ᐅ Wentylator stojący. Opinie i recenzje

Ranking 5 najlepszych wentylatorów stojących w 2019

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Wentylator stojący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wentylator stojący to urządzenie przydatne zwłaszcza w lecie, gdy nie dysponujemy klimatyzatorem. Ponieważ zainteresowanie zakupem tego typu urządzeń jest wciąż duże, postanowiliśmy się im przeglądnąć i wyłonić ten model, który jest najchętniej kupowany przez klientów. Zauważyliśmy, że najbardziej popularnym wentylatorem jest Sencor SFN 5040 BL. Ma on zdecydowanie nowoczesny kształt, a sterowanie nim może się odbywać za pomocą dołączonego pilota , lub za pomocą dotykowego panelu sterowania. Model ten zawiera trzy wentylatory o bardzo cichej pracy i oddzielną funkcję regulacji każdego z nich w zakresie prędkości obrotów. Mamy tu też trzy tryby pracy: standardowy, naturalny oraz tryb nocny. Wentylator jest lekki, łatwy do przestawienia w dowolne miejsce, a także zajmuje niewiele miejsca dzięki swojej kompaktowej budowie. Gdyby, z jakiś względów nie odpowiadał Ci ten model, lub zabrakło go właśnie w magazynach, to rozważ zakup wentylatora Ravanson WT-1040. Posiada on również wysokie parametry pracy i doskonale spisuje się w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wentylator stojący kupić?

 

Gdy przychodzi lato często zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego wentylatora, który ulży nam, gdy na dworze panuje upał, a w domu duchota. Niewiele osób jednak wie, że takie urządzenie może okazać się przydatnym również i w zimie. Zadziwiająco odpowiedni wentylator może wspomóc nasz system ogrzewania podczas zimnych miesięcy. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu dosyć statycznego powietrza w ruch.

Jak wiadomo, ciepłe powietrze wędruje do góry, tym samym wypycha zimne powietrze do dołu pomieszczenia. W efekcie nie zawsze jesteśmy w stanie poczuć efekty ogrzewania. A jeśli mieszkamy np. w kamienicy, gdzie pokoje są wysokie taki stan rzeczy dodatkowo może powodować duże koszty ogrzewania. Uruchamiając wentylator wprowadzamy w ruch zimne i ciepłe powietrze, a w rezultacie wyrównujemy temperaturę w pokoju.

Tak jak przy każdym zakupie powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Daje nam to gwarancje, że po nabyciu urządzenia nadal będziemy zadowoleni z nowego nabytku, i co ważniejsze będzie nam służyć przez lata. Niestety producenci nie ułatwiają wyboru, na rynku dostępne są różne modele, o różnych parametrach i wielkościach. W naszym poradniku opiszemy kilka funkcji urządzenia, na które powinno się zwrócić uwagę przed zakupem by na pytanie, jaki jest najlepszy wentylator stojący, odpowiedzieć „mój”.

 

 

Optymalna moc

Im większa moc urządzenia, tym więcej energii elektrycznej będzie ono pobierać. Jednak im wyższa moc przyłączeniowa, tym większa siła urządzenia. Także jego moc będzie zależeć od wielkości sprzętu. Wentylatory stojące zazwyczaj mają moc od 15 do 150 W, chociaż najczęściej możemy spotkać takie o mocy 30 – 50 W. Dobierając odpowiedni model powinniśmy kierować się wielkością pomieszczenia, w którym mamy zamiar jego używać. Jeśli będzie to wentylator przenośny, to zastanówmy się, jakie jest największe pomieszczenie, gdzie może on pracować.

Jeśli mamy małe mieszkanie, to kupowanie wentylatora stojącego o dużej mocy może okazać się zbędne. Nie będziemy w stanie wykorzystać jego pełnej mocy, a zakup urządzenia o takich parametrach może okazać się bardziej kosztowny. Natomiast, jeśli pokoje, gdzie planujemy postawić taki wentylator są duże to zakupienie urządzenia 15 – 30 W nie da oczekiwanych rezultatów. W takim wypadku włączenie sprzętu może pozostać niezauważone.

 

Wydajność wentylatora

Jest to parametr, który w łatwy sposób pozwoli nam porównać efektywność różnych modeli. Wydajność wentylatorów podawana jest w metrach sześciennych na godzinę, lub minutę. Nie każdy sklep internetowy podaje taką informację, jednak warto jej poszukać. Możliwości urządzenia nie sprowadzają się do wielkości mocy przyłączeniowej. Możemy spotkać dwa wentylatory o tej samej ilości watów, jednak różnej wydajności.

Dzieje się tak ze względu na różne rozwiązania technologiczne zastosowane przez producentów. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na zakup droższego modelu powinno się zebrać jak najwięcej informacji o tym sprzęcie. Na rynku dostępny jest cały wachlarz wentylatorów oferujących różną efektywność. Znajdziemy modele o wydajności 500 m3/godzinę, oraz takie osiągające wynik 2000 m3/godzinę.

Oczywiście urządzenia o większej efektywności są w stanie pracować w większych pomieszczeniach, mają też większy zasięg. Jeśli jednak mamy zamiar zakupić mały wentylator biurkowy to i wydajność na poziomie 300 m3/godzinę może okazać się wystarczająca.

 

Głośność pracy

Wentylatory używa się zazwyczaj, gdy przebywa się w pomieszczeniu. Często zajmujemy się pracą, czy odpoczywamy np. oglądają telewizję. Zdarza się również, że w gorące, letnie wieczory włączamy urządzenie, które pracuje całą noc, podczas gdy my śpimy. Dlatego tak ważne jest to, by praca wentylatora nie zakłócała nam codziennego życia.

U niektórych osób głośna praca urządzenia może powodować nawet ból głowy. Nawet model kupowany do biura nie powinien być za głośny, chociaż może on pracować głośniej niż wentylator domowy. A to dlatego, że pracując sami generujemy hałas, natomiast wieczorami wyciszamy się przygotowując się na nocy odpoczynek.  

Wartość ta podawana jest w decybelach (dB). Według uniwersalnej skali, urządzenia generujące od 35 do 45 decybeli są uznawane za słabo słyszalne, jednak, jeśli planujemy korzystać z wentylatora podczas snu to takie urządzenie nie powinno generować więcej niż 25 dB, watrość ta porównywalna jest z natężeniem delikatnie padającego deszczu. Niektórzy producenci w swoich urządzeniach instalują specjalny tryb nocny, który pozwoli cieszyć się snem w dobrze wentylowanej sypialni.

 

Rodzaj wentylatora

Pomimo, że wymienia się je jako jedną grupę produktową: “wentylatory stojące”, to znajdziemy w niej kilka podkategorii. Możemy znaleźć tzw. wentylatory tradycyjne, czyli takie, których korpus wykonany jest z plastiku lub lekkiego metalu wyposażony jest w śmigło. Modele tego typu są zazwyczaj mniejsze, można je z łatwością postawić na biurku, czy stoliku. Inną odmianą są wentylatory kolumnowe, które są większe.

Tego typu urządzenia stawiane są na podłodze. Posiadają one również więcej niż jedno śmigło. Taka budowa sprawia, że są bardziej wydajne. Jednak należy pamiętać, że to już jest mebel, nie sam wentylator, gdyż ich wysokość może sięgać do 120 cm. Innowacyjne wśród wentylatorów stojących to cyrkulatory. Nie mają one zainstalowanych śmigieł, a powietrze chłodzą na zasadzie wibracji. Są one najbezpieczniejsze wśród dostępnych modeli, niestety są również najdroższe.

 

 

Funkcjonalność

Wszystkie wentylatory stojące w dobrych cenach powinny być funkcjonalne. A to znaczy, że powinny mieć funkcje, które ułatwią ich użytkowanie. Warto kupić sprzęt, który posiada więcej niż jedną prędkość nawiewu. Będziemy w stanie regulować nawiew w stosunku do panujących warunków atmosferycznych. Nieoceniona może okazać się również automatyczna oscylacja.

Powoduje ona automatyczny ruch głowicy, a to rozszerza pole działania wentylatora. Natomiast jeśli potrzebujemy urządzenia do wentylacji w sypialni to przyda się taki model, który posiada wspomnianą już tryb nocny. Jak zdarza nam się zapominać o wyłączaniu sprzętu elektrycznego w domu to powinniśmy rozważyć zakup wentylatora z programatorem. Będziemy mogli ustawić czas chłodzenia, a urządzenie samoczynnie się wyłączy po jego upłynięciu.

Dla leniuchów nieoceniony może okazać się pilot, którym z kanapy przełączymy prędkość chłodzenia, włączymy czy wyłączymy urządzenie. W modelach z wyższej półki cenowej znajdziemy też funkcje jonizacji, aromaterapii czy imitacji naturalnego wiatru.

 

Wygląd urządzenia

Gdy próbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator stojący wybrać nasuwa się odpowiedź: ładny. Wygląd kupowanego modelu jest tym bardziej ważny im większy i mniej mobilny wentylator kupujemy. Jeśli nasz wybór padł na małe urządzenie biurkowe, które łatwo złapać i przestawić w inne miejsce to jego wygląd nie będzie nas tak raził w oczy.

A to dlatego, że gdy nieużywany możemy go bez problemu schować do szafy, czy biurka. Jednak wentylatory kolumnowe mają wysokość od 40 do 120 cm. Przestawienie takiej wielkości urządzenia jest wyzwaniem, nie mówiąc już o wygospodarowaniu miejsca do jego przechowania. Dlatego ważne jest, by wybrany model odpowiadał wystrojowi wnętrza i go uzupełniał.

 

 

5 najlepszych wentylatorów stojących. Opinie w 2019 roku

 

Najlepszy wentylator stojący to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Jeśli jednak czujesz się zagubiony w gąszczu dostępnych produktów przeczytaj nasz ranking. Spróbujemy Ci podpowiedzieć, jakie urządzenie wybrać.

 

1. Wentylator Przenośny Sencor SFN 5040 BL

 

3.Sencor SFN 5040 BLNastępnym wentylatorem w naszym rankingu jest Sencor SFN 5040 BL. Urządzenie ma wymiary 29,5 x 29,5 x 111 cm, a jego moc wynosi 90 W. Pomimo sporych rozmiarów wentylator waży niecałe 5 kg. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Model ten posiada trzy osobne wiatraki. Każdy z nich może pracować w trzech różnych prędkościach. Jesteśmy w stanie więc ustawić aż 7 różnych kombinacji.

Dodatkowo model ten posiada 3 tryby pracy: standardowy, ekologiczny i nocny. A maksymalna szybkość przepływu powietrza przez wentylator wynosi 28,12 m3/minutę. Wentylator posiada dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LED. Urządzenie możemy również sterować za pomocą dołączonego pilota.

Producent wyposażył ten model w timer, którego zakres wynosi od pół godziny do 7,5 godziny. Wyświetlacz na urządzeniu pokazuje czas, który pozostał do skończenia pracy. Sprawdźmy czy opinie o tych wentylatorach stojących są pozytywne. Większość użytkowników jest zadowolona z zakupu tego produktu. Wskazują, że wentylator posiada wiele funkcji. Jest on również wydajny i przede wszystkim ma ładny wygląd.

Wśród najlepiej ocenianych sprzętów znalazł się model Sencor SFN 5040 BL. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, który z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wielu konsumentów uważa, że jest to najlepszy wentylator stojący w 2019 roku. Został wyposażony w szereg funkcji, które z pewnością przyniosą nam ulgę w gorące, letnie dni.

Zalety
Kształt:

Wentylator został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie zaoszczędzić powierzchnię Twojego pomieszczenia. Wąska, podłużna budowa oraz podstawa o wymiarach ok. 30 cm x 30 cm sprawia, że zajmuje niewiele miejsca.

Trzy wentylatory:

Efektywność urządzenia została wzmocniona poprzez zainstalowanie w nim trzech wentylatorów. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia cyrkulację powietrza, ale również zwiększa jej zakres, dlatego w bardzo krótkim czasie obniży odczuwalną temperaturę w pokoju.

Automatyczna oscylacja:

Wentylator posiada możliwość automatycznego skrętu w prawą i lewą stroną. Dzięki temu znacznie poszerza swój zasięg i z powodzeniem może być wykorzystany do ochłodzenia nawet bardzo dużych powierzchni.

Pilot:

Niewątpliwie, jedną z najbardziej docenianych zalet wentylatora jest dołączony do zestawu pilot. Dzięki niemu zdalnie włączymy i wyłączymy urządzenie oraz zmienimy tryb jego pracy.

Trzy tryby pracy:

Urządzenie może pracować w trzech różnych trybach. Pierwszy jest stały i nie zmienia swojej prędkości. Drugi automatycznie przełącza intensywność od najmniejszej do największej. Ostatni – nocny zmienia moc z wysokiej na niską co 30 min.

Wady

 

 

 

 

2. Ravanson Wentylator biurkowy WT-1040

 

2.Ravanson WT-1040Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest Ravanson WT-1040. Jest to wentylator biurkowy o wymiarach 60 x 30 cm oraz wadze 2,3 kg. Małe rozmiary tego modelu pozwolą na jego łatwe przenoszenie do miejsc najbardziej potrzebujących wentylacji. Bez problemu będziemy mogli go też zabrać na biwak lub działkę.

Urządzenie jest zasilane sieciowo a jego moc wynosi 50 W. Wentylator posiada 3 śmigła, które mogą poruszać się w trzech prędkościach i tworzą średnicę chłodzącą o wielkości 43 cm. Maksymalne natężenie przepływu powietrza przez wentylator wynosi 60 m3/minutę.

Użytkownik steruje urządzeniem poprzez przyciski umieszczone w jego podstawie. Oprócz funkcji automatycznej oscylacji, model ten posiada możliwość zmiany nachylenia o 50 stopni. Urządzenie posiada również zabezpieczenie przez przegrzaniem się. Dodatkowo zainstalowana metalowa kratka zapobiegnie uszkodzeniu palców podczas pracy sprzętu.

Użytkownicy podkreślają, że wentylator spełnia doskonale swoje zadanie, a dzięki jego małym rozmiarom można go łatwo przenosić i użytkować w każdym pomieszczeniu. Opinie pozostawione przez klientów przekonują, że jest to dobry i tani wentylator stojący.

Dużym zainteresowaniem mogą pochwalić się również wiatraki biurkowe. Jednym z nich jest Ravanson WT-1040. Ten dobry wentylator stojący do 200 zł będzie idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie minimalizm, wysoką jakość oraz funkcjonalność sprzętu.

Zalety
Rozmiar:

Urządzenie jest małe, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca na Twoim biurku. Jest to ważna cecha, ponieważ obszerne podstawy będą przeszkadzać Ci w pracy, co sprawi, że użytkowanie sprzętu zamiast poprawić Twój komfort, spotęguje jedynie frustrację.

Emaliowana osłona:

Śmigła wentylatora zostały osłonięte specjalnym, emaliowanym koszyczkiem. Dzięki temu ryzyko zranienia lub uszkodzenia Twoich palców jest zerowe. Dodatkowo osłona ochroni inne przedmioty np. dokumenty lub firanki przed ich zniszczeniem.

Uchwyt:

Sprzęt posiada niewielki uchwyt zamontowany w korpusie. Ten niepozorny element jest bardzo przydatny podczas przenoszenia wentylatora.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem:

Nie jest tajemnicą, że urządzenie pracuje w ciężkich warunkach. Wysoka temperatura nie sprzyja działaniu sprzętów elektrycznych. Producent wyposażył swój produkt w specjalne czujniki, które zabezpieczą wentylator przed przegrzaniem.

Łatwa obsługa:

Wiatrak jest bardzo prosty w użyciu. Intensywność pracy zmieniamy poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika. Mało skomplikowana elektronika powoduje, że produkt jest bardzo trwały.

Wady

 

 

 

 

3. Wentylator stojący AEG VL 5527 MS 55W

 

4.AEG VL 5527AEG VL 5527 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Ten wentylator stojący ma wymiary 40 x 1150 x 40 cm, natomiast jego moc wynosi moc 55 W. Całe urządzenie zostało wykonane z metalu, a jego design jest w stylu retro. Model ma możliwość pracy w trzech prędkościach.

Jego obsługa jest manualna i odbywa się poprzez pokrętło umieszczone w korpusie, do którego przymocowane są śmigła. W tym miejscu znajduje się również przycisk nastawczy oscylacji. Gdy funkcja ta jest włączona, głowa wentylatora będzie obracać się samoczynnie w zakresie około 60 stopni. Model ten posiada metalową siatkę, która otacza śmigła zarówno z przodu urządzania, jak i z tyłu.

Nie musimy więc obawiać się używać sprzętu, jeśli mamy w domu małe dzieci. Jeśli szukasz urządzenia o podstawowych funkcjach i nietuzinkowym wyglądzie to może być to najlepszy wentylator stojący dla Ciebie. Opinie konsumentów potwierdzają, że jest to produkt dobrze wykonany, funkcjonalny, a przede wszystkim ładny.

Godnym uwagi wentylatorem stojącym jest model AEG VL 5527. Swą popularność zdobył przede wszystkim dzięki oryginalnemu, eleganckiemu wyglądowi. Jego uniwersalny kształt i ciekawy design idealnie wkomponuje się zarówno w powierzchnią biurową, jak i prywatne mieszkanie.

Zalety
Regulowana wysokość:

Urządzenie posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu możesz dopasować ją do swoich potrzeb. Ruchoma konstrukcja stabilnie utrzymuje ustawioną pozycję, dlatego nie musisz obawiać się o rozregulowanie pokręteł, czy obluzowanie elementów zaciskowych.

Waga:

Jeśli zamierzasz kupić wentylator, który znajdzie swoje stałe miejsce w danym pomieszczeniu, model AEG VL 5527 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Solidna konstrukcja i dość duża waga (6,5 kg) sprawią, że urządzenie będzie bardzo stabilne i trudne do przewrócenia.

Niski pobór prądu:

Pomimo 4 stopniowej skali intensywności, która generuje mocny podmuch wiatru, sprzęt pobiera stosunkowo niewiele prądu (55 W).

Design:

Największą zaletą sprzętu jest ciekawy design. Chromowa powłoka i minimalistyczna konstrukcja nadają produktowi uniwersalnego i bardzo eleganckiego charakteru.

Wady
Głośność:

Niektórzy konsumenci skarżą się na dość głośną pracę urządzenia. Sprawdź, czy intensywność dźwięku nie jest zbyt duża. Jest to istotna cecha szczególnie, gdy wentylator będziesz używać w zaciszu swojego domu.

 

 

 

 

4. Dyson AM07 Wentylator Podłogowy

 

5.Dyson AM07Nasz ranking wentylatorów stojących zakończymy produktem Dyson AM07. Jest to wentylator, który nie został wyposażony w łopatki a wentyluje pomieszczenia za pomocą technologii Air Multiplier. Polega ona na zmianie ciśnienia powietrza, które dzięki temu zostaje wprawione w ruch.

Ponieważ ruch powietrza zostaje wymuszony przez zmianę ciśnienia, a nie ruch śmigieł, urządzenie jest znacznie cichsze od tradycyjnych wentylatorów.  Jego wymiary wynoszą 19 x 100 x 23 cm, a moc 56 W. Model ten sterowany jest poprzez pilota, a wybrane funkcje są wyświetlane na cyfrowym ekranie LCD.

Wentylator oferuje aż 10 różnych ustawień siły nawiewu. Dodatkowo wyposażony został w funkcję oscylacji. W urządzeniu tym mamy również możliwość ustawienia czasu pracy od 15 minut do 9 godzin. Opisując ten produkt powinniśmy także wspomnieć jego wygląd. Ponieważ model ten nie ma zainstalowanych łopatek, to swoim wyglądem nie przypomina wentylatora.

Bardzo nowoczesny design przypadnie do gustu osobom, które lubią minimalistyczne rozwiązania. Po przejrzeniu opinii możemy stwierdzić, że klienci są bardzo zadowoleni z niezwykle cichej pracy urządzenia. Bardzo często pojawiają się też komentarze na temat jego niecodziennego wyglądu, który przypada wielu osobom do gustu.

Absolutnym hitem wśród wentylatorów podłogowych jest model Dyson AM07. Nowoczesna technologia produkcji powoduje, że jest to niezwykle trwały i skuteczny gadżet, niezastąpiony pod względem komfortu użytkowania.

Zalety
Air Multiplier:

Urządzenie zostało wzbogacone o technologię Air Multiplier. Jest to funkcja nowej generacji, która chłodzi powietrze przepływające przez ramy wentylatora. Dzięki temu nie odczujemy silnych podmuchów wiatru, które bywają uciążliwe (szczególnie w biurze wypełnionym dokumentami).

Prosta konstrukcja:

Wentylator składa się z owalnej ramy oraz podstawy. Taka konstrukcja sprawia, że sprzęt jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. To dobra nowina dla osób uczulonych na pyłki i kurz.  

10 poziomów nawiewu:

Dyson AM07 posiada aż 10 poziomów intensywności nawiewu. Szeroki wachlarz pozwoli Ci dostosować moc urządzenia do warunków mieszkania oraz indywidualnych preferencji. Produkt możesz ustawić zarówno w pokoju dziecięcym, jak i na dużej hali.

Wady
Krótki kabel:

Model wyposażony jest w 2 metrowy przewód elektryczny. Jeśli nie zaopatrzysz się w przedłużacz, urządzenie będzie musiało stać bezpośrednio przy ścianie.

Cena:

Niewątpliwie największą niedogodnością urządzenia jest jego cena. Wentylator kosztuje ok. 1800 zł, czyli tyle samo co dobrej klasy klimatyzator.

 

 

 

 

5. Rowenta Vu 6140 Duży Wentylator Kolumnowy Oscylac

 

1.Rowenta VU 6140Pierwsze w naszym zestawieniu pojawia się urządzenie Rowenta VU 6140. Sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie przypomina wyglądem typowego wentylatora. Model ten to wentylator kolumnowy o wysokości 81 cm i wadze 5 kg. Wbudowany w kolumnę uchwyt ułatwi przenoszenie urządzenia do pomieszczeń, które wymagają wentylacji.

Model ten jest zasilany sieciowo, natomiast jego moc wynosi 35 W. Czarny kolor urządzenia z srebrnymi elementami powinien dopasować się każdego pomieszczenia. Obsługa sprzętu nie będzie sprawiać problemów. Wentylator posiada wbudowane 3 prędkości, które możemy regulować pokrętłem umieszczonym na górze urządzenia.

Przepływ powietrza w tym wentylatorze osiąga 270m3/h. A wbudowana automatyczna oscylacja zapewni równomierny nawiew w całym pomieszczeniu. Dodatkowo model ten posiada minutnik pozwalający ustawić pracę do 120 minut. Czas pracy możemy ustawić za pomocą pokrętła zamieszczonego na górze urządzenia.

Po upływie wyznaczonego czasu, wentylator wyłączy się automatycznie. Klienci, którzy zakupili ten produkt są bardzo zadowoleni z wyglądu urządzenia. Podkreślają, że wentylator ładnie się prezentuje w każdym pomieszczeniu, a przy tym jest urządzeniem wydajny.

Wśród najlepiej ocenianych wentylatorów stojących znalazł się również model Rowenta VU 6140. Optymalna cena i ciekawy design kuszą konsumentów poszukujących optymalnych rozwiązań do swojego mieszkania.

Zalety
Bezpieczne pokrętła:

Pokrętła urządzenia umieszczone są w jego najwyższym punkcie. Produkt jest zatem bezpieczny dla dzieci, które nie będą mogły dosięgnąć przełączników.  

Zegar z minutnikiem:

Dodatkowym atutem wentylatora jest wbudowany zegar, który odlicza minuty pracy urządzenia. Sprzęt wyłączy się automatycznie po upływie określonego czasu. Do wyboru mamy przedział od minuty do 2 godzin.

Wady
Skomplikowana konstrukcja:

Wentylator zbudowany jest z poprzecznych blaszek, na powierzchni których osadza się pył i kurz. Z tego powodu utrzymanie urządzenia w czystości jest bardzo czasochłonne.

Wydajność:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że stosunek wydajności wentylatora do jego ceny jest dość niekorzystny.

 

 

 

 

Wentylator stojący czy kolumnowy?

 

Niektóre osoby zastanawiają się, czy wybrać wentylator kolumnowy czy stojący. Różnice pomiędzy obydwoma urządzeniami nie wydają się znaczne. Z pozoru oba sprzęty wyglądają podobnie. Niemniej jednak produkty różnią się od siebie, co udowodnimy w dalszej części artykułu. Po lekturze tekstu będziesz wiedział, na jaki sprzęt powinieneś się zdecydować.

Wentylator stojący – wady i zalety

Na naszej stronie możesz znaleźć informacje na temat tego, jaki wentylator stojący jest polecany przez konsumentów. Pora bliżej przyjrzeć się produktowi i wskazać jego wady i zalety. Jednym z najczęściej podawanych przez Internautów atutów jest to, że urządzenie jest stosunkowo tanie. W efekcie na jego zakup może sobie pozwolić właściwe każdy. Istotną zaletą są również kompaktowe wymiary. Warto wspomnieć o tym, że wentylatory stojące mają łatwy system obsługi. Na obudowie zwykle znajduje się kilka przycisków służących do regulacji pracy urządzenia. To sprawia, że nikt nie ma problemu z obsługą sprzętu. Na uwagę zasługuje także budowa produktu. Ruchoma głowica sprawia, że model swoim zasięgiem obejmuje większą przestrzeń. Trzeba jednak przyznać, że wentylatory stojące nie są pozbawione wad. Zazwyczaj dostępne w sklepach urządzenia nie mają zbyt dużej mocy w porównaniu z wentylatorami kolumnowymi. W związku z tym zdarza się, że sprzęt nie chłodzi dostatecznie mocno w trakcie największych upałów. Niemniej jednak biorąc pod uwagę cenę produktu i porównując ją np. z instalacją klimatyzacji, nietrudno dojść do wniosku, że zakup wentylatora stojącego to dobra alternatywa.  

 

Wentylator kolumnowy – dla kogo?

Wentylator kolumnowy to bardziej zaawansowane urządzenie do chłodzenia. Sprzęty tego typu mają zwykle wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest timer – możemy ustawić wentylator tak, aby działał przez określony czas. Jest to przydatne rozwiązanie, kiedy kładziemy się spać i chcemy schłodzić sypialnię, aby lepiej nam się zasypiało. Zaletą jest również to, że produkt sprzedawany jest w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Nie musimy podnosić się z kanapy, aby włączyć urządzenie czy zmienić jego ustawienia. Wielu konsumentów zaznacza, że wentylatory kolumnowe mają nowoczesny design. W efekcie ładnie prezentują się w oryginalnie urządzonych wnętrzach. Dodatkowo cechuje je stosunkowo cicha praca. Produkt nie jest jednak pozbawiony wad. Model na początku użytkowania może wydawać się trudny w obsłudze. Czasami zdarza się, że dołączony do kompletu pilot ma zbyt małe, a tym samym niewygodne przyciski. Niektórych Internautów do zakupu wentylatora kolumnowego zniechęca też jego stosunkowo wysoka cena.

Jaki wentylator wybrać do małego mieszkania?

Sporo konsumentów zadaje pytanie, jaki wentylator jest polecany do małego mieszkania. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wydawać by się mogło, że modele stojące są dobrym wyborem. Zwykle takie sprzęty mają kompaktowe wymiary. Niejednokrotnie zdarza się, że urządzenie mieści się na biurku. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu produkt nie jest wydajny. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu o większej mocy, będzie on zajmował dużo miejsca. Wentylatory kolumnowe mają podłużną budowę, dlatego możemy je ustawić właściwie w każdym kącie. Nie można jednak zapominać o tym, że takie modele są długie.  

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz wydajnego wentylatora i masz możliwość zainwestowania większej kwoty, możesz zdecydować się na zakup modelu kolumnowego. Jeśli jednak masz zamiar korzystać ze sprzętu sporadycznie, a dodatkowo nie zależy Ci na wielu funkcjach, będziesz zadowolony z zakupu wentylatora stojącego.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRTosiek Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Tosiek
Guest
Tosiek

jesli chodzi o większy wentylator np. do biura, ja mam sprawdzony i bardzo nowocześnie wyglądający – OTTO Stadler Form – zdecydowanie warto

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4.54 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status