fbpx

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Słuchawki bezprzewodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Udając się do sklepu elektronicznego możemy mieć pewność, że na półkach znajdziemy wiele różnych modeli słuchawek bezprzewodowych. Duży wybór produktów pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do potrzeb danego użytkownika, ale ma też pewną wadę. Zbyt duża ilość urządzeń sprawia, że czasami konsument ma problem z podjęciem decyzji dotyczącej zakupu. Dlatego też na naszej stronie znajduje się ranking uwzględniający najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Po przeczytaniu wielu opinii doszliśmy do wniosku, że na pierwsze miejsce zasługuje model Apple AirPods MMEF2ZM/A. Sprzęt jest lekki i wygodny w noszeniu, a jakość dźwięku jest oceniana bardzo dobrze. Słuchawki bezprzewodowe są dostępne z praktycznym etui służącym jednocześnie do ich ładowania. Urządzenie automatycznie łączy się z naszym smartfonem. Jeśli z jakichś przyczyn ten produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, polecamy zapoznanie się z resztą propozycji. Drugie miejsce w rankingu zajęły słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT. Mają one wbudowany mikrofon i płynnie działające przyciski pozwalające m.in. na regulację głośności bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stanęły przed potrzebą zakupu takich słuchawek. Stąd nasz dzisiejszy ranking, w którym postaramy się przybliżyć temat zainteresowanym, wskazując na cechy, które powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie słuchawek.

 

 

Rodzaje komunikacji słuchawek bezprzewodowych

Możemy wyodrębnić kilka rodzajów komunikacji słuchawek bezprzewodowych. Komunikacja za pomocą sygnału radiowego 2.4 GHz, oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Niestety słuchawki takie mają opóźnienia w odbiorze sygnału, a także nie są pozbawione szumów. A niektóre modele o komunikacji radiowej uruchamiają się dopiero po odebraniu dźwięku o odpowiedniej głośności, gdy poziom głośności spadnie – wyłączają się.

Najczęściej obecnie wykorzystywanymi słuchawkami są takie, które do komunikacji wykorzystują Bluetooth. Dzięki takiej technologii użytkownik słuchawek może się połączyć z dowolnym urządzeniem posiadającym Bluetooth, jak laptop, telefon czy odtwarzacz MP3. Jednak takie połączenie też ma wady, które najbardziej są zauważalne przy odtwarzaniu utworów wcześniej już skompresowanych. Do takich formatów należy MP3. Wówczas następuje znaczna strata jakości dźwięku. Jednak są to słuchawki bezprzewodowe w dobrych cenach, które cieszą się obecnie największą popularnością.

Coraz rzadziej stosowana komunikacja na podczerwień, wciąż jeszcze ma swoich odbiorców, mimo, że ogranicza mobilność. Przy takiej technologii połączenie jest, co prawda bezprzewodowe, ale słuchawki muszą być blisko nadajnika inaczej połączenie zostanie zerwane.

Połączenie Wi-Fi, to jeden z najnowszych sposobów komunikacji. Zapewnia on duży zasięg i jest w dużo mniejszym stopniu wrażliwe na zakłócenia niż na przykład Bluetooth.

 

Jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe – rodzaje słuchawek ze względu na konstrukcję

Rynek oferuje nam słuchawki o rozmaitej konstrukcji. Słuchawki bezprzewodowe w znakomitej większości to modele nauszne. Czyli są to modele połączone pałąkiem łączącym przylegające do uszu nauszniki z głośnikami. Wśród takich słuchawek wyróżniamy również modele zamknięte, półotwarte i otwarte. Słuchawki o konstrukcji zamkniętej są uważane za takie, które oferują lepszą dynamikę niskich tonów. Ponadto, gdy słuchawki szczelnie przylegają do ucha, to lepiej są tłumione dźwięki otoczenia. Z kolei dyskomfortem może się okazać słaba wentylacja i ucisk przy długim użytkowaniu.

Jeśli szukamy słuchawek do użytku domowego, gdzie nie trzeba brać pod uwagę hałasów otoczenia, to należy zainteresować się modelami otwartymi lub półotwartymi. Takie słuchawki mają dobrą jakość dźwięku, a równocześnie komfort noszenia jest wyższy, niż w słuchawkach zamkniętych. W słuchawkach otwartych membrana porusza się swobodniej, nie musi sprężać powietrza w małej, zamkniętej komorze nausznika. Słuchawki otwarte mają, bowiem budowę o ażurowej konstrukcji. Różnica między słuchawkami otwartymi i półotwartymi bywa naprawdę niewielka. Półotwarte mogą mieć mniejszą powierzchnię ażurową niż otwarte, ale nie jest to regułą. Model półotwarte jednak nie przepuszczają dźwięku tak swobodnie, jak otwarte.

Rzadziej stosowane, jako słuchawki bezprzewodowe, modele douszne lub dokanałowe, to takie które wkłada się do wnętrza ucha. Przy czym słuchawki dokanałowe wkłada się głębiej niż modele douszne. Skutkuje to tym, że dokanałowe słuchawki są lepiej izolowane od hałasów zewnętrznych, ponieważ mają gumowe lub piankowe wkładki uszczelniające ucho. Słuchawki douszne uszczelki takiej nie mają i dlatego część zewnętrznych dźwięków się przebija.

 

Przeznaczenie

Słuchawki bezprzewodowe najczęściej są wybierane przez osoby, które słuchają muzyki poza domem. Jeśli nie przeszkadzają Ci większe słuchawki nauszne, to sprawdź czy możesz je wykorzystać. Są one bowiem bezpieczniejsze dla słuchu. A poziom przenoszenia dźwięku jest porównywalny do słuchawek dousznych i dokanałowych. Te z kolei są wybierane przez osoby uprawiające czynnie sporty różnego rodzaju, podczas których słuchają muzyki. Chętnie są one wybierane przez biegaczy, czy rowerzystów. Jednak decydując się na ten rodzaj słuchawek trzeba mieć świadomość, że izolacja dźwięków otoczenia nie zawsze jest potrzebna. Biegacz odizolowany od otoczenia nie słyszy zbliżającego się na deskorolce dziecka, czy nadjeżdżającego samochodu. A brak takiej komunikacji może czasem się okazać groźne dla życia, lub zdrowia.

Gracze z kolei wybierają najczęściej słuchawki multimedialne, połączone z mikrofonem. Słuchawki takie często są wyposażone w różne, dodatkowe funkcje. Najlepiej, by przetworniki były duże, a sama konstrukcja zamknięta.  Dobre słuchawki dla graczy muszą być wygodne i nie powodować zmęczenia czy bólu przy długim użytkowaniu.

Gdy chcemy kupić słuchawki dla dziecka, to należy zwrócić uwagę na odporność słuchawek na uszkodzenia mechaniczne, a także atrakcyjny dla dziecka wygląd. Rodzaj słuchawek, czy będą to douszne, czy nauszne nie ma znaczenia i zależy głównie od preferencji dziecka, które będzie słuchawek używać.

Odrębną grupę użytkowników stanowią audiofile i DJ-je. Dla audiofilów producenci obecnie przygotowują konstrukcje dostosowane do słuchania konkretnego rodzaju muzyki.  Dzięki temu dźwięk jest zgodny z rzeczywistością, a brzmienie dla słuchającego bliskie perfekcji. Słuchawki HiFi dla audiofila to nowoczesny wygląd i najwyższa jakość odtwarzanej muzyki. Natomiast DJ to człowiek, który potrzebuje odizolować się od hałasu z zewnątrz, ale również potrzebuje dźwięków o bardzo wysokiej jakości. Dla takich osób słuchawki powinny być konstrukcjami zamkniętymi, szczelnie otaczającymi ucho. Również powinny to być modele o wysokiej jakości wykonania.

 

 

Na jakie parametry słuchawek zwracać uwagę przy kupnie

Przymierzając się do zakupu sprawdźmy, co producent napisał o paśmie przenoszenia. Jest to parametr pozwalający na uzyskanie szerokiej gamy dźwięków. Standardem w tym zakresie jest 20 – 20000 Hz. Znaczy to tyle, że membrana przetwornika może drgać od 20 do 20000 razy na sekundę. Słuchawki przeznaczone do rozmów VoIP mogą mieć węższy zakres częstotliwości, bowiem ludzka mowa obejmuje od 200 do 3000 Hz. Natomiast słuchawki dla koneserów muzycznych, posiadające bardzo delikatne i precyzyjne membrany, przenoszą częstotliwość od 5 do nawet 45000 Hz.

Impedancja głośników, to parametr, który mówi między innymi o przydatności podłączenia słuchawek do smartfona. Do urządzeń mobilnych wskazane są słuchawki z wartością od 16 do 40 Ohm. Generalnie im wyższa wartość impedancji, tym mocniejszego wzmacniacza słuchawki będą potrzebować.

Na jakość odsłuchu wpływa ma również średnica membrany. Zasada jest taka, że im większa średnica, tym lepiej. Im większa membrana, tym mniejsze są zniekształcenia i jest lepsza reprodukcja poszczególnych tonów (szczególnie basów). Słuchawki nauszne zwykle oferują średnicę ok. 30-60 mm. Natomiast słuchawki douszne to średnica 10 – 14 mm.

Poziom ciśnienia akustycznego to parametr, który wpływa na nasze zdrowie. Nie jest to może najważniejszy parametr przy zakupie słuchawek, ale lepiej, gdy będziesz miał świadomość przy zakupie, jakie zagrożenie dla Twojego słuchu mogą nieść słuchawki. Dla ludzkiego ucha męczące, a nawet niebezpieczne jest dłuższe słuchanie muzyki o natężeniu większym niż 80 dB. Choć producenci powinni stosować się do ograniczenia 80 dB, to nie zawsze tak jest. Próg bólu dla większości ludzi to przedział 110 do 140 dB. Gdy tę wartość przekroczymy, to następuje uszkodzenie słuchu. Jednak słuchawki dla DJ-ów posiadają wartości 100 a nawet 110 dB. Zatem sprawdźmy również tę wartość przy zakupie.

Aby dopasować moc najlepiej jest słuchawki po prostu wypróbować i większość z nas tak robi. Jednak, gdy nie będzie takiej możliwości, to wartości 10 – 20 mW to moc słuchawek dousznych, a większe słuchawki zwykle mieszczą się w wartościach 100 – 200 mW. Audiofile jednak nie zadowalają się tak małą mocą i dla nich słuchawki to zwykle przedział 1600 – 1800 mW.

 

 

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2019 roku

 

Ilość dostępnych na rynku słuchawek z roku na rok rośnie. Firmy prześcigają się w dodawaniu nowych, bardziej zaawansowanych technologii, które są niezwykle kuszące, ale czy na pewno takie dobre, zapewniające całkowicie idealny dźwięk? Należałoby raczej zwrócić uwagę na modele, które cieszą się najlepszą opinią, zwłaszcza wśród graczy. Dlatego też przedstawiamy ranking słuchawek bezprzewodowych.

 

Nasze zalecenia

 

Apple AirPods MMEF2ZM/A

 

Słuchawki Apple AirPods MMEF2ZM/A łączą się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami marki Apple, jak iPhone, Apple Watch czy iPod. Produkt waży 4 g i jest dostępny w białym kolorze. To model douszny, który jest zasilany baterią zapewniającą do 5 godzin ciągłego słuchania muzyki.

Do produktu dołączono niewielkie etui do przechowywania, które mieści się w kieszeni. Słuchawki zostały wyposażone w przyspieszeniomierz, który wykrywa, kiedy rozmawiamy przez telefon i eliminuje hałasy dochodzące z otoczenia oraz sprawia, że wbudowany mikrofon koncentruje się wyłącznie na naszym głosie. Prezentowany model ma czujniki optyczne, które nim sterują. W momencie, gdy wyjmujemy słuchawki z uszu odtwarzanie muzyki zostaje automatycznie przerwane.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ jest lekki i elegancko wygląda. Aby połączyć model z innym urządzeniem, nie trzeba przeprowadzać konfiguracji, co dla wielu osób jest dużą zaletą. Słuchawki mają funkcję szybkiego ładowania. Jeżeli bateria niespodziewanie się rozładuje, wystarczy podłączyć ją do ładowarki na 15 minut, aby móc słuchać muzyki przez dodatkowe 3 godziny.

Apple AirPods MMEF2ZM/A to model w białym kolorze zasilany baterią, która gwarantuje do 5 godzin pracy bez przerwy. Maksymalny zasięg słuchawek to 10 m. Produkt waży 4 g.

Zalety
Wbudowany mikrofon:

Ponieważ model ma wbudowany mikrofon pozwala nie tylko na komfortowe słuchanie muzyki, ale też rozmawianie przez telefon. Specjalny przyspieszeniomierz wykrywa, kiedy mówimy, a wtedy szum z otoczenia jest wyciszany i mikrofon skupia się tylko na naszym głosie.

Szybkie ładowanie:

W przypadku, gdy bateria słuchawek niespodziewanie się rozładuje możemy ją podłączyć do ładowarki na 15 minut, aby zyskać dodatkowe 3 godziny słuchania muzyki.

Procesor W1:

Produkt jest wyposażony w innowacyjny procesor W1, który gwarantuje stabilną i szybką łączność bezprzewodową ze sprzętami Apple, bez żadnych zakłóceń. Element ten zarządza także wydajnością baterii.

Wady
Powodują dyskomfort:

Część konsumentów uważa, że słuchawki są nieodpowiednio wyprofilowane i po włożeniu do ujścia kanału słuchowego powodują dyskomfort i nadmierny ucisk.  

 

 

 

 

Sennheiser HD 4.40 BT 

 

Polecamy Twojej uwadze solidnie zrobione słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT. Model ma kodek aptX, który gwarantuje dźwięk w jakości Hi-Fi. Oznacza to, że jest on precyzyjny i dynamiczny, a jakość basu odpowiada nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Urządzenie wykonano z dobrych gatunkowo materiałów. Poduszki wokół uszu są odporne na przetarcia i wyjątkowo miękkie.

Na słuchawkach umieszczono przyciski, za pomocą których można łatwo sterować urządzeniem i np. zmieniać aktualnie odtwarzany utwór. Dodatkową zaletą jest mikrofon pozwalający na swobodne prowadzenie rozmów bez zakłóceń. Istnieje możliwość złożenia modelu, co ułatwia przechowywanie. Aby przenoszenie sprzętu było bezpieczne producent dołączył do zestawu miękki pokrowiec.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT zyskały wiele przychylnych komentarzy. Konsumenci wskazują, że w tym przedziale cenowym trudno jest znaleźć równie dobry sprzęt. Użytkownicy bardzo doceniają to, że w zestawie znajduje się przewód, który pozwala korzystać z urządzenia, nawet kiedy bateria jest rozładowana.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 BT mają czarny kolor. W zestawie znajduje się także przewód pozwalający na używanie sprzętu po rozładowaniu baterii.

Zalety
Jakość dźwięku:

Z wielu opinii wynika, że słuchawki gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku. Model ma dobrej jakości, dynamiczny przetwornik.

Wydajny akumulator:

Martwisz się o to, że Twój sprzęt będzie wymagał ciągłego ładowania? Jeśli zależy Ci na wydajny urządzeniu, wybierz Sennheiser HD 4.40 BT. Zgodnie z zapewnieniami producenta słuchawki działają nawet do 25 h. Dodatkowo można skorzystać z opcji szybkiego ładowania trwającej 2 h.

Wygoda użytkowania:

Model ma miękkie poduszki, które nie tylko dobrze tłumią dźwięk z zewnątrz, ale także sprawiają, że słuchanie muzyki jest bardziej komfortowe. Niezależnie od tego, ile czasu będziemy używać słuchawek, mamy pewność, że będzie nam wygodnie.

Pałąk:

Istnieje możliwość złożenia urządzenia, aby jego przechowywanie było łatwiejsze. W zestawie znajduje się dodatkowo miękki etui ochronne.

Wady
Problem ze sparowaniem:

W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że połączenie urządzenia z telewizorem bywa trudne. Czasami trzeba szukać wskazówek w Internecie, aby odpowiednio sparować oba sprzęty.

 

 

 

 

JBL Tune 500BT 

 

Często polecanym przez konsumentów sprzętem jest JBL Tune 500BT, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Prezentowane słuchawki mają łączność bezprzewodową Bluetooth, więc możliwe jest korzystanie z urządzenia bez konieczności używania kabli. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla aktywnych osób.

Model waży 155 g, a średnica membrany jest równa 32 mm. Słuchawki mają wbudowany mikrofon. Na obudowie znajdują się też przyciski umożliwiające łatwe sterowanie urządzeniem. Sprzęt wyposażono w akumulator litowo-polimerowy o pojemności równej 300 mAh. Czas pracy słuchawek na jednym naładowaniu wynosi do 16 h. Użytkownik może skorzystać z funkcji szybkiego ładowania – trwa ok. 5 minut i umożliwia słuchanie muzyki przez kolejną godzinę.

Czy warto kupić model JBL Tune 500BT? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, wystarczy przeczytać recenzje użytkowników. To da nam pewność, że słuchawki są dobrej jakości i zapewniają zadowalająca jakość dźwięku. Na uwagę zasługuje wygoda noszenia i łatwa obsługa.

JBL Tune 500BT to słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym mikrofonem i przyciskami do sterowania. Produkt waży 155 g.

Zalety
Możliwość złożenia na płasko:

Konsumenci doceniają to, że prezentowane słuchawki można złożyć na płasko. W efekcie sprzęt można przechowywać w torebce czy plecaku, bez obaw o uszkodzenie pałąka.

Miękkie nausznice:

Model ma miękkie nausznice, które dobrze przylegają do uszu. Do produkcji tego elementu wykorzystano dobrej jakości materiał zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza.

Łatwe sterowanie:

Na obudowie sprzętu znajdują się małe przyciski pozwalające na łatwe sterowanie bez konieczności sięgania po telefon. Użytkownik może regulować głośność muzyki czy zmieniać utwory.

Wady
Opóźniony dźwięk:

Użytkownicy wskazują, że czasami dźwięk jest opóźniony. Zdarza się to podczas oglądania filmów na telewizorze. Może to wynikać z tego, że model nie jest kompatybilny z posiadanym przez nas urządzeniem.

 

 

 

 

Sennheiser RS 195

 

4.Sennheiser RS 195Jako czwarte przedstawiamy słuchawki SENNHEISER RS 195 – najdroższe w naszym zestawieniu, których cena sięga 1500 zł. Oczywiście słuchawki te zapewniają doskonałą jakość dźwięku, ale mają silną, tańszą konkurencję, którą zaprezentowaliśmy w naszym zestawieniu.

Model ten obsługuje technologię Bluetooth, co w żaden sposób nie ogranicza użytkownika.  Zamknięta konstrukcja słuchawek eliminuje niechciane dźwięki z otoczenia. Słuchawki mają mocną baterię, która zapewnia aż 18 godzin nieprzerwanej pracy, co czyni je doskonałą propozycją dla graczy. Model Sennheiser RS 195 to zamknięty wokółuszne słuchawki ze świetną cyfrową, bezprzewodową transmisją dźwięku. Ogromną zaletą słuchawek jest zasięg działania – nawet do 100 metrów od urządzania, z którym są połączone za pomocą technologii Bluetooth. W tym aspekcie jest to najlepszy model w naszym rankingu.

Słuchawki doskonale tłumią hałas, dzięki czemu słuchanie muzyki, czy rozmowy telefoniczne są bardzo przyjemne. Ergonomiczna budowa zwiększa komfort noszenia, co jest niezwykle istotne dla osób, które używają słuchawek przez kilka godzin. Świetnie sprawdzają się również w czasie ćwiczeń. Opinie o tych słuchawkach bezprzewodowych są bardzo pochlebne.

Kolejnym produktem są słuchawki bezprzewodowe SENNHEISER RS 195. Jest to produkt z górnej półki, na który trzeba wydać dość dużą sumę pieniędzy.

Zalety
Bateria:

Słuchawki wyposażone są w wyjątkowo mocną i wydajną baterię, która pozwoli Ci na 18 godzin nieprzerwanej pracy. Z tego właśnie powodu, wielu graczy często decyduje się na ich zakup.

Jakość dźwięku:

Zmiękczająca wokółuszna konstrukcja słuchawek skutecznie eliminuje wszelkie niechciane dźwięki z zewnątrz. Co więcej, doskonale filtrują wszelkie niepożądane dźwięki, a to zwiększa komfort podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Zasięg działania:

Prezentowany sprzęt, dzięki technologii Bluetooth posiada aż 100 metrowy zasięg działania. Jest to najlepszy wynik w naszym zestawieniu.

Wady
Cena:

Jest to najdroższy model zaprezentowany w naszym zestawieniu, jego cena sięga 1500 zł, z tego powodu nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki zakup.

Bas:

Wielu użytkowników potrzebuje często trochę czasu, aby przyzwyczaić swoje uszy do nowych doznań – szczególnie tyczy się to basów. Trzeba bowiem zauważyć, że są to słuchawki o bardzo dobrej jakości dźwięku. Jest on przejrzysty i mocny.

 

 

 

 

Plantronics Backbeat Fit

 

5.Plantronics Backbeat FitPiąta propozycja to sportowe, douszne słuchawki bezprzewodowe Plantronics BackBeat FIT. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który został tak zaprojektowany, aby ograniczać słyszalność hałasu z otoczenia.

To sprawia, że dźwięk jest krystalicznie czysty. Aby uzyskać taki efekt i dodatkowo sprawić, żeby urządzenie było odporne na pot oraz wilgoć w modelu tym zastosowano nano-powłokę p2i. Podobnie jak poprzednie propozycje, urządzenie działa dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth, która umożliwia użytkownikowi korzystanie bez ograniczeń. Urządzenie ma wbudowany system DeepSleep, wprowadzający słuchawki w automatyczną hibernację, gdy ich nie wyłączymy, a stan gotowości do działania utrzyma się nawet 6 miesięcy.

Słuchawki mają nowoczesny design. Urządzenie ma też specjalny przyciski do sterowania muzyką czy do odbierania rozmów. Wygodnym rozwiązaniem, dołączonym do zestawu jest również opaska do przechowywania słuchawek. Wadą tego modelu jest niestety stosunkowo krótki czas pracy na odsłuchu, czy w czasie rozmów. Chociaż 8 godzin ciągłej pracy to całkiem sporo, nasze pozostałe propozycje miały jednak lepsze parametry. Wciąż jednak są to dobre, solidne słuchawki, które uznawane są przez użytkowników za niezawodne i trwałe.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu są słuchawki Plantronics BackBeat FIT. Zostały zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych, lubiących słuchać muzyki w czasie ćwiczeń, nawet tych na świeżym powietrzu.

Zalety
System DeepSleep:

Funkcja ta sprawia, że gdy przez dłuższy czas nie wyłączamy słuchawek, automatycznie przechodzą one w stan hibernacji. Zmniejsza się wtedy zużycie baterii.  Stan uśpienia może trwać nawet 14 dni.

Jakość działania:

Za sprawą technologii Bluetooth urządzenie działa sprawnie i bez ograniczeń. Co więcej, ponieważ zostało ono zaprojektowane z myślą o sportowcach, posiada udogodnienia uodporniające je na pot oraz wilgoć. Użyto w ich konstrukcji nano-powłoki p2i, która chroni słuchawki przed wodą i innymi płynami.

Funkcje dodatkowe:

Urządzenie zostało wyposażone w kilka dodatków, ułatwiających jego użytkowanie. Są to między innymi przyciski do sterowania muzyką i odbierania połączeń głosowych oraz możliwość wydawania komend głosowych.

Wady
Czas pracy:

Prezentowany model jest w stanie pracować na jednym naładowaniu baterii tylko 8 godzin.

Zasięg pracy:

Niestety, system bezprzewodowy Bluetooth działa jedynie na dystansie 10 metrów. Jest to jedna z najmniejszych odległości zasięgu pracy w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Samsung Level U EO-BG920BBEGWW

 

7.Samsung Level U EO-BG920BBEGWWOstatnia propozycja to uniwersalne słuchawki bezprzewodowe Samsung Level U EO-BG920BBEGWW. Dzięki bezprzewodowej łączności można słuchać muzyki lub prowadzić rozmowy bez trzymania w ręku telefonu lub tabletu.

Model ten jest elegancki, lekki i łatwy w obsłudze, dlatego doceniają go osoby, które cenią sobie wygodę i prostotę. Urządzenie ma 12mm przetworniki akustyczne, które zapewniają głęboki i mocny dźwięk. Używając tych słuchawek możemy słuchać muzyki w wyjątkowym, bogatym brzmieniu. Dzięki zakończeniom hybrydowym hałasy z otoczenia są niwelowane. W urządzeniu zastosowano technologię Bluetooth 4.1, Dzięki której słuchawki szybko łączą się ze smartfonem, a jakość nie ulega zmianie nawet, gdy oddalimy się o 10 m od urządzenia, z którego przesyłana jest muzyka. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to nowy system przetwarzania dźwięku opierający się o kodek dźwięku apt-X, który zapewnia niższy wskaźnik kompresji.

Dzięki redukcji zakłóceń w czasie rozmów telefonicznych, dźwięk jest bardziej klarowny. Słuchawki mają też alarm wibracyjny, który informuje o przychodzącej rozmowie. Urządzenie ma atrakcyjny wygląd i występuje w 4 kolorystykach: złotej, białej, niebieskiej oraz czarno – niebieskiej. Model LEVEL U ma dobrą baterię, dzięki której możemy się cieszyć nawet 10 godzinami bezprzewodowego odtwarzania muzyki, do 11 godzin rozmów i do 500 godzin działania w trybie spoczynku. W efekcie produkt zyskał wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Ostatnim produktem w naszym rankingu są słuchawki bezprzewodowe Samsung Level U EO-BG920BBEGWW. Jest to dobre i tanie urządzenie na każdą kieszeń.

Zalety
Jakość brzmienia:

Za sprawą 12 mm, akustycznych przetworników, urządzenie gwarantuje głęboki i bardzo mocny dźwięk. Słuchanie muzyki cechuje bogate brzmienie. Co więcej, sprzęt posiada hybrydowe wykończenia, które filtrują hałasy z otoczenia, co zwiększa komfort użytkowania.

System przetwarzania dźwięku:

Wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem w urządzeniu jest nowoczesny system przetwarzania dźwięku, który opiera się o kodek dźwięku apt-X. Gwarantuje to niższy wskaźnik kompresji.

Wady
Zasięg pracy:

Zastosowana technologia Bluetooth 4.1 gwarantuje nam tylko 10 metrowy zasięg pracy z dala od urządzenia.

Konstrukcja:

Jest to model douszny, co dla wielu osób jest bardzo niekomfortowym rozwiązaniem. Poza tym dłuższe słuchanie muzyki za pomocą takich słuchawek może być niebezpieczne dla słuchu użytkownika.

 

 

 

 

Philips SHB3060

 

2.Philips SHB3060Philips SHB3060 w kolorze czarnym to produkt, który od pierwszego spojrzenia potrafi zachwycić każdego poszukiwacza dobrych słuchawek bezprzewodowych.

Są to naprawdę dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe. Trzeba też podkreślić, że jest to najtańsza propozycja w rankingu, a mimo to zajmuje drugie miejsce. Jest to oczywiście związane z jakością wykonania i dźwiękiem, jaki można dzięki nim usłyszeć.

Bezprzewodowe słuchawki Philips SHB3060 mają funkcję łączności Bluetooth, co zapewnia wygodę i swobodę ruchu. Model ten jest inspirowany słuchawkami DJ-skimi, również jeśli chodzi o długość działania. Muzycy potrzebują takich modeli, które będą działały przez wiele godzin, a Philips SHB3060 spełnia te wymogi. Docenili to przede wszystkim fani muzyki, którzy bardzo pozytywnie wyrażają się o tym produkcie i jakości dźwięku, jaką przekazuje.

Model ma wbudowane 32-milimetrowe przetworniki zapewniające potężne, czyste basy. Ważna jest też sama komfortowa budowa słuchawek. Po pierwsze są one składane na płasko, a więc można je przewozić w torbie bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Wielogodzinne słuchanie muzyki w słuchawkach bywa nieprzyjemne, dlatego Philips zadbał oto, aby elementy nauszne były regulowane, a fałda dopasowała się do głowy. Gdy dodamy do tego miękkie, wentylowane poduszki, zyskujemy doskonałą propozycję do wielogodzinnego odsłuchu.

Drugim produktem na naszej liście są dobre i tanie słuchawki do 200 zł. Jest to model SHB3060 wyprodukowany przez znaną markę Philips.

Zalety
Cena:

Jest to najtańsze urządzenie w naszym zestawieniu. Niska cena nie wpływa jednak na jakość produktu, cechuje się solidnym wykonaniem i dobrym odtwarzaniem dźwięku.

Design:

Wygląd słuchawek inspirowany jest modelami używanymi przez DJ’ów w klubach. Dzięki temu jest to artystyczny sprzęt, idealny do użytku w miejscach publicznych. Atrakcyjny design zyskał uznanie wielu konsumentów.

Jakość dźwięku:

Dzięki wbudowanym wewnątrz 32-milimetrowym przetwornikom, urządzenia gwarantuje odtwarzanie potężnych i czystych basów. Jakość dźwięku, jaką gwarantuje ten model jest wysoko oceniana przez użytkowników słuchawek.

Łatwość w przenoszeniu:

Dużym udogodnieniem jest możliwość złożenia prezentowanego produktu na płasko. Dzięki temu bez większego problemu można je przewieźć w torbie bez strachu, że ulegną one zniszczeniu.

Wady
Brak komfortu noszenia:

Nie jest to typ słuchawek, który sprawdzi się podczas wielogodzinnego odsłuchu. Model ten jest dosyć ciężki i niezbyt wygodny. Konsumenci zauważają, że po pewnym czasie słuchawki zaczynają przeszkadzać.

 

 

 

 

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

 

Wielu konsumentów nie wyobraża sobie słuchania muzyki przy użyciu zwykłych słuchawek przewodowych. Modele bezprzewodowe są wygodne w użytkowaniu i wyjątkowo praktyczne, jednak niewiele osób wie, jak dokładnie działają. Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, sprawdź zebrane przez nas informacje na ten temat. Znajdziesz tu też odpowiedź na pytanie: jakie słuchawki bezprzewodowe są polecane przez osoby nierozstające się z odtwarzaczami muzyki?

 

 

Modele na podczerwień

Dostępne w sklepach słuchawki bezprzewodowe różnią się funkcjonalnością, wyglądem, a ponadto sposobem przesyłania i odbierania sygnału. Kilka lat temu największą popularnością cieszyły się modele na podczerwień, które wykorzystywały fale podczerwone. Działanie takich produktów wygląda podobnie jak w przypadku pilotów zdalnego sterowania do telewizorów czy dekoderów. Technologie takie jak irDA nie wymagają podłączenia kabla do urządzeń odtwarzających muzykę, ale potrzebują odpowiedniego zasięgu optycznego. Co ważne, pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem sygnału nie może znaleźć się żadna, nawet najmniejsza przeszkoda, przykładowo kartka papieru. Słuchawki na podczerwień są podatne na zakłócenia i nie nadają się do użytku na zewnątrz. To dobra opcja głównie dla osób pracujących przy komputerze, które mogą ustawić nadajnik w odległości nie większej niż 2 m od słuchawek.

 

Modele radiowe

Przez wielu użytkowników modele przesyłające sygnał radiowy są bardziej praktyczne niż te korzystające z technologii irDA. Ewentualne zakłócenia są niewielkie i krótkotrwałe, ponieważ tego typu słuchawki wyposażone są zwykle w przeciwzakłóceniowe funkcje. W sytuacji, gdy szumy pojawiają się często, rozwiązaniem problemu jest przełączenie kanału na inny.

Cechą wyróżniającą słuchawki radiowe jest to, że mają bardzo duży zasięg – niekiedy nawet do 100 m. Z tego powodu są to modele świetnie sprawdzające się na zewnątrz. Do takich produktów dołączona jest specjalna stacja pełniąca funkcję nadajnika sygnału. Bez niej słuchawki nie będą działać prawidłowo.

 

Modele Bluetooth

Za najbardziej nowoczesne modele bezprzewodowe uznawane są te z modułem Bluetooth. Tego rodzaju słuchawki możemy z łatwością połączyć z telewizorem czy smartfonem. W tym przypadku sygnał przesyłany jest cyfrowo, a to eliminuje problem powstawania zakłóceń. Niemniej jednak po oddaleniu się na dystans większy niż wynosi rzeczywisty zasięg słuchawek, możemy przestać słyszeć dźwięki.

Do większości modeli Bluetooth dołączony jest specjalny odbiornik, który należy podłączyć do portu USB w komputerze lub telewizorze. Element ten jest sparowany ze słuchawkami, dlatego po zainstalowaniu odpowiednich sterowników możemy od razu cieszyć się doskonałą jakością dźwięków.

 

 

Modele z modułem Wi-Fi

Słuchawki z modułem Wi-Fi to najbardziej zaawansowane technologicznie modele, które zapewniają bardzo duży zasięg bez ryzyka powstawania jakichkolwiek zakłóceń. Produkty te wymagają połączenia z Internetem. Może się zdarzyć, że nawet po zakupie bardzo drogiego i nowoczesnego produktu słuchanie muzyki nie będzie komfortowe z uwagi na ciągłe przerywanie sygnału. Zdarza się tak w szczególności w przypadku osób mieszkających w bloku. Wszystko przez to, że w budynku znajduje się duża liczba routerów oraz innych urządzeń elektronicznych.

 

Co wpływa na działanie słuchawek bezprzewodowych?

Osoby decydujące się na zakup słuchawek bezprzewodowych zastanawiają się, co może negatywnie wpłynąć na działanie takich sprzętów. Okazuje się, że największe znaczenie ma zasięg, czyli odległość, na jaką słuchawki mogą znaleźć się od nadajnika. Jeśli oddalimy się za bardzo od stacji nadawczej, pojawią się szumy lub całkowicie przestaniemy słyszeć muzykę.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

JBL E50BT

 

1.JBL E50BTWśród słuchawek bezprzewodowych pierwsze miejsce zajmuje model JBL E50BT. Wygodne, wystarczająco duże słuchawki nauszne z mikrofonem z linii E-Series.

Wyposażone są 50mm przetworniki z technologią PureBass, co jest gwarancją przejrzystego dźwięku, który docenią wszyscy fani muzyki, jak również ścieżek dźwiękowych w grach komputerowych. Niezwykle ważnym aspektem jest również zaawansowana technologia Bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe podłączenie sprzętu do komputera, telewizora, tabletu, czy do telefonu. Tak naprawdę wystarczy jeden przycisk, aby połączyć się z telefonem, czy odtwarzaczem mp4, a potem cieszyć najlepszą jakością dźwięku. Niezawodnym rozwiązaniem jest również technologia ShareMe, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe strumieniowanie muzyki do innych słuchawek z tą funkcją. W czasie wielogodzinnego korzystania ze słuchawek ważne jest też ich wnętrze.

W tym przypadku mamy niezwykle miękkie, skóropodobne nauszniki, które doskonale otulają uszy i redukują wszystkie szumy. Taką knstrukcję doceniło wielu użytkowników tego produktu, zwłaszcza graczy. Nie możemy też zapomnieć o samej obudowie, gdyż model E50BT wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Świetna bateria litowo-jonowa, pozwalająca nawet na 18 godzin, sprawia, że są to najlepsze słuchawki bezprzewodowe na rynku.

Słuchawki są niezbędnym sprzętem, gdy chcemy posłuchać muzyki czy grać na komputerze. Jeśli planujemy dokonać takiego zakupu, warto zainteresować się najnowocześniejszymi sprzętami, do takich należą właśnie modele bezprzewodowe. Urządzenie JBL E50BT to najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2019 roku. Cenione są przez amatorów gier, jak również profesjonalnych graczy.

Zalety
Dobry dźwięk:

Prezentowane słuchawki charakteryzują się bardzo dobrą jakością dźwięku. Warto zaznaczyć, że perfekcyjnie przetwarzają zarówno sopran jak i bas. Dzieje się tak dzięki technologii PureBass. Co więcej łączność Bluetooth nie powoduje strat w transmisji dźwięku.

Dobre wykonanie:

Produkt został wykonany z wyjątkowo miękkiego materiału imitującego skórę. Dzięki takiej konstrukcji, redukowane są wszelkie szumy i hałasy z otoczenia.

Bateria:

Prezentowany sprzęt został wyposażony w baterię litowo-jonową, która pozwala na 18 godzin ciągłego słuchania muzyki lub nawet 24 godziny rozmów telefonicznych. Będzie to bardzo istotne dla zapalonych graczy.

Wygląd:

Jest to bardzo nowoczesny produkt o ciekawym designie, dostępny w czarnym i szarym kolorze.

Tłumienie dźwięku:

Prezentowany model doskonale tłumi hałasy dochodzące z zewnątrz.

Wady
Waga:

Ze względu na swoją wytrzymałą budowę, urządzenie jest stosunkowo ciężkie.

 

 

Beats By Dr. Dre Solo 2

 

3.Beats By Dr. Dre Solo 2Beats By Dr. Dre Solo 2 to trzecia pozycja w naszym rankingu. Model ten jest jednym z najdroższych w tym zestawieniu słuchawek bezprzewodowych, dlatego mimo swoich zalet zajmuje dopiero trzecią pozycję. Solo2 Wireless to urządzenie doskonałe dla graczy działające na Bluetooth.

Dzięki tej technologii działa nawet w odległości 30 metrów od urządzenia, do którego zostało podłączone. Słuchawka ma wbudowany mikrofon i przyciski sterujące, co dodatkowo ułatwia jego użytkowanie, a przede wszystkim rozmowy telefoniczne i ich odbieranie bez użycia telefonu.

Słuchawka Beats By Dr. Dre Solo 2 ma wskaźnik ledowy, który pokazuje, kiedy trzeba ją naładować. Warto jednak wspomnieć, że dzięki wyjątkowo wydajnej baterii urządzenie działa aż do 12 godzin odsłuchu. W słuchawkach najważniejsza jest jakość dźwięku, a Solo2 Wireless zapewnia dynamiczne i szerokie pasmo dźwięku bez żadnych zakłóceń. Dodatkowo poduszki nauszników izolują od hałasów zewnętrznych.

Potwierdzają to nie tylko testy producenta, ale również opinie użytkowników. Słuchawki świetnie sprawdzą się między innymi w czasie wykonywania ćwiczeń ruchowych, gdy wszelkie okablowanie jest po prostu niewygodne.

Trzecim produktem w naszym zestawieniu są słuchawki bezprzewodowe Beats By Dr. Dre Solo 2.

Zalety
Zasięg:

Urządzenie, dzięki technologii Bluetooth, działa nawet w odległości 30 metrów od urządzenia, z którym zostało uprzednio połączone. W efekcie, możesz korzystać ze słuchawek chodząc po pokoju.

Bateria:

Sprzęt posiada wyjątkowo wydajną baterię, która pozwoli na nawet 12 godzin słuchania muzyki. Z kolei LED-owy wskaźnik, poinformuje Cię, gdy urządzenie będzie wymagało naładowania.

Jakość dźwięku:

Prezentowany model zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku w różnych tonacjach, bez zakłóceń. Co więcej, poduszki w słuchawkach filtrują hałasy z zewnątrz.

Dobre wykonanie:

Produkt ten ceniony jest za bardzo solidne wykonanie, a także atrakcyjny design.

Wady
Cena:

Niestety prezentowane słuchawki są jednymi z najdroższych modeli w naszym zestawieniu. Z tego powodu nie są produktem na każdą kieszeń.

Waga:

Pewna liczba konsumentów jest zdania, że prezentowany sprzęt jest za ciężki, przez co uciska głowę, a to zmniejsza komfort noszenia.

 

 

Sony PlayStation 2.0

 

6.Sony Playstation 2.0Kolejna propozycja to Sony PlayStation 2.0 – Słuchawki stworzone z myślą o PlayStation 3  PlayStation 4, PlayStation Vita i innych urządzeniach przenośnych.

Słuchawki te gwarantują krystalicznie czysty dźwięk i jednocześnie redukują zakłócenia mikrofonu wewnętrznego, co sprawia, że jakość dźwięku jest dużo lepsza. Urządzenie ma wbudowany akumulator, dzięki któremu można z nich korzystać przez osiem godzin. Jest to składany model, który świetnie sprawdzi się w czasie podróży. Gdy słuchawki wykorzystamy z systemami PS3 i PS4, możliwy jest odsłuch w jakości wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Ponieważ słuchawki są zorientowane na urządzenia PS3 i PS4, znalazły się na szóstym miejscu naszego rankingu. Jednocześnie warto zauważyć, że produkt ten cieszy się ogromną popularnością właśnie wśród użytkowników PlayStation.

Oprócz wysokiej jakości dźwięku, mają również funkcję przełączania między zaprogramowanymi trybami dźwiękowymi, które mogą być dostosowane do gier, muzyki, czy filmów. Aby ułatwić używanie słuchawek, dołączono do nich aplikację pomocniczą, dzięki której można mieć dostęp do wielu informacji, jak na przykład poziom mikrofonu, głośność, czy poziom basów. Oczywiście wymagane jest oprogramowanie systemowe PS4 w wersji 1.60 lub w wersji 4.20 dla PS3.

Jednym z ostatnich produktów w naszym zestawieniu są słuchawki bezprzewodowe znanej marki urządzeń elektronicznych – Sony Playstation 2.0. Jak wskazuje nazwa powstały one z myślą o PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita i innych urządzeniach przenośnych.

Zalety
Jakość dźwięku:

Są one wyposażone w redukcję zakłóceń mikrofonu wewnętrznego, co zdecydowanie polepsza jakość i sprawia, że dźwięk jest krystalicznie czysty. Słuchawki są kompatybilne z systemami PS3 i PS4, a to daje nam możliwość odsłuchu w jakości wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Co więcej, możesz zmieniać tryby dźwiękowe, do wyboru masz opcje dostosowane do gier, filmów czy muzyki.

Wygoda użytkowania:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że produkt ten cechuje bardzo dobra, wygodna dla użytkownika konstrukcja.

Wady
Czas działania:

Wbudowane akumulatory pozwalają jedynie na 8 godzin ciągłej pracy. Choć wciąż jest to bardzo dobry wynik, w porównaniu do innych urządzeń w naszym zestawieniu wypada nieco gorzej.

Kompatybilność:

Jak zauważają konsumenci są one skierowane do użytkowników konsol PS3 i PS4, z tego też powodu jakość dźwięku może ulec zmianie w przypadku połączenia z innymi sprzętami.

 

 

12
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Zespół NRJacekdominik665RolandMirek Michalczyk Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Macrox
Guest
Macrox

A co myślicie o Lamax Elite? Nie kupiłem ich bo jednak dla mnie to za dużo ale skusiłem się na ich tańszy produkt. Ciekawi mnie czy coś straciłem. Testowaliście je? Nie umiem nic odszukać.

najlepszerankingi.pl
Admin

Niestety nie testowaliśmy tego produktu, jednak wydaje się on popularny wśród użytkowników. Zbiera on też dużo pozytywnych komentarzy od konsumentów, co stawia słuchawki w bardzo dobrym świetle. Oprócz świetnej jakości dzwięku urządzenie zbiera plusy za kompaktowe rozmiary i dołączony pokrowiec.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

dominik665
Guest
dominik665

Wygodne i graja naprawdę nieźle. Są całkiem jak się złoży więc faktycznie dobre na wyjazd itp. Elite na tyle się spodobały, że zostały zawłaszczone przez narzeczoną.

Stanisław Łatonski
Guest
Stanisław Łatonski

Jedna wielka bzdura! Ja mam te philipsy i są kiepskie. Po godzinie słuchania uszy bolą. Basy słabe, słychać wszystko z otoczenia. Niewygodne i bolą malzowiny. Sprzedaję je teraz bo mam ich dość!

Mirek Michalczyk
Guest
Mirek Michalczyk

odporne na pot i wilgoć, z super jakością dzwięku, dobrze leża, są super do pracy w biurze i podczas biegania na zewnątrz. Największy atut to wygoda i możliwość reakcji na dzwięki z otoczenia, poprawiają znacznie bezpieczeństwo. Nie spotkałem się jeszcze z tak wygodnymi słuchawkami, myślę, że nie prędko wróce (jeśli w ogóle) do zwykłych słuchawek.

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię. Możemy jeszcze prosić o podanie nazwy słuchawek, które Pan opisuje?

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Mirek Michalczyk
Guest
Mirek Michalczyk

Aftershokz Trekz Titanium. Pozdrawiam 🙂

Roland
Guest
Roland

Dorzuciłbym tutaj jeszcze jedne słuchawki – alternatywę dla dousznych – bardzo mało jest ich w rankingu. Trekz Aftershokz Air są przecież znakomite, dziwne, że się tu nie znalazły. Jestem audiofilem i bardzo zaskoczyła mnie ich jakość!, która jest naprawdę bardzo akcpetowalna . Airy – lekkie, wytrzymałe i znakomicie grające powinny się tu znaleźć 🙂 Pozdrawiam!

Jacek
Guest
Jacek

Może tak widząc po stronie robiło ją jakieś dziecko wiec długiej wypowiedzi nie będzie bo szkoda. Skoro jest taka półka cenowa jak “Apple AirPods” to dlaczego nie ma “Bose qc35” mam JBL a teraz testuje Bose i jbl dokładnie z małych liter.
Podsumowując:
1. fajny pomysł na stronke 10/10 pkt
2. wykonanie 5/10
3. brak podziału na ranking na i do usznych 0/10
4. obeznanie w rynku słuchawek 1/10
5. ilość produktów 1/10

17/50pkt

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4.82 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status