Prezenty dla księdza

Ostatnio aktualizowane: 26.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie prezenty dla księdza kupić?

 

Jest kilka sytuacji, w których chcemy podarować księdzu jakiś prezent. Jednak nie zawsze wiemy, co tak naprawdę może mu się przydać. Skoro tu jesteś, to oczekujesz porady. Mamy kilka propozycji na prezent dla księdza. Możesz się nimi zainspirować i sprawić swojemu kapłanowi podarunek, z którego z pewnością będzie zadowolony. 

Wielu duszpasterzy lubi eleganckie przedmioty, z których mogą korzystać na co dzień. Na przykład możesz zakupić dla niego piękne pióro, a do tego notatnik. Taki zestaw z pewnością przyda się osobie, która zdecydowała się na duszpasterską drogę życia. Kapłan ma podobne potrzeby, co każda inna osoba i lubi na przykład słodkości, więc zawsze można też sięgnąć po bombonierkę. 

Niektóre osoby lubią dostawać prezenty związane z ich profesją, z których mogą się czegoś więcej nauczyć oraz poszerzyć swoją wiedzę. Bez wątpienia książka,  która będzie szczegółowo omawiać poszczególne wersety Biblii, skupi się na żywocie świętych lub będzie opisywać interesujące tematy związane z religią to trafiony wybór. Prezentem może być nawet sama Biblia, szczególnie jeżeli została oprawiona ładną okładką. Popularne są również różnego rodzaju przedmioty święte, które z pewnością ucieszą księdza, takie jak oryginalny różaniec, ładnie udekorowana książeczka do modlitw. Wśród ciekawych pomysłów można wymienić obraz sakralny. Tych duchowny nigdy nie ma za wiele, Ty możesz wybrać taki, który został ładnie przyozdobiony oraz można go powiesić. 

Poprzez prezent możesz również wyrazić uznanie dla księdza. Jak to zrobić? Ciekawym pomysłem jest zakup plastra drewna z grawerem opisujący Twoje uznanie lub mówiący o długiej posłudze kapłańskiej. Taki prezent kapłan może powiesić na ścianie plebanii. Uznanie można też wyrazić poprzez przygotowanie ładnego dyplomu, który dodatkowo ładnie oprawimy. Warto zadbać o to, aby taka forma prezentu miała też uchwyt, za który można go powiesić na ścianie.

 

Najlepsze prezenty dla księdza

 

Jak powinien wyglądać idealny prezent dla księdza? Co można kupić duchownemu z okazji prymicji, jubileuszu kapłaństwa czy jako pamiątkę od dzieci w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej? W naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz odpowiedni upominek. Koniecznie sprawdź poniższe propozycje, aby przekonać się, co świetnie nadaje się na prezent dla księdza, w zależności od okazji.

 

 

Świat Maryjnych Objawień – Wincenty Łaszewski

 

„Świat Maryjnych Objawień” autorstwa Wincentego Łaszewskiego to opis 100 najważniejszych objawień maryjnych z całego świata. Uważamy, że to doskonały prezent dla księdza proboszcza, np. z okazji jubileuszu kapłaństwa. Książka ma ponad 1000 stron, jest w niej kilkaset map oraz zdjęć i ilustracji.

Autor przedstawia w niej relacje z wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Można znaleźć tutaj wiele materiałów historycznych, reprodukcje dzieł sztuki sakralnej, zdjęcia najbardziej znanych sanktuariów, a także wypowiedzi wizjonerów.

Wincenty Łaszewki jest mariologiem, który w jednym tomie postanowił zebrać i dokładnie przeanalizować najsłynniejsze objawienia maryjne, które do tej pory miały miejsce. Stara się on również wyjaśnić przesłania, które chciała przekazać Maryja, pojawiając się w naszym świecie.

 

DLACZEGO

„Świat Maryjnych objawień” to bardzo dobry pomysł na prezent dla osoby duchownej. Opisane w niej wydarzenia mogą umocnić wiarę i być dowodem na to, że Bóg nad nami czuwa. Z uwagi na liczbę stron, będzie to świetna lektura na wolne popołudnia i wieczory.

 

 

 

 

Kubek Księdza

 

Chcesz znaleźć śmieszny prezent dla księdza, który go mile zaskoczy? Na pewno spodoba mu się kubek z kolorowym nadrukiem. Jest na nim postać duchownego ubranego w czarną sutannę i napis: super ksiądz (imię duchownego). To fajny, spersonalizowany podarunek, który sprawi, że pita w nim kawa czy herbata będzie lepiej smakować. Naczynie zostało wykonane z ceramiki.

Do stworzenia nadruku wykorzystano metodę sublimacji, dlatego nie ma ryzyka, że się zetrze. Wymiary kubka to: wysokość – 9,5 cm i średnica – 8,2 cm. Co ważne, jest on łatwy do utrzymania w czystości, gdyż można myć go w zmywarce.

 

DLACZEGO

Kubek zabawnie wygląda i jest praktyczny. Może to być dobry prezent od dzieci na koniec roku szkolnego, które chcą podziękować księdzu za prowadzenie katechezy. Naczynie bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy kapłana i będzie dla niego wspaniałą pamiątką.

 

 

 

 

Plaster drewna z grawerem

 

Masz wątpliwości, co na prezent na jubileusz? To bardzo ważna okazja, dlatego podarunek powinien być dobrze przemyślany. Proponujemy plaster z drewna z grawerem, który efektownie wygląda i stanie się pamiątką z tego ważnego dla duchownego dnia. W zestawie jest stojak przeznaczony do odpowiedniego wyeksponowania podarunku, a także permanentny marker pozwalający na podpisanie się z drugiej strony prezentu. Plaster jest wykonany z drewna brzozowego, jego wymiary to: grubość – 3,5 cm i średnica – od 28 cm do 33 cm.

To także jest spersonalizowany podarunek. Na powierzchni plastra wygrawerowane jest imię kapłana, data oraz imiona osób wręczających prezent. To pamiątka idealna na 25. rocznicę kapłaństwa czy prowadzenia parafii.

 

DLACZEGO

Wygrawerowany plaster drewna to podarunek, którego duchowny na pewno nie będzie się spodziewał. Z jego pomocą można podziękować kapłanowi za troskę i zaangażowanie, z jakim sprawuje swoją funkcję.

 

 

 

 

Boże krówki

 

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Bombonierka może być dobrym dodatkiem do prezentu lub skromnym upominkiem na taką okazję jak imieniny. W niebieskim opakowaniu ozdobionym białymi kropkami nie ma zwykłych czekoladek. W środku są pyszne krówki, a właściwie „Boże Krówki”. Każda z nich jest zapakowana w niebieski papierek.

Po jego rozwinięciu można przeczytać inspirujący cytat, np. z Biblii lub ważnego dzieła osoby świętej bądź błogosławionej. To nietypowy i zaskakujący prezent, którego duchowny długo nie zapomni.

 

DLACZEGO

Bombonierka wypełniona „Bożymi Krówkami” może umilić gorszy dzień. W opakowaniu są 24 cukierki. Całość wygląda wyjątkowo estetycznie, dlatego nie wymaga dodatkowego pakowania czy obwiązywania wstążką. To słodki podarunek odpowiedni nie tylko dla osób duchownych, ale również katechetów i wszystkich tych, którzy wierzą w Boga.

 

 

 

 

Biblia w przekładzie ks. Jakuba Wujka

 

Wśród propozycji na prezent dla księdza nie mogło zabraknąć Biblii. Polecamy tę w przekładzie ks. Jakuba Wujka, często określaną mianem „Biblii Wujka”.

Przez 367 lat traktowano ją jako podstawowy polski przekład katolicki, aż do momentu pojawienia się opracowania „Biblii Tysiąclecia”. W książce zachowano język staropolski, jakim posługiwał się jej autor, jednak zastosowano współczesną interpunkcję i ortografię. Z tego względu nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem Biblii i jej przekazem.

 

DLACZEGO

Mówi się, że Biblia to obowiązkowa lektura dla każdej osoby wierzącej, a zwłaszcza dla duchownych. Opracowanie ks. Wujka ma 1008 stron i jest oprawione w twardą, skórzaną okładkę (z wytłoczonymi, złotymi literami), co zwiększa jego trwałość. Biblia pięknie się prezentuje, a co ważniejsze, przyjemnie się ją czyta. Skłania ona do refleksji nad własnym postępowaniem i wiarą, może również być sposobem na poprawę humoru i pocieszenie w gorszy dzień.

 

 

 

 

Pamiątka Komunii Świętej, obrazek, prezent

 

Pamiątka Komunii Świętej, obrazek, prezent to ciekawy upominek dla duchownego, który przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W ten sposób pociechy i ich rodzice mogą okazać mu wdzięczność za cierpliwość oraz starania. To wyjątkowa pamiątka, którą można ustawić na półce, biurku lub w gablotce.

Wykonany z drewna panel jest ozdobiony srebrnym obrazkiem, do wyboru jest 5 możliwości. Na dole znajduje się grawer, sami decydujemy o tym, jaki napis znajdzie się na panelu. Do pamiątki można dokupić też elegancko wyglądające pudełko.

 

DLACZEGO

Dzień Pierwszej Komunii Świętej często jest dla dzieci wyjątkowym przeżyciem. Przygotowanie się do niego wymaga dużo czasu, więc warto podziękować duchownemu, który za to odpowiadał. Pamiątka z obrazkiem z prawdziwego srebra jest bardzo dobrym pomysłem, bo może przywoływać miłe wspomnienia. Jest to też elegancko wyglądająca dekoracja, np. w kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

Prezent i komunię Świętą łańcuszek Aniołek Stróż

 

Prezentem dla duchownego w ramach podziękowania za przygotowanie dzieci do ważnego dla nich dnia Pierwszej Komunii Świętej może być delikatny łańcuszek z zawieszką w kształcie aniołka. To pamiątka na wiele lat, która bardzo elegancko wygląda, jest zapakowana w białe pudełeczko. Wewnątrz niego znajduje się metalowa tabliczka w złotym kolorze, na której można wygrawerować własną dedykację.

Łańcuszek w splocie Singapur jest wykonany ze srebra próby 925, które dodatkowo pokryto warstwą 24-karatowego złota. Zawieszka jest ozdobiona cyrkoniami. Jej wymiary to: Wysokość – ok. 2,8 cm i szerokość – 1,7 cm.

 

DLACZEGO

Łańcuszek z zawieszką to symboliczny prezent, dzięki któremu można okazać duchownemu wdzięczność za opiekę nad dziećmi i pomoc w przygotowaniu ich do tak ważnego dnia. Ksiądz, który otrzyma taki podarunek, na pewno będzie miło wspominać grupę, którą mu przydzielono. Wisiorek prezentuje się efektownie. Cyrkonie osadzono w technologii Microsettingu, dlatego znajdują się blisko siebie i ładnie połyskują.

 

 

 

 

Obrazek srebrny prezent, pamiątka komunii Świętej

 

Srebrny obrazek nadaje się na prezent zarówno dla dziecka na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, jak i dla księdza, który przygotowywał maluchy do tego ważnego dnia. Jego wymiary to: Wysokość – 15 cm i szerokość – 20 cm. Wykonany ze srebra obrazek jest umieszczony w drewnianej ramie.

Obok niego znajduje się tabliczka, na której można wygrawerować dowolną dedykację. To pozwala na spersonalizowanie podarunku i wyrażenie duchownemu swojej wdzięczności za przygotowanie dzieci do przyjęcia Eucharystii.

 

DLACZEGO

Oprawiony w ramkę obrazek z dedykacją to pamiątka na wiele lat. Bez wątpienia będzie ona przypominać księdzu o grupie, którą przygotował do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to także ciekawa dekoracja do kancelarii parafialnej czy zakrystii, w której kapłani przygotowują się do odprawiania mszy. Pamiątkę można postawić na półce, a także zawiesić na ścianie. Jest ona zapakowana w ładnie wyglądające pudełko.

 

 

 

 

Życzenia ramka, Obrazek dla dziecka na Komunii Świętej

 

Przed przystąpieniem do Komunii Świętej po raz pierwszy, dzieci muszą zostać do tego w odpowiedni sposób przygotowane. Za to odpowiada zarówno katecheta prowadzący w szkole lekcje religii, jak i wyznaczony kapłan. Warto mu za to podziękować, a dobrą propozycją jest elegancki obrazek w ramce.

Do wyboru jest kilka różnych motywów graficznych, więc na pewno uda się znaleźć odpowiedni dla duchownego. Ponadto możemy spersonalizować podarunek, aby obdarowany kapłan poczuł się wyjątkowo.

 

DLACZEGO 

Pamiątkowy obrazek to dobre rozwiązanie, jeśli mamy wątpliwości, w jaki sposób podziękować księdzu za to, że poświęcił swój czas na przygotowanie dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. To wyjątkowa pamiątka, którą kapłan może umieścić w dowolnym miejscu. Nadaje się do zawieszenia na ścianie, jak również do ustawienia na półce czy stoliku. Co więcej, obrazek może pełnić funkcję dekoracyjną.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

San Gabriele Srebrny różaniec z koralem

 

Piękny różaniec może być podarunkiem na pożegnanie, np. dla kapłana przechodzącego na emeryturę lub wyjeżdżającego do innej parafii. W naszym zestawieniu znalazł się produkt marki San Gabriele. Paciorki zostały wykonane z koralu – kamienia pochodzenia organicznego, o którym kilkakrotnie wspomniano w Biblii (m.in. w „Pieśni nad pieśniami”).

Do wykonania łańcuszka wykorzystano srebro próby 925, które pięknie komponuje się z intensywną czerwienią koralu. Podarunek jest zapakowany w eleganckie i trwałe etui, w którym można go bez przeszkód przechowywać.

 

DLACZEGO

Odmawianie różańca to nie tylko modlitwa, ale także forma medytacji i przemyśleń nad własną wiarą. Dla osób wierzących jest to więc wspaniałe przeżycie duchowe, w czasie którego można zbliżyć się do Boga.

Różaniec na długo zachowuje piękny wygląd, więc kapłan, który go otrzyma, może go wykorzystywać do codziennej modlitwy. Uważa się, że to jeden z lepszych prezentów dla księdza w 2021 roku, ponieważ z pewnością mu się przyda.

 

 

Obraz na desce dobry pasterz

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zakup podarunku dla duchownego, np. na 25-lecie kapłaństwa, nie nadwyrężył Twojego budżetu, z pewnością zainteresuje Cię nasza kolejna propozycja. Tani obraz na desce przedstawiający Jezusa Chrystusa jako dobrego pasterza może być idealną dekoracją plebanii.

Ikona została wykonana na litej desce, a więc w tradycyjny sposób. Oprawiono ją w złoconą ramkę, w efekcie czego pięknie prezentuje się na ścianie. Istotne jest to, że obraz można też ustawić na półce, gdyż do zestawu została dołączona specjalna podpórka.

Widoczny na ikonie Jezus trzyma w dłoni laskę pasterską, a na jego szyi jest owca, która może symbolizować wszystkich wiernych. Chrystus jest tutaj przedstawiony jako pasterz sprawujący opiekę nad swoim stadem, do którego należy każda osoba wierząca.

 

DLACZEGO

Ikony to obrazy sakralne, które są charakterystyczne przede wszystkim dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich, m.in. prawosławnego. Niemniej jednak maluje się je także na potrzeby Kościoła rzymskokatolickiego. Obraz dobrego pasterza z pewnością spodoba się księdzu, który interesuje się sztuką.

 

 

Podziękowanie dla księdza

 

Pierwsza Komunia Święta to dla dzieci niezapomniane przeżycie, ponieważ w tym dniu po raz pierwszy mogą przyjąć Eucharystię (ciało i krew Jezusa Chrystusa pod postacią chleba). Przeważnie z tej okazji maluchy razem z rodzicami wręczają księdzu podarunek i w ten sposób chcą podziękować za właściwe przygotowanie do tego wyjątkowego dnia.

Prezentem na komunię dla duchownego może być pamiątkowa tablica z grawerem, która będzie pełniła funkcję dekoracji na półce. Co ważne, można samodzielnie zdecydować o tekście, który pojawi się na tablicy, w razie konieczności można ułożyć własny.

Wymiary pamiątki to: wysokość – ok. 19 cm i wysokość krzyża – 15 cm. Materiałem wykonania podstawki jest płyta MDF, z kolei tablicy – aluminium pomalowane na złoty kolor. Poza tekstem, na podziękowaniu jest też postać księdza w otoczeniu dzieci.

 

DLACZEGO

Tablica jako podziękowanie dla księdza to najlepszy podarunek za okazaną cierpliwość i zrozumienie. Trzeba pamiętać, że to głównie dzięki pomocy duchownych i katechetów maluchy są w stanie zrozumieć, czym jest Eucharystia oraz dlaczego dzień Pierwszej Komunii Świętej jest tak ważny.

 

 

Kapłaństwo. Niezwykły dar

 

Szukasz prezentu dla osoby duchownej, która wciąż stara się pogłębiać swoją wiarę? Wikaremu czy prymicjantowi możesz podarować piękny album „Kapłaństwo. Niezwykły dar”.

Może to być również dobra propozycja na prezent na urodziny czy imieniny. W książce jest wiele tekstów, których autorami są m.in. ks. Jerzy Szymik, Benedykt XVI, bł. Jakub Alberione i Joanna Czapla. Co więcej, są tu również ciekawe i inspirujące cytaty z Biblii. Całość została opatrzona wspaniałymi zdjęciami.

 

DLACZEGO

Kryzys wiary jest naturalnym zjawiskiem, również u osób duchownych. Aby go przezwyciężyć, należy dobrze przemyśleć swoją życiową ścieżkę i przypomnieć sobie o powołaniu otrzymanym od samego Boga. Album „Kapłaństwo. Niezwykły dar” jest dowodem na to, że bycie osobą duchowną jest prawdziwą misją.

To może być świetna lektura w trudne dni, kiedy pojawia się zwątpienie i bezsilność. Po przeczytaniu tej książki kapłan może się przekonać, że kapłaństwo rzeczywiście jest darem i nie warto z niego zbyt szybko rezygnować.

 

 

Veronese Ikona Bogurodzica z Jezusem

 

Chcesz wręczyć kapłanowi ikonę przedstawiającą nie samego Jezusa, ale również Maryję? W takim razie może zainteresować Cię model oferowany przez markę Veronese. Został on wykonany z mieszanki żywic i pokryty dodatkowo brązem, dlatego efektownie wygląda. Na ikonie widać Maryję trzymającą na rękach małego Jezusa. Obraz ma owalny kształt.

Głównych postaci nie otacza zwykła ramka, tylko 8 aniołków ze skrzydłami. Wysokość ikony to 33 cm, co oznacza, że nie zajmie na ścianie zbyt dużo miejsca. Można więc powiesić ją w sypialni, korytarzu lub gabinecie, w którym duchowny przyjmuje swoich parafian.

 

DLACZEGO

Ikona nie jest zwykłym obrazem religijnym. Przez wiele osób jest ona traktowana jako pomoc w modlitwie i poszerzenie horyzontów w spojrzeniu na Boga. Nie można nie wspomnieć o tym, że obraz Veronese stanie się wyjątkową dekoracją wnętrza. Istotne jest to, że ikona nierzadko pośredniczy w modlitwie do wybranego świętego, w tym przypadku do samej Maryi.

 

 

Beltrami Obrazek Bc6585/3S Święta Rodzina

 

Na prezent dla duchownego idealnie nadaje się Beltrami Obrazek Bc6585/3S Święta Rodzina, który przedstawia całą Świętą Rodzinę. Ma on przepiękny kształt i z pewnością spodoba się każdemu księdzu. Prezentowany obrazek można umieścić w książeczce modlitewnej, na ścianie lub po prostu na szyi. Można bardzo łatwo doczepić do niego łańcuszek, możesz nawet dokupić go do kompletu. Wielkość obrazka wynosi 8 cm x 17 cm, można go nosić w kieszeni. 

 

DLACZEGO

Symbole religijne to zawsze dobry prezent dla kapłana. Obrazek przedstawiający Świętą Rodzinę jest piękny, a do tego dobrze wykonany. Nie musisz się martwić, że na skutek przenoszenia będzie on ulegał zniekształceniu. Każdemu księdzu spodoba się taki piękny obrazek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir