Ranking 7 najlepszych blenderów w 2020

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Blender – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Klientów szukających dobrego blendera ręcznego zapraszamy na naszą stronę, bowiem po analizie zakupów robionych przez klientów w tym segmencie rynku, a także opinii wystawianych przez klientów dotyczących już zakupionych i używanych modeli wyłoniliśmy dwa najlepsze blendery ostatnich miesięcy. Pierwszym jest Braun MQ7045 i na tym modelu skupimy się, opisując jego funkcje. Drugim urządzeniem plasującym się niemal równie wysoko jest Philips HR 1677. Sprzęt jest zasilany sieciowo i ma moc 800 W. Użytkownik może regulować płynnie prędkość obrotów, według własnych potrzeb. Model ma wygodny do trzymania, ergonomiczny kształt i wszystkie elementy poza silniczkiem można z powodzeniem myć w zmywarce. Funkcje jakimi sprzęt ten dysponuje to ubijanie piany, miksowanie, mieszanie, a także siekanie. Dołączone akcesoria sprawiają, że urządzenie to pełni funkcję malaksera, i w przypadku mieszania niezbyt dużej ilości składników może całkowicie go zastąpić. Zestaw składa się z kubka o pojemności 1 litra, tarczy do szatkowania i końcówek do ubijania. Nóż tnący jest pokryty warstwą tytanową, co wpływa na jego długą żywotność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki blender kupić?

 

Choć historia blendera nie jest długa, to trudno znaleźć w kuchni bardziej przydatne urządzenie. W 1922 roku, mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polak Stefan Popławski wymyślił urządzenie do przygotowywania mlecznych koktajli. W 1932 roku opatentował je. Składało się ono z pojemnika, na dnie którego były umieszczone noże napędzane silnikiem elektrycznym.

Do dziś blender kielichowy jest kopią urządzenia Popławskiego. Obecnie mamy do wybory dwa rodzaje blendera: ręczny i kielichowy. Oba służą do rozdrabniania jedzenia. Za pomocą tego urządzenia zmiksujemy zupę, przygotujemy koktajl, zmielimy orzechy, zmiksujemy twaróg, czy posiekamy cebulkę. W zasadzie można użyć go to wszelkich prac kuchennych, jakie nam podpowie wyobraźnia kulinarna. Blender ręczny zajmuje mniej miejsca i z zasady jest to urządzenie, które trzyma się w dłoni podczas obróbki żywności.

Może być wyposażony tylko w nożyk, lub posiadać różne wymienne końcówki. Natomiast blender kielichowy, to urządzenie zawierające naczynie, na dnie którego mamy końcówki tnące, mieszające, czy miksujące, i do niego wkładamy produkty do obróbki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po włączeniu pracuje bez udziału operatora. Sprawdźmy, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie takiego urządzenia. Jaki blender wybrać, aby służył długo i bezawaryjnie.

 

Philips HR 1677-90

 

Urządzenie ręczne czy stacjonarne?

To jest podstawowe pytanie, bo też i sposób użytkowania obu tych rodzajów urządzeń różni się. Oba modele można kupić z wieloma końcówkami spełniającymi różne kuchenne zadania. Blender ręczny zajmuje znakomicie mniej miejsca, niż kielichowy. Ma też wyjątkową zaletę – można go używać bezpośrednio w naczyniu obecnie wykorzystywanym do przygotowania potrawy. Np. zupę miksujemy w garnku, w którym się gotuje, koktajl przygotujemy w dzbanku, w którym będzie przechowywany, etc.

Dzięki takiemu rozwiązaniu do mycia, obok noży czy mieszadeł, pozostaje jeden element. Kupując blender ręczny, warto się do niego „przymierzyć” i sprawdzić jak się trzyma w dłoni, czy jest poręczny, czy nie za ciężki, czy się z dłoni nie wyślizguje. Natomiast urządzenie stacjonarne, choć zwykle droższe, to również ma większe możliwości. Może posiadać kilka misek (kielichów) w zależności od przeznaczenia, kilka końcówek mieszających i tnących. Taki model po włączeniu pracuje samodzielnie i nie wymaga naszej uwagi do skończenia pracy. Zatem w tym czasie możemy wykonywać inne czynności. Często też blendery stacjonarne mają większą moc, dzięki czemu nadają się do rozdrabniania twardszych substancji. Bardzo ważna też rzecz – sprawdzić czy w naszej kuchni znajdzie się wystarczająco dużo miejsca do przechowania blendera kielichowego.

 

Moc i obroty blendera

Nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie: jaki jest najlepszy blender? Czy zawsze powinniśmy się kierować zasadą, że im większa moc blendera tym lepiej? Blender ręczny przeważnie ma mniejszą moc, zaczynającą się od 170 W i sięgającą nawet do 900 W. Urządzenia stacjonarne posiadają moc od ok. 600 W do nawet 1500 W. Przed zakupem urządzenia należy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli kupujemy je, aby przecierać zupki dla niemowlęcia wystarczy nam moc 300 – 400 W.

Jeśli natomiast mamy zamiar z tego urządzenia korzystać przy wszelkich kuchennych czynnościach, jak np. wyrabianie ciasta, kruszenie lodu, rozdrabnianie migdałów, bezwzględnie powinniśmy się zastanowić nad większą mocą. Warto też pamiętać, że im większa moc blendera, tym wyższa jego cena.  Wiadomo też, że urządzenia te, aby skutecznie rozdrabniać pokarm, muszą być wyposażone w silniki wysokoobrotowe.

Na ogół jest to ok. 20 tys. obrotów na minutę. Jednak blendery kielichowe z zasady są wyposażone w mechanizm regulacji prędkości. Blendery ręczne coraz częściej również taką regulacje posiadają, zwykle znajduje się ona w rączce, a w nowszych urządzeniach prędkość można regulować stopniem nacisku na przycisk.

 

Urządzenie plastikowe, czy metalowe

Na ogół rączka blendera jest wykonana z tworzywa sztucznego, lub połączenia metalu i plastiku. Ale blendery kielichowe możemy znaleźć o bardzo różnym designie. Mogą być wykonane z plastiku, lub metalu, albo być połączeniem tych dwóch materiałów. Generalnie urządzenia zbudowane z bardziej wytrzymałych materiałów, jakimi są różne metale, są z zasady urządzeniami droższymi.

Ale też i mają wiele zalet. Taka konstrukcja jest zawsze bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, elementy się nie odkształcają i nie odbarwiają, a ich mycie nie sprawia problemu. Ale też w przypadku blendera ręcznego, który ma solidny metalowy kielich, należy się zastanowić, czy nie będzie on za ciężki i czy damy go radę utrzymać tak długo, jak wymaga pełne zmiksowanie potrawy. Z kolei plastikowe kielichy mogą nie być odporne na bardzo gorące potrawy, mogą matowieć pod wpływem temperatury, odkształcać się i zabarwiać kolorem miksowanych warzyw.

 

2.Bosch MSM88190

 

 

Akumulatorowy czy przewodowy

O ile blendery kielichowe możemy kupić jedynie jako przewodowe, zasilane z gniazdka, o tyle blendery ręczne mogą być również bezprzewodowe – akumulatorowe. Brak plączącego się przewodu można uznać za duży atrybut, jednak należy przyglądnąć się również wadom takiego rozwiązania. Blender akumulatorowy na ogół nie ma większej mocy niż 200W, a także tryb pracy, w zależności od modelu może być do kilkudziesięciu minut na jednym ładowaniu. Jeśli takie opcje są dla nas wystarczające, to należy jedynie sprawdzić, czy takie urządzenie z dodatkowym akumulatorem w rączce nie będzie dla nas za ciężkie podczas pracy i czy znajdziemy dogodne miejsce do jego ładowania.

 

Końcówki blendujące

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego blendera jest jego nóż. W większości wypadków jest to nóż dwuskrzydłowy. W niektórych, droższych modelach można spotkać nóż czteroskrzydłowy, lub dwa noże. Od jakiegoś czasu producenci oferują możliwość wymiany noża w blenderach ręcznych. Otrzymujemy wtedy kilka różnych końcówek, każda dedykowana do innej czynności.

Możemy znaleźć noże tnące w dwóch kierunkach, zarówno w pionie, jak i w poziomie, co nie tylko przyspiesza proces rozdrabniania, ale też zwiększa ilość produktów, które mogą być rozdrabniane za pomocą blendera. Producenci prześcigają się w ilości i rodzajach końcówek do blenderów, czyniąc z tego urządzenia wielozadaniowy robot kuchenny. Ale też bądźmy czujni, bo nie wszystkie końcówki są praktyczne, a część z nich nie spełnia funkcji im przypisanej. Część producentów w imię wszechstronności ich urządzenia produkują końcówki nieprzydatne. Najważniejszymi elementami dodatkowymi do blenderów stacjonarnych będą pojemnik do mini malaksera, w którym przygotujemy sałatkę czy koktajl.

Kielichy takie są zazwyczaj o pojemności o 1,5 litra. Kolejną przystawką jest szatkownica. Kroi ona warzywa i owoce w plastry, nadaje się także do rozdrabniania orzechów. Trzepaczka to przydatna końcówka do przygotowania deserów. Przystawka do puree szybko i sprawnie rozdrobni nam ziemniaki, groch, fasolę i inne. Natomiast tarcza do frytek przyda się amatorom tej potrawy. Warto więc się zapoznać ze wszystkimi opcjami wyposażenia dostępnych nam urządzeń do kupienia, aby wybrać blender w dobrej cenie i z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym.

 

 

7 najlepszych blenderów. Opinie w 2020 roku

 

Każdy kto spędza choć trochę czasu w kuchni, wie jak bardzo blender może ułatwić i przyspieszyć gotowanie oraz przygotowywanie dań i napojów. Jaki blender zatem kupić? Żeby ułatwić Ci wybór,  zestawiliśmy wszystkie najlepsze blendery  w jeden użyteczny ranking.

 

1. Blender ręczny Braun MQ7045 PowerBell Smart Speed

 

Gdy szukamy blendera do kuchni, ważne jest, aby było to urządzenie niezawodne. Takim sprzętem jest ręczny blender Braun MQ7045. Jest to sprzęt zasilany sieciowo o do dużej mocy 1000 W, dlatego poradzi sobie w kuchni nawet z trudnymi zadaniami. W skład zestawu wchodzi rączka z wbudowanym w środku silniczkiem i podstawową końcówka blendującą, oraz elementy dodatkowe takie jak trzepaczka wraz z pojemnikiem 600 ml, blender kielichowy o pojemności 1,25 l, szatkownica 350 ml. Elementy konstrukcyjne urządzenia wykonane są ze stali nierdzewnej uzupełnione elementami z tworzywa. Pojemniki zrobiono z dobrego gatunkowo plastiku. 

To, co innowacyjne w tym urządzeniu, to zastosowane technologie ACTIVEBlade i PowerBell PLUS pozwalające na taki ruch noży i dzwonu, aby mieszane składniki trafiały pod noże rozdrabniające je. Interesująca jest też funkcja SPLASHControl, która dba o porządek w miejscu pracy. A użytkownikom przypadło do gustu to, że niemal wszystkie elementy zestawu można myć w zmywarce. 

Braun MQ7045 to bleneder popularny wśród pań domu lubiących skuteczne rozwiązania kuchenne. Jakie cechy urządzenia sprawiają, że jest on lubiany? Oto co ustaliliśmy po konsultacji z użytkownikami.

Zalety
Niewielkie urządzenie – olbrzymie możliwości:

Za pomocą jednej końcówki zaopatrzonej w silnik obsłużymy wszystkie elementy zestawu na które składają się: końcówka do blendowania, do ubijania piany, blender kielichowy i szatkownica. Za pomocą tych elementów możemy blendować, mieszać, rozdrabniać lód, miksować, szatkować i siekać.

Łatwa wymiana końcówek:

EasyClick Plus to sposób na wymianę końcówki jednym kliknięciem. Tym sposobem pozbędziesz się końcówki, która jest już niepotrzebna i założysz nową – jeden klik sprawia, że urządzenie zmienia funkcjonalność.

Kielich 1,25 l:

Blender kielichowy, w którym zblendujesz owoce do koktajlu ma pojemność 1,25 l. Pozwoli to na przygotowanie koktajlu dla 4 – 5 osób. Miłośnicy koktajli są zadowoleni, że noże potrafią również rozdrobnić lód.

Silnik dużej mocy:

Aby poradził sobie z twardymi składnikami, producent wyposażył swoje urządzenie w silnik elektryczny zasilany sieciowo o mocy 1000 W. Tak duża moc sprawia, że wszystkie prace są wykonywane szybko i sprawnie.

Regulacja obrotów noży:

Blender charakteryzuje duża precyzja pracy, a użytkownik ma realny wpływ na nią. Za pomocą przycisku na rączce i regulowanej siły nacisku, operator może włączyć urządzenie z pełną prędkością obrotową, lub sprawić, aby noże obracały się powoli.

Wady
Plastikowe pojemniki:

Zarówno pojemnik podstawowy 600 ml, jak i kielich 1,25 l i szatkownica 350 ml są wykonane z plastiku. Mimo, że jakość plastiku jest wysoka, to użytkownicy wskazują, że najlepszej jakości blender powinien mieć szklane pojemniki.

 

 

 

 

2. Blender Philips Avance Collection HR1677/90

 

1.Philips HR 1677-90Blender ręczny Philips  to świetna opcja dla wymagającej gospodyni, która lubi ułatwiać sobie pracę w kuchni.  Urządzenie posiada wysoką moc silnika (800W), która poradzi sobie ze zmiksowaniem prawie każdego składnika. Opracowana  technologia  ProMix pozwoliła na funkcjonalne zaprojektowanie kształtu główki blendera ręcznego, który dzięki swojej trójkątnej formie pozwala na lepszy przepływ miksowanych składników.

W konsekwencji przygotowywane przez nas zupy i koktajle są jeszcze gładsze i bardziej aksamitne. Pojemnik o pojemności 1,5 l. czyli tzw. akcesorium robota kuchennego umożliwia multum zastosowań. W młynku możemy siekać, rozdrabniać,  szatkować, kroić zarówno warzywa, jak i mięso i sery.

Ten blender kuchenny pozwala także na ubijanie piany, śmietany i majonezu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Akcesoria i  końcówki można odłączyć za pomocą jednego przycisku. Dostosowywanie mocy blendera również odbywa się bardzo intuicyjnie, wystarczy mocniej przycisnąć przycisk by zwiększyć obroty urządzenia.

Według wielu opinii jest to najlepszy blender ręczny. Użytkownicy bardzo cenią sobie jego ergonomiczny kształt oraz bardzo solidne i estetyczne wykonanie. Wysoko oceniania jest także jego wielofunkcyjność.

Przez swoich użytkowników Philips HR 1677/90 jest określany, jako najlepszy blender w 2020. Znany producent gwarantuje dobrą jakość sprzętu. Dodatkowo kupując to urządzenie w zestawie znajdziemy wiele dodatków.

Zalety
Technologia ProMix:

Jest to technologia miksowania, która pozwala na szybsze i bardziej dokładne wymieszanie składników. Wykorzystuje ona trójkątny kształt, który zapewnia lepszy przepływ i najwyższą wydajność.

Funkcja SpeedTouch:

Funkcja ta pozwala na łatwiejsze sterowanie urządzeniem. Dzięki SpeedTouch ustalamy prędkość pracy jednym przyciskiem. Gdy włącznik naciśniemy mocniej, blender będzie pracować szybciej. Natomiast jak zwolnimy nacisk, sprzęt zwolni obroty. Za pomocą tej funkcji możemy również skorzystać z trybu turbo.

Bogate wyposażenie:

Kupując ten blender w zestawie otrzymamy: końcówkę do miksowania, końcówkę do ubijania, ostrze do rozdrabniania oraz tarcze do krojenia i ścierania. Oprócz tego w komplecie producent sprzedaje dzbanek o pojemności 1200 ml i akcesorium robota kuchennego o pojemności 1,5 litra.

Wysokiej jakości ostrze:

Ostrze, w które to urządzenie zostało wyposażone zostało pokryte tytanem. Jest ono sześciokrotnie twardsze od stali. Nie musimy się więc obawiać, że przy częstym użytkowaniu nóż szybko się stępi.

Osłona przeciwrozpryskowa:

Wbudowana osłonka przeciwrozpryskowa to bardzo wygodne rozwiązanie. Zapobiegnie ona rozchlapywaniu mieszanych przez nas potraw po całej kuchni. Zwłaszcza tych rzadszych.

Wady
Wysoka cena:

By zostać właścicielem tego zestawu musimy przygotować się na koszt rzędu 400 – 450 zł.

 

 

 

 

3. Blender Bosch MSM 88190 800W 8w1

 

2.Bosch MSM88190Jeden z flagowych blenderów firmy Bosch, który zachwyca swoją wielozadaniowością. Obsługa tego blendera to sama przyjemność . Został on zaprojektowany w sposób , który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Specjalny antypoślizgowy uchwyt sprawia, iż mamy pewność, że urządzenie nie wypadnie nam z rąk.

Dzięki innowacyjnej technologii urządzenie pozwala na krojenie warzyw i owoców w plastry, szatkowanie ich na surówkę oraz ich rozdrabnianie. Model ten pozwala także na rozkruszenie lodu, zmielenie mięsa a także starcie sera. Ponadto idealnie sprawdza się do przygotowywania kremowych zupek i posiłków dla bobasów.

Końcówki miksujące można używać bezpośrednio na garnku by zmiksować jeszcze gorącą zupę. Urządzenie posiada także opcję ubijania piany. Ten blender ręczny posiada regulację mocy obrotów – do wyboru mamy aż 12 wariantów oraz dodatkową prędkość turbo, która zmieni niemal wszystko w „drobny pył”.

Blender Boscha cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Wysoko ceni się jego wydajność i wysoką moc silnika (800W).  Bez problemu zmieli migdały czy daktyle. Przydaje się praktycznie przy każdej czynności w kuchni.

Rozbudowany model Bosch MSM88190 przyda się w każdej kuchni, gdzie się dużo gotuje. Będzie on niezastąpionym pomocnikiem, który przyspieszy wiele procesów obróbki żywności.

Zalety
HelixCord:

Producent wyposażył silnik w przewód HelixCord. Kabel ten jest długi, co bardzo ułatwi manewrowanie w kuchni, zwłaszcza, jeśli mamy limitowaną liczbę gniazdek. Dodatkowo przewód jest bardzo elastyczny, ze względu na zastosowaną spiralną strukturę.

QuattroBlade Pro:

Model ten może pochwalić się technologią QuattroBlade Pro. Technologia ta charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją dzwonu blendera. Jego konstrukcja sprawia, że wszystkie przetwarzane składniki są kierowane na ostrze noża. Nie tylko żywność będzie lepiej rozdrobniona, ale też cały proces przetwarzania będzie trwał krócej.

Funkcja AntiSplash:

Funkcja ta sprawia, że wszystkie prace wykonywane blenderem nie będą kreować bałaganu w kuchni. Specjalna obudowa zapobiega rozchlapywaniu przetwarzanych składników. Zazwyczaj obróbka jest szczególnie problematyczna w przypadku zup lub koktajli.

Rozbudowana regulacja prędkości:

Do dyspozycji mamy aż 12 prędkości pracy silnika. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji Turbo, która pozwala na chwilową pracę urządzenia na najwyższych obrotach.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy użytkownicy podają, że urządzenie dosyć głośno pracuje.

 

 

 

 

4. Blender kielichowy Magic Bullet Nutribullet Pro 900 9 elementów

 

Warto sięgnąć po model Magic Bullet Nutribullet Pro 900, jeśli chce się przygotowywać zdrowe posiłki np. zielone koktajle czy shake proteinowy po siłowni. Moc blendera wynosi 900 W. W komplecie są 2 kielichy o pojemności 0,9 l i 0,5 l, co umożliwia przygotowanie napoju dla kilku osób. Ostrze ze stali nierdzewnej ma promień 7,5 cm.

Funkcja kruszenia lodu umożliwia wykonanie pysznego, zimnego napoju latem bez obaw o zatarcie silnika. Urządzenie sprawdza się także do blendowania, miksowania czy mielenia. To sprawia, że można sobie przygotować różne napoje, zupy czy polewy. W zestawie można znaleźć wymienne noże, rozdrabniacz oraz przykrywkę. Średnica podstawy wynosi 13,5 cm, a jej wysokość to 20 cm.

Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, aby go włączyć poszczególne elementy muszą dobrze do siebie pasować. Blender jest wykonany z trwałych materiałów, dlatego obudowa jest wytrzymała. Użytkownicy twierdzą, że model bardzo łatwo można umyć i zajmuje niewiele miejsca.

Blender Magic Bullet Nutribullet Pro 900 ma moc równą 900 W. Urządzenie ma wymiary 20 cm x 13,5 cm x 13,5 cm.

Zalety
Wykonanie:

Ostrza są zrobione ze stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała. Obudowa jest wykonana z mocnego materiału, w efekcie czego wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Łatwość czyszczenia:

Pokrywki, ostrza oraz kielichy można myć pod bieżącą wodą z płynem lub w zmywarce. Zanieczyszczenia bardzo szybko się zmywają.

Miksowanie:

Składniki wrzucone do blendera są skutecznie maskowane, w tym nasiona i łodygi, co pozwala na wydobycie dużej ilości składników odżywczych z pożywienia. Dodatkowo warzywa i owoce nie są podgrzewane, nawet pod szybko działającymi ostrzami, co chroni przed eliminacją witamin i minerałów.

Wymiary:

Urządzenie jest niewielkie, dlatego można je łatwo przechowywać. Sprzęt można wygodnie zabierać ze sobą na urlop.

Wady
Szczelność:

Zdarza się, że po zamknięciu kielicha i rozpoczęciu blendowania pojawia się niewielka nieszczelność. Zależy to zwykle od właściwego zamknięcia przykrywki, co jest nieco trudne.

 

 

 

 

5. Blender Braun MultiQuick 7 MQ 775

 

4.Braun MQ 775 PatisserieWarty uwagi ręczny blender firmy  Braun. Podobnie jak pozostałe urządzenia, także i ten blender może pochwalić się wielofunkcyjnością i wielozadaniowością. Oprócz miksowania, szatkowania i rozdrabniania, urządzenie to pozwala także wyrabiać ciasto.

Mikser sprawdzi się więc idealnie dla fanów domowych wypieków i słodkości. Blender wyposażony jest w kilka nowych technologii. Funkcja Power Bell powoduje, że urządzenie bez problemu prowadzi sobie z większymi i bardziej opornymi składnikami. Dzieje się tak ze względu na zaprojektowane pod odpowiednim kątem ostrza ze stali nierdzewnej, które podwyższają efekt miksowania.

Specjalnie wyprofilowane końcówki ograniczają chlapanie płynów na boki i ułatwiają zachowanie kuchni w czystości. Regulacja prędkości została oparta na technologii Smart Speed, która powoduje, że im silniej naciskamy na przycisk , tym szybciej blender miksuje. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Co więcej, uchwyt urządzenia został zaprojektowany w taki sposób by możliwe było korzystanie z niego jedną ręką. Model Brauna jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników. Chwalona jest jego moc, która poradzi sobie nawet z mrożonymi owocami. Ponadto pracuje bardzo cicho.

Jeśli często robisz zupy – kremy, czy przygotowujesz różnego rodzaju smoothie to zdecydowanie przyda Ci się blender kielichowy, taki jak Zelmer ZSB2000X. Urządzenie to oferuje dużą moc i stabilną pracę.

Braun MQ 775 Patisserie pozwoli Ci w szybki sposób rozdrobnić wszystkie składniki najczęściej używane podczas gotowania.

Zalety
Technologia PowerBell:

Technologia ta ma na celu zapewnić dobre efekty rozdrabniania oraz zredukować chlapanie podczas pracy. Jest to możliwe dzięki specjalnej stopie o kształcie dzwonu, która rotuje składniki i zapobiega rozpryskiwaniu się rozdrabnianych składników.

Bogate wyposażenie:

Producent dołącza do blendera przydatne, dodatkowe wyposażenie. W zestawie znajdziemy stopę miksującą i ostrze ze stali nierdzewnej, trzepaczkę, również wykonaną ze stali nierdzewnej, oraz robot kuchenny o pojemności 1,5 litra i kielich 600 ml.

Wady
Problem z kruszeniem lodu:

Konsumenci podają, że urządzenie ma problem z kruszeniem lodu, jest to spowodowane zbyt małą mocą silnika. Jeśli więc szukasz sprzętu do robienia drinków to powinnaś zdecydować się na inny model.

Głośna praca:

Niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że blender ten bardzo głośno pracuje. Wiadomym jest to, że sprzęt rozdrabniający będzie wytwarzał hałas, jeśli jednak masz delikatne uszy to zdecyduj się na inne urządzenie.

 

 

 

 

6. Blender kielichowy Russell Hobbs Mix & Go Kitchen 21350-56

 

5.Russell Hobbs 213050-56Ten innowacyjny blender świetnie sprawdzi się do koktajli. Dlatego też w szczególności polecany jest fanom zdrowego odżywiania, którzy często przygotowują sobie do spożycia  witaminowe bomby.

Blender bardzo szybko się obsługuje a przenośną butelkę można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Butelki idealnie mieszczą się w uchwytach na napoje w samochodzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które żyją w biegu ale jednocześnie dbają o swoje odżywianie.

Butelka jednocześnie zastępuje kielich (obecny w standardowych blenderach), więc mamy dwa razy mniej do mycia i czyszczenia.  Pozwala nam to na dużą oszczędność czasu. Urządzenie wyposażone jest w dwa pojemniki z zakrętką o pojemności 600 ml. Mimo stosunkowo niedużej mocy 300 W blender radzi sobie także z kruszeniem lodu.

Pojemniki można bez problemu umyć w zmywarce. Blender Russell Hobbs zbiera fantastyczne opinie w internecie.  Jest to must have każdego maniaka zdrowego odżywiania. Urządzenie gwarantuje oszczędność czasu. Poza tym jego niska cena bardzo zachęca do zakupu.

Jeśli szukasz urządzenia do robienia koktajli i smoothie to możemy polecić Russell Hobbs 213050-56, jest to dobry blender do 100 zł.

Zalety
Małe wymiary:

Russell Hobbs 213050-56 jest bardzo kompaktowy. Z powodzeniem schowamy go w każdej, nawet małej kuchni.

Dodatkowy pojemnik:

Producent dołącza do blendera dodatkowy pojemnik, który może służyć również jako butelka. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza ilość brudnych naczyń, ale dzięki mobilnej butelce przygotowany napój łatwo weźmiemy ze sobą. Nie musimy się też martwić, że podczas podróży zawartość nam się wyleje.

Wady
Brak dodatkowego wyposażenia:

Kupując to urządzenie, oprócz dodatkowego pojemnika – butelki, nie znajdziemy żadnych dodatkowych elementów. Model ten nie będzie więc przydatny do rozdrabniania marchewki na surówkę, czy innych zaawansowanych prac kuchennych.

Głośność pracy:

Użytkownicy podają, że urządzenie pracuje bardzo głośno. Nie jest więc to dobry sprzęt do robienia porannych soków czy smoothie, gdyż może obudzić cały dom.

 

 

 

 

7. Blender z rozdrabniaczem Camry CR 4058

 

Wielu konsumentów decyduje się na inwestycję w blender Camry CR4058. Kupujący są zadowoleni, że sprzęt ma dwa biegi i jest bardzo wydajny. Urządzenie umożliwia kruszenie lodu, co przydaje się podczas robienia drinków, lodów czy chłodnych napojów.

Moc modelu jest równa 1500 W, więc jest wydajny i umożliwia skuteczne rozkruszenie lodów i miksowanie poszczególnych składników. Blender ma 2 prędkości pracy oraz funkcję pulsowania. Urządzenie bardzo szybko działa, wystarczy je na chwilę włączyć i składniki są zmielone na gładką masę. Do zestawu dołączono rozdrabniacz, który umożliwia mielenie kawy, orzechów, a nawet mięsa. Sprzęt jest wyposażony w przewód o długości 50 cm.

Ostrza modelu są wykonane ze stali szlachetnej, więc są bardzo wytrzymałe i skutecznie kroją. Dzbanek blendera jest szklany, więc nie ma substancji szkodliwych dla zdrowia. Pojemnik ma pojemność 1,3 l, co umożliwia przygotowanie napoju dla kilku osób.

Camry CR4058 to blender o mocy równej 1500 W. Pojemnik urządzenia jest szklany i mieści 1,3 l. Ostrze modelu jest zrobione ze stali nierdzewnej.

Zalety
Rozdrabniacz:

Do zestawu dołączono rozdrabniacz, który umożliwia skuteczne i szybkie mielenie wielu suchych składników, takich jak orzechy, nasiona czy ziarna.

Funkcje:

Urządzenie ma dwie prędkości działania oraz tryb pulsacyjny, które pozwalają na bardzo szybkie mielenie nawet drobnych elementów, tworząc gładką masę. Model ma funkcję kruszenia lodu, co przydaje się np. przy nalewaniu drinków.

Pojemność:

Kielich ma pojemności 1,3 l, co umożliwia przygotowanie koktajlu dla kilku członków rodziny lub przygotowanie mrożonej kawy dla kilkorga gości.

Wady
Temperatura:

Do szklanego kielicha nie można wlewać napojów w temperaturze wyższej niż 60 st. C, gdyż może to skutkować uszkodzeniem pojemnika.

Waga:

Urządzenie jest duże i ciężkie (za sprawą szklanego kielicha), dlatego trzeba być ostrożnym, szczególnie podczas rozlewania napojów, aby go przypadkiem nie upuścić. Całość waży 3,3 kg.

 

 

 

 

Jak używać blendera?

 

Użycie blendera to sposób na skrócenie czasu przygotowywania posiłków i deserów. Wszystko przez to, że z pomocą takiego sprzętu szybko ubijemy pianę z białek, zmiksujemy zupy, a nawet pokruszymy lód. Kupiłeś blender i nie wiesz, jak się go obsługuje? Nie martw się. Dla osób, takich jak Ty przygotowaliśmy kilka porad o sposobie użytkowania tego typu urządzeń.

 

 

Wybór prędkości obrotowej

Po umieszczeniu w pojemniku sprzętu wszystkich składników musimy dobrać prędkość obrotową tak, aby nie zepsuć urządzenia ani nie doprowadzić do jego przegrzania. Niektórzy użytkownicy od razu ustawiają maksymalną liczbę obrotów blendera w przekonaniu, że w ten sposób uda im się szybko zmiksować nawet bardzo twarde artykuły spożywcze, przykładowo orzechy. Tego błędu należy jednak unikać, jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony sprzęt działał długo i niezawodnie. Zaleca się, aby początkowo mieszać składniki na najniższych obrotach, a kiedy ich konsystencja stanie się bardziej płynna, możemy zwiększyć prędkość. Warto też sięgnąć po temper, czyli tłoczek przeznaczony do popychania blendowanej żywności do środka kielicha (zwykle jest dołączony do zestawu).

Zbyt wysoka prędkość obrotowa sprawia, że ostrza blendera szybko się nagrzewają. To może doprowadzić nie tylko do ich uszkodzenia, ale i zmienić smak przyrządzanej potrawy. Niektóre artykuły spożywcze są wrażliwe na gwałtowną zmianę temperatury i mogą stracić wszystkie walory zdrowotne, czyli witaminy i minerały (dotyczy to w szczególności owoców i warzyw).

 

Kiedy włączyć opcję pulsacji?

Nowoczesne blendery zwykle wyposażone są w opcję pulsacji, która pozwala na kontrolę stopnia zmiksowania składników w pojemniku. Warto wykorzystać tę funkcję, jeżeli zależy nam na tym, aby nie zblendować produktów spożywczych na zbyt małe kawałki. Poza tym pulsacja skutecznie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ostrzy i silnika.

 

Dodawanie wody do blendowanych składników

Wśród najczęściej popełnianych błędów w użytkowaniu blenderów doświadczeni kucharze wymieniają unikanie dodawania wody do przygotowywanej potrawy. Nawet jeśli nie przyrządzamy owocowego koktajlu, tylko rozdrabniamy zioła, warto do pojemnika wlać odrobinę wody. W ten sposób szybciej wszystko zblendujemy, gdyż ostrza z łatwością dotrą do wszystkich składników.

 

 

Kiedy pojawi się zapach spalenizny

Przy pierwszym użytkowaniu blendera często pojawia się charakterystyczny zapach, który stosunkowo szybko się ulatnia. Jeżeli jednak po dłuższym czasie użytkowania sprzętu poczujemy spaleniznę, należy jak najszybciej wyłączyć urządzenie. Jest to sygnał, że przegrzaniu ulega elektronika blendera, a nieprzerwanie pracy może doprowadzić do poważnej awarii.

Większość urządzeń jest wyposażona w specjalne zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza sprzęt w momencie, gdy nagrzeje się do bardzo wysokiej temperatury. Jednak proste i tanie blendery mogą nie mieć takiego zabezpieczenia, dlatego nie należy ignorować nieprzyjemnego zapachu powstającego podczas miksowania.

 

Jak używać blendera, aby długo nam służył?

Żeby wydłużyć żywotność blendera, należy pamiętać nie tylko o opisanych wyżej wskazówkach, ale również o konieczności dokładnego mycia sprzętu. Po każdym użyciu urządzenia konieczne jest wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych elementów. Wbrew pozorom, nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy do pojemnika wlać ciepłą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń, zakryć go i włączyć blender na kilka sekund. Po opróżnieniu kielicha trzeba przepłukać go pod bieżącą wodą i osuszyć (tak, aby woda nie spływała i nie zbierała się w podstawie pojemnika).

Po zapoznaniu się z poradnikiem z łatwością odpowiesz na pytanie: jaki blender jest polecany przez użytkowników? Mamy nadzieję, że przedstawione w tej części artykułu informacje rozwiały Twoje wątpliwości na temat prawidłowego sposobu użytkowania urządzenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zelmer ZSB 2000x

 

3.Zelmer ZSB 2000 xFirma Zelmer oferuje nam  blender stojący o solidnym wyglądzie i wielofunkcyjnym zastosowaniu. To urządzenie świetnie sprawdzi się do ekspresowego i prostego sporządzania zup i soków.  Pozwala nam na miksowanie zarówno gorącej jak i chłodnej zawartości.

Urządzenie zostało wykonane z solidnych materiałów  (stal nierdzewna). Moc urządzenia jest zróżnicowana w zależności od trybu pracy. Moc przy mieszaniu to 600 W, natomiast moc przy gotowaniu to aż 1000 W.  Możliwe jest także blendowanie pulsacyjne. Szkło kielicha jest niezwykle solidne i odporne na wysoką temperaturę.

Pojemność pojemnika zmienia się w z  zależności od tego czy przygotowujemy posiłki na zimno (1,75 l) czy też sporządzamy gorące zupy (1,4 l). To wielofunkcyjne urządzenie świetnie sprawdzi się także do zmielenia warzyw czy owoców. Spisze się na piątkę również przy miksowaniu ciasta naleśnikowego. Użytkownicy zaznaczają, że blender chodzi dość głośnio ale rekompensuje to świetnie zmielonymi składnikami.

Podkreśla się, że urządzenie jest łatwe w demontażu  i czyszczeniu , co ułatwia utrzymywać je w czystości i higienie. Zelmer to dobry blender kielichowy w przystępnej cenie.

Zalety
Funkcja gotowania:

W urządzeniu tym mamy bardzo ciekawą funkcję gotowania. Pozwoli ona nam na np. podgrzanie zupy, lub nawet jej ugotowanie. Wszystko wykonamy w jednym pojemniku: rozdrobnimy składniki i je ugotujemy tworząc w szybki sposób smaczną zupę.

Wysoka moc pracy:

Zelmer ZSB2000X ma dwa tryby pracy. Gdy wykorzystujemy go do rozdrabniania składników to może on pracować z maksymalną mocą 600 W. Ma on również funkcję gotowania. Przy włączeniu tej funkcji urządzenie pracuje z maksymalną mocą wynoszącą 1000 W.

Wady
Duże rozmiary:

Niestety blendery kielichowe zazwyczaj są duże i ciężkie. Zabierają też dużo miejsca w szafkach kuchennych. I tak jest z tym modelem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

Jaki mikser ręczny kupić?

 

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BlondiZespół NRJolkaKaśkaLatka Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Latka
Guest
Latka

Jak dla mnie osobiście ręczne wygrywają 😀 teraz, od niedawna w sumie używam Braun MultiQuick 9, może nie był najtańszy ale na pewno warty swojej ceny 😉

Blondi
Guest
Blondi

o matko.. sama chcę kupić właśnie braunmultiquick 9, a tu ciekawostka.. od tylu lat jest niezmiernie polecany, super 🙂

Kaśka
Guest
Kaśka

Moim zdaniem najlepszy blender to kielichowy (np. Braun). Nic mi się nie rozchlapuje po ścianach, tak jak to wiele razy zdarzyło się przy ręcznym.

Jolka
Guest
Jolka

Póki co mam blender ręczny braun, ale coraz bardziej skłaniam się do zakupu blendera kielichowego..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4.78 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status