Słuchawki bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Słuchawki bezprzewodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Udając się do sklepu elektronicznego możemy mieć pewność, że na półkach znajdziemy wiele różnych modeli słuchawek bezprzewodowych. Duży wybór produktów pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do potrzeb danego użytkownika, ale ma też pewną wadę. Zbyt duża ilość urządzeń sprawia, że czasami konsument ma problem z podjęciem decyzji dotyczącej zakupu. Dlatego też na naszej stronie znajduje się ranking uwzględniający najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Po przeczytaniu wielu opinii doszliśmy do wniosku, że na pierwsze miejsce zasługuje model Apple AirPods MMEF2ZM/A. Sprzęt jest lekki i wygodny w noszeniu, a jakość dźwięku jest oceniana bardzo dobrze. Słuchawki bezprzewodowe są dostępne z praktycznym etui służącym jednocześnie do ich ładowania. Urządzenie automatycznie łączy się z naszym smartfonem. Jeśli z jakichś przyczyn ten produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, polecamy zapoznanie się z resztą propozycji. Drugie miejsce w rankingu zajęły słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT. Mają one wbudowany mikrofon i płynnie działające przyciski pozwalające m.in. na regulację głośności bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stanęły przed potrzebą zakupu takich słuchawek. Stąd nasz dzisiejszy ranking, w którym postaramy się przybliżyć temat zainteresowanym, wskazując na cechy, które powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie słuchawek.

 

 

Rodzaje komunikacji słuchawek bezprzewodowych

Możemy wyodrębnić kilka rodzajów komunikacji słuchawek bezprzewodowych. Komunikacja za pomocą sygnału radiowego 2.4 GHz, oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Niestety słuchawki takie mają opóźnienia w odbiorze sygnału, a także nie są pozbawione szumów. A niektóre modele o komunikacji radiowej uruchamiają się dopiero po odebraniu dźwięku o odpowiedniej głośności, gdy poziom głośności spadnie – wyłączają się.

Najczęściej obecnie wykorzystywanymi słuchawkami są takie, które do komunikacji wykorzystują Bluetooth. Dzięki takiej technologii użytkownik słuchawek może się połączyć z dowolnym urządzeniem posiadającym Bluetooth, jak laptop, telefon czy odtwarzacz MP3. Jednak takie połączenie też ma wady, które najbardziej są zauważalne przy odtwarzaniu utworów wcześniej już skompresowanych. Do takich formatów należy MP3. Wówczas następuje znaczna strata jakości dźwięku. Jednak są to słuchawki bezprzewodowe w dobrych cenach, które cieszą się obecnie największą popularnością.

Coraz rzadziej stosowana komunikacja na podczerwień, wciąż jeszcze ma swoich odbiorców, mimo, że ogranicza mobilność. Przy takiej technologii połączenie jest, co prawda bezprzewodowe, ale słuchawki muszą być blisko nadajnika inaczej połączenie zostanie zerwane.

Połączenie Wi-Fi, to jeden z najnowszych sposobów komunikacji. Zapewnia on duży zasięg i jest w dużo mniejszym stopniu wrażliwe na zakłócenia niż na przykład Bluetooth.

 

Jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe – rodzaje słuchawek ze względu na konstrukcję

Rynek oferuje nam słuchawki o rozmaitej konstrukcji. Słuchawki bezprzewodowe w znakomitej większości to modele nauszne. Czyli są to modele połączone pałąkiem łączącym przylegające do uszu nauszniki z głośnikami. Wśród takich słuchawek wyróżniamy również modele zamknięte, półotwarte i otwarte. Słuchawki o konstrukcji zamkniętej są uważane za takie, które oferują lepszą dynamikę niskich tonów. Ponadto, gdy słuchawki szczelnie przylegają do ucha, to lepiej są tłumione dźwięki otoczenia. Z kolei dyskomfortem może się okazać słaba wentylacja i ucisk przy długim użytkowaniu.

Jeśli szukamy słuchawek do użytku domowego, gdzie nie trzeba brać pod uwagę hałasów otoczenia, to należy zainteresować się modelami otwartymi lub półotwartymi. Takie słuchawki mają dobrą jakość dźwięku, a równocześnie komfort noszenia jest wyższy, niż w słuchawkach zamkniętych. W słuchawkach otwartych membrana porusza się swobodniej, nie musi sprężać powietrza w małej, zamkniętej komorze nausznika. Słuchawki otwarte mają, bowiem budowę o ażurowej konstrukcji. Różnica między słuchawkami otwartymi i półotwartymi bywa naprawdę niewielka. Półotwarte mogą mieć mniejszą powierzchnię ażurową niż otwarte, ale nie jest to regułą. Model półotwarte jednak nie przepuszczają dźwięku tak swobodnie, jak otwarte.

Rzadziej stosowane, jako słuchawki bezprzewodowe, modele douszne lub dokanałowe, to takie które wkłada się do wnętrza ucha. Przy czym słuchawki dokanałowe wkłada się głębiej niż modele douszne. Skutkuje to tym, że dokanałowe słuchawki są lepiej izolowane od hałasów zewnętrznych, ponieważ mają gumowe lub piankowe wkładki uszczelniające ucho. Słuchawki douszne uszczelki takiej nie mają i dlatego część zewnętrznych dźwięków się przebija.

 

Przeznaczenie

Słuchawki bezprzewodowe najczęściej są wybierane przez osoby, które słuchają muzyki poza domem. Jeśli nie przeszkadzają Ci większe słuchawki nauszne, to sprawdź czy możesz je wykorzystać. Są one bowiem bezpieczniejsze dla słuchu. A poziom przenoszenia dźwięku jest porównywalny do słuchawek dousznych i dokanałowych. Te z kolei są wybierane przez osoby uprawiające czynnie sporty różnego rodzaju, podczas których słuchają muzyki. Chętnie są one wybierane przez biegaczy, czy rowerzystów. Jednak decydując się na ten rodzaj słuchawek trzeba mieć świadomość, że izolacja dźwięków otoczenia nie zawsze jest potrzebna. Biegacz odizolowany od otoczenia nie słyszy zbliżającego się na deskorolce dziecka, czy nadjeżdżającego samochodu. A brak takiej komunikacji może czasem się okazać groźne dla życia, lub zdrowia.

Gracze z kolei wybierają najczęściej słuchawki multimedialne, połączone z mikrofonem. Słuchawki takie często są wyposażone w różne, dodatkowe funkcje. Najlepiej, by przetworniki były duże, a sama konstrukcja zamknięta.  Dobre słuchawki dla graczy muszą być wygodne i nie powodować zmęczenia czy bólu przy długim użytkowaniu.

Gdy chcemy kupić słuchawki dla dziecka, to należy zwrócić uwagę na odporność słuchawek na uszkodzenia mechaniczne, a także atrakcyjny dla dziecka wygląd. Rodzaj słuchawek, czy będą to douszne, czy nauszne nie ma znaczenia i zależy głównie od preferencji dziecka, które będzie słuchawek używać.

Odrębną grupę użytkowników stanowią audiofile i DJ-je. Dla audiofilów producenci obecnie przygotowują konstrukcje dostosowane do słuchania konkretnego rodzaju muzyki.  Dzięki temu dźwięk jest zgodny z rzeczywistością, a brzmienie dla słuchającego bliskie perfekcji. Słuchawki HiFi dla audiofila to nowoczesny wygląd i najwyższa jakość odtwarzanej muzyki. Natomiast DJ to człowiek, który potrzebuje odizolować się od hałasu z zewnątrz, ale również potrzebuje dźwięków o bardzo wysokiej jakości. Dla takich osób słuchawki powinny być konstrukcjami zamkniętymi, szczelnie otaczającymi ucho. Również powinny to być modele o wysokiej jakości wykonania.

 

 

Na jakie parametry słuchawek zwracać uwagę przy kupnie

Przymierzając się do zakupu sprawdźmy, co producent napisał o paśmie przenoszenia. Jest to parametr pozwalający na uzyskanie szerokiej gamy dźwięków. Standardem w tym zakresie jest 20 – 20000 Hz. Znaczy to tyle, że membrana przetwornika może drgać od 20 do 20000 razy na sekundę. Słuchawki przeznaczone do rozmów VoIP mogą mieć węższy zakres częstotliwości, bowiem ludzka mowa obejmuje od 200 do 3000 Hz. Natomiast słuchawki dla koneserów muzycznych, posiadające bardzo delikatne i precyzyjne membrany, przenoszą częstotliwość od 5 do nawet 45000 Hz.

Impedancja głośników, to parametr, który mówi między innymi o przydatności podłączenia słuchawek do smartfona. Do urządzeń mobilnych wskazane są słuchawki z wartością od 16 do 40 Ohm. Generalnie im wyższa wartość impedancji, tym mocniejszego wzmacniacza słuchawki będą potrzebować.

Na jakość odsłuchu wpływa ma również średnica membrany. Zasada jest taka, że im większa średnica, tym lepiej. Im większa membrana, tym mniejsze są zniekształcenia i jest lepsza reprodukcja poszczególnych tonów (szczególnie basów). Słuchawki nauszne zwykle oferują średnicę ok. 30-60 mm. Natomiast słuchawki douszne to średnica 10 – 14 mm.

Poziom ciśnienia akustycznego to parametr, który wpływa na nasze zdrowie. Nie jest to może najważniejszy parametr przy zakupie słuchawek, ale lepiej, gdy będziesz miał świadomość przy zakupie, jakie zagrożenie dla Twojego słuchu mogą nieść słuchawki. Dla ludzkiego ucha męczące, a nawet niebezpieczne jest dłuższe słuchanie muzyki o natężeniu większym niż 80 dB. Choć producenci powinni stosować się do ograniczenia 80 dB, to nie zawsze tak jest. Próg bólu dla większości ludzi to przedział 110 do 140 dB. Gdy tę wartość przekroczymy, to następuje uszkodzenie słuchu. Jednak słuchawki dla DJ-ów posiadają wartości 100 a nawet 110 dB. Zatem sprawdźmy również tę wartość przy zakupie.

Aby dopasować moc najlepiej jest słuchawki po prostu wypróbować i większość z nas tak robi. Jednak, gdy nie będzie takiej możliwości, to wartości 10 – 20 mW to moc słuchawek dousznych, a większe słuchawki zwykle mieszczą się w wartościach 100 – 200 mW. Audiofile jednak nie zadowalają się tak małą mocą i dla nich słuchawki to zwykle przedział 1600 – 1800 mW.

 

 

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2021 roku

 

Ilość dostępnych na rynku słuchawek z roku na rok rośnie. Firmy prześcigają się w dodawaniu nowych, bardziej zaawansowanych technologii, które są niezwykle kuszące, ale czy na pewno takie dobre, zapewniające całkowicie idealny dźwięk? Należałoby raczej zwrócić uwagę na modele, które cieszą się najlepszą opinią, zwłaszcza wśród graczy. Dlatego też przedstawiamy ranking słuchawek bezprzewodowych.

 

Nasze zalecenia

 

Apple AirPods MMEF2ZM/A

 

Słuchawki Apple AirPods MMEF2ZM/A łączą się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami marki Apple, jak iPhone, Apple Watch czy iPod. Produkt waży 4 g i jest dostępny w białym kolorze. To model douszny, który jest zasilany baterią zapewniającą do 5 godzin ciągłego słuchania muzyki.

Do produktu dołączono niewielkie etui do przechowywania, które mieści się w kieszeni. Słuchawki zostały wyposażone w przyspieszeniomierz, który wykrywa, kiedy rozmawiamy przez telefon i eliminuje hałasy dochodzące z otoczenia oraz sprawia, że wbudowany mikrofon koncentruje się wyłącznie na naszym głosie. Prezentowany model ma czujniki optyczne, które nim sterują. W momencie, gdy wyjmujemy słuchawki z uszu odtwarzanie muzyki zostaje automatycznie przerwane.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ jest lekki i elegancko wygląda. Aby połączyć model z innym urządzeniem, nie trzeba przeprowadzać konfiguracji, co dla wielu osób jest dużą zaletą. Słuchawki mają funkcję szybkiego ładowania. Jeżeli bateria niespodziewanie się rozładuje, wystarczy podłączyć ją do ładowarki na 15 minut, aby móc słuchać muzyki przez dodatkowe 3 godziny.

Apple AirPods MMEF2ZM/A to model w białym kolorze zasilany baterią, która gwarantuje do 5 godzin pracy bez przerwy. Maksymalny zasięg słuchawek to 10 m. Produkt waży 4 g.

Zalety
Wbudowany mikrofon:

Ponieważ model ma wbudowany mikrofon pozwala nie tylko na komfortowe słuchanie muzyki, ale też rozmawianie przez telefon. Specjalny przyspieszeniomierz wykrywa, kiedy mówimy, a wtedy szum z otoczenia jest wyciszany i mikrofon skupia się tylko na naszym głosie.

Szybkie ładowanie:

W przypadku, gdy bateria słuchawek niespodziewanie się rozładuje możemy ją podłączyć do ładowarki na 15 minut, aby zyskać dodatkowe 3 godziny słuchania muzyki.

Procesor W1:

Produkt jest wyposażony w innowacyjny procesor W1, który gwarantuje stabilną i szybką łączność bezprzewodową ze sprzętami Apple, bez żadnych zakłóceń. Element ten zarządza także wydajnością baterii.

Wady
Powodują dyskomfort:

Część konsumentów uważa, że słuchawki są nieodpowiednio wyprofilowane i po włożeniu do ujścia kanału słuchowego powodują dyskomfort i nadmierny ucisk.  

 

 

 

 

Sennheiser HD 4.40 BT 

 

Polecamy Twojej uwadze solidnie zrobione słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT. Model ma kodek aptX, który gwarantuje dźwięk w jakości Hi-Fi. Oznacza to, że jest on precyzyjny i dynamiczny, a jakość basu odpowiada nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Urządzenie wykonano z dobrych gatunkowo materiałów. Poduszki wokół uszu są odporne na przetarcia i wyjątkowo miękkie.

Na słuchawkach umieszczono przyciski, za pomocą których można łatwo sterować urządzeniem i np. zmieniać aktualnie odtwarzany utwór. Dodatkową zaletą jest mikrofon pozwalający na swobodne prowadzenie rozmów bez zakłóceń. Istnieje możliwość złożenia modelu, co ułatwia przechowywanie. Aby przenoszenie sprzętu było bezpieczne producent dołączył do zestawu miękki pokrowiec.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT zyskały wiele przychylnych komentarzy. Konsumenci wskazują, że w tym przedziale cenowym trudno jest znaleźć równie dobry sprzęt. Użytkownicy bardzo doceniają to, że w zestawie znajduje się przewód, który pozwala korzystać z urządzenia, nawet kiedy bateria jest rozładowana.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT mają czarny kolor. W zestawie znajduje się także przewód pozwalający na używanie sprzętu po rozładowaniu baterii.

Zalety
Jakość dźwięku:

Z wielu opinii wynika, że słuchawki gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku. Model ma dobrej jakości, dynamiczny przetwornik.

Wydajny akumulator:

Martwisz się o to, że Twój sprzęt będzie wymagał ciągłego ładowania? Jeśli zależy Ci na wydajny urządzeniu, wybierz Sennheiser HD 4.40 BT. Zgodnie z zapewnieniami producenta słuchawki działają nawet do 25 h. Dodatkowo można skorzystać z opcji szybkiego ładowania trwającej 2 h.

Wygoda użytkowania:

Model ma miękkie poduszki, które nie tylko dobrze tłumią dźwięk z zewnątrz, ale także sprawiają, że słuchanie muzyki jest bardziej komfortowe. Niezależnie od tego, ile czasu będziemy używać słuchawek, mamy pewność, że będzie nam wygodnie.

Pałąk:

Istnieje możliwość złożenia urządzenia, aby jego przechowywanie było łatwiejsze. W zestawie znajduje się dodatkowo miękki etui ochronne.

Wady
Problem ze sparowaniem:

W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że połączenie urządzenia z telewizorem bywa trudne. Czasami trzeba szukać wskazówek w Internecie, aby odpowiednio sparować oba sprzęty.

 

 

 

 

JBL Tune 500BT 

 

Często polecanym przez konsumentów sprzętem jest JBL Tune 500BT, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Prezentowane słuchawki mają łączność bezprzewodową Bluetooth, więc możliwe jest korzystanie z urządzenia bez konieczności używania kabli. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla aktywnych osób.

Model waży 155 g, a średnica membrany jest równa 32 mm. Słuchawki mają wbudowany mikrofon. Na obudowie znajdują się też przyciski umożliwiające łatwe sterowanie urządzeniem. Sprzęt wyposażono w akumulator litowo-polimerowy o pojemności równej 300 mAh. Czas pracy słuchawek na jednym naładowaniu wynosi do 16 h. Użytkownik może skorzystać z funkcji szybkiego ładowania – trwa ok. 5 minut i umożliwia słuchanie muzyki przez kolejną godzinę.

Czy warto kupić model JBL Tune 500BT? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, wystarczy przeczytać recenzje użytkowników. To da nam pewność, że słuchawki są dobrej jakości i zapewniają zadowalająca jakość dźwięku. Na uwagę zasługuje wygoda noszenia i łatwa obsługa.

JBL Tune 500BT to słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym mikrofonem i przyciskami do sterowania. Produkt waży 155 g.

Zalety
Możliwość złożenia na płasko:

Konsumenci doceniają to, że prezentowane słuchawki można złożyć na płasko. W efekcie sprzęt można przechowywać w torebce czy plecaku, bez obaw o uszkodzenie pałąka.

Miękkie nausznice:

Model ma miękkie nausznice, które dobrze przylegają do uszu. Do produkcji tego elementu wykorzystano dobrej jakości materiał zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza.

Łatwe sterowanie:

Na obudowie sprzętu znajdują się małe przyciski pozwalające na łatwe sterowanie bez konieczności sięgania po telefon. Użytkownik może regulować głośność muzyki czy zmieniać utwory.

Wady
Opóźniony dźwięk:

Użytkownicy wskazują, że czasami dźwięk jest opóźniony. Zdarza się to podczas oglądania filmów na telewizorze. Może to wynikać z tego, że model nie jest kompatybilny z posiadanym przez nas urządzeniem.

 

 

 

 

Sennheiser RS 195

 

4.Sennheiser RS 195Jako czwarte przedstawiamy słuchawki SENNHEISER RS 195 – najdroższe w naszym zestawieniu, których cena sięga 1500 zł. Oczywiście słuchawki te zapewniają doskonałą jakość dźwięku, ale mają silną, tańszą konkurencję, którą zaprezentowaliśmy w naszym zestawieniu.

Model ten obsługuje technologię Bluetooth, co w żaden sposób nie ogranicza użytkownika.  Zamknięta konstrukcja słuchawek eliminuje niechciane dźwięki z otoczenia. Słuchawki mają mocną baterię, która zapewnia aż 18 godzin nieprzerwanej pracy, co czyni je doskonałą propozycją dla graczy. Model Sennheiser RS 195 to zamknięty wokółuszne słuchawki ze świetną cyfrową, bezprzewodową transmisją dźwięku. Ogromną zaletą słuchawek jest zasięg działania – nawet do 100 metrów od urządzania, z którym są połączone za pomocą technologii Bluetooth. W tym aspekcie jest to najlepszy model w naszym rankingu.

Słuchawki doskonale tłumią hałas, dzięki czemu słuchanie muzyki, czy rozmowy telefoniczne są bardzo przyjemne. Ergonomiczna budowa zwiększa komfort noszenia, co jest niezwykle istotne dla osób, które używają słuchawek przez kilka godzin. Świetnie sprawdzają się również w czasie ćwiczeń. Opinie o tych słuchawkach bezprzewodowych są bardzo pochlebne.

Kolejnym produktem są słuchawki bezprzewodowe SENNHEISER RS 195. Jest to produkt z górnej półki, na który trzeba wydać dość dużą sumę pieniędzy.

Zalety
Bateria:

Słuchawki wyposażone są w wyjątkowo mocną i wydajną baterię, która pozwoli Ci na 18 godzin nieprzerwanej pracy. Z tego właśnie powodu, wielu graczy często decyduje się na ich zakup.

Jakość dźwięku:

Zmiękczająca wokółuszna konstrukcja słuchawek skutecznie eliminuje wszelkie niechciane dźwięki z zewnątrz. Co więcej, doskonale filtrują wszelkie niepożądane dźwięki, a to zwiększa komfort podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Zasięg działania:

Prezentowany sprzęt, dzięki technologii Bluetooth posiada aż 100 metrowy zasięg działania. Jest to najlepszy wynik w naszym zestawieniu.

Wady
Cena:

Jest to najdroższy model zaprezentowany w naszym zestawieniu, jego cena sięga 1500 zł, z tego powodu nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki zakup.

Bas:

Wielu użytkowników potrzebuje często trochę czasu, aby przyzwyczaić swoje uszy do nowych doznań – szczególnie tyczy się to basów. Trzeba bowiem zauważyć, że są to słuchawki o bardzo dobrej jakości dźwięku. Jest on przejrzysty i mocny.

 

 

 

 

Samsung Level U EO-BG920BBEGWW

 

7.Samsung Level U EO-BG920BBEGWWOstatnia propozycja to uniwersalne słuchawki bezprzewodowe Samsung Level U EO-BG920BBEGWW. Dzięki bezprzewodowej łączności można słuchać muzyki lub prowadzić rozmowy bez trzymania w ręku telefonu lub tabletu.

Model ten jest elegancki, lekki i łatwy w obsłudze, dlatego doceniają go osoby, które cenią sobie wygodę i prostotę. Urządzenie ma 12mm przetworniki akustyczne, które zapewniają głęboki i mocny dźwięk. Używając tych słuchawek możemy słuchać muzyki w wyjątkowym, bogatym brzmieniu. Dzięki zakończeniom hybrydowym hałasy z otoczenia są niwelowane. W urządzeniu zastosowano technologię Bluetooth 4.1, Dzięki której słuchawki szybko łączą się ze smartfonem, a jakość nie ulega zmianie nawet, gdy oddalimy się o 10 m od urządzenia, z którego przesyłana jest muzyka. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to nowy system przetwarzania dźwięku opierający się o kodek dźwięku apt-X, który zapewnia niższy wskaźnik kompresji.

Dzięki redukcji zakłóceń w czasie rozmów telefonicznych, dźwięk jest bardziej klarowny. Słuchawki mają też alarm wibracyjny, który informuje o przychodzącej rozmowie. Urządzenie ma atrakcyjny wygląd i występuje w 4 kolorystykach: złotej, białej, niebieskiej oraz czarno – niebieskiej. Model LEVEL U ma dobrą baterię, dzięki której możemy się cieszyć nawet 10 godzinami bezprzewodowego odtwarzania muzyki, do 11 godzin rozmów i do 500 godzin działania w trybie spoczynku. W efekcie produkt zyskał wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Ostatnim produktem w naszym rankingu są słuchawki bezprzewodowe Samsung Level U EO-BG920BBEGWW. Jest to dobre i tanie urządzenie na każdą kieszeń.

Zalety
Jakość brzmienia:

Za sprawą 12 mm, akustycznych przetworników, urządzenie gwarantuje głęboki i bardzo mocny dźwięk. Słuchanie muzyki cechuje bogate brzmienie. Co więcej, sprzęt posiada hybrydowe wykończenia, które filtrują hałasy z otoczenia, co zwiększa komfort użytkowania.

System przetwarzania dźwięku:

Wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem w urządzeniu jest nowoczesny system przetwarzania dźwięku, który opiera się o kodek dźwięku apt-X. Gwarantuje to niższy wskaźnik kompresji.

Wady
Zasięg pracy:

Zastosowana technologia Bluetooth 4.1 gwarantuje nam tylko 10 metrowy zasięg pracy z dala od urządzenia.

Konstrukcja:

Jest to model douszny, co dla wielu osób jest bardzo niekomfortowym rozwiązaniem. Poza tym dłuższe słuchanie muzyki za pomocą takich słuchawek może być niebezpieczne dla słuchu użytkownika.

 

 

 

 

Philips SHB3060

 

2.Philips SHB3060Philips SHB3060 w kolorze czarnym to produkt, który od pierwszego spojrzenia potrafi zachwycić każdego poszukiwacza dobrych słuchawek bezprzewodowych.

Są to naprawdę dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe. Trzeba też podkreślić, że jest to najtańsza propozycja w rankingu, a mimo to zajmuje drugie miejsce. Jest to oczywiście związane z jakością wykonania i dźwiękiem, jaki można dzięki nim usłyszeć.

Bezprzewodowe słuchawki Philips SHB3060 mają funkcję łączności Bluetooth, co zapewnia wygodę i swobodę ruchu. Model ten jest inspirowany słuchawkami DJ-skimi, również jeśli chodzi o długość działania. Muzycy potrzebują takich modeli, które będą działały przez wiele godzin, a Philips SHB3060 spełnia te wymogi. Docenili to przede wszystkim fani muzyki, którzy bardzo pozytywnie wyrażają się o tym produkcie i jakości dźwięku, jaką przekazuje.

Model ma wbudowane 32-milimetrowe przetworniki zapewniające potężne, czyste basy. Ważna jest też sama komfortowa budowa słuchawek. Po pierwsze są one składane na płasko, a więc można je przewozić w torbie bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Wielogodzinne słuchanie muzyki w słuchawkach bywa nieprzyjemne, dlatego Philips zadbał oto, aby elementy nauszne były regulowane, a fałda dopasowała się do głowy. Gdy dodamy do tego miękkie, wentylowane poduszki, zyskujemy doskonałą propozycję do wielogodzinnego odsłuchu.

Drugim produktem na naszej liście są dobre i tanie słuchawki do 200 zł. Jest to model SHB3060 wyprodukowany przez znaną markę Philips.

Zalety
Cena:

Jest to najtańsze urządzenie w naszym zestawieniu. Niska cena nie wpływa jednak na jakość produktu, cechuje się solidnym wykonaniem i dobrym odtwarzaniem dźwięku.

Design:

Wygląd słuchawek inspirowany jest modelami używanymi przez DJ’ów w klubach. Dzięki temu jest to artystyczny sprzęt, idealny do użytku w miejscach publicznych. Atrakcyjny design zyskał uznanie wielu konsumentów.

Jakość dźwięku:

Dzięki wbudowanym wewnątrz 32-milimetrowym przetwornikom, urządzenia gwarantuje odtwarzanie potężnych i czystych basów. Jakość dźwięku, jaką gwarantuje ten model jest wysoko oceniana przez użytkowników słuchawek.

Łatwość w przenoszeniu:

Dużym udogodnieniem jest możliwość złożenia prezentowanego produktu na płasko. Dzięki temu bez większego problemu można je przewieźć w torbie bez strachu, że ulegną one zniszczeniu.

Wady
Brak komfortu noszenia:

Nie jest to typ słuchawek, który sprawdzi się podczas wielogodzinnego odsłuchu. Model ten jest dosyć ciężki i niezbyt wygodny. Konsumenci zauważają, że po pewnym czasie słuchawki zaczynają przeszkadzać.

 

 

 

 

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

 

Wielu konsumentów nie wyobraża sobie słuchania muzyki przy użyciu zwykłych słuchawek przewodowych. Modele bezprzewodowe są wygodne w użytkowaniu i wyjątkowo praktyczne, jednak niewiele osób wie, jak dokładnie działają. Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, sprawdź zebrane przez nas informacje na ten temat. Znajdziesz tu też odpowiedź na pytanie: jakie słuchawki bezprzewodowe są polecane przez osoby nierozstające się z odtwarzaczami muzyki?

 

 

Modele na podczerwień

Dostępne w sklepach słuchawki bezprzewodowe różnią się funkcjonalnością, wyglądem, a ponadto sposobem przesyłania i odbierania sygnału. Kilka lat temu największą popularnością cieszyły się modele na podczerwień, które wykorzystywały fale podczerwone. Działanie takich produktów wygląda podobnie jak w przypadku pilotów zdalnego sterowania do telewizorów czy dekoderów. Technologie takie jak irDA nie wymagają podłączenia kabla do urządzeń odtwarzających muzykę, ale potrzebują odpowiedniego zasięgu optycznego. Co ważne, pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem sygnału nie może znaleźć się żadna, nawet najmniejsza przeszkoda, przykładowo kartka papieru. Słuchawki na podczerwień są podatne na zakłócenia i nie nadają się do użytku na zewnątrz. To dobra opcja głównie dla osób pracujących przy komputerze, które mogą ustawić nadajnik w odległości nie większej niż 2 m od słuchawek.

 

Modele radiowe

Przez wielu użytkowników modele przesyłające sygnał radiowy są bardziej praktyczne niż te korzystające z technologii irDA. Ewentualne zakłócenia są niewielkie i krótkotrwałe, ponieważ tego typu słuchawki wyposażone są zwykle w przeciwzakłóceniowe funkcje. W sytuacji, gdy szumy pojawiają się często, rozwiązaniem problemu jest przełączenie kanału na inny.

Cechą wyróżniającą słuchawki radiowe jest to, że mają bardzo duży zasięg – niekiedy nawet do 100 m. Z tego powodu są to modele świetnie sprawdzające się na zewnątrz. Do takich produktów dołączona jest specjalna stacja pełniąca funkcję nadajnika sygnału. Bez niej słuchawki nie będą działać prawidłowo.

 

Modele Bluetooth

Za najbardziej nowoczesne modele bezprzewodowe uznawane są te z modułem Bluetooth. Tego rodzaju słuchawki możemy z łatwością połączyć z telewizorem czy smartfonem. W tym przypadku sygnał przesyłany jest cyfrowo, a to eliminuje problem powstawania zakłóceń. Niemniej jednak po oddaleniu się na dystans większy niż wynosi rzeczywisty zasięg słuchawek, możemy przestać słyszeć dźwięki.

Do większości modeli Bluetooth dołączony jest specjalny odbiornik, który należy podłączyć do portu USB w komputerze lub telewizorze. Element ten jest sparowany ze słuchawkami, dlatego po zainstalowaniu odpowiednich sterowników możemy od razu cieszyć się doskonałą jakością dźwięków.

 

 

Modele z modułem Wi-Fi

Słuchawki z modułem Wi-Fi to najbardziej zaawansowane technologicznie modele, które zapewniają bardzo duży zasięg bez ryzyka powstawania jakichkolwiek zakłóceń. Produkty te wymagają połączenia z Internetem. Może się zdarzyć, że nawet po zakupie bardzo drogiego i nowoczesnego produktu słuchanie muzyki nie będzie komfortowe z uwagi na ciągłe przerywanie sygnału. Zdarza się tak w szczególności w przypadku osób mieszkających w bloku. Wszystko przez to, że w budynku znajduje się duża liczba routerów oraz innych urządzeń elektronicznych.

 

Co wpływa na działanie słuchawek bezprzewodowych?

Osoby decydujące się na zakup słuchawek bezprzewodowych zastanawiają się, co może negatywnie wpłynąć na działanie takich sprzętów. Okazuje się, że największe znaczenie ma zasięg, czyli odległość, na jaką słuchawki mogą znaleźć się od nadajnika. Jeśli oddalimy się za bardzo od stacji nadawczej, pojawią się szumy lub całkowicie przestaniemy słyszeć muzykę.

 

 

FAQ

 

P1: Jak ładować słuchawki bezprzewodowe?

Kupując słuchawki bezprzewodowe trzeba pamiętać o tym, że wymagają one regularnego ładowania. Zwykle czas pracy urządzenia wynosi od kilku do nawet kilkunastu godzin. Sposób ładowania zależy od wybranego modelu. Bardzo często na obudowie słuchawek bezprzewodowych znajduje się wejście USB, a w skład zestawu wchodzi odpowiedni przewód. Należy go podłączyć do urządzenia, a także domowego gniazdka. Innym sposobem na ładowanie słuchawek bezprzewodowych jest skorzystanie ze specjalnego etui. Takie rozwiązanie jest stosowane w szczególności w przypadku słuchawek Airpods marki Apple. Warto podczas zakupów zwracać uwagę na przewidywany czas ładowania i sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma funkcję szybkiego ładowania.

P2: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do telefonu nie powinno sprawiać żadnego problemu. W przypadku takich urządzeń wykorzystywana jest technologia Bluetooth. W smartfonie należy aktywować tę funkcję i poczekać, aż wyszukane zostaną słuchawki. Następnie należy w nie kliknąć i w ten sposób dojdzie do sparowania sprzętów. Jak widać, nie jest to skomplikowane. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek problemy, warto zweryfikować ustawienia w telefonie. Powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, czy smartfon jest widoczny dla innych urządzeń. Jeśli nie, musimy zaznaczyć odpowiednią opcję i spróbować podłączyć słuchawki jeszcze raz. Czasami pomaga też wyłączenie sprzętu i włączenie go ponownie.

 

P3: Jak uruchomić słuchawki bezprzewodowe?

Kupiłeś słuchawki bezprzewodowe i zastanawiasz się, jak je uruchomić? Jeśli tak, powinieneś przede wszystkim zapoznać się z instrukcją. Tam umieszczone są dane obejmujące nie tylko informacje na temat parametrów technicznych urządzenia, ale też pierwszego użytkowania. Na słuchawkach w widocznym miejscu powinien znajdować się przycisk zasilania, który trzeba włączyć, aby sprzęt zaczął działać. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że na rynku są już dostępne słuchawki, które uruchamiają się automatycznie po ich założeniu. Bez wątpienia zwiększa to wygodę ich użytkowania. Niemniej jednak takie modele często są drogie i pozostają poza zasięgiem niektórych konsumentów.

 

P4: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

Słuchawki bezprzewodowe można sparować nie tylko z telefonem, ale też z komputerem czy laptopem. Aby to zrobić należy upewnić się, że sprzęt ma wbudowany moduł Bluetooth pozwalający na nawiązanie połączenia. Kolejnym krokiem jest uruchomienie słuchawek, a następnie wyszukanie w laptopie ustawień dotyczących łączności bezprzewodowej Bluetooth. Później pozostaje jedynie kliknięcie w ikonę dodaj urządzenie i wyszukanie na liście modelu naszych słuchawek. Tak postępując można szybko sparować obydwa urządzenia. Ta czynność nie powinna nam zająć więcej czasu niż ok. minutę.

P5: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do PS4?

Jeśli chcemy korzystać ze słuchawek bezprzewodowych na PS4, musimy znaleźć odpowiedni do tego model. Nie każdy sprzęt będzie współpracował z PlayStation, dlatego niekiedy możemy mieć problem z jego podłączeniem. Jeśli jednak wybierzemy dobre słuchawki, sparowanie urządzeń nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Na PS4 musimy znaleźć ikonę odpowiadającą za ustawienia, wybrać opcję urządzenia, a następnie urządzenia Bluetooth. Na ekranie pojawią się dostępne sprzęty obsługujące technologię Bluetooth. Z listy wystarczy wybrać swoje słuchawki i postępować zgodnie ze wskazówkami. Jeśli parowanie urządzeń nie będzie możliwe, może to oznaczać, że PlayStation jest już połączone z maksymalną ilością sprzętów. Wtedy któryś z nich trzeba odłączyć, aby móc nawiązać nowe połączenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

JBL E50BT

 

Wśród słuchawek bezprzewodowych pierwsze miejsce zajmuje model JBL E50BT. Wygodne, wystarczająco duże słuchawki nauszne z mikrofonem z linii E-Series.

Wyposażone są 50mm przetworniki z technologią PureBass, co jest gwarancją przejrzystego dźwięku, który docenią wszyscy fani muzyki, jak również ścieżek dźwiękowych w grach komputerowych. Niezwykle ważnym aspektem jest również zaawansowana technologia Bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe podłączenie sprzętu do komputera, telewizora, tabletu, czy do telefonu. Tak naprawdę wystarczy jeden przycisk, aby połączyć się z telefonem, czy odtwarzaczem mp4, a potem cieszyć najlepszą jakością dźwięku. Niezawodnym rozwiązaniem jest również technologia ShareMe, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe strumieniowanie muzyki do innych słuchawek z tą funkcją. W czasie wielogodzinnego korzystania ze słuchawek ważne jest też ich wnętrze.

W tym przypadku mamy niezwykle miękkie, skóropodobne nauszniki, które doskonale otulają uszy i redukują wszystkie szumy. Taką knstrukcję doceniło wielu użytkowników tego produktu, zwłaszcza graczy. Nie możemy też zapomnieć o samej obudowie, gdyż model E50BT wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Świetna bateria litowo-jonowa, pozwalająca nawet na 18 godzin, sprawia, że są to najlepsze słuchawki bezprzewodowe na rynku.

Słuchawki są niezbędnym sprzętem, gdy chcemy posłuchać muzyki czy grać na komputerze. Jeśli planujemy dokonać takiego zakupu, warto zainteresować się najnowocześniejszymi sprzętami, do takich należą właśnie modele bezprzewodowe. Urządzenie JBL E50BT to najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2021 roku. Cenione są przez amatorów gier, jak również profesjonalnych graczy.

Zalety
Dobry dźwięk:

Prezentowane słuchawki charakteryzują się bardzo dobrą jakością dźwięku. Warto zaznaczyć, że perfekcyjnie przetwarzają zarówno sopran jak i bas. Dzieje się tak dzięki technologii PureBass. Co więcej łączność Bluetooth nie powoduje strat w transmisji dźwięku.

Dobre wykonanie:

Produkt został wykonany z wyjątkowo miękkiego materiału imitującego skórę. Dzięki takiej konstrukcji, redukowane są wszelkie szumy i hałasy z otoczenia.

Bateria:

Prezentowany sprzęt został wyposażony w baterię litowo-jonową, która pozwala na 18 godzin ciągłego słuchania muzyki lub nawet 24 godziny rozmów telefonicznych. Będzie to bardzo istotne dla zapalonych graczy.

Wygląd:

Jest to bardzo nowoczesny produkt o ciekawym designie, dostępny w czarnym i szarym kolorze.

Tłumienie dźwięku:

Prezentowany model doskonale tłumi hałasy dochodzące z zewnątrz.

Wady
Waga:

Ze względu na swoją wytrzymałą budowę, urządzenie jest stosunkowo ciężkie.

 

Beats By Dr. Dre Solo 2

 

Beats By Dr. Dre Solo 2 to trzecia pozycja w naszym rankingu. Model ten jest jednym z najdroższych w tym zestawieniu słuchawek bezprzewodowych, dlatego mimo swoich zalet zajmuje dopiero trzecią pozycję. Solo2 Wireless to urządzenie doskonałe dla graczy działające na Bluetooth.

Dzięki tej technologii działa nawet w odległości 30 metrów od urządzenia, do którego zostało podłączone. Słuchawka ma wbudowany mikrofon i przyciski sterujące, co dodatkowo ułatwia jego użytkowanie, a przede wszystkim rozmowy telefoniczne i ich odbieranie bez użycia telefonu.

Słuchawka Beats By Dr. Dre Solo 2 ma wskaźnik ledowy, który pokazuje, kiedy trzeba ją naładować. Warto jednak wspomnieć, że dzięki wyjątkowo wydajnej baterii urządzenie działa aż do 12 godzin odsłuchu. W słuchawkach najważniejsza jest jakość dźwięku, a Solo2 Wireless zapewnia dynamiczne i szerokie pasmo dźwięku bez żadnych zakłóceń. Dodatkowo poduszki nauszników izolują od hałasów zewnętrznych.

Potwierdzają to nie tylko testy producenta, ale również opinie użytkowników. Słuchawki świetnie sprawdzą się między innymi w czasie wykonywania ćwiczeń ruchowych, gdy wszelkie okablowanie jest po prostu niewygodne.

Trzecim produktem w naszym zestawieniu są słuchawki bezprzewodowe Beats By Dr. Dre Solo 2.

Zalety
Zasięg:

Urządzenie, dzięki technologii Bluetooth, działa nawet w odległości 30 metrów od urządzenia, z którym zostało uprzednio połączone. W efekcie, możesz korzystać ze słuchawek chodząc po pokoju.

Bateria:

Sprzęt posiada wyjątkowo wydajną baterię, która pozwoli na nawet 12 godzin słuchania muzyki. Z kolei LED-owy wskaźnik, poinformuje Cię, gdy urządzenie będzie wymagało naładowania.

Jakość dźwięku:

Prezentowany model zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku w różnych tonacjach, bez zakłóceń. Co więcej, poduszki w słuchawkach filtrują hałasy z zewnątrz.

Dobre wykonanie:

Produkt ten ceniony jest za bardzo solidne wykonanie, a także atrakcyjny design.

Wady
Cena:

Niestety prezentowane słuchawki są jednymi z najdroższych modeli w naszym zestawieniu. Z tego powodu nie są produktem na każdą kieszeń.

Waga:

Pewna liczba konsumentów jest zdania, że prezentowany sprzęt jest za ciężki, przez co uciska głowę, a to zmniejsza komfort noszenia.

 

Sony PlayStation 2.0

 

Kolejna propozycja to Sony PlayStation 2.0 – Słuchawki stworzone z myślą o PlayStation 3  PlayStation 4, PlayStation Vita i innych urządzeniach przenośnych.

Słuchawki te gwarantują krystalicznie czysty dźwięk i jednocześnie redukują zakłócenia mikrofonu wewnętrznego, co sprawia, że jakość dźwięku jest dużo lepsza. Urządzenie ma wbudowany akumulator, dzięki któremu można z nich korzystać przez osiem godzin. Jest to składany model, który świetnie sprawdzi się w czasie podróży. Gdy słuchawki wykorzystamy z systemami PS3 i PS4, możliwy jest odsłuch w jakości wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Ponieważ słuchawki są zorientowane na urządzenia PS3 i PS4, znalazły się na szóstym miejscu naszego rankingu. Jednocześnie warto zauważyć, że produkt ten cieszy się ogromną popularnością właśnie wśród użytkowników PlayStation.

Oprócz wysokiej jakości dźwięku, mają również funkcję przełączania między zaprogramowanymi trybami dźwiękowymi, które mogą być dostosowane do gier, muzyki, czy filmów. Aby ułatwić używanie słuchawek, dołączono do nich aplikację pomocniczą, dzięki której można mieć dostęp do wielu informacji, jak na przykład poziom mikrofonu, głośność, czy poziom basów. Oczywiście wymagane jest oprogramowanie systemowe PS4 w wersji 1.60 lub w wersji 4.20 dla PS3.

Jednym z ostatnich produktów w naszym zestawieniu są słuchawki bezprzewodowe znanej marki urządzeń elektronicznych – Sony Playstation 2.0. Jak wskazuje nazwa powstały one z myślą o PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita i innych urządzeniach przenośnych.

Zalety
Jakość dźwięku:

Są one wyposażone w redukcję zakłóceń mikrofonu wewnętrznego, co zdecydowanie polepsza jakość i sprawia, że dźwięk jest krystalicznie czysty. Słuchawki są kompatybilne z systemami PS3 i PS4, a to daje nam możliwość odsłuchu w jakości wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Co więcej, możesz zmieniać tryby dźwiękowe, do wyboru masz opcje dostosowane do gier, filmów czy muzyki.

Wygoda użytkowania:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że produkt ten cechuje bardzo dobra, wygodna dla użytkownika konstrukcja.

Wady
Czas działania:

Wbudowane akumulatory pozwalają jedynie na 8 godzin ciągłej pracy. Choć wciąż jest to bardzo dobry wynik, w porównaniu do innych urządzeń w naszym zestawieniu wypada nieco gorzej.

Kompatybilność:

Jak zauważają konsumenci są one skierowane do użytkowników konsol PS3 i PS4, z tego też powodu jakość dźwięku może ulec zmianie w przypadku połączenia z innymi sprzętami.

 

Plantronics Backbeat Fit

 

Piąta propozycja to sportowe, douszne słuchawki bezprzewodowe Plantronics BackBeat FIT. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który został tak zaprojektowany, aby ograniczać słyszalność hałasu z otoczenia.

To sprawia, że dźwięk jest krystalicznie czysty. Aby uzyskać taki efekt i dodatkowo sprawić, żeby urządzenie było odporne na pot oraz wilgoć w modelu tym zastosowano nano-powłokę p2i. Podobnie jak poprzednie propozycje, urządzenie działa dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth, która umożliwia użytkownikowi korzystanie bez ograniczeń. Urządzenie ma wbudowany system DeepSleep, wprowadzający słuchawki w automatyczną hibernację, gdy ich nie wyłączymy, a stan gotowości do działania utrzyma się nawet 6 miesięcy.

Słuchawki mają nowoczesny design. Urządzenie ma też specjalny przyciski do sterowania muzyką czy do odbierania rozmów. Wygodnym rozwiązaniem, dołączonym do zestawu jest również opaska do przechowywania słuchawek. Wadą tego modelu jest niestety stosunkowo krótki czas pracy na odsłuchu, czy w czasie rozmów. Chociaż 8 godzin ciągłej pracy to całkiem sporo, nasze pozostałe propozycje miały jednak lepsze parametry. Wciąż jednak są to dobre, solidne słuchawki, które uznawane są przez użytkowników za niezawodne i trwałe.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu są słuchawki Plantronics BackBeat FIT. Zostały zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych, lubiących słuchać muzyki w czasie ćwiczeń, nawet tych na świeżym powietrzu.

Zalety
System DeepSleep:

Funkcja ta sprawia, że gdy przez dłuższy czas nie wyłączamy słuchawek, automatycznie przechodzą one w stan hibernacji. Zmniejsza się wtedy zużycie baterii.  Stan uśpienia może trwać nawet 14 dni.

Jakość działania:

Za sprawą technologii Bluetooth urządzenie działa sprawnie i bez ograniczeń. Co więcej, ponieważ zostało ono zaprojektowane z myślą o sportowcach, posiada udogodnienia uodporniające je na pot oraz wilgoć. Użyto w ich konstrukcji nano-powłoki p2i, która chroni słuchawki przed wodą i innymi płynami.

Funkcje dodatkowe:

Urządzenie zostało wyposażone w kilka dodatków, ułatwiających jego użytkowanie. Są to między innymi przyciski do sterowania muzyką i odbierania połączeń głosowych oraz możliwość wydawania komend głosowych.

Wady
Czas pracy:

Prezentowany model jest w stanie pracować na jednym naładowaniu baterii tylko 8 godzin.

Zasięg pracy:

Niestety, system bezprzewodowy Bluetooth działa jedynie na dystansie 10 metrów. Jest to jedna z najmniejszych odległości zasięgu pracy w naszym zestawieniu.

 

 

Potrzebujesz bezprzewodowych słuchawek nausznych, które umożliwią Ci nie tylko słuchanie muzyki, ale też np. prowadzenie rozmów telefonicznych? W naszym rankingu na pewno znajdziesz model, który przypadnie Ci do gustu. Najpopularniejszym produktem w 2021 roku jest Bose QuietComfort 35 II. To sprzęt z bezprzewodowym zasięgiem do 9 m. Jest on zasilany przez pojemną, litowo-jonową baterię gwarantującą do 20 godzin ciągłej pracy. Materiałem wykonania słuchawek jest nylon, który wzmocniono dodatkowo włóknem szklanym i stalą nierdzewną. Nie musisz się martwić, że sprzęt szybko się zniszczy na skutek codziennego używania. Model doskonale sprawdza się nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, gdyż daje możliwość regulacji stopnia tłumienia hałasów. Chętnie kupowany jest także produkt JBL Tune 500BT. Słuchawki mają składany pałąk, co znacząco ułatwia ich przechowywanie oraz przewożenie. Sprzęt został wyposażony w technologię Pure Bass odpowiadającą za podkreślanie niskich tonów. Chcesz sprawdzić nasze pozostałe propozycje, zanim dokonasz wyboru? Zachęcamy Cię do zapoznania się z całym zestawieniem.

 

Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Masz już dość ciągle plączącego się kabla przy słuchawkach? Powinieneś zastanowić się nad zakupem bezprzewodowego modelu, który nawiązuje połączenie z telefonem i innymi sprzętami poprzez Bluetooth. Aby dowiedzieć się, jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne wybrać, zajrzyj do poradnika. Jest w nim kilka cennych wskazówek pozwalających uniknąć rozczarowania zakupem.

Zalety bezprzewodowych słuchawek nausznych

Bezprzewodowe słuchawki nauszne mają kilka istotnych zalet. Jedną z nich jest to, że zapewniają komfortowe słuchanie muzyki. Tego typu sprzęty są wyposażone w duże, otaczające ucho nauszniki, które są pokryte miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. W przeciwieństwie do modeli dousznych nie musimy wkładać takich słuchawek do ujścia kanału słuchowego, dlatego uznaje się je za bezpieczniejsze dla słuchu. Nie można nie wspomnieć o tym, że sprzęty nauszne są na tyle praktyczne, że znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Możemy je wykorzystać nie tylko do słuchania muzyki, ale także oglądania filmów, pracy z programami umożliwiającymi obróbkę dźwięku czy grania w gry komputerowe. Z uwagi na brak przewodu, nie powinniśmy narzekać na to, że mamy ograniczoną swobodę ruchów.

 

Technologia bezprzewodowej łączności

Obecnie, większość dostępnych na rynku słuchawek nawiązuje bezprzewodowe połączenie z urządzeniami za sprawą modułu Bluetooth. Mogą one łączyć się ze smartfonami, tabletami, laptopami i odtwarzaczami muzyki, bez potrzeby korzystania z dodatkowego nadajnika. Jeśli zamierzamy słuchać piosenek w formacie MP3, które zostały wcześniej skompresowane, jakość dźwięku może być niezadowalająca. Niemniej jednak sparowanie słuchawek z innym sprzętem przez Bluetooth nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu (zwłaszcza jeśli mają dodatkowo moduł NFC).

W sklepach są też bardziej nowoczesne modele, wykorzystujące transmisję Wi-Fi. Póki co nie jest to często wykorzystywane rozwiązanie, ale z pewnością wkrótce stanie się popularne. Łączność przez Wi-Fi zapewnia duży zasięg, ponadto ryzyko pojawiania się zakłóceń jest zmniejszone do minimum. Warto wspomnieć również o słuchawkach komunikujących się z urządzeniami za pomocą sygnału radiowego na częstotliwości 2,4 GHz (transmisja radiowa). Mimo że zapewniają one nieco lepszą jakość dźwięku niż przy połączeniu Bluetooth, to pojawiające się opóźnienia i szumy są dla wielu osób znaczącą wadą.

 

Zasięg

Jeżeli podczas korzystania z bezprzewodowego sprzętu nie chcemy siedzieć w jednym miejscu, warto wybrać model o jak największym zasięgu. Standardowo jest to 9 m, maksymalnie 10 m. To daje nam możliwość wyjścia w słuchawkach do innego pomieszczenia (a nawet na zewnątrz) bez ryzyka utraty połączenia.

 

Pasmo przenoszenia

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne są najlepsze, wiele osób sprawdza pasmo przenoszenia. Określa ono zakres częstotliwości przenoszonych przez sprzęt. Przeważnie modele bezprzewodowe mają pasmo obejmujące zakres od 20 Hz do 20 000 Hz, który w pełni pokrywa słyszane przez nas częstotliwości. Są też słuchawki ze znacznie szerszym zakresem, od 4 Hz do 40 000 Hz, które poleca się osobom mającym wrażliwszy słuch.

 

Czas pracy

Bezprzewodowe sprzęty są zasilane akumulatorowo. Im bardziej pojemna jest bateria, tym dłużej możemy korzystać ze słuchawek. Zwykle jest to od 5 godzin do 15 godzin, niekiedy nieco więcej, bo nawet 30 godzin. Sprawdzając czas pracy słuchawek, warto zwrócić uwagę także na to, ile zajmuje ładowanie akumulatora. Przeważnie trwa to kilka godzin, niektóre modele są wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. Po podłączeniu sprzętu na kilkanaście minut zyskujemy dodatkową godzinę (lub więcej) słuchania muzyki.

 

Mikrofon

Jeżeli kupimy słuchawki wyposażone w mikrofon, będziemy mogli prowadzić w nich rozmowy telefoniczne i komunikować się ze znajomymi podczas gry. Poza tym możemy bez przeszkód korzystać z internetowych komunikatorów. Najlepsze bezprzewodowe słuchawki nauszne mają mikrofon z systemem redukcji szumów, który zapobiega powstawaniu zakłóceń przeszkadzających podczas rozmowy.

 

Wygoda użytkowania

Nie wszystkie słuchawki, także te nauszne, zapewniają wygodne słuchanie muzyki. Robiąc zakupy, należy sprawdzić, czy poduszki zostały pokryte miękkim, niepodrażniającym skóry materiałem. Pałąk musi być dobrze dopasowany do obwodu głowy. Jeżeli będzie on zbyt ciasny, wówczas szybko pojawi się nieprzyjemne uczucie ucisku.

W kwestii wygody używania słuchawek istotny jest także sposób ich przechowywania oraz przenoszenia. Czasami do sprzętu dołączony jest pokrowiec zapobiegający zniszczeniu go w transporcie. Nawet jeśli nie znajdziemy etui w zestawie, nie oznacza to, że podróżowanie ze słuchawkami nie będzie komfortowe. Wystarczy kupić model ze składanym pałąkiem, który bez wątpienia zmieści się w torebce bądź plecaku.

 

Materiał wykonania

Do produkcji nausznych sprzętów wykorzystuje się m.in. tworzywa sztuczne. Niekiedy słuchawki są wzmocnione włóknem szklanym lub mają metalowe wstawki. To zwiększa odporność produktu na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym przedłuża ich trwałość. Poduszki zwykle są wyłożone skórą lub miękką gąbką. Z kolei zewnętrzna część pałąka może być obszyta welurem, ekologiczną skórą lub elegancko wyglądającą tkaniną.

 

Bezprzewodowe słuchawki nauszne w dobrych cenach

Najtańsze, bezprzewodowe słuchawki nauszne kosztują od 50 zł do maksymalnie 400 zł. Za sprzęt renomowanej marki trzeba zapłacić znacznie więcej, nierzadko ponad 1000 zł. Co prawda jest to stosunkowo duży wydatek, ale droższe modele są wyposażone w innowacyjne technologie, pozytywnie wpływające na jakość dźwięku oraz wygodę noszenia.

 

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki nauszne w 2021 roku

 

Wciąż nie wiesz, który produkt spełni Twoje oczekiwania? Przeczytaj ranking bezprzewodowych słuchawek nausznych. W zestawieniu są opisy kilku modeli zapewniających komfortowe słuchanie muzyki.

 

Bose QuietComfort 35 II 

 

Słuchawki Bose QuietComfort 35 II są wyposażone nie tylko w łączność Bluetooth, ale i moduł NFC. Ich maksymalny zasięg to 9 m. Prezentowany model ma litowo-jonowy akumulator zapewniający do 20 godzin pracy (przy połączeniu bezprzewodowym). To sprzęt o wymiarach: wysokość – 18 cm, szerokość – 17 cm oraz głębokość – 8,1 cm. Produkt waży 310 g.

W zestawie jest pokrowiec umożliwiający bezpieczne przechowywanie oraz przewożenie słuchawek. Do produktu dołączono także przewód audio, którego długość wynosi 1,2 m. Istotnym atutem modelu jest to, że umożliwia regulację poziomu tłumienia hałasów z zewnątrz tak, aby nic nie przeszkadzało nam podczas słuchania muzyki. W słuchawkach możemy też swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne.

Osoby, które kupiły sprzęt marki Bose, doceniają go m.in. za możliwość szybkiego sparowania z telefonem i innymi urządzeniami. Ciekawe jest to, że słuchawek można używać nawet po rozładowaniu akumulatora (wtedy wyłączy się korekcja dźwięku i redukcja hałasu). Model jest wykonany z solidnych materiałów – nylonu wzmocnionego stalą nierdzewną i włóknem szklanym. Nie jest on więc podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Bose QuietComfort 35 II  to słuchawki bezprzewodowe o wymiarach: szerokość – 17 cm oraz głębokość – 8,1 cm i wadze ok. 300 g.

Zalety
Redukcja hałasu:

Na obudowie modelu znajduje się przycisk funkcyjny, za pomocą którego możemy regulować redukcję hałasu na jednym z 3 poziomów.

Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych:

Prezentowane słuchawki bezprzewodowe wyposażono w 2, dobrej jakości mikrofony, pozwalające na swobodne prowadzenie rozmów, gdziekolwiek się znajdujemy. W trakcie konwersacji nie słychać żadnych zakłóceń.

Wygoda noszenia:

Miękkie poduszki wykonane z materiału Alcantara gwarantują, że nie będziemy czuć dyskomfortu nawet przy kilkugodzinnym noszeniu słuchawek.

Wytrzymała bateria:

Model wyposażono w wydajną baterię gwarantującą 20 h pracy bezprzewodowej i 40 h pracy z przewodem. Jeśli akumulator się wyczerpie, wystarczy tylko 15 minut ładowania, aby móc korzystać z słuchawek przez następne 2,5 h.

Pokrowiec:

Sprzęt można nosić ze sobą w każde miejsce. Aby jego przenoszenie było bezpieczne, do zestawu dołączono pokrowiec.

Wady
Łączność Bluetooth:

Czasami połączenie Bluetooth zostaje nieoczekiwanie przerwane. Trzeba chwilę odczekać, aby sprzęt znowu połączył się z odpowiednim urządzeniem.

 

 

JBL Tune 500BT 

 

Produkt JBL Tune 500BT to propozycja dla osób szukających lekkich słuchawek pokrytych miękką wyściółką. Pasmo przenoszenia modelu obejmuje zakres od 20 Hz do 20 000 Hz. Ładowanie akumulatora zasilającego sprzęt trwa 2 godziny, w razie potrzeby możemy skorzystać z opcji szybkiego, 5-minutowego ładowania.

Słuchawki zapewniają dobrą jakość dźwięku, wyposażono je w 32 mm przetworniki. Technologia Pure Bass gwarantuje świetne podkreślenie niskich tonów. Opisywany model waży 155 g. Ponieważ to sprzęt ze składanym pałąkiem, możemy wygodnie go nosić w torebce lub plecaku. Wbudowany mikrofon pozwala na swobodne prowadzenie rozmów telefonicznych.

Cechą wyróżniającą model JBL Tune 500BT jest zastosowanie technologii wielopunktowego połączenia. Kiedy podczas słuchania muzyki z tabletu ktoś do nas zadzwoni, słuchawki przełączą się automatycznie na smartfon. Dla większości konsumentów zaletą jest także to, że sprzęt daje możliwość sterowania telefonem za pomocą głosu. Jest to możliwe za sprawą obsługi asystenta Siri oraz Google Now.

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 500BT ważą 155 g. Średnica głośnika wynosi 32 mm. Model jest dostępny w kilku kolorach: czarnym, białym, niebieskim i różowym.

Zalety
Połączenie wielopunktowe:

Na uwagę zasługuje technologia połączenia wielopunktowego. Dzięki niej możemy słuchać muzyki z laptopa czy tabletu, a jeśli w trakcie zadzwoni telefon, nastąpi automatyczne przełączenie urządzeń.

Przetworniki:

Sprzęt wyposażono w dobrej jakości, 32 mm przetworniki. Dzięki nim dźwięk jest wyrazisty i pozbawiony zakłóceń, a basowe brzmienie pełne. Model jest dobrze oceniany przez wymagających użytkowników.

Wygodne noszenie:

Słuchawki bezprzewodowe mają miękką wyściółkę, która dobrze przylega do ucha, a jednocześnie zapewnia swobodny przepływ powietrza i nie dopuszcza do podrażnienia delikatnej skóry.

Składana konstrukcja:

Urządzenie ma składaną konstrukcję, co oznacza, że jego przenoszenie jest łatwe. Słuchawki można włożyć do plecaka czy torby i nie martwić się o uszkodzenie pałąka czy poduszek.

Wady
Opóźnienie dźwięku:

W trakcie oglądania filmów mogą pojawiać się drobne opóźnienia dźwięku, na co zwracają uwagę pojedyncze osoby.

 

 

MP3 SD RADIO COMFORT QC950

 

MP3 SD RADIO COMFORT QC950 to model z systemem wygłuszania hałasu z zewnątrz, co daje nam możliwość słuchania muzyki nie tylko wewnątrz budynków, ale i np. na ruchliwej ulicy. Te dobre i tanie bezprzewodowe słuchawki nauszne mają wbudowany mikrofon, co pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych czy korzystanie z różnych komunikatorów internetowych.

Sprzęt estetycznie się prezentuje, ma biały kolor i złote zdobienia. Jest on kompatybilny z urządzeniami z systemem Android, Windows oraz iOS. Maksymalny zasięg słuchawek to 10 m, a czas pracy po naładowaniu baterii wynosi do 10 godzin (jej ładowanie trwa od 2 do 3 godzin).

Przy poduszkach słuchawek znajdują się przyciski umożliwiające sterowanie muzyką. Według wielu osób to wygodne rozwiązanie. Na uwagę zasługuje też to, że model wyposażono w technologię QuickPair gwarantującą szybkie nawiązanie połączenia ze smartfonem lub innym urządzeniem. Sprzęt ma składany pałąk. Umożliwia on słuchanie muzyki z zewnętrznego nośnika danych (ma czytnik kart pamięci SD).

MP3 SD RADIO COMFORT QC950 to dobre słuchawki bezprzewodowe do 100 zł. Sprzęt ma biały kolor i złote wykończenie. Maksymalny zasięg modelu wynosi 10 m.

Zalety
Przyciski:

Aby możliwe było sterowanie dźwiękiem bez konieczności sięgania po telefon czy laptop, na obudowie słuchawek umieszczono przyciski. Działają one płynnie i są odpowiednio rozstawione.

Prosta konfiguracja:

Przy produkcji sprzętu wykorzystano technologię QuickPair, która umożliwia prostą i szybką konfigurację urządzenia z innym sprzętem. Nie ma więc żadnych kłopotów ze sparowaniem słuchawek ze smartfonem.

Wbudowany mikrofon:

Model ma wbudowany mikrofon, więc możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności ściągania słuchawek i przykładania telefonu do ucha. To pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Wady
Zarysowania:

W trakcie przenoszenie sprzętu trzeba uważać, aby nie uszkodzić jego powierzchni. Na obudowie stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Najlepiej, jeśli wyposażymy się w dobrej jakości pokrowiec.

 

 

Marshall Major II

 

Prezentujemy model Marshall Major II, którego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 10 Hz do 20 000 Hz. Po naładowaniu sprzęt może nieprzerwanie działać nawet przez 30 godzin, więc nie ma ryzyka, że bateria rozładuje się podczas długiej podróży. Słuchawki są dostępne w czarnym kolorze, mają kwadratowe poduszki.

Aby sterować muzyką, nie musimy sięgać po smartfon. Przy jednym z nauszników umieszczono analogowe pokrętło pozwalające na włączenie pauzy czy zmianę głośności dźwięków. Słuchawki mają dynamiczne membrany, które świetnie podkreślają bas. Co więcej, wyposażono je w solidny, składany pałąk.

Jak wynika z recenzji napisanych przez posiadaczy sprzętu, do jego zalet zalicza się głównie: ciekawy design, wygodne poduszki oraz lekkość. Opinie o bezprzewodowych słuchawkach nausznych marki Marshall są pozytywne, podobnie jest w przypadku modelu Major II. Ma on wbudowany mikrofon i umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych.

Słuchawki bezprzewodowe Marshall Major II mają 40 mm dynamiczne membrany. W zestawie znajduje się przewód USB i kabel audio.

Zalety
Wydajna bateria:

Jedno ładowanie wystarcza na ok. 30 h nieprzerwanego odtwarzania muzyki. To jeden z najlepszych wyników. Trudno znaleźć na rynku słuchawki z równie wydajnym akumulatorem.

Składana konstrukcja:

Model można łatwo złożyć, tak aby zmieścił się do torebki, a przy okazji nie doszło do uszkodzenia miękkich poduszek. W efekcie sprzęt jest mobilny i można go zabierać, gdzie tylko chcemy.

Design:

Wiele osób zwraca uwagę na niepowtarzalny design słuchawek. Wyglądają one elegancko i są starannie wykonane. Bez wątpienia sprzęt przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Wady
Uciskają uszy:

Kilkugodzinny test słuchawek bezprzewodowych Marshall Major II potwierdził, że model mocno uciska uszy, powodując tym samym dyskomfort.

Bas:

Jakość brzmienia basu może nie przypaść do gustu bardzo wymagającym miłośnikom muzyki.

 

 

Sony WH-1000XM3

 

Sony WH-1000XM3 to słuchawki mogące działać nawet 30 godzin po całkowitym naładowaniu baterii. Model ten ma wbudowany mikrofon, moduł Bluetooth oraz NFC. Na uwagę zasługuje szerokie pasmo przenoszenia, mieszczące się w zakresie od 4 Hz do 40 000 Hz. Ponadto sprzęt ma miękkie nauszniki i nie wywołuje dyskomfortu, nawet po kilku godzinach noszenia go.

Produkt wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. To trwałe słuchawki, których można używać do słuchania muzyki, radia czy oglądania filmów. Specjalny mechanizm obrotowy umożliwia złożenie pałąka i schowanie sprzętu do torebki lub plecaka. Przedstawiony model waży 255 g.

Słuchawki mają duży zasięg (10 m), dlatego możemy bez przeszkód oddalić się od urządzenia, z którym nawiązały połączenie. Sprzęt jest chwalony przez konsumentów za solidność, estetyczny design, jak i za funkcję redukcji szumów.

Sony WH-1000XM3 to słuchawki bezprzewodowe dostępne w kolorze czarnym i srebrnym. Model waży 255 g.

Zalety
Technologia Unique Personal Optimizing:

Ciekawym rozwiązaniem jest technologia Unique Personal Optimizing. Urządzenie analizując różne czynniki m.in. nasz rozmiar głowy czy długość włosów, dostosowuje do nich odpowiednie parametry.

Miękkie nauszniki:

Do wykonania nauszników wykorzystano wyjątkowo miękkie materiały, które są wygodne. Słuchawki nie uciskają uszu, więc nawet jeśli nosimy je przez kilka godzin, nie czujemy dyskomfortu.

Wady
Szumy:

Czasami można usłyszeć, że z głośnika wydobywają się drobne szumy. Jest to szczególnie słyszalne, kiedy ustawimy sporą głośność.

Equalizer:

Użytkownikom nie podoba się to, że nie ma możliwości włączenia equalizera w trybie połączenia LDAC, aby lepiej stosować sprzęt do indywidualnych potrzeb.

 

 

Gdzie kupić słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Bezprzewodowe słuchawki nauszne są uznawane za bardzo wygodne, co wynika nie tylko z tego, że nie mają kabla ograniczającego ruchy, ale także z miękkich materiałów użytych do ich produkcji. Ceny tego typu sprzętów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Bez względu na to, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup słuchawek, z pewnością zależy Ci na tym, aby wybrany przez siebie model kupić w najniższej możliwej cenie. Gdzie w takim razie robić zakupy?

 

Zalety zakupów online

Coraz częściej konsumenci decydują się na zakupy w sklepach internetowych. Wynika to przede wszystkim z wygody. Aby sprawdzić asortyment sklepów online, nie trzeba wychodzić z domu i można to zrobić o dowolnej porze dnia. Istnieje także możliwość włożenia wybranych produktów do wirtualnego koszyka, w którym będą one przechowywane przez długi czas. Dzięki temu nie trzeba zapisywać nazw interesujących nas modeli czy ich ceny. Na rynku można zauważyć tendencję, że produkty dostępne online są nieco tańsze od tych sprzedawanych w sklepie stacjonarnym. Różnice nie zawsze są znaczące, ale mimo to można zaoszczędzić nieco pieniędzy. W Internecie dostępne są także wyszukiwarki produktów, które dają możliwość dokonania zakupu w sklepie oferującym najniższą cenę. Polecaną stroną internetową jest m.in. Ceneo. Po wpisaniu danej nazwy modelu, na ekranie pojawiają się produkty z różnych sklepów, które można sortować m.in. według ceny czy opinii konsumentów.

 

Czy zakupy w sklepach stacjonarnych się opłacają?

W związku z wciąż rosnącą popularnością sprzedaży online, wiele osób zastanawia się, czy zakupy w sklepach stacjonarnych się opłacają. Z pewnością tak, choć trzeba przyznać, że nie we wszystkich przypadkach. Czasami sklepy organizują promocje i wyprzedaże i wtedy można kupić sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Istnieją także programy lojalnościowe, które polegają na tym, że konsument zbiera za zakupy punkty, aby następnie wymienia je np. na jakiś produkt. Zaletą sklepów stacjonarnych jest możliwość sprawdzenia sprzętu przed zakupem (jego dokładnego obejrzenia i dotknięcia). Pamiętajmy jednak, że kupując online, mamy możliwość zwrócenia produktu do 14 dni od zakupu bez podawania przyczyny.

 

Zakupy online czy stacjonarnie – gdzie kupić bezprzewodowe słuchawki nauszne?

Znasz już odpowiedź na pytanie, jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne są polecane przez użytkowników. Bardzo możliwe, że wybrałeś już odpowiedni dla siebie model. Jedyne, o czym musisz teraz zdecydować to, gdzie zrobić zakupy. Zarówno sklepy online, jak i stacjonarne mają swoje zalety i wady. Dla konsumentów jednym z najważniejszych czynników jest cena. Dlatego też warto poświęcić chwilę i porównać oferty poszczególnych sklepów. Jeśli różnica w cenie wynosi tylko kilkanaście złotych, lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup w sklepie stacjonarnym. Nie trzeba czekać na przesyłkę i nie ponosimy dodatkowych kosztów z nią związanych. Jeśli jednak rozpiętość ceny jest znaczna, lepiej poczekać kilka dni i zaoszczędzić więcej pieniędzy. Gotówkę, która nam zostanie, możemy przeznaczyć, chociażby na zakup dobrej jakości pokrowca (jeśli nie jest on dołączony do zestawu). Zaoszczędzone pieniądze możemy także wydać na zakup dostępu do serwisu muzycznego. W ten sposób zyskamy dobrej jakości słuchawki, a także możliwość odtwarzania najnowszej muzyki, gdziekolwiek chcemy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
12 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Macrox
Macrox
3 years ago

A co myślicie o Lamax Elite? Nie kupiłem ich bo jednak dla mnie to za dużo ale skusiłem się na ich tańszy produkt. Ciekawi mnie czy coś straciłem. Testowaliście je? Nie umiem nic odszukać.

najlepszerankingi.pl
Admin
3 years ago
Reply to  Macrox

Niestety nie testowaliśmy tego produktu, jednak wydaje się on popularny wśród użytkowników. Zbiera on też dużo pozytywnych komentarzy od konsumentów, co stawia słuchawki w bardzo dobrym świetle. Oprócz świetnej jakości dzwięku urządzenie zbiera plusy za kompaktowe rozmiary i dołączony pokrowiec.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

dominik665
dominik665
1 year ago
Reply to  Macrox

Wygodne i graja naprawdę nieźle. Są całkiem jak się złoży więc faktycznie dobre na wyjazd itp. Elite na tyle się spodobały, że zostały zawłaszczone przez narzeczoną.

Stanisław Łatonski
Stanisław Łatonski
3 years ago

Jedna wielka bzdura! Ja mam te philipsy i są kiepskie. Po godzinie słuchania uszy bolą. Basy słabe, słychać wszystko z otoczenia. Niewygodne i bolą malzowiny. Sprzedaję je teraz bo mam ich dość!

Mirek Michalczyk
Mirek Michalczyk
2 years ago

odporne na pot i wilgoć, z super jakością dzwięku, dobrze leża, są super do pracy w biurze i podczas biegania na zewnątrz. Największy atut to wygoda i możliwość reakcji na dzwięki z otoczenia, poprawiają znacznie bezpieczeństwo. Nie spotkałem się jeszcze z tak wygodnymi słuchawkami, myślę, że nie prędko wróce (jeśli w ogóle) do zwykłych słuchawek.

najlepszerankingi.pl
Admin
2 years ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię. Możemy jeszcze prosić o podanie nazwy słuchawek, które Pan opisuje?

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Mirek Michalczyk
Mirek Michalczyk
2 years ago

Aftershokz Trekz Titanium. Pozdrawiam 🙂

Roland
Roland
2 years ago

Dorzuciłbym tutaj jeszcze jedne słuchawki – alternatywę dla dousznych – bardzo mało jest ich w rankingu. Trekz Aftershokz Air są przecież znakomite, dziwne, że się tu nie znalazły. Jestem audiofilem i bardzo zaskoczyła mnie ich jakość!, która jest naprawdę bardzo akcpetowalna . Airy – lekkie, wytrzymałe i znakomicie grające powinny się tu znaleźć 🙂 Pozdrawiam!

Jacek
Jacek
1 year ago

Może tak widząc po stronie robiło ją jakieś dziecko wiec długiej wypowiedzi nie będzie bo szkoda. Skoro jest taka półka cenowa jak “Apple AirPods” to dlaczego nie ma “Bose qc35” mam JBL a teraz testuje Bose i jbl dokładnie z małych liter.
Podsumowując:
1. fajny pomysł na stronke 10/10 pkt
2. wykonanie 5/10
3. brak podziału na ranking na i do usznych 0/10
4. obeznanie w rynku słuchawek 1/10
5. ilość produktów 1/10

17/50pkt

DMCA.com Protection Status