Kawiarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jeżeli poszukujesz kawiarki dla siebie, to stworzyliśmy ranking 5 modeli cieszących się największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zestawienia zajął Bialetti Mukka Express Łaciata 1908. Dlatego też chcielibyśmy przybliżyć Ci kilka jego funkcji. Sprzęt przeznaczony jest do przygotowania 320 ml napoju. Dzięki temu można przygotować kawę dla dwóch osób. Wystarczy jedynie 4 minuty, aby ją zaparzyć. Kawiarka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Zrobiono ją z lakierowanego aluminium, więc jest wytrzymała. Natomiast rączkę wykonano z tworzywa sztucznego, co chroni przed oparzeniem. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Ponadto model ten wyróżnia ciekawy design. Produkt jest biały z czarnymi łatami. Sprawdzi się on bardzo dobrze dla osób, które lubią wyjątkowe gadżety i mają poczucie humoru. Jeżeli sprzęt ten Ci nie odpowiada, zachęcamy do zapoznania się z urządzeniem Bialetti Venus, które zajęło drugie miejsce w naszym rankingu. Model ten jest bardziej klasyczny i sprawdzi się w nowoczesnej kuchni.

 

 

Jaką kawiarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy miłośnik kawy ma swój ulubiony sposób jej przygotowania. Najpopularniejsza jest kawa parzona klasycznie lub z ekspresu. Jednak w tym poradniku chcielibyśmy skupić się na innej metodzie przygotowania tego napoju.

Wiele osób jest zdania, że to kawa przygotowana w kawiarce jest najbardziej aromatyczna. Co więcej, jest to jeden z prostszych sposobów jej parzenia, bowiem nie wymaga on zbytniego zaangażowania i jest tani. Wystarczy przygotować ulubioną kawę sypaną, wodę i kawiarkę. To właśnie ten ostatni komponent będzie przedmiotem naszego poradnika, w którym podpowiemy Ci jaką kawiarkę wybrać. Należy bowiem pamiętać, że odpowiedni sprzęt jest gwarantem dobrze przygotowanego napoju.

Rodzaje

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje kawiarek – ciśnieniowe i przelewowe, wykorzystujące siłę grawitacyjną.

Kawiarki ciśnieniowe wykorzystują w swojej pracy ciśnienie wrzącej wody, która przechodzi przez filtr wypełniony kawą, a następnie w górnym pojemniku zbiera się już gotowy aromatyczny napój. Jest to najbardziej standardowy sposób parzenia tego naparu. W takich urządzeniach mamy trzy elementy: zbiornik dolny, do którego wlewamy gorącą wodę, filtr na kawę sypaną oraz zbiornik górny, gdzie wytrąca się napój.

Kawiarki przelewowe podczas pracy wykorzystują siłę grawitacyjną. Do górnej części naczynia wlewamy gorącą wodę, by przeszła ona przez filtr z kawą. Napój wytrąca się w dolnym zbiorniku.

 

Jaka kawiarka jest najlepsza – tradycyjna czy elektryczna?

Jeśli chodzi o system pracy wyróżniamy dwa typy kawiarek. Pierwszym z nich są modele tradycyjne, które stawiamy na kuchence. W tym miejscu należy podkreślić, że jeśli masz w kuchni płytę indukcyjną, musisz upewnić się, że kawiarka jest do niej dostosowana.  Model tradycyjny jest najbardziej popularny i gwarantuje pełnię smaku. Należy jednak podkreślić, że kawiarki elektryczne są bardziej mobilne, bowiem do funkcjonowania potrzebują jedynie gniazdka z prądem. Co więcej, wbudowana wewnątrz grzałka szybciej gotuje wodę.

 

Materiał – stal czy aluminium?

Obecnie w sklepach znajdziesz dwa typy kawiarek, które różnią się od siebie materiałem z jakich zostały wykonane. Jest to bardzo istotne, ponieważ materiał użyty przy produkcji ma bezpośredni wpływ na trwałość sprzętu. Pierwszym typem są kawiarki wykonane ze stopu aluminium. Największym plusem tego typu zaparzaczy jest ich cena oraz powszechna dostępność w każdym sklepie. Niestety nie jest to zbyt trwały materiał i po roku intensywnego użytkowania, na kuchence gazowej powinien on zostać wymieniony, bo najczęściej się odkształca i zaczyna przeciekać. Co więcej, w czasie użytkowania kawa pozostawia na ściankach brudne plamy, których nie da się usunąć.

Wpływa to nie tylko na estetykę produktu, ale również na sam smak napoju, który po pewnym czasie albo zmienia smak na gorzki albo zupełnie go traci. Drugim typem są kawiarki ze stali nierdzewnej. Są one dużo bardziej odporne na zabrudzenia oraz długotrwałą eksploatację. Co więcej, dużo prościej jest je utrzymać w czystości. Niestety, są one również droższe.

 

Pojemność – jaką wybrać?

Kolejną ważną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę przed zakupem jest pojemność kawiarki. Na rynku jest dużo zaparzaczy o różnych pojemnościach. W pierwszej kolejności zastanów się, jak dużą kawę pijesz oraz czy urządzenie będzie tylko Twoje, czy dzielone z rodziną. Jeśli będziesz jedynym użytkownikiem kawiarki, to możesz zakupić najmniejszy model, który ma pojemność jednej filiżanki – 200 ml. Większe modele mogą przygotować nawet 2 lub 4 espresso. Jeśli pragniesz przygotować kawę dla 4 osób, sugerujemy zakup kawiarki przeznaczonej do 6 espresso. Nie zalecamy zakupu zbyt dużej kawiarki dla jednej osoby, gdyż przygotowanie kawy będzie znacznie wydłużone.

Zanim urządzenie się nagrzeje i zacznie gotować znajdującą się we wnętrzu wodę, minie stosunkowo sporo czasu. Poza tym zwiększa to koszty eksploatacji. Zwróć też uwagę na to, że napój otrzymywany z zaparzacza jest zdecydowanie mocniejszy niż z ekspresu ciśnieniowego.

Jaki rodzaj kawy?

Czy każdy rodzaj kawy jest przeznaczony do parzenia w kawiarce? Niestety nie. Należy upewnić się, że będzie to kawa palona i zmielona, tak zwana kawa sypana. Jeśli chcesz, aby przygotowana przez Ciebie kawa była pełna aromatu i o intensywnym smaku, należy ją zmielić chwilę przed zaparzeniem. W tym celu przydatny będzie domowy młynek do kawy. Jeśli go jednak nie posiadasz, wiele sklepów, które sprzedają kawę oferuje taką usługę. Co istotne, często jest ona bezpłatna. Należy podkreślić, że gatunek zaparzanej kawy nie jest najistotniejszy, jednak wielu fanów jest zdania, że najlepszy napój można przygotować tylko z 100% Arabici. W przypadku kawiarki, najlepiej stosować średnio zmieloną kawę.

 

Kawiarki w dobrych cenach

Ze względu na to, że na rynku występuje wiele rodzajów kawiarek, ich cena jest bardzo różna. Najtańsze są modele wykonane ze stopu aluminium. Kosztują one nawet mniej niż 50 zł. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz, aby produkt ten służył Ci przez wiele lat, trzeba rozważyć zakup nieco droższego sprzętu. Modele ze stali nierdzewnej są droższe i potrafią kosztować nawet 150 zł. Pamiętaj jednak, że są bardziej odporne na uszkodzenia i częstą eksploatację, a więc stanowią inwestycję długoterminową.

 

 

Najlepsze kawiarki w 2018 roku

 

Każdy amator kawy ma swój ulubiony rodzaj i sposób przygotowania trunku. Dziś coś dla amatorów kawy parzonej w kawiarce.  Bogactwo modeli i sposobów użycia przyprawia o zawrót głowy. Aby ułatwić wybór zachęcamy do przeczytania naszego zestawienia zawierającego opisy i opinie o kawiarkach.

 

Nasze zalecenia

 

Bialetti Mukka Express Łaciata 1908 

 

7.Bialetti Mukka Express Łaciata 1908Kawiarka Bialetti Mukka Express Łaciata 1908 jest wyjątkowa pod względem wyglądu. Posiada miękkie, zaokrąglone kształty, wykonana jest z lakierowanego aluminium w kolorach biało-czarnym. A rączka jest czarna i wykonana z tworzywa sztucznego. Wykończenie kolorystyczne przypomina krowie łaty.

Objętość przygotowywanego napoju wynosi 320 ml. Za pomocą tego urządzenia przygotujemy w 4 minuty kawę late lub cappuccino z dużą ilością pianki. Urządzenie składa się z trzech części: zbiornika dolnego, do którego wlewamy wodę, sitka na kawę, oraz zbiornika górnego, do którego nalewamy mleko, i w którym gromadzi się ekstrakt kawy.

Obsługa jest intuicyjna, a na urządzeniu znajdują się symbole graficzne ułatwiające prawidłową obsługę. Dodatkowo przy zakupie jest dołączana instrukcja obsługi w języku polskim.

Użytkownicy zawracają uwagę, że aby otrzymać naprawdę aromatyczny napój o niepowtarzalnych walorach smakowych, trzeba pamiętać o grubym zmieleniu kawy, o użyciu mleka tłustego, oraz poświęceniu paru minut na rytuał parzenia kawy. Wówczas kawa uzyskana przy pomocy tej kawiarki dorównuje kawom z najlepszych kawiarni.

 

 

 

 

Bialetti Venus 

 

1.Bialetti Venus200 ml kawy przygotujemy w urządzeniu Bialetti Venus. Producent zaleca, aby wykorzystać za każdym razem maksymalną pojemość kawiarki. Składa się ona ze zbiorniczka dolnego z zaworem bezpieczeństwa, sitka z filtrem, oraz zbiorniczka górnego, w którym gromadzi się przygotowywany napój.

Parzenie odbywa się w taki sposób, że ogrzanie dolnego zbiorniczka wypełnionego wodą, powoduje jej parowanie i pod ciśnieniem przedostaje się ona poprzez zmielone ziarna kawy umieszczone na filtrze. Następnie w formie kawy skrapla się w górnym zbiorniczku. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą: średnica 9,5 cm i wysokość 16,5 cm. Jest on wykonany z wytrzymałej, nierdzewnej, polerowanej stali chromowo – niklowej z ergonomicznym nylonowym uchwytem.

Kawiarkę możemy używać z kuchenkami gazowymi, elektrycznymi, ceramicznymi i indukcyjnymi. Należy też pamiętać, aby rączka urządzenia znajdowała się poza zasięgiem źródła ciepła.

Klienci, którzy zakupili ten model potwierdzają, że działa on na kuchenkach indukcyjnych. Ponadto mówią, że jest to urządzenie estetycznie wykonane i wygodne w użyciu.

 

 

 

 

Ariette Mokina 1358 

 

2.Ariette Mokina 1358Model Ariette Mokina 1358, to urządzenie ciśnieniowe z własnym źródłem ciepła. Jest to model składający się z  obrotowej  – 360 stopni płyty grzejnej o mocy 400 W, dzbanka typu termos, zbiorniczka na wodę, oraz lejka z sitkiem, do którego wsypuje się kawę. Wymiary zewnętrzne kawiarki to 220 x 160 x 120 mm, a waga to 0,76 kg.

Dzięki takim rozmiarom, przygotujemy w tym modelu do 100 ml naparu. Kawiarka mając małe gabaryty chętnie jest zabierana przez smakoszy tego trunku do biura, bowiem używanie jej jest niekłopotliwe. Dodatkowo też znajdziemy tu takie funkcje jak podtrzymywanie temperatury napoju przez 30 min, oraz automatyczny wyłącznik.

Pamiętajmy jednak, że aby powstał prawdziwy, dobry napar kawa powinna być zmielona grubo. Wśród opinii klientów spotykaliśmy opinie, że jest to dobra i tania kawiarka elektryczna dla 1 – 2 osób.

Gdy chcemy zaparzyć kolejną porcję napoju, należy poczekać aż urządzenie ostygnie. Klienci również chwalą stylowy wygląd tego modelu, łatwość użycia i czyszczenia, oraz szybkość parzenia.

 

 

 

 

Domotti Vella 32703 

 

3.Domotti Vella 32703Najtańsza kawiarka, jaką nasz ranking kawiarek prezentuje, to Domotti Vella 32703. Jest to model, który możemy już nabyć za 30 zł, i w którym wykorzystujemy kuchenkę do zaparzania kawy. Jest on przystosowany do wszelkiego typu kuchenek, również indukcyjnych. Urządzenie składa się z 2 elementów.

Pierwszy – górny, to dzbanek, w którym mieści się zaparzona kawa, dolna część jest pojemnikiem na wodę. Pomiędzy oboma pojemnikami umieszczamy sitko z tuleją i wsypujemy żądaną ilość kawy. Szczelność połączenia zapewnia gumowa uszczelka, bowiem pod wpływem podgrzewania urządzenia wytwarza się w nim ciśnienie.

Dzięki niemu zaparzona kawa gromadzi się w górnej części kawiarki. Ilość kawy, jaką jednorazowo możemy zrobić to ok. 300 ml. Konsumenci, którzy nabyli ten model uważają, że jest on łatwy w obsłudze, wytrzymały i o ładnym wyglądzie.

Zwracają jednak uwagę, że na palniku gazowym trzeba pilnować na to, aby rączka dzbanka znajdowała się poza zasięgiem ognia, bo w przeciwnym razie zbyt mocno się nagrzewa. Jednak stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

 

 

 

 

Bodum BD-1208- 01 

 

4.Bodum BD-1208-01Najdroższy z modeli opisywanych w tym zestawieniu to urządzenie Bodum BD-1208- 01. Jest też ono najbardziej nietypowe z wyglądu. Zaparzacz jest wykonany ze szkła odpornego na duże temperatury. Użycie tego urządzenia jest proste, a cały proces parzenia odbywa się na naszych oczach. Dolny dzbanek napełniamy wodą, a zmieloną kawę wrzucamy do dzbanka górnego.

Ustawiamy urządzenie na kuchence ceramicznej, elektrycznej lub gazowej. Gotująca się woda paruje i przechodzi do górnego dzbanka, gdzie zaczyna się gromadzić świeżo parzona kawa. Z kuchenki urządzenie zdejmujemy, gdy w dolnym dzbanku poziom wody sięga 2 cm. Po chwili zaparzona kawa, z górnego dzbanka spłynie do dolnego, pozostawiając fusy.

Teraz wystarczy zdjąć górny dzbanek z fusami, by delektować się świeżym naparem z dolnego dzbanka. Pojemność zaparzonej kawy wynosi 1 litr, zatem jest to najpojemniejsza kawiarka z opisywanych w tym zestawieniu.

Dla klientów ważnym okazało się delektowanie się magią procesu parzenia kawy. Całkowicie niestandardowy wygląd urządzenia zyskuje uznanie, jak również jego duża pojemność.

 

 

 

 

GAT Rossana 276 

 

5.GAT Rossana 276Kawiarka GAT Rossana 276 to produkt włoski, o bardzo atrakcyjnym, głębokim, czerwonym kolorze. Firma GAT dedykuje to urządzenie do przygotowywania prawdziwych włoskich kaw takich jak: cappuccino, irish coffee oraz cafe macchiato. Korpus kawiarki wykonany jest z aluminium, a wieczko i rączka z plastiku.

Dodatkowo wieczko ma okienko w kształcie serca, przez które można podglądać proces zaparzania napoju. Wygląd tego modelu zachęca do zakupu go na prezent dla ukochanej osoby. Naczynie składa się z 3 części. Jest to pojemnik na wodę, sitko z lejkiem, oraz pojemnik na gotową kawę. Kawiarkę możemy używać podgrzewając wodę na kuchenkach gazowych, elektrycznych i ceramicznych.

Wymiary urządzenia to wysokość 15,5 cm; szerokość 15 cm; i średnica spodu 8,5 cm. Takie wymiary powodują, że możemy w kawiarce zaparzyć 3 filiżanki naparu, po 40 ml każdy.

Dla użytkowników, którzy zakupili ten model, właśnie niewielkie wymiary były bodźcem do zakupu. Dodatkowo bezawaryjność, łatwość użycia i atrakcyjny design utwierdza klientów, że jest to najlepsza kawiarka dla osób, które pragną otrzymać niewielką ilość dobrej jakości kawy.

 

 

 

 

Florina KPS-6 

 

6.Florina KPS-6Kawiarka Florina KPS-6 jest już dostępna do zakupu za ok. 40 zł. Firma Florina Design postawiła sobie za zadanie wytworzenia urządzenia o wysokiej jakości przy jak najniższej cenie. Florina KPS-6  więc należy do tańszych modeli wśród kawiarek. Jest to zaparzacz ciśnieniowy, a jego pojemność określa się na 0,25 l., co przy mocnym, tradycyjnym, włoskim espresso wystarcza na 6 filiżanek napoju.

Czas przygotowania trunku to ok. 5 – 7 minut. Kawiarka wymaga zewnętrznego źródła ciepła i została przystosowana do użycia na płytach gazowych i elektrycznych. Całość wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium w kolorze czarnym. Producent nie zaleca mycia kawiarki w zmywarce.

Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku polskim i karta gwarancyjna na 24 miesiące. Urządzenie jest pakowane w ozdobne opakowanie, zatem może się okazać ciekawym prezentem.

Dla klientów atrakcyjna cena stanowi bodziec do zakupu, a jednocześnie użytkownicy twierdzą, że model ten jest solidnie wykonany, ładnie wygląda i sprawuje się bez zarzutu.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.83 out of 5)
Loading...