Ranking 5 najlepszych powerbanków w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Powerbank – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ciągle rozładowujący się telefon to problem, który można pokonać. Wystarczy zakup powerbanku – nawet znajdując się z dala od domu będziesz mógł szybko naładować smartfona. Z uwagi na ilość dostępnych na rynku produktów wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, który ułatwi podjęcie decyzji. W artykule znajdziesz dokładne opisy najlepszych modeli. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się powerbank Adata P20000D. Jest to produkt o dużej pojemności, co oznacza, że umożliwia nawet kilkukrotne naładowanie sprzętów. Model ma kompaktowe wymiary, więc zmieści się w każdej torebce czy plecaku. Na obudowie znajduje się czytelny wyświetlacz informujący o poziomie naładowania. Zdaniem konsumentów jest to niezwykle przydatny element. Atutem prezentowanego sprzętu jest także możliwość jednoczesnego ładowania 2 urządzeń. Według Internautów kolejnym, godnym uwagi powerbankiem jest Xiaomi. Zaletami modelu jest przede wszystkim duża pojemność, zastosowane zabezpieczenia, a także estetyczne wykonanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pojemność modelu to 20000 mAh, co gwarantuje dużą wydajność. Przy pomocy urządzenia naładujesz telefon około 6 razy. Powerbank ma też precyzyjny wyświetlacz cyfrowy, z którego bez trudu dowiesz się, jaki jest stan baterii. Dwa porty USB pozwalają na jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń.

Wady

Diody LED, które informują o stopniu naładowania powerbanku, są dość awaryjne. W czasie przenoszenia w torebce lub plecaku należy zachować ostrożność, gdyż element ten może ulec pęknięciu.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany sprzęt o dużej pojemności, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Dzięki dwóm portom USB naładujesz 2 urządzenia. Obudowa jest wytrzymała, wykonana z dobrych tworzyw, a także odporna na ogień i wstrząsy.

Drugi wybór

Zalety

Elegancki i kompaktowy powerbank marki Xiaomi ma pojemność 20000 mAh. Umożliwia to naładowanie tabletu około 2,5 razy lub telefonu 6,5 razy. Obudowę wykonano z plastiku, dlatego sprzęt nie jest zbyt ciężki. Produkt ma 2 porty USB 2.0 i jeden micro USB, co pozwala ładować jednocześnie kilka urządzeń.

Wady

Produkt nie ma własnej ładowarki, co znacznie zmniejsza komfort jego używania. Naładowanie modelu jest dość trudne, gdyż powerbank potrzebuje kilkunastu godzin by w pełni napełnić baterie.

Podsumowanie

Choć nie jest to produkt bez wad, jego popularność wśród konsumentów jest bardzo duża. Model jest wydajny i pozwala na osiągnięcie 50% ładowanej baterii w zaledwie 3 godziny. Dużym atutem jest też minimalistyczny design, który przypadnie do gustu osobom zwracającym uwagę na wygląd swoich sprzętów elektronicznych.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma unikalny kształt (prostopadłościan), co na pewno przypadnie do gustu wielu osobom. Sprzęt ma 2 porty USB, więc bez trudu naładujesz w tym samym czasie zarówno telefon, jak i tablet. Pojemność baterii to 10400 mAh, dlatego napełnisz baterie swoich sprzętów kilkakrotnie.

Wady

Niestety jest to dość ciężkie urządzenie, przez co komfort używania znacznie spada. Korzystanie z telefonu lub tablet jest utrudnione, gdy jednocześnie musisz trzymać w dłoniach ciężki powerbank.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt cieszy się powszechnym uznaniem konsumentów oraz specjalistów. Mimo nieco większej wagi, warto w niego zainwestować. Urządzenie wykonano z wytrzymałych materiałów, dlatego będzie Ci służyło przez długi czas. Z kolei, dzięki sporej pojemności naładujesz swój telefon/tablet kilka razy.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki powerbank kupić?

 

Nowoczesne smartfony i aparaty fotograficzne mają tendencję do szybkiego rozładowywania się. Dzieje się tak ze względu na niezwykle pomniejszone części, dzięki którym nasz telefon jest tak cienki i poręczny. Z pomocą może przyjść powerbank. To niewielkie urządzenie to swego rodzaju przenośna ładowarka, do której w dowolnej chwili możesz podłączyć swoje urządzenie. W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli, nasz poradnik ułatwi Ci zakup, odpowiadając na pytanie – jaki powerbank wybrać.

Rodzaje

Powerbanki to wielofunkcyjne urządzenia, których zadaniem jest naładowanie baterii w naszym telefonie i wydłużenie jej żywotności. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu do naszego sprzętu. To, jaki przyrząd możemy naładować za pomocą powerbanku zależy wyłącznie od kabla. Do zestawu w większości przypadków mamy dołączony jeden z wariantów:

do smartphonów – przewody przeznaczone do ładowania smartphonów lub innych popularnych urządzeń, jak np. tabletów, mp3, czy aparatów cyfrowych,

do Iphone’ów – przewód, który pasuje do wejściówki, jakie mają urządzenia firmy Apple. Mowa tutaj przede wszystkim o Iphone’ach.  

Warto jednak pamiętać, że w przypadku braku odpowiedniego kabla, możemy go bez problemu zakupić w każdym sklepie elektronicznym.

 

Pojemność

Pojemność to chyba najważniejszy parametr każdego powerbanku. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie określić, ile razy możemy naładować dane urządzenie. Warto jednak pamiętać, że duża pojemność nie zawsze oznacza krótszy czasu ładowania, gdyż należy uwzględnić wszelkie straty w energii, jakie ponosi dany powerbank.

 

Prędkość ładowania urządzeń

Wybierając powerbank, należy pamiętać, że czas ładowania zależy od rodzaju danego sprzętu. Takie urządzenie doskonale poradzi sobie ze smartphonami. Gorzej będzie w przypadku aparatów cyfrowych czy tabletów, które pobierają zdecydowanie więcej energii niż telefony.

 

Prędkość ładowania powerbanku

Powerbank pozyskuje swoją energię z ładowania. Należy takie urządzenie podłączyć do gniazdka, za pomocą specjalnego przewodu. Problem leży jednak w tym, że im większa pojemność danego modelu, tym dłuższy jego czas pełnego naładowania. To oznacza, że aby uzyskać 100% baterii, powerbank musi się ładować przez ok. 6 godzin.

 

Wykonanie – jaki powerbank jest najlepszy?

Kupując powerbank, koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania danego sprzętu. Ważne jest, aby jego obudowa była solidna i odporna na wstrząsy. Takie urządzenie często zabieramy ze sobą w podróż, gdzie jest narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak np. pęknięcia czy wgniecenia. Dlatego też warto jest wybrać model wykonany z wytrzymałego materiału.

 

Wejściówki

Przed zakupem takiego powerbanku dobrze jest też zwrócić uwagę na liczbę dostępnych wejściówek w danym modelu. Ilość portów informuje nas o możliwości ładowania kilku urządzeń jednocześnie. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej ich podłączymy pod nasz powerbank, tym mniej efektywna będzie jego praca.

 

Dodatkowe funkcje

Najlepszy powerbank to model, który posiada wszelkie udogodnienia ułatwiające użytkowanie. Dlatego niektóre urządzenia zaopatrzone zostały w latarkę, którą możemy użyć w dowolnej chwili. Co więcej, ciekawym rozwiązaniem jest specjalne miejsce na kabel. Dzięki niemu możemy schować przewód do specjalnie przygotowanej na to szczeliny. Wówczas mamy pewność, że nie zapomnimy kabla, a jednocześnie będzie on zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wiele powerbanków można również ładować za pomocą komputera.

 

Elementy antypoślizgowe

W sklepach dostępne są również modele, które posiadają elementy antypoślizgowe znajdujące się na obudowie. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed ślizganiem się w ręce wskutek mokrych dłoni. Wiele osób zabiera taki sprzęt na wyjazd, biwak czy dłuższą wycieczkę rowerową. W takich warunkach zdecydowanie przyda się model, który posiada właśnie takie, dodatkowe elementy.

 

Bezpieczeństwo

Powerbank podczas ładowania ma bezpośredni kontakt z innymi urządzeniami. Z tego względu należy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa z tym związane. Przede wszystkim upewnij się, że producent danej marki ma dobre opinie. Dodatkowo należy używać takiego sprzętu zgodnie z instrukcją. W wielu przypadkach zaleca się wyłączenie urządzenia w trakcie ładowania powerbankiem.

 

 

Wskaźnik naładowania

Dobry powerbank to taki, który posiada jakikolwiek wskaźnik naładowania. Dzięki niemu będziemy w stanie określić, ile energii pozostało w naszym urządzeniu. W przypadku jego braku, musimy to samemu oszacować na podstawie znanych nam parametrów danego modelu. Warto jednak przyjrzeć się samym rodzajom wskaźników. W sklepach znajdziemy powerbanki posiadające wyświetlacz LCD lub diody LED. To, który model jest lepszy, zależy wyłącznie od naszych preferencji.

 

Powerbanki w dobrych cenach

Cena powerbanku zależy przede wszystkim od parametrów danego modelu. Dlatego najtańsze urządzenia to z pewnością te, które posiadają najmniejszą pojemność oraz prędkość. Jest to propozycja awaryjna, dzięki czemu będziemy w stanie przedłużyć żywotność naszej baterii w telefonie przez kilka godzin, jednak nie ma tutaj mowy o naładowaniu jej do pełna. Koszt zakupu takiego modelu to ok. 20 złotych. Zdecydowanie droższe są powerbanki o dużej pojemności i prędkości. Na wysoką cenę sprzętu składa się również możliwość podłączenia kilku urządzeń. Za taki model zapłacimy co najmniej 80 złotych, aczkolwiek wiele zależy w tym przypadku od tego, jak popularna jest dana marka.

 

 

5 najlepszych powerbanków. Opinie w 2021 roku

 

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologii w postaci smartfonów, aparatów cyfrowych, laptopów czy tabletów. Jednak każdy z nich ma ograniczony czas pracy i wymaga częstego ładowania, które nie zawsze jest możliwe. Coraz więcej czasu spędzamy poza domem, a telefony ze względu na ilość funkcji i aplikacji nie mają tak wytrzymałej baterii jak kiedyś. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci stworzyli powerbanki, czyli przenośne ładowarki. Jest to gadżet pozwalający na szybkie ładowanie telefonu i innych gadżetów, takich jak tablet. Jednak wybór takiego sprzętu może okazać się trudny, zwłaszcza dla osoby niedoświadczonej, dlatego stworzyliśmy dla Państwa ranking powerbanków.

 

1. Powerbank Adata P20000D 20000mAh AZADAUAPAP200BK

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez powerbanka Adata P20000D. Zdaniem wielu Internautów jest to model godny polecenia. Pojemność baterii wynosi 20000 mAh. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, urządzenie umożliwia nawet 7-krotne ładowanie smartfona.

Sprzęt ma kompaktowe wymiary (16,3 cm x 8,1 cm x 2,4 cm). W związku z tym możemy mieć pewność, że jego przenoszenie nie będzie dla nas problemem. Z uwagi na niewielką wagę korzystanie z telefonu podczas ładowania przy pomocy powerbanku jest komfortowe. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz. Ciekawym rozwiązaniem jest także wbudowana latarka, która przydaje się w trakcie podróży.

Prezentowany powerbank zyskał sporo przychylnych komentarzy ze strony konsumentów. Oznacza to, że jest to produkt, w który warto zainwestować. Do jego zakupu przekonuje solidne wykonanie – zrobiona z trwałych tworzyw obudowa nie rysuje się, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że po kilku tygodniach użytkowania produkt nie będzie wyglądał estetycznie.

Powerbank Adata P20000D ma następujące wymiary: 16,3 cm x 8,1 cm x 2,4 cm, a jego waga wynosi 450 g. Pojemność baterii jest równa 20000 mAh. Produkt dostępny jest w kolorze białym i czarnym.

Zalety
Wyświetlacz:

Prezentowany sprzęt wyposażono w odpowiednio duży wyświetlacz. Na ekranie pojawia się czytelna informacja na temat poziomu naładowania urządzenia. W związku z tym nie zaskoczy nas sytuacja, w której nasz powerbank się rozładuje i nie będziemy mogli z niego skorzystać.

Porty:

Model wyposażono w 2 porty USB, co oznacza, że możemy jednocześnie ładować 2 urządzenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy podróżujemy wspólnie z partnerem lub całą rodziną.

Pojemność:

Duża pojemność to niewątpliwy atut powerbanka Adata P20000D. Jak zapewnia producent, urządzenie pozwala na prawie 7 pełnych ładowań smartfona. Zdaniem użytkowników jest to bardzo dobry wynik.

Latarka:

Produkt ma wbudowaną latarkę, dzięki której przydaje się w wielu sytuacjach np. podczas biwakowania.

Obudowa:

Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa wykazujące dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Przewód zasilający:

W opiniach niektórych osób pojawia się informacja, że przewód zasilający jest stosunkowo krótki, co wpływa na komfort użytkowania. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

2. Xiaomi 20000mAh 2ge Powerbank

 

Powebank Xiaomi Mi to model, którego moc to aż 20000 mAh. Pozwala to na siedmiokrotne ładowanie iPhone czy innego telefonu. Jego obudowa wykonana została z solidnego plastiku, dzięki czemu mimo swoich rozmiarów jest znacznie lżejszy od innych powerbanków dostępnych na rynku.

Posiada on dwa porty USB 2.0 oraz jeden port micro USB. Jest również wyposażony w diody, które informują nas o stanie baterii. Do produktu dołączony jest kabel o długości prawie 32 cm.

Prezentowany model został wyposażony w funkcję ultraszybkiego ładowania, pozwalającego na osiągnięcie 50% baterii w zaledwie 3 godziny. Ten powerbank dostępny jest w białym kolorze, więc na pewno sprawdzi się jako gadżet zwolenników stylu minimalistycznego.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne, ze względu na wysoką jakość wykonania i nowoczesny design. W swoich ocenach konsumenci potwierdzają, że urządzenie zapewnia maksymalną wydajność ładowania.

Xiaomi to powerbank o pojemności 20000 mAh. Na obudowie znajdują się 2 porty USB i 1 port microUSB. Produkt ma biały kolor. Do zestawu dołączono kabel zasilający.

Zalety
Zabezpieczenia:

Powerbank ma zabezpieczenie przed przeładowaniem. Jeśli napięcie przekracza dopuszczalną normę, model samoistnie się wyłącza. To daje pewność, że urządzenie będzie nam służyć przez długi czas.

Diody:

Na obudowie umieszczono diody sygnalizujące pracę urządzenia. Elementy te dostarczają informacji na temat stanu naładowania urządzenia, co ułatwia użytkowanie.  

Pojemność:

Duża pojemność baterii oznacza, że nie będziemy musieli zbyt często ładować powerbanka. Prezentowany model pozwala na ok. 7 pełnych naładowań smartfona, co przekonuje użytkowników do zakupu tego sprzętu.

Obudowa:

Wykonana z solidnych tworzyw obudowa wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur i wilgoci. To daje pewność, że element ten dobrze chroni znajdujący się w środku mechanizm.

Wady
Brudzi się:

Niektórzy Internauci twierdzą, że obudowa i kabel zasilający z uwagi na jasny kolor (biały) szybko się brudzą, co wpływa na estetykę urządzenia.  

 

 

 

 

3. TP-Link 10400mAh TL-PB10400 Powerbank

 

Kolejną propozycją jest powerbank TP-LINK TL-PB10400. Jest on bardzo charakterystyczny ze względu na swój unikatowy kształt. Dostępny jest w ciekawym połączeniu kolorystycznym – biało- niebieskim, dlatego będzie się on wyróżniał i łatwiej znajdziesz go w plecaku czy torebce.

Model ten został wyposażony w dwa porty USB o mocy 5 V/ 2 A oraz 5 V / 1 A, które pozwalają na ładowanie dwóch urządzeń w tym samym czasie. Jego bateria ma pojemność 10400 mAh, która pozwoli na kilkukrotne naładowanie sprzętu.

Producent zapewnia, że model ten posiada kilka systemów ochronnych zapobiegających wszelkim uszkodzeniom, jak np. przed zwarciem elektrycznym, wysokim napięciem czy przegrzaniem. Tak jak poprzednicy, TP-LINK TL-PB10400 posiada diody LED informujące o stanie baterii oraz postępie ładowania podłączonych urządzeń.

Opinie konsumentów potwierdzają, że jest to bardzo solidny powerbank, o dużej wydajności. Wysoko oceniono też jego atrakcyjny design.

Tp-Link TL-PB10400 to powerbank o pojemności 10400 mAh. Produkt ma wymiary: 8,9 cm x 4,4 cm x 4,4 cm, a jego waga wynosi 241 g. Obudowa ma biało-niebieski kolor.

Zalety
Porty:

Powerbank ma 2 porty USB, co oznacza, że użytkownik ma możliwość ładowania 2 urządzeń równocześnie. Opcja ta idealnie sprawdzi się podczas podróży w większym gronie lub jeśli mamy kilka urządzeń, które ładuje się przy pomocy kabla USB.

Zabezpieczenia:

Sprzęt ma liczne zabezpieczenia. Chronią one m.in. przed zbyt dużym natężeniem czy nadmiernym naładowaniem baterii. W związku z tym możemy być pewni, że powerbank nie ulegnie zbyt szybko awarii.

Wykonanie:

Wiele osób zwraca uwagę na porządne wykonanie produktu. Obudowę zrobiono z mocnych tworzyw, dzięki czemu model przed długi czas zachowuje swój początkowy wygląd.

Wady
Latarka:

Choć urządzenie ma wbudowaną latarkę, niektórzy konsumenci zauważyli, że nie została ona dobrze wykonana. Pojedyncze osoby twierdzą, że w efekcie element ten stosunkowo szybko się psuje.

 

 

 

 

4. Powerbank Adata PV150 10000mAh

 

Kolejną pozycją w naszym rankingu jest dobry i tani powerbank Pv150 firmy Adata. Model ten kosztuje ok. 50 zł, więc jest to idealna propozycja dla tych, którzy pierwszy raz decydują się na zakup takiego sprzętu, a nie wiedzą jeszcze czy powerbank jest czymś, co spełni ich oczekiwania.

Pojemność urządzenia to 10000 mAh. Pozwala ona na kilkukrotne ładowanie smartfona. W odróżnieniu od innych modeli, ten posiada tylko jedno wejście USB o natężeniu prądu 2,1 A. Z przodu urządzenia zainstalowana została dioda typu LED, dzięki której można odczytać poziom baterii powerbanku.

Producenci podkreślają, że istnieje możliwość jednoczesnego ładowania urządzenia oraz innego sprzętu podłączonego właśnie do niego, dzięki czemu zaoszczędzimy czas oraz energię. Produkt dostępny jest w kolorze białym i czarnym. Sprzęt ma następujące wymiary: 99 mm długości, 84 mm wysokości oraz 24 mm szerokości.

Według opinii konsumentów powerbank Adata pv150 to idealna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z przenośnymi ładowarkami.

Adata PV150 to dobry powerbank do 60 zł. Pojemność baterii wynosi 10000mAh. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym, białym i niebieskim.

Zalety
Funkcjonalność:

Prezentowany powerbank jest uznawany za funkcjonalny. Wszystko dzięki temu, że można korzystać ze sprzętu wtedy, kiedy go ładujemy - na przykład podłączamy powerbank do komputera, a następnie telefon do urządzenia i oba sprzęty jednocześnie się ładują.

Wskaźnik:

Na obudowie znajduje się wskaźnik LED, który informuje o stanie naładowania baterii. W związku z tym możemy mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy - będziemy wiedzieć, kiedy podłączyć powerbank do źródła zasilania.

Mobilność:

Produkt ma kompaktowe wymiary i jest lekki. W efekcie możemy bez problemu korzystać ze smartfona podczas ładowania.

Wady
Obudowa:

Pewna grupa użytkowników twierdzi, że na obudowie szybko pojawiają się zarysowania. Nie wpływa to jednak na funkcjonalność modelu.

Czas ładowania:

Część osób uważa, że czas ładowania smartfona powinien być nieco krótszy.

 

 

 

 

5. Samsung 8400mAh EB-PG850BWEGWW Powerbank 

 

Naszą ostatnią propozycją jest stylowy, biały powerbank koreańskiej firmy SAMSUNG. Model ten posiada wbudowany kabel o złączu micro USB, który automatycznie się zwija. Nie musisz się już martwić o to, czy zabrałeś ze sobą odpowiedni kabel.

Poza tym zapomnisz o pozwijanych przewodach, które z czasem zaczynają się łamać. Dodatkowo, gdy zajdzie potrzeba ładowania drugiego urządzenia, produkt posiada jeszcze jeden port USB. Ta przenośna bateria ma moc 6000 mAh, co pozwala na pełne naładowanie Twojego sprzętu.

W urządzeniu tym zastosowano różnokolorowe diody informujące o stanie baterii. Pasuje ono nie tylko do sprzętu firmy Samsung, ale również i do wszystkich rodzajów telefonów dostępnych w tej chwili na rynku. Wymiary produktu to 22,9 mm wysokości, 74,5 mm długości oraz 10 mm szerokości.

Opinie o powerbankach tej marki są bardzo pozytywne. Cenione są za jakość wykonania oraz wysoką bezawaryjność.

Samsung EB-PG850BWEGWW to powerbank o pojemności 8400 mAh. Urządzenie ma następujące wymiary: długość – 10 cm, szerokość – 7,5 cm i wysokość -2,3 cm, a jego waga to 210 g.

Zalety
Wykonanie:

Opinie konsumentów potwierdzają, że wykonanie obudowy jest bardzo dobre. Do produkcji tego elementu wykorzystano odporne na uszkodzenia materiały, które gwarantują skuteczną ochronę znajdującego się w środku mechanizmu.

Wbudowany kabel:

Urządzenie ma wbudowany kabel zasilający. Nie musisz się więc obawiać, że telefon rozładuje się, a Ty nie będzie mógł korzystać z powerbanka, bo nie będziesz miał przy sobie kabla zasilającego.

Wady
Pojemność:

Użytkownicy uważają, że pojemność baterii mogłaby być nieco większa. Wtedy nie trzeba by było tak często ładować powerbanka.

Estetyka:

Część osób twierdzi, że wykończenie ze sztucznej skóry nie jest zbyt trafnym rozwiązaniem - na jej powierzchni szybko pojawiają się zabrudzenia.

 

 

 

 

Co to jest powerbank?

 

Jeśli zapoznałeś się z poprzednimi częściami artykułu, na pewno znasz odpowiedź na pytanie: jaki powerbank jest polecany do codziennego użytku? Jednak czy potrafisz w prosty sposób wyjaśnić, czym jest to urządzenie i jak działa? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj informacje, które umieściliśmy poniżej.

 

 

Czym jest powerbank?

Powerbank, czyli bank energii, jest małym urządzeniem przeznaczonym do ładowania baterii w różnego rodzaju urządzeniach: smartfonach, tabletach, aparatach fotograficznych itp. Sprzęty te są chętnie kupowane także przez posiadaczy przenośnych konsol do gier. Powerbank może być używany w domu, szkole, pracy i podczas podróży, a więc wszędzie tam, gdzie chcemy. Za sprawą urządzenia możemy uniknąć całkowitego rozładowania baterii w telefonie czy innym sprzęcie, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Niekiedy przenośne banki energii są wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak np. latarka. Bardzo małe modele mogą też pełnić funkcję breloczka do kluczy.

 

Jak jest zbudowany powerbank?

Najważniejszym elementem budowy powerbanku jest bateria. Jest ona wykonana z jednego lub kilku połączonych ze sobą ogniw, najczęściej litowo-jonowych bądź litowo-polimerowych. Do nich jest podłączona kontrolna elektronika z układami zabezpieczającymi i portami komunikacyjnymi, w tym USB, do których podłączamy telefon lub inny sprzęt przy pomocy kabla. Całość jest chroniona przez obudowę, która może być wykonana z tworzywa sztucznego, ewentualnie aluminium. Musi ona wykazywać odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także wstrząsy, na które narażamy powerbank podczas noszenia go przy sobie w plecaku czy torebce.

 

Powerbank – jak działa?

Działanie powerbanku nie jest zbyt skomplikowane. Kiedy podłączymy do niego swój telefon, będzie on pełnił funkcję gniazdka i pozwoli naładować baterię. Proces ładowania trwa od kilku do kilkunastu godzin. Dużo zależy od tego, jak pojemny jest nasz bank energii i w jakim stopniu rozładowała się bateria w smartfonie. Są też modele z funkcją szybkiego ładowania. Pozwalają one na przedłużenie czasu działania telefonu nawet o godzinę lub dłużej w zaledwie kilkanaście minut.

Powerbank sam wymaga regularnego ładowania, aby umieszczona w środku bateria mogła zmagazynować odpowiednią ilość energii. To, jak często trzeba podłączać urządzenie do ładowarki, również zależy od jego pojemności.

 

 

Jak można naładować powerbank?

Bank energii możemy naładować, podłączając go do zwykłej ładowarki. Niekiedy jest ona dołączona do kompletu, ale ta od naszego telefonu komórkowego prawdopodobnie także będzie pasować. Innym rozwiązaniem jest podłączenie powerbanku do laptopa lub komputera stacjonarnego przy pomocy kabla USB. Ta metoda jest równie skuteczna i wygodna, ale sam proces ładowania trwa nieco dłużej. Wszystko ze względu na to, że generowane w porcie USB natężenie jest nieco mniejsze.

Po czym poznać, że powerbank jest już naładowany? Jeśli mamy urządzenie ze wskaźnikiem poziomu naładowania, odłączenie go w odpowiednim momencie nie stanowi żadnego problemu. Modele bez diody wymagają odmierzania czasu, jaki wskazuje producent w instrukcji, np. 2 godziny. Starajmy się nie przeładowywać banku energii. Jeśli urządzenie jest zbyt długo podłączone do ładowarki, może skrócić się trwałość jego baterii i obniżyć jej pojemność.

 

Czy warto kupić powerbank?

Powerbank jest na tyle praktycznym i niedrogim urządzeniem, że warto zdecydować się na jego zakup. Banki energii są małe, dlatego nie będą nadmiernie obciążać torby czy plecaka, niektóre z nich można swobodnie nosić w kieszeni spodni. Za sprawą powerbanku możemy być przygotowani na każdą okoliczność i uniknąć niespodziewanego rozładowania baterii w telefonie lub innym ważnym sprzęcie.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Adata PV110 Titanum

 

Powerbank firmy Adata to model, który zachwyca nie tylko swoim minimalistycznym designem, ale także funkcjonalnością. Jeżeli jesteś posiadaczem kilku urządzeń wymagających częstego ładowania, to ten powerbank na pewno Cię zainteresuje.

Jego pojemność to aż 10400 mAh, dzięki której przy pełnej baterii umożliwia 5-krotne naładowanie urządzenia. Model ten został wyposażony w dwa złącza micro USB pozwalające na podłączenie kabla do smartfona.

Wskaźnik LED pokazuje poziom baterii, a to sprawia, że możesz kontrolować jego energię i zapobiec rozładowaniu. Wymiary produktu to: długość – 100 mm, szerokość – 74,5 mm, oraz wysokość – 22 mm.

Według opinii konsumentów, jest to najlepszy powerbank dla tych, którzy często podróżują. Produkt ten dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych: czarnym, złotym, różowym, niebieskim.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
warmax
warmax
10 months ago

mam od roku PB GreenCellPrime-10.000mAh.Jest niezawodny.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir