Ranking 5 najlepszych desek do prasowania w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Deska do prasowania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

To nic przyjemnego, gdy prasuje się na podłożu źle do tego przystosowanym. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, na jakich deskach do prasowania najchętniej prasują Polki. Sprawdziliśmy wiele produktów, porównując opinie o nich, a także przyglądając się ilości sprzedanych produktów. Po dogłębnych analizach wybraliśmy dwie, najlepiej sprzedające się i mające najlepsze opinie deski do prasowania. Numer jeden roku 2021 to deska Vileda Viva Express Smart. Na drugim miejscu uplasował się model Leifheit 72585 Airboard Compact M. Aby poznać tajemnicę sukcesu deski Vileda Viva Express Smart, opiszemy krótko jej cechy. Jest to jedyny model deski z powierzchnią ze sztucznego tworzywa o nazwie ekstrudowany polipropylen i pokrytą pokrowcem Thermo-Reflect przyspieszającym prasowanie. Powierzchnia prasowania wynosi 120 cm x 38 cm. Jest to sprzęt, na którym najlepiej prasuje się żelazkiem parowym. Deska posiada zintegrowaną podstawkę na gorące żelazko. Regulacja ustawień wysokości funkcjonuje w zakresie 75 – 88 cm. Model ten jest również bardzo lekki, bo jego waga wynosi zaledwie 4 kg.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką deskę do prasowania kupić?

 

Prasowanie to czynność, która zazwyczaj znajduje się na jednym z pierwszych miejsc listy najmniej lubianych obowiązków domowych. Powodem możemy być to, że większość Pań domu nie posiada odpowiedniego stanowiska do prasowania. O ile przyjemniejsze prasowanie może być, gdy mamy do dyspozycji porządną deskę do prasowania, dzięki której nie musimy się garbić nad za niskim stołem. Nie musimy się też martwić, że uszkodzimy cenny mebel.

Obecnie znajdziemy w sprzedaży deski do prasowania w dobrych cenach, które pomogą nam nie tylko w zorganizowaniu przestrzeni do pracy, zwiększą również komfort wykonywanej pracy. A jeśli „zaparkujemy” taką deskę przed telewizorem to nawet nie zauważymy, kiedy całe pranie wyprasujemy podczas oglądania naszego ulubionego serialu.

Jeśli uważasz, że sprzęt tego typu powinien znaleźć się i w Twoim domu, ale nie wiesz, jaką deskę do prasowania wybrać służymy pomocą. Opiszemy kilka cech tego produktu, które uważamy za ważne. Jeśli weźmiesz je pod uwagę podczas wyboru modelu do zakupu to powinnaś być zadowolona ze swojej decyzji.

 

 

Trzy rodzaje desek

Aktualnie w sklepach znajdziemy deski klasyczne, deski ze zintegrowanym przedłużaczem oraz takie z systemem prasowania. Klasyczne deski do prasowania to najprostszy sprzęt tego typu. Składa się on ze stelaża, deski z powłoką oraz podstawki na żelazko. Modele tego typu nie posiadają specjalnych funkcji. Są za to najtańsze.

Deski ze zintegrowanym przedłużaczem będą szczególnie użyteczne dla osób z żelazkami, które mają krótkie kable zasilające. A to dlatego, że takie deski mają wbudowany kontakt elektryczny. Nie musimy więc już szukać przedłużacza i przeciągać go przez pół pokoju. Także prasowanie dzięki takiemu rozwiązaniu jest łatwiejsze. Podczas używania żelazko nie jest obciążane ciężarem przedłużacza. Nie hamuje też on naszych ruchów.

Ostatni rodzaj deski to tzw. systemy prasowania. Znane również pod nazwą stacje prasowania. To są najnowocześniejsze produkty tego typu. Kupując taki sprzęt nie będziemy potrzebować niczego więcej do prasowania. Deski te wyposażone są w stacje parową, deskę ze stelażem i deskę z powłoką oraz samo żelazko. Stacje parowe są bardzo efektywne, jednak są one również najdroższe wśród desek do prasowania. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od 1500 zł i mogą kosztować nawet około 6000zł.

 

Materiał powłoki

Przed zakupem deski do prasowania powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana powłoka, którą nakłada się na deskę. Powinna być ona odporna na wysoką temperaturę, oraz na odbarwienia. Dobrze jest też, gdy producent umożliwia pranie powłoki w pralce. Ułatwia to utrzymanie całości w czystości.

Warto kupić taką deskę, która została wyposażona w powłokę wykonaną z wytrzymałego materiału. Jeśli jednak, z jakiegokolwiek powodu nasza powłoka ulegnie uszkodzeniu, będziemy mogli nabyć nową powłokę. Takie uszkodzenie nie będzie jednak wymagało zakupu całej deski do prasowania. Jest to jednak jedyny element tego sprzętu, który możemy dokupić osobno.

 

Wytrzymały stelaż

Stelaż powinien być wytrzymały, gdyż będzie utrzymywał ciężar naszego prania, żelazka oraz naszego nacisku podczas prasowania. W sprzedaży znajdziemy stelaże stalowe, metalowe i takie wykonane z tworzywa sztucznego. Najmniej trwałe są modele wykonane z tworzywa sztucznego, jednak są one bardzo lekkie. Mogą być więc odpowiednie dla osób, które będą przenosić deskę i nie mają dużo prasowania.

Natomiast kupując deskę do prasowania ze stelażem metalowym czy stalowym powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykończenie. A to dlatego, że znajdziemy w sprzedaży stelaże pokryte przeciwkorozyjną powłoką. Będą one odporne na działania zewnętrznych czynników. Nie musimy więc się obawiać przechowywania deski w pomieszczeniach, które mogą być lekko zawilgocone, np. w piwnicy. Producenci oferują również takie modele, które nie zostały pokryte dodatkową powłoką ochronną. Metalowe czy stalowe stelaże są dużo cięższe od tych wykonanych z tworzywa sztucznego, jednak są one bardziej wytrzymałe oraz mają dużo większy udźwig.

 

 

Mocny blat

Najczęściej możemy spotkać blaty wykonane z płyty wiórowej lub paździerzowej, oraz takie wykonane z metalowej lub stalowej kratki. Tradycjonaliści mogą preferować blaty z płyty, materiału, z którego pierwotnie robiło się deski do prasowania. Coraz częściej jednak panie domu wybierają metalowe lub stalowe kratki. Takie blaty są znacznie lżejsze od tych wykonanych z płyty. Niektórzy przekonują również, że umożliwiają one bardziej efektywne odprowadzanie pary, dzięki czemu nie gromadzi się ona pod powłoką.

Jeśli jednak lubimy nowinki technologiczne to może nas zainteresować blat wykonany z aluminium. Deski tego typu są odporne na wysoką temperaturę. Jednak, jak każda nowość, będą droższe od modeli, które już są dostępne jakiś czas na rynku.

 

Jaka jest najlepsza deska do prasowania?

Mamy nadzieje, że po lekturze naszego poradnika będziesz w stanie wybrać najlepszą deskę do prasowania dla siebie. Przy wyborze modelu powinniśmy brać pod uwagę nasze potrzeby, ile prania zazwyczaj prasujemy czy i gdzie tę czynność wykonujemy. Postawmy jednak na produkt wykonany z wytrzymałych materiałów, dzięki temu deska do prasowania będzie nam służyć przez długie lata.

 

 

5 najlepszych desek do prasowania. Opinie w 2021 roku

 

Dobra deska do prasowania może znacząco umilić tę nie do końca przez wszystkich lubianą czynność. Jeśli zastanawiacie się jaką deskę do prasowania kupić, polecamy lekturę naszego artykułu, który zestawia najlepsze produkty z tej kategorii.

 

1. Vileda Deska Viva Express Smart 161244

 

1.Vileda Viva Express SmartPierwszy proponowany produkt to deska do prasowania marki Vileda. Jest to polska firma, która  specjalizuje się w produkcji artykułów ułatwiających codzienne domowe czynności. Prezentowana deska jest bardzo solidna i stabilna.  Jest też także bardzo bezpieczna, co jest szczególnie ważne podczas  takiej czynności jak prasowanie.

Nóżki deski zostały pokryte specjalnymi antypoślizgowymi nakładkami, które mają zapobiec niepożądanemu przemieszczaniu się deski na podłodze. Wysokość produktu jest regulowana i może osiągnąć od 80 do 97 cm.  Powierzchnia urządzenia wynosi 120 x 38 cm. Deska jest pokryta pokrowcem z bawełny. Jest to idealny materiał gdyż charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza i pary.

Dzięki czemu ubranie, które prasujemy nie wilgotnieje i pozostaje suche.  Deska posiada wygodną podstawkę na żelazko. Według wielu opinii jest to najlepsza deska do prasowania.  Produkt ma bardzo pozytywne recenzje. Chwalony jest dobry stosunek jakości do ceny. Deska bardzo łatwo się składa i rozkłada. Obsługa jej jest szybka i prosta.

Prasowanie nie należy do naszych ulubionych zadań domowych. Możemy jednak uprościć sobie tę czynność, wybierając odpowiedni sprzęt. Nie chodzi wyłącznie o żelazko, ale też o  deskę, na której prasujemy. W tym zestawieniu przedstawimy wady i zalety najlepszych desek, jakie znajdziemy na rynku.Jako pierwszy model prezentujemy Viva Express Smart. Jest to produkt solidnej, polskiej marki Vileda. To najlepsza deska do prasowania 2021 r. Według opinii użytkowników cena tego modelu jest adekwatna do jego jakości.

Zalety
Pokrowiec z bawełny:

Bawełna sprawia, że powietrze i para mogą swobodnie przez nie przeciekać. Dzięki temu, podczas prasowania ubrania pozostaną suche.

Bezpieczeństwo:

Deska wyposażona jest w nóżki z nakładkami. Zapobiegają one przemieszczeniu się produktu, a więc deska zawsze pozostanie w tym samym miejscu. Prezentowany model posiada również podstawkę do żelazka, na której będzie ono stabilnie stało i nie wypadnie.

Regulowana wysokość:

Wysokość deski można regulować w przedziale od 80 cm do 97 cm. W efekcie, bez problemu dostosujesz ten model do swojego wzrostu.

Powierzchnia:

Produkt ma powierzchnię 120 cm x 38 cm. To pozwala  wyprasować spore materiały bez konieczności ciągłego przesuwania ich po desce. Dzięki temu unikniemy dodatkowych zagnieceń na materiale.

Cena:

Jest do dobra deska do prasowania do 150 zł.

Wady

 

 

 

 

2. Leifheit Deska do prasowania Air Board M Compact 72585

 

2.Leifheit 72585 Airboard Compact MLeifheit to niemiecka marka, która cieszy się dużą popularnością za naszą zachodnią granicą. Wszystkie artykuły tej firmy są funkcjonalne i praktyczne. Opisywana deska do prasowania, również charakteryzuje się tymi cechami. Zdecydowanie ułatwia czynność prasowania, która staje się prostsza i przyjemniejsza. Warto zaznaczyć, że deska jest ultralekka, co sprawia, że bardzo łatwo ją przenieść z miejsca przechowywania do miejsca prasowania.

To bardzo istotna cecha, zważywszy na fakt, że duża część tego typu sprzętu jest dość ciężka. Mimo swojej niedużej wagi jest bardzo stabilna. Kolejnym dużym atutem deski jest jej pokrowiec, który został wyposażony w technologię Thermo Reflect. Jego wyjątkowość polega na tym, że powłoka, którą został pokryty odbija gorącą temperaturę i parę.

W konsekwencji proces prasowania jest dużo szybszy. Maksymalna wysokość jaką osiąga deska to 88 cm. Omawiania deska do prasowania ma pozytywne opinie. Podkreślana jest jej lekkość oraz ergonomiczny kształt po złożeniu. Wysoko oceniany jest także pokrowiec, który skutecznie odbija parę.

Deska do prasowania Airboard Compact M jest wyprodukowana przez popularną niemiecką firmę Leifheit. Za sprawą tego modelu, prasowanie będzie przyjemniejsze. Produkt jest bardzo pozytywnie oceniany przez użytkowników.

Zalety
Waga:

Ze względu na swoją niewielką wagę, bez problemu możemy przenosić deskę z miejsca na miejsce. W efekcie urządzenie jest bardzo mobilne.

Pokrowiec:

Pokrowiec został wykonany w technologii Thermo Reflect. Odbija on parę, co znacznie przyspiesza prasowanie, np.: T-shirtów, gdyż nie musisz prasować koszulki z obu stron.

Kształt :

Produkt ma ergonomiczny kształt. Zajmuje bardzo mało miejsca, a więc bez problemu znajdziesz kąt na jego schowanie.

Obsługa:

Deskę można bardzo łatwo rozłożyć i złożyć. System obsługi nie jest skomplikowany i poradzą sobie z nim nawet dzieci.

Wady
Wymiary:

Wysokość maksymalna tego urządzenia to tylko 88 cm, a więc może być ono zbyt niskie dla wysokich osób.

 

 

 

 

3. Deska do Prasowania Brabantia Titan Oval 101083

 

Deska do prasowania Brabantia Titan Oval 101083 ma wymiary: Długość – 48,5 cm, szerokość – 7 cm i wysokość – 159 cm. Podstawa pod stację parową pasuje do większości sprzętów tego typu, a jej wymiary to: 39 cm x 29 cm. Wysokość nóg o grubości 25 mm można regulować w zakresie od 75 mm do 98 cm. 

Do produkcji deski do prasowania wykorzystano m.in. wysokiej jakości stal nierdzewną. To gwarantuje wytrzymałość całej konstrukcji. Deska jest pokryta specjalną pianką, która zapewnia lepszy komfort prasowania i ma pokrowiec wykonany z bawełny. Wymiary pokrowca to: 124 cm x 38 cm. Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją.

Opinie na temat tego produktu potwierdzają, że warto w niego zainwestować. Deska do prasowania jest solidnie wykonana, co daje pewność, że będzie nam długo służyła. Jest ona na tyle duża, że prasowanie nawet większych ubrań okazuje się wygodne.

Deska do prasowania Brabantia Titan Oval 101083 ma wymiary: 48,5 cm x 7 cm x 159 cm. Do jej wykonania wykorzystano stal nierdzewną i bawełnę.

Zalety
Bezpieczeństwo użytkowania:

Model ma blokadę rozkładania, więc nie ma obawy o to, że przypadkiem deska się rozłoży. Ponadto u jej podstawy znajdują się specjalne nakładki, które zapobiegają jej ślizganiu po podłodze.

Potwierdzona jakość wykonania:

Produkt został zrobiony z dobrej jakości materiałów, czego dowodem jest udzielana przez producenta 10-letnia gwarancja. Na powierzchni pokrowca nie pojawiają się przetarcia, a stalowa podstawa nie jest podatna na działanie korozji.

Duża podstawa:

Deska do prasowania ma dużą podstawę na stację parową i żelazko. Można być pewnym, że każdy sprzęt bez problemu się tam zmieści.

Wady
Rozkładanie:

Niektórzy użytkownicy przyznają, że czasami podczas rozkładania odpowiadający za to mechanizm się zacina.

 

 

 

 

4. Deska do Prasowania Metrox Small

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem deski do prasowania Metrox Small z blatem o wymiarach: Długość – 110 cm i szerokość – 30 cm. Produkt ma regulowaną wysokość, którą można ustawić maksymalnie na 90 cm. Deska ma stosunkowo dużą podstawkę na żelazko, więc każdy sprzęt powinien się na niej zmieścić. 

Stelaż jest wykonany z metalowych rurek o średnicy 2 cm. Elementy te są pokryte lakierem proszkowym, który gwarantuje skuteczną ochronę przed korozją. Na końcach nóżek są antypoślizgowe nakładki. Deska do prasowania jest dostępna w komplecie z grubym bawełnianym pokrowcem 5 mm. Ma on pod spodem dodatkowo piankę. 

Osoby, które korzystają na co dzień z tego produktu są zadowolone z jakości jego wykonania. Deska do prasowania jest stabilna i wygodnie się z niej korzysta. Podstawa pod żelazko z tłoczonej blachy jest odpowiednio duża i wytrzymała. Zaletą jest też blokada na czas transportu.

Metrox Small to deska do prasowania z blatem o wymiarach: 110 cm x 30 cm. Do jego wykonania wykorzystano metalową siatkę.

Zalety
Regulowana wysokość:

Deska do prasowania jest doceniania przez użytkowników, bo ma regulowaną wysokość. Maksymalnie można ją ustawić na 90 cm.

Dobrze zabezpieczone metalowe elementy:

Elementy metalowe będące częścią produktu zostały dobrze zabezpieczone lakierem (przy wykorzystaniu metody proszkowej). W związku z tym wykazują odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Pokrowiec:

W komplecie znajduje się pokrowiec, który nie każdemu się podoba. Wszystko dlatego, że ma on intensywny żółty kolor.

Brak zintegrowanego przedłużacza:

Deska do prasowania nie jest wyposażona w zintegrowany przedłużacz, co część kupujących uznaje za wadę.

 

 

 

 

5. Rörets Deska Do Prasowania Athena

 

5.Rorets Athena

Ostatni polecany produkt to deska szwedzkiej firmy Rorets. Model Athena dostępny jest w rozsądnej cenie. Jest to dobry produkt o stabilnej strukturze. Nóżki są zakończone antypoślizgowymi  nakładkami i w konsekwencji produkt nie ślizga się po parkiecie.

Blat deski został wykonany z rozciągniętej siatki. Powoduje to przenikanie pary, dzięki czemu nasze ubrania nie stają się wilgotne. Produkt dysponuje podstawką na żelazko a także przyłączem elektro. Gwarantuje nam to dużą swobodę w wyborze miejsca do prasowania.

Nie musimy już ustawiać deski blisko gniazdka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo produkt został wyposażony w antenkę, która podtrzymuje przewód. Warto podkreślić, ze model ten jest bardzo lekki, co znacząco ułatwia jego przenoszenie. Jest bardzo łatwa w obsłudze.

Szybko się rozkłada. Deska osiąga wysokość do 100 cm. Regulacja jest płynna, więc idealnie ustawimy wysokość jaka nas interesuje. Jest to dobry wybór dla wysokich osób. Recenzje deski są bardzo pochlebne i dlatego produkt jest godny polecenia.

Rorets Athena jest stabilną deską do prasowania w dobrej cenie. Dostała bardzo wiele pochlebnych komentarzy.

Zalety
Antypoślizgowe nóżki:

Deska wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki, co sprawi, że będzie stabilnie stała w jednym miejscu przez cały czas pracy.

Waga:

Model jest bardzo lekki, wobec tego nie ma problemu, aby go przenieść lub schować.

Łatwa obsługa:

Rozłożenie i złożenie sprzętu zajmuje dosłownie chwilkę, a więc nie będziesz męczyć się nad przygotowaniem miejsca do prasowania.

Wady
Materiał:

Niektórzy użytkownicy skarżą się na słabą jakość materiału, jaki pokrywa deskę. Z czasem żółknie i w efekcie całość źle się prezentuje.

 

 

 

 

Jak zrobić deskę do prasowania?

 

Jak już wiesz, deska do prasowania jest ważnym elementem wyposażenia domu. To dzięki niej  prasowanie jest wygodniejsze. We wcześniejszej części artykułu wyjaśniliśmy, jaka deska do prasowania jest polecana przez Internautów, w tej części chcielibyśmy się skupić na samodzielnym wykonaniu takiego produktu. Poniżej znajdziesz kilka porad o tym, jak wykonać deskę i uszyć pokrowiec na nią.

 

 

Wykonanie deski do prasowania

Co zrobić, gdy zepsuła nam się deska do prasowania, a nie stać nas na zakup nowego modelu lub po prostu lubimy majsterkować  Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak stworzyć własny sprzęt do prasowania. Najważniejszym krokiem jest zgromadzenie niezbędnych materiałów: tkaniny na pokrowiec, gąbki tapicerskiej i spodu deski. Ostatni element musi być wykonany z wytrzymałego i twardego materiału, dlatego wielu Internautów używa drewna. Możesz jednak użyć metalowych lub plastikowych płyt. Niestety, jeśli nie są one wykonane z dobrej jakości tworzywa, nie zapewnią właściwej stabilności w czasie prasowania. Grubość gąbki teoretycznie nie ma znaczenia, jednak sugerujemy, by wartość ta nie była niższa niż 5 cm. Drugim krokiem jest odrysowanie deski na materiale i gąbce. Pamiętaj o pozostawieniu brzegów na tkaninie, by można ją było później zagiąć i przyczepić do deski. Następnie przymocuj przygotowane elementy do deseczki. W celu wykonania tej czynności polecamy użycie zszywacza. Niektórzy Internauci przewiercili materiał w kilku kluczowych miejscach. Ważne jest, by materiał został dobrze naprężony, dzięki temu na ubraniach nie będą powstawały dodatkowe zagniecenia.  

Tak przygotowaną deskę możesz ustawić na blacie lub komodzie i używać w dowolnym momencie. Dużym atutem tak przygotowanego produktu jest to, że ma on wymiary zgodne z Twoimi preferencjami. Jeśli potrzebujesz małego modelu, który bez trudu przechowasz w szufladzie, to ciekawa propozycja. Sam też podejmujesz decyzję, jaki kształt będzie miała deska.

 

Jak wykonać pokrowiec na deskę do prasowania – instrukcja krok po kroku

Bardzo ważnym elementem każdej deski do prasowania jest pokrowiec. Co zrobić, gdy ulegnie on zniszczeniu lub jest po prostu stary i nieestetyczny? Zamiast kupować nowy sprzęt możesz samodzielnie uszyć pokrowiec. W celu wykonania tej czynności musisz przygotować gąbkę tapicerską (jeśli stara jest zepsuta), materiał, nożyczki, sznurek i maszynę do szycia. Pierwszym krokiem jest usunięcie starego materiału z całej deski. Czynność tę należy wykonywać z ostrożnością, gdyż stara gąbka ułatwi nam wykrojenie nowego pokrowca. W tym celu kładziemy ją na płaskiej powierzchni i przy pomocy markera obrysowujemy kształt. Powstały wzór przenosimy na materiał. Pamiętaj jednak, że niezbędne jest zostawienie marginesów o wielkości od 2 cm do 4 cm. Następnym krokiem jest podszycie marginesów tkaniny do deski. Musisz wykonać to tak, by bez trudu można było przeprowadzić sznurek. Wielu Internautów uważa, że spinacz biurowy bardzo pomaga w wykonaniu tej czynności. Ostatnią rzeczą, jaką musisz wykonać, jest równe ułożenie wyciętej tkaniny i gąbki na desce. Sznurek zacieśnij wokół konstrukcji, by materiał pozostał napięty.

 

 

Czy wykonanie własnej deski do prasowania jest trudne?

Choć przygotowanie własnej deski do prasowania może wydawać się skomplikowane, jest to dość łatwa czynność. Jeśli masz wprawę w szyciu, cała praca zajmie Ci od 20 min do 1 godziny. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się filmy DIY, które warto obejrzeć przed przystąpieniem do pracy. Wiele osób uważa, że samodzielne wykonanie deski do prasowania nie tylko sprawia radość i odpręża, ale jest też ekonomicznym rozwiązaniem.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

Jaką baterię wannową

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Brilanz Deska Do Prasowania 2W1 Professional Róż 85098000

 

Kolejna propozycja do deska do prasowania wyprodukowana przez firmę Brilanz. Jest to profesjonalny produkt, który czyni prasowanie łatwiejszym i przyjemniejszym. Deska jest bardzo praktyczna i elastyczna. Łatwo dopasować ją do swojego wzrostu. Jest przyjazna osobą wysokim, gdyż wysokość do której można ją ustawić do aż 99 cm. Dzięki temu osoby troszkę wyższe nie muszą się już garbić i pochylać, by móc wyprasować swoje ubrania.

To bardzo dobra deska do prasowania z rękawnikiem. Ułatwia on prasowanie koszul oraz bluzek. Osoby, których głównym składnikiem garderoby są koszule, wiedzą że prasowanie ich nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Rękawnik to zadanie zdecydowanie ułatwia.

Deska do prasowania dysponuje podstawką pod żelazko oraz uchwytem na przewód wraz z przyłączem elektrycznym. Produkt oceniany jest bardzo wysoko i spełnia wymagania użytkowników. Podkreśla się, że deska jest bardzo praktyczna i wygodna. Powierzchnia do prasownia jest bardzo szeroka, dzięki czemu ubrania prasuje się szybciej. Za duży atut  uważa się gniazdko na żelazko.

Deska do prasowania Brilanz 2W1 Professional 85098000 jest produktem, który spełnia wymagania wszystkich użytkowników. Uznany jest za praktyczny i wygodny. Szybko się na nim prasuje i łatwo przechowuje.

Zalety
Regulacja wysokości:

Wysokość produktu jest regulowana i może wynosić do 99 cm. Jest to znaczne ułatwienie dla wysokich osób, które nie będą musiały pochylać się podczas prasowania.

Rękawnik:

Deska wyposażona jest w rękawnik. Dzięki temu prasowanie koszul stanie się banalnie proste. Dzięki temu, że element ten jest wydłużany łatwo i szybko wyprasujemy mankiety, rękawy i nogawki.

Wymiary:

Model cechuje się bardzo szeroką powierzchnią prasowania - 48 cm. W efekcie możemy wyprasować duże ubrania i pościel.

Gniazdko:

Produkt wyposażono w gniazdko, które ułatwia podłączenie sprzętu.

Wady
Przepuszczanie wody:

Przez materiał deski może przeciekać woda. Niestety wielu użytkowników tego produktu zauważa, że przy intensywnym prasowaniu na mokro lub z parą, ułożenie ścierki pod deską jest niezbędne.

 

 

Siemens Deska Do Prasowania Tn10100

 

Kolejny produkt skierowany jest do osób, których budżet na zakup deski jest nieco bardziej elastyczny. Deska bowiem nie należy do najtańszych. W zamian otrzymujemy niezwykle profesjonalny produkt, który jest marzeniem każdej osoby zmuszonej do częstego prasowania. Deska została wyposażona w wiele ciekawych funkcji oraz nowoczesnych technologii.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest opcja nadmuchu, który sprawia, że ubranie które prasujemy minimalnie unosi się, dzięki czemu możemy je idealnie wyprasować bez konieczności nadmiernego naciskania na tkaninę żelazkiem. Jednocześnie tkanina jest zasysana do powierzchni deski i w konsekwencji nie spada z blatu. Prasowanie na tej desce jest zatem bardzo dokładne.

Deska jest regulowana i może osiągnąć wysokość aż 100 centymetrów. Posiada zintegrowany przedłużacz, który sprawia, że przewód żelazka nie plącze się nam pod nogami. Dodatkowo nie musimy stawiać deski bezpośrednio przy gniazdu i przez to mamy większe pole manewru.

Ta aktywna deska cieszy się pozytywnymi recenzjami. Jest niezwykle wytrzymała i stabilna. Prasowanie na desce Siemens jest łatwe i przyjemne.

Deska Siemens Tn10100 jest profesjonalnym produktem do prasowania. Wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji i nowoczesnych rozwiązań.

Zalety
Nadmuch:

Funkcja nadmuchu unosi tkaninę leżącą na desce. W efekcie możemy wyprasować ubranie bez dociskania go mocno do powierzchni deski. Należy tutaj wspomnieć o funkcji odsysania. Dzięki niej tkanina jest zasysana do blatu. Nie musimy więc obawiać się, że materiał spadnie podczas prasowania.

Kabel:

Deska wyposażona jest w zintegrowany przedłużacz. W efekcie, nic nie plączę się nam pod nogami, a Ty możesz prasować nawet w dużej odległości od kontaktu.

Regulacja wysokości:

Model ten ma regulowaną wysokość, nawet do 100 cm. W efekcie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób wysokich, które podczas prasowania na zwykłych deskach odczuwają intensywny ból kręgosłupa i muszą kilkakrotnie przerywać pracę, żeby odpocząć.

Wady
Cena:

Model ten ze względu na swoje właściwości, nie należy do najtańszych produktów tego typu.

Głośność:

Deska ma nadmuch, a więc pracuje dość głośno. Dla wielu osób jest to dużą niedogodnością.

 

 

Jaką deskę do prasowania Philips wybrać?

 

Aby wzbudzić szacunek otaczających nas osób powinniśmy zawsze dobrze się prezentować. Ważnym elementem dobrej prezencji jest schludny wygląd, czyli wyprasowane ubranie. Pozbycie się wszystkich zagięć jest niestety dość trudne, bowiem wymaga użycia nie tylko żelazka, ale i deski do prasowania. Ten ostatni element sprawia, że ruchy urządzenia są dużo bardziej płynne, dzięki czemu jest on niezbędnym elementem prasowania. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć dobrej jakości modele, i jakie są najlepsze deski do prasowania Philips. Ponadto na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym dokładnie opisaliśmy trzy godne polecenia urządzenia.

Philips jest znaną na całym świecie holenderską marką, która zajmuje się dystrybuowaniem sprzętów gospodarstwa domowego. To jednak nie wszystko, bowiem w ofercie tego producenta znalazły się również produkty z branży kosmetycznej i niewielkiej technologii użytkowej. Z każdym rokiem, firma stara się udoskonalić swoje urządzenia, tak by wraz ze zmniejszeniem rozmiarów, rosła ich wydajność. Warto dodać, że w swoich projektach Philips stawia na energooszczędność.

Kupując deskę do prasowania powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiały, jakie zostały wykorzystane do jej wykonania. Odpowiadają one nie tylko za długowieczność sprzętu, ale również za jakość prasowania. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na stelaż. Ważne jest, aby był on solidny, gdyż chwiejny model może doprowadzić do upadku odstawionego żelazka, co grozi wypadkiem. Dostępne na rynku produkty dzielą się na te wykonane ze stali i z metalu. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne lub korozję, dlatego zdecydowana większość konsumentów decyduje się na jego zakup. Produkty metalowe są nieco bardziej awaryjne, dlatego trzeba je regularnie smarować emulsją zapobiegającą korozji.

Następnym elementem konstrukcji jest blat. W przeszłości niemal wszystkie modele wykonywano z płyty wiórowej lub paździerzowej. Niestety, takie rozwiązanie cechowało się dużym ciężarem deski, co utrudniało jej przenoszenie. Obecnie większość producentów używa specjalnej kratki, którą wykonuje się z metalu lub stali. Zaletą takiego rozwiązania jest sprawne odprowadzanie wilgoci, co zmniejsza szanse wdania się pleśni.

Ostatnim elementem, który należy przeanalizować jest powłoka. Zabezpiecza ona powierzchnię deski oraz gwarantuje komfort prasowania. Zdecydowana większość sprzętów, które dostępne są na rynku wykonana została z bawełny. Powodem jest to, że materiał ten jest wysoce odporny na działanie wysokich temperatur. Warto dodać, że jeśli interesuje Cię najlepsza deska do prasowania Philips w 2021 roku to koniecznie wybierz produkt dwuwarstwowy, gdyż zwiększy on skuteczność pracy żelazka.

 

Deski do prasowania Philips – Ranking

 

Philips Gc 240

 

Jesteś zainteresowany zakupem wysokiej jakości deski do prasowania, która pomoże Ci w krótszym czasie pozbyć się nieestetycznych zagnieceń na Twoich ubraniach? Jeśli tak to model Philips Gc 240 powinien przypaść Ci do gustu. Jest to bardzo praktyczna i składana, nie elektryczna deska.

Produkt ten posiada możliwość szybkiego dostosowania wielkości do wzrostu użytkownika. Takie rozwiązanie sprawi, że niezbyt wysokie nastolatki będą mogły same wyprasować swoje ubrania. Maksymalna wysokość wynosi 94 cm. Zaś wymiary blatu to 120 cm x 45 cm. Warto dodać, że urządzenie posiada zarówno antenkę podtrzymującą przewód żelazka, jak również specjalną podstawkę, podręcznie ulokowaną. Powierzchnia prasowania wykonana z perforowanego metalu. Dzięki temu para wodna ma ujście, co zmniejsza ryzyko pleśnienia pokrowca.

Z podobnego materiału wykonano nogi stelażu, który następnie został pomalowany metodą proszkową. Użycie takich materiałów sprawia, że konstrukcja produktu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję. W efekcie, prezentowana deska posłuży Ci na wiele lat. Dużym atutem deski jest jej niewielka waga, wynosząca 8 kg. Dzięki temu przenoszenie urządzenia jest bardzo proste. Daje to nam możliwość ustawienia stelaża w dowolnym miejscu w domu.

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trzywarstwowy pokrowiec, który ułatwia prasowanie. Górna część została wykonana z 100% bawełny, gdyż dobrze znosi ona wysokie temperatury. Poniżej mamy piankę i filc. Użycie takich materiałów gwarantuje proste manewrowanie żelazkiem po powierzchni. Co więcej, nóżki stelaża posiadają antypoślizgowe nakładki, co gwarantuje bezpieczeństwo.

 

 

Philips Easy8 GC204/30

 

Model Easy8 GC204/30 wyprodukowany przez markę Philips to bardzo nowoczesna deska do prasowania, która powinna znaleźć się w każdym domu. Za sprawą nowoczesnej technologii i dobrze dobranych materiałów, powierzchnia do prasowania jest bardzo gładka. Eliminuje to ryzyko niedokładnej pracy żelazka, co pozwala na pozbycie się nieestetycznych zagnieceń.

Pierwszym atutem godnym nadmienienia jest system Shoulder Wing. Są to wysuwane nakładki, które pozwalają na sprawniejsze i bardziej precyzyjne prasowanie koszul, bez zmian pozycji. Dzięki temu za pomocą jednego, sprawnego ruchu będziemy w stanie pozbyć się wszystkich niedoskonałości. Co więcej, w momencie, gdy ich nie potrzebujemy Shoulder Wings mogą być schowane.

Ta poręczna deska do prasowania Philips w dobrej cenie posiada wielowarstwowy pokrowiec, co zapewnia lepszy poślizg. Górna część została wykonana ze 100% bawełny, gdyż materiał ten cechuje się największą odpornością na wysokie temperatury. Poniżej umieszczono piankę i filc.

Dużą zaletą tego sprzętu są jego duże wymiary, wynoszące 120 cm x 38 cm. Dzięki temu bez trudu wyprasujesz duże elementy, takie jak ręczniki, poszwy, czy obrus. Warto dodać, że model posiada specjalny uchwyt, który utrzymuje przewód żelazka w jednym miejscu, co zmniejsza ryzyko wypadku. Nie zabrakło również miejsca na żelazko. Podstawka nadaje się również do stosowania z generatorem pary, gdyż jest odporna na wysoką temperaturę.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprężcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło specjalny wieszak, na którym umieścisz wyprasowane ubrania. Inną zaletą, która przypadła do gustu użytkownikom jest blokada przed dziećmi, która zmniejsza ryzyko przewrócenia konstrukcji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir