Wentylatory kolumnowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.03.18

Jaki wentylator kolumnowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Klimatyzator kolumnowy to urządzenie, które ma zapewnić przyjemne poczucie chłodu w trakcie gorących, letnich dni. Specjalne łopatki tworzą podmuch powietrza, który rozpraszany jest na całe pomieszczenie. Dlatego urządzenie to świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze, kiedy temperatura nie pozwala nam się skupić na pracy. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, co jednocześnie sprawia, że ich liczba utrudnia nam zakup. Z tego powodu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który podpowie, jaki wentylator kolumnowy wybrać, aby cieszyć się z przyjemnego chłodu w trakcie upalnych dni.

Zastosowanie wentylatora kolumnowego

Jest to urządzenie, które za pomocą kilku śmigieł osadzonych na osi, wywołuje podmuch chłodnego powietrza. Obudowa sprzętu przypomina kolumnę. Designem wpasuje się więc w wystrój każdego pomieszczenia w domu i biurze. Wentylatory kolumnowe dedykowane są osobom, którym zależy na dużej mocy chłodzenia na dużym metrażu. Występują one w różnych rozmiarach, od 40 cm, które można postawić na stole aż po 150 cm – modele wolnostojące.

 

Podstawowe parametry wentylatorów kolumnowych

Przed zakupem takiego urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów: moc, wydajność oraz głośność pracy klimatyzatora.

 

Moc – takie przenośne wentylatory charakteryzują się stosunkowo niską mocą, w porównaniu do tych montowanych na stałe. W większości modeli moc waha się od 15 W do 150 W.

 

 

Wydajnośćjest to jeden z ważniejszych parametrów. To, jak skuteczne jest chłodzenie zależy właśnie od jego wydajności. Jest ona podawana w metrach sześciennych na godzinę. Na małej przestrzeni polecamy urządzenia o poziomie 500 – 900 m3/h. Do wentylacji większych metraży, świetnie sprawdzą się klimatyzatory, który wydajność przekracza 1200 m3/h.

Głośność pracywentylatory mają to do siebie, że pracują dość głośno, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom, w szczególności rodzinie z dzieckiem. Warto sprawdzić, czy dany model ma głośność nie większą niż 50 decybeli. To zapewni nam spokój i nie spowoduje rozdrażnienia ciągłym hałasem.

 

 

Dodatkowe ustawienia wentylatora kolumnowego

Dzięki specjalnej regulacji pracy urządzenia, możemy spersonalizować ustawienia sprzętu do naszych potrzeb. To, ile właściwości podlega zmianie zależy od danego modelu. Wśród nich wyróżniamy:

  • Ustawienia obsługi – większość wentylatorów wyposażona została w dodatkowe ustawienia, ułatwiające obsługę przyrządu, którymi są: wyświetlacz, pilot oraz timer. Wyświetlacz LCD lub LED wskazuje tryb oraz ustawioną temperaturę w pokoju. Za pomocą pilota możemy regulować pracę urządzenia, nawet z odległości kilkunastu metrów. Natomiast timer, to inteligentna funkcja, która pozwala na samoczynne uruchamianie się sprzętu w momencie, gdy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie.
  • Regulacja prędkości – jest to podstawowa rzecz, podlegająca zmianie w prawie każdym wentylatorze. Tylko najtańsze i najmniejsze modele nie posiadają tej właściwości. Większość urządzeń posiada 3 poziomową skalę, na podstawie której możemy regulować prędkość nadmuchu.
  • Regulacja oscylacji – jest to obracanie się wentylatora. Takie urządzenia obracają się mniej więcej do 180 stopni, dzięki czemu rozprowadzają chłodne powietrze w każdym kierunku.

 

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne modele wentylatorów kolumnowych posiadają nowatorskie technologie, pozwalające na jeszcze większą regulację ustawień urządzenia.

  • Tryb ekologiczny – to funkcja, pozwalająca na jak największe zminimalizowanie zużycia energii przez nasz produkt.
  • Tryb nocny – jest to funkcja dla tych, którzy potrzebują klimatyzacji podczas snu. Przy niskiej głośności pracy sprzętu, nie musimy się obawiać nieprzespanych nocy.
  • Tryb naturalny – jest to opcja obecna tylko w najnowszych modelach klimatyzatorów przenośnych. Ma ona za zadanie imitację naturalnego wiatru, która polega na delikatnej zmianie prędkości.
  • Aromaterapia – to nowoczesna opcja, dostępna w najnowszych modelach wentylatorów. Polega ona na rozpylaniu olejków zapachowych w trakcie pracy sprzętu. Zapach możemy wybrać pod względem indywidualnych preferencji z dostępnej gamy. Wśród nich mamy te bardziej relaksujące i uspokajające oraz te bardziej pobudzające i orzeźwiające. Ta funkcja zapewnia nam nie tylko przyjemny zapach w całym pomieszczeniu, ale dodatkowo nawilżenie powietrza, które jest konieczne w trakcie suchych, upalnych dni.
  • Jonizacja – jest to funkcja polegająca na wytwarzaniu anionów, które neutralizują szkodliwe jony dodatnie, obecne w powietrzu. Mogą one powodować astmę, alergię, migrenę oraz inne dolegliwości, dlatego warto zdecydować się na model wyposażony w funkcję jonizacji.

Wykonanie wentylatora kolumnowego

Obudowa takiego urządzenia jest najczęściej plastikowa. Warto się upewnić, czy podstawa danego sprzętu jest stabilna. Przy długotrwałej pracy na najwyższych obrotach, sprzęt ten może się przesuwać. Stabilna platforma zapobiegnie ewentualnemu przekrzywianiu się sprzętu.

 

Design

Modele wentylatorów kolumnowych różnią się od siebie designem. Producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych i bardziej nowoczesnych projektach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wentylatory kolumnowe w dobrych cenach

O tym, jaki wentylator kolumnowy jest najlepszy, decydują jego parametry. Dlatego najtańsze modele wentylatorów kolumnowych to te za około 60 złotych. Urządzenia te są bardzo małe, przeznaczone do postawienia na stole lub blacie. Ich moc jest niska. Takie produkty nie posiadają regulacji prędkości nadmuchu. Lepszym rozwiązaniem z pewnością będą wentylatory wolnostojące, z dodatkowymi funkcjami, takimi jak jonizacja powietrza czy aromaterapia. Za sprzęt tego typu, będziemy musieli zapłacić nawet 500 złotych.

 

 

Najlepsze wentylatory kolumnowe w 2018 roku

 

Gdy zbliża się upalne lato, wentylator często okazuje się być jedynym ratunkiem przed roztopieniem się w gorących pomieszczeniach. Przyjemny podmuch powietrza przynosi nam ogromną ulgę. Tradycyjne, okrągłe wiatraki mają dość ograniczone pole działania, dlatego też stworzyliśmy ranking wentylatorów kolumnowych zawierający najciekawsze, pionowe modele, charakteryzujące się dużą wydajnością.

 

Nasze zalecenia

 

AEG T-VL 5537

 

1-aeg-t-vl-5537Obrotowy wentylator kolumnowy T-VL 5537 z pilotem to nasz numer jeden. Dzięki wysokości 120 cm i 3 prędkościom pracy możemy zapomnieć o męczącym upale. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, a więc będzie nam służyć przez długi czas.

Zaletą tego modelu jest timer na 2/4/8 h, do tego tryb naturalnego podmuchu powietrza oraz, wysoce ceniona przez użytkowników, cicha praca urządzenia. Funkcja timera jest doskonałym rozwiązaniem w nocy, gdy chcemy zapewnić sobie ochłodzenie, przy jednoczesnej cichej pracy silnika.

Rozwiązaniem docenionym przez użytkowników tego sprzętu jest funkcja zapamiętywania osobistych ustawień. W efekcie nie musimy ciągle ustawiać urządzenia od nowa. W wielu pozytywnych ocenach tego produktu za jego największą zaletę uznano nowoczesny design, który pięknie komponuje się z różnymi wnętrzami.

Ten najlepszy wentylator kolumnowy ma wygodny pilot do zdalnego sterowania. Zakres obrotu modelu wynosi 80 stopni, a jego moc to 40 W. Poza tym maszyna ma wygodne lampki kontrolne, informujące nas o pracy urządzenia.

 

 

 

 

Sencor SFN 5040 BL

 

2-sencor-sfn-5040-blWentylator stojący SFN 5040BL sterowany pilotem to druga pozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie ma funkcję automatycznej oscylacji i aż 7 ustawień pracy silnika. Poza tym wyróżnia je niezwykle lekka konstrukcja, a więc jest bardzo łatwe do przenoszenia.

Przy okazji, niewielkie rozmiary – 295 mm x 295 mm x 1110 mm – pozwalają nam zaoszczędzić miejsce. Ogromną zaletą docenioną przez użytkowników jest bardzo cicha praca silnika. Natomiast dotykowy panel sterowania i pilot zapewniają prostą, wygodną obsługę.

Urządzenie ma 3 różne tryby pracy: tryb standardowy – sami wybieramy prędkość, tryb naturalny – wentylator cyklicznie zmienia prędkość z wysokiej na niską oraz średnią na wysoką, tryb nocny – po 30 minutach przełącza się z prędkości wysokiej na średnią, a po kolejnych 30 minutach na niską.

Poza tym sprzęt ten jest wyposażony w zegar z funkcją minutnika (30 min – 450 min). Maksymalna szybkość przepływu w tym urządzeniu wynosi: 28,12 m³/min, a maksymalna szybkość powietrza to 4,99 metry/sekundę.

 

 

 

 

Rowenta VU9050F0

 

3-rowenta-vu9050f0Wentylator Rowenta VU9050F0 to nasza kolejna propozycja. Ma niezwykle elegancki i estetyczny design, a czarny kolor świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Praca oscylacyjna i różnorodne tryby nawiewu pozwalają nam dobrać parametry do danej temperatury, czy naszych własnych preferencji.

Urządzenie działa na jednej z trzech prędkości. Ogromnym atutem tego sprzętu jest bardzo wygodna konstrukcja z rączką, która ułatwia przenoszenie, jak również jego niewielkie rozmiary. Dzięki temu bez problemu umieścimy go na biurku, na stoliku lub przy łóżku.

Oczywiście jest to mniejszy model, niż poprzednie prezentowane przez nas wentylatory, ale wciąż zapewnia wspaniałe chłodzenie i co istotne nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Urządzenie jest wyposażone w timer z możliwością ustawienia na 1/2/4 godziny. Poza tym ma opcję naprzemiennego nawiewu.

Użytkownicy tego sprzętu docenili m.in funkcję snu, która sprawia, że moc wentylatora z czasem słabnie. Przepływ powietrza wynosi 1440 m3 / h. Wymiary urządzenia to 13 cm x 37 cm x 14 cm, a jego waga 2,25 kg.

 

 

 

 

AEG T-V: 5531

 

4-aeg-t-v-5531Wentylator kolumnowy w kolorze czarnym – model AEG T-V 5531 o mocy 50 W – to czwarta propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie ma 3 prędkości pracy, minutnik oraz funkcję oscylacji. W efekcie, bez problemu dopasujemy wentylator do danej temperatury, czy wielkości pomieszczenia, jakie chcemy ochłodzić.

Dzięki optymalnej wysokości – 75 cm ma bardzo dobrą wydajność i pozwala nam ochłodzić się powietrzem w upalne dni. Wentylator ma stabilną podstawę i metalową kratkę ochronną, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny, również dla najmłodszych. 120-minutowy zegar pozwala nam w łatwy sposób ustawić czas pracy, na przykład przed pójściem spać.

Nowoczesny design sprawia, że pasuje do każdego mieszkania. Ten dobry i tani wentylator kolumnowy został doceniony przez użytkowników za atrakcyjną cenę.

Poza tym wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Producent zadbał o to, aby jego obudowa była solidna i trwała, a działanie zaspokoiło potrzeby najbardziej wymagających klientów, również w najgorętsze dni w roku.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Honeywell HO-1100RE

 

5-honeywell-ho-1100reNasza piąta propozycja to stojący, zgrabny i elegancki wentylator Honeywell HO-1100RE. Jest to model, który doskonale pasuje do biura, ale również do wszystkich pomieszczeń w domu. Specjalny system nadmuchu zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Poza tym urządzenie zajmuje niewiele miejsca.

Szukasz prostego produktu, który dopasowuje się do otoczenia? Jeśli tak, to model dla Ciebie i Twojej rodziny. Urządzenie posiada regulację przepływu powietrza. Natomiast timer pozwoli nam na dobranie czasu działania wentylatora do naszych potrzeb (model ma wbudowany minutnik odliczający do 7,5 h). Dzięki temu, że model ten wyróżnia się cichą pracą, może być włączony również nocą.

Sterowanie urządzeniem ułatwi nam pilot zdalnego sterowania. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 60 dB. Warto też wspomnieć, że opinie o wentylatorach kolumnowych tego producenta są bardzo pozytywne. Cieszą się one dużym uznaniem, głównie ze względu na trwałą obudowę, jak również bardzo dobrą wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4.53 out of 5)
Loading...