktu w trakcie transportu jest zminimalizowane.

Wady
Przepala się:

W pojedynczych opiniach konsumentów można przeczytać, że żarówka zbyt szybko się przepala.

 

 

 

 

Philips X-treme Vision 12972XV

 

Żarówka H7 Philips X-treme Vision 12972XV ze względu na swoje parametry, cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

Jest to model, który zdobył popularność nie tylko wśród konsumentów, ale też wielu instytucji, co potwierdzają certyfikaty dotyczące jakości wykonania. Jednym z nich jest Original Equipment Quality – OEQ, który gwarantuje nam, że wybrany przez nas produkt jest bardzo wydajny i funkcjonalny.

Główną zaletą żarówki H7 jest długość strumienia padania światła. Jak zapewnia producent jest on 130% lepszy w porównaniu do zwykłych żarówek. Jest to bardzo ważne, gdyż gwarantuje nam dobre, jasne oświetlenie drogi oraz pobocza w trakcie jazdy. Wartość mocy żarnika wynosi 55 W, a napięcie zasilania to 12 V.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że model ten doskonale oświetla drogę i jest bardzo odporny na uszkodzenia, więc raz zainstalowaną żarówkę możemy używać przez kilka miesięcy.

Żarówka samochodowa Philips X-treme Vision ma moc wyjściową równą 55 W, a napięcie wynosi 12 V. W opakowaniu znajdują się dwie sztuki produktu.

Zalety
Światło:

Wytwarzane światło jest bielsze niż w innych modelach dostępnych na rynku. Wpływa to pozytywnie na komfort jazdy - kierowca ma zapewnioną lepsza widoczność, a tym samym może szybciej reagować.

Montaż:

W opiniach konsumentów można przeczytać, że żarówkę łatwo się wymienia. Wspomniana czynność zajmuje nie więcej niż kilka minut i nie wymaga szczególnych umiejętności. W związku z tym z montażem modelu poradzi sobie nawet osoba niedoświadczona.  

Jazda nocna:

W komentarzach Internautów pojawia się informacja, że produkt świetnie sprawdza się podczas nocnej jazdy po nieoświetlonych drogach. Dowodzi to, że żarówka jest mocna.

Opakowanie:

Model zapakowany jest w hermetyczne pudełko, które bardzo dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku produkty.

Wady
Żywotność:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że żarówki przepalają się już po kilku miesiącach użytkowania. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Philips White Vision Set 12972WH

 

Jeżeli szukasz dobrej żarówki H7, to model Philips White Vision Set 12972WH. Produkt ten wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami.

Żarówka wytwarza bardzo intensywne światło, które nie drażni innych kierowców, jadących z naprzeciwka. Zaletą produktu jest przede wszystkim jego barwa – jest biała, dzięki czemu nasze oczy nie będą się męczyć podczas nocnej jazdy samochodem. Produkt ten ma moc 55 W, a napięcie wynosi aż 13,2 V. Dodatkowo żarówka Philips White Vision Set 12972WG dostępna jest w dwupaku.

Konsumenci docenili ten produkt ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Jak podkreślają w swoich ocenach, jest ona adekwatna do jakości wykonania. Zauważają też, że prezentowany model jest wytrzymały, nie trzeba go wymieniać zbyt często, co sprawia, że jego użytkowanie jest dla kierowcy bardziej komfortowe.

Philips White Vision 12972WH to halogenowa żarówka samochodowa o mocy 55 W i napięciu równym 12 V. Żywotność produktu wynosi 450 h.

Zalety
Światło:

Żarówka emituje intensywne, białe światło. W związku z tym kierowca ma zapewnioną lepszą widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Co ważne, produkt nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

Nie męczy:

Czytając recenzje Internautów można natrafić na komentarze, w których użytkownicy zaznaczają, że z uwagi na emitowane przez model światło o białej barwie oczy kierowcy nie męczą się zbyt szybko w trakcie nocnej jazdy. Jeśli podróżujesz często po zmierzchu, Philips White Vision 12972WH to model dla Ciebie.

Efekt świetlny:

Konsumenci zapewniają, że żarówka gwarantuje efekt światła ksenonowego. W rezultacie reflektory wyglądają atrakcyjnie, co wpływa także na estetykę pojazdu.

Wady
Wkręcanie:

Część osób uważa, że wkręcanie żarówki bywa kłopotliwe i czasochłonne. Osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły mogą mieć z tym problem.

 

 

 

 

TUNGSRAM Megalight Ultra

 

Jeżeli szukasz żarówki H7 o wysokiej jakości wykonania i niskiej cenie, to zwróć uwagę na model Tungsram Megalight Ultra. Niska cena i jej świetny stosunek do jakości to główny powód, dla którego tak wiele osób zdecydowało się na ten produkt.

Ta żarówka H7 wyróżnia się na tle innych bardzo jasnym światłem, które doskonale oświetli drogę oraz pobocze podczas nocnej jazdy samochodem. Dodatkowo nie będzie ono męczyć naszych oczu, ani razić innych kierowców. Warto również wspomnieć, że długość padania strumienia takiego światła to ok. 120% więcej, niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Model ten jest dostępny w dwupaku, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także będziemy mogli od razu wymienić żarówki w reflektorach naszego samochodu. Moc tego produktu wynosi 55 W, a napięcie 12 V.

Konsumenci docenili żarówką Tungsram Megalight Ultra nie tylko za świetny stosunek jakości do ceny, ale także to, że charakteryzuje się bardzo jasnym i przyjemnym dla oka światłem.

TUNGSRAM Megalight Ultra to dobra żarówka H7 do 50 zł. Moc produktu wynosi 55 W, a napięcie jest równe 12 V. Model ma trzonek typu PX26d.

Zalety
Filtr UV:

Prezentowana żarówka ma filtr UV. Zapobiega on matowieniu szkła reflektora, dzięki czemu nie musimy się obawiać o jego uszkodzenie.  

Zasięg:

Kierowcy pozytywnie wypowiadają się na temat zasięgu światła. Jest on według nich zadowalający i gwarantuje bardzo dobrą widoczność nawet na nieoświetlonej drodze.

Do reflektorów plastikowych:

Z uwagi na to, że żarówka ma standardową moc może być używana także do reflektorów plastikowych. Konsument nie musi się obawiać, że produkt przepali reflektor i konieczna będzie jego wymiana.

Wady
Opakowanie:

Konsumenci zauważyli, że opakowanie produktu jest zrobione z nie najlepszych gatunkowo tworzyw.

Światło:

Pewna grupa osób uważa, że światło powinno być nieco bardziej intensywne.

 

 

 

 

Bosch Pure Light

 

Bosch Pure Light to dobra i tania żarówka H7.  Polecana jest przez osoby prywatne, jak również właścicieli zakładów mechanicznych, którzy zajmują się naprawą samochodów.

Główną zaletą tego produktu jest jego bardzo niska cena. Produkt ten dostępny jest w sklepach za mniej niż 10 złotych za sztukę. Choć sprzedawany jest w pojedynczych opakowaniach, w końcowym rozliczeniu, zakup kompletu jest bardzo tani.

Co więcej, model ten charakteryzuje się dość jasnym światłem, które doskonale  oświetla zarówno drogę, jak pobocze w trakcie jazdy. Żarówka ma moc 55 W, natomiast jej napięcie zasilania wynosi 12 V.

Konsumenci docenili produkt Bosch Pure Light ze względu na jego bardzo niską cenę oraz jakość wykonania. Potwierdzają, że żarówka jest wydajna i nie psuje się zbyt szybko.

Żarówka samochodowa Bosch Pure Light ma moc 55 W, a napięcie jest równe 12 V. Produkt ma trzonek typu PX26d. Wymiary opakowania to: 9,5 cm x 13,5 cm x 3,5 cm.

Zalety
Światło:

Generowane przez żarówkę światło jest intensywne i dobrze oświetla drogę. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy samochodem po zmroku lub przy złych warunkach atmosferycznych.

Trzonek:

Z racji tego, że trzonek wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw nie musimy się martwić, że w trakcie wkręcania uszkodzimy produkt.

Wady
Opakowanie:

Kartonowe opakowanie nie jest odporne na uszkodzenia, dlatego musimy uważać podczas przewożenia nowo zakupionych żarówek, aby ich nie uszkodzić.

Dwupak:

Konsumenci twierdzą, że wygodnym rozwiązaniem byłoby, gdyby produkt sprzedawano w dwupaku.

 

 

 

 

Jakie żarówki H7 dają najwięcej światła?

 

Zapewne wiesz już, że żarówki H7 montowane są w głównych reflektorach auta i pełnią funkcję świateł drogowych oraz mijania. Z tego względu powinieneś znaleźć produkt, który zapewni Ci dobrą widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Zachęcamy Cię do zapoznania się z umieszczonymi poniżej informacjami, które rozwieją Twoje wątpliwości, jakie żarówki H7 są polecane przez kierowców i ekspertów.

 

 

Barwa światła

Jeżeli chodzi o żarówki do samochodu, najlepiej wybrać modele generujące białe lub lekko żółte, jasne światło. Kupując taki produkt możemy mieć pewność, że nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych w porę zauważymy przeszkody na drodze i unikniemy wypadku. Temperatura barwowa żarówek podawana jest w Kelwinach. Najczęściej polecane są modele o barwie od 4300 K do 6000 K, a im wyższa wartość, tym lepiej. Produkty, których temperatura barwy wynosi 4300 K dają taki kolor światła, jaki generuje słońce, a więc o lekko żółtym zabarwieniu. Z kolei żarówki z oznaczeniem od 5000 K do 6000 K świecą nieco jaśniej i dają delikatnie niebieską poświatę.

 

Jakie napięcie i moc?

Żarówki montowane w autach, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych do lamp i domowych żyrandoli, muszą mieć ściśle określoną moc, a także napięcie. Montaż niewłaściwego pod tym względem oświetlenia zwykle przyczynia się do skrócenia żywotności żarówek lub emisji słabszej wiązki światła. Samochodom osobowym dedykowane są produkty z oznaczeniem 12 V/55 W, a ciężarowym – 24 V/70 W. W sklepach możemy również znaleźć modele o większej lub mniejszej mocy, dotyczy to w szczególności ksenonów. Jeśli mamy wątpliwości, które żarówki pasują do naszego auta, najlepiej zasięgnąć porady u pracownika sklepu motoryzacyjnego lub mechanika.

 

 

Ilość generowanego światła

Jeżeli zależy nam na dobrej widoczności w czasie jazdy samochodem, musimy kupić żarówki generujące dużą ilość światła. Jak rozpoznać, czy dany model jest odpowiedni? Informacji na ten temat dostarczy nam wartość strumienia świetlnego wyrażana w lumenach. Standardowo wynosi ona ok. 1500 lm przy pełnym rozgrzaniu żarnika. Osoby często jeżdżące po zmroku, które nie czują się zbyt pewnie na drodze powinny sięgnąć po produkty generujące nieco więcej światła, najlepiej oferowane przez renomowaną markę. Wówczas można mieć pewność, że żarówki przed pojawieniem się w sklepach przeszły testy w specjalistycznych laboratoriach potwierdzające ich dobrą jakość.

 

Ile powinna wynosić żywotność żarówek H7?

Wielu kierowców narzeka, że muszą zbyt często wymieniać oświetlenie – dotyczy to nie tylko produktów H7, ale także innych, np. świateł stopu. Jeżeli chcemy kupić żarówkę dającą jasne światło, która nie spali się za szybko, musimy koniecznie sprawdzić jej żywotność. Zazwyczaj oświetlenie H7 działa niezawodnie przez ok. 450 godzin, niekiedy nieco dłużej (do 650 godzin). Im trwalsze są żarówki, tym rzadziej musimy je wymieniać. Warto jednak wozić ze sobą w aucie zapasowe źródło światła, gdyż nigdy nie mamy pewności, kiedy dokładnie samochodowe oświetlenie nas zawiedzie i się przepali.

Żarówki H7 dające dużo światła kosztują przeważnie kilkadziesiąt złotych. Jednak na światłach auta nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać, ponieważ od nich zależy bezpieczeństwo nasze, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Montaż zbyt słabo świecących żarówek powoduje, że nie widzimy dokładnie drogi, w efekcie czego jesteśmy bardziej narażeni na groźny wypadek. Poświęćmy więc dużo czasu na poszukiwania produktu H7, aby mieć pewność, że kupujemy właściwy model.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Jak wymienić żarówkę w samochodzie?

Changing headlight bulbs

Jak zamontować retrofity LED?

Youngchoppers.com

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (78 votes, average: 4.62 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status