Ranking 5 najlepszych ciśnieniomierzy w 2021

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Ciśnieniomierz – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ciśnieniomierz to rzecz niezbędna, gdy zaczyna szwankować zdrowie. Ale przecież nie możesz powierzyć swojego zdrowia niesprawdzonemu urządzeniu. Dlatego wybierz model Omron M3 Comfort, który okazał się najczęściej kupowanym ciśnieniomierzem tego roku. Nie bez przyczyny zresztą, bo jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie pracujące na zasadzie pomiaru oscylometrycznego, czyli mierzy ciśnienie krwi i tętno. Wymiary tego modelu wynoszą 121 x 86 x 141 mm. Urządzenie jest koloru białego i ma bardzo duży i czytelny wyświetlacz. Wbudowana w tym modelu technologia Intelli-Sense zadba o to, abyś nie musiał wykonywać żadnych przygotowawczych zabiegów do mierzenia ciśnienia. Mankiet urządzenia ma rozmiar 22-32 cm, a całość jest zasilana na baterie 4 x 1.5V, które producent dołącza do zestawu. Model ten może w swojej pamięci zapisać do 42 pomiarów, a także wyliczyć średnią w oparciu o ostatnie trzy badania. Całość zestawu jest zapakowana w gustowny etui, dzięki czemu łatwiej je przechowywać. Drugim w rankingu ciśnieniomierzy okazał się być model Microlife BP A2 Basic. Zachęcamy również do zapoznania się z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ciśnieniomierz ma kompaktowe wymiary, dlatego można go zabrać ze sobą wszędzie. Pozwala on na zapisanie w pamięci 60 ostatnich wyników pomiaru, co ułatwia kontrolowanie swojego ciśnienia. Poza tym sprzęt ma duży i czytelny wyświetlacz LCD.

Wady

Jakość wykonania produktu nie jest zadowalająca. Jego obudowa została wykonana z plastiku, co nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Wystarczy chwila nieuwagi, by urządzenie wyślizgnęło się z rąk, spadło na podłogę i zniszczyło się.

Podsumowanie

Mimo wszystko liczba zalet przewyższa ilość wad. Ciśnieniomierz daje dokładne wyniki pomiaru, a poza tym wyróżnia się intuicyjną obsługą. Z tego względu jest on odpowiedni nawet dla osób starszych i mających problemy ze wzrokiem.

Drugi wybór

Zalety

Produkt został wyposażony w funkcję wykrywania arytmii, dlatego osoby borykające się z problemami układu sercowo-naczyniowego mogą lepiej kontrolować swój stan zdrowia. Poza tym urządzenie jest łatwe w obsłudze, a uzyskany wynik pomiaru pokazuje się na dużym wyświetlaczu.

Wady

Podstawową wadą ciśnieniomierza jest mankiet o dużych rozmiarach. Bardzo szczupłe osoby mogą więc mieć problem z dopasowaniem go do swojego ramienia. To z kolei utrudnia uzyskanie dokładnego wyniku pomiaru ciśnienia.

Podsumowanie

Model ten jest w pełni automatyczny, dlatego nie trzeba ręcznie pompować mankietu. Co więcej, urządzenie jest zasilane bateriami. Zainstalowany czujnik na bieżąco informuje o poziomie ich zużycia, dzięki czemu zawsze wiadomo, kiedy trzeba je wymienić.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze, a do tego ma duży i czytelny wyświetlacz LCD. Z tego względu jest ono idealne zwłaszcza dla osób starszych. Pomiar ciśnienia wykonywany jest automatycznie, dlatego nie trzeba ręcznie pompować mankietu.

Wady

Ciśnieniomierz jest zasilany bateriami. Choć takie rozwiązanie zwiększa jego mobilność, to jednak jest dość problematyczne. Wszystko przez to, że baterie stosunkowo szybko się wyczerpują, a ich częsta wymiana generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Urządzenie wykrywa arytmię serca, informuje również o zbyt wysokim ciśnieniu. To model wyróżniający się intuicyjną obsługą, do którego można dokupić zasilacz. Przez to sprzęt w razie potrzeby będzie można swobodnie podłączyć do prądu.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki ciśnieniomierz kupić?

 

Ciśnieniomierz to urządzenie, które warto w domu posiadać. Od nieprawidłowego ciśnienia zaczyna się wiele chorób, więc nawet, jeśli pozornie nic nam nie dolega, warto znać wartość swojego ciśnienia i od czasu do czasu je sprawdzać. A już bezwzględnie jest jego obecność konieczna, gdy wykryto w ciśnieniu Twojej krwi jakieś nieprawidłowości. Istnieje wiele modeli ciśnieniomierzy o różnym stopniu dokładności pomiaru, a także o różnym stopniu wiedzy potrzebnej do przeprowadzenia pomiaru. W tym poradniku postaramy się przybliżyć temat ciśnieniomierzy i ich obsługi tak, aby każdy laik mógł wybrać model dla siebie. Zapraszamy do lektury.

Jaki jest najlepszy ciśnieniomierz – rodzaje.

Aparaty rtęciowe pojawiły się w diagnostyce z końcem XIX wieku i są do dziś używane. Wykorzystują rtęć, jako element równoważący ciśnienie w mankiecie na ramieniu osoby badanej. Wynik badania uzyskuje się poprzez odczytanie wysokości słupa rtęci na skali urządzenia. Aparat taki wymaga podstawowej wiedzy medycznej do odczytu badania.

Aparaty zegarowe, inaczej sprężynowe wykorzystują mechanizm aneroidowy, a wynik odczytuje się na wskaźniku manometru skalowanego na tarczy w mm słupa rtęci. Urządzenia takie są głównie wykorzystywane przez lekarzy, ale można znaleźć modele dedykowane dla użytkowników domowych. Do obu opisanych urządzeń do odczytu badania jest niezbędny stetoskop.

Aparaty, które w domowym użytkowaniu są wykorzystywane najczęściej to ciśnieniomierze elektroniczne, automatyczne lub półautomatyczne. Stosują one oscylometryczną metodę pomiaru zmian ciśnienia w mankiecie. Ciśnieniomierz automatyczny wymaga od użytkownika jedynie prawidłowego założenia mankietu i wciśnięcia przycisku uruchamiającego urządzenie. Aparat sam napompuje mankiet do odpowiedniej wartości i przeprowadzi badanie, a następnie usunie resztki powietrza z mankietu. Urządzenie półautomatyczne użytkownik po założeniu mankietu musi sam napompować, a po skończeniu badania opróżnić mankiet z resztek powietrza. Wynik badania, podobnie jak w wersji automatycznej zostanie podany na wyświetlaczu.

Aparaty automatyczne występują też w wersji nadgarstkowej i naramiennej. W pierwszych modelach badanie jest wykonywane na tętnicy promieniowej, a w drugim na naramiennej. Bardziej na rynku są rozpowszechnione urządzenia naramienne, jest on również uważany za dokładniejszy, podający bardziej wiarygodny wynik badania. Ciśnieniomierz nadgarstkowy, choć ma opinie mniej dokładnego, może być lepszy przy pomiarze na przykład u osób otyłych, gdzie nie da się, ze względu na obwód ramienia założyć mankietu naramiennego. Jest on też polecany dla osób młodych, które mają nawyk kontrolowania swojego ciśnienia, na przykład ze względu na uprawiane sporty.

 

Jakie ciśnieniomierze wybrać – cechy urządzenia.

Przy zakupie urządzenia dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka cech wybranego modelu. Najważniejszy jest mankiet. Trzeba jego długość dostosować do obwodu ramienia. Standardowy obwód to 20 do 32 cm. Dla osób z nad normatywnym ramieniem trzeba zakupić mankiet o wymiarach specjalnych. Natomiast dla dzieci są oferowane mniejsze mankiety. Warto, też sprawdzić, czy upatrzony model ma możliwość wymiany mankietu.

Kolejnymi, istotnymi parametrami są rodzaj i wielkość ekranu, w jaki model jest wyposażony. Duży wyświetlacz jest pomocny do użytku przez osoby starsze. Warto też jest sprawdzić, jakie informacje wyświetla ekran. Czy będzie to wyłącznie wynik badania, czy też będzie on uzupełniony o pomiar tętna, wykrytej arytmii, czy nieprawidłowo przeprowadzonym badaniu (oczywiście, jeśli zakupiony model posiada takie funkcje).

Rodzaj zasilania w niektórych momentach może okazać się kluczowy. Są dostępne modele zasilane bateriami lub sieciowo. Każdy ze sposobów ma wady i zalety. Często też modele zasilane bateriami są wyposażone we wskaźnik słabej baterii, który w porę użytkownika zawiadomi o konieczności jej wymiany.

W ciśnieniomierzu ważne są funkcje dodatkowe, w jakie może być on wyposażony. Bardzo istotną sprawą będzie wykrywanie błędów w pomiarze. Gdy posiadamy tę funkcję w urządzeniu, to przy nieprawidłowo założonym mankiecie, czy wykonywaniu zbyt wielu ruchów podczas badania, urządzenie wykryje to i nakaże wykonanie badania ponownie.

Dla osób, które potrzebują wykonywać badanie regularnie, a następnie porównywać badania, czy też uzyskać średnią z kilku badań istotne będzie, aby ciśnieniomierz posiadał pamięć wykonanych pomiarów. Rozmaite urządzenia zapisują różne ilości pomiarów. Najczęściej jest to przedział od 20 do 40 badań. Niektóre modele potrafią zapisać badanie dla jednej osoby, inne dla kilku. Podobnie jest ze średnią badań. Niektóre modele pozwalają uzyskać średnią z kilku ostatnich badań, inne oferują średnią z wybranych badań.

Wykrywanie arytmii będzie korzystne dla osób, które mają, lub miały w przeszłości kłopoty sercowe. Gdy urządzenie nasze posiada taką funkcję, po wykryciu arytmii należy skonsultować się z lekarzem.

Ciśnieniomierz w dobrych cenach.

Ile więc trzeba przeznaczyć pieniędzy na zakup ciśnieniomierza? Rozpiętość jest ogromna. Najtańsze modele możemy już kupić za cenę 20 – 30 złotych. A najdroższe urządzenia mogą kosztować i 1000 złotych. Aby nie kupić bubla, który zaraz po przyjściu do domu ze sklepu przestanie działać dobrze jest sprawdzić jego certyfikaty i rekomendację. dabl® Educational Trust Limited jest organizacją non-profit zajmującą się m.in. testowaniem, ocenianiem i wydawaniem rekomendacji dotyczących sprawności aparatów do mierzenia ciśnienia.

Warto sprawdzić na jej stronach, co piszą o aparacie, który zamierzasz kupić. Poza tym sprawdź, czy Twój model ma certyfikat któregokolwiek z poniższych towarzystw: AAMI (American Association of Medical Instrumentation), ESH (European Society for Hypertension, czyli Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego), czy PTNT (Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). Wydają one rekomendacje urządzeniom, które są wiarygodne i prawidłowo przeprowadzają badania.

 

 

5 najlepszych ciśnieniomierzy. Opinie w 2021 roku

 

Każdy się zgodzi, że podręczny ciśnieniomierz powinien znajdować się  w domu. Jako że większość z nas nie jest biegła w mierzeniu ciśnienie tradycyjnym stetoskopem, najczęściej marzy nam się dobry ciśnieniomierz automatyczny. By ułatwić decyzję w wyborze odpowiedniego sprzętu, poniżej prezentujemy kilka modeli.

 

1. Ciśnieniomierz Naramienny Omron M3 Comfort

 

Nasz ranking ciśnieniomierzy naramiennych zaczynamy bardzo poręcznym urządzeniem – Omron M3. Dzięki jego małym rozmiarom z łatwością będziemy mogli go zabrać podróż, a i w domu nie zajmie dużo miejsca. Urządzenie mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną, czyli wykorzystuje zmiany ciśnienia w mankiecie w celu ustalenia ciśnienia pacjenta.

Ponadto przyrząd zapamięta 60 ostatnich pomiarów i obliczy średnie ciśnienie na podstawie wcześniejszych pomiarów. Możemy w nim zapisać pomiar ciśnienia dwóch osób. Zamontowane czujniki informują jeśli mankiet zastał nieprawidłowo założony, w takim przypadku pojawia się komunikat na wyświetlaczu LCD.

Ciśnieniomierz również nas poinformuje, jeśli za dużo się ruszamy podczas przeprowadzania pomiaru. Samo przeprowadzenie pomiaru ciśnienia jest dziecinnie proste. Po prawidłowym założeniu mankietu wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Duży i czytelny wyświetlacz LCD pozwoli na komfortowe odczytanie wyniku.

Miłym gestem producenta jest dołączenie baterii do zestawu, w który wchodzi również etui oraz przydatny arkusz, na którym możemy sami zapisywać wyniki pomiarów. Urządzenie posiada walidacje kliniczną. Jako zaletę tego produktu użytkownicy wskazują dokładny pomiar i jego małe rozmiary.

Nadciśnienie lub wręcz odwrotnie ciągłe osłabienie z powodu niedociśnienia to problem wielu osób. Często związane jest z innymi chorobami. W efekcie ciśnieniomierz okazuje się być przydatnym urządzeniem w każdym domu. Trzeba jednak wiedzieć, jakie są wady i zalety takich sprzętów, by móc podjąć świadomą decyzję i zakupić satysfakcjonujący nas model. Najlepszy ciśnieniomierz w 2021 roku to Omron M3, który zyskał nie tylko przychylność użytkowników, ale też lekarzy.

Zalety
Automatyczne urządzenie:

Urządzenie samo pompuje się na ramieniu, a po skończonej pracy spuszcza powietrze. Ponieważ jest to sprzęt automatyczny, wystarczy jedynie założyć mankiet na ramię i przycisnąć przycisk startu. Całą pracę urządzenie wykona samodzielnie. Co ważne, zapisuje wyniki pomiarów i średnią z trzech ostatnich wartości.

Rzetelność:

Model ten charakteryzuje się dokładnym pomiarem, co czyni je niezastąpionym rozwiązaniem w każdym domu.

Duży wyświetlacz:

Dzięki temu, że model ten posiada duży wyświetlacz, będzie nieoceniony dla osób starszych, które mają problemy ze wzrokiem i nie zawsze są w stanie samodzielnie odczytać wynik na sprzęcie manualnym.

Funkcjonalność:

Urządzenie jest niezwykle funkcjonalne i może być używane przez dwie osoby, które mogą niezależnie zapisywać swoje pomiary. Posiada opcję zapamiętywania 60 ostatnich pomiarów, z których następnie wylicza średnią. Jest to niezwykle istotne zarówno dla osób z nadciśnieniem, jak i tych, którzy ze względu na inne choroby muszą regularnie śledzić wyniki.

Łatwa obsługa:

Mimo licznych funkcji, produkt jest łatwy w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu nawet osoby starsze będą mogły bez problemu z niego korzystać.

Wady
Wielkość:

Ze względu na duży wyświetlacz, jest to dość spore urządzenie.

 

 

 

 

2. Ciśnieniomierz automatyczny Microlife BP A2 Basic

 

2.Microlife BP A2 BasicPodstawowym ciśnieniomierzem jest Microlife BP A2 Basic. Aparat mierzy ciśnienie krwi oraz puls i jest w stanie zapisać 30 ostatnich pomiarów. Dodatkowo model ten jest w stanie wykryć arytmię serca. Pomiary wykonuje on zgodnie z klasyfikacją ryzyka według WHO. Zdecydowanie bardzo przydatną funkcją to czujnik zużycia baterii zainstalowany w tym urządzeniu.

Gdy baterie sią bliskie wyczerpania pojawia się symbol na wyświetlaczu LCD. Oprócz samego urządzenia mierzącego, w skład zestawu wchodzi mankiet stożkowy o standardowej długości 22 – 42 cm. Producent również zastosował technologię wykrywającą niepoprawne założenie mankietu, oraz wskaźnik ruchu ramienia podczas wykonywania pomiaru.

Jak każdy podstawowy ciśnieniomierz to urządzenie wyposażone jest w  czujnik, który reguluje poziom ciśnienia w rękawie. Ciśnieniomierz jest bardzo prosty w obsłudze. Pomiar jest wykonywany w pełni automatycznie i następuje po naciśnięciu jednego przycisku.

Odczyt wyniku na dużym wyświetlaczu LCD jest również wygodny. Ta właśnie prostota w obsłudze najbardziej przemawia do użytkowników tego modelu. Jest to najczęściej wymieniana cecha wśród konsumentów.

Kolejnym produktem jest ciśnieniomierz marki Microlife BP A2 Basic. Aparat mierzy zarówno ciśnienie krwi, jak i puls.

Zalety
Wykrywacz arytmii:

Niezwykle cennym udogodnieniem ze strony producenta jest opcja wykrywania arytmii serca. Dzięki temu osoby z problemami sercowymi ciągle mają pod kontrolą swój stan zdrowia i mogą wcześniej zareagować na rozwijające się problemy.

Rzetelność pomiarów:

Pomiary wykonywane przez to urządzenie są niezwykle precyzyjne. Spowodowane jest to pełną zgodnością z klasyfikacją ryzyka według WHO.  Dzięki temu zawsze możesz mieć pewność, że urządzenie pokazuje prawidłowe ciśnienie.

Prosta obsługa:

Urządzenie jest niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Wszystkie wyniki wyświetlają się na ekranie i są łatwe w odczytaniu. Dzięki temu z ciśnieniomierza mogą korzystać nawet osoby starsze oraz niedowidzące.

Cena:

Produkt cechuje świetny stosunek jakości do ceny. Dlatego cieszy się dużym uznaniem konsumentów.

Wady
Duży mankiet:

Niestety nie ma opcji wybrania wielkości mankietu i dla niektórych osób może być on za duży. Z drugiej zaś strony jest to świetna propozycja dla osób otyłych.

 

 

 

 

3. Ciśnieniomierz elektroniczny Tech Med TMA-3 Basic

 

3.Tech Med TMA-3 Basic (tani)Jeśli szukasz dobrego ciśnieniomierza w przystępnej cenie, to może być produkt dla Ciebie.  Tak jak pozostałe opisywane urządzenia, model ten pozwala na wykrycie arytmii serca. Dodatkowo wskazuje on również, czy zmierzone ciśnienie jest w normie, czy pojawiło się nadciśnienie. Jego dokładność jest porównywalna do pomiarów dokonywanych przez wykwalifikowany personel medyczny (potwierdzone badaniami klinicznymi).

Oprócz urządzenia mierzącego wyposażonego z dobrej wielkości wyświetlacz LCD, w zestawie znajdziemy również mankiet o wielkości 22 – 33 cm. Przyrząd jest w pełni automatyczny. W celu rozpoczęcia pomiaru wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk.

Ciśnieniomierz działa na baterie, lecz jeśli masz ochotę na korzystanie z urządzenia bez konieczności kupowania baterii to jest to możliwe. Wystarczy tylko dokupić zasilacz do zestawu, który umożliwia podłączenie do prądu. Należy też wspomnieć, że urządzenie to jest produkowane przez polską firmę.

Osoby, które zakupiły ten aparat mierzący wskazywały głównie na jego atrakcyjną cenę. Czy jest to najlepszy ciśnieniomierz dostępny na rynku, który jest dostosowany do Twoich potrzeb? Decyzja należy do Ciebie.

Następnym urządzeniem jest produkt Tech Med TMA-3 Basic. Jest to dobry ciśnieniomierz do 100 zł.

Zalety
Prosta obsługa:

Ciśnieniomierz jest niezwykle prosty w obsłudze. Na ekranie LCD wyświetlają się wszystkie pomiary, które bez problemu odczyta nawet osoba starsza. Urządzenie jest automatyczne, dzięki czemu nie posiada trudniejszej w obsłudze pompki. Pomiar wykonywany jest automatycznie.

Duży wyświetlacz:

Z myślą o osobach starszych, które często niedowidzą, producent wyposażył sprzęt w duży wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wszystkie potrzebne informacje, nawet te techniczne odnoszące się do stanu baterii.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produktów w naszym zestawieniu.

Wady
Baterie:

Sprzęt zasilany jest na baterie, które zużywa w szybkim tempie. Dlatego producent zaleca dokupienie wydajniejszych akumulatorków.

 

 

 

 

4. Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort HEM-7321-E

 

4.Omron M6 ComfortKolejną propozycją jest Omron M6 Comfort. W naszym zestawieniu pojawił się już model tej firmy. To jest jednak wersja comfort. W zestawie producent oferuje urządzenie mierzące, mankiet o wielkości 22 -42 cm, baterie, etui oraz arkusz do zapisywania zmierzonego ciśnienia. Istnieje możliwość korzystania z urządzenia poprzez podłączenie go do gniazdka. Jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz zasilacza to możesz go zakupić dodatkowo.

Ciśnieniomierz pozwala na zapisywanie wyników dwóch osób do stu pomiarów dla każdej. W tym modelu jest też zamontowany wskaźnik wysokiego ciśnienia oraz wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Jeśli zaczniemy się ruszać podczas wykonywania pomiaru urządzenie nas o tym powiadomi, gdyż posiada zamontowany czujnik.

Zastosowana technologia Dual-Check dwukrotnie analizuje wyniki pomiaru zanim zostanie on pokazany. Ciśnieniomierz jest zaprogramowany tak, by wyświetlać tylko wyniki wiarygodnych badań. Oczywiście posiada on walidacje kliniczną.

Użytkownicy chwalą ten model za sztywny rękaw, który nie wykręca się podczas zakładania, oraz duży wyświetlacz i łatwość użytkowania. Niektórym przypadł też do gustu jego design. Czy już wiesz jaki ciśnieniomierz kupić? Jeśli jeszcze się zastanawiasz, przeczytaj nasz ranking do końca.

Jednym z ostatnich sprzętów jest Omron M6 Comfort. Ciekawe i estetyczne urządzenie służące do pomiaru ciśnienia, zarówno u młodych, jak i starszych osób.

Zalety
Mankiet:

Ciśnieniomierz posiada wygodny mankiet, który został dodatkowo usztywniony. Dzięki temu ręka nie będzie się ruszać podczas pomiaru, co zagwarantuje dużo bardziej precyzyjny pomiar, a tym samym prawidłowy wynik.

Wydajność:

Urządzenie jest niezwykle wydajne, pozwala bowiem na zapisanie do 100 wyników pomiarów dla dwóch osób.

Dual-Check:

Przed wyświetleniem wyniku na ekranie, sprzęt dwukrotnie analizuje wynik pomiaru. Dzięki czemu masz pewność, że ostateczna wartość jest prawidłowa.

Wady
Cena:

Jest to jeden z najdroższych produktów w naszym zestawieniu. Spowodowane jest to jego funkcjonalnością, ciekawym designem i dobrą jakością wykonania.

Zasilanie:

Urządzenie działa na baterie, jest jednak możliwość podłączenia go do prądu. Może to ograniczyć jego mobilność i negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania.

 

 

 

 

5. Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-250

 

5.Tech-Med TMA-250Ostatnią propozycją jest Tech-Med TMA-250. Jedyny w naszym rankingu ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które są aktywne fizycznie i chcą podczas ćwiczeń sprawdzić swój puls, oraz ciśnienie. Dla lubiących ćwiczyć w ciemności ważną funkcją tego urządzenia będzie duży podświetlany wyświetlacz LCD.  Pomiar możemy wykonać za pomocą jednego przycisku.

Tutaj również została zastosowana klasyfikacja według WHO. Praktyczna miarka z boku wskazuje poziom zmierzonego ciśnienia (pomarańczowy wskazuje wysokie ciśnienie). Dodatkowo mamy możliwość przechowania ostatnich 90 pomiarów ciśnienia.

Urządzenie również wykryje objawy arytmii. Przyrząd jest mały – obwód mankietu wynosi 13,5 – 19,5 cm. Ciśnieniomierz zasilany jest przez 2 baterie „AAA” 1,5V, które są dołączone w zestawie. Co jest ciekawe, istnieje możliwość podłączenia urządzenia do zasilacza sieciowego, który możesz zakupić osobno.

Model ten, podobnie jak wszystkie opisane powyżej, jest wyposażony w funkcję oszczędzania baterii. W tym przypadku wyłączy się automatycznie po 1 minucie. Dodatkowo w zestawie znajduje się praktyczne etui. Użytkownicy wskazują łatwość obsługi oraz poręczności ciśnieniomierza, jako jego największe zalety.

Ostatnim modelem w naszym zestawieniu jest Tech-Med TMA-250. Jest to niezwykle innowacyjny ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Jest to ciekawa propozycja dla osób, które są aktywne fizycznie i pragną podczas ćwiczeń sprawdzić swój puls oraz ciśnienie.

Wielkość:

Ciśnieniomierz jest niewielki. Obwód mankietu wynosi jedynie 13,5 – 19,5 cm. Jest on też wyjątkowo lekki, waży niespełna 0,25 kg. Dzięki temu zmieści się w torebce czy plecaku.

Wyświetlacz:

Ciśnieniomierz posiada wyjątkowo prosty w obsłudze wyświetlacz. Warto też wspomnieć, że model ten posiada opcję podświetlania, co będzie istotne w czasie nocnych pomiarów.

Wady
Nieprecyzyjne odczyty:

Niestety odczyty pomiaru pracy serca w czasie biegu lub zaraz po nim są nieprecyzyjne i mogą być zawyżone nawet o 20 jednostek. W efekcie lepiej używać tego sprzętu będąc w spoczynku.

Tylko dla jednej osoby:

Urządzenie zapamiętuje pomiary tylko jednego użytkownika. Ponadto wbudowana pamięć może być niewystarczająca dla osób, które muszą regularnie śledzić swoje wyniki w celu przedstawienia ich lekarzowi.

 

 

 

 

Jak sprawdzić czy ciśnieniomierz dobrze mierzy?

 

Ciśnieniomierz pozwala monitorować nasze zdrowie, dlatego też warto mieć to urządzenie w swoim domu. Wbrew pozorom przydaje się ono nie tylko seniorom, ale także młodszym osobom. Jeśli trafiłeś na naszą stronę, z pewnością szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki ciśnieniomierz jest polecany przez specjalistów – możesz ją znaleźć w naszym rankingu. Przygotowaliśmy dla Ciebie także tekst, w którym wyjaśniamy, jak sprawdzić, czy zakupiony przez nas sprzęt dobrze mierzy ciśnienie. Zdobywając tę wiedzę zyskasz pewność, że wyświetlony na ekranie wynik jest miarodajny.

 

 

Jak przygotować się do mierzenia ciśnienia

Aby ciśnieniomierz dobrze działał trzeba odpowiednio przygotować się do wykonania badania. Jeśli tego nie zrobimy, nawet pomiar najlepszej jakości sprzętem nie będzie miarodajny. O czym pamiętać przed wykonaniem badania? Zaleca się, aby nie mierzyć ciśnienia krwi bezpośrednio po dużym posiłku. Najlepiej, jeśli odczekamy 30 minut do godziny. Nie jest wskazane, aby zaraz przed wykonaniem badania pić kawę czy palić papierosy. Zawarte tam substancje zazwyczaj chwilowo zwiększają ciśnienie, które po pewnym czasie wraca do normy. Wielu specjalistów zaleca, aby przed mierzeniem ciśnienia chwile odpocząć w pozycji siedzącej i nieco się rozluźnić. Badanie dla pewności można wykonać na obu rękach – lewej i prawej.

 

Jak mierzyć ciśnienie?

Pora dowiedzieć się, jak poprawnie zmierzyć ciśnienie. Ważne jest nie tylko samo przygotowanie do badania, ale także sposób jego wykonywania. Zależnie od tego, jakie urządzenie mamy w swoim domu, mankiet powinniśmy założyć albo na ramię albo nadgarstek. Pierwszy ze wspomnianych modeli jest uznawany za dokładniejszy, natomiast drugi – za wygodniejszy w użyciu. Przed pierwszym badaniem powinniśmy zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Tam będzie napisane, jak należy postępować, aby dobrze wykonać pomiar ciśnienia krwi. Jeśli mamy ciśnieniomierz mechaniczny, musimy sami napompować mankiet, uciskając w tym celu pompkę, i określić, jak mocno to zrobić. Czasami okazuje się to trudnym zadaniem. Obsługa modelu elektronicznego jest o tyle łatwiejsza, że właściwie wszystko po założeniu mankietu odbywa się automatycznie.

 

 

Porównywanie wyników

Dobrym sposobem na to, aby sprawdzić, czy zakupiony przez nas ciśnieniomierz dobrze mierzy, jest porównanie wyników z dwóch różnych urządzeń. Jeśli pomiędzy pomiarami występują spore różnice, istnieje duża szansa, że sprzęt nie jest miarodajny. Możemy także zdecydować się na wykonanie jednym sprzętem kilku pomiarów z rzędu. Trzeba jednak pamiętać, że należy zachować odpowiednią przerwę pomiędzy badaniami w celu przywrócenia prawidłowej cyrkulacji krwi. Przyjmuje się, że wspomniana przerwa powinna wynosić ok. 5 minut. W przypadku osób starszych może występować konieczności odczekania dłuższego czasu. Zdarza się tak wtedy, kiedy pacjenci mają problem z funkcjonowaniem naczyń krwionośnych (występuje on np. przy miażdżycy). Warto dodać, że różnice pomiędzy wynikami nie muszą wynikać ze złej jakości sprzętu, ale niepoprawnie wykonanego badania. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do wymienionych przez nas rad.

 

Czujnik ruchu ręką

Chcąc mieć pewność, że ciśnieniomierz dobrze mierzy warto zdecydować się na zakup modelu z wbudowanym czujnikiem ruchu. W razie przyjęcia nieprawidłowej pozycji w trakcie badania zostaniemy o tym natychmiast poinformowani (najczęściej poprzez sygnał dźwiękowy czy czerwoną lampkę). Nie będziemy więc musieli się zastanawiać, czy dobrze zmierzyliśmy ciśnienie, a tym samym czy prezentowany na ekranie wynik jest wiarygodny.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki ciśnieniomierz Tensoval wybrać?

 

Ciśnieniomierz to niezbędny sprzęt nie tylko dla osób walczących z nadciśnieniem. Każdy z nas powinien się w niego zaopatrzyć, by móc odpowiednio kontrolować swój stan zdrowia. Ponieważ w sklepach dostępne są różne rodzaje takich urządzeń, postanowiliśmy nieco ułatwić zakup odpowiedniego produktu. W naszym poradniku doradzamy, jak znaleźć idealny ciśnieniomierz dla siebie. Dodaliśmy też specjalny ranking 3 modeli Tensoval.

Dlaczego właściwie wybraliśmy markę Tensoval? Firma ta zajmuje się produkcją wysokiej jakości sprzętów służących do mierzenia ciśnienia. Są one niezwykle łatwe w obsłudze, a do tego ich działanie opiera się na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Dlatego urządzenia Tensoval są chętnie wybierane przez konsumentów w wielu krajach Europy.

Obecnie największą popularnością cieszą się ciśnieniomierze automatyczne, które samodzielnie pompują wkładany na rękę mankiet, a później spuszczają z niego powietrze. Wśród nich możemy wyróżnić modele nadgarstkowe oraz naramienne. W tej kwestii wybór zależy głównie od naszych preferencji. Wiele osób woli urządzenie z mankietem zakładanym na ramię, ponieważ wówczas nawet bardzo szczupłe osoby mogą dokonać pomiaru ciśnienia (mankiet nadgarstkowy często okazuje się w ich przypadku za duży).

Najlepszy ciśnieniomierz Tensoval w 2021 roku wyróżnia się czytelnym i dużym wyświetlaczem. To niezwykle istotny element, zwłaszcza gdy urządzenie ma służyć osobie starszej lub mającej problemy ze wzrokiem. Im większy będzie ekran, tym łatwiejsza może się okazać obsługa sprzętu. Poza tym nie będziemy mieć problemów z odczytaniem wyniku pomiaru.

To jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma również m.in. rodzaj zasilania oraz pamięć urządzenia. Standardowo ciśnieniomierze są zasilane na baterie (AA, bądź AAA). Dzięki temu można z nich korzystać w dowolnym miejscu i zabrać je ze sobą w podróż. Niemniej chorzy np. na nadciśnienie mogą zauważyć, że regularne mierzenie ciśnienia powoduje szybkie wyczerpanie baterii. Ich ciągła wymiana może okazać się więc dość kosztowna. W ich przypadku polecamy zakup urządzenia mającego możliwość podłączenia także do sieci. Wówczas rozładowane baterie nie będą stanowiły żadnego problemu (jednak tym wyróżniają się tylko modele nadgarstkowe).

Najlepsze ciśnieniomierze Tensoval mają wbudowaną pamięć pozwalającą na zapisanie ostatnich wyników pomiaru. Najczęściej będzie to ok. 30 lub 60 wyników dla jednej osoby, choć niekiedy taką możliwość ma jednocześnie dwóch użytkowników. To znacząco podnosi funkcjonalność sprzętu.

 

Ciśnieniomierze Tensoval – ranking

 

Tensoval Duo Control II

 

Ciśnieniomierz Tensoval Duo Control II to automatyczny model naramienny, który do pomiaru ciśnienia wykorzystuje zarówno metodę oscylometryczną, jak i osłuchową. To sprawia, że uzyskany wynik zawsze jest precyzyjny i wiarygodny. Urządzenie ma duży wyświetlacz LCD i jest zasilany 4 bateriami AA (umożliwiają one dokonanie do 1300 pomiarów).

Przedstawiony model ma pamięć pozwalającą na zapisanie 30 ostatnich wyników dla dwóch użytkowników (łącznie 60 wyników). Ponieważ wykrywa on nieregularną pracę serca, jest on polecany osobom z arytmią. W zestawie znajduje się poręczne etui, w którym można przechowywać urządzenie. Pozwala ono również na bezpieczne przewożenie ciśnieniomierza w torebce czy walizce.

Jak przekonują konsumenci, do podstawowych zalet sprzętu Duo Control II zalicza się: łatwą obsługę, dokładność pomiaru oraz mankiet dopasowujący się nawet do bardzo szczupłego ramienia. Urządzenie jest poza tym odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo się je przechowuje, głównie ze względu na kompaktowe wymiary.

 

 

Tensoval Comfort Classic

 

Tensoval Comfort Classic to automatyczny ciśnieniomierz naramienny, który ma uniwersalny mankiet o regulowanym obwodzie (od 22 cm do 42 cm) i duży wyświetlacz. Wspomniany model jest zasilany 4 bateriami AA, można go również podłączyć do zasilacza sieciowego.

Urządzenie działa w oparciu o oscylometryczna metodę pomiaru ciśnienia. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie 60 ostatnich wyników, w efekcie czego nie trzeba już prowadzić papierowego dzienniczka. Co więcej, w komplecie znajduje się specjalne etui służące do przechowywania sprzętu.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, iż największym atutem modelu Comfort Classic jest wygoda użytkowania. Ten ciśnieniomierz Tensoval w dobrej cenie obsługuje się szybko i intuicyjnie, dlatego jest on odpowiedni również dla osób starszych. Po upływie 3 minut od dokonania pomiaru sprzęt wyłącza się automatycznie, co pozwala wydłużyć żywotność baterii.

 

 

Hartmann Tensoval Mobil

 

Prezentujemy model Hartmann Tensoval Mobil, czyli automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Za sprawą technologii Comfort Air mankiet urządzenia sam pompuje się do odpowiedniej wartości, więc nie trzeba robić tego samodzielnie. Po dokonaniu pomiaru powietrze automatycznie jest z niego spuszczane.

Cechą wyróżniającą opisywany sprzęt jest tryb Guest Mode. Pozwala on na dokonanie pomiaru ciśnienia bez zapisywania wyniku w pamięci ciśnieniomierza. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a ze względu na niewielkie wymiary, można je zabrać ze sobą wszędzie. Dlatego jest ono polecane osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz często podróżującym.

Konsumenci chwalą model Hartmann Tensoval Mobil przede wszystkim za praktyczność. Pojemna pamięć pozwala na zapisanie do 60 ostatnich wyników pomiaru nie dla jednej, ale dwóch osób (wraz z datą, godziną i obliczeniem średniej wartości). Co więcej, ciśnieniomierz ma mankiet o regulowanym obwodzie od 12,5 cm do 22,5 cm, w efekcie czego można łatwiej go dopasować.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
1 year ago

U mnie faworytem jest Diagnostic DM 500. Ogólnie oni mają różne modele, ale mi akurat trafiło się użytkowanie tego, i jestem bardzo zadowolony. Nie zacina się, jest wygodny i banalny w uruchomieniu. SUper łłatwo robi się pomiar.

Basia
Basia
11 months ago

Najbardziej polecam Diagnostic DM 300. Naramienny, automatyczny i banalnie prosty w obsłudze.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir