Ranking 6 najlepszych klimatyzatorów przenośnych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Klimatyzator przenośny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Za jeden z najlepszych klimatyzatorów przenośnych uważa się Warmtec KP35W. Jest on często chwalony przez konsumentów głównie dlatego, że jest wielofunkcyjny. Z jego pomocą możesz ogrzać pomieszczenie, skutecznie je ochłodzić oraz osuszyć. Poza tym produkt prezentuje się nowocześnie i pasuje do nowoczesnych pomieszczeń. Użytkownicy często wspominają o łatwej kontroli ustawień i dobrze wykonanym pilocie. Poza tym sprzęt jest wyposażony w 3 filtry, które wyłapują kurz, pył, drobnoustroje i sierść. Zaletą jest to, że po zużyciu filtrów nie musisz ich wymieniać. Wystarczy, że je wyciągniesz i dokładnie wyczyścisz. Nie jest to produkt, którego szukasz? W takim razie koniecznie sprawdź model plasujący się na drugim miejscu. To Dimplex PC 35AMB – urządzenie z kółkami w podstawie, które można przesuwać po podłodze bez zbędnego wysiłku. Sprzęt ten także ma funkcję chłodzenia i ogrzewania. To, co wyróżnia model to oszczędność energii oraz duża wydajność pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki klimatyzator przenośny kupić?

 

Jeszcze do niedawna posiadanie klimatyzatora w domu uważano za wyznacznik luksusu i bogactwa. Dziś ten sprzęt staje się coraz bardziej powszechny i pojawia się w coraz większej ilości domów. Każde tego typu urządzenie potrafi chłodzić powietrze, a niektóre modele mogą też je podgrzewać lub filtrować. Ten poradnik podpowie Ci, jaki klimatyzator przenośny wybrać, by być zadowolonym z zakupu.

 

 

Rodzaje klimatyzatorów

Podstawowy podział klimatyzatorów uwzględnia technologię, jaka została w nich wykorzystana – stąd też wyróżniamy urządzenia na czynnik chłodniczy i ewaporacyjne. Te pierwsze działają w oparciu o chemiczno-fizyczne właściwości różnego rodzaju gazów (obecnie stosuje się dwie gazowe mieszanki: czynnik chłodzący R410A i R407C). Modele na czynnik chłodniczy możemy dodatkowo podzielić na te przenośne (które są poręczniejsze i nie wymagają zawieszania dodatkowych elementów na ścianie zewnętrznej) oraz dwuczęściowe (przypominają klimatyzator stacjonarny – jedna część pracuje wewnątrz, a druga na zewnątrz mieszkania).

Z kolei klimatyzatory ewaporacyjne są bardziej ekologiczne. Tutaj do chłodzenia powietrza wykorzystuje się zimną wodę. Powietrze przepływa przez nawilżoną tkaninę, a następnie jest wydmuchiwane do pomieszczenia, które chcemy ochłodzić. Przy takim urządzeniu trzeba jednak często wietrzyć pokój, ponieważ bardzo nawilża powietrze. Poza tym fachowcy uważają, że przy pomieszczeniu o dużym metrażu taki klimatyzator nie będzie zbyt wydajny.

 

Moc chłodnicza

Chcąc kupić klimatyzator trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na moc chłodniczą urządzenia. To innymi słowy wydajność urządzenia pracującego w trybie chłodzenia przy maksymalnym obciążeniu. Ten parametr zazwyczaj jest mierzony w kW, możemy znaleźć go z łatwością na etykiecie cenowej.

Oferta tego typu urządzeń pod względem mocy chłodniczej tak naprawdę nie jest bardzo zróżnicowana i wynosi 2-4 kW. Przez zakupem warto wykonać obliczenia tzw. kubatury (objętości budynku), dzięki którym dowiemy się, jaki klimatyzator przenośny jest najlepszy do naszego pokoju. Wystarczy pomnożyć powierzchnię pomieszczenia przez jego wysokość – wynik otrzymamy w metrach sześciennych, a na każdy metr sześcienny potrzebujemy 45 W mocy klimatyzatora. Przykładowo, chcąc wybrać najlepszy model do pokoju o wymiarach 5 m x 4 m i wysokości 4 m, najpierw musimy pomnożyć te wartości, w efekcie otrzymamy wynik 80 metrów sześciennych. Wymagana moc powinna wynosić przynajmniej 3600 W, a więc 3,6 kW.

 

Gabaryty

Dla wielu zaletą przenośnych klimatyzatorów jest to, że można ustawić je wszędzie tam, gdzie chcemy akurat schłodzić powietrze. Muszą więc być wyposażone w kółka ułatwiające ich przemieszczanie. Choć gabaryty tych urządzeń są zazwyczaj niewielkie, to jednak czasem mogą przeszkadzać, stojąc cały czas na podłodze. Poza tym elementem niezbędnym do tego, by urządzenie działało w sposób prawidłowy, jest rura. Najczęściej musi być ona wyprowadzana na zewnątrz przez uchylone okno, otwór w ścianie, czasami możliwe jest jej podłączenie do kratki wentylacyjnej.

Taka rura ma zazwyczaj średnicę 12-13 cm, a jej długość wynosi najczęściej ponad 1 metr. To także trzeba więc uwzględnić podczas poszukiwań modelu idealnego. Czasami może się okazać, że stacjonarny klimatyzator typu split jest praktyczniejszy – zwłaszcza, gdy przez ciągle uchylone okno do pokoju wpada dodatkowa ilość gorącego powietrza. Przez to model przenośny nie może pracować wystarczająco wydajnie.

 

Waga

Jako, że poszukujemy urządzenia przenośnego, ważnym parametrem może być także waga. Należy pamiętać, że takie urządzenia są dość zaawansowane technologicznie, dlatego z pewnością nie znajdziemy modelu o wadze kilku kilogramów. Dostępne na rynku klimatyzatory ważą najczęściej 20-35 kg. Bez problemów będziemy mogli je jednak przemieszczać do innego pokoju – pod warunkiem, że będą wyposażone w specjalne kółka.

 

Liczba rur

W klimatyzatorach przenośnych mogą być dwie lub jedna rura – wybór należy do nas. Najpopularniejsze modele mają jedną rurę i takich też znajdziemy najwięcej na rynku. Niemniej należy pamiętać, że urządzenia wyposażone w dwie rury działają znacznie ciszej i bardziej efektywnie. Jest to możliwe, ponieważ jedna rura pobiera powietrze do schładzania z zewnątrz, natomiast druga dostarcza je do pomieszczenia, w którym się znajduje.

 

Poziom hałasu

Ten parametr może mieć bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu przebywają dzieci. Przenośne klimatyzatory mogą generować dużo hałasu, który spowodowany jest ciągłą pracą sprężarki i wentylatora – często porównuje się je do głośnych lodówek. Oczywiście na rynku znajdziemy modele zarówno dość głośne, jak i bardzo ciche – trzeba dokładnie czytać opis urządzenia podany przez producenta. Przyzwoity poziom hałasu to ok. 45-54 dB, ponieważ nie jest tak uciążliwy dla ludzkiego ucha.

 

Funkcja grzania i osuszania powietrza

Choć klimatyzator ma przede wszystkich ochładzać powietrze latem, warto zastanowić się nad modelem, który potrafi jednocześnie ogrzać pomieszczenie – ważny jest więc zakres temperatury. Obecnie w niemal wszystkich modelach regulacja temperatury wynosi od 18-32 st. C. Niektóre modele mają też funkcję osuszacza, która szczególnie sprawdza się podczas deszczowego dnia. Dzięki niej możemy zapewnić optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu bez konieczności zmiany temperatury. Kiedy w domu są małe dzieci, warto wybrać urządzenie z filtrem, który zniweluje unoszące się w powietrzu alergeny, pleśń i wirusy.

Zabezpieczenia i obsługa

Poszukując urządzenia idealnego sprawdzajmy też, czy ma ono odpowiednie zabezpieczenia – choćby przed przegrzaniem. W upalne dni klimatyzator musi pracować kilkanaście godzin dziennie, czasem nawet całą dobę, a to sprzyja powstawaniu awarii. Wbudowany system bezpieczeństwa sprawi, że po osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury sprzęt uruchomi dodatkowe wentylatory, co ograniczy moc nagrzewania się lub po prostu na pewien czas się wyłączy.

Równie istotne są odpowiednie zabezpieczenia przed zwarciem, również ze względu na ciągłą pracę urządzenia. Choć elektronicznych sprzętów nie powinno zostawiać się włączonych na czas nieobecności w domu, to wyłączanie klimatyzatora na kilkadziesiąt minut czasami wydaje nam się nie do końca dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza, gdy chcemy wrócić do przyjemnie chłodnego pokoju. Tego typu zabezpieczenie może więc zapobiec zagrożeniom, takim jak pożar.

Z uwagi na to, że taki klimatyzator jest przeznaczony do użytku domowego, nie może być trudny w obsłudze. Coraz bardziej powszechną funkcją staje się tryb plug&play, za sprawą którego urządzenie nie potrzebuje przeprowadzania instalacji po uruchomieniu. Dodatkowo odpowiedni model powinien umożliwiać nam regulację temperatury nie tylko poprzez panel sterowania na wyświetlaczu, ale i zdalnego pilota.

 

Design

Przenośny klimatyzator stoi na podłodze w pokoju i jest dla wszystkich widoczny, dlatego jego wygląd także może odgrywać dużą rolę. Większość producentów zdaje sobie z tego sprawę, więc starają się oni tworzyć urządzenia bardzo kompaktowe, o nowoczesnym designie. Stąd też dostępne na rynku modele są w większości smukłe i wysokie, mają też duży wyświetlacz LCD, który nadaje im wyjątkowego charakteru.

Klimatyzatory przenośne w dobrych cenach

Przenośne klimatyzatory mają różne ceny – wiele zależy od podstawowych parametrów i dodatkowych funkcji. Najtańsze modele mogą kosztować 180-400 zł. Jeśli jednak interesuje nas urządzenie znanej marki, o niskim poziomie hałasu i wysokiej mocy chłodniczej, cena może być znacznie wyższa – 1000-6000 zł (zarówno w przypadku jedno-, jak i dwuczęściowych sprzętów).

 

 

6 najlepszych klimatyzatorów przenośnych. Opinie w 2021 roku

 

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które pomoże Ci znieść letnie upały. Dla niektórych jest to zbędny wydatek. Jednak taki sprzęt jest często jedynym rozwiązaniem umożliwiającym utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie. Poza tym tego typu urządzenia najczęściej nie tylko ochładzają powietrze, ale mogą je również filtrować i ogrzewać. Nasz ranking klimatyzatorów przenośnych ma na celu pokazanie Ci najciekawszych modeli na rynku.

 

1. Klimatyzator Przenośny Warmtec KP35W z Wi-Fi

 

Warmtec KP35W to klimatyzator przenośny o wymiarach: 43,5 cm x 71,5 cm x 35 cm. Długość rury odprowadzającej wynosi 150 cm, a waga sprzętu to 34 kg. Klimatyzator dobrze pracuje na powierzchniach nie większych niż 40 m2. 

Konsumenci najczęściej chwalą możliwość łatwego przenoszenia sprzętu. Jest on wyposażony w małe kółka oraz w uchwyty, więc możesz przenosić go z miejsca na miejsce. Użytkownikom podoba się również nowocześnie wyglądający panel sterujący, dzięki któremu można regulować ustawienia. Warto zaznaczyć, że ustawienia można zmieniać również z pomocą dołączonego do zestawu pilota. 

Prezentowany model osusza powietrze, dzięki czemu nie rozwijają się w nim niebezpieczne bakterie. Z kolei dzięki funkcji cyrkulacji w całym pomieszczeniu będzie taka sama temperatura. Głównym trybem pracy jest chłodzenie. Urządzenie ma również funkcję ogrzewania, która sprawdza się w chłodniejsze dni. Sprzęt pozwala nam regulować prędkość wentylatora (w zakresie 1 z 3 stopni). 

Warmtec KP35W ma wymiary: 43,5 cm x 71,5 cm x 35 cm, a jego waga wynosi 34 kg. Zalecany jest do używania na powierzchniach nie większych niż 40 m2.

Zalety
Łatwe przenoszenie:

Sprzęt jest wyposażony w kółka, dzięki którym można go łatwo przenosić. Dodatkowo ma on również uchwyty, za które można złapać podczas przenoszenia.

Design:

Klimatyzator wygląda nowocześnie i estetycznie. Oznacza to, że podczas pracy nie musisz go chować po kątach, lecz możesz umieścić w widocznym miejscu.

Sterowanie:

Zmiana regulacji klimatyzatora jest łatwa, a służy do tego pilot, w którym każdy przycisk jest opisany. Poza tym na samym sprzęcie znajduje się panel regulacji ustawień.

Filtry powietrza:

Dołączone filtry powietrza gromadzą pył, sierść i inne drobnoustroje, które nie powinny znaleźć się w powietrzu. Filtry są zmywalne.

Wielofunkcyjność:

Produkt oprócz głównej funkcji chłodzenia również grzeje, wprawia powietrze w cyrkulację oraz je osusza.

Zalety
Hałas:

Prezentowany klimatyzator generuje dźwięki, które mogą przeszkadzać w codziennych czynnościach.

 

 

 

 

2. Klimatyzator Przenośny Dimplex PC 35AMB

 

Klimatyzator przenośny Dimplex PC 35AMB umożliwia schładzanie powietrza w pomieszczeniu, ogrzewanie oraz osuszanie. Urządzenie generuje hałas na poziomie 65 dB, a ponieważ ma funkcję Sleep z pewnością nie zakłóci naszego snu w nocy. Sprzęt waży niecałe 30 kg, a za sprawą kółek w podstawie uda nam się go z łatwością przenieść do innego pokoju.

Produkt ma wymiary: 30 cm x 77,8 cm x 55 cm. Klimatyzator doskonale sprawdza się w pomieszczeniu, którego metraż nie przekracza 40 m2. To dobry wybór do małego biura, sklepu oraz mieszkania. Sprzęt ma odporną na uszkodzenia obudowę w klasie wodoszczelności IPX4. Ponadto model wyposażono w wyświetlacz LCD.

Konsumenci przekonują, że klimatyzator pozwala na przetrwanie letnich upałów. Urządzenie przydaje się także zimą, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0 st. C. Z uwagi na to, że produkt osusza powietrze nie musimy się obawiać o rozwój pleśni i grzybów na ścianach. Urządzeniem można sterować przy pomocy dołączonego pilota.

Dimplex PC 35AMB to klimatyzator, którego moc znamionowa w trybie chłodzenia wynosi 1480 W, a w trybie ogrzewania – 1300 W. Wymiary produktu to: 30 cm x 77,8 cm x 55 cm. Model generuje hałas nieprzekraczający 65 dB.

Zalety
Kółka w podstawie:

W podstawie urządzenia są niewielkie kółka, które znacząco ułatwiają przenoszenie sprzętu do innych pomieszczeń. To pozwala na uniknięcie problemów z kręgosłupem i nadwyrężonymi mięśniami.

Funkcja Sleep:

Klimatyzator ma funkcję Sleep. Po jej włączeniu generowany przez model hałas obniża się do 35 dB, w efekcie czego możemy spokojnie spać.

Osuszanie powietrza:

Sprzęt osusza powietrze w pokoju, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni na ścianach. Dzięki temu w pomieszczeniu tworzy się przyjazny mikroklimat poprawiający nasze samopoczucie.

Wygodna obsługa:

Urządzeniem możemy sterować przy pomocy dołączonego pilota. Nie musimy więc podchodzić do klimatyzatora, aby włączyć odpowiednią funkcję lub zmienić prędkość pracy.

Wady
Piszczące kółka:

Podczas przesuwania produktu po podłodze kółka głośno piszczą. Dla wielu osób dźwięki te są drażniące.

 

 

 

 

3. Klimatyzator Przenośny Whirlpool PACW29COL

 

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL to wydajne urządzenie, które zostało przystosowane do pracy w pomieszczeniach do 30 m2. Model ma moc chłodniczą 2800 W oraz siłę przepływu powietrza 380 m3/h. Urządzenie jest przystosowane do pracy w 3 różnych trybach. Użytkownik ma do dyspozycji tryb ‘Jet’, automatyczny oraz nocny. 

Model został wyposażony w funkcję 6th Sense, która jest odpowiedzialna za komfortowe ustawienie temperatury oraz wilgotności w danym pomieszczeniu. Kompaktowy klimatyzator ma czytelny wyświetlacz LED, na którym można odczytywać wszystkie parametry dotyczące aktualnej pracy urządzenia. Model został wyposażony w praktyczny pilot, którym można wygodnie sterować z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. 

Funkcja Auto Clean odpowiada za zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Po wyłączeniu klimatyzatora parownik jest automatycznie suszony, dzięki czemu ryzyko rozwoju pleśni i grzybów jest minimalne. Urządzenie ma filtr HEPA oraz wbudowany pojemnik na skropliny. Użytkownicy wystawiają pozytywne opinie o tym sprzęcie. Konsumenci są zdania, że jest to produkt wyposażony we wszystkie praktyczne funkcje, które musi mieć dobry klimatyzator. 

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL ma kompaktowe wymiary oraz kółka ułatwiające przesuwanie. Waga modelu to 34 kg. Wysokość klimatyzatora to 74,4 cm, szerokość 44,8 cm oraz głębokość 40 cm. 

Zalety
Tryby pracy:

Sprzęt ma 3 tryby pracy pozwalające na ustawienie urządzenia według preferencji użytkownika. Do wyboru są tryb Jet, nocny oraz automatyczny.

Filtr:

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL został wyposażony w wysokiej jakości filtr HEPA pozwalający na usunięcie do 99,9% cząsteczek pyłu znajdujących się w powietrzu. Dzięki temu osoby cierpiące z powodu alergii mogą poczuć znaczną ulgę.

Kompaktowy rozmiar:

Urządzenie przenośne ma wymiary 74,4 cm wysokości, 44,8 cm szerokości oraz 40 cm głębokości. Dzięki temu klimatyzator nie zajmuje dużo miejsca i można go ustawić w dowolny sposób.

Wady
Waga:

Model Whirlpool PACW29COL waży 34 kg. Mimo tego, że ma zainstalowane kółka ułatwiające przesuwanie z miejsca na miejsce, waga urządzenia jest problematyczna dla słabszej osoby.

 

 

 

 

4. Klimatyzator Przenośny Torell Skyled 24

 

Chcielibyśmy zaprezentować model Torell Skyled 24, który można użytkować w domu, niewielkim sklepie oraz biurze. Moc chłodzenia klimatyzatora wynosi 2350 W. Sprzęt skutecznie obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniu i osusza je, co tworzy przyjazny mikroklimat i zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni na ścianach.

Klimatyzator ma 2-stopniową regulację prędkości pracy oraz 12-godzinny timer. Urządzeniem możemy sterować przy pomocy dołączonego do kompletu pilota, co zwiększa komfort użytkowania. Sprzęt nie wymaga specjalistycznej instalacji. Maksymalny poziom hałasu generowany przez model to 54 dB. Produkt ma wymiary: szerokość – 30,5 cm, wysokość – 75,2 cm oraz głębokość – 38,3 cm.

Urządzenie prezentuje się estetycznie i jest łatwe w obsłudze. Konsumenci docenili model głównie za to, że szybko ochładza pomieszczenie, co pozwala przetrwać letnie, upalne dni. Sprzęt ma kółka w podstawie i można go bez wysiłku przesuwać po podłodze. Należy dodać, że klimatyzator nadaje się do wszystkich miejsc, w których nie można zamontować modelu ściennego z jednostką instalowaną na zewnątrz budynku.

Torell Skyled 24 to klimatyzator który ochładza, osusza i wentyluje powietrze w pomieszczeniu. Moc chłodzenia modelu wynosi 2350 W. Wymiary urządzenia to: 30,5 cm x 75,2 cm x 38,3 cm.

Zalety
Łatwa obsługa:

Sprzęt jest łatwy w obsłudze, ponieważ można zmieniać jego ustawienia pracy przy użyciu pilota zdalnego sterowania. Poza tym klimatyzator ma czytelny panel z niewielkim wyświetlaczem.

Wbudowany filtr węglowy:

Urządzenie zostało wyposażone w filtr siatkowy i węglowy. To powoduje, że powietrze jest oczyszczane z nieprzyjemnych zapachów, w efekcie czego możemy cieszyć się świeżością w domu.

Nie wymaga instalacji:

Aby użytkować klimatyzator wystarczy ustawić go w wybranym miejscu i wyprowadzić rurę wylotową przez okno. Nie musimy niczego montować na ścianie.

Wady
Mały zasięg pilota:

Pilot zdalnego sterowania ma mały zasięg i żeby zmienić prędkość pracy urządzenia lub włączyć konkretną funkcję musimy wejść do pomieszczenia, w którym ustawiliśmy sprzęt.

 

 

 

 

5. Klimatyzator Przenośny Descon 2,6kW DA-C2600

 

Nasz ranking zamyka klimatyzator przenośny Descon DA-C2600 o mocy chłodniczej wynoszącej 2,6 kW. Ma on trzy tryby pracy, czyli chłodzenie, osuszanie i wentylację.

Do zestawu dołączona jest rura do odprowadzania ciepłego powietrza, której jeden koniec musi znaleźć się na zewnątrz pomieszczenia.

Model ten zapewnia oszczędność energii (klasa A), ma pilot ułatwiający zdalne sterowanie, jak również kółka umożliwiające przemieszczanie do innego pokoju. Waży 33,5 kg, a jego wymiary to: wysokość – 78,5 cm i szerokość – 43,5 cm. Zakres temperatur w przypadku tego modelu wynosi od 16 st. C do 32 st. C, może ochłodzić pomieszczenie do 15 m2.

Konsumenci uważają, że jest to klimatyzator o nowoczesnym designie, który można wykorzystać nie tylko w domu, ale i biurze. Dla wielu plusem jest możliwość sterowania również za pomocą panelu z wyświetlaczem LCD.

Descon DA-C2600 to przenośny klimatyzator o wymiarach: wysokość – 78,5 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 43,5 cm. Moc sprzętu jest równa 2600 W.

Zalety
Użytkowanie:

Istnieje możliwość łatwej regulacji intensywności nawiewu. Obsługa urządzenia jest prosta dzięki odpowiednio dużemu wyświetlaczowi LED, a także pilotowi zdalnego sterowania.

Tryby:

Klimatyzator ma 3 tryby pracy: wentylacja, chłodzenie i osuszania. W rezultacie użytkownik może dostosować produkt do swoich aktualnych potrzeb.

Wady
Rura:

Część osób uważa, że montaż dołączonej do zestawu rury odprowadzającej skroplinę jest skomplikowany. Osoba bez doświadczenia może sobie nie poradzić z tą czynnością.

Czyszczenie:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że pielęgnacja modelu zajmuje dużo czasu. Internauci wskazują, że na kratce wentylacyjnej osadza się trudny do usunięcia kurz.

 

 

 

 

6. Klimator Elektroniczny AEG LK 5689

 

W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na temat przenośnego klimatyzatora AEG LK 5689. Dlatego też postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Jego moc jest równa 70 W. Dokładne wymiary to: wysokość – 69,5 cm, szerokość – 28 cm i głębokość – 36 cm. Waga wynosi 6 kg.

Sprzęt ma kilka funkcji. Nie tylko pełni rolę wentylatora, ale też nawilża powietrze i oczyszcza je z toksyn. W efekcie w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód, a my możemy mieć pewność, że jakość powietrza jest dobra (mniejsza ilość kurzu, wirusów, drobnoustrojów). Urządzenie usuwa też nieprzyjemny zapach. Klimatyzator został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 4,5 l. Jak zapewnia producent, sprzęt może pracować maksymalnie przez 20 h bez konieczności uzupełniania wody.

Osoby, które przetestowały AEG LK 5689, uważają, że jest to godny polecenia wentylator. U podstawy znajdują się kółka, które ułatwiają przesuwanie sprzętu. W efekcie możemy bez zbędnego wysiłku ustawić go, gdzie tylko chcemy.

Klimatyzator przenośny AEG LK 5689 ma następujące wymiary: wysokość – 69,5 cm, szerokość – 28 cm i głębokość – 36 cm, a jego waga jest równa 6 kg. Moc urządzenia wynosi 70 W.

Zalety
Timer:

Użytkownik ma możliwość ustawienia klimatyzatora na 8 h w przód. W rezultacie można tak zaprogramować urządzenie, aby włączyło się tuż przed naszym powrotem do domu np. z zakupów.  

Pilot zdalnego sterowania:

Do kompletu dołączono pilot zdalnego sterowania (zasięg 10 m). Nie trzeba więc podchodzić do wentylatora, aby zmienić jego ustawienia. Jest to wygodne rozwiązanie.

Funkcjonalność:

Urządzenie nie tylko chłodzi powietrze, ale też poprawia jego jakość - neutralizuje nieprzyjemne zapachy, usuwa bakterie, wirusy i drobnoustroje.

Wady
Głośność:

W niektórych opiniach można przeczytać, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy.

Obudowa:

Zdaniem nielicznej grupy Internautów obudowa jest podatna na zarysowania. Po pewnym czasie więc model nie wygląda tak dobrze, jak na początku.

 

 

 

 

Jak działa przenośny klimatyzator?

 

Urządzeniem, które latem na pewno przyda się w każdym domu czy biurze jest przenośny klimatyzator. Jak pisaliśmy w przewodniku zakupowym, taki sprzęt pomoże Ci schłodzić dowolne pomieszczenie w mieszkaniu. Powyżej wyjaśniliśmy Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, a teraz chcemy przejść do omówienia, jak działa taki produkt. W dalszej części artykułu postaramy się wyjaśnić powyższą kwestię.

 

 

Budowa klimatyzatora przenośnego

Klimatyzator zbudowany jest z kilku elementów: 2 wymienników ciepła (parownik i skraplacz) i 2 wentylatorów odpowiedzialnych za przepływ powietrza. W czasie pracy w parowniku odbierane jest ciepło z pomieszczenia, które następnie transportowane jest między wymiennikami, by ostatecznie dotrzeć do skraplacza. Oznacza to, że po pobraniu powietrza jest ono schładzane, a ciepło wydalane poza urządzenie.

Sprzęty przenośne dzielą się na sprzęty monoblokowe i split. Różni je sposób wyprowadzania powietrza z pokoju. Pierwszy rodzaj produktów wyposażony jest w jedną lub dwie rury, które wystawiamy na zewnątrz np. przez okno. Ogrzane powietrze transportowane jest do przewodu i wydalane poza budynek. Drugim rodzajem klimatyzatorów są urządzenia typu split, które wymagają wystawienia przez okno (najczęściej na taras lub balkon) części zewnętrznej, do której odprowadzane jest ciepłe powietrze. Modele przenośne wyposażone są w przewód, który transportuje nagromadzone ciepło.

 

Praca klimatyzatora przy dużym upale

Podczas pracy klimatyzatora rura wyrzutowa musi być wystawiona za okno, by mogło nią być wydalane ciepłe powietrze. Niestety, gdy na zewnątrz jest duży upał, temperatura w pokoju podnosi się, co zmusza urządzenie do zwiększenia obrotów pracy. Poza tym sam klimatyzator obniża temperaturę we wnętrzu tylko o kilka stopni (w zależności od modelu jest to od 5 do max 10 st. C względem panującej temperatury). Zdarzają się również bardzo ekstremalne sytuacje, gdy ciepło na zewnątrz dochodzi do 40 st. C, wtedy produkt obniży temperaturę tylko o 2-5 st. C, bo nie jest w stanie wydajniej pracować. Czy zatem sprzęt poradzi sobie w upalne dni? Niestety, produkty przenośne mają ograniczoną wydajność, dlatego w czasie ekstremalnych warunków pogodowych mogą nie sprostać chłodzeniu pomieszczenia.

 

Montaż

Dużym atutem produktów przenośnych jest łatwy i szybki montaż. Urządzenia nie są na ogół sprzedawane na części, więc w opakowaniu znajdziesz cały klimatyzator oraz rurę. Zadaniem użytkownika jest podłączenie sprzętu do prądu oraz wystawienie przewodu za okno, w celu poprawnego odprowadzenia ciepłego powietrza.

 

 

Przenoszenie klimatyzatora przenośnego?

Wiele osób decyduje się na zakup produktów przenośnych, gdyż producenci obiecują ich dużą mobilność. Czy jest tak naprawdę? Jaki klimatyzator przenośny jest polecany przez konsumentów zarówno do domów, jak i firm? Zdecydowana większość użytkowników poleca niewielkie produkty o mniejszych gabarytach, ale też niewielkiej wadze. Dzięki temu możesz przenosić klimatyzator w dowolnym momencie do innego pokoju. Warunkiem jest tylko dostęp do okna, przez które wystawiamy rurę w produktach monoblokowych. Dlatego urządzenie sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, jak i firmach.

 

Głośność pracy

Omawiając sposób działania klimatyzatora przenośnego niestety trzeba zaakcentować, że jest to dość głośny sprzęt. Znajdujący się we wnętrzu mechanizm, który chłodzi powietrze, generuje duży hałas. Wynika to z dużej intensywności pracy. Jednak klimatyzatory przenośne są gotowe do chłodzenia pomieszczenia zaraz po wyjęciu z pudełka. Od momentu podłączenia do prądu sprzęt rozpoczyna pracę na najwyższych obrotach. Dźwięk, który generuje produkt, utrzymuje się na poziomie ludzkiej rozmowy, co może przeszkadzać w jej prowadzeniu.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Nawilżacz powietrza Philips

Jaki ozonator do samochodu

Arctic Air Ultra Rovus opinie

LG S12EQ

Klimatyzator Samsung Wind-Free Ar12Mspxbwkneu

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Blaupunkt Moby Blue 1012

 

Następnie prezentujemy urządzenie Blaupunkt Moby Blue 1012 o mocy chłodniczej 3,5 kW. Ma ono specjalny silnik rozpraszający wodę, dzięki któremu jest ona odparowywana z klimatyzatora i następnie usuwana na zewnątrz. Dlatego też w tym przypadku rura odprowadzająca nagromadzoną wodę jest zbędna.

Model ten gwarantuje oszczędność energii, ponieważ ma klasę energetyczną A. Jego wymiary to: 71,5 cm wysokości oraz 43,5 cm szerokości. Urządzenie ma cztery tryby pracy: chłodzenie, grzanie, wentylację i niezależne osuszanie.

Jego zakres temperatur wynosi z kolei od 18 st. C do 35 st. C (chłodzenie) i od 13 st. C do 27 st. C (grzanie), sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 30 m2. Mimo wagi 31 kg można go łatwo przemieszczać ze względu na duże kółka.

Konsumenci doceniają ten przenośny klimatyzator za nowoczesny design, a także opcję o nazwie plug&play, dzięki której urządzenie nie wymaga specjalistycznej instalacji przy pierwszym uruchomieniu. Tutaj również dostępna jest opcja Sleep, za sprawą której klimatyzator może pracować w sypialni nawet przez całą noc nie przeszkadzając w czasie snu.

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue 1012 ma moc 3,5 kW. Wymiary sprzętu są następujące: 43,5 cm x 71,5 cm x 35 cm.

Zalety
Energooszczędny:

Jest to model w klasie energetycznej A, co oznacza, że nie pobiera zbyt dużo energii. W związku z tym nie musimy się obawiać, że nasze rachunki za prąd będą znacznie wyższe niż wcześniej.

Użytkowanie:

Produkt automatycznie usuwa nagromadzoną wodę wraz z gorącym powietrzem. Dlatego też nie ma konieczności montowania rury odprowadzającej.

Przenoszenie:

Model wyposażono nie tylko w kółka transportowe, ale także wygodne uchwyty, więc użytkownik może przenosić produkt bez konieczności korzystania z pomocy innej osoby.

Wady
Hałas:

Produkt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, dlatego jego użytkowanie po pewnym czasie może okazać się dla niektórych osób uciążliwe.

Konfiguracja:

W części recenzji pojawia się informacja, że konfiguracja urządzenia ze smartfonem nie jest prosta.

 

 

Electrolux EXP09CN1W7

 

Produkt Electrolux EXP09CN1W7 to kolejna, ciekawa opcja. Urządzenie ma moc chłodniczą 2,6 kW i specjalne filtry, dzięki którym potrafi oczyścić powietrze z kurzu, wirusów i alergenów. Ten model odprowadza ciepłe powietrze poza pomieszczenie za pomocą dołączonego rękawa.

Klimatyzator ma klasę energetyczną A, waży 24 kg, a jego wymiary wynoszą: wysokość – 70,3 cm i szerokość – 34,5 cm. Model ten również wyposażony został w zdalny pilot i kółka umożliwiające jego przemieszczanie.

Ma trzy tryby pracy: chłodzenie, niezależne osuszanie oraz wentylację. Zakres temperatur urządzenia wynosi od 17 st.C do 30 st. C, sprzęt ochłodzi pomieszczenie o standardowych zyskach ciepła do powierzchni 10 m2.

Opinie o klimatyzatorach przenośnych tego producenta są bardzo pozytywne, podobnie jest w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go za bardzo nowoczesny design, dzięki któremu pasuje niemal do każdego wnętrza. Według nich dużą zaletą jest też funkcja Sleep, która zapewnia cichą pracę klimatyzatora podczas snu.

Electrolux EXP09CN1W7 to klimatyzator przenośny o wymiarach: 70,3 cm x 34,5 cm x 35,5 cm. Produkt ma moc równą 2,6 kW.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie ma 3 tryby pracy: chłodzenie, osuszanie i wentylacja. W rezultacie model sprawdza się w wielu sytuacjach. Umożliwia nie tylko obniżenie temperatury w pomieszczeniu, ale także wpływa na jakość powietrza.

Sleep:

Bardzo przydatną opcją okazuje się funkcja Sleep. Wybierając ją możemy być pewni, że sprzęt nie będzie generował zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, co zagwarantuje nam spokojny sen.

Timer:

24-godzinny timer pozwala tak zaprogramować model, aby ten włączył się lub wyłączył o określonej godzinie. W efekcie oszczędzamy czas.

Wady
Wykonanie:

Niektóre osoby twierdzą, że wykonanie produktu mogłoby być nieco lepsze. Na powierzchni klimatyzatora po pewnym czasie pojawiają się zarysowania. Umieszczone na produkcie logo producenta stosunkowo szybko się ściera.

 

 

Camry CR 7902

 

Jednym z najlepszych klimatyzatorów na rynku jest Camry CR 7902 o wymiarach 37 cm x 42 cm x 87 cm. Nie jest on zbyt duży, więc bez problemu zmieści się w każdym pomieszczeniu. Warto dodać, że użytkownicy doceniają obecność kół. Dzięki nim przesuwanie i transport klimatyzatora są bardzo łatwymi czynnościami. Produkt jest solidnie wykonany i nie ulega zniszczeniu. 

Klimatyzator ma 3 tryby działania, a są to: chłodzenie, nawiew i osuszanie. Wbudowany wentylator ma regulowaną prędkość, a użytkownicy mają do wyboru 2 stopnie. Wielu użytkowników docenia tryb oscylacji Swing. Dzięki tej funkcji zimno szybko się rozprzestrzenia i już po kilku minutach można cieszyć się przyjemną temperaturą w pomieszczeniu.

Moc sprzętu wynosi 2,6 kW. W zestawie znajduje się pilot, z pomocą którego można łatwo sterować wszystkimi funkcjami klimatyzatora, co jest bardzo wygodne. Zdolność osuszania sprzętu wynosi 1l/h. Waga klimatyzatora to około 22 kg. 

Camry CR 7902 to klimatyzator przenośny o mocy 2,6 kW. Jego wymiary wynoszą 37 cm x 42 cm x 87 cm. Sprzęt waży 22 kg i ma 3 tryby działania.

Zalety
Łatwe sterowanie:

Wszystkie funkcje klimatyzatora można zmieniać z pomocą wygodnego pilota. Nie ma on zbyt wielu przycisków, a zmiana ustawień jest intuicyjna.

Szybkość chłodzenia:

Dzięki trybowi oscylacji zimne powietrze szybko przepływa przez całe pomieszczenie. W ciągu kilku minut od włączenia klimatyzatora można cieszyć się przyjemnym chłodem.

Łatwe przenoszenie:

Klimatyzator nie jest zbyt duży i został wyposażony w kółka, więc samodzielne przestawienie go nie jest trudne.

Wady
Hałas:

Sprzęt generuje dźwięki na poziomie 65 dB, co nie podoba się niektórym użytkownikom. Czasem klimatyzator przeszkadza w lekturze lub rozmowie z innymi domownikami.

 

 

Trotec PAC 2000E

 

Nasz ranking otwiera dobry i tani klimatyzator przenośny Trotec PAC 2000E. To urządzenie o mocy chłodniczej 2 kW gwarantuje przyjemny chłód w pomieszczeniu nawet, jeśli na zewnątrz będzie panować bardzo wysoka temperatura. Model ten ma również funkcję osuszania powietrza, dzięki czemu w pokoju zawsze będzie panować odpowiednia wilgotność, nawet w deszczowy dzień. Zalecany jest do pomieszczeń o powierzchni 12 m2.

Ten klimatyzator należy do klasy energetycznej A, zakres temperatur chłodzenia wynosi 16-32 st. C, ma też pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu można ustawiać temperaturę bez konieczności wstawania z fotela. Posiada on również koła, za sprawą których jego przemieszczanie do innego pomieszczenia nie jest kłopotliwe. Do zestawu dołączony jest rękaw odprowadzający ciepłe powietrze na zewnątrz.

Ten najlepszy klimatyzator przenośny cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Uważają oni, że to doskonały model nawet do bardzo małych pomieszczeń, ponieważ ma niewielki rozmiar (80 cm wysokości, 37,5 cm szerokości i wagę równą 24 kg) oraz kompaktową konstrukcję. Poza tym jest bardzo prosty w obsłudze i wydajny, może obniżyć temperaturę nawet do 16 st. C.

Trotec PAC 2000 E to bardzo dobry klimatyzator przenośny do 1500 zł. Moc urządzenia jest równa 2 kW. Wymiary produktu to: 37,5 cm x 30 cm x 80,7 cm.

Zalety
Koła:

Umieszczone u podstawy koła wykonano z odpornych na uszkodzenia tworzyw. Kółka transportowe umożliwiają swobodne przenoszenie sprzętu, a co najważniejsze, nie rysują podłóg.

Pilot:

Do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania. Ma on odpowiedni kształt i duże przyciski, dlatego dopasowuje się do kształtu dłoni, a wybranie interesujących nas ustawień nie jest trudne.

Klasa energetyczna:

Z uwagi na to, że sprzęt ma klasę energetyczną A nie musimy się obawiać, że przy regularnym korzystaniu z klimatyzatora, nasze rachunki za energię znacznie wzrosną.

Regulacja:

Istnieje możliwość regulowania kierunku przepływu powietrza, a także mocy nawiewu. W rezultacie można w łatwy sposób dostosować urządzenie do warunków panujących za oknem.

Design:

Produkt ma białą obudowę, dlatego będzie pasował do większości wnętrz. Możliwość zwijania kabla zasilającego, a także schowek na pilot wpływają na estetykę sprzętu.

Wady
Głośność:

Czytając recenzje produktu można natrafić na komentarze sugerujące, że urządzenie jest stosunkowo głośne.

 

 

Bavaria BMK 2400E

 

Jako kolejny chcemy zaprezentować model Bavaria BMK 2400E o mocy chłodzenia 2,4 kW. Wymaga on odprowadzenia ciepłego powietrza na zewnątrz za pomocą dołączonej do zestawu rury.

Ten klimatyzator ma opcję zatrzymania pracy w momencie, gdy znajduje się w nim zbyt duża ilość skroplonej wody.

Urządzenie to również ma klasę energetyczną A, co potwierdza jego efektywność działania. Zakres temperatur chłodzenia wynosi w tym przypadku 18-32 st. C, a można ją regulować dzięki zdalnemu pilotowi.

Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni ok. 15 m2.  Ten klimatyzator ma 75,2 cm wysokości oraz 30,5 cm szerokości, waży 22 kg.

Konsumenci doceniają urządzenie za funkcjonalność i łatwość obsługi. Potrafi ono doskonale ochłodzić pomieszczenie nawet  w bardzo upalny dzień, do tego ma funkcję wentylacji powietrza.

Klimatyzator przenośny Bavaria BMK 2400 E ma wymiary: szerokość – 30,5 cm, głębokość – 38,3 cm i wysokość – 75,2 cm. Moc urządzenia jest równa 2,4 kW.

Zalety
Obsługa:

Pozytywne opinie konsumentów są dowodem na to, że obsługa prezentowanego sprzętu nie jest trudna. Dużym ułatwieniem jest wyświetlacz LED, na którym prezentowane są informacje dotyczące wybranych ustawień.

Przenoszenie:

Choć produkt waży stosunkowo dużo (22 kg), jego przenoszenie nie jest trudne. Wszystko to za sprawą umieszczonych u podstawy kółek transportowych umożliwiających swobodne przemieszczanie sprzętu.

Timer:

Klimatyzator wyposażony jest w timer, który pozwala ustawić urządzenie na 12 h w przód. W rezultacie produkt okazuje się funkcjonalny, dzięki czemu zyskuje popularność wśród Internautów.

Obudowa:

Zrobiona z mocnych tworzyw obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni sprzętu nie widać więc nieestetycznych zarysowań, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wygląd sprzętu.

Wady
Pilot:

Część użytkowników uważa, że dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania ma zbyt małe przyciski, co utrudnia korzystanie z niego.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir