Telewizory 32 cale ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.11.17

Jaki telewizor 32 cale kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tym razem zajmiemy się telewizorami 32 cale. Podpowiemy, jaki telewizor 32 cale wybrać, aby być zadowolonym z wyboru. Zwrócimy uwagę na cechy, jakie powinien mieć dobry model i funkcje, w jakie może być wyposażony. Zapraszamy do lektury.

Do niedawna telewizor 32 calowy był postrzegany, jako duży ekran. Dziś, gdy mamy do dyspozycji modele 50 calowe, ten mały, 32 calowy model jest postrzegany, jako telewizor niskobudżetowy. Uważa się, że taki telewizor kupują osoby, które nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek, lub są posiadaczami małych mieszkań i ze względu na brak miejsca decydują się na model tej wielkości. Telewizor tej wielkości, jest również kupowany, jako monitor do komputera. Jednak opinia 32 calowego telewizora, jako gorszego od jego większego brata jest zupełnie niezasłużona. To, że telewizor ma mniejszą przekątną nie znaczy, że nie może mieć bardzo dobrych parametrów, wiele nowoczesnych rozwiązań i nowinek technicznych.

Rozdzielczość

O ile przy modelach o przekątnej większej od 40 cali, panuje opinia, że im więcej rozdzielczości tym lepiej, to telewizorom o wielkości 32 cale wystarczająca będzie rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Ponieważ coraz więcej programów telewizyjnych jest nadawana w rozdzielczości HD, nie warto już się oglądać za rozdzielczością mniejszą, tym bardziej, że rozdzielczość HD już nie powoduje szoku cenowego. Ale najlepszy telewizor 32 cale może być również w rozdzielczości 4K. Czy warto się takim modelem zainteresować?

Jeśli zamierzasz używać swój model wyłącznie do oglądania telewizji, to nie będziesz w stanie zauważyć różnicy w jakości obrazu pomiędzy rozdzielczością 1920 x 1080, a rozdzielczością 4K. Telewizor ten przy swoich rozmiarach, będzie miał tak zagęszczone piksele, że różnica nie będzie dostrzegalna. Inaczej się sprawa ma, gdy chcesz używać takiego telewizora, jako monitor komputerowy. W tym wypadku wysoka rozdzielczość daje świetną jakość obrazu z bliskiej odległości, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy monitor ma służyć do gier.

 

Opinie o telewizorach 32  cale 3D

Czy warto kupić telewizor 3D o wielkości 32 cale? Jak zawsze o gustach trudno dyskutować, jednak, jeśli taki telewizor jest celem Twojego zakupu, to zastanów się czy warto przepłacać? Efekt obrazu trójwymiarowego jest tym lepszy im jest większy ekran. W przypadku 32 calowego telewizora efekt ten będzie widoczny jedynie z bliskiej odległości. Dlatego trzeba sprawdzić, jak daleko będziesz siedział od ekranu, żeby sprawdzić, czy kupno telewizora 3D wielkości 32 cali w ogóle ma sens.

 

LCD LED

Telewizory o wielkości 32 cale są obecnie ograniczone do jednego rodzaju – LCD LED. Technologia LCD LED to udoskonalona technologia ekranów LED. Jakiś czas temu była jeszcze plazma, ale dziś to igła w stogu siana. Skoro wybór jest oczywisty, poznajmy bliżej charakterystykę technologii LCD LED. Gdyż różnica między technologią LED a LCD LED jest dość znaczna. Telewizory LED wykorzystywały lampy CCFL do podświetlenia ekranu. Obecnie technologia LCD LED ma zestawy specjalnych diod doświetlających, które są ułożone wokół krawędzi (Edge LED) lub za ekranem (Full LED).

Edge LED nieco przypomina starszą wersję podświetlenia ekranu, bo jest to podświetlenie krawędziowe, umieszczone zwykle pod ramką obudowy. Te ekrany są nieco tańsze, jednak ze względu na nierównomierne podświetlenie oferują obraz nieco gorszej jakości. Jednak laik nie będzie w stanie odróżnić tego ekranu od Full LED, którego podświetlenie jest rozmieszczone na całej powierzchni ekranu. Zaletą takiego ekranu jest bardziej smukła obudowa i cienka ramka.

 

Rodzaj matrycy – jaki jest najlepszy telewizor 32 cale

Telewizory 32 cale w dobrych cenach obecnie posiadają jedną z dwóch matryc IPS lub VA. Zaletą matrycy VA jest głęboka czerń i wysoki kontrast, a także dobry czas reakcji, co może być zaletą dla graczy. Jednak w matrycy tej z czasem bledną kolory. Jeśli chodzi o matrycę IPS to została ona wyposażona w głębokie, piękne kolory w całej palecie barw i bardzo wysokie kąty widzenia w pionie i w poziomie. A część modeli charakteryzuje się też bardzo wysokim kontrastem, niestety tych droższych. Ale z kolei mają dłuższy czas reakcji od modeli VA.

Co jeszcze może mieć telewizor 32 cale?

Przede wszystkim telewizor od jakiegoś czasu przestał być jedynie urządzeniem do oglądania telewizji. Obecnie telewizor to urządzenie multimedialne, które pozwala na wielorakie zastosowanie. Najbardziej rewolucyjną funkcją telewizora stała się funkcja Smart TV. Telewizor z podłączeniem do Internetu, Wi-Fi oraz funkcji Smart, pozwala na sięgnięcie do wielu, dodatkowych źródeł, które będziemy wyświetlać na ekranie. Można za pomocą TV łączyć się ze swoją pocztą, przeglądać facebooka, czy wypożyczać filmy.

Telewizor pozwala też na podłączenie laptopa, smartfonu, tabletu, czy innego urządzenia medialnego, jako źródła z którego czerpiemy obraz i dźwięk. Dlatego kupując model dla siebie trzeba sprawdzić ilość rozmaitych portów i złączy. Dobry i tani telewizor 32 cale powinien mieć przynajmniej 2 złącza HDMI i 2 porty USB. Dzięki nim podłączymy do odbiornika pamięć flash lub dysk zewnętrzny z muzyką, filmami czy zdjęciami lub na przykład odtwarzacz płyt Blu-ray.

 

 

Najlepsze telewizory 32 cale w 2017 roku

 

Nasze zalecenia

 

Samsung UE32K5500

 

Pierwszy z produktów, który chcemy opisać, to Samsung UE32K5500. Rozdzielczość tego modelu wynosi 1920 × 1080. Zostały tu zastosowane 2 głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex). Jest to telewizor wyposażony w funkcję Smart i dzięki temu za jego pomocą można wejść do przeglądarki internetowej, lub do szeregu zainstalowanych aplikacji.

Mamy tu również wbudowany tuner DVB-C (cyfrowy kablowy) i DVB-T (cyfrowy naziemny) z funkcjami: EPG – elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych, TimeShift – funkcja zatrzymywania i cofania oglądanych programów, PVR – funkcja nagrywania video w formacie cyfrowym, Hbb TV – telewizja hybrydowa. Łączność bezprzewodowa odbywa się za pomocą WiDi, Wi-Fi i DLNA.

Telewizor został wyposażony w 3 wejścia HDMI i 2 porty USB, a także złącze CI. Pozostałe złącza zastosowane w tym modelu to złącze Anynet+ (HDMI-CEC), wejście RF x 1, wejście Ethernet (LAN), wyjście audio cyfrowe (optyczne) oraz wejście komponentowe/kompozytowe (współdzielone).

Telewizor został przydzielony do klasy energetycznej A i ma wymiary bez podstawy (SxWxG) 730,4 x 433,7 x 55,1 mm, jego waga natomiast to 5,5 kg. Użytkownicy odbierają ten model jako profesjonalny produkt z doskonałym oprogramowaniem i przyjaznym menu ułatwiającym obsługę.

 

 

 

Panasonic TX-32DS600E

 

Ranking telewizorów 32 cale kontynuujemy modelem Panasonic TX-32DS600E. Jest to również model o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Zainstalowane 2 głośniki o mocy 20 W są modelami pełnozakresowymi. Dzięki nim i dekoderom dźwięku Dolby Audio mamy tu różne, nastawiane funkcje dźwięku, takie jak tryb mowa, tryb muzyka , tryb standardowy , tryb użytkownika i V-Audio.

Ponadto telewizor zawiera system Home Screen pozwalający na personalizowanie ekranu. Każdy użytkownik może ustawić własny ekran główny, co przyspiesza dotarcie do ulubionych treści.  Model ten został też wyposażony w adaptacyjne ściemnianie podświetlenia, dzięki czemu moc światła jest zawsze dostosowana do wyświetlanego obrazu.

Telewizor posiada 2 złącza HDMI i jeden port USB w standardzie 2.0. Ponadto jest tu łącze Wi-Fi, jedno eurozłącze (Scart), wyjście cyfrowe audio i wyjście słuchawkowe, a także Ethernet-LAN (RJ-45).

Waga bez podstawy tego telewizora wynosi 6 kg, a jego wymiary to wysokość 43,6 cm, głębokość 5,9 cm i szerokość 73,3 cm. Według osób, które używają tego modelu ma on bardzo dobrą jakość dźwięku i obrazu, jest świetnie wyposażony i ma intuicyjny interfejs.

 

 

 

Manta LED5003

 

Jeden z droższych modeli w naszym rankingu to Manta LED5003. Jest to model o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli i charakteryzuje się on szerokimi kątami widzenia i jasnością na poziomie 300 cd/m2 oraz pełną redukcją szumów. Telewizor został wyposażony w 3 złącza HDMI i jedno USB. Mamy tu również złącze CI, EURO i wejście PC VGA.

Dźwięk został rozwiązany za pomocą dekodera Dolby Digital Plus i mamy tu dwa głośniki o mocy 12 W. Jako wyposażenie dodatkowe klient otrzymuje kabel zasilający, pilot, podstawę oraz baterie do pilota. Telewizor można ustawić na podstawie lub zawiesić na przystosowanych do tego uchwytach na ścianie.

Jest to model zakwalifikowany do klasy energetycznej A, a jego maksymalny pobór mocy wynosi 90 W. Klienci opisują ten model, jako telewizor z bardzo prostym menu, wyjątkowo łatwym w obsłudze.  Są również zadowoleni z jakości obrazu i dźwięku, a także ładnego designu urządzenia.

 

 

 

LG 32H510B

 

Z kolei model najtańszy z opisywanych to LG 32H510B. Posiada on analogowy tuner DVB-T (MPEG-4), DVB-C umożliwiający odbiór audycji naziemnych w standardzie HD. Rozdzielczość tego modelu wynosi 66 x 768 pikseli. Telewizor został wyposażony w jedno złącze HDMI, jedno złącze EURO, oraz jeden port USB, a także złącze CI (Common Interface).

Dzięki XD Engine, wysoko wydajnemu procesorowi obrazu telewizor wyświetla idealne barwy o dobrym kontraście i ostrości.  A złącze USB pozwala na odtwarzanie w odbiorniku własnych nagrań, czy filmów, albo też przeglądanie zdjęć z ostatnich wakacji. Telewizor został również zaopatrzony w system dźwięku przestrzennego z dwoma głośnikami o mocy 3 W.

Telewizor można zamontować na ścianie, lub umieścić na szafce stawiając go na dołączonej do zestawu podstawie. Rozmiary zewnętrzne tego modelu bez podstawy wynoszą (szer. x wys. x gł.) 73,4 x 43,8 x 7,1 cm. Producent dołącza do odbiornika obok podstawy, również pilota i instrukcję obsługi w języku polskim.

Opinie użytkowników zaś, przekazują, że model ten zasługuje na uwagę ze względu na bardzo niską cenę, jednak jest adresowany do użytkowników skupiających się na odbiorze programu telewizyjnego niż na innych możliwościach takiego sprzętu.

 

 

 

 

Sony KDL-32WD750

 

Ostatni model opisywany jest zarazem najdroższym telewizorem w naszym zestawieniu. Rozdzielczość tego odbiornika to Full HD, 1920 x 1080 pikseli. Telewizor został wyposażony w funkcje Smart TV z funkcjami Screen Mirroring, Photo Sharing Plus i dostępem do YouTube. Komunikacja zewnętrzna odbywa się za pomocą Wi-Fi.

Ze względu na bardzo smukłą konstrukcję, telewizor ten szczególnie nadaje się do montażu na ścianie, a technologia X-Reality PRO zadba, aby obraz był wspaniałej jakości niezależnie od programu, jaki oglądasz. Masz tu również możliwość nagrywania telewizji cyfrowej na podłączony dysk twardy USB o pojemności do 2 TB, by odtworzyć programy w bardziej dogodnym momencie. Jeśli chodzi o porty i złącza, to mamy tu 2 złącza typu HDMI, 2 porty USB, 1 złącze EURO, a także Ethernet (LAN).

Użytkownik znajdzie również cyfrowe wyjście optyczne, oraz złącze CI i wyjście słuchawkowe. Osoby posiadające ten model chwalą sobie jego optymalną wielkość, piękny design, a także równomierne podświetlenie matrycy i tym samym piękny obraz.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...