Ranking 5 najlepszych żarówek H7 w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Żarówki H7 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz dobrych żarówek, które będą pasować do lamp Twojego samochodu, to dobrze trafiłeś. Ze względu na ich różnorodność, zakup może się okazać dość problematyczny. Po przeanalizowaniu oferty rynkowej dotyczącej samochodowych żarówek H7, udało nam się wybrać 5 najlepszych modeli 2021 roku. Na pierwszym miejscu naszej listy znalazł się produkt Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150%. Żarówki wykorzystują technologię ablacji laserowej i świecą do 150% jaśniej niż wskazują na to minimalne wymogi homologacyjne. Żarnik jest solidnie zrobiony i gwarantuje dodatkową ilość światła. Jeżeli ten model nie spełnia Twoich oczekiwań, warto zwrócić uwagę na produkt Philips X-treme Vision 12972XV. Jest to żarówka, którą konsumenci docenili nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale także jakość. Produkt ten wytwarza jasne, ale przyjemne dla oka światło, które doskonale rozświetla drogę w trakcie jazdy. Oprócz tego posiada on również certyfikaty świadczące o jego jakości wykonania. Taka żarówka z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Żarówka samochodowa generuje do 150% większe światło, niż jest to określone w wymaganiach homologacyjnych. Kierowca lepiej widzi to, co dzieje się na drodze. W związku z tym łatwiej jest mu odpowiednio zareagować.

Wady

Opakowanie ma solidne zamknięcie. Z jednej strony to spora zaleta. Z drugiej jednak otwieranie pudełka i sięganie po żarówki nie jest proste. Często trzeba użyć dużo siły, aby otworzyć opakowanie.

Podsumowanie

Moc wejściowa żarówki wynosi 68 W, a znamionowa 55 W. Produkt zapewnia bardzo dobrą widoczność. Żarówka wykorzystuje technologię ablacji laserowej. Średnica Osram H7 Night Breaker Laser wynosi 9 mm.

  Drugi wybór

  Zalety

  Produkt ma daleki zasięg - świeci długimi jasnymi strumieniami. Dzięki temu szybko zobaczysz zwierzęta znajdujące się na drodze, a także rowerzystów i pieszych. Światło dostarczane przez model jest bardzo jasne.

  Wady

  Konsumenci w pierwszej kolejności zwrócili uwagę na żywotność modelu, która jest stosunkowo krótka, więc produkt trzeba dość często wymieniać, nawet 2 razy do roku.

  Podsumowanie

  Żarówka ma duży zasięg, więc jest odpowiednia dla osób, które dużo jeżdżą w nocy, po drogach, które nie mają oświetlenia. Model przystosowany jest do zakładania do świateł mijania. W zestawie znajdują się 2 sztuki produktu.

  Rozważ też

  Zalety

  Model ma ładną, stosunkowo białą, barwę światła. Jednocześnie świeci on bardzo mocno i intensywnie, oświetlając duży teren przed samochodem, dlatego drogę widać bardzo wyraźnie. Produkt szczególnie dobrze sprawdza się w zimie i w nocy, gdy widoczność jest ograniczona.

  Wady

  Żarówki dość szybko się przepalają, co bywa niekomfortowe dla zawodowych kierowców. W trakcie intensywnych opadów deszczu lub śniegu - białe światła pogarszają widoczność.

  Podsumowanie

  Produkt przeznaczony jest do montowania w samochodzie, aby oświetlił drogę zarówno w dzień, jak i w nocy. Zasięg żarówek jest dość duży, a światło mocne.

    

    

   Przewodnik zakupowy – Jaką żarówkę H7 kupić?

    

   Na skuteczność działania reflektorów w Twoim aucie duży wpływ mają same żarówki. To właśnie od nich zależy ilość światła emitowanego w trakcie jazdy. Coraz bardziej popularne stają się żarówki typu H7, które są zarówno tanie, jak i efektywne. W naszym poradniku przedstawiamy najistotniejsze kwestie dotyczące zakupu produktu, byś mógł znaleźć ten idealny model wśród sprzętu dostępnego obecnie na rynku. Z nami nie będziesz mieć problemu, jaką żarówkę H7 wybrać.

    

    

   Dlaczego żarówka H7?

   Żarówka H7 jest coraz bardziej popularna ze względu na jej dostępność oraz moc. W produkcie, który ma zaledwie 3 cm długości, umieszczono żarnik, którego moc wynosi 55 W. Dzięki temu mamy pewność, że droga i pobocze w trakcie jazdy autem będą doskonale oświetlone. Nawet jeżeli posiadasz już żarówki w reflektorach swojego auta, warto zdecydować się na zakup produktów zapasowych, które na wszelki wypadek będziesz przewozić w samochodzie. Dzięki temu w razie awarii nie będziesz mieć problemu z szukaniem odpowiedniego sprzętu na stacjach benzynowych, gdzie żarówki H7 dostępne są po zawyżonych cenach.

    

   Moc – jaka żarówka H7 jest najlepsza?

   Ważnym parametrem jest moc żarówek. To właśnie od niej zależy jasność emitowanego światła. Pamiętaj jednak, że im wyższa jest jej wartość, tym większe zużycie energii, co prowadzi do krótszej żywotności produktu. Żarówki H7 wyróżniają się na tle innych produktów tym, że ich wiązka światła wynosi ok. 1500 lumenów, co oznacza, że świecą prawie o połowę mocniej aniżeli modele H4. Dzięki temu doskonale sprawdzą się podczas zimy, kiedy szybciej zapada zmrok.

    

   Rodzaje

   Wśród dostępnych w sklepach modeli, znajdziesz produkty, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Oprócz tego, żarówki występują w przeróżnej gamie kolorystycznej. Dlatego na rynku znajdziesz produkty:

   Białe lub żółte – emitują naturalne światło, które doskonale sprawdzi się zarówno podczas pochmurnego czy deszczowego dnia, jak i zimowej nocy. Ich światło jest przyjemne dla oka i nie będzie stwarzać zagrożenia dla nadjeżdżających kierowców. Jest to przede wszystkim najpopularniejszy rodzaj żarówek H7.

   Barwione – choć coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup tego modelu, nie jest to dobry wybór. Choć daje nam poczucie lekkiego tuningu naszego auta, żarówki barwione mogą stwarzać zagrożenie na drodze. Dzieje się tak ze względu na to, że kierowcy nie są przyzwyczajeni do takich efektów, są one rozpraszające. Co więcej, niektóre kolory mogą ich oślepiać.

    

   Jedna czy w zestawie?

   Pamiętaj, że gdy wymieniasz żarówki na innych rodzaj, zawsze należy montować je parami, a nie pojedynczo, bo różne produkty dają inny efekt świetlny i to wpływa nie tylko na jakość oświetlenia, ale też bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców. Nie należy instalować modelu H7 w parze z H4 (z ksenonem), gdyż może to prowadzić do nierównego oświetlenia drogi oraz pobocza, a w konsekwencji utrudniać naszą jazdę samochodem. Dlatego w sklepach często dostępne są żarówki sprzedawane od razu w opakowaniu po dwie sztuki. Jeśli potrzebujesz jednej żarówki, bo się spaliła, są sklepy sprzedające pojedyncze sztuki, ale zawsze warto mieć zapas oświetlenia w bagażniku.

    

   Jasność

   Najlepsza żarówka H7  to model, który emituje wystarczająco jasne światło, by dobrze oświetlić naszą drogę, jednocześnie nie oślepiając nadjeżdżających kierowców. Natężenie światła podaje się za pomocą jednostki – lx. Określa się je za pomocą maksymalnej długości strumienia: np. na odległość 20 m potrzebnych jest co najmniej 30 lx, natomiast na 10 m aż 50 lx.

    

   Zasięg

   Reflektory powinny emitować światło, które określane jest również pod względem zasięgu. Pamiętaj, że lampy muszą oświetlać prawy pas jezdni oraz pobocze, dlatego strumień świetlny z lewej strony jest krótszy o ok. 30 m.  

    

   Trwałość

   Emitowanie jaśniejszego światła wiąże się z produkcją większego ciepła niż w przypadku zwykłych modeli. Dlatego sprzęt powinien być wykonany z dobrych materiałów, odpornych na działanie wysokiej temperatury. Do produkcji żarówek typu H7 wykorzystuje się szkło kwarcowe, które jest odporne na działanie promieniowania UV. Ponadto jest twardsze  i nie ulega drganiom.

    

    

   System chłodzenia

   Skutkiem ubocznym emitowania jasnego światła jest wydzielanie się ciepła, często aż 70 st. C. Aby żarówka H7 się nie przepaliła zbyt szybko, niezbędny jest odpowiedni system chłodzenia. Z tego względu, producenci wyposażają swoje produkty w specjalne wentylatory i radiatory, które zapewniają odpowiednie chłodzenie sprzętu w trakcie pracy. To zdecydowanie wydłuża żywotność naszego produktu.

    

   Cokół

   Cokół to element żarówki, który podpina się pod sam reflektor samochodowy. W przypadku błędnego montażu, produkt nie będzie świecił prawidłowo. Jest to bardzo istotne, gdyż w takim przypadku możemy stwarzać zagrożenie na drodze, a samo niepoprawnego zamontowanie żarówek jest karane mandatem oraz punktami karnymi. Cokół  żarówki wykonany jest najczęściej z wysokiej jakości stopu aluminium typu 6063. To tworzywo nie będzie się topić pod wpływem działania wysokiej temperatury w trakcie pracy.

    

   Żarówki H7 w dobrych cenach

   Koszt zakupu żarówki typu H7 zależy przede wszystkim od jakości wykonania modelu oraz producenta. Dlatego najtańsze modele, jakie możemy dostać w sklepach, kupimy za ok. 50 złotych. Na rynku dostępne są też produkty , których cena przekracza ponad 400 złotych za sztukę.

    

   5 najlepszych żarówek H7. Opinie w 2021 roku

    

   Zakup odpowiedniej żarówki do Twojego auta może się okazać dość problematyczny ze względu na dostępność przeróżnych modeli na półkach sklepowych. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy ranking, w którym przedstawiliśmy ranking żarówek H7. Są to najlepsze modele, aktualnie dostępne na rynku.

    

   1. Żarówki Samochodowe Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150%

    

   Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150% to żarówka samochodowa sprzedawana w zestawie po 2 sztuki. Długość produktu wynosi 67,5 mm, a średnica wynosi 9 mm. Trwałość B3 jest równa 150 h. Strumień świetlny liczy 1550 lm. Moc znamionowa żarówki to 55 W, a wejściowa – 68 W. 

   Produkt zapewnia mocne światło, dzięki czemu kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze i jest w stanie odpowiednio zareagować. W żarówce zastosowano innowacyjną technologię ablacji laserowej, dzięki której świeci ona do 150% jaśniej w porównaniu z wymogami homologacyjnymi. Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation wytwarza też do 20% bielsze światło. 

   Osoby, które kupują ten zestaw żarówek do swojego samochodu są zadowolone z jakości ich wykonania, a także efektywności działania. Instalacja żarówki w aucie nie zabiera dużo czasu.

   Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150% to żarówka samochodowa sprzedawana w opakowaniu po 2 sztuki. Jej moc znamionowa wynosi 55 W.

   Zalety
   Technologia ablacji laserowej:

   W żarówce wykorzystano technologię ablacji laserowej, dzięki której generowane światło jest mocniejsze. To, co dzieje się na drodze, staje się lepiej widoczne dla kierowców.

   Barwa światła:

   Osram H7 Night Breaker Laser wytwarza do 20% bielsze światło. Jego barwa jest przyjemniejsza. To też przekłada się na lepszą widoczność.

   Solidne wykonanie:

   Czytając opinie na temat produktu można dowiedzieć się, że jest on solidnie zrobiony. Większość osób potwierdza, że jakość wykonania żarówek jest bardzo dobra.

   Bezpieczeństwo:

   Night Breaker Laser gwarantuje większą ilość światła, co przekłada się na bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem. Kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze i może odpowiednio zareagować.

   Łatwy montaż:

   Instalacja tych żarówek w aucie nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu.

   Wady
   Opakowanie:

   Żarówki są zamknięte w szczelnym opakowaniu, które trudno otworzyć. Trzeba użyć do tego dużo siły.

    

    

    

    

   2. Żarówki H7 Philips X-treme Vision 12972XV

    

   Żarówka H7 Philips X-treme Vision 12972XV ze względu na swoje parametry, cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

   Jest to model, który zdobył popularność nie tylko wśród konsumentów, ale też wielu instytucji, co potwierdzają certyfikaty dotyczące jakości wykonania. Jednym z nich jest Original Equipment Quality – OEQ, który gwarantuje nam, że wybrany przez nas produkt jest bardzo wydajny i funkcjonalny.

   Główną zaletą żarówki H7 jest długość strumienia padania światła. Jak zapewnia producent jest on 130% lepszy w porównaniu do zwykłych żarówek. Jest to bardzo ważne, gdyż gwarantuje nam dobre, jasne oświetlenie drogi oraz pobocza w trakcie jazdy. Wartość mocy żarnika wynosi 55 W, a napięcie zasilania to 12 V.

   Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że model ten doskonale oświetla drogę i jest bardzo odporny na uszkodzenia, więc raz zainstalowaną żarówkę możemy używać przez kilka miesięcy.

   Żarówka samochodowa Philips X-treme Vision ma moc wyjściową równą 55 W, a napięcie wynosi 12 V. W opakowaniu znajdują się dwie sztuki produktu.

   Zalety
   Światło:

   Wytwarzane światło jest bielsze niż w innych modelach dostępnych na rynku. Wpływa to pozytywnie na komfort jazdy - kierowca ma zapewnioną lepsza widoczność, a tym samym może szybciej reagować.

   Montaż:

   W opiniach konsumentów można przeczytać, że żarówkę łatwo się wymienia. Wspomniana czynność zajmuje nie więcej niż kilka minut i nie wymaga szczególnych umiejętności. W związku z tym z montażem modelu poradzi sobie nawet osoba niedoświadczona.  

   Jazda nocna:

   W komentarzach Internautów pojawia się informacja, że produkt świetnie sprawdza się podczas nocnej jazdy po nieoświetlonych drogach. Dowodzi to, że żarówka jest mocna.

   Opakowanie:

   Model zapakowany jest w hermetyczne pudełko, które bardzo dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku produkty.

   Wady
   Żywotność:

   Pewna grupa konsumentów zauważyła, że żarówki przepalają się już po kilku miesiącach użytkowania. Są to jednak pojedyncze opinie.

    

    

    

    

   3. Żarówki H7 Philips White Vision Set 12972WH

    

   Jeżeli szukasz dobrej żarówki H7, to model Philips White Vision Set 12972WH. Produkt ten wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami.

   Żarówka wytwarza bardzo intensywne światło, które nie drażni innych kierowców, jadących z naprzeciwka. Zaletą produktu jest przede wszystkim jego barwa – jest biała, dzięki czemu nasze oczy nie będą się męczyć podczas nocnej jazdy samochodem. Produkt ten ma moc 55 W, a napięcie wynosi aż 13,2 V. Dodatkowo żarówka Philips White Vision Set 12972WG dostępna jest w dwupaku.

   Konsumenci docenili ten produkt ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Jak podkreślają w swoich ocenach, jest ona adekwatna do jakości wykonania. Zauważają też, że prezentowany model jest wytrzymały, nie trzeba go wymieniać zbyt często, co sprawia, że jego użytkowanie jest dla kierowcy bardziej komfortowe.

   Philips White Vision 12972WH to halogenowa żarówka samochodowa o mocy 55 W i napięciu równym 12 V. Żywotność produktu wynosi 450 h.

   Zalety
   Światło:

   Żarówka emituje intensywne, białe światło. W związku z tym kierowca ma zapewnioną lepszą widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Co ważne, produkt nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

   Nie męczy:

   Czytając recenzje Internautów można natrafić na komentarze, w których użytkownicy zaznaczają, że z uwagi na emitowane przez model światło o białej barwie oczy kierowcy nie męczą się zbyt szybko w trakcie nocnej jazdy. Jeśli podróżujesz często po zmierzchu, Philips White Vision 12972WH to model dla Ciebie.

   Efekt świetlny:

   Konsumenci zapewniają, że żarówka gwarantuje efekt światła ksenonowego. W rezultacie reflektory wyglądają atrakcyjnie, co wpływa także na estetykę pojazdu.

   Wady
   Wkręcanie:

   Część osób uważa, że wkręcanie żarówki bywa kłopotliwe i czasochłonne. Osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły mogą mieć z tym problem.

    

    

    

    

   4. Żarówki Samochodowe H7 TUNGSRAM Megalight Ultra

    

   Jeżeli szukasz żarówki H7 o wysokiej jakości wykonania i niskiej cenie, to zwróć uwagę na model Tungsram Megalight Ultra. Niska cena i jej świetny stosunek do jakości to główny powód, dla którego tak wiele osób zdecydowało się na ten produkt.

   Ta żarówka H7 wyróżnia się na tle innych bardzo jasnym światłem, które doskonale oświetli drogę oraz pobocze podczas nocnej jazdy samochodem. Dodatkowo nie będzie ono męczyć naszych oczu, ani razić innych kierowców. Warto również wspomnieć, że długość padania strumienia takiego światła to ok. 120% więcej, niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Model ten jest dostępny w dwupaku, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także będziemy mogli od razu wymienić żarówki w reflektorach naszego samochodu. Moc tego produktu wynosi 55 W, a napięcie 12 V.

   Konsumenci docenili żarówką Tungsram Megalight Ultra nie tylko za świetny stosunek jakości do ceny, ale także to, że charakteryzuje się bardzo jasnym i przyjemnym dla oka światłem.

   TUNGSRAM Megalight Ultra to dobra żarówka H7 do 50 zł. Moc produktu wynosi 55 W, a napięcie jest równe 12 V. Model ma trzonek typu PX26d.

   Zalety
   Filtr UV:

   Prezentowana żarówka ma filtr UV. Zapobiega on matowieniu szkła reflektora, dzięki czemu nie musimy się obawiać o jego uszkodzenie.  

   Zasięg:

   Kierowcy pozytywnie wypowiadają się na temat zasięgu światła. Jest on według nich zadowalający i gwarantuje bardzo dobrą widoczność nawet na nieoświetlonej drodze.

   Do reflektorów plastikowych:

   Z uwagi na to, że żarówka ma standardową moc może być używana także do reflektorów plastikowych. Konsument nie musi się obawiać, że produkt przepali reflektor i konieczna będzie jego wymiana.

   Wady
   Opakowanie:

   Konsumenci zauważyli, że opakowanie produktu jest zrobione z nie najlepszych gatunkowo tworzyw.

   Światło:

   Pewna grupa osób uważa, że światło powinno być nieco bardziej intensywne.

    

    

    

    

   5. Bosma Żarówki Led H7 12/24V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087

    

   Żarówka Bosma Led H7 12/24 V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087 może wydawać kilkukrotnie większy strumień światła, w porównaniu do żarówek halogenowych. Produkt ten wyróżnia się niskim poborem energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa na otaczające nas środowisko. 

   Żarówka emituje białe światło. Producent gwarantuje, że może działać przez 30 000 h godzin ciągłego świecenia. Została ona skonstruowana w taki sposób, że z łatwością można ją zamontować w miejsca przeznaczone na żarówki halogenowe. Nie ma konieczności specjalnego przerabiania oraz dostosowywania reflektora do kształtu prezentowanego modelu.

   Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu żarówki Bosma. Wybierają ją głównie osoby, którym zależy, aby ich samochód wyposażony był w oświetlane o zimnym kolorze. Dodatkowo produkt jest bezproblemowy w montażu i każdy z nas powinien sobie bez problemu poradzić z tym zadaniem.

   Żarówka Bosma Led H7 12/24 V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087 to produkt emitujący światło o białej barwie. Okres jego działania wynosi 30 000 h ciągłego świecenia. Moc elektryczna świetlówki wynosi 25 W.

   Zalety
   Łatwy montaż:

   Żarówka jest bezproblemowa w montażu. Możemy ją także montować w miejscach, przeznaczonych na żarówki halogenowe, bez potrzeby ewentualnych przeróbek.

   Bezpieczeństwo:

   Prezentowana żarówka wydziela niski poziom temperatury. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że znajdujące się w pobliżu świetlówki elementy reflektora ulegną zniszczeniu.

   Wady
   Opakowanie:

   Produkt znajduje się w kartonowym opakowaniu. Wyciągnięcie z niego żarówki, bez uszkodzenia oraz pozostawienia śladów palców na bezbarwnej części często jest nieco skomplikowane.

   Barwa światła:

   Biały kolor żarówek dla części użytkowników jest zaletą, dla innych jednak jest to spora wada. Podczas obfitych opadów śniegu biała barwa oświetlenia może sprawiać dyskomfort podczas jazdy.

    

    

    

    

   Jakie żarówki H7 dają najwięcej światła?

    

   Zapewne wiesz już, że żarówki H7 montowane są w głównych reflektorach auta i pełnią funkcję świateł drogowych oraz mijania. Z tego względu powinieneś znaleźć produkt, który zapewni Ci dobrą widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Zachęcamy Cię do zapoznania się z umieszczonymi poniżej informacjami, które rozwieją Twoje wątpliwości, jakie żarówki H7 są polecane przez kierowców i ekspertów.

    

    

   Barwa światła

   Jeżeli chodzi o żarówki do samochodu, najlepiej wybrać modele generujące białe lub lekko żółte, jasne światło. Kupując taki produkt możemy mieć pewność, że nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych w porę zauważymy przeszkody na drodze i unikniemy wypadku. Temperatura barwowa żarówek podawana jest w Kelwinach. Najczęściej polecane są modele o barwie od 4300 K do 6000 K, a im wyższa wartość, tym lepiej. Produkty, których temperatura barwy wynosi 4300 K dają taki kolor światła, jaki generuje słońce, a więc o lekko żółtym zabarwieniu. Z kolei żarówki z oznaczeniem od 5000 K do 6000 K świecą nieco jaśniej i dają delikatnie niebieską poświatę.

    

   Jakie napięcie i moc?

   Żarówki montowane w autach, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych do lamp i domowych żyrandoli, muszą mieć ściśle określoną moc, a także napięcie. Montaż niewłaściwego pod tym względem oświetlenia zwykle przyczynia się do skrócenia żywotności żarówek lub emisji słabszej wiązki światła. Samochodom osobowym dedykowane są produkty z oznaczeniem 12 V/55 W, a ciężarowym – 24 V/70 W. W sklepach możemy również znaleźć modele o większej lub mniejszej mocy, dotyczy to w szczególności ksenonów. Jeśli mamy wątpliwości, które żarówki pasują do naszego auta, najlepiej zasięgnąć porady u pracownika sklepu motoryzacyjnego lub mechanika.

    

    

   Ilość generowanego światła

   Jeżeli zależy nam na dobrej widoczności w czasie jazdy samochodem, musimy kupić żarówki generujące dużą ilość światła. Jak rozpoznać, czy dany model jest odpowiedni? Informacji na ten temat dostarczy nam wartość strumienia świetlnego wyrażana w lumenach. Standardowo wynosi ona ok. 1500 lm przy pełnym rozgrzaniu żarnika. Osoby często jeżdżące po zmroku, które nie czują się zbyt pewnie na drodze powinny sięgnąć po produkty generujące nieco więcej światła, najlepiej oferowane przez renomowaną markę. Wówczas można mieć pewność, że żarówki przed pojawieniem się w sklepach przeszły testy w specjalistycznych laboratoriach potwierdzające ich dobrą jakość.

    

   Ile powinna wynosić żywotność żarówek H7?

   Wielu kierowców narzeka, że muszą zbyt często wymieniać oświetlenie – dotyczy to nie tylko produktów H7, ale także innych, np. świateł stopu. Jeżeli chcemy kupić żarówkę dającą jasne światło, która nie spali się za szybko, musimy koniecznie sprawdzić jej żywotność. Zazwyczaj oświetlenie H7 działa niezawodnie przez ok. 450 godzin, niekiedy nieco dłużej (do 650 godzin). Im trwalsze są żarówki, tym rzadziej musimy je wymieniać. Warto jednak wozić ze sobą w aucie zapasowe źródło światła, gdyż nigdy nie mamy pewności, kiedy dokładnie samochodowe oświetlenie nas zawiedzie i się przepali.

   Żarówki H7 dające dużo światła kosztują przeważnie kilkadziesiąt złotych. Jednak na światłach auta nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać, ponieważ od nich zależy bezpieczeństwo nasze, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Montaż zbyt słabo świecących żarówek powoduje, że nie widzimy dokładnie drogi, w efekcie czego jesteśmy bardziej narażeni na groźny wypadek. Poświęćmy więc dużo czasu na poszukiwania produktu H7, aby mieć pewność, że kupujemy właściwy model.

    

    

   FAQ

    

   P1: Jak wygląda żarówka H7?

   Żarówki H7 są stosowane głównie w reflektorach samochodów. Tego typu produkty pojawiły się na rynku w latach dziewięćdziesiątych i od tego momentu nie tracą na popularności. Każda żarówka składa się z trzonka, który służy do jej mocowania. Elementem budowy jest także żarnik, który po rozgrzaniu stanowi źródło światła. Jest on umieszczony w kwarcowej, przezroczystej bańce. Bańka jest wypełniona gazem, a jego zadaniem jest zwiększenie temperatury żarnika, co przekłada się na bardziej intensywny strumień światła. W środku żarówki H7 znajduje się także drut kontaktowy. Produkt nie ma zbyt dużych wymiarów. Przyjmuje się też, że żarówka z homologacją (czyli dopuszczona do jazdy po drogach) mam moc ok. 55 W. 

   P2: Jak wymienić żarówkę H7?

   Wymiana żarówki H7 w samochodzie nie powinna być zbyt dużym problemem, choć jeśli robimy to po raz pierwszy, możemy nie wiedzieć, jakie kroki należy wykonać. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pracy powinniśmy mieć przygotowaną nową żarówkę, którą będziemy instalować. Następnym zadaniem jest dostanie się do tylnej części reflektora. W przypadku światła przedniego należy podnieść maskę, a w przypadku żarówki tylnej klapę bagażnika. Kolejnym krokiem jest zdjęcie plastikowej osłony z reflektora i znalezienie przepalonej żarówki. Kiedy to zrobimy, wystarczy tylko ją zdemontować. Zaleca się, aby odpiąć ją delikatnie, a przed tym lekko pobujać na boki.

    

   P3: Żarówka H7 – ile lumenów?

   Zacznijmy od tego, czym jest lumen. To jednostka światła określająca to, z jaką intensywnością ono świeci. Dostępne na rynku żarówki samochodowe H7 mają 1500 lumenów. Gwarantują intensywny strumień światła, cechuje je spora wydajność i bardzo dobra żywotność. Produkty sprawdzonych marek zachowują sprawność nawet do 550 godzin, co jest dobrym wynikiem. Nie trzeba ich często wymieniać, a to pozwala nieco zredukować koszty związane z użytkowaniem samochodu. Warto podkreślić, że na terenie państw Unii Europejskiej obowiązują żarówki o mocy znamionowej 55 W. 

    

   P4: Ile kosztuje żarówka H7?

   Wielu kierowców interesuje to, ile trzeba zapłacić za żarówkę H7. Czy jest to duży wydatek? Cena żarówek zależy między innymi od tego, ile sztuk znajduje się w opakowaniu. Pojedynczy produkt popularnej marki można kupić już nawet za kilkanaście złotych. Jest to zwykła żarówka o mocy 55 W, która spełnia określone prawem wymagania. W sklepach można też znaleźć opakowania z dwoma produktami, trzeba za nie zapłacić zwykle ok. 50 zł. Jeśli mocowanie jest zrobione z lepszych gatunkowo materiałów, wiązka światła ma większy zasięg, a ogólna jakość wykonania produktu jest bardzo dobra, musimy liczyć się z tym, że koszt zakupu niezbędnego wyposażenia samochodowego będzie wyższy.

   P5: Żarówka H7- gdzie kupić?

   Zastanawiając się, gdzie kupić żarówkę H7, należy wziąć pod uwagę dwie sytuacje. Jeśli dojdzie do jej przepalenia i konieczna będzie wymiana produktu niemal natychmiast, należy udać się do sklepu stacjonarnego. Miejscem, gdzie zawsze powinniśmy znaleźć model, który potrzebujemy, jest stacja benzynowa. Na zakup możemy zdecydować się też w sklepie motoryzacyjnym, czasami produkty tego typu są dostępne nawet w marketach. Zazwyczaj jednak zakupy stacjonarne okazują się nieco droższe. W związku z tym warto kupować online i mieć zapasową żarówkę zawsze w bagażniku. Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale też będzie gwarancją bezpieczeństwa (zawsze, bez względu na miejsce, będziemy mogli szybko wymienić przepaloną żarówkę).

    

    

   Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

   Jak wymienić żarówkę w samochodzie?

   Changing headlight bulbs

   Jak zamontować retrofity LED?

   Youngchoppers.com

   H4 i H7

   6 wskazówek dotyczących sposobu jazdy przy słabej widoczności

   Światła samochodowe zapewniające bezpieczeństwo

    

   » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   Produkty te nie sa juz dostepne

    

   Żarówka H7 Bosch Pure Light

    

   Bosch Pure Light to dobra i tania żarówka H7.  Polecana jest przez osoby prywatne, jak również właścicieli zakładów mechanicznych, którzy zajmują się naprawą samochodów.

   Główną zaletą tego produktu jest jego bardzo niska cena. Produkt ten dostępny jest w sklepach za mniej niż 10 złotych za sztukę. Choć sprzedawany jest w pojedynczych opakowaniach, w końcowym rozliczeniu, zakup kompletu jest bardzo tani.

   Co więcej, model ten charakteryzuje się dość jasnym światłem, które doskonale  oświetla zarówno drogę, jak pobocze w trakcie jazdy. Żarówka ma moc 55 W, natomiast jej napięcie zasilania wynosi 12 V.

   Konsumenci docenili produkt Bosch Pure Light ze względu na jego bardzo niską cenę oraz jakość wykonania. Potwierdzają, że żarówka jest wydajna i nie psuje się zbyt szybko.

   Żarówka samochodowa Bosch Pure Light ma moc 55 W, a napięcie jest równe 12 V. Produkt ma trzonek typu PX26d. Wymiary opakowania to: 9,5 cm x 13,5 cm x 3,5 cm.

   Zalety
   Światło:

   Generowane przez żarówkę światło jest intensywne i dobrze oświetla drogę. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy samochodem po zmroku lub przy złych warunkach atmosferycznych.

   Trzonek:

   Z racji tego, że trzonek wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw nie musimy się martwić, że w trakcie wkręcania uszkodzimy produkt.

   Wady
   Opakowanie:

   Kartonowe opakowanie nie jest odporne na uszkodzenia, dlatego musimy uważać podczas przewożenia nowo zakupionych żarówek, aby ich nie uszkodzić.

   Dwupak:

   Konsumenci twierdzą, że wygodnym rozwiązaniem byłoby, gdyby produkt sprzedawano w dwupaku.

    

   Osram Night Breaker Unlimited

    

   Ciekawym produktem jest model Osram Night Breaker Unlimited. Jest to dobra żarówka H7 dostępna aktualnie na rynku. Zyskała ona uznanie wielu konsumentów.

   Główną zaletą produktu jest daleki zasięg padania strumienia światła, jakie wytwarza ten model. Sięga ono aż 40 metrów, więc z pewnością doskonale oświetli nam drogę w trakcie jazdy samochodem. Co więcej, żarówka H7 wyróżnia się dobrej jakości żarnikiem o mocy 55 W, przez co emitowane światło jest dużo jaśniejsze. To sprawia, że prowadzenie auta nocą stanie się mniej męczące dla naszych oczu. Napięcie zasilania tego produktu wynosi 12 V. Żarówki Osram Night Breaker Unlimited sprzedawane są w dwupaku.

   Opinie o żarówkach H7 firmy Osram są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili je ze względu na cenę adekwatną do jakości. W swoich recenzjach zwracają też uwagę na dużą moc produktu.

   Osram Night Breaker Unlimited to żarówka samochodowa o wymiarach: długość – 59 mm i średnica – 12 mm. Produkt waży 12,5 g, a jego moc wejściowa to 58 W.

   Zalety
   Powłoka:

   W produkcie zastosowano powłokę z niebieskim pierścieniem, której głównym zadaniem jest zmniejszenie efektu olśnienia. Oznacza to, że odbite światło nie jest tak intensywne, jak zwykle, co przekłada się na komfort jazdy.

   Kolor:

   Jak zapewnia producent, światło jest o 20% bielsze w porównaniu z innymi żarówkami halogenowymi. Dlatego też model ładnie się prezentuje, a wytwarzane światło jest przyjemne dla oczu.

   Skrętka:

   Produkt ma skrętkę zrobioną z wytrzymałych materiałów. W efekcie żarówka wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

   Widoczność:

   Osoby, które miały okazję przetestować prezentowany produkt, twierdzą, że zapewnia on bardzo dobrą widoczność na drodze. Kierowca może dzięki temu szybciej reagować, co zazwyczaj pozwala uniknąć wypadku.

   Opakowanie:

   Jak zapewniają konsumenci, żarówka sprzedawana jest w solidnie wykonanym pudełku. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia produktu w trakcie transportu jest zminimalizowane.

   Wady
   Przepala się:

   W pojedynczych opiniach konsumentów można przeczytać, że żarówka zbyt szybko się przepala.

    

   Żarówki H7 Tungsram – ranking

    

   Tungsram Megalight +120%

    

   Tungsram Megalight +120% to para jednych z najlepszych żarówek dostępnych na rynku. Zostały one wykonane w taki sposób, że nie niszczą się z upływem czasu. Moc każdej z nich wynosi 55 W. Produkt ma homologację, więc bezpiecznie może być używany jako światło mijania i drogowe.

   Żarówki emitują 120% więcej światła niż standardowe modele tego typu, więc automatycznie nasza widoczność na drodze się poprawia. Jednocześnie światło nie razi innych kierowców. Producent potwierdza, że widzimy około 45 m dalej, niż ze światłem standardowych żarówek. Kierowcom bardzo się to podoba.

   Modele łatwo się montuje, więc możemy wykonać montaż sami. Wielu użytkowników zauważyło, że żarówki służą przez długi czas i dlatego nie musimy ich szybko wymieniać. Mocne, jasne światło pozwala zauważyć wszystkie przeszkody, szczególnie nocą. Para żarówek umożliwia wymianę obu świateł jednocześnie.

    

   Tungsram Megalight +130%

    

   Tungsram Megalight +130% to komplet dwóch żarówek, które pasują do większości samochodów. Nie musimy więc obawiać się, że po zakupie pojawi się problem z montażem. Warto również dodać, że instalacja jest łatwa, co zachęca kierowców do kupna produktu.

   Moc każdej z żarówek to 55 W. Emitują one nawet 130% więcej światła niż standardowe modele. Niesie to ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest polepszona widoczność na drodze oraz na poboczu. Pole widzenia kierowcy jest bardzo szerokie i może szybciej rozpoznać znaki oraz inne oznaczenia na jezdni.

   Temperatura pracy żarówki nie jest zbyt wysoka. Specjalny certyfikat ECE sprawia, że model jest uznany przez wszystkie państwa europejskie. Osoby zaopatrzone w żarówki uważają, że działają przez bardzo długi czas, a dodatkowo są dobrze wykonane.

    

   Tungsram PX26D F-V

    

   Chcielibyśmy zaprezentować Tungsram PX26D F-V, czyli żarówki H7 Tungsram w dobrej cenie o mocy 55 W. Zapewniają one widoczność w nocy,  nawet podczas gęstej mgły.

   Model jest trwały i nie ulega awariom. Oprócz tego żarówkę łatwo się instaluje i możemy zrobić to samodzielnie. Emitowane światło sprawia, że wyraźnie widzimy, co się dzieje na ulicy, a ominięcie przeszkody nie jest trudne. Warto dodać, że światło żarówki jest mocne, lecz nie razi innych uczestników ruchu drogowego.

   Wiele osób uważa, że żarówka jest dobrze wykonana. Chwalą ją oni również za jasne światło, które sprawia, że widzimy wyraźnie wszystko oraz mamy czas, by odpowiednio zareagować. Model ma homologację, więc samochodem z wmontowaną żarówką można poruszać się legalnie po całej Europie.

    

   » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

    

    

   Subskrybuj
   Notify of
   guest
   2 Comments
   oldest
   newest most voted
   Inline Feedbacks
   View all comments
   Bogdan
   Bogdan
   3 months ago

   “Produkt znajduje się w kartonowym opakowaniu. Wyciągnięcie z niego żarówki, bez uszkodzenia oraz pozostawienia śladów palców na szkle często jest nieco skomplikowane.”
   Od kiedy żarówka LED jest szklana?

   Zespół NR
   Admin
   2 months ago
   Reply to  Bogdan

   Dzień dobry,

   Dziękujemy za komentarz. Opis został poprawiony.

   Pozdrawiamy,
   Zespół NajlepszeRankingi.pl

   DMCA.com Protection Status
   film indirfilm indirmefull program indir