Ranking 6 najlepszych blenderów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Blender – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukanie blendera może zająć dużo czasu, bo w sklepach jest wiele różnych modeli. Jak wybrać ten najlepszy? Skutecznym sposobem jest sugerowanie się opiniami użytkowników. Wiemy, że czytanie recenzji zabiera dużo czasu, dlatego zrobiliśmy to z Ciebie. Analizę zdobytych informacji przedstawiamy w naszym artykule w formie zestawienia z najczęściej polecanymi urządzeniami. Pierwsze miejsce w rankingu zdobył blender ręczny Tefal HB659838 z aż 20 ustawieniami prędkości. Ma on tak zaprojektowaną końcówkę, aby mieszane składniki nie rozpryskiwały się na blacie. Uchwyt pokryto antypoślizgowym materiałem, więc nie ma problemów z utrzymaniem blendera w dłoniach. Drugim urządzeniem plasującym się niemal równie wysoko Bosch MSM67170 750W. To model o mocy 750 W z 12-stopniową regulacją prędkości i funkcją Turbo. Dołączono do niego kilka praktycznych elementów, m.in. trzepaczkę i nóż do kruszenia lodu. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, nie generuje dużego hałasu, a ponadto został wykonany z trwałych materiałów. To dobry wybór dla osób szukających solidnego blendera.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki blender kupić?

 

Choć historia blendera nie jest długa, to trudno znaleźć w kuchni bardziej przydatne urządzenie. W 1922 roku, mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polak Stefan Popławski wymyślił urządzenie do przygotowywania mlecznych koktajli. W 1932 roku opatentował je. Składało się ono z pojemnika, na dnie którego były umieszczone noże napędzane silnikiem elektrycznym.

Do dziś blender kielichowy jest kopią urządzenia Popławskiego. Obecnie mamy do wybory dwa rodzaje blendera: ręczny i kielichowy. Oba służą do rozdrabniania jedzenia. Za pomocą tego urządzenia zmiksujemy zupę, przygotujemy koktajl, zmielimy orzechy, zmiksujemy twaróg, czy posiekamy cebulkę. W zasadzie można użyć go to wszelkich prac kuchennych, jakie nam podpowie wyobraźnia kulinarna. Blender ręczny zajmuje mniej miejsca i z zasady jest to urządzenie, które trzyma się w dłoni podczas obróbki żywności.

Może być wyposażony tylko w nożyk, lub posiadać różne wymienne końcówki. Natomiast blender kielichowy, to urządzenie zawierające naczynie, na dnie którego mamy końcówki tnące, mieszające, czy miksujące, i do niego wkładamy produkty do obróbki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po włączeniu pracuje bez udziału operatora. Sprawdźmy, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie takiego urządzenia. Jaki blender wybrać, aby służył długo i bezawaryjnie.

 

Philips HR 1677-90

 

Urządzenie ręczne czy stacjonarne?

To jest podstawowe pytanie, bo też i sposób użytkowania obu tych rodzajów urządzeń różni się. Oba modele można kupić z wieloma końcówkami spełniającymi różne kuchenne zadania. Blender ręczny zajmuje znakomicie mniej miejsca, niż kielichowy. Ma też wyjątkową zaletę – można go używać bezpośrednio w naczyniu obecnie wykorzystywanym do przygotowania potrawy. Np. zupę miksujemy w garnku, w którym się gotuje, koktajl przygotujemy w dzbanku, w którym będzie przechowywany, etc.

Dzięki takiemu rozwiązaniu do mycia, obok noży czy mieszadeł, pozostaje jeden element. Kupując blender ręczny, warto się do niego „przymierzyć” i sprawdzić jak się trzyma w dłoni, czy jest poręczny, czy nie za ciężki, czy się z dłoni nie wyślizguje. Natomiast urządzenie stacjonarne, choć zwykle droższe, to również ma większe możliwości. Może posiadać kilka misek (kielichów) w zależności od przeznaczenia, kilka końcówek mieszających i tnących. Taki model po włączeniu pracuje samodzielnie i nie wymaga naszej uwagi do skończenia pracy. Zatem w tym czasie możemy wykonywać inne czynności. Często też blendery stacjonarne mają większą moc, dzięki czemu nadają się do rozdrabniania twardszych substancji. Bardzo ważna też rzecz – sprawdzić czy w naszej kuchni znajdzie się wystarczająco dużo miejsca do przechowania blendera kielichowego.

 

Moc i obroty blendera

Nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie: jaki jest najlepszy blender? Czy zawsze powinniśmy się kierować zasadą, że im większa moc blendera tym lepiej? Blender ręczny przeważnie ma mniejszą moc, zaczynającą się od 170 W i sięgającą nawet do 900 W. Urządzenia stacjonarne posiadają moc od ok. 600 W do nawet 1500 W. Przed zakupem urządzenia należy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli kupujemy je, aby przecierać zupki dla niemowlęcia wystarczy nam moc 300 – 400 W.

Jeśli natomiast mamy zamiar z tego urządzenia korzystać przy wszelkich kuchennych czynnościach, jak np. wyrabianie ciasta, kruszenie lodu, rozdrabnianie migdałów, bezwzględnie powinniśmy się zastanowić nad większą mocą. Warto też pamiętać, że im większa moc blendera, tym wyższa jego cena.  Wiadomo też, że urządzenia te, aby skutecznie rozdrabniać pokarm, muszą być wyposażone w silniki wysokoobrotowe.

Na ogół jest to ok. 20 tys. obrotów na minutę. Jednak blendery kielichowe z zasady są wyposażone w mechanizm regulacji prędkości. Blendery ręczne coraz częściej również taką regulacje posiadają, zwykle znajduje się ona w rączce, a w nowszych urządzeniach prędkość można regulować stopniem nacisku na przycisk.

 

Urządzenie plastikowe, czy metalowe

Na ogół rączka blendera jest wykonana z tworzywa sztucznego, lub połączenia metalu i plastiku. Ale blendery kielichowe możemy znaleźć o bardzo różnym designie. Mogą być wykonane z plastiku, lub metalu, albo być połączeniem tych dwóch materiałów. Generalnie urządzenia zbudowane z bardziej wytrzymałych materiałów, jakimi są różne metale, są z zasady urządzeniami droższymi.

Ale też i mają wiele zalet. Taka konstrukcja jest zawsze bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, elementy się nie odkształcają i nie odbarwiają, a ich mycie nie sprawia problemu. Ale też w przypadku blendera ręcznego, który ma solidny metalowy kielich, należy się zastanowić, czy nie będzie on za ciężki i czy damy go radę utrzymać tak długo, jak wymaga pełne zmiksowanie potrawy. Z kolei plastikowe kielichy mogą nie być odporne na bardzo gorące potrawy, mogą matowieć pod wpływem temperatury, odkształcać się i zabarwiać kolorem miksowanych warzyw.

 

2.Bosch MSM88190

 

 

Akumulatorowy czy przewodowy

O ile blendery kielichowe możemy kupić jedynie jako przewodowe, zasilane z gniazdka, o tyle blendery ręczne mogą być również bezprzewodowe – akumulatorowe. Brak plączącego się przewodu można uznać za duży atrybut, jednak należy przyglądnąć się również wadom takiego rozwiązania. Blender akumulatorowy na ogół nie ma większej mocy niż 200W, a także tryb pracy, w zależności od modelu może być do kilkudziesięciu minut na jednym ładowaniu. Jeśli takie opcje są dla nas wystarczające, to należy jedynie sprawdzić, czy takie urządzenie z dodatkowym akumulatorem w rączce nie będzie dla nas za ciężkie podczas pracy i czy znajdziemy dogodne miejsce do jego ładowania.

 

Końcówki blendujące

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego blendera jest jego nóż. W większości wypadków jest to nóż dwuskrzydłowy. W niektórych, droższych modelach można spotkać nóż czteroskrzydłowy, lub dwa noże. Od jakiegoś czasu producenci oferują możliwość wymiany noża w blenderach ręcznych. Otrzymujemy wtedy kilka różnych końcówek, każda dedykowana do innej czynności.

Możemy znaleźć noże tnące w dwóch kierunkach, zarówno w pionie, jak i w poziomie, co nie tylko przyspiesza proces rozdrabniania, ale też zwiększa ilość produktów, które mogą być rozdrabniane za pomocą blendera. Producenci prześcigają się w ilości i rodzajach końcówek do blenderów, czyniąc z tego urządzenia wielozadaniowy robot kuchenny. Ale też bądźmy czujni, bo nie wszystkie końcówki są praktyczne, a część z nich nie spełnia funkcji im przypisanej. Część producentów w imię wszechstronności ich urządzenia produkują końcówki nieprzydatne. Najważniejszymi elementami dodatkowymi do blenderów stacjonarnych będą pojemnik do mini malaksera, w którym przygotujemy sałatkę czy koktajl.

Kielichy takie są zazwyczaj o pojemności o 1,5 litra. Kolejną przystawką jest szatkownica. Kroi ona warzywa i owoce w plastry, nadaje się także do rozdrabniania orzechów. Trzepaczka to przydatna końcówka do przygotowania deserów. Przystawka do puree szybko i sprawnie rozdrobni nam ziemniaki, groch, fasolę i inne. Natomiast tarcza do frytek przyda się amatorom tej potrawy. Warto więc się zapoznać ze wszystkimi opcjami wyposażenia dostępnych nam urządzeń do kupienia, aby wybrać blender w dobrej cenie i z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym.

 

 

6 najlepszych blenderów. Opinie w 2021 roku

 

Każdy kto spędza choć trochę czasu w kuchni, wie jak bardzo blender może ułatwić i przyspieszyć gotowanie oraz przygotowywanie dań i napojów. Jaki blender zatem kupić? Żeby ułatwić Ci wybór,  zestawiliśmy wszystkie najlepsze blendery  w jeden użyteczny ranking.

 

1. Blender Ręczny Tefal HB659838

 

Wiele osób poleca blender ręczny Tefal HB659838 z silnikiem o mocy 1000 W. Radzi on sobie z miksowaniem różnego typu produktów. Co istotne, moc sprzętu można łatwo regulować, a do wyboru jest aż 20 prędkości. Regulator jest podświetlany, więc nie ma problemu z wyborem odpowiednich ustawień.

Blender jest sprzedawany w zestawie z 800 ml pojemnikiem i 500 ml mini rozdrabniaczem. Końcówka jest zrobiona z wysokiej jakości stali nierdzewnej gwarantującej długi czas użytkowania. Sprzęt został tak zaprojektowany, aby skutecznie zapobiegać pryskaniu mieszanych składników na blat kuchenny. Uchwyt blendera jest pokryty przyjemnym w dotyku i antypoślizgowym materiałem zapewniającym pewny chwyt. 

Konsumenci, którzy mają ten sprzęt w swoim domu są zadowoleni z efektywności jego działania i jakości wykonania. Urządzenie jest małe i poręczne, dlatego wygodnie się z niego korzysta.

Blender ręczny Tefal HB659838 ma moc równą 1000 W. Do wyboru jest 20 prędkości pracy i tryb pulsacyjny.

Zalety
Mocny silnik:

Sprzęt wyposażono w wydajny, efektywnie działający silnik o mocy 1000 W. Dobrze radzi sobie on z rozdrabnianiem różnego rodzaju jedzenia, więc blender można wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.

Możliwość dopasowania do potrzeb:

Użytkownik ma do wyboru aż 20 prędkości pracy. Co więcej, regulator jest podświetlany, więc łatwiej wybrać odpowiednie ustawienia.

Antypoślizgowy uchwyt:

Blender ręczny ma dobrze przemyślany uchwyt. Jest on pokryty specjalnym, antypoślizgowym materiałem, więc można go pewnie trzymać.

Osłona przeciwrozpryskowa:

Osoby korzystające z tego sprzętu w swojej kuchni doceniają, że ma on osłonę przeciwrozpryskową. W rezultacie podczas przygotowywania jedzenia na blacie nie pojawiają się składniki z pojemnika.

Wytrzymały kielich:

W zestawie znajduje się m.in. plastikowy kielich o pojemności 800 ml. Można w nim zblendować większą porcję jedzenia i nie trzeba się martwić o to, że ulegnie on uszkodzeniu.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa i czasami konieczne jest robienie przerw w przygotowywaniu posiłków.

 

 

 

 

2. Blender Ręczny, Mikser Bosch MSM67170 750W

 

Bosch MSM67170 750W to model, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Jego moc to 750 W, a prędkość pracy można regulować w 12-stopniowym zakresie. Sprzęt wyróżnia się praktycznością i może zastąpić zwykły mikser. Wynika to z tego, że w komplecie znajdziemy kilka wymiennych końcówek: Do ubijania, do blendowania, a także ostrze do kruszenia lodu.

Sprzęt ma sprężynowy kabel, który jest elastyczny, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje też miękki, dobrze wyprofilowany uchwyt SoftTouch zapobiegający ześlizgiwaniu się dłoni. Blender ma przycisk Turbo, więc nadaje się do rozdrabniania twardszych produktów spożywczych.

Kupujący uważają, że urządzenie jest poręczne, łatwe w obsłudze i odporne na awarie. Z ich recenzji wynika też, że blender nie generuje bardzo dużego hałasu. Co istotne, końcówka miksująca oraz dodatkowe elementy dołączone do zestawu (mini rozdrabniacz i pojemnik do blendowania) są przystosowane do mycia w zmywarce.

Blender Bosch MSM67170 750W ma silnik o mocy 750 W. Urządzenie waży ok. 1,5 kg, a jego wymiary to: 39,3 cm x 5,5 cm x 6,2 cm.

Zalety
12-stopniowa regulacja prędkości:

Prędkość blendera można bez trudu dopasować do swoich potrzeb i twardości umieszczonych w pojemniku produktów spożywczych. Wynika to z 12-stopniowej regulacji.

Wygodna obsługa:

Obsługa urządzenia jest wygodna i łatwa. Na obudowie znajdują się dwa przyciski (tryb normalny i turbo), a także pokrętło służące do zmiany prędkości rozdrabniania.

Możliwość mycia w zmywarce:

Niemal wszystkie elementy budowy sprzętu, poza samym blokiem z silnikiem, można myć w zmywarce. Utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu.

Ostrze do kruszenia lodu:

Za pomocą blendera można szybko przygotować zimne drinki czy mrożoną herbatę. Do zestawu dołączono specjalne ostrze, dające możliwość kruszenia lodu.

Wady
Za niski pojemnik:

Pojemnik przeznaczony do miksowania składników za pomocą trzepaczki ma za niskie ścianki. Aby uniknąć zachlapania kuchni czy ubrań, lepiej sięgnąć po wyższą miskę.

 

 

 

 

3. Blender kielichowy Magic Bullet Nutribullet Pro 900 9 elementów

 

Warto sięgnąć po model Magic Bullet Nutribullet Pro 900, jeśli chce się przygotowywać zdrowe posiłki np. zielone koktajle czy shake proteinowy po siłowni. Moc blendera wynosi 900 W. W komplecie są 2 kielichy o pojemności 0,9 l i 0,5 l, co umożliwia przygotowanie napoju dla kilku osób. Ostrze ze stali nierdzewnej ma promień 7,5 cm.

Funkcja kruszenia lodu umożliwia wykonanie pysznego, zimnego napoju latem bez obaw o zatarcie silnika. Urządzenie sprawdza się także do blendowania, miksowania czy mielenia. To sprawia, że można sobie przygotować różne napoje, zupy czy polewy. W zestawie można znaleźć wymienne noże, rozdrabniacz oraz przykrywkę. Średnica podstawy wynosi 13,5 cm, a jej wysokość to 20 cm.

Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, aby go włączyć poszczególne elementy muszą dobrze do siebie pasować. Blender jest wykonany z trwałych materiałów, dlatego obudowa jest wytrzymała. Użytkownicy twierdzą, że model bardzo łatwo można umyć i zajmuje niewiele miejsca.

Blender Magic Bullet Nutribullet Pro 900 ma moc równą 900 W. Urządzenie ma wymiary 20 cm x 13,5 cm x 13,5 cm.

Zalety
Wykonanie:

Ostrza są zrobione ze stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała. Obudowa jest wykonana z mocnego materiału, w efekcie czego wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Łatwość czyszczenia:

Pokrywki, ostrza oraz kielichy można myć pod bieżącą wodą z płynem lub w zmywarce. Zanieczyszczenia bardzo szybko się zmywają.

Miksowanie:

Składniki wrzucone do blendera są skutecznie maskowane, w tym nasiona i łodygi, co pozwala na wydobycie dużej ilości składników odżywczych z pożywienia. Dodatkowo warzywa i owoce nie są podgrzewane, nawet pod szybko działającymi ostrzami, co chroni przed eliminacją witamin i minerałów.

Wymiary:

Urządzenie jest niewielkie, dlatego można je łatwo przechowywać. Sprzęt można wygodnie zabierać ze sobą na urlop.

Wady
Szczelność:

Zdarza się, że po zamknięciu kielicha i rozpoczęciu blendowania pojawia się niewielka nieszczelność. Zależy to zwykle od właściwego zamknięcia przykrywki, co jest nieco trudne.

 

 

 

 

4. Blender kielichowy Russell Hobbs Mix & Go Kitchen 21350-56

 

5.Russell Hobbs 213050-56Ten innowacyjny blender świetnie sprawdzi się do koktajli. Dlatego też w szczególności polecany jest fanom zdrowego odżywiania, którzy często przygotowują sobie do spożycia  witaminowe bomby.

Blender bardzo szybko się obsługuje a przenośną butelkę można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Butelki idealnie mieszczą się w uchwytach na napoje w samochodzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które żyją w biegu ale jednocześnie dbają o swoje odżywianie.

Butelka jednocześnie zastępuje kielich (obecny w standardowych blenderach), więc mamy dwa razy mniej do mycia i czyszczenia.  Pozwala nam to na dużą oszczędność czasu. Urządzenie wyposażone jest w dwa pojemniki z zakrętką o pojemności 600 ml. Mimo stosunkowo niedużej mocy 300 W blender radzi sobie także z kruszeniem lodu.

Pojemniki można bez problemu umyć w zmywarce. Blender Russell Hobbs zbiera fantastyczne opinie w internecie.  Jest to must have każdego maniaka zdrowego odżywiania. Urządzenie gwarantuje oszczędność czasu. Poza tym jego niska cena bardzo zachęca do zakupu.

Jeśli szukasz urządzenia do robienia koktajli i smoothie to możemy polecić Russell Hobbs 213050-56, jest to dobry blender do 100 zł.

Zalety
Małe wymiary:

Russell Hobbs 213050-56 jest bardzo kompaktowy. Z powodzeniem schowamy go w każdej, nawet małej kuchni.

Dodatkowy pojemnik:

Producent dołącza do blendera dodatkowy pojemnik, który może służyć również jako butelka. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza ilość brudnych naczyń, ale dzięki mobilnej butelce przygotowany napój łatwo weźmiemy ze sobą. Nie musimy się też martwić, że podczas podróży zawartość nam się wyleje.

Wady
Brak dodatkowego wyposażenia:

Kupując to urządzenie, oprócz dodatkowego pojemnika – butelki, nie znajdziemy żadnych dodatkowych elementów. Model ten nie będzie więc przydatny do rozdrabniania marchewki na surówkę, czy innych zaawansowanych prac kuchennych.

Głośność pracy:

Użytkownicy podają, że urządzenie pracuje bardzo głośno. Nie jest więc to dobry sprzęt do robienia porannych soków czy smoothie, gdyż może obudzić cały dom.

 

 

 

 

5. Blender Stojący Kielichowy Philips HR3652/00

 

Kielichowy blender stojący Philips HR3652/00 ma moc równą 1400 W i osiąga prędkość 35 000 obrotów na minutę. Wstępnie ustawiony program umożliwia przygotowanie pysznych koktajli. Urządzenie ma też tryb ręczny, który można dostosować zależnie od potrzeb. Do wyboru są różne prędkości, więc blender sprawdza się do miksowania miękkich owoców, jak i twardych warzyw. Sprzęt wykorzystuje technologię ProBlend 6 3D wpływającą pozytywnie na efektywność jego pracy. 

Blender jest dostępny w zestawie ze szklanym dzbankiem o pojemności równej 2 l. Pojemnik nadaje się do mycia w zmywarce po odłączeniu od niego części miksującej. W zestawie znajduje się kilka akcesoriów, poza pojemnikiem z miarką jest popychacz i praktyczna pokrywa.

Opisywany przez nas blender stojący Philips HR3652/00 to godne polecenia urządzenie. Sprzęt jest solidnie wykonany i łatwy do utrzymania w czystości. Możliwość korzystania z trybu ręcznego i idealnego dostosowania ustawień do aktualnych potrzeb jest sporą zaletą urządzenia.

Philips HR3652/00 to blender kielichowy o mocy 1400 W. W zestawie znajduje się szklany kielich o pojemności 2 l.

Zalety
Efektywność działania:

W modelu wykorzystano technologię ProBlend 6 3D, co daje gwarancję tego, że każdy składnik użyty do przygotowania koktajlu zostanie dobrze zmiksowany.

Łatwa pielęgnacja:

Użytkownicy doceniają to, że odłączane części blendera, z wyjątkiem elementu tnącego, można myć w zmywarce. To znacznie ułatwia pielęgnację. Część tnącą wystarczy opłukać po użyciu.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Z niektórych komentarzy wynika, że urządzenie szybko się nagrzewa i czasami konieczne jest przerwanie pracy.

Głośność pracy:

Sprzęt generuje duży hałas, więc korzystanie z niego wczesnym rankiem czy późnym wieczorem nie jest komfortowe.

 

 

 

 

6. Blender Philips Avance Collection HR1677/90

 

1.Philips HR 1677-90Blender ręczny Philips  to świetna opcja dla wymagającej gospodyni, która lubi ułatwiać sobie pracę w kuchni.  Urządzenie posiada wysoką moc silnika (800W), która poradzi sobie ze zmiksowaniem prawie każdego składnika. Opracowana  technologia  ProMix pozwoliła na funkcjonalne zaprojektowanie kształtu główki blendera ręcznego, który dzięki swojej trójkątnej formie pozwala na lepszy przepływ miksowanych składników.

W konsekwencji przygotowywane przez nas zupy i koktajle są jeszcze gładsze i bardziej aksamitne. Pojemnik o pojemności 1,5 l. czyli tzw. akcesorium robota kuchennego umożliwia multum zastosowań. W młynku możemy siekać, rozdrabniać,  szatkować, kroić zarówno warzywa, jak i mięso i sery.

Ten blender kuchenny pozwala także na ubijanie piany, śmietany i majonezu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Akcesoria i  końcówki można odłączyć za pomocą jednego przycisku. Dostosowywanie mocy blendera również odbywa się bardzo intuicyjnie, wystarczy mocniej przycisnąć przycisk by zwiększyć obroty urządzenia.

Według wielu opinii jest to najlepszy blender ręczny. Użytkownicy bardzo cenią sobie jego ergonomiczny kształt oraz bardzo solidne i estetyczne wykonanie. Wysoko oceniania jest także jego wielofunkcyjność.

Przez swoich użytkowników Philips HR 1677/90 jest określany, jako najlepszy blender w 2021. Znany producent gwarantuje dobrą jakość sprzętu. Dodatkowo kupując to urządzenie w zestawie znajdziemy wiele dodatków.

Zalety
Technologia ProMix:

Jest to technologia miksowania, która pozwala na szybsze i bardziej dokładne wymieszanie składników. Wykorzystuje ona trójkątny kształt, który zapewnia lepszy przepływ i najwyższą wydajność.

Funkcja SpeedTouch:

Funkcja ta pozwala na łatwiejsze sterowanie urządzeniem. Dzięki SpeedTouch ustalamy prędkość pracy jednym przyciskiem. Gdy włącznik naciśniemy mocniej, blender będzie pracować szybciej. Natomiast jak zwolnimy nacisk, sprzęt zwolni obroty. Za pomocą tej funkcji możemy również skorzystać z trybu turbo.

Bogate wyposażenie:

Kupując ten blender w zestawie otrzymamy: końcówkę do miksowania, końcówkę do ubijania, ostrze do rozdrabniania oraz tarcze do krojenia i ścierania. Oprócz tego w komplecie producent sprzedaje dzbanek o pojemności 1200 ml i akcesorium robota kuchennego o pojemności 1,5 litra.

Wysokiej jakości ostrze:

Ostrze, w które to urządzenie zostało wyposażone zostało pokryte tytanem. Jest ono sześciokrotnie twardsze od stali. Nie musimy się więc obawiać, że przy częstym użytkowaniu nóż szybko się stępi.

Osłona przeciwrozpryskowa:

Wbudowana osłonka przeciwrozpryskowa to bardzo wygodne rozwiązanie. Zapobiegnie ona rozchlapywaniu mieszanych przez nas potraw po całej kuchni. Zwłaszcza tych rzadszych.

Wady
Wysoka cena:

By zostać właścicielem tego zestawu musimy przygotować się na koszt rzędu 400 – 450 zł.

 

 

 

 

Jak używać blendera?

 

Użycie blendera to sposób na skrócenie czasu przygotowywania posiłków i deserów. Wszystko przez to, że z pomocą takiego sprzętu szybko ubijemy pianę z białek, zmiksujemy zupy, a nawet pokruszymy lód. Kupiłeś blender i nie wiesz, jak się go obsługuje? Nie martw się. Dla osób, takich jak Ty przygotowaliśmy kilka porad o sposobie użytkowania tego typu urządzeń.

 

 

Wybór prędkości obrotowej

Po umieszczeniu w pojemniku sprzętu wszystkich składników musimy dobrać prędkość obrotową tak, aby nie zepsuć urządzenia ani nie doprowadzić do jego przegrzania. Niektórzy użytkownicy od razu ustawiają maksymalną liczbę obrotów blendera w przekonaniu, że w ten sposób uda im się szybko zmiksować nawet bardzo twarde artykuły spożywcze, przykładowo orzechy. Tego błędu należy jednak unikać, jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony sprzęt działał długo i niezawodnie. Zaleca się, aby początkowo mieszać składniki na najniższych obrotach, a kiedy ich konsystencja stanie się bardziej płynna, możemy zwiększyć prędkość. Warto też sięgnąć po temper, czyli tłoczek przeznaczony do popychania blendowanej żywności do środka kielicha (zwykle jest dołączony do zestawu).

Zbyt wysoka prędkość obrotowa sprawia, że ostrza blendera szybko się nagrzewają. To może doprowadzić nie tylko do ich uszkodzenia, ale i zmienić smak przyrządzanej potrawy. Niektóre artykuły spożywcze są wrażliwe na gwałtowną zmianę temperatury i mogą stracić wszystkie walory zdrowotne, czyli witaminy i minerały (dotyczy to w szczególności owoców i warzyw).

 

Kiedy włączyć opcję pulsacji?

Nowoczesne blendery zwykle wyposażone są w opcję pulsacji, która pozwala na kontrolę stopnia zmiksowania składników w pojemniku. Warto wykorzystać tę funkcję, jeżeli zależy nam na tym, aby nie zblendować produktów spożywczych na zbyt małe kawałki. Poza tym pulsacja skutecznie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ostrzy i silnika.

 

Dodawanie wody do blendowanych składników

Wśród najczęściej popełnianych błędów w użytkowaniu blenderów doświadczeni kucharze wymieniają unikanie dodawania wody do przygotowywanej potrawy. Nawet jeśli nie przyrządzamy owocowego koktajlu, tylko rozdrabniamy zioła, warto do pojemnika wlać odrobinę wody. W ten sposób szybciej wszystko zblendujemy, gdyż ostrza z łatwością dotrą do wszystkich składników.

 

 

Kiedy pojawi się zapach spalenizny

Przy pierwszym użytkowaniu blendera często pojawia się charakterystyczny zapach, który stosunkowo szybko się ulatnia. Jeżeli jednak po dłuższym czasie użytkowania sprzętu poczujemy spaleniznę, należy jak najszybciej wyłączyć urządzenie. Jest to sygnał, że przegrzaniu ulega elektronika blendera, a nieprzerwanie pracy może doprowadzić do poważnej awarii.

Większość urządzeń jest wyposażona w specjalne zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza sprzęt w momencie, gdy nagrzeje się do bardzo wysokiej temperatury. Jednak proste i tanie blendery mogą nie mieć takiego zabezpieczenia, dlatego nie należy ignorować nieprzyjemnego zapachu powstającego podczas miksowania.

 

Jak używać blendera, aby długo nam służył?

Żeby wydłużyć żywotność blendera, należy pamiętać nie tylko o opisanych wyżej wskazówkach, ale również o konieczności dokładnego mycia sprzętu. Po każdym użyciu urządzenia konieczne jest wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych elementów. Wbrew pozorom, nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy do pojemnika wlać ciepłą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń, zakryć go i włączyć blender na kilka sekund. Po opróżnieniu kielicha trzeba przepłukać go pod bieżącą wodą i osuszyć (tak, aby woda nie spływała i nie zbierała się w podstawie pojemnika).

Po zapoznaniu się z poradnikiem z łatwością odpowiesz na pytanie: jaki blender jest polecany przez użytkowników? Mamy nadzieję, że przedstawione w tej części artykułu informacje rozwiały Twoje wątpliwości na temat prawidłowego sposobu użytkowania urządzenia.

 

 

FAQ

 

P1: Jak wyczyścić blender?

Staranne czyszczenie blendera każdorazowo po użyciu da nam pewność, że nie ulegnie on szybko awarii i będzie niezawodnie działać przez dłuższy czas. Jeśli mamy urządzenie ręczne, najlepiej od razu je wypłukać. Możemy też napełnić wodą kubek miksujący, dodać niewielką ilość płynu do naczyń, a następnie uruchomić końcówkę blendującą. Podobnie możemy wyczyścić sprzęt kielichowy (niektóre modele są wyposażone nawet w specjalny program czyszczenia). Chcąc usunąć resztki jedzenia z zakamarków, np. przy ostrzu, można wykorzystać do tego kostki lodu. Wystarczy włożyć je do pojemnika, a następnie włączyć blender i spróbować je rozkruszyć.

 

P2: Jaką moc powinien mieć blender?

To, jaką moc powinien mieć blender, w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia. Jeśli urządzenie zamierzamy wykorzystywać głównie do rozdrabniania miękkich składników spożywczych i przygotowywania np. zupek dla dziecka, prawdopodobnie wystarczający okaże się model z 300 czy 400 W silnikiem. Niemniej jednak blender przystosowany także do kruszenia lodu czy rozdrabniania np. marchewki lub innych, twardych produktów spożywczych, powinien mieć większą moc. Maksimum w przypadku urządzeń ręcznych to ok. 1000 W, a sprzętów kielichowych nawet 2000 W. Aby nie żałować dokonanego wyboru, powinniśmy dobrze przemyśleć, dlaczego chcemy kupić blender.

P3: Co to jest blender?

Blender to jedno z urządzeń kuchennych, które wciąż zyskuje na popularności. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt służy do blendowania produktów spożywczych. Pozwala on na szybkie przygotowanie m.in. zdrowych koktajli owocowo-warzywnych, zupek dla niemowląt, a niekiedy również umożliwia posiekanie ziół czy pokruszenie lodu. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje blenderów: Ręczne i kielichowe. Większość tego typu urządzeń jest zasilana sieciowo, jednak w ofercie niektórych marek można znaleźć też modele akumulatorowe, ładowane np. z USB. Co ciekawe, coraz częściej rezygnujemy ze zwykłego miksera właśnie na rzecz blendera. To odpowiedni wybór dla osób, które rzadko pieką ciasta czy ciasteczka, gdyż znacznie częściej przyrządzają zupy o kremowej konsystencji, koktajle i smoothie.

 

P4: Jak naprawić blender?

Jedną z najczęściej pojawiających się usterek w blenderze jest stępienie noży powodujące mniej efektywne rozdrabnianie składników. Możemy samodzielnie wymienić element tnący, gdyż nie jest to bardzo skomplikowana czynność (wystarczy znaleźć i kupić nóż pasujący do danego urządzenia). W sytuacji, gdy ze sprzętu zaczyna wyciekać woda czy sok z blendowanych produktów spożywczych, powinniśmy jak najszybciej wymienić uszczelkę. Są też usterki, których usunięcie lepiej powierzyć profesjonalistom, to np. uszkodzony kabel zasilający czy zepsute sprzęgło. Jeśli do nich dojdzie, należy zanieść blender do autoryzowanego serwisu.

 

P5: Ile kosztuje blender?

Na popularność blenderów wpływa nie tylko ich użyteczność, ale też stosunkowo niska cena. Tak naprawdę każdy z nas może sobie pozwolić na zakup takiego urządzenia, gdyż nie powinno to nadwyrężyć domowego budżetu. Sprzęty te kosztują średnio od 100 zł do ok. 600 zł, dotyczy to w szczególności modeli ręcznych. Jednak trzeba pamiętać, że na cenę blenderów istotny wpływ ma producent, ilość dostępnych funkcji oraz moc silnika. Bardzo mocne sprzęty renomowanych marek, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania, niekiedy kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Są one bardzo praktyczne, ale tańsze urządzenia również są przydatne w kuchni i ułatwiają przygotowywanie posiłków.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

Blender do smoothie

Najlepsza sokowirówka ranking

Gofrownica Tefal

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Blender ręczny Braun MQ7045 PowerBell Smart Speed

 

Gdy szukamy blendera do kuchni, ważne jest, aby było to urządzenie niezawodne. Takim sprzętem jest ręczny blender Braun MQ7045. Jest to sprzęt zasilany sieciowo o do dużej mocy 1000 W, dlatego poradzi sobie w kuchni nawet z trudnymi zadaniami. W skład zestawu wchodzi rączka z wbudowanym w środku silniczkiem i podstawową końcówka blendującą, oraz elementy dodatkowe takie jak trzepaczka wraz z pojemnikiem 600 ml, blender kielichowy o pojemności 1,25 l, szatkownica 350 ml. Elementy konstrukcyjne urządzenia wykonane są ze stali nierdzewnej uzupełnione elementami z tworzywa. Pojemniki zrobiono z dobrego gatunkowo plastiku. 

To, co innowacyjne w tym urządzeniu, to zastosowane technologie ACTIVEBlade i PowerBell PLUS pozwalające na taki ruch noży i dzwonu, aby mieszane składniki trafiały pod noże rozdrabniające je. Interesująca jest też funkcja SPLASHControl, która dba o porządek w miejscu pracy. A użytkownikom przypadło do gustu to, że niemal wszystkie elementy zestawu można myć w zmywarce. 

Braun MQ7045 to bleneder popularny wśród pań domu lubiących skuteczne rozwiązania kuchenne. Jakie cechy urządzenia sprawiają, że jest on lubiany? Oto co ustaliliśmy po konsultacji z użytkownikami.

Zalety
Niewielkie urządzenie – olbrzymie możliwości:

Za pomocą jednej końcówki zaopatrzonej w silnik obsłużymy wszystkie elementy zestawu na które składają się: końcówka do blendowania, do ubijania piany, blender kielichowy i szatkownica. Za pomocą tych elementów możemy blendować, mieszać, rozdrabniać lód, miksować, szatkować i siekać.

Łatwa wymiana końcówek:

EasyClick Plus to sposób na wymianę końcówki jednym kliknięciem. Tym sposobem pozbędziesz się końcówki, która jest już niepotrzebna i założysz nową – jeden klik sprawia, że urządzenie zmienia funkcjonalność.

Kielich 1,25 l:

Blender kielichowy, w którym zblendujesz owoce do koktajlu ma pojemność 1,25 l. Pozwoli to na przygotowanie koktajlu dla 4 – 5 osób. Miłośnicy koktajli są zadowoleni, że noże potrafią również rozdrobnić lód.

Silnik dużej mocy:

Aby poradził sobie z twardymi składnikami, producent wyposażył swoje urządzenie w silnik elektryczny zasilany sieciowo o mocy 1000 W. Tak duża moc sprawia, że wszystkie prace są wykonywane szybko i sprawnie.

Regulacja obrotów noży:

Blender charakteryzuje duża precyzja pracy, a użytkownik ma realny wpływ na nią. Za pomocą przycisku na rączce i regulowanej siły nacisku, operator może włączyć urządzenie z pełną prędkością obrotową, lub sprawić, aby noże obracały się powoli.

Wady
Plastikowe pojemniki:

Zarówno pojemnik podstawowy 600 ml, jak i kielich 1,25 l i szatkownica 350 ml są wykonane z plastiku. Mimo, że jakość plastiku jest wysoka, to użytkownicy wskazują, że najlepszej jakości blender powinien mieć szklane pojemniki.

 

 

Blender z rozdrabniaczem Camry CR 4058

 

Wielu konsumentów decyduje się na inwestycję w blender Camry CR4058. Kupujący są zadowoleni, że sprzęt ma dwa biegi i jest bardzo wydajny. Urządzenie umożliwia kruszenie lodu, co przydaje się podczas robienia drinków, lodów czy chłodnych napojów.

Moc modelu jest równa 1500 W, więc jest wydajny i umożliwia skuteczne rozkruszenie lodów i miksowanie poszczególnych składników. Blender ma 2 prędkości pracy oraz funkcję pulsowania. Urządzenie bardzo szybko działa, wystarczy je na chwilę włączyć i składniki są zmielone na gładką masę. Do zestawu dołączono rozdrabniacz, który umożliwia mielenie kawy, orzechów, a nawet mięsa. Sprzęt jest wyposażony w przewód o długości 50 cm.

Ostrza modelu są wykonane ze stali szlachetnej, więc są bardzo wytrzymałe i skutecznie kroją. Dzbanek blendera jest szklany, więc nie ma substancji szkodliwych dla zdrowia. Pojemnik ma pojemność 1,3 l, co umożliwia przygotowanie napoju dla kilku osób.

Camry CR4058 to blender o mocy równej 1500 W. Pojemnik urządzenia jest szklany i mieści 1,3 l. Ostrze modelu jest zrobione ze stali nierdzewnej.

Zalety
Rozdrabniacz:

Do zestawu dołączono rozdrabniacz, który umożliwia skuteczne i szybkie mielenie wielu suchych składników, takich jak orzechy, nasiona czy ziarna.

Funkcje:

Urządzenie ma dwie prędkości działania oraz tryb pulsacyjny, które pozwalają na bardzo szybkie mielenie nawet drobnych elementów, tworząc gładką masę. Model ma funkcję kruszenia lodu, co przydaje się np. przy nalewaniu drinków.

Pojemność:

Kielich ma pojemności 1,3 l, co umożliwia przygotowanie koktajlu dla kilku członków rodziny lub przygotowanie mrożonej kawy dla kilkorga gości.

Wady
Temperatura:

Do szklanego kielicha nie można wlewać napojów w temperaturze wyższej niż 60 st. C, gdyż może to skutkować uszkodzeniem pojemnika.

Waga:

Urządzenie jest duże i ciężkie (za sprawą szklanego kielicha), dlatego trzeba być ostrożnym, szczególnie podczas rozlewania napojów, aby go przypadkiem nie upuścić. Całość waży 3,3 kg.

 

 

Zelmer ZSB 2000x

 

Firma Zelmer oferuje nam  blender stojący o solidnym wyglądzie i wielofunkcyjnym zastosowaniu. To urządzenie świetnie sprawdzi się do ekspresowego i prostego sporządzania zup i soków.  Pozwala nam na miksowanie zarówno gorącej jak i chłodnej zawartości.

Urządzenie zostało wykonane z solidnych materiałów  (stal nierdzewna). Moc urządzenia jest zróżnicowana w zależności od trybu pracy. Moc przy mieszaniu to 600 W, natomiast moc przy gotowaniu to aż 1000 W.  Możliwe jest także blendowanie pulsacyjne. Szkło kielicha jest niezwykle solidne i odporne na wysoką temperaturę.

Pojemność pojemnika zmienia się w z  zależności od tego czy przygotowujemy posiłki na zimno (1,75 l) czy też sporządzamy gorące zupy (1,4 l). To wielofunkcyjne urządzenie świetnie sprawdzi się także do zmielenia warzyw czy owoców. Spisze się na piątkę również przy miksowaniu ciasta naleśnikowego. Użytkownicy zaznaczają, że blender chodzi dość głośnio ale rekompensuje to świetnie zmielonymi składnikami.

Podkreśla się, że urządzenie jest łatwe w demontażu  i czyszczeniu , co ułatwia utrzymywać je w czystości i higienie. Zelmer to dobry blender kielichowy w przystępnej cenie.

Zalety
Funkcja gotowania:

W urządzeniu tym mamy bardzo ciekawą funkcję gotowania. Pozwoli ona nam na np. podgrzanie zupy, lub nawet jej ugotowanie. Wszystko wykonamy w jednym pojemniku: rozdrobnimy składniki i je ugotujemy tworząc w szybki sposób smaczną zupę.

Wysoka moc pracy:

Zelmer ZSB2000X ma dwa tryby pracy. Gdy wykorzystujemy go do rozdrabniania składników to może on pracować z maksymalną mocą 600 W. Ma on również funkcję gotowania. Przy włączeniu tej funkcji urządzenie pracuje z maksymalną mocą wynoszącą 1000 W.

Wady
Duże rozmiary:

Niestety blendery kielichowe zazwyczaj są duże i ciężkie. Zabierają też dużo miejsca w szafkach kuchennych. I tak jest z tym modelem.

 

 

Blender Bosch MSM 88190 800W 8w1

 

Jeden z flagowych blenderów firmy Bosch, który zachwyca swoją wielozadaniowością. Obsługa tego blendera to sama przyjemność . Został on zaprojektowany w sposób , który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Specjalny antypoślizgowy uchwyt sprawia, iż mamy pewność, że urządzenie nie wypadnie nam z rąk.

Dzięki innowacyjnej technologii urządzenie pozwala na krojenie warzyw i owoców w plastry, szatkowanie ich na surówkę oraz ich rozdrabnianie. Model ten pozwala także na rozkruszenie lodu, zmielenie mięsa a także starcie sera. Ponadto idealnie sprawdza się do przygotowywania kremowych zupek i posiłków dla bobasów.

Końcówki miksujące można używać bezpośrednio na garnku by zmiksować jeszcze gorącą zupę. Urządzenie posiada także opcję ubijania piany. Ten blender ręczny posiada regulację mocy obrotów – do wyboru mamy aż 12 wariantów oraz dodatkową prędkość turbo, która zmieni niemal wszystko w „drobny pył”.

Blender Boscha cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Wysoko ceni się jego wydajność i wysoką moc silnika (800W).  Bez problemu zmieli migdały czy daktyle. Przydaje się praktycznie przy każdej czynności w kuchni.

Rozbudowany model Bosch MSM88190 przyda się w każdej kuchni, gdzie się dużo gotuje. Będzie on niezastąpionym pomocnikiem, który przyspieszy wiele procesów obróbki żywności.

Zalety
HelixCord:

Producent wyposażył silnik w przewód HelixCord. Kabel ten jest długi, co bardzo ułatwi manewrowanie w kuchni, zwłaszcza, jeśli mamy limitowaną liczbę gniazdek. Dodatkowo przewód jest bardzo elastyczny, ze względu na zastosowaną spiralną strukturę.

QuattroBlade Pro:

Model ten może pochwalić się technologią QuattroBlade Pro. Technologia ta charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją dzwonu blendera. Jego konstrukcja sprawia, że wszystkie przetwarzane składniki są kierowane na ostrze noża. Nie tylko żywność będzie lepiej rozdrobniona, ale też cały proces przetwarzania będzie trwał krócej.

Funkcja AntiSplash:

Funkcja ta sprawia, że wszystkie prace wykonywane blenderem nie będą kreować bałaganu w kuchni. Specjalna obudowa zapobiega rozchlapywaniu przetwarzanych składników. Zazwyczaj obróbka jest szczególnie problematyczna w przypadku zup lub koktajli.

Rozbudowana regulacja prędkości:

Do dyspozycji mamy aż 12 prędkości pracy silnika. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji Turbo, która pozwala na chwilową pracę urządzenia na najwyższych obrotach.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy użytkownicy podają, że urządzenie dosyć głośno pracuje.

 

 

Blender Braun MultiQuick 7 MQ 775

 

Warty uwagi ręczny blender firmy Braun. Podobnie jak pozostałe urządzenia, także i ten blender może pochwalić się wielofunkcyjnością i wielozadaniowością. Oprócz miksowania, szatkowania i rozdrabniania, urządzenie to pozwala także wyrabiać ciasto.

Mikser sprawdzi się więc idealnie dla fanów domowych wypieków i słodkości. Blender wyposażony jest w kilka nowych technologii. Funkcja Power Bell powoduje, że urządzenie bez problemu prowadzi sobie z większymi i bardziej opornymi składnikami. Dzieje się tak ze względu na zaprojektowane pod odpowiednim kątem ostrza ze stali nierdzewnej, które podwyższają efekt miksowania.

Specjalnie wyprofilowane końcówki ograniczają chlapanie płynów na boki i ułatwiają zachowanie kuchni w czystości. Regulacja prędkości została oparta na technologii Smart Speed, która powoduje, że im silniej naciskamy na przycisk , tym szybciej blender miksuje. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Co więcej, uchwyt urządzenia został zaprojektowany w taki sposób by możliwe było korzystanie z niego jedną ręką. Model Brauna jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników. Chwalona jest jego moc, która poradzi sobie nawet z mrożonymi owocami. Ponadto pracuje bardzo cicho.

Jeśli często robisz zupy – kremy, czy przygotowujesz różnego rodzaju smoothie to zdecydowanie przyda Ci się blender kielichowy, taki jak Zelmer ZSB2000X. Urządzenie to oferuje dużą moc i stabilną pracę.

Braun MQ 775 Patisserie pozwoli Ci w szybki sposób rozdrobnić wszystkie składniki najczęściej używane podczas gotowania.

Zalety
Technologia PowerBell:

Technologia ta ma na celu zapewnić dobre efekty rozdrabniania oraz zredukować chlapanie podczas pracy. Jest to możliwe dzięki specjalnej stopie o kształcie dzwonu, która rotuje składniki i zapobiega rozpryskiwaniu się rozdrabnianych składników.

Bogate wyposażenie:

Producent dołącza do blendera przydatne, dodatkowe wyposażenie. W zestawie znajdziemy stopę miksującą i ostrze ze stali nierdzewnej, trzepaczkę, również wykonaną ze stali nierdzewnej, oraz robot kuchenny o pojemności 1,5 litra i kielich 600 ml.

Wady
Problem z kruszeniem lodu:

Konsumenci podają, że urządzenie ma problem z kruszeniem lodu, jest to spowodowane zbyt małą mocą silnika. Jeśli więc szukasz sprzętu do robienia drinków to powinnaś zdecydować się na inny model.

Głośna praca:

Niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że blender ten bardzo głośno pracuje. Wiadomym jest to, że sprzęt rozdrabniający będzie wytwarzał hałas, jeśli jednak masz delikatne uszy to zdecyduj się na inne urządzenie.

 

 

W sklepach AGD znajdziesz wiele modeli blenderów kielichowych, które różnią się między sobą kilkoma elementami, mocą czy innymi aspektami. Jeśli nie wiesz, który wybrać, przeczytaj poniższy ranking, zaprezentowaliśmy w nim najlepsze urządzenia. Produktem, który zyskał największą popularność jest Philips HR3652/00. To model wysokoobrotowy, który dzięki technologii ProBlend 6 3D dobrze rozdrabnia owoce/warzywa, a składniki odżywcze są uwalniane. Model jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż ma wstępnie ustawiony program, a dodatkowo jest wyposażony w tryb ręczny z różnymi opcjami. Blender ma dzbanek, w którym zmieszczą się aż 2 litry gęstego napoju, dlatego koktajl możemy przygotowywać nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Na drugim miejscu jest wyróżniający się cichą pracą Bosch MMB43G2B. To produkt, który ma 5 ustawień prędkości, a także funkcję pulse, umożliwiającą pełną kontrolę pracy. Co więcej, dzbanek w tym urządzeniu wykonano z grubego szkła, odpornego zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury.

 

Jaki blender kielichowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Obecnie, blender ręczny czy też kielichowy to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Zalety tego sprzętu zostały docenione przez wielu kucharzy amatorów i profesjonalistów. Dobrze dobrane urządzenie świetnie radzi sobie z rozdrabnianiem miękkich i twardych składników, pozwala przygotować pożywny koktajl, zupę krem czy też kolorowy drink na imprezę. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem blendera, jesteś w dobrym miejscu. Skupiając się na mocy, materiale wykonania i funkcjach, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co cechuje najlepszy blender kielichowy.

 

Dlaczego warto wybrać model kielichowy?

Urządzenia ręczne są praktyczne, bo zajmują mniej miejsca, ale blendery kielichowe mają dwie zalety, które przemawiają na ich korzyść. Po pierwsze jest to duża moc, nawet do 1500 W, która pozwala szybko przygotować jedzenie. W przypadku blendera ręcznego musimy korzystać z różnych naczyń, aby dokładnie zmielić warzywa czy owoce, niestety można wtedy łatwo pochlapać kuchnię. Dzbanek będący nieodłączną częścią blendera kielichowego zawsze ma przykrycie i nie musimy się tym samym obawiać o zabrudzenia.

 

Szklany czy plastikowy – jaki blender kielichowy wybrać?

Dzbanek to podstawowy element blendera kielichowego. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej zainwestować w model szklany czy plastikowy. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety. Poznaj je przed podjęciem decyzji.

Dzbanek szklany to inwestycja na lata, żadne jego elementy nie ulegną uszkodzeniu w czasie przygotowywania koktajli z mrożonych owoców. Szkło łatwo się pielęgnuje, zwykle się ono nie odbarwia i ładnie się prezentuje na kuchennym blacie. Jest jednak nieco ciężkie i trzeba uważać, aby nie upuścić dzbanka, bo w przeciwieństwie do plastiku nie przetrwa upadku. Model plastikowy po upadku nie powinien się uszkodzić. Plastik też jest łatwy w pielęgnacji i nieco tańszy oraz lżejszy. Niestety szybciej dochodzi do uszkodzeń plastiku na skutek intensywnej eksploatacji. Dzbanki plastikowe z reguły szybciej się rozszczelniają.

Nie bez znaczenia jest pojemność dzbanka. Gdy gospodarstwo domowe zamieszkują 2-3 osoby, dzbanek 1-litowy będzie wystarczający. Jeśli jednak osób jest więcej lub zwykle mamy większe potrzeby, wtedy lepiej zdecydować się na 1,5 lub 2 litrowy dzbanek. Pojemność to jedna kwestia, inna to wygląd dzbanka, to czy ma dzióbek ułatwiający nalewanie, wygodny uchwyt oraz przykrywkę. Niektóre, bardziej zaawansowane modele, uruchamiają się dopiero wtedy, gdy odpowiednio zamkniemy dzbanek, w innych możemy uruchomić sprzęt nawet bez przykrycia, ale radzimy unikać tego rozwiązania.

 

Moc

Silnik urządzenia musi być mocny oraz wydajny. Najlepiej, jeśli moc blendera to minimum 600 W. Im będzie większa, tym szybciej zmielimy składniki. W przypadku blenderów kielichowych najczęściej spotykana moc to od 800 W do 1500 W. Często producenci podają też prędkość pracy w obrotach na minutę. Ta zwykle wynosi ok. 12 tys. obrotów na minutę.

 

Funkcje

Chcesz kupić blender i wydaje Ci się, że najlepszy będzie model, w którym jedyne ustawienia to start stop? Oczywiście intuicyjna obsługa jest pożądaną cechą, jednak w przypadku blendera, lepiej zdecydować się na model, który ma nieco więcej funkcji. Przede wszystkim polecane są sprzęty z pulsem, pozwalające na miksowanie lodu czy mrożonych owoców. Dobrze, jeśli można regulować szybkość pracy blendera, dopasowując działanie noży do danego składnika. Nie brakuje modeli, które nie tylko mielą, ale też mogą ubijać czy wykonywać inne zadania kuchenne.

 

Czyszczenie

Zadając pytanie kupującym: jaki blender kielichowy jest najlepszy, często słyszeliśmy opinię, że znaczenie ma metoda czyszczenia, a dokładniej to, czy dzbanek można bez obaw włożyć do zmywarki. Często blendery mają zakamarki, które trudno jest doczyścić ręcznie. Szczególnie cenione są te modele, w przypadku których można rozkręcić dolną część z nożami i umyć ją razem z dzbankiem w zmywarce, pozbywając się w ten sposób zanieczyszczeń oraz wszelkich bakterii.

 

Podstawa blendera

Każdy dzbanek musi stać na jakieś podstawie, w której znajduje się silnik. Baza często nie zwraca naszej uwagi, a powinna. Wskazane jest, aby element ten miał duże i czytelne oznaczenia funkcji, żeby ustawienie szybkości pracy nie stanowiło większego problemu. Dobrze jest również, gdy sprzęt jest wyposażony w nóżki zabezpieczające przed przesuwaniem się sprzętu po blacie kuchennym.

 

Blendery kielichowe w dobrych cenach

Najprostsze i najmniejsze modele blenderów kielichowych kosztują mniej niż 100 zł. Droższe są sprzęty szklane, ich cena, nawet w przypadku małej pojemności jest wyższa i oscyluje w granicach 200-250 zł. Im większą moc ma urządzenie, tym jego cena będzie wyższa. Znaczenie ma również jakość podzespołów oraz popularności danej marki. Wiele osób podkreśla, że lepiej wydać nieco większa sumę i kupić sprawdzony model znanego producenta niż kupować produkt nieznanej firmy, który szybko ulegnie awarii.

 

Najlepsze blendery kielichowe do koktajli w 2021 roku

 

Poniższy ranking blenderów do koktajli pomoże Ci zdecydować, który z dostępnych sprzętów będzie najbardziej pomocny w przygotowywaniu zdrowych i pysznych koktajli. Opisane poniżej modele konsumenci kupują najchętniej.

 

Philips HR3652/00

 

Osobom, które planują zakup blendera kielichowego, polecamy Philips HR3652/00. Jest to urządzenie z technologią ProBlend 6 3D, za sprawą której składniki koktajlu są bardzo dobrze zmiksowane.

Akcesorium jest wyposażone w silnik o dużej mocy – 1400 W. Dzięki temu rozdrobnione warzywa czy owoce mogą być bardzo drobne nawet do konsystencji przecieru. Szybkość miksowania sięga 35 000 obrotów na minutę. W zestawie jest dzbanek o pojemności 2 litrów, więc napój można przygotować dla całej rodziny. Ponadto dzbanek, z wyjątkiem części tnących, można myć w zmywarce.

Użytkownicy, którzy wydają opinie o blenderach kielichowych, podkreślając w nich, że że wstępnie ustawiony program ułatwia przyrządzanie koktajli. Oprócz tego możemy używać trybu ręcznego, który ma różne prędkości. Osoby, które zakupiły ten produkt, chwalą zdejmowane ostrza blendera, co znacznie ułatwia czyszczenie.

Sprzęt Philips HR3652/00 ma moc 1400 W. Blender został wyposażony w dzbanek o pojemności 2 l. Model ma funkcję rozdrabniania, przecierania i blendowania.

Zalety
Łatwe mycie ostrzy:

Aby umyć ostrza po przygotowaniu koktajlu, wystarczy odłączyć je od dna dzbanka i wypłukać pod bieżącą wodą.

Duża prędkość obrotowa:

Maksymalna prędkość obrotowa urządzenia wynosi 35 000 obr./min. Możemy więc dokładnie zmiksować nawet najtwardsze składniki.

Możliwość mycia w zmywarce:

Dołączony do sprzętu dzbanek można umyć w zmywarce, podobnie jak inne odłączane części (z wyjątkiem ostrzy).

Wstępnie ustawiony program koktajli:

Blender jest wyposażony w wstępnie ustawiony program do przygotowywania koktajli, dlatego możemy szybko przygotować zdrowy napój (wystarczy wcisnąć jeden przycisk).

Technologia ProBlend 6:

Model wykorzystuje technologię ProBlend 6, za sprawą której składniki koktajli są dobrze rozdrobnione. Tym samym uwalniają się z nich wszystkie cenne minerały oraz witaminy.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Część posiadaczy sprzętu uważa, że zbyt głośno pracuje. Z uwagi na poziom hałasu generowanego przez blender, nie należy go włączać wcześnie rano, gdy inni domownicy śpią.

 

 

Bosch MMB43G2B

 

Model Bosch MMB43G2B pracuje wyjątkowo cicho, gdyż ma wbudowany system redukcji szumów. Silnik sprzętu ma moc 700 W.

Sprzęt ma 5 ustawień prędkości oraz funkcję pulse, co umożliwia pełną kontrolę nad pracą. Model ma też dwa programy automatyczne. Dzbanek wykonano z grubego szkła, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Dlatego możemy w nim przygotować zimny koktajl z lodem lub gorącą zupę krem. Pojemność kielicha to 1,5 l.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup produktu twierdzą, że jest łatwy w utrzymaniu czystości, gdyż nóż za pomocą funkcji KlickKnife szybko można wyciągnąć i wyczyścić, a pozostałe części zestawu można myć w zmywarce. Zdaniem wielu konsumentów bardzo przydatna jest przystawka do rozdrabniania różnego rodzaju ziół, orzechów czy cebuli. Obudowę blendera wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego.

Model Bosch MMB43G2B ma 2,3 l dzbanek. To sprzęt z funkcją kruszenia, miksowania oraz rozdrabniania. Jego moc wynosi 700 W.

Zalety
Tryb pulsacyjny:

Urządzenie wyposażono w pulsacyjny tryb pracy, co umożliwia zachowanie kontroli nad stopniem zmiksowania wrzuconych do dzbanka składników.

Możliwość kruszenia lodu:

Blender można wykorzystać nie tylko do przygotowywania zdrowych koktajli, ale również kruszenia lodu do drinków.

Bezpieczeństwo używania:

Jak pokazał test blenderów kielichowych, to w pełni bezpieczne w użytkowaniu urządzenie. Ma ono specjalne zabezpieczenie przed włączeniem bez założonej na dzbanek osłony.

Nadaje się do przyrządzania zup:

To użyteczny sprzęt, którego można użyć do przyrządzania smacznych, gorących zup o kremowej konsystencji. Szklany dzbanek jest odporny na niskie, jak i wysokie temperatury.

Wady
Niełatwe zakładanie pokrywy:

Zakładanie, a także zdejmowanie pokrywy z kielicha nie jest zbyt proste. Wymaga to użycia dużej siły. Przy zdejmowaniu trzeba też uważać, aby przypadkowo nie pobrudzić siebie lub blatu resztkami koktajlu znajdującymi się na pokrywce.

 

 

Home Kraft Mix & Go

 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest Home Kraft Mix & Go. Ten model umożliwia przygotowanie ulubionego koktajlu czy smoothie na wynos. Butelka, w której przyrządzamy napój jest demontowana i zamykana, więc można ją wygodnie przenosić.

W skład wchodzą: 2 zestawy noży ze stali szlachetnej, kielich z dziubkiem (1000 ml) oraz pokrywką, mała butelka do przenoszenia z ustnikiem i uchwytem o pojemności 400 ml oraz duża o pojemności 600 ml. Ten dobry i tani blender kielichowy jest wyposażony w silnik wysokoobrotowy o mocy szczytowej 800 W, a jego maksymalna prędkość wynosi 14 000 tys. obrotów na minutę.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą szybkie oraz łatwe uruchomienie blendera  poprzez dociskanie butelki do podstawy. Ważne jest również to, że plastikowe elementy są wolne od bisfenolu A. Dużym ułatwieniem jest możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

Sprzęt Home Kraft Mix & Go ma moc 800 W, dołączono do niego dzbanek o pojemności 1 l. To dobry blender kielichowy do 100 zł z funkcją miksowania.

Zalety
Praktyczność:

To, co wyróżnia urządzenie, to przede wszystkim praktyczność. W komplecie znajdziemy nie tylko dzbanek, ale i dwie małe butelki, w których także można przygotować koktajl czy smoothie, a potem wziąć ze sobą do pracy.

Łatwa obsługa:

Obsługa blendera nikomu z nas nie powinna sprawić trudności. Nie ma potrzeby wciskania przycisków czy przełączników. Wystarczy podłączyć butelkę do podstawy i ją docisnąć, aby zacząć miksować składniki.

Estetyczny design:

Sprzęt świetnie prezentuje się na kuchennym blacie, co wynika przede wszystkim z zastosowanej kolorystyki. Ma on czarno-niebieską obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Nie rozdrabnia twardych składników:

Blender świetnie radzi sobie z miksowaniem bananów czy malin, niemniej jednak nie rozdrabnia zbyt dobrze twardszych owoców i warzyw.

 

 

Zelmer ZSB1400B

 

Zelmer ZSB1400B to mikser kielichowy, który jest wyposażony w podświetlany, elektroniczny panel sterowania. Z pomocą urządzenia przygotujemy zupy i sosy, jak również możemy zmiksować warzywa, owoce a także mięso.

Sprzęt ma silnik o mocy 750 W, więc bez trudu radzi sobie z mieszaniem oraz siekaniem przeróżnych produktów. Urządzenie wyposażono w dość duży dzbanek o pojemności 1,5 l, który jest wytrzymały, gdyż wykonano go z hartowanego szkła. Użytkownik ma do wyboru trzy funkcje: TURBO, PULSE i ICE, a także 5 możliwości prędkości obrotowych.

Wielu konsumentów twierdzi, że model jest łatwy w obsłudze i bardzo dobrze prezentuje się na blacie kuchennym, gdyż ma atrakcyjny design. Ponadto Internauci w swoich opiniach chwalą dodatkową przystawkę, z pomocą której można zmielić i rozdrobnić wiele produktów. Warto zaznaczyć, że urządzenie jest wyposażone w schowek na przewód, co ułatwia przechowywanie.

Zelmer ZSB1400B to sprzęt przystosowany do miksowania, mieszania, kruszenia oraz rozdrabniania. Moc urządzenia wynosi 750 W. To blender z 1,5 l kielichem.

Zalety
Solidny szklany dzbanek:

Dołączony do sprzętu dzbanek został wykonany z grubego, mocnego szkła. Z tego względu kielich nie jest podatny na stłuczenia i działanie wysokiej temperatury. W dodatku nie ma ryzyka, że będzie on nasiąkał zapachami.

Tryb turbo:

Podczas miksowania twardych składników spożywczych możemy włączyć tryb turbo. Wówczas silnik zacznie pracować na maksymalnych obrotach, co pozwoli na szybkie rozdrobnienie jabłek, marchewki itp.

Łatwe przechowywanie:

Mimo że jest to blender kielichowy, ma stosunkowo niewielkie wymiary. Jego przechowywanie nie jest kłopotliwe, także ze względu na umieszczony w obudowie schowek na przewód.

Wady
Trudne mycie dzbanka:

Niemal wszystkie części budowy urządzenia można myć w zmywarce. Jednak nie dotyczy to dzbanka. Wiele osób uważa, że trudno jest utrzymać go w czystości, m.in. z uwagi na trudno dostępne miejsca przy dnie.

Hałasuje przy kruszeniu lodu:

Blender jest przystosowany do kruszenia lodu, ale generuje przy tym tak duży hałas, że możemy zakłócić spokój innych domowników.

 

 

G21 Perfect Smoothie Vitality

 

Godne polecenia jest G21 Perfect Smoothie Vitality, multifunkcyjne urządzenie, które jest w stanie zastąpić kilka innych. W związku z tym, że ma ono 6 noży, poradzi sobie bez problemu z najtwardszymi produktami. Sprzęt wyróżnia się tym, że ma zabezpieczenie mechaniczne i elektroniczne przed nieprawidłowym montażem kielicha.

Urządzenie ma silnik o mocy 1500 W i osiąga wysokie obroty, do 35 000 tysięcy na minutę. Płynna regulacja obrotów umożliwia dowolne ustawienie prędkości. Model jest wyposażony w bardzo duży kielich o pojemności 2,5 litra, odpowiedni dla dużej rodziny.

Konsumenci, którzy zakupili ten model, twierdzą, że ma on bardzo stabilną konstrukcję. Chwalą oni również szklany kielich, który nie przyjmuje kolorów oraz zapachów, więc można w nim przygotowywać różnorodne posiłki. Poza tym ważne jest to, że produkt ma też zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie G21 Perfect Smoothie Vitality ma moc 1500 W. To model z funkcją miksowania oraz rozdrabniania. Blender ma kielich o pojemności 2,5 l.

Zalety
Wytrzymałe noże:

W podstawie dzbanka umieszczono solidne noże wykonane ze stali nierdzewnej. Wycięto je laserowo. Ponieważ ostrza zostały ułożone w systemie 3D, blendują składniki we wszystkich kierunkach.

Łatwy montaż kielicha:

Przed włączeniem urządzenia nie musimy się upewniać, że zamontowaliśmy kielich w odpowiedni sposób. Niezależnie od tego, w którą stronę jest skierowany dzbanek, możemy bezpiecznie uruchomić blender.

Wady
Brak przenośnej butelki:

Mówi się, że to odpowiedni sprzęt dla osób prowadzących zdrowy styl życia. Niemniej jednak wielu konsumentów uważa, że w zestawie brakuje przenośnej butelki, w której można byłoby przygotować koktajl na drugie śniadanie do pracy lub szkoły.

Zajmuje za dużo miejsca:

Podstawa blendera zajmuje za dużo miejsca na blacie kuchennym, dlatego przed jego użyciem najlepiej zdjąć inne sprzęty.

 

 

Blender kielichowy czy ręczny?

 

Wiesz, jaki blender kielichowy jest polecany do użytku w domu, ale wciąż masz wątpliwości, czy jest lepszy od modelu ręcznego? Zebraliśmy najważniejsze zalety i wady obu typów urządzeń, abyś miał pewność, że wybierasz odpowiedni sprzęt.

Zalety blendera kielichowego

Sprzęt kielichowy, inaczej dzbankowy, pozwala na dokładne wymieszanie składników. Wynika to przede wszystkim z jego budowy, czyli podstawy, na której montuje się dzbanek z umieszczonymi w dnie nożami. Większość takich blenderów idealnie nadaje się do miksowania nie tylko miękkich, ale również twardych składników. Co więcej, część z nich jest przystosowana nawet do kruszenia lodu. Ponieważ przed miksowaniem na dzbanek zakłada się pokrywę, możemy uniknąć przypadkowego zachlapania swoich ubrań oraz kuchni. To znacząco ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Należy dodać, że model kielichowy ma znacznie większą moc niż ten ręczny, a do tego jest stabilniejszy. Poza tym zapewnia on bezpieczeństwo użytkowania, gdyż tak jak już wspomnieliśmy, noże są ukryte w dnie dzbanka. Dla wielu osób dodatkową zaletą tego typu sprzętów jest to, że wystarczy je włączyć, a składniki zmiksują się same.

 

Czy blender kielichowy ma wady?

Przechowywanie blendera kielichowego może okazać się nieco kłopotliwe, biorąc pod uwagę jego wymiary. Narzekają na to w szczególności posiadacze kuchni o niewielkim metrażu, z niewystarczającą liczbą szafek i półek. Problemem może być też utrzymanie urządzenia w czystości, gdyż do mycia mamy więcej elementów niż w przypadku sprzętu ręcznego. Za wady blenderów dzbankowych uznaje się także stosunkowo wysoką cenę i głośną pracę.

 

Jakie są zalety blendera ręcznego?

Blender ręczny jest mniejszy, a tym samym lżejszy i bardziej poręczny. Zajmuje on niewiele miejsca w szafie, a poza tym jego mycie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Tego typu sprzęt doskonale nadaje się do miksowania niewielkiej ilości składników, nawet w takich naczyniach jak garnki. Przeważnie blendery ręczne są znacznie tańsze, możemy też bez trudu znaleźć modele bezprzewodowe, niewymagające podłączenia do prądu.

 

Wady blendera ręcznego

Podczas miksowania składników ręczny blender trzeba przez cały czas trzymać w dłoni, co może utrudniać szybkie przyrządzenie potrawy. Poza tym używanie urządzenia wymaga ostrożności i wprawy, gdyż możemy przez nieuwagę się ochlapać. Modele ręczne zazwyczaj nie są przystosowane do bardzo długiej pracy, więc trzeba uważać, aby blender się nie przegrzał podczas dłuższego miksowania. Biorąc pod uwagę to, że noże w końcówce miksującej są odsłonięte, sprzęty ręczne są uważane za mniej bezpieczne w porównaniu do tych kielichowych.

 

Do czego można wykorzystać blender kielichowy i ręczny? 

Blender kielichowy doskonale nadaje się do przyrządzania owocowych i warzywnych koktajli czy pysznych smoothie. Sprzęt z pewnością dobrze poradzi sobie ze skruszeniem lodu i zmiksowaniem zamrożonych składników. Jest to też świetną propozycją dla osób szukających urządzenia umożliwiającego łatwe przygotowanie sorbetów oraz masła orzechowego (miksowanie orzechów nie należy do najłatwiejszych czynności). Z kolei blender ręczny przydaje się przede wszystkim podczas przyrządzania zup o kremowej konsystencji oraz domowych sosów do potraw. Z jego pomocą bez zbędnego wysiłku ugotujemy delikatną zupkę dla małego dziecka, możemy też przygotować warzywne i owocowe kremy o gładkiej konsystencji, bez żadnych grudek.

Okazuje się, że blender ręczny może być niemal tak samo praktyczny, jak ten kielichowy. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zamierzamy używać zakupionego sprzętu.

 

 

Szukasz wysokiej jakości blendera sportowego, który nie tylko dokładnie wymiesza wszystkie składniki, ale również je posieka, zmieli czy rozkruszy? Za sprawą naszego zestawienia, które powstało w oparciu o opinie najbardziej wymagających użytkowników z pewnością znajdziesz produkt spełniający Twoje oczekiwania. Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazł się blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56. Zestaw zawiera dwie butelki, które możemy zabierać ze sobą do pracy czy do szkoły, a także korpus z solidnymi ostrzami ze stali nierdzewnej. Urządzenie cicho pracuje i jest łatwe w użyciu – wystarczy umieścić kubek na podstawie i docisnąć. Produkt jest także łatwy w czyszczeniu. Drugim najpopularniejszym blenderem sportowym jest model Magic Bullet Nutribullet Pro 900. Ma on sześcioramienne, stalowe ostrze, które bardzo dokładnie rozdrabnia nawet twarde ziarna, skórki czy pestki. Blender wyposażono w bardzo duży kubek o pojemności 900 ml. Całość bardzo elegancko się prezentuje i jest łatwa w użyciu. Jeśli jednak żaden z powyższych produktów nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

Jaki blender sportowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Starasz się prowadzić zdrowy styl życia, ale nie masz zbyt dużo czasu na przyrządzanie posiłków i przekąsek? W takim razie z pewnością przyda Ci się blender sportowy. To niewielki sprzęt, z pomocą którego w kilkadziesiąt sekund przygotujesz pełen witamin koktajl lub smoothie. W poradniku zakupowym znajdziesz wiele wskazówek, które ułatwią Ci znalezienie właściwego urządzenia.

 

Konstrukcja

Blendery sportowe mają konstrukcję kielichową, a więc ich główną częścią budowy jest podstawa. Na niej montuje się pojemnik, w którym będą miksowane składniki – może to być szklany dzbanek, ewentualnie lekka butelka z tworzyw sztucznych. Tego typu produkty mają wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest duża moc. Wartość tego parametru jest znacznie większa niż w przypadku blenderów ręcznych, dlatego możemy być pewni efektywnego działania swojego sprzętu. Poza tym modele kielichowe przeważnie mają kilka różnych funkcji. Zazwyczaj jest to mieszanie, rozdrabnianie i kruszenie, czasami również mielenie i siekanie. To oznacza, że urządzenie można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 

Moc

Moc blenderów sportowych mieści się w zakresie od 300 W do ponad 1000 W. Im mocniejszy jest silnik urządzenia, tym krócej trwa przygotowywanie koktajlu. Niektóre dostępne w sklepach sprzęty mają możliwość regulowania mocy na dwóch lub trzech poziomach. Część z nich jest ponadto wyposażona w opcję Pulse pozwalającą na zmiksowanie nawet najtwardszych składników spożywczych do odpowiedniej konsystencji.

 

Zasilanie

Sprzęty kielichowe są zasilane sieciowo, bardzo trudno jest znaleźć model z wbudowanym akumulatorem. Wybierając najlepszy blender sportowy musimy się upewnić, że ma odpowiednio długi przewód zasilający. Inaczej po wyjęciu urządzenia z opakowania może się okazać, że aby go włączyć musimy przestawić inne sprzęty i przedmioty stojące na blacie kuchennym.

 

Noże

Noże to ważny element blendera. To one odpowiadają za miksowanie i siekanie składników, dlatego powinny być ostre i odporne na tępienie. Materiałem wykonania ostrzy przeważnie jest stal nierdzewna, gdyż nie jest podatna na korozję i drobne uszkodzenia. Noże są umieszczone w podstawie urządzenia, czasami mamy możliwość ich wymiany na inne, co ułatwia np. kruszenie lodu bądź siekanie ziół.

 

Kielich i butelki

Wspomnieliśmy, że na podstawie blendera sportowego należy zamontować kielich lub butelkę. Warto zwrócić uwagę na ich pojemność, aby później nie narzekać, że nie możemy jednorazowo przygotować koktajlu dla całej rodziny. W kielichu przeważnie przyrządzimy maksymalnie do 1 l zdrowego napoju z owoców i warzyw. Pojemność butelek wynosi od 0,5 l do 1 l. Ponieważ mają one szczelne nakrętki, można je schować do torebki lub plecaka i wziąć ze sobą np. do pracy.

Materiałem wykonania kielicha zwykle jest grube szkło odporne na stłuczenia i zarysowania. Butelki produkuje się z tworzywa sztucznego, aby były lekkie i łatwe w przenoszeniu. Najważniejsze jest to, żeby plastik nie miał w składzie niebezpiecznych substancji (takich jak Bisfenol A) i był w pełni przystosowany do kontaktu z żywnością.

 

Obudowa – jaki blender sportowy wybrać?

Jeżeli sprzęt będzie elegancko się prezentował, nie ma potrzeby chowania go do szafki po każdym użyciu. Obudowa blenderów sportowych może być plastikowa lub metalowa. Choć ta druga jest bardziej wytrzymała, to jednak waży znacznie więcej. Co więcej, w podstawie urządzenia powinny znaleźć się antypoślizgowe nóżki. Jeśli ich zabraknie, w trakcie użytkowania blender będzie się przesuwać na blacie, co zmniejsza komfort użytkowania.

 

Łatwe mycie

Po każdym użyciu urządzenie trzeba dokładnie umyć, aby nie pozostały w nim resztki żywności. Dotyczy to głównie kielicha i butelek. Upewnijmy się więc, że nie będziemy mieli problemu z utrzymaniem tych elementów w czystości. Czasami zdarza się, że butelki są bardzo wąskie i trudno jest włożyć do środka gąbkę czy specjalną szczotkę. Na szczęście często akcesoria te są przystosowane do mycia w zmywarce.

 

Wyposażenie

Poza praktycznymi butelkami razem z blenderem możemy też otrzymać dodatkowe części wyposażenia, takie jak młynek do ziół. Można w nim z powodzeniem siekać nie tylko miętę, rozmaryn itp., ale też orzechy i różnego rodzaju nasiona. Niektórzy producenci dołączają do kompletu również adapter z ostrzem przeznaczonym do kruszenia lodu albo etui ułatwiające przenoszenie butelki (co docenimy choćby podczas treningu). Liczba akcesoriów może mieć wpływ na to, jaki blender sportowy jest najlepszy. Im więcej funkcji ma sprzęt, tym bogatsze jest jego wyposażenie.

 

Bezpieczne użytkowanie

Urządzenia, takie jak blender muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Dobry sprzęt to taki, który ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Warto sprawdzić, czy dany model wyposażono też w blokadę uniemożliwiającą uruchomienie go w sytuacji, gdy części zostały źle zamontowane.

 

Sposób sterowania

Blendery sportowe to takie urządzenia, które nie są zbyt skomplikowane w obsłudze. Często nie musimy wciskać żadnego przycisku na obudowie, aby włączyć miksowanie. Po podłączeniu butelki do korpusu wystarczy przekręcić ją w odpowiednią stronę lub przycisnąć do obudowy, aby uruchomić funkcję pracy pulsacyjnej.

 

Blendery sportowe w dobrych cenach

Jeśli marzy nam się blender sportowy, musimy przygotować się na wydatek rzędu 200 zł. Nie jest to bardzo dużo, choć cena produktu uzależniona jest od wielu czynników, m.in. mocy, ilości akcesoriów i dostępnych funkcji, a także samej marki. Są urządzenia, które kosztują ponad 500 zł. Ich cechą wyróżniającą jest przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, przykładowo cyklonowego działania ostrzy (co pozwala na szybkie zmiksowanie składników).

 

Najlepsze blendery sportowe w 2021 roku

 

Niniejszy ranking blenderów sportowych ma na celu ułatwienie wyboru najlepszego produktu. W zestawieniu znalazły się modele, które cieszą się największym uznaniem konsumentów w 2021 roku.

 

Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

 

Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są ciągle w biegu i nie mają czasu przygotować rano śniadania. Przy użyciu przyrządu mamy możliwość przyrządzenia ulubionego koktajlu w kilkadziesiąt sekund.

Jest to produkt 2 w 1, gdyż służy jako blender i przenośna butelka. To model kielichowy, dzięki czemu podczas przygotowania koktajli nie robimy bałaganu – przyrządzamy go w tym samym pojemniku, który możemy później zabrać ze sobą do pracy. Urządzenie składa się z dwóch butelek o pojemności 600 ml, które można myć w zmywarce, a także korpusu z ostrzami ze stali nierdzewnej.

Produkt nie ma przycisków i włączników, uruchamia się go poprzez umieszczenie butelki na korpusie. Gdy ją dociśniemy włączamy rozdrabnianie pulsacyjne, natomiast przekręcenie rozpoczyna stałe mieszanie składników. Moc urządzenia to 400 W. Konsumenci cenią ten model za łatwą obsługę i solidne wykonanie.

 

Magic Bullet Nutribullet Pro 900

 

Jeśli szukasz urządzenia, które nie tylko idealnie zblenduje owoce i warzywa, ale również wydobędzie z nich wszystkie wartościowe składniki odżywcze, koniecznie sprawdź model Magic Bullet Nutribullet Pro 900. Specjalna konstrukcja blendera oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawiają, że przygotowane koktajle są pożywne i zdrowe.

Produkt wyposażono w sześcioramienne ostrze ze stali nierdzewnej, które perfekcyjnie rozdrabnia nawet twarde ziarna, łodygi, skórki czy pestki. Urządzenie działa bardzo szybko – zaledwie 30 sekund wystarczy, żeby wszystkie składniki dokładnie się wymieszały.

Blender ma duży kielich o pojemności 900 ml, do którego dołączono szczelną pokrywkę. Dzięki temu zaraz po przyrządzeniu koktajlu możemy zabrać go ze sobą do pracy. Model jest bezpieczny w użyciu, gdyż nie uruchomi się, jeśli ostrze nie będzie ściśle przylegało do kielicha. Użytkownicy twierdzą, że blender jest wygodny i łatwy w obsłudze.

 

Electrolux ESB 2500

 

Electrolux ESB 2500 to dobry i tani blender sportowy, który z łatwością sieka, miesza i blenduje wszystkie składniki. Urządzenie jest poręczne i łatwe w obsłudze, dlatego jest chętnie wybierane przez konsumentów.

Zestaw zawiera dwie butelki o pojemności 600 ml wykonane z trwałego tworzywa sztucznego. Materiał nie pochłania zapachów i smaków. Pojemniki mają wygodne uchwyty i pokrywki, dzięki którym możemy zabierać je ze sobą do szkoły czy pracy. Dodatkowo blender zawiera ostrze ze stali nierdzewnej umożliwiające dokładne rozdrabnianie owoców czy warzyw.

Obsługa modelu jest bardzo łatwa, wystarczy napełnić pojemnik wybranymi składnikami, nałożyć nakrętkę z ostrzem i całość umieścić na korpusie z przyciskiem uruchamiającym rozdrabnianie. Urządzenie jest także bezpieczne, gdyż ma cztery przyssawki zapewniające stabilność oraz blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. Blender Electrolux ESB 2500 jest doceniany zarówno przez profesjonalnych kucharzy, jak i pozostałych użytkowników, którym podoba się jego wysoka jakość.

 

N’Oveen SB1000

 

Godnym polecenia produktem jest blender N’Oveen SB1000. Urządzenie ma dużą moc 300 W, dzięki której działa szybko i sprawnie. Przyrząd nie tylko dokładnie miesza składniki na ulubiony koktajl, ale również kruszy lód i mieli nasiona, orzechy czy kawę.

Blender ma solidne ostrza ze stali nierdzewnej i dwie butelki z tworzywa sztucznego, dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Pojemniki są wyposażone w pokrywki oraz pasują do standardowych uchwytów samochodowych, dzięki czemu można z nich korzystać również w podróży.

W podstawie modelu znajdują się antypoślizgowe nóżki, które zapewniają stabilność podczas pracy. Dodatkową zaletą jest subtelne światło LED informujące o gotowości do użycia. Elementy można myć w zmywarce. Na uwagę zasługuje również nowoczesny wygląd sprzętu. Może jesteś ciekaw, jakie są opinie o blenderach sportowych tej marki? Zauważyliśmy, że model N’Oveen SB1000 doceniany jest za wygodę użycia.

 

Sencor SNB 4301RD

 

Dużym uznaniem konsumentów cieszy się blender sportowy Sencor SNB 4301RD. Urządzenie jest przeznaczone do mieszania i rozdrabniania owoców, warzyw, nasion i innych składników, z których przyrządzamy swoje ulubione koktajle.

Zestaw składa się z dwóch kubków o pojemności 800 ml i 1 l, wykonanych z tworzywa sztucznego tritan. Materiał ten jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, nie pochłania zapachów oraz zapewnia wysoką trwałość. Korpus urządzenia zawiera sześć ostrzy ze stali nierdzewnej z tytanową powłoką, które dokładnie rozdrabniają żywność i zapobiegają utracie wartości odżywczych.

Każdy z kubków ma pokrywkę z otworem do picia, w związku z tym nie musimy brudzić dodatkowych naczyń. Elementy blendera nadają się do mycia w zmywarce. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, gdyż ma antypoślizgowe nóżki oraz mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem. Według konsumentów jest to solidny produkt dostępny za przystępną cenę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Latka
Latka
2 years ago

Jak dla mnie osobiście ręczne wygrywają 😀 teraz, od niedawna w sumie używam Braun MultiQuick 9, może nie był najtańszy ale na pewno warty swojej ceny 😉

Blondi
Blondi
1 year ago
Reply to  Latka

o matko.. sama chcę kupić właśnie braunmultiquick 9, a tu ciekawostka.. od tylu lat jest niezmiernie polecany, super 🙂

Kaśka
Kaśka
1 year ago

Moim zdaniem najlepszy blender to kielichowy (np. Braun). Nic mi się nie rozchlapuje po ścianach, tak jak to wiele razy zdarzyło się przy ręcznym.

Jolka
Jolka
1 year ago

Póki co mam blender ręczny braun, ale coraz bardziej skłaniam się do zakupu blendera kielichowego..

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir