Najlepszy karnisz rozporowy

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jaki karnisz rozporowy wybrać?

 

Karnisz to element wyposażenia domu, który często jest kwestią pomijaną, a przecież może on zdobić lub oszpecać wnętrza i zwykle (choć niekoniecznie) jego styl dobiera się bezpośrednio do każdego pokoju. Modele wykonane z drewna zwykle stosuje się w sypialniach lub pokojach o pastelowym, jasnym wykończeniu. Dużo bardziej uniwersalne są projekty wykonane z metalu. Szeroka gama produktów oferowana przez liczne firmy sprawia, że można się łatwo pogubić. Z tego powodu w poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje karniszy i podkreślimy czynniki, na których należy się skupić.

Do wyboru mamy aż 5 różnych typów karniszy rozróżnianych ze względu na kształt i typ instalacji. Są to karnisze szynowe, linkowe, drążkowe (popularne przy drzwiach balkonowych), teleskopowe oraz rozporowe. Niezależnie od wybranego przez nas typu budowy, istotnym czynnikiem jest nasza znajomość dokładnych wymiarów okna. Oczywiście, każdy model dobierany jest nieco inaczej. Modele rozporowe dopasowuje się do szerokości wnęki okiennej, chociaż tu znajomość dokładnej liczby jest zbędna, ponieważ najlepszy karnisz rozporowy w 2019 roku ma duży zasięg rozłożenia – zwykle jest to ponad metr. Taki zabieg sprawia, że później możemy montować ten sam karnisz w różnych oknach, na przykład po przeprowadzce. Najczęściej wymienianą zaletą produktów tego typu jest ich mocowanie. Odbywa się bez użycia narzędzi, nie narusza konstrukcji ściany i zwykle przebiega w zaledwie kilka chwil. W przypadku połączenia szerokich okien i wyjątkowo ciężkich zasłon możemy zdecydować się na instalację specjalnego wspornika. Najlepsze karnisze rozporowe posiadają tego typu dodatki w zestawie.

Dawniej materiałami najczęściej używanymi do produkcji karniszy było drewno i plastik. Modele drewniane były zwykle bogato zdobione i cechowały się dużą wytrzymałością. Z elastycznego plastiku wytwarzano najczęściej typ szynowy. Obecnie coraz najczęściej wykorzystuje się też stal, która cechuje się wysoką wytrzymałością, nawet przy niewielkiej średnicy drążka.

 

 

Karnisze rozporowe – ranking

 

 

Umbra Chroma Mat 137-228 

 

Propozycja holenderskiej marki Umbra, czyli Chroma Mat, to elegancki karnisz rozporowy. Projekt autorstwa Luciano Lorenzatti łączy w sobie zachowawczy kształt i modne, matowe wykończenie. Dzięki temu model ten idealnie nadaje się zarówno do wytwornych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Chroma Mat to doskonały wybór dla osób, które nie chcą naruszać wiertłem konstrukcji ściany i umieszczać na niej karnisz na stałe. Ten wyjątkowy produkt mocuje się na ścianie wyłącznie za pomocą siły rozporu. Aby zapewnić całej konstrukcji dodatkową stabilność, do zestawu dołączony jest specjalny wspornik, który umieszcza się w centralnym punkcie konstrukcji. Takie rozwiązanie pozwala na użycie produktu przy oknach o szerokości od 137 do aż 228 cm. Wszystkie elementy zostały wykonane ze stali szczotkowanej. Średnica drążka to 22 mm.

Produkt cieszy się dobrymi opiniami. Mimo początkowej niepewności konsumenci szybko przekonują się do tego projektu i chwalą jego wytrzymałość. Styl karnisza idealnie pasuje do wielu różnych fasonów i wzorów firanek.

 

 

 

 

Umbra Coretto 244772038 

 

Umbra Correto to karnisz rozporowy w dobrej cenie, który możemy szybko i bezinwazyjnie zamontować na ścianie wybranego pomieszczenia. Do jego instalacji nie potrzeba żadnych narzędzi, ponieważ ten projekt autorstwa Luciano Lorenzatti trzyma się powierzchni dzięki sile rozporowej drążka.

Teleskopowa konstrukcja znacznie ułatwia montaż i znacznie skraca jego proces. Model instaluje się wewnątrz wnęki okiennej. Minimalna szerokość produktu to 61 cm, a maksymalna to aż 91,4 cm. Dzięki temu nie musimy martwić się o precyzyjne wymierzenie okna. Mimo swojego niepozornego wyglądu karnisz z łatwością utrzyma lekkie firanki, ale też ciężkie zasłony. Do jego produkcji zastosowano stal. Prosty design oraz możliwość wyboru 3 różnych wykończeń i kolorów stali sprawia, że karnisz bez problemu dopasuje się do każdego stylu, który panuje w naszych wnętrzach.

Użytkownicy bardzo pozytywnie oceniają ten produkt. Cenią sobie możliwość manipulowania jego szerokością oraz bezinwazyjny montaż, dzięki któremu nie niszczymy ściany – idealnie nadaje się więc do mieszkań wynajmowanych. Ponadto, w przypadku przeprowadzki możemy go zabrać ze sobą i dopasować do nowych okien.

 

 

 

 

Leroy Merlin Yuko Dł 240-380 

 

Yuko to metalowy karnisz rozporowy montowany we wnęce okna. Jego minimalistyczny design powoduje, że pasuje niemalże do każdego wzoru i fasonu wybranych przez nas firan, natomiast biały kolor produktu zapewnia całości estetyczny i elegancki wygląd.

Karnisz rozporowy mocuje się bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi. Instalacja tego modelu jest intuicyjna i zajmuje zaledwie kilka chwil. Mimo to całość jest bardzo wytrzymała. Do konstrukcji wszystkich elementów wykorzystano wysokiej klasy metal. Choć wygląda dość niepozornie, produkt bez trudu utrzyma nie tylko lekkie, zwiewne firanki, ale również ciężkie zasłony. Ponadto Yuko jest niebywale prosty w czyszczeniu. Minimalna szerokość okna, do której jest on przeznaczony, to 240 cm, natomiast jego maksymalna szerokość to aż 380 cm. Średnica tego modelu to 28 mm.

Osoby, które kupiły karnisz są bardzo zadowolone ze swojej decyzji i często podkreślają, że dzięki możliwości manipulacji szerokością produktu możemy go śmiało montować w różnych oknach. W przypadku przeprowadzki możemy go też zabrać ze sobą.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...