Szynkowary ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli poszukujesz szynkowaru, to polecamy Ci zainteresowanie się Biowin SZY15SN. Jest to obecnie najlepsze urządzenie na rynku. Produkt ten ma dużą pojemność, dzięki czemu w domowych warunkach przyrządzisz dużą porcję jedzenia dla całej rodziny. Cała konstrukcja została wykonana ze stali nierdzewnej, zatem jest odporna na stłuczenia i ewentualne obtarcia. Równocześnie w czasie gotowania nie uwalniają się żadne związki, które mogłyby wejść w interakcję z pokarmem. Maszyna pozwala na przygotowanie ulubionego dania bez użycia konserwantów i dodatków chemicznych. Uzyskana szynka jest zdrowa i soczysta. Prosta obsługa sprawia, że konsumenci w różnym wieku bez przeszkody będą mogli z niej korzystać. Specjalny termometr poinformuje Cię, kiedy przygotowywany produkt będzie gotowy. Jeśli jednak zakup tego sprzętu w Twoim sklepie jest niemożliwy, polecamy Ci przedmiot zamienny. Alternatywą jest Tescoma Presto 420866. To bardzo nowoczesne urządzenie, które pozwala na przygotowanie szynki, tak jak lubimy. Aparatura daje Ci możliwość własnoręcznego doprawiania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki szynkowar kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby wybrać najlepszy szynkowar, powinieneś zastanowić się, jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny i zgodnie z nimi dopasować urządzenie. Warto kupić produkt o szerokim zastosowaniu, w którym przygotujemy nie tylko szynkę, ale i salceson, boczek, mielonkę, golonkę, pasztet czy roladę. Niektórzy producenci dostosowali swoje modele tak, aby można było w nich przygotować również ryby i owoce morza. Pozwoli Ci to wyeliminować z Twojej diety produkty kupne, które mają w swoim składzie wiele konserwantów i chemikaliów. Jest to właśnie powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na inwestycje w szynkowary. Pozwalają one bowiem na pozbycie się niezdrowych czynników, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Szynkowar to specjalne urządzenie, które umieszczamy w garnku. Jeśli nie wiesz, jakie szynkowary są najlepsze, podpowiemy Ci. Bez wątpienia koniecznym jest, aby sprzęt pasował do Twoich naczyń.

Materiał wykonania

Dokonując zakupu, upewnij się, że model wykonano z materiału, który został dopuszczony do kontaktu z żywnością. Świadczą o tym certyfikaty i zgodność z normą EU. Jest to bardzo ważna informacja, która zapewnia o tym, czy interesujący Cię sprzęt jest bezpieczny. Wśród tworzyw, które spełniają te kryteria znajdziemy: aluminium, tworzywo sztuczne lub stal nierdzewną.

Szynkowary wykonane z aluminium są bardzo wydajne, jednak nie powinno się ich używać do przygotowywania potraw kwaśnych i zasadowych. Działają bardzo sprawnie, szybko się nagrzewają i gwarantują dobrą dystrybucję ciepła. Dzięki temu szynka robi się znacznie szybciej. Warto dodać, że tego typu modele są bardzo lekkie, co ułatwia ich przenoszenie.

Produkty, które powstały z tworzyw sztucznych znoszą wysokie temperatury, zatem często pojawiają się w kuchni i dobrze spełniają swoją rolę. Równocześnie, gwarantują szybkie nagrzewanie się powierzchni, co przyspiesza gotowanie.

Sprzęty ze stali nierdzewnej są zdecydowanie najbezpieczniejsze i najtrwalsze. Choć mogą cechować się nieco większą ceną, to jest to zakup, który wystarczy Ci na długi czas. Zalecamy jednak kupno produktów pozbawionych niklu, gdyż jest to bardzo popularny alergen. Może się zatem okazać, że przygotowywane danie, choć pozbawione konserwantów, będzie nam zagrażać. Materiał tego rodzaju gwarantuje równomierną dystrybucję temperatury, co gwarantuje szybkie uzyskanie efektu soczystej szynki.

 

Budowa sprzętu

Zanim dokonasz ostatecznego zakupu, powinieneś upewnić się, że interesujący Cię zestaw jest kompletny i zawiera wszystkie niezbędne elementy. Najważniejszą częścią jest korpus, który występuje w różnych kształtach. Wedle preferencji może być on wykonany na planie koła lub prostokątny. To w tej części umieszczamy mięso. Następnym elementem jest przedmiot dociskowy oraz sprężyny. Ich zadaniem jest przyciskać szynkę do dna. Ostatnią częścią jest pokrywka, która musi mieć blokadę. Co więcej, dobrze wykonany model powinien być wyposażony w specjalny otwór, w który możemy włożyć termometr, by dokładnie sprawdzić temperaturę szynki. Średnia wielkość tego elementu to 3 mm. Brak otworu powoduje, że będziemy musieli co jakiś czas otwierać aparaturę, by zmierzyć temperaturę wody.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie z powyższych elementów dokładnie do siebie pasowały. Sprężyny powinny być dociśnięte do pokrywy. Tylko wtedy uda nam się przygotować dobrej jakości mięso. Innym ważnym elementem budowy, który ułatwi Ci użytkowanie jest dno z uchwytami. Obecność tego detalu zdecydowanie ułatwi Ci wyjęcie szynki z garnka.  

 

Pojemność – jakie szynkowary wybrać

Dokonując zakupu tego sprzętu powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność. To od tego parametru będzie zależeć jak dużą porcję szyki przygotujemy. Wartość ta powinna być podyktowana potrzebami naszymi i naszej rodziny. Jeśli przygotowujesz mięso dla jednej osoby, to niewielki produkt, który mieści do 800 g szynki, na pewno dla Ciebie wystarczy. Inaczej jest w przypadku, gdy przygotowujesz potrawę dla dużej rodziny. W takiej sytuacji zalecamy inwestycję w modele, w których przygotujesz od 1 kg do 2 kg mięsa. Dużym rodzinom lub niewielkim masarniom zalecamy inwestycję w sprzęty z 3-kilogramowym wsadem.

Bardzo ważna jest wysokość urządzenia. Jeśli chcesz, aby szynka dobrze się przyrządziła i była soczysta, garnek powinien być wypełniony co najmniej na wysokość 1 cm powyżej szynkowaru. Na rynku dostępne są modele, gdzie ten parametr wynosi od 25 cm do nawet 30 cm, ale niewiele garnków będzie w stanie go zmieścić. Dlatego na użytek domowy polecamy nieco mniejsze modele o wysokości do 15 cm.

Jeśli Twój szynkowar ma się dobrze spisać w masarni lub restauracji, zalecamy inwestycję w produkt, który pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch mięs. Niezbędna jest wtedy obecność dwóch wsadów aparatury. Dodatkowo, konieczny jest również element separujący, który oddzieli jedno mięso od drugiego.

 

Kształt

Na rynku znajdziesz modele w kształcie prostokąta lub walca. W zależności, jaki produkt wybierzesz, musisz upewnić się, że będzie on pasował do Twoich garnków. Z tego powodu, najpopularniejsze są szynkowary, których korpus jest w kształcie walca. W sprzętach tego typu mięso wypełnia całą powierzchnię, co sprawia, że nie marnujemy miejsca. Na rynku są urządzenia prostokątne, nazywane też foremkowymi. Model ten ma lekko zaokrąglone rogi, a podstawę prostokątną. Niestety jest on dużo mniej poręczny, zatem nie cieszy się taką popularnością.

Szynkowary w dobrych cenach

Ważnym kryterium podczas dokonywania zakupu jest cena naczynia. Obecnie ceny szybkowarów wahają się między 60 zł, a nawet 300 zł. Wszystko zależy bowiem od materiału i dodatków jakie oferuje nam sprzęt. Najtańsze są urządzenia wykonane z aluminium, gdyż materiał ten podatny jest na zniszczenia. Równocześnie, mniejszym kosztem zakupu cechują się modele, których zestaw nie zawiera termometru.

 

 

Najlepsze szynkowary w 2021 roku

 

Jeśli chcesz samodzielnie przygotowywać szynkę, bez użycia konserwantów i chemikaliów, polecamy Ci inwestycję w dobrej jakości szynkowar. Maszyna ta pozwoli Ci na przygotowanie tego dania tak, jak lubisz, z użyciem ulubionych przypraw. Aby jednak było to możliwe, musisz wybrać dobrej jakości model. Pomoże Ci w tym nasz ranking szynkowarów.

 

Nasze zalecenia

 

Biowin SZY15SN

 

Zwolennicy domowego przygotowywania szynki powinni zainteresować się BIOWIN SZY15SN. Jest to bardzo nowoczesny i wydajny produkt, który cechuje się szybką i wydajną pracą. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu nie tylko dobrze się prezentuje, ale jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Materiał ten gwarantuje bowiem równomierne rozkładanie wysokiej temperatury potrzebnej do obróbki surowej szynki.

Maszyna pozwala na przyszykowanie do 1,5 kg mięsa za jednym razem. Na środku wieczka umieszczono specjalne gniazdo, które umożliwia bezpośredni pomiar temperatury produktu. Wymiary urządzenia to: szerokość – 10 cm, głębokość – 10 cm, wysokość – 17 cm, zaś całkowita waga modelu to 0,4 kg, zatem jego przenoszenie nie jest trudne. Wykonanie produktu z wysokiej jakości materiałów sprawia, że jego mycie jest bardzo proste. Wystarczy, że użyjemy ciepłej wody z płynem albo skorzystamy z pomocy zmywarki. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne atesty, które umożliwiają mu kontakt z żywnością.

Opinie o szynkowarze ze stali nierdzewnej tego producenta są bardzo pozytywne. Dzięki dużej pojemności i wysokiej jakości wykonaniu sprzęt nadaje się nie tylko do użytku domowego, ale dobrze spisze się w restauracji lub małej masarni.

Biowin 313008 to bardzo dobry szynkowar do 50 zł. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Wymiary modelu są następujące: 10 cm x 10 cm x 17 cm.

Zalety
Wykonanie:

Szynkowar został zrobiony z dobrej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten wykazuje sporą odporność na zarysowania i działanie wysokiej temperatury. Nawet po wielu użyciach naczynie nie traci swojego początkowego wyglądu.

Wymiary:

Model jest stosunkowo duży - jednorazowo można przygotować w nim 1,5 kg mięsa, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Czyszczenie:

Prezentowany szynkowar jest przeznaczony do mycia w zmywarce, dlatego jego czyszczenie nie stanowi problemu. Na pielęgnację naczynia nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu.

Przeznaczenie:

Biowin 313008 przyda się nie tylko do użytku w domu. Na zakup modelu decydują się właściciele małych restauracji.

Wygodne zamknięcie:

Szynkowar został wyposażony w wygodne i szczelne zamknięcie, które można z łatwością otworzyć, aby sprawdzić, czy mięso jest już gotowe.

Wady
Bez termometru w zestawie:

Kupując Biowin 313008 nie otrzymujemy w zestawie termometru. Jest to element niezbędny do tego, aby odpowiednio przygotować szynkę. W związku z tym musimy wydać dodatkowe pieniądze na jego zakup.

 

 

 

 

Tescoma Presto 420866

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości szynkowaru z termometrem, to model Tescoma Presto 420866 będzie odpowiedni. Jest to wysokiej jakości aparatura odpowiednia do masarni czy restauracji. Nowoczesna technologia sprawia, że przyrządzanie szynki jest bardzo wygodne i szybkie.

Dołączony do zestawu termometr pozwala na dokładną kontrolę przygotowywanego posiłku. Dzięki temu będzie on soczysty i smaczny. Produkt został wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, które cechuje się dużą odpornością na wysokie temperatury. Jednocześnie, materiał gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła, co skraca czas potrzebny na przygotowanie potrawy. Dodatkowo, konstrukcja została wzbogacona o żaroodporny silikon. Z kolei sprężyny i termometr powstały ze stali nierdzewnej.

Średnica modelu to 11 cm, a wysokość liczy 17 cm. Pozwala to na przygotowanie połowy porcji szynki. To, co przypadło wielu konsumentom do gustu jest możliwość mycia w zmywarce. Dzięki temu utrzymanie aparatury w czystości jest proste. Zdaniem konsumentów prezentowany model to wydajny szynkowar w dobrej cenie, który warto polecić innym klientom.

Szynkowar Tescoma Presto 420866 ma wymiary: 17 cm x 11 cm. Model wykonano ze stali nierdzewnej. Produkt sprzedawany jest w zestawie z termometrem.

Zalety
Łatwa pielęgnacja:

Wśród najczęściej wymienianych zalet szynkowaru pojawia się prosta pielęgnacja. Model można myć w zmywarce, co pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Czyszczenie ręczne jest łatwe, ponieważ do ścianek nie przyklejają się resztki jedzenia.

Książka z przepisami:

Jeśli kupimy Tescoma Presto 420866, otrzymamy w zestawie praktyczną książkę z przepisami. Przyda się ona szczególnie osobom, które nie mają doświadczenia w przygotowywaniu domowych wędlin.

Termometr:

Szynkowar ma w zestawie termometr, dlatego nie musimy myśleć o zakupie dodatkowych akcesoriów i wydawać na nie pieniędzy.

Odporność na wysokie temperatury:

Do produkcji naczynia wykorzystano stal nierdzewną i tworzywa sztuczne. Oba materiały wykazują bardzo dużą odporność na działanie wysokich temperatur.

Wady
Obudowa:

Model ma białą obudowę, która po pewnym czasie nieco szarzeje. Nie wpływa to jednak na komfort użytkowania Tescoma Presto 420866.

 

 

 

 

Biowin 313115

 

Wielbiciele szynek często narzekają, że produkty dostępne w sklepach są pełne konserwantów, które źle wpływają na nasze zdrowie. Dobrą alternatywą jest samodzielne gotowanie produktu, bez użycia chemikaliów. Sprzętem, który Ci to ułatwi jest Biowin 313115. Jest to nowoczesna aparatura, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkiej masarni czy restauracji.

Urządzenie pozwala nam na przygotowanie do 1,5 kg kawałka wyrobu mięsnego za jednym razem. Na środku wieczka znajduje się specjalne gniazdo, które ułatwia wkładanie termometru. Dzięki temu przygotowane danie będzie smaczne i soczyste. Dużym atutem modelu jest jego wykonanie, bowiem szynkowar powstał z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Materiał ten nie wchodzi w interakcje z pokarmem, co minimalizuje ryzyko wydzielania się niebezpiecznych dla człowieka związków. Równocześnie, temperatura wewnątrz produktu jest rozkładana równomiernie, więc czas gotowania szyki jest krótszy.

Udogodnieniem, które spodobało się konsumentom jest to, że aparaturę można myć w zmywarce. Dzięki temu bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Za sprawą niewielkich gabarytów (szerokość – 10 cm, głębokość 10 cm, wysokość – 17 cm) szynkowar łatwo przechowywać.

Biowin 313115 to szynkowar sprzedawany w zestawie z termometrem i workami. Średnica modelu jest równa 10 cm, a jego wysokość wynosi 17 cm. Produkt waży ok. 0,4 kg.

Zalety
Bezpieczeństwo użytkowania:

Naczynie zostało zrobione z bezpiecznych tworzyw, które zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Użyte do produkcji materiały nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby mieć zły wpływ na nasze zdrowie.

Termometr:

Dołączony do kompletu termometr z sondą dokładnie mierzy temperaturę, czego dowodem są pozytywne recenzje konsumentów. Z jego pomocą możemy przygotować smaczną, domową szynkę.

Woreczki:

Docenić należy to, że do kompletu dołączone zostały praktyczne woreczki foliowe, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie przygotowanego mięsa. Są one solidnie wykonane i bezpieczne w użytkowaniu.

Wady
Pojemność:

Pojedyncze osoby wskazują, że mimo zapewnień producenta w urządzeniu nie mieści się 1,5 kg, a jedynie kilogram mięsa.

 

 

 

 

Biowin 313130

 

Wielbiciele wysokogatunkowej szynki powinni rozważyć inwestycję w Biowin 313130. Jest to bardzo nowoczesny i wydajny szynkowar, który pozwoli Ci na przygotowanie mięsa bez użycia konserwantów. Równocześnie, każdy użytkownik może sam doprawić produkt wedle własnego uznania.

Aparatura została wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu model jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia. Dodatkowo, materiał ten gwarantuje równomierne rozkładanie temperatury, zatem czas, jaki mięso potrzebuje do pełnego gotowania jest nieco zmniejszony. Największym atutem szybkowaru jest to, że pozwala przygotować 3 kg mięsa. Oznacza to, że urządzenie może być używane zarówno w domu, jak i w masarniach czy restauracjach. Do zestawu dołączono również termometr, którym szybko określimy stan gotowości szynki.

Przy zakupie otrzymamy również specjalne worki oraz mieszankę ziół do peklowania. Taki dodatek wielu konsumentom przypadł do gustu. Liczna grupa klientów zakupiła szynkowar, gdyż miał dużą pojemność. Dodatkowo, obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, sprawia, że korzystanie z przyrządu jest w pełni bezpieczne.

Szynkowar Biowin 313130 ma pojemność równą 3 kg. Wymiary modelu są następujące: szerokość – 15,7 cm, głębokość – 15,7 cm i wysokość – 18,5 cm. Produkt zrobiono ze stali nierdzewnej.

Zalety
Gniazdo z otworem:

Praktycznym rozwiązaniem jest to, że na środku wieczka umieszczono gniazdo z otworem, które pozwala na bezpośredni pomiar temperatury mięsa, bez konieczności podnoszenia zamknięcia.

Podziałka:

Na termometrze umieszczono podziałkę, która wskazuje idealną temperaturę pieczenia poszczególnych rodzajów mięs.

Prosta pielęgnacja:

Model ma idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu jego czyszczenie jest proste. Warto również dodać, że naczynie można myć w zmywarce.

Wady
Zamknięcie:

Internauci wskazują, że zamknięcie nie jest solidne wykonane i lekko się podnosi w trakcie gotowania szynki.

Termometr:

Na tarczy termometru po pewnym czasie pojawiają się drobne zarysowania, które mogą nieco utrudnić odczytanie wyniku.

 

 

 

 

Redmond RHP-M02-E 

 

Wszystkie osoby, którym marzy się przygotowanie domowej szynki, powinny zainteresować się produktem Redmond RHP-M02-E. Urządzenie przeznaczone jest do domowej obróbki mięs, ryb, drobiu oraz owoców morza. Każdy ze składników możesz samodzielnie doprawić według swojego uznania. Używanie modelu sprawia, że Twoje potrawy będą pozbawione niebezpiecznych konserwantów oraz chemikaliów.

Przy zakupie otrzymamy 2 sztuki pokryw, które mają w centralnym miejscu wycięty otwór umożliwiający sprawdzenie temperatury. Dodatkowo dostaniemy 4 sztuki sprężyn ściągających. Wymiary aparatury to 13 cm x 13 cm x 16,5 cm.  Cały model wykonano ze stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje równomierne rozkładanie temperatury. Co więcej powłoka chroni wnętrze, zatem korzystanie z produktu jest w pełni bezpieczne.

W swoich recenzjach konsumenci docenili elegancki wygląd produktu oraz jego niewielkie gabarytu. Dzięki temu przechowywanie szybkowaru w kuchni nie jest trudne. Poza tym jego wielofunkcyjna praca pozwala na błyskawiczne przyszykowanie ulubionych potraw w zdrowy sposób. Warto dodać, że aparatura bardzo szybko pracuje.

Redmond RHP-M02-E to szynkowar o wymiarach: 13 cm x 13 cm x 16,5 cm. Pojemność modelu wynosi 1,5 kg. Do jego produkcji wykorzystano stal nierdzewną.

Zalety
Funkcjonalność:

W naczyniu można przygotować nie tylko mięso parzone w wodzie, ale także pieczone w piekarniku. To zdecydowanie zwiększa funkcjonalność szynkowaru.

Sprężyny ściągające:

Model wyposażono w 4 sprężyny ściągające, które mocno dociskają mięso i nadają mu ładny kształt. Dzięki tym elementom czas przygotowania pysznej wędliny nieco się skraca.

Wady
Czyszczenie:

Pewna grupa osób wskazuje, że czyszczenie modelu jest czasochłonne. Czasami na ściankach pozostają resztki jedzenia, które trudno usunąć.

Obsługa:

Na początku obsługa szynkowaru, a w szczególności regulacja sprężyn ściągających, okazuje się trudna. Można jednak szybko nabrać wprawy.

 

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Szybkowar z lidla

Szybkowar Tefal

Patelnia wok indukcja

Garnki ceramiczne

Kamień do pizzy szamotowy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki szynkowar Biowin wybrać?

 

Szynkowar jest urządzeniem do parzenia szynki w domowych warunkach. Czy warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu? Jeśli lubisz dobrej jakości wędliny, jak również inne wyroby mięsne, to zdecydowanie warto. Jednak przygotowanie dobrego mięsiwa to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć się w dobry sprzęt. Tu pojawia się pytanie: jaki szynkowar najlepiej wybrać? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

 

 

Biowin jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które powstało w 1979 roku. Marka ma silną i ugruntowaną pozycję, którą nieustannie umacnia. Firma od niemal 40 lat zajmuje się produkcją pożywek oraz drożdży winiarskich. Stale jednak poszerza swoją ofertę i obecnie dystrybuuje również akcesoria gospodarstwa domowego w dziedzinie alkoholi. Zajmuje się również produkcją osprzętu przetwórczego i wędliniarskiego, w tym szynkowarów.

Wybierając sprzęt sprawdź, z jakiego materiału został zrobiony. Najlepszy szynkowar Biowin w 2021 roku jest wykonany z materiałów certyfikowanych dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Pośród tworzyw, które są bezpieczne i spełniają te kryteria możemy wyróżnić: tworzywa sztuczne, aluminium czy stal nierdzewną. Tworzywa sztuczne dobrze spełniają swoją funkcję, gdyż są odporne na każdą temperaturę. Ponadto szybko się nagrzewają, co przyspiesza gotowanie. Sprzęty aluminiowe są bardzo wydajne, jednak nie nadają się do przyrządzania potraw zasadowych i kwaśnych. Ponadto są lekkie, szybko się nagrzewają i dobrze przewodzą ciepło. Najbardziej bezpieczna i trwała jest stal nierdzewna, gdyż gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła, w efekcie czego przygotowywanie potrawy staje się łatwiejsze. Należy pamiętać, aby materiał nie zawierał niklu, czyli silnie uczulającej substancji.

Pojemność urządzenia też jest istotna, od  niej zależą możliwości szynkowaru, dlatego wielkość powinna być podyktowana naszymi potrzebami. Jeśli chcemy zrobić mięso dla jednej czy dwóch osób, wystarczy sprzęt, który mieści do 800 g szynki. Dla dużej rodziny najlepszy będzie sprzęt, dzięki któremu jednorazowo możemy przygotować od 1 kg do 2 kg mięsa. Wysokość urządzenia też jest ważna. Biowin oferuje szynkowary, których wysokość wynosi od 12 do 21 cm w zależności od modelu.

Najlepsze szynkowary Biowin są kompletne i mają w zestawie wszystkie niezbędne elementy. Najważniejsza część urządzenia to korpus, który może mieć kształt koła lub prostokąta. To właśnie w nim umieszczamy mięso. Następnym elementem są sprężyny i przedmiot dociskowy. Ostatnia część to pokrywa, która powinna mieć blokadę. Ważne jest, aby wszystkie elementy dobrze do siebie pasowały, gdyż tylko wtedy przygotujemy dobre mięso. Dobrze, jeśli sprzęt będzie mieć uchwyty, by można było w komfortowy sposób wyciągnąć gotowe mięso.

 

Szynkowary Biowin – Ranking

 

Biowin Promo 

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Biowin Promo, czyli szynkowar ze stali nierdzewnej przeznaczony do wyrobu wędlin domowym sposobem. Z pomocą urządzenia jednorazowo przygotujemy do 1,5 kg szynki.

Na środku wieczka modelu jest otwór, który umożliwia bezpośredni pomiar wsadu mięsnego. Do takiego pomiaru służy termometr z sondą, który jest dołączony do zestawu. Wymiary szynkowaru to 11 cm x 18,5 cm. Całkowita waga to 0,4 kg, która nie stanowi problemu przy przenoszeniu.

Opinie o szynkowarze są bardzo pochlebne. Miłośnicy domowych wędlin pozytywnie oceniają wykonanie urządzenia. Ponadto sprzęt ma wszystkie niezbędne atesty, które pozwalają na kontakt z żywnością. Jak podkreślają użytkownicy, czyszczenie produktu jest bardzo proste, wystarczy użyć ciepłej wody z płynem lub skorzystać z pomocy zmywarki.

 

 

 

Biowin 0,8 kg

 

Biowin 0,8 kg to specjalne naczynie do przygotowywania mięs oraz różnego rodzaju wędlin. Jednorazowo można w nim przygotować do 0,8 kg wyrobu mięsnego. Dlatego szynkowar polecany jest głównie do użytku domowego.

Urządzenie w całości jest wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.  Taki materiał w żaden sposób nie wpływa na pokarm, więc minimalizowane jest ryzyko wydzielania się niebezpiecznych dla człowieka substancji. Ten szynkowar Biowin w dobrej cenie waży tylko 0,26 kg. Wymiary tego sprzętu do robienia domowych wędlin to: 12,6 cm x10 cm x 10 cm.

W swoich ocenach konsumenci pozytywnie ocenili niewielkie gabaryty urządzenia. Ponadto materiał, z którego jest wykonany sprzęt sprawia, że temperatura równomiernie się rozkłada. Zatem skraca się czas przygotowywania potrawy. Co więcej, szynkowar jest łatwy w utrzymaniu czystości, co też doceniają użytkownicy.

 

 

 

Biowin 1,5 kg + Garnek + Termometr

 

Jeśli jesteś wielbicielem wysokogatunkowych wędlin, powinieneś rozważyć inwestycję w Biowin 1,5 kg + Garnek + Termometr. Z pomocą szynkowaru przygotujemy do 1,5 kg mięsa. Garnek, który jest w zestawie przystosowano również do kuchenek indukcyjnych. Dzięki temu, że ma potrójne dno potrawy gotują się szybko oraz długo utrzymują ciepło.

Wymiary tego urządzenia to: wysokość – 19 cm, szerokość – 12 cm i głębokość – 12 cm. Cały zestaw został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ponadto na środku wieczka szynkowaru jest gniazdo z otworem, które umożliwia bezpośredni pomiar temperatury wkładu mięsnego. Temperaturę możemy zmierzyć za pomocą termometru dołączonego do zestawu.

Udogodnieniem, które spodobało się użytkownikom jest to, że sprzęt można myć w zmywarce. Ponadto dołączony do kompletu termometr z sondą dokładnie mierzy temperaturę, co też docenili użytkownicy tego sprzętu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir