Ranking 5 najlepszych wentylatorów kolumnowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wentylator kolumnowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

 Zapewne trafiłeś tutaj w poszukiwaniu dobrego wentylatora kolumnowego. Z całą pewnością znajdziesz w tym tekście wszystkie niezbędne informacje. Po przeanalizowaniu ocen konsumentów i szczegółowych informacji na temat produktu, wybraliśmy najlepsze modele. Szczególną popularnością cieszy się obrotowy wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E. Jest to model, który posiada wszystkie niezbędne funkcje sprawiające, że korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Warto też podkreślić, że jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia, a jednocześnie pięknie się prezentuje. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja timera. Dzięki niej urządzenie skończy pracę dokładnie wtedy, gdy zaplanujesz. Równie ciekawą propozycję stanowi niezawodny wentylator stojący SFN 5040BL sterowany pilotem. Ten model również posiada wiele przydatnych funkcji, jest wysoce bezawaryjny i do tego pięknie się prezentuje. Jeśli żaden z tych produktów nie przypadł Ci do gustu, polecamy dalszą część artykułu, w którym znajdziesz inne propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wentylator kolumnowy kupić?

 

Klimatyzator kolumnowy to urządzenie, które ma zapewnić przyjemne poczucie chłodu w trakcie gorących, letnich dni. Specjalne łopatki tworzą podmuch powietrza, który rozpraszany jest na całe pomieszczenie. Dlatego urządzenie to świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze, kiedy temperatura nie pozwala nam się skupić na pracy. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, co jednocześnie sprawia, że ich liczba utrudnia nam zakup. Z tego powodu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który podpowie, jaki wentylator kolumnowy wybrać, aby cieszyć się z przyjemnego chłodu w trakcie upalnych dni.

Zastosowanie wentylatora kolumnowego

Jest to urządzenie, które za pomocą kilku śmigieł osadzonych na osi, wywołuje podmuch chłodnego powietrza. Obudowa sprzętu przypomina kolumnę. Designem wpasuje się więc w wystrój każdego pomieszczenia w domu i biurze. Wentylatory kolumnowe dedykowane są osobom, którym zależy na dużej mocy chłodzenia na dużym metrażu. Występują one w różnych rozmiarach, od 40 cm, które można postawić na stole aż po 150 cm – modele wolnostojące.

 

Podstawowe parametry wentylatorów kolumnowych

Przed zakupem takiego urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów: moc, wydajność oraz głośność pracy klimatyzatora.

Moc – takie przenośne wentylatory charakteryzują się stosunkowo niską mocą, w porównaniu do tych montowanych na stałe. W większości modeli moc waha się od 15 W do 150 W.

Wydajnośćjest to jeden z ważniejszych parametrów. To, jak skuteczne jest chłodzenie zależy właśnie od jego wydajności. Jest ona podawana w metrach sześciennych na godzinę. Na małej przestrzeni polecamy urządzenia o poziomie 500 – 900 m3/h. Do wentylacji większych metraży, świetnie sprawdzą się klimatyzatory, który wydajność przekracza 1200 m3/h.

Głośność pracywentylatory mają to do siebie, że pracują dość głośno, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom, w szczególności rodzinie z dzieckiem. Warto sprawdzić, czy dany model ma głośność nie większą niż 50 decybeli. To zapewni nam spokój i nie spowoduje rozdrażnienia ciągłym hałasem.

 

Dodatkowe ustawienia wentylatora kolumnowego

Dzięki specjalnej regulacji pracy urządzenia, możemy spersonalizować ustawienia sprzętu do naszych potrzeb. To, ile właściwości podlega zmianie zależy od danego modelu. Wśród nich wyróżniamy:

Ustawienia obsługi – większość wentylatorów wyposażona została w dodatkowe ustawienia, ułatwiające obsługę przyrządu, którymi są: wyświetlacz, pilot oraz timer. Wyświetlacz LCD lub LED wskazuje tryb oraz ustawioną temperaturę w pokoju. Za pomocą pilota możemy regulować pracę urządzenia, nawet z odległości kilkunastu metrów. Natomiast timer, to inteligentna funkcja, która pozwala na samoczynne uruchamianie się sprzętu w momencie, gdy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie.

Regulacja prędkości – jest to podstawowa rzecz, podlegająca zmianie w prawie każdym wentylatorze. Tylko najtańsze i najmniejsze modele nie posiadają tej właściwości. Większość urządzeń posiada 3 poziomową skalę, na podstawie której możemy regulować prędkość nadmuchu.

Regulacja oscylacji – jest to obracanie się wentylatora. Takie urządzenia obracają się mniej więcej do 180 stopni, dzięki czemu rozprowadzają chłodne powietrze w każdym kierunku.

 

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne modele wentylatorów kolumnowych posiadają nowatorskie technologie, pozwalające na jeszcze większą regulację ustawień urządzenia.

Tryb ekologiczny – to funkcja, pozwalająca na jak największe zminimalizowanie zużycia energii przez nasz produkt.

Tryb nocny – jest to funkcja dla tych, którzy potrzebują klimatyzacji podczas snu. Przy niskiej głośności pracy sprzętu, nie musimy się obawiać nieprzespanych nocy.

Tryb naturalny – jest to opcja obecna tylko w najnowszych modelach klimatyzatorów przenośnych. Ma ona za zadanie imitację naturalnego wiatru, która polega na delikatnej zmianie prędkości.

Aromaterapia – to nowoczesna opcja, dostępna w najnowszych modelach wentylatorów. Polega ona na rozpylaniu olejków zapachowych w trakcie pracy sprzętu. Zapach możemy wybrać pod względem indywidualnych preferencji z dostępnej gamy. Wśród nich mamy te bardziej relaksujące i uspokajające oraz te bardziej pobudzające i orzeźwiające. Ta funkcja zapewnia nam nie tylko przyjemny zapach w całym pomieszczeniu, ale dodatkowo nawilżenie powietrza, które jest konieczne w trakcie suchych, upalnych dni.

Jonizacja – jest to funkcja polegająca na wytwarzaniu anionów, które neutralizują szkodliwe jony dodatnie, obecne w powietrzu. Mogą one powodować astmę, alergię, migrenę oraz inne dolegliwości, dlatego warto zdecydować się na model wyposażony w funkcję jonizacji.

 

 

Wykonanie wentylatora kolumnowego

Obudowa takiego urządzenia jest najczęściej plastikowa. Warto się upewnić, czy podstawa danego sprzętu jest stabilna. Przy długotrwałej pracy na najwyższych obrotach, sprzęt ten może się przesuwać. Stabilna platforma zapobiegnie ewentualnemu przekrzywianiu się sprzętu.

 

Design

Modele wentylatorów kolumnowych różnią się od siebie designem. Producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych i bardziej nowoczesnych projektach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wentylatory kolumnowe w dobrych cenach

O tym, jaki wentylator kolumnowy jest najlepszy, decydują jego parametry. Dlatego najtańsze modele wentylatorów kolumnowych to te za około 60 złotych. Urządzenia te są bardzo małe, przeznaczone do postawienia na stole lub blacie. Ich moc jest niska. Takie produkty nie posiadają regulacji prędkości nadmuchu. Lepszym rozwiązaniem z pewnością będą wentylatory wolnostojące, z dodatkowymi funkcjami, takimi jak jonizacja powietrza czy aromaterapia. Za sprzęt tego typu, będziemy musieli zapłacić nawet 500 złotych.

 

 

5 najlepszych wentylatorów kolumnowych. Opinie w 2021

 

Gdy zbliża się upalne lato, wentylator często okazuje się być jedynym ratunkiem przed roztopieniem się w gorących pomieszczeniach. Przyjemny podmuch powietrza przynosi nam ogromną ulgę. Tradycyjne, okrągłe wiatraki mają dość ograniczone pole działania, dlatego też stworzyliśmy ranking wentylatorów kolumnowych zawierający najciekawsze, pionowe modele, charakteryzujące się dużą wydajnością.

 

1. Wentylator Kolumnowy Honeywell HYF1101E

 

Zaletą dobrego wentylatora jest to, że nie słyszy się jego pracy, podczas gdy on nieustannie chłodzi. Taki jest wentylator Kolumnowy Honeywell HYF1101E o mocy 36 W. Nie przeszkadza on w wykonywaniu codziennych obowiązków ani podczas snu i pracuje z zimnym nawiewem o maksymalnej prędkości 282m3/godz., a użytkownik ma do wyboru 3 prędkości jego pracy. Wygodną opcją jest możliwość ustawienia nadmuchu w różnych kierunkach, bowiem sprzęt ma obrotową głowicę obracającą się w zakresie 55 stopni.

Całkowite wymiary wentylatora wynoszą: 80 x 24 x 24 cm, jego waga natomiast to 3,8 kg. Na szczycie urządzenia został umieszczony czytelny panel sterowania zaopatrzony w wyświetlacz LED. Obsługa wentylatora jest prosta i intuicyjna, a gdyby ktoś miał z nią mimo wszystko problem, może posłużyć się dołączoną instrukcją użytkowania dostarczaną w języku polskim.

Tym co chwalone jest przez użytkowników jest timer umożliwiający wyłączenie sprzętu po 1, 2, 4 lub 8 godzinach pracy od nastawienia. Jaki jest wentylator Kolumnowy Honeywell HYF1101E? Czy cechy tego sprzętu zachęcają do zakupu?

Zalety
Cicha praca:

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych łożysk sprzęt emituje zaledwie 56 dB na najwyższych obrotach. Zatem jego użytkowanie nie jest uciążliwe przy codziennych czynnościach, a nawet wtedy, gdy wentylator pracuje w sypialni.

Atrakcyjny wygląd:

Stylowy wygląd sprawia, że wentylator może stanowić element ozdobny pomieszczenia, w którym się znajduje. Jego elegancki grafitowy kolor komponuje się z wieloma aranżacjami. 

3 prędkości pracy:

Wybór jednej z trzech prędkości pozwala na precyzyjne dopasowanie nawiewu do aktualnie panujących warunków w pokoju, a obrót w zakresie 55 stopni pozwala skierować strumień powietrza w żądane miejsce.

Timer:

Wentylator pozwala na zaprogramowanie czasu jego pracy. Timer zadziała, wyłączając sprzęt, w zależności od ustawień, po 1, 2, 4 lub 8 godzinach pracy.

Panel sterowania:

Na szczycie kolumny wentylatora został umieszczony panel sterowania zaopatrzony w wyświetlacz LED. Dzięki niemu dokonywanie ustawień jest wygodne i czytelne.

Wady
Brak pilota:

Producent nie przewidział wyposażenia swojego urządzenia w pilot zdalnego sterowania. Jedynym sposobem obsługi wentylatora jest jego panel umieszczony na górze obudowy.

 

 

 

 

2. Wentylator kolumnowy stojący 111cm Sencor SFN 5040BL

 

2-sencor-sfn-5040-blWentylator stojący SFN 5040BL sterowany pilotem to druga pozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie ma funkcję automatycznej oscylacji i aż 7 ustawień pracy silnika. Poza tym wyróżnia je niezwykle lekka konstrukcja, a więc jest bardzo łatwe do przenoszenia.

Przy okazji, niewielkie rozmiary – 295 mm x 295 mm x 1110 mm – pozwalają nam zaoszczędzić miejsce. Ogromną zaletą docenioną przez użytkowników jest bardzo cicha praca silnika. Natomiast dotykowy panel sterowania i pilot zapewniają prostą, wygodną obsługę.

Urządzenie ma 3 różne tryby pracy: tryb standardowy – sami wybieramy prędkość, tryb naturalny – wentylator cyklicznie zmienia prędkość z wysokiej na niską oraz średnią na wysoką, tryb nocny – po 30 minutach przełącza się z prędkości wysokiej na średnią, a po kolejnych 30 minutach na niską.

Poza tym sprzęt ten jest wyposażony w zegar z funkcją minutnika (30 min – 450 min). Maksymalna szybkość przepływu w tym urządzeniu wynosi: 28,12 m³/min, a maksymalna szybkość powietrza to 4,99 metry/sekundę.

Wentylator Sencor SFN 5040BL to model sterowany pilotem. Urządzenie ma funkcję automatycznej oscylacji oraz system regulacji pracy w 7 stopniowej skali. Produkt jest lekki, a więc bardzo mobilny.

Zalety
Niewielkie wymiary:

Urządzenie ma niewielkie wymiary, które wynoszą 29,5 cm x 29,5 cm x 111 cm. Dzięki temu sprzęt ten nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Można go postawić na szafce.

Obsługa:

Jest to zaawansowany przyrząd wyposażony w dotykowy panel sterowania, a także pilot. To sprawia, że obsługa wentylatora nie będzie stanowić większego problemu. Nawet siedząc na kanapie uruchomimy go.

Tryby pracy:

Wentylator ma 3 różne tryby pracy, za sprawą których dopasujemy działanie sprzętu do naszych potrzeb. Możemy wybrać tryb standardowy, w którym sami dobieramy prędkość, tryb nocny, który po 30 minutach zwalnia tempo, a także tryb naturalny. Jest to doskonały wybór, gdy zależy nam na tym, aby prędkość nawiewu zmieniała się cyklicznie.

Zegar:

Urządzenie posiada bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze zegar z funkcją minutnika (30 min – 450 min). W ten sposób łatwo ustawimy czas, po jakim urządzenie ma się wyłączyć.

Wady
Głośność pracy:

Urządzenie jest dość głośne, co może zakłócać nasz odpoczynek.

 

 

 

 

3. Wentylator Kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ

 

W moc 60 W i 3 prędkości ustawienia nawiewu wyposażony jest wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ. Przepływ powietrza wynosi tu 400 m3/h, gdzie maksymalny pęd powietrza to 5,5 m, a hałas przy tym emitowany nie przekracza 52 dB. Urządzenie wykonano z białego tworzywa sztucznego (dostępne są też urządzenia w czarnym kolorze) i ma ono wymiary: szerokość 225 mm, wysokość 1215 mm i głębokość 230 mm.

Waga jego to 4,3 kg. Sterować pracą wentylatora można manualnie, z pozycji obudowy lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Wentylator jest osadzony na stabilnej podstawie o średnicy 32 cm i jest zaopatrzony w wygodny uchwyt do przenoszenia. Dodatkowo sprzęt ma możliwość wykonywania obrotów poziomych do 70 stopni odchylenia, co pozwala lepiej rozprowadzić w pomieszczeniu chłodne powietrze. Za pomocą wyświetlacza odczytasz bieżącą temperaturę powietrza i dokonasz innych ustawień.

Wśród nich znajduje się opcja ustawienia godziny włączenia wentylatora z możliwością jej ustawienia na 12 godzin do przodu. Wszelkie ustawienia użytkownik używa intuicyjne, bowiem zostały one oznaczone czytelnymi ikonami. Wybierając do domu wentylator musimy być pewni skuteczności jego funkcji. Dobrym urządzeniem do domowego wykorzystania jest wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ.

Zalety
Skuteczna praca:

Przepływ powietrza wentylatora wynosi 400 m3/h a maksymalny pęd powietrza wynosi 5,5 m. Takie parametry pozwalają na szybkie schłodzenie wybranego pomieszczenia. 

Planowanie:

Dzięki funkcji timera wentylator ma opcję ustawienia jego włączenia się do 12 godzin do przodu. Można więc wykorzystać tak ustawienia, aby pomieszczenie, do którego wracamy było już schłodzone, gdy do niego przyjdziemy. 

Cicha praca:

Hałas jaki emituje sprzęt podczas pracy to 52 dB. To dobry wynik porównując inne modele o tej samej funkcjonalności. 

Zarządzanie pracą:

Z pozycji obudowy urządzenia, przy wykorzystaniu wyświetlacza LED lub za pomocą pilota zdalnego sterowania użytkownik ustawi wszystkie potrzebne funkcje. 

Wady
Krótki przewód:

Przewód zasilający wentylator ma zaledwie 1,5 m długości, zatem sprzęt musi stać w niewielkim oddaleniu od gniazdka elektrycznego.

 

 

 

 

4. Wentylator kolumnowy AEG T-V: 5531

 

4-aeg-t-v-5531Wentylator kolumnowy w kolorze czarnym – model AEG T-V 5531 o mocy 50 W – to czwarta propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie ma 3 prędkości pracy, minutnik oraz funkcję oscylacji. W efekcie, bez problemu dopasujemy wentylator do danej temperatury, czy wielkości pomieszczenia, jakie chcemy ochłodzić.

Dzięki optymalnej wysokości – 75 cm ma bardzo dobrą wydajność i pozwala nam ochłodzić się powietrzem w upalne dni. Wentylator ma stabilną podstawę i metalową kratkę ochronną, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny, również dla najmłodszych. 120-minutowy zegar pozwala nam w łatwy sposób ustawić czas pracy, na przykład przed pójściem spać.

Nowoczesny design sprawia, że pasuje do każdego mieszkania. Ten dobry i tani wentylator kolumnowy został doceniony przez użytkowników za atrakcyjną cenę.

Poza tym wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Producent zadbał o to, aby jego obudowa była solidna i trwała, a działanie zaspokoiło potrzeby najbardziej wymagających klientów, również w najgorętsze dni w roku.

Wentylator kolumnowy AEG T-V 5531 o mocy 50 W to produkt niewielki, ale dość solidny. Cieszy się on uznaniem wielu osób. Uważany jest za wysoce bezawaryjny. Jest to bardzo dobry wentylator kolumnowy do 200 zł.

Zalety
System pracy:

Urządzenie może pracować na jednej z 3 prędkości pracy. Można go dostosować do naszych potrzeb, dopasowując temperaturę nawiewu. Dodatkowo dzięki oscylacji zwiększymy jego wydajność.

Stabilna podstawa:

Wentylator ma bardzo stabilną podstawę i metalową kratkę ochronną - jest więc bezpieczny. Nie przewróci się niekontrolowany. Nie musisz obawiać się, że Twoja pociecha w czasie zabawy uszkodzi ten sprzęt.

Design:

Niewątpliwie nowoczesny design sprawia, że sprzęt ten przykuwa uwagę wielu osób. Konsumenci potwierdzają, że świetnie prezentuje się we wnętrzach i w przeciwieństwie do wielu innych modeli nie daje nam poczucia, że zagraca pomieszczenie.  

Wady
Głośność pracy:

Konsumenci zauważają, że prezentowane urządzenie jest dość głośne, zwłaszcza na najwyższym biegu.

Wydajność:

Produkt ten jest przeznaczony do niewielkich pomieszczeń.

 

 

 

 

5. Wentylator kolumnowy VENICO 78T0 z timerem i pilotem

 

Kanlux Venico 78TO-SR to wentylator o mocy 40 W, który pasuje do każdego pomieszczenia. Jest on wąski oraz niewielki, dlatego zmieści się nawet w bardzo małym pokoju. Nie musisz się też martwić, że wentylator nie będzie pasował i zaburzy harmonię pomieszczenia, wygląda stylowo i ma ładny srebrny kolor. 

Konsumenci są zadowoleni z funkcji oscylacji, dzięki której można szybko schłodzić pomieszczenie. Doceniana jest też stabilna podstawa sprzętu pomimo dość dużej wysokości. Nie musisz się obawiać, że wentylator nagle się przewróci. Na górnej części znajduje się panel sterowania. Z jego pomocą możesz zdecydować, jak szybko powinien działać wentylator. W regulacji pomoże również dołączony do zestawu pilot. 

Możesz wybrać nawiew naturalny, normalny i nawiew nocny. Model jest wyposażony również w wyłącznik czasowy. Możesz ustawić go na kilka minut i nie musisz pamiętać o tym, aby później go wyłączyć. Wentylator waży 3,7 kg, a jego wysokość to 78 cm. 

Wentylator Kanlux Venico 78TO-SR ma mocy 40 W. Jest to model o wysokości 78 cm, z kolei jego waga to 3,7 kg. Produkt występuje w kolorze srebrnym.

Zalety
Design:

Wentylator wygląda ładnie. Ma on stylowy kolor srebrny. Z kolei szczyt sprzętu i panel sterowania mają kolor czarny.

Wiele trybów:

Urządzenie gwarantuje kilka rodzajów nawiewów, a wśród nich nawiew naturalny, normalny i nocny. Możesz łatwo dopasować odpowiedni tryb do swoich potrzeb.

Wady
Wykonanie:

Model jest delikatny, więc trzeba uważać, aby się nie przewracał, ponieważ może zostać uszkodzony.

Pilot:

Z biegiem czasu przyciski na pilocie są narażone na zacinanie się, a kolory się ścierają. Pilot może nie wyglądać już tak estetycznie, jak przy zakupie.

 

 

 

 

Wentylator kolumnowy czy zwykły

 

W naszym poradniku zakupowym opisaliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie wentylatorów kolumnowych. Musimy jednak pamiętać, że w sklepach dostępne są również urządzenia zwykle – w formie wiatraka. Który z nich lepiej sprawdzi się w domu i jaki wentylator jest polecany przez Internautów? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w dalszej części artykułu.

 

 

Różnice między sprzętami kolumnowymi a tradycyjnymi: budowa

Pierwszą rzeczą, która różni wentylatory kolumnowe od zwykłych jest ich budowa. Pierwszy typ produktów ma smukłą budowę, przez co zajmuje niewiele miejsca. Ze względu na dużą wysokość urządzenia najczęściej stawia się na podłodze. Na całej długości kolumny zlokalizowane są wywietrzniki, przez które wydobywa się chłodne powietrze. Dużym plusem tego typu sprzętów jest to, że wykonują niemal pełen obrót, przez co zimny powiew dociera do każdego miejsca w pokoju.

Modele tradycyjne mają znacznie większe gabaryty i składają się z 3 elementów: podstawy, szyjki oraz śmigła z osłoną. W zależności od rodzaju sprzęt ten może być podłogowy lub przeznaczony do postawienia na biurku. Na obudowie urządzenia znajdują się przyciski uruchamiające wentylator. Możesz też wybrać szybkość pracy produktu. Im jest ona większa, tym śmigła szybciej się obracają. Duża część urządzeń ma opcję obracania się wokół własnej osi, by wytworzony podmuch zimnego powietrza dotarł do wszystkich krańców pokoju. Zakres ruchów jest jednak ograniczony.

 

Druga różnica: wydajność

Przyglądając się obudowie od razu zauważysz, że urządzenia kolumnowe stworzone są z kilku wywietrzników i każde z nich generuje chłodny powiew. Z kolei produkty tradycyjne mają tylko jedno śmigło, przez co siła nawiewu jest znacznie mniejsza. Liczne testy potwierdziły, że nawet urządzenia klasyczne z dużym śmigłem (40-50 cm średnicy) nie są w stanie wytworzyć tak dużego podmuchu, jak sprzęty kolumnowe.

Jeśli poszukujesz modelu do niewielkiego pomieszczenia, wentylator tradycyjny na pewno sprosta Twoim wymaganiom. Jeśli jednak poszukujesz urządzenia do dużego pokoju, w którym często przebywa Twoja rodzina, znacznie lepiej sprawdzi się sprzęt kolumnowy.

 

 

Trzecia różnica: hałas

Tak, jak pisaliśmy w poradniku, wybierając wentylator koniecznie sprawdź, jak duży hałas generuje. Zbyt głośne sprzęty mogą przyprawić nas o migrenę, utrudnić sen i przeszkadzać w rozmowie. Tym, co wpływa na generowany hałas jest prędkość obrotowa urządzenia – jeśli przez śmigła i wywietrzniki przepływa duża ilość powietrza, sprzęt będzie pracować głośniej. Może więc wydawać się, że wentylatory kolumnowe są głośniejsze, jednak zwykle jest odwrotnie, o ile posiadają specjalny wygłuszacz. Na szczęście wiele nowoczesnych sprzętów ma elementy wygłuszające na obudowie, przez co generowany hałas jest mniejszy.

Tradycyjne produkty cechują się nieco większą głośnością pracy. Dotyczy to szczególnie urządzeń z dużymi skrzydłami. Wybierając taki model musisz zastanowić się, czy preferujesz wydajniejszy, ale głośniejszy wentylator czy model o mniejszej mocy, ale za to cichy.

 

Jaki wentylator wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki wentylator jest najlepszy. Każde z urządzeń ma swoje zalety, jak również wady. Produkty kolumnowe są znacznie wydajniejsze, jednak jeśli nie mają wygłuszacza to generują dużo hałasu. Wiedz jednak, że takie modele są również drogie. Z kolei produkty tradycyjne zajmują więcej miejsca, ale dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Jaki ozonator do domu

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

AEG T-VL 5537

 

Obrotowy wentylator kolumnowy T-VL 5537 z pilotem to nasz numer jeden. Dzięki wysokości 120 cm i 3 prędkościom pracy możemy zapomnieć o męczącym upale. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, a więc będzie nam służyć przez długi czas.

Zaletą tego modelu jest timer na 2/4/8 h, do tego tryb naturalnego podmuchu powietrza oraz, wysoce ceniona przez użytkowników, cicha praca urządzenia. Funkcja timera jest doskonałym rozwiązaniem w nocy, gdy chcemy zapewnić sobie ochłodzenie, przy jednoczesnej cichej pracy silnika.

Rozwiązaniem docenionym przez użytkowników tego sprzętu jest funkcja zapamiętywania osobistych ustawień. W efekcie nie musimy ciągle ustawiać urządzenia od nowa. W wielu pozytywnych ocenach tego produktu za jego największą zaletę uznano nowoczesny design, który pięknie komponuje się z różnymi wnętrzami.

Ten najlepszy wentylator kolumnowy ma wygodny pilot do zdalnego sterowania. Zakres obrotu modelu wynosi 80 stopni, a jego moc to 40 W. Poza tym maszyna ma wygodne lampki kontrolne, informujące nas o pracy urządzenia.

Obrotowy wentylator kolumnowy AEG T-VL 5537 z pilotem to urządzenie o wysokości 120 cm. Ma ono 3 prędkości pracy, dzięki czemu dostosujesz je do własnych potrzeb. Model ten jest wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej. Posiada system cichej pracy, przy jednoczesnej energooszczędności. Jego moc wynosi 40 W.

Zalety
Timer:

Wentylator jest wyposażony w timer, który można ustawić na 2, 4, 8 godzin. Dzięki temu możemy włączyć wentylator na przykład przed pójściem spać i on sam się wyłączy.

Zapamiętywanie ustawień osobistych:

Urządzenie ma system zapamiętywania ustawień osobistych. Za sprawą takiego rozwiązania nie musimy każdorazowo ustawiać sprzętu.

Lampki kontrolne:

Model ten posiada praktyczne lampki ochronne, które informują nas o pracy sprzętu.

Design:

Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają design produktu. Prezentowany wentylator jest bardzo ładny i w efekcie pięknie prezentuje się we wnętrzach.

Pilot:

Urządzenie można obsługiwać na panelu umieszczonym na wentylatorze, a także przy użyciu pilota, który jest dołączony do zestawu. W efekcie obsługa sprzętu nie sprawi nam problemu. Nawet siedząc na kanapie uruchomimy wentylator bez konieczności wstawania.

Wady

 

 

Honeywell HO-1100RE

 

Jednym z chętniej wybieranych wentylatorów kolumnowych jest Honeywell HO-1100RE, który wygląda nowocześnie i dobrze się prezentuje. W rezultacie możesz umieścić sprzęt w widocznym miejscu. Wentylator ma stabilną podstawę oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem, więc możesz być pewien, że będzie on zawsze stał stabilnie. Moc urządzenia wynosi 45 W, a jego wysokość to 77 cm. 

Konsumenci doceniają to, że można wybrać szybkość działania wentylatora. W rezultacie możesz dopasować ją do temperatury w mieszkaniu. Do zestawu dołączono pilot, z pomocą którego reguluje się ustawienia. Poza tym na czubku wentylatora znajduje się panel sterujący, dzięki któremu możesz zmieniać prędkość nawiewu. 

Użytkownikom podoba się funkcja oscylacji. Dzięki niej zimny nawiew dotrze do każdego kąta w pomieszczeniu. Wydajność odczuwalna wynosi 55 m3/minutę. W rezultacie nawet dość duże pomieszczenie zostanie szybko ochłodzone. Waga prezentowanego urządzenia wynosi około 4 kg. Dodatkowo jest ono wyposażone w uchwyt, w efekcie czego można łatwo przenosić wentylator z miejsca na miejsce. 

Honeywell HO-1100RE to wentylator o mocy 45 W. Wydajność odczuwalna sprzętu to około 55 m3/minutę. Jego wysokość wynosi 77 cm, a waga to 4 kg.

Zalety
Funkcja oscylacji:

Dzięki funkcji oscylacji, czyli powolnemu kręceniu się sprzętu wokół własnej osi, zimne powietrze dociera do każdego miejsca w danym pomieszczeniu. Dlatego bardzo szybko staje się w nim przyjemniej.

Design:

Nowoczesny wygląd wentylatora sprawia, że nie musisz się go wstydzić, kiedy odwiedzą Cię goście. Ma on ciekawy kształt i stylowy, srebrny kolor, który pasuje do nowoczesnych pomieszczeń.

Sterowanie:

Funkcjami sprzętu można sterować z pomocą panelu znajdującego się na jego szczycie. Łatwo jest wybrać odpowiedni przycisk. Dodatkowo do sterowania przeznaczony jest również pilot, więc nie musisz nawet ruszać się z fotela.

Wady
Hałas:

Wentylator ma 3 prędkości chłodzenia. Jeżeli zdecydujesz się na najszybsze ustawienie, to sprzęt może okazać się dość hałaśliwy. Hałas generowany przez wentylator może przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności.

 

 

HB TF 09002 DWRC

 

HB TF 09002 DWRC to urządzenie o mocy 65 W z 3-stopniową regulacją prędkości nawiewu. Sprzęt jest wyposażony w duże śmigła, dlatego działa efektywnie, nawet gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest bardzo wysoka. Co ważne, do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania. Nie musimy więc podchodzić do wentylatora, aby zmienić ustawienia pracy. To bardzo duże udogodnienie.

Produkt ma funkcję automatycznej oscylacji, dlatego może obracać się na boki i w ten sposób skuteczniej ochładzać powietrze w pomieszczeniu. Z pewnością uda nam się przetrwać upały i nie będziemy narzekać na brak komfortu podczas przebywania w domu. Urządzenie ma też timer pozwalający na ustawienie automatycznego czasu jego wyłączenia.

Z recenzji konsumentów można wywnioskować, że wentylator jest elegancki, ale i skuteczny. Sprzęt szybko obniża temperaturę w pokoju, jednak nie generuje przy tym zbyt dużego hałasu. Poza tym urządzenie wyposażono w technologię Eco IAST, która automatycznie dopasowuje prędkość pracy wentylatora do warunków otoczenia, co pozwala zaoszczędzić energię.

Wentylator HB TF 09002 DWRC ma moc 65 W. Sprzęt wyposażono w 3-stopniową regulację prędkości nawiewu.

Zalety
Technologia Eco IAST:

Urządzenie wykorzystuje technologię Eco IAST (Intelligent Auto Adjustable Speed), za sprawą której dostosowuje swoją moc działania do temperatury powietrza w pokoju. Oznacza to, że im chłodniej jest w domu, tym wolniej zaczyna pracować sprzęt. Przez to możemy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym wysokość rachunków.

Timer:

Model wyposażono w praktyczny timer umożliwiający ustawienie czasu automatycznego wyłączenia wentylatora. Nie musimy więc sami o tym pamiętać.

Wady
Mały zasięg pilota:

Do kompletu dołączono pilot zdalnego sterowania pozwalający na zmianę ustawień pracy urządzenia. Jego zasięg jest jednak niewielki, dlatego nie możemy zmniejszyć lub zwiększyć prędkości nawiewu, gdy przebywamy w innym pomieszczeniu niż sprzęt.

Hałas przy włączonej oscylacji:

Urządzenie ma opcję oscylacji. Konsumenci zauważyli, że podczas obracania się wentylator hałasuje – możemy usłyszeć trzaski, które szybko stają się irytujące.

 

 

MPM MWP-05

 

Urządzenie MPM MWP-05 ma moc 40 W, a jego wydajność chłodzenia to 120 m3/h. Sprzęt ma kompaktowe wymiary (jego wysokość to 80 cm), dlatego można go bez przeszkód ustawić nawet w pokoju o niewielkim metrażu. Za sprawą wentylatora z pewnością uda nam się przetrwać letnie, upalne dni.

Sprzęt bardzo cicho pracuje, dlatego można go użytkować nawet w sypialni. Urządzenie wyposażono w 3-stopniową regulację nawiewu, więc w razie konieczności możemy zmniejszyć albo zwiększyć intensywność chłodzenia. Produkt ma ponadto funkcję oscylacji z zakresem do 90 stopni. Wentylator wygląda nowocześnie, dlatego może pełnić również funkcję dekoracyjną.

Konsumenci twierdzą, że model MPM MWP-05 nie tylko efektownie się prezentuje, ale i skutecznie działa. Urządzenie znacząco zwiększa komfort przebywania w domu, gdy temperatura powietrza na zewnątrz przekracza 25 st. C. Sprzęt ma stabilną podstawę, w której znajduje się schowek na przewód zasilający. Kolumnowa konstrukcja produktu sprawia, że z pewnością nie będziemy narzekać na to, że produkt ogranicza nam wolną przestrzeń.

Wentylator MPM MWP-05 ma 3-stopniową regulację prędkości pracy. Wysokość produktu to 80 cm. Urządzenie ma moc 40 W.

Zalety
Elegancki design:

Sprzęt ma biała, błyszczącą obudowę, przez co możemy go bez przeszkód ustawić nawet w doskonale widocznym miejscu. Urządzenie prezentuje się elegancko i może pełnić funkcję dekoracyjną. Model pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od wystroju.

Funkcja oscylacji:

Wentylator został wyposażony w funkcję oscylacji do 90 stopni. To powoduje, że podczas pracy sprzęt obraca się naprzemiennie w prawo i lewo, a tym samym efektywniej chłodzi.

Schowek na przewód:

W dolnej części obudowy jest specjalny schowek, na który możemy nawinąć przewód. To ułatwia przechowywanie produktu, może też zapobiec przypadkowemu potknięciu się o kabel (nie trzeba rozwijać go do końca, gdy urządzenie stoi w pobliżu gniazdka).

Wady
Kłopotliwe mycie:

Na sprzęcie szybko osiadają cząsteczki kurzu, dlatego trzeba go regularnie czyścić. Niemniej jednak dokładne umycie przedniego panelu może okazać się kłopotliwe, głównie z uwagi na dużych wymiarów kratkę.

 

 

HB TF1101BRC

 

Sprzęt HB TF1101BRC ma moc 65 W. Wydajność przedstawionego modelu to 500 m3/h. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w funkcję jonizacji, dokładnie oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z krążących w nim bakterii i różnych alergenów. W komplecie jest pilot zdalnego sterowania pozwalający na zmianę prędkości nawiewu bez potrzeby wstawania z kanapy.

Wysokość wentylatora to 110 cm. Sprzęt nie jest zbyt duży, dlatego pasuje do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Model ten ma wyświetlacz LED umożliwiający sprawdzenie włączonego trybu pracy. Czarna obudowa urządzenia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem produktu jest automatyczna oscylacja (zakres obrotu to 80 st.).

Konsumenci, którzy kupili urządzenie marki HB uważają, że to wyjątkowo praktyczny wentylator, z pomocą którego można przetrwać upalne dni. Sprzęt nadaje się do użytku w domu, jak i w biurze, gdzie nie ma klimatyzacji. Warto podkreślić, że produkt wygląda elegancko i pasuje nie tylko do nowoczesnych, ale też klasycznie urządzonych wnętrz (może pełnić funkcję dekoracyjną).

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC to sprzęt o mocy 65 W. Prędkość nadmuchu urządzenia wynosi 7 m/s, a jego wydajność to 500 m3/h.

Zalety
Trzy tryby pracy:

Do wyboru mamy w tym przypadku 3 różne tryby pracy, czyli normal, natural i sleep. Sprzęt może być włączony nawet w nocy i nie musimy się martwić o to, że generowany przez niego hałas zakłóci nasz sen.

Funkcja jonizacji:

Wentylator ma funkcję jonizacji. Wpływa to na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia.

Sterowanie pilotem:

Znajdujący się w zestawie pilot zdalnego sterowania umożliwia zmianę ustawień pracy urządzenia, nawet gdy nie mamy ochoty podchodzić do wentylatora. Wielu konsumentów uznaje to za bardzo duże udogodnienie.

Wady
Niewielki zasięg pilota:

Użytkownicy narzekają, że pilot ma zbyt mały zasięg, w efekcie czego nie działa, jeśli znajdujemy się w znacznej odległości od urządzenia (np. w sąsiednim pomieszczeniu).

 

 

Clatronic T-VL 3546

 

Wentylator podłogowy Clatronic T-VL 3546 to produkt, który cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Przede wszystkim ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości wykonania produktu. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu potwierdzają, że jest on wydajny.

Urządzenie może działać na jednym z trzech trybów pracy. Daje nam to możliwość dostosowania wentylatora do własnych potrzeb, temperatury panującej w pomieszczeniu, jak również wielkości wentylowanego pomieszczenia.

Co istotne, model ten ma system oscylacji w zakresie 75 st. Dzięki temu jest w stanie ochłodzić większy obszar i nie działa punktowo. Jeśli jednak nie chcemy wykorzystywać tej opcji, łatwo ją wyłączymy.

Urządzenie ma timer – do 120 minut,  a więc bez problemu ustawisz odpowiednio do swoich potrzeb czas jego pracy. Jest to wygodne latem, gdy przed snem chcemy nieco ochłodzić pomieszczenie, ale zależy nam na tym, aby w nocy przyrząd nie pracował. Typ ten posiada też stabilną podstawę i uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Wentylator podłogowy Clatronic T-VL 3546 to solidnie wykonany, wydajny sprzęt, który posiada wiele przydatnych funkcji. Według opinii konsumentów bardzo dobrze wentyluje pomieszczenie i jednocześnie jest wysoce bezawaryjny.

Zalety
Tryb pracy:

Urządzenie ma 3 tryby pracy, a więc bez problemu dostosujemy pracę wentylatora do naszych potrzeb. Zmienimy nawiew na słaby, średni lub bardzo mocny.

System oscylacji:

System oscylacji waha się w zakresie 75 st. Sprawia to, że jesteśmy w stanie ochłodzić większą powierzchnię w krótszym czasie.

Timer:

Model ten ma timer do 120 minut. W ten sposób możemy ustawić jego pracę na dowolny czas i udać się spać, a urządzenie samo się wyłączy.

Wady
Wielkość:

Jest to dość duży sprzęt zajmujący sporo miejsca. Warto więc zastanowić się, gdzie go ustawiamy.

Design:

Produkt ten raczej trudno zaliczyć do atrakcyjnych propozycji.

 

 

Rowenta VU9050F0

 

Wentylator Rowenta VU9050F0 to nasza kolejna propozycja. Ma niezwykle elegancki i estetyczny design, a czarny kolor świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Praca oscylacyjna i różnorodne tryby nawiewu pozwalają nam dobrać parametry do danej temperatury, czy naszych własnych preferencji.

Urządzenie działa na jednej z trzech prędkości. Ogromnym atutem tego sprzętu jest bardzo wygodna konstrukcja z rączką, która ułatwia przenoszenie, jak również jego niewielkie rozmiary. Dzięki temu bez problemu umieścimy go na biurku, na stoliku lub przy łóżku.

Oczywiście jest to mniejszy model, niż poprzednie prezentowane przez nas wentylatory, ale wciąż zapewnia wspaniałe chłodzenie i co istotne nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Urządzenie jest wyposażone w timer z możliwością ustawienia na 1/2/4 godziny. Poza tym ma opcję naprzemiennego nawiewu.

Użytkownicy tego sprzętu docenili m.in funkcję snu, która sprawia, że moc wentylatora z czasem słabnie. Przepływ powietrza wynosi 1440 m3 / h. Wymiary urządzenia to 13 cm x 37 cm x 14 cm, a jego waga 2,25 kg.

Wentylator Rowenta VU9050F0 to elegancki i estetyczny produkt w czarnym kolorze, który pasuje do wielu wnętrz. Ma on system regulacji pracy oraz temperatury chłodzenia.

Zalety
Prędkości pracy:

Urządzenie możemy dostosować do naszych potrzeb wybierając jedną z trzech prędkości pracy.

Konstrukcja:

Urządzenie jest solidne, odporne na uszkodzenia, a przy tym jego konstrukcja jest bardzo praktyczna. To przede wszystkim zasługa rączki, która ułatwia nam przenoszenie.

Niewielkie rozmiary:

Nie można zapomnieć o tym, że jest to niewielki sprzęt. Można go łatwo umieścić na biurku, szafce czy stoliku, zapewniając sobie ochłodzenie w tym miejscu, w którym najbardziej tego potrzebujemy. Wymiary urządzenia to 13 cm x 37 cm x 14 cm.

Funkcja snu:

Urządzenie można ustawić na 1, 2 lub 4 godzin, ale to nie jedyne ułatwienie. Za sprawą funkcji snu moc wentylatora z czasem słabnie.

Wady
Wydajność:

Konsumenci zauważają, że wydajność prezentowanego modelu nie jest najlepsza. Jest to jednak ciekawa propozycja do niewielkich pomieszczeń.

 

 

Honeywell HO-1100RE

 

Nasza piąta propozycja to stojący, zgrabny i elegancki wentylator Honeywell HO-1100RE. Jest to model, który doskonale pasuje do biura, ale również do wszystkich pomieszczeń w domu. Specjalny system nadmuchu zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Poza tym urządzenie zajmuje niewiele miejsca.

Szukasz prostego produktu, który dopasowuje się do otoczenia? Jeśli tak, to model dla Ciebie i Twojej rodziny. Urządzenie posiada regulację przepływu powietrza. Natomiast timer pozwoli nam na dobranie czasu działania wentylatora do naszych potrzeb (model ma wbudowany minutnik odliczający do 7,5 h). Dzięki temu, że model ten wyróżnia się cichą pracą, może być włączony również nocą.

Sterowanie urządzeniem ułatwi nam pilot zdalnego sterowania. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 60 dB. Warto też wspomnieć, że opinie o wentylatorach kolumnowych tego producenta są bardzo pozytywne. Cieszą się one dużym uznaniem, głównie ze względu na trwałą obudowę, jak również bardzo dobrą wydajność.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Morko
Morko
1 year ago

kolumnowy w moim przypadku najlepszy, nie zjamuje tyle miejsca a moc bardzo duża – przynajmniej mój, ja mam Stadler Peter

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir