Kawiarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli poszukujesz kawiarki dla siebie, to stworzyliśmy ranking 5 modeli cieszących się największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zestawienia zajął Bialetti Mukka Express Łaciata 1908. Dlatego też chcielibyśmy przybliżyć Ci kilka jego funkcji. Sprzęt przeznaczony jest do przygotowania 320 ml napoju. Dzięki temu można przygotować kawę dla dwóch osób. Wystarczy jedynie 4 minuty, aby ją zaparzyć. Kawiarka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Zrobiono ją z lakierowanego aluminium, więc jest wytrzymała. Natomiast rączkę wykonano z tworzywa sztucznego, co chroni przed oparzeniem. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Ponadto model ten wyróżnia ciekawy design. Produkt jest biały z czarnymi łatami. Sprawdzi się on bardzo dobrze dla osób, które lubią wyjątkowe gadżety i mają poczucie humoru. Jeżeli sprzęt ten Ci nie odpowiada, zachęcamy do zapoznania się modelem Włoska Kawiarka 450ml. Umożliwia on przygotowanie do 9 filiżanek espresso. Zaparzacz wykonano ze stali nierdzewnej, dlatego jest solidny i na długo zachowuje elegancki wygląd. Kawiarka nadaje się do użytku na kuchence gazowej, elektrycznej, płycie ceramicznej i indukcyjnej. Jest ona łatwa do utrzymania w czystości, a ponadto zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kawiarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy miłośnik kawy ma swój ulubiony sposób jej przygotowania. Najpopularniejsza jest kawa parzona klasycznie lub z ekspresu. Jednak w tym poradniku chcielibyśmy skupić się na innej metodzie przygotowania tego napoju.

Wiele osób jest zdania, że to kawa przygotowana w kawiarce jest najbardziej aromatyczna. Co więcej, jest to jeden z prostszych sposobów jej parzenia, bowiem nie wymaga on zbytniego zaangażowania i jest tani. Wystarczy przygotować ulubioną kawę sypaną, wodę i kawiarkę. To właśnie ten ostatni komponent będzie przedmiotem naszego poradnika, w którym podpowiemy Ci jaką kawiarkę wybrać. Należy bowiem pamiętać, że odpowiedni sprzęt jest gwarantem dobrze przygotowanego napoju.

 

 

Rodzaje

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje kawiarek – ciśnieniowe i przelewowe, wykorzystujące siłę grawitacyjną.

Kawiarki ciśnieniowe wykorzystują w swojej pracy ciśnienie wrzącej wody, która przechodzi przez filtr wypełniony kawą, a następnie w górnym pojemniku zbiera się już gotowy aromatyczny napój. Jest to najbardziej standardowy sposób parzenia tego naparu. W takich urządzeniach mamy trzy elementy: zbiornik dolny, do którego wlewamy gorącą wodę, filtr na kawę sypaną oraz zbiornik górny, gdzie wytrąca się napój.

Kawiarki przelewowe podczas pracy wykorzystują siłę grawitacyjną. Do górnej części naczynia wlewamy gorącą wodę, by przeszła ona przez filtr z kawą. Napój wytrąca się w dolnym zbiorniku.

 

Jaka kawiarka jest najlepsza – tradycyjna czy elektryczna?

Jeśli chodzi o system pracy wyróżniamy dwa typy kawiarek. Pierwszym z nich są modele tradycyjne, które stawiamy na kuchence. W tym miejscu należy podkreślić, że jeśli masz w kuchni płytę indukcyjną, musisz upewnić się, że kawiarka jest do niej dostosowana.  Model tradycyjny jest najbardziej popularny i gwarantuje pełnię smaku. Należy jednak podkreślić, że kawiarki elektryczne są bardziej mobilne, bowiem do funkcjonowania potrzebują jedynie gniazdka z prądem. Co więcej, wbudowana wewnątrz grzałka szybciej gotuje wodę.

 

Materiał – stal czy aluminium?

Obecnie w sklepach znajdziesz dwa typy kawiarek, które różnią się od siebie materiałem z jakich zostały wykonane. Jest to bardzo istotne, ponieważ materiał użyty przy produkcji ma bezpośredni wpływ na trwałość sprzętu. Pierwszym typem są kawiarki wykonane ze stopu aluminium. Największym plusem tego typu zaparzaczy jest ich cena oraz powszechna dostępność w każdym sklepie. Niestety nie jest to zbyt trwały materiał i po roku intensywnego użytkowania, na kuchence gazowej powinien on zostać wymieniony, bo najczęściej się odkształca i zaczyna przeciekać. Co więcej, w czasie użytkowania kawa pozostawia na ściankach brudne plamy, których nie da się usunąć.

Wpływa to nie tylko na estetykę produktu, ale również na sam smak napoju, który po pewnym czasie albo zmienia smak na gorzki albo zupełnie go traci. Drugim typem są kawiarki ze stali nierdzewnej. Są one dużo bardziej odporne na zabrudzenia oraz długotrwałą eksploatację. Co więcej, dużo prościej jest je utrzymać w czystości. Niestety, są one również droższe.

 

Pojemność – jaką wybrać?

Kolejną ważną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę przed zakupem jest pojemność kawiarki. Na rynku jest dużo zaparzaczy o różnych pojemnościach. W pierwszej kolejności zastanów się, jak dużą kawę pijesz oraz czy urządzenie będzie tylko Twoje, czy dzielone z rodziną. Jeśli będziesz jedynym użytkownikiem kawiarki, to możesz zakupić najmniejszy model, który ma pojemność jednej filiżanki – 200 ml. Większe modele mogą przygotować nawet 2 lub 4 espresso. Jeśli pragniesz przygotować kawę dla 4 osób, sugerujemy zakup kawiarki przeznaczonej do 6 espresso. Nie zalecamy zakupu zbyt dużej kawiarki dla jednej osoby, gdyż przygotowanie kawy będzie znacznie wydłużone.

Zanim urządzenie się nagrzeje i zacznie gotować znajdującą się we wnętrzu wodę, minie stosunkowo sporo czasu. Poza tym zwiększa to koszty eksploatacji. Zwróć też uwagę na to, że napój otrzymywany z zaparzacza jest zdecydowanie mocniejszy niż z ekspresu ciśnieniowego.

 

 

Jaki rodzaj kawy?

Czy każdy rodzaj kawy jest przeznaczony do parzenia w kawiarce? Niestety nie. Należy upewnić się, że będzie to kawa palona i zmielona, tak zwana kawa sypana. Jeśli chcesz, aby przygotowana przez Ciebie kawa była pełna aromatu i o intensywnym smaku, należy ją zmielić chwilę przed zaparzeniem. W tym celu przydatny będzie domowy młynek do kawy. Jeśli go jednak nie posiadasz, wiele sklepów, które sprzedają kawę oferuje taką usługę. Co istotne, często jest ona bezpłatna. Należy podkreślić, że gatunek zaparzanej kawy nie jest najistotniejszy, jednak wielu fanów jest zdania, że najlepszy napój można przygotować tylko z 100% Arabici. W przypadku kawiarki, najlepiej stosować średnio zmieloną kawę.

 

Kawiarki w dobrych cenach

Ze względu na to, że na rynku występuje wiele rodzajów kawiarek, ich cena jest bardzo różna. Najtańsze są modele wykonane ze stopu aluminium. Kosztują one nawet mniej niż 50 zł. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz, aby produkt ten służył Ci przez wiele lat, trzeba rozważyć zakup nieco droższego sprzętu. Modele ze stali nierdzewnej są droższe i potrafią kosztować nawet 150 zł. Pamiętaj jednak, że są bardziej odporne na uszkodzenia i częstą eksploatację, a więc stanowią inwestycję długoterminową.

 

 

Najlepsze kawiarki w 2021 roku

 

Każdy amator kawy ma swój ulubiony rodzaj i sposób przygotowania trunku. Dziś coś dla amatorów kawy parzonej w kawiarce.  Bogactwo modeli i sposobów użycia przyprawia o zawrót głowy. Aby ułatwić wybór zachęcamy do przeczytania naszego zestawienia zawierającego opisy i opinie o kawiarkach.

 

Nasze zalecenia

 

Bialetti Mukka Express Łaciata 1908 

 

7.Bialetti Mukka Express Łaciata 1908Kawiarka Bialetti Mukka Express Łaciata 1908 jest wyjątkowa pod względem wyglądu. Posiada miękkie, zaokrąglone kształty, wykonana jest z lakierowanego aluminium w kolorach biało-czarnym. A rączka jest czarna i wykonana z tworzywa sztucznego. Wykończenie kolorystyczne przypomina krowie łaty.

Objętość przygotowywanego napoju wynosi 320 ml. Za pomocą tego urządzenia przygotujemy w 4 minuty kawę late lub cappuccino z dużą ilością pianki. Urządzenie składa się z trzech części: zbiornika dolnego, do którego wlewamy wodę, sitka na kawę, oraz zbiornika górnego, do którego nalewamy mleko, i w którym gromadzi się ekstrakt kawy.

Obsługa jest intuicyjna, a na urządzeniu znajdują się symbole graficzne ułatwiające prawidłową obsługę. Dodatkowo przy zakupie jest dołączana instrukcja obsługi w języku polskim.

Użytkownicy zawracają uwagę, że aby otrzymać naprawdę aromatyczny napój o niepowtarzalnych walorach smakowych, trzeba pamiętać o grubym zmieleniu kawy, o użyciu mleka tłustego, oraz poświęceniu paru minut na rytuał parzenia kawy. Wówczas kawa uzyskana przy pomocy tej kawiarki dorównuje kawom z najlepszych kawiarni.

Kawiarka Bialetti Mukka Express Łaciata 1908 to produkt przy użyciu którego przygotujesz pyszną i aromatyczną kawę. Jednorazowo możesz uzyskać do 320 ml pięknie pachnącego naparu. Produkt ten cieszy się uznaniem konsumentów. Jest nie tylko prosty w użyciu, ale też efektowny.

Zalety
Design:

Jest to wyjątkowa kawiarka o zaokrąglonych kształtach, która została wykonana z lakierowanego aluminium. Utrzymana jest w biało-czarnej kolorystyce, a wykończenie produktu przypomina krowie łaty. W efekcie urządzenie przykuwa uwagę konsumentów.

Pojemność:

Jest to duża kawiarka, która jednorazowo umożliwia przygotowanie 320 ml aromatycznej kawy. Jest to wystarczająca ilość do podania 4 espresso lub kaw typu latte i cappuccino.

Szybka praca:

Co istotne, przygotowanie napoju zajmuje zaledwie 4 minuty. Już po kilku chwilach od wsypania kawy do pojemnika, możemy cieszyć się jej wyjątkowym smakiem.

Prosta konstrukcja:

Urządzenie ma prostą konstrukcję, która jest łatwa do złożenia. Model ten składa się z trzech elementów: zbiornika dolnego, sitka na kawę oraz zbiornika górnego.

Łatwa obsługa:

Obsługa tego produktu jest intuicyjna. Na urządzeniu znajdują się symbole graficzne, które znacznie ułatwią nam użytkowanie. Poza tym do produktu dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.

Wady

 

 

 

 

Włoska Kawiarka 450ml 

 

Osoby chcące znaleźć solidny zaparzacz powinny zwrócić uwagę na model Włoska Kawiarka 450ml. Został on wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego wykazuje odporność na korozję, jak i na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pojemność kawiarki wynosi 450 ml, co oznacza, że z jej pomocą przygotujemy jednocześnie nawet 9 filiżanek espresso.

Zaparzacz ma wbudowany zawór ciśnieniowy, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. To model odpowiedni do użytku na kuchence gazowej, elektrycznej oraz płycie indukcyjnej. Kawiarka ma wymiary: wysokość – 21 cm, średnica podstawy – 11 cm i średnica na górze – 8,5 cm. Jest ona łatwa do utrzymania w czystości.

Mając prezentowaną kawiarkę w domu możemy przygotować pyszną, pełną aromatu kawę dla siebie lub zaproszonych gości. Zaparzacz efektownie się prezentuje. Uchwyt wykonano z tworzywa sztucznego, który nie nagrzewa się nadmiernie w wyniku wysokiej temperatury. Możemy więc wygodnie przenosić kawiarkę i przelać gotowy napój do filiżanek.

Zaparzacz Włoska Kawiarka 450ml jest wykonany ze stali nierdzewnej. Jego wysokość wynosi 21 cm, a średnica podstawy – 11 cm. Kawiarka ma pojemność 450 ml.

Zalety
Solidność:

Model nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne ani na korozję. Możemy używać go przez długi czas bez obaw o pojawienie się nieestetycznych zarysowań i przetarć na obudowie.

Duża pojemność:

Z pomocą kawiarki można przygotować naraz do 9 filiżanek espresso. Z tego powodu zaparzenie i podanie kawy zaproszonym gościom czy domownikom nie zajmie dużo czasu.

Łatwe mycie:

Umycie zaparzacza nie jest kłopotliwe. Pojemniki na kawę i wodę są na tyle szerokie, że do środka z łatwością włożymy gąbkę.

Elegancki design:

Kawiarka bardzo ładnie się błyszczy. Srebrna stal świetnie kontrastuje z czarnym uchwytem z tworzywa sztucznego. To elegancko wyglądający model.

Wady
Lekko wypukłe dno:

Dno zaparzacza nie jest idealnie płaskie, dlatego może się zdarzyć, że kawiarka nie zostanie wykryta przez płytę indukcyjną.

 

 

 

 

Ariette Mokina 1358 

 

2.Ariette Mokina 1358Model Ariette Mokina 1358, to urządzenie ciśnieniowe z własnym źródłem ciepła. Jest to model składający się z  obrotowej  – 360 stopni płyty grzejnej o mocy 400 W, dzbanka typu termos, zbiorniczka na wodę, oraz lejka z sitkiem, do którego wsypuje się kawę. Wymiary zewnętrzne kawiarki to 220 x 160 x 120 mm, a waga to 0,76 kg.

Dzięki takim rozmiarom, przygotujemy w tym modelu do 100 ml naparu. Kawiarka mając małe gabaryty chętnie jest zabierana przez smakoszy tego trunku do biura, bowiem używanie jej jest niekłopotliwe. Dodatkowo też znajdziemy tu takie funkcje jak podtrzymywanie temperatury napoju przez 30 min, oraz automatyczny wyłącznik.

Pamiętajmy jednak, że aby powstał prawdziwy, dobry napar kawa powinna być zmielona grubo. Wśród opinii klientów spotykaliśmy opinie, że jest to dobra i tania kawiarka elektryczna dla 1 – 2 osób.

Gdy chcemy zaparzyć kolejną porcję napoju, należy poczekać aż urządzenie ostygnie. Klienci również chwalą stylowy wygląd tego modelu, łatwość użycia i czyszczenia, oraz szybkość parzenia.

Model Ariete Mokina 1358 to urządzenie ciśnieniowe, która ma moc 400 W. Produkt ten ma wymiary 22 cm x 16 cm x 12 cm. Jego pojemność wynosi 100 l.

Zalety
Przenośna kawiarka:

Jeśli szukasz produktu mobilnego, który będziesz mógł używać w dowolnym miejscu, to propozycja dla Ciebie. Jest to bowiem kawiarka z własnym źródłem ciepła. Model ten posiada obrotową płytę grzejną o mocy 400 W. Możesz go zatem używać wszędzie tam, gdzie masz dostęp do prądu.

Małe wymiary:

Kawiarka jest niewielka, a więc bez problemu zabierzesz ją ze sobą w podróż. Może też stanowić ciekawą propozycję do biura, gdzie nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca na ekspres.

Prosta obsługa:

Wiele osób podkreśla, że model ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Jego złożenie, wsypanie kawy i wlanie wody zajmuje kilka minut.

Łatwe czyszczenia:

Produkt jest łatwy w demontażu oraz pielęgnacji, co dodatkowo zachęca nas do jego regularnego używania.

Wady
Pojemność:

Ze względu na pojemność, która wynosi 100 ml, nie jest to najwydajniejsza propozycja. Przy użyciu kawiarki przygotujesz zaledwie 2 filiżanki espresso.

 

 

 

 

Domotti Vella 32703 

 

3.Domotti Vella 32703Najtańsza kawiarka, jaką nasz ranking kawiarek prezentuje, to Domotti Vella 32703. Jest to model, który możemy już nabyć za 30 zł, i w którym wykorzystujemy kuchenkę do zaparzania kawy. Jest on przystosowany do wszelkiego typu kuchenek, również indukcyjnych. Urządzenie składa się z 2 elementów.

Pierwszy – górny, to dzbanek, w którym mieści się zaparzona kawa, dolna część jest pojemnikiem na wodę. Pomiędzy oboma pojemnikami umieszczamy sitko z tuleją i wsypujemy żądaną ilość kawy. Szczelność połączenia zapewnia gumowa uszczelka, bowiem pod wpływem podgrzewania urządzenia wytwarza się w nim ciśnienie.

Dzięki niemu zaparzona kawa gromadzi się w górnej części kawiarki. Ilość kawy, jaką jednorazowo możemy zrobić to ok. 300 ml. Konsumenci, którzy nabyli ten model uważają, że jest on łatwy w obsłudze, wytrzymały i o ładnym wyglądzie.

Zwracają jednak uwagę, że na palniku gazowym trzeba pilnować na to, aby rączka dzbanka znajdowała się poza zasięgiem ognia, bo w przeciwnym razie zbyt mocno się nagrzewa. Jednak stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

Dobra kawiarka do 100 zł to z całą pewnością Domotti Vella 32703. Model ten ma pojemność aż 300 ml. Jak zauważają konsumenci jest bardzo łatwy w obsłudze.

Zalety
Prosta budowa:

Urządzenie składa się z zaledwie 3 elementów -  dzbanka, pojemnika na wodę i sitka z tuleją na kawę. Dzięki temu użytkowanie sprzętu nie sprawi nam większego problemu.

Szczelność:

Szczelność tego produktu jest oceniana bardzo pozytywnie. Jest to zasługa gumowej uszczelki.

Pojemność:

Jednorazowo przy użyciu tej kawiarki możemy przygotować 300 ml kawy. Jest to dość duża pojemność, wystarczająca do podania kilku kaw, zarówno espresso, jak i cappuccino czy też latte.

Cena:

Ogromną zaletą prezentowanego modelu jest jego cena. Wiele osób zdecydowało się na zakup kawiarki Domotti właśnie ze względu na ten aspekt.

Wady
Rączka:

Jak zauważają konsumenci, problemem w tym modelu jest nagrzewająca się rączka. Trzeba być szczególnie ostrożnym, gdy kawiarki używa się na kuchence gazowej. W tym wypadku bowiem rączka nagrzewa się najszybciej.

 

 

 

 

Florina KPS-6 

 

6.Florina KPS-6Kawiarka Florina KPS-6 jest już dostępna do zakupu za ok. 40 zł. Firma Florina Design postawiła sobie za zadanie wytworzenia urządzenia o wysokiej jakości przy jak najniższej cenie. Florina KPS-6  więc należy do tańszych modeli wśród kawiarek. Jest to zaparzacz ciśnieniowy, a jego pojemność określa się na 0,25 l., co przy mocnym, tradycyjnym, włoskim espresso wystarcza na 6 filiżanek napoju.

Czas przygotowania trunku to ok. 5 – 7 minut. Kawiarka wymaga zewnętrznego źródła ciepła i została przystosowana do użycia na płytach gazowych i elektrycznych. Całość wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium w kolorze czarnym. Producent nie zaleca mycia kawiarki w zmywarce.

Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku polskim i karta gwarancyjna na 24 miesiące. Urządzenie jest pakowane w ozdobne opakowanie, zatem może się okazać ciekawym prezentem.

Dla klientów atrakcyjna cena stanowi bodziec do zakupu, a jednocześnie użytkownicy twierdzą, że model ten jest solidnie wykonany, ładnie wygląda i sprawuje się bez zarzutu.

Kawiarka Florina KPS-6 to zaparzacz ciśnieniowy o pojemność 0,25 l, co pozwoli Ci przygotować 6 filiżanek włoskiego espresso. Urządzenie parzy kawę w ok. 7 min.

Zalety
Pojemność:

Nie jest to duży produkt, niemniej jednak umożliwia przygotowanie aż 6 filiżanek aromatycznego espresso.

Prosta konstrukcja:

Kawiarka została wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium w kolorze czarnym. Produkt jest łatwy w użytkowaniu, nie ma skomplikowanych elementów, a więc złożenie i korzystanie z niego jest niezwykle proste.

Wady
Design:

Konsumenci nie najlepiej oceniają design kawiarki. Uważają, że jest kanciasta. Jeśli więc szukasz czegoś, co będzie nie tylko funkcjonalne, ale też ładne, ten model, raczej nie przypadnie Ci do gustu.

Jakość wykonania:

Produkt nie jest najbardziej solidną konstrukcją, jaką znajdziemy na rynku.

 

 

 

 

Jak działa kawiarka?

 

Jaka kawiarka jest polecana przez miłośników kawy? Po lekturze poprzednich części artykułu bez wątpienia potrafisz już odpowiedzieć na to pytanie. Jednak, czy umiesz wyjaśnić, w jaki sposób działa tego typu sprzęt? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z informacjami, które umieściliśmy poniżej.

 

 

Z czego zbudowana jest kawiarka?

Aby zrozumieć, w jaki sposób działa kawiarka musimy wiedzieć, z jakich elementów jest zbudowana. Urządzenie to składa się przede wszystkim ze zbiornika na wodę, zbiornika na zaparzoną kawę oraz sitka na świeżo zmielone ziarenka kawy. Nie można nie wspomnieć również o zaworze bezpieczeństwa umieszczonym w dolnej części obudowy, który odpowiada za regulowanie poziomu ciśnienia w pojemniku z wodą. Aby jednak działał on prawidłowo musimy napełnić zbiornik do określonego poziomu (do wyznaczonej linii). Równie istotna jest uszczelka, bez niej kawiarka nie spełniałaby swojej funkcji, a więc niemożliwe byłoby zaparzenie kawy. Element ten niszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji, dlatego trzeba regularnie go wymieniać.

 

Jak działa kawiarka?

Kawiarka opiera swoje działanie na ciśnieniu wytwarzanym w dolnej części jej budowy. W wyniku podgrzewania woda w zbiorniku zaczyna wrzeć, a pod wpływem wzrastającego ciśnienia jest wypychana do góry, przez warstwę ziarenek kawy i sitko odpowiadające za filtrowanie fusów.

Kiedy napełniamy kawiarkę świeżo zmielonymi ziarnami kawy nie powinniśmy ich zbyt mocno ubijać. Inaczej woda filtrująca nie będzie mogła swobodnie przepływać, to mogłoby doprowadzić do zatkania sitka.

 

Ile czasu zajmuje parzenie kawy w kawiarce?

To, ile czasu zajmie nam parzenie kawy przy pomocy kawiarki w dużej mierze zależy od tego, na jaki produkt się zdecydowaliśmy. Przeciętnie jednak trwa to od 4 minut do ok. 7 minut. Po czym rozpoznać, że napój jest już gotowy? Większość kawiarek ma w górnej pokrywie przezroczyste okienko, przez które można sprawdzić, czy w górnym czajniczku jest już kawa – jeśli tak, możemy zdjąć urządzenie z kuchenki i przelać napój do filiżanek.

Czas parzenia kawy zależy też od tego, jaką temperaturę ma woda wlewana do dolnego zbiorniczka. Jeśli chcemy zaoszczędzić kilka minut, najlepiej wcześniej podgrzać ją w czajniku. W ten sposób unikniemy nadmiernego nagrzania obudowy kawiarki, po dotknięciu której moglibyśmy się poparzyć.

 

 

Kiedy kawiarka nie działa

Obsługa kawiarki jest stosunkowo łatwa, ale czasami zdarza się, że urządzenie nie działa tak, jak powinno. Jednym z częściej spotykanych problemów jest nagła utrata ciśnienia podczas parzenia napoju. Może to być spowodowane zniszczeniem uszczelki lub niedokładnym oczyszczeniem kawiarki. Po każdym użyciu musimy umyć swój sprzęt, nie zapomnijmy o wyczyszczeniu ziarenek osadzających się na rancie. Jeśli o tym zapomnimy, obie części obudowy urządzenia nie będą się ze sobą stykać i to doprowadzi do utraty ciśnienia.

Kawiarka może nie działać prawidłowo również z powodu użycia złej kawy. Zbyt drobno lub za grubo zmielone ziarenka mają negatywny wpływ na smak gotowego napoju, mogą też doprowadzić do zatkania sitka. Kawa nie może być zmielona tak drobno, jak ta używana do ekspresów ciśnieniowych.

Posiadacze płyty indukcyjnej muszą także pamiętać o upewnieniu się, że ich sprzęt jest przystosowany do gotowania na niej. Nie wszystkie dostępne na rynku modele są przeznaczone do kuchenek indukcyjnych, niektóre są odpowiednie tylko do tych gazowych. Kawiarka bez ferromagnetycznego dna nie zostanie wykryta przez indukcję.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Kawiarka indukcja

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Bialetti Venus

 

1.Bialetti Venus200 ml kawy przygotujemy w urządzeniu Bialetti Venus. Producent zaleca, aby wykorzystać za każdym razem maksymalną pojemość kawiarki. Składa się ona ze zbiorniczka dolnego z zaworem bezpieczeństwa, sitka z filtrem, oraz zbiorniczka górnego, w którym gromadzi się przygotowywany napój.

Parzenie odbywa się w taki sposób, że ogrzanie dolnego zbiorniczka wypełnionego wodą, powoduje jej parowanie i pod ciśnieniem przedostaje się ona poprzez zmielone ziarna kawy umieszczone na filtrze. Następnie w formie kawy skrapla się w górnym zbiorniczku. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą: średnica 9,5 cm i wysokość 16,5 cm. Jest on wykonany z wytrzymałej, nierdzewnej, polerowanej stali chromowo – niklowej z ergonomicznym nylonowym uchwytem.

Kawiarkę możemy używać z kuchenkami gazowymi, elektrycznymi, ceramicznymi i indukcyjnymi. Należy też pamiętać, aby rączka urządzenia znajdowała się poza zasięgiem źródła ciepła.

Klienci, którzy zakupili ten model potwierdzają, że działa on na kuchenkach indukcyjnych. Ponadto mówią, że jest to urządzenie estetycznie wykonane i wygodne w użyciu.

Bialetti Venus to dzbanuszek o pojemności 200 ml. Ma on wymiary 95 cm średnicy i 16,5 cm wysokości, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Produkt jest solidny i pięknie się prezentuje.

Zalety
Wykonanie:

Prezentowany zaparzacz jest wykonany z wytrzymałej, polerowanej, chromowo-niklowej stali nierdzewnej. Uchwyt kawiarki jest nylonowy. Całość jest bardzo solidna, odporna na uszkodzenia i zmiany wynikające z wpływu wysokich temperatur.

Odpowiednia do każdej kuchenki:

Kawiarka jest przeznaczona do użytku na każdym typie kuchenki. To sprawia, że model ten jest uniwersalny. Nawet jeśli wymienisz kuchenkę na inną, nie będziesz musiał rezygnować z używania zaparzacza.

Design:

Prezentowany model cechuje atrakcyjny design. Będzie to nie tylko użyteczny sprzęt, ale jednocześnie ozdoba naszej kuchni.

Mycie w zmywarce:

Prezentowaną kawiarkę można bez obaw myć w zmywarce. Materiał nie ciemnieje pod wpływem działania silnych detergentów.

Prosta, intuicyjna obsługa:

Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi. Użytkowanie zaparzacza nie jest zbyt skomplikowane. Wsypania kawy, zalanie wodą i uruchomienie kawiarki jest bardzo proste.

Wady

 

 

Bodum BD-1208- 01

 

4.Bodum BD-1208-01Najdroższy z modeli opisywanych w tym zestawieniu to urządzenie Bodum BD-1208- 01. Jest też ono najbardziej nietypowe z wyglądu. Zaparzacz jest wykonany ze szkła odpornego na duże temperatury. Użycie tego urządzenia jest proste, a cały proces parzenia odbywa się na naszych oczach. Dolny dzbanek napełniamy wodą, a zmieloną kawę wrzucamy do dzbanka górnego.

Ustawiamy urządzenie na kuchence ceramicznej, elektrycznej lub gazowej. Gotująca się woda paruje i przechodzi do górnego dzbanka, gdzie zaczyna się gromadzić świeżo parzona kawa. Z kuchenki urządzenie zdejmujemy, gdy w dolnym dzbanku poziom wody sięga 2 cm. Po chwili zaparzona kawa, z górnego dzbanka spłynie do dolnego, pozostawiając fusy.

Teraz wystarczy zdjąć górny dzbanek z fusami, by delektować się świeżym naparem z dolnego dzbanka. Pojemność zaparzonej kawy wynosi 1 litr, zatem jest to najpojemniejsza kawiarka z opisywanych w tym zestawieniu.

Dla klientów ważnym okazało się delektowanie się magią procesu parzenia kawy. Całkowicie niestandardowy wygląd urządzenia zyskuje uznanie, jak również jego duża pojemność.

Bodum BD-1208- 01 to piękny, ale drogi zaparzacz. Produkt ten został wykonany ze szkła odpornego na wysokie temperatury. Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają solidne wykonanie tego modelu oraz jego pojemność.

Zalety
Łatwa obsługa:

Klienci potwierdzają, że kawiarka jest prosta w obsłudze. Po napełnieniu jej wodą i kawą, po prostu stawiamy ją na kuchence i czekamy aż napój będzie gotowy.

Pojemność:

Jest to największa pod względem pojemności oferta w naszym zestawieniu. Przy użyciu tej kawiarki przygotujesz nawet 1 litr kawy.

Wygląd:

To, co zwraca uwagę konsumentów to design kawiarki. Jest on elegancki i idealnie będzie pasował do każdej kuchni.

Wady
Cena:

Jest to zaparzacz, który kosztuje około 300 zł, co niestety dla wielu osób jest wygórowaną ceną.

 

 

GAT Rossana 276

 

5.GAT Rossana 276Kawiarka GAT Rossana 276 to produkt włoski, o bardzo atrakcyjnym, głębokim, czerwonym kolorze. Firma GAT dedykuje to urządzenie do przygotowywania prawdziwych włoskich kaw takich jak: cappuccino, irish coffee oraz cafe macchiato. Korpus kawiarki wykonany jest z aluminium, a wieczko i rączka z plastiku.

Dodatkowo wieczko ma okienko w kształcie serca, przez które można podglądać proces zaparzania napoju. Wygląd tego modelu zachęca do zakupu go na prezent dla ukochanej osoby. Naczynie składa się z 3 części. Jest to pojemnik na wodę, sitko z lejkiem, oraz pojemnik na gotową kawę. Kawiarkę możemy używać podgrzewając wodę na kuchenkach gazowych, elektrycznych i ceramicznych.

Wymiary urządzenia to wysokość 15,5 cm; szerokość 15 cm; i średnica spodu 8,5 cm. Takie wymiary powodują, że możemy w kawiarce zaparzyć 3 filiżanki naparu, po 40 ml każdy.

Dla użytkowników, którzy zakupili ten model, właśnie niewielkie wymiary były bodźcem do zakupu. Dodatkowo bezawaryjność, łatwość użycia i atrakcyjny design utwierdza klientów, że jest to najlepsza kawiarka dla osób, które pragną otrzymać niewielką ilość dobrej jakości kawy.

Kawiarka GAT Rossana 276 to bardzo elegancki produkt włoski, o pięknym  głębokim, czerwonym kolorze. Produkt ma wymiary 15,5 cm x 15 cm x 8,5 cm. Zaparzysz w nim 120 ml kawy.

Zalety
Okienko:

W górnej części kawiarki znajduje się okienko w kształcie serca. Umożliwia nam to obserwowanie procesu parzenia kawy.

Design:

Wygląd jest dla nas kluczowym czynnikiem. Dlatego producent zadbał o atrakcyjną stylistykę kawiarki. Produkt dostępny jest w pięknym czerwonym kolorze.

Wymiary:

Urządzenia to jest niewielkie. Jego wymiary to: wysokość - 15,5 cm, szerokość - 15 cm i średnica spodu 8,5 cm. Dlatego zmieści się w każdej, nawet niewielkiej szafce.

Wady
Pojemność:

Kawiarka ma pojemność 120 ml. Niestety przy spotkaniach w większym gronie może nie wystarczyć.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eli
Eli
1 year ago

Nie wierzę, że w rankingu w ogóle jakiekolwiek miejsce zajmuje Mukka Bialetti Łaciata. Kawę robi dobrą, owszem, ale to wadliwe urządzenie. Od co najmniej 7 miesięcy próbuję w sieci ( w tym na stronach aukcyjnych zagranicznych) namierzyć zawór, który sam pękł, po sporadycznym (1x/kilka dni) użytkowaniu przez kilka miesięcy. Co więcej, powoli tracę nadzieję, na kupno zaworu, bo we wszystkich sklepach internetowych widnieje jako niedostępny. Widzę, że problem z zaworem miało wielu klientów, sądząc po wpisach w sieci. Znalazłam sporo wpisów jak to właśnie pęka lub wybucha zawór. Wygląda na to, że producent sprzedał wadliwy towar, a sklepy chcą teraz… Read more »

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir