ᐅ Preparaty na grzybicę paznokci. Opinie i recenzje

Ranking 5 najlepszych preparatów na grzybicę paznokci w 2019

Ostatnio aktualizowane: 13.11.19

 

Preparat na grzybicę paznokci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz skutecznego preparatu, który hamuje rozwój grzybicy paznokci i przywróci płytkom zdrowy wygląd? Powinieneś więc zapoznać się z naszym rankingiem, w którym opisaliśmy polecane przez konsumentów produkty. Pierwsze miejsce należy do Scholl Fungal Nail – to płyn o pojemności 3,8 ml, który zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby. W zestawie znajdziemy też jednorazowe pilniki do piłowania płytki. Preparat wnika głęboko w paznokieć, hamuje rozwój grzybów i zmniejsza przebarwienia. Przeprowadzona przy użyciu środka kuracja dzieli się na dwie fazy – pierwsza trwa 4 tygodnie, a druga 9 miesięcy. Jeżeli nie jest to preparat, którego szukasz, koniecznie sprawdź pozostałe produkty opisane w zestawieniu. Do gustu może przypaść Ci środek plasujący się na drugim miejscu, czyli Undofen 5 ml. To wygodny w stosowaniu lakier z szerokim pędzelkiem, pozwalającym na precyzyjną aplikację. Preparat należy stosować co trzy dni, dlatego nie powinno to być zbyt kłopotliwe. Produkt zapobiega rozwojowi grzybicy paznokci, zmienia pH płytki i odżywia ją.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki preparat na grzybicę paznokci kupić?

 

Grzybica paznokci sprawia, że płytka nie wygląda estetycznie – staje się grubsza, wolniej rośnie i widać na niej przebarwienia. Jeśli szybko zauważymy pierwsze objawy choroby, możemy przeprowadzić domową kurację z pomocą specjalnych środków. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki preparat na grzybicę paznokci wybrać, aby okazał się skuteczny, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

 

 

Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Pierwszym objawem grzybicy paznokci są drobne przebarwienia na płytce – początkowo są białe, później zmieniają kolor na żółty, a następnie na brązowy. Z czasem pojawiają się kolejne problemy, czyli rozwarstwianie i łuszczenie płytki. Możemy mieć również problem z piłowaniem i przycinaniem paznokci, ponieważ w wyniku rozwoju choroby stają się coraz grubsze. Co więcej, nawet mimo dbania o higienę, w przypadku rozwijającej się grzybicy paznokci pojawia się nieprzyjemny, krępujący zapach. Odpowiedzialne są za niego grzyby rozwijające się pod paznokciem, który wraz z upływem czasu zaczyna coraz bardziej odstawać od skóry. Nie powinniśmy lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych zmian w wyglądzie płytki, ponieważ jeśli przyczyną ich pojawienia się jest grzybica, to trzeba zareagować jak najszybciej. Choroba przeważnie rozwija się na paznokciach u stóp, ale z czasem może też rozprzestrzenić się na dłonie – wtedy znacznie trudniej jest ją ukryć.

 

Skład preparatu

Środki przeznaczone do przeprowadzenia domowej kuracji zwalczającej grzybicę paznokci mają w składzie takie substancje, które nie powinny wywołać skutków ubocznych (jak np. podrażnienie skóry wokół płytki czy pieczenie). Takie preparaty zwykle są testowane dermatologicznie, co potwierdza ich skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. W składzie najczęściej znajdziemy m.in.:

 * kwas mlekowy – wnika głęboko do płytki, zmienia jej pH i hamuje rozwój grzybów;

 * kwas cytrynowy – podobnie jak kwas mlekowy zmienia pH na mniej korzystne dla rozwijania się grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów;

 * D-pantenol – odżywia paznokcie i skórki wokół nich, odbudowuje strukturę płytki i wzmacnia ją;

 * glicerynę – ma właściwości nawilżające i regenerujące, stymuluje odbudowę zdrowej płytki paznokci;

 * mleczan etylu – hamuje rozwój grzybów, substancja wykorzystywana jest w celach leczniczych i profilaktycznych.

Zawsze warto zapoznać się ze składami produktów dostępnych w sklepach i porównać je pod tym względem. To pozwoli nam na podjęcie decyzji, jaki preparat na grzybicę paznokci jest najlepszy.

 

Rodzaje

Wśród środków na grzybicę największą popularnością cieszą się produkty w formie lakierów, ponieważ są wyjątkowo łatwe i wygodne w stosowaniu. Aplikuje się je na płytkę tak samo, jakbyśmy chcieli ją pomalować. Dostępne są też preparaty w sztyfcie, przypominające nieco markery, a także spraye, żele i maści. Musimy wybrać taki produkt, który szybko i precyzyjnie zaaplikujemy na paznokcie.

 

Stosowanie

Na opakowaniu preparatu powinna znaleźć się informacja o tym, jak należy stosować środek, aby skutecznie zwalczyć grzybicę. Czasami konieczne jest spiłowanie wierzchniej warstwy płytki przy pomocy jednorazowego pilniczka (nierzadko kilka sztuk dołącza się do zestawu) oraz zdezynfekowanie paznokci przy pomocy chusteczki nasączonej w specjalnym płynie. To pomoże substancjom aktywnym wniknąć głęboko w płytkę, aby zahamować namnażanie się grzybów i innych drobnoustrojów.

Kupując środek na grzybicę, zwróćmy też uwagę na czas trwania kuracji. Czasami leczenie dzieli się na kilka faz – pierwsza wymaga zazwyczaj aplikowania preparatu codziennie (nawet dwa razy dziennie), a kolejne to działania profilaktyczne, a więc wystarczy nakładać środek np. raz na tydzień. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami producenta pozwoli nam szybko zauważyć pierwsze efekty i przywrócić paznokciom zdrowy wygląd.

 

 

Zapach i barwa

Grzybica paznokci to choroba uznawana za krępującą. Chcąc uniknąć np. pytań o wyraźnie zmieniony wygląd płytki, najlepiej znaleźć taki produkt, który jest bezbarwny, a więc całkiem niewidoczny po aplikacji. Co więcej, najlepszy preparat na grzybicę paznokci nie ma drażniącego zapachu, który nie tylko wpływałby negatywnie na komfort stosowania, ale również zniechęcałby do regularnego nakładania na płytkę.

 

Pojemność

Pojemność produktów na grzybicę paznokci zwykle wynosi od 3 ml do 10 ml. Takie opakowanie wystarcza średnio na kilka lub kilkanaście tygodni regularnego stosowania, dotyczy to w szczególności preparatów w formie lakierów. Dobrze, jeśli buteleczka ze środkiem będzie przezroczysta, ponieważ wtedy możemy na bieżąco kontrolować, ile produktu nam zostało i w razie konieczności kupić kolejne opakowanie, aby zachować ciągłość kuracji.

 

Preparaty na grzybicę paznokci w dobrych cenach

Dobre preparaty na grzybicę paznokci kosztują od 20 zł do 60 zł (za opakowanie z płynem o pojemności kilku mililitrów). Dotyczy to również produktów, które mają w zestawie niezbędne akcesoria do odpowiedniego przygotowania płytki do leczenia. Niemniej jednak cena to nie jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Istotniejszą rolę odgrywa to, jakie substancje znalazły się w składzie preparatu i czy są na tyle skuteczne, aby szybko zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na zdrowe paznokcie.

 

 

5 najlepszych preparatów na grzybicę paznokci. Opinie w 2019 roku

 

Umieszczony poniżej ranking preparatów na grzybicę paznokci prezentuje środki, które pomogą Ci przywrócić płytce zdrowy wygląd. Produkty, które trafiły do rankingu, są bezpieczne w stosowaniu i co ważniejsze, wyjątkowo skuteczne.

 

1. Scholl preparat na grzybicę paznokci 3,8ml

 

Preparat Scholl Fungal Nail został przetestowany dermatologicznie, dlatego nie ma ryzyka, że wywoła skutki uboczne przy właściwym stosowaniu. To idealny środek do przeprowadzenia domowej kuracji leczenia grzybicy paznokci. W zestawie znajdziemy opakowanie z płynem o pojemności 3,8 ml, a także 5 pilniczków jednorazowego użytku.

Leczenie grzybicy w tym przypadku jest podzielone na dwie fazy. Pierwsza trwa 4 tygodnie, opiera się na delikatnym piłowaniu płytki paznokcia i aplikacji płynu codziennie. Faza druga trwa 9 miesięcy, powinniśmy nakładać środek na zainfekowane paznokcie raz w tygodniu. Preparat tworzy na płytce warstwę ochronną, która zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybicy.

Z opinii konsumentów wynika, że płyn łatwo się stosuje. Środek marki Scholl eliminuje nawet do 99,99% grzybów odpowiedzialnych za rozwój grzybicy paznokci. Preparat wnika głęboko w płytkę, zmniejszając przebarwienia. Buteleczka jest wyjątkowo wydajna i wystarcza na długo, co pozwala na przeprowadzenie kuracji zgodnie z zaleceniami producenta.

Scholl Fungal Nail to środek na grzybicę paznokci, sprzedawany w opakowaniu o pojemności 3,8 ml. W zestawie znajdują się specjalne pilniczki oraz środek przeciwgrzybiczny. Środek jest dostępny bez recepty.

Zalety
Korzystanie:

Stosowanie preparatu jest bardzo łatwe. Wystarczy raz w tygodniu spiłować paznokcie, a następnie nałożyć na nie dołączony środek. Czynność należy powtarzać aż do momentu, kiedy paznokcie odrosną lub będą wyleczone.

Skład:

Skład preparatu jest skuteczny, niszczy on prawie 100% grzybów. W składzie znajdują się gliceryna, pantenol, kwas cytrynowy i inne.

Efektywność:

Test preparatów na grzybicę paznokci pokazuje, że po pewnym czasie choroba ustępuje, a my możemy cieszyć się ładnymi oraz zdrowymi paznokciami.

Wydajność:

Kosmetyk jest bardzo wydajny. Z pewnością starczy on na kilka miesięcy stosowania lub aż do zakończenia leczenia.

Dyskretność:

Opakowanie nie zdradza, że jest to preparat grzybobójczy, ponieważ produkt wygląda jak zwykła tarka do paznokci. Dlatego nie będziesz czuł dyskomfortu tego, że ktoś może rozpoznać Twój krępujący problem.

Wady
Szybkość działania:

Niektórzy użytkownicy uważają, że na rezultaty działania specyfiku trzeba czekać zbyt długo.

 

 

 

 

2. Undofen Lakier 5 Ml + Akcesoria

 

Lakier Undofen 5 ml tworzy na paznokciach ochronną warstwę, która jest wodoodporna i zapobiega rozwojowi grzybów oraz bakterii. Produkt należy aplikować co trzy dni. Preparat zmienia poziom pH na płytce, stymuluje jej regenerację oraz dostarcza jej niezbędne substancje odżywcze. To doskonały środek dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze objawy grzybicy paznokci.

Zestaw obejmuje nie tylko lakier o pojemności 5 ml, ale też przydatne akcesoria: chusteczki ze środkiem dezynfekującym oraz jednorazowe pilniczki przeznaczone do piłowania płytki. W składzie preparatu jest: octan etylu, derywat celulozy, kwas karboksylowy, gliceryna, etanol, D-pantenol i kilka innych substancji aktywnych. Produkt jest przeznaczony do aplikacji na paznokcie zarówno u stóp, jak i dłoni.

Konsumenci przyznają, że jest to szybko działający preparat, który pozwala przywrócić płytce zdrowy wygląd. Środek jest zamknięty w niewielkiej buteleczce, dlatego możemy spakować ją do kosmetyczki i wziąć na wakacyjny wyjazd. Ponadto szeroki pędzelek umożliwia precyzyjną aplikację lakieru na paznokcie.

Undofen 5 ml to zestaw zawierający specjalny lakier, pilniczki oraz chusteczki. Pojemność specyfiku wynosi 5 ml. Jest to wyrób medyczny, dostępny bez recepty.

Zalety
Rezultaty:

Wiele osób przyznaje, że prezentowany zestaw rzeczywiście pomaga w pozbyciu się grzybicy oraz poprawie kondycji paznokci. Żeby pokonać chorobę nie potrzeba zbyt dużo czasu, zazwyczaj wystarczy zużycie jednego opakowania.

Sposób użycia:

W zestawie znajdują się pilniczki, którymi co 3 dni należy piłować paznokcie. Następnie trzeba usunąć tłuszcz dołączoną chusteczką. Potem wystarczy nałożyć dwie warstwy lakieru. Całość nie zabiera więcej niż 10 minut.

Kondycja paznokci:

Ze względu na obecność regenerujących składników po pewnym czasie stosowania zauważysz, że paznokcie są bardziej lśniące, a ich kolor jest ujednolicony, więc lepiej wyglądają.

Wydajność:

Lakier ma pojemność 5 ml i według opinii użytkowników starcza on na bardzo długo.

Wady
Buteleczka:

Według użytkowników buteleczka nie została dobrze zaprojektowana. Istnieje ryzyko, że się przewróci, więc trzeba na nią bardzo uważać, ponieważ możemy stracić całą zawartość.

 

 

 

 

3. Nailner Repair Sztyft na grzybicę paznokci 4ml 

 

Produkt Nailner Repair to wygodny w stosowaniu sztyft, który został przebadany klinicznie. Preparat nie wymaga piłowania płytki paznokcia, dlatego bardzo łatwo się go aplikuje. Środek służy nie tylko do leczenia, ale również zapobiegania rozwojowi grzybicy, na którą jesteśmy narażeni, gdy chodzimy często na basen, nosimy ciasne buty itp.

Preparat jest zamknięty w opakowaniu o pojemności 4 ml, co średnio wystarcza na ok. 300 aplikacji. Produkt najlepiej stosować dwa razy dziennie, aby skutecznie zahamować rozwój grzybów odpowiedzialnych za zmiany w wyglądzie płytki paznokci. Preparat zasycha po upływie 1, maksymalnie 2 minut, po aplikacji możemy bez przeszkód włożyć buty.

Jak twierdzą konsumenci, to dobry i tani preparat na grzybicę paznokci, który nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie wywołuje pieczenia czy podrażnienia skóry wokół płytek. Produkt jest wydajny, a opakowanie na tyle niewielkie, że możemy nosić je przy sobie. Skuteczność środka wynika z zastosowania dobrze dobranych substancji aktywnych: kwasu mlekowego, gliceryny, mleczanu etylu oraz kwasu cytrynowego.

Nailner Repair to preparat w kształcie sztyftu. Jego pojemność wynosi 4 ml. Całość starcza na około 300 aplikacji. Jest to dobry preparat na grzybicę paznokci do 20 zł.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Kosmetyk ma postać sztyftu. Wystarczy otworzyć opakowanie oraz wysunąć trochę leku, działa tak samo jak pomadka. Podczas aplikowania nie pobrudzimy się, a wygląd leku jest dyskretny.

Skuteczność:

Wiele osób może potwierdzić, że preparat jest skuteczny. Oznaki choroby znikają na dobre, a paznokieć wraca do swojej starej, dobrej kondycji.

Inne funkcje:

Lek nie tylko zwalcza chorobę. Sprawia również, że paznokcie wyglądają lepiej, a co najważniejsze, nie kruszą się. Dziwne zgrubienia oraz pożółknięcia paznokcia znikają.

Wady
Szybkość działania:

Na dobre efekty trzeba poczekać. Użytkownicy donoszą, że trzeba przestrzegać codziennego stosowania leku, w przeciwnym razie nie będzie on działał prawidłowo.

 

 

 

 

4. Scholl Preparat na Grzybice Stop Aplikator+Spray


Scholl APLIKATOR+SPRAY to specjalny zestaw, który pomoże Ci uporać się z grzybicą paznokci. Zestaw zawiera specjalny aplikator z kremem. Ma on pojemność 4 ml. Z kolei spray do obuwia ma pojemność 10 ml. Te dwa produkty połączone razem są bardzo skuteczne w walce z grzybicą stóp.

Użytkownikom najbardziej w zestawie podoba się to, że nakładanie specyfiku jest bardzo łatwe. Na początku korzystamy z aplikatora, który został zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiednio rozprowadzić krem na zakażonej powierzchni. Krem bardzo szybko zasycha i tworzy na stopie  środowisko groźne dla grzybów.

Aby szybciej pozbyć się grzybicy, korzystaj ze sprayu do butów. Wystarczy, że po nałożeniu kremu spryskasz sprayem buty. Masz wtedy pewność, że choroba nie powróci, ponieważ miejsca, które mogą okazać się dla Ciebie groźne, zostają odpowiednio zabezpieczone. Użytkownikom podoba się intensywne działanie zestawu oraz wygoda użytkowania.

Scholl APLIKATOR+SPRAY to zestaw zwalczający grzybicę stóp. Znajdziesz w nim spray do butów o pojemności 10 ml, a także krem, którego pojemność wynosi 4 ml.

Zalety
Wygoda użycia:

Krem znajduje się w specjalnym aplikatorze. Dzięki niemu dozowanie odpowiedniej ilości specyfiku jest bardzo łatwe. Nie musisz się też martwić, że krem wypłynie z pojemnika, ponieważ jest szczelnie zamknięty.

Ochrona przed nawrotem choroby:

Dzięki dołączonemu sprayowi do butów nie tylko pozbywasz się istniejących grzybów, ale również zapobiegasz nawrotowi choroby, które w przypadku grzybicy są bardzo częste. Za sprawą regularnego używania sprayu możesz tego uniknąć.

Skuteczność:

Wiele osób bardzo pozytywnie wypowiada się na temat prezentowanego zestawu, a to ze względu na jego skuteczność. Po pewnym czasie użytkowania grzybica zupełnie znika.

Wady
Zapach:

Wielu osobom nie podoba się zapach obu specyfików. Jednak dla rezultatów warto to przetrwać, szczególnie że zapach po chwili znika.

Czas:

Aby zobaczyć rezultaty, trzeba trochę poczekać. Specyfiki nie działają szybko, ale skutecznie.

 

 

 

 

5. Mycosan Grzybica Paznokci serum 10ml

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć preparatu Mycosan Serum, którego pojemność to 10 ml. Środek przypomina zwykły lakier do paznokci, jest odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci powyżej 4. roku życia. Produkt szybko hamuje rozwój drożdżaków wywołujących grzybicę, wnika głęboko w płytkę i odżywia ją, a dodatkowo tworzy barierę ochronną, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się choroby.

Stosowanie środka jest bardzo proste. Preparat należy aplikować na paznokcie dwa razy dziennie, na jego zewnętrzną i wewnętrzną stronę, przez 4 tygodnie. Następnie wystarczy nakładać płyn raz dziennie aż do momentu, gdy płytka odzyska zdrowy wygląd. Dla lepszych efektów najlepiej co tydzień delikatnie piłować powierzchnię paznokci i przycinać je. W składzie produktu jest: glikol pentylenowy, woda, hydroksyetyloceluloza, przesącz fermentowanego żyta oraz izosorbid dimetylu.

Preparat łatwo się aplikuje na paznokcie, ponieważ ma szeroki pędzelek. Środek nie ma nieprzyjemnego zapachu i szybko zasycha, a do tego nie wywołuje skutków ubocznych. Co więcej, produkt jest bezbarwny i całkowicie niewidoczny na paznokciu.

Mycosan Serum to zestaw do wyleczenia grzybicy, który zawiera 10 pilniczków do paznokci, tubkę z pędzelkiem o pojemności 10 ml, harmonogram stosowania do zaznaczania postępów.

Zalety
Skuteczność:

Prezentowany preparat jest uważany za jeden z najskuteczniejszych na rynku. Grzybica jest skutecznie zwalczana, a jej powrót jest bardzo mało prawdopodobny.

Szybkość:

Wiele osób zauważyło, że preparat działa bardzo szybko. Wystarczą 4 tygodnie, aby oznaki grzybicy prawie całkowicie zniknęły.

Wady
Pilniki:

W zestawie znajduje się tylko 10 pilników, a jeden może być użyty wyłącznie raz. Dlatego będziesz musiał dokupić ich więcej.

Wygoda użytkowania:

Dla niektórych nakładanie specyfiku może być dość trudne. Należy dobrze wypiłować paznokcie, a następnie nałożyć na nie lek i poczekać, aż wyschnie.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Scholl Fungal Nail + Dezodorant

 

Zestaw Scholl Fungal Nail + Dezodorant to dobry wybór dla osób marzących o pięknych, zadbanych i przede wszystkim zdrowych stopach. W komplecie otrzymujemy płyn o pojemności 3,8 ml, służący do aplikacji bezpośrednio na zainfekowaną płytkę paznokcia, a także specjalny dezodorant zapobiegający rozwojowi grzybów i neutralizujący nieprzyjemny zapach stóp.

Preparat w płynie skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby na zdrowe paznokcie, chroni również przed nawrotami grzybicy. Produkt najlepiej zastosować od razu, gdy zauważymy przebarwienia na płytce – wtedy z pewnością zapobiegniemy rozwojowi choroby. Dezodorant ma pojemność 150 ml, pozwala zachować świeżość stóp przez cały dzień.

Konsumenci, którzy publikują opinie o preparatach na grzybicę paznokci Scholl, uważają, że są to szybko działające środki, całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Produkty wchodzące w skład zestawu zostały dokładnie przebadane pod kątem efektywności działania, a ich skład jest tak skomponowany, aby szybko przynieść oczekiwane rezultaty – zmniejszenie nieestetycznych przebarwień płytki.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4.59 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status