Amplitunery ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Na naszej stronie znajdziesz amplitunery do kina domowego, które cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Szczególne miejsce według ich opinii zajął model Yamaha Musiccast RX-V779. Sprzęt ten możesz podłączyć do swojego kina domowego dzięki wbudowanym gniazdom. Urządzenie wyposażone jest w takie złącza, jak: wejście gramofonowe oraz dwa wyjścia HDMI. Produkt posiada funkcję MusicCast, która pozwala na bezprzewodowe wysyłanie dźwięku między urządzeniami audio. W ten sposób możesz odbierać muzykę w drugim pokoju. Amplituner obsługiwany jest za pomocą panelu zrobionego z aluminium. Tworzywo to zapewnia dużą trwałość. Model ten obsługuje pliki w rozdzielczości DSD i FLAC. Ponadto pozwala on na zwiększenie jakości nagrań do rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodatkowo sprzęt ma funkcję Silent Cinema. Sprawia ona, że efekty dźwiękowe są zbliżone do rzeczywistych. Jeżeli produkt ten Ci nie odpowiada, to warto zwrócić uwagę na wariant, który zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Denon AVR-X520BT to wysokiej jakości amplituner, ceniony za wysoką wydajność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Yamaha uważana jest za dobry wybór. Obsługuje sygnał 4K Ultra HD, ma możliwość bezprzewodowego odbioru sygnałów, 2 wyjścia HDMI oraz 1 gramofonowe. Produkt wyposażono w szereg nowoczesnych technologii, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających koneserów dźwięku przestrzennego.

Wady

Niestety, za mnogość udogodnień trzeba sporo zapłacić - model Yamahy kosztuje niemal 1000 zł więcej, niż przeciętne amplitunery pojawiające się na rynku. To pozostawia produkt do dyspozycji jedynie tym użytkownikom, którym nie straszne są spore wydatki.

Podsumowanie

Oryginalny design, dobra jakość oraz dopasowanie do potrzeb współczesnego użytkownika - tym wyróżnia się amplituner Yamaha. Urządzenie obsługuje Spotify Connect i jest w stanie odczytywać pliki o różnej rozdzielczości - w tym FLAC. Funkcja Silent Cinema pozwala na odczucie rzeczywistych efektów dźwiękowych - także w słuchawkach.

Drugi wybór

Zalety

Amplituner obsługuje sygnał 4K Ultra HD, posiada technologię Bluetooth, 5 wyjść HDMI oraz wejście USB, które pozwala na podłączenie do niego innych sprzętów. Dla usprawnienia obsługi został wyposażony w program Denon Setup Assistant, poprzez który można automatycznie skonfigurować jego elementy, w tym głośniki. Dzięki aplikacji mobilnej można go używać za pomocą urządzeń z systemami iOS i Android.

Wady

Wypowiedzi użytkowników wskazują na zbyt czułe reakcje systemu przy zwiększaniu głośności. Ponadto, problemy sprawia konieczność odpowiedniego podziału plików przy chęci ich odtwarzania z urządzeń podłączanych przez USB.

Podsumowanie

Amplituner można określić mianem ciekawego rozwiązania w dobrej cenie. Nadaje się ono dla osób, których wymagania nie są nadmiernie wygórowane, chcących uzyskać dobrej jakości dźwięk. Jego cena oscyluje w granicach 1900 zł, nie jest zatem wygórowana w porównaniu do cen innych urządzeń dostępnych na rynku.

Rozważ też

Zalety

7.2-kanałowy amplituner ma funkcję Reflex Optimizer, dzięki której odtwarzany dźwięk jest głęboki. W efekcie oglądając filmy możemy poczuć się, jak w kinie. Urządzenie jest proste w obsłudze. Na obudowie znajduje się wyświetlacz i dobrze opisane przyciski. To ułatwia wybranie konkretnych ustawień.

Wady

Jeśli poszukujesz profesjonalnego sprzętu z dużą ilość funkcji, może się okazać, że amplituner Pioneer VSX-933-B jest niewystarczający. Niektórzy twierdzą też, że odpowiednie podłączenie sprzętu zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Kupujący może wybrać obudowę w kolorze czarnym lub srebrnym. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Użytkownik może pobrać na swój telefon aplikację Pioneer Remote App, która pozwala na sterowanie amplitunerem z poziomu telefonu.

 

 

Jaki amplituner kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Amplitunery to urządzenia, które łączą dwa w jednym, czyli wzmacniacz z odbiornikiem radiowym. Dla posiadaczy kina domowego, obowiązkowym jest, aby posiadać dobry amplituner. Jest to urządzenie do użytku domowego, ale zostało wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji. Wśród nich można wymienić dekoder audio lub przedwzmacniacz.  Aby dowiedzieć się, jaki amplituner wybrać, by spełniał zadania, które mu przypiszesz, przeczytaj nasz poradnik.

Podział amplitunerów

Amplitunery to sprzęty, które możemy podzielić na dwa typy: amplitunery dwukanałowe i amplitunery wielokanałowe. Dwukanałowe wykorzystujemy do zbudowania systemu stereofonicznego, a wielokanałowe, to element, bez którego nie może obejść się kino domowe. Zatem podstawowe pytanie, jakie musisz sobie zadać przed zakupem urządzenia, to do jakich celów będziesz je używać.

Dla melomanów, jak już wspomnieliśmy, są amplitunery dwukanałowe. I można taki sprzęt dokupić do sprzętu audio, lub kupić od razu w zestawie ze sprzętem audio. Jeśli planujesz używać amplitunera do kina domowego, to potrzebujesz amplitunera wielokanałowego, zapewnia on przestrzenny dźwięk wirtualnego świata gier i filmów.

A co, gdy jesteś i melomanem i użytkownikiem kina domowego? Jaki jest najlepszy amplituner? Jak zainwestujesz w bardzo dobry sprzęt stereo, to amplituner z tego sprzętu również będziesz mógł użyć do kina domowego. Niestety nie obędzie się bez strat, bo dźwięk będzie, co prawda najwyższej klasy, ale brak mu będzie przestrzenności.

 

Najważniejsze cechy amplitunera

Aby zakupić dobre urządzenie, przed zakupem sprawdź, jaką dysponuje mocą. Rozróżniamy dwa rodzaje mocy – znamionową (RMS) oraz maksymalną. Znaczenie ma tak naprawdę moc znamionowa. Jest ona wyrażana w watach i określa moc, dzięki której czysty dźwięk może być emitowany przez dłuższy okres czasu i nie przekroczy określonych wartości zniekształcenia dźwięku. Dla pomieszczenia o powierzchni 20 m2, wystarczającą mocą będzie 400 W RMS na pięć kolumn głośnikowych. A to biorąc również pod uwagę, że głośniki, to powinny mieć około 20 – 40% mocy amplitunera.

Ważnym parametrem jest również impedancja. Jest to wartość podawana w omach i wskazuje na przedział, w jakim musi być impedancja zestawu głośników. Jeśli wartości te nie będą pasowały do siebie, to urządzenie może ulec zniszczeniu. Impedancja głośników powinna być równa lub większa od impedancji amplitunera. Jeśli masz amplituner o impedancji 6 Ω, kolumny mogą mieć 6 lub 8 Ω (albo więcej), ale na pewno nie 4. Zakres impedancji zwykle wynosi od 6 do 16 omów, a najczęściej spotykane wartości to 4, 6 i 8 Ω.

Dekoder dźwięku pozwala na odczytanie dźwięku znajdującego się w różnych formatach. Dlatego amplituner musi posiadać odpowiedni dekoder dźwięku, aby ten dźwięk odczytać, a następnie rozbić go na kilka różnych kanałów. Im więcej dekoderów Twój amplituner będzie posiadał, tym lepiej. Niektóre amplitunery posiadają cyfrowy procesor dźwięku, który koryguje barwę i brzmienie dźwięku. Procesor dźwięku może, na przykład, zwiększać efekt pogłosu, lub wzmocnić wybrany zakres pasma przenoszenia. Pozwala to na uzyskanie dźwięku zbliżonego do tego, jaki słyszymy na sali koncertowej. Równie ważne dla osiągnięcia satysfakcji z posiadania dobrego sprzętu, jest określenie, do jakich celów będziemy amplituner używać. Gdy jest on nam potrzebny do zestawu kina domowego, najlepiej sprawdzi się amplituner AV. Natomiast, jeśli szukasz sprzętu wyłącznie do słuchania muzyki zainteresuj się amplitunerem stereo.

 

Liczba kanałów

System umożliwiający podłączenia siedmiu głośników i 1 subwoofera, to obecnie najnowszy system dźwięku. Choć jest również możliwa konfiguracja z dwoma subwooferami, które poprawiają jakość niskich tonów, to system 7.1 jest już sporym wyzwaniem. A to dlatego, że mamy tu sporo urządzeń rozmieszczonych w różnych miejscach pomieszczenia, a do tych urządzeń okablowanie, które trzeba rozprowadzić. Częściej wykorzystywanym amplitunerem wielokanałowym jest system 5.1, który również pozwala na wrażenie przestrzenności dźwięku.

 

 

Opcje, które musi posiadać dobry amplituner

Bardzo ważne jest, aby przy zakupie sprzętu elektronicznego nie kupować sprzętów przestarzałych. Bardzo szybko okaże się, że Twoje urządzenie nie obsługuje nowoczesnych rozwiązań. Kupując, więc amplituner sprawdź czy obsługuje on Dolby Pro Logic IIx, Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

Podobnie sprawa się ma ze wzmacniaczami. Aby obsłużyć w sposób właściwy najnowsze systemy dźwięku, amplitunery w dobrych cenach powinny posiadać przynajmniej 7 wzmacniaczy o równej mocy wyjściowej. Przy podłączeniu, jako ósmy wzmacniacz subwoofera więcej wzmacniaczy nie jest już potrzebna.

Zwróć też uwagę, czy możesz do swojego amplitunera podłączyć kable HDMI – nie zaszkodzi, gdy amplituner będzie miał 4 – 6 wejść HDMI. Dzięki temu będziesz mógł do telewizora podłączyć jednocześnie kilka urządzeń.

Dobrze też, aby Twoje urządzenie posiadało skaler do wysokiej rozdzielczości. Chodzi o interpolowanie, czyli zmianę rozdzielczości obrazu SD do HD.

 

Kalibracja

Starsze modele amplitunerów miały ręczną kalibrację, co niejednemu użytkownikowi sprawiało kłopot. Dlatego nowsze modele mają możliwość autokalibracji i automatycznego ustawienia wszystkich parametrów.

Przy okazji warto też wspomnieć, że najnowsze sprzęty są zaopatrzone w piloty zdalnego sterowania. Niektóre amplitunery mają bardzo proste piloty, inne są zaopatrzone w skomplikowane piloty do inteligentnych ustawień i ich zapamiętywania.

 

 

Najlepsze amplitunery w 2021 roku

 

Amplituner to niezbędne urządzenie, gdy chcemy stworzyć świetny zestaw kina domowego. Stanowi doskonały wzmacniacz dźwięku i obrazu, oraz odbiornik radiowy. Często ma również wiele innych funkcji zapewniających świetną rozrywkę wszystkim domownikom. Dlatego też przygotowaliśmy ranking amplitunerów z różnych półek cenowych, który zawiera 5 najlepszych urządzeń tego typu, dostępnych na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha Musiccast RX-V779 

 

1-yamaha-musiccast-rx-v779Yamaha Musiccast RX-V779 160 W to najlepszy amplituner kina domowego, wyposażony w najnowsze funkcje i technologię Yamaha MusicCast. Dzięki niej bezprzewodowo prześlemy muzykę pomiędzy urządzeniami audio. Model obsługuje sygnał 4K, w efekcie możemy zeskalować materiały wideo o niższej rozdzielczości do jakości 4K Ultra HD. Sprzęt ten ma dwa wyjścia HDMI i wejście gramofonowe, co pozwala na dostęp do analogowych nagrań.

Aluminiowy panel przedni zwiększa sztywność konstrukcji, zapewnia jej trwałość i, co istotne, pozwala uzyskać naturalne brzmienie. Sprzęt obsługuje aż 7-kanałowy dźwięk przestrzenny, dzięki czemu zyskujemy jeszcze lepszy efekt dźwiękowy. Nie można też zapomnieć o wielu praktycznych funkcjach i udogodnieniach, w tym Bluetooth Output, obsługę plików o rozdzielczości DSD i FLAC oraz 4K Ultra HD, Wifi, Airplay.

Znajdziemy tutaj również Spotify Connect i inne serwisy muzyczne. System Compressed Music Enhancer umożliwia odtwarzanie plików MP3 w wyższej jakości, a funkcja Silent Cinema zapewnia rzeczywiste efekty dźwiękowe także w słuchawkach. Warto też wspomnieć, że opinie o amplitunerach Yamaha są bardzo pochlebne.

Produkt ten ceniony jest za bezawaryjność i świetną wydajność. Jest to oczywiście związane z tym, że ta japońska firma stawia na najwyższą jakość i nowoczesne rozwiązania.

Amplituner Yamaha Musiccast RX-V779 to sieciowe urządzenie 7-kanałowe, które z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników kina domowego. Dostarcza ono obraz i dźwięk o wyjątkowo dobrej jakości, co umili oglądanie filmów i seriali.

Zalety
Tryb ECO:

Ten amplituner wyposażony został w tzw. tryb ECO, dzięki któremu możliwe jest zredukowanie zużycia energii aż o 20%. To pozwoli na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Funkcjonalność:

Na funkcjonalność tego urządzenia wpływa fakt, że ma on wiele różnych złącz, m.in. 6 wejść i 2 wyjścia HDMI. Ponadto ma ono wbudowane Wi-Fi oraz optymalizację dźwięku YPAO R.S.C., która pomaga w automatycznej konfiguracji głośników.

Wzmocniony bas:

Produkt wyposażono w technologię o nazwie Extra Bass, która wzmacnia wszystkie basowe dźwięki nawet, kiedy mamy małe głośniki. Dzięki temu możemy rzeczywiście poczuć się jak w kinie i usłyszeć więcej szczegółów.

Konstrukcja:

Przednipanel urządzenia został wykonany z aluminium. To zwiększa sztywność całej konstrukcji i sprawia, że jest ona bardziej wytrzymała. W efekcie można mieć niemal pewność, że urządzenie posłuży nawet kilka długich lat.

Bluetooth:

Amplituner został wyposażony w łączność Bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki.

Wady

 

 

 

 

Denon AVR-X520BT 

 

2-denon-avr-x520btDruga propozycja to Denon AVR-X520BT 130 W – 5.2 kanałowy amplituner z technologią Bluetooth oraz sygnałem wideo Ultra HD 4k z częstotliwością 60Hz. Urządzenie zapewnia wysoką wydajność audio i ma wiele dodatkowych funkcji multimedialnych. Sprzęt ten umożliwia doskonałe odwzorowanie brzmienia. Model wzbogacono o dekoder kodeków zabezpieczających HDCP 2.2.

Wygodnym rozwiązaniem, docenionym przez użytkowników, jest nie tylko strumieniowa transmisja Bluetooth, ale również 5 wejść HDMI. Model wspiera rozdzielczość 4K 60Hz oraz ma system próbkowania 4:4:4 Pure Color. Urządzenie ma również wejście USB, dzięki czemu podłączymy do niego wiele innych sprzętów.

Aby usprawnić instalację amplitunera i jego obsługę przez osoby, które stronią od nowoczesnych rozwiązań, sprzęt ten został wyposażony w specjalny program Denon Setup Assitant. Umożliwia on automatyczną konfigurację sprzętu, w tym głośników.

Kolejny atut to aplikacja Denon 2015 AVR Remote App, dzięki której możemy używać amplitunera za pomocą smartfonów i tabletów z system iOS i Android. Oczywiście urządzenie ma również przyciski na przednim panelu i wygodny pilot zdalnego sterowania.

Urządzenie o nazwie Denon AVR-X520BT jest amplitunerem 5.2-kanałowym. Jest on bardzo nowoczesny i zaawansowany technologicznie, a więc zagwarantuje on każdemu obraz i dźwięk w doskonałej jakości.

Zalety
Prosta instalacja:

Do tego modelu dołączony został specjalny program o nazwie Denon Setup Assistant. Dzięki niemu instalacja sprzętu jest nie tylko niezwykle prosta, ale również intuicyjna. Dodatkowo w tym przypadku następuje automatyczna konfiguracja głośników oraz optymalizacja mikrofonu.

Wygoda obsługi:

Na przednim panelu urządzenia znajdują się cztery przyciski, które ułatwiają sterowanie. Na wygodę obsługi i użytkowania ma wpływ również dołączony do zestawu pilot. Poza tym amplituner potrafi zapamiętać ustawienia auto osobno dla każdej funkcji.

Łączność USB:

Ten dobry amplituner do 1000 zł wyposażony został w port USB. Można go znaleźć na przednim panelu. Gwarantuje on obsługę różnych formatów plików, m.in. flac, mp4 oraz wma.

Aplikacja Bluetooth:

Dla wielu konsumentów prawdziwą gratką okazała się możliwość obsługi amplitunera za pomocą aplikacji Denon Remote 500. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android, wkrótce też będzie działać z systemem iOS.

Wady
Problemy z konfiguracją:

Niektóre osoby mają problem z konfigurowaniem sprzętu.

 

 

 

 

Pioneer VSX-933-B 

 

Sporo osób poleca zakup amplitunera Pioneer VSX-933-B, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym i srebrnym, więc kupujący może wybrać model, który najbardziej pasuje do reszty posiadanych przez niego sprzętów.

Ten amplituner ma 7 kanałów, a moc każdego z nich jest równa 135 W. Wymiary produktu są następujące: 43,5 cm x 17,3 cm x 37 cm. Jego waga wynosi 9,6 kg. Z tyłu urządzenia znajduje się kilka wejść np. HDMI, USB czy FM/AM. Do amplitunera można podłączyć wiele innych sprzętów. Użytkownik ma dostęp do specjalnej aplikacji, która poprawia komfort użytkowania Pioneer VSX-933-B. Warto dodać, że model ma łączność Bluetooth.

Polecane przez nas urządzenie zdobyło wiele dobrych opinii konsumentów, co potwierdza, że warto w nie zainwestować. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który zdaniem użytkowników jest łatwy w obsłudze.

Amplituner Pioneer VSX-933-B ma wymiary: 43,5 cm x 17,3 cm x 37 cm, a jego waga wynosi 9,6 kg. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym.

Zalety
Jakość dźwięku:

Użytkownicy zapewniają, że jakość generowanego przez amplituner dźwięku jest zadowalająca. Niezależnie od tego, jaki poziom głośności ustawimy, nie będzie słychać zakłóceń.

Aplikacja na telefon:

Aby korzystanie ze sprzętu było łatwiejsze użytkownik może ściągnąć na swój telefon odpowiednią aplikację. Umożliwia ona m.in. słuchanie muzyki ze smartfona - można np. połączyć się z Tidalem.

Wykonanie:

Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów. Amplituner jest wsparty na solidnej i stabilnej podstawie. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Nie dla bardzo wymagających użytkowników:

Jakość dźwięku oferowana przez to urządzenie jest naprawdę bardzo dobra. Konsumenci wskazują jednak, że z uwagi na brak dużej ilości funkcji model może nie spełnić oczekiwań bardzo wymagających osób.

 

 

 

 

Onkyo TX-NR646 

 

3-onkyo-tx-nr646Onkyo TX NR646 amplituner 7.2 o mocy 160 W z rewolucyjnym dekoderem trójwymiarowego dźwięku DTS:X oraz Dolby Atmos to trzeci produkt w naszym zestawieniu. Znajdziemy tutaj aż 8 wejść HDMI 2.0, z czego 3 współpracują z kodem HDCP 2.2. W ten sposób zyskujemy zgodność z sygnałami Ultra HD.

Natomiast 2 wyjścia HDMI 2.0 pozwalają podpiąć różne rodzaje wyświetlaczy Ultra HD, w tym LED LCD/OLED, a nawet projektory 4K. Ważną rolę odgrywa też ośmiokanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy, który zapewnia precyzyjne przetwarzanie sygnału. W efekcie dźwięk i obraz odtwarzane są w zdecydowanie lepszej jakości.

Sprzęt odbiera również pliki dzięki bezprzewodowym technologiom typu Bluetooth, Wi-Fi, czy AirPlay. W urządzeniu znajdziemy też Spotify Connect i Deezer. Oprócz wejść HDMI, możliwe jest połączenie z urządzeniem za pośrednictwem USB. Sprzęt jest również wyposażony w wejście gramofonowe, komponentowe, czy cyfrowe audio.

Dzięki temu jest niezwykle funkcjonalną propozycją, umożliwiającą podłączenie najróżniejszych sprzętów audio, również tych sprzed wielu lat. Wszystkie te rozwiązania zyskały duże uznanie wśród użytkowników i produkt ma wiele pozytywnych ocen i opinii.

Onkyo TX-NR646 to urządzenie wyposażone w 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy i wyróżnia się wyjątkowo dobrą jakością.

Zalety
Korekcja akustyki pomieszczenia:

Ten amplituner został wyposażony w korekcję akustyki pomieszczenia o nazwie AccuEQ. Umożliwia ona kalibrowanie każdego systemu głośnikowego do pracy dostosowanej do pomieszczenia, w którym przebywa.

Obsługa streamingowych serwisów:

Urządzenie wyposażone jest zarówno w internetowe radio, jak i serwisy Deezer oraz Spotify Connect, w których bardzo szybko można znaleźć i posłuchać swojej ulubionej muzyki, bez konieczności jej pobierania.

Wygodny odbiór przesyłanej muzyki:

W przypadku tego modelu możliwe jest swobodne odbieranie bezprzewodowo przesyłanej muzyki, a gwarantuje to nie tylko technologia Bluetooth, ale też Wi-Fi i AirPlay.

8 wejść HDMI:

Spośród 8 wejść HDMI 2.0a 3 z nich współpracują z kodem HDCP 2.2. To gwarantuje m.in. całkowitą zgodność z sygnałem Ultra HD.

Wady
Cena:

Koszt zakupu tego modelu to ok. 2 tysiące, co wielu konsumentów uważa za dość wysoką.

 

 

 

 

Harman Kardon AVR 151 

 

5-harman-kardon-avr-151Harman Kardon AVR 151 to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, zapewniająca naprawdę świetne efekty odtwarzania. Ten dobry i tani amplituner, o mocy 375 W, z systemem kanałów 5.1 sprawia, że odtwarzane dźwięki będą brzmieć lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Urządzenie sprawdza się niezależenie od tego, jakiego sprzętu używamy i jakie pliki chcemy odtworzyć. Doskonale wzmocni dźwięk i obraz z odtwarzacza Blu-ray, konsoli, czy tunera telewizji kablowej HD. Nasza propozycja ma cztery wejścia HDMI z obsługą 3D i funkcją 4K Pass-Through.

Ponadto jest zgodna ze standardem DLNA, dzięki czemu możesz przesyłać dźwięk z urządzeń połączonych z tą siecią. Wygodnym rozwiązaniem jest też aplikacja Harman Kardon Remote, za pomocą której możesz sterować kinem domowym w bardzo prosty sposób. Sprzęt ten ma wbudowane radio internetowe vTuner Amplituner AVR 151. Nie zabrakło też portu USB umożliwiającego podłączenie urządzeń firmy Apple lub pamięci USB.

Natomiast pilot zdalnego sterowania dodatkowo ułatwia obsługę urządzenia. Wielu użytkowników doceniło ten sprzęt za niewiarygodną jakość wykonania i świetne efekty dźwiękowe, jakie pozwala uzyskać.

Model Harman Kardon AVR 151 to urządzenie o mocy 375 W i dużej wydajności. Jest to produkt znanego i cenionego producenta. Cechuje się on solidnym wykonaniem.

Zalety
Zgodność ze standardem DLNA 1.5:

Ten amplituner wyróżnia zgodność ze standardem DLNA 1.5, przez co możliwe jest tu strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń, które są połączone z siecią.

Łatwe sterowanie:

Przy zakupie tego modelu możliwe jest pobranie aplikacji Harman Kardon Remote. Z jej pomocą można swobodnie sterować swoim kinem domowym z poziomu smartfona.

Wady
Cztery wejścia HDMI:

Konsumenci zauważyli, że 4 wejścia HDMI mogą nie wystarczyć w przypadku bardzo zaawansowanego kina domowego.

Brak szybkiej regulacji niskich tonów:

Dla wielu konsumentów wadą okazało się również to, że nie można szybko wyregulować niskich tonów, co wpływa na komfort użytkowania.

 

 

 

 

Jak podłączyć amplituner?

 

Mamy nadzieję, że nie zastanawiasz się już, jaki amplituner jest polecany jako uzupełnienie kina domowego. Jeżeli masz odpowiedni sprzęt, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki. Zebraliśmy najważniejsze porady o tym, jak podłączyć zakupiony amplituner do różnych sprzętów – telewizora, wzmacniacza, a także laptopa.

 

 

Podłączenie do telewizora bez HDMI

Sposób podłączenia amplitunera do telewizora zależy od tego, czy nasz sprzęt ma wyjście HDMI. W przypadku, gdy urządzenie nie ma takiego gniazda, musimy użyć komponentu wideo. Co więcej, aby móc odtwarzać dźwięki, konieczne jest też zastosowanie kabla optycznego.

Jak podłączyć komponent wideo? Taki kabel jest zakończony z obu stron trzema kolorowymi końcówkami – zieloną, niebieską oraz czerwoną. Wtyczki musimy włożyć do gniazd o tej samej barwie, zarówno na amplitunerze, jak i telewizorze. Obok powinno znajdować się wejście OPTICAL, do którego trzeba podłączyć kabel optyczny.

 

Podłączenie do telewizora z HDMI

Podłączenie amplitunera do telewizora z HDMI jest bardzo proste, gdyż do gniazd trzeba podłączyć tylko jeden kabel. Dotyczy to jednak tych urządzeń, które obsługują funkcję ARC (Audio Return Channel). Posiadacze odbiorników telewizyjnych bez tego standardu również muszą sięgnąć po kabel optyczny i podłączyć go do wejścia oznaczonego symbolem OPTICAL.

 

Jak podłączyć amplituner do laptopa?

Okazuje się, że amplituner możemy z powodzeniem podłączyć do laptopa, aby podczas oglądania filmów zapewnić sobie lepszej jakości, bardziej przestrzenny dźwięk. Do tego potrzebny nam będzie kabel z jednej strony zakończony wtyczką jack (pasuje do wyjścia na słuchawki w laptopie), a z drugiej – dwiema końcówkami chinch, które powinny znaleźć się w wejściu z oznaczeniem CD IN.

 

 

Amplituner podłączony do wzmacniacza

Aby skonfigurować amplituner ze wzmacniaczem, musimy podłączyć kabel kolejno do gniazd z symbolem PRE-OUT oraz MAIN IN, a jeżeli takiego nie znajdziemy, przewód powinien znaleźć się w wejściu AUX. Taki zestaw jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które uważają, że sam amplituner nie zapewnia odpowiedniej jakości dźwięków. Po podłączeniu sprzętu do wzmacniacza możemy słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet grać na konsoli.

 

Czy amplituner można podłączyć do innych urządzeń?

Możliwości podłączenia amplitunera jest wiele. Jeśli tylko chcemy, możemy go szybko skonfigurować nawet z siecią domową. W tym celu potrzebny nam jest kabel LAN, z pomocą którego połączymy amplituner z routerem. To pozwoli nam na odtwarzanie radia internetowego, a także aktualizację firmware, czyli wewnętrznego oprogramowania zapewniającego niezawodne działanie sprzętu.

Nowoczesne amplitunery można także podłączyć do anteny FM/AM. W tej sytuacji kabel należy włożyć do gniazda z oznaczeniem ANTENNA. Po dostrojeniu programu powinniśmy przesunąć antenę w miejsce, gdzie jest najmniej szumów. W razie konieczności możemy przykleić odbiornik sygnału radiowego taśmą, aby przypadkowo nie zsunął się na podłogę. Musimy pamiętać, że do amplitunera nie powinno się podłączać dwóch anten FM jednocześnie. Trzeba również sprawdzić, czy gniazda przewodów nie dotykają metalowych części panelu urządzenia, gdyż mogłoby to spowodować zakłócenia.

Jeśli chcemy posłuchać muzyki, spróbujmy podłączyć do amplitunera odtwarzacz MP3. Do tego potrzebujemy jedynie kabla USB. Niemniej jednak nie wszystkie sprzęty mogą działać w ten sposób, poza tym nie możemy przez taki przewód połączyć amplitunera z komputerem. Pamiętaj, że nie zaleca się stosowania kabli przedłużających, gdyż mogą doprowadzić do zakłóceń w działaniu innych urządzeń.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Pioneer VSX-830-K

 

Amplituner AV Pioneer VSX-830 5.2 z dekoderem sygnału 4K to czwarty produkt w naszym zestawieniu. Urządzenie umożliwia korzystanie z nowoczesnej technologii 3D, a jednocześnie zapewnia niezwykłą głębie obrazu. Dolby True HD sprawia, że odtwarzany dźwięk wyróżnia się naprawdę wysoką jakością. Dzięki temu przyjemność ze słuchania i oglądania jest zdecydowanie większa niż w przypadku telewizorów nie wzmacnianych tego typu sprzętem.

Wygodnym rozwiązaniem jest też bezprzewodowa łączność z Internetem Wi-Fi. W efekcie szybko podłączymy się do sieci domowej lub Internetu, aby uzyskać dostęp do plików i różnych aplikacji. Technologia DLNA, czyli zintegrowany system, umożliwia łączność i wymianę plików między urządzeniami.

Nie zabrakło też łączności za pomocą Bluetooth, która zapewnia szybki i łatwy przekaz różnych plików. Urządzenie ma również certyfikat potwierdzający, że wspiera odtwarzacze iPod i telefony iPhone. Lubisz słuchać radia, zwłaszcza tego w innym języku?

Jeśli tak, na pewno spodoba Ci się funkcja internetowych stacji radiowych z całego świata. Dzięki takiej specyfikacji technicznej urządzenie zyskało uznanie wśród wielu konsumentów, zwłaszcza użytkowników produktów firmy Apple.

Pioneer VSX-830- K to wysokiej jakości sprzęt od renomowanej marki, który wyróżnia się dostarczaniem doskonałego dźwięku i obrazu. Ten 5.2-kanałowy amplituner może sprostać nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom.

Zalety
6 wejść HDMI:

Amplituner ma 6 wejść HDMI, przez co ma on odpowiednie rezerwy złącz nawet dla bardzo rozbudowanego kina domowego.

Zaawansowana funkcja MCACC:

Producent wyposażył to urządzenie w niezwykle zaawansowaną funkcję MCACC, dzięki czemu potrafi ono analizować pole dźwiękowe głośników, a także automatycznie dostroić choćby szybkość reakcji.

Google Cast:

Funkcja Google Cast pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki na kompatybilnych urządzeniach marki Pioneer. Z aplikacji, które współpracują z tą funkcją, można korzystać z wielu urządzeń z systemem Android, Windows, a nawet z iOS.

Wady
Gabaryty:

Ten amplituner ma dość duże rozmiary, dlatego zajmuje bardzo dużo miejsca na półce. Przez to może okazać się dość kłopotliwy, zwłaszcza w dość niewielkim pomieszczeniu.

 

 

 

 

Amplitunery Onkyo – Ranking

 

Onkyo TX-NR676E

 

Onkyo TX-NR676E jest uniwersalnym urządzeniem. Jego wszechstronność docenią fani kina i muzyki. Amplituner posiada dźwięk przestrzenny 7.1. Sprawi to, że poczujesz się jak w kinie. Siedem wzmacniaczy pracuje z mocą wyjściową 165W/6Ω, a sam amplituner z 570 W. Całość waży 7 kg. Dolby True HD sprawi, że dźwięki będą odbierane wysokiej jakości. DTS-HD Master Audio oraz Dolby Atmos w efekcie dają wrażenie dźwięku 3D.

Miłośników muzyki z pewnością usatysfakcjonuje połączenie WiFi, które umożliwi słuchanie utworów z laptopa, smartfona, czy tabletu. Jeżeli natomiast jesteś fanem i właścicielem urządzeń firmy Apple, to AirPlay także pozwoli, że będziesz mógł słuchać muzyki z Mac-owskiego sprzętu. Dodatkowo możesz odtworzyć swoje ulubione kawałki także dzięki możliwości połączenia Bluetooth. Genialną opcją amplitunera jest możliwość odtwarzania radia on-line. Uwielbiasz Spotify? Jeśli chcesz, to także możesz posłuchać muzyki z platformy Spotify na amplitunerze wykorzystując do tego Spotify Connect .

Osoby, które zdecydowały się zakupić to urządzenie są bardzo z niego zadowolone. Według nich ten sprzęt to amplituner Onkyo z dobrej cenie.

 

 

 

 

Onkyo TX-RZ810

 

Onkyo TX-RZ810 to najwyższej jakości urządzenie, które idealnie nadaje się dla każdego kinomaniaka. Sprzęt po ogromnej ilości testów wykonanych przez profesjonalistów, zdobył certyfikat THX Selct2 Plus. Oznacza to, że Onkyo TX-RZ810 daje ci gwarancję efektu dźwiękowego jak w prawdziwym kinie. Należy pamiętać, że producent poleca, aby odbiorca znajdował się od 3 do 4 metrów od telewizora. DTS-X wraz z Dolby Atmos sprawiają wrażenie, że dźwięk przestrzenny jest dobrej jakości.

Nazwany on został dźwiękiem 3D nie bez powodu. Amplituner jest uniwersalny i za jego pomocą możesz odtwarzać dźwięki analogowe, jak i cyfrowe. Umożliwia to słuchanie muzyki ze sprzętu Apple’a przez AirPlay, ale też smartfonów, tabletów i innych urządzeń, które mają dostęp do sieci. Sprzęt może się połączyć przez WiFi, Google Cast oraz Bluetooth. Ta ostatnia opcja jest dodatkowo udoskonalona przez ulepszenie odbioru skompresowanego dźwięku cyfrowego. Istnieje także możliwość połączenia się z platformami do słuchania muzyki, takimi jak: Spotify, Deezer, czy Tidal.

Fani kina oraz muzyki wyrażają pozytywne opinie na temat Onkyo TX-RZ810. Urządzenie to sprawiło, że odbiór dźwięku z filmu był taki sam jak w kinie.

 

 

 

 

Onkyo TX-8250

 

Amplituner stereo Onkyo TX-8250 jest wprost stworzony do słuchania muzyki, którą odtwarza w nieskazitelny sposób. Możesz spokojnie włączyć na tym urządzeniu wersję koncertową swojej ulubionej kapeli. Amplituner Onkyo sprawi, że poczujesz się jakbyś był pod sceną. Urządzenie posiada dwuzakresową transmisję WiFi. Spokojnie połączyć się z amplitunerem dzięki darmowej aplikacji Onkyo Controller dostępnej zarówno dla sprzętu z oprogramowaniem iOS, jak i Android. Ponadto możesz się połączyć ze swoją ulubioną platformą muzyczną, np. Deezer, Spotify, Tidal, czy TuneIn. Wzmacniacz urządzenia został zrobiony z wykorzystaniem technologii tranzystorowej WRAT.

W ten sposób amplituner jest w stanie odtworzyć w najlepszej jakości każdą ścieżkę audio. Ponadto urządzenie posiada różnego rodzaju wejścia: analogowe, cyfrowe, USB, MM Phono. Amplituner Onkyo TX-8250 posiada także 7 wejść analogowych, w tym jedno gramofonowe. Jest ono także w stanie dekodować dane formaty ścieżek dźwiękowych: aac, aiff wma, alac, dsd, flac, mp3, wav. Do urządzenia dołączony jest również pilot. Amplituner Onkyo TX-8250 odtwarza każdą ścieżkę dźwiękową w bardzo wysokiej jakości, co z pewnością docenią osoby, które preferują słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie.

Użytkownicy, którzy zakupili ten amplituner oceniają ten amplituner jako dobrej jakości odtwarzacz dźwięku. Pośród nich znalazło się wielu fanów muzyki i kina.

 

 

 

 

 

 

Najlepsze amplitunery stereo w 2021 roku

 

 

 

Onkyo TX-8150 

 

Podczas poszukiwań odpowiedniego amplitunera stereo warto zapoznać się z dwukanałowym sprzętem Onkyo TX-8150. Urządzenie wykorzystuje moc 135 W na każdy z kanałów. Sprzęt jest wyposażony w łączność z Wi-Fi i AirPlay umożliwiające używanie aplikacji internetowych, takich jak Spotify czy iTunes. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie w nim Bluetooth, z którego pomocą łączy się ze smartfonami. Istnieje także możliwość podłączenie dowolnego nośnika pamięci z pomocą USB i odtworzenia wybranego utworu.

Model TX-8150 ma wejście gramofonowe, więc spodoba się fanom płyt winylowych. Istnieje też możliwość podłączenia telewizora do sprzętu i następnie do zewnętrznych głośników. W ten sposób możesz zapewnić sobie efekt kina domowego w Twoim domu.

Opinie o amplitunerach stereo producenta Onkyo są bardzo pozytywne. Również o tym sprzęcie konsumenci mają dobre zdanie. Dźwięk, jaki można uzyskać z tym modelem, jest czysty i mocny, co zostało bardzo docenione przez użytkowników. Są oni także zadowoleni z możliwości korzystania z tunera analogowego, internetowego i cyfrowego.

Amplituner Onkyo TX-8150 ma wymiary: 43,5 cm x 14,9 cm x 32,8 cm, a jego waga jest równa 8,6 kg. Moc modelu wynosi 180 W.

Zalety
Podłączenie do telewizora:

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić prezentowany sprzęt, zapewniają, że jego podłączenie do telewizora nie jest skomplikowane. Czynność ta przebiega bez problemów.

Bezprzewodowa łączność Wi-Fi:

Amplituner ma bezprzewodową łączność Wi-Fi, co oznacza, że możemy odtwarzać muzykę np. ze swojego konta na Spotify. Mamy zapewniony łatwy dostęp do ulubionych utworów.

Bez zniekształceń:

Urządzenie gwarantuje dźwięk bez zniekształceń. Nawet jeśli ustawimy sporą głośność, muzyka będzie pozbawiona szumów czy innych zakłóceń.

Obudowa:

Model ma solidnie zrobioną obudowę, która nie jest podatna na wibracje. Materiał wykonania wykazuje odporność na zarysowania.

Wyświetlacz:

Amplituner wyposażono w stosunkowo duży wyświetlacz. Użytkownik ma możliwość regulacji jego jasności, a tym samym zwiększenie czytelności przekazywanych informacji.

Wady
Słaba dynamika:

Pojedynczy użytkownicy zwracają uwagę na słabą dynamikę dźwięku. Może się zdarzyć, że sprzęt nie spełni oczekiwań bardzo wymagających miłośników muzyki.

 

 

 

Pioneer SX-20-K 

 

Jeżeli szukasz amplitunera stereo, który wzmocni dźwięk w Twoim domu, to warto zapoznać się z modelem Pioneer SX-20-K. Sprzęt wyposażony jest w tuner FM/AM przeznaczony do włączania i odbierania radia. Jednocześnie urządzenie umożliwia zapisanie 30 stacji. Przyrząd ma 2 kanały, które wykorzystują łącznie moc równą 200 W.

Sprzęt ma wejście Phono MM pozwalające na podłączenie do gramofonu. Model wyposażony jest w wejście, które umożliwia połączenie z nim odtwarzacza CD. W ten sposób można słuchać muzyki z ulubionych płyt.

Istnieje możliwość podłączenia do amplitunera głośników, gdyż są w nim duże gniazda A/B, a także słuchawek. Konsumenci są zadowoleni, ponieważ sprzęt wzmacnia dźwięk w taki sposób, że jest on czysty i przejrzysty. W urządzeniu można znaleźć wyświetlacz FL, który jest wygodny w użyciu i sprawia, że jest ono łatwe w obsłudze.

Pioneer SX-20-K to bardzo dobry amplituner stereo do 1000 zł. Moc urządzenia wynosi 100 W. Wymiary sprzętu to: 43,5 cm x 14,25 cm x 36,4 cm. Model waży 8,3 kg.

Zalety
Szerokie możliwości zastosowania:

Do amplitunera możemy podłączyć odtwarzacz Super Audio CD, jak również nagrywkę czy gramofon. Jest to możliwe za sprawą gniazda Phono MM. Można stwierdzić, że możliwości zastosowania sprzętu są duże.

Solidna obudowa:

Model zrobiono z solidnej aluminiowej obudowy, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zakup Pioneer SX-20-K to inwestycja na wiele lat.

Obsługa:

Urządzenie ma intuicyjny panel sterowania, bez zbędnych przycisków ani żadnych mało przydatnych funkcji.

Design:

Amplituner jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym. Kupujący ma możliwość wyboru obudowy, tak aby sprzęt pasował idealnie do reszty urządzeń, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu.

Wady
Brak funkcji loudness:

Model nie ma funkcji loudness, która jest niczym innym jak filtrem regulacji głośności. Gdy wzmacniacz gra cicho, filtr podbija wysokie i niskie tony, dzięki czemu są one lepiej słyszalne. W tym modelu nie zastosujemy tych ustawień.

 

 

 

Yamaha MusicCast RX-V483 

 

Produktem, który zyskał dużą popularność jest Yamaha MusicCast RX-V483. Amplituner jest stworzony w profesjonalny sposób. Model ma 5 różnych kanałów przestrzennych, a moc każdego z nich wynosi 115 W. Sprzęt ma wbudowany tryb ECO, który ma na celu zmniejszenie zużycia energii o 20% w porównaniu do innych produktów tego typu.

Urządzenie wyposażone jest w łączność Bluetooth. Pozwala ona na podłączenie bezprzewodowych słuchawek lub głośników. W ten sposób w całym Twoim domu może rozbrzmiewać muzyka, a Ty nie musisz martwić się o plątające się przewody. Istnieje także możliwość przesyłania muzyki z amplitunera na inne sprzęty. Do urządzenia podłącza się również telefony komórkowe i korzysta z zapisanych na nich plików.

Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z bazy muzycznej znajdującej się w Internecie. W ten sposób można wybrać i odsłuchać swoje ulubione utwory. Model wyposażony jest w wejścia HDMI, które służą do podłączania go m.in. do komputera. To pozwala na cieszenie się mocnym i wyraźnym dźwiękiem w trakcie oglądania filmów. Użytkownicy cenią sobie łatwość obsługi tego sprzętu.

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V483 ma moc 115 W. Na obudowie modelu znajduje się m.in. port USB. Sprzęt ma wbudowaną łączność Wi-Fi.

Zalety
Słuchanie radia:

Użytkownik ma możliwość słuchania ulubionego radia. Urządzenie zapamiętuje do 40 stacji, więc nie trzeba za każdym razem ich ustawiać. Dużym ułatwieniem jest także funkcja automatycznego strojenia.

Energooszczędność:

Sprzęt jest energooszczędny. Dowodem na to jest możliwość wyboru trybu ECO, który pozwala zredukować zużycie prądu nawet do 20%. W trybie czuwania model nie pobiera dużo energii (0,1 W). Amplituner ma funkcję automatycznego wyłączania.

Łatwe sterowanie:

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, zapewniający wygodne użytkowanie. Istnieje też możliwość wybierania ustawień sprzętu poprzez aplikację na telefon.

Wady
Buczenie:

W recenzji niektórych użytkowników wynika, że urządzenie wydaje czasami dźwięk podobny do buczenia. Jest to uzależnione od ustawionej głośności.

 

 

 

Denon AVR-X1500H 

 

Po przeczytaniu wielu recenzji doszliśmy do wniosku, że w naszym zestawieniu musi znaleźć się amplituner Denon AVR-X1500H. Jest to model wykonany z dobrej jakości materiałów. Jego sporym atutem jest też klasyczny design. Urządzenie z pewnością będzie łatwo dopasować do głośników czy telewizora.

Prezentowany amplituner ma moc równą 80 W. Jego wymiary to: 43,4 cm x 15,1 cm x 33,9 cm. Model nie zajmuje dużo miejsca, więc można ustawić go na małej szafce RTV. Urządzenie ma łączność Bluetooth, która pozwala na szybkie przesyłanie muzyki z telefonu czy komputera. Urządzenie wyposażone jest w mały mikrofon, który dokładnie analizuje odtwarzany dźwięk i dostosowuje jego parametry do danego pomieszczenia (akustyczny pomiar i kalibracja Audyssey MultEQ XT).

Wielu użytkowników jest zadowolonych z zakupu Denon AVR-X1500H. Ich zdaniem urządzenie gwarantuje zadowalającą jakość dźwięku, co w tego typu sprzętach jest najważniejsze. Model jest starannie wykonany.

Denon AVR-X1500H to amplituner o wymiarach: 43,4 cm x 15,1 cm x 33,9 cm. Moc sprzętu wynosi 80 W.

Zalety
Łatwe odtwarzanie muzyki:

Jeśli chcemy odtworzyć muzykę z naszego telefonu, nie musimy podłączać go do amplitunera za pomocą kabla. Prezentowany model ma bezprzewodową łączność Bluetooth.

System akustycznego pomiaru i kalibracji:

Denon AVR-X1500H automatycznie dostosowuje brzmienie do charakterystyki pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki dobrze opracowanemu systemowi akustycznego pomiaru i kalibracji.

Jakość dźwięku:

Technologie Audyssey Dynamic EQ i Dynamic Volume zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku niezależnie od ustawionego poziomu głośności.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Użytkownicy wskazują, że konieczną czynnością jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. W innym wypadku korzystanie ze sprzętu będzie trudne.

Pilot zdalnego sterowania:

Znajdujące się na pilocie zdalnego sterowania przyciski czasami się zacinają.

 

 

 

Marantz MCR611 

 

Dobrym modelem, który często wykorzystywany jest na co dzień w domowych warunkach jest Marantz MCR611. Amplituner wyposażony jest w odtwarzacz płyt CD, więc pozwoli Ci na odtwarzanie utworów Twoich ulubionych zespołów.

Urządzenie przystosowane jest do podłączania do sieci i do szybkiej prędkości przesyłu danych (11n). Z tego względu możesz na nim z łatwością korzystać z muzyki dostępnej w Internecie, w tym ze Spotify Connect, a także łączyć ze swoim smartfonem z pomocą aplikacji Marantz Hi-Fi Remote. Moc produktu wynosi 120 W.

Klient przy zakupie ma do wyboru dwa warianty kolorystyczne obudowy sprzętu – srebrny i czarny.  Dzięki temu dostosuje model do wystroju swoich wnętrz. Dodatkowo amplituner jest odporny na zarysowania. Co istotne produkt jest bezprzewodowy, więc można z niego korzystać w każdych warunkach. Urządzenie w łatwy sposób się obsługuje – poszczególne przyciski są czytelnie opisane. Sprzęt wyposażony jest w wejście USB, więc można z nośnika puszczać wybrane utwory. Użytkownicy są zadowoleni z możliwości odtwarzania wysokiej jakości dźwięków (rozdzielczość 192 KHz/24-bit).

Amplituner Marantz MCR611 ma moc 120 W. Sprzęt waży 3,4 kg, a jego wymiary wynoszą: 29,2 cm x 30,5 cm x 11,1 cm.

Zalety
Łatwe parowanie:

Z recenzji użytkowników wynika, że sparowanie urządzenie ze smartfonem czy tabletem nie jest trudne. W związku z tą czynnością nie występują żadne problemy.

Odtwarzanie płyt:

Amplituner Marantz MCR611 ma odtwarzacz płyt CD. Jest to duża zaleta dla osób, które mają w swojej kolekcji wiele płyt ulubionych wykonawców.

Wady
Design:

Model ma czarno srebrny kolor. Część konsumentów uważa, że design produktu nie jest najlepszy, sprzęt nie prezentuje się efektownie na półce w salonie. Niemniej najważniejsza jest dobra jakość dźwięku.

Spora ilość wejść:

Z tyłu urządzenia znajduje się wiele wejść, dlatego na początku, użytkownicy mało obeznania z takimi sprzętami, mogą mieć problem z odpowiednim podłączeniem konkretnego sprzętu.

 

 

 

Denon DRA-F109

 

Przyrządem, który przykuwa uwagę swoją konstrukcją jest Denon DRA-F109. Urządzenie ma niewielkie wymiary, a jego obudowa, w kolorze srebrnym lub czarnym, wykonana jest z solidnych materiałów. Wymiary produktu wynoszą 25 cm x 8,2 cm x 28,3 cm. Mimo niepozornego wyglądu sprzęt ma dużą moc równą 130 W, przez co skutecznie wzmacnia dźwięk.

Do amplitunera można podłączyć odtwarzacz CD i na głośnikach lub słuchawkach słuchać swoich ulubionych płyt. System można także rozszerzyć o telewizor, dzięki zastosowaniu wejścia optycznego na urządzenie cyfrowe. Produkt ma wbudowany tuner FM umożliwiający włączanie stacji radiowych. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia alarmu o dowolnej godzinie, który na pewno Cię obudzi.

Ten dobry i tani amplituner stereo zyskał wiele pochlebnych komentarzy użytkowników. Konsumenci doceniają łatwość obsługi sprzętu, szczególnie że można sterować nim z pomocą wygodnego, dużego pilota. Model wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje, jaką stację radiową wybrałeś.

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
1 year ago

Wszystkie te amplitunery – to sprzęt na kilka miesięcy! Potem do lamusa! Dlaczego? Bo żaden z nich nie ma HDMI 2.1. Czyli nie jest to sprzęt przyszlościowy i w razie potrzeby nie przepuścisz przez niego sygnału 8K! Czyli ten cały ranking, o kant czterech liter!

Bart
Bart
1 year ago
Reply to  Jurek

Etam, to dziś nie mam 4K wiec co tu myśleć o 8K

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir