Ranking 11 najlepszych myjek do okien w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.03.24

 

Myjka do okien – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza myjka do okien w 2024 roku to podpowiadamy, że według opinii konsumentów jest to Karcher WV 6 Plus. Jest to ręczna, automatyczna myjka wyposażona w mocny akumulator litowo – jonowy (według producenta na pełnej baterii umyjemy aż 300m2 powierzchni szklanych). W zestawie wraz z urządzeniem znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do umycia okien. Oprócz samej maszyny producent dołącza także buteleczkę ze spryskiwaczem zaopatrzoną w pad z mikrofibry. Sprzęt na jednym ładowaniu pracuje 100 minut, a na jego obudowie jest wyświetlany pozostały czas aktywności. Jeśli nie lubisz produktów marki Karcher lub powyższy opis nie przekonuje Cię to polecamy zapoznać się z myjką Leifheit 51114. Jak przekazują jej użytkownicy i potwierdza test myjek do okien, jest to również produkt godny polecenia.

11 najlepszych myjek do okien. Opinie w 2024 roku

 

Mycie okien to zmora każdej Pani domu. Dlatego często szukamy rozwiązań, które ułatwią nam wykonanie nielubianej czynności. Przeczytaj nasz ranking myjek do okien, by dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To myjka, którą producent dostarcza wraz z buteleczką zaopatrzoną w pad z mikrofibry, stanowi więc kompletne narzędzie do skutecznego czyszczenia okien bez pozostawienia smug. Sprzęt na jednym ładowaniu pracuje 100 minut.

Difetto

Waga urządzenia, aczkolwiek jednostkowo niewielka, bo wynosząca niespełna 1 kg, to po 30 minutach pracy daje się we znaki operatorowi tym mocniej, im bardziej napełnia się zbiornik na brudna wodę.

Conclusione

To model o szerokiej, wynoszącej 280 mm ssawce, która sprawa, że za jednym pociągnięciem myjki oczyszcza się duża powierzchnia szyby. Zaletą jest możliwość wyjęcia ssawki i umycia jej pod bieżącą wodą.

Drugi wybór

Pregio

Akumulator urządzenia starcza na długie mycie, można na jednym ładowaniu umyć do 10 dużych okien. Model ten równie dobrze umyje okna, jak i stoły szklane, granitowe blaty, kafelki czy kabiny prysznicowe.

Difetto

Przy małej wprawie myjka pozostawia smugi na oknach, dlatego model ten wymaga treningu operatora. Również zdarza się, że myjka przypadkowo wysuwa się z drążka, dlatego zaleca się uważne jej stosowanie.

Conclusione

Długi czas pracy na jednym ładowania wynika z faktu, że myjka zużywa energię tylko w trakcie zasysania wody z czyszczonej powierzchni. W okresach przerwy jest w trybie czuwania, który pochłania znacznie mniej energii. A możliwość użycia w pionie, poziomie, czy też do góry nogami rozszerza funkcjonalność modelu.

Rozważ też

Pregio

Vileda pracuje na jednym ładowaniu przez 40 minut, a proces ponownego naładowania do pełna akumulatora wynosi 90 minut. Szerokość ssawki 270 mm pozwala na jednorazowe oczyszczenie dużej powierzchni okna czy lustra.

Difetto

Według użytkowników zwiększenie mocy o 50% za pomocą wciśnięcia przycisku „power” to wyłącznie zabieg marketingowy nijak nie wpływający na większą wydajność lub skuteczność urządzenia przy czyszczeniu szkła czy lustra.

Conclusione

Moc urządzenia producent określa na 24W, a jego wydajność to 120 m2. Zbiornik na wodę pomieści 100 ml cieczy. Myjka może być używana zarówno w pionie jak i poziomie.

 

Myjka do okien Karcher

 

1. Myjka do Okien Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0

 

Dla wielu osób sprzątających swoje mieszkania myjka do okien Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0, to sprzęt nie do zastąpienia. Producent określa ten model jako ten o najdłuższym działaniu na jednym naładowaniu akumulatora i definiuje, że czas pracy wynosi nawet 100 minut. Co ważne, umieszczony na obudowie wyświetlacz informuje użytkownika, ile mu jeszcze czasu pracy pozostało. Czas ładowania akumulatora, według opisu producenta, wynosi 170 min.

W zestawie klient otrzymuje obok samej myjki, spryskiwacz z padem z mikrofibry. Wymiary myjki wynoszą: Wysokość 31 cm, głębokość 12,6 cm oraz szerokość 28 cm, waga sprzętu wynosi 0,8 kg. Szerokość ssawki to 280 mm i jak czytamy w instrukcji, tę silikonową listwę ssącą można oddzielić od urządzenia i dokładnie wymyć po skończonej pracy. Jak przekazują użytkownicy, sprzątanie tym sprzętem nie pozostawia smug na oknach, w czym pomocny jest też zbiornik na brudną wodę, sprawnie przyjmujący 150 ml. Nie bez znaczenia jest też wydajność określana przez producenta na 300 m2.  Karcher myjka do okien sprawdza się przy myciu okien u większości klientów i ma u nich dobre opinie.

 

 

 

 

Myjka do okien Leifheit

 

2. Leifheit Zestaw Odkurzacz Do Szyb Dry&Clean Z Drążkiem

 

2.Leifheit Urządzenie Do Mycia Szyb 51114Drugim produktem w naszym rankingu jest Leifheit 51114. Kupując to urządzenie w zestawie otrzymamy myjkę wyposażoną w baterię litowo – jonową, gumową ściągaczkę o szerokości 28 cm, ładowarkę, oraz drążek o długości 43 cm. Drążek będzie szczególnie przydatny dla osób posiadających powierzchnie szklane zlokalizowane na dużej wysokości, np. drzwi od szafy z wmontowanym lustrem.

Przy pomocy systemu Click możemy zamontować drążek do urządzenia myjącego, pozwoli to na umycie powierzchni do wysokości ok. 240 cm. Myjka wyposażona jest również w pojemnik do brudnej wody o pojemności 0,1L, pojemnik ten dzięki dużemu wylotowi jest łatwy do opróżnienia. Ciekawą funkcją jest zainstalowany tryb czuwania. Uruchamia on urządzenie w momencie zetknięcia dyszy ssącej z powierzchnią.

Pozwala to na oszczędzanie baterii, która w pełni naładowana pozwala na 30 minut nieprzerwanej pracy. Klienci, którzy zakupili ten produkt wskazują, że jest to tania i dobra myjka do okien. Użytkownicy uważają również, że urządzenie jest łatwe w obsłudze oraz znacznie przyspiesza prace.

Myjka ta produkcji niemieckiej firmy Leifheit oferuje ciekawe rozwiązania, które mogą okazać się przydatne szczególnie dla osób mieszkających w domach. Konsumenci podają, że jest to dobra myjka do 200 zł.

 

Zalety

Ciekawe wyposażenie: Oprócz samej myjki i standardowego wyposażenia, jak ładowarka, bateria litowo – jonowa czy gumowa ściągaczka w zestawie znajdziemy również specjalny drążek. Drążek ten ma długość 43 cm i pozwala zamontować myjkę na jego końcu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba dorosła da radę umyć okna i inne przestrzenie szklane, które zazwyczaj wymagały ustawienia drabiny.

Wielorakość zastosowania: Jak producent podaje za pomocą urządzenia możemy sprzątać różnorodne powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe. Myjkę wykorzystamy do umycia m.in. okien, luster, kafelków czy kabin prysznicowych.

Czujnik czuwania: Leifheit został wyposażony w specjalny czujnik czuwania, który uruchamia funkcję ssania tylko przy kontakcie z powierzchnią. Dzięki temu znacznie oszczędzamy baterię.

Cena: Ten model możemy nabyć już za niecałe 200 zł.

 

Wady

Waga: Urządzenie nie nadaje się do długiego użytkowania, gdyż waży aż 1,5 kg.

 

 

 

 

Myjka do okien Vileda

 

3. Myjka do Okien Vileda Windomatic Power 153230

 

Chętnie kupowaną myjką do okien jest również model Vileda Windomatic Power 153230, który wyposażono w specjalny przycisk „power” zwiększający moc ssącą o 50%, co według producenta wpływa na skuteczniejsze czyszczenie powierzchni szklanych. Uruchamia się go za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie. Profesjonalna myjka do okien Vileda, w trybie podstawowym pracuje na jednym ładowaniu przez 40 minut, a jej precyzyjna ściągaczka dobrze sobie radzi z odsysaniem wody z zabrudzeniami nie tylko na dużych płaszczyznach, ale też przy krawędziach i rogach, pozostawiając szyby czyste i bez smug.

Istotnym elementem pracy jest to, że producent Vileda sprawił, że myjka do okien ma ruchomą głowicę, która sprawnie ściąga wodę z zabrudzeniami już za jednym pociągnięciem, co wpływa na pozytywne o niej opinie. Z myjki można korzystać trzymając ją w dowolnej pozycji, tak samo skutecznie ściąga wodę z powierzchni szklanej, gdy jest używana w pionie, jak i poziomie. A po skończonej pracy, sprzęt rozmontowuje się za przyciśnięciem jednego przycisku, a wszystkie podzespoły można umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce.

 

 

 

 

Myjka parowa do okien

 

4. Mop Parowy, Myjka do Okien Lund 67220 

 

Gdy w Twoim posiadaniu jest mop parowy, myjka do okien Lund 67220, to zakres prac jakie nim wykonasz jest bardzo szeroka. Mop ma moc 1500W i może służyć jako myjka ciśnieniowa do okien, ale też do rozmaitych większych i mniejszych powierzchni czyszczonych za pomocą strumienia gorącej pary. Zatem sprzęt ten pozwoli Ci też na doprowadzenie do porządku brudnego piekarnika, jak i fugi między kaflami w kuchni czy łazience, bo dołączone końcówki mają charakter wielozadaniowy.

Po napełnieniu 150 ml zbiornika wodą do wykorzystania użytkownik ma takie akcesoria: Długa dysza do czyszczenia blatów i armatury, szczotka z włosiem wykonana z mosiądzu będzie idealna do grilla czy innych nie bardzo delikatnych powierzchni. Do mniejszych i bardziej delikatnych elementów przyda się duża okrągła szczotka, a do trudno dostępnych miejsc zaokrąglona dysza. Wśród końcówek znajdziemy też szczotkę do mycia szyb, kolejną, do mycia fug i nakładkę z mikrofibry do czyszczenia, a nawet prasowania tkanin. Sprzęt ma płynną regulację strumienia pary, wytwarza ciśnienie wynoszące 1 bar i jest gotowy do pracy w ciągu 15 sekund od uruchomienia.

 

 

 

 

Myjka do okien teleskopowa

 

5. Leifheit Myjka do okien 3 w 1 z teleskopowym drążkiem 51120

 

5.Leifheit Plus 3 51120Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest myjka do okien Leifheit Plus 3 51120. Jest to urządzenie manualne wyposażone w teleskopową rączkę, która pozwoli nam na umycie powierzchni znajdujących się na wysokości do 2 metrów.

W skład zestawu wchodzi właśnie teleskopowa rączka, trzystronna przypinana nakładka, wykonana z mikrofibry, oraz ruchomy przegub o szerokości 33 cm, na który zakłada się na tę właśnie nakładkę. Ściereczkę możemy myć w pralce, więc po skończonej pracy wystarczy ją wrzucić do prania. Mikrofibra to materiał, który łatwo absorbuje wodę, a także jest w stanie usunąć uciążliwy brud.

Myjka do okien na kiju ma przegub wyposażony w ściągaczkę, którą możemy wykorzystać, gdy na mytej powierzchni pozostanie nadmiar wody. A dzięki ruchomości przegubu, możemy sprzęt z łatwością dostosować do mytych powierzchni i dotrzeć do zwykle kłopotliwych zakamarków.

Urządzenie wydaje się być najprostszym w obsłudze ze wszystkich przedstawionych myjek. Jest ono też najtańszym modelem w naszym zestawieniu. Użytkownicy są zadowoleni z prostoty obsługi. Chwalą oni również nakładkę z mikrofibry, oraz możliwość prania jej w pralce.

Ta teleskopowa, manualna myjka do okien pozwoli dosięgnąć nawet najwyżej położone okna. Korzystając z tego sprzętu nie musimy się martwić, że bateria wyładuje się podczas sprzątania.

 

Zalety

Ruchomy przegub: Dzięki tej funkcji użytkownik może ustawić element myjący pod dowolnym kątem. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do zakamarków i dostosować myjkę do mytej powierzchni.

3 funkcje: Za pomocą myjki możemy umyć zarówno okna, jak i ramy. Możemy również zebrać wodę, ponieważ producent dołącza do urządzenia specjalną ściągaczkę.

 

Wady

Bałagan: Niestety model ten nie zbiera wody jak automatyczne myjki. Jeśli nie jesteśmy ostrożni to możemy pomoczyć powierzchnie znajdujące się pod oknem.

Wymaga siły: Ponieważ woda zbierana jest siłą naszych mięśni to musimy przy sciąganiu wody zastosować odpowiedni nacisk. Im wyżej będą znajdować się czyszczone powierzchnie tym bardziej wymagające może zbieranie wody się okazać.

 

 

 

 

Myjka do okien Electrolux

 

6. Myjka do Okien Electrolux WS71-4VV

 

Myjka do okien Electrolux WS71-4VV posiadająca dobre konsumenckie opinie została wyposażona w akumulator litowy TurboPower, który użytkownik ładuje do pełnej sprawności przez około 2 godziny i pozwala to na czas pracy 60 minut. W każdym też momencie można odczytać pozostały czas pracy na wbudowanym w obudowę wskaźniku. Akumulatorowa myjka do okien do okien Electrolux charakteryzuje szeroka, wynosząca 290 mm, ssawka, co przekłada się na wysoką wydajność wynoszącą 180 m2.

Wymiary zewnętrzne sprzętu kształtują się następująco: 300mm x 200mm x 180mm, a waga to 0.962 kg. Użytkownicy podkreślają cichą pracę urządzenia, bo jak podaje producent, emitowane 60 dB to wartość, która stawia Electrolux WS71-4VV wśród najcichszych urządzeń tego typu. Podczas mycia, za sprawą profesjonalnej ściągaczki, sprzęt nie pozostawia smug na oknach i lustrach, w czym pomaga również system zapobiegający kapaniu działający niezależnie od położenia myjki w dowolnym położeniu z zakresu 360 stopni. Bez wątpienia elementem zasługującym na uwagę jest duży zbiornik na brudną wodę, mieszczący 110 ml. Pozwala to na długą pracę bez jego opróżniania.

 

 

 

 

Automatyczna myjka do okien

 

7. Robot do Mycia Okien Xiaomi Hutt DDC55

 

Wersja sprzętu dla tych którzy lubią siedzieć i patrzeć, jak inni pracują to robot do mycia okien Xiaomi Hutt DDC55. Użytkownik, podczas gdy automatyczna myjka do okien zmaga się z brudem na oknach, możesz siedzieć i delektować się świeżo zaparzoną kawą. Sprzęt Xiaomi Hutt DDC55 będzie użyteczny nie tylko przy myciu okien, ale także przy czyszczeniu innych gładkich powierzchni takich jak powierzchnie stalowe, marmurowe, drewniane czy z płytek ceramicznych, a umycie 1 m2 takiej powierzchni zajmie robotowi około 3 minut, co z kolei przekłada się na wydajność 6,6 m2 na jednym ładowaniu baterii. A opinie o tych myjkach do okien i innych powierzchni są zachęcające. 

Jednak ta najlepsza myjka do okien w 2024 pracuje zarówno przy użyciu baterii jako urządzenie bezprzewodowe, jak i sprzęt przewodowy zasilany z sieci. Przewód elektryczny o długości 5 m nie ogranicza zasięgu działania. Na uwagę zasługuje w tym sprzęcie czujnik wykrywania krawędzi, który chroni sprzęt przed upadkiem z wysokości. W tym celu, dla zwielokrotnienia ochrony urządzenia zainstalowano w nim 8-metrową linę zabezpieczającą, która w razie awarii czujnika utrzyma ciężar wynoszący nawet 180 kg. 

 

 

 

 

Elektryczna myjka do okien

 

8. Karcher WV 5 Premium, Zestaw Non Stop 1.633-447.0

 

Niejeden użytkownik powie, że najlepsza myjka do okien to Karcher WV 5 Premium, zestaw Non Stop 1.633-447.0. Sprzęt wyposażono w ssawkę o szerokości 280 mm oraz 170 mm, a także pojemnik na brudną wodę o wielkości 100 ml. Ta elektryczna myjka do okien jest zasilana wymienną baterią litowo-jonową, dzięki czemu, przy dłuższym sprzątaniu wystarczy wymienić baterię na nową, naładowaną i kontynuować pracę, podczas gdy ta rozładowana, podłączona do zasilania ładuje się do dalszej pracy.

Czas pracy na naładowanej do pełna baterii wynosi 35 minut, a jej ładowanie to okres 185 minut. Jak podaje producent, jedno naładowanie baterii pozwoli na umycie około 210 m2 powierzchni, co przekłada się na 70 okien. Waga sprzętu wraz z zamontowanym akumulatorem wynosi 0,7 kg, jego wymiary to: Długość 125 mm, szerokość 280 mm oraz wysokość 325 mm. Gumowy uchwyt rączki ułatwia trzymanie myjki podczas pracy, spryskiwacz usprawnia czyszczenie, podobnie jak ssawka, która ma regulowaną odległość czyszczenia, co ma znaczenie w przypadku czyszczenia krawędzi wykończonych silikonem. 

 

 

 

 

Myjka magnetyczna do okien

 

9. Myjka do okien Operum 00087

 

Bardzo ciekawym sprzętem do mycia okien jest myjka do okien Operum 00087. Jest to myjka magnetyczna do okien, która sprawia, że za jednym pociągnięciem umyte zostają obie strony szyby. Dzieje się tak za sprawą dwóch bardzo silnych magnesów, które łączą myjkę w jedno urządzenie obecne po obu stronach szyby. Przy czym ze specyfikacji producenta dowiadujemy się, że sprzęt będzie użyteczny przy grubości szyb od 3 do 8 mm. Użycie myjki nie nastręcza trudności i jest ono opisane w instrukcji użytkownika.

Wystarczy oddzielić od siebie magnetyczne części myjki, zwilżyć gąbkę i ściereczkę obu części, nanieść odrobinę detergentu, a następnie umieścić myjkę na szybie. Dla ochrony sprzętu, producent dołączył regulowany sznurek bezpieczeństwa do zewnętrznej części myjki. Przesuwanie tak przygotowanej myjki w górę i w dół spowoduje czyszczenie szyby z obu stron. Kupowany zestaw zawiera czyścik magnetyczny, zaślepki mocujące gąbeczki oraz dodatkowe ściereczki czyszczące. Jak podają użytkownicy, obsługa myjki nie jest skomplikowana, a sama myjka jest lekka i nie powoduje zmęczenia rąk. 

 

 

 

 

Bosch myjka do okien

 

10. Myjka do Okien Bosch Glassvac 06008B7000

 

Myjka do okien Bosch Glassvac 06008B7000 to zestaw, na który składają się: Duża głowica ssąca, mała głowica ssąca, butelka z aplikatorem, duże i małe ściereczki z mikrofibry oraz ładowarka micro USB. Całość zapakowana jest w karton o wymiarach 290 x 190 x 150 mm. Bosch myjka do okien to sprzęt pomocny przy myciu okien i luster, ale także pryszniców. Producent podaje, że jedno naładowanie akumulatora do pełna pozwala na umycie 35 okien.

W specyfikacji urządzenia czytamy, że czas pracy akumulatora to 30 minut, a jego czas ładowania do pełna wynosi 180 min. Ponadto waga sprzętu wynosi 1,06 kg, jego wysokość to 222 mm, a rozmiar ssawek ssących wynosi 266 i 133 mm. Na rączce producent umieścił wskaźnik naładowania baterii, który pozwala na zachowanie kontroli nad jej stanem i zaplanowania pracy. Jako element dodatkowy dołączono tu butelkę z aplikatorem środka czyszczącego zaopatrzonego w pad z mikrofibry. Dysza butelki zapewnia regulację strumienia używanego do spryskiwania, zatem można go dopasować do rozmiaru i stopnia zabrudzenia okna. 

 

 

 

 

Myjka do okien Vileda

 

11. Vileda Windomatic Ściągaczka do Okien Elektryczna 146752

 

3.Vileda Windomatic 146752Koleją naszą propozycją jest Vileda Windomatic 146752. Vileda to firma znana z produkcji sprzętów do sprzątania, jednak najczęściej możemy spotkać mopy ich produkcji. Czy zatem najlepsza myjka do okien jest producji Viledy? To zależy, jakich funkcji szukasz. Urządzenie jest wyposażone w akumulator litowo – jonowy, ładowarkę, oraz ściągaczkę o szerokości 27 cm.

Dodatkowo model został wyposażony w 100ml zbiornik na brudną wodę. Przyrząd pomoże w umyciu okien, luster i glazury. Możemy również wykorzystać myjkę do sprzątnięcia powierzchni poziomych, jak szklane stoły lub półki. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość 15 stopniowej regulacji końcówki ssącej. Regulacja następuje automatycznie, więc jeśli powierzchnia czyszczona jest nierówna, to dysza samoczynnie się do niej dostosuje.

Zdecydowaną zaletą tego modelu jest jego waga – 630g. umożliwiająca użytkowanie sprzętu osobom niemogącym podnosić ciężarów.

Urządzenie zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników, którzy spośród wielu zalet wymieniają solidne wykonanie oraz małą wagę. Konsumenci podkreślają również, że myjka dobrze zbiera wodę i zdecydowanie ułatwia prace domowe.

Vileda Windomatic 146752 to kompaktowy model, który w szybki sposób pozwoli nam pozbyć się brudu z okien.

 

Zalety

Automatyczna regulacja końcówki: Model ten posiada automatyczną regulację końcówki ssącej, dzięki której dostosowuje się ona do czyszczonej powierzchni. Po przeciągnięciu ściągaczką po czyszczonej powierzchni będzie ona idealnie czysta, bez smug.

Mała waga: Dzięki niskiej wadze wynoszącej tylko 630 gram bez problemu umyjemy wszystkie okna. A po skończonej pracy nie będzie nas bolało ramię od trzymania ciężkiego sprzętu.

Prosta obsługa: Dużo użytkowników tego sprzętu podaje za jedną z zalet prostą obsługę urządzenia. Myjką możemy manipulować jedną ręką, a do obsługi mamy tylko jeden przycisk.

Cena: Myjka ta jest w bardzo atrakcyjnej cenie i można ją już zakupić za około 150 zł.

 

Wady

Słaby akumulator: Niektórzy użytkownicy podają, że sprzęt został wyposażony w słabą baterię. W związku z tym planując wiosenne porządki okna w domu muszą myć „na raty”.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myjkę do okien kupić?

 

Na pewno zgodzicie się ze stwierdzeniem, że sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Mycie okien wydaje się być jedną z mniej ulubionych czynności. Jeśli szukasz sposobów ułatwienia sobie tego obowiązku to istnieje szereg urządzeń, które mogą Ci w tym pomóc. Do wyboru mamy tradycyjnie używane szmatki wykonane z nowoczesnych materiałów, które ułatwiają zbieranie brudu i nie pozostawiają smug. Wymagają one jednak takiego samego wkładu pracy jak czyszczenie gazetami, czy papierem toaletowym. Dostępne są także roboty czyszczące do okien, które są bardzo skuteczne i zarazem bardzo drogie. Znajdziemy na rynku również myjki do okien. Są to urządzenia, które pomagają zbierać brudną wodę z szyby.

Znacząco więc redukują czas mycia okien. Dodatkowo eliminują wysiłek fizyczny, który zazwyczaj musimy włożyć w polerowanie szyb. Jeśli zastanawiasz się, jaką myjkę do okien wybrać koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na jakie cechy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu dopasowanego do Twoich potrzeb.

1.Karcher WV 5 Plus

Waga urządzenia

Ponieważ myjki do okien zazwyczaj używa się trzymając to urządzenie w jednej ręce, ważne jest by nie było one zbyt ciężkie. Podczas zbierania wody powinniśmy trzymać myjkę stabilnie, by nie pojawiły się smugi. Dodatkowo waga urządzenie będzie się zwiększała w miarę pracy i zbierania wody z okien. Najlepsze myjki do okien dostępne na rynku ważą poniżej 1 kg, jednak ciężar pojedynczych egzemplarzy może się różnić, w zależności od producenta. Znajdziemy więc modele o wadze 600 gram, oraz takie o ciężarze 800 gram.

Jednak urządzenie może wydawać się znacznie cięższe, niż jego faktyczna waga z powodu źle zaprojektowanego uchwytu. Niewygodna rączka może powodować wyślizgiwanie się urządzenia podczas pracy, czy ból nadgarstka po skończonym sprzątaniu. Dlatego dobrze jest się „przymierzyć” do myjki przed jej zakupem. Sprawdzić jej ciężar oraz to, czy wygodnie się ją trzyma w ręce.

 

Mocna bateria i szybkie ładowanie

Wszystkie myjki do okien są wyposażone a baterie – akumulatory, które przed pracą powinniśmy naładować. Ze względu na małe rozmiary urządzenia, bateria nie będzie bardzo pojemna. Lecz ze względu na sposób mycia okien, który nie wymaga, by sprzęt był włączony przez cały czas pracy możemy być w stanie umyć wszystkie powierzchnie szklane na jednym ładowaniu. Porównując różne modele możemy śmiało powiedzieć, że średni czas działania baterii to około 30 minut. Niektórzy producenci podają czas działania 25 minut, inni 35 minut.

Oprócz czasu pracy powinniśmy też zwrócić uwagę na czas ładowania baterii. Jeśli bateria myjki ładuje się ponad 4 godziny oznacza to, że wbudowana bateria nie jest wydajna. Także energia, którą zużyjemy na naładowanie akumulatora nie będzie równoważna z czasem, który możemy wykorzystać na sprzątanie z urządzeniem.

 

Dodatkowe elementy

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza myjka do okien to podpowiadamy: taka, która w zestawie posiada dodatkowe elementy. Zazwyczaj takie urządzenia składają się z silnika, do którego dołączony jest pojemnik na brudną wodę, oraz końcówki ssącej zbierającej wodę z szyby. Przeważnie ssawki mają szerokość 28 cm, jednak w przypadku węższych okien, lub innych powierzchni szklanych, taki rozmiar może okazać się za duży. Pomimo możliwości sciągania wody w położeniu poziomym urządzenia, takie rozwiązanie może okazać się bardziej pracochłonne niż przeciągnięcie urządzeniem w dół szklanej powierzchni.

Standardowo w zestawie z urządzeniem znajdziemy ładowarkę i instrukcję obsługi. Jednak niektórzy producenci dołączają do urządzenia również dodatkową ssawkę, zazwyczaj o mniejszej szerokości. W niektórych zestawach znajdziemy także spryskiwacze z padem do czyszczenia, które dopełnią myjkę tworząc komplet do mycia okien. W takich wypadkach wystarczy dokupić płyn do szyb, (choć w niektórych przypadkach producenci dołączają i płyn do mycia) i mamy cały zestaw gotowy do sprzątania.

Posiadaczy wysokich okien, czy takich trudno dostępnych powinny zainteresować dodatki typu przedłużka. Typowo jest to rura teleskopowa, którą możemy przyczepić do myjki i tym samym zwiększyć zasięg urządzenia. Zazwyczaj takie przedłużki umożliwiają kilkustopniową regulację długości, także możemy odległość dostosować do naszych potrzeb. Niektórzy producenci, choć nie dołączają drążka do zestawu to umożliwiają klientom jego dokupienie w razie potrzeby.

 

Wszechstronne zastosowanie

Pomimo powszechnej opinii, że myjki do okien służą głównie do mycia okien. Mając takie urządzenie w domu możemy wykorzystać je do umycia innych szklanych powierzchni np. szklanych stołów czy szafek ze szklanymi drzwiczkami. Urządzenie będzie również przydane podczas mycia luster. A jeśli posiadasz wysoką szafę ze szklanymi drzwiami myjka do okien z teleskopową przedłużką może znacznie ułatwić czyszczenie partii, które zazwyczaj wymagały od nas wchodzenia na stołek, czy drabinę. Użycie przedłużki jest też bardziej bezpieczne od balansowania na chybotliwym taborecie. Myjka do okien świetnie też nada się do sprzątania kabin prysznicowych. Najważniejsza jednak jest oszczędność czasu oraz brak bałaganu podczas sprzątania. A szybkość uporania się z porządkami może przekonać nas do częstszego ich przeprowadzania.

2.Leifheit 51114

Wygodnie użytkowanie

Nie tylko lekka waga i wygodna rączka powodują, że urządzenie będzie komfortowe w użytkowaniu. Ważne też jest, w jaki sposób będziemy opróżniać pojemnik z brudną woda, oraz mycie urządzenia po skończonym sprzątaniu. Ponieważ zbiorniki na wodę mają raczej małe rozmiary, może okazać się podczas sprzątania, że musimy je opróżnić. Na szczęście większość producentów myjek do okien umożliwia wypróżnienie pojemnika, gdzie zbiera się brudna woda, bez konieczności rozmontowywania całego urządzenia. Zazwyczaj myjki te posiadają swego rodzaju korek umieszczony w zbiorniku. Pozwala on na swobodne wylanie zaciągniętej cieczy bez rozmontowywania całego urządzenia. Po zakończeniu sprzątania możemy z łatwością rozłożyć sprzęt by wypłukać zbrudzone elementy.

Wszystkie myjki do okien w dobrych cenach spowodują, że ta nielubiana czynność zostanie wykonana sprawniej i znacznie szybciej. Urządzenia te mogą nawet spowodować polubienie mycia szyb. Jeśli mieszkasz w domu, gdzie jest dużo okien to zakup takiego sprzętu zdecydowanie usprawni sezonowe sprzątanie i zaoszczędzi Ci bardzo dużo czasu. Dodatkowo myjki do szyb są bezprzewodowe, więc podczas mycia mamy swobodę ruchów. Choć ich baterie nie pozwalają na długą pracę, to naładowany akumulator powinien wystarczyć do umycia wszystkich szyb. Zazwyczaj producenci podają ilość metrów kwadratowych, które urządzenie będzie w stanie wyczyścić na jednym naładowaniu.

Myjki do okien mają małe rozmiary, łatwo więc znajdziemy dla nich miejsce w każdym domu. Są one też bardzo lekkie, dlatego też sprzątanie za ich pomocą będzie bezproblemowe. Natomiast jeśli masz okna o różnych wymiarach, lub powierzchnie szklane na wysokościach utrudniających do nich dotarcie, to powinieneś rozważyć zakup myjki do okien z dodatkowym wyposażeniem, np. dodatkową ssawką o innej długości czy rury teleskopowej pozwalającej na pracę na wysokościach.

 

 

Jak działa myjka do okien?

 

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych oboQwiązków domowych. Jednak z pomocą myjki czynność ta może okazać się wyjątkowo łatwa. Jeżeli marzą Ci się idealnie czyste, pozbawione smug szyby, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym artykule znajdziesz informacje o sposobie działania takiego sprzętu. Podpowiemy Ci również, jaka myjka do okien jest polecana przez konsumentów i czy rzeczywiście warto wybrać tego typu produkt.

Działanie myjki do okien

Myjka do okien to niewielkie i lekkie urządzenie bezprzewodowe. Sprzęt ten jest zasilany akumulatorowo, dlatego przed użyciem należy go naładować (trwa to zwykle ok. 2 godziny). Sposób działania produktu jest bardzo prosty. Wewnątrz myjki znajduje się pojemnik na wodę. Wlany do zbiornika płyn/woda wydobywa się na zewnątrz poprzez spryskiwacz, w następnej kolejności jest usuwany z okien przy użyciu specjalnej ściągaczki, która zbiera wodę razem z zabrudzeniami. Dzięki temu nie musimy wycierać szyby i nie powstają smugi.

W przypadku niektórych urządzeń możemy w razie konieczności zastosować odpowiedni środek do czyszczenia (oferowany przez producenta lub zwykły płyn do mycia szyb lub naczyń), co daje nam pewność, że bez trudu pozbędziemy się grubej warstwy kurzu czy rozbitych na szybie owadów. Tego rodzaju myjki często wyposażone są w szeroką końcówkę z mikrofibry, wewnątrz końcówki znajduje się rozpylacz ułatwiający spryskanie szyby wlanym do pojemnika płynem.

 

Czy warto kupić myjkę do okien?

Myjka do okien to wyjątkowo funkcjonalny produkt, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Z jej pomocą szybko i bez wysiłku wyczyścimy dokładnie lustra i szklane blaty. Opisywane urządzenie ułatwia także mycie powierzchni lakierowanych i kamiennych (głównie marmurowych i granitowych), a nawet kabiny prysznicowej.

Za sprawą myjki znacząco skraca się czas sprzątania w domu. Brak konieczności polerowania szyb na sucho powoduje, że sprzątanie jest przyjemniejsze niż dotychczas, a dodatkowo znacznie mniej męczące. Gdzie kupić myjkę do okien? Otóż Myjka do okien to sprzęt dostępny w takich sklepach jak Castorama, Leroy Merlin, OBI, a także Lidl czy Allegro.

 

Najważniejsze zalety myjki do okien

Myjka do okien umożliwia łatwe czyszczenie zarówno powierzchni pionowych, jak i poziomych. Oznacza to, że urządzenie pozwala na mycie w wygodny sposób szyb, stołów, a także ozdobnych przeszkleń w domu, np. na ścianie. Warto dodać, że przy użyciu myjki możemy czyścić powierzchnię tak, jak nam wygodnie, a więc przesuwać końcówkę urządzenia na boki lub w górę i w dół. Nie ma jednocześnie ryzyka, że na szybie pozostaną nieestetycznie wyglądające smugi.

Od czego zależy skuteczność działania myjki do okien?

Na efektywność działania myjki do okien wpływa m.in. rozmiar czyszczącej końcówki. Przeważnie szerokość ssawki wynosi ok. 28 cm, dlatego za sprawą sprzętu szybko umyjemy nawet bardzo duże okna. Jeśli w domu znajdują się bardzo wąskie szyby i przeszklenia, najlepiej poszukać produktu mającego w zestawie dodatkową, mniejszą końcówkę. Wówczas bez problemu umyjemy każdą powierzchnię.

Wybrana myjka powinna być wyposażona w pojemny akumulator zapewniający długi czas pracy. Standardowo jest to ok. 30 minut. Zwykle to w zupełności wystarcza, aby umyć wszystkie okna w domu i nie czekać na ponowne naładowanie baterii, aby dokończyć pracę. Ponadto urządzenie musi mieć odpowiednio wyprofilowaną rękojeść zapewniającą mocny chwyt. Jeżeli sprzęt nie będzie wyślizgiwał się z dłoni, ryzyko, że spadnie na podłogę i ulegnie uszkodzeniu, jest zmniejszone do minimum.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ