Multicookery ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Na podstawie badań zakupów klientów, a także opinii pozostawianych na temat zakupionego sprzętu, wyodrębniliśmy 2 najlepsze multicookery 2021 roku. Najlepszym sprzętem okazał się model Redmond RMC-M90. Drugim, który klienci wybierali równie chętnie to Philips HD3037/70.  Model Redmond RMC-M90 to urządzenie o futurystycznym wyglądzie i w pełni zautomatyzowanym procesie gotowania. Posiada on 17 programów automatycznych i 28 takich, które użytkownik ustawia ręcznie. Każdy program automatyczny został opracowany z myślą o określonym sposobie obróbki żywności i uwzględnieniem konkretnego produktu. Mamy tu programy do powolnego duszenia mięsa, szybkiego gotowania ryżu i kasz, do wypieku pizzy czy chleba, a także do przygotowywania deserów oraz jogurtów i słodkich wypieków.  Zakres temperatur, w jakich multicooker operuje to 35 do 170 °С. Model ten ma 3 elementy grzewcze, dzięki którym produkty wewnątrz są ogrzewane równomiernie. Ponadto multicooker po przygotowaniu potrawy, przechodzi w stan automatycznego utrzymywania temperatury do spożycia przygotowanego posiłku, można go również używać do odgrzewania potraw przygotowanych wcześniej. Dla wygody użytkownika, producent umieścił również opóźniony start urządzenia, wynoszący do 24 godzin. Sama misa zaś jest pokryta powłoką ceramiczną, co zapobiega przywieraniu potraw.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki multicooker kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czy słyszałaś już wcześniej nazwę multicooker i zastanawiałaś się, co tak naprawdę pod tym urządzeniem się kryje? Dzisiaj rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości. Otóż multicooker to małe urządzenie kuchenne, które z powodzeniem może zastąpić kilka innych urządzeń AGD, takich jak mikrofalówka, piekarnik czy frytkownica. Sprzęt ten działa na prąd, a jego wymiary zazwyczaj nie przekraczają wymiarów większego garnka. Z powodzeniem więc możemy z naszym urządzeniem podróżować.

To, co urzeka wiele osób w multicookerze to jest prostota obsługi i jednocześnie wielozadaniowość. Za pomocą tego urządzenia ugotujemy, usmażymy czy nawet przygotujemy posiłek na parze. To, ile zadań wykonany w tym sprzęcie zależy od modelu, który wybierzemy. W zależności od producenta oraz samego multicookera liczba programów gotowania się różni. Te najbardziej rozbudowane modele mogą posiadać do 50 programów.

Wszystkie multicookery w dobrych cenach pozwolą nam na normalne gotowanie, także smażenie potraw nie powinno przysporzyć im kłopotu. Niektóre modele posiadają specjalne programy przeznaczone do obróbki danych produktów spożywczych. Znajdziemy więc w sprzedaży multicookery z funkcją gotowania ryżu czy makaronu bądź kaszy. Dla niewprawnych gospodyń przyrządzenie makaronu, czy ryżu sypanego może okazać się problematyczne. Często próby kończą się przypalonym garnkiem lub niedogotowanym jedzeniem.

Oczywiście sprzęt tego typu jest przeznaczony nie tylko dla osób, które gotować nie umieją, bądź nie lubią i chcą tę czynność wykonać jak najszybciej i bezboleśnie. Multicookery mają również rozbudowane funkcje pozwalające wytrawnym kucharzom na przygotowanie wspaniałych smakołyków. Możemy za pomocą tego sprzętu AGD upiec chleb bądź ciasto. Przygotujemy również jogurt czy dżem. Największą zaletą tego urządzenia jest to, że po włożeniu wszystkich składników, zamknięciu pokrywy i nastawienia odpowiedniego programu, nie musimy dalej się nim zajmować. Nie potrzebujemy co chwilę sprawdzać postępu gotowania, czy mieszać składników by nie przywarły do dna naczynia bądź się przypaliły. Multicooker zarządza całym procesem przygotowywania potrawy. My jesteśmy potrzebni tylko do zaserwowania gotowego dania.

Jeśli opis funkcji tego urządzenia sprawia, że masz ochotę nabyć go do siebie do domu, to pewnie zastanawiasz się, jaki multicooker wybrać. Z jednej strony chciałoby się kupić najlepszy model dostępny w sprzedaży, z drugiej nie chciałabyś wydać majątku na nowy sprzęt AGD. Dlatego postaramy się omówić kilka istotnych parametrów tego urządzenia, tak byś mogła dobrać odpowiedni model dla siebie i byś była zadowolona z nowego nabytku.

 

Moc multicookera

Ponieważ urządzenie to działa na prąd, jego moc wyjściowa jest bardzo ważna. Nie tylko odpowiednia moc spowoduje, że dania szybciej będą przygotowane, będą też one dobrze przypieczone. W zależności od producenta i modelu multicookera jego moc waha się w okolicach 900 W. Taka moc wyjściowa będzie odpowiednia. Jeśli jednak zależy Ci na urządzeniu o mniejszym poborze mocy to możesz zdecydować się na model 700 – 800 W. Nie kupuj jednak sprzętu o mniejszej mocy niż 700 W.

 

Ilość programów

Ten aspekt muliticookera wydaje się być najważniejszy. Inaczej, niż w przypadku innych sprzętów AGD, tutaj nie możemy dokupić elementów, by rozbudować funkcje urządzenia. To, jaki wybierzemy model będzie determinowało, jakie przygotujemy w nim potrawy do końca jego dni.

Zaleca się, by przed podjęciem decyzji dokładnie przejrzeć funkcje dostępne w multicookerach. Może to zająć chwilę, gdyż te najbardziej rozbudowane modele oferują wiele automatycznych programów. Zastanów się też do przygotowywania, jakich dań Ty chciałabyś używać tego sprzętu. Jeśli nie jesteś wybitnym kucharzem, a chciałabyś rozwinąć swoje kulinarne możliwości, to przyglądnij się krytycznie oferowanym przez producentów funkcjom. Spróbuj ocenić, jaka jest szansa, że będziesz korzystać z każdego oferowanego programu. Zakres możliwości jest bardzo duży. Podstawowe modele posiadają 10 – 12 programów automatycznych. Natomiast te najbardziej rozbudowane – do 50.

Podstawowe funkcje multicookera to gotowanie, smażenie, duszenie oraz zapiekanie i pieczenie. Jednak funkcje te zostają rozszerzone poprzez możliwość wyboru produktu, który poddajemy obróbce. Popularne są programy pozwalające perfekcyjne przygotować ryż, kaszę czy makaron. Bez problemu przygotujemy też zupę, potrawy duszone, np. gulasz, czy warzywa lub mięso na parze.Za pomocą multicookera zrobimy własny jogurt, upieczemy ciasto czy chleb, bądź przyrządzimy kaszę na mleku lub pizzę.

Oprócz przydatnych programów gotowania zwróćmy uwagę na dodatkowe funkcje tj. ogrzewanie. Gdy przygotowany wcześniej obiad wstawimy do multicookera podgrzeje on nam posiłek do temperatury odpowiedniej do spożycia. Niektóre modele oferują funkcję ogrzewania 3D, które charakteryzuje się tym, że podgrzewana potrawa jest odgrzewana równomiernie z każdej strony. Tak więc powinna być gotowa szybciej, niż potrawa ogrzewana w multicookerze z funkcją zwykłego podgrzewania.

Ciekawą funkcją, szczególnie dla osób pracujących, będzie opóźniony start. Przed wyjściem do pracy możemy więc wstawić wszystkie składniki do urządzenia i nastawić odpowiednio opóźnienie rozpoczęcia jego pracy. Po powrocie do domu będzie na nas czekać gotowy, gorący posiłek. Przy wyborze multicookera z tą funkcją musimy zwrócić uwagę, o ile godzin możemy opóźnić rozpoczęcie gotowania. Gdy domownicy wracają wieczorem o różnych porach dodatkowo możemy skorzystać z funkcji podtrzymywania ciepła. Tak, by i oni mogli po powrocie do domu rozkoszować się smacznym obiadem.

Komfort użytkowania

Pomimo tego, że multicooker to urządzenie kompaktowe, które pozwoli znacznie zredukować ilość brudnych naczyń i bałaganu w kuchni, to jego obsługa może być jeszcze bardziej przyjemna, jeśli producent umożliwi mycie elementów tj. misę w zmywarce, wtedy sprzątanie po gotowaniu zajmie nam mniej niż minutę.

Komfort użytkowania podniesie również czytelny wyświetlacz LCD, na którym sprawdzimy wybrany program oraz czas pozostały do zakończenia pracy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to warto upewnić się, że sprzęt został wyposażony w antypoślizgowe nóżki. Natomiast przenoszenie multicookera, nie tylko w podróży, ale również w celu zaserwowania przygotowanego dania, ułatwi wbudowana, ruchoma rączka. A chowany, bądź odłączany przewód ułatwi przechowywanie sprzętu.

Niektórzy producenci oferują dodatkowe wyposażenie, które ułatwia obsługę multicookera. Często znajdziemy np. miarkę czy łopatkę. O ile przyrządy te przydadzą się w kuchni to musimy pamiętać, że te elementy bez problemu możemy nabyć we własnym zakresie.

 

Jaki jest najlepszy multicooker?

Taki, który ułatwia przygotowywanie posiłków w domu. Biorąc pod uwagę tą definicję, każdy multicooker będzie najlepszy. Przy wyborze sprzętu dla siebie musimy brać przede wszystkim pod uwagę nasze potrzeby i preferencje. Ponieważ dodać nowych programów do urządzenia się nie da, musimy mieć pewność, że te, na które się decydujemy będą odpowiednie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że urządzenie będzie Ci długo służyło to decyduj się na marki znane. Kupując sprzęt producenta AGD, który jest już obecny na rynku mamy pewność, że będzie ono dobrej jakości i długo nam posłuży.

 

Najlepsze multicookery w 2021 roku

 

Chcesz przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki i jednocześnie nie stać godzinami nad garami? Na ratunek przyjdzie Ci wielofunkcyjny multicooker. Rynek oferuje coraz więcej tego typu urządzeń. Pozwalają one zaoszczędzić czas, a także wielu stresów. Poniżej ranking multicookerów, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

Nasze zalecenia

 

Redmond RMC-M90

 

1.Redmond RMC-M90Na pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się wielofunkcyjne urządzenie amerykańskiej firmy Redmond. To sprzęt, który może przejąć zadania kilku kuchennych sprzętów. Ponadto świetnie się prezentuje na płycie kuchennej. Nowoczesny wygląd i funkcjonalność to jego duże zalety. Od tej pory przygotowywanie potraw może polegać na dotknięciu jednego przycisku.

Ceramiczna misa urządzenia została wykonana przez koreańską markę Anato. Została pokryta specjalną powłoką adhezyjną, która sprawia, że nic do niej nie przylega. Możemy zatem zapomnieć o przypalaniu potraw. Multicooker został wyposażony w aż 17 programów dedykowanych m.in do przygotowywania mięsa, kasz, ciast, dżemów, zup, jogurtów i wielu wielu innych.

Urządzenie Redmond posiada aż 3 elementy grzewcze rozmieszczone w różnych  miejscach. Dzięki temu każda potrawa jest dopieczona równiomiernie. Multicooker dysponuje wieloma ciekawymi funkcjami. Do dyspozycji mamy m.in funckję odgrzewania potraw, podtrzymywania temperatury gotowych dań a także opóźniony start.

Według wielu opinii jest to najlepszy multicooker. Podkreśla się, że produkt jest łatwy w obsłudze – dania praktycznie same się przygotowują. Za duży atut uważa się także szybkie i proste czyszczenie urządzenia.

Gdy chcesz przygotować zdrowe i pełnowartościowe danie, z pomocą przyjdzie Ci wielofunkcyjny multicooker. Dzięki niemu zaoszczędzisz wiele czasu, a także wiele miejsca w kuchni. Jak to możliwe? Jeden sprzęt zastąpi kilka urządzeń, których używałeś do tej pory. Za najlepszy multicooker w 2021 roku uznany został model RMC-M90. Jest to wielofunkcyjne urządzenie amerykańskiej firmy Redmond.

Zalety
Wygląd:

Od samego początku, w oczy rzuca się nowoczesny i estetyczny wygląd produktu. Dzięki temu może z powodzeniem stać na blacie kuchennym.

Funkcjonalność:

Prezentowany model posiada aż 17 programów dzięki którym przygotujemy mięsa, ciasta, zupy i kasze. Dzięki tym udogodnieniom łączy w sobie najlepsze cechy kilku sprzętów kuchennych.

Łatwa obsługa:

Po umieszczeniu składników w środku i uruchomieniu, urządzenie samodzielnie wykonuje całą pracę. Jest to duże udogodnienie dla ludzi, którzy chcą jeść zdrowo, jednak nie za bardzo potrafią gotować, a do tego nie mają na to czasu.

Trwała konstrukcja:

Wnętrze produktu stanowi wysokiej jakości ceramiczna misa. Została ona wykonana przez znaną koreańską markę Anato. Co więcej, pokryto ją specjalną powłoką adhezyjną, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała oraz zapobiega przywieraniu jedzenia do ścianek.

Wady
Ograniczona ilość dodatków:

Zestaw obejmuje naczynie do gotowania na parze, koszyk do smażenia na głębokim oleju i ceramiczną misę - każdy z tych elementów występuje w jednym egzemplarzu. Trzeba o nie dbać, gdyż dokupienie poszczególnego części może być kosztowne.

 

 

 

 

Philips HD3037/70

 

2.Philips Multicooker HD3037.70Multicooker Philips to również rekomendowana przez nas, nieoceniona pomocna dłoń w kuchni. Przygotowywanie jedzenia w tym urządzeniu gwarantuje uzyskanie zdrowego i pełnowartościowego posiłku. Multicooker jest bardzo prosty w użytkowaniu. Oszczędza nasz czas i wiele zmartwień. Nie musimy się już obawiać, że niedzielny obiad zostanie przypalony. Misa umieszczona w środku multicookera została wyposażona w grube ścianki, które powodują, że ciepło jest rozprowadzane bardzo równomiernie.

Gwarantuje to dobrze dopieczone i smaczne posiłki. Dużym atutem tego urządzenia jest ruchomy uchywt, dzięki któremy w wygodny sposób możemy transportować posiłek, np. to jadalni. Podobnie jak multicooker firmy Redmond, urządzenie posiada bardzo użyteczną funkcję podtrzymywania ciepła.

Producent gwarantuje zachowanie wartości odżywczych posiłku aż przez 24 h! Gdy zakończy się proces przygotowania posiłku, urządzenie automatycznie przechodzi w stan utrzymywania ciepła. Warto wspomnieć także o dużym ułatwieniu, jakim jest możlwiość mycia misy w zmywarce. Jest to dobry i tani multicooker.

Użytkownicy, którzy dokonali jego zakupu są bardzo zadowleni. Podkreślają, że jedzenie robi się praktycznie samo a czyszczenie jest łatwe i sprawne.

Drugim produktem jest multicooker znanej firmy Philips – model HD3037/70. Urządzenie będzie stanowiło dużą pomoc podczas pracy w kuchni.  

Zalety
Dobra konstrukcja:

Wnętrze urządzenia wyposażone jest w specjalnie pogrubione ścianki, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest równomiernie. Co więcej, jedzenie pozostawione w środku urządzenia wolniej stygnie.

Mobilność:

Dzięki dodatkowemu uchwytowi bez problemu przeniesiesz sprzęt między półkami, do innego pokoju lub nawet zabierzesz ze sobą na wakacje.

Funkcja utrzymania ciepła:

Dzięki dodatkowej funkcji, która pomaga utrzymać ciepło, Twoje jedzenie przez długi czas po przygotowaniu będzie trzymało odpowiednia temperaturę. Opcja ta jest aktywowana automatycznie, zaraz po zakończeniu gotowania.

Łatwość mycia:

Utrzymanie urządzenia w czystości jest niezwykle proste, możesz go bowiem myć w zmywarce. Dzięki temu dodatkowo zaoszczędzisz czas.

Cena:

Biorąc pod uwagę zalety prezentowanego modelu, należy podkreślić, że jest on dość tani, zwłaszcza w porównaniu z droższą i mniej funkcjonalną konkurencją.

Wady
Brak wyłącznika:

Urządzenie nie posiada przycisku wyłączającego, zamiast tego należy wyjąć wtyczkę z kontaktu, co utrudnia jego użytkowanie.

 

 

 

 

Tefal FC22 RK705138

 

3.TEFAL FC22 RK705138Kolejna propozycja to urządzenie francuskiej firmy Tefal. Jest to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Urządzenie może pochwalić się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Producent podkreśla, że multicooker to świetna alternatywa dla gotowania w tradycyjnych garnkach. Pozwala na oszczędność czasu, gdyż nie trzeba już będzie stać nad garnkami i pilnować by nic się nie przypaliło.

Urządzenie dysponuje systemem 12 programów dedykowanych do przygotowania konkretnych potraw. Możemy w nim przygotować ryż, zupy, owsianki, ciasta. Możliwe jest także gotowanie na parze, smażenie, pieczenie, a także duszenie. Posiłki są równomiernie ogrzewane, a to za sprawą specjalnej technologii Fuzzy Logic.

Jak przystało na jednego z najlepszych producentów garnków,  misa urządzenia jest świetnej jakości. Posiada grubość 2 mm. Została pokryta powłoką ceramiczną i wzbogacona diamentową strukturą. Podobnie jak wyżej opisywane multicookery, także i ten posiada funkcję opóźnionego startu oraz opcję podtrzymywania ciepła.

Opinie o multicookerze firmy Philips są bardzo pozytywne. Podkreśla się funkcjonalność dostępnych programów . Wysoko oceniana jest także jakość i trwałość urządzenia.

Kolejnym produktem wartym zaprezentowania jest multicooker francuskiej firmy Tefal – model Tefal FC22 RK705138. Jak wiele sprzętów tej znanej marki, również ten, odznacza się dobrym stosunkiem jakości do ceny.  

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie wyposażone jest w 12 programów, dzięki którym przygotujesz konkretne potrawy jak: ryż, zupy, chleb czy nawet ciasta.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produkt w naszym zestawieniu. Nie wpływa to jednak na jego jakość.

Jakość budowy:

Podobnie jak inne produkty tego producenta, również to urządzenie odznacza się dobrą jakością. Umieszczona w środku misa o grubości 2 mm została pokryta powłoką ceramiczną, a następnie wzbogacona o diamentową strukturę.

Wady
System obsługi:

Konsumenci w swoich opiniach zaznaczają, że system obsługi i wybierania programu jest niezbyt jasny. Z tego też powodu niezbędny jest czas na próby i błędy, aby zaznajomić się z wszystkimi opcjami sprzętu.

Dłuższy czas pracy przy niektórych programach:

Niektóre programy, jak te do pieczenia ciasta czy chleba, wymagają trochę więcej czasu pracy niż ich tradycyjne odpowiedniki.

 

 

 

 

Saturn ST-MC9204

 

Saturn ST-MC9204 to polecany i tani multicooker o dobrych parametrach. Moc urządzenia jest równa 860 W, więc działa ono sprawnie i pozwala stosunkowo szybko przygotować smaczne danie dla całej rodziny. Pojemność multicookera jest równa 5 l. Na obudowie znajduje się dobrze opisany panel sterowania, który ułatwia szybkie wybieranie ustawień.

Materiałem wykorzystanym do produkcji obudowy jest stal, którą wyróżnia wytrzymałość. Powierzchnia naczynia nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Multicooker ma nieprzywierającą powłokę, więc przygotowywane danie nie się nie przypala. Użytkownik może zaprogramować pracę sprzętu korzystając z timera (możliwość ustawienia na maksymalnie 24 h). 

Po przeczytaniu wystawianych przez użytkowników opinii na temat Saturn ST-MC9204 można dojść do wniosku, że to dobrej jakości sprzęt. Przede wszystkim jest on praktyczny i znacznie ułatwia codzienne gotowanie. Z jego pomocą można przygotować wiele smacznych dań.

Saturn ST-MC9204 to multicooker o mocy równej 860 W. Jego pojemność jest równa 5 l. Sprzęt ma 42 programy działania.

Zalety
Funkcjonalność:

Do zakupu tego urządzenia zachęca przede wszystkim jego funkcjonalność. Osobom, które na co dzień gotują dla swojej rodziny bardzo przydaje się funkcja podtrzymywania ciepła. Pracę ułatwia też timer, który można ustawić maksymalnie na 24 h.

Jakość wykonania:

Sprzęt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego też nie ulega awariom.

Łatwe przygotowanie różnych dań:

Multicooker ma ponad 40 programów pracy, co oznacza, że można w nim przygotować różnego rodzaju dania, m.in.: frytki, warzywa na parze i smażone mięso.

Wady
Brak płyty do pieczenia:

Dla części osób wadą urządzenia jest to, że nie zostało ono wyposażone w płytę do pieczenia.

Brak książki z przepisami:

Kupujący zwracają uwagę na to, że w zestawie brakuje książki z przepisami w języku polskim. Taka pozycja znacznie ułatwiłaby przygotowanie potraw osobom, które po raz pierwszy korzystają z takiego sprzętu.

 

 

 

 

Ariete Twist 2945

 

Chcielibyśmy polecić Ci zakup multicookera Ariete Twist 2945, który prezentuje się nowocześnie, więc będzie dobrze wyglądał w kuchni. Sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, więc można zdecydować się na jego zakup, nawet jeśli mamy stosunkowo nieduże mieszkanie. Nie powinno być żadnego problemu z jego przechowywaniem.

Moc multicookera jest równa 1900 W. Pojemność formy wynosi dokładnie 5 kg. Korzystając z urządzenia można wypiec chleb, ciasto na pizzę czy słodkie placki. Ponadto sprzęt ma funkcję frytkownicy, elektrycznej patelni i jogurtownicy. W multicookerze można też przygotowywać zdrowe dania (gotowanie na parze). Urządzenie ma białą obudowę, a w centralnej części znajduje się panel sterowania z przyciskami. 

Dlaczego warto kupić multicooker Ariete Twist 2945? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Sprzęt ułatwia codzienne funkcjonowanie, bo pozwala w szybki sposób przyrządzić pyszne potrawy. Jego zaletą jest też atrakcyjny design. 

Multicooker Ariete Twist 2945 ma moc równą 1900 W. Pojemność formy jest równa 5 kg. Model ma białą obudowę i nowoczesny design.

Zalety
Powłoka ceramiczna:

Warto zwrócić uwagę na to, że multicooker ma powłokę ceramiczną, która przede wszystkim jest wytrzymała. Ponadto chroni przed przywieraniem jedzenia do powierzchni misy, dzięki czemu efekty gotowania są zdecydowanie lepsze.

Różne funkcje:

Mając ten multicooker w swoim domu, tak naprawdę zyskujesz dostęp do elektrycznej patelni, frytkownicy, jogurtownicy, urządzenia do gotowania na parze i piekarnika. Sprzęt ma wiele funkcji, co pozwala na przygotowywanie różnorodnych dań.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Z początku obsługa multicookera nie jest zbyt prosta, trzeba czasu, aby poznać wszystkie jego możliwości.

Wyświetlacz:

Umieszczony na obudowie wyświetlacz jest bardzo mały, więc niektóre osoby mogą mieć problem z odczytaniem pokazanych na nim danych.

 

 

 

 

Multicooker czy thermomix?

 

Sprzęty kuchenne takie jak multicooker i thermomix mogą zastąpić nam urządzenia, takie jak robot, garnki itp. Produkty te są na tyle funkcjonalne, że można dzięki nim polubić gotowanie, nawet jeśli do tej pory nie spędzaliśmy zbyt dużo czasu w kuchni. Jaki multicooker jest polecany do przyrządzania pysznych dań? Co odróżnia go od thermomixa?

Najważniejsze funkcje multicookera

Multicooker to inaczej kombiwar. Taki sprzęt pełni funkcję piekarnika, frytkownicy i maszyny do chleba. Ponadto możemy w nim smażyć, gotować na parze i dusić potrawy. Zakup tego typu urządzenia wiąże się m.in. z możliwością zaoszczędzenia miejsca w kuchni. Wszystko przez to, że nie potrzebujemy dużej ilości garnków. Kombiwary mają funkcję podtrzymywania ciepła, dlatego możemy zjeść ciepły posiłek o dowolnej porze, bez potrzeby tracenia cennego czasu na podgrzewanie go.

Multicooker pozwala na pieczenie chleba i innych pyszności, przyrządzanie potraw dietetycznych, pełnych substancji odżywczych, jak również smażenie frytek. Warto dodać, że podczas gotowania nie wydzielają się duże ilości pary wodnej ani różnych zapachów (czasami nie do końca przyjemnych), dlatego kuchnia pozostaje czysta i pachnąca. Poza tym większość kombiwarów wyposażono w funkcję samooczyszczania, dlatego nie musimy myć urządzenia ręcznie. To istotna zaleta, w szczególności dla zapracowanych osób, które nie mają dużo wolnego czasu.

 

Jakie zalety skrywa thermomix?

Thermomix także umożliwia nam gotowanie na parze lub tradycyjnymi metodami. Sprzęt ten służy ponadto do: mieszania, ubijania, mielenia, wyrabiania ciasta, siekania, blendowania, emulgowania, miksowania oraz ważenia. Przy użyciu takiego urządzenia przyrządzimy więc małokaloryczne dania, desery, surówki, a także dodatki, takie jak ketchup czy różne sosy – bez jakichkolwiek konserwantów. Thermomix ma wbudowany kolorowy, dotykowy ekran, na którym wyświetlają się przepisy. Nie musimy przeszukiwać stron internetowych ani książek kucharskich, aby poznać odpowiednie proporcje i nie pominąć żadnego składnika potrawy.

Co ważne, Thermomix nie zajmuje dużo miejsca. Ze względu na niewielką liczbę naczyń (1 garnek i dwie przystawki) nie tracimy zbyt dużo czasu na mycie sprzętu. Trzeba też pamiętać o tym, że mając odpowiednie urządzenie, gotowanie skomplikowanego dania nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt minut. Przykładowo, idealnie gładką zupę-krem przyrządzimy w thermomixie w mniej niż 5 minut.

Wady urządzeń

Użytkownicy multicookerów narzekają, że większość urządzeń nie ma szybki, przez którą można podglądać, co dzieje się w naczyniu. Nie wiemy więc, na jakim etapie przygotowywania posiłku jest sprzęt i co dzieje się ze składnikami. Osoby lubiące eksperymentować w kuchni twierdzą również, że możliwości kombiwaru są ograniczone i po pewnym czasie użytkowanie go przestaje sprawiać tyle radości, co na początku.

Z kolei największą wadą thermomixa jest to, że mycie niektórych elementów budowy nie należy do najprostszych czynności. Dotyczy to m.in. noży i przestrzeni wokół nich. Poza tym urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, gdy włączymy program mielenia lub siekania.

 

Multicooker czy thermomix?

Multicooker to produkt odpowiedni dla osób, które chcą ograniczyć ilość używanych w kuchni garnków i innych naczyń. Z uwagi na wiele programów przyrządzania posiłków, możemy zrezygnować z częstego korzystania z piekarnika czy kuchenki. Z kolei thermomix ułatwia nie tylko gotowanie, ale też odmierzanie składników oraz przygotowywanie ich do dalszej obróbki. To, który sprzęt kupimy, zależy więc od tego, jakie są nasze wymagania wobec urządzenia.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest multicooker?

Multicooker to urządzenie kuchenne, które znacznie ułatwia przygotowywanie posiłków. Sprawdza się ono do przyrządzania różnego rodzaju dań, co czyni je bardziej uniwersalnym. Multicooker nazywany jest też czasami elektrycznym garnkiem. Jego przedrostek ‘mutli’ wskazuje na to, że ma on wiele funkcji, można go wykorzystać m.in. do gotowania, smażenia i pieczenia. Urządzenie jest podłączane do prądu. Wyglądem przypomina ono większy garnek, ma pokrywkę, a także przyciski i czasami wyświetlacz LED ułatwiający konfigurację ustawień. Multicooker ma też specjalne otwory, przez które przelatuje para. Użytkownik może zwykle wybierać spośród wielu gotowych programów pracy dostosowanych do przygotowywania różnego typu potraw.

 

P2: Multicooker – jak zrobić frytki?

W multicookerze można przygotowywać różnego rodzaju dania jednogarnkowe. Ten sprzęt sprawdzi się też u osób, które lubią jeść chrupiące frytki. Aby móc przygotować taki posiłek, trzeba przede wszystkim obrać ziemniaki i pokroić jest w słupki. Następnie do misy multicookera wystarczy wlać odpowiednią ilość oleju, dodać sól i inne ulubione przyprawy, a później aktywować sprzęt. Koniecznie trzeba wybrać program ‘smażenie’ i ustawić odpowiedni czas pracy. Przeciętnie wystarcza już 20 minut, aby frytki były smaczne i chrupiące. 

P3: Jak działa multicooker?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, multicooker to funkcjonalne urządzenie, które znajdzie zastosowanie do przygotowywania różnych potraw. Ilość dostępnych funkcji różni się w zależności od modelu. Multicooker ma misę, do której wkłada się składniki niezbędne do przygotowania danej potrawy. Temperaturę pracy sprzętu można w większości przypadków ustawić samodzielnie. Dostępne są też gotowe programy pracy, które wystarczy tylko aktywować. Multicooker działa w ten sposób, że pozwala nie tylko na tradycyjne gotowanie, ale też smażenie, pieczenie, duszenie i gotowanie na parze. W niektórych modelach możliwe jest też przygotowywanie domowych konfitur i jogurtów. Z uwagi na budowę, sprzęt najlepiej sprawdza się do przygotowywania jednogarnkowych dań.

 

P4: Ile kosztuje multicooker?

Na koszt działania multicookera wpływa m.in. to, ile ma funkcji. Im bardziej rozbudowane programy pracy ma do wyboru użytkownik, tym zwykle więcej musi zapłacić za sprzęt. Nie bez znaczenia jest też popularność producenta. Często jest tak, że model od znanej marki kosztuje więcej niż sprzęt mniej znanego producenta, nawet jeśli mają podobne parametry. Przeciętny koszt zakupu takiego urządzenia wynosi 400 zł. Są nieco tańsze, ale też droższe urządzenia. Inwestując w multicooker, warto przede wszystkim mieć na uwadze możliwości, jakie daje, a także opinie użytkowników, a nie tylko skupiać się na jego cenie.

 

P5: Multicooker – co potrafi?

Multicooker, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie, które ma wiele funkcji. Bez wątpienia taki sprzęt przyda się wszystkim osobom, które chcą przyrządzać różnorodne dania w domu, a jednocześnie nie mają na to dużo czasu. Multicooker może pełnić funkcję piekarnika, maszyny do chleba i frytkownicy. Urządzenie nadaje się do gotowania, pieczenia, duszenia, smażenia i przyrządzania dań na parze. Większość modeli ma funkcję podtrzymywania ciepła, więc posiłku nie trzeba odgrzewać, jeśli np. domownicy spóźnią się z powrotem do domu. Sprzęt okazuje się niezastąpiony wtedy, kiedy chcemy zadbać o wartościową dietę, bo daje możliwość gotowania na parze, bez utraty wartości składników spożywczych. Dobre multicookery mają kilkadziesiąt programów pracy.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Zgrzewarka próżniowa do żywności

Wolnowar opinie

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Ariete 2941

 

Następny produkt, który powinien znaleźć się rankingu najlepszych multicookerów to urządzenie marki Ariete. Ta włoska firma od ponad pięćdziesięciu lat jest jednym z leadrów rynku AGD.  Charakteryzuje się produkcją estetycznie wykonanych i użytecznych urządzeń.

Multi cooker 2941 posiada moc 900 W. Jego pojemność to 5 litrów. Misa urządzenia została pokryta powłoką ceramiczną. Dzięki temu jedzenie nie przywiera do powierzchni, a ciepło jest rozprowadzane płynnie i równomiernie. Dodatkowo sprzyja temu także zastosowana technologia 3 D.

Multicooker posiada wyświetlacz LCD. Na jego panelu możemy wybrać jeden z 10 programów, który nas interesuje. Urządzenie umożliwia przygotowywanie mięsa, warzyw, a także jogurtów. Patelnię, piekarnik, frytownicę oraz parowar możemy zastąpić teraz jednym urządzeniem.

Multi cooker jest prosty w użyciu, posiada stopy antypoślizgowe oraz wygodny uchwyt. Ariete 2941 jest oceniany bardzo dobrze. Użytkownicy chwalą jego ładny wygląd i ergonomiczny kształ. Urządzenie bardzo ułatwia pracę w kuchni.

Następnym produktem jest urządzenie znanej włoskiej firmy Ariete, która posiada już pięćdziesięcioletnie doświadczenie na rynku sprzętów AGD.

Zalety
Mobilność:

Dzięki wysuwanej rączce, urządzenie można bez problemu przenieść do innego pokoju lub zabrać ze sobą na wakacje, aby w każdym miejscu cieszyć się zdrowym posiłkiem.

Wyświetlacz LCD:

Dużym udogodnieniem jest znajdujący się z przodu urządzenia wyświetlacz LCD, który informuje nas, jaki program wybraliśmy oraz ile jeszcze czasu pozostało do zakończenia gotowania.

Dobra jakość wykonania misy:

Znajdująca się wewnątrz misa została pokryta specjalną powłoką ceramiczną, która sprawia, że jedzenie nie przywiera do ścianek. Co więcej, zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła.

Wady
Ograniczona ilość programów:

W porównaniu z poprzednimi produktami, model ten ma uboższą ofertę programów do przygotowywania dań – jest ich 10.

Czyszczenie:

Misa prezentowanego przez nas modelu niestety nie może być myta w zmywarce, a więc musisz liczyć się z trudnościami w czasie czyszczenia, zwłaszcza jeśli przygotowujesz bardzo przywierające potrawy.

 

 

Panasonic SR-TMH501HXE

 

Ostatni w naszym rankingu znalazł się multicooker Panasonic. Nie oznacza to jednak, że jakość urządzenia jest słaba. To bardzo solidny produkt, który będzie bardzo pomocny w kuchni. Pod względem estetycznym może nie jest numerem jeden, ale jest bardzo praktyczny i skuteczny w swojej pracy. A to przecież jest najważniejsze.

Panasonic, został wyposażony w 6 programów – to najsłabszy wynik spośród wszystkich opisywanych urządzeń, jednak ilość ta jest wystarczająca do wykonania podstawowych typów dań. Wszystkie elementy dania wkładamy do wewnętrznego naczynia, wybieramy odpowiedni program i czekamy na pyszny posiłek.

Łatwe, prawda? Dużym plusem tego modelu jest fakt, że samoczynnie kontroluje on temperaturę by była odpowiednia do ilości składników obecnych w urządzeniu. Nie musimy więc cały czas kontrolować czy się coś nie przypala. Urządzenie potrafi także utrzymywać ciepło gotowych już dań, a także podgrzewać je w technologii 3 D.

Recenzje tego urządzenia są dość dobre. Podkreśla się, że to niedrogi sprzęt, który pozwala przygotować wiele ciekawych dań. Jest łatwy z obsłudze i dość pojemny.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest multicooker firmy Pansonic – model SR-TMH501HXE.

Zalety
Cena:

Prezentowany przez nas produkt to najtańszy model w naszym zestawieniu. Jest to dobry multicooker do 300 zł.

Waga:

Jest to bardzo lekki produkt, wraz z uchwytem waży jedynie 2,8 kg. Dzięki czemu bez problemu zabierzesz go na wakacje by w każdym miejscu cieszyć się zdrowymi potrawami.

Wady
Wygląd:

Wielu konsumentom, nie przypadł do gustu design tego sprzęt. Szare odcienie niestety nie tchną życia w Twoją kuchnię.

Ilość programów:

Sprzęt firmy Panasonic to urządzenie z najmniejszą liczbą programów w naszym zestawieniu, jest ich jedynie 6, co znacznie zmniejsza funkcjonalność sprzętu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
3 years ago
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir