Ranking 5 najlepszych laktatorów elektrycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Laktator elektroniczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wszystkie młode mamy poszukujące dobrego, elektrycznego laktatora serdecznie zapraszamy na naszą stronę. Mogą tu one znaleźć specjalny ranking uwzględniający 5 takich urządzeń. Postanowiliśmy przybliżyć ich największe zalety i ułatwić wybór sprzętu potrzebnego do odciągania pokarmu z piersi. Według przeprowadzonej przez nas analizy, na pierwszym miejscu pod względem popularności i liczby pochlebnych opinii znalazł się produkt Lovi Prolactis 5.501. To laktator, który jest zasilany na dwa sposoby, a więc można z niego korzystać wszędzie, gdzie zaistnieje taka konieczność. Do cech charakterystycznych wspomnianego sprzętu należy zaliczyć m.in. bezbolesne odciąganie pokarmu oraz cichą pracę, która zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Wyłoniliśmy też drugi bardzo dobry laktator, ponieważ wiemy, że nie wszystkim model plasujący się na pierwszym miejscu odpowiada w 100%. Jest to Canpol 12/201, czyli nowoczesny laktator zasilany zarówno sieciowo, jak i na baterie. To produkt, którego pracę można dostosować do własnych potrzeb. Doskonale odwzorowuje on rytm ssania dziecka, dlatego odciąganie pokarmu nie będzie nieprzyjemne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki laktator elektryczny kupić?

 

Po urodzeniu dziecka każda świeżo upieczona mama ma nadzieję, że będzie mogła swoje maleństwo karmić piersią. Wiadomo przecież, że mleko matki jest zdrowsze dla maluszka i lepsze od modyfikowanego. Jeśli masz problem z produkcją mleka zaraz po urodzeniu dziecka to warto spróbować wzbudzić laktację za pomocą laktatora. Jest udowodnione naukowo, że odpowiednia stymulacja laktatorem może pobudzić produkcję mleka u matki.

Gdy wreszcie pojawi się upragnione mleko w wymaganej ilości po pewnym czasie pojawia się refleksja: a jeśli będę musiała wyjść i zostawić dziecko z mężem czy babcią, jak je nakarmią? Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia brzdąca mama może czuć się uwiązana, gdyż malucha trzeba karmić co 2 – 3 godziny. Taki laktator może dać nowej mamie trochę wolności. Po odciągnięciu mleka można je bez problemu przechować w lodówce, a mama może bez stresu wyjść do fryzjera czy kosmetyczki.

Rodzaje laktatorów

Obecnie w sprzedaży znajdziemy laktatory ręczne oraz elektryczne. Te pierwsze są znacznie tańsze, lecz wymagają mechanicznego pompowania przez kobietę piersi. Jeśli planujesz regularne wyjścia taki laktator może okazać się nie warty swojej ceny, gdyż będziesz musiała spędzić długie godziny ręcznie pompując mleko. A takie długie użytkowanie może skończyć się obolałymi mięśniami.

Laktatory elektryczne są droższe, jednak całą pracę takie urządzenie wykonuje za Ciebie. Jedyne, co musisz zrobić to przystawić odpowiednio podłączoną wypustkę do piersi. Jeśli zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny wybrać koniecznie przeczytaj nasz poradnik, gdzie postaramy się przybliżyć temat laktatorów elektrycznych. W sprzedaży możemy znaleźć laktatory elektryczne, które pozwolą na odciąganie mleka z dwóch piersi na raz. Sprzedawane są również laktatory pojedyncze, umożliwiające pompowanie mleka tylko z jednej piersi.

 

Elementy laktatora elektrycznego

Każdy laktator składa się z lejka, butelki i nakrętki. Lejek, to element, który przykładamy do piersi. Zazwyczaj mają one standardowy kształt, warto jednak przed zakupem laktatora przyłożyć lejek do piersi by sprawdzić, czy ma on odpowiedni rozmiar. Butelkę przykręca się do lejka i to właśnie do niej odciągane jest mleko. W zależności od producenta pojemność butelki może się różnić, jednak najbardziej popularnym rozmiarem jest 125 ml. Producenci często też dołączają oprócz nakrętki również smoczek, więc możemy dołączoną butelkę wykorzystać także do karmienia.

 

Regulacja mocy

Wszystkie laktatory elektryczne w dobrych cenach powinny mieć możliwość regulacji mocy. Zazwyczaj w laktatorach możemy spotkać dwa typy regulacji. Jest to regulacja ssania, czyli, z jaką siłą urządzenie będzie pompować mleko.

Często znajdziemy też regulację prędkości. Mamy więc możliwość ustawienia prędkości ssania. Te parametry odpowiadają za stymulację i prędkość wypływu mleka. Dla niektórych kobiet najwyższe ustawienia okazują się bolesne. Pamiętaj o tym przy wyborze laktatora dla siebie. Jeśli wybierzesz tańszy model bez regulacji, a jego moc okaże się zbyt duża i podczas odciągania mleka będziesz odczuwać ból, nie będziesz takiego urządzenia używać.

 

Dodatkowe wyposażenie

Na rynku znajdziemy też laktatory elektryczne, których producenci dołączają dodatkowe wyposażenie do urządzenia. Najczęściej spotykanymi dodatkami są wkładki laktacyjne czy podstawki, na których możemy przechowywać urządzenie. Przy zakupie przeanalizuj, czy dołączone dodatkowe elementy będą Ci potrzebne, gdyż zazwyczaj cena urządzeń z większym wyposażeniem jest większa. Zalecamy, by przy wyborze laktatora elektrycznego bardziej skupić się na jego funkcjach niż wyposażeniu.

 

Prędkość działania

Niezależnie od możliwości regulacji każdy laktator charakteryzuje się własną prędkością ssania. Jeśli masz zamiar intensywnie korzystać z urządzenia, a nie chcesz przeznaczać długich godzin na odciąganie mleka to koniecznie sprawdź wydajność sprzętu przed zakupem. Tańsze modele zazwyczaj mają mniejszą moc. Na rynku możemy znaleźć laktatory elektryczne, które wykonują zaledwie 12 ssań na minutę.

Takie urządzenia są mało wydajne, jeśli jednak będziesz korzystać z laktatora raz na 3 tygodnie czy miesiąc to powinien on w zupełności wystarczyć. Natomiast, jeśli szukasz bardziej wydajnego sprzętu, bo masz zamiar z niego korzystać kilka razy w tygodniu, to zwróć swoją uwagę na laktatory elektryczne o wydajności 50 – 60 ssań na minutę.

Jaki laktator elektryczny wybrać?

To, jaki laktator elektryczny będzie najlepszy dla Ciebie zależy od Twoich potrzeb. A ponieważ ceny laktatorów elektrycznych zaczynają się od około 300 zł to polecamy, by zastanowić się przed jego zakupem. Przede wszystkim przeanalizuj, jak często masz zamiar z urządzenia korzystać. Jeśli będzie Ci on potrzebny okazjonalnie to możesz zdecydować się na tańszy model o mniejszej wydajności. Nie polecamy kupować takich sprzętów używanych, gdyż mleko matki może zawierać różne bakterie czy wirusy (np. HIV czy wirus cytomegalii lub zapalenia wątroby). Te bakterie i wirusy mogą zainfekować laktator, który przeniesie je na kolejną użytkowniczkę i jej dziecko.

Jeśli masz bliźniaki to potrzeby mleczne maluchów są podwójne, dlatego też zdecydowanie powinnaś wybrać laktator z dwoma lejkami. Takie urządzenie pozwoli Ci na oszczędność czasu, gdyż będziesz mogła odciągać mleko z dwóch piersi na raz.

Pamiętaj koniecznie by sprawdzić prędkość ssania laktatora elektrycznego. Jest to tym bardziej istotne im częściej planujesz korzystać ze sprzętu.

 

 

5 najlepszych laktatorów elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

W ostatnich latach macierzyństwo jest dużo łatwiejsze, rodzice mogą liczyć nie tylko na wsparcie doświadczonych lekarzy, ale także producentów rożnego rodzaju produktów, które pomagają w pielęgnacji dzieci. Przykładem niezastąpionego dla wszystkich mam urządzenia jest laktator umożliwiający kobiecie ściągnięcie mleka. Dlatego też przygotowaliśmy ranking zawierający najlepsze modele laktatorów dostępne na rynku.

 

1. Lovi Prolactis laktator elektryczny dwufazowy

 

1-lovi-laktator-prolactisNasza pierwsza propozycja to dwufazowy laktator elektroniczny LOVI Prolactis 5.501. Jest to profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich kobiet. Doceniony został zarówno przez kobiety pracujące, które muszą regularnie odciągać pokarm, ale również przez wszystkie mamy mające problemy laktacyjne.

Kobiety doceniły komfort w czasie procesu laktacji, zauważają, że jest w pełni naturalny i imituje ssanie dziecka. 95% mam, które wzięły udział w testowaniu produktu potwierdza, że odciąganie pokarmu jest bezbolesne.

Ten najlepszy laktator to profesjonalne rozwiązanie, którego skuteczność potwierdził szpital w Krakowie i szpital w Siemianowicach Śląskich. W zestawie znajdziemy akcesoria do odciągania ręcznego, które zamienią nasz elektryczny laktator w urządzenie manualne. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz, pokrętło ustawiania siły ssania, jak również nakładkę masująca.

To intuicyjne urządzenie zapamiętuje rytm i siłę ssania, ma też wbudowany alarm i zegar. W zestawie znajduje się torba na laktator oraz akcesoria do przechowywania pokarmu. Butelka ma specjalny dysk uszczelniający, który łatwo wymienimy na smoczek dynamiczny.

Elektryczny laktator Lovi Prolactis 5.501 jest zasilany sieciowo i na baterie, pracuje w rytmie dwufazowym. W komplecie znajduje się m.in. butelka na pokarm o pojemności 150 ml i zestaw do szczelnego przechowywania odciągniętego mleka (jest tu m.in. dysk uszczelniający oraz nakrętka).

Zalety
Nakładka do ręcznego odciągania pokarmu:

Produkt zasilany jest sieciowo i na baterie, ale posiada także specjalną nakładkę, która możliwia ręczne odciągnięcie pokarmu, gdy zaistnieje taka potrzeba. To sprawia, że model marki Lovi jest funkcjonalny i można z niego korzystać wszędzie.

Regulacja prędkości:

Powyższy model umożliwia samodzielną regulację prędkości, by zwiększyć komfort użytkowania. To pozwala mamom samodzielne dostosować jego pracę do swoich potrzeb.

Nakładka masująca:

Urządzenie Lovi Prolactis 5.501 zostało wyposażone w specjalną nakładkę masującą piersi. Jej obecność sprawia, że odciąganie pokarmu jest bezbolesne.

Wyświetlacz LCD:

Wiele konsumentek doceniło opisywany laktator za to, że posiada on wyraźny wyświetlacz LCD. Pokazuje on, jak długo sprzęt pracuje i ułatwia ustawienie odpowiedniej prędkości pracy.

Poręczne etui:

W komplecie znajduje się specjalna torba na pasek, w której można przechowywać laktator. To praktyczne rozwiązanie ułatwiające transportowanie urządzenia. Dzięki niemu można uniknąć mechanicznych uszkodzeń sprzętu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego działanie.

Wady

 

 

 

 

2. Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart 12/201

 

2-canpol-laktator-elektrycznyCanpol babies 12/201 to nowej generacji, dobry i tani laktator z 3-stopniową regulacją zasysania. Produkt zapewnia każdej mamie wygodne, bezbolesne i szybkie odciąganie pokarmu dla dziecka. Model działa niemalże w ten sam sposób, w jaki dziecko ssie pierś matki, co zapewnia kobiecie komfort.

Natomiast elektryczna obsługa sprawia, że proces laktacji przebiega zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych, ręcznych urządzeń tego typu. Laktator działa na baterie lub może być zasilany z sieci. Dlatego świetnie sprawdza się również w czasie podróży.

Dzięki silikonowej nakładce laktator masuje piersi, przywracając drożność kanałom mlecznym. Jest więc to nie tylko propozycja, która umożliwi zapracowanej mamie odciągnięcie mleka dla swojego maluszka. To również niezastąpiony sprzęt dla kobiet mających problem z laktacją.

Użytkowniczki tego sprzętu zgodnie stwierdzają, że jest to cicha, niezawodna propozycja, która sprawdzi się w każdym miejscu. W zestawie oprócz laktatora znajduje się butelka z wąskim otworem, silikonowa nakładka stymulująca wypływ pokarmu oraz specjalny pojemnik do jego przechowywania.

Sprzęt Canpol 12/201 to urządzenie nowej generacji, które jest zasilane sieciowo i na baterie. Producent dołączył do jego wyposażenia takie elementy, jak: 2 butelki do karmienia o pojemności 125 ml oraz silikonowy smoczek. To dobry laktator elektryczny do 300 zł, który pracuje w rytmie 2-fazowym.

Zalety
Regulacja rytmu ssania:

Prezentowany model wyróżnia aż 3-stopniowa regulacja rytmu ssania, co oznacza, że każda mama może swobodnie dopasować jego pracę do swoich preferencji. Z pewnością zwiększy to wygodę użytkowania i umili konieczność odciągania pokarmu.

Obecność masującej nakładki:

Urządzenie zostało wyposażone w specjalną, silikonową nakładkę masującą. To sprawia, że podczas odciągania mleka obolałe piersi są masowane, co stymuluje wypływ pokarmu.

Cicha praca:

Wiele konsumentek zauważyło, że laktator pracuje bardzo cicho. Pozwala to na zrelaksowanie się podczas odciągania mleka.

Odwzorowanie dwufazowego rytmu ssania dziecka:

Produkt marki Canpol cechuje praca w 2-fazowym rytmie. Doskonale odwzorowuje on naturalny rytm ssania niemowlęcia, do którego zdążyła już przyzwyczaić się mama. Pierwsza faza to tryb szybkiego ssania, a druga to tryb naturalny i mocny.

Wady
Nieszczelna osłonka:

Niektóre konsumentki zauważyły, że czasami pod silikonową osłonką sprzętu zbiera się pokarm.

 

 

 

 

3. Dwufazowy Laktator Elektryczny Medela Swing + Smoczek Calma

 

3-medela-laktator-swing-calma-elektrycznyMedela Swing + Calma to jeden z najnowocześniejszych modeli laktatorów, jaki znajdziemy na polskim rynku. Ten odciągacz bateryjno-sieciowy z dwufazowym systemem pracy to ulepszona wersja urządzenia ręcznego, która umożliwi nam odciąganie pokarmu w sposób naśladujący naturalny rytm ssania dziecka.

Pozwala nam zaoszczędzić czas, który tracimy na mozolnym, ręcznym odciąganiu pokarmu z piersi. Dwufazowy system pracy z regulacją siły ssania gwarantuje każdej mamie wygodę i komfort w czasie odsysania pokarmu.

Produkt ten ceniony jest przez wiele kobiet za system ssania i jakość wykonania, jak również wygodną, intuicyjną obsługę i szybkość odsysania mleka. Poza tym jest polecany przez poradnie laktacyjne, lekarzy i położne. W zestawie znajdziemy smoczek Calma do mleka, który nie zaburza odruchu ssania u niemowlaka.

Ten innowacyjny produkt sprawdza się w czasie długich rozłąk z maluszkiem, ale również wtedy, gdy kobieta cierpi z powodu problemów z laktacją. Model ten pozwoli jej utrzymać procesy laktacyjne na odpowiednim poziomie.

Medela Swing + Calma to elektryczny laktator, który pracuje 2-fazowo. Jest on zasilany na dwa sposoby, czyli sieciowo i na baterie. W komplecie można znaleźć butelkę na pokarm, nakrętkę oraz specjalną podstawkę.

Zalety
Wydajność:

Prezentowane urządzenie umożliwia odciągnięcie dużej ilości pokarmu w krótkim czasie, a wszystko dzięki 2-fazowemu systemowi odciągania (ssanie szybkie i płytkie oraz ssanie wolne i głębokie).

Komfort użytkowania:

Według konsumentek laktator jest wygodny w użytkowaniu, gdyż jest bardzo poręczny, a do tego cicho pracuje.

Możliwość swobodnego korzystania z urządzenia:

Powyższy sprzęt jest zasilany na dwa sposoby, w efekcie czego można z niego korzystać nawet poza domem czy w podróży.

Bezpieczeństwo:

Model Medela Swing + Calma został wykonany z materiałów nie zawierających Bisfenolu, czyli substancji, która mogłaby negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka.

Wady
Cena:

Laktator kosztuje ponad 500 zł, co dla wielu konsumentek jest wygórowaną kwotą i na zakup prezentowanego sprzętu nie mogą sobie pozwolić.

 

 

 

 

4. Philips Avent Laktator Elektroniczny Natural Scf332/01

 

4-philips-avent-laktator-elektronicznyCzwarta pozycja w naszym zestawieniu to Philips Avent Natural SCF332/01, laktator który umożliwia odciąganie pokarmu bezpośrednio do butelki. Dzięki niemu zapomnisz o niewygodnej pozycji i będziesz mogła odprężyć się w czasie tej czynności.

Mleko samo spłynie do butelki, a ty nie będziesz musiała naciskać żadnych ssawek, jak w przypadku modeli manualnych. Urządzenie ma tryb delikatnej stymulacji oraz dwa mocniejsze tryby odciągania. Nakładka masująca ma miękką, aksamitną fakturę i jest ciepła w dotyku.

Delikatnie stymuluje odruch ssania dziecka i zapewnia mamie pełen komfort w czasie odciągania pokarmu. Zestaw oprócz laktatora zawiera butelkę i smoczek Natural, który kształtem przypomina pierś. Dzięki temu, że sprzęt ten jest niewielki i bardzo lekki, można go zabrać również na wakacje.

Opinie o laktatorach elektrycznych tego producenta są bardzo pozytywne. Philips AVENT stawia bowiem na komfort użytkowania i naturalne konstrukcje. Mamy doceniły fakt, że wszystkie części (oprócz elektrycznej) można myć w zmywarce, a poza tym sama obsługa laktatora jest bardzo prosta.

Philips Avent Natural SCF332/01 jest elektrycznym laktatorem z nakładką masującą piersi oraz butelką na pokarm o pojemności 125 ml w zestawie. Urządzenie ma 3 różne ustawienia odciągania, jest zasilane bateriami.

Zalety
Konstrukcja:

Sprzęt został skonstruowany tak, aby podczas odciągania pokarmu nie trzeba było się pochylać. To pozwala na odciąganie mleka w bardziej komfortowy i relaksujący sposób.

Miękka nakładka masująca:

Dołączona do zestawu nakładka masująca piersi ma miękką i aksamitną fakturę. Jest ona również ciepła w dotyku, dlatego też mama może odprężyć się podczas pobierania pokarmu.

3 różne ustawienia odciągania pokarmu:

Po uruchomieniu laktator automatycznie przechodzi w tryb delikatnej stymulacji. Kiedy rozpocznie się odciąganie pokarmu możliwy jest wybór jednego spośród trzech trybów ssania. To umożliwia dostosowanie działania produktu do swoich preferencji.

Wady
Brak torby w zestawie:

Do kompletu nie dołączono torby, w której można przechowywać laktator i akcesoria, co jest znaczącą wadą dla wielu konsumentek.

 

 

 

 

5. Tommee Tippee Laktator Elektryczny 230188

 

5-tommee-tippee-laktator-elektronicznyNasz ranking laktatorów zamyka model Tommee Tippee Close to Nature – świetny sprzęt, który ułatwia naprzemienne kamienie piersią i butelką. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych zawodowo, ciągle karmiących piersią. Dzięki temu zyskał uznanie wielu mam.

Wysoce oceniły one jego wygląd i cichą pracę, jak również komfortowy dla kobiety proces ssania. Poza tym produkt ten jest łatwy w obsłudze i myciu. Wygodna i delikatna w użyciu silikonowa przyssawka naśladuje ruchy podobne do tych, które wykonuje dziecko podczas ssania.

Pompka w urządzeniu ma aż 4 fazy ssania – lekką, niską, średnią oraz wysoką. W efekcie sami dostosujemy pracę urządzenia w komfortowy dla nas sposób. Dzięki niezawodnej, silikonowej nakładce zapewnisz sobie delikatniejsze i wydajniejsze odciąganie pokarmu.

W zestawie oprócz laktatora znajdziemy: specjalny pojemnik na mleko, butelkę Closer to Nature Easi-Vent 150 ml, a także sześć jednorazowych wkładek laktacyjnych. W komplecie znajduje się też specjalny pojemnik do sterylizacji w kuchence mikrofalowej, co pozwala utrzymać urządzenie w czystości.

Laktator Tommee Tippee Closer to Nature jest zasilany sieciowo i bateriami. Prezentowany sprzęt pracuje 2-fazowo, a do zestawu dołączono 2 pojemniki do przechowywania pokarmu, 6 wkładek laktacyjnych i butelkę o pojemności 150 ml.

Zalety
Regulacja mocy ssania:

Użytkowniczka laktatora może wybrać lekką, średnią lub mocną siłę ssania, aby szybko odciągnąć pokarm z piersi.

Jednoczęściowy zaworek:

Ze względu na to, że urządzenie zostało wyposażone w jednoczęściowy zaworek, wydajność ssania jest bardzo wysoka. To pozwala też na uniknięcie cofania się mleka.

Wady
Głośność:

Konsumentki zauważyły, że model marki Tommee Tippee pracuje stosunkowo głośno i po pewnym czasie staje się to dość uciążliwe.

Trudność w utrzymaniu w czystości:

Konstrukcja produktu sprawia, że choć jest on bardzo poręczny, to trudno jest go dokładnie wyczyścić po odciągnięciu pokarmu.

 

 

 

 

Jak działa laktator elektryczny?

 

Elektryczny laktator jest wyjątkowo przydatnym sprzętem, zwłaszcza gdy wybieramy się w kilkudniową podróż bez maluszka lub np. dziecko musi na pewien czas zostać w szpitalu. Odciąganie pokarmu z piersi przy użyciu odpowiedniego urządzenia nie jest trudne, ale czy wiesz, na czym opiera się zasada działania laktatora? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zachęcamy Cię do zapoznania się z zebranymi przez nas informacjami.

 

 

Z czego zbudowany jest laktator?

Elektryczny sprzęt do odciągania pokarmu z piersi zbudowany jest z kilku elementów: butelki, do której trafia pokarm, korpusu z lejkiem, membrany z podstawą i nasadki na pierś. Całość często uzupełnia specjalna nakładka masująca zwiększająca komfort użytkowania laktatora. W zestawie znajdziemy również panel sterowania z zasilaczem sieciowym oraz komplet akcesoriów przeznaczonych do przechowywania mleka dla maluszka. W jego skład wchodzą nie tylko butelki czy kubeczki, ale też dysk uszczelniający oraz nakrętka.

 

Jak jest zasilany laktator?

Laktatory elektryczne w większości mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Oznacza to, że aby odciągnąć pokarm z piersi, należy podłączyć urządzenie do prądu lub włożyć do środka odpowiednie baterie. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania, nie należy podłączać sprzętu do zasilacza innego niż ten, który został dołączony do zestawu. W ten sposób możemy uniknąć uszkodzenia laktatora, a także porażenia prądem. Co ciekawe, nie musimy wyjmować baterii, jeśli chcemy skorzystać z sieciowego zasilania.

 

Jak działa laktator elektryczny?

Aby odciągnąć mleko z pomocą elektrycznego laktatora, musimy przyłożyć do piersi nasadkę. Po włączeniu pompowania wytwarza się próżnia, a to umożliwia wypływanie pokarmu do buteleczki. Nakładki na brodawki są wykonane z przezroczystego, elastycznego materiału i wyprofilowane w taki sposób, aby mogły wyginać się na zewnątrz i do wewnątrz. To symuluje sposób ssania piersi przez dziecko i umożliwia naturalne wydzielanie pokarmu.

Co ciekawe, elektryczny sprzęt można użytkować również jak zwykły laktator ręczny. Musimy tylko zamocować specjalny wentyl w łączniku z butelką oraz odpowiedni uchwyt. Naciskanie rączki w określonym tempie sprawia, że wytwarza się siła ssania, a z piersi zaczyna wypływać mleko, które jest odprowadzane do butelki.

 

 

Czym jest 2-fazowy rytm ssania?

Producenci laktatorów elektrycznych podkreślają, że ich urządzenia zostały wyposażone w opcję 2-fazowego rytmu ssania. Mający taką funkcję sprzęt zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu z piersi, ponieważ imituje naturalne tempo ssania przez dziecko. Działanie tego typu produktów opiera się na tym, że w pierwszej fazie rytm jest szybki, co stymuluje wypływ mleka, a w drugiej ruchy stają się dłuższe i bardziej intensywne. Co ważne, zmiana tempa następuje automatycznie (zwykle po upływie ok. 2 minut po włączeniu), dlatego nie musimy zmieniać ustawień w trakcie pracy urządzenia. Tak działające laktatory mogą skrócić czas odciągania pokarmu dla malucha, w efekcie czego mama zyskuje wolną chwilę dla siebie. Ponadto zmniejsza się ryzyko odczuwania dyskomfortu czy bólu brodawek, ponieważ mleko jest odciągane w taki sam sposób, do którego kobieta mogła się już przyzwyczaić (jeśli wcześniej przystawiała niemowlę do piersi).

 

Czy praca laktatora jest głośna?

Często kobiety nie wiedzą, jaki laktator elektryczny jest polecany przez położne i czy warto go kupić. Wiele Pań zastanawia się też, czy takie urządzenie działa cicho i dyskretnie. Okazuje się, że nowoczesne sprzęty są wyposażone w wiele przydatnych technologii i nie generują dużego hałasu podczas odciągania mleka z piersi. Nie ma więc ryzyka, że obudzimy śpiące dziecko.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Laktator Avent

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki jest laktator elektryczny Canpol w 2021 roku?

 

Laktatory to urządzenia kupowane przez młode mamy. Zarówno ręczny, jak i elektryczny służą do odciągania pokarmu. Kobieta potrzebuje odciągać pokarm głównie wtedy, gdy dziecko pozostaje pod opieką innych osób, bo matka musi gdzieś wyjść na dłużej. W takim wypadku dziecko nie jest pozbawione pokarmu mamy, który może być podany z butelki przez babcię, tatę czy opiekunkę.

 

Również przy pewnego rodzaju problemach laktacyjnych zalecane jest używanie urządzenia do odciągania mleka. Zwykle zaleca to albo lekarz, albo położna.

Zaletami laktatora elektrycznego nad ręcznym jest to, że za jego pomocą można szybciej i efektywniej ściągnąć mleko, a ponadto nie wymaga od kobiety wysiłku. W przypadku, gdy wybierzemy laktator elektryczny, mamy również do wyboru siłę ssania przy odciąganiu mleka. Jednak taki rodzaj laktatora jest zwykle droższy od ręcznego, a jego użycie wiąże się z hałasem, który towarzyszy pracy urządzenia.

Laktatory elektryczne mogą być zasilane wyłącznie z sieci, lub takie, którym dodatkowo dołożono możliwość zasilania bateryjnego. Pierwszy rodzaj wymaga stałego podłączenia do gniazdka, więc miejsce ściągania pokarmu musi być usytuowane w jego pobliżu. Drugi rodzaj pozwala na alternatywne zasilanie, więc gdy mamy możliwość podłączenia do gniazdka, możemy to zrobić, a gdy jest to kłopotliwe, to i tak laktator będzie pracował zasilany bateriami.

Użyteczny laktator powinien być wyposażony w kilka butelek o pojemności najmniej 125 ml i adapter umożliwiający ściągnięcie pokarmu bezpośrednio do butelki o innym kształcie. Do dołączonych butelek powinny być w zestawie nakrętki, a nawet smoczki. W butelkach przechowuje się mleko w lodówce, ale gdy zawierają one specjalne dyski zabezpieczające pozwala to na zamrażanie mleka i dłuższe jego przechowanie. Niezwykle istotnym elementem laktatora jest kapturek ssący. Wykonany z silikonu będzie delikatny i pozwoli na bezproblemowe i bezbolesne odciąganie mleka.

Producenci w jednych laktatorach starają się odtworzyć sposób, w jaki dziecko ssie pierś mamy, w innych wykorzystują własne systemy stworzone przez naukowców. Część laktatorów z tak zwanym systemem dwufazowym oddają naturalne fazy ssania, na które składają się faza uwalniania, ssania i relaksacji. Funkcja relaksacji, wbrew pozorom, może stanowić o powodzeniu odciągania pokarmu. Pierś stymulowana w odpowiedni sposób łatwiej poddaje się procesowi odciągania pokarmu.

Należy też zwrócić uwagę na wydajność laktatora. Określa się ją na podstawie tego, jaką ilość cykli na minutę urządzenie posiada. Przy ilości do 30 cpm odciąganie pokarmu będzie procesem długim. Gdy potrzebujesz odciągać pokarm okazjonalnie to sprawdzić może się już model z prędkością 30 – 35 cpm. Natomiast jeśli odciąganie pokarmu jest Twoim stałym zajęciem, bo idziesz do pracy i musisz zabezpieczyć dziecku pokarm na kolejny dzień, to rozejrzyj się za urządzeniem z wydajnością 35 – 60 cpm.

 

Canpol 12/201

 

Canpol 12/201 to laktator, który służy młodej mamie od pierwszych dni po porodzie. Jego fazy ssania odwzorowują rodzaj ssania tożsamy z tym, jak robi to dziecko. Urządzenie służy młodej mamie nie tylko do odciągania pokarmu, ale także pomaga w regulacji laktacji.

 

Najważniejsze zalety

Urządzenie jest kompatybilne z wieloma, nawet innych firm, akcesoriami do odciągania i przechowywania mleka. Laktator jest również skuteczny w przypadku zastojów mleka, potrafi z nich uwolnić pierś, zlikwidować ból i zapobiec zapaleniu.

 

Najważniejsze wady

Laktator wymaga umiejętności ściągania pokarmu. Trzeba nauczyć się dobrze przykładać silikonowy kapturek, aby odciąganie mleka było skuteczne. Osoby, które nie posiądą umiejętności sprawnej obsługi będą niezadowolone z wydajności urządzenia. Część użytkowniczek również określa ten model, jako stosunkowo głośny podczas pracy. Niestety również do wad należy zaliczyć brak dostępnych części zamiennych. Wiele pań jest zadowolonych z tego laktatora i przy kolejnym dziecku chciałby go używać ponownie, ale części silikonowe zużywają się szybciej od pozostałych, a nie da się ich dokupić oddzielnie.

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Laktatory elektryczne Canpol cieszą się coraz większym powodzeniem wśród młodych mam. Klientki przekazują również pozytywne recenzje dotyczące modelu Canpol 12/201. Jest to model nowej generacji, który nie tylko wspomaga laktację, ale też ją reguluje. Przy użyciu tego modelu mama może odciągać pokarm do wszelkiego rodzaju butelek, niezależnie czy mają wąskie czy szerokie szyjki.

 

Na wyposażenie tego modelu składa się laktator elektryczny, który jest również zasilany bateriami, wraz z zasilaczem. Mamy tu również 2 butelki do karmienia o pojemności 125 ml. Do zamykania butelek mamy do wyboru kapsel, nakrętkę, oraz silikonowy smoczek do karmienia noworodków. Model został wyposażony również w dwie silikonowe uszczelki, dysk uszczelniający, a także wkładkę masującą wykonaną z silikonu. Dzięki tej wkładce pierś przy odciąganiu pokarmu jest równocześnie masowana, co zmniejsza jej bolesność, a także pozwala na udrożnienie kanałów mlecznych, gdy te  stają się pełne i bolące.

Ten dobry i tani laktator elektryczny Canpol można regulować, jeśli chodzi o siłę ssania. Kobieta może wybrać pomiędzy cyklem szybkim z niską siłą ssania, powolnym cyklem, ale o dużej sile ssania, albo takim cyklem, który jest odwzorowaniem naturalnego sposobu ssania dziecka.

 

Jak już wspomniano, laktator pracuje w trybie zasilania elektrycznego i bateryjnego. Dlatego mama nie jest uzależniona od bliskości sieci elektrycznej. Z tego też powodu model ten jest mobilny i panie chętnie go używają w podróży. Do tego, jak podają użytkowniczki, ściąganie mleka jest szybkie i bezbolesne. Dodatkowo złożenie laktatora, aby go przygotować do użycia, a następnie rozłożenie jest proste i intuicyjne, a elementy łatwe do utrzymania czystości.  

 

Jaki laktator elektryczny BabyOno wybrać?

 

Laktatory, zwłaszcza te elektryczne, cieszą się dużym zaufaniem i popularnością wśród młodych mam. Z ich pomocą można z łatwością odciągnąć pokarm dla dziecka w sposób łatwy i wyjątkowo komfortowy. Na rynku jest jednak wiele różnych produktów tego typu, a podjęcie decyzji bywa kłopotliwe. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci zakup i stworzyliśmy poniższy poradnik z kilkoma cennymi wskazówkami. Na jego końcu znajdziesz również specjalny ranking prezentujący 2 laktatory marki BabyOno.

 

Wybraliśmy BabyOno, ponieważ jest to firma, która już od przeszło 20 lat dostarcza rodzicom wszelkie niezbędne produkty do tego, aby ich dzieci rozwijały się w sposób prawidłowy. W jej ofercie znaleźć można m.in. smoczki, elektroniczne nianie, sterylizatory czy właśnie laktatory. Zwłaszcza te ostatnie urządzenia wyróżniają się innowacyjnością oraz wygodą użytkowania, dlatego warto bliżej im się przyjrzeć.

Laktator elektryczny przyda się mamom wcześniaków, które swoje pociechy muszą karmić przy pomocy sondy. To również doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy jesteś zmuszona często zostawiać swojego malucha z opiekunką i musisz kilka razy dziennie odciągać pokarm. Ręczne odciąganie mleka dla wielu kobiet nie jest zbyt wygodne, ponieważ to wymaga użycia siły, a dodatkowo zajmuje zbyt dużo czasu. Jeżeli myślisz podobnie, laktator elektryczny jest dla Ciebie idealnym urządzeniem.

Tego typu produkty różnią się między sobą m.in. sposobem zasilania. Możemy wyróżnić modele zasilane tylko z sieci elektrycznej, z sieci elektrycznej i na baterie, a także te zasilane z sieci elektrycznej, przy użyciu samochodowej ładowarki oraz na baterie. Laktator zasilany wyłącznie z sieci będzie działać tylko wtedy, gdy podłączysz go do gniazdka. Jeśli interesuje Cię taki produkt, upewnij się, że w każdym miejscu w domu będziesz mogła swobodnie go używać.

Laktatory zasilane i z sieci, i na baterie, często wydają się bardziej komfortowym rozwiązaniem. Wszystko przez to, że z takiego produktu możesz korzystać niemalże wszędzie, bez ograniczeń. Jeśli dodatkowo zakupiony przez Ciebie model będzie zasilany również z samochodowej ładowarki, wówczas z łatwością odciągniesz pokarm nawet w czasie podróży.

Najlepszy laktator elektryczny BabyOno w 2021 roku powinien mieć regulowaną moc, aby korzystanie z niego było dla Ciebie jak najbardziej komfortowe. Dzięki takiej możliwości łatwiej nauczysz się prawidłowego korzystania z urządzenia i będziesz mogła je dostosować do swoich potrzeb. Uwagę należy zwrócić też na regulację siły ssania. Jeżeli zakupiony przez Ciebie sprzęt będzie miał taką opcję, wówczas z pewnością zwiększy się komfort użytkowania. Wszystko przez to, że działanie laktatora będziesz mogła bez problemów dostosować do własnych potrzeb i siły ssania dziecka, do której z pewnością już się przyzwyczaiłaś.

 

Laktatory elektryczne BabyOno – ranking

 

Babyono Sensi 051

 

Z przyjemnością prezentujemy Ci produkt Babyono Sensi 051, czyli laktator elektryczny, który jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Ze względu na to, że jego konstrukcja opiera się na małej ilości elementów, składanie i utrzymywanie go w czystości z pewnością nie sprawi Ci zbyt dużych problemów. Opisywany produkt jest zasilany na dwa sposoby, a więc z sieci elektrycznej oraz na baterie. Takie rozwiązanie umożliwi Ci odciąganie pokarmu wszędzie tam, gdzie będziesz tego potrzebować i to bez żadnych ograniczeń. Laktator został wykonany ze specjalnego tworzywa, które jest przeznaczone do kontaktu z żywnością. Możesz więc mieć pewność, że jest to produkt całkowicie bezpieczny w użytkowaniu, pozbawiony szkodliwych i toksycznych substancji.

Cechą wyróżniającą laktator Babyono Sensi 051 jest regulowana siła ssania, za sprawą której jego działanie dostosujesz do własnych potrzeb. Z pomocą powyższego modelu szybko i niemal bezboleśnie odciągniesz pokarm dla swojej pociechy, a zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na zabawę z maluchem. Dzięki ręcznemu systemowi odpowietrzania możesz dopasować rytm odciągania tak, by był on zbliżony do rytmu ssania Twojego dziecka.

Jak mówią konsumenci, opisany produkt to laktator elektryczny w dobrej cenie, który doceni każda mama. Model Sensi 051 jest godny polecenia, ponieważ cechuje go doskonała jakość wykonania, intuicyjna obsługa oraz praktyczność.

 

Babyono 050

 

Elektryczny laktator noszący nazwę Babyono 050 może okazać się bardzo pomocny, jeżeli borykasz się z problemem nadmiaru pokarmu lub jego braku. Za sprawą tego urządzenia możesz pobudzić pierś do wytwarzania większej ilości niezbędnego dla Twojego malucha mleka lub odciągnąć jego nadmiar. W efekcie piersi staną się bardziej miękkie i Twoja pociecha nie będzie miała problemów z prawidłowym chwyceniem brodawki. W zestawie poza laktatorem znajduje się także butelka o pojemności 125 ml ze smoczkiem i dysk uszczelniający. Ten element umożliwi Ci bezpieczne przechowywanie w lodówce odciągniętego już pokarmu.

Przedstawiony produkt został wyposażony w regulator siły ssania, który pozwoli Ci dostosować pracę urządzenia do swoich potrzeb. Z pomocą przycisku wstrzymania ssania z łatwością przerwiesz działanie urządzenia. To sprawia, że obsługa opisywanego laktatora staje się łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Ze względu na to, że urządzenie może być zasilane sieciowo lub bateriami, możesz je stosować wszędzie tam, gdzie pojawi się taka konieczność.

Konsumenci docenili powyższy sprzęt przede wszystkim za niezawodność i łatwość obsługi. Wiele osób przekonuje, że najlepsze laktatory elektryczne BabyOno powinny być łatwe w utrzymaniu w czystości. Model 050 spełnia ten warunek, gdyż w komplecie znajdują się specjalne akcesoria do czyszczenia wszystkich jego elementów. Plusem jest również silikonowa nakładka z masującymi płatkami, która podczas odciągania pokarmu zapewnia przyjemny masaż piersi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sara
Sara
10 months ago

Dla mnie najlepszym modelem jest model laktator-elektryczny-2-fazowy-lakta-zoe Bardzo solidny. W przystępnej cenie. Super ssanie powoduje zwiększenie produkcji mleka. Jestem mega zadowolona z zakup.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir