Ranking 5 najlepszych telewizorów 32 cale w 2021

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Telewizor 32 cale – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki telewizor z 32-calowym ekranem cieszy się największą popularnością? Znamy odpowiedź na to pytanie. Po przeanalizowaniu wielu opinii kupujących oraz trendów zakupowych doszliśmy do wniosku, że najlepszym modelem w 2021 roku jest Philips 32PFS5823. To zaawansowany technologicznie sprzęt ze Smart TV, który umożliwia korzystanie z mediów społecznościowych czy przeglądarki internetowej. Ma on wbudowany moduł Wi-Fi, tuner DVB-T, jak również kilka funkcji pozytywnie wpływających na jakość obrazu i dźwięku. Co więcej, urządzenie wyposażono w niezbędne porty i złącza, w tym HDMI, USB czy cyfrowe wyjście optyczne. Telewizor daje możliwość nagrywania filmów i włączenia pauzy, także podczas oglądania programu nadawanego na żywo. Polecanym modelem o dobrych parametrach jest LG 32LK510B o przekątnej ekranu 32 cale oraz rozdzielczości 1366 x 768 px. Technologia HD Ready oraz częstotliwość odświeżania wynosząca 50 Hz pozwalają na oglądanie obrazu o wysokiej jakości bez zakłóceń. Model jest wyposażony w 2 złącza HDMI, port USB oraz LAN.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Telewizor daje możliwość oglądania filmów w jakości Full HD, co pozwala na dostrzeżenie na ekranie każdego detalu. To model ze Smart TV dający dostęp do przeglądarki internetowej, programów online, a także mediów społecznościowych.

Wady

Po włączeniu urządzenia trzeba odczekać ponad minutę, by zmienić kanał czy poziom głośności dźwięków. Wiele osób uważa, że jest to nieco irytujące.

Podsumowanie

Sprzęt ma wąską ramkę wokół ekranu i elegancko prezentuje się na półce. Telewizor został wyposażony w przydatny port USB, dwa wejścia HDMI oraz tuner DVB-T. Urządzenie wykorzystuje technologię Philips Pixel Plus HD, która zapewnia odpowiedni kontrast kolorów. Model gwarantuje też wysoką jakość dźwięku.

Drugi wybór

Zalety

Telewizor jest prosty w obsłudze i dobrze sprawdzi się dla starszej osoby ze względu na intuicyjną obsługę. Model wyposażono we wszystkie niezbędne złącza, takie jak: 2 złącza HDMI, 1 gniazdo USB oraz Ethernet. Klasa energetyczna A+ zapewnia oszczędność energii elektrycznej.

Wady

Użytkownicy, którzy zakupili telewizor LG 32LK510B zwracają uwagę, że po zawieszeniu go na ścianie, dostęp do gniazd HDMI oraz antenowego jest utrudniony.

Podsumowanie

32-calowy telewizor LG z technologią HD Ready, Dynamic Color oraz Virtual Surround zapewniają wysoką jakość obrazu i dźwięku podczas użytkowania. Rozdzielczość ekranu wynosi 1366 x 768 px, a częstotliwość odświeżania 50 Hz. Roczne zużycie energii wynosi 43 kWh.

  Rozważ też

  Zalety

  Nowoczesny telewizor z funkcją Smart TV jest wyposażony w system Android umożliwiający korzystanie z multimedialnego asystenta. Połączenie z Internetem za pomocą Wi-Fi daje użytkownikowi szybki dostęp do platform, takich jak Netflix czy HBO GO.

  Wady

  Osoby posiadające telewizor Xiaomi Mi LED TV 4A 32" twierdzą, że nóżki są wykonane ze słabej jakości tworzywa i sprawiają trudność podczas montażu.

  Podsumowanie

  Telewizor Xiaomi o przekątnej 32-cali oraz rozdzielczości ekranu 1366 x 768 px to dobrej jakości sprzęt przeznaczony do oglądania ulubionych filmów i seriali. Częstotliwość odświeżania wynosząca 60 Hz oraz technologia HD Ready zapewniają wyraźny obraz. Model ma 3 złącza HDMI, 2 gniazda USB oraz port LAN.

   

   

  Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 32 cale kupić?

   

  Tym razem zajmiemy się telewizorami 32 cale. Podpowiemy, jaki telewizor 32 cale wybrać, aby być zadowolonym z wyboru. Zwrócimy uwagę na cechy, jakie powinien mieć dobry model i funkcje, w jakie może być wyposażony. Zapraszamy do lektury.

  Do niedawna telewizor 32 calowy był postrzegany, jako duży ekran. Dziś, gdy mamy do dyspozycji modele 50 calowe, ten mały, 32 calowy model jest postrzegany, jako telewizor niskobudżetowy. Uważa się, że taki telewizor kupują osoby, które nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek, lub są posiadaczami małych mieszkań i ze względu na brak miejsca decydują się na model tej wielkości. Telewizor tej wielkości, jest również kupowany, jako monitor do komputera. Jednak opinia 32 calowego telewizora, jako gorszego od jego większego brata jest zupełnie niezasłużona. To, że telewizor ma mniejszą przekątną nie znaczy, że nie może mieć bardzo dobrych parametrów, wiele nowoczesnych rozwiązań i nowinek technicznych.

   

   

  Rozdzielczość

  O ile przy modelach o przekątnej większej od 40 cali, panuje opinia, że im więcej rozdzielczości tym lepiej, to telewizorom o wielkości 32 cale wystarczająca będzie rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Ponieważ coraz więcej programów telewizyjnych jest nadawana w rozdzielczości HD, nie warto już się oglądać za rozdzielczością mniejszą, tym bardziej, że rozdzielczość HD już nie powoduje szoku cenowego. Ale najlepszy telewizor 32 cale może być również w rozdzielczości 4K. Czy warto się takim modelem zainteresować?

  Jeśli zamierzasz używać swój model wyłącznie do oglądania telewizji, to nie będziesz w stanie zauważyć różnicy w jakości obrazu pomiędzy rozdzielczością 1920 x 1080, a rozdzielczością 4K. Telewizor ten przy swoich rozmiarach, będzie miał tak zagęszczone piksele, że różnica nie będzie dostrzegalna. Inaczej się sprawa ma, gdy chcesz używać takiego telewizora, jako monitor komputerowy. W tym wypadku wysoka rozdzielczość daje świetną jakość obrazu z bliskiej odległości, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy monitor ma służyć do gier.

   

  Opinie o telewizorach 32  cale 3D

  Czy warto kupić telewizor 3D o wielkości 32 cale? Jak zawsze o gustach trudno dyskutować, jednak, jeśli taki telewizor jest celem Twojego zakupu, to zastanów się czy warto przepłacać? Efekt obrazu trójwymiarowego jest tym lepszy im jest większy ekran. W przypadku 32 calowego telewizora efekt ten będzie widoczny jedynie z bliskiej odległości. Dlatego trzeba sprawdzić, jak daleko będziesz siedział od ekranu, żeby sprawdzić, czy kupno telewizora 3D wielkości 32 cali w ogóle ma sens.

   

  LCD LED

  Telewizory o wielkości 32 cale są obecnie ograniczone do jednego rodzaju – LCD LED. Technologia LCD LED to udoskonalona technologia ekranów LED. Jakiś czas temu była jeszcze plazma, ale dziś to igła w stogu siana. Skoro wybór jest oczywisty, poznajmy bliżej charakterystykę technologii LCD LED. Gdyż różnica między technologią LED a LCD LED jest dość znaczna. Telewizory LED wykorzystywały lampy CCFL do podświetlenia ekranu. Obecnie technologia LCD LED ma zestawy specjalnych diod doświetlających, które są ułożone wokół krawędzi (Edge LED) lub za ekranem (Full LED).

  Edge LED nieco przypomina starszą wersję podświetlenia ekranu, bo jest to podświetlenie krawędziowe, umieszczone zwykle pod ramką obudowy. Te ekrany są nieco tańsze, jednak ze względu na nierównomierne podświetlenie oferują obraz nieco gorszej jakości. Jednak laik nie będzie w stanie odróżnić tego ekranu od Full LED, którego podświetlenie jest rozmieszczone na całej powierzchni ekranu. Zaletą takiego ekranu jest bardziej smukła obudowa i cienka ramka.

   

  Rodzaj matrycy – jaki jest najlepszy telewizor 32 cale

  Telewizory 32 cale w dobrych cenach obecnie posiadają jedną z dwóch matryc IPS lub VA. Zaletą matrycy VA jest głęboka czerń i wysoki kontrast, a także dobry czas reakcji, co może być zaletą dla graczy. Jednak w matrycy tej z czasem bledną kolory. Jeśli chodzi o matrycę IPS to została ona wyposażona w głębokie, piękne kolory w całej palecie barw i bardzo wysokie kąty widzenia w pionie i w poziomie. A część modeli charakteryzuje się też bardzo wysokim kontrastem, niestety tych droższych. Ale z kolei mają dłuższy czas reakcji od modeli VA.

  Co jeszcze może mieć telewizor 32 cale?

  Przede wszystkim telewizor od jakiegoś czasu przestał być jedynie urządzeniem do oglądania telewizji. Obecnie telewizor to urządzenie multimedialne, które pozwala na wielorakie zastosowanie. Najbardziej rewolucyjną funkcją telewizora stała się funkcja Smart TV. Telewizor z podłączeniem do Internetu, Wi-Fi oraz funkcji Smart, pozwala na sięgnięcie do wielu, dodatkowych źródeł, które będziemy wyświetlać na ekranie. Można za pomocą TV łączyć się ze swoją pocztą, przeglądać facebooka, czy wypożyczać filmy.

  Telewizor pozwala też na podłączenie laptopa, smartfonu, tabletu, czy innego urządzenia medialnego, jako źródła z którego czerpiemy obraz i dźwięk. Dlatego kupując model dla siebie trzeba sprawdzić ilość rozmaitych portów i złączy. Dobry i tani telewizor 32 cale powinien mieć przynajmniej 2 złącza HDMI i 2 porty USB. Dzięki nim podłączymy do odbiornika pamięć flash lub dysk zewnętrzny z muzyką, filmami czy zdjęciami lub na przykład odtwarzacz płyt Blu-ray.

   

   

  5 najlepszych telewizorów 32 cale. Opinie w 2021 roku

   

  1. Telewizor 32” Philips 32PFS5823/12 Led Smart TV

   

  Philips 32PFS5823 to jeden z popularniejszych, 32-calowych telewizorów. Umożliwia on oglądanie telewizji w jakości Full HD (rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli). To, co wyróżnia prezentowany model to zastosowanie wielu innowacyjnych technologii. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi, Smart TV, a także opcję nagrywania programów na nośnik pamięci (wejście USB). 

  Wymiary sprzętu (bez podstawy) to: wysokość – 43,5 cm, szerokość – 73,2 cm oraz głębokość – 7,7 cm. Telewizor można zawiesić na ścianie lub postawić na półce, zależnie od własnych potrzeb. Urządzeniem można sterować przy pomocy dołączonego do kompletu pilota, który jest zasilany dwiema bateriami AAA. Model ma 2 porty USB, 2 złącza HDMI, gniazdo Ethernet, wyjście słuchawkowe i cyfrowe wyjście optyczne.

  Kupujący chwalą telewizor za to, że na ekranie można dostrzec każdy, nawet najmniejszy szczegół. Co ważne, urządzenie zapewnia nie tylko dobrej jakości obraz, ale i dźwięk. Oprogramowanie Smart TV pozwala nam swobodnie korzystać z mediów społecznościowych, przeglądarki internetowej, jak również portali z filmami dostępnymi on-line. 

  Sprzęt Philips 32PFS5823 ma wymiary: 43,5 cm x 73,2 cm x 7,7 cm (bez ramki). Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Model ma m.in. dwa porty USB, dwa złącza HDMI i cyfrowe wyjście optyczne.

  Zalety
  Możliwość zawieszenia na ścianie:

  Jeśli nie możemy ustawić telewizora na półce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić go na ścianie.

  Funkcja TimeShift:

  Ponieważ sprzęt wyposażono w funkcję TimeShift, podczas oglądania programu (także nadawanego na żywo) możemy włączyć pauzę.

  System dźwięku przestrzennego:

  Urządzenie gwarantuje dobrej jakości dźwięk przestrzenny, ma też wbudowany korektor oraz regulację niskich i wysokich tonów.

  Oprogramowanie Saphi:

  To telewizor z oprogramowaniem Saphi, jego obsługa jest intuicyjna.

  Technologia Philips Pixel Plus HD:

  Zastosowanie technologii Philips Pixel Plus HD zapewnia odpowiedni kontrast kolorów.

  Wady
  Długi czas reakcji po włączeniu:

  Zanim zmienimy kanał tuż po włączeniu telewizora musimy odczekać ponad minutę. To szybko staje się irytujące.

   

   

   

   

  2. Telewizor LED 32″ LG 32LK510B

   

  Telewizor LG 32LK510B to dobry wybór dla starszej osoby mającej problem z obsługą różnego rodzaju urządzeń multimedialnych. Intuicyjna obsługa oraz pilot z wyraźnie zaznaczonymi klawiszami sprawią, że każdy poradzi sobie z włączeniem ulubionego serialu lub wiadomości. Model wyposażono w nowoczesną technologię HD Ready, Dynamic Color oraz Virtual Surround, które zapewniają wysoką jakość obrazu i dźwięku. 

  Urządzenie o przekątnej 32 cali i rozdzielczości 1366 x 768 px wyposażono we wszystkie niezbędne złącza, takie jak: 2 złącza HDMI, 1 gniazdo USB oraz Ethernet. Częstotliwość odświeżania ekranu w tym modelu wynosi 50 Hz, a LED-owa matryca zapewnia niskie koszty eksploatacji. Klasa energetyczna A+ generuje roczne zużycie energii elektrycznej 43 kWh. 

  Osoby, które zdecydowały się na zakup telewizora LG 32LK510B zwracają uwagę na prostą obsługę oraz dostępność tunerów: DVB-C, analogowego, DVB-T2, a także DVB-S2.  

  Telewizor LG 32LK510B o rozdzielczości ekranu 1366 x 768 px i LED-owej matrycy o przekątnej 32 cali ma wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do oglądania ulubionych filmów i seriali. Dostępność tunerów analogowych, DVB-C, DVB-T2 oraz DVB-S2 sprawia, że użytkownik może skorzystać z wielu dostępnych pakietów telewizyjnych. 

  Zalety
  Matryca LED:

  Energooszczędna matryca LED działa przez wiele lat bez zarzutów i pozwala na obniżenie kosztów związanych z energią elektryczną.

  Tunery:

  Model umożliwia podłączenie do telewizji za pomocą tunerów analogowych, DVB-C, DVB-T2, a także DVB-S2.

  HDMI i USB:

  Telewizor jest wyposażony w 2 złącza HDMI, 1 port USB oraz gniazdo Ethernet.

  Intuicyjna obsługa:

  Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu jest to dobry produkt dla starszej osoby.

  Wady
  Brak Smart TV:

  Klasyczny telewizor nie oferuje użytkownikowi możliwości sterowania urządzeniem za pomocą smartfona czy dostępu do ulubionych platform internetowych.

   

   

   

   

  3. Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4A 32″

   

  Nowoczesny telewizor Xiaomi Mi LED TV 4A 32″ z funkcją Smart TV to multimedialne centrum rozrywki dla całej rodziny. Dzięki najwyższej technologii oraz zastosowaniu systemu Android każdy użytkownik korzystający z urządzenia ma dostęp do platform, takich jak: Netflix, HBO GO czy Rakuten. Oprócz tego osoba posiadająca telefon z aplikacją przeznaczoną do danego typu telewizora może go zdalnie obsługiwać. 

  Xiaomi Mi LED TV o rozdzielczości ekranu 1366 x 768 px pracuje w technologii HD Ready, zapewniając użytkownikom obraz wysokiej jakości. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a technologia LED pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną, o czym świadczy klasa energetyczna A++. Model ma 3 złącza HDMI, 2 porty USB oraz gniazdo LAN. 

  Użytkownicy posiadający telewizor Xiaomi są zadowoleni z wyboru urządzenia ze Smart TV w przystępnej cenie. Optymalne parametry sprawdzą się podczas codziennego użytkowania. 

  Telewizor Xiaomi Mi LED TV o przekątnej ekranu wynoszącej 32 cale jest wyposażony w technologię Smart TV i obsługuje tunery DVB-C, DVB-T2, a także DVB-S2. Technologia HD Ready wraz z rozdzielczością 1366 x 768 px pozwala na oglądanie ulubionych programów w wysokiej jakości.

  Zalety
  Smart TV:

  Funkcja Smart TV oraz system Android sprawiają, że każda osoba korzystająca z urządzenia ma dostęp do nielimitowanej rozrywki dostępnej dla użytkowników platform, takich jak HBO GO, Netflix czy YouTube.

  Dostępne złącza:

  Użytkownik ma do dyspozycji 3 złącza HDMI, 2 porty USB oraz gniazdo Ethernet.

  Klasa energetyczna:

  Telewizor Xiaomi charakteryzuje się klasą energetyczną A++, co świadczy o niskim zużyciu energii elektrycznej.

  Wady
  Montaż nóżek:

  Do telewizora montuje się nóżki, które są wykonane ze słabej jakości tworzywa. Sam montaż sprawia problemy, jeśli chodzi o dopasowanie elementów.

   

   

   

   

  4. Telewizor Manta 32LHN28L Hd Ready Usb Hdmi

   

  Urządzenie Manta 32LHN28L zapewnia obraz w jakości HD (rozdzielczość 1366 x 768 pikseli). Telewizor bez podstawy ma wymiary: wysokość – 73 cm, szerokość – 124 cm i głębokość – 47 cm. Waży on niecałe 4 kg, dlatego w razie konieczności bez trudu zawiesimy go na ścianie. Przedstawiony model ma wbudowany tuner DVB-T, więc umożliwia odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej.

  Do telewizora można podłączyć konsolę do gier, pendrive’a czy aparat fotograficzny. Ma on port USB, 3 złącza HDMI, gniazdo mini AV i złącze RJ-45. Zastosowanie systemu Dolby Digital pozwala na uzyskanie dobrej jakości dźwięku. Co ciekawe, urządzenie wyposażono w tryb hotelowy umożliwiający ograniczenie dostępu do wybranych funkcji. 

  Zaletami sprzętu są: łatwa obsługa, wąska ramka wokół ekranu oraz szybka reakcja po użyciu pilota. Telewizor pasuje do salonu, jadalni, a także sypialni. Menu w języku polskim sprawia, że nawet osoby starsze i dzieci szybko nauczą się, jak obsługiwać urządzenie.

  Telewizor Manta 32LHN28L ma port USB, złącze RJ-45, 3 złącza HDMI i wyjście mini AV. Rozdzielczość ekranu to 1366 x 768 pikseli (HD). Sprzęt ma wymiary: 73 cm x 124 cm x 47 cm.

  Zalety
  Polskie menu:

  Urządzenie jest łatwe w obsłudze i żaden z domowników nie powinien mieć problemu ze zmianą ustawień czy wyborem kanału. Wpływa na to menu w języku polskim.

  Wąska ramka:

  Ramka wokół ekranu jest wąska, dlatego telewizor dobrze się prezentuje. Można ustawić go w salonie, sypialni, jadalni lub innym pomieszczeniu.

  Tryb hotelowy:

  Model ma tryb hotelowy dający możliwość ograniczenia dostępu do niektórych funkcji. Z tego względu telewizor dobrze sprawdza się w hotelach i pensjonatach.

  Poręczny pilot:

  Dołączony do urządzenia pilot jest lekki i poręczny. Co ważne, wszystkie przyciski zostały dobrze opisane.

  Wady
  Brak Smart TV:

  Telewizor nie ma Smart TV, co oznacza, że nie mamy dostępu do serwisów z filmami i serialami online czy mediów społecznościowych.

   

   

   

   

  5. Telewizor LCD Sony KDL-32WD750 32”

   

  Ostatni model opisywany jest zarazem najdroższym telewizorem w naszym zestawieniu. Rozdzielczość tego odbiornika to Full HD, 1920 x 1080 pikseli. Telewizor został wyposażony w funkcje Smart TV z funkcjami Screen Mirroring, Photo Sharing Plus i dostępem do YouTube. Komunikacja zewnętrzna odbywa się za pomocą Wi-Fi.

  Ze względu na bardzo smukłą konstrukcję, telewizor ten szczególnie nadaje się do montażu na ścianie, a technologia X-Reality PRO zadba, aby obraz był wspaniałej jakości niezależnie od programu, jaki oglądasz. Masz tu również możliwość nagrywania telewizji cyfrowej na podłączony dysk twardy USB o pojemności do 2 TB, by odtworzyć programy w bardziej dogodnym momencie. Jeśli chodzi o porty i złącza, to mamy tu 2 złącza typu HDMI, 2 porty USB, 1 złącze EURO, a także Ethernet (LAN).

  Użytkownik znajdzie również cyfrowe wyjście optyczne, oraz złącze CI i wyjście słuchawkowe. Osoby posiadające ten model chwalą sobie jego optymalną wielkość, piękny design, a także równomierne podświetlenie matrycy i tym samym piękny obraz.

  Produkt Sony KDL-32WD750 Full HD ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Telewizor posiada funkcję Smart TV i posiada wbudowane Wi-Fi.

  Zalety
  Funkcje:

  Jest to dość zaawansowany model, z takimi funkcjami, jak Screen Mirroring, Photo Sharing Plus i YouTube. Korzystanie z tych opcji jest możliwe dzięki zastosowaniu łączności Wi-Fi.

  Technologia X-Reality PRO:

  Za sprawą tego innowacyjnego rozwiązania jakość odtwarzanego obrazu jest naprawdę dobra. Nie musimy obawiać się o szumy i słabą wyrazistość.

  Design:

  Uwagę wielu osób skupia wygląd prezentowanego sprzętu. Konsumenci uważają, że dobrze prezentuje się on we wszystkich wnętrzach.

  Wady
  Brak przeglądarki:

  Jest to sprzęt typu Smart, a mimo to nie posiada przeglądarki, co sprawia, że jest nieco mniej funkcjonalny.

  Menu:

  Część konsumentów uważa, że menu telewizora nie jest zbyt czytelne, trzeba się go nauczyć, aby płynnie korzystać ze wszystkich funkcji.

   

   

   

   

  Jaka odległość od telewizora o przekątnej 32 cale?

   

  Zapewne każdy z nas usłyszał kiedyś upomnienie o siedzeniu zbyt blisko telewizora. Okazuje się, że odległość, jaka dzieli nas od urządzenia, wpływa nie tylko na nasz wzrok, ale również na jakość oglądanego obrazu. Jak odpowiednio ustawić telewizor 32-calowy, aby zapewnić sobie komfort użytkowania, a jednocześnie bezpieczeństwo? Przekonaj się, czego dowiedzieliśmy się na ten temat.

   

   

  Telewizor 32 cale – z jakiej odległości oglądać?

  Kilkadziesiąt lat temu dostępne były wyłącznie telewizory z kineskopem. Panowało wówczas przekonanie, że zbyt bliskie siedzenie przy odbiorniku telewizyjnym może doprowadzić do pogorszenia wzroku. Mogło to mieć związek z tym, że sprzęty kineskopowe wytwarzały niewielkie promieniowanie rentgenowskie. Poza tym w 1967 roku okazało się, że telewizory jednej z popularnych marek są wadliwe fabrycznie i emitowane przez nie fale były nawet do 100 000 razy silniejsze, niż przewidywały normy. Dziś, kiedy popularne są urządzenia LCD niewytwarzające promieniowania, możemy bezpiecznie oglądać telewizję nawet z niewielkiej odległości.

  W poprzednich częściach artykułu skupiliśmy się na tym, jaki telewizor 32 cale jest polecany przez konsumentów. Poza wiedzą o tym, jakie cechy takich sprzętów są najważniejsze, trzeba również umieć ustawić zakupione urządzenie w odpowiedniej odległości od kanapy. Panuje jedna prosta zasada – 1 cal przekątnej ekranu to 10 cm dystansu. Wynika z tego, że telewizor 32-calowy należy oglądać z odległości 3 m, choć od tej reguły istnieją pewne wyjątki.

   

  Odległość od telewizora a rozdzielczość obrazu

  To, jaki dystans powinien dzielić nas od urządzenia, w dużej mierze uzależniony jest od rozdzielczości obrazu. Jeśli mamy model Full HD, powinniśmy przeliczyć 32 cale na centymetry, a następnie przemnożyć uzyskaną wartość przez 2,6 (co daje ok. 211 cm). Wtedy poznamy minimalną odległość, jaka powinna dzielić nas od odbiornika. Oczywiście nie musimy zachowywać bardzo dużej precyzji (np. co do 1 mm), zwłaszcza jeśli metraż mieszkania nam na to nie pozwala. Wykonane obliczenie umożliwia uzyskanie przybliżonej, optymalnej wartości, jednak ustawiając telewizor, nie powinniśmy od niej znacząco odbiegać.

  Podczas obliczania dystansu w przypadku urządzenia Ultra HD, zamiast 2,6 musimy przemnożyć cale zamienione na centymetry przez 1,3. Oznacza to, że im lepsza jest rozdzielczość wyświetlanego na ekranie obrazu, tym bliżej odbiornika możemy usiąść.

   

   

  Maksymalna odległość od ekranu

  Ustawiając telewizor, powinniśmy znać nie tylko minimalną, ale również maksymalną odległość, jaka powinna dzielić nas od ekranu. W ten sposób uda nam się znaleźć idealne miejsce dla urządzenia, zapewniające nam komfortowe oglądanie filmów i seriali. Dla modeli 32-calowych o rozdzielczości ekranu 720 pikseli x 576 pikseli maksymalny dystans to ok. 2,38 m. Odległość ta jest nieco mniejsza, jeśli mamy bardziej nowoczesny sprzęt. Dla rozdzielczości 1280 pikseli x 720 pikseli jest to 1,9 m, a dla rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli – 1,27 m.

   

  Dlaczego odległość od telewizora jest ważna?

  To, jak daleko siedzimy od odbiornika, wpływa na możliwość dostrzeżenia wszystkich detali na ekranie. Nawet jeśli będziemy oglądać film w jakości Full HD, możemy narzekać na brak odpowiedniego kontrastu czy kolorystykę, kiedy usiądziemy zbyt daleko urządzenia. Ciekawe jest to, że pytanie, jaka odległość od telewizora 32-calowego, można zrozumieć na dwa sposoby. Część z nas zapewne pomyślała o dystansie, jaki dzieli urządzenie od osoby oglądającej. Niemniej jednak problem może pojawić się też w określeniu odległości, jaka ma dzielić telewizor od ściany, co także warto mieć na uwadze, gdy szukamy odpowiedniego dla siebie sprzętu.

   

   

  Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

  Jaki telewizor 65 cali

  Telewizor oled 65 cali ranking

  Telewizor 24 cale

  Uchwyt do telewizora 55 cali

  Anteny kierunkowe

   

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   

  Produkty te nie są już dostępne

   

  Philips 32PFS6402 FHD Ultra Slim TV

   

  Telewizor Philips 32PFS6402 charakteryzuje się smukłością i lekkością. Stworzony został z myślą o osobach, które wiedzą, czego chcą. Sprzęt wykonano w technologii Pixel Plus Hd, która zapewnia wyraźny, odpowiednio skontrastowany obraz. Roczne zużycie energii wynosi 50 kWh.

  Produkt wykonany jest ze starannie dobranych materiałów, które zapewniają mu bezawaryjność. Podstawa telewizora zrobiona została z aluminium. Dzięki temu jest ona lekka i wytrzymała. Urządzenie wyposażone jest w system Ambilight. Ma on na celu zapewnienie większych doznań, gdyż ekran sprawia wrażenie szerszego. Model wyposażony jest w ekran LED Full HD  o przekątnej 32 cale. Rozdzielczość panelu jest równa 1920 x 1080 pikseli.

  Urządzenie wyposażone jest w system Android. To pozwala na łatwe i przyjemne korzystanie z panelu użytkownika. Istnieje możliwość łatwego dostępu do Internetu i do różnego rodzaju materiałów do oglądania. Dodatkowo w chmurze znajdują się gry komputerowe. Konsumenci są zadowoleni z jakości dźwięku i obrazu sprzętu. Ponadto twierdzą, że system szybko reaguje, przez co obsługa jest przyjemna.

  Philips 32PFS6402/12 to urządzenie o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Ma on dwa głośniki o mocy 8 W każdy. Jest to sprzęt typu Smart z systemem operacyjnym Android.

  Zalety
  System Ambilight:

  Za sprawą innowacyjnego systemu Ambilight możemy odnieść wrażenie, że sprzęt jest szerszy niż w rzeczywistości, więc oglądanie filmów staje się przyjemnością.

  Smart:

  Jest to inteligentne urządzenie z wieloma różnymi aplikacjami i funkcjami, może służyć nam do oglądania, a także grania.

  Obraz:

  Wiele osób zaskoczyła jakość obrazu tego telewizora. Jest naprawdę bardzo dobra.

  Wady
  Cena:

  Za jakością obrazu, dźwięku i funkcjonalnością niestety kryje się dość wygórowana cena.

  Oprogramowanie:

  Czasem konsumenci mają problem z oprogramowaniem Android, które po prostu się zawiesza.

   

  Samsung UE32M5502

   

  Model Samsung UE32M5502 został wyposażony w dwa złącza USB, 3 złącza HDMI i wejście Ethernet. Sprzęt ma dwa głośniki, każdy o mocy 10 W, a także wbudowany tuner DVB-T2 i DVB-C. Telewizor zapewnia wysokiej jakości obraz o rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli (Full HD) z idealnym odwzorowaniem kolorów.

  Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi, dlatego może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z Internetem. Dołączony do kompletu pilot Smart Control ułatwia sterowanie telewizorem, a także innymi sprzętami, które zostały do niego podłączone, np. odtwarzaczem DVD. Wymiary modelu to: 43,8 cm x 5,5 cm x 73 cm (bez podstawy). Produkt waży 5,5 kg, możemy go ustawić na półce lub zawiesić na ścianie.

  Konsumenci twierdzą, że przedstawiony sprzęt jest godny uwagi. Urządzenie nie pobiera dużo prądu i jest funkcjonalne, ponieważ pozwala na oglądanie filmów bezpośrednio z ulubionych aplikacji internetowych. Produkt wygląda nowocześnie, a podłączenie go, tak samo, jak wybór optymalnych ustawień pracy, nie zajmuje dużo czasu.

  Telewizor Samsung UE32M5502 ma wbudowany moduł Wi-Fi i tuner DVB-T2 i DVB-C. Wymiary produktu to: 43,8 cm x 5,5 cm x 73 cm, bez uwzględnienia podstawy. Sprzęt gwarantuje obraz w rozdzielczości Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli).

  Zalety
  Smart TV:

  Aby obejrzeć swój ulubiony film czy teledysk, nie musimy szukać odpowiedniego kanału telewizyjnego. Wystarczy wybrać aplikację internetową i w niej znaleźć to, co chcemy zobaczyć.

  TimeShift:

  Telewizor ma opcję TimeShift, która pozwala na swobodne zatrzymywanie i cofanie oglądanych programów. W ten sposób z pewnością nie pominiemy żadnych szczegółów.

  Bezprzewodowa łączność z Internetem:

  Żeby podłączyć urządzenie do Internetu, nie musimy sięgać po kabel. Moduł Wi-Fi umożliwia łączność bezprzewodową, co jest uznawane za praktyczne rozwiązanie.

  Connect Share Movie:

  Funkcja Connect Share Movie daje możliwość oglądania zdjęć i filmów z zewnętrznych nośników danych.

  Głębia koloru:

  Technologia PurColor zapewnia głębokie, żywe kolory i odwzorowanie szczegółów oglądanej sceny.

  Wady
  Nieporęczny pilot:

  Użytkownicy narzekają, że pilot nie jest poręczny, a dodatkowo nie ma na nim przycisków z cyframi, co może utrudniać szybką zmianę kanału.

   

  Telewizor LG LED 32LH510B

   

  Z kolei model najtańszy z opisywanych to LG 32H510B. Posiada on analogowy tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-C umożliwiający odbiór audycji naziemnych w standardzie HD. Rozdzielczość tego modelu wynosi 66 x 768 pikseli. Telewizor został wyposażony w jedno złącze HDMI, jedno złącze EURO, oraz jeden port USB, a także złącze CI (Common Interface).

  Dzięki XD Engine, wysoko wydajnemu procesorowi obrazu telewizor wyświetla idealne barwy o dobrym kontraście i ostrości.  A złącze USB pozwala na odtwarzanie w odbiorniku własnych nagrań, czy filmów, albo też przeglądanie zdjęć z ostatnich wakacji. Telewizor został również zaopatrzony w system dźwięku przestrzennego z dwoma głośnikami o mocy 3 W.

  Telewizor można zamontować na ścianie, lub umieścić na szafce stawiając go na dołączonej do zestawu podstawie. Rozmiary zewnętrzne tego modelu bez podstawy wynoszą (szer. x wys. x gł.) 73,4 x 43,8 x 7,1 cm. Producent dołącza do odbiornika obok podstawy, również pilota i instrukcję obsługi w języku polskim.

  Opinie użytkowników zaś, przekazują, że model ten zasługuje na uwagę ze względu na bardzo niską cenę, jednak jest adresowany do użytkowników skupiających się na odbiorze programu telewizyjnego niż na innych możliwościach takiego sprzętu.

  Telewizor LG 32H510B to sprzęt z dwoma głośnikami o mocy 3 W każdy. Rozdzielczość sprzętu to 1366  x 768 pikseli. Produkt ma wiele różnych złączy. Jest to dobry telewizor 32 cale do 1000 zł.

  Zalety
  Złącza:

  Urządzenie ma złącze HDMI, EURO, a także CI. Nie można też zapomnieć o złączu USB, które umożliwia nam podłączenie do telewizora nośnika danych z filmami, muzyką czy zdjęciami.

  Cena:

  Jest to jeden z tańszych 32-calowych modeli dostępnych na rynku. Niska cena zachęciła wiele osób do wyboru tego właśnie sprzętu.

  Łatwa obsługa:

  Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego modelu uważają, że jest on łatwy w obsłudze. Ma czytelną instrukcję obsługi w języku polskim.

  Pilot:

  Do zestawu dołączono pilot, dzięki któremu zmienianie kanałów, pogłaśnianie i wykonywanie innych czynności jest proste i nie zajmuje dużo czasu.

  Wady
  Rozdzielczość:

  Ze względu na niezbyt dużą rozdzielczość, jakość sprzętu może nie usatysfakcjonować wszystkich konsumentów.

   

  Samsung UE32K5500

   

  Pierwszy z produktów, który chcemy opisać, to Samsung UE32K5500. Rozdzielczość tego modelu wynosi 1920 × 1080. Zostały tu zastosowane 2 głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex). Jest to telewizor wyposażony w funkcję Smart i dzięki temu za jego pomocą można wejść do przeglądarki internetowej, lub do szeregu zainstalowanych aplikacji.

  Mamy tu również wbudowany tuner DVB-C (cyfrowy kablowy) i DVB-T (cyfrowy naziemny) z funkcjami: EPG – elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych, TimeShift – funkcja zatrzymywania i cofania oglądanych programów, PVR – funkcja nagrywania video w formacie cyfrowym, Hbb TV – telewizja hybrydowa. Łączność bezprzewodowa odbywa się za pomocą WiDi, Wi-Fi i DLNA.

  Telewizor został wyposażony w 3 wejścia HDMI i 2 porty USB, a także złącze CI. Pozostałe złącza zastosowane w tym modelu to złącze Anynet+ (HDMI-CEC), wejście RF x 1, wejście Ethernet (LAN), wyjście audio cyfrowe (optyczne) oraz wejście komponentowe/kompozytowe (współdzielone).

  Telewizor został przydzielony do klasy energetycznej A i ma wymiary bez podstawy (SxWxG) 730,4 x 433,7 x 55,1 mm, jego waga natomiast to 5,5 kg. Użytkownicy odbierają ten model jako profesjonalny produkt z doskonałym oprogramowaniem i przyjaznym menu ułatwiającym obsługę.

  Telewizor Samsung UE32K5500 ma rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli. Posiada funkcję Smart. Urządzenie ma wbudowane Wi-Fi i posiada różne porty umożliwiające podłączenie komputera, głośników czy nośników danych.

  Zalety
  Głośniki:

  Ten niewielki telewizor ma zestaw bardzo dobrych, dwukanałowych głośników, dzięki którym jakość odtwarzanego dźwięku jest zadowalająca.

  Smart:

  Wiele osób doceniło to, że urządzenie ma funkcję Smart i to za jej sprawą możemy korzystać z wielu ciekawych aplikacji oraz mamy dostęp do przeglądarki internetowej. Połączenie z Internetem jest możliwe dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi.

  Dodatkowe funkcje:

  Wśród zalet produktu wymienia się szereg ciekawych funkcji, jak chociażby elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych, nagrywarkę PVR, TimeShift, czyli zatrzymywanie i cofania oglądanych programów.

  Różne złącza:

  Istnieje możliwość podłączania do telewizora różnych nośników pamięci czy połączenia go z komputerem. Ma to związek z zastosowaniem różnych złączy, w tym 3 HDMI, 2 USB, CI, Anynet+ (HDMI-CEC),  RF x 1 czy Ethernet (LAN).

  Obraz:

  Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do jakości obrazu tego telewizora. Uważają, że bardzo przyjemnie ogląda się na nim filmy, gra czy korzysta z Internetu.

  Wady
  Brak możliwości sterowania myszką:

  Obsługa funkcji Smart może być trudna, bo nie ma możliwości podłączenia myszki, a pilot nie jest tak precyzyjny.

   

  Telewizor Manta Led 3204 v.B

   

  Manta LED3204 to sprzęt z tunerem DVB-T/C, który wyposażono w złącze USB. Do telewizora możemy więc podłączyć pendrive’a lub inny nośnik danych i przeglądać zapisane na nim zdjęcia czy filmy. Urządzenie zapewnia obraz w jakości HD Ready, o rozdzielczości: 1366 pikseli x 768 pikseli.

  Produkt można z powodzeniem zawiesić na ścianie lub ustawić na półce, na specjalnej podstawie. Sprzęt ma wymiary: 43,2 cm x 73 cm x 9 cm. Telewizor wyposażono w kilka przydatnych gniazd i złączy, m.in.: SCART, VGA oraz HDMI. Urządzenie ma dekoder Dolby Digital Plus, który daje możliwość odbierania dźwięku cyfrowego w wysokiej jakości.

  Opisany wyżej model spodobał się wielu konsumentom, ponieważ jest łatwy w obsłudze. Sprzęt pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej i kablowej bez potrzeby kupowania dodatkowego dekodera. Do telewizora można z łatwością podłączyć różne sprzęty, takie jak konsola do gier, odtwarzacz Blu-Ray lub komputer PC. To produkt godny polecenia osobom szukającym niezbyt dużego, niezawodnego urządzenia.

  Sprzęt Manta LED3204 ma wymiary: 43,2 cm x 73 cm x 9 cm i waży ok. 3,8 kg. Rozdzielczość obrazu wyświetlanego przez urządzenie to: 1366 pikseli x 768 pikseli. Produkt wyposażono w głośniki o łącznej mocy 20 W.

  Zalety
  Kilka rodzajów gniazd:

  Telewizor ma różne gniazda i złącza, m.in. HDMI, USB i SCART. To daje nam możliwość podłączenia do niego takich sprzętów, jak odtwarzacz DVD czy konsola do gier.

  Mały pobór prądu:

  Urządzenie nie pobiera dużo prądu, w szczególności w trybie czuwania, dlatego nie ma istotnego wpływu na wysokość rachunków.

  Łatwy montaż na ścianie:

  Sprzęt jest lekki, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z zamocowaniem go na ścianie.

  Wbudowany tuner DVB-T/C:

  Ze względu na tuner DVB-T/C nie musimy kupować specjalnego dekodera, aby móc odbierać sygnał cyfrowej telewizji naziemnej i kablowej.

  Wady
  Brak Wi-Fi:

  Telewizor nie jest wyposażony w moduł Wi-Fi, co uniemożliwia nam bezprzewodowy dostęp do Internetu, a tym samym do aplikacji do oglądania filmów i teledysków.

   

  Manta LED5003

   

  Jeden z droższych modeli w naszym rankingu to Manta LED5003. Jest to model o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli i charakteryzuje się on szerokimi kątami widzenia i jasnością na poziomie 300 cd/m2 oraz pełną redukcją szumów. Telewizor został wyposażony w 3 złącza HDMI i jedno USB. Mamy tu również złącze CI, EURO i wejście PC VGA.

  Dźwięk został rozwiązany za pomocą dekodera Dolby Digital Plus i mamy tu dwa głośniki o mocy 12 W. Jako wyposażenie dodatkowe klient otrzymuje kabel zasilający, pilot, podstawę oraz baterie do pilota. Telewizor można ustawić na podstawie lub zawiesić na przystosowanych do tego uchwytach na ścianie.

  Jest to model zakwalifikowany do klasy energetycznej A, a jego maksymalny pobór mocy wynosi 90 W. Klienci opisują ten model, jako telewizor z bardzo prostym menu, wyjątkowo łatwym w obsłudze.  Są również zadowoleni z jakości obrazu i dźwięku, a także ładnego designu urządzenia.

  Produkt Manta LED5003 o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli ma złącze HDMI, USB, EURO i inne. Urządzenie ma wbudowany dekoder Dolby Digital Plus i dwa głośniki.

  Zalety
  Obraz:

  Produkt ma dobrej jakości, wyraźny ekran, cechujący się szerokimi kątami widzenia i jasnością na poziomie 300 cd/m2. Dobrze redukuje też szumy, a wysoka rozdzielczość jest gwarancją tego, że oglądanie filmów będzie przyjemnością.

  Łatwa obsługa:

  Wiele osób zauważyło, że prezentowany model jest prosty w obsłudze. Ułatwia ją dołączony do zestawu pilot.

  Dźwięk:

  Dzięki zastosowaniu dekodera Dolby Digital Plus oraz dwóch mocnych głośników jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo atrakcyjna i satysfakcjonuje najbardziej wymagające osoby.

  Funkcjonalność:

  Ten niewielki telewizor daje nam możliwość dowolnego jego ustawienia. Możemy go umieścić na dołączonej do zestawu podstawie lub powiesić na uchwycie.

  Wady
  Pilot:

  Wśród wad produktu wymienia się jego pilot. Wiele osób uważa, że nie jest on zbyt wygodny. Chodzi głównie o jego wyprofilowanie.

   

  Panasonic TX-32DS600E

   

  Ranking telewizorów 32 cale kontynuujemy modelem Panasonic TX-32DS600E. Jest to również model o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Zainstalowane 2 głośniki o mocy 20 W są modelami pełnozakresowymi. Dzięki nim i dekoderom dźwięku Dolby Audio mamy tu różne, nastawiane funkcje dźwięku, takie jak tryb mowa, tryb muzyka , tryb standardowy , tryb użytkownika i V-Audio.

  Ponadto telewizor zawiera system Home Screen pozwalający na personalizowanie ekranu. Każdy użytkownik może ustawić własny ekran główny, co przyspiesza dotarcie do ulubionych treści.  Model ten został też wyposażony w adaptacyjne ściemnianie podświetlenia, dzięki czemu moc światła jest zawsze dostosowana do wyświetlanego obrazu.

  Telewizor posiada 2 złącza HDMI i jeden port USB w standardzie 2.0. Ponadto jest tu łącze Wi-Fi, jedno eurozłącze (Scart), wyjście cyfrowe audio i wyjście słuchawkowe, a także Ethernet-LAN (RJ-45).

  Waga bez podstawy tego telewizora wynosi 6 kg, a jego wymiary to wysokość 43,6 cm, głębokość 5,9 cm i szerokość 73,3 cm. Według osób, które używają tego modelu ma on bardzo dobrą jakość dźwięku i obrazu, jest świetnie wyposażony i ma intuicyjny interfejs.

   

  Telewizory 32 cale Smart TV – Ranking

   

  LG 32LK6100

   

  Przedstawiamy telewizor LG 32LK6100 z ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Urządzenie wygląda nowocześnie i pasuje do różnych pomieszczeń w domu – salonu, jadalni czy sypialni. Ramka wokół ekranu ma matowe wykończenie i lekko zaokrąglone rogi. Sprzęt wyposażono w kilka funkcji i technologii poprawiających jakość obrazu, w tym: HDR, Dynamic Colour oraz Dynamic Tone Mapping.

  Prezentowany model ma wbudowany tuner DVB-T, dlatego umożliwia odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej bez potrzeby podłączania dodatkowego dekodera. Ponieważ telewizor został też wyposażony w Smart TV, możemy oglądać filmy i seriale dostępne online, a do tego korzystać z mediów społecznościowych. 

  Jak wynika z recenzji kupujących, sprzęt marki LG sprawia, że oglądanie telewizji jest przyjemniejsze. Urządzenie łączy się bezprzewodowo z Internetem, co pozwala uniknąć konieczności rozwijania przewodu na podłodze. Poza tym telewizor ma Bluetooth, więc może nawiązywać połączenie ze smartfonami, tabletami, soundbarem itp. Obsługa sprzętu nie jest trudna.

  LG 32LK6100 to telewizor o wymiarach: 74,2 cm x 44,5 cm x 8,7 cm (bez podstawy). Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080 pikseli. Złącza, w jakie wyposażono sprzęt to m.in.: 2 porty USB, 3 gniazda HDMI i cyfrowe wyjście audio.

  Zalety
  Nowoczesny wygląd:

  Ramka wokół ekranu ma szary kolor i matowe wykończenie. Co więcej, jej rogi są lekko zaokrąglone. To sprawia, że telewizor wygląda nowocześnie.

  Smart TV:

  Model ma Smart TV, dlatego możemy korzystać z przeglądarki internetowej oraz oglądać filmy dostępne online w specjalnych serwisach.

  Moduł Bluetooth:

  Ponieważ urządzenie wyposażono w moduł Bluetooth, możemy do niego bezprzewodowo podłączyć smartfon, soundbar, słuchawki i inne sprzęty.

  Technologia HDR:

  Telewizor wykorzystuje technologię HDR, która zapewnia szerszą gamę kolorystyczną i odpowiedni kontrast barw.

  Redukcja szumów:

  Sprzęt ma czterordzeniowy procesor, który odpowiada za redukcję powstających na ekranie szumów.

  Wady
  Nieporęczny pilot:

  Część użytkowników przekonuje, że pilot służący do obsługi telewizora jest mało poręczny, a przyciski powinny być nieco większe.

   

  Sony Bravia KDL-32WD750

   

  Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Sony Bravia KDL-32WD750. Ten telewizor 32 cale Smart TV w dobrej cenie z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym domu.

  Urządzenie oferuje obraz w bardzo dobrej jakości i ostrości. Dzięki zastosowaniu funkcji redukcji zakłóceń wszystkie sceny są niezwykle szczegółowe. Dodatkowo rozdzielczość Full HD daje doskonałe odwzorowanie kolorów, a innowacyjna technologia Motionflow™ XR zapewnia płynność obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji.

  Telewizor ma bardzo smukłą sylwetkę i otoczony jest nowoczesną, wąską ramką z aluminiowymi akcentami. Jego budowa sprawia, że pasuje do wystroju domowego salonu i ułatwia montaż na ścianie.

  Dzięki opcji Smart możemy oglądać ulubione filmy i seriale przez Internet oraz wyświetlać aplikacje na dużym ekranie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu łączu Wi-Fi dającemu możliwość bezprzewodowego połączenia się z Internetem. Model ten posiada również wejście USB, dzięki któremu możliwe jest odtwarzanie własnych plików, w tym muzyki, filmów wideo czy kolekcji zdjęć.

  Opinie konsumentów o tym modelu są pozytywne. Użytkownicy podkreślają, że telewizor zapewnia ładny i wyraźny obraz, elegancko prezentuje się w salonie i dzięki opcji Smart zapewnia świetną rozrywkę na długie godziny.

  Telewizor 32 cale Smart TV Sony Bravia KDL-32WD750 ma wbudowane głośniki o mocy 10 W. Urządzenie ma 2 złącza HDMI i 2 złącza USB.

  Zalety
  Motionflow XR:

  Technologia Motionflow XR gwarantuje płynny i ostry obraz nawet przy odtwarzaniu wymagających scen z filmów akcji. Możemy być więc pewni, że nic nie umknie naszej uwadze.

  Montaż:

  Konsumenci doceniają to, że sprzęt można nie tylko postawić na szafce, ale także zawiesić na ścianie. Dzięki smukłej, cienkiej obudowie urządzenie bardzo ładnie się prezentuje (nie jest zbyt toporne).

  Możliwość nagrywania programów telewizyjnych:

  Jeśli podłączymy do telewizora dysk twardy (maksymalna pojemność do 2 TB), będziemy mogli nagrać na niego ulubiony program telewizyjny i odtworzyć go w dowolnym momencie.

  Miejsce na przewody:

  Na podstawie z tyłu telewizora znajduje się specjalnie wydzielone miejsce pozwalające uporządkować kable, a tym samym zachować ład w pomieszczeniu.

  Wady
  Jakość dźwięku:

  Niektóre osoby twierdzą, że jakość dźwięku w urządzeniu okaże się zbyt niska dla miłośników muzyki czy filmów.

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   

   

  Subskrybuj
  Notify of
  guest
  9 Comments
  oldest
  newest most voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marcin
  Marcin
  3 years ago

  Co to za ranking jak wszystkie prezentowane telewizory to stare modele?

  Zespół NR
  Admin
  3 years ago
  Reply to  Marcin

  Dzień dobry,

  Dziękujemy za komentarz.

  Pozdrawiamy,
  Zespół NajlepszeRankingi.pl

  Marcin
  Marcin
  2 years ago
  Reply to  Marcin

  Bo nowszych w rozmiarach 32″ po prostu nie ma a te są nadal sprzedawane.

  Krzysztof
  Krzysztof
  3 years ago

  Ja narazie wymienilem PS w media expert ale pewnie nastepnym krokiem będzie nowy telewizor, to juz powoli trzeba się rozgladac w temacie 😀

  Zespół NR
  Admin
  3 years ago
  Reply to  Krzysztof

  Dzień dobry,

  Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieje, że nasz ranking pomoże w podjęciu decyzji co do sprzętu.

  Pozdrawiamy,
  Zespół NajlepszeRankingi.pl

  Niko
  Niko
  1 year ago

  Szkoda że nie pojawiły się tutaj telewizory/telewizor Kruger&Matz. Naprawdę fajne i niedrogie telewizory, ale chciałem poczytać opinie od ekspertów przed zakupem. Na święta takie TV byłoby jak znalazł

  Zespół NR
  Admin
  1 year ago
  Reply to  Niko

  Dzień dobry,

  Dziękujemy za podzielenie się opinią.

  Pozdrawiamy,
  Zespół NajlepszeRankingi.pl

  EW
  EW
  1 year ago

  Ciekawa zaleta jak na telewizor (Manta LED3204): “Bez puszenia: Martwisz się, że Twoje włosy będą się nadmiernie puszyć? Jeśli użyjesz BaByliss Curl Secret C1050E, nie musisz się o to obawiać. Urządzenie ma funkcję jonizacji, więc kosmyki po zabiegu wyglądają na gładkie i nawilżone” 🙂

  Zespół NR
  Admin
  1 year ago
  Reply to  EW

  Dzień dobry,

  Dziękujemy za wskazanie błędu. Został on skorygowany.

  Pozdrawiamy,
  Zespół NajlepszeRankingi.pl

  DMCA.com Protection Status
  film indirfilm indirmefull program indir